Boys Cross Country Sectional at Elmwood 2013-14
These results were submitted by the tournament or meet manager. If you notice an error or omission, please let us know immediately.
These results are posted as a convenience to fans and media, and need to be checked by the IHSA Office for accuracy and completeness. All names and results appearing on this report are subject to verification by the IHSA Office before advancement is official.
|
|
Team results
1 |
Pleasant Plains |
76 |
2 |
Tremont |
77 |
3 |
Rochester |
79 |
4 |
Elmwood |
84 |
5 |
Stanford (Olympia) |
122 |
6 |
Liberty |
176 |
7 |
Monmouth (M.-Roseville) |
192 |
8 |
Eureka |
259 |
9 |
Aledo (Mercer County) |
285 |
10 |
Bloomington (Central Catholic) |
295 |
11 |
Downs (Tri-Valley) |
315 |
12 |
Mackinaw (Deer Creek-M.) |
357 |
Advancing teams
Pleasant Plains
Daniel Plunkett (Sr.) |
4 |
15:46 |
Tyler Johnson (So.) |
6 |
15:49 |
Mitch Johnson (Sr.) |
10 |
16:04 |
David Plunkett (So.) |
17 |
16:24 |
Connor Riddle (Jr.) |
39 |
17:08 |
Seth Owens (Jr.) |
41 |
17:09 |
Adam Ely (So.) |
57 |
17:33 |
Tremont
Connor Ehnle (Sr.) |
1 |
15:20 |
Caleb Imig (Sr.) |
2 |
15:25 |
Wilson Pflederer (Jr.) |
11 |
16:08 |
Colin Siedleck (Jr.) |
27 |
16:50 |
Matt Henry (Fr.) |
36 |
17:04 |
Brock Holmes (So.) |
50 |
17:22 |
Luke Miller (Fr.) |
56 |
17:31 |
Rochester
Michael Gleason (Jr.) |
3 |
15:44 |
John Freveletti (Jr.) |
13 |
16:15 |
Eli C Cook (Sr.) |
19 |
16:32 |
Noah Edwards (So.) |
20 |
16:35 |
Colin Biesiada (Jr.) |
24 |
16:44 |
Andy Moore (Sr.) |
59 |
17:35 |
Austin Mitchell (So.) |
90 |
18:25 |
Elmwood
Matt Osmulski (So.) |
5 |
15:49 |
Nate Herridge (Jr.) |
7 |
15:49 |
Kelly Hoffmann (Jr.) |
14 |
16:16 |
Derek McCoy (Fr.) |
28 |
16:51 |
John Barratt (Fr.) |
30 |
16:55 |
Kelby Barnewolt (Fr.) |
37 |
17:05 |
Dan Kepple (Sr.) |
55 |
17:31 |
Stanford (Olympia)
Ryan Van Dyke (Sr.) |
8 |
15:50 |
Connor Stine (Jr.) |
15 |
16:18 |
Chase Thurman (Sr.) |
23 |
16:39 |
Tom Evelsizer (Sr.) |
32 |
16:59 |
Dallas Spencer (So.) |
44 |
17:16 |
Liam O'Rourke (So.) |
64 |
17:43 |
Justin Brown (Sr.) |
71 |
18:00 |
|
Individual champion
Connor Ehnle (Sr.) |
Tremont |
15:20 |
Advancing individuals
Lucas Watson (Sr.) |
Quincy (Notre Dame) |
9 |
16:01 |
Austin Jackson (Jr.) |
Aledo (Mercer County) |
12 |
16:12 |
Emilio Quinones (Sr.) |
Havana |
13 |
16:13 |
Lucas Lingle (Jr.) |
Canton |
17 |
16:22 |
Nathan Ault (Jr.) |
Monmouth (M.-Roseville) |
18 |
16:23 |
Andrew Arenz (Sr.) |
Auburn |
20 |
16:32 |
Trevor Hatch (So.) |
Monmouth (M.-Roseville) |
23 |
16:37 |
|