Table of Titles: Boys Wrestling

* Last updated at 9:46 am on Thursday, January 14, 2021

Print this page

This table includes all IHSA Boys Wrestling titles and trophies won, sorted by times qualified for state finals, trophies won, and championships won.

A few titles may be missing (complete list of missing titles). If you have additions for your school, please let us know.

* Indicates that the listing includes one or more predecessor schools with a different name.

Key to titles: Qual – team qualifier for state finals (does not include super-sectionals), Troph – trophies won; 1st, 2nd, 3rd, 4th – place in state finals (4th place trophy awarded in bracketed team sports only); Top10 – top 10 finishes (or top 4 in bracketed team sports); CPL – Public League champion (only when an automatic qualifier), Super – super-sectional, Sect – sectional, Reg – regional, Dist – district.

School Qual Troph 1st 2nd 3rd 4th Top10 CPL Super Sect Reg Dist
Lombard (Montini) 23 20 16 2 2 0 20 0 0 9 26 0
Vandalia 21 9 1 2 2 4 9 0 0 5 26 3
New Lenox (Providence Catholic) 20 23 10 6 6 1 24 0 0 20 24 2
Mahomet (M.-Seymour) 18 14 5 1 7 1 18 0 0 15 32 4
Carol Stream (Glenbard North) 17 15 1 4 9 1 16 0 0 11 30 3
Harvard 14 6 2 3 1 0 9 0 0 7 31 7
Chicago (Lane) 14 2 0 0 0 2 3 16 0 0 4 0
Oak Park (O.P.-River Forest) 12 8 4 4 0 0 10 0 0 2 17 0
Chicago (Mt. Carmel) 12 8 3 3 1 1 8 0 0 9 31 0
Sandwich 11 10 4 1 4 1 10 0 0 9 20 0
Coal City 11 10 0 7 2 1 11 0 0 4 15 1
DeKalb 11 5 1 1 2 1 11 0 0 13 18 19
*Granite City 11 4 1 1 1 1 21 0 0 42 21 21
Dakota 10 10 6 1 2 1 16 0 0 4 12 0
Petersburg (PORTA) 10 5 1 1 0 3 5 0 0 1 20 2
Minooka 10 3 1 2 0 0 6 0 0 4 20 1
Orland Park (Sandburg) 9 10 5 3 1 1 14 0 0 6 22 10
Wilmington 9 6 3 2 0 1 8 0 0 1 12 4
Stanford (Olympia) 9 4 0 1 2 1 4 0 0 3 15 0
Oregon 8 8 1 3 1 3 8 0 0 7 12 0
Chicago (Marist) 8 7 2 2 3 0 7 0 0 7 21 1
Chicago (St. Rita) 8 6 2 1 3 0 6 0 0 7 10 0
Cahokia (H.S.) 8 5 0 1 1 3 5 0 0 4 12 1
Port Byron (Riverdale) 8 4 0 2 2 0 8 0 0 5 14 6
Aurora (Marmion Academy) 8 4 0 2 2 0 4 0 0 0 8 0
School Qual Troph 1st 2nd 3rd 4th Top10 CPL Super Sect Reg Dist
Byron 8 2 1 1 0 0 3 0 0 2 12 0
Washington 7 6 4 2 0 0 6 0 0 0 10 0
*Crystal Lake (Central) 7 5 0 2 1 2 5 0 0 0 9 1
Hoffman Estates (Conant) 7 4 0 3 0 1 4 0 0 5 22 1
Lemont (H.S.) 7 3 1 0 1 1 3 0 0 0 8 2
Libertyville 7 1 0 0 0 1 3 0 0 5 27 2
Orion 7 0 0 0 0 0 0 0 0 0 11 1
*Maywood (Proviso East) 6 21 10 4 6 1 30 0 0 28 7 12
Moline (H.S.) 6 7 2 2 2 1 15 0 0 18 13 11
Clinton 6 5 0 2 2 1 5 0 0 5 10 0
*Lockport (Twp.) 6 3 1 0 1 1 5 0 0 1 8 4
Barrington 6 3 0 0 1 2 6 0 0 1 12 6
Antioch 6 3 0 0 0 3 4 0 0 1 9 2
Rockton (Hononegah) 6 3 0 0 0 3 3 0 0 4 12 0
Fox Lake (Grant) 6 1 0 0 1 0 5 0 0 4 17 1
Yorkville (H.S.) 5 10 3 5 2 0 12 0 0 6 9 5
Hillsboro 5 4 0 0 0 4 4 0 0 4 7 0
LeRoy 5 3 1 1 1 0 3 0 0 0 7 1
Roxana 5 2 0 1 0 1 3 0 0 4 9 0
