⇒ indicates feed-in from championship bracket. ⇓ indicates loser's next match in consolation bracket.
Championship Quarterfinals |
|
|
Championship SEMIFINALS |
|
|
MEDAL MATCHES |
|
|
|
|
|
|
|
Colette O'Regan & Catherine O'Regan, Northbrook (Glenbrook North) |
|
|
|
|
|
|
Maggie Hines & Caroline Witkowski, Wilmette (Loyola Academy) |
|
|
|
|
|
|
6-4,6-1 |
|
Colette O'Regan & Catherine O'Regan |
|
|
|
|
|
Sandra Keta & Stephanie Dolehide |
|
|
|
Stefana Vasic & Lahari Yelamanchili, LaGrange (Lyons) |
|
7-5,6-3 |
|
|
Sandra Keta & Stephanie Dolehide, Hinsdale (Central) |
|
|
|
|
CHAMPIONSHIP |
7-5, 0-6, 6-4 |
|
|
|
|
Sandra Keta & Stephanie Dolehide, Hinsdale (Central) |
|
|
|
|
|
Katherine Harvey & Vinaya Rao, Lincolnshire (Stevenson) |
Kamila Czosnyka & Marti Wind, Park Ridge (Maine South) |
|
|
|
|
7-6 (7-3), 1-6, 7-5 |
Danielle Burich & Erika Oku, Hinsdale (Central) |
|
|
|
|
|
7-5,6-1 |
|
Danielle Burich & Erika Oku |
|
|
|
|
Katherine Harvey & Vinaya Rao |
|
|
|
Michelle Capone & Catherine MacKinnon, Winnetka (New Trier) |
|
7-5, 6-7 (4), 6-3 |
|
|
THIRD PLACE |
Katherine Harvey & Vinaya Rao, Lincolnshire (Stevenson) |
|
|
|
|
|
Colette O'Regan & Catherine O'Regan, Northbrook (Glenbrook North) |
6-2,6-7(2),7-5 |
|
|
|
|
|
Danielle Burich & Erika Oku, Hinsdale (Central) |
|
|
|
|
|
|
7-5, 6-1 |
|
|
|
|
|
|
|
CONSOLATION Quarterfinals |
|
|
CONSOLATION SEMIFINALS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tess Lubin & Michelle Buyer, Winnetka (New Trier) |
|
|
|
|
|
|
⇒ Maggie Hines & Caroline Witkowski, Wilmette (Loyola Academy) |
|
|
|
|
|
|
8-2 |
|
Maggie Hines & Caroline Witkowski |
|
|
|
|
|
Stefana Vasic & Lahari Yelamanchili |
|
|
|
Haley Fakouri & Laura Gutierrez, Oak Park (Fenwick) |
|
8-2 |
|
|
⇒ Stefana Vasic & Lahari Yelamanchili, LaGrange (Lyons) |
|
|
|
|
FIFTH PLACE |
8-0 |
|
|
|
|
Stefana Vasic & Lahari Yelamanchili, LaGrange (Lyons) |
|
|
|
|
|
Michelle Capone & Catherine MacKinnon, Winnetka (New Trier) |
Carly Kasicki & Nicole Christiansen, Rockford (Guilford) |
|
|
|
|
6-1,6-0 |
⇒ Kamila Czosnyka & Marti Wind, Park Ridge (Maine South) |
|
|
|
|
|
8-2 |
|
Kamila Czosnyka & Marti Wind |
|
|
|
|
Michelle Capone & Catherine MacKinnon |
|
|
|
Morgan Colbert & Grace Desse, Edwardsville (H.S.) |
|
8-4 |
|
|
|
⇒ Michelle Capone & Catherine MacKinnon, Winnetka (New Trier) |
|
|
|
|
|
|
9-7 |
|
|
|
|
|
|
First Round |
|
|
Second Round |
|
|
Third Round |
|
|
Fourth Round & Quarterfinal |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Colette O'Regan & Catherine O'Regan, Northbrook (Glenbrook North) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Samantha Tracy & Lucy Stella, Quincy (Notre Dame) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6-0, 6-0 |
|
Colette O'Regan & Catherine O'Regan |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Leeza Bodnar & Silvia Kulbokas |
|
|
|
|
|
|
|
MacKenzie Differding & Stephanie Peric, Rolling Meadows |
|
6-2,6-0 |
|
|
|
|
|
|
Leeza Bodnar & Silvia Kulbokas, Palos Hills (Stagg) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6-3, 6-1 |
|
|
|
|
Colette O'Regan & Catherine O'Regan |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Allison Bartley & Katie Telford |
|
|
|
|
Allison Bartley & Katie Telford, Lisle (Benet Academy) |
|
|
|
|
6-3, 6-2 |
|
|
|
Meghan Davis & Erin Zanolla, Rockton (Hononegah) |
|
|
|
|
|
|
|
|
6-0, 6-1 |
|
Allison Bartley & Katie Telford |
|
|
|
|
|
|
|
Kate Dumstorff & Bailey Bohnenstiehl |
|
|
|
|
|
|
Toni Paterno & Ellie Wiener, Elmhurst (Timothy Christian) |
|
6-2,6-2 |
|
|
|
|
|
|
Kate Dumstorff & Bailey Bohnenstiehl, O'Fallon (H.S.) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6-2, 6-0 |
|
|
|
|
|
|
|
Colette O'Regan & Catherine O'Regan |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kate Bodensteiner & Julia Smiarowska |
|
Kate Bodensteiner & Julia Smiarowska, Palatine (Fremd) |
|
|
|
|
|
|
|
6-1, 6-1 |
Kaylin Albin & Eva Bacon, Charleston |
|
|
|
|
|
|
|
|
6-0, 6-0 |
|
Kate Bodensteiner & Julia Smiarowska |
|
|
|
|
|
|
|
Morgan Rerko & Brittany Rohrsen |
|
|
|
|
|
Morgan Rerko & Brittany Rohrsen, St. Charles (North) |
|
6-1, 6-2 |
|
|
|
|
Tarah Fisher & Grace Madigan, Geneseo |
|
|
|
|
|
|
|
6-1, 6-1 |
|
|
|
|
Kate Bodensteiner & Julia Smiarowska |
|
|
|
|
|
|
|
Nadia Hussain & Lena Zhu |
|
|
|
Nadia Hussain & Lena Zhu, Naperville (North) |
|
|
|
|
6-4,6-3 |
|
|
|
Courtney Byrne & Laynie Laktas, Morton |
|
|
|
|
|
|
|
|
6-1, 6-1 |
|
Nadia Hussain & Lena Zhu |
|
|
|
|
|
|
|
Lizzie McClure & Dani Temple |
|
|
|
|
|
|
Lizzie McClure & Dani Temple, Peoria (Notre Dame) |
|
6-0, 6-2 |
|
|
|
|
|
|
Jackie Cole & Laurynn Mize, Sycamore (H.S.) |
