Girls Track & Field Medalists

* Last updated at 7:37 pm on Sunday, September 17, 2017

Print this page

Rantoul

Name Year Class Place Event
Kiara Clark-Lewis 2004-05 AA 6 200-meter dash
      5 100-meter dash
  2005-06 AA 3 100-meter dash
      3 200-meter dash
Lena Geronimo 1999-00 AA 2 long jump
  2001-02 AA 6 long jump
      6 100-meter high hurdles
Lori Moran 1973-74   7 high jump

Raymond (Lincolnwood)

Name Year Class Place Event
Peggy Pitchford 1979-80 A 3 long jump

Red Bud

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 1978-79 A 7 1-mile relay
Brittney Burmester 2012-13 1A 3 1600-meter run
      1 3200-meter run
Keri Burmester 2014-15 1A 6 3200-meter run
      9 1600-meter run
Deanna Deterding 2012-13 1A 8 3200-meter run
Annette Dobbs 1981-82 A 7 high jump
  1982-83 A 2 high jump
  1983-84 A 2 high jump
Tonya Draves 1984-85 A 4 long jump
Amy Pelate 1990-91 A 1 100-meter high hurdles
Kim Roy 1996-97 A 5 200-meter dash
  1997-98 A 4 200-meter dash
      3 100-meter dash

Reddick

Name Year Class Place Event
Gina Christensen 1982-83 A 4 discus throw
  1983-84 A 2 discus throw
Sandy Harris 1983-84 A 4 shot put

Richmond (R.-Burton)

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 1996-97 A 6 800-meter medley relay
  1999-00 A 2 4x200-meter relay
  2000-01 A 8 800-meter medley relay
      3 4x400-meter relay
  2001-02 A 3 4x400-meter relay
  2002-03 A 4 4x400-meter relay
Katie Anderson 2000-01 A 3 4x400-meter relay
      8 800-meter medley relay
  2002-03 A 4 4x400-meter relay
Brittany Breunig 1996-97 A 6 800-meter medley relay
  1999-00 A 2 4x200-meter relay
Jacie Fiedler 2003-04 A 4 triple jump
Mindy Harrington 2006-07 AA 9 shot put
Jennifer Jacobs 1996-97 A 6 800-meter medley relay
Crystal Knigge 2000-01 A 3 4x400-meter relay
  2001-02 A 3 4x400-meter relay
Jennifer Knigge 2001-02 A 3 4x400-meter relay
Jenny Knigge 1999-00 A 2 4x200-meter relay
  2000-01 A 3 4x400-meter relay
      8 800-meter medley relay
Carrie May 1996-97 A 6 800-meter medley relay
Tiffany Muehe 1999-00 A 2 4x200-meter relay
  2000-01 A 8 800-meter medley relay
  2001-02 A 3 4x400-meter relay
  2002-03 A 4 4x400-meter relay
Jacquelyn Olsen 1999-00 A 2 4x200-meter relay
  2000-01 A 8 800-meter medley relay
      3 4x400-meter relay
  2001-02 A 3 4x400-meter relay
  2002-03 A 4 4x400-meter relay
Lisa Pech 1996-97 A 6 800-meter medley relay
Heidi Regnier 1992-93 A 4 shot put
Ashley Von Busch 2002-03 A 4 4x400-meter relay
Lindsey Wilkins 2008-09 2A 3 1600-meter run
      6 800-meter run

Richton Park (Rich South)

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 1991-92 AA 5 4x200-meter relay
  1992-93 AA 7 4x100-meter relay
  1995-96 AA 4 800-meter medley relay
  1999-00 AA 7 4x100-meter relay
  2000-01 AA 3 800-meter medley relay
      5 4x200-meter relay
  2008-09 2A 7 4x400-meter relay
      6 4x100-meter relay
  2009-10 2A 1 4x400-meter relay
  2010-11 2A 1 4x400-meter relay
  2011-12 2A 1 4x400-meter relay
  2014-15 2A 2 4x200-meter relay
      5 4x100-meter relay
      3 4x400-meter relay
  2015-16 2A 5 4x100-meter relay
      1 4x200-meter relay
      3 4x400-meter relay
  2016-17 2A 8 4x400-meter relay
      7 4x200-meter relay
      5 4x100-meter relay
Shavon Alexander 1995-96 AA 4 triple jump
      3 long jump
      4 800-meter medley relay
  1996-97 AA 3 long jump
  1997-98 AA 4 long jump
Nadia Baldwin 1993-94 AA 6 100-meter dash
Courtney Barker 2008-09 2A 7 4x400-meter relay
Christina Coleman 1999-00 AA 7 4x100-meter relay
  2000-01 AA 3 800-meter medley relay
      5 4x200-meter relay
Shanae Connell 2008-09 2A 7 4x400-meter relay
Amia Cook 2016-17 2A 8 4x400-meter relay
Ninaa Edwards 2011-12 2A 1 4x400-meter relay
  2013-14 2A 6 100-meter high hurdles
Chasity Evans 2008-09 2A 6 4x100-meter relay
Dasia Evans 2013-14 2A 6 400-meter dash
      7 high jump
  2015-16 2A 2 high jump
Jezelle Evans 1999-00 AA 7 4x100-meter relay
      6 100-meter high hurdles
Shantika Ford-Sewell 2008-09 2A 6 4x100-meter relay
      7 4x400-meter relay
CiErra Garrett 2010-11 2A 1 4x400-meter relay
  2011-12 2A 1 4x400-meter relay
      6 400-meter dash
Ci'erra Garrett 2009-10 2A 1 4x400-meter relay
  2012-13 2A 8 400-meter dash
DeAsia Garrett 2010-11 2A 1 4x400-meter relay
  2011-12 2A 7 400-meter dash
      1 4x400-meter relay
De'Asia Garrett 2009-10 2A 7 400-meter dash
      1 4x400-meter relay
Debbie Gust 1972-73   2 high jump
Kimirah Hanson 2016-17 2A 8 4x400-meter relay
Lanice Hardy 2016-17 2A 8 4x400-meter relay
Brittany Hollie 2014-15 2A 3 4x400-meter relay
      5 4x100-meter relay
      2 4x200-meter relay
  2015-16 2A 5 4x100-meter relay
      3 4x400-meter relay
      1 4x200-meter relay
  2016-17 2A 7 4x200-meter relay
      5 4x100-meter relay
Tyler Hudson 2009-10 2A 1 4x400-meter relay
Pat Hughes 1972-73   2 80-yard low hurdles
Amber Jones 2013-14 2A 8 200-meter dash
  2014-15 2A 2 4x200-meter relay
      5 4x100-meter relay
      6 200-meter dash
  2015-16 2A 5 4x100-meter relay
      1 4x200-meter relay
      6 200-meter dash
Likkaya Keys 2015-16 2A 3 4x400-meter relay
      5 4x100-meter relay
  2016-17 2A 5 4x100-meter relay
      9 400-meter dash
      8 4x400-meter relay
Taylor Kriha 2008-09 2A 7 4x400-meter relay
  2009-10 2A 1 4x400-meter relay
  2010-11 2A 1 4x400-meter relay
  2011-12 2A 1 4x400-meter relay
Zoe Kriha 2014-15 2A 3 4x400-meter relay
Carmeia Lane 2010-11 2A 1 4x400-meter relay
India Lee 2014-15 2A 3 4x400-meter relay
      5 4x100-meter relay
      2 4x200-meter relay
  2015-16 2A 5 4x100-meter relay
      3 4x400-meter relay
      1 4x200-meter relay
Jerika Lewis 2008-09 2A 3 200-meter dash
      8 100-meter dash
      3 400-meter dash
      6 4x100-meter relay
Margo Mensah 1999-00 AA 7 4x100-meter relay
Dee Moore 1999-00 AA 7 4x100-meter relay
Camille Osborne 2016-17 2A 7 4x200-meter relay
      5 4x100-meter relay
      9 long jump
Tomia Peebles 2000-01 AA 5 4x200-meter relay
      3 800-meter medley relay
      9 long jump
Yahshi Rice 2000-01 AA 3 800-meter medley relay
      5 4x200-meter relay
Natasha Seymour 2011-12 2A 5 100-meter hurdles
  2012-13 2A 6 100-meter high hurdles
Falilat Shokumbi 1995-96 AA 4 800-meter medley relay
Chelsey Simmons 2008-09 2A 6 4x100-meter relay
Ashley Smith 2000-01 AA 5 4x200-meter relay
      3 800-meter medley relay
Tiffany Smith 1995-96 AA 4 800-meter medley relay
India Steward 2010-11 2A 6 long jump
Zaria Tallie 2014-15 2A 3 4x400-meter relay
  2015-16 2A 3 4x400-meter relay
Akilah Thomas 2014-15 2A 2 4x200-meter relay
      5 4x100-meter relay
Taylor Valladay 2015-16 2A 1 4x200-meter relay
  2016-17 2A 5 4x100-meter relay
      7 4x200-meter relay
Jetaun Wilson 1995-96 AA 4 800-meter medley relay
MeLaunie Wright 2016-17 2A 7 4x200-meter relay

River Forest (Trinity)

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 2014-15 2A 2 4x100-meter relay
Sierra Brown 2014-15 2A 2 4x100-meter relay
      8 100-meter high hurdles
      5 triple jump
  2015-16 2A 8 high jump
      2 triple jump
      5 long jump
Alexis Gay 2014-15 2A 2 4x100-meter relay
Hailey Hansen 2015-16 2A 5 3200-meter run
Kenzie Hunt 2014-15 2A 2 4x100-meter relay
Anna Sloan 2012-13 2A 8 100-meter dash
      8 200-meter dash
  2013-14 2A 4 200-meter dash
      3 100-meter dash
  2014-15 2A 2 4x100-meter relay
      3 100-meter dash
      3 200-meter dash

River Grove (Guerin)

Name Year Class Place Event
Eryn Fallon 2010-11 2A 8 3200-meter run

Riverside (R.-Brookfield)

Name Year Class Place Event
Alexis Adams 2009-10 2A 3 discus throw
Katrina Price 1984-85 AA 8 3200-meter run
  1985-86 AA 5 3200-meter run
  1986-87 AA 2 3200-meter run
      2 1600-meter run
  1987-88 AA 2 1600-meter run
      2 3200-meter run
Emily Swift 2008-09 2A 5 pole vault

Riverton

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 1977-78 A 6 880-yard medley relay
  1978-79 A 7 880-yard medley relay
  1979-80 A 7 4x200-meter relay
  1986-87 A 5 800-meter medley relay
      1 4x400-meter relay
  1987-88 A 1 4x400-meter relay
  1988-89 A 1 4x400-meter relay
      2 800-meter medley relay
Misty Buckhold 1978-79 A 7 100-yard dash
Tracy Ciota 1979-80 A 3 3200-meter run
Kerrie Glintborg 1986-87 A 3 800-meter run
      1 4x400-meter relay
  1987-88 A 1 4x400-meter relay
      3 800-meter run
  1988-89 A 3 800-meter run
      1 4x400-meter relay
Kristie Glintborg 1986-87 A 1 4x400-meter relay
  1987-88 A 1 4x400-meter relay
  1988-89 A 1 4x400-meter relay
Janice Hamende 1977-78 A 5 220-yard dash
  1978-79 A 4 220-yard dash
  1979-80 A 4 100-meter low hurdles
Kellie Herren 1986-87 A 1 4x400-meter relay
  1987-88 A 1 4x400-meter relay
  1988-89 A 1 4x400-meter relay
Peggy Robinson 1977-78 A 6 100-yard dash
Heather Sexton 1986-87 A 1 4x400-meter relay
  1987-88 A 1 4x400-meter relay
  1988-89 A 1 4x400-meter relay
      3 100-meter high hurdles
Jelena Starman 1991-92 A 8 discus throw
  1992-93 A 4 discus throw

Roanoke (R.-Benson)

Name Year Class Place Event
Heidi Steffen 1978-79 A 4 long jump
      6 220-yard dash
Jolinda Wheelwright 1980-81 A 7 800-meter run

