Boys Cross Country Sectional at Aurora (Waubonsie Valley) 2013-14
These results were submitted by the tournament or meet manager. If you notice an error or omission, please let us know immediately.
These results are posted as a convenience to fans and media, and need to be checked by the IHSA Office for accuracy and completeness. All names and results appearing on this report are subject to verification by the IHSA Office before advancement is official.
Manager's Comment: Start: 11:30 AM
Weather: 46 degrees and cloudy
Course wet in places due to several days of rain
Complete results at www.realtiminginc.com
|
|
Team results
1 |
Wheaton (W. Warrenville South) |
58 |
2 |
Naperville (North) |
80 |
3 |
Wheaton (North) |
144 |
4 |
Naperville (Central) |
148 |
5 |
Batavia |
174 |
6 |
Aurora (Marmion Academy) |
189 |
7 |
St. Charles (East) |
199 |
8 |
St. Charles (North) |
224 |
9 |
Algonquin (Jacobs) |
235 |
10 |
Bartlett |
245 |
11 |
Huntley |
259 |
12 |
Aurora (Waubonsie Valley) |
271 |
Advancing teams
Wheaton (W. Warrenville South)
Luke Schroer (Sr.) |
2 |
15:20 |
Nolan McKenna (Sr.) |
3 |
15:29 |
Kyle Cepeda (Jr.) |
5 |
15:37 |
David Dillon (Sr.) |
7 |
15:42 |
Gabe Lightbody (Jr.) |
41 |
16:20 |
Drew Andersen (Jr.) |
81 |
16:56 |
David Santana (Sr.) |
121 |
19:01 |
Naperville (North)
Jake Pecorin (Sr.) |
10 |
15:47 |
Kerry Gschwendtner (Jr.) |
11 |
15:48 |
Jon Klaiber (Jr.) |
16 |
15:52 |
Christian Moore (Jr.) |
21 |
16:01 |
Andrew LaDeur (Jr.) |
22 |
16:01 |
Ryan Hanselman (Sr.) |
24 |
16:04 |
Kevin Drake (Sr.) |
26 |
16:07 |
Wheaton (North)
Joseph Emmanuel (Sr.) |
1 |
15:17 |
Wes Noyes (Sr.) |
14 |
15:51 |
Kilty Askin (Jr.) |
37 |
16:19 |
Chris Stopka (Sr.) |
45 |
16:23 |
Danny Steeno (Jr.) |
47 |
16:24 |
Alex Frank (So.) |
79 |
16:55 |
Ryan Kocher (So.) |
104 |
17:27 |
Naperville (Central)
Scott Hicks (Jr.) |
8 |
15:45 |
Ryan Auld (Sr.) |
17 |
15:53 |
Jon Ashley (Sr.) |
34 |
16:17 |
Geoffrey McCullogh (So.) |
43 |
16:22 |
Alec Siwek (Sr.) |
46 |
16:24 |
David Kennedy (Jr.) |
53 |
16:27 |
Kevin Wandke (Jr.) |
60 |
16:32 |
Batavia
Mitch Zabka (Sr.) |
25 |
16:06 |
Ryan Wieties (Jr.) |
27 |
16:08 |
Jorden Berendt (Sr.) |
38 |
16:20 |
Mitch Voellinger (Sr.) |
40 |
16:20 |
Patrick Redmond (Jr.) |
44 |
16:22 |
Chris Orlow (Sr.) |
50 |
16:26 |
David Morrison (Jr.) |
56 |
16:30 |
|
Individual champion
Joseph Emmanuel (Sr.) |
Wheaton (North) |
15:17 |
Advancing individuals
Keagan Smith (So.) |
Huntley |
4 |
15:35 |
Dan Cotton (Sr.) |
Bartlett |
6 |
15:41 |
Max Rowland (Sr.) |
St. Charles (East) |
9 |
15:47 |
Matthew Johnson (Sr.) |
Algonquin (Jacobs) |
12 |
15:49 |
John Graft (Sr.) |
Aurora (Marmion Academy) |
13 |
15:51 |
Brady Bobbitt (Jr.) |
Aurora (Marmion Academy) |
15 |
15:51 |
Felipe Nino (Jr.) |
Aurora (East) |
16 |
15:52 |
|