Just the Scores!

* Last updated at 9:52 pm on Tuesday, April 16, 2024

Print this page

Refresh page

GREEN indicates team is leading. BLUE indicates team has won.

BOYS BASEBALL

Team     Team Status Site  
Air Force Academy 5 8 Richards F Air Force Academy MaxPreps
Anna-Jonesboro 5 6 Pinckneyville F Anna-Jonesboro MaxPreps
Antioch     Grayslake Central 4:45 PM Antioch  
Arthur-Okaw Christian 1 7 Arcola F Arcola MaxPreps
Argenta-Oreana 11 10 LeRoy F Argenta-Oreana MaxPreps
Argo 12 2 Blue Island Eisenhower F Argo MaxPreps
Arthur-Lovington/Atwood-Hammond 12 2 St. Teresa F Arthur-Lovington/Atwood-Hammond MaxPreps
Clark 19 8 Aspira Business and Finance F Aspira Business and Finance MaxPreps
Batavia     St. Charles North 4:30 PM Batavia  
Beecher 18 3 St. Anne F Beecher MaxPreps
Belleville East 5 7 Alton F Belleville East MaxPreps
Berwyn/Cicero Morton     Downers Grove South 4:30 PM Berwyn/Cicero Morton  
Abingdon/Avon     Brimfield 4:30 PM Brimfield  
Brother Rice 2 0 Saint Ignatius College Prep F Brother Rice MaxPreps
Dieterich 7 8 Brownstown/St. Elmo F Brownstown/St. Elmo MaxPreps
Lincolnwood 17 1 Bunker Hill F Bunker Hill MaxPreps
Centennial     Peoria 6:00 PM Centennial  
Champaign Central     Ridgeview 6:30 PM Champaign Central  
Carlyle 9 2 Chester F Chester MaxPreps
Bishop McNamara 4 0 Chicago Christian F Chicago Christian MaxPreps
Chicago Hope Academy     Timothy Christian 4:30 PM Chicago Hope Academy  
Chicago Mt. Carmel     Loyola Academy 4:30 PM Chicago Mt. Carmel  
Father McGivney Catholic 9 0 Christ Our Rock Lutheran F Christ Our Rock Lutheran MaxPreps
Schaumburg Christian 2 12 Christian Liberty F Christian Liberty MaxPreps
Waltonville 4 0 Cisne F Cisne MaxPreps
Paxton-Buckley-Loda     Cissna Park 4:30 PM Cissna Park  
Clifton Central 25 8 Illinois Lutheran F Clifton Central MaxPreps
Clinton 7 5 Rantoul F Clinton MaxPreps
Cobden 0 9 Agape Christian F Cobden MaxPreps
Collinsville     Edwardsville 4:30 PM Collinsville  
Danville 5 8 Covington F Covington MaxPreps
Norris City-Omaha-Enfield 2 1 Crab Orchard F Crab Orchard MaxPreps
Crete-Monee 9 5 Bloom F Crete-Monee MaxPreps
Crystal Lake Central     Huntley 4:30 PM Crystal Lake Central  
Springfield 18 0 Decatur Eisenhower F Decatur Eisenhower MaxPreps
Glenbrook South     Deerfield 12:00 PM Deerfield  
Century 14 0 Dongola F Dongola MaxPreps
Downers Grove North 10 6 Oak Park-River Forest F Downers Grove North MaxPreps
Dupo 1 12 Marissa/Coulterville F Dupo MaxPreps
DuQuoin 10 0 Frankfort F DuQuoin MaxPreps
Putnam County     Dwight 4:30 PM Dwight  
Columbia 14 3 East Alton-Wood River F East Alton-Wood River MaxPreps
Edwards County 7 1 Carmi-White County F Edwards County MaxPreps
Egyptian 14 1 Joppa-Maple Grove F Egyptian MaxPreps
Flora 12 1 Eldorado F Eldorado MaxPreps
Shawnee     Elverado 4:30 PM Elverado  
Englewood Stem 1 4 Corliss F Englewood Stem MaxPreps
Evanston     New Trier 4:45 PM Evanston  
Hamilton County 0 9 Fairfield F Fairfield MaxPreps
North Clay/Clay City 2 2 Farina South Central F Farina South Central  
Fenwick 4 9 De La Salle F Fenwick MaxPreps
Milledgeville     Forreston 4:30 PM Forreston  
Gage Park     Bogan 4:30 PM Gage Park  
Gallatin County 6 6 Galatia/Thompsonville F Galatia/Thompsonville  
Galesburg     Morton 4:30 PM Galesburg  
Rockridge     Geneseo 4:30 PM Geneseo  
Benet Academy     Glenbard South 4:30 PM Glenbard South  
Maine South     Glenbrook North 4:45 PM Glenbrook North  
Glenwood 11 0 MacArthur F Glenwood MaxPreps
Trico     Goreville 4:30 PM Goreville  
Gardner-South Wilmington     Grace Christian Academy 4:30 PM Grace Christian Academy  
Grant Community 5 4 Grayslake North F Grant Community MaxPreps
Staunton 2 12 Greenville F Greenville MaxPreps
Hamilton     Astoria/VIT 4:30 PM Hamilton  
Harlan     Carver 4:30 PM Harlan  
Carterville 2 3 Harrisburg F Harrisburg MaxPreps
Delavan     Havana 4:30 PM Havana  
Henry-Senachwine 6 5 Marquette F Henry-Senachwine MaxPreps
Massac County 8 3 Herrin F Herrin MaxPreps
Hinckley-Big Rock 11 1 Hiawatha F Hinckley-Big Rock MaxPreps
Glenbard West 6 2 Hinsdale Central F Hinsdale Central MaxPreps
Hinsdale South 17 5 Proviso East F Hinsdale South MaxPreps
Sandburg 4 3 Homewood-Flossmoor F Homewood-Flossmoor MaxPreps
Horizon Science Academy McKinley Park 17 4 Intrinsic Charter School Downtown Campus F Horizon Science Academy McKinley Park MaxPreps
Hyde Park 8 7 ACERO Garcia F Hyde Park MaxPreps
Illini Central     Auburn 4:30 PM Illini Central  
Illinois Valley Central     Princeville 7:00 PM Illinois Valley Central  
Intrinsic 4 19 Foreman F Intrinsic MaxPreps
Joliet Central 0 14 Joliet West F Joliet Central MaxPreps
Kelvyn Park 16 6 Collins F Kelvyn Park MaxPreps
King     Juarez 4:30 PM King  
Lake Park 7 9 Geneva F Lake Park MaxPreps
Payton College Prep 1 0 Lake View F Lake View MaxPreps
Lakes 3 14 Wauconda F Lakes MaxPreps
Langley 6 1 Hinsdale Central F Langley MaxPreps
Lincoln     Lanphier 4:30 PM Lanphier  
Lebanon     Steeleville 4:30 PM Lebanon  
Bremen 5 15 Lemont F Lemont MaxPreps