|
|
|
|
|
|
|
|
Championship Quarterfinal |
6-2, 6-1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Colette O'Regan & Catherine O'Regan |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Maggie Hines & Caroline Witkowski |
|
Maggie Hines & Caroline Witkowski, Wilmette (Loyola Academy) |
|
|
|
|
|
|
|
|
6-4,6-1 |
Lauren Hemmen & Molly Smith, Teutopolis |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6-0,6-0 |
|
Maggie Hines & Caroline Witkowski |
|
|
|
|
|
|
|
|
Mikala Gerdes & Hannah Beck |
|
|
|
|
|
|
Mikala Gerdes & Hannah Beck, Naperville (Neuqua Valley) |
|
6-1,6-1 |
|
|
|
|
|
Elana Ferris & Allison Benoit, Bradley (B.-Bourbonnais) |
|
|
|
|
|
|
|
|
6-1, 6-1 |
|
|
|
|
Maggie Hines & Caroline Witkowski |
|
|
|
|
|
|
|
|
Monique Brual & Lily Tiemeyer |
|
|
|
Monique Brual & Lily Tiemeyer, Highland Park |
|
|
|
|
6-3,6-2 |
|
|
Emma Falish & Nicole Kravstov, Gurnee (Warren) |
|
|
|
|
|
|
|
6-0,6-2 |
|
Monique Brual & Lily Tiemeyer |
|
|
|
|
|
|
Morgan Riddell & Morgan Priesz |
|
|
|
|
|
Morgan Riddell & Morgan Priesz, Crystal Lake (Prairie Ridge) |
|
6-3,5-7,7-6(7-2) |
|
|
|
|
|
Katie Swade & Lily Franko, LaGrange Park (Nazareth Academy) |
|
|
|
|
|
|
|
|
6-1,7-6(5) |
|
|
|
|
|
|
|
Maggie Hines & Caroline Witkowski |
|
|
|
|
|
|
|
|
Haley Fakouri & Laura Gutierrez |
|
Haley Fakouri & Laura Gutierrez, Oak Park (Fenwick) |
|
|
|
|
|
|
|
6-2,7-6(6) |
|
Ellie Gallagher & Katie Mcgraw, Ottawa (Twp.) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6-0,6-1 |
|
Haley Fakouri & Laura Gutierrez |
|
|
|
|
|
|
|
|
Abbey Glavin & Serena Zhu |
|
|
|
|
|
|
Lauren Ellis & Eyrn Marble, Danville (H.S.) |
|
6-1,6-4 |
|
|
|
|
|
Abbey Glavin & Serena Zhu, Aurora (Waubonsie Valley) |
|
|
|
|
|
|
|
|
6-1,6-0 |
|
|
|
|
Haley Fakouri & Laura Gutierrez |
|
|
|
|
|
|
|
|
Brittany Henry & Kaela Mack |
|
|
|
|
Brittany Henry & Kaela Mack, Flossmoor (Homewood-F.) |
|
|
|
|
2-6,6-2,6-0 |
|
|
|
|
Bridget Halleran & Grace Turcich, Chicago (Mother McAuley) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6-2,6-3 |
|
Brittany Henry & Kaela Mack |
|
|
|
|
|
|
|
|
Elena Gable & Laura Moore |
|
|
|
|
|
|
|
Megan Woolverton & Lucia Lacuesta, Metropolis (Massac County) |
|
6-2,6-0 |
|
|
|
|
|
|
|
Elena Gable & Laura Moore, Alton (Marquette) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6-2,6-2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
First Round |
|
|
Second Round |
|
|
Third Round |
|
|
Fourth Round & Quarterfinal |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Stefana Vasic & Lahari Yelamanchili, LaGrange (Lyons) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alexa Azcui & Katie Toomire, Algonquin (Jacobs) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6-0,6-0 |
|
Stefana Vasic & Lahari Yelamanchili |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mia Stipes & Caroline Waddell |
|
|
|
|
|
|
|
Maddie Matty & Michelle He, Aurora (Metea Valley) |
|
6-0,6-0 |
|
|
|
|
|
|
Mia Stipes & Caroline Waddell, Champaign (St. Thomas More) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7-5, 7-5 |
|
|
|
|
Stefana Vasic & Lahari Yelamanchili |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kara Barclay & Madison Beckham |
|
|
|
|
Isabel Burwitz & Rylan Lopez, Belleville (East) |
|
|
|
|
6-0,6-2 |
|
|
|
Mary Grevas & Megan Schueneman, Rock Island (Alleman) |
|
|
|
|
|
|
|
|
6-3,6-1 |
|
Isabel Burwitz & Rylan Lopez |
|
|
|
|
|
|
|
Kara Barclay & Madison Beckham |
|
|
|
|
|
|
Niusha Daneshdoost & Rachel Robinson, Carbondale (H.S.) |
|
6-0,6-4 |
|
|
|
|
|
|
Kara Barclay & Madison Beckham, Chicago (Whitney Young) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6-1, 3-6, 6-0 |
|
|
|
|
|
|
|
Stefana Vasic & Lahari Yelamanchili |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Maddie Bauer & McCoy Hutchison |
|
Alexandra Zoubareva & Elizabeth Ferdman, Lincolnshire (Stevenson) |
|
|
|
|
|
|
|
6-3, 6-0 |
Grace Anderson & Monica Lewis, Chicago (University) |
|
|
|
|
|
|
|
|
6-1,7-5 |
|
Alexandra Zoubareva & Elizabeth Ferdman |
|
|
|
|
|
|
|
Maria Mezo & Mackenzie Cadagin |
|
|
|
|
|
Sonia Ost & Jenna Patzner, St. Charles (East) |
|
6-4,6-1 |
|
|
|
|
Maria Mezo & Mackenzie Cadagin, Edwardsville (H.S.) |
|
|
|
|
|
|
|
6-2, 6-1 |
|
|
|
|
Alexandra Zoubareva & Elizabeth Ferdman |
|
|
|
|
|
|
|
Maddie Bauer & McCoy Hutchison |
|
|
|
Maddie Bauer & McCoy Hutchison, Joliet (Catholic Academy) |
|
|
|
|
3-6,7-5,6-2 |
|
|
|
Julia Riddle & Claire Meyer, Elmhurst (York) |
|
|
|
|
|
|
|
|
6-1, 6-0 |
|
Maddie Bauer & McCoy Hutchison |
|
|
|
|
|
|
|
Molly Gillis & Jill Johnson |
|
|
|
|
|
|
Jackie Boyd & Emma Warfel, Mattoon |
|
6-1,6-0 |
|
|
|
|
|
|