Robinson

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 1972-73   5 440-yard relay
  1995-96 A 4 800-meter medley relay
  1996-97 A 4 800-meter medley relay
  1997-98 A 6 800-meter medley relay
  1998-99 A 1 800-meter medley relay
  1999-00 A 8 800-meter medley relay
Lade Akande 2002-03 A 5 shot put
      3 discus throw
  2003-04 A 5 shot put
      5 discus throw
  2004-05 A 7 100-meter high hurdles
      2 discus throw
      5 shot put
Lori Branson 1977-78 A 3 shot put
  1978-79 A 3 shot put
Nancy Brigham 1972-73   5 100-yard dash
      5 50-yard dash
  1973-74   5 50-yard dash
  1974-75   4 50-yard dash
Maggie Chenault 2007-08 A 5 pole vault
Erin Elder 1995-96 A 4 800-meter medley relay
Leanne Goff 1986-87 A 7 discus throw
Brandy Halterman 1995-96 A 1 400-meter dash
      4 800-meter medley relay
  1996-97 A 4 800-meter medley relay
      1 400-meter dash
Micah Hoisington 1995-96 A 4 800-meter medley relay
  1996-97 A 4 800-meter medley relay
Tammy Mikeworth 1996-97 A 4 800-meter medley relay
  1997-98 A 6 800-meter medley relay
  1998-99 A 1 800-meter medley relay
  1999-00 A 8 800-meter medley relay
Marci Neely 1996-97 A 4 800-meter medley relay
TeNeal Pinkston 2004-05 A 7 3200-meter run
  2005-06 A 4 3200-meter run
  2006-07 A 8 3200-meter run
Crystal Schnitker 1997-98 A 6 800-meter medley relay
  1998-99 A 1 800-meter medley relay
  1999-00 A 8 800-meter medley relay
      1 long jump
  2000-01 A 5 long jump
Lindsay Shimer 1997-98 A 6 800-meter medley relay
  1998-99 A 1 800-meter medley relay
  1999-00 A 8 800-meter medley relay
      7 400-meter dash
Charity Skidmore 1995-96 A 4 800-meter medley relay
Nancy Stone 1986-87 A 7 100-meter low hurdles
  1987-88 A 7 100-meter low hurdles
  1988-89 A 1 100-meter high hurdles
  1989-90 A 1 100-meter high hurdles
      2 300-meter low hurdles
Carrie Wesley 2000-01 A 5 high jump
Shanna Wilson 1997-98 A 6 800-meter medley relay
  1998-99 A 1 800-meter medley relay
  1999-00 A 8 800-meter medley relay

Rochelle

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 2008-09 2A 6 4x400-meter relay
  2009-10 2A 3 4x800-meter relay
  2010-11 2A 5 4x200-meter relay
  2015-16 2A 7 4x400-meter relay
  2016-17 2A 3 4x400-meter relay
Morgan Baker 2015-16 2A 7 4x400-meter relay
  2016-17 2A 3 4x400-meter relay
Kelsey Barkei 2010-11 2A 5 4x200-meter relay
Michelle Dobbs 2009-10 2A 3 4x800-meter relay
  2011-12 2A 3 800-meter run
  2012-13 2A 1 800-meter run
Sarah Glaser 2009-10 2A 3 4x800-meter relay
Brooke Hatfield 2008-09 2A 6 4x400-meter relay
  2009-10 2A 3 4x800-meter relay
  2010-11 2A 5 4x200-meter relay
      8 300-meter low hurdles
Jen Jenkins 2007-08 AA 7 triple jump
  2008-09 2A 6 4x400-meter relay
      1 triple jump
      3 long jump
Morgan Knight 2015-16 2A 7 4x400-meter relay
  2016-17 2A 3 4x400-meter relay
Breanna Newton 2009-10 2A 3 4x800-meter relay
Brittany Sanderson 2010-11 2A 5 4x200-meter relay
Morgan Siwicki 2008-09 2A 6 4x400-meter relay
Lexi Sondergoth 2008-09 2A 6 4x400-meter relay
      4 long jump
  2009-10 2A 8 long jump
  2010-11 2A 5 4x200-meter relay
      2 long jump
      2 triple jump
      4 200-meter dash
Franny Vardman 2015-16 2A 7 4x400-meter relay
  2016-17 2A 3 4x400-meter relay
Jacie Wyatt 2015-16 2A 7 4x400-meter relay
  2016-17 2A 3 4x400-meter relay

Rochester

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 1977-78 A 8 880-yard relay
  1991-92 A 2 4x200-meter relay
      2 4x100-meter relay
  1992-93 A 1 4x100-meter relay
  1993-94 A 1 4x200-meter relay
      1 4x100-meter relay
  1994-95 A 7 4x100-meter relay
  1995-96 A 6 4x200-meter relay
  1996-97 A 5 4x100-meter relay
      3 4x200-meter relay
  2000-01 A 9 4x100-meter relay
  2001-02 A 9 4x200-meter relay
      5 4x100-meter relay
  2002-03 A 7 4x200-meter relay
      8 4x400-meter relay
  2003-04 A 3 4x800-meter relay
      5 4x400-meter relay
  2004-05 A 5 4x800-meter relay
  2005-06 A 6 4x800-meter relay
  2012-13 2A 3 4x800-meter relay
  2015-16 2A 8 4x800-meter relay
Karen Anderson 2000-01 A 9 4x100-meter relay
  2001-02 A 9 4x200-meter relay
      5 4x100-meter relay
Lindsay Atwood 1995-96 A 6 4x200-meter relay
  1996-97 A 3 4x200-meter relay
      5 4x100-meter relay
Taylor Bartolozzi 2012-13 2A 3 4x800-meter relay
Julie Beaty 1984-85 A 4 discus throw
Tracy Beaty 1982-83 A 7 200-meter low hurdles
Christi Becker 1990-91 A 7 100-meter high hurdles
  1991-92 A 5 100-meter high hurdles
Courtney Bell 1996-97 A 5 4x100-meter relay
Erica Bertrand 2008-09 1A 2 pole vault
  2009-10 1A 8 pole vault
Madeline Campbell 2015-16 2A 8 4x800-meter relay
      8 3200-meter run
  2016-17 2A 9 3200-meter run
Marisa Cannon 2000-01 A 9 4x100-meter relay
  2001-02 A 5 4x100-meter relay
      9 4x200-meter relay
Jennie Collings 1981-82 A 8 discus throw
      8 shot put
Heather Cox 2005-06 A 3 pole vault
  2006-07 A 5 pole vault
Mary Cragoe 1974-75   1 high jump
  1975-76   1 high jump
  1976-77   3 high jump
Hillary Croxton 1995-96 A 6 4x200-meter relay
Leah Dial 2000-01 A 9 4x100-meter relay
  2001-02 A 9 4x200-meter relay
      5 4x100-meter relay
  2002-03 A 5 pole vault
      7 4x200-meter relay
Laura Dieden 2002-03 A 8 4x400-meter relay
Kennedy Duffy 2015-16 2A 8 4x800-meter relay
Krissy Finley 2012-13 2A 3 4x800-meter relay
Kim Heath 1992-93 A 1 4x100-meter relay
  1993-94 A 1 4x200-meter relay
Sara Howe 1996-97 A 3 4x200-meter relay
Katie Huffman 2002-03 A 7 4x200-meter relay
Lisa Jostes 1982-83 A 5 3200-meter run
      8 1600-meter run
Courtney Keller 1993-94 A 2 100-meter high hurdles
      1 4x200-meter relay
      1 4x100-meter relay
  1994-95 A 7 4x100-meter relay
      3 100-meter high hurdles
Amanda Kemp 1994-95 A 7 4x100-meter relay
  1995-96 A 6 4x200-meter relay
  1996-97 A 3 4x200-meter relay
      5 4x100-meter relay
Shelly Kemp 1990-91 A 8 200-meter dash
      8 100-meter dash
  1991-92 A 4 200-meter dash
      4 100-meter dash
  1992-93 A 1 200-meter dash
      1 4x100-meter relay
  1993-94 A 1 4x100-meter relay
      1 4x200-meter relay
      3 100-meter dash
      1 200-meter dash
Stephanie Kilburn 2002-03 A 7 4x200-meter relay
      8 4x400-meter relay
      3 300-meter low hurdles
Lori Kreiser 1992-93 A 1 4x100-meter relay
  1993-94 A 1 4x100-meter relay
      6 100-meter dash
Ashleigh Laningham 1992-93 A 1 4x100-meter relay
  1993-94 A 1 4x100-meter relay
      1 4x200-meter relay
  1994-95 A 7 4x100-meter relay
      2 200-meter dash
Michelle Lee 1985-86 A 7 300-meter low hurdles
Meagan McNicholas 2012-13 2A 3 4x800-meter relay
      3 1600-meter run
Shannon Meloy 2000-01 A 9 4x100-meter relay
  2001-02 A 5 4x100-meter relay
      9 4x200-meter relay
Lindsey Mulvey 2002-03 A 8 4x400-meter relay
  2003-04 A 5 4x400-meter relay
      3 4x800-meter relay
  2004-05 A 5 4x800-meter relay
Carli Murphy 2002-03 A 8 4x400-meter relay
      7 4x200-meter relay
  2003-04 A 5 4x400-meter relay
Leann Murphy 2003-04 A 5 4x400-meter relay
      3 4x800-meter relay
  2004-05 A 5 4x800-meter relay
  2005-06 A 5 800-meter run
      6 4x800-meter relay
Amanda Nelson 2013-14 2A 8 100-meter high hurdles
Ericha Nowakowski 2003-04 A 3 4x800-meter relay
      5 4x400-meter relay
  2005-06 A 6 4x800-meter relay
Antonette Palumbo 2005-06 A 8 high jump
Laura Patrick 1994-95 A 4 discus throw
      5 shot put
  1995-96 A 6 discus throw
Katherine Petty 2015-16 2A 8 4x800-meter relay
Alana Potter 1995-96 A 6 4x200-meter relay
  1996-97 A 5 4x100-meter relay
      3 4x200-meter relay
Amanda Prior-Alton 1994-95 A 7 4x100-meter relay
Jennifer Punke 2004-05 A 5 4x800-meter relay
Jeni Rosen 1994-95 A 8 shot put
Laryn Sapetti 2013-14 2A 6 pole vault
  2014-15 2A 7 pole vault
Abby Shunk 2003-04 A 3 4x800-meter relay
  2005-06 A 6 4x800-meter relay
McKenzie Swope 2015-16 2A 8 4x800-meter relay
Nicole Tabatabai 2012-13 2A 3 4x800-meter relay
Kayla Worker 2004-05 A 5 4x800-meter relay
  2005-06 A 6 4x800-meter relay

Rock Falls

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 2003-04 A 9 4x200-meter relay
      9 4x100-meter relay
  2008-09 1A 5 4x200-meter relay
  2010-11 1A 4 4x400-meter relay
      4 4x200-meter relay
  2016-17 2A 8 4x800-meter relay
Molly Buck 2016-17 2A 8 4x800-meter relay
Michaela Busch 2015-16 2A 7 high jump
Kimari Campbell 2008-09 1A 5 4x200-meter relay
Kimarri Campbell 2009-10 1A 9 100-meter dash
Dallas Clevenger 2014-15 2A 4 800-meter run
Savanah Davis 2010-11 1A 4 4x200-meter relay
      4 4x400-meter relay
Danyelle Ehredt 2008-09 1A 5 4x200-meter relay
Bailee Fortney 2016-17 2A 8 4x800-meter relay
Cathi Frank 1978-79 AA 8 1-mile run
      5 880-yard run
  1979-80 AA 8 800-meter run
Conni Frank 1978-79 AA 4 1-mile run
      3 2-mile run
JaKenna Gilbert 2001-02 A 6 200-meter dash
      6 high jump
  2002-03 A 5 long jump
  2003-04 A 9 4x100-meter relay
      9 4x200-meter relay
Alexandra Gomez 2016-17 2A 8 4x800-meter relay
Lauren Haas 2011-12 2A 7 discus throw
Ashley Keaschall 2003-04 A 9 4x100-meter relay
      9 4x200-meter relay
  2004-05 A 3 300-meter low hurdles
      6 100-meter high hurdles
Morgan Mammosser 2010-11 1A 4 4x400-meter relay
      4 4x200-meter relay
Julie Nelson 1980-81 AA 4 discus throw
Marissa Nuesbaum 2008-09 1A 5 4x200-meter relay
Maryssa Nusbaum 2010-11 1A 4 4x200-meter relay
      4 4x400-meter relay
Erin Porter 2016-17 2A 8 4x800-meter relay
Bre Richardson 2008-09 1A 5 4x200-meter relay
Katie Steder 2003-04 A 9 4x200-meter relay
      9 4x100-meter relay
      7 100-meter dash
Paige Wade 2010-11 1A 4 4x400-meter relay
      4 4x200-meter relay
Jenny Waggoner 1996-97 A 8 200-meter dash
Vicky Walters 1976-77   5 shot put
  1977-78 AA 2 shot put
  1978-79 AA 5 shot put
Rebecca Woodhurst 2003-04 A 9 4x100-meter relay
      9 4x200-meter relay

Rock Island (Alleman)

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 1987-88 A 1 4x100-meter relay
  1988-89 A 2 4x200-meter relay
  1990-91 A 6 4x400-meter relay
  1991-92 A 3 4x400-meter relay
      5 4x200-meter relay
  1992-93 A 7 4x400-meter relay
      4 4x800-meter relay
  1993-94 A 2 4x800-meter relay
  1994-95 A 1 4x800-meter relay
  1998-99 A 8 4x400-meter relay
Colleen Doak 1984-85 AA 7 1600-meter run
  1986-87 AA 5 1600-meter run
  1987-88 A 7 800-meter run
Mary Doak 1976-77   3 2-mile run
Michelle Friedland 2004-05 A 9 100-meter dash
      6 200-meter dash
Jensie Grigsby 1987-88 A 1 4x100-meter relay
  1988-89 A 6 200-meter dash
Julie Haronik 1998-99 A 8 4x400-meter relay
Becky Hawley 1994-95 A 1 4x800-meter relay
Taelar Hillyer 2008-09 2A 3 pole vault
Kathleen Hogan 2008-09 2A 5 800-meter run
Alissa Johnson 1994-95 A 1 4x800-meter relay
Jaimee Layer 1998-99 A 8 4x400-meter relay
Megan Manning 2004-05 A 3 shot put
  2005-06 AA 4 shot put
  2006-07 AA 2 shot put
Brianne Marriott 2003-04 A 9 pole vault
  2004-05 A 4 pole vault
Erika Meyers 1987-88 A 1 4x100-meter relay
Erin Miner 1994-95 A 1 4x800-meter relay
Kiah O'Neal 2016-17 1A 2 high jump
Andrea Piasecki 1994-95 A 1 4x800-meter relay
Angie Schmitt 1990-91 A 3 high jump
  1991-92 A 2 100-meter high hurdles
Chris Schwartz 1981-82 AA 5 800-meter run
  1982-83 AA 3 1600-meter run
Kara Seibert 2002-03 A 6 high jump
Aaron Shemek 1998-99 A 8 4x400-meter relay
Amy Shemek 1987-88 A 4 300-meter low hurdles
  1988-89 A 4 300-meter low hurdles
  1989-90 A 1 300-meter low hurdles
      2 100-meter high hurdles
  1990-91 A 1 300-meter low hurdles
      2 100-meter high hurdles
Sarah Stack 1998-99 A 8 4x400-meter relay
Liz Van Hoorweghe 1993-94 A 6 discus throw
Jenny Van Wiel 1987-88 A 1 4x100-meter relay
  1988-89 A 8 long jump
Isabel Watts 2014-15 1A 7 triple jump
Tajuana Wells 1987-88 A 1 4x100-meter relay

Rock Island (H.S.)