Libertyville 12 0 Waukegan F Libertyville MaxPreps
Lincoln Park     Holy Trinity 4:30 PM Lincoln Park  
Lincoln-Way East 11 1 Kankakee F Lincoln-Way East MaxPreps
Lutheran     Rock Falls 4:30 PM Lutheran  
Lyons 9 3 York F Lyons MaxPreps
Vernon Hills 8 4 Maine East F Maine East MaxPreps
Maine West     Highland Park 4:45 PM Maine West  
Manteno     Lisle 4:30 PM Manteno  
Marian Catholic 1 9 Joliet Catholic F Marian Catholic MaxPreps
Aurora Christian 23 3 Marian Central Catholic F Marian Central Catholic MaxPreps
Marquette Catholic 4 13 Althoff Catholic F Marquette Catholic MaxPreps
Mather 0 15 Amundsen F Mather MaxPreps
Mattoon 1 4 Newton F Mattoon MaxPreps
Sherrard     Mercer County 4:30 PM Mercer County  
Meridian 2 12 Zeigler-Royalton F Meridian MaxPreps
Moline     Metamora 4:30 PM Metamora  
Metea Valley     Waubonsie Valley 4:30 PM Metea Valley  
Illini Bluffs     Midwest Central 4:30 PM Midwest Central  
Minooka     Oswego East 4:30 PM Minooka  
Momence     Grant Park 4:30 PM Momence  
Montini Catholic 5 2 IC Catholic Prep F Montini Catholic MaxPreps
Orangeville/Aquin Catholic     Morrison 4:30 PM Morrison  
Heyworth     Mt. Pulaski 4:30 PM Mt. Pulaski  
Muchin College Prep     Bulls College Prep 5:30 PM Muchin College Prep  
Stevenson 5 3 Mundelein F Mundelein MaxPreps
Neuqua Valley     Naperville Central 4:30 PM Naperville Central  
Naperville North 4 11 DeKalb F Naperville North MaxPreps
Nashville 10 9 Benton F Nashville MaxPreps
Neoga 1 10 Effingham F Neoga MaxPreps
New Athens 2 8 Valmeyer F New Athens MaxPreps
PORTA/Ashland-Chandlerville Central     New Berlin/Franklin/Waverly 4:30 PM New Berlin/Franklin/Waverly  
Niles North 0 6 Niles West F Niles West MaxPreps
Nokomis     Tri-City 4:30 PM Nokomis  
Parkview Christian Academy 13 2 Non Varsity Opponent F Non Varsity Opponent MaxPreps
North Grand     Orr 4:30 PM North Grand  
Carrollton     North Greene 4:30 PM North Greene  
North Mac 10 1 Vandalia F North Mac MaxPreps
Northridge 17 7 ITW David Speer Academy F Northridge MaxPreps
Hillcrest 0 16 Oak Forest F Oak Forest MaxPreps
Shepard 3 8 Oak Lawn F Oak Lawn MaxPreps
Oakwood 0 15 St. Joseph-Ogden F Oakwood MaxPreps
Oregon     Dixon 4:30 PM Oregon  
Plainfield North 1 2 Oswego F Oswego MaxPreps
Hillsboro     Pana 4:30 PM Pana  
Pekin     East Moline United 4:15 PM Pekin  
Phillips     Chicago Vocational 4:30 PM Phillips  
Phoenix Military 10 5 Marine Leadership Academy F Phoenix Military MaxPreps
Pittsfield     Pleasant Hill 4:30 PM Pittsfield  
Plainfield East     Plainfield Central 2:30 PM Plainfield Central  
Athens     Pleasant Plains 4:30 PM Pleasant Plains  
Pontiac     Mahomet-Seymour 4:30 PM Pontiac  
Priory 3 2 Westminster Christian Academy F Priory MaxPreps
Rauner 16 9 Pritzker F Pritzker MaxPreps
Providence Catholic 10 0 DePaul College Prep F Providence Catholic MaxPreps
Red Bud     Okawville 4:00 PM Red Bud  
Herscher 4 2 Reed-Custer F Reed-Custer MaxPreps
Richards 3 8 Reavis F Richards MaxPreps
Ridgewood 2 9 Latin F Ridgewood MaxPreps
Roanoke-Benson/Lowpoint-Washburn     St. Bede 4:30 PM Roanoke-Benson/Lowpoint-Washburn  
Rochester     Sacred Heart-Griffin 4:30 PM Rochester  
Romeoville     Plainfield South 4:30 PM Romeoville  
Roxana 6 5 Freeburg F Roxana MaxPreps
Breese Central 7 4 Salem F Salem MaxPreps
Schlarman 13 5 Heritage F Schlarman MaxPreps
Senn 5 4 Rickover Naval F Senn MaxPreps
Camp Point Central     Seymour 4:30 PM Seymour  
Tuscola     Shelbyville 4:30 PM Shelbyville  
Back of the Yards College Prep 18 8 South Shore International F South Shore International MaxPreps
Southwestern 5 4 Gillespie F Southwestern MaxPreps
Sparta 5 9 Wesclin F Sparta MaxPreps
Teutopolis 2 8 St. Anthony F St. Anthony MaxPreps
St. Francis 10 0 Aurora Central Catholic F St. Francis MaxPreps
St. Laurence 10 0 St. Rita F St. Laurence MaxPreps
St. Thomas More 2 4 Gibson City-Melvin-Sibley F St. Thomas More MaxPreps
Genoa-Kingston     Stillman Valley 4:30 PM Stillman Valley  
Peotone     Streator 4:30 PM Streator  
Taft 9 11 Niles Notre Dame F Taft MaxPreps
Tilden 9 8 Perspectives Leadership/IIT/Joslin/Tech F Tilden MaxPreps
Thornton Fractional South 13 2 Tinley Park F Tinley Park MaxPreps
Triopia/Meredosia-Chambersburg/Virginia     Brown County 4:30 PM Triopia/Meredosia-Chambersburg/Virginia  
Vienna 3 2 Johnston City F Vienna MaxPreps
Rochelle Zell Jewish 15 0 Walther Christian Academy F Walther Christian Academy MaxPreps
Warren Township     Lake Zurich 4:45 PM Warren Township  
Odin/Patoka/Sandoval     Wayne City 4:30 PM Wayne City  
Yorkville 15 3 West Aurora F West Aurora MaxPreps
East Dubuque     West Carroll 4:30 PM West Carroll  
Westminster Christian 4 11 Harvest Christian Academy F Westminster Christian MaxPreps
Wheaton Academy 18 8 St. Edward F Wheaton Academy MaxPreps
St. Charles East 13 12 Wheaton North F Wheaton North MaxPreps
Addison Trail 8 14 Willowbrook F Willowbrook MaxPreps
Seneca     Woodland 4:30 PM Woodland  
Zion-Benton 1 12 Lake Forest F Zion-Benton MaxPreps