Troy (Triad) 5 2 0 0 0 2 3 0 0 4 7 2
Fairbury (Prairie Central) 5 2 0 0 0 2 2 0 0 1 9 0
Naperville (North) 5 2 0 2 0 0 2 0 0 5 13 0
Oak Forest 5 2 0 0 2 0 2 0 0 0 9 1
*Waukegan (H.S.) 4 18 4 4 7 3 24 0 0 19 10 15
Stillman Valley 4 5 0 2 3 0 10 0 0 0 8 4
School Qual Troph 1st 2nd 3rd 4th Top10 CPL Super Sect Reg Dist
Taylor Ridge (Rockridge) 4 4 2 1 1 0 4 0 0 4 8 0
Sterling (Newman Central Catholic) 4 3 2 0 1 0 7 0 0 2 10 1
*New Lenox (Lincoln-Way Central) 4 2 0 0 1 1 6 0 0 1 4 2
Edwardsville (H.S.) 4 2 0 0 0 2 2 0 0 2 18 0
Sycamore (H.S.) 4 2 0 0 2 0 2 0 0 0 9 0
Bloomington (H.S.) 4 1 0 0 1 0 3 0 0 4 17 12
Herrin (H.S.) 4 0 0 0 0 0 0 0 0 0 8 0
*Franklin Park-Northlake (Leyden) 3 8 2 3 3 0 14 0 0 18 9 20
Lawrenceville 3 5 0 2 2 1 6 0 0 5 7 4
Normal (University) 3 4 0 2 2 0 7 0 0 4 4 4
Lena (L.-Winslow) 3 3 2 1 0 0 3 0 0 0 6 0
Aurora (A. Christian) 3 3 1 1 1 0 3 0 0 0 4 0
Aurora (Waubonsie Valley) 3 3 0 2 0 1 4 0 0 3 11 1
Palatine (H.S.) 3 3 0 0 1 2 4 0 0 5 4 7
Aledo (Mercer County) 3 3 0 2 1 0 3 0 0 0 6 0
Gibson City (G.C.-Melvin-Sibley) 3 3 0 1 0 2 3 0 0 0 6 0
Tolono (Unity) 3 2 0 1 1 0 3 0 0 1 6 1
*Geneseo 3 2 0 2 0 0 2 0 0 0 8 0
Lisle (Sr.) 3 2 0 0 0 2 2 0 0 1 13 0
LaGrange (Lyons) 3 1 0 0 1 0 7 0 0 4 17 4
Machesney Park (Harlem) 3 1 0 0 0 1 2 0 0 0 4 2
Braidwood (Reed-Custer) 3 1 0 0 0 1 1 0 0 1 7 0
Woodstock (Marian) 3 1 0 0 1 0 1 0 0 0 3 0
Eureka 3 0 0 0 0 0 1 0 0 0 10 2
Chatham (Glenwood) 3 0 0 0 0 0 0 0 0 0 16 0
School Qual Troph 1st 2nd 3rd 4th Top10 CPL Super Sect Reg Dist
Mt. Prospect (Prospect) 3 0 0 0 0 0 0 0 0 0 7 0
Mt. Zion 3 0 0 0 0 0 0 0 0 0 8 0
*Champaign (Central) 2 12 3 4 4 1 19 0 0 16 2 6
Arlington Heights (Hersey) 2 2 2 0 0 0 3 0 0 2 5 4
*Joliet (Twp.) 2 2 1 1 0 0 9 0 0 5 3 4
Sterling (H.S.) 2 2 0 2 0 0 5 0 0 6 6 11
Maple Park (Kaneland) 2 2 0 1 1 0 4 0 0 1 7 0
*Carpentersville (Dundee-Crown) 2 2 0 0 0 2 2 0 0 2 10 0
Litchfield 2 2 0 0 1 1 2 0 0 1 7 0
Deerfield (H.S.) 2 1 0 0 0 1 4 0 0 1 5 4
*St. Charles (East) 2 1 0 0 1 0 2 0 0 3 6 1
Auburn 2 1 0 0 0 1 1 0 0 0 3 0
Belleville (Althoff Catholic) 2 1 0 0 0 1 1 0 0 0 8 0
Des Plaines (Maine West) 2 1 0 0 1 0 1 0 0 2 11 5
Huntley 2 1 0 0 0 1 1 0 0 0 4 0
Murphysboro 2 1 0 0 1 0 1 0 0 0 13 2
New Lenox (Lincoln-Way West) 2 1 0 0 1 0 1 0 0 0 8 0
Plano 2 1 0 0 1 0 1 0 0 0 2 0
Rock Island (Alleman) 2 1 0 1 0 0 1 0 0 1 2 0
Sherrard 2 1 0 0 0 1 1 0 0 0 5 0
St. Joseph (S.J.-Ogden) 2 1 0 0 1 0 1 0 0 1 5 0
*Belleville (West) 2 0 0 0 0 0 6 0 0 3 4 9
Chicago (Bowen) 2 0 0 0 0 0 4 0 0 0 8 0
Erie 2 0 0 0 0 0 3 0 0 1 4 2
*Naperville (Central) 2 0 0 0 0 0 2 0 0 2 4 6
School Qual Troph 1st 2nd 3rd 4th Top10 CPL Super Sect Reg Dist
Carbondale (H.S.) 2 0 0 0 0 0 0 0 0 1 14 1
Chicago (C. Hope Academy) 2 0 0 0 0 0 0 0 0 0 5 0
Harrisburg 2 0 0 0 0 0 0 0 0 0 7 0
*Melrose Park (Walther Christian) 2 0 0 0 0 0 0 0 0 0 9 0
