Girls Track & Field Medalists

* Last updated at 7:37 pm on Sunday, September 17, 2017

Print this page

Tampico

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 1986-87 A 7 4x100-meter relay
  1987-88 A 6 4x200-meter relay
      5 4x400-meter relay
  1993-94 A 7 4x400-meter relay
      6 4x800-meter relay
Jeanie Adamson 1992-93 A 4 800-meter run
  1993-94 A 7 800-meter run
  1994-95 A 4 800-meter run
Jonnette Adamson 1988-89 A 7 100-meter high hurdles
  1989-90 A 3 300-meter low hurdles
Mindy Bollman 1981-82 A 4 high jump
      8 200-meter low hurdles
  1982-83 A 1 200-meter low hurdles
  1983-84 A 3 100-meter low hurdles
      2 200-meter low hurdles
Renee Greer 1984-85 A 7 discus throw

Taylor Ridge (Rockridge)

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 1980-81 A 3 4x400-meter relay
  1981-82 A 5 4x100-meter relay
      1 4x400-meter relay
  1982-83 A 4 4x400-meter relay
      2 4x200-meter relay
  1986-87 A 5 4x400-meter relay
  1987-88 A 6 4x800-meter relay
  1988-89 A 3 4x800-meter relay
      2 4x400-meter relay
  1998-99 A 2 800-meter medley relay
  1999-00 A 3 800-meter medley relay
  2001-02 A 7 800-meter medley relay
      4 4x400-meter relay
  2002-03 A 6 4x400-meter relay
      3 4x200-meter relay
      4 4x100-meter relay
Karen Bradley 1981-82 A 1 4x400-meter relay
Terri Bush 1981-82 A 1 4x400-meter relay
Val Curry 1988-89 A 8 800-meter run
Ashley Darland 2001-02 A 7 800-meter medley relay
      4 4x400-meter relay
  2002-03 A 6 4x400-meter relay
      3 4x200-meter relay
      4 4x100-meter relay
Tia Davenport 1981-82 A 1 4x400-meter relay
Kadie Dixon 2001-02 A 4 4x400-meter relay
      7 800-meter medley relay
Michelle Elliott 1993-94 A 5 discus throw
Erin Frakes 1998-99 A 3 1600-meter run
      3 3200-meter run
  1999-00 A 2 3200-meter run
      2 1600-meter run
Lorena Gerard 1998-99 A 2 800-meter medley relay
Jody Guinn 1981-82 A 1 4x400-meter relay
Devin Hasson 2011-12 1A 2 300-meter hurdles
      4 100-meter hurdles
  2012-13 1A 6 100-meter high hurdles
      6 300-meter low hurdles
  2013-14 1A 8 100-meter high hurdles
      5 300-meter low hurdles
Angie Horn 1998-99 A 2 800-meter medley relay
  1999-00 A 3 800-meter medley relay
Leanne Long 2001-02 A 7 800-meter medley relay
      4 4x400-meter relay
  2002-03 A 4 4x100-meter relay
      3 4x200-meter relay
      6 4x400-meter relay
Nichole Matya 2000-01 A 8 pole vault
Tennille McClure 1991-92 A 5 discus throw
      5 shot put
  1992-93 A 2 discus throw
      6 shot put
  1993-94 A 4 discus throw
      3 shot put
Merri McCormick 1978-79 A 7 880-yard run
Laura Mindock 1988-89 A 7 discus throw
  1989-90 A 1 discus throw
  1990-91 A 1 discus throw
      8 shot put
  1991-92 A 7 shot put
      1 discus throw
Mindy Peterson 1998-99 A 2 800-meter medley relay
  1999-00 A 3 800-meter medley relay
      1 800-meter run
      3 1600-meter run
  2000-01 A 1 1600-meter run
      1 800-meter run
Kim Reichert 1999-00 A 3 800-meter medley relay
  2001-02 A 4 4x400-meter relay
      7 800-meter medley relay
  2002-03 A 6 4x400-meter relay
      3 4x200-meter relay
      4 4x100-meter relay
Ashley Widdop 2002-03 A 4 4x100-meter relay
      3 4x200-meter relay
      6 4x400-meter relay
  2003-04 A 9 100-meter high hurdles
  2004-05 A 9 100-meter high hurdles
Chelsey Widdop 2007-08 A 7 300-meter low hurdles
  2008-09 1A 9 300-meter low hurdles
Jessica Wynn 1998-99 A 2 800-meter medley relay
  1999-00 A 3 800-meter medley relay

Taylorville

Name Year Class Place Event
Allison Curtin 1994-95 AA 3 400-meter dash
  1995-96 AA 5 long jump
      6 400-meter dash
  1996-97 AA 5 long jump
  1997-98 AA 6 long jump
      3 400-meter dash
Claire Nolan 2009-10 2A 3 shot put
  2010-11 2A 7 shot put
  2011-12 2A 3 shot put
  2012-13 2A 3 shot put

Teutopolis

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 1977-78 A 1 1-mile relay
  1978-79 A 3 1-mile relay
  1982-83 A 3 800-meter medley relay
  1983-84 A 8 4x200-meter relay
      8 4x400-meter relay
  1984-85 A 3 4x200-meter relay
  1985-86 A 6 4x800-meter relay
      8 4x400-meter relay
  1997-98 A 5 4x800-meter relay
  1998-99 A 1 4x800-meter relay
      5 4x400-meter relay
  1999-00 A 7 4x400-meter relay
      2 4x800-meter relay
  2000-01 A 2 4x800-meter relay
  2001-02 A 6 4x800-meter relay
  2011-12 1A 6 4x800-meter relay
  2016-17 1A 7 4x400-meter relay
      5 4x200-meter relay
      5 4x800-meter relay
Connie Bierman 1983-84 A 7 3200-meter run
  1984-85 A 8 3200-meter run
  1985-86 A 3 3200-meter run
Jill Bloemer 2001-02 A 6 4x800-meter relay
Nikki Bloemer 2000-01 A 2 4x800-meter relay
  2001-02 A 6 4x800-meter relay
Elena Breer 2011-12 1A 6 4x800-meter relay
Angela Burke 1997-98 A 5 4x800-meter relay
Claire Bushur 2016-17 1A 6 shot put
Diane Carie 1977-78 A 1 1-mile relay
  1979-80 A 8 200-meter low hurdles
Donna Carie 1977-78 A 8 long jump
      3 high jump
      1 1-mile relay
  1978-79 A 8 110-yard low hurdles
      4 high jump
Doris Carie 1985-86 A 6 100-meter low hurdles
Kris Cornell 1977-78 A 1 1-mile relay
Dana Dasenbrock 1999-00 A 7 4x400-meter relay
Meredith Deters 1996-97 A 3 800-meter run
  1997-98 A 3 800-meter run
      5 4x800-meter relay
  1998-99 A 8 800-meter run
      1 4x800-meter relay
      5 4x400-meter relay
  1999-00 A 7 4x400-meter relay
      2 4x800-meter relay
      9 400-meter dash
Ashlie Esker 2000-01 A 8 100-meter high hurdles
Lindsay Greuel 1998-99 A 1 4x800-meter relay
  1999-00 A 2 4x800-meter relay
      7 4x400-meter relay
  2000-01 A 2 4x800-meter relay
  2001-02 A 6 4x800-meter relay
Savannah Grimes 2016-17 1A 5 4x800-meter relay
      7 4x400-meter relay
Rebecca Habing 2016-17 1A 7 4x400-meter relay
      5 4x800-meter relay
Julia Hardiek 2016-17 1A 5 4x200-meter relay
Anna Hartke 2012-13 1A 9 high jump
  2015-16 1A 7 high jump
Molly Higgs 2010-11 1A 9 300-meter low hurdles
Cali Johnson 2016-17 1A 5 4x200-meter relay
Vicki Klingler 1988-89 A 7 400-meter dash
Lanae Koester 2016-17 1A 5 4x200-meter relay
Morgan Mette 2016-17 1A 5 4x200-meter relay
      7 4x400-meter relay
      5 4x800-meter relay
Luann Meyer 1980-81 A 7 3200-meter run
Tracy Meyer 1997-98 A 5 4x800-meter relay
  1998-99 A 1 4x800-meter relay
Jessica Niebrugge 1998-99 A 5 4x400-meter relay
  1999-00 A 2 4x800-meter relay
      7 4x400-meter relay
Sharon Niemerg 1986-87 A 8 800-meter run
Heather Pruemer 2006-07 A 6 shot put
  2007-08 A 5 shot put
Michelle Schmidt 2011-12 1A 6 4x800-meter relay
Beth Schumacher 1999-00 A 2 4x800-meter relay
  2000-01 A 2 4x800-meter relay
  2001-02 A 6 4x800-meter relay
Emily Schumacher 2005-06 A 5 pole vault
  2006-07 A 4 pole vault
Jane Schumacher 1981-82 A 4 1600-meter run
      3 800-meter run
  1982-83 A 1 3200-meter run
      3 1600-meter run
  1983-84 A 3 3200-meter run
      3 800-meter run
  1984-85 A 1 800-meter run
      1 1600-meter run
Sara Schumacher 1980-81 A 4 1600-meter run
  1981-82 A 1 3200-meter run
      1 1600-meter run
Lisa Stevens 1977-78 A 1 1-mile relay
  1978-79 A 5 2-mile run
  1979-80 A 2 1600-meter run
Emily Vahling 2000-01 A 2 4x800-meter relay
Emily Waldhoff 2011-12 1A 6 4x800-meter relay
Dawn Weber 1997-98 A 5 4x800-meter relay
      2 1600-meter run
  1998-99 A 1 4x800-meter relay
      5 4x400-meter relay
      4 1600-meter run
Kara Weichman 2016-17 1A 5 4x800-meter relay
      7 4x400-meter relay
Megan Weichman 2011-12 1A 6 4x800-meter relay
      8 400-meter dash
Cheryl Westendorf 1981-82 A 3 100-meter dash
  1982-83 A 1 200-meter dash
      2 100-meter dash
      7 long jump
  1983-84 A 1 200-meter low hurdles
      1 200-meter dash
      4 100-meter dash
      4 long jump
  1984-85 A 2 200-meter dash
      2 100-meter dash
      2 long jump
Rachel Westendorf 2013-14 1A 4 pole vault
  2014-15 1A 3 pole vault
Jamie Zerrusen 1998-99 A 5 4x400-meter relay

Tinley Park (Andrew)

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 2007-08 AA 8 4x800-meter relay
Laura Akers 1984-85 AA 7 discus throw
Loesch Geena 2007-08 AA 8 4x800-meter relay
Kuzmuk Kailyn 2007-08 AA 8 4x800-meter relay
Kuzmuk Kellie 2007-08 AA 8 4x800-meter relay
Kailyn Kuzmuk 2006-07 AA 5 3200-meter run
  2007-08 AA 9 1600-meter run
Geena Loesch 2008-09 3A 7 800-meter run
Pauline Mahoney 1988-89 AA 8 800-meter run
LeeAnn Renk 1986-87 AA 7 3200-meter run
Patti Swayka 2005-06 AA 9 3200-meter run
Sheahan Taylor 2007-08 AA 8 4x800-meter relay

Tinley Park (H.S.)