BOYS LACROSSE

Team     Team Status Site  
Brother Rice     St. Francis 5:30 PM Brother Rice  
Crystal Lake Central 13 6 Lakes F Crystal Lake Central MaxPreps
Elk Grove     St. Patrick 5:30 PM Elk Grove  
Hampshire     South Elgin 6:30 PM Hampshire  
Hinsdale Central     Glenbard West 7:00 PM Hinsdale Central  
Taft 4 16 Jacobs F Jacobs MaxPreps
Wauconda 16 0 Lake Forest Academy F Lake Forest Academy MaxPreps
Loyola Academy     Marmion 7:00 PM Loyola Academy  
Marist     Benet Academy 6:30 PM Marist  
Montini Catholic     IC Catholic Prep 5:00 PM Montini Catholic  
Fenwick     Providence Catholic 7:00 PM Providence Catholic  
Vernon Hills 15 2 Riverside-Brookfield F Riverside-Brookfield MaxPreps
Glenbrook South     Rolling Meadows 7:00 PM Rolling Meadows  
Saint Ignatius College Prep     Chicago Mt. Carmel 7:00 PM Saint Ignatius College Prep  
DePaul College Prep 20 1 St. Laurence F St. Laurence MaxPreps

GIRLS LACROSSE

Team     Team Status Site  
Benet Academy     Saint Viator 4:30 PM Benet Academy  
Fremd     Fenwick 7:00 PM Fremd  
Buffalo Grove     Highland Park 6:00 PM Highland Park  
Carmel     Latin 4:30 PM Latin  
Maine South     New Trier 7:30 PM Maine South  
Nazareth Academy 6 15 Marist F Nazareth Academy MaxPreps
Marist     Nazareth Area 10:00 AM Nazareth Area  
Oakville     Belleville West 4:15 PM Oakville  
Dunlap     Plainfield Co-op 5:30 PM Plainfield Co-op  
Rosary 8 7 Regina Dominican F Regina Dominican MaxPreps
Northside     Taft 6:15 PM Taft  