Molly Gillis & Jill Johnson, Washington |
|
|
|
|
|
|
|
|
Championship Quarterfinal |
6-1, 6-1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Stefana Vasic & Lahari Yelamanchili |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sandra Keta & Stephanie Dolehide |
|
Sandra Keta & Stephanie Dolehide, Hinsdale (Central) |
|
|
|
|
|
|
|
|
7-5, 0-6, 6-4 |
Mary Wackerlin & Melissa Wohrley, Mendota |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6-0, 6-0 |
|
Sandra Keta & Stephanie Dolehide |
|
|
|
|
|
|
|
|
Kasey Jennings & Morgan Luttrell |
|
|
|
|
|
|
Keertana Kota & Haley Clebanoff, Oswego (East) |
|
6-0, 6-0 |
|
|
|
|
|
Kasey Jennings & Morgan Luttrell, Flora |
|
|
|
|
|
|
|
|
4-6, 6-4, 6-1 |
|
|
|
|
Sandra Keta & Stephanie Dolehide |
|
|
|
|
|
|
|
|
Brynn Carlson & Julianna Roman |
|
|
|
Brynn Carlson & Julianna Roman, Lake Forest (H.S.) |
|
|
|
|
6-1,6-0 |
|
|
Isabel Cross & Claire Nachtwey, Springfield (Sacred Heart-Griffin) |
|
|
|
|
|
|
|
6-4, 6-3 |
|
Brynn Carlson & Julianna Roman |
|
|
|
|
|
|
Kenzie Barr & Kelly Custer |
|
|
|
|
|
Ashley Mathews & Gabby Rabianski, Lemont (H.S.) |
|
6-3, 6-2 |
|
|
|
|
|
Kenzie Barr & Kelly Custer, Rockford (Boylan Catholic) |
|
|
|
|
|
|
|
|
6-4, 6-1 |
|
|
|
|
|
|
|
Sandra Keta & Stephanie Dolehide |
|
|
|
|
|
|
|
|
Tess Lubin & Michelle Buyer |
|
Tess Lubin & Michelle Buyer, Winnetka (New Trier) |
|
|
|
|
|
|
|
6-3,2-6,6-4 |
|
Anna Arden & Emma DeJong, Antioch |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6-0, 6-0 |
|
Tess Lubin & Michelle Buyer |
|
|
|
|
|
|
|
|
Priya Gupta & Gaby Kaminski |
|
|
|
|
|
|
Gianna Delia & Olivia Judge, New Lenox (Lincoln-Way West) |
|
6-4,6-1 |
|
|
|
|
|
Priya Gupta & Gaby Kaminski, Hoffman Estates (Conant) |
|
|
|
|
|
|
|
|
6-2, 6-3 |
|
|
|
|
Tess Lubin & Michelle Buyer |
|
|
|
|
|
|
|
|
Nikol Blinov & Sophie Hensley |
|
|
|
|
Nikol Blinov & Sophie Hensley, Glenview (Glenbrook South) |
|
|
|
|
6-0, 6-1 |
|
|
|
|
Leraaen Abbott & Kayla Vittore, Belvidere (North) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7-5,6-2 |
|
Nikol Blinov & Sophie Hensley |
|
|
|
|
|
|
|
|
Grace Matheis & Anna Huber |
|
|
|
|
|
|
|
Grace Matheis & Anna Huber, Normal (University) |
|
6-1,6-1 |
|
|
|
|
|
|
|
Collette Bouwer & Jensen McGuire, Lansing (Illiana Christian) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7-5,6-4 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
First Round |
|
|
Second Round |
|
|
Third Round |
|
|
Fourth Round & Quarterfinal |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gabrielle Santos & Paige Willer, Mt. Zion |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Maddie Fox & Sarah Massett, Crystal Lake (Central) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6-3,6-3 |
|
Maddie Fox & Sarah Massett |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Carly Kasicki & Nicole Christiansen |
|
|
|
|
|
|
|
Hannah Swarm & Sabrina Chow, Naperville (Central) |
|
6-2,6-1 |
|
|
|
|
|
|
Carly Kasicki & Nicole Christiansen, Rockford (Guilford) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6-2,7-6(3) |
|
|
|
|
Carly Kasicki & Nicole Christiansen |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anna Donoghue & Nidhi Jha |
|
|
|
|
Audra Breer & Sidney Brumleve, Teutopolis |
|
|
|
|
6-0,6-3 |
|
|
|
Paige Ackerman & Emily Sullivan, St. Charles (East) |
|
|
|
|
|
|
|
|
6-3,6-2 |
|
Paige Ackerman & Emily Sullivan |
|
|
|
|
|
|
|
Anna Donoghue & Nidhi Jha |
|
|
|
|
|
|
Danielle Beard & Maddie Monat, Elmhurst (Timothy Christian) |
|
6-0, 6-1 |
|
|
|
|
|
|
Anna Donoghue & Nidhi Jha, Barrington |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6-0,6-0 |
|
|
|
|
|
|
|
Anna Donoghue & Nidhi Jha |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kamila Czosnyka & Marti Wind |
|
Sierra Sonnemaker & Erica Shangraw, Washington |
|
|
|
|
|
|
|
1-6,7-6(4),6-4 |
Juliana Petrovic & Mary Mullarkey, LaGrange Park (Nazareth Academy) |
|
|
|
|
|
|
|
|
6-1,6-2 |
|
Juliana Petrovic & Mary Mullarkey |
|
|
|
|
|
|
|
Audrey Angelos & Maya Trinka |
|
|
|
|
|
Kaily Albrecht & Katie McGinn, Coal City |
|
6-0,6-2 |
|
|
|
|
Audrey Angelos & Maya Trinka, Oak Park (O.P.-River Forest) |
|
|
|
|
|
|
|
6-1,6-1 |
|
|
|
|
Audrey Angelos & Maya Trinka |
|
|
|
|
|
|
|
Kamila Czosnyka & Marti Wind |
|
|
|
Gabrielle Struik & Tanvi Patel, Libertyville |
|
|
|
|
6-2,6-1 |
|
|
|
Anisha Galla & Stefani Nikolova, Rolling Meadows |
|
|
|
|
|
|
|
|
6-3, 6-2 |
|
Gabrielle Struik & Tanvi Patel |
|
|
|
|
|
|
|
Kamila Czosnyka & Marti Wind |
|
|
|
|
|
|
Jacklyn Gunn & Jasmine Lee, Champaign (Centennial) |
|
6-3, 6-3 |
|
|
|
|
|
|
Kamila Czosnyka & Marti Wind, Park Ridge (Maine South) |
|
|
|
|
|