Monticello 2 0 0 0 0 0 0 0 0 0 6 0
Niles (Notre Dame) 2 0 0 0 0 0 0 0 0 1 9 0
Peotone 2 0 0 0 0 0 0 0 0 0 15 0
Pittsfield 2 0 0 0 0 0 0 0 0 0 6 0
*Plainfield (Central) 2 0 0 0 0 0 0 0 0 0 5 0
Springfield (H.S.) 2 0 0 0 0 0 0 0 0 1 5 1
Tremont 2 0 0 0 0 0 0 0 0 0 6 0
Wheeling 2 0 0 0 0 0 0 0 0 1 12 0
Chicago (Tilden) 1 13 2 5 6 0 18 13 0 0 0 0
Joliet (West) 1 6 1 3 1 1 10 0 0 8 2 7
Rock Island (H.S.) 1 4 3 1 0 0 16 0 0 15 4 5
Bensenville (Fenton) 1 1 1 0 0 0 2 0 0 2 8 4
Burbank (St. Laurence) 1 1 1 0 0 0 1 0 0 2 4 1
Palos Hills (Stagg) 1 1 1 0 0 0 1 0 0 1 1 0
Pekin 1 1 0 1 0 0 7 0 0 16 10 23
Riverside (R.-Brookfield) 1 1 0 0 1 0 5 0 0 0 5 2
Rockford (East) 1 1 0 0 1 0 4 0 0 2 13 5
Wheaton (North) 1 1 0 0 1 0 3 0 0 1 3 0
Chicago (Fenger) 1 1 0 0 1 0 2 2 0 0 0 0
Dixon (H.S.) 1 1 0 0 1 0 2 0 0 0 2 3
Glasford (Illini Bluffs) 1 1 0 0 1 0 2 0 0 1 10 5
School Qual Troph 1st 2nd 3rd 4th Top10 CPL Super Sect Reg Dist
Argenta (A.-Oreana) 1 1 0 0 0 1 1 0 0 1 5 0
Beardstown 1 1 0 0 0 1 1 0 0 0 3 0
Belleville (East) 1 1 0 0 0 1 1 0 0 3 3 4
Chicago Heights (Marian) 1 1 0 1 0 0 1 0 0 0 7 0
Heyworth 1 1 0 0 0 1 1 0 0 0 1 0
Rochelle 1 1 0 0 0 1 1 0 0 0 2 0
Rock Falls 1 1 0 0 1 0 1 0 0 1 8 3
Wauconda 1 1 0 1 0 0 1 0 0 0 2 0
Winnebago 1 1 0 0 0 1 1 0 0 1 1 0
Woodstock (H.S.) 1 1 0 0 1 0 1 0 0 1 6 0
Aurora (West Aurora) 1 0 0 0 0 0 2 0 0 0 6 5
East Moline (United) 1 0 0 0 0 0 2 0 0 4 7 5
Evergreen Park 1 0 0 0 0 0 2 0 0 1 8 1
Geneva 1 0 0 0 0 0 1 0 0 0 1 0
Polo 1 0 0 0 0 0 1 0 0 0 1 0
Aledo 1 0 0 0 0 0 0 0 0 0 5 1
Benton 1 0 0 0 0 0 0 0 0 0 3 0
Camp Point (Central) 1 0 0 0 0 0 0 0 0 0 1 1
Chicago (Bogan) 1 0 0 0 0 0 0 1 0 0 0 0
Chicago (Julian) 1 0 0 0 0 0 0 2 0 0 0 0
Chicago (Noble/Comer) 1 0 0 0 0 0 0 0 0 0 2 0
Chicago (Orr) 1 0 0 0 0 0 0 2 0 0 0 0
Chicago (Simeon) 1 0 0 0 0 0 0 0 0 0 1 0
Chicago (St. Patrick) 1 0 0 0 0 0 0 0 0 1 6 0
Clifton (Central) 1 0 0 0 0 0 0 0 0 0 4 1
School Qual Troph 1st 2nd 3rd 4th Top10 CPL Super Sect Reg Dist
El Paso (E.P.-Gridley) 1 0 0 0 0 0 0 0 0 0 1 0
Elmhurst (IC Catholic) 1 0 0 0 0 0 0 0 0 0 1 0
Herscher 1 0 0 0 0 0 0 0 0 0 1 0
LaGrange Park (Nazareth Academy) 1 0 0 0 0 0 0 0 0 0 1 0
Macomb 1 0 0 0 0 0 0 0 0 0 3 0
Mattoon 1 0 0 0 0 0 0 0 0 0 7 3
Norridge (Ridgewood) 1 0 0 0 0 0 0 0 0 0 2 0
Oak Park (Fenwick) 1 0 0 0 0 0 0 0 0 1 5 0
Palatine (Fremd) 1 0 0 0 0 0 0 0 0 1 2 0
Pinckneyville 1 0 0 0 0 0 0 0 0 0 2 0
*Quincy (Notre Dame) 1 0 0 0 0 0 0 0 0 0 3 3
Richmond (R.-Burton) 1 0 0 0 0 0 0 0 0 0 1 0
Robinson 1 0 0 0 0 0 0 0 0 0 1 0
Roselle (Lake Park) 1 0 0 0 0 0 0 0 0 1 7 1
Shelbyville 1 0 0 0 0 0 0 0 0 0 2 0
*Springfield (Southeast) 1 0 0 0 0 0 0 0 0 2 2 6
Taylorville 1 0 0 0 0 0 0 0 0 0 3 0
Villa Park (Willowbrook) 1 0 0 0 0 0 0 0 0 1 3 1
Savanna 0 9 6 0 3 0 13 0 0 6 7 8
*Winnetka (New Trier) 0 7 3 3 1 0 17 0 0 8 12 4
Harvey (Thornton) 0 6 3 1 2 0 12 0 0 7 1 9