GIRLS SOFTBALL

Team     Team Status Site  
Anna-Jonesboro 9 8 Pinckneyville F Anna-Jonesboro MaxPreps
Argenta-Oreana 10 0 Okaw Valley F Argenta-Oreana MaxPreps
Paris 8 7 Arthur-Lovington/Atwood-Hammond F Arthur-Lovington/Atwood-Hammond MaxPreps
Aurora Central Catholic 10 2 DePaul College Prep F Aurora Central Catholic MaxPreps
Westmont 4 19 Aurora Christian F Aurora Christian MaxPreps
Bartlett     Streamwood 4:00 PM Bartlett  
Beecher 15 0 St. Anne F Beecher MaxPreps
Beecher 15 0 St. Anne F Beecher MaxPreps
Bismarck-Henning/Rossville-Alvin     Attica 4:00 PM Bismarck-Henning/Rossville-Alvin  
Blue Ridge 6 7 Paxton-Buckley-Loda F Blue Ridge MaxPreps
Bolingbrook 0 15 Lockport F Bolingbrook MaxPreps
Bushnell-Prairie City     Hamilton/Warsaw 4:30 PM Bushnell-Prairie City  
St. Edward 0 10 Cary-Grove F Cary-Grove MaxPreps
Charleston 10 0 Altamont F Charleston MaxPreps
Carlyle 3 5 Chester F Chester MaxPreps
Chicago Hope Academy 1 17 De La Salle F Chicago Hope Academy MaxPreps
Intrinsic     Chicago Sullivan 4:30 PM Chicago Sullivan  
Christ Our Rock Lutheran 10 0 Father McGivney Catholic F Christ Our Rock Lutheran MaxPreps
Waltonville     Cisne 4:30 PM Cisne  
Illinois Lutheran 8 21 Clifton Central F Clifton Central MaxPreps
Sullivan 3 4 Clinton F Clinton MaxPreps
Clinton     Hartsburg-Emden 4:30 PM Clinton  
Coal City     Wilmington 4:30 PM Coal City  
Cobden     Agape Christian 4:30 PM Cobden  
East Alton-Wood River     Columbia 4:30 PM Columbia  
Crab Orchard 12 1 Norris City-Omaha-Enfield F Crab Orchard MaxPreps
Cumberland 2 9 Mt. Zion F Cumberland MaxPreps
Danville 3 9 Normal West F Danville MaxPreps
Springfield 16 0 Decatur Eisenhower F Decatur Eisenhower MaxPreps
Dongola 0 8 Century F Dongola MaxPreps
Downers Grove South 4 1 Plainfield North F Downers Grove South MaxPreps
Dunbar 4 2 Hubbard F Dunbar MaxPreps
Marissa/Coulterville 6 3 Dupo F Dupo MaxPreps
DuQuoin 15 9 Frankfort F DuQuoin MaxPreps
Durand     Orangeville 4:30 PM Durand  
Dwight     Putnam County 4:30 PM Dwight  
Carmi-White County 5 2 Edwards County F Edwards County MaxPreps
Edwardsville     O'Fallon 4:00 PM Edwardsville  
Eldorado     Flora 4:30 PM Eldorado  
Elverado 15 4 Shawnee F Elverado MaxPreps
Simeon 31 5 EPIC Academy F EPIC Academy MaxPreps
Orion     Erie-Prophetstown 4:30 PM Erie-Prophetstown  
Highland Park     Evanston 4:45 PM Evanston  
Evanston     Deerfield 4:45 PM Evanston  
Evergreen Park     Blue Island Eisenhower 4:30 PM Evergreen Park  
Hamilton County 3 2 Fairfield F Fairfield MaxPreps
Farina South Central     Cowden-Herrick/Beecher City 4:30 PM Farina South Central  
Fenton 0 3 Larkin F Fenton MaxPreps
Galva     Stark County 4:30 PM Galva  
Aurora East 0 16 Glenbard South F Glenbard South MaxPreps
Glenbrook South 3 2 New Trier F Glenbrook South MaxPreps
Goreville     Trico 4:30 PM Goreville  
Grace Christian Academy     Donovan 4:30 PM Grace Christian Academy  
Granite City 8 2 Collinsville F Granite City MaxPreps
Grant Community 0 14 Antioch F Grant Community MaxPreps
Grayslake Central 1 6 Lakes F Grayslake Central MaxPreps
Grayslake North     Round Lake 4:45 PM Grayslake North  
Hammond Academy of Science & Tech     Calumet Christian 4:30 PM Hammond Academy of Science & Tech  
Carterville 8 0 Harrisburg F Harrisburg MaxPreps
Harvard 7 4 Plano F Harvard MaxPreps
Marquette     Henry-Senachwine 4:30 PM Henry-Senachwine  
Massac County 1 2 Herrin F Herrin MaxPreps
Horizon Science Academy McKinley Park     Little Village 4:30 PM Horizon Science Academy McKinley Park  
Huntley 13 2 Central F Huntley MaxPreps
Mendon Unity     Illini West 4:30 PM Illini West  
Jacobs     Palatine 5:00 PM Jacobs  
Kankakee Trinity Academy     Heritage Christian 4:30 PM Kankakee Trinity Academy  
Libertyville     Warren Township 4:45 PM Libertyville  
Libertyville 1 17 Warren Township F Libertyville MaxPreps
Libertyville     Warren Township 4:45 PM Libertyville  
Lanphier     Lincoln 4:30 PM Lincoln  
Lincoln Park 0 17 Lane Tech F Lincoln Park MaxPreps
Lincoln-Way Central     Bradley-Bourbonnais 4:30 PM Lincoln-Way Central  
Lincoln-Way East 12 1 Homewood-Flossmoor F Lincoln-Way East MaxPreps
Lowpoint-Washburn     St. Bede 4:30 PM Lowpoint-Washburn  