Name Year Class Place Event
Lisa Farley 1979-80 AA 5 3200-meter run
Kim Fredette 1979-80 AA 8 3200-meter run
Megan Klee 2010-11 2A 9 pole vault
Angelica Lafemina 2010-11 2A 6 400-meter dash
  2012-13 2A 8 800-meter run

Tiskilwa

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 1983-84 A 5 4x400-meter relay
      1 800-meter medley relay
Kelly Brokaw 1983-84 A 1 800-meter medley relay
Teresa Colby 1980-81 A 4 800-meter run
Erin Gorman 1983-84 A 1 800-meter medley relay
Carol Polson 1983-84 A 1 800-meter medley relay
Missy Simms 1985-86 A 7 shot put
  1986-87 A 2 shot put
Lane Suarez 1982-83 A 3 800-meter run
  1983-84 A 1 800-meter run
      1 400-meter dash
      1 800-meter medley relay

Toledo (Cumberland)

Name Year Class Place Event
Beth Bradley 1987-88 A 7 long jump
  1988-89 A 4 long jump
  1989-90 A 4 long jump
Chandel Ray 2003-04 A 7 1600-meter run
      2 3200-meter run
Lora Tylka 1985-86 A 4 1600-meter run
Amanda Wolke 2005-06 A 9 300-meter low hurdles

Tolono (Unity)

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 1980-81 A 8 4x400-meter relay
  2007-08 A 7 4x100-meter relay
  2012-13 1A 9 4x800-meter relay
  2013-14 1A 3 4x800-meter relay
  2014-15 1A 1 4x800-meter relay
Shroyer Ashlee 2007-08 A 7 4x100-meter relay
Nicole Bagwell 2013-14 1A 3 pole vault
      3 4x800-meter relay
  2014-15 1A 1 4x800-meter relay
      5 pole vault
  2016-17 2A 4 pole vault
Janet Black 1975-76   7 discus throw
  1977-78 A 5 discus throw
  1978-79 A 2 discus throw
Rhoda Brucker 2012-13 1A 9 4x800-meter relay
Gooch Dani 2007-08 A 7 4x100-meter relay
Savannah Day 2014-15 1A 1 4x800-meter relay
Carey Dunker 1992-93 A 3 1600-meter run
Clennon Emily 2007-08 A 7 4x100-meter relay
Jordan Harmon 2016-17 2A 6 1600-meter run
      3 3200-meter run
Maggie Hauser 2001-02 A 4 300-meter low hurdles
  2002-03 A 7 100-meter high hurdles
Jaime Leon 1997-98 A 8 300-meter low hurdles
Kelli McNamara 2003-04 A 3 high jump
  2005-06 A 5 high jump
Hannah Meharry 1997-98 A 7 800-meter run
  1998-99 A 7 800-meter run
Hyong Migee 2007-08 A 7 4x100-meter relay
Taylor Millsap 2015-16 2A 7 pole vault
  2016-17 2A 3 pole vault
Lydia Mitchell 2008-09 1A 6 300-meter low hurdles
  2009-10 1A 8 300-meter low hurdles
  2010-11 1A 6 300-meter low hurdles
Bailey Reifsteck 2011-12 1A 8 pole vault
  2012-13 1A 5 pole vault
  2013-14 1A 9 pole vault
Taylor Renfroe 2013-14 1A 3 4x800-meter relay
  2014-15 1A 1 4x800-meter relay
Laura Seiler 2012-13 1A 9 4x800-meter relay
  2013-14 1A 3 4x800-meter relay
Lindsey Stierwalt 2000-01 A 6 shot put
Hannah Stone 2012-13 1A 9 4x800-meter relay
  2013-14 1A 3 4x800-meter relay
      5 800-meter run
  2014-15 1A 1 4x800-meter relay
      5 800-meter run
Katilyn Stumborg 2012-13 1A 9 4x800-meter relay
Karen Wamsley 1989-90 A 6 3200-meter run
      4 1600-meter run

Toulon (Stark County)

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 1977-78 A 5 880-yard relay
  1978-79 A 5 880-yard relay
  2016-17 1A 6 4x400-meter relay
Jenna Ehnle 2016-17 1A 6 4x400-meter relay
Hope Hogsett 2016-17 1A 6 4x400-meter relay
Lauren Jones 2016-17 1A 6 4x400-meter relay
Briana Meinders 2014-15 1A 9 200-meter dash
Brandi Mock 1985-86 A 3 400-meter dash
  1986-87 A 1 200-meter dash
      2 400-meter dash
  1987-88 A 1 200-meter dash
      1 400-meter dash
      5 100-meter dash
  1988-89 A 3 100-meter dash
      2 200-meter dash
      1 400-meter dash
Josie Price 2016-17 1A 6 4x400-meter relay

Tremont

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 1977-78 A 6 1-mile relay
  1978-79 A 8 880-yard relay
      7 440-yard relay
  1987-88 A 6 4x400-meter relay
  1988-89 A 5 4x800-meter relay
  2005-06 A 9 4x800-meter relay
  2006-07 A 9 4x800-meter relay
  2007-08 A 4 4x800-meter relay
  2010-11 1A 8 4x400-meter relay
  2011-12 1A 3 4x800-meter relay
  2013-14 1A 3 4x100-meter relay
Imig Alyssa 2007-08 A 4 4x800-meter relay
Kylie Black 2013-14 1A 3 4x100-meter relay
Haley Bolliger 2010-11 1A 8 4x400-meter relay
  2011-12 1A 3 4x800-meter relay
Hannah Booker 2008-09 1A 8 1600-meter run
  2009-10 1A 7 800-meter run
  2010-11 1A 8 4x400-meter relay
      7 800-meter run
Jamie Butts 1989-90 A 2 800-meter run
  1990-91 A 3 800-meter run
Katy Deppert 2005-06 A 9 4x800-meter relay
  2006-07 A 9 4x800-meter relay
Marge Eckhoff 1972-73   4 discus throw
  1973-74   5 discus throw
Hannah Finnegan 2011-12 1A 3 4x800-meter relay
Amelia Glueck 2010-11 1A 4 100-meter dash
      7 long jump
      8 4x400-meter relay
  2011-12 1A 8 100-meter dash
      1 long jump
      9 300-meter hurdles
  2012-13 1A 1 100-meter dash
      4 200-meter dash
      1 long jump
  2013-14 1A 1 long jump
      3 4x100-meter relay
      1 100-meter dash
      4 200-meter dash
Chloe Glueck 2013-14 1A 3 4x100-meter relay
Zoe Gossmeyer 2010-11 1A 5 pole vault
  2011-12 1A 4 pole vault
  2012-13 1A 6 pole vault
  2013-14 1A 3 4x100-meter relay
      5 pole vault
Jessica Hall 1995-96 A 7 1600-meter run
Booker Hannah 2007-08 A 4 4x800-meter relay
Jamee Holmes 2007-08 A 8 3200-meter run
  2009-10 1A 7 1600-meter run
  2010-11 1A 5 3200-meter run
      8 4x400-meter relay
      7 1600-meter run
Trish Humphrey 2005-06 A 9 4x800-meter relay
Alyssa Imig 2005-06 A 9 4x800-meter relay
  2006-07 A 9 4x800-meter relay
Katie Imig 2009-10 1A 7 pole vault
  2010-11 1A 3 pole vault
Deppert Katy 2007-08 A 4 4x800-meter relay
Katie Koch 2006-07 A 9 4x800-meter relay
Wirtjes Mandy 2007-08 A 4 4x800-meter relay
Haley Miller 2011-12 1A 3 4x800-meter relay
  2012-13 1A 7 1600-meter run
      4 3200-meter run
  2013-14 1A 7 1600-meter run
      6 3200-meter run
Cindy Neville 1979-80 A 7 100-meter low hurdles
      8 shot put
Sam O'Connor 2011-12 1A 3 4x800-meter relay
Carrie Sauder 1993-94 A 7 1600-meter run
Sam Springer 2003-04 A 2 discus throw
      2 shot put
  2004-05 A 1 discus throw
      4 shot put
Bethany Wagenbach 2015-16 1A 7 400-meter dash
Mandy Wirtjes 2005-06 A 9 4x800-meter relay
  2006-07 A 9 4x800-meter relay

Trenton (Wesclin)

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 2016-17 1A 9 4x100-meter relay
Stephanie Cathcart 2011-12 1A 3 high jump
Susan Gibson 1993-94 A 5 1600-meter run
      5 3200-meter run
  1994-95 A 4 1600-meter run
  1995-96 A 5 3200-meter run
Kristina Hilmes 2016-17 1A 9 4x100-meter relay
Olivia Jefferson 2016-17 1A 9 4x100-meter relay
Erin Johnson 2013-14 1A 5 100-meter high hurdles
Kavali Tanuvasa-Lole 2016-17 1A 9 4x100-meter relay
Kellie Taylor 2003-04 A 5 long jump
Faith Wyman 2016-17 1A 9 4x100-meter relay

Troy (Triad)

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 2012-13 2A 6 4x200-meter relay
Tyler Bakarich 2012-13 2A 6 4x200-meter relay
  2013-14 2A 7 triple jump
Claire Buck 2012-13 2A 5 pole vault
  2013-14 2A 3 pole vault
Melissa Eeftink 2012-13 2A 6 4x200-meter relay
Elizabeth Hampl 2008-09 2A 5 shot put
  2009-10 2A 4 shot put
  2010-11 2A 1 shot put
Jenniba Johnson 2012-13 2A 6 4x200-meter relay
Abigail Richter 2014-15 2A 9 800-meter run
Allison Richter 2013-14 2A 5 shot put
  2014-15 2A 5 shot put
      3 discus throw
  2015-16 2A 7 shot put
      4 discus throw
Abi Sowash 2011-12 2A 9 high jump
  2012-13 2A 5 high jump
Jen Wittenberg 2012-13 2A 6 4x200-meter relay
Erin Wykoff 2004-05 AA 8 discus throw
  2005-06 AA 5 discus throw
  2006-07 AA 1 discus throw
  2007-08 AA 3 discus throw
      7 shot put
Kristin Wykoff 2006-07 AA 9 discus throw

Tuscola

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 1989-90 A 8 4x400-meter relay
  1991-92 A 4 800-meter medley relay
      5 4x400-meter relay
  1992-93 A 1 4x400-meter relay
      1 4x200-meter relay
      2 800-meter medley relay
  1993-94 A 2 4x200-meter relay
      2 800-meter medley relay
      1 4x400-meter relay
  1994-95 A 2 4x400-meter relay
      5 800-meter medley relay
Tracy Baird 1992-93 A 1 4x200-meter relay
      1 4x400-meter relay
  1993-94 A 1 4x400-meter relay
Toni Best 1991-92 A 8 300-meter low hurdles
Emma Henderson 2014-15 1A 6 800-meter run
Kelsi Hoey 2005-06 A 3 discus throw
Tara Holmes 1994-95 A 2 4x400-meter relay
      5 800-meter medley relay
Jo Huber 1973-74   7 shot put
Melissa Lehmann 1994-95 A 5 800-meter medley relay
Patty McDaniel 1992-93 A 1 4x400-meter relay
      1 4x200-meter relay
  1993-94 A 1 4x400-meter relay
  1994-95 A 2 4x400-meter relay
      5 800-meter medley relay
Jill Scott 1979-80 A 5 high jump
Holly Sluder 1992-93 A 1 4x400-meter relay
      1 4x200-meter relay
  1993-94 A 1 4x400-meter relay
Emily Smith 1991-92 A 2 discus throw
Kim Von Lanken 1992-93 A 1 4x400-meter relay
      1 4x200-meter relay
  1993-94 A 1 4x400-meter relay
  1994-95 A 2 4x400-meter relay
      5 800-meter medley relay
Kim Waugh 1982-83 A 4 shot put
  1983-84 A 6 shot put
Becky Wetzel 1994-95 A 2 4x400-meter relay
Jenna Wienke 2001-02 A 7 discus throw
Johanna Wienke 2002-03 A 4 discus throw
  2003-04 A 1 discus throw
      3 shot put
  2004-05 A 3 discus throw
  2005-06 A 1 discus throw
Brittany Wilson 1995-96 A 4 shot put
  1996-97 A 3 discus throw
      3 shot put

Urbana (H.S.)