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 1980-81 AA 6 800-meter medley relay
  1981-82 AA 3 4x400-meter relay
      3 4x200-meter relay
      3 800-meter medley relay
  1982-83 AA 5 4x400-meter relay
      8 4x200-meter relay
  1985-86 AA 3 800-meter medley relay
      7 4x100-meter relay
  1987-88 AA 6 4x100-meter relay
      6 4x400-meter relay
  1988-89 AA 7 800-meter medley relay
      6 4x400-meter relay
  1989-90 AA 4 4x200-meter relay
      3 4x400-meter relay
      3 800-meter medley relay
  1990-91 AA 5 4x400-meter relay
      4 800-meter medley relay
  1992-93 AA 6 4x100-meter relay
      5 4x200-meter relay
  2005-06 AA 6 800-meter medley relay
  2006-07 AA 7 4x100-meter relay
      8 4x200-meter relay
  2007-08 AA 3 4x100-meter relay
  2008-09 2A 6 4x200-meter relay
      4 4x400-meter relay
      1 4x100-meter relay
  2009-10 2A 8 4x100-meter relay
      2 4x200-meter relay
      3 4x400-meter relay
  2010-11 2A 8 4x800-meter relay
      5 4x100-meter relay
      6 4x400-meter relay
  2011-12 3A 3 4x200-meter relay
      4 4x100-meter relay
  2012-13 3A 2 4x200-meter relay
      2 4x100-meter relay
  2013-14 3A 2 4x100-meter relay
      2 4x200-meter relay
  2014-15 3A 9 4x200-meter relay
  2015-16 3A 5 4x100-meter relay
  2016-17 3A 9 4x100-meter relay
Mariah Anderson 2014-15 3A 9 4x200-meter relay
  2015-16 3A 5 4x100-meter relay
Celeste Arteaga 2010-11 2A 8 4x800-meter relay
Jessica Bacon 2010-11 2A 8 4x800-meter relay
Ciana Baker 2006-07 AA 8 4x200-meter relay
Celia Bester 1985-86 AA 8 200-meter dash
Hart Brittney 2007-08 AA 3 4x100-meter relay
Olivia Brooks 2010-11 2A 6 4x400-meter relay
  2012-13 3A 2 4x100-meter relay
Chanel Brown 2000-01 AA 8 triple jump
  2001-02 AA 6 triple jump
Carrie Carpenter 2001-02 AA 5 discus throw
  2002-03 AA 4 discus throw
      6 shot put
  2003-04 AA 5 discus throw
      4 shot put
Turner Ciara 2007-08 AA 3 4x100-meter relay
Dyashia Colvin 2016-17 3A 9 4x100-meter relay
Camryn Commodore 2015-16 3A 5 4x100-meter relay
Camryn Comodore 2016-17 3A 9 4x100-meter relay
Joanna Cone 2009-10 2A 3 4x400-meter relay
  2010-11 2A 8 4x800-meter relay
Chris Coolidge 1985-86 AA 4 high jump
  1986-87 AA 2t high jump
  1987-88 AA 1 high jump
Ebony Craig 2008-09 2A 6 triple jump
Mykedra Craig 2016-17 3A 9 4x100-meter relay
Julie Dietsch 2005-06 AA 6 800-meter medley relay
Carloyn Donaldson 2015-16 3A 5 4x100-meter relay
  2016-17 3A 9 4x100-meter relay
Corinthia Dothard 1995-96 AA 5 100-meter high hurdles
Telis Garcia 2008-09 2A 4 4x400-meter relay
  2009-10 2A 3 4x400-meter relay
      2 4x200-meter relay
      8 4x100-meter relay
  2010-11 2A 5 4x100-meter relay
      6 4x400-meter relay
Johnson Genesis 2007-08 AA 3 4x100-meter relay
Trineisha Gray 2008-09 2A 4 4x400-meter relay
  2011-12 3A 4 4x100-meter relay
      3 4x200-meter relay
Carmin Green 2002-03 AA 6 800-meter run
Cheryl Gunter 1985-86 AA 6 long jump
  1986-87 AA 6 long jump
Percella Harris 2005-06 AA 6 800-meter medley relay
Brittney Hart 2006-07 AA 7 4x100-meter relay
  2008-09 2A 6 4x200-meter relay
      1 4x100-meter relay
Tia Harvey 2004-05 AA 6 100-meter dash
      5 200-meter dash
      5 400-meter dash
  2006-07 AA 7 4x100-meter relay
      8 4x200-meter relay
      6 100-meter dash
Tiffany Hayes 1991-92 AA 2 100-meter high hurdles
Jalea Jackson 2008-09 2A 6 100-meter dash
      6 4x200-meter relay
Troy Jackson 2009-10 2A 8 4x100-meter relay
      2 4x200-meter relay
      3 4x400-meter relay
  2010-11 2A 5 4x100-meter relay
      6 4x400-meter relay
  2011-12 3A 3 4x200-meter relay
      4 4x100-meter relay
  2012-13 3A 2 4x100-meter relay
      2 4x200-meter relay
Demetria Johnson 2016-17 3A 4 100-meter high hurdles
Ebonie Johnson 2010-11 2A 6 4x400-meter relay
Genesis Johnson 2005-06 AA 6 800-meter medley relay
  2006-07 AA 8 4x200-meter relay
      7 4x100-meter relay
  2007-08 AA 1 400-meter dash
      6 200-meter dash
  2008-09 2A 2 400-meter dash
      4 4x400-meter relay
      4 200-meter dash
      1 4x100-meter relay
Kelicia Jones 1999-00 AA 7 triple jump
Cedreahna Kennedy 2014-15 3A 9 4x200-meter relay
  2016-17 3A 8 100-meter high hurdles
LaCresha Linton 2010-11 2A 5 4x100-meter relay
  2011-12 3A 4 4x100-meter relay
      3 4x200-meter relay
  2012-13 3A 2 4x200-meter relay
      2 4x100-meter relay
  2013-14 3A 2 4x200-meter relay
      2 4x100-meter relay
      9 200-meter dash
Courtney Loftin 2005-06 AA 4 triple jump
LaShawna Mapp 1995-96 AA 5 triple jump
Julie McCaw 1989-90 AA 7 300-meter low hurdles
  1990-91 AA 3 100-meter high hurdles
      3 300-meter low hurdles
Savannah McNair 1988-89 AA 4 100-meter high hurdles
Cynthia Meyers-Miles 2012-13 3A 2 4x200-meter relay
Cynthia Myers Miles 2013-14 3A 2 4x100-meter relay
      2 4x200-meter relay
Rochelle Muskeyvalley 2004-05 AA 8 long jump
  2005-06 AA 2 long jump
      6 800-meter medley relay
Cynthia Myers-Miles 2014-15 3A 9 4x200-meter relay
Dionna Reed 2010-11 2A 6 100-meter low hurdles
Triona Roberts 2008-09 2A 1 4x100-meter relay
      4 4x400-meter relay
      6 4x200-meter relay
  2009-10 2A 3 4x400-meter relay
      2 4x200-meter relay
      8 4x100-meter relay
      3 400-meter dash
Yalanda Rogan 1987-88 AA 6 100-meter dash
Katrina Roper 2001-02 AA 8 high jump
  2002-03 AA 8 high jump
  2003-04 AA 2 high jump
Michelle Strickland 2008-09 2A 5 high jump
Kirsten Tauke 2010-11 2A 8 4x800-meter relay
Mystique Thompson 2010-11 2A 5 4x100-meter relay
      8 100-meter dash
      5 200-meter dash
  2011-12 3A 3 4x200-meter relay
      5 100-meter dash
      4 4x100-meter relay
  2012-13 3A 2 4x200-meter relay
      7 100-meter dash
      2 4x100-meter relay
  2013-14 3A 2 4x200-meter relay
      9 100-meter dash
      2 4x100-meter relay
Roberts Triona 2007-08 AA 3 4x100-meter relay
Ciara Turner 2006-07 AA 7 4x100-meter relay
      8 4x200-meter relay
  2007-08 AA 8 300-meter low hurdles
  2008-09 2A 6 4x200-meter relay
      7 300-meter low hurdles
      1 4x100-meter relay
  2009-10 2A 8 4x100-meter relay
      2 4x200-meter relay
Hannah Willhite 2013-14 3A 2 4x100-meter relay
      2 4x200-meter relay
  2014-15 3A 9 4x200-meter relay
  2015-16 3A 5 4x100-meter relay

Rockford (Auburn)

Name Year Class Place Event
Jennifer Anderson 1997-98 AA 8 3200-meter run
Tonja McCall 1990-91 AA 6 100-meter high hurdles
Alexandria Mccoy 2015-16 3A 6 shot put

Rockford (Boylan Catholic)

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 2013-14 2A 3 4x800-meter relay
  2014-15 2A 6 4x200-meter relay
      5 4x800-meter relay
Delaney Appino 2013-14 2A 3 4x800-meter relay
  2014-15 2A 5 4x800-meter relay
  2015-16 2A 5 1600-meter run
      4 800-meter run
  2016-17 2A 2 1600-meter run
Bridget Bishop 2013-14 2A 9 shot put
  2015-16 2A 5 shot put
  2016-17 2A 4 shot put
Rebecca Filak 2014-15 2A 5 4x800-meter relay
Lindsay Herra 2012-13 2A 1 discus throw
Allison Ingham 2014-15 2A 6 4x200-meter relay
Kristina Kladar 2013-14 2A 3 4x800-meter relay
      7 800-meter run
Erica Lowry 2013-14 2A 3 4x800-meter relay
  2014-15 2A 5 4x800-meter relay
Savannah Mathews 2014-15 2A 6 4x200-meter relay
Grace McLaughlin 2014-15 2A 8 3200-meter run
  2015-16 2A 2 3200-meter run
  2016-17 2A 1 1600-meter run
      1 3200-meter run
Gabby Noland 2014-15 2A 6 4x200-meter relay
  2015-16 2A 7 400-meter dash
Kelsey Person 2013-14 2A 3 4x800-meter relay
  2014-15 2A 5 4x800-meter relay
Abby Ray 2014-15 2A 6 4x200-meter relay

Rockford (Boylan)

Name Year Class Place Event
Tressa Appino 2004-05 AA 5 shot put
Erin Didier 2008-09 3A 6 shot put
  2009-10 3A 6 shot put
Lindsay Herra 2011-12 2A 1 discus throw
Allison Renfro 2005-06 AA 8 discus throw
Jessie Strand 1996-97 AA 6 100-meter dash
      6 long jump
      6 400-meter dash
  1997-98 AA 7 400-meter dash
  1998-99 AA 7 400-meter dash
      6 long jump

Rockford (Christian Life)

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 2004-05 A 5 4x100-meter relay
  2005-06 A 9 4x200-meter relay
  2006-07 A 5 4x100-meter relay
      6 4x200-meter relay
Jayme Bulthaus 1993-94 A 6 3200-meter run
Faith Chew 2004-05 A 3 pole vault
      5 4x100-meter relay
Erin Farley 2013-14 1A 7 long jump
Stephanie Garcia 2006-07 A 5 4x100-meter relay
Deidra McIntosh 2004-05 A 5 4x100-meter relay
      3 long jump
Tailyr Negri 2004-05 A 5 4x100-meter relay
  2005-06 A 9 4x200-meter relay
  2006-07 A 5 4x100-meter relay
      6 4x200-meter relay
Michelle Regan 2006-07 A 6 4x200-meter relay
      5 4x100-meter relay
Jenner Sio 2004-05 A 5 4x100-meter relay
  2005-06 A 9 4x200-meter relay
  2006-07 A 2 triple jump
      5 4x100-meter relay
      6 4x200-meter relay
  2007-08 A 8 long jump
      4 triple jump
Brittany Smith 2005-06 A 9 4x200-meter relay
  2006-07 A 6 4x200-meter relay
Becky Tyo 1997-98 A 4 shot put
Holly Wiersema 2005-06 A 9 4x200-meter relay
      8 pole vault
  2007-08 A 3 pole vault