Glenwood 17 0 MacArthur F MacArthur MaxPreps
Maine South     Glenbrook North 4:45 PM Maine South  
Manteno     Lisle 4:30 PM Manteno  
Bloom 2 0 Marian Catholic F Marian Catholic MaxPreps
Martinsville 8 1 Red Hill F Martinsville MaxPreps
Mattoon 0 6 St. Anthony F Mattoon MaxPreps
Mercer County     Ridgewood [AlWood/Cambridge] 4:30 PM Mercer County  
Limestone     Metamora 4:30 PM Metamora  
Illini Bluffs     Midwest Central 4:30 PM Midwest Central  
Minooka     Providence Catholic 4:30 PM Minooka  
Westville 4 7 Monticello F Monticello MaxPreps
Loyola Academy     Montini Catholic 4:45 PM Montini Catholic  
Morgan Park     Julian 4:30 PM Morgan Park  
Metea Valley 12 3 Naperville Central F Naperville Central MaxPreps
Naperville North 5 6 Waubonsie Valley F Naperville North MaxPreps
Benton     Nashville 4:30 PM Nashville  
Nazareth Academy     Berwyn/Cicero Morton 4:30 PM Nazareth Academy  
New Athens 0 5 Valmeyer F New Athens MaxPreps
PORTA/Ashland-Chandlerville Central     New Berlin/Franklin/Waverly 4:30 PM New Berlin/Franklin/Waverly  
Newark     Gardner-South Wilmington 4:30 PM Newark  
ITW David Speer Academy 14 4 Niles North F Niles North MaxPreps
Niles West     Maine West 4:45 PM Niles West  
Noble Street College Prep     Rauner 5:30 PM Noble Street College Prep  
Normal Community     Centennial 4:30 PM Normal Community  
Normal University     Jacksonville 4:30 PM Normal University  
North Clay/Clay City 2 11 Dieterich F North Clay/Clay City MaxPreps
North Grand 4 16 Disney II F North Grand MaxPreps
North Mac 15 0 Vandalia F North Mac MaxPreps
Bremen 3 11 Oak Forest F Oak Forest MaxPreps
Lemont 10 0 Oak Lawn F Oak Lawn MaxPreps
Covington 13 4 Oakwood F Oakwood MaxPreps
Tri-County [Kansas/Shiloh/Oakland] 5 10 Oblong F Oblong MaxPreps
Orr     Aspira Business and Finance 4:30 PM Orr  
Payton College Prep 10 0 Northside F Payton College Prep MaxPreps
Pecatonica     Dakota 4:30 PM Pecatonica  
Catalyst-Maria 1 26 Phillips F Phillips MaxPreps
Plainfield Central 11 1 Joliet West F Plainfield Central MaxPreps
Ashton-Franklin Center     Polo 4:30 PM Polo  
Prosser     Pritzker 5:00 PM Prosser  
Rock Island     Quincy 4:30 PM Quincy  
Rantoul     St. Joseph-Ogden 4:30 PM Rantoul  
Red Bud 6 4 Okawville F Red Bud MaxPreps
Herscher 14 4 Reed-Custer F Reed-Custer MaxPreps
Regina Dominican     Latin 4:30 PM Regina Dominican  
Argo     Richards 4:30 PM Richards  
Richland County 10 3 Lawrenceville F Richland County MaxPreps
Richmond-Burton     Marengo 12:00 PM Richmond-Burton  
Ridgewood     Timothy Christian 4:30 PM Ridgewood  
Roosevelt     Foreman 4:30 PM Roosevelt  
Roxana 0 14 Freeburg F Roxana MaxPreps
Breese Central 5 13 Salem F Salem MaxPreps
Andrew 5 4 Sandburg F Sandburg MaxPreps
Sandwich 5 6 Woodstock North F Sandwich MaxPreps
Reavis 8 18 Shepard F Shepard MaxPreps
South Elgin 15 0 Elgin F South Elgin MaxPreps
Gillespie 9 2 Southwestern F Southwestern MaxPreps
St. Francis 15 4 Trinity F St. Francis MaxPreps
Fenwick 3 5 St. Laurence F St. Laurence MaxPreps
Staunton 14 4 Greenville F Staunton MaxPreps
Stockton     Fulton 4:30 PM Stockton  
Peotone     Streator 4:30 PM Streator  
Thornton Fractional South 22 13 Thornton Fractional North F Thornton Fractional North MaxPreps
Tinley Park     Hillcrest 5:30 PM Tinley Park  
Tinley Park 16 0 Hillcrest F Tinley Park MaxPreps
Delavan     Tremont 4:30 PM Tremont  
Brown County     Triopia/Meredosia-Chambersburg 4:30 PM Triopia/Meredosia-Chambersburg  
Maine East 2 21 Vernon Hills F Vernon Hills MaxPreps
Vienna 4 12 Johnston City F Vienna MaxPreps
Villa Grove 8 4 Gibson City-Melvin-Sibley F Villa Grove MaxPreps
Wauconda 11 2 Carmel F Wauconda MaxPreps
Wayne City     Odin 4:30 PM Wayne City  
Odin/Patoka/Sandoval 10 0 Wayne City F Wayne City MaxPreps
West Carroll     East Dubuque 4:30 PM West Carroll  
Glenbard East 2 5 West Chicago F West Chicago MaxPreps
Hamilton     West Prairie/Bushnell-Prairie City 4:30 PM West Prairie/Bushnell-Prairie City  
Maroa-Forsyth     Williamsville 4:30 PM Williamsville  
Seneca     Woodland 4:30 PM Woodland  
Woodstock     Johnsburg 4:30 PM Woodstock  
Zeigler-Royalton 11 4 Meridian F Zeigler-Royalton MaxPreps
Stevenson 8 1 Zion-Benton F Zion-Benton MaxPreps