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 2008-09 2A 9 4x200-meter relay
  2009-10 2A 8 4x400-meter relay
  2010-11 2A 6 4x200-meter relay
  2011-12 2A 4 4x100-meter relay
      3 4x200-meter relay
  2016-17 2A 2 4x200-meter relay
Jyana Anderson 2016-17 2A 2 4x200-meter relay
      6 200-meter dash
Talia Burton-Dought 2016-17 2A 2 4x200-meter relay
Lanaeja Carter 2016-17 2A 4 discus throw
Nicole Choquette 2009-10 2A 8 4x400-meter relay
  2011-12 2A 4 800-meter run
  2012-13 2A 7 400-meter dash
Anisha Coleman 2010-11 2A 6 4x200-meter relay
  2011-12 2A 4 4x100-meter relay
      3 4x200-meter relay
Anne Coombs 1980-81 AA 5 1600-meter run
Libby Cultra 2015-16 2A 7 3200-meter run
  2016-17 2A 5 3200-meter run
Lateshia Dove 2008-09 2A 9 4x200-meter relay
  2010-11 2A 6 4x200-meter relay
  2011-12 2A 3 4x200-meter relay
      4 4x100-meter relay
Shaniya Howard 2015-16 2A 4 high jump
Gina Jackson 1972-73   3 50-yard dash
  1973-74   7 50-yard dash
      2 long jump
Dominique Johnson 2010-11 2A 6 4x200-meter relay
  2011-12 2A 4 4x100-meter relay
      3 4x200-meter relay
Ayanna Kelley-Weatherspoon 2016-17 2A 2 4x200-meter relay
Hannah Morris 2008-09 2A 9 4x200-meter relay
Camille Parsons 2008-09 2A 9 4x200-meter relay
Cathleen Steinkamp 1974-75   4 1-mile run
Shelby Stevenson 2008-09 2A 9 pole vault
  2009-10 2A 8 4x400-meter relay
      8 pole vault
Melissa Straza 1982-83 AA 1 1600-meter run
      1 3200-meter run
Diamonasia Taylor 2016-17 2A 2 4x200-meter relay
      1 high jump
McKenzie White 2008-09 2A 9 300-meter low hurdles
  2009-10 2A 9 100-meter high hurdles
      3 300-meter low hurdles
      8 4x400-meter relay
Alyssa Wood 2008-09 2A 9 4x200-meter relay
  2009-10 2A 8 4x400-meter relay
      7 100-meter dash
  2010-11 2A 6 4x200-meter relay
  2011-12 2A 3 4x200-meter relay
      4 4x100-meter relay

Urbana (University)

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 1985-86 A 8 4x100-meter relay
  1988-89 A 2 4x800-meter relay
      3 4x400-meter relay
  1989-90 A 2 800-meter medley relay
  1990-91 A 1 800-meter medley relay
      2 4x800-meter relay
      2 4x400-meter relay
  1991-92 A 7 800-meter medley relay
Monique Brown 1982-83 A 7 200-meter dash
      6 100-meter dash
  1983-84 A 2 200-meter dash
      2 100-meter dash
  1984-85 A 3 100-meter dash
      1 200-meter dash
  1985-86 A 3 200-meter dash
      3 100-meter dash
Laurel Herendeen 1992-93 A 5 3200-meter run
      8 1600-meter run
Emma Hoyer 2012-13 1A 9 discus throw
Eman Jassim 1990-91 A 1 800-meter medley relay
Sonia Johnson 1990-91 A 1 800-meter medley relay
Annemarie Michael 2013-14 1A 2 800-meter run
      4 1600-meter run
  2015-16 1A 6 3200-meter run
  2016-17 1A 9 1600-meter run
      6 3200-meter run
Nadine Nicholson 1990-91 A 1 800-meter medley relay
Bridget O'Connor 1988-89 A 4 400-meter dash
  1989-90 A 1 200-meter dash
      1 400-meter dash
  1990-91 A 5 200-meter dash
      5 400-meter dash
      1 800-meter medley relay
Amy Parker 1990-91 A 7 800-meter run
  1991-92 A 7 800-meter run
Ella Schoenberg 1983-84 A 2 1600-meter run
      4 3200-meter run
  1984-85 A 2 1600-meter run
      1 3200-meter run
Arielle Summitt 2014-15 1A 6 1600-meter run
  2015-16 1A 1 800-meter run
      8 400-meter dash
  2016-17 1A 1 800-meter run
      2 1600-meter run
Andrea Talley 1979-80 A 7 1600-meter run
Cindy Wang 1992-93 A 4 200-meter dash
      3 100-meter dash
  1993-94 A 1 100-meter dash
      6 200-meter dash
  1994-95 A 5 100-meter dash
      6 200-meter dash
Ruthie Welch 2007-08 A 9 800-meter run

Valmeyer

Name Year Class Place Event
Raina Larsen 1991-92 A 8 800-meter run
  1992-93 A 2 800-meter run
  1993-94 A 6 800-meter run

Vandalia

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 2007-08 A 1 4x400-meter relay
  2008-09 1A 1 4x400-meter relay
  2015-16 1A 8 4x200-meter relay
Durbin Ashley 2007-08 A 1 4x400-meter relay
Madeline Cade 2015-16 1A 8 4x200-meter relay
Paige Dodson 2008-09 1A 1 4x400-meter relay
Ashley Durbin 2008-09 1A 1 4x400-meter relay
Tori Hagy 2008-09 1A 1 4x400-meter relay
Kayla Houston 2008-09 1A 1 4x400-meter relay
Houston Kayla 2007-08 A 1 4x400-meter relay
Madison Klanke 2015-16 1A 8 4x200-meter relay
Stunkel Kristina 2007-08 A 1 4x400-meter relay
Emma Meyer 2014-15 1A 6 pole vault
Anna Miller 2015-16 1A 5 300-meter low hurdles
      8 4x200-meter relay
Dodson Paige 2007-08 A 1 4x400-meter relay
Tammy Rolfingsmeier 1979-80 A 7 long jump
Katie Tarkington 2015-16 1A 8 4x200-meter relay

Vernon Hills

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 2010-11 2A 3 4x400-meter relay
  2011-12 2A 7 4x800-meter relay
      5 4x200 meter relay
      2 4x400-meter relay
  2014-15 2A 8 4x800-meter relay
  2015-16 2A 2 4x800-meter relay
      8 4x100-meter relay
      8 4x400-meter relay
      8 4x200-meter relay
  2016-17 2A 5 4x800-meter relay
Jordyn Bunning 2014-15 2A 6 100-meter high hurdles
      3 300-meter low hurdles
  2015-16 2A 8 4x200-meter relay
      3 300-meter low hurdles
      8 4x400-meter relay
  2016-17 2A 2 100-meter high hurdles
      2 300-meter low hurdles
Emily Carido 2015-16 2A 8 4x100-meter relay
Danielle Dickman 2008-09 2A 9 3200-meter run
Danielle Fiarito 2011-12 2A 7 4x800-meter relay
Kelley Gallagher 2009-10 2A 9 1600-meter run
  2010-11 2A 4 1600-meter run
Sherlenia Green 2001-02 AA 3 long jump
      7 100-meter dash
  2002-03 AA 7 long jump
      9 100-meter dash
Samantha Hershman 2011-12 2A 7 4x800-meter relay
  2014-15 2A 8 4x800-meter relay
Lauren Katz 2014-15 2A 8 4x800-meter relay
      5 800-meter run
  2015-16 2A 2 4x800-meter relay
      8 4x400-meter relay
      9 800-meter run
  2016-17 2A 5 4x800-meter relay
Lauren Kim 2014-15 2A 8 4x800-meter relay
Taylor Krue 2010-11 2A 3 4x400-meter relay
  2011-12 2A 2 4x400-meter relay
      5 4x200-meter relay
Abbie Letts 2011-12 2A 7 4x800-meter relay
Raeden Mays 2015-16 2A 8 4x100-meter relay
      8 4x200-meter relay
Shannon Nugent 2009-10 2A 7 high jump
  2010-11 2A 9 high jump
Vivian Overbeck 2013-14 2A 5 3200-meter run
  2014-15 2A 3 3200-meter run
  2015-16 2A 4 3200-meter run
      2 4x800-meter relay
      6 1600-meter run
Ali Peacock 2010-11 2A 3 4x400-meter relay
Alison Peacock 2011-12 2A 5 4x200-meter relay
      2 4x400-meter relay
Taylor Pearson 2010-11 2A 3 4x400-meter relay
  2011-12 2A 2 4x400-meter relay
      5 4x200-meter relay
Nicole Pinter 2015-16 2A 2 4x800-meter relay
  2016-17 2A 5 4x800-meter relay
Tara Rooney 2011-12 2A 7 4x800-meter relay
Jamie Rucks 2008-09 2A 8 shot put
Shannon Skeoch 2015-16 2A 2 4x800-meter relay
Kennedy Smith 2015-16 2A 8 4x100-meter relay
      8 4x400-meter relay
      8 4x200-meter relay
Alli Tran 2010-11 2A 3 4x400-meter relay
  2012-13 2A 8 300-meter low hurdles
Allison Tran 2011-12 2A 7 long jump
      5 4x200-meter relay
      2 4x400-meter relay
Vivian Tsai 2016-17 2A 5 4x800-meter relay
Molly Wasserberg 2014-15 2A 8 4x800-meter relay
  2015-16 2A 8 4x100-meter relay
      8 4x200-meter relay
      8 4x400-meter relay
Ellie Zacek 2016-17 2A 5 4x800-meter relay

Vienna

Name Year Class Place Event
Darla Hannah 1998-99 A 2 200-meter dash
      1 100-meter dash
Darla Hannan 1999-00 A 3 400-meter dash
      1 200-meter dash
      1 100-meter dash