Rockford (East)

Name Year Class Place Event
Tammie Beasley 1997-98 AA 6 triple jump
Metria Bell 1987-88 AA 7 400-meter dash
Donna Cargill 1989-90 AA 1 400-meter dash
      4 100-meter dash
  1990-91 AA 1 100-meter dash
      1 200-meter dash
      1 400-meter dash
  1991-92 AA 1 100-meter dash
      1 200-meter dash
      1 400-meter dash
Patsy Cargill 1991-92 AA 2 300-meter low hurdles
  1992-93 AA 5 300-meter low hurdles
Dee Colon 1994-95 AA 5 discus throw
Rebecca Sedlak 1977-78 AA 7 shot put
Logan Tillmon 2009-10 2A 5 100-meter high hurdles
      7 200-meter dash
  2010-11 2A 7 100-meter low hurdles
  2011-12 2A 7 100-meter hurdles
      9 300-meter hurdles
  2012-13 3A 9 100-meter high hurdles
      6 300-meter low hurdles

Rockford (Guilford)

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 1980-81 AA 4 800-meter medley relay
  1985-86 AA 6 4x800-meter relay
  1991-92 AA 8 4x200-meter relay
Susan Agnew 1973-74   5 1-mile run
  1974-75   2 2-mile run
  1975-76   3 2-mile run
Sherry Allen 1982-83 AA 3 3200-meter run
Akilah Carter 1993-94 AA 2 100-meter high hurdles
      3 long jump
Lisa Coole 1989-90 AA 4 800-meter run
Sylvia Ekedahl 1974-75   7 80-yard low hurdles
Sheila Erickson 1977-78 AA 2 1-mile run
      1 2-mile run
Kaylin Himes 2004-05 AA 2 pole vault
  2005-06 AA 6 pole vault
Alexandra Nicholson 1972-73   5 long jump
Laura Osborne 1975-76   6 discus throw
Jenny Spangler 1980-81 AA 5 3200-meter run

Rockford (Jefferson)

Name Year Class Place Event
Sherlina Green 1999-00 AA 4 long jump
  2000-01 AA 5 long jump

Rockford (Keith Country Day)

Name Year Class Place Event
Paige Yoder 2016-17 1A 1 long jump

Rockford (Lutheran)

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 1977-78 A 7 880-yard relay
  1978-79 A 8 1-mile relay
      8 440-yard relay
      4 880-yard relay
  1992-93 A 8 4x400-meter relay
  1999-00 A 8 4x100-meter relay
      9 4x200-meter relay
Kris Busekros 1980-81 A 4 200-meter low hurdles
Madison Davis 2015-16 1A 7 triple jump
Stephanie Gallagher 2006-07 A 9 triple jump
Bettie Jo Hennig 1977-78 A 3 110-yard low hurdles
Beth Hesterberg 1977-78 A 5 long jump
  1978-79 A 5 long jump
Sarah Kortze 2008-09 1A 5 3200-meter run
Claire Mesa 2013-14 1A 7 800-meter run
Candice Nyarko 2001-02 A 9 300-meter low hurdles
  2002-03 A 7 300-meter low hurdles
Nicole Osolin 1999-00 A 8 4x100-meter relay
      9 4x200-meter relay
  2001-02 A 8 long jump
Amy Potter 1999-00 A 9 4x200-meter relay
      8 4x100-meter relay
Sara Potter 1999-00 A 8 4x100-meter relay
      9 4x200-meter relay
Stephanie Raymond 1999-00 A 9 4x200-meter relay
      8 4x100-meter relay
Courtney Sockwell 2015-16 1A 1 100-meter dash
      1 200-meter dash
  2016-17 1A 1 200-meter dash
      1 100-meter dash

Rockford (R. Christian)

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 2005-06 A 4 4x400-meter relay
  2006-07 A 3 4x400-meter relay
  2007-08 A 7 4x400-meter relay
Stephanie Braun 2006-07 A 3 4x400-meter relay
McKibben Courtney 2007-08 A 7 4x400-meter relay
Kiersten Ellis 2005-06 A 4 4x400-meter relay
  2006-07 A 3 4x400-meter relay
Molly Ellis 2005-06 A 4 4x400-meter relay
  2006-07 A 3 4x400-meter relay
  2007-08 A 4 100-meter dash
      2 400-meter dash
  2008-09 1A 5 100-meter dash
      3 200-meter dash
      4 400-meter dash
Reierson Emily 2007-08 A 7 4x400-meter relay
Madison Franseen 2015-16 1A 4 1600-meter run
  2016-17 1A 8 1600-meter run
Aulbrey Gailey 2005-06 A 4 4x400-meter relay
      7 800-meter run
Audrey Hooks 2010-11 1A 9 100-meter low hurdles
Courtney McKibben 2007-08 A 4 100-meter high hurdles
  2008-09 1A 5 100-meter high hurdles
  2009-10 1A 3 100-meter high hurdles
Ellis Molly 2007-08 A 7 4x400-meter relay
Hannah Orem 2005-06 A 4 4x400-meter relay
Emily Reierson 2006-07 A 3 4x400-meter relay
Braun Stephanie 2007-08 A 7 4x400-meter relay

Rockford (West)

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 1972-73   5t 880-yard relay
Linda Goedert 1986-87 AA 6 discus throw
Ann Thillen 1973-74   6 1-mile run

Rockton (Hononegah)

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 2004-05 AA 4 800-meter medley relay
  2005-06 AA 2 800-meter medley relay
  2013-14 3A 9 4x400-meter relay
  2015-16 3A 4 4x400-meter relay
Nicky Althoff 2013-14 3A 9 4x400-meter relay
  2015-16 3A 4 4x400-meter relay
      8 400-meter dash
Shelby Best 2004-05 AA 4 800-meter medley relay
  2005-06 AA 2 800-meter medley relay
Abby Bukowski 2015-16 3A 4 4x400-meter relay
Renee Carter 1993-94 AA 5 400-meter dash
Courtney Clayton 2010-11 3A 2 800-meter run
  2011-12 3A 1 800-meter run
      8 400-meter dash
  2012-13 3A 5 400-meter dash
      1 800-meter run
Becca Glon 2000-01 AA 6 pole vault
Patrice Jones 2010-11 3A 9 400-meter dash
Maura Logan 2014-15 3A 6 discus throw
Anna Loveland 2004-05 AA 4 800-meter medley relay
  2005-06 AA 2 800-meter medley relay
Bayli Martinetti 2013-14 3A 9 4x400-meter relay
Katrina Meyers 2015-16 3A 4 4x400-meter relay
Breanna Pierson 2013-14 3A 9 4x400-meter relay
Sophia Ponce 2003-04 AA 4 400-meter dash
  2004-05 AA 4 800-meter medley relay
      4 400-meter dash
  2005-06 AA 2 800-meter medley relay
      1 400-meter dash
Honesty Sandlin 2015-16 3A 4 4x400-meter relay
Amy Dal Santo 2013-14 3A 9 4x400-meter relay
Kaylee Walters 2004-05 AA 4 800-meter medley relay
  2005-06 AA 2 800-meter medley relay

Rolling Meadows

Name Year Class Place Event
Elizabeth Ambrus 2002-03 AA 9 3200-meter run
Amy Dahlin 2003-04 AA 3 pole vault
Christina Gastfield 2010-11 3A 3 3200-meter run
Morgan Keller 2009-10 3A 8 shot put
  2010-11 3A 6 discus throw
      3 shot put
  2011-12 3A 3 shot put
      4 discus throw
  2012-13 3A 3 shot put
      2 discus throw
Alison McGinnis 2002-03 AA 7 pole vault
  2003-04 AA 4 pole vault
Stacy Palm 1984-85 AA 4 high jump
Vanessa Sanchez 2013-14 3A 9 3200-meter run
Jo-Ann Trevino 1994-95 AA 7 3200-meter run
Sue Vlamis 1977-78 AA 1 discus throw
Kelly Vrshek 2003-04 AA 9 3200-meter run
  2004-05 AA 4 3200-meter run
Cindy Wolf 1982-83 AA 7 1600-meter run

Romeoville (H.S.)

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 1982-83 AA 5 4x100-meter relay
  1983-84 AA 2 4x100-meter relay
  1984-85 AA 5 4x100-meter relay
      7 4x200-meter relay
  1985-86 AA 7 800-meter medley relay
  1986-87 AA 6 800-meter medley relay
  1998-99 AA 6 800-meter medley relay
  1999-00 AA 2 4x100-meter relay
  2000-01 AA 4 4x100-meter relay
      4 800-meter medley relay
  2011-12 3A 6 4x200-meter relay
  2016-17 3A 2 4x100-meter relay
      2 4x200-meter relay
Kiara Carter 2016-17 3A 2 4x200-meter relay
      2 4x100-meter relay
Andrea Echols 1984-85 AA 5 800-meter run
  1985-86 AA 7 800-meter run
  1986-87 AA 7 800-meter run
Latasha Fizer 2011-12 3A 6 4x200-meter relay
Kaitlyn Hammock 2011-12 3A 6 4x200-meter relay
Elaine Hayes 1998-99 AA 6 800-meter medley relay
  1999-00 AA 6 200-meter dash
      2 4x100-meter relay
  2000-01 AA 4 4x100-meter relay
      4 800-meter medley relay
Almoug Israel 1999-00 AA 2 4x100-meter relay
      5 200-meter dash
      5 100-meter dash
Muffy Israel 2000-01 AA 4 800-meter medley relay
      4 4x100-meter relay
Angel Jones 2011-12 3A 6 4x200-meter relay
Jahnetta Jones 2016-17 3A 2 4x100-meter relay
      2 4x200-meter relay
      4 200-meter dash
Raven Kelly 2012-13 3A 8 shot put
Katie Kerwin 2016-17 3A 2 4x200-meter relay
Sametra King 1981-82 AA 3 400-meter dash
  1982-83 AA 2 400-meter dash
      4 100-meter dash
  1983-84 AA 2 400-meter dash
      1 200-meter low hurdles
Wendy Koehler 1988-89 AA 7 discus throw
Nia Lee 2016-17 3A 2 4x100-meter relay
Colleen Lilly 2011-12 3A 6 4x200-meter relay
Rhonda Luker 1983-84 AA 5 200-meter low hurdles
      4 100-meter low hurdles
  1984-85 AA 2 100-meter low hurdles
      4 200-meter low hurdles
  1985-86 AA 3 100-meter low hurdles
Theresa Lyles 1986-87 AA 8 100-meter dash
Tiffany McCrackin 1998-99 AA 6 800-meter medley relay
      8 400-meter dash
  2000-01 AA 4 4x100-meter relay
      4 800-meter medley relay
Brittani McNeal 2005-06 AA 7 long jump
  2006-07 AA 1 long jump
April O'Banner 1986-87 AA 7 100-meter low hurdles
  1987-88 AA 1 100-meter low hurdles
      3 300-meter low hurdles
Paula Perczynski 1981-82 AA 5 shot put
  1982-83 AA 6 shot put
Genese Powell 1998-99 AA 6 800-meter medley relay
  1999-00 AA 2 4x100-meter relay
Cierra Pulliam 2013-14 3A 3 triple jump
  2014-15 3A 2 triple jump
Jennifer Roberts 2003-04 AA 9 800-meter run
  2004-05 AA 4 1600-meter run
Denise Robinson 2000-01 AA 4 800-meter medley relay
      4 4x100-meter relay
Kaniyah Rush 2016-17 3A 2 4x200-meter relay
      2 4x100-meter relay
Manisha Thompson 1998-99 AA 6 800-meter medley relay
  1999-00 AA 2 4x100-meter relay

Roselle (Lake Park)

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 1989-90 AA 3 4x800-meter relay
  1990-91 AA 7 4x800-meter relay
Shayna Clark 2010-11 3A 8 discus throw
  2011-12 3A 5 discus throw
      7 shot put
Sarah Drozdowski 2008-09 3A 8 discus throw
  2009-10 3A 5 shot put
      6 discus throw
Kaylee Flanagan 2010-11 3A 5 3200-meter run
  2011-12 3A 1 3200-meter run
  2012-13 3A 2 3200-meter run
Lindsay Flanagan 2007-08 AA 2 3200-meter run
  2008-09 3A 2 3200-meter run
Tyshai Freeman 2011-12 3A 5 high jump
  2012-13 3A 7 high jump
Emily Golab 2016-17 3A 4 discus throw
Maya Golliday 2011-12 3A 5 pole vault
  2012-13 3A 4 pole vault
Stephanie Koback 2001-02 AA 9 pole vault
Amanda Rafidia 2008-09 3A 3 high jump
Michaela Smith 2014-15 3A 5 shot put
      2 discus throw
  2015-16 3A 4 discus throw
Danielle Wojciechowski 2012-13 3A 8 pole vault
  2014-15 3A 5 pole vault