GIRLS SOCCER

Team     Team Status Site  
Amundsen 3 2 Von Steuben F Amundsen MaxPreps
Andrew     Lincoln-Way East 6:15 PM Andrew  
Antioch     Grayslake Central 6:15 PM Antioch  
Argo     Tinley Park 6:00 PM Argo  
Bartlett     Aurora East 6:30 PM Aurora East  
Wheaton North     Batavia 6:30 PM Batavia  
Belleville East     Edwardsville 6:45 PM Belleville East  
Belleville West     Collinsville 6:30 PM Belleville West  
Wheaton Academy 4 0 Bishop McNamara F Bishop McNamara MaxPreps
Bloom     Momence 4:30 PM Bloom  
Champaign Central 6 0 Bloomington F Bloomington MaxPreps
Bulls College Prep     Golder 5:30 PM Bulls College Prep  
Central     Crystal Lake South 6:00 PM Central  
Chicago Christian 6 0 Schaumburg Christian F Chicago Christian MaxPreps
Ida Crown Jewish Academy 3 1 Rochelle Zell Jewish F Conference Semi-Finals MaxPreps
Arthur-Okaw Christian     Cornerstone Christian 4:30 PM Cornerstone Christian  
Cristo Rey Jesuit     Northtown 7:00 PM Cristo Rey Jesuit  
Crystal Lake Central 8 0 Dundee-Crown F Crystal Lake Central MaxPreps
De La Salle 1 4 St. Francis F De La Salle MaxPreps
Jacksonville     Decatur Eisenhower 4:30 PM Decatur Eisenhower  
Richmond-Burton     Deerfield 9:30 AM Deerfield  
DeKalb     Rockford Auburn 6:00 PM DeKalb  
DePaul College Prep     Loyola Academy 5:00 PM DePaul College Prep  
Dixon     Rockford Christian 4:30 PM Dixon  
Addison Trail     Downers Grove South 6:30 PM Downers Grove South  
Moline     East Moline United 6:00 PM East Moline United  
Evanston 6 0 Maine South F Evanston MaxPreps
Foreman     Mather 4:30 PM Foreman  
Francis W. Parker 2 1 Regina Dominican F Francis W. Parker MaxPreps
Wolcott College Prep     Francis W. Parker 6:00 PM Francis W. Parker  
Galena     Dodgeville 5:00 PM Galena  
Genoa-Kingston 2 1 North Boone F Genoa-Kingston MaxPreps
New Trier     Glenbrook North 7:00 PM Glenbrook North  
Glenbrook South     Deerfield 7:00 PM Glenbrook South  
Goode STEM Academy     ACERO Garcia 4:30 PM Goode STEM Academy  
Grant Community     Grayslake North 6:15 PM Grant Community  
Anna-Jonesboro/Cobden     Harrisburg 6:00 PM Harrisburg  
Hersey     Hoffman Estates 6:45 PM Hersey  
Greenville 1 0 Hillsboro F Hillsboro MaxPreps
Hononegah     Jefferson 6:30 PM Hononegah  
Jacobs 0 4 Huntley F Jacobs MaxPreps
Jersey 0 9 Triad F Jersey MaxPreps
Joliet West 0 0 Yorkville 4:15 PM Joliet West  
Hubbard 2 0 Kennedy F Kennedy MaxPreps
Kenwood     Back of the Yards College Prep 5:15 PM Kenwood  
St. Charles East 7 0 Lake Park F Lake Park MaxPreps
Larkin     Glenbard South 9:30 PM Larkin  
LaSalle-Peru     Sycamore 4:30 PM LaSalle-Peru  
Lincoln-Way Central     Homewood-Flossmoor 6:15 PM Lincoln-Way Central  
Lockport 4 1 Lincoln-Way West F Lincoln-Way West MaxPreps
Juarez     Lindblom 4:30 PM Lindblom  
Little Village     Agricultural Science 4:30 PM Little Village  
Mahomet-Seymour 2 0 Charleston F Mahomet-Seymour MaxPreps
Marian Central Catholic     St. Edward 4:30 PM Marian Central Catholic  
Mascoutah 1 0 Civic Memorial F Mascoutah MaxPreps
Pinckneyville     Massac County 4:30 PM Massac County  
McHenry     Cary-Grove 4:45 PM McHenry  
Metamora     Pekin 6:30 PM Metamora  
Metro-East Lutheran     Althoff Catholic 4:30 PM Metro-East Lutheran  
Mother McAuley     IC Catholic Prep 5:00 PM Mother McAuley  
Mt. Zion     Mattoon 4:30 PM Mt. Zion  
Mundelein     Zion-Benton 6:30 PM Mundelein  
Murphysboro     Carterville 6:00 PM Murphysboro  
Niles North     Maine West 7:00 PM Niles North  
Niles West 2 0 Highland Park F Niles West MaxPreps
North Chicago     Round Lake 4:30 PM North Chicago  
North Shore Country Day     Lake Forest Academy 4:30 PM North Shore Country Day  
Oak Forest     Oak Lawn 6:00 PM Oak Forest  
Hinsdale Central     Oak Park-River Forest 6:30 PM Oak Park-River Forest  
O'Fallon 9 0 Alton F O'Fallon MaxPreps
Oregon     Pecatonica 4:30 PM Oregon  
Orion/Sherrard     Macomb 4:30 PM Orion/Sherrard  
Joliet Central     Oswego East 4:30 PM Oswego East  
Pana 0 5 Staunton F Pana MaxPreps
Streator/Woodland     Peotone 4:30 PM Peotone  
Plainfield North 3 1 Plainfield South F Plainfield North MaxPreps
Prairie Ridge 0 1 Hampshire F Prairie Ridge MaxPreps
Chicago Academy     Prosser 4:30 PM Prosser  
Providence Catholic 2 0 Montini Catholic F Providence Catholic MaxPreps
Berwyn/Cicero Morton     Proviso East 4:30 PM Proviso East  
Rauner     Baker 5:30 PM Rauner  
Reavis 4 0 Evergreen Park F Reavis MaxPreps
Richards     Catalyst-Maria 5:00 PM Richards  
Richards 0 7 Lemont F Richards MaxPreps
Steinmetz College Prep     Rickover Naval 4:30 PM Rickover Naval  
Romeoville     West Aurora 4:30 PM Romeoville  
Rosary     Illinois Math & Science Academy 4:45 PM Rosary  
Schurz 0 1 Intrinsic F Schurz MaxPreps
Senn     Lake View 5:00 PM Senn  
Thornton Fractional North/Thornton Fractional South     Shepard 6:30 PM Shepard  
South Elgin 9 0 Fenton F South Elgin MaxPreps
St. Thomas More     Bloomington Central Catholic 4:30 PM St. Thomas More  
Sterling     Quincy 6:00 PM Sterling  
Stevenson     Lake Zurich 7:00 PM Stevenson  
Streamwood 0 6 Elgin F Streamwood MaxPreps
Chicago Hope Academy     Timothy Christian 6:00 PM Timothy Christian  
Trinity     St. Laurence 4:30 PM Trinity  
Unity Christian 0 8 Athens/Greenview/PORTA/Illini Central F Unity Christian MaxPreps
Unity Christian/Argenta Oreana/Decatur Christian 0 8 Athens/Greenview/PORTA/Illini Central F Unity Christian/Argenta Oreana/Decatur Christian MaxPreps
Athens/PORTA     Unity Christian/Decatur Christian 4:30 PM Unity Christian/Decatur Christian  
Urbana     Danville 4:30 PM Urbana  
Urbana University     St. Teresa 4:30 PM Urbana University  
Vernon Hills     Maine East 7:30 PM Vernon Hills  
Victoria Soto 1 1 Solorio F Victoria Soto  
Warren Township     Libertyville 5:00 PM Warren Township  
Highland 1 1 Waterloo F Waterloo MaxPreps
Waukegan     Lake Forest 9:10 PM Waukegan  
Waukegan 0 3 Lake Forest F Waukegan MaxPreps
West Chicago 1 0 Glenbard East F West Chicago MaxPreps
Westinghouse 7 0 Phoenix Military F Westinghouse MaxPreps
Wheaton-Warrenville South     St. Charles North 6:30 PM Wheaton-Warrenville South  
Whitney Young     Kelly 6:00 PM Whitney Young  
Wilmington 0 5 Coal City F Wilmington MaxPreps
Woodstock North 0 6 Belvidere North F Woodstock North MaxPreps
Glenbard West     York 6:30 PM York  