Burbank (Reavis) 0 4 3 0 1 0 8 0 0 5 0 13
Oak Lawn (Richards) 0 4 2 1 1 0 6 0 0 3 0 3
Addison (A. Trail) 0 3 2 1 0 0 4 0 0 4 0 5
North Chicago 0 3 1 1 1 0 5 0 0 2 0 6
School Qual Troph 1st 2nd 3rd 4th Top10 CPL Super Sect Reg Dist
Chicago Heights (Bloom Twp.) 0 2 2 0 0 0 6 0 0 1 3 5
Oak Lawn (Community) 0 2 0 2 0 0 9 0 0 3 0 3
East St. Louis (Sr.) 0 2 0 1 1 0 5 0 0 2 1 2
Chicago Heights (Bloom Trail) 0 1 1 0 0 0 2 0 0 3 2 4
Olympia Fields (Rich Central) 0 1 1 0 0 0 1 0 0 1 0 1
*Blue Island (Eisenhower) 0 1 0 0 1 0 12 0 0 5 0 3
Urbana (H.S.) 0 1 0 1 0 0 12 0 0 3 8 7
Evanston (Twp.) 0 1 0 1 0 0 10 0 0 1 6 5
*Park Ridge (Maine East) 0 1 0 1 0 0 6 0 0 4 7 8
Tinley Park (H.S.) 0 1 0 0 1 0 6 0 0 2 2 2
*Northbrook (Glenbrook North) 0 1 0 0 1 0 4 0 0 0 0 9
*Skokie (Niles East) 0 1 0 1 0 0 4 0 0 0 0 1
Aurora (East) 0 1 0 0 1 0 3 0 0 1 1 7
Decatur (Stephen Decatur) 0 1 0 0 1 0 3 0 0 0 0 5
Lewistown 0 1 0 0 1 0 3 0 0 0 0 0
Chicago (Hirsch) 0 1 0 0 1 0 1 0 0 0 0 0
Freeport (H.S.) 0 1 0 0 1 0 1 0 0 0 0 0
*Wheaton (W. Warrenville South) 0 1 0 1 0 0 1 0 0 0 3 4
Danville (H.S.) 0 0 0 0 0 0 8 0 0 0 1 1
Berwyn-Cicero (Morton) 0 0 0 0 0 0 7 0 0 1 3 1
Chicago (Calumet) 0 0 0 0 0 0 5 0 0 0 0 0
Park Forest (Rich East) 0 0 0 0 0 0 5 0 0 2 3 6
Calumet City (Thornton Fractional North) 0 0 0 0 0 0 3 0 0 0 0 0
Chicago (Crane) 0 0 0 0 0 0 3 0 0 0 0 0
Delavan 0 0 0 0 0 0 3 0 0 0 0 1
School Qual Troph 1st 2nd 3rd 4th Top10 CPL Super Sect Reg Dist
Alton (Sr.) 0 0 0 0 0 0 2 0 0 0 0 0
Chicago (Schurz) 0 0 0 0 0 0 2 1 0 0 0 0
Kankakee (McNamara) 0 0 0 0 0 0 2 0 0 0 0 1
Peoria (Richwoods) 0 0 0 0 0 0 2 0 0 1 0 5
Pontiac 0 0 0 0 0 0 2 0 0 0 5 1
Stockton 0 0 0 0 0 0 2 0 0 1 0 1
West Chicago (H.S.) 0 0 0 0 0 0 2 0 0 0 1 2
Arlington Heights (Arlington) 0 0 0 0 0 0 1 0 0 1 0 1
Ashton 0 0 0 0 0 0 1 0 0 0 0 0
Berwyn (Morton West) 0 0 0 0 0 0 1 0 0 0 0 0
Bethalto (Civic Memorial) 0 0 0 0 0 0 1 0 0 0 3 0
Bismarck (B.-Henning-Rossville-Alvin) 0 0 0 0 0 0 1 0 0 0 1 1
Carrollton 0 0 0 0 0 0 1 0 0 0 0 0
Chicago (Amundsen) 0 0 0 0 0 0 1 0 0 0 1 0
Chicago (Kelly) 0 0 0 0 0 0 1 0 0 0 0 0
Chicago (Lindblom) 0 0 0 0 0 0 1 0 0 0 0 0
Chicago (Robeson) 0 0 0 0 0 0 1 0 0 0 0 0
*Downers Grove (North) 0 0 0 0 0 0 1 0 0 0 0 3
Elgin (H.S.) 0 0 0 0 0 0 1 0 0 2 0 2
Elk Grove Village (E.G.) 0 0 0 0 0 0 1 0 0 0 0 0
Elmhurst (York) 0 0 0 0 0 0 1 0 0 1 8 1
Fairbury (F.-Cropsey) 0 0 0 0 0 0 1 0 0 1 0 2
Fairfield 0 0 0 0 0 0 1 0 0 0 0 1
Fisher 0 0 0 0 0 0 1 0 0 0 0 0
Fithian (Oakwood) 0 0 0 0 0 0 1 0 0 0 5 0
School Qual Troph 1st 2nd 3rd 4th Top10 CPL Super Sect Reg Dist
Fulton (H.S.) 0 0 0 0 0 0 1 0 0 0 0 0
Galesburg (H.S.) 0 0 0 0 0 0 1 0 0 0 0 11
*Georgetown (G.-Ridge Farm) 0 0 0 0 0 0 1 0 0 0 1 0
Glen Ellyn (Glenbard West) 0 0 0 0 0 0 1 0 0 0 2 5
Glenview (Glenbrook South) 0 0 0 0 0 0 1 0 0 0 0 5
Granite City (North) 0 0 0 0 0 0 1 0 0 1 1 1