Roseville

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 1978-79 A 3 880-yard medley relay
  1979-80 A 3 800-meter medley relay
  2001-02 A 1 800-meter medley relay
  2002-03 A 1 800-meter medley relay
Emily Colclasure 2001-02 A 1 800-meter medley relay
  2002-03 A 1 800-meter medley relay
Cynthia Coordes 1979-80 A 5 long jump
Abbey Nelson 2001-02 A 1 800-meter medley relay
  2002-03 A 1 800-meter medley relay
Chrissy Page 1997-98 A 7 high jump
Brooke Singleton 2001-02 A 1 800-meter medley relay
  2002-03 A 1 800-meter medley relay
Kathy Taylor 1977-78 A 8 440-yard dash
  1978-79 A 5 440-yard dash
  1979-80 A 6 400-meter dash
  1980-81 A 2 400-meter dash
Pam Wolf 1999-00 A 5 400-meter dash
  2001-02 A 1 800-meter medley relay
      2 400-meter dash
  2002-03 A 3 100-meter high hurdles
      1 800-meter medley relay
      1 800-meter run
      1 300-meter low hurdles

Rossville (R.-Alvin)

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 2001-02 A 3 4x200-meter relay
Molly Clutter 2001-02 A 3 4x200-meter relay
Katie Gernand 2001-02 A 3 4x200-meter relay
Jane Gregory 1991-92 A 8 high jump
Karen Moore 2001-02 A 3 4x200-meter relay
Theresa Walker 2001-02 A 3 4x200-meter relay

Round Lake

Name Year Class Place Event
Karen Favia 1984-85 AA 6 400-meter dash

Roxana

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 1992-93 A 7 4x200-meter relay
  1993-94 A 5t 4x100-meter relay
      8 4x200-meter relay
  1994-95 A 4 4x200-meter relay
Erin Carter 2002-03 A 5 discus throw
  2003-04 A 7 discus throw
Jennifer Coons 1990-91 AA 7 300-meter low hurdles
Jodie Gornall 1994-95 A 4 4x200-meter relay
Heather Grant 1994-95 A 4 4x200-meter relay
Jill McLain 1994-95 A 4 4x200-meter relay
Amy Short 1992-93 A 5 200-meter dash
Andrea Shultz 1995-96 A 4 discus throw
  1997-98 A 4 discus throw
Alma Waters 1994-95 A 4 4x200-meter relay

Rushville

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 1972-73   2 1-mile relay
  1983-84 A 4 4x400-meter relay
  1992-93 A 3 4x100-meter relay
  1993-94 A 8 4x100-meter relay
      8 4x400-meter relay
  1995-96 A 5 4x100-meter relay
  1996-97 A 2 4x800-meter relay
Angie Agans 1987-88 A 5 1600-meter run
Corey Boehm 1996-97 A 2 4x800-meter relay
Alana Crisman 1996-97 A 2 4x800-meter relay
      1 1600-meter run
  1997-98 A 2 800-meter run
Kelli Estes 1995-96 A 5 4x100-meter relay
Annie Haney 1996-97 A 2 4x800-meter relay
Kala Hinrichs 1999-00 A 7 discus throw
      7 shot put
  2000-01 A 6 discus throw
  2001-02 A 5 discus throw
      3 shot put
  2002-03 A 1 discus throw
      6 shot put
Lindsey Icenogle 1996-97 A 2 4x800-meter relay
Mary Prather 1982-83 A 7 400-meter dash
Amanda Ross 1992-93 A 3 high jump
  1993-94 A 7 high jump
  1994-95 A 2 high jump
  1995-96 A 5 4x100-meter relay
      3 high jump
Joni Ross 1995-96 A 5 4x100-meter relay
Carla Settles 1972-73   3 high jump
Megan Taylor 1992-93 A 6 300-meter low hurdles
  1993-94 A 5 300-meter low hurdles
  1994-95 A 5 300-meter low hurdles
  1995-96 A 5 4x100-meter relay
      5 300-meter low hurdles
Melissa Taylor 1989-90 A 6 100-meter high hurdles

Rushville (R.-Industry)

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 2007-08 A 1 4x100-meter relay
      2 4x200-meter relay
  2008-09 1A 7 4x200-meter relay
Moore Breanna 2007-08 A 2 4x200-meter relay
      1 4x100-meter relay
Candice Caldwell 2008-09 1A 3 pole vault
Jessica Childers 2005-06 A 6 high jump
Erin Ealy 2007-08 A 8 100-meter high hurdles
Ealy Erin 2007-08 A 1 4x100-meter relay
      2 4x200-meter relay
Mallory Ervin 2008-09 1A 7 4x200-meter relay
      8 100-meter high hurdles
Megan Ervin 2007-08 A 7 pole vault
Kayla Hulvey 2008-09 1A 7 4x200-meter relay
Hulvey Kayla 2007-08 A 1 4x100-meter relay
Ellie Lamb 2016-17 1A 9 discus throw
Megan Lauzon 2009-10 1A 4 shot put
  2011-12 1A 1 shot put
  2012-13 1A 1 shot put
Bre Moore 2009-10 1A 9 200-meter dash
Breanna Moore 2008-09 1A 7 4x200-meter relay
Tayler Onion 2008-09 1A 7 4x200-meter relay
Roegge Sarah 2007-08 A 1 4x100-meter relay
      2 4x200-meter relay
Rachel Simpson 2012-13 1A 7 pole vault
Onion Tayler 2007-08 A 2 4x200-meter relay
Ashley Thomas 2008-09 1A 9 pole vault
  2011-12 1A 3 pole vault

Salem

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 1993-94 AA 8 800-meter medley relay
Lori Beckham 1977-78 AA 4 discus throw
  1978-79 AA 4 discus throw
Christy Beeson 1985-86 AA 8 high jump
Brittany Bowers 1999-00 AA 7 high jump
Carla Haney 1977-78 AA 6 1-mile run
Chloee Phillips 2016-17 2A 6 high jump

Sandwich

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 1989-90 A 6 4x100-meter relay
  1995-96 A 8 4x800-meter relay
  1996-97 A 3 4x800-meter relay
Emily Cook 1995-96 A 8 4x800-meter relay
Cheryl Curtin 1996-97 A 3 4x800-meter relay
Mandy Gacek 1995-96 A 8 triple jump
  1996-97 A 6 triple jump
  1997-98 A 1 triple jump
Aimee Haag 1995-96 A 8 4x800-meter relay
Marlana Haefelin 2002-03 A 5 3200-meter run
  2003-04 A 5 3200-meter run
  2004-05 A 4 1600-meter run
Samantha Hoffert 2004-05 A 9 pole vault
Vicky Klinger 2000-01 A 5 pole vault
Justine Moore 2009-10 2A 7 100-meter high hurdles
Ali Peuler 2003-04 A 7 400-meter dash
Emily Phillips 1995-96 A 8 4x800-meter relay
  1996-97 A 3 4x800-meter relay
Bitty Quinlan 1989-90 A 3 100-meter high hurdles
Adrien Ricci 1996-97 A 3 4x800-meter relay
Kayla Schiera 2015-16 2A 5 800-meter run
  2016-17 2A 4 3200-meter run
      5 1600-meter run
Stephanie Seidelman 1995-96 A 8 4x800-meter relay
  1996-97 A 3 4x800-meter relay
      7 1600-meter run

Saunemin

Name Year Class Place Event
Carole Bassett 1977-78 A 1 discus throw

Schaumburg (H.S.)

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 1985-86 AA 7 4x800-meter relay
  1986-87 AA 8 4x800-meter relay
      8 4x400-meter relay
  1987-88 AA 8 4x800-meter relay
  1988-89 AA 8 4x800-meter relay
  1991-92 AA 6 4x800-meter relay
  1996-97 AA 7 4x800-meter relay
  1998-99 AA 8 800-meter medley relay
      5 4x800-meter relay
      6 4x400-meter relay
  1999-00 AA 7 4x800-meter relay
  2001-02 AA 2 4x800-meter relay
  2009-10 3A 1 4x800-meter relay
  2010-11 3A 6 4x400-meter relay
  2014-15 3A 6 4x800-meter relay
  2015-16 3A 2 4x800-meter relay
  2016-17 3A 9 4x800-meter relay
Vicki Bell 1982-83 AA 5 high jump
  1983-84 AA 5 high jump
      7 long jump
Alex Chlopek 1999-00 AA 7 4x800-meter relay
Beth Cieminski 1996-97 AA 7 4x800-meter relay
Terri Costello 1986-87 AA 6 300-meter low hurdles
Katie Donlon 1998-99 AA 5 4x800-meter relay
  1999-00 AA 5 1600-meter run
      7 4x800-meter relay
  2000-01 AA 8 1600-meter run
Colette Falsey 2009-10 3A 1 4x800-meter relay
      8 800-meter run
Erin Falsey 2014-15 3A 6 4x800-meter relay
Nora Ferguson 2009-10 3A 1 4x800-meter relay
Brenda Fleming 1983-84 AA 8 1600-meter run
  1984-85 AA 6 1600-meter run
Kari Frederick 1998-99 AA 6 4x400-meter relay
      8 800-meter medley relay
Kelly Gallagher 2001-02 AA 2 4x800-meter relay
Ali Gutt 2014-15 3A 6 4x800-meter relay
Mary Ann Johnson 1972-73   3 shot put
Deanna Kalamatas 1998-99 AA 6 4x400-meter relay
Peggy Kennedy 1972-73   3 discus throw
Kristin Kite 1992-93 AA 5 1600-meter run
Michelle Klosinski 2000-01 AA 6 shot put
Jenni Knight 1996-97 AA 7 4x800-meter relay
Lauren Kubinski 2014-15 3A 6 4x800-meter relay
  2015-16 3A 2 4x800-meter relay
  2016-17 3A 9 4x800-meter relay
Maika Kumamoto 2010-11 3A 6 4x400-meter relay
Jennifer Leoni 1992-93 AA 7 discus throw
  1994-95 AA 8 discus throw
Karen Lesiewicz 2008-09 3A 2 800-meter run
  2009-10 3A 1 4x800-meter relay
      1 1600-meter run
Lauren Lindgren 2010-11 3A 6 4x400-meter relay
Lana Macnider 1998-99 AA 5 3200-meter run
  1999-00 AA 3 1600-meter run
Karen Maksinski 1992-93 AA 3 100-meter high hurdles
Maddy Marasco 2014-15 3A 6 4x800-meter relay
Madison Marasco 2015-16 3A 2 4x800-meter relay
  2016-17 3A 9 4x800-meter relay
      5 800-meter run
Carol Mazikowski 1977-78 AA 3 discus throw
  1978-79 AA 1 discus throw
Maureen McHugh 1996-97 AA 7 4x800-meter relay
Sarah McKinney 1998-99 AA 6 4x400-meter relay
      5 4x800-meter relay
  1999-00 AA 7 4x800-meter relay
Amy Mueller 2001-02 AA 2 4x800-meter relay
Laura Pearson 2001-02 AA 2 4x800-meter relay
      4 1600-meter run
  2002-03 AA 9 1600-meter run
Britten Petrey 2008-09 3A 6 1600-meter run
  2009-10 3A 1 4x800-meter relay
  2010-11 3A 6 4x400-meter relay
Kim Priebe 1996-97 AA 7 4x800-meter relay
  1998-99 AA 5 4x800-meter relay
Venetia Pristavec 1998-99 AA 8 800-meter medley relay
  1999-00 AA 9 300-meter low hurdles
  2001-02 AA 8 300-meter low hurdles
Suzi Rainbolt 1998-99 AA 6 4x400-meter relay
      8 800-meter medley relay
Janeth Salazar 1982-83 AA 7 3200-meter run
  1983-84 AA 7 3200-meter run
  1984-85 AA 2 3200-meter run
Valarie Schackelton 2015-16 3A 2 4x800-meter relay
  2016-17 3A 9 4x800-meter relay
Gwen Sherwood 1985-86 AA 5 1600-meter run
  1986-87 AA 3 1600-meter run
Sharon Smolka 1981-82 AA 5 100-meter low hurdles
      4 200-meter low hurdles
  1982-83 AA 4 200-meter low hurdles
      2 100-meter low hurdles
Faith Strege 1998-99 AA 5 4x800-meter relay
Lindsay Trudell 1991-92 AA 2 shot put
  1992-93 AA 2 discus throw
      5 shot put
  1993-94 AA 1 shot put
      2 discus throw
Rachael Vaccaro 2015-16 3A 2 4x800-meter relay
  2016-17 3A 9 4x800-meter relay
Jordan Wagner 2010-11 3A 6 4x400-meter relay
Lois Watts 2000-01 AA 7 pole vault
Emily Whipple 1998-99 AA 8 800-meter medley relay
Laura Zdunek 1999-00 AA 7 4x800-meter relay
  2001-02 AA 2 4x800-meter relay

Sciota (Northwestern)

