Just the Scores!

* Last updated at 2:53 pm on Saturday, April 21, 2018

Print this page

Refresh page | ScoreZone on Twitter!

GREEN indicates team is leading. BLUE indicates team has won.

BOYS BASEBALL

Team     Team Status Site  
Southwestern     New Berlin      
Hall     Eureka      
Wheaton Academy 2 0 Aurora Central Catholic F   MaxPreps
Effingham     Lincoln      
Charleston     Centennial      
Mattoon     Mt. Zion      
Northtown     Horizon Science Academy Charter      
Teutopolis 11 0 Breese Central F   MaxPreps
Auburn     Springfield Southeast   (Plains Invite)  
Metamora 7 0 Auburn F (Plains Invite) MaxPreps
Illini West     Herscher   @ Dee Mack High School  
Lindblom     Payton College Prep   @ UIC  
Belleville East 9 4 Carbondale F @Highland High School MaxPreps
Abingdon/Avon 3 1 Elmwood/Brimfield F Abingdon/Avon MaxPreps
Ace Tech     Dunbar   Ace Tech  
Addison Trail 4 10 Downers Grove North F Addison Trail MaxPreps
ACERO Garcia     Air Force Academy   Air Force Academy  
Alleman     Quincy   Alleman  
Alleman     Quincy   Alleman  
Altamont     Christ Our Rock Lutheran   Altamont  
Alton 11 14 Althoff Catholic F Alton MaxPreps
Andrean     Illiana Christian   Andrean  
Andrean     Illiana Christian   Andrean  
Andrew 7 3 Antioch F Antioch MaxPreps
Woodstock North     Antioch   Antioch  
Astoria/VIT     Bushnell-Prairie City-Avon   Astoria/VIT  
Oakwood 5 4 Watseka F At Milford MaxPreps
Wheaton Academy 1 4 Aurora Central Catholic F Aurora Central Catholic MaxPreps
Barrington     New Trier   Barrington  
Alden-Hebron/Faith Lutheran     Westminster Christian   Bates Park, 1500 N. Seminary, Woodstock, IL  
Alden-Hebron/Faith Lutheran     Westminster Christian   Bates Park, 1500 N. Seminary, Woodstock, IL  
Beardstown 3 4 North Mac F Beardstown MaxPreps
Beardstown     Camp Point Central   Beardstown  
St. Patrick     Benet Academy   Benet Academy  
St. Patrick     Benet Academy   Benet Academy  
Bloomington     Richwoods   Bloomington  
Bloomington 4 8 Richwoods F Bloomington MaxPreps
Shepard     Blue Island Eisenhower   Blue Island Eisenhower  
Blue Ridge 1 10 Rantoul F Blue Ridge MaxPreps
Bogan     Phillips   Bogan  
Bogan     Phillips   Bogan  
Bowen     Urban Prep-Englewood   Bowen  
Bradley-Bourbonnais     Ottawa   Bradley-Bourbonnais  
Crossroads Christian     Bremen   Bremen  
Bremen 1 0 Crossroads Christian F Bremen MaxPreps
Brother Rice     Loyola Academy   Brother Rice  
Bulls College Prep     UIC College Prep   Bulls College Prep  
Bunker Hill     Father McGivney Catholic   Bunker Hill  
Cahokia     Madison   Cahokia  
Griggsville-Perry 1 11 Calhoun F Calhoun MaxPreps
Calhoun 4 9 Marquette Catholic F Calhoun MaxPreps
Carlyle     Greenville   Carlyle  
Carlyle 2 8 North Clay F Carlyle MaxPreps
Charleston     Centennial   Charleston  
Chicago Mathematics & Science     Disney II   Chicago Mathematics & Science  
Chicago Mt. Carmel 6 7 Providence Catholic F Chicago Mt. Carmel MaxPreps
Chicago Sullivan     Prosser   Chicago Sullivan  
Chicago Vocational 5 0 King F Chicago Vocational MaxPreps
Walther Christian Academy     Christian Liberty   Christian Liberty  
South Beloit     Christian Life   Christian Life  
South Beloit     Christian Life   Christian Life  
Collins     Roosevelt   Collins  
Hampshire 7 2 Crystal Lake Central F Crystal Lake Central MaxPreps
Prairie Ridge     Crystal Lake South   Crystal Lake South  
Dakota 15 2 Lena-Winslow F Dakota MaxPreps
DePaul College Prep 3 4 De La Salle F De La Salle MaxPreps
De La Salle     St. Francis de Sales   De La Salle  
Decatur Lutheran     Decatur Eisenhower   Decatur Lutheran  
Illini West     Deer Creek-Mackinaw   Deer Creek-Mackinaw  
Deer Creek-Mackinaw     Herscher   Deer Creek-Mackinaw  
Deerfield 6 14 Grant F Deerfield MaxPreps
Delavan 5 4 Heyworth F Delavan MaxPreps
Dixon 7 2 Freeport F Dixon MaxPreps
Cary-Grove 9 3 Dundee-Crown F Dundee-Crown MaxPreps
Dunlap 4 1 Rochester F Dunlap MaxPreps
East Peoria 5 10 Springfield F East Peoria MaxPreps
East Peoria 8 7 Springfield F East Peoria MaxPreps
Okaw Valley     Edinburg   Edinburg  