Hoffman Estates (H.S.) 0 0 0 0 0 0 1 0 0 0 0 1
*Hoopeston (H. Area) 0 0 0 0 0 0 1 0 0 1 4 5
Joliet (East) 0 0 0 0 0 0 1 0 0 2 0 2
LaSalle (L.-Peru) 0 0 0 0 0 0 1 0 0 0 8 3
London Mills (Spoon River Valley) 0 0 0 0 0 0 1 0 0 0 0 0
Madison 0 0 0 0 0 0 1 0 0 0 0 0
McHenry 0 0 0 0 0 0 1 0 0 0 5 2
Midlothian (Bremen) 0 0 0 0 0 0 1 0 0 0 2 0
Mt. Pulaski 0 0 0 0 0 0 1 0 0 0 0 3
Northlake (West Leyden) 0 0 0 0 0 0 1 0 0 0 0 0
Oswego (H.S.) 0 0 0 0 0 0 1 0 0 0 4 4
Palos Heights (Chicago Christian) 0 0 0 0 0 0 1 0 0 0 0 0
Princeton 0 0 0 0 0 0 1 0 0 0 5 2
Quincy (Sr.) 0 0 0 0 0 0 1 0 0 0 9 2
Rockford (Jefferson) 0 0 0 0 0 0 1 0 0 0 2 2
Romeoville (H.S.) 0 0 0 0 0 0 1 0 0 0 1 0
Skokie (Niles West) 0 0 0 0 0 0 1 0 0 0 7 2
South Holland (Thornwood) 0 0 0 0 0 0 1 0 0 1 7 8
Urbana (University) 0 0 0 0 0 0 1 0 0 0 0 0
School Qual Troph 1st 2nd 3rd 4th Top10 CPL Super Sect Reg Dist
Westville 0 0 0 0 0 0 1 0 0 0 1 1
Algonquin (Jacobs) 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 1 0
Amboy 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 1 0
Anna (A.-Jonesboro) 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 2 0
Aurora (Central Catholic) 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 1 0
Batavia 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 1 1
Belvidere (H.S.) 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 1 1
*Bloomington (Central Catholic) 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 2
Bolingbrook 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 1
Bradley (B.-Bourbonnais) 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 1
Bridgeport (Red Hill) 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 3 0
Buffalo Grove 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 4 2
Burlington (Central) 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 1 0
Canton 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 2 0
Carlinville 0 0 0 0 0 0 0 0 0 1 3 1
*Carmi (C.-White County) 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 2 0
Cary (C.-Grove) 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 3 0
Centralia (H.S.) 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 1 4
Champaign (Centennial) 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 1 0
Chicago (Agricultural Science) 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 1 0
Chicago (Brother Rice) 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 3 0
Chicago (De La Salle) 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 9 0
Chicago (Dunbar) 0 0 0 0 0 0 0 1 0 0 1 0
Chicago (Gordon Tech) 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 6 0
Chicago (King) 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 3 0
School Qual Troph 1st 2nd 3rd 4th Top10 CPL Super Sect Reg Dist
Chicago (Uplift) 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 2 0