BOYS VOLLEYBALL

Team     Team Status Site  
Downers Grove South     Addison Trail 5:30 PM Addison Trail  
Oak Lawn 27
25
25
22
Argo F Argo MaxPreps
Agricultural Science 21
23
25
25
Back of the Yards College Prep F Back of the Yards College Prep MaxPreps
Barrington 25
25
22
22
Conant F Barrington MaxPreps
Belleville West     Alton 5:45 PM Belleville West  
Belvidere 25
25
10
18
Belvidere North F Belvidere MaxPreps
Benet Academy     Joliet Catholic 6:00 PM Benet Academy  
Bishop McNamara     Timothy Christian 5:30 PM Bishop McNamara  
Bremen     Tinley Park 5:30 PM Bremen  
Brother Rice 25
25
11
17
St. Rita F Brother Rice MaxPreps
Elk Grove     Buffalo Grove 6:00 PM Buffalo Grove  
Carmel 19
16
25
25
Marist F Carmel MaxPreps
Chicago Academy     Alcott 5:00 PM Chicago Academy  
Victoria Soto 18
17
25
25
Chicago Washington F Chicago Washington MaxPreps
Christ the King     Rochelle Zell Jewish 6:00 PM Christ the King  
Collinsville     Collegiate Medicine & Bioscience 6:00 PM Collinsville  
Cristo Rey St. Martin 25
25
18
22
Christian Heritage Academy F Cristo Rey St. Martin MaxPreps
Deerfield     Evanston 6:00 PM Deerfield  
Elmwood Park     Ridgewood 5:30 PM Elmwood Park  
Father McGivney Catholic 25
25
23
16
Bunker Hill F Father McGivney Catholic MaxPreps
Hoffman Estates     Fremd 6:00 PM Fremd  
Geneva     Glenbard North 5:30 PM Glenbard North  
Oak Park-River Forest     Glenbard West 5:30 PM Glenbard West  
Glenbrook South     Glenbrook North 6:00 PM Glenbrook North  
Phillips     Goode STEM Academy 5:00 PM Goode STEM Academy  
Marquette Catholic 25
18
25
14
25
23
Granite City F Granite City MaxPreps
Grant Community 21
25
21
25
19
25
Grayslake Central F Grayslake Central MaxPreps
Payton College Prep 25
25
21
20
Hancock F Hancock MaxPreps
Rockford East     Hononegah 7:00 PM Hononegah  
Hubbard 16
12
25
25
Northside F Hubbard MaxPreps
Tilden 25
29
9
18
Hyde Park F Hyde Park MaxPreps
Jefferson 18
16
25
25
Guilford F Jefferson MaxPreps
Lane Tech     Jones 5:00 PM Jones  
Kelly     Brooks 5:00 PM Kelly  
Solorio     Kennedy 5:00 PM Kennedy MaxPreps
Carver     Kenwood 5:00 PM Kenwood  
Lake Park 25
27
14
25
St. Charles East F Lake Park MaxPreps
Round Lake     Lakes 6:00 PM Lakes  
Larkin 7
14
25
25
Glenbard South F Larkin MaxPreps
Fenwick     Latin 6:00 PM Latin  
Lemont     Andrew 5:30 PM Lemont  
Proviso East     Leyden 5:00 PM Leyden  
Lincoln-Way Central 18
21
25
25
Plainfield East F Lincoln-Way Central MaxPreps
Minooka     Lincoln-Way East 5:30 PM Lincoln-Way East  
Juarez     Lindblom 6:00 PM Lindblom  
Little Village     Curie 5:00 PM Little Village  
Lockport 25
25
17
13
Plainfield South F Lockport MaxPreps
Loyola Academy 25
22
23
13
25
25
St. Francis F Loyola Academy MaxPreps
York     Lyons 5:30 PM Lyons  
Maine East 15
25
31
25
22
29
Vernon Hills F Maine East MaxPreps
New Trier 25
25
19
12
Maine South F Maine South MaxPreps
Maryville Christian 25
25
8
13
Metro-East Lutheran F Metro-East Lutheran MaxPreps
Naperville North     Neuqua Valley 5:30 PM Naperville North  
North Chicago     Antioch 6:00 PM North Chicago  
Schaumburg     Palatine 6:00 PM Palatine  
Hersey     Prospect 6:00 PM Prospect  
Joliet West 25
26
17
24
Providence Catholic F Providence Catholic MaxPreps
Proviso West 14
19
25
25
Downers Grove North F Proviso West MaxPreps
Rockford Auburn 14
12
25
25
Boylan Catholic F Rockford Auburn MaxPreps
Nazareth Academy 24
13
26
25
Saint Viator F Saint Viator MaxPreps
Simeon     Bowen 5:00 PM Simeon  
Fenton     South Elgin 6:00 PM South Elgin  
Chicago Christian 25
18
25
22
25
18
St. Edward F St. Edward MaxPreps
Belleville East     St. Louis University 5:30 PM St. Louis University  
St. Patrick 20
20
25
25
Niles Notre Dame F St. Patrick MaxPreps
Streamwood 25
25
13
10
Elgin F Streamwood MaxPreps
Amundsen 25
25
15
20
Taft F Taft MaxPreps
Von Steuben     Whitney Young 6:00 PM Von Steuben  
Walther Christian Academy 25
25
15
14
Holy Trinity F Walther Christian Academy MaxPreps
Waubonsie Valley     Naperville Central 5:30 PM Waubonsie Valley  
West Chicago     Glenbard East 5:30 PM West Chicago  
Chicago Hope Academy     Wheaton Academy 5:00 PM Wheaton Academy  
Wheaton-Warrenville South 25
25
12
19
St. Charles North F Wheaton-Warrenville South MaxPreps
Hinsdale Central 29
27
25
31
25
22
Willowbrook F Willowbrook MaxPreps