|
|
|
Championship Quarterfinal |
6-0,6-1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Kamila Czosnyka & Marti Wind |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Danielle Burich & Erika Oku |
|
Grace Park & Priya Sharma, Aurora (Illinois Math and Science Academy) |
|
|
|
|
|
|
|
|
7-5,6-1 |
Maura Scanlan & Allie Prescott, Sterling (H.S.) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6-1, 6-4 |
|
Grace Park & Priya Sharma |
|
|
|
|
|
|
|
|
Kaylie Comley & Ellen Binnion |
|
|
|
|
|
|
Lily Ballard & Lexi Chrostoski, Herrin (H.S.) |
|
6-0,6-0 |
|
|
|
|
|
Kaylie Comley & Ellen Binnion, Belleville (West) |
|
|
|
|
|
|
|
|
6-1, 6-1 |
|
|
|
|
Kaylie Comley & Ellen Binnion |
|
|
|
|
|
|
|
|
Morgan Colbert & Grace Desse |
|
|
|
Meg Chadick & Kendall Junger, Plainfield (North) |
|
|
|
|
6-2,6-2 |
|
|
Rachel Habbal & Brooke Zielke, Palos Heights (Shepard) |
|
|
|
|
|
|
|
5-7, 7-5, 7-6(4) |
|
Meg Chadick & Kendall Junger |
|
|
|
|
|
|
Morgan Colbert & Grace Desse |
|
|
|
|
|
Kayla Vaughn & Stephanie Saminiego, Calumet City (Thornton Fractional North) |
|
6-0,6-1 |
|
|
|
|
|
Morgan Colbert & Grace Desse, Edwardsville (H.S.) |
|
|
|
|
|
|
|
|
6-0,6-0 |
|
|
|
|
|
|
|
Morgan Colbert & Grace Desse |
|
|
|
|
|
|
|
|
Danielle Burich & Erika Oku |
|
Hailey Bruining & Mary Kate Bucheitt, Lockport (Twp.) |
|
|
|
|
|
|
|
6-4,7-6(4) |
|
Nikki Tatsuguchi & Lia Boucek, Grayslake (Central) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2-6,6-1,6-1 |
|
Hailey Bruining & Mary Kate Bucheitt |
|
|
|
|
|
|
|
|
Jessica Ampel & Abbey Moore |
|
|
|
|
|
|
Katie Toohill & Olivia Kraft, Normal (Community) |
|
6-0, 6-0 |
|
|
|
|
|
Jessica Ampel & Abbey Moore, Evanston (Twp.) |
|
|
|
|
|
|
|
|
6-1,6-4 |
|
|
|
|
Jessica Ampel & Abbey Moore |
|
|
|
|
|
|
|
|
Danielle Burich & Erika Oku |
|
|
|
|
Kelli Johnson & Neriah Garbes, Sycamore (H.S.) |
|
|
|
|
6-1,6-0 |
|
|
|
|
Delnaz Patel & Florence Almeda, Chicago (University) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6-2,6-4 |
|
Delnaz Patel & Florence Almeda |
|
|
|
|
|
|
|
|
Danielle Burich & Erika Oku |
|
|
|
|
|
|
|
Abby Moore & Melanie Schlepphorst, Quincy (Notre Dame) |
|
6-1, 6-2 |
|
|
|
|
|
|
|
Danielle Burich & Erika Oku, Hinsdale (Central) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6-0,6-0 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
First Round |
|
|
Second Round |
|
|
Third Round |
|
|
Fourth Round & Quarterfinal |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kristina Danos & Lilyanne Honnold, Gurnee (Warren) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jenna VanBosch & Katie Cox, Crystal Lake (Prairie Ridge) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6-4,6-1 |
|
Jenna VanBosch & Katie Cox |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sophie Allison & Maggie Morris |
|
|
|
|
|
|
|
Sophie Allison & Maggie Morris, LaGrange (Lyons) |
|
7-6(2), 6-4 |
|
|
|
|
|
|
Molly Rueth & Molly Hughes, Glen Ellyn (Glenbard West) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4-6,6-2,6-0 |
|
|
|
|
Sophie Allison & Maggie Morris |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oni Jones & Camryn Salter |
|
|
|
|
Meghan Mediratta & Emma Lai, Rockford (Auburn) |
|
|
|
|
6-0, 6-1 |
|
|
|
Audrey Jensen & Nicole Shan, Olney (Richland County) |
|
|
|
|
|
|
|
|
6-4,6-3 |
|
Meghan Mediratta & Emma Lai |
|
|
|
|
|
|
|
Oni Jones & Camryn Salter |
|
|
|
|
|
|
Amanda Mickel & Emma Templin, Dunlap |
|
4-6,7-6(10),6-1 |
|
|
|
|
|
|
Oni Jones & Camryn Salter, Chicago (Whitney Young) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6-0,6-0 |
|
|
|
|
|
|
|
Oni Jones & Camryn Salter |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Michelle Capone & Catherine MacKinnon |
|
Maisie Howland & Lily Bracy, West Chicago (Wheaton Academy) |
|
|
|
|
|
|
|
6-1,6-4 |
Natalie Odin & Anna Lytchakov, Chatham (Glenwood) |
|
|
|
|
|
|
|
|
6-1,6-0 |
|
Natalie Odin & Anna Lytchakov |
|
|
|
|
|
|
|
Shelby Johnson & Madelynn Jurasek |
|
|
|
|
|
Clare Wieland & Maggie Stopa, Bloomington (Central Catholic) |
|
6-4, 7-5 |
|
|
|
|
Shelby Johnson & Madelynn Jurasek, Aurora (A. Christian) |
|
|
|
|
|
|
|
6-2, 6-3 |
|
|
|
|
Shelby Johnson & Madelynn Jurasek |
|
|
|
|
|
|
|
Michelle Capone & Catherine MacKinnon |
|
|
|
Jovana Vujanic & Lauren Oda, Elk Grove Village (E.G.) |
|
|
|
|
6-0, 6-3 |
|
|
|
Kaycie Dresch & Morgan Smith, Belleville (East) |
|
|
|
|
|
|
|
|
6-1,2-6,7-5 |
|
Jovana Vujanic & Lauren Oda |
|
|
|
|
|
|
|
Michelle Capone & Catherine MacKinnon |
|
|
|
|
|
|
Adriana Mata & Hannah Gerdes, Naperville (Neuqua Valley) |
|
6-1, 6-2 |
|
|
|
|
|
|
Michelle Capone & Catherine MacKinnon, Winnetka (New Trier) |
