Updated at 11:03 am

SCORES OF THURSDAY, MAY 25

4:30
pm
  Somonauk 1A
  Newark
3:00
pm
  Galva 1A
  Glasford (Illini Bluffs)
5:00
pm
  Princeville 1A
  Abingdon (A.-Avon)
       Hardin (Calhoun) 1A
  Mendon (Unity)
4:30
pm
  Morrison 2A
  Winnebago
6:30
pm
  Oregon 2A
  Sterling (Newman Central Catholic)
4:30
pm
  Carthage (Illini West) 2A
  Orion
6:30
pm
  Taylor Ridge (Rockridge) 2A
  Farmington
4:30
pm
  Charleston 3A
  Effingham (H.S.)
4:30
pm
  Washington 3A
  Macomb
4:30
pm
  Bartonville (Limestone) 3A
  Canton
4:30
pm
  East Peoria 3A
  Fairbury (Prairie Central)
6:30
pm
  Normal (University) 3A
  Bloomington (H.S.)
4:30
pm
  Belvidere (H.S.) 3A
  Genoa (G.-Kingston)
4:30
pm
  Stillman Valley 3A
  Rock Falls
4:30
pm
  Freeport (H.S.) 3A
  Aurora (Rosary)
4:30
pm
  Vernon Hills 3A
  Chicago (Northside)
4:30
pm
  Chicago (Noble/Muchin) 3A
  Chicago (Instituto Health Science Charter)
4:30
pm
  Chicago (Noble/Bulls) 3A
  Chicago (Intrinsic Charter)
2:00
pm
  Chicago (Solorio Academy) 3A
  Chicago (Hancock)
4:30
pm
  Burbank (Queen of Peace) 3A
  Chicago (Morgan Park)
Top
2nd inning
0 Chicago (Lindblom) 3A
6 LaGrange Park (Nazareth Academy)
6:30
pm
  Chicago (Agricultural Science) 3A
  Chicago (Brooks)
4:30
pm
  Lemont (H.S.) 3A
  Chicago (DuSable)
4:30
pm
  O'Fallon (H.S.) 4A
  Belleville (West)
4:30
pm
  Hampshire 4A
  Carpentersville (Dundee-Crown)
5:15
pm
  Belvidere (North) 4A
  Rockford (East)
5:00
pm
  Rockton (Hononegah) 4A
  Algonquin (Jacobs)
4:30
pm
  Lake Zurich 4A
  Buffalo Grove
4:00
pm
  Mundelein (Carmel) 4A
  Wilmette (Loyola Academy)
F 4 Deerfield (H.S.) 4A
5 ✔ Winnetka (New Trier)
4:30
pm
  Libertyville 4A
  Lake Forest (H.S.)
2:00
pm
  Mundelein (H.S.) 4A
  Lincolnshire (Stevenson)
4:30
pm
  Plainfield (North) 4A
  Naperville (Neuqua Valley)
4:30
pm
  Aurora (Metea Valley) 4A
  Yorkville (H.S.)
2:30
pm
  Plainfield (East) 4A
  Bolingbrook
4:30
pm
  Downers Grove (North) 4A
  Wheaton (W. Warrenville South)
4:30
pm
  Chicago (Whitney Young) 4A
  Chicago (Von Steuben)
4:30
pm
  Chicago (Lane) 4A
  Skokie (Niles West)
4:30
pm
  Chicago (Taft) 4A
  River Forest (Trinity)
4:30
pm
  Park Ridge (Maine South) 4A
  Des Plaines (Maine West)
4:30
pm
  New Lenox (Lincoln-Way West) 4A
  Plainfield (South)
4:30
pm
  Plainfield (Central) 4A
  Crete (C.-Monee)
4:30
pm
  Lockport (Twp.) 4A
  Calumet City (Thornton Fractional North)
2:00
pm
  Tinley Park (Andrew) 4A
  Chicago Heights (Bloom Twp.)
ppd.   Frankfort (Lincoln-Way East) 4A
  Minooka
4:30
pm
  Oak Lawn (Community) 4A
  Summit (Argo)
4:30
pm
  Orland Park (Sandburg) 4A
  Chicago (Kennedy)
4:30
pm
  Bartlett 4A
  Mt. Prospect (Prospect)
4:30
pm
  South Elgin 4A
  Carol Stream (Glenbard North)
4:30
pm
  St. Charles (East) 4A
  Addison (A. Trail)