Updated at 10:18 pm

106 Pounds
Quarterfinal Wrestlebacks
✔ Anthony Bosco, Aurora (Marmion Academy) Dec
4-3
Roberto Campos, Oak Park (O.P.-River Forest)
Mike Burke, Flossmoor (Homewood-F.) Dec
14-13
✔ Nick Koch, Fox Lake (Grant)
Semifinal Wrestlebacks
Jake Silzer, Chicago (St. Rita) Dec
4-3 OT TB
✔ Anthony Bosco, Aurora (Marmion Academy)
Nick Koch, Fox Lake (Grant) Dec
3-0
✔ Travis Piotrowski, Crystal Lake (Prairie Ridge)
Fifth Place
✔ Jake Silzer, Chicago (St. Rita) Dec
10-7
Nick Koch, Fox Lake (Grant)
Third Place
Anthony Bosco, Aurora (Marmion Academy) Fall
7:49 OT
✔ Travis Piotrowski, Crystal Lake (Prairie Ridge)
Championship
Miguel Silva, Plainfield (South) Dec
5-1
✔ Rudy Yates, Chicago (Brother Rice)
113 Pounds
Quarterfinal Wrestlebacks
✔ Michael Cullen, Cary (C.-Grove) Fall
:53
Kegan Calkins, Wheaton (North)
✔ Jim Pellegrino, Orland Park (Sandburg) Dec
5-3
Zac Denny, Machesney Park (Harlem)
Semifinal Wrestlebacks
✔ Brian Rossi, Lockport (Twp.) Dec
5-3
Michael Cullen, Cary (C.-Grove)
✔ Jim Pellegrino, Orland Park (Sandburg) T-Fall
4:58 18-2
Ronald Triche, New Lenox (Providence Catholic)
Fifth Place
Michael Cullen, Cary (C.-Grove) Dec
1-0
✔ Ronald Triche, New Lenox (Providence Catholic)
Third Place
✔ Brian Rossi, Lockport (Twp.) M-Dec
9-1
Jim Pellegrino, Orland Park (Sandburg)
Championship
Mark Duda, Chicago (Marist) M-Dec
9-1
✔ Kris Williams, Harvey (Thornton)
120 Pounds
Quarterfinal Wrestlebacks
✔ Treyvon Zabala, Joliet (Central) T-Fall
6:00 19-4
Bobby Alexander, Hoffman Estates (Conant)
✔ Naquan Hardy, Romeoville (H.S.) Dec
6-0
Dayton Olson, Lombard (Glenbard East)
Semifinal Wrestlebacks
Jon Marmolejo, Carol Stream (Glenbard North) Dec
10-4
✔ Treyvon Zabala, Joliet (Central)
Naquan Hardy, Romeoville (H.S.) Dec
6-4
✔ David Kasper, Chicago (Marist)
Fifth Place
✔ Jon Marmolejo, Carol Stream (Glenbard North) Dec
3-2
Naquan Hardy, Romeoville (H.S.)
Third Place
✔ Treyvon Zabala, Joliet (Central) Dec
10-4
David Kasper, Chicago (Marist)
Championship
Sebastian Pique, Orland Park (Sandburg) Dec
3-0
✔ Johnny Jimenez, Aurora (Marmion Academy)
126 Pounds
Quarterfinal Wrestlebacks
✔ Chris Alcock, Winnetka (New Trier) Dec
2-0
Haydon Grammer, Edwardsville (H.S.)
✔ Nick Nasenbeny, Plainfield (Central) Dec
6-0
Jake Field, Aurora (Marmion Academy)
Semifinal Wrestlebacks
✔ Isaiah White IV, Oak Park (O.P.-River Forest) Fall
1:02
Chris Alcock, Winnetka (New Trier)
Nick Nasenbeny, Plainfield (Central) M-Dec
10-2
✔ Nick Gil, Crystal Lake (South)
Fifth Place
Chris Alcock, Winnetka (New Trier) Dec
4-0
✔ Nick Nasenbeny, Plainfield (Central)
Third Place
✔ Isaiah White IV, Oak Park (O.P.-River Forest) Dec
7-1
Nick Gil, Crystal Lake (South)
Championship
✔ Jered Cortez, Carol Stream (Glenbard North) M-Dec
9-1
Jordan Northrup, Machesney Park (Harlem)
132 Pounds
Quarterfinal Wrestlebacks
Brian Egan, Buffalo Grove M-Dec
12-4
✔ Brandon Kupczyk, Elmhurst (York)
Isaiah Vela, St. Charles (East) Fall
3:34
✔ Johnny Gosinski, Carol Stream (Glenbard North)
Semifinal Wrestlebacks
Doug Johnson, DeKalb Fall
3:59
✔ Brandon Kupczyk, Elmhurst (York)
Johnny Gosinski, Carol Stream (Glenbard North) Dec
3-1
✔ Ryan Holzrichter, Plainfield (Central)
Fifth Place
Doug Johnson, DeKalb M-Dec
10-1
✔ Johnny Gosinski, Carol Stream (Glenbard North)
Third Place