|
|
|
|
|
|
|
|
Championship Quarterfinal |
6-1, 6-1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Michelle Capone & Catherine MacKinnon |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Katherine Harvey & Vinaya Rao |
|
Myra Zaheer & Isra Ansari, Bradley (B.-Bourbonnais) |
|
|
|
|
|
|
|
|
6-2,6-7(2),7-5 |
Abby Brigman & Alex Hennessy, Elmhurst (York) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6-1,6-2 |
|
Abby Brigman & Alex Hennessy |
|
|
|
|
|
|
|
|
Jordan Abt & Phoebe Sacks |
|
|
|
|
|
|
Rachel Ervin & Mary ZuHone, Mattoon |
|
6-4, 6-3 |
|
|
|
|
|
Jordan Abt & Phoebe Sacks, Highland Park |
|
|
|
|
|
|
|
|
6-0,6-1 |
|
|
|
|
Jordan Abt & Phoebe Sacks |
|
|
|
|
|
|
|
|
Hailey Koretz & Caroline Chatas |
|
|
|
Olivia Dodds & Kelly Wright, Champaign (Central) |
|
|
|
|
7-5,6-0 |
|
|
Caroline Yuk & Cate Yuk, Woodstock (Marian) |
|
|
|
|
|
|
|
6-3,7-5 |
|
Caroline Yuk & Cate Yuk |
|
|
|
|
|
|
Hailey Koretz & Caroline Chatas |
|
|
|
|
|
Emily Long & Erin Vits, Sterling (Newman Central Catholic) |
|
6-1, 6-3 |
|
|
|
|
|
Hailey Koretz & Caroline Chatas, Northbrook (Glenbrook North) |
|
|
|
|
|
|
|
|
6-0,6-0 |
|
|
|
|
|
|
|
Hailey Koretz & Caroline Chatas |
|
|
|
|
|
|
|
|
Katherine Harvey & Vinaya Rao |
|
Micaela DeMadalengoitia & Lindsay Pistorius, Chicago (St. Ignatius College Prep) |
|
|
|
|
|
|
|
6-2, 6-0 |
|
Shubhika Jain & Catie Raney, Mt. Vernon (H.S.) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6-2,7-6(4) |
|
Shubhika Jain & Catie Raney |
|
|
|
|
|
|
|
|
Emma Spellman & Shelby Thomas |
|
|
|
|
|
|
Julia Adduce & Stephanie Garoufalis, Orland Park (Sandburg) |
|
6-1,6-0 |
|
|
|
|
|
Emma Spellman & Shelby Thomas, St. Charles (North) |
|
|
|
|
|
|
|
|
6-2,6-2 |
|
|
|
|
Emma Spellman & Shelby Thomas |
|
|
|
|
|
|
|
|
Katherine Harvey & Vinaya Rao |
|
|
|
|
Ashton Tewell & Anne Snyders, Jerseyville (Jersey) |
|
|
|
|
6-1, 6-2 |
|
|
|
|
Alyssa Larsen & Autumn See, Morris |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6-2,6-3 |
|
Ashton Tewell & Anne Snyders |
|
|
|
|
|
|
|
|
Katherine Harvey & Vinaya Rao |
|
|
|
|
|
|
|
Jade Christensen & Kayla Reda, Frankfort (Lincoln-Way East) |
|
6-0, 6-0 |
|
|
|
|
|
|
|
Katherine Harvey & Vinaya Rao, Lincolnshire (Stevenson) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6-1,6-2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
First Round |
|
|
Second Round |
|
|
Third Round |
|
|
Fourth Round |
|
|
Fifth Round |
|
|
Sixth & Seventh Rounds |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Samantha Tracy & Lucy Stella, Quincy (Notre Dame) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
MacKenzie Differding & Stephanie Peric, Rolling Meadows |
|
|
Samantha Tracy & Lucy Stella |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6-4,6-2 |
|
|
⇒ Grace Matheis & Anna Huber |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7-6(8), 6-0 |
|
Samantha Tracy & Lucy Stella |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Meghan Davis & Erin Zanolla, Rockton (Hononegah) |
|
|
|
|
Meghan Davis & Erin Zanolla |
|
|
Meghan Davis & Erin Zanolla |
|
|
|
|
|
|
|
Toni Paterno & Ellie Wiener, Elmhurst (Timothy Christian) |
|
|
Meghan Davis & Erin Zanolla |
|
6-2,6-3 |
|
|
⇒ Brittany Henry & Kaela Mack |
|
|
|
|
|
|
|
7-5,6-3 |
|
|
⇒ Priya Gupta & Gaby Kaminski |
|
|
|
|
|
6-2, 6-0 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3-6, 6-1, (10-5) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kaylin Albin & Eva Bacon, Charleston |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Brittany Henry & Kaela Mack |
|
|
|
|
Tarah Fisher & Grace Madigan, Geneseo |
|
|
Tarah Fisher & Grace Madigan |
|
|
|
|
|
|
|
Monique Brual & Lily Tiemeyer |
|
|
Brittany Henry & Kaela Mack |
|
6-3, 6-4 |
|
|
⇒ Kenzie Barr & Kelly Custer |
|
|
|
|
|
|
|
7-5, 6-2 |
|
|
⇒ Maddie Bauer & McCoy Hutchison |
|
|
|
|
6-0,6-3 |
|
Kenzie Barr & Kelly Custer |
|
|
|
|
|
|
|
7-5,6-4 |
Courtney Byrne & Laynie Laktas, Morton |
|
|
|
|
Courtney Byrne & Laynie Laktas |
|
|
Kenzie Barr & Kelly Custer |
|
|
|
|
|
Jackie Cole & Laurynn Mize, Sycamore (H.S.) |
|
|
Courtney Byrne & Laynie Laktas |
|
6-3,5-7,10-8 |
|
|
⇒ Monique Brual & Lily Tiemeyer |
|
|
|
|
|
|
6-1, 6-2 |
|
|
⇒ Kasey Jennings & Morgan Luttrell |
|
|
|
|
|
6-1, 6-2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4-6,7-5, (11-9) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lauren Hemmen & Molly Smith, Teutopolis |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Consolation Quarterfinal |
Elana Ferris & Allison Benoit, Bradley (B.-Bourbonnais) |
|
|
Lauren Hemmen & Molly Smith |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Brittany Henry & Kaela Mack |