Villa Grove

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 1995-96 A 5 800-meter medley relay
  1997-98 A 2 4x200-meter relay
      7 4x100-meter relay
Rachel Bretz 1995-96 A 5 800-meter medley relay
Heather Bushell 1997-98 A 7 4x100-meter relay
      2 4x200-meter relay
Michelle Chase 1997-98 A 7 4x100-meter relay
Kendra Gilles 1995-96 A 5 800-meter medley relay
Jennifer Jones 1997-98 A 7 4x100-meter relay
      2 4x200-meter relay
  1998-99 A 5 300-meter low hurdles
Laura Kleiss 1997-98 A 2 4x200-meter relay
Jordana Meyer 1994-95 A 5 400-meter dash
  1995-96 A 5 800-meter medley relay
      2 400-meter dash
  1996-97 A 5 800-meter run
      8 100-meter high hurdles
      7 300-meter low hurdles
  1997-98 A 2 4x200-meter relay
      7 4x100-meter relay
      1 300-meter low hurdles
      2 100-meter high hurdles
Stephanie Smith 1988-89 A 8 high jump
  1989-90 A 6 high jump
  1991-92 A 5 high jump
Autumn Vail 1995-96 A 5 800-meter medley relay

Villa Park (Willowbrook)

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 2010-11 3A 7 4x100-meter relay
Kyla Denwood 2016-17 3A 3 discus throw
Grace Flood 2010-11 3A 7 4x100-meter relay
Jenni Goebel 1998-99 AA 6 3200-meter run
Stacey Herring 1976-77   7 high jump
Jennifer Jorgensen 1984-85 AA 8 800-meter run
Colleen Krawczykowski 2009-10 3A 4 long jump
  2010-11 3A 7 4x100-meter relay
Molly Krawczykowski 2012-13 3A 9 800-meter run
Liz Lustrup 1983-84 AA 3 high jump
  1984-85 AA 5 high jump
Christine Mueller 1992-93 AA 6 800-meter run
  1993-94 AA 2 800-meter run
  1994-95 AA 3 800-meter run
  1995-96 AA 3 800-meter run
Alyssa Pelkola 1993-94 AA 4 discus throw
Cheriese Porter 2008-09 3A 8 200-meter dash
Cherise Porter 2010-11 3A 7 4x100-meter relay
      5 100-meter dash
      2 200-meter dash
  2011-12 3A 5 200-meter dash
      6 100-meter dash
Chirese Porter 2009-10 3A 2 200-meter dash
Gina Sementa 2010-11 3A 7 4x100-meter relay
Nadine Wille 1984-85 AA 7 400-meter dash
  1985-86 AA 6 400-meter dash
Karen Zuley 1995-96 AA 5 high jump

Viola (Winola)

Name Year Class Place Event
Lisa Bisom 1987-88 A 7 shot put
Julie Goben 1981-82 A 5 high jump
  1982-83 A 1 high jump
  1983-84 A 8 high jump

Virden

Name Year Class Place Event
Breanna Branson 2003-04 A 1 shot put
  2004-05 A 1 shot put
Lindsey Defevers 1999-00 A 9 discus throw
  2000-01 A 2 shot put
      3 discus throw
  2001-02 A 4 discus throw
      1 shot put
Darcy Lane 1996-97 A 5 300-meter low hurdles
  1998-99 A 4 300-meter low hurdles
Ashley Roller 2009-10 1A 8 shot put
Rose Sanders 2007-08 A 7 100-meter dash
Carmen Wolfe 1988-89 A 7 200-meter dash

Walnut

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 1980-81 A 8 800-meter medley relay
  1981-82 A 8 800-meter medley relay
Teri Atwell 1983-84 A 4 200-meter dash
Michele Perino 1979-80 A 7 400-meter dash
Mitzi Perino 1980-81 A 7 400-meter dash
  1981-82 A 8 400-meter dash

Warrensburg (W.-Latham)

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 2015-16 1A 5 4x100-meter relay
  2016-17 1A 1 4x200-meter relay
      3 4x100-meter relay
Patrice Baietto 2003-04 A 9 3200-meter run
Alicia Brown 1993-94 A 3 high jump
  1994-95 A 6 high jump
Anna Buchholz 2015-16 1A 5 4x100-meter relay
Taylor George 2015-16 1A 3 100-meter dash
      5 4x100-meter relay
      2 200-meter dash
  2016-17 1A 3 4x100-meter relay
      5 100-meter dash
      1 4x200-meter relay
      3 200-meter dash
Channing Grace Johnston 2016-17 1A 1 4x200-meter relay
      3 4x100-meter relay
Ashley Lyons 2015-16 1A 5 4x100-meter relay
  2016-17 1A 3 4x100-meter relay
      1 4x200-meter relay
Crystal McAdam 1996-97 A 4 1600-meter run
      4 3200-meter run
  1997-98 A 5 1600-meter run
Gina Miller 1993-94 A 7 long jump
  1994-95 A 6 long jump
      4 200-meter dash
      2 100-meter dash
  1995-96 A 1 long jump
  1996-97 A 1 long jump
Erica Mooney 2015-16 1A 5 4x100-meter relay
Sheila Morris 1993-94 A 5 800-meter run
Aftan Noon 2004-05 A 9 400-meter dash
  2005-06 A 3 800-meter run
Brittney Oakley 2016-17 1A 1 4x200-meter relay
      3 4x100-meter relay
      7 long jump
Emilia Poppe 1998-99 A 7 triple jump
  1999-00 A 5 triple jump
Kathleen Young 2013-14 1A 1 shot put
      1 discus throw
  2014-15 1A 1 shot put
      1 discus throw
  2015-16 1A 1 shot put
      1 discus throw
  2016-17 1A 1 shot put
      1 discus throw

Warsaw

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 2016-17 1A 9 4x800-meter relay
Amy Althide 1986-87 A 8 long jump
  1987-88 A 3 long jump
Madisyn Andrews 2016-17 1A 9 4x800-meter relay
Kortney Ellingboe 2005-06 A 7 3200-meter run
  2006-07 A 5 3200-meter run
Myah Gray 2016-17 1A 9 4x800-meter relay
Zarra Humphry 2016-17 1A 9 4x800-meter relay
Cindy Martin 1977-78 A 7 220-yard dash
Allison Morgan 2016-17 1A 9 4x800-meter relay

Washburn (Lowpoint-W.)

Name Year Class Place Event
Dani Miller 1998-99 A 2 high jump
  1999-00 A 2 high jump
  2000-01 A 2 high jump
  2001-02 A 3 high jump
Angela Oltman 2004-05 A 7 high jump
  2005-06 A 9 100-meter high hurdles
Olivia Rossman 2015-16 1A 8 high jump

Washington

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 2011-12 2A 9 4x800-meter relay
  2012-13 2A 8 4x800-meter relay
  2013-14 2A 1 4x800-meter relay
  2014-15 2A 4 4x800-meter relay
  2015-16 2A 1 4x800-meter relay
  2016-17 2A 2 4x800-meter relay
Lexie Barra 2008-09 2A 7 high jump
Kassidy Dexheimer 2013-14 2A 1 4x800-meter relay
  2014-15 2A 4 4x800-meter relay
  2015-16 2A 1 4x800-meter relay
  2016-17 2A 2 4x800-meter relay
Tami Essington 1974-75   4 110-yard low hurdles
      5 440-yard dash
  1975-76   3 440-yard dash
  1976-77   1 880-yard run
      6 110-yard low hurdles
  1977-78 AA 3 110-yard low hurdles
      1 880-yard run
Jaclyn Finney 2012-13 2A 8 4x800-meter relay
Josie Hermann 2014-15 2A 4 4x800-meter relay
  2015-16 2A 1 4x800-meter relay
  2016-17 2A 2 4x800-meter relay
Alyssa Johnson 2011-12 2A 9 4x800-meter relay
Annette Klett 1988-89 AA 5t high jump
Ashlee Knott 2011-12 2A 9 4x800-meter relay
  2013-14 2A 1 4x800-meter relay
Ashley Knott 2012-13 2A 8 4x800-meter relay
Hailey Tranchatella 2013-14 2A 1 4x800-meter relay
Hailey Tranchitella 2014-15 2A 4 4x800-meter relay
  2015-16 2A 1 4x800-meter relay
  2016-17 2A 2 4x800-meter relay
Hailey Widder 2013-14 2A 6 300-meter low hurdles
  2014-15 2A 4 4x800-meter relay
Taylor Widder 2015-16 2A 1 4x800-meter relay
  2016-17 2A 2 4x800-meter relay
Danielle Williams 2011-12 2A 9 4x800-meter relay
  2012-13 2A 8 4x800-meter relay
Julia Williams 2008-09 2A 8 3200-meter run
  2011-12 2A 3 3200-meter run
Haley Willis 2011-12 2A 9 4x800-meter relay
  2012-13 2A 8 4x800-meter relay
  2013-14 2A 1 4x800-meter relay

Waterloo (Gibault Catholic)

Name Year Class Place Event
Shawnn Row 1978-79 A 8 2-mile run
Victoria Younge 2013-14 1A 9 100-meter high hurdles

Waterloo (H.S.)

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 1978-79 A 2 880-yard relay
  1979-80 A 6 4x200-meter relay
  1991-92 A 8 800-meter medley relay
      6 4x200-meter relay
Faye Badger 1977-78 A 7 440-yard dash
Melissa Bieber 1978-79 A 6t high jump
Sue Hick 1979-80 A 8 high jump
Jenna Schwartz 2016-17 2A 7 3200-meter run
Heather Wetzel 2002-03 AA 8 long jump

Waterman

Name Year Class Place Event
Ginger Findlay 1982-83 A 6 400-meter dash
Patti Findlay 1978-79 A 3 high jump
  1979-80 A 4 high jump
  1980-81 A 3 high jump

Watseka

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 1995-96 A 4 4x800-meter relay
  1996-97 A 7 4x800-meter relay
Emily Allhands 2012-13 1A 5 shot put
Margo Bates 1995-96 A 4 4x800-meter relay
Allee Bunting 2015-16 1A 7 discus throw
Patty Carrell 1976-77   1 2-mile run
  1977-78 A 2 2-mile run
  1978-79 A 1 2-mile run
      1 1-mile run
  1979-80 A 1 3200-meter run
      1 1600-meter run
Sarah Gadbois 1996-97 A 7 4x800-meter relay
Theresa Gadbois 1995-96 A 4 4x800-meter relay
  1996-97 A 7 4x800-meter relay
  1997-98 A 8 800-meter run
Veronica Gadbois 1992-93 A 1 300-meter low hurdles
  1993-94 A 3 300-meter low hurdles
Rebecca Garry 1995-96 A 4 4x800-meter relay
  1996-97 A 7 4x800-meter relay
Kendra German 1975-76   5 shot put
  1976-77   1 shot put
Cindy Jannsen 1979-80 A 7 shot put
Cathy Pew 1982-83 A 5 200-meter low hurdles
      8 100-meter low hurdles
  1983-84 A 5 200-meter low hurdles
      8 100-meter low hurdles
  1984-85 A 3 200-meter low hurdles
      4 100-meter low hurdles
Mollie Sutfin 1995-96 A 4 4x800-meter relay
  1996-97 A 7 4x800-meter relay

Wauconda

Name Year Class Place Event
Alison Beeman 2014-15 2A 5 400-meter dash
Grace Daun 2015-16 3A 7 high jump
  2016-17 3A 6 high jump
Katie Ellis 2003-04 AA 6 3200-meter run
      9 1600-meter run
Kristin Kazimour 1994-95 A 7 discus throw
Christina Meinhardt 2013-14 2A 4 shot put
      6 discus throw
  2014-15 2A 7 discus throw

Waukegan (East)

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 1982-83 AA 6 4x100-meter relay
  1983-84 AA 5 800-meter medley relay
Kim Atwater 1983-84 AA 7 400-meter dash
  1984-85 AA 1 long jump
      8 400-meter dash
Brenda Lee 1982-83 AA 8 100-meter dash
  1983-84 AA 7 100-meter dash
Vanessa Vernon 1981-82 AA 4 long jump
Kiecia Webb 1988-89 AA 6 400-meter dash

Waukegan (H.S.)