Brandon Kupczyk, Elmhurst (York) Dec
8-4
✔ Ryan Holzrichter, Plainfield (Central)
Championship
Larry Early III, Oak Park (O.P.-River Forest) Fall
1:45
✔ George Fisher, Aurora (Marmion Academy)
138 Pounds
Quarterfinal Wrestlebacks
✔ Steve Galiardo, Chicago (St. Patrick) Dec
4-0
Josh Martin, Lombard (Glenbard East)
Dominic Naso, Lockport (Twp.) Dec
3-2
✔ Matt Sears, Chicago (Marist)
Semifinal Wrestlebacks
✔ Cullen Cummings, Downers Grove (North) Dec
6-2
Steve Galiardo, Chicago (St. Patrick)
Matt Sears, Chicago (Marist) Dec
6-4
✔ John Pellegrino, Orland Park (Sandburg)
Fifth Place
✔ Steve Galiardo, Chicago (St. Patrick) Dec
7-4
Matt Sears, Chicago (Marist)
Third Place
Cullen Cummings, Downers Grove (North) Dec
3-2
✔ John Pellegrino, Orland Park (Sandburg)
Championship
Juwan Edmond, Hinsdale (Central) Dec
7-2
✔ Mech Spraggins, Belleville (West)
145 Pounds
Quarterfinal Wrestlebacks
Coord Wiseman, Barrington Dec
3-2
✔ Carson Oughton, Minooka
Austin Pettinato, Libertyville Dec
7-4
✔ Justin Maslow, Darien (Hinsdale South)
Semifinal Wrestlebacks
✔ Austin Schoen, Roselle (Lake Park) Dec
8-4
Carson Oughton, Minooka
Justin Maslow, Darien (Hinsdale South) Dec
7-2
✔ Justin Weber, Lincolnshire (Stevenson)
Fifth Place
Carson Oughton, Minooka Dec
7-2
✔ Justin Maslow, Darien (Hinsdale South)
Third Place
Austin Schoen, Roselle (Lake Park) Dec
3-1
✔ Justin Weber, Lincolnshire (Stevenson)
Championship
✔ Bryce Brill, Chicago (Mt. Carmel) M-Dec
17-6
Wade Lardy, McHenry
152 Pounds
Quarterfinal Wrestlebacks
Notay Jackson, Chicago (Mt. Carmel) Dec
4-3
✔ A.J. Villareal, LaGrange (Lyons)
Mitch Cook, Orland Park (Sandburg) Dec
2-0
✔ Nate Higgins, Belleville (West)
Semifinal Wrestlebacks
✔ Corbett Oughton, Minooka Dec
8-2
A.J. Villareal, LaGrange (Lyons)
✔ Nate Higgins, Belleville (West) M-Dec
14-4
Kamal Bey, Oak Park (O.P.-River Forest)
Fifth Place
A.J. Villareal, LaGrange (Lyons) Dec
6-3
✔ Kamal Bey, Oak Park (O.P.-River Forest)
Third Place
Corbett Oughton, Minooka Dec
2-1
✔ Nate Higgins, Belleville (West)
Championship
✔ Kyle Langenderfer, Frankfort (Lincoln-Way East) Dec
6-5
Brian Murphy, Carol Stream (Glenbard North)
160 Pounds
Quarterfinal Wrestlebacks
✔ Davonte Mahomes, Oak Park (O.P.-River Forest) Dec
8-3
Max Larsen, Oswego (H.S.)
Paul Papoutsis, Winnetka (New Trier) Dec
4-3
✔ Alex Anaya, Downers Grove (South)
Semifinal Wrestlebacks
Peter Andreotti, Chicago (Marist) Dec
5-3 OT
✔ Davonte Mahomes, Oak Park (O.P.-River Forest)
Alex Anaya, Downers Grove (South) Fall
5:35
✔ Nuntreae Jackson, Chicago (Brother Rice)
Fifth Place
✔ Peter Andreotti, Chicago (Marist) Dec
5-3 OT
Alex Anaya, Downers Grove (South)
Third Place
✔ Davonte Mahomes, Oak Park (O.P.-River Forest) M-Dec
10-1
Nuntreae Jackson, Chicago (Brother Rice)
Championship
✔ C.J. Brucki, Orland Park (Sandburg) Dec
12-6
Hunter Rollins, Arlington Heights (Hersey)
170 Pounds
Quarterfinal Wrestlebacks
Alex Brooks, Granite City Dec
3-1
✔ Breon Hoosier, Aurora (Metea Valley)
✔ Dakota Downs, Quincy (Sr.) Dec
6-1
Nicholas Whitehead, Zion (Z.-Benton)
Semifinal Wrestlebacks
✔ Alex Benoit, Chicago (Marist) Dec
9-3
Breon Hoosier, Aurora (Metea Valley)
Dakota Downs, Quincy (Sr.) Dec
3-2
✔ Bryce Gorman, New Lenox (Lincoln-Way Central)
Fifth Place
Breon Hoosier, Aurora (Metea Valley) Dec
6-1
✔ Dakota Downs, Quincy (Sr.)
