Boys Cross Country Regional at St. Charles (North) 2015-16
These results were submitted by the tournament or meet manager. If you notice an error or omission, please let us know immediately.
These results are posted as a convenience to fans and media, and need to be checked by the IHSA Office for accuracy and completeness. All names and results appearing on this report are subject to verification by the IHSA Office before advancement is official.
The results on this page include only those entries advancing to the sectional.
The meet manager has submitted complete results in a PDF document.
|
|
Team scores
1 |
St. Charles (East) |
48 |
2 |
Aurora (Marmion Academy) |
54 |
3 |
Geneva |
56 |
4 |
Aurora (East) |
126 |
5 |
St. Charles (North) |
141 |
6 |
Batavia |
156 |
7 |
Bartlett |
191 |
8 |
Aurora (West Aurora) |
213 |
9 |
Elgin (H.S.) |
238 |
10 |
Streamwood |
258 |
Advancing teams
St. Charles (East)
Mike Gerkin (Sr.) |
4 |
16:26 |
Jack Rzpecki (Sr.) |
5 |
16;27 |
Mark Sciurba (Sr.) |
7 |
16:28 |
Anthony Zilla (Jr.) |
8 |
16:29 |
Brett Izzo (Sr.) |
24 |
16:58 |
Jake Beno (Jr.) |
27 |
16:59 |
Dan Werner (Jr.) |
28 |
17:02 |
Aurora (Marmion Academy)
Michael Ronzone (So.) |
2 |
16:17 |
Andrew Burroughs (Sr.) |
3 |
16:19 |
Charlie Zimmer (Jr.) |
6 |
16:27 |
Andrew Lifka (Jr.) |
17 |
16:44 |
Christian Surtz (Sr.) |
26 |
16:59 |
Jimmy Milder (Jr.) |
48 |
17:48 |
Dan Heineman (Sr.) |
49 |
17:49 |
Geneva
Tyler Dau (Jr.) |
1 |
16:14 |
Boon Andrews (So.) |
9 |
16:34 |
Brian Caskey (Sr.) |
11 |
16:37 |
Josh Rodgers (Fr.) |
14 |
16:41 |
Brian Kuehl (Jr.) |
21 |
16:52 |
Steve Creger (Sr.) |
23 |
16:57 |
Jake Tracey (Sr.) |
30 |
17:06 |
Aurora (East)
David Galvan (Sr.) |
13 |
16:41 |
Ricardo Del Toro (Jr.) |
18 |
16:46 |
Miguel Gonzalez (So.) |
25 |
16:59 |
Jose Alvarado (Sr.) |
33 |
17:14 |
Gio Morales (Jr.) |
37 |
17:19 |
Edgar Perez (So.) |
52 |
18:01 |
Ruben Nino (Sr.) |
56 |
18:04 |
St. Charles (North)
Joey Rangel (Sr.) |
19 |
16:48 |
Bo Ruttens (So.) |
20 |
16:50 |
Tyler Tomich (Sr.) |
29 |
17:03 |
Brett Lee (Jr.) |
35 |
17:17 |
Michael Boone (Sr.) |
38 |
17:19 |
Luke Sutherland (Jr.) |
44 |
17:30 |
Carter Stibgen (Sr.) |
60 |
18:30 |
Batavia
Shea Bastian (Sr.) |
15 |
16:42 |
Sean Adams (So.) |
32 |
17:11 |
Michael Bock (Sr.) |
34 |
17:16 |
Peter Keller (Jr.) |
36 |
17:18 |
Jack Gillerlain (So.) |
39 |
17:21 |
Shane Knanishu (So.) |
40 |
17:22 |
Nolan Evans (So.) |
41 |
17:23 |
|
Individual champion
Tyler Dau (Jr.) |
Geneva |
16:14 |
Advancing individuals
Robert Douglas (Sr.) |
Streamwood |
10 |
16:36 |
Brandon Copeland (Sr.) |
Elgin (H.S.) |
12 |
16:40 |
David Castillo (Jr.) |
Aurora (West Aurora) |
16 |
16:43 |
Lucas Isla (Sr.) |
Bartlett |
22 |
16:53 |
Angelo Peters (Fr.) |
Bartlett |
31 |
17:09 |
|