Egyptian     Bradford   Egyptian Spring Showcase  
Egyptian 6 1 Kelly F Egyptian Spring Showcase MaxPreps
Midland 3 16 El Paso-Gridley F El Paso-Gridley MaxPreps
Elgin 3 0 Aurora East F Elgin MaxPreps
Maine South     Elk Grove   Elk Grove  
Evanston     Payton College Prep   Evanston  
South Shore International     Fenger   Fenger  
Iroquois West     Fisher   Fisher  
Flora     Neoga   Flora  
Fulton     St. Bede   Fulton  
Harlem     Geneva   Geneva  
Genoa-Kingston     St. Edward   Genoa-Kingston  
Freeburg     Gibault Catholic   Gibault Catholic  
Freeburg     Gibault Catholic   Gibault Catholic  
Glenbard North 8 0 Rolling Meadows F Glenbard North MaxPreps
Riverside-Brookfield     Glenbard South   Glenbard South  
Glenbrook South     Prospect   Glenbrook South  
Gillespie     Glenwood   Glenwood  
Grace Christian Academy     Berean Christian   Grace Christian Academy  
Grace Christian Academy     Berean Christian   Grace Christian Academy  
Pearl City     Princeton   Granville, IL  
Grayslake Central     Richmond-Burton   Grayslake Central  
Hamilton County 0 10 Frankfort F Hamilton County MaxPreps
Hamilton County 6 5 Frankfort F Hamilton County MaxPreps
Rich Central     Harlan   Harlan  
Harper     Ace Tech   Harper  
Harrisburg 10 0 Vandalia F Harrisburg MaxPreps
Harvest Christian Academy 4 6 Aurora Christian F Harvest Christian Academy MaxPreps
Havana     Peoria Heights/Quest Charter Academy   Havana  
Hiawatha     Newark   Hiawatha  
Hiawatha 7 6 Newark F Hiawatha MaxPreps
Belleville East     Highland   Highland  
Highland     Carbondale   Highland  
Hillcrest     Thornton   Hillcrest  
Hononegah 5 4 Wauconda F Hononegah MaxPreps
Hyde Park     Phillips   Hyde Park  
Walther Christian Academy     Illinois Lutheran   Illinois Lutheran  
Schaumburg Christian 0 10 Illinois Math & Science F Illinois Math & Science MaxPreps
Ashton-Franklin Center     Indian Creek   Indian Creek  
Ashton-Franklin Center     Indian Creek   Indian Creek  
Instituto Health Sciences 12 2 Foreman F Instituto Health Sciences MaxPreps
Conant 4 3 Jacobs F Jacobs MaxPreps
Kankakee 1 11 Joliet Central F Joliet Central MaxPreps
Jones     Brooks   Jones  
Chicago Vocational 14 0 King F King MaxPreps
East Dubuque 5 4 Lancaster F Lancaster MaxPreps
Geneseo     Lane Tech   Lane Tech  
Glenbard East     Larkin   Larkin  
Sandburg     Lemont   Lemont  
Lake Forest     Libertyville   Libertyville  
Libertyville 15 14 Lake Forest F Libertyville MaxPreps
Effingham     Lincoln   Lincoln  
Lisle     Holy Trinity   Lisle  
Latin     Lisle   Lisle  
Little Village     North Grand   Little Village  
Plainfield East 11 9 Lockport F Lockport MaxPreps
Longwood     DuSable   Longwood  
Lutheran     Rockford Christian   Lutheran  
Lake View     Maine East   Maine East  
Noble Street College Prep     Mansueto   Mansueto  
Manteno 5 2 Seneca F Manteno MaxPreps
Marian Catholic     Carmel   Marian Catholic  
Marian Catholic     Carmel   Marian Catholic  
Marist 7 1 Marian Central Catholic F Marian Central Catholic MaxPreps
Marist 9 1 Marian Central Catholic F Marian Central Catholic MaxPreps
Marmion 2 0 St. Rita F Marmion MaxPreps
Marshall 0 2 St. Anthony F Marshall MaxPreps
Milford     Watseka   Milford  
Milford 0 6 Oakwood F Milford MaxPreps
Moline     Rock Island   Moline  
Moline     Rock Island   Moline  
Momence 10 0 Donovan F Momence MaxPreps
Momence 22 2 Donovan F Momence MaxPreps
Monmouth United 5 7 Galva F Monmouth United MaxPreps
Monmouth United 9 3 Galva F Monmouth United MaxPreps
Morgan Park 10 3 Lake Forest Academy F Morgan Park MaxPreps
Pontiac     Morris   Morris  
Morrison     Byron   Morrison  
Mt. Pulaski     Lanphier   Mt. Pulaski  
Mt. Pulaski     Lanphier   Mt. Pulaski  
Mattoon     Mt. Zion   Mt. Zion  
ITW David Speer Academy     Muchin College Prep   Muchin College Prep  
Naperville North     Lake Park   Naperville North  
Breese Central 3 2 Nashville F Nashville MaxPreps
Nashville     Teutopolis   Nashville  
Noble Street College Prep     Mansueto   Noble Street College Prep  
Normal Community 12 11 Champaign Central F Normal Community MaxPreps