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 1972-73   4 1-mile relay
  1977-78 AA 7 440-yard relay
  1990-91 AA 6 800-meter medley relay
  1991-92 AA 4 4x400-meter relay
      7 4x200-meter relay
      5 800-meter medley relay
  1995-96 AA 2 4x100-meter relay
  2010-11 3A 8 4x200-meter relay
Sharlett Brewton 1990-91 AA 2 100-meter dash
Taiwo Collier 1995-96 AA 2 4x100-meter relay
Annette Gardner 1974-75   8 100-yard dash
Cierra Goodman 2010-11 3A 8 4x200-meter relay
Vanessa Johnson 1993-94 AA 3 100-meter high hurdles
  1994-95 AA 1 100-meter high hurdles
      3 long jump
  1995-96 AA 1 100-meter high hurdles
      2 triple jump
      2 4x100-meter relay
Shakedia Jones 1994-95 AA 1 200-meter dash
      1 100-meter dash
  1995-96 AA 2 4x100-meter relay
      1 100-meter dash
      1 400-meter dash
      1 200-meter dash
  1996-97 AA 1 100-meter dash
      1 200-meter dash
Kanedra Lee 2010-11 3A 8 4x200-meter relay
      4 long jump
Shanta Parnell 1995-96 AA 2 4x100-meter relay
Aliyah Reams 2010-11 3A 8 4x200-meter relay
Ebony Smith 2010-11 3A 8 4x200-meter relay
  2011-12 3A 6 triple jump
Michelle Vaughn 1993-94 AA 5 long jump
Kiecia Webb 1990-91 AA 2 400-meter dash
  1991-92 AA 3 400-meter dash
Cheyenne White 2014-15 3A 7 triple jump
      3 long jump

Waukegan (West)

Name Year Class Place Event
Gail Doby 1978-79 AA 5 long jump
Anette Gardner 1975-76   7 100-yard dash
Brenda McMillan 1976-77   8 discus throw

Waverly

Name Year Class Place Event
Jeanette Bartlett 1979-80 A 7 200-meter low hurdles
Courtney Clevenger 2003-04 A 3 pole vault
Julia Points 1985-86 A 7 100-meter low hurdles
Andrea Timmons 1986-87 A 8 high jump
  1987-88 A 2 high jump
Brooke Turner 1995-96 A 2 100-meter dash
      7 200-meter dash
  1996-97 A 5 100-meter dash
  1997-98 A 2 200-meter dash
      5 100-meter dash
Lauren Turner 2009-10 1A 5 pole vault

West Chicago (H.S.)

Name Year Class Place Event
Laura Baumrucker 2001-02 AA 7 400-meter dash
Annette Eichenberger 2007-08 AA 6 800-meter run
  2008-09 3A 3 800-meter run
  2009-10 3A 1 800-meter run
De De Judson 1993-94 AA 6 shot put
Merri Preisel 1974-75   3 shot put
Jocelyn Schineller 1998-99 AA 5 discus throw
  1999-00 AA 6 shot put
Amber Triner 2006-07 AA 7 100-meter high hurdles

West Chicago (Wheaton Academy)

Name Year Class Place Event
Karyn Best 2016-17 2A 6 100-meter high hurdles
      1 300-meter low hurdles
Michelle Brazier 1985-86 A 8 300-meter low hurdles
      7 800-meter run
Sarah Daly 2008-09 2A 6 3200-meter run
Lindsay McAlister 2000-01 A 9 1600-meter run
      3 3200-meter run

West Frankfort (Frankfort)

Name Year Class Place Event
Alicia Hartley 2008-09 1A 8 400-meter dash
Denise Lee 1988-89 A 2 300-meter low hurdles
Kecia Simpson 2007-08 A 9 long jump
Wendy Uhls 1993-94 A 4 long jump

Westchester (Immaculate Heart of Mary)

Name Year Class Place Event
Margot Rogus 1978-79 AA 5 high jump

Westchester (St. Joseph)

Name Year Class Place Event
Darnissa Gray 2008-09 2A 2 shot put
  2009-10 2A 1 shot put

Westmont

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 1991-92 A 4 4x800-meter relay
  1992-93 A 1 4x800-meter relay
      5 4x400-meter relay
  1993-94 A 1 4x800-meter relay
      4 4x400-meter relay
  1994-95 A 7 4x800-meter relay
  2010-11 1A 6 4x800-meter relay
Kate Arndt 2010-11 1A 6 4x800-meter relay
Maggie Arndt 2010-11 1A 6 4x800-meter relay
Julie Arseneau 1992-93 A 1 4x800-meter relay
  1993-94 A 1 4x800-meter relay
Maureen Bailey 2010-11 1A 6 4x800-meter relay
Annie Carlson 2013-14 1A 3 300-meter low hurdles
      4 triple jump
  2014-15 1A 3 triple jump
      2 300-meter low hurdles
      2 100-meter high hurdles
      7 200-meter dash
  2015-16 1A 2 triple jump
      3 long jump
      2 300-meter low hurdles
Becky Greenfield 1994-95 A 7 4x800-meter relay
Kathy Greenfield 1993-94 A 1 3200-meter run
      1 1600-meter run
Juliet Grundhofer 1994-95 A 7 4x800-meter relay
Lori Johnson 1977-78 A 6 880-yard run
  1978-79 A 2 880-yard run
Betty Jurkowski 1994-95 A 7 4x800-meter relay
Grace Jurkowski 1992-93 A 1 4x800-meter relay
  1993-94 A 1 4x800-meter relay
Linda Jurkowski 1992-93 A 1 4x800-meter relay
  1993-94 A 1 4x800-meter relay
  1994-95 A 7 4x800-meter relay
Carolyn Kalafut 2004-05 A 5 pole vault
Chloe Marshinski 2011-12 1A 7 3200-meter run
  2012-13 1A 9 3200-meter run
Chantalle McGee 1996-97 A 6 400-meter dash
Stacy Siler 1992-93 A 1 4x800-meter relay
  1993-94 A 1 4x800-meter relay
Caroline Smrokowski 2010-11 1A 6 4x800-meter relay
Kayla Weatherly 2016-17 1A 8 shot put
Terry Yedinak 1981-82 A 6 400-meter dash
  1982-83 A 3 400-meter dash
  1983-84 A 7 400-meter dash

Westville

Name Year Class Place Event
Dawn Campbell 1977-78 A 5 2-mile run

Wheaton (Central)

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 1980-81 AA 7 800-meter medley relay
  1987-88 AA 7 4x800-meter relay
  1990-91 AA 5 4x800-meter relay
  1991-92 AA 2 4x800-meter relay
Tammy Breighner 1986-87 AA 4 3200-meter run
Jessica Haremza 1991-92 AA 3 1600-meter run
Michelle King 1989-90 AA 6 400-meter dash
Debbie Knight 1972-73   5 discus throw
  1973-74   8 discus throw
Karen Lackland 1979-80 AA 4 400-meter dash
  1980-81 AA 1 400-meter dash
      6 200-meter dash
Jill Murray 1972-73   5 1-mile run

Wheaton (North)

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 1983-84 AA 7 4x400-meter relay
  1984-85 AA 8 4x200-meter relay
      8 800-meter medley relay
  1985-86 AA 7 4x400-meter relay
      4 4x200-meter relay
      5 800-meter medley relay
  1986-87 AA 8 800-meter medley relay
  1987-88 AA 1 4x400-meter relay
  1988-89 AA 1 800-meter medley relay
      2 4x400-meter relay
  1989-90 AA 6 4x400-meter relay
  1992-93 AA 7 4x200-meter relay
  1994-95 AA 5 4x200-meter relay
      4 4x100-meter relay
      4 800-meter medley relay
  1997-98 AA 6 4x400-meter relay
      8 4x800-meter relay
  1998-99 AA 8 4x200-meter relay
      7 800-meter medley relay
  1999-00 AA 5 4x400-meter relay
      1 4x800-meter relay
  2000-01 AA 4 4x800-meter relay
  2003-04 AA 6 4x800-meter relay
  2005-06 AA 1 4x800-meter relay
  2006-07 AA 4 4x800-meter relay
Lecretia Akines 1999-00 AA 5 4x400-meter relay
      1 4x800-meter relay
Lindsey Allen 1994-95 AA 5 4x200-meter relay
Becky Antas 2003-04 AA 6 4x800-meter relay
Katie Armstrong 1988-89 AA 1 800-meter medley relay
Marisa Bemi 1994-95 AA 4 800-meter medley relay
      5 4x200-meter relay
      4 4x100-meter relay
Heather Blanco 1997-98 AA 6 4x400-meter relay
  1998-99 AA 8 4x200-meter relay
      7 800-meter medley relay
  1999-00 AA 5 4x400-meter relay
Cheri Bright 1988-89 AA 1 800-meter medley relay
Ashley Bucher 2000-01 AA 4 4x800-meter relay
  2003-04 AA 6 4x800-meter relay
Stephanie Chin 2000-01 AA 4 4x800-meter relay
Becky Cotta 1977-78 AA 2 2-mile run
      5 1-mile run
  1978-79 AA 2 1-mile run
      1 2-mile run
  1979-80 AA 1 1600-meter run
      2 3200-meter run
Jillian Currie 2006-07 AA 4 4x800-meter relay
Jenay Dennis 1987-88 AA 1 4x400-meter relay
Devon Dudgeon 1987-88 AA 1 4x400-meter relay
Rachel Endress 1997-98 AA 3 1600-meter run
      8 4x800-meter relay
  1998-99 AA 4 1600-meter run
  1999-00 AA 1 4x800-meter relay
Renee Guerin 1998-99 AA 8 4x200-meter relay
      7 800-meter medley relay
Alicia Harris 1997-98 AA 6 4x400-meter relay
  1998-99 AA 8 4x200-meter relay
      7 800-meter medley relay
  1999-00 AA 5 4x400-meter relay
      6 400-meter dash
Kelly Kaltofen 1974-75   4 discus throw
  1975-76   3 discus throw
Laura Karpenske 1994-95 AA 4 4x100-meter relay
      5 4x200-meter relay
      4 800-meter medley relay
Jenny Kraakevik 2005-06 AA 1 4x800-meter relay
  2006-07 AA 4 4x800-meter relay
Amanda Laesch 2003-04 AA 6 4x800-meter relay
  2004-05 AA 7 3200-meter run
  2005-06 AA 1 4x800-meter relay
      5 1600-meter run
Jackie Laesch 2005-06 AA 1 4x800-meter relay
  2006-07 AA 4 4x800-meter relay
Ericka McMullen 1994-95 AA 4 800-meter medley relay
      4 4x100-meter relay
Cathy Noth 1985-86 AA 8 3200-meter run
Kelly O'Connor 2010-11 3A 9 long jump
Laura Oroni 1987-88 AA 1 4x400-meter relay
Crystal Pettaway 1997-98 AA 6 4x400-meter relay
Carrie Pollock 1989-90 AA 7 100-meter high hurdles
      2 200-meter dash
      4 long jump
  1990-91 AA 2 100-meter high hurdles
      2 200-meter dash
      2 high jump
      2 long jump
  1991-92 AA 5 200-meter dash
      1 100-meter high hurdles
      7t high jump
Samantha Polock 1999-00 AA 9 800-meter run
      5 4x400-meter relay
      1 4x800-meter relay
  2000-01 AA 4 4x800-meter relay
      1 800-meter run
  2001-02 AA 2 1600-meter run
      1 800-meter run
  2002-03 AA 1 800-meter run
Hilary Schlickman 1997-98 AA 8 4x800-meter relay
Rachel Secrest 2005-06 AA 8 pole vault
Kim Sherman 1987-88 AA 1 4x400-meter relay
      2 800-meter run
  1988-89 AA 4 200-meter dash
      1 800-meter run
      1 800-meter medley relay
      1 800-meter medley relay
Megan Slocum 1997-98 AA 6 4x400-meter relay
  1998-99 AA 7 800-meter medley relay
      8 4x200-meter relay
Jorie Spayth 1994-95 AA 4 4x100-meter relay
      4 800-meter medley relay
      5 4x200-meter relay
Aimee Sullivan 1997-98 AA 8 4x800-meter relay
Gretchen Van Getson 1997-98 AA 8 4x800-meter relay
Cassidy Wagner 2003-04 AA 6 4x800-meter relay
  2004-05 AA 8 800-meter run
  2005-06 AA 1 4x800-meter relay
  2006-07 AA 4 4x800-meter relay
Carrie Waterman 1999-00 AA 1 4x800-meter relay
  2000-01 AA 4 4x800-meter relay