6-1,6-2 |
|
|
⇒ Molly Gillis & Jill Johnson |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tess Lubin & Michelle Buyer |
|
|
|
|
6-2,6-2 |
|
Lauren Hemmen & Molly Smith |
|
|
|
|
|
|
|
|
6-0,6-4 |
Emma Falish & Nicole Kravstov, Gurnee (Warren) |
|
|
|
|
Maria Mezo & Mackenzie Cadagin |
|
|
Maria Mezo & Mackenzie Cadagin |
|
|
|
|
|
|
Katie Swade & Lily Franko, LaGrange Park (Nazareth Academy) |
|
|
Katie Swade & Lily Franko |
|
7-5,6-1 |
|
|
⇒ Nadia Hussain & Lena Zhu |
|
|
|
|
|
|
4-6,7-6(2),10-5 |
|
|
⇒ Maria Mezo & Mackenzie Cadagin |
|
|
|
|
|
4-6,6-4, (10-6) |
|
|
|
|
|
|
|
|
6-0,6-1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ellie Gallagher & Katie Mcgraw, Ottawa (Twp.) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nadia Hussain & Lena Zhu |
|
|
|
Lauren Ellis & Eyrn Marble, Danville (H.S.) |
|
|
Lauren Ellis & Eyrn Marble |
|
|
|
|
|
|
|
Allison Bartley & Katie Telford |
|
|
Allison Bartley & Katie Telford |
7-5,1-6, (10-6) |
|
|
⇒ Isabel Burwitz & Rylan Lopez |
|
|
|
|
|
|
|
6-2, 7-6 (4) |
|
|
⇒ Tess Lubin & Michelle Buyer |
|
|
|
|
6-0,6-3 |
|
Isabel Burwitz & Rylan Lopez |
|
|
|
|
|
|
|
7-6(5),6-2 |
|
Bridget Halleran & Grace Turcich, Chicago (Mother McAuley) |
|
|
|
|
Mia Stipes & Caroline Waddell |
|
|
Isabel Burwitz & Rylan Lopez |
|
|
|
|
|
|
Megan Woolverton & Lucia Lacuesta, Metropolis (Massac County) |
|
|
Bridget Halleran & Grace Turcich |
|
6-1,6-1 |
|
|
⇒ Allison Bartley & Katie Telford |
|
|
|
|
|
|
|
6-2,6-3 |
|
|
⇒ Mia Stipes & Caroline Waddell |
|
|
|
|
|
7-6(1),6-1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6-1,6-4 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
First Round |
|
|
Second Round |
|
|
Third Round |
|
|
Fourth Round |
|
|
Fifth Round |
|
|
Sixth & Seventh Rounds |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alexa Azcui & Katie Toomire, Algonquin (Jacobs) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Maddie Matty & Michelle He, Aurora (Metea Valley) |
|
|
Maddie Matty & Michelle He |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6-1,6-0 |
|
|
⇒ Elena Gable & Laura Moore |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6-1,6-0 |
|
Maddie Matty & Michelle He |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mary Grevas & Megan Schueneman, Rock Island (Alleman) |
|
|
|
|
Abbey Glavin & Serena Zhu |
|
|
Abbey Glavin & Serena Zhu |
|
|
|
|
|
|
|
Niusha Daneshdoost & Rachel Robinson, Carbondale (H.S.) |
|
|
Niusha Daneshdoost & Rachel Robinson |
|
6-2,6-2 |
|
|
⇒ Nikol Blinov & Sophie Hensley |
|
|
|
|
|
|
|
6-3,6-3 |
|
|
⇒ Abbey Glavin & Serena Zhu |
|
|
|
|
|
7-5,7-5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6-4,6-2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grace Anderson & Monica Lewis, Chicago (University) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nikol Blinov & Sophie Hensley |
|
|
|
|
Sonia Ost & Jenna Patzner, St. Charles (East) |
|
|
Grace Anderson & Monica Lewis |
|
|
|
|
|
|
|
Brynn Carlson & Julianna Roman |
|
|
Brynn Carlson & Julianna Roman |
|
6-3,6-4 |
|
|
⇒ Morgan Riddell & Morgan Priesz |
|
|
|
|
|
|
|
7-6 (3), 6-4 |
|
|
⇒ Kate Bodensteiner & Julia Smiarowska |
|
|
|
|
6-1,7-5 |
|
Morgan Riddell & Morgan Priesz |
|
|
|
|
|
|
|
1-6,6-1,(10-6) |
Julia Riddle & Claire Meyer, Elmhurst (York) |
|
|
|
|
Julia Riddle & Claire Meyer |
|
|
Morgan Riddell & Morgan Priesz |
|
|
|
|
|
Jackie Boyd & Emma Warfel, Mattoon |
|
|
Julia Riddle & Claire Meyer |
|
6-4,6-2 |
|
|
⇒ Brynn Carlson & Julianna Roman |
|
|
|
|
|
|
6-3,6-2 |
|
|
⇒ Mikala Gerdes & Hannah Beck |
|
|
|
|
|
6-2,6-2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7-6, (8-6), 6-2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mary Wackerlin & Melissa Wohrley, Mendota |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Consolation Quarterfinal |
Keertana Kota & Haley Clebanoff, Oswego (East) |
|
|
Keertana Kota & Haley Clebanoff |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kate Bodensteiner & Julia Smiarowska |
6-1, 6-3 |
|
|
⇒ Lizzie McClure & Dani Temple |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Haley Fakouri & Laura Gutierrez |
|
|
|
|
6-3,6-1 |
|
Lizzie McClure & Dani Temple |
|
|
|
|
|
|
|
|
7-6(6),2-6,(10-8) |
Isabel Cross & Claire Nachtwey, Springfield (Sacred Heart-Griffin) |
|
|
|
|
Morgan Rerko & Brittany Rohrsen |
|
|
Morgan Rerko & Brittany Rohrsen |
|
|
|
|
|
|
Ashley Mathews & Gabby Rabianski, Lemont (H.S.) |
|
|
Ashley Mathews & Gabby Rabianski |
|
6-1,7-5 |
|
|
⇒ Alexandra Zoubareva & Elizabeth Ferdman |
|
|
|
|
|
|
6-4, 4-6, 10-6 |
|
|
⇒ Morgan Rerko & Brittany Rohrsen |
|
|
|
|
|