Chicago (Weber) 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 1 0
Chicago (Westinghouse) 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 1 0
Chillicothe (Illinois Valley Central) 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 2 5
Collinsville 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 2 0
Crystal Lake (South) 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 2 1
Darien (Hinsdale South) 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 5 1
Decatur (Eisenhower) 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 4
Decatur (MacArthur) 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 7
Dolton (Thornridge) 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 1 2
Downers Grove (South) 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 4
Dundee 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 1
Dwight 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 1 0
East Peoria 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 5 4
East St. Louis (Lincoln) 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 2
Flossmoor (Homewood-F.) 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 3 4
Frankfort (Lincoln-Way East) 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 4 0
Gibson City 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 1
*Grayslake (Central) 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 1 0
Gurnee (Warren) 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 1 0
Hamilton 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 2 2
Highland Park 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 1 0
Hillside (Proviso West) 0 0 0 0 0 0 0 0 0 1 0 0
*Hinsdale (Central) 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 5 5
Jacksonville (H.S.) 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 2 10
School Qual Troph 1st 2nd 3rd 4th Top10 CPL Super Sect Reg Dist
Jacksonville (Illinois School for the Deaf) 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 6 0
Johnsburg 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 3 0
Joliet (Catholic Academy) 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 1 0
Kankakee (Eastridge) 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 1
Kankakee (Sr.) 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 1 0
Kewanee (H.S.) 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 1 1
Lake Villa (Lakes) 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 1 0
Lansing (Illiana Christian) 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 3 0
Lansing (Thornton Fractional South) 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 3 0
Lincoln 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 2 1
Lincolnshire (Stevenson) 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 1 0
Lombard (Glenbard East) 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 1 0