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 1999-00 A 5 4x400-meter relay
  2000-01 A 7 4x800-meter relay
Kelly Blythe 1999-00 A 5 4x400-meter relay
  2000-01 A 7 4x800-meter relay
Kara Grafton 2000-01 A 7 4x800-meter relay
Anita Hickenbottom 1980-81 A 3 1600-meter run
Jamie Jones 1996-97 A 1 high jump
  1997-98 A 1 high jump
Jennifer Link 1999-00 A 5 4x400-meter relay
  2000-01 A 4 300-meter low hurdles
Tiffani Morrell 1987-88 A 6 3200-meter run
  1988-89 A 1 3200-meter run
      4 1600-meter run
  1989-90 A 1 3200-meter run
Sue Payne 1981-82 A 4 shot put
Maggie Rodeffer 1999-00 A 5 4x400-meter relay
  2000-01 A 7 4x800-meter relay
Meghan Sparrow 1999-00 A 5 4x400-meter relay
Ashley Yeast 2000-01 A 7 4x800-meter relay

Sciota (West Prairie)

Name Year Class Place Event
Claire McKee 2003-04 A 9 800-meter run
Carlie Wear 2005-06 A 8 shot put
      5 discus throw
  2006-07 A 8 discus throw

Seneca

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 1982-83 A 5 4x100-meter relay
  2014-15 1A 7 4x800-meter relay
  2015-16 1A 5 4x400-meter relay
  2016-17 1A 2 4x400-meter relay
Grace Alley 2015-16 1A 5 4x400-meter relay
      8 triple jump
  2016-17 1A 2 4x400-meter relay
Rylee Anderson 2012-13 1A 6 high jump
  2013-14 1A 8 high jump
Alyssa Applebee 2008-09 1A 6 pole vault
  2009-10 1A 2 pole vault
  2010-11 1A 5 100-meter low hurdles
      8 triple jump
      1 pole vault
  2011-12 1A 1 pole vault
      3 100-meter hurdles
Lexi Bogren 2014-15 1A 7 4x800-meter relay
Eva Bruno 2014-15 1A 7 4x800-meter relay
  2016-17 1A 2 4x400-meter relay
Gina Bruno 1979-80 A 8 200-meter dash
  1981-82 A 4 800-meter run
  1982-83 A 5 800-meter run
Leah Bruno 1983-84 A 6 100-meter dash
      5 200-meter dash
Candice Carajohn 2007-08 A 8 300-meter low hurdles
  2008-09 1A 8 triple jump
Natalie Carajohn 2015-16 1A 5 4x400-meter relay
Carina Collet 2014-15 1A 7 4x800-meter relay
Tina Congo 1992-93 A 6 800-meter run
  1993-94 A 3 800-meter run
  1994-95 A 2 800-meter run
  1995-96 A 2 800-meter run
Paula Gones 1989-90 A 6 shot put
Jenni Johnson 1997-98 A 6 300-meter low hurdles
Cindy Kaufmann 1984-85 A 8 discus throw
  1985-86 A 8 shot put
Miranda Rohder 2015-16 1A 5 4x400-meter relay
Willow Stuedemann 2013-14 1A 2 100-meter dash
      4 400-meter dash
      6 200-meter dash
  2014-15 1A 4 100-meter dash
Sarah Virgo 2014-15 1A 7 4x800-meter relay
Madisen Warning 2011-12 1A 9 pole vault
Madison Warning 2009-10 1A 6 pole vault
Cora Wilkinson 2014-15 1A 9 triple jump
      8 300-meter low hurdles
  2015-16 1A 7 long jump
  2016-17 1A 2 4x400-meter relay
Lexi Wilkinson 2012-13 1A 8 triple jump
  2013-14 1A 5 triple jump
  2014-15 1A 2 triple jump
Tonya Winter 2002-03 A 7 shot put
Emily Woods 2015-16 1A 5 4x400-meter relay
  2016-17 1A 2 4x400-meter relay

Serena

Name Year Class Place Event
Martha Butterfield 1978-79 A 4 880-yard run

Sesser (S.-Valier)

Name Year Class Place Event
Rhonda Brown 1988-89 A 1 high jump
  1989-90 A 3 high jump
      8 200-meter dash
Tina Dawson 1982-83 A 7t high jump
  1984-85 A 3 high jump
      7 200-meter dash
Tasha Doerr 2011-12 1A 8 discus throw
Erica LeVault 2006-07 A 8 shot put
Chelsea Miller 2009-10 1A 7 200-meter dash
      6 100-meter dash
      5 long jump
  2010-11 1A 2 long jump
      7 200-meter dash
  2011-12 1A 9 long jump
      9 200-meter dash
  2012-13 1A 7 long jump
      2 100-meter dash
      1 200-meter dash
Rachel Schwartzkopf 1993-94 A 8 discus throw
  1994-95 A 2 discus throw
Paige Tucker 2016-17 1A 7 high jump

Shabbona

Name Year Class Place Event
Dee Dee Jeske 1987-88 A 6 long jump
DeeDee Jeske 1984-85 A 1 high jump
  1985-86 A 3 high jump
Nancy Purdy 1977-78 A 1 2-mile run
      1 1-mile run

Shabbona (Indian Creek)

Name Year Class Place Event
Kara Boston 2000-01 A 7 discus throw
  2002-03 A 6 discus throw
  2003-04 A 4 discus throw
Chantel Kyler 2013-14 1A 6 high jump
  2014-15 1A 7 high jump
Emily Schilling 2012-13 1A 5 1600-meter run
      7 800-meter run

Shelbyville

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 1997-98 A 5 4x200-meter relay
      3 4x100-meter relay
Paige Biehler 2008-09 1A 2 800-meter run
      9 400-meter dash
Katelyn Duckett 2009-10 1A 9 3200-meter run
  2011-12 1A 9 3200-meter run
Georgia Griffin 1999-00 A 8 discus throw
  2000-01 A 2 discus throw
Katie Harris 1997-98 A 5 4x200-meter relay
Monica Nohren 1997-98 A 5 4x200-meter relay
      3 4x100-meter relay
      8 200-meter dash
Morgan Powers 2012-13 1A 9 800-meter run
  2015-16 1A 7 800-meter run
Cari Rincker 1997-98 A 3 4x100-meter relay
      5 4x200-meter relay
Brooke Roberts 1988-89 A 8 3200-meter run
Sarah Selby 1999-00 A 4 1600-meter run
      1 3200-meter run
  2000-01 A 1 3200-meter run
      6 1600-meter run
  2001-02 A 2 3200-meter run
      3 1600-meter run
  2002-03 A 7 1600-meter run
Kendra Shoaff 1997-98 A 3 4x100-meter relay
Kim Smith 1997-98 A 5 4x200-meter relay
Wendy Smith 1975-76   3 shot put
Erin Stevens 1997-98 A 3 4x100-meter relay
Miranda Williams 2004-05 A 6 long jump

Sherrard

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 1979-80 A 7 4x400-meter relay
  1980-81 A 6 800-meter medley relay
      6 4x200-meter relay
  1982-83 A 4 4x100-meter relay
      2 800-meter medley relay
  1983-84 A 2 800-meter medley relay
      6 4x100-meter relay
  1984-85 A 2 4x200-meter relay
      5 800-meter medley relay
      4 4x100-meter relay
  1985-86 A 4 800-meter medley relay
      7 4x800-meter relay
  1986-87 A 4 4x800-meter relay
  1987-88 A 2 4x800-meter relay
  1988-89 A 8 4x800-meter relay
  1989-90 A 6 4x800-meter relay
  1991-92 A 3 800-meter medley relay
  1996-97 A 4 4x400-meter relay
  1999-00 A 5 4x100-meter relay
      7 4x200-meter relay
  2001-02 A 7 4x100-meter relay
  2002-03 A 5 4x100-meter relay
  2003-04 A 5 4x100-meter relay
      8 4x200-meter relay
      5 800-meter medley relay
  2004-05 A 3 4x400-meter relay
  2005-06 A 1 4x400-meter relay
      3 4x200-meter relay
      4 4x800-meter relay
      7 4x100-meter relay
  2006-07 A 3 4x800-meter relay
      2 4x400-meter relay
      4 4x200-meter relay
  2007-08 A 3 4x100-meter relay
      6 4x200-meter relay
      8 4x400-meter relay
  2008-09 1A 6 4x400-meter relay
      2 4x100-meter relay
  2009-10 1A 3 4x200-meter relay
      3 4x100-meter relay
  2010-11 1A 8 4x100-meter relay
  2011-12 1A 3 4x200-meter relay
  2012-13 1A 5 4x100-meter relay
      9 4x200-meter relay
Stephanie Adams 2012-13 1A 5 4x100-meter relay
Munday Allie 2007-08 A 8 4x400-meter relay
Dowell Amy 2007-08 A 6 4x200-meter relay
      3 4x100-meter relay
Amelia Arku 2003-04 A 8 300-meter low hurdles
      8 4x200-meter relay
      5 800-meter medley relay
  2004-05 A 3 4x400-meter relay
  2006-07 A 2 4x400-meter relay
Liz Bales 2001-02 A 7 4x100-meter relay
  2002-03 A 5 4x100-meter relay
  2003-04 A 5 4x100-meter relay
      5 800-meter medley relay
      9 400-meter dash
Lisa Bisom 1988-89 A 3 shot put
  1989-90 A 3 shot put
Sarah Boraas 2006-07 A 4 4x200-meter relay
      7 300-meter low hurdles
  2007-08 A 6 300-meter low hurdles
      6 100-meter high hurdles
  2008-09 1A 2 4x100-meter relay
      4 100-meter high hurdles
      5 300-meter low hurdles
  2009-10 1A 3 4x100-meter relay
      3 4x200-meter relay
      4 100-meter high hurdles
      3 300-meter low hurdles
Jessica Brown 2002-03 A 5 4x100-meter relay
  2003-04 A 5 800-meter medley relay
      5 4x100-meter relay
      8 4x200-meter relay
  2005-06 A 3 4x200-meter relay
      1 4x400-meter relay
      7 4x100-meter relay
Lindsey Brown 1999-00 A 6 100-meter high hurdles
      5 4x100-meter relay
  2001-02 A 7 4x100-meter relay
      8 100-meter high hurdles
      3 300-meter low hurdles
  2002-03 A 5 4x100-meter relay
Chelsey Butler 2003-04 A 8 4x200-meter relay
Annie Conway 1996-97 A 4 4x400-meter relay
Tracy Coyne 1990-91 A 5 100-meter high hurdles
  1991-92 A 3 100-meter high hurdles
      2 300-meter low hurdles
  1992-93 A 1 100-meter high hurdles
      2 300-meter low hurdles
Danielle Crawley 2010-11 1A 8 4x100-meter relay
      7 100-meter dash
      6 200-meter dash
  2011-12 1A 2 100-meter dash
      2 200-meter dash
      3 4x200-meter relay
  2012-13 1A 5 4x100-meter relay
      3 100-meter dash
      2 200-meter dash
Chelsey Crippen 2011-12 1A 3 4x200-meter relay
  2012-13 1A 9 4x200-meter relay
      5 4x100-meter relay
Erin Degelman 2004-05 A 2 pole vault
Molly DePorter 1979-80 A 4 800-meter run
Erica Dollins 1999-00 A 5 4x100-meter relay
      7 4x200-meter relay
      6 100-meter dash
Jessica Dollins 2001-02 A 7 4x100-meter relay
  2002-03 A 5 4x100-meter relay
  2003-04 A 5 4x100-meter relay
      5 800-meter medley relay
Amy Dowell 2006-07 A 4 4x200-meter relay
Lacey Hainline 2006-07 A 4 4x200-meter relay
      2 4x400-meter relay
  2008-09 1A 7 400-meter dash
      6 4x400-meter relay
      9 100-meter dash
      2 4x100-meter relay
  2009-10 1A 4 400-meter dash
      2 200-meter dash
      7 100-meter dash
      3 4x100-meter relay
Jennifer Heitman 1996-97 A 4 4x400-meter relay
Amy Hofmann 1996-97 A 4 4x400-meter relay
  1997-98 A 5 100-meter high hurdles
Gail Holliday 1977-78 A 4 2-mile run
  1979-80 A 8 3200-meter run
      6 1600-meter run
  1980-81 A 6 3200-meter run
Monica Holliday 1986-87 A 7 1600-meter run
Robbie Anne Hoye 2010-11 1A 6 3200-meter run
Stephanie Johanson 2001-02 A 7 4x100-meter relay
Ellen Kindelsperger 2003-04 A 5 4x100-meter relay
      8 4x200-meter relay
  2004-05 A 3 4x400-meter relay
  2005-06 A 7 4x100-meter relay
      1 4x400-meter relay
      9 100-meter dash
      3 4x200-meter relay
  2006-07 A 3 200-meter dash
      1 400-meter dash
      4 100-meter dash
Katie Kirwan 2008-09 1A 6 4x400-meter relay
  2009-10 1A 3 4x100-meter relay
      3 4x200-meter relay
  2010-11 1A 8 4x100-meter relay
  2011-12 1A 3 4x200-meter relay
Madison Kissner 2008-09 1A 6 4x400-meter relay
      2 4x100-meter relay
  2009-10 1A 3 4x200-meter relay
      3 4x100-meter relay
  2010-11 1A 8 4x100-meter relay
Amanda Kness 1999-00 A 5 4x100-meter relay
      7 4x200-meter relay
Hainline Lacey 2007-08 A 3 4x100-meter relay
      6 4x200-meter relay
      8 4x400-meter relay
Megan Lecander 2005-06 A 4 4x800-meter relay
Morgan Leffel 2004-05 A 3 4x400-meter relay
  2005-06 A 4 4x800-meter relay
      3 4x200-meter relay
      1 4x400-meter relay
  2006-07 A 3 4x800-meter relay
      4 4x200-meter relay
      2 4x400-meter relay
Kissner Madison 2007-08 A 6 4x200-meter relay
Sydney McManus 2005-06 A 7 4x100-meter relay
Mallory Meyers 2012-13 1A 9 4x200-meter relay
Allie Munday 2009-10 1A 3 4x200-meter relay
  2010-11 1A 8 4x100-meter relay
Chelsea Munday 2012-13 1A 9 4x200-meter relay
Rachel Murray 2008-09 1A 2 4x100-meter relay
Lindsie Pettie 2004-05 A 3 4x400-meter relay
  2005-06 A 4 4x800-meter relay
      1 4x400-meter relay
  2006-07 A 3 4x800-meter relay
      2 4x400-meter relay
Shelbie Pettie 2005-06 A 8 1600-meter run
      4 4x800-meter relay
  2006-07 A 3 4x800-meter relay
  2008-09 1A 6 4x400-meter relay
Murray Rachel 2007-08 A 6 4x200-meter relay
      3 4x100-meter relay
Anderson Raeann 2007-08 A 8 4x400-meter relay
Jacque Richardson 1995-96 A 7 shot put
  1996-97 A 4 shot put
Boraas Sarah 2007-08 A 8 4x400-meter relay
      3 4x100-meter relay
Erika Stead 1999-00 A 5 4x100-meter relay
      7 4x200-meter relay
Courtney Swisher 2005-06 A 3 4x200-meter relay
      7 4x100-meter relay
Jessica Thorp 2003-04 A 7 shot put
Kara Weihler 2006-07 A 3 4x800-meter relay
Erika Wiederin 1996-97 A 4 4x400-meter relay
  1999-00 A 7 4x200-meter relay
      6 long jump
Rebekah Wollenburg 2011-12 1A 3 4x200-meter relay
  2012-13 1A 9 4x200-meter relay
      5 4x100-meter relay