6-1,6-1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7-5,6-1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anna Arden & Emma DeJong, Antioch |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alexandra Zoubareva & Elizabeth Ferdman |
|
|
|
Gianna Delia & Olivia Judge, New Lenox (Lincoln-Way West) |
|
|
Anna Arden & Emma DeJong |
|
|
|
|
|
|
|
Kara Barclay & Madison Beckham |
|
|
Kara Barclay & Madison Beckham |
6-3, 5-7 (10-6) |
|
|
⇒ Kate Dumstorff & Bailey Bohnenstiehl |
|
|
|
|
|
|
|
7-6 (2), 6-2 |
|
|
⇒ Haley Fakouri & Laura Gutierrez |
|
|
|
|
6-3, 6-1 |
|
Kate Dumstorff & Bailey Bohnenstiehl |
|
|
|
|
|
|
|
6-2,6-1 |
|
Leraaen Abbott & Kayla Vittore, Belvidere (North) |
|
|
|
|
Leeza Bodnar & Silvia Kulbokas |
|
|
Leeza Bodnar & Silvia Kulbokas |
|
|
|
|
|
|
Collette Bouwer & Jensen McGuire, Lansing (Illiana Christian) |
|
|
Leraaen Abbott & Kayla Vittore |
|
6-4, 7-5 |
|
|
⇒ Kara Barclay & Madison Beckham |
|
|
|
|
|
|
|
4-6,6-0,10-5 |
|
|
⇒ Leeza Bodnar & Silvia Kulbokas |
|
|
|
|
|
6-4, 6-1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6-1, 6-0 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
First Round |
|
|
Second Round |
|
|
Third Round |
|
|
Fourth Round |
|
|
Fifth Round |
|
|
Sixth & Seventh Rounds |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gabrielle Santos & Paige Willer, Mt. Zion |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hannah Swarm & Sabrina Chow, Naperville (Central) |
|
|
Hannah Swarm & Sabrina Chow |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6-0, 6-0 |
|
|
⇒ Ashton Tewell & Anne Snyders |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6-1, 6-1 |
|
Hannah Swarm & Sabrina Chow |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Audra Breer & Sidney Brumleve, Teutopolis |
|
|
|
|
Shubhika Jain & Catie Raney |
|
|
Hannah Swarm & Sabrina Chow |
|
|
|
|
|
|
|
Danielle Beard & Maddie Monat, Elmhurst (Timothy Christian) |
|
|
Danielle Beard & Maddie Monat |
|
6-0,6-0 |
|
|
⇒ Jessica Ampel & Abbey Moore |
|
|
|
|
|
|
|
6-3, 3-6, (10-5) |
|
|
⇒ Shubhika Jain & Catie Raney |
|
|
|
|
|
6-4, 4-6, (10-8) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6-3,6-4 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sierra Sonnemaker & Erica Shangraw, Washington |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jessica Ampel & Abbey Moore |
|
|
|
|
Kaily Albrecht & Katie McGinn, Coal City |
|
|
Sierra Sonnemaker & Erica Shangraw |
|
|
|
|
|
|
|
Kaylie Comley & Ellen Binnion |
|
|
Kaylie Comley & Ellen Binnion |
|
5-7, 6-0, (10-5) |
|
|
⇒ Caroline Yuk & Cate Yuk |
|
|
|
|
|
|
|
5-7. 6-2, (10-3) |
|
|
⇒ Oni Jones & Camryn Salter |
|
|
|
|
6-1, 6-3 |
|
Caroline Yuk & Cate Yuk |
|
|
|
|
|
|
|
6-4,6-4 |
Anisha Galla & Stefani Nikolova, Rolling Meadows |
|
|
|
|
Abby Brigman & Alex Hennessy |
|
|
Abby Brigman & Alex Hennessy |
|
|
|
|
|
Jacklyn Gunn & Jasmine Lee, Champaign (Centennial) |
|
|
Jacklyn Gunn & Jasmine Lee |
|
6-1,6-2 |
|
|
⇒ Kaylie Comley & Ellen Binnion |
|
|
|
|
|
|
6-0, 0-6, 10-7 |
|
|
⇒ Abby Brigman & Alex Hennessy |
|
|
|
|
|
6-3, 6-3 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6-2,6-1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Maura Scanlan & Allie Prescott, Sterling (H.S.) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Consolation Quarterfinal |
Lily Ballard & Lexi Chrostoski, Herrin (H.S.) |
|
|
Maura Scanlan & Allie Prescott |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oni Jones & Camryn Salter |
6-1,6-2 |
|
|
⇒ Jovana Vujanic & Lauren Oda |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Carly Kasicki & Nicole Christiansen |
|
|
|
|
6-2, 6-0 |
|
Jovana Vujanic & Lauren Oda |
|
|
|
|
|
|
|
|
1-6,6-2,(10-6) |
Rachel Habbal & Brooke Zielke, Palos Heights (Shepard) |
|
|
|
|
Natalie Odin & Anna Lytchakov |
|
|
Natalie Odin & Anna Lytchakov |
|
|
|
|
|
|
Kayla Vaughn & Stephanie Saminiego, Calumet City (Thornton Fractional North) |
|
|
Rachel Habbal & Brooke Zielke |
|
6-1,6-2 |
|
|
⇒ Audrey Angelos & Maya Trinka |
|
|
|
|
|
|
6-,6-1 |
|
|
⇒ Natalie Odin & Anna Lytchakov |
|
|
|
|
|
6-4,6-4 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6-1, 6-0 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nikki Tatsuguchi & Lia Boucek, Grayslake (Central) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Natalie Odin & Anna Lytchakov |
|
|
|
Katie Toohill & Olivia Kraft, Normal (Community) |
|
|
Katie Toohill & Olivia Kraft |
|
|
|
|
|
|
|
Carly Kasicki & Nicole Christiansen |
|
|
Carly Kasicki & Nicole Christiansen |
6-1, 6-1 |
|
|
⇒ Meghan Mediratta & Emma Lai |
|
|
|
|
|
|
|
6-1,3-6,(10-3) |
|
|
⇒ Hailey Koretz & Caroline Chatas |
|
|
|
|
6-1,7-5 |
