Singles
1 |
Leigh Friedman (Sr.) |
Park Ridge (Maine South) |
2 |
Jennifer Ptak (Fr.) |
Park Ridge (Maine South) |
3 |
Grace Chatas (Fr.) |
Northbrook (Glenbrook North) |
4 |
Kendall Oldham (So.) |
Glenview (Glenbrook South) |
Match Results
1st place singles
Nicole Boeuf Ressurection |
0,0 |
Patricia Dizon St. Viator |
0,0 |
Grace Chatas Glenbrook North |
6-3 6-2 |
Jennifer Ptak Maine South |
6-4, 6-1 |
2nd place singles
Janeta Yancheva Prospect |
6-1 6-2 |
Maja Kozerski Maine West |
7-6 6-1 |
Kendall Oldham Glenbrook South |
6-0 6-1 |
Leigh Friedman Maine South |
4-6 1-6 |
3rd place singles
Alex Andriopoulos Maine East |
6-0 6-0 |
Nicole Sedenkov Glenbrook South |
6-4 6-1 |
Leigh Friedman Maine South |
3-6 2-6 |
Kendall Oldham Glenbrook South |
6-2 6-0 |
4th place singles
Danielle Sokol Glenbrook North |
7-5 2-6 6-0 |
Sara Choi Maine East |
6-0 6-1 |
Jennifer Ptak Maine South |
0-6 1-6 |
Grace Chatas Glenbrook North |
2-6 06 |
|
Doubles
1 |
Colette O'Regan (Jr.) & Catherine O'Regan (So.) |
Northbrook (Glenbrook North) |
2 |
Kamila Czosnyka (Jr.) & Marti Wind (Jr.) |
Park Ridge (Maine South) |
3 |
Nikol Blinov (Jr.) & Sophie Hensley (Jr.) |
Glenview (Glenbrook South) |
4 |
Hailey Koretz (Jr.) & Caroline Chatas (Jr.) |
Northbrook (Glenbrook North) |
Match Results
1st place doubles
Ngyuyen Patel Maine West |
6-0 6-0 |
Marino Sclafani Maine South |
6-0 6-0 |
Blinov Hensley Glenbrook South |
6-2 6-1 |
Wind Czosnka Maine South |
6-1 6-3 |
2nd place doubles
Panarese Ritchie St Viator |
6-1 6-1 |
Meridith Cooper Prospect |
6-1 6-1 |
Koretz Chatas Glenbrook North |
7-5 6-3 |
O'Regan ORegan Glenbrook North |
1-6 3-6 |
3rd place doubles
Nowotarski Martorano Ressurection |
6-0 6-0 |
Haeberle Petrunova Prospect |
6-2 6-1 |
O'Regan ORegan Glenbrook North |
2-6 1-6 |
Koretz Chatas Glenbrook North |
6-2 7-5 |
4th place doubles
Rekic Projillo Maine West |
6-1 6-1 |
Langenbach Ondrula Glenbrook South |
6-4 6-2 |
Wind Czosnka Maine South |
5-7 3-6 |
Blinov Hensley Glenbrook South |
2-6 5-7 |
|