Normal Community 6 4 Champaign Central F Normal Community MaxPreps
Normal West 4 1 Danville F Normal West MaxPreps
Normal West 14 4 Danville F Normal West MaxPreps
North Boone     Harvard   North Boone  
North Boone     Harvard   North Boone  
Northridge     Francis W. Parker   Northridge  
Northridge     Francis W. Parker   Northridge  
Notre Dame     Triad   Notre Dame  
Oak Park-River Forest 1 3 Lyons F Oak Park-River Forest MaxPreps
O'Fallon 10 0 Lutheran South F O'Fallon MaxPreps
O'Fallon     Christian Brothers   O'Fallon  
Sacred Heart-Griffin     Lutheran South   O'Fallon-Blazier Field  
Sacred Heart-Griffin     Christian Brothers   O'Fallon-Blazier Field  
Ogden International 7 17 Farragut F Ogden International MaxPreps
Orr     Crane Medical   Orr  
Marquette 6 0 Peoria Christian F Peoria Christian MaxPreps
Glenwood 9 0 Routt Catholic F Plains Classic at Chatham MaxPreps
Routt Catholic     Lincolnwood/Morrisonville   Plains Classic at Plains  
Carrollton     Dieterich   Played at Simmons Baseball Complex at SIUE  
Pleasant Plains 5 0 Metamora F Pleasant Plains MaxPreps
PORTA/Ashland-Chandlerville Central 9 4 Lutheran F PORTA/Ashland-Chandlerville Central MaxPreps
Prosser     Chicago Sullivan   Prosser  
Glenbard West     Proviso East   Proviso East  
Putnam County     Amboy   Putnam County  
Pearl City     Putnam County   Putnam County  
Putnam County     Pearl City-Eastland   Putnam County  
Raby     Marine Leadership Academy   Raby  
Rich South     Rich East   Rich East  
Rickover Naval     Phoenix Military   Rickover Naval  
Ridgewood 4 2 Whitney Young F Ridgewood MaxPreps
Orion     Riverdale   Riverdale  
Sterling 6 5 Rock Falls F Rock Falls MaxPreps
Sterling 1 2 Rock Falls F Rock Falls MaxPreps
Saint Ignatius College Prep 5 2 St. Joseph F Saint Ignatius College Prep MaxPreps
Saint Viator     Nazareth Academy   Saint Viator  
Saint Viator     Nazareth Academy   Saint Viator  
Salem 18 1 Lawrenceville F Salem MaxPreps
Salem 17 1 Lawrenceville F Salem MaxPreps
Riverton 6 2 Sangamon Valley/Tri-City F Sangamon Valley/Tri-City MaxPreps
Senn 7 8 Westinghouse F Senn MaxPreps
Serena     Hinckley-Big Rock   Serena  
Serena     Hinckley-Big Rock   Serena  
Shepard     Blue Island Eisenhower   Shepard  
South Fork/Edinburg     Okaw Valley   South Fork/Edinburg  
Fenger     South Shore International   South Shore International  
Southwestern     New Berlin   Southwestern  
St. Bede     Fulton   St. Bede  
Illinois Valley Central     St. Joseph-Ogden   St. Joseph-Ogden  
St. Laurence     St. Francis   St. Laurence  
Cerro Gordo/Bement     St. Teresa   St. Teresa  
Stark County     Biggsville West Central   Stark County  
West Chicago     Streamwood   Streamwood  
Streator     Prairie Central   Streator  
Streator     Prairie Central   Streator  
Taft 14 4 Kennedy F Taft MaxPreps
Taylorville     Mahomet-Seymour   Taylorville  
Taylorville 3 13 Mahomet-Seymour F Taylorville MaxPreps
Rauner     The Noble Academy   The Noble Academy  
Thornton Fractional South     Crete-Monee   Thornton Fractional South  
Argo     Thornwood   Thornwood  
Kenwood 12 0 Thornwood F Thornwood MaxPreps
Timothy Christian 3 2 Chicago Christian F Timothy Christian MaxPreps
Hall     Tremont   Tremont  
Robinson     Union   Union  
Uplift     Clark   Uplift  
Urban Prep-West Campus 6 5 Douglass F Urban Prep-West Campus MaxPreps
Urbana     Peoria Notre Dame   Urbana  
Urbana     Peoria Notre Dame   Urbana  
Valmeyer 6 1 Dupo F Valmeyer MaxPreps
Vernon Hills 2 5 Reavis F Vernon Hills MaxPreps
MacArthur     Warrensburg-Latham   Warrensburg-Latham  
Wells     Amundsen   Wells  
Westinghouse 3 12 Senn F Westinghouse MaxPreps
Westmont 5 12 Stagg F Westmont MaxPreps
Wheaton-Warrenville South 2 9 Neuqua Valley F Wheaton-Warrenville South MaxPreps
Hinsdale Central 2 6 Willowbrook F Willowbrook MaxPreps
Wilmington     Beecher   Wilmington  
Wilmington 12 2 Beecher F Wilmington MaxPreps
Windsor/Stewardson-Strasburg 3 2 Altamont F Windsor/Stewardson-Strasburg MaxPreps
Mendota     Winnebago   Winnebago  
Mendota     Winnebago   Winnebago  
Yorkville     Plainfield Central   Yorkville  

