2019-20 Spring Team Academic Achievement Awards

Bass Fishing

Bloomington (Central Catholic)
Pearl City
 

Boys Baseball

Belvidere (North)
Bloomington (Central Catholic)
Burbank (St. Laurence)
Chicago (De La Salle)
Chicago (Marist)
Crystal Lake (Central)
Downers Grove (North)
Freeburg
Grayslake (North)
Gurnee (Warren)
Hinsdale (Central)
LaGrange (Lyons)
LaSalle (L.-Peru)
Maple Park (Kaneland)
Oak Lawn (Community)
Pearl City
Pekin
Quincy (Sr.)
Rock Falls
Rock Island (H.S.)
Rockford (Auburn)
Roselle (Lake Park)
Schaumburg (H.S.)
Stanford (Olympia)
Stillman Valley
Tinley Park (Andrew)
 

Boys Gymnastics

Hinsdale (Central)
LaGrange (Lyons)

Boys Lacrosse

Chicago (De La Salle)
Chicago (Marist)
Crystal Lake (Central)
Grayslake (North)
Gurnee (Warren)
Hinsdale (Central)
LaGrange (Lyons)
Schaumburg (H.S.)
Tinley Park (Andrew)
 

Boys Tennis

Belvidere (North)
Bloomington (Central Catholic)
Burbank (Reavis)
Crystal Lake (Central)
Downers Grove (North)
Grayslake (North)
Gurnee (Warren)
Hinsdale (Central)
LaSalle (L.-Peru)
Oak Lawn (Community)
Pekin
Quincy (Sr.)
Rock Island (H.S.)
Rockford (Auburn)
Roselle (Lake Park)
Schaumburg (H.S.)
Tinley Park (Andrew)
 

Boys Track & Field

Belvidere (North)
Bloomington (Central Catholic)
Burbank (Reavis)
Burbank (St. Laurence)
Chicago (De La Salle)
Chicago (Marist)
Crystal Lake (Central)
Downers Grove (North)
Freeburg
Grayslake (North)
Gurnee (Warren)
Highland
Hinsdale (Central)
LaGrange (Lyons)
Oak Lawn (Community)
Pekin
Quincy (Sr.)
Rock Falls
Rock Island (H.S.)
Schaumburg (H.S.)
Stanford (Olympia)
Stillman Valley
Tinley Park (Andrew)
 

Boys Volleyball

Burbank (St. Laurence)
Chicago (De La Salle)
Chicago (Marist)
Downers Grove (North)
Grayslake (North)
Gurnee (Warren)
Hinsdale (Central)
LaGrange (Lyons)
Oak Lawn (Community)
Roselle (Lake Park)
Schaumburg (H.S.)
Tinley Park (Andrew)
 

Boys Water Polo

Chicago (De La Salle)
Gurnee (Warren)
Hinsdale (Central)
LaGrange (Lyons)
Schaumburg (H.S.)
Tinley Park (Andrew)
 

Girls Badminton

Burbank (Reavis)
Downers Grove (North)
Gurnee (Warren)
Hinsdale (Central)
LaGrange (Lyons)
Oak Lawn (Community)
Roselle (Lake Park)
Schaumburg (H.S.)
Tinley Park (Andrew)
 

Girls Lacrosse

Chicago (Marist)
Chicago (Mother McAuley)
Crystal Lake (Central)
Downers Grove (North)
Gurnee (Warren)
Hinsdale (Central)
LaGrange (Lyons)
Schaumburg (H.S.)
 

Girls Soccer

Belvidere (North)
Bloomington (Central Catholic)
Burbank (Reavis)
Burbank (St. Laurence)
Chicago (De La Salle)
Chicago (Mother McAuley)
Crystal Lake (Central)
Downers Grove (North)
Freeburg
Grayslake (North)
Gurnee (Warren)
Hinsdale (Central)
LaGrange (Lyons)
LaSalle (L.-Peru)
Lisle (Benet Academy)
Oak Lawn (Community)
Pekin
Quincy (Sr.)
Rock Island (H.S.)
Rockford (Auburn)
Roselle (Lake Park)
Schaumburg (H.S.)
Stanford (Olympia)
Stillman Valley
Tinley Park (Andrew)
 

Girls Softball

Belvidere (North)
Bloomington (Central Catholic)
Burbank (Reavis)
Burbank (St. Laurence)
Chicago (De La Salle)
Chicago (Marist)
Chicago (Mother McAuley)
Crystal Lake (Central)
Downers Grove (North)
Freeburg
Grayslake (North)
Gurnee (Warren)
Hinsdale (Central)
LaGrange (Lyons)
LaSalle (L.-Peru)
Oak Lawn (Community)
Pearl City
Pekin
Quincy (Sr.)
Rock Falls
Rock Island (H.S.)
Rockford (Auburn)
Roselle (Lake Park)
Schaumburg (H.S.)
Stanford (Olympia)
Stillman Valley
Tinley Park (Andrew)
 

Girls Track & Field

Belvidere (North)
Bloomington (Central Catholic)
Burbank (Reavis)
Burbank (St. Laurence)
Chicago (De La Salle)
Chicago (Marist)
Chicago (Mother McAuley)
Crystal Lake (Central)
Downers Grove (North)
Freeburg
Grayslake (North)
Gurnee (Warren)
Highland
Hinsdale (Central)
LaGrange (Lyons)
LaSalle (L.-Peru)
Oak Lawn (Community)
Pekin
Quincy (Sr.)
Rock Falls
Rock Island (H.S.)
Roselle (Lake Park)
Schaumburg (H.S.)
Stanford (Olympia)
Stillman Valley
Tinley Park (Andrew)
Watseka
 

Girls Water Polo

Chicago (Mother McAuley)
Gurnee (Warren)
Hinsdale (Central)
LaGrange (Lyons)
Schaumburg (H.S.)
Tinley Park (Andrew)