|
Meghan Mediratta & Emma Lai |
|
|
|
|
|
|
|
6-3,6-3 |
|
Kelli Johnson & Neriah Garbes, Sycamore (H.S.) |
|
|
|
|
Jenna VanBosch & Katie Cox |
|
|
Jenna VanBosch & Katie Cox |
|
|
|
|
|
|
Abby Moore & Melanie Schlepphorst, Quincy (Notre Dame) |
|
|
Abby Moore & Melanie Schlepphorst |
|
6-0, 6-3 |
|
|
⇒ Carly Kasicki & Nicole Christiansen |
|
|
|
|
|
|
|
6-3, 6-0 |
|
|
⇒ Jenna VanBosch & Katie Cox |
|
|
|
|
|
6-1, 6-3 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5-7, 6-3, (10-2) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
First Round |
|
|
Second Round |
|
|
Third Round |
|
|
Fourth Round |
|
|
Fifth Round |
|
|
Sixth & Seventh Rounds |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kristina Danos & Lilyanne Honnold, Gurnee (Warren) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Molly Rueth & Molly Hughes, Glen Ellyn (Glenbard West) |
|
|
Molly Rueth & Molly Hughes |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6-0, 6-1 |
|
|
⇒ Delnaz Patel & Florence Almeda |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6-2,6-0 |
|
Molly Rueth & Molly Hughes |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Audrey Jensen & Nicole Shan, Olney (Richland County) |
|
|
|
|
Hailey Bruining & Mary Kate Bucheitt |
|
|
Molly Rueth & Molly Hughes |
|
|
|
|
|
|
|
Amanda Mickel & Emma Templin, Dunlap |
|
|
Amanda Mickel & Emma Templin |
|
6-4, 6-1 |
|
|
⇒ Emma Spellman & Shelby Thomas |
|
|
|
|
|
|
|
4-6,6-4,10-7 |
|
|
⇒ Hailey Bruining & Mary Kate Bucheitt |
|
|
|
|
|
6-0, 6-4 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7-5,7-6(2) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Maisie Howland & Lily Bracy, West Chicago (Wheaton Academy) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Molly Rueth & Molly Hughes |
|
|
|
|
Clare Wieland & Maggie Stopa, Bloomington (Central Catholic) |
|
|
Maisie Howland & Lily Bracy |
|
|
|
|
|
|
|
Jordan Abt & Phoebe Sacks |
|
|
Molly Rueth & Molly Hughes |
|
5-7, 7-5, (10-3) |
|
|
⇒ Meg Chadick & Kendall Junger |
|
|
|
|
|
|
|
6-2, 7-6 (5) |
|
|
⇒ Anna Donoghue & Nidhi Jha |
|
|
|
|
6-2,3-6,10-6 |
|
Meg Chadick & Kendall Junger |
|
|
|
|
|
|
|
6-2,6-2 |
Kaycie Dresch & Morgan Smith, Belleville (East) |
|
|
|
|
Adriana Mata & Hannah Gerdes |
|
|
Meg Chadick & Kendall Junger |
|
|
|
|
|
Adriana Mata & Hannah Gerdes, Naperville (Neuqua Valley) |
|
|
Adriana Mata & Hannah Gerdes |
|
6-1,6-2 |
|
|
⇒ Jordan Abt & Phoebe Sacks |
|
|
|
|
|
|
6-3,6-3 |
|
|
⇒ Grace Park & Priya Sharma |
|
|
|
|
|
6-4,6-1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7-5,7-5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Myra Zaheer & Isra Ansari, Bradley (B.-Bourbonnais) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Consolation Quarterfinal |
Rachel Ervin & Mary ZuHone, Mattoon |
|
|
Rachel Ervin & Mary ZuHone |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anna Donoghue & Nidhi Jha |
6-0, 6-1 |
|
|
⇒ Gabrielle Struik & Tanvi Patel |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Morgan Colbert & Grace Desse |
|
|
|
|
6-2, 6-0 |
|
Gabrielle Struik & Tanvi Patel |
|
|
|
|
|
|
|
|
6-2,6-3 |
Olivia Dodds & Kelly Wright, Champaign (Central) |
|
|
|
|
Juliana Petrovic & Mary Mullarkey |
|
|
Gabrielle Struik & Tanvi Patel |
|
|
|
|
|
|
Emily Long & Erin Vits, Sterling (Newman Central Catholic) |
|
|
Olivia Dodds & Kelly Wright |
|
6-3,6-3 |
|
|
⇒ Shelby Johnson & Madelynn Jurasek |
|
|
|
|
|
|
6-3,7-5 |
|
|
⇒ Juliana Petrovic & Mary Mullarkey |
|
|
|
|
|
6-2,6-4 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6-1,6-4 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Micaela DeMadalengoitia & Lindsay Pistorius, Chicago (St. Ignatius College Prep) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Shelby Johnson & Madelynn Jurasek |
|
|
|
Julia Adduce & Stephanie Garoufalis, Orland Park (Sandburg) |
|
|
Micaela DeMadalengoitia & Lindsay Pistorius |
|
|
|
|
|
|
|
Sophie Allison & Maggie Morris |
|
|
Shelby Johnson & Madelynn Jurasek |
7-5, 1-6, 11-9 |
|
|
⇒ Paige Ackerman & Emily Sullivan |
|
|
|
|
|
|
|
6-3,6-3 |
|
|
⇒ Morgan Colbert & Grace Desse |
|
|
|
|
6-3,6-7(4),14-12 |
|
Paige Ackerman & Emily Sullivan |
|
|
|
|
|
|
|
6-1,6-1 |
|
Alyssa Larsen & Autumn See, Morris |
|
|
|
|
Maddie Fox & Sarah Massett |
|
|
Maddie Fox & Sarah Massett |
|
|
|
|
|
|
Jade Christensen & Kayla Reda, Frankfort (Lincoln-Way East) |
|
|
Jade Christensen & Kayla Reda |
|
6-2,6-1 |
|
|
⇒ Sophie Allison & Maggie Morris |
|
|
|
|
|
|
|
6-2,6-4 |
|
|
⇒ Maddie Fox & Sarah Massett |
|
|
|
|
|
6-3, 6-1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6-2,6-1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|