BOYS LACROSSE

Team     Team Status Site  
Glenbard West     York      
Glenbard West 10 2 York F   MaxPreps
South Elgin 14 7 Andrew F Andrew MaxPreps
Belleville East     Glendale   Belleville East  
Benet Academy 10 9 Naperville North F Benet Academy MaxPreps
Lake Forest     Carmel   Carmel  
Crystal Lake Central     Cary-Grove   Crystal Lake Central  
Stevenson 4 10 Glenbrook South F Game at Forest View HS RMU Stadium MaxPreps
Grant     Hampshire   Grant  
Hinsdale Central     Oak Park-River Forest   Hinsdale Central  
Maine South     Deerfield   Maine South  
Waubonsie Valley 17 4 Marian Central Catholic F Marian Central Catholic MaxPreps
Marist     Lake Zurich   Marist  
Houston     O'Fallon   O'Fallon  
Plainfield North     Dunlap   Plainfield North  
Schaumburg     Bartlett   Schaumburg  
St. Laurence 4 9 Homewood-Flossmoor F St. Laurence MaxPreps
Vernon Hills 13 5 St. Charles East F Vernon Hills MaxPreps
Warren Township 12 6 Evanston F Warren Township MaxPreps
West Genesee 9 6 Loyola Academy F West Genesee MaxPreps

GIRLS LACROSSE

Team     Team Status Site  
Glenbrook South     South Bend St. Joseph      
Glenbrook South 14 7 Stevenson F   MaxPreps
Stevenson     South Bend St. Joseph      
Huntley     Conant   Conant  
Glenbrook South 19 0 Fenwick F Fenwick MaxPreps
Fenwick     Stevenson   Fenwick  
St. Joseph     Glenbrook South   Fenwick  
Fremd 12 7 Warren Township F Fremd MaxPreps
Incarnate Word Academy     O'Fallon   Incarnate Word Academy  
Loyola Academy 11 9 Rockford Auburn F Loyola Academy MaxPreps
Barrington 12 9 Lyons F Lyons MaxPreps
Mother McAuley     St. Francis   Mother McAuley  
Neuqua Valley     Downers Grove North   Neuqua Valley  
New Trier     Rockford   New Trier  
Pattonville     Belleville West   Pattonville  
Sandburg     Marian Catholic   Sandburg  
Oak Park-River Forest     Hilliard Darby   TBA, TBA  
York     Saint Viator   York  