Manteno 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 2 0
Mascoutah 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 2 0
Mendota 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 1 0
Metamora 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 6 1
Morris 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 1 4
Morton 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 6 1
Mt. Carmel 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 4 0
Mt. Olive 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 1 2
Mt. Vernon (H.S.) 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 2 1
Mundelein (H.S.) 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 1 7
Naperville (Neuqua Valley) 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 6 0
Nokomis 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 1
Normal (Community) 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 3 0
School Qual Troph 1st 2nd 3rd 4th Top10 CPL Super Sect Reg Dist
*Olney (Richland County) 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 1 0
Ottawa (Twp.) 0 0 0 0 0 0 0 0 0 1 2 7
Park Ridge (Maine South) 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 6 1
Peoria (Woodruff) 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 7 3
Plainfield (South) 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 2 0
Pleasant Plains 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 1 1
Prophetstown 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 1 0
Rantoul 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 6
Richton Park (Rich South) 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 1 0
Rockford (Guilford) 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 2 6
Rockford (Lutheran) 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 1 0
Rockford (West) 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 2
Rolling Meadows 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 2 0
Round Lake 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 1 0
Schaumburg (H.S.) 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 2 0
Skokie (Ida Crown) 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 1 0
Skokie (Niles North) 0 0 0 0 0 0 0 0 0 1 0 1
South Elgin 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 1 0
Springfield (Lanphier) 0 0 0 0 0 0 0 0 0 1 1 3
Streator (Twp.) 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 1
Summit (Argo) 0 0 0 0 0 0 0 0 0 1 3 0
Tinley Park (Andrew) 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 7 0
West Frankfort (Frankfort) 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 3 0
Westmont 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 1 0
Wilmette (Loyola Academy) 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 2 0
School Qual Troph 1st 2nd 3rd 4th Top10 CPL Super Sect Reg Dist
Wood River (East Alton-W.R.) 0 0 0 0 0 0 0 0 0 1 0 0