BOYS WATER POLO

Team     Team Status Site  
Sandburg     Andrew 5:00 PM Andrew  
Glenbrook North 7 8 Hinsdale Central F Glenbrook North MaxPreps
Highland Park 4 10 Deerfield F Highland Park MaxPreps
Homewood-Flossmoor     Lincoln-Way West 5:00 AM Homewood-Flossmoor  
Kennedy     Prosser 5:00 PM Kennedy  
Lake Forest 10 20 Libertyville F Lake Forest MaxPreps
Lincoln-Way East     Lincoln-Way Central 5:00 PM Lincoln-Way East  
Bradley-Bourbonnais 6 7 Lockport F Lockport MaxPreps
Loyola Academy 12 16 Lane Tech F Loyola Academy MaxPreps
Maine West     Elk Grove 6:00 PM Maine West  
Naperville Central 14 1 Metea Valley F Naperville Central MaxPreps
Naperville North     Waubonsie Valley 6:00 PM Naperville North  
Senn 16 7 Latin F Senn MaxPreps
Kenwood     Solorio 6:00 PM Solorio  
St. Charles North     Neuqua Valley 6:00 PM St. Charles North  
St. Patrick 5 10 Brother Rice F St. Patrick MaxPreps
St. Rita     Curie 6:00 PM St. Rita  
Warren Township 3 24 Stevenson F Stevenson MaxPreps
Westinghouse     Taft 5:00 PM Westinghouse  

GIRLS WATER POLO

Team     Team Status Site  
Argo 0 17 Bremen F Argo MaxPreps
De La Salle     Berwyn/Cicero Morton 5:00 PM Berwyn/Cicero Morton  
Lockport 9 0 Bradley-Bourbonnais F Bradley-Bourbonnais MaxPreps
Evanston     Jones 6:30 PM Evanston  
Kennedy     Prosser 6:00 PM Kennedy  
Libertyville 16 4 Lake Forest F Libertyville MaxPreps
Lincoln-Way East 13 3 Lincoln-Way Central F Lincoln-Way Central MaxPreps
Lincoln-Way West 9 3 Homewood-Flossmoor F Lincoln-Way West MaxPreps
Maine South     Niles West 6:00 PM Maine South  
Metea Valley 16 3 Naperville Central F Metea Valley MaxPreps
Mother McAuley     Saint Ignatius College Prep 5:00 PM Mother McAuley  
Maine West     Mundelein 6:00 PM Mundelein  
Naperville North 16 10 Waubonsie Valley F Naperville North MaxPreps
Neuqua Valley     St. Charles North 6:00 PM Neuqua Valley  
Lyons     Oak Park-River Forest 6:00 PM Oak Park-River Forest  
Richards     Stagg 5:00 PM Richards  
Rolling Meadows     Highland Park 5:00 PM Rolling Meadows  
Roosevelt     Chicago University 6:00 PM Roosevelt  
Sandburg 10 1 Andrew F Sandburg MaxPreps
Schaumburg     St. Charles East 5:00 PM Schaumburg  
Senn     Latin 6:00 PM Senn  
Solorio 16 4 Kenwood F Solorio MaxPreps
Stevenson 14 1 Warren Township F Warren Township MaxPreps

About the Interactive ScoreZone

The Interactive ScoreZone depends exclusively on reports submitted via the Internet by school personnel. Schools are not required to submit reports while the contest is in progress, but may do so if they wish. If your game is over and the score is not listed, most likely the responsible party from the host school hasn't gone online to report it. IHSA personnel do not track down missing scores on the day of the contest.