GIRLS SOFTBALL

Team     Team Status Site  
Anna-Jonesboro 7 6 Frankfort F   MaxPreps
Lisle     Dakota      
Illinois Lutheran     St. Joseph-Ogden      
Altamont     Hillsboro      
Carbondale     Marquette Catholic      
Chester     Carlyle      
Calhoun     Brown County      
Carmel     Westosha Central      
Calhoun     Illini West      
McHenry     Waubonsie Valley      
Barrington 4 2 Brimfield F   MaxPreps
East Peoria 6 8 Normal University F   MaxPreps
Barrington 1 2 Geneseo F   MaxPreps
Illini West 12 0 Brown County F   MaxPreps
Anna-Jonesboro 2 12 Carterville F   MaxPreps
Olympia 7 5 Dwight F   MaxPreps
Carmel     Tremper      
Illinois Lutheran     Mt. Pulaski      
Calhoun     Pleasant Plains      
Yorkville 1 7 Oshkosh North F   MaxPreps
Auburn     West Hancock co-op [Hamilton/Nauvoo-Colusa/Warsaw]   90 min time limit. 15/3; 12/4; 8/5  
Auburn 5 2 Griggsville-Perry F 90 min time limit. 15/3; 12/4; 8/5 MaxPreps
Alton 10 0 Quincy F Alton MaxPreps
Alton 9 5 Quincy F Alton MaxPreps
Mather 3 24 Amundsen F Amundsen MaxPreps
Antioch     Elmwood Park   Antioch  
Antioch     Elmwood Park   Antioch  
Arthur-Lovington/Atwood-Hammond     LeRoy   Arthur-Lovington/Atwood-Hammond  
LeRoy     Arthur-Lovington/Atwood-Hammond   Arthur-Lovington/Atwood-Hammond  
Plano     Aurora Central Catholic   Aurora Central Catholic  
Plano     Aurora Central Catholic   Aurora Central Catholic  
UIC College Prep     Baker   Baker  
Providence Catholic     Bishop McNamara   Bishop McNamara  
Providence Catholic     Bishop McNamara   Bishop McNamara  
Blue Ridge 0 3 Decatur Eisenhower F Blue Ridge MaxPreps
Beecher 8 2 Bradley-Bourbonnais F Bradley-Bourbonnais MaxPreps
Kankakee     Bremen   Bremen  
Evergreen Park     Bremen   Bremen  
Proviso West     Walther Christian Academy   Bulger Park - Walther Lutheran Round Robin  
Bulls College Prep 4 5 Pritzker F Bulls College Prep MaxPreps
Bunker Hill     Southwestern   Bunker Hill  
Marissa/Coulterville     Carlyle   Carlyle  
Hamilton County 8 2 Carterville F Carterville MaxPreps
Riverdale     Pearl City   Championship Game  
Marissa/Coulterville     Chester   Chester  
Cristo Rey Jesuit     Chicago Hope Academy   Chicago Hope Academy  
Clinton 0 1 Hoopeston F Clinton MaxPreps
Romeoville 11 1 Hoopeston F Clinton Tournament MaxPreps
Romeoville     Clinton   Clinton Tournament  
Danville     Richwoods   Danville  
Danville     Richwoods   Danville  
Deer Creek-Mackinaw 6 3 Delavan F Delavan MaxPreps
DePaul College Prep 1 13 St. Francis F DePaul College Prep MaxPreps
DePaul College Prep 0 14 St. Francis F DePaul College Prep MaxPreps
Sandburg     Downers Grove North   Downers Grove North  
Sandburg 8 0 Downers Grove North F Downers Grove North MaxPreps
Downers Grove South     Plainfield East   Downers Grove South  
Downers Grove South     Plainfield East   Downers Grove South  
Collinsville     Dwight   Dwight  
East St. Louis     Edwardsville   Edwardsville  
Edwardsville     East St. Louis   Edwardsville  
Effingham     Lincoln   Effingham  
Effingham     Lincoln   Effingham  
El Paso-Gridley     Midland   El Paso-Gridley  
Erie-Prophetstown     Knoxville   Erie-Prophetstown  
Okaw Valley     Fisher   Fisher  
Fisher     Westville   Fisher  
Flanagan/Woodland     Clifton Central   Flanagan/Woodland  
Flanagan/Woodland 1 5 Prairie Central F Flanagan/Woodland MaxPreps
Forreston 13 3 Oregon F Forreston MaxPreps
Hamilton County 7 6 Frankfort F Frankfort MaxPreps
Galesburg     East Moline United   Galesburg  
Galesburg     East Moline United   Galesburg  
Plainfield Central 10 0 Glenbard North F Glenbard North MaxPreps
Guerin     Wheaton Academy   Guerin  
Eureka 15 7 Hall F Hall MaxPreps
Eureka 12 2 Hall F Hall MaxPreps
Burlington Central 4 8 Harlem F Harlem MaxPreps
Harrisburg     Carmi-White County   Harrisburg  
Harrisburg     Hardin County   Harrisburg  
Herscher     Joliet Catholic   Herscher  
Hiawatha     Newark   Hiawatha  
Hiawatha     Newark   Hiawatha High School, Softball Diamond  
Hinckley-Big Rock 2 8 Serena F Hinckley-Big Rock MaxPreps
Hinckley-Big Rock 0 11 Serena F Hinckley-Big Rock MaxPreps
Horizon Science Academy Charter     Proviso West   Horizon Science Academy Charter  
IC Catholic Prep 9 4 Ridgewood F IC Catholic Prep MaxPreps
Aurora East     Illinois Math & Science   Illinois Math & Science  
Indian Creek 6 5 Ashton-Franklin Center F Indian Creek MaxPreps
Instituto Health Sciences 6 18 Horizon Science Academy Charter F Instituto Health Sciences MaxPreps
Intrinsic     Lake Forest   Lake Forest  
Lake Forest Academy     Willows Academy   Lake Forest Academy  
Lake Park 9 1 Bartlett F Lake Park MaxPreps
Lake Park 8 17 Bartlett F Lake Park MaxPreps
Lakes     Schaumburg   Lakes  
Waubonsie Valley     Libertyville   Libertyville  
McHenry     Libertyville   Libertyville  
