Updated at 10:17 pm

106 Pounds
Quarterfinal Wrestlebacks
Briley Schultz, Antioch Dec
9-7
✔ Austin Wileman, Washington
Sean Barelli, Rockford (Boylan Catholic) Fall
5:39
✔ Devante Williams, Chicago (Morgan Park)
Semifinal Wrestlebacks
✔ Jordan Reich, Vernon Hills Dec
6-3
Austin Wileman, Washington
Devante Williams, Chicago (Morgan Park) Dec
8-2
✔ Jimmy Pawelski, Lombard (Montini)
Fifth Place
Austin Wileman, Washington Dec
5-4
✔ Devante Williams, Chicago (Morgan Park)
Third Place
✔ Jordan Reich, Vernon Hills Fall
1:53
Jimmy Pawelski, Lombard (Montini)
Championship
Nkosi Moody, Olympia Fields (Rich Central) Dec
4-2 OT
✔ Danny Swan, Oak Forest
113 Pounds
Quarterfinal Wrestlebacks
✔ Jeronnie Steward, East Moline (United) Dec
2-0 OT
Riccardo Roman, Belvidere (North)
✔ Dameon Adams, Cahokia (H.S.) M-Dec
9-1
Cory Wilson, Chicago (Bowen)
Semifinal Wrestlebacks
✔ Isaac Anderson, Sterling (H.S.) Dec
10-5
Jeronnie Steward, East Moline (United)
✔ Dameon Adams, Cahokia (H.S.) Dec
8-3
Kyle Ruettiger, New Lenox (Lincoln-Way West)
Fifth Place
Jeronnie Steward, East Moline (United) Dec
7-6
✔ Kyle Ruettiger, New Lenox (Lincoln-Way West)
Third Place
Isaac Anderson, Sterling (H.S.) Dec
8-5
✔ Dameon Adams, Cahokia (H.S.)
Championship
Tommy Pawelski, Lombard (Montini) Dec
3-0
✔ Kyle Akins, Sycamore (H.S.)
120 Pounds
Quarterfinal Wrestlebacks
✔ Grant Sutton, Richmond (R.-Burton) Fall
2:58
Hunter Grau, Geneseo
Jesse Wood, Sandwich M-Dec
14-3
✔ Leslie Williams, Cahokia (H.S.)
Semifinal Wrestlebacks
✔ Kenny Baldridge, Morris Dec
1-0
Grant Sutton, Richmond (R.-Burton)
✔ Leslie Williams, Cahokia (H.S.) Dec
4-2
Noah Keefe, New Lenox (Lincoln-Way West)
Fifth Place
✔ Grant Sutton, Richmond (R.-Burton) Dec
1-10
Noah Keefe, New Lenox (Lincoln-Way West)
Third Place
Kenny Baldridge, Morris Dec
3-1
✔ Leslie Williams, Cahokia (H.S.)
Championship
✔ B.J. McGhee, Rock Island (H.S.) Dec
5-3
Vince Turk, Lombard (Montini)
126 Pounds
Quarterfinal Wrestlebacks
✔ Jacob Weaver, LaSalle (L.-Peru) Dec
14-8
Brian McKay, Johnsburg
✔ Austen Schott, Champaign (Centennial) Dec
4-2
Tyler Moxley, Mahomet (M.-Seymour)
Semifinal Wrestlebacks
✔ Rudolph Johnson, Chicago (Bowen) Dec
6-5
Jacob Weaver, LaSalle (L.-Peru)
Austen Schott, Champaign (Centennial) Dec
6-4 OT
✔ Alex Butler, Rockford (Boylan Catholic)
Fifth Place
Jacob Weaver, LaSalle (L.-Peru) Dec
3-1
✔ Austen Schott, Champaign (Centennial)
Third Place
✔ Rudolph Johnson, Chicago (Bowen) Dec
3-1 OT
Alex Butler, Rockford (Boylan Catholic)
Championship
Jordan Laster, Lombard (Montini) Dec
3-2
✔ Cameron Kennedy, Richmond (R.-Burton)
132 Pounds
Quarterfinal Wrestlebacks
✔ Creed Janes, Mattoon Dec
4-2
Chase Wiggins, Rock Island (H.S.)
✔ Mike Gussarson, Antioch Dec
4-2
Jose Champagne, Lombard (Montini)
Semifinal Wrestlebacks
✔ Kyle Rodriguez, New Lenox (Lincoln-Way West) Dec
7-1
Creed Janes, Mattoon
Mike Gussarson, Antioch Dec
5-4
✔ Devin Tortorice, Wauconda
Fifth Place
Creed Janes, Mattoon Dec
9-4
✔ Mike Gussarson, Antioch
Third Place
Kyle Rodriguez, New Lenox (Lincoln-Way West) Dec
4-2
✔ Devin Tortorice, Wauconda
Championship
✔ Randle Taborn, Springfield (H.S.) Dec
10-9
Darren Wynn, Champaign (Centennial)
138 Pounds
Quarterfinal Wrestlebacks
Kylian Lally, Dixon (H.S.) Dec
4-2
✔ Daniel Close, Ottawa (Twp.)