Wheaton (St. Francis)

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 1998-99 A 8 4x800-meter relay
  1999-00 A 3 4x400-meter relay
      6 4x800-meter relay
  2000-01 A 1 4x800-meter relay
      2 4x400-meter relay
  2001-02 A 1 4x800-meter relay
      2 4x400-meter relay
  2002-03 A 5 4x800-meter relay
  2009-10 2A 7 4x800-meter relay
Lara Barouski 1998-99 A 8 4x800-meter relay
Sarah Benton 1998-99 A 8 4x800-meter relay
Erin Eckenrod 1988-89 A 2 1600-meter run
Jenny Gadzinski 1998-99 A 8 4x800-meter relay
  1999-00 A 6 400-meter dash
      6 4x800-meter relay
      3 4x400-meter relay
  2000-01 A 2 4x400-meter relay
      1 4x800-meter relay
      9 400-meter dash
Amanda Gaggoli 2009-10 2A 7 4x800-meter relay
Katy Garcia 2009-10 2A 6 high jump
  2010-11 2A 3 high jump
      9 300-meter low hurdles
Katie Hanley 1999-00 A 6 4x800-meter relay
  2000-01 A 1 4x800-meter relay
Molly Hogan 1998-99 A 8 4x800-meter relay
  1999-00 A 6 4x800-meter relay
      3 4x400-meter relay
  2000-01 A 1 4x800-meter relay
      2 800-meter run
      2 4x400-meter relay
  2001-02 A 1 800-meter run
      2 4x400-meter relay
      1 4x800-meter relay
Ann Kolker 2009-10 2A 7 4x800-meter relay
Ashley LaLonde 1999-00 A 3 4x400-meter relay
Brietney Lewis 2002-03 A 5 4x800-meter relay
Natalie Lyzinski 2001-02 A 1 4x800-meter relay
      2 4x400-meter relay
  2002-03 A 5 4x800-meter relay
      8 800-meter run
Meg Maurer 1991-92 A 4 discus throw
  1992-93 A 1 discus throw
  1993-94 A 1 discus throw
      5 shot put
Kelly McShea 2009-10 2A 7 4x800-meter relay
      7 1600-meter run
Mackenzie Murnane 2001-02 A 2 4x400-meter relay
      1 4x800-meter relay
  2002-03 A 5 4x800-meter relay
Kristin Newton 1999-00 A 3 4x400-meter relay
      6 4x800-meter relay
  2000-01 A 1 4x800-meter relay
      2 4x400-meter relay
  2001-02 A 2 4x400-meter relay
      1 4x800-meter relay
Katie Pallardy 2000-01 A 2 4x400-meter relay
Mark Kate Polzin 2002-03 A 5 4x800-meter relay
Alyssa Robinson 2009-10 2A 7 4x800-meter relay

Wheaton (W. Warrenville South)

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 1993-94 AA 3 4x400-meter relay
  1994-95 AA 7 4x400-meter relay
      6 4x200-meter relay
  1995-96 AA 6 4x400-meter relay
      6 4x100-meter relay
      8 4x200-meter relay
  1996-97 AA 2 4x200-meter relay
  1997-98 AA 8 4x400-meter relay
      2 4x800-meter relay
  1999-00 AA 5 4x800-meter relay
      9 800-meter medley relay
  2000-01 AA 2 4x800-meter relay
  2004-05 AA 6 4x400-meter relay
  2010-11 3A 2 4x800-meter relay
  2011-12 3A 1 4x800-meter relay
Chyna Brown 1999-00 AA 9 800-meter medley relay
Christen Cekay 2004-05 AA 6 4x400-meter relay
Annie Coulter 1995-96 AA 6 4x100-meter relay
      8 4x200-meter relay
  1996-97 AA 2 4x200-meter relay
Alexandra Enright 2014-15 3A 6 high jump
Jenna Garrow 1997-98 AA 8 4x400-meter relay
      6 800-meter run
      2 4x800-meter relay
Jessa Garrow 1999-00 AA 5 4x800-meter relay
  2000-01 AA 2 4x800-meter relay
Kasey Gassensmith 2010-11 3A 6 high jump
Abby Gerlesits 1999-00 AA 5 4x800-meter relay
  2000-01 AA 2 4x800-meter relay
Melissa Hall 1994-95 AA 6 4x200-meter relay
      7 4x400-meter relay
  1995-96 AA 8 4x200-meter relay
      6 4x100-meter relay
      6 4x400-meter relay
  1996-97 AA 2 4x200-meter relay
Erin Herrmann 2011-12 3A 1 4x800-meter relay
Andrea Huerta 1999-00 AA 9 800-meter medley relay
Kerry Kagi 1995-96 AA 6 4x400-meter relay
  1997-98 AA 2 4x800-meter relay
      8 4x400-meter relay
      8 400-meter dash
Kate Kennedy 1997-98 AA 8 4x400-meter relay
      2 4x800-meter relay
Mikayla Kightlinger 2010-11 3A 2 4x800-meter relay
McKenna Kiple 2010-11 3A 2 4x800-meter relay
  2011-12 3A 1 4x800-meter relay
  2012-13 3A 2 800-meter run
Ashley Korol 2003-04 AA 2 pole vault
  2004-05 AA 6 4x400-meter relay
      8 pole vault
Charita Lawson 1999-00 AA 9 800-meter medley relay
Maggie Messitt 1994-95 AA 7 4x400-meter relay
Kristin Milley 1995-96 AA 6 4x400-meter relay
      6 4x100-meter relay
      8 4x200-meter relay
  1996-97 AA 2 4x200-meter relay
Heidi Nassos 2013-14 3A 8 pole vault
  2014-15 3A 4 pole vault
Desirae Ranberg 2011-12 3A 7 discus throw
Kathryn Regalado 2009-10 3A 7 discus throw
Amy Romozzi 1997-98 AA 8 4x400-meter relay
      2 4x800-meter relay
  1999-00 AA 5 4x800-meter relay
Hope Schmelzle 2010-11 3A 2 4x800-meter relay
  2011-12 3A 1 4x800-meter relay
  2012-13 3A 8 1600-meter run
Emily Schull 1999-00 AA 9 800-meter medley relay
Emily Schwartz 2010-11 3A 4 pole vault
  2011-12 3A 8 pole vault
Kelly Smith 2008-09 3A 9 pole vault
Alexis St. Juliana 2000-01 AA 2 4x800-meter relay
Charo Sweet 1994-95 AA 6 4x200-meter relay
Adrienne Varland 1994-95 AA 6 4x200-meter relay
      7 4x400-meter relay
  1995-96 AA 8 4x200-meter relay
      6 4x100-meter relay
      6 4x400-meter relay
  1996-97 AA 2 4x200-meter relay
Sheila Walsh 2004-05 AA 6 4x400-meter relay
Jessica Winter 1999-00 AA 5 4x800-meter relay
  2000-01 AA 2 4x800-meter relay
Naomi Yamane 2014-15 3A 9 shot put
Amy Yong 2010-11 3A 2 4x800-meter relay
  2011-12 3A 1 4x800-meter relay
Asra Yousufuddin 1994-95 AA 7 4x400-meter relay
      6 4x200-meter relay
Erin Zappia 2013-14 3A 9 high jump
Alicia Zimmerman 2004-05 AA 6 4x400-meter relay

Wheaton (W.-Warrenville)

Name Year Class Place Event
Deb Czajka 1981-82 AA 5 3200-meter run
      5 1600-meter run
Kelly Imhoff 1977-78 AA 8 shot put

Wheeling

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 1976-77   7 1-mile relay
      7 880-yard medley relay
  1984-85 AA 3 4x400-meter relay
  1985-86 AA 4 4x400-meter relay
      2 4x800-meter relay
  1986-87 AA 2 4x800-meter relay
      2 800-meter medley relay
  1988-89 AA 3 800-meter medley relay
  1989-90 AA 7 4x800-meter relay
  1990-91 AA 7 4x200-meter relay
  1991-92 AA 4 4x800-meter relay
  1993-94 AA 6 4x800-meter relay
Maureen Bergquist 1987-88 AA 8 400-meter dash
Denise Bergrowicz 1977-78 AA 5 880-yard run
Betsy Buenzow 1978-79 AA 8t 440-yard dash
  1979-80 AA 6 400-meter dash
      6 high jump
Alison Coren 2000-01 AA 8 3200-meter run
  2001-02 AA 8 3200-meter run
Alice Doyle 1983-84 AA 4 1600-meter run
      4 3200-meter run
  1984-85 AA 3 1600-meter run
      4 3200-meter run
  1985-86 AA 2 800-meter run
  1986-87 AA 2 800-meter run
Nancy Goldman 1985-86 AA 6 100-meter dash
  1986-87 AA 5 100-meter dash
  1988-89 AA 2 400-meter dash
      2 200-meter dash
      2 100-meter dash
Nikki Keith 1992-93 AA 3 shot put
  1993-94 AA 2 shot put
Ann Kent 1981-82 AA 4 discus throw
  1982-83 AA 7 shot put
      3 discus throw
Alexis Knight 2015-16 3A 7 400-meter dash
  2016-17 3A 8 400-meter dash
Gail Miloch 1974-75   6 880-yard run
      7 1-mile run
  1975-76   5 880-yard run
  1976-77   5 1-mile run
      7 880-yard run
Dana Miroballi 1984-85 AA 4 1600-meter run
      1 3200-meter run
  1985-86 AA 1 3200-meter run
      2 1600-meter run
  1986-87 AA 1 1600-meter run
      1 3200-meter run
  1987-88 AA 1 3200-meter run
      1 1600-meter run
Gada Qafisheh 2001-02 AA 4 3200-meter run
Sandy Rainey 1977-78 AA 3 high jump
Darleen Reichmuth 1981-82 AA 7 1600-meter run
  1982-83 AA 5 800-meter run
  1983-84 AA 2 800-meter run
  1984-85 AA 3 800-meter run
Dawn Samuelson 1983-84 AA 4 400-meter dash
  1985-86 AA 8 400-meter dash
  1986-87 AA 6 400-meter dash
Amy Siegel 1989-90 AA 2 3200-meter run
      5 1600-meter run
  1990-91 AA 2 1600-meter run
      1 3200-meter run
  1991-92 AA 6 3200-meter run
Amber Stack 2004-05 AA 5 3200-meter run
  2005-06 AA 6 3200-meter run
Timber Terrell 2015-16 3A 8 triple jump
  2016-17 3A 5 triple jump
Shavaun Valles 1991-92 AA 8 discus throw
Teresa Wilkins 1984-85 AA 3 long jump
  1985-86 AA 4 long jump
Cheryl Wood 1978-79 AA 6 shot put