Bloomington Central Catholic 4 1 Lincoln-Way Central F Lincoln-Way Central MaxPreps
Lincolnwood     Vandalia   Lincolnwood  
Lincolnwood     Pana   Lincolnwood  
Lockport     Herscher   Lockport  
Joliet Catholic 8 9 Lockport F Lockport MaxPreps
Loyola Academy 12 11 Stevenson F Loyola Academy MaxPreps
Lutheran/Calvary     St. Teresa   Lutheran/Calvary  
Taylorville     Mahomet-Seymour   Mahomet-Seymour  
Taylorville     Mahomet-Seymour   Mahomet-Seymour  
Maine East     Northside   Maine East  
Centennial     Manual   Manual  
Marist 14 4 Marian Central Catholic F Marist MaxPreps
Marist 19 5 Marian Central Catholic F Marist MaxPreps
Maroa-Forsyth     Dunlap   Maroa-Forsyth  
Benet Academy     Maroa-Forsyth   Maroa-Forsyth  
Maroa-Forsyth     Meridian   Maroa-Forsyth  
Marshall     Salt Fork   Marshall  
Marshall     Salt Fork   Marshall  
Normal Community 10 0 Mattoon F Mattoon MaxPreps
Normal Community 3 9 Mattoon F Mattoon MaxPreps
Kewanee 6 11 Mendota F Mendota MaxPreps
Watseka     Milford   Milford  
Watseka     Milford   Milford  
Donovan     Momence   Momence  
Donovan 3 14 Momence F Momence MaxPreps
Monmouth United     Galva   Monmouth United  
Monmouth United     Galva   Monmouth United  
Monroe     Orangeville   Monroe  
Resurrection     Mother McAuley   Mother McAuley  
Resurrection     Mother McAuley   Mother McAuley  
Olympia     Mt. Zion   Mt. Zion  
Mt. Zion     Dwight   Mt. Zion  
Collinsville     Mt. Zion   Mt. Zion  
Muchin College Prep 15 8 ITW David Speer Academy F Muchin College Prep MaxPreps
Mundelein 1 11 Hersey F Mundelein MaxPreps
Oswego East     Naperville North   Naperville North  
Oswego East     Naperville North   Naperville North  
Minooka 4 5 Neuqua Valley F Neuqua Valley MaxPreps
North Greene     New Berlin   New Berlin  
New Berlin/Franklin/Waverly     North Greene   New Berlin/Franklin/Waverly  
Somonauk     Newman Central Catholic   Newman Central Catholic  
Newman Central Catholic     Somonauk   Newman Central Catholic  
Normal West 2 8 Peoria Notre Dame F Normal West MaxPreps
Normal West 6 4 Peoria Notre Dame F Normal West MaxPreps
Oak Park-River Forest 12 2 Richards F Oak Park-River Forest MaxPreps
Olympia 7 6 Collinsville F Olympia MaxPreps
Ottawa     St. Charles East   Ottawa  
Ottawa     Huntley   Ottawa  
Erie-Prophetstown 2 3 Pearl City F Pearl City MaxPreps
Peoria 2 22 Champaign Central F Peoria MaxPreps
Peoria 0 15 Centennial F Peoria MaxPreps
Peoria Christian     Marquette   Peoria Christian  
Chicago Christian 11 1 Peotone F Peotone MaxPreps
Pinckneyville     Marquette Catholic   Pinckneyville  
Carbondale     Pinckneyville   Pinckneyville  
Illini West     Pleasant Plains   Pleasant Plains  
Brown County     Pleasant Plains   Pleasant Plains Tourney  
Prospect 19 0 Niles North F Prospect MaxPreps
Prospect     Niles North   Prospect  
Our Lady of Tepeyac     Providence-St. Mel   Providence-St. Mel  
St. Joseph     Proviso West   Proviso West  
Jacksonville     Quincy Notre Dame   Quincy Notre Dame  
Red Hill     Grayville   Red Hill  
Moline     Rock Island   Rock Island  
Moline     Rock Island   Rock Island  
Lawrenceville     Salem   Salem  
Seneca     Princeton   Seneca  
Seneca     Fieldcrest   Seneca  
Solorio 12 4 Lincoln Park F Solorio MaxPreps
Marissa/Coulterville     Sparta   Sparta  
Chester     Sparta   Sparta  
St. Charles North     Cary-Grove   St. Charles North  
St. Charles North     Cary-Grove   St. Charles North  
Stark County     Biggsville West Central   Stark County  
Staunton 8 7 Carrollton F Staunton MaxPreps
Sterling     Oshkosh North   Sterling  
Yorkville     Sterling   Sterling  
Morris 4 2 Streator F Streator MaxPreps
Sycamore     Prairie Ridge   Sycamore  
Sycamore 3 7 Prairie Ridge F Sycamore MaxPreps
Taft 8 7 Fenwick F Taft MaxPreps
Morgan Park 20 19 Thornwood F Thornwood MaxPreps
Tinley Park     Lincoln-Way West   Tinley Park  
Galva     United/Yorkwood   United/Yorkwood  
Galva     United/Yorkwood   United/Yorkwood  
Urbana 5 1 Bloomington F Urbana MaxPreps
Vernon Hills 7 2 Lake Zurich F Vernon Hills MaxPreps
Vernon Hills 9 10 Lake Zurich F Vernon Hills MaxPreps
Warren Township 11 5 Grayslake North F Warren Township MaxPreps
Williamsville     Pontiac   Washington High School Panther Classic  
LaSalle-Peru 1 4 Brimfield F Washington Panther Classic MaxPreps
Wauconda 15 8 Buffalo Grove F Wauconda MaxPreps
Greenville     Wesclin   Wesclin  
West Aurora     DeKalb   West Aurora  
West Carroll     Stockton   West Carroll  
West Carroll 0 1 Riverdale F West Carroll MaxPreps
Riverdale 3 1 Stockton F West Carroll Tournament MaxPreps
Okaw Valley     Westville   Westville  
Windsor/Stewardson-Strasburg     Hillsboro   Windsor/Stewardson-Strasburg  
Woodstock North 6 8 Crystal Lake Central F Woodstock HS Tourney Bates Park MaxPreps
Johnsburg     Conant   Woodstock Tournament  