Third Place
✔ Alex Benoit, Chicago (Marist) Dec
3-1
Bryce Gorman, New Lenox (Lincoln-Way Central)
Championship
✔ Colin Holler, Orland Park (Sandburg) Dec
2-1
Dan Rowland, Villa Park (Willowbrook)
182 Pounds
Quarterfinal Wrestlebacks
✔ Tony Cashmore, Fox Lake (Grant) M-Dec
8-0
Joey Welsh, Rockton (Hononegah)
✔ Vaughn Monreal-Berner, Skokie (Niles West) Dec
5-3 OT
Brendan Ditchman, New Lenox (Lincoln-Way Central)
Semifinal Wrestlebacks
Jimmy Mickens, Chicago (Mt. Carmel) Dec
7-2
✔ Tony Cashmore, Fox Lake (Grant)
Vaughn Monreal-Berner, Skokie (Niles West) Dec
8-3
✔ Sharod Wilson, Joliet (Central)
Fifth Place
✔ Jimmy Mickens, Chicago (Mt. Carmel) Dec
7-0
Vaughn Monreal-Berner, Skokie (Niles West)
Third Place
Tony Cashmore, Fox Lake (Grant) Dec
3-1 OT
✔ Sharod Wilson, Joliet (Central)
Championship
✔ Joe Ariola, Oak Park (O.P.-River Forest) Dec
1-0
Donnie Bell, Flossmoor (Homewood-F.)
195 Pounds
Quarterfinal Wrestlebacks
✔ Jameer Thurman, Hillside (Proviso West) Dec
7-0
Matt Stopka, Schaumburg (H.S.)
Cody Snodgrass, Aurora (Marmion Academy) Dec
3-1 OT TB
✔ Luis Montoya, Lockport (Twp.)
Semifinal Wrestlebacks
Blake Blair, Edwardsville (H.S.) Dec
4-3
✔ Jameer Thurman, Hillside (Proviso West)
Luis Montoya, Lockport (Twp.) Dec
6-1
✔ Sage Hecox, Machesney Park (Harlem)
Fifth Place
✔ Blake Blair, Edwardsville (H.S.) Dec
4-2
Luis Montoya, Lockport (Twp.)
Third Place
✔ Jameer Thurman, Hillside (Proviso West) Dec
1-0
Sage Hecox, Machesney Park (Harlem)
Championship
Jordan Ellingwood, Plainfield (Central) Dec
2-1 OT UTB
✔ Ricky Robertson, Orland Park (Sandburg)
220 Pounds
Quarterfinal Wrestlebacks
✔ Ray Griggel, Carpentersville (Dundee-Crown) Fall
2:28
Joshua King, Darien (Hinsdale South)
✔ Tremont Davis, Belleville (West) Dec
8-6
Luke Roth, Naperville (Central)
Semifinal Wrestlebacks
Vince Ambrose, New Lenox (Providence Catholic) Fall
2:44
✔ Ray Griggel, Carpentersville (Dundee-Crown)
Tremont Davis, Belleville (West) Dec
1-0
✔ Jacob Suter, Glenview (Glenbrook South)
Fifth Place
Vince Ambrose, New Lenox (Providence Catholic) Dflt INJURY
✔ Tremont Davis, Belleville (West)
Third Place
Ray Griggel, Carpentersville (Dundee-Crown) Fall
6:55 OT
✔ Jacob Suter, Glenview (Glenbrook South)
Championship
✔ Tom Howell, Chicago (Marist) Dec
8-3
Dan Draski, Villa Park (Willowbrook)
285 Pounds
Quarterfinal Wrestlebacks
✔ Adarios Jones, Moline (H.S.) Dec
4-2
Javier Rhoades, Franklin Park-Northlake (Leyden)
✔ Ben Calamari, Barrington Dec
3-2 OT UTB
Chris McDermand, Libertyville
Semifinal Wrestlebacks
Alex Fritz, Aurora (Marmion Academy) Dec
3-1 OT
✔ Adarios Jones, Moline (H.S.)
Ben Calamari, Barrington Dec
6-1
✔ Corinthian McBridge, Lansing (Thornton Fractional South)
Fifth Place
Alex Fritz, Aurora (Marmion Academy) Dec
3-1 OT
✔ Ben Calamari, Barrington
Third Place
✔ Adarios Jones, Moline (H.S.) Dec
3-2
Corinthian McBridge, Lansing (Thornton Fractional South)
Championship
✔ Brian Allen, Hinsdale (Central) Dec
4-2
Andrew Geers, Naperville (Neuqua Valley)