White Hall (North Greene)

Name Year Class Place Event
Loretta Hallack 1994-95 A 1 100-meter dash
Rachel Price 2007-08 A 7 discus throw
  2010-11 1A 7 discus throw

Williamsfield

Name Year Class Place Event
Jodi Shrieber 1989-90 A 4 discus throw

Williamsville

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 2012-13 1A 6 4x400-meter relay
      8 4x200-meter relay
  2013-14 1A 1 4x400-meter relay
  2014-15 1A 8 4x800-meter relay
Abbey Galusha 2012-13 1A 8 4x200-meter relay
  2013-14 1A 1 4x400-meter relay
  2014-15 1A 8 4x800-meter relay
Lexy Henrikson 2016-17 1A 7 800-meter run
Rachel Kellum 1986-87 A 5 300-meter low hurdles
Caitlin McCain 2012-13 1A 8 4x200-meter relay
      6 4x400-meter relay
  2013-14 1A 1 4x400-meter relay
  2014-15 1A 8 4x800-meter relay
Tia McCarty 2012-13 1A 6 4x400-meter relay
      8 4x200-meter relay
  2013-14 1A 1 4x400-meter relay
Cheyanna Michael 2015-16 1A 3 triple jump
Bridget Rhodes 2014-15 1A 8 4x800-meter relay
Rachel Rhodes 2011-12 1A 2 high jump
  2012-13 1A 5 400-meter dash
      6 4x400-meter relay
      6 high jump
  2013-14 1A 1 4x400-meter relay
      5 high jump
Morgan Rottinghaus 2014-15 1A 8 4x800-meter relay
Presley Scarbrough 2016-17 1A 7 400-meter dash
Regan Stump 2012-13 1A 6 4x400-meter relay
      8 4x200-meter relay
Rachel Walschleger 1990-91 A 5 high jump

Wilmette (Loyola Academy)

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 2004-05 AA 3 4x200-meter relay
  2013-14 3A 2 4x800-meter relay
Lila Adler 2014-15 3A 8 pole vault
Kristina Black 2004-05 AA 3 4x200-meter relay
Kate Detjen 2004-05 AA 3 4x200-meter relay
Margot Dooley 2016-17 3A 3 800-meter run
Kathryn House 2013-14 3A 2 4x800-meter relay
  2015-16 3A 6 1600-meter run
Sarah Kelley 2013-14 3A 2 4x800-meter relay
Katie McCabe 1999-00 AA 9 high jump
Jackie McDonnell 2013-14 3A 2 4x800-meter relay
Anna Schuessler 2005-06 AA 8 1600-meter run
Tracey Starck 2004-05 AA 3 4x200-meter relay
Ashley Thomas 2004-05 AA 3 4x200-meter relay
Caroline Zaworski 2013-14 3A 2 4x800-meter relay

Wilmette (Regina Dominican)

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 1992-93 AA 2 4x800-meter relay
Kristin Heinichen 1992-93 AA 2 800-meter run

Wilmington

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 1996-97 A 2 4x100-meter relay
  1997-98 A 1 4x100-meter relay
Scheree Anderson 1996-97 A 2 4x100-meter relay
  1997-98 A 1 4x100-meter relay
Darcie Barr 1995-96 A 7 long jump
      1 100-meter dash
      1 200-meter dash
  1996-97 A 2 4x100-meter relay
  1997-98 A 1 4x100-meter relay
      6 100-meter dash
Darthy Barr 1996-97 A 2 4x100-meter relay
  1997-98 A 1 4x100-meter relay
Mindy Bartusch 1996-97 A 2 4x100-meter relay
Michelle Owens 1996-97 A 7 100-meter high hurdles
  1997-98 A 1 4x100-meter relay
      3 100-meter high hurdles
Anna Strong 2004-05 A 6 300-meter low hurdles

Winchester

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 1992-93 A 8 800-meter medley relay
  1998-99 A 6 4x400-meter relay
  2007-08 A 6 4x400-meter relay
Beth Brown 1984-85 A 4 200-meter dash
      8 100-meter dash
Jackie Coultas 1998-99 A 6 4x400-meter relay
Shelby Craig 1997-98 A 7 400-meter dash
      2 long jump
Judy Evans 1982-83 A 7 discus throw
  1983-84 A 1 discus throw
Amanda Hurrelbrink 1998-99 A 6 4x400-meter relay
Bettis Kaitlin 2007-08 A 6 4x400-meter relay
VanDeVelde Karlee 2007-08 A 6 4x400-meter relay
Little Kelsey 2007-08 A 6 4x400-meter relay
Lietz Keri 2007-08 A 6 4x400-meter relay
Lisa Lovekamp 1997-98 A 7 triple jump
Beverly Stone 1998-99 A 6 4x400-meter relay
Eileen Stone 1998-99 A 6 4x400-meter relay
Michelle Thomas 1991-92 A 7 400-meter dash
  1992-93 A 5 400-meter dash
  1993-94 A 1 400-meter dash
  1994-95 A 1 400-meter dash

Windsor

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 1983-84 A 8 4x100-meter relay
Jenny Bullock 2011-12 1A 8 long jump
  2012-13 1A 4 100-meter dash
Katie Hostettter 2012-13 1A 6 high jump

Winnebago

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 1979-80 A 6 4x400-meter relay
  1981-82 A 4 4x400-meter relay
  1998-99 A 1 4x100-meter relay
  2006-07 A 2 4x800-meter relay
  2007-08 A 2 4x800-meter relay
  2008-09 1A 4 4x800-meter relay
  2009-10 1A 4 4x800-meter relay
  2011-12 1A 7 4x200-meter relay
  2015-16 1A 9 4x100-meter relay
  2016-17 1A 7 4x100-meter relay
Palm Alexandria 2007-08 A 2 4x800-meter relay
Jacquie Baker 2011-12 1A 7 4x200-meter relay
Cameryn Baldwin 2015-16 1A 6 pole vault
      9 4x100-meter relay
  2016-17 1A 7 4x100-meter relay
Theresa Brauer 2000-01 A 7 100-meter high hurdles
  2002-03 A 8 100-meter high hurdles
Audra Carlson 2003-04 A 8 1600-meter run
Abbey Carver 2011-12 1A 7 4x200-meter relay
Lindsey Conery 1998-99 A 1 4x100-meter relay
Betsy Currens 2015-16 1A 9 4x100-meter relay
  2016-17 1A 7 4x100-meter relay
Lea Daly 2011-12 1A 7 4x200-meter relay
Laurie Drobnik 1980-81 A 8 400-meter dash
      8 100-meter dash
Karen Falconer 1973-74   7 100-yard dash
Betsy Gray 2009-10 1A 4 4x800-meter relay
Holly Greenfield 1998-99 A 1 4x100-meter relay
Heather Hartje 1998-99 A 1 4x100-meter relay
Thomas Hayley 2007-08 A 2 4x800-meter relay
Tessa Hoefle 2006-07 A 2 4x800-meter relay
  2008-09 1A 4 4x800-meter relay
  2009-10 1A 4 4x800-meter relay
      7 3200-meter run
Kyla Johnson 2016-17 1A 7 4x100-meter relay
Schneider Katelynn 2007-08 A 2 4x800-meter relay
Allison Klosinski 2014-15 2A 5 discus throw
Jessica Langford 1985-86 A 6 3200-meter run
  1986-87 A 4 3200-meter run
  1988-89 A 4 3200-meter run
Leora Langhoff 1980-81 A 7 discus throw
Carrigan Moraska 2015-16 1A 9 4x100-meter relay
Missy Mowen 2001-02 A 3 discus throw
Elizabeth Mullvain 1994-95 A 7 3200-meter run
Alex Palm 2008-09 1A 4 4x800-meter relay
  2009-10 1A 4 4x800-meter relay
Alexandria Palm 2006-07 A 2 4x800-meter relay
Jessica Palm 2009-10 1A 4 4x800-meter relay
Jodie Patrick 1992-93 A 7 long jump
Lauren Peterson 2016-17 1A 7 4x100-meter relay
Michele Polkowski 2011-12 1A 7 4x200-meter relay
Megan Sartorius 1998-99 A 1 4x100-meter relay
Katelynn Schneider 2006-07 A 2 4x800-meter relay
Kelsey Shellhorn 2015-16 1A 9 4x100-meter relay
Meg Skaggs 2008-09 1A 4 4x800-meter relay
Hoefle Tessa 2007-08 A 2 4x800-meter relay
Hayley Thomas 2005-06 A 5 1600-meter run
  2006-07 A 2 4x800-meter relay
      5 1600-meter run
  2008-09 1A 4 4x800-meter relay
      6 1600-meter run
Dawn White 1992-93 A 2 shot put
  1993-94 A 7 shot put

Winnetka (New Trier)