Cody Torrey, Jerseyville (Jersey) Dec
7-5
✔ Nick Remke, Woodstock (Marian)
Semifinal Wrestlebacks
Eric Schultz, Tinley Park (H.S.) Dec
3-2
✔ Daniel Close, Ottawa (Twp.)
Nick Remke, Woodstock (Marian) Fall
5:07
✔ Kyonn Keith, Bloomington (H.S.)
Fifth Place
Eric Schultz, Tinley Park (H.S.) Dec
3-2
✔ Nick Remke, Woodstock (Marian)
Third Place
Daniel Close, Ottawa (Twp.) Fall
3:08
✔ Kyonn Keith, Bloomington (H.S.)
Championship
✔ Chris Garcia, Lombard (Montini) Dq
Colton Gladwell, Washington
145 Pounds
Quarterfinal Wrestlebacks
SirRomeo Howard, East St. Louis (Sr.) Dec
10-7
✔ Dalton Coleman, Mt. Zion
✔ Haratio Austin, Springfield (H.S.) Dec
5-2
David Pierce, Vernon Hills
Semifinal Wrestlebacks
Chase Vosburgh, Mt. Vernon (H.S.) Dec
2-0 OT TB
✔ Dalton Coleman, Mt. Zion
Haratio Austin, Springfield (H.S.) Fall
1:41
✔ Sam Karim, Norridge (Ridgewood)
Fifth Place
✔ Chase Vosburgh, Mt. Vernon (H.S.) Dec
6-4 OT
Haratio Austin, Springfield (H.S.)
Third Place
✔ Dalton Coleman, Mt. Zion Dec
9-6
Sam Karim, Norridge (Ridgewood)
Championship
Michael Sepke, Lombard (Montini) Dec
3-2
✔ Dan Goress, Maple Park (Kaneland)
152 Pounds
Quarterfinal Wrestlebacks
Ricky Olson, Midlothian (Bremen) Dec
7-1
✔ Bobby O'Banner, Chicago (Bowen)
✔ Josh Ruettiger, New Lenox (Lincoln-Way West) Dec
8-1
Patrick Kristin, Oak Forest
Semifinal Wrestlebacks
✔ Tanner Schuldt, East Moline (United) Dec
5-3
Bobby O'Banner, Chicago (Bowen)
Josh Ruettiger, New Lenox (Lincoln-Way West) Dec
12-9
✔ Jon Evetts, Marion (H.S.)
Fifth Place
Bobby O'Banner, Chicago (Bowen) M-Dec
10-2
✔ Josh Ruettiger, New Lenox (Lincoln-Way West)
Third Place
Tanner Schuldt, East Moline (United) Dec
5-3
✔ Jon Evetts, Marion (H.S.)
Championship
Austin Culton, Sycamore (H.S.) Dec
5-4
✔ Garrett Sutton, Richmond (R.-Burton)
160 Pounds
Quarterfinal Wrestlebacks
✔ Mike Zelasco, Crystal Lake (Central) M-Dec
10-2
Bernard Noble, Midlothian (Bremen)
✔ Alex Vosburgh, Mt. Vernon (H.S.) M-Dec
16-2
Ryan Johnson, Rockford (Boylan Catholic)
Semifinal Wrestlebacks
✔ Alex Friedman, Pontiac Dec
12-6
Mike Zelasco, Crystal Lake (Central)
Alex Vosburgh, Mt. Vernon (H.S.) Dec
14-11
✔ Mike Kozyra, Oak Park (Fenwick)
Fifth Place
✔ Mike Zelasco, Crystal Lake (Central) T-Fall
3:45 16-1
Alex Vosburgh, Mt. Vernon (H.S.)
Third Place
✔ Alex Friedman, Pontiac Fall
5:13
Mike Kozyra, Oak Park (Fenwick)
Championship
David Frazier, Cahokia (H.S.) Dec
7-2
✔ Xavier Montalvo, Lombard (Montini)
170 Pounds
Quarterfinal Wrestlebacks
✔ Michael Cole, Rock Island (H.S.) Dec
6-2
Michael Maduko, Lombard (Montini)
Dubem Ikedionwu, Oak Park (Fenwick) T-Fall
5:34 15-0
✔ Martez Cox, Peoria (H.S.)