Sidell (Jamaica)

Name Year Class Place Event
Jenny Kimbro 2012-13 1A 2 100-meter high hurdles
      5 300-meter low hurdles
  2013-14 1A 1 300-meter low hurdles
      1 100-meter high hurdles
  2014-15 1A 5 long jump
      1 300-meter low hurdles
      1 100-meter high hurdles
      3 200-meter dash
Theresa Myers 1990-91 A 6 100-meter high hurdles
  1992-93 A 2 100-meter high hurdles
Abby Nicholson 2012-13 1A 8 discus throw
  2013-14 1A 4 discus throw
  2014-15 1A 3 discus throw
Hannah Wilkins 2007-08 A 4 shot put
  2008-09 1A 2 shot put
      9 discus throw
Hilleary Wilkins 1999-00 A 6 shot put
  2001-02 A 8 shot put
Katie Witte 2014-15 1A 2 discus throw

Skokie (Niles East)

Name Year Class Place Event
Jamie Borkovitz 1975-76   8 discus throw
Margaret May 1973-74   7 1-mile run

Skokie (Niles North)

Name Year Class Place Event
Fiona Kanam 2013-14 3A 8 shot put
  2014-15 3A 7 shot put
Carolyn Lammersfeld 1979-80 AA 7 200-meter dash
Flo Mafany 2008-09 3A 2 300-meter low hurdles
      2 100-meter high hurdles

Skokie (Niles West)

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 1972-73   5 1-mile relay
  1973-74   3 1-mile relay
      4 880-yard relay
  1999-00 AA 3 4x800-meter relay
  2000-01 AA 7 4x800-meter relay
Carolyn Aler 1999-00 AA 3 4x800-meter relay
  2000-01 AA 7 4x800-meter relay
Stephanie Burak 1999-00 AA 3 4x800-meter relay
Nicole Cho 2016-17 3A 7 pole vault
Bonnie Cohn 1974-75   8 discus throw
Laura Fiedlander 1981-82 AA 7 3200-meter run
Kellion Gordon 2009-10 3A 3 200-meter dash
      3 100-meter dash
  2010-11 3A 6 100-meter dash
Erica Kim 1999-00 AA 3 4x800-meter relay
  2000-01 AA 7 4x800-meter relay
Cathy Kowalczyk 2000-01 AA 7 4x800-meter relay
Alisa Kusolvisitkul 2002-03 AA 7 100-meter high hurdles
Margaret Luncsford 1979-80 AA 5t 200-meter low hurdles
Chizu Rivera 2000-01 AA 7 4x800-meter relay
Chizuko Rivera 1999-00 AA 3 4x800-meter relay
Frisline Saintoiry 2006-07 AA 8 discus throw

Somonauk

Name Year Class Place Event
Beth Woodrick 1977-78 A 7 1-mile run

South Holland (Seton Academy)

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 2000-01 A 1 4x200-meter relay
      1 4x100-meter relay
  2001-02 A 2 4x100-meter relay
  2005-06 A 7 4x200-meter relay
      3 4x100-meter relay
  2006-07 A 2 4x200-meter relay
  2008-09 1A 1 4x100-meter relay
      6 4x200-meter relay
  2010-11 1A 3 4x100-meter relay
  2011-12 1A 2 4x200-meter relay
      1 4x100-meter relay
  2012-13 1A 4 4x100-meter relay
  2013-14 1A 6 4x100-meter relay
      9 4x200-meter relay
Amber Abogunrin 2013-14 1A 9 4x200-meter relay
      6 4x100-meter relay
Mykel Adams 2010-11 1A 3 4x100-meter relay
  2011-12 1A 1 4x100-meter relay
      7 400-meter dash
  2012-13 1A 4 4x100-meter relay
      8 200-meter dash
Janette Andrews 2005-06 A 7 4x200-meter relay
Priscilla Collum 2000-01 A 1 4x100-meter relay
      1 4x200-meter relay
  2001-02 A 2 4x100-meter relay
Taylor Farley 2008-09 1A 6 4x200-meter relay
      1 4x100-meter relay
  2009-10 1A 4 100-meter dash
      1 200-meter dash
Jasmine Gardner 2008-09 1A 6 4x200-meter relay
  2010-11 1A 3 4x100-meter relay
  2011-12 1A 1 4x100-meter relay
      2 4x200-meter relay
Hunter Guy 2010-11 1A 3 4x100-meter relay
Simone Harris 2000-01 A 1 4x200-meter relay
      1 4x100-meter relay
Jennifer Hoffman 1999-00 A 9 high jump
      9 200-meter dash
  2000-01 A 1 4x200-meter relay
      1 4x100-meter relay
      3 high jump
      1 200-meter dash
  2001-02 A 3 400-meter dash
      5 200-meter dash
      3 100-meter dash
      2 4x100-meter relay
Nancy Jeanty 2011-12 1A 2 4x200-meter relay
      1 4x100-meter relay
  2012-13 1A 4 4x100-meter relay
Anisha Johnson 2005-06 A 7 4x200-meter relay
      3 4x100-meter relay
      7 long jump
  2006-07 A 2 4x200-meter relay
      2 100-meter dash
      2 200-meter dash
  2008-09 1A 6 4x200-meter relay
      1 4x100-meter relay
      2 100-meter dash
Quiana Jones 2005-06 A 3 4x100-meter relay
      7 4x200-meter relay
  2006-07 A 2 4x200-meter relay
Kyla Mays 2011-12 1A 2 4x200-meter relay
  2012-13 1A 4 4x100-meter relay
  2013-14 1A 6 4x100-meter relay
      9 4x200-meter relay
Ashley Norris 2001-02 A 2 4x100-meter relay
Deja Parker 2013-14 1A 9 4x200-meter relay
Kalieia Ray 2012-13 1A 4 4x100-meter relay
  2013-14 1A 9 4x200-meter relay
      6 4x100-meter relay
Camille Smith 2005-06 A 8 400-meter dash
      3 4x100-meter relay
  2006-07 A 5 400-meter dash
  2008-09 1A 1 4x100-meter relay
Dejanae Terry 2008-09 1A 1 4x100-meter relay
      6 4x200-meter relay
  2010-11 1A 3 4x100-meter relay
      2 100-meter dash
      4 200-meter dash
  2011-12 1A 2 4x200-meter relay
      6 100-meter dash
      1 4x100-meter relay
      5 200-meter dash
Simone Thornton 2000-01 A 1 4x200-meter relay
      1 4x100-meter relay
  2001-02 A 2 4x100-meter relay
Ashley Turner 2005-06 A 3 4x100-meter relay
      7 4x200-meter relay
  2006-07 A 2 4x200-meter relay
      6 100-meter dash
Mariah Woods 2013-14 1A 6 4x100-meter relay
      9 100-meter dash
  2014-15 1A 1 100-meter dash
      8 200-meter dash
Erica Young 2006-07 A 2 4x200-meter relay

South Holland (Thornwood)