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 2000-01 AA 9 4x800-meter relay
  2001-02 AA 9 4x800-meter relay
  2009-10 3A 7 4x800-meter relay
  2010-11 3A 9 4x800-meter relay
  2012-13 3A 1 4x800-meter relay
  2015-16 3A 3 4x400-meter relay
      5 4x800-meter relay
  2016-17 3A 7 4x800-meter relay
      9 4x400-meter relay
Courtney Ackerman 2009-10 3A 2 3200-meter run
      8 1600-meter run
  2011-12 3A 2 1600-meter run
      6 3200-meter run
  2012-13 3A 1 4x800-meter relay
      2 1600-meter run
Jessica Ackerman 2009-10 3A 9 1600-meter run
      7 3200-meter run
  2010-11 3A 2 3200-meter run
      8 1600-meter run
  2011-12 3A 7 800-meter run
      4 3200-meter run
  2012-13 3A 5 800-meter run
      1 4x800-meter relay
Jess Arneson 2009-10 3A 7 4x800-meter relay
Anna Berglund 2009-10 3A 7 4x800-meter relay
  2010-11 3A 9 4x800-meter relay
Alyson Boim 1993-94 AA 4 3200-meter run
Elizabeth Boyle 2000-01 AA 1 pole vault
  2001-02 AA 1 pole vault
Lindsay Cole 2000-01 AA 9 4x800-meter relay
  2001-02 AA 9 800-meter run
      9 4x800-meter relay
Katherine Dykstra 2002-03 AA 1 discus throw
  2003-04 AA 7 discus throw
Grace Fagan 2015-16 3A 5 4x800-meter relay
  2016-17 3A 7 4x800-meter relay
Tricia Fahy 2001-02 AA 9 4x800-meter relay
Caroline Fix 2016-17 3A 9 1600-meter run
Bridget Forbes 2016-17 3A 9 4x400-meter relay
Celia Franklin 2001-02 AA 9 4x800-meter relay
Kristen Heitzinger 2000-01 AA 9 4x800-meter relay
Kate Holly 2015-16 3A 3 4x400-meter relay
  2016-17 3A 9 4x400-meter relay
Julie Jackson 2010-11 3A 9 4x800-meter relay
Oona Jung-Beeman 2015-16 3A 3 4x400-meter relay
Kathleen Keene 2012-13 3A 1 4x800-meter relay
Lauren Matic 1998-99 AA 7 800-meter run
  1999-00 AA 4 800-meter run
Heather McMillan 2000-01 AA 9 4x800-meter relay
Savannah Noethlich 2015-16 3A 5 4x800-meter relay
  2016-17 3A 7 4x800-meter relay
      9 4x400-meter relay
Ellie Pearlman 2009-10 3A 7 4x800-meter relay
  2010-11 3A 9 4x800-meter relay
Lindsay Peters 2000-01 AA 9 4x800-meter relay
  2001-02 AA 9 4x800-meter relay
Kelli Schmidt 2015-16 3A 5 4x800-meter relay
Maggie Shelton 2009-10 3A 7 4x800-meter relay
Tara Smart 2015-16 3A 3 4x400-meter relay
      9 400-meter dash
Mimi Smith 2012-13 3A 1 4x800-meter relay
      9 1600-meter run
  2013-14 3A 3 3200-meter run
  2014-15 3A 5 3200-meter run
Marne Sullivan 2015-16 3A 3 4x400-meter relay
  2016-17 3A 7 4x800-meter relay
      9 4x400-meter relay
Anna Swisher 2000-01 AA 9 shot put
      4 discus throw
Caroline Trukenbrod 2015-16 3A 5 4x800-meter relay
  2016-17 3A 7 4x800-meter relay
Sam Wade 2010-11 3A 9 4x800-meter relay
Magda Wikar 2005-06 AA 8 long jump

Winnetka (North Shore Country Day)

Name Year Class Place Event
Katie Glew 2016-17 1A 6 1600-meter run
Rory Kelly 2013-14 1A 5 1600-meter run
      4 3200-meter run

Woodhull (AlWood)

Name Year Class Place Event
Dana Anderson 1991-92 A 3 long jump
  1992-93 A 3 long jump
  1993-94 A 2 long jump
Amy Genisio 1984-85 A 8 high jump
Nina Johnson 2003-04 A 9 1600-meter run
      6 3200-meter run

Woodstock (H.S.)

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 2013-14 2A 5 4x800-meter relay
Elise Beattie 2008-09 3A 3 3200-meter run
  2009-10 2A 3 1600-meter run
      3 3200-meter run
Grace Beattie 2013-14 2A 5 4x800-meter relay
  2015-16 2A 7 800-meter run
Kayla Beattie 2008-09 3A 6 3200-meter run
      7 1600-meter run
  2009-10 2A 1 3200-meter run
      2 1600-meter run
  2010-11 2A 1 3200-meter run
      1 1600-meter run
Maura Beattie 2011-12 2A 6 1600-meter run
  2012-13 2A 1 3200-meter run
  2013-14 2A 5 4x800-meter relay
      2 3200-meter run
Kylie Hagmann 2016-17 2A 6 3200-meter run
Katie Hartman 1997-98 AA 3 3200-meter run
  1999-00 AA 4 3200-meter run
Lacey Heaver 2013-14 2A 5 4x800-meter relay
Kate Jacobs 2013-14 2A 5 4x800-meter relay
  2014-15 2A 4 1600-meter run
Lisa Kucharski 2008-09 3A 7 300-meter low hurdles
Cheryl Novak 1976-77   5 discus throw
  1977-78 AA 5 discus throw
      5 shot put
Pam Propeck 1977-78 AA 7 880-yard run
  1978-79 AA 5 1-mile run
Schwichow 1995-96 AA 7 triple jump
Cora Uidl 2015-16 2A 6 pole vault
  2016-17 2A 7 pole vault
Laura Valldeperas 1997-98 AA 3 long jump

Woodstock (Marian)

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 1990-91 A 7 4x100-meter relay
  1997-98 A 8 4x100-meter relay
  1999-00 A 8 4x800-meter relay
Kristen Boysen 1997-98 A 8 4x100-meter relay
Katie Conway 1997-98 A 8 4x100-meter relay
  1998-99 A 5 200-meter dash
      3 100-meter dash
Colleen Cote 1997-98 A 8 4x100-meter relay
Katie Huinder 1991-92 A 7 200-meter dash
Megan Ivers 1999-00 A 8 4x800-meter relay
Catie LaBracke 1996-97 A 2 3200-meter run
  1997-98 A 1 1600-meter run
  1998-99 A 1 1600-meter run
  1999-00 A 8 4x800-meter relay
Eve Meintz 2016-17 2A 6 high jump
Amy Miskowicz 2008-09 2A 9 shot put
Bridget O'Neil 1997-98 A 8 4x100-meter relay
Heidi Schultz 1999-00 A 8 4x800-meter relay
Amanda Verhaeghe 1999-00 A 8 4x800-meter relay
Laura Witek 1990-91 A 8 3200-meter run
  1991-92 A 5 1600-meter run
      3 3200-meter run
  1992-93 A 4 3200-meter run
      6 1600-meter run

Yates City

Name Year Class Place Event
Tracy Miller 1978-79 A 6t high jump
  1979-80 A 3 high jump
  1980-81 A 6t high jump

Yorkville

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 1989-90 A 3 4x400-meter relay
  1991-92 A 1 4x800-meter relay
      8 4x400-meter relay
  1992-93 A 7 4x800-meter relay
  1994-95 A 6 4x400-meter relay
  2008-09 2A 1 4x800-meter relay
      9 4x400-meter relay
  2009-10 2A 2 4x800-meter relay
  2010-11 2A 1 4x800-meter relay
  2011-12 3A 7 4x800-meter relay
  2012-13 3A 3 4x800-meter relay
Rachel Augius 2013-14 3A 3 high jump
  2014-15 3A 4 high jump
Cristin Bartles 1994-95 A 6 4x400-meter relay
Esther Bell 2008-09 2A 9 4x400-meter relay
      1 4x800-meter relay
  2009-10 2A 2 4x800-meter relay
  2010-11 2A 1 4x800-meter relay
  2011-12 3A 7 4x800-meter relay
Skyler Bollinger 2012-13 3A 3 4x800-meter relay
      5 1600-meter run
  2013-14 3A 7 1600-meter run
  2014-15 3A 8 800-meter run
Katrina Donarski 2008-09 2A 9 4x400-meter relay
      9 400-meter dash
  2009-10 2A 2 4x800-meter relay
      5 400-meter dash
Kerry Duffy 1991-92 A 1 4x800-meter relay
Sam Elliott 2008-09 2A 8 pole vault
  2009-10 2A 4 pole vault
Megan Frisk 2008-09 2A 1 4x800-meter relay
Laura Gilbert 1994-95 A 6 4x400-meter relay
Ali Hester 2008-09 2A 1 4x800-meter relay
      9 4x400-meter relay
      6 1600-meter run
  2009-10 2A 2 4x800-meter relay
  2010-11 2A 1 4x800-meter relay
      5 1600-meter run
  2011-12 3A 7 4x800-meter relay
Debbie Januchowski 1991-92 A 1 4x800-meter relay
Jenny Kline 1994-95 A 8 100-meter high hurdles
Casey Kramer 2011-12 3A 7 4x800-meter relay
  2012-13 3A 3 4x800-meter relay
Pam Krantz 1984-85 A 6 3200-meter run
Kelsey Leedy 2011-12 3A 7 4x800-meter relay
  2012-13 3A 3 4x800-meter relay
Leena Palmer 2009-10 2A 2 4x800-meter relay
  2010-11 2A 1 4x800-meter relay
Tess Pierce 1994-95 A 6 4x400-meter relay
Christen Sebby 2008-09 2A 9 4x400-meter relay
      3 800-meter run
      1 4x800-meter relay
Justine Sleezer 1990-91 A 6 300-meter low hurdles
  1991-92 A 8 100-meter high hurdles
      1 300-meter low hurdles
Bri Stuepfert 2010-11 2A 1 4x800-meter relay
  2012-13 3A 3 4x800-meter relay
Ann Tocheck 1991-92 A 1 4x800-meter relay
Meghan Voiland 2001-02 A 1 pole vault
      5 100-meter high hurdles
  2002-03 AA 3 pole vault
Marsha Williams 1994-95 A 6 4x400-meter relay
Lyn Wismiller 1991-92 A 1 4x800-meter relay

Yorkville (H.S.)

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 2015-16 3A 6 4x800-meter relay
  2016-17 3A 8 4x800-meter relay
Sydney Anderson 2015-16 3A 7 high jump
  2016-17 3A 3 high jump
Olivia Borowiak 2016-17 3A 8 4x800-meter relay
Maddie Dearborn 2016-17 3A 8 4x800-meter relay
Emily Eberhart 2015-16 3A 6 4x800-meter relay
  2016-17 3A 8 4x800-meter relay
Alexis Grandys 2016-17 3A 8 4x800-meter relay
Rachel Hunter 2016-17 3A 4 300-meter low hurdles
Becca Jasutis 2015-16 3A 6 4x800-meter relay
Summer Pierson 2015-16 3A 9 3200-meter run
      6 4x800-meter relay
Julia Schultz 2015-16 3A 6 4x800-meter relay
Louisa Washburn 2015-16 3A 3 pole vault

Zion (Z.-Benton)

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 2001-02 AA 9 800-meter medley relay
Aireonna Bailey 2004-05 AA 4 200-meter dash
  2005-06 AA 4 200-meter dash
      9 100-meter dash
  2007-08 AA 5 100-meter dash
Sandy Butler 1976-77   1 discus throw
  1977-78 AA 7 discus throw
Janita Denham 2001-02 AA 9 800-meter medley relay
Ronesha Franklin 1999-00 AA 4 triple jump
Robyn Harris 2002-03 AA 8 shot put
Lamisha Hines 2001-02 AA 9 800-meter medley relay
      6 400-meter dash
  2002-03 AA 4 300-meter low hurdles
Joanna Miller 1982-83 AA 7 discus throw
Raven Morris 2015-16 3A 3 shot put
Mary Overton 1980-81 AA 3 shot put
Crystal Payne 1986-87 AA 5 shot put
Kelly Pesola 1985-86 AA 6 high jump
Chaneka Ruskin 2001-02 AA 9 800-meter medley relay
Kimberly Sawyer 2001-02 AA 9 800-meter medley relay
Heather Shaw 1999-00 AA 3 discus throw
Lacey Simpson 2002-03 AA 7 triple jump
Leah Steele 1992-93 AA 8 800-meter run