Semifinal Wrestlebacks
✔ Andrew Marsden, Crystal Lake (Central) Fall
3:11
Michael Cole, Rock Island (H.S.)
✔ Martez Cox, Peoria (H.S.) Dec
5-2
Brandon Mizlo, Geneseo
Fifth Place
✔ Michael Cole, Rock Island (H.S.) M-Dec
11-1
Brandon Mizlo, Geneseo
Third Place
✔ Andrew Marsden, Crystal Lake (Central) Dec
6-2
Martez Cox, Peoria (H.S.)
Championship
✔ Cameron Mammen, Urbana (H.S.) M-Dec
15-5
Markus Murphy, East Moline (United)
182 Pounds
Quarterfinal Wrestlebacks
✔ Nik Countryman, Morris Dec
4-0
Armond Hollins, Freeport (H.S.)
Carleto Jackson, Park Forest (Rich East) Fall
1:56
✔ Chris Giatras, Lemont (H.S.)
Semifinal Wrestlebacks
Bobby Schillinger, Yorkville Dec
3-2
✔ Nik Countryman, Morris
✔ Chris Giatras, Lemont (H.S.) Dec
3-2
Javier Montalvo, New Lenox (Lincoln-Way West)
Fifth Place
Bobby Schillinger, Yorkville Dec
7-2
✔ Javier Montalvo, New Lenox (Lincoln-Way West)
Third Place
Nik Countryman, Morris Dec
7-4
✔ Chris Giatras, Lemont (H.S.)
Championship
✔ Jake Turk, Lombard (Montini) M-Dec
16-5
Colin Carr, Washington
195 Pounds
Quarterfinal Wrestlebacks
Christian Nugent, Johnsburg Dec
8-4
✔ Austin Weltha, Bloomington (H.S.)
Alec Posewick, New Lenox (Lincoln-Way West) M-Dec
13-3
✔ Alex Fuentes, Ottawa (Twp.)
Semifinal Wrestlebacks
✔ Pat Vitek, LaGrange Park (Nazareth Academy) Dec
7-2
Austin Weltha, Bloomington (H.S.)
Alex Fuentes, Ottawa (Twp.) T-Fall
2:32 16-0
✔ Jacob Davis, Sycamore (H.S.)
Fifth Place
✔ Austin Weltha, Bloomington (H.S.) Fall
2:46
Alex Fuentes, Ottawa (Twp.)
Third Place
Pat Vitek, LaGrange Park (Nazareth Academy) Dec
5-3
✔ Jacob Davis, Sycamore (H.S.)
Championship
Roy Hickman, Richton Park (Rich South) Dec
7-3
✔ Anthony Ferraro, Lombard (Montini)
220 Pounds
Quarterfinal Wrestlebacks
✔ Dan DeSimone, LaGrange Park (Nazareth Academy) Dec
3-2
Deuce Rachal, Chicago (Lindblom)
Cyrano Rayfield, Ottawa (Twp.) Dec
12-6
✔ Edgar Ruano, Lombard (Montini)
Semifinal Wrestlebacks
✔ Alec Brown, Oak Forest Fall
2:57
Dan DeSimone, LaGrange Park (Nazareth Academy)
✔ Edgar Ruano, Lombard (Montini) Dec
7-6
Nate Magiera, Wauconda
Fifth Place
Dan DeSimone, LaGrange Park (Nazareth Academy) Fall
2:31
✔ Nate Magiera, Wauconda
Third Place
Alec Brown, Oak Forest Dec
5-2
✔ Edgar Ruano, Lombard (Montini)
Championship
✔ Lucas Joseph, East Peoria Dec
3-2
Derek Schultz, Tinley Park (H.S.)
285 Pounds
Quarterfinal Wrestlebacks
Kendal Parker, Freeport (H.S.) Fall
3:09
✔ Zach Theis, Maple Park (Kaneland)
✔ Ben Mauk-O'Connor, Chicago (Northside) Dec
2-0
Curtis Lilly, Sterling (H.S.)
Semifinal Wrestlebacks
✔ Lavontay Cobb, Chicago (King) Dec
5-2
Zach Theis, Maple Park (Kaneland)
Ben Mauk-O'Connor, Chicago (Northside) Dec
5-2
✔ Jake Cochrane, Mundelein (Carmel)
Fifth Place
✔ Zach Theis, Maple Park (Kaneland) Fall
2:26
Ben Mauk-O'Connor, Chicago (Northside)
Third Place
Lavontay Cobb, Chicago (King) Dec
1-0
✔ Jake Cochrane, Mundelein (Carmel)
Championship
Copache Tyler, Springfield (Southeast) Dec
1-0
✔ Tanner Farmer, Highland