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 1978-79 AA 4 880-yard relay
  1981-82 AA 5 800-meter medley relay
  1982-83 AA 4 4x100-meter relay
  1989-90 AA 8 4x200-meter relay
  1990-91 AA 5 4x200-meter relay
  1992-93 AA 6 4x200-meter relay
  1993-94 AA 4 4x200-meter relay
      3 4x100-meter relay
  1994-95 AA 2 4x400-meter relay
      3 4x200-meter relay
      2 4x100-meter relay
  1995-96 AA 3 4x400-meter relay
      7 4x100-meter relay
      3 800-meter medley relay
      3 4x200-meter relay
  1996-97 AA 3 4x400-meter relay
  1997-98 AA 2 4x400-meter relay
  1998-99 AA 4 4x200-meter relay
      2 4x400-meter relay
  1999-00 AA 1 4x400-meter relay
      3 800-meter medley relay
      3 4x200-meter relay
  2001-02 AA 3 4x400-meter relay
      4 4x100-meter relay
  2002-03 AA 4 4x100-meter relay
      2 4x400-meter relay
      4 4x200-meter relay
  2003-04 AA 2 4x400-meter relay
      2 4x100-meter relay
      2 4x200-meter relay
  2004-05 AA 7 4x200-meter relay
      4 4x400-meter relay
      1 800-meter medley relay
  2005-06 AA 1 800-meter medley relay
      8 4x200-meter relay
      6 4x100-meter relay
Devyn Allen 1998-99 AA 4 4x200-meter relay
Nicole Burgess 2001-02 AA 3 4x400-meter relay
      4 4x100-meter relay
  2002-03 AA 4 4x100-meter relay
      4 4x200-meter relay
      2 4x400-meter relay
  2003-04 AA 2 4x400-meter relay
      2 4x100-meter relay
      2 4x200-meter relay
Michelle Coburn 1998-99 AA 4 4x200-meter relay
Leslie Collins 2004-05 AA 4 4x400-meter relay
Sabrina Curry 1994-95 AA 3 4x200-meter relay
      2 4x400-meter relay
      2 4x100-meter relay
Diane DeGroh 1979-80 AA 7 1600-meter run
      6 3200-meter run
  1980-81 AA 6 1600-meter run
      8 3200-meter run
  1981-82 AA 2 3200-meter run
Laini Fluellen 1986-87 AA 7 shot put
  1988-89 AA 2 shot put
Jenean Ford 1997-98 AA 2 4x400-meter relay
  1998-99 AA 6 high jump
      4 4x200-meter relay
      2 4x400-meter relay
  1999-00 AA 7 high jump
      1 4x400-meter relay
      3 4x200-meter relay
Tanzania Grubbs 1995-96 AA 8 400-meter dash
      3 800-meter medley relay
      3 4x400-meter relay
  1997-98 AA 2 4x400-meter relay
Kaleena Hammons 1999-00 AA 4 200-meter dash
      6 100-meter dash
      3 4x200-meter relay
      3 800-meter medley relay
Diana Harris 1994-95 AA 2 4x400-meter relay
  1995-96 AA 3 4x400-meter relay
Kia Hartfield 1994-95 AA 2 4x400-meter relay
  1995-96 AA 3 4x400-meter relay
Lorielle Hondras 2004-05 AA 7 4x200-meter relay
Veronica Hunter 1999-00 AA 3 4x200-meter relay
Elizabeth Jean-Pierre 2003-04 AA 5 triple jump
Jada Johnson 1993-94 AA 8 200-meter dash
  1994-95 AA 6 100-meter dash
      4 200-meter dash
      2 4x100-meter relay
Kellee Johnson 1998-99 AA 2 4x400-meter relay
  1999-00 AA 3 800-meter medley relay
      1 4x400-meter relay
Rhonda Jones 1982-83 AA 6 100-meter low hurdles
  1983-84 AA 7 100-meter low hurdles
Jennifer King 1997-98 AA 2 4x400-meter relay
  1998-99 AA 2 4x400-meter relay
  1999-00 AA 1 4x400-meter relay
      3 800-meter medley relay
      3 4x200-meter relay
Dana LaRue 2006-07 AA 8 shot put
  2007-08 AA 6 shot put
Carla Lewis 1989-90 AA 7 200-meter dash
Rosemary Liggons 1979-80 AA 7 long jump
Briana Lynn 2001-02 AA 4 4x100-meter relay
  2002-03 AA 4 4x200-meter relay
      4 4x100-meter relay
      3 200-meter dash
      3 100-meter dash
  2003-04 AA 2 4x200-meter relay
      2 4x100-meter relay
      3 100-meter dash
      2 200-meter dash
Paris McFarland 2003-04 AA 2 4x100-meter relay
      2 4x200-meter relay
  2004-05 AA 7 4x200-meter relay
      1 800-meter medley relay
  2005-06 AA 6 4x100-meter relay
      8 4x200-meter relay
      1 800-meter medley relay
Sequoia McKinney 2003-04 AA 2 4x400-meter relay
      1 800-meter run
  2004-05 AA 1 800-meter medley relay
      4 4x400-meter relay
      1 800-meter run
  2005-06 AA 1 800-meter medley relay
Jessica Miggins 2003-04 AA 2 4x400-meter relay
Jasmine Mitchell 2016-17 3A 2 shot put
Leola Mitchell 1995-96 AA 3 4x400-meter relay
      3 800-meter medley relay
      7 4x100-meter relay
  1997-98 AA 2 4x400-meter relay
Shone'e Muse 2002-03 AA 2 4x400-meter relay
  2003-04 AA 2 4x400-meter relay
Shonee' Muse 2004-05 AA 7 4x200-meter relay
      4 4x400-meter relay
      1 800-meter medley relay
  2005-06 AA 6 4x100-meter relay
JavanNa Orr 2001-02 AA 4 4x100-meter relay
      3 4x400-meter relay
  2002-03 AA 8 400-meter dash
      4 4x100-meter relay
      2 4x400-meter relay
Ruqayya Raheem 1993-94 AA 2 300-meter low hurdles
  1994-95 AA 4 100-meter high hurdles
      1 300-meter low hurdles
      2 4x100-meter relay
      2 4x400-meter relay
Kathy Raske 1982-83 AA 7 100-meter low hurdles
  1983-84 AA 3 100-meter low hurdles
Stacey Richardson 1994-95 AA 3 4x200-meter relay
  1995-96 AA 7 4x100-meter relay
      3 800-meter medley relay
      3 4x200-meter relay
Neshia Robertson 2005-06 AA 6 4x100-meter relay
      8 4x200-meter relay
      1 800-meter medley relay
Yuvanka Robinson 1977-78 AA 3 100-yard dash
  1978-79 AA 2 100-yard dash
Crystal Sanders 1998-99 AA 5 300-meter low hurdles
  1999-00 AA 1 300-meter low hurdles
      8 100-meter high hurdles
      3 800-meter medley relay
Kameesha Smith 2014-15 3A 6 400-meter dash
  2015-16 3A 5 high jump
  2016-17 3A 2 high jump
      5 long jump
Kimberly Smith 1994-95 AA 3 4x200-meter relay
  1995-96 AA 3 4x200-meter relay
      3 800-meter medley relay
      7 4x100-meter relay
      7 long jump
Ebony Stallworth 2010-11 3A 6 shot put
Janeah Stewart 2012-13 3A 7 shot put
Lyshaya Stokes 1998-99 AA 1 triple jump
      4 4x200-meter relay
Paris Streeter 2002-03 AA 2 4x400-meter relay
  2004-05 AA 1 800-meter medley relay
      7 4x200-meter relay
      4 4x400-meter relay
  2005-06 AA 1 800-meter medley relay
      8 4x200-meter relay
      6 4x100-meter relay
Jasmine Sutton 2002-03 AA 4 4x200-meter relay
  2003-04 AA 2 4x200-meter relay
      2 4x100-meter relay
Ksacia Tate 2001-02 AA 3 4x400-meter relay
      4 4x100-meter relay
Oluwasheyi Tiawo 2016-17 3A 7 shot put
      6 discus throw
Colette Walton 1998-99 AA 2 4x400-meter relay
Collette Walton 1999-00 AA 1 4x400-meter relay
  2001-02 AA 3 4x400-meter relay
Porchea Washington 2002-03 AA 4 4x200-meter relay
      4 4x100-meter relay
Michelle Weatherspoon 1995-96 AA 8 long jump
      3 4x200-meter relay
Candice Weisinger 2005-06 AA 8 4x200-meter relay
  2006-07 AA 9 triple jump
  2007-08 AA 8 triple jump
Christina Williams 1994-95 AA 3 4x200-meter relay
      2 4x100-meter relay
      8 200-meter dash
  1995-96 AA 3 4x200-meter relay
      7 4x100-meter relay
      3 200-meter dash
      7 100-meter dash
Janez Winston 2014-15 3A 7 discus throw
Debbie Zubik 1980-81 AA 7 shot put
  1982-83 AA 2 shot put

Sparta

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 1985-86 A 6 4x100-meter relay
Wendy Dunn 2006-07 A 4 discus throw
Becky Garrett 1989-90 A 7 3200-meter run
  1990-91 A 1 1600-meter run
Sue Jennings 1985-86 A 2 200-meter dash
      2 100-meter dash
Tyshon Laws 1986-87 A 5 200-meter dash
  1988-89 A 8 100-meter dash
  1989-90 A 4 100-meter dash
      7 200-meter dash
Marietta Lessley 1996-97 A 8 high jump
  1997-98 A 2 high jump
  1999-00 A 1 high jump
Brittni Peck 2004-05 A 4 3200-meter run
Jill Richey 1994-95 A 6 100-meter high hurdles
Tika Ward 2000-01 A 8 100-meter dash
Becca Zweigart 1993-94 A 6 high jump

Spring Valley (Hall)

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 1994-95 A 8 4x100-meter relay
  1995-96 A 4 4x100-meter relay
  1997-98 A 4 4x100-meter relay
Deanna Derix 1997-98 A 4 4x100-meter relay
Viki Errio 1994-95 A 8 4x100-meter relay
  1995-96 A 4 4x100-meter relay
Mary Jo Giordano 1997-98 A 4 4x100-meter relay
Kaelyn Hamalle 2015-16 1A 9 400-meter dash
  2016-17 1A 9 triple jump
Liz Mosbach 2009-10 1A 3 400-meter dash
  2011-12 1A 5 long jump
      5 400-meter dash
Carla Muntz 1994-95 A 8 4x100-meter relay
  1995-96 A 4 4x100-meter relay
Marie Piacenti 1994-95 A 8 4x100-meter relay
  1995-96 A 4 4x100-meter relay
Veronica Pinter 1994-95 A 8 4x100-meter relay
  1995-96 A 4 4x100-meter relay
  1997-98 A 4 4x100-meter relay
Madi Quinn 2014-15 1A 8 pole vault
  2016-17 1A 4 pole vault
Kendall Rush 2006-07 A 5 triple jump
  2007-08 A 3 triple jump
  2008-09 1A 6 long jump
      1 triple jump
Gina Vicini 1997-98 A 4 4x100-meter relay

Springfield (H.S.)

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 1972-73   5t 880-yard relay
  2010-11 2A 5 4x400-meter relay
      4 4x800-meter relay
      3 4x200-meter relay
      2 4x100-meter relay
  2011-12 3A 7 4x400-meter relay
  2012-13 3A 9 4x400-meter relay
  2013-14 2A 8 4x800-meter relay
      2 4x100-meter relay
      4 4x200-meter relay
      1 4x400-meter relay
  2014-15 3A 6 4x100-meter relay
  2015-16 3A 4 4x100-meter relay
Miriam Agamah 2010-11 2A 2 4x100-meter relay
      3 4x200-meter relay
      5 4x400-meter relay
  2011-12 3A 7 4x400-meter relay
  2012-13 3A 9 4x400-meter relay
Maddie Alexander 2010-11 2A 4 4x800-meter relay
Madie Alexander 2008-09 2A 9 1600-meter run
Evelyn Amoako 1992-93 AA 7 300-meter low hurdles
Paula DeWitt 1974-75   5 discus throw
      2 shot put
Ana Dutton 1985-86 AA 8 1600-meter run
Hailee Elmore 2002-03 AA 2 1600-meter run
  2004-05 AA 1 1600-meter run
Ozzy Erewele 2014-15 3A 6 4x100-meter relay
      9 100-meter dash
  2015-16 3A 4 4x100-meter relay
      3 100-meter dash
  2016-17 3A 5 100-meter dash
Lauren Ferguson 2015-16 3A 4 4x100-meter relay
Yolanda Frye 1991-92 AA 8 long jump
Aly Goff 2013-14 2A 5 800-meter run
      8 4x800-meter relay
Kirby Hale 2010-11 2A 4 4x800-meter relay
      5 4x400-meter relay
  2011-12 3A 7 4x400-meter relay
Ellie Hamill 2013-14 2A 8 4x800-meter relay
Christina Kropid 2010-11 2A 5 4x400-meter relay
      4 4x800-meter relay
  2011-12 3A 7 4x400-meter relay
  2012-13 3A 9 4x400-meter relay
Sarah Maxson 2008-09 2A 1 high jump
  2009-10 2A 1 high jump
  2010-11 2A 1 high jump
      2 4x100-meter relay
      3 4x200-meter relay
      5 4x400-meter relay
Mady McCarty 2011-12 3A 7 4x400-meter relay
Mads Nelson 2013-14 2A 8 4x800-meter relay
Laurel Neposchlan 2009-10 2A 6 pole vault
  2010-11 2A 4 pole vault
Micheala Pattie 2013-14 2A 2 4x100-meter relay
      7 100-meter dash
      4 4x200-meter relay
  2014-15 3A 6 4x100-meter relay
Kristen Raub 1984-85 AA 3 high jump
Carrie Rolf 2013-14 2A 8 4x800-meter relay
Christy Rolf 2010-11 2A 4 4x800-meter relay
Sarah Sepanski 2010-11 2A 7 long jump
      3 4x200-meter relay
      2 4x100-meter relay
  2013-14 2A 2 4x100-meter relay
      1 4x400-meter relay
      4 4x200-meter relay
Reilly Stiver 2013-14 2A 1 4x400-meter relay
      4 4x200-meter relay
Lexia Swope 2010-11 2A 2 4x100-meter relay
      3 4x200-meter relay
Susie Tindle 1980-81 AA 8 shot put
Chieme Udaku 2014-15 3A 6 4x100-meter relay
  2015-16 3A 4 4x100-meter relay
Kyra Webster 2012-13 3A 9 4x400-meter relay
  2013-14 2A 4 4x200-meter relay
      1 4x400-meter relay
      2 4x100-meter relay
  2014-15 3A 6 4x100-meter relay
  2015-16 3A 4 4x100-meter relay
Kierra Weir 2012-13 3A 9 4x400-meter relay
  2013-14 2A 2 4x100-meter relay
      1 4x400-meter relay
      8 400-meter dash

Springfield (Lanphier)

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 2016-17 2A 6 4x100-meter relay
Martrice Brooks 2016-17 2A 6 4x100-meter relay
Liz Chukwedebe 1999-00 AA 5 shot put
Liz Chukwudebe 2000-01 AA 1 shot put
Ashley Farmer 2016-17 2A 6 4x100-meter relay
Christina Gutierrez 1999-00 AA 6 300-meter low hurdles
      1 100-meter high hurdles
  2000-01 AA 6 triple jump
      5 300-meter low hurdles
      9 100-meter high hurdles
Diane King 1974-75   3 high jump
  1975-76   4 high jump
Jaylen Muldrow 2016-17 2A 6 4x100-meter relay
Susie Newell 1990-91 AA 6 high jump
  1991-92 AA 1 high jump
Lisa Ramsey 1977-78 AA 7 220-yard low hurdles
  1978-79 AA 6 110-yard low hurdles
      5 220-yard low hurdles
Jada Redding 2016-17 2A 6 4x100-meter relay
Ayanna Scott 2007-08 AA 6 100-meter high hurdles
      7 300-meter low hurdles
Kristen Wanless 2001-02 AA 8 discus throw
Tyronda Wilson 1995-96 AA 7 300-meter low hurdles
  1996-97 AA 8 300-meter low hurdles

Springfield (Lutheran)

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 2015-16 1A 2 4x800-meter relay
  2016-17 1A 2 4x800-meter relay
Elisabeth Brunner 2015-16 1A 2 4x800-meter relay
Jackie Eck 2015-16 1A 2 4x800-meter relay
  2016-17 1A 2 4x800-meter relay
Maddy Eck 2015-16 1A 2 4x800-meter relay
  2016-17 1A 2 4x800-meter relay
Kristen Garwood 2008-09 1A 9 1600-meter run
      2 3200-meter run
  2009-10 1A 5 3200-meter run
  2011-12 1A 2 3200-meter run
Kim Hartman 1997-98 A 3 discus throw
  1998-99 A 8 discus throw
Hope Tewes 2013-14 1A 7 high jump
Bernadette Tournoux 2015-16 1A 2 4x800-meter relay
  2016-17