GIRLS SOCCER

Team     Team Status Site  
St. Charles East     Boylan Catholic      
Marquette Catholic     Wheaton-Warrenville South      
Genoa-Kingston 0 5 Woodstock North F   MaxPreps
Antioch 7 0 Rockford Auburn F   MaxPreps
Marquette Catholic     Providence Catholic      
Peoria Notre Dame 2 0 Wheaton-Warrenville South F   MaxPreps
Genoa-Kingston 3 2 Harvard F   MaxPreps
Quincy Notre Dame 0 1 St. Joseph's Academy F   MaxPreps
Rochester     St. Joseph's Academy      
Antioch     Stillman Valley      
Glenbard North     Rockford East      
West Chicago     Hononegah      
Lyons 4 0 Lincoln-Way Central F   MaxPreps
Althoff Catholic     St. Teresa   Althoff Catholic  
Beardstown     Riverton   Beardstown  
Bishop McNamara     Regina Dominican   Bishop McNamara  
Blue Island Eisenhower 7 0 Thornton/Thornridge/Thornwood F Blue Island Eisenhower MaxPreps
Lake Park     Bolingbrook   Bolingbrook  
Golder     Bulls College Prep   Bulls College Prep  
Byron     Sterling   Byron  
Marist 0 5 Carmel F Carmel MaxPreps
Foreman     Chicago Academy   Chicago Academy  
Chicago University 1 1 Whitney Young F Chicago Cup (@ St. Ignatius)  
Saint Ignatius College Prep     Back of the Yards College Prep   Chicago Cup at Saint Ignatius  
Cristo Rey St. Martin 0 1 Cristo Rey Jesuit F Cristo Rey St. Martin MaxPreps
Ottawa     DePue/Hall   DePue/Hall  
Dundee-Crown 4 1 Hoffman Estates F Dundee-Crown MaxPreps
Elk Grove     Elgin   Elgin  
Reavis 7 0 Evergreen Park F Evergreen Park MaxPreps
Glenbrook South 0 0 Normal Community   Glenbrook South  
Guerin     St. Joseph   Guerin  
Prosser     Hancock   Hancock  
Carterville 0 2 Harrisburg F Harrisburg MaxPreps
Herscher     Centennial   Herscher  
Highland     Wesclin   Highland  
North Shore Country Day     Highland Park   Highland Park  
Illinois Math & Science 1 2 Aurora Central Catholic F Home: IMSA Away: ACC MaxPreps
Illinois Math & Science     Marian Catholic   Home: IMSA Away: Marian Catholic  
Bradley-Bourbonnais     Illinois Valley Central   Illinois Valley Central  
Indian Creek     Plano   Indian Creek  
ITW David Speer Academy 7 0 The Noble Academy F ITW David Speer Academy MaxPreps
Jones 1 3 Latin F Jones MaxPreps
Kennedy 1 3 Chicago Washington F Kennedy MaxPreps
Phoenix Military 2 2 Kenwood F Kenwood  
Lake Forest     Lake Forest Academy   Lake Forest  
Lemont     Lincoln-Way West   Lemont  
Leyden     Riverside-Brookfield   Leyden  
Prospect     Libertyville   Libertyville  
Pleasant Plains/New Berlin     Lincoln   Lincoln  
North Mac     Lutheran   Lutheran  
Metea Valley     Hinsdale Central   Metea Valley  
Phoenix Military     Mather   MLA Shootout  
Marine Leadership Academy     Mather   MLA Shootout  
Marine Leadership Academy 6 0 Kenwood F MLA Shootout MaxPreps
Chicago Academy     Hancock   MLA Shootout: Game 1  
Mt. Vernon     Salem   Mt. Vernon  
Huntley     Mundelein   Mundelein  
Naperville Central     Sandburg   Naperville Central  
Loyola Academy     Burlington Central   Naperville Invitational  
Benet Academy     Conant   Naperville Invitational - @ Naperville Central HS  
Maine West 1 1 Niles North F Niles West Invite MaxPreps
Maine West 5 0 Rock Island F Niles West Invite MaxPreps
Bremen     Noble Street College Prep   Noble Street College Prep  
East Moline United 2 1 Normal University F Normal University MaxPreps
North Boone 2 1 Richmond-Burton F North Boone MaxPreps
Oak Forest     Joliet Central   Oak Forest  
Glenwood     O'Fallon   O'Fallon  
Pekin     Washington   Pekin  
Bradley-Bourbonnais     Pekin   Pekin  
Foreman 0 3 Prosser F Prosser MaxPreps
Curie     Proviso West   Proviso West  
Pritzker     Rauner   Rauner  
Rich East     Joliet West   Rich East  
Richland County     Centralia   Richland County  
Romeoville     Argo   Romeoville  
St. Edward     Rosary   Rosary Soccer Invitational  
St. Edward     Harlem   Rosary Soccer Invitational  
St. Edward     Joliet Catholic   Rosary Soccer Invitational  
East Moline United 1 3 Sacred Heart-Griffin F Sacred Heart-Griffin MaxPreps
Notre Dame Academy     Saint Viator   Saint Viator  
Chicago Christian 0 7 Shepard F Shepard MaxPreps
Providence Catholic     Normal University   SHG Invite  
Payton College Prep 1 2 Mother McAuley F St. Ignatius Tournament Chicago Cup-Jones Field MaxPreps
Lockport 0 1 Stagg F Stagg MaxPreps
Woodstock North 4 1 Hampshire F Thunder Varsity Invite MaxPreps
Woodstock North 5 0 Genoa-Kingston F Thunder Varsity Invite MaxPreps
Bremen     Timothy Christian   Timothy Christian  
UIC College Prep     Noble Street College Prep   UIC College Prep  
Urbana University     Charleston   Urbana University  
Lincoln Park 4 1 Von Steuben F Von Steuben MaxPreps
Wauconda 3 0 Grayslake North F Wauconda MaxPreps
Waukegan     Vernon Hills   Waukegan  
Oswego East     West Aurora   West Aurora  
Wheaton Academy     Downers Grove North   Wheaton Academy  
Willows Academy     Westminster Christian   Willows Academy  
Woodstock 2 1 Hampshire F WNHS Tournament MaxPreps
Woodstock     Belvidere   WNHS Tournament  

BOYS VOLLEYBALL

Team     Team Status Site  
Harlem     Huntley      
Guilford     Hononegah      
Larkin 20
22
25
25
Auburn F   MaxPreps
Larkin 25
22
17
25
Huntley F   MaxPreps
Larkin 20
23
25
25
Harlem F   MaxPreps
Harlem     Rockford Auburn      
Larkin     Rockford East      
Harlem     Rockford East      
Brother Rice     Plainfield East   Brother Rice  
Lincoln-Way Central 25
25
16
27
17
25
Providence Catholic F Brother Rice Smack Attack MaxPreps
Lincoln-Way Central 25
25
10
17
Reavis F Brother Rice Smack Attack MaxPreps
Lincoln-Way Central 17
22
25
25
St. Xavier F Brother Rice Smack Attack MaxPreps
Richards 27
15
25
25
25
15
Fenton F Brother Rice Smack Attack - Bronze Bracket MaxPreps
Richards 26
25
24
16
Marmion F Brother Rice Smack Attack - Bronze Bracket MaxPreps
Richards     Blue Island Eisenhower   Brother Rice Smack Attack - Bronze Championship  
Loyola Academy     New Trier   DGS Invite  
Loyola Academy 26
25
24
23
Barrington F DGS Invite MaxPreps
Downers Grove South     Naperville North   Downers Grove South  
HomeSchool Resource Center     Galesburg Christian   HomeSchool Resource Center  
HomeSchool Resource Center     Portage Christian   HomeSchool Resource Center  
Grayslake Central     Hononegah   Hononegah  
Fremd     Palatine   Palatine/Saxon Invite  
Carmel 16
21
25
25
Joliet Catholic F PHS/SHS Tournament MaxPreps
Carmel 25
21
25
14
25
19
Glenbard North F PHS/SHS Tournament MaxPreps
Grayslake Central 13
21
25
25
Guilford F Rockford East Tournament MaxPreps
Grayslake Central 23
21
25
25
Jefferson F Rockford East Tournament MaxPreps
Downers Grove North     Boylan Catholic   Silver Finals at DGS Invite.  
Willowbrook 19
20
25
25
Downers Grove North F Silver Quarterfinal at DGS Invite MaxPreps
Downers Grove North 23
25
25
25
14
22
Oak Park-River Forest F Silver semifinal at DGS Invite MaxPreps
Chesterton 24
23
26
25
Payton College Prep F Smack Attack (Chicago) MaxPreps
Chesterton 25
25
16
21
Fenwick F Smack Attack (Chicago) MaxPreps

BOYS WATER POLO

Team     Team Status Site  
Bradley-Bourbonnais     Metea Valley      
Von Steuben     Bremen   Bremen  
Brother Rice     De La Salle   Brother Rice  
Lake Forest     Glenbrook South   Glenbrook South  
Fremd     Lincoln-Way West   Lincoln-Way West  
Juarez     Little Village   Little Village  
Lincoln-Way West     Waubonsie Valley   LWW Warrior Invite  
Taft     Lincoln-Way West   LWW Warrior Invite  
Waubonsie Valley     Fremd   LWW Warrior Invite  
Taft     Fremd   LWW Warrior Invite  
Taft     Waubonsie Valley   LWW Warrior Invite  
Lincoln-Way East 11 9 Lyons F Lyons MaxPreps
Neuqua Valley 18 5 Maine South F Neuqua Valley MaxPreps
Neuqua Valley 12 1 Bradley-Bourbonnais F Neuqua Valley MaxPreps
Neuqua Valley     Metea Valley   Neuqua Valley  
Stevenson     York   Niles Mini  
Stevenson     St. Charles East   Niles Mini  
Stevenson     Niles West   Niles Mini  
Jones 2 14 Sandburg F St. Ignatius Invitational at UIC MaxPreps
Jones 1 10 Saint Ignatius College Prep F St. Ignatius Invitational at UIC MaxPreps
Sandburg     Whitney Young   Whitney Young  

GIRLS WATER POLO

Team     Team Status Site  
Naperville North     Lake Forest      
Libertyville     Saint Viator      
Buffalo Grove     Libertyville      
Libertyville     Mundelein      
Bradley-Bourbonnais     Maine South      
Bradley-Bourbonnais     Metea Valley      
Homewood-Flossmoor     Saint Ignatius College Prep      
Glenbrook North     Mundelein   Glenbrook North  
Glenbrook North     Buffalo Grove   Glenbrook North  
Libertyville     Glenbrook North   Glenbrook North  
Glenbrook North     Saint Viator   Glenbrook North  
Lincoln-Way West 7 6 Hersey F Hersey MaxPreps
Lockport 12 15 Hersey F Hersey MaxPreps
Lincoln-Way West 8 7 Lockport F Hersey Triangular MaxPreps
Homewood-Flossmoor     Loyola Academy   Maroon & Gold Invite at UIC  
Lyons 5 4 Loyola Academy F Maroon & Gold Invite at UIC MaxPreps
Oak Park-River Forest     Lincoln-Way Central   Nap North Tournament  
Oak Park-River Forest     Whitney Young   Nap North Tournament  
Lincoln-Way East     Jenison   Naperville Central Tourney  
Lincoln-Way East     St. Charles North   Naperville Central Tourney  
Naperville North     Hinsdale Central   Naperville North  
Bradley-Bourbonnais 7 2 Neuqua Valley F Neuqua Valley MaxPreps
Schaumburg 6 5 Niles West F Schaumburg MaxPreps
Lyons     Saint Ignatius College Prep   SICP Tournament  
Stevenson     Okemos   Stevenson  
Stevenson     Evanston   Stevenson  

About the Interactive ScoreZone

The Interactive ScoreZone depends exclusively on reports submitted via the Internet by school personnel. Schools are not required to submit reports while the contest is in progress, but may do so if they wish. If your game is over and the score is not listed, most likely the responsible party from the host school hasn't gone online to report it. IHSA personnel do not track down missing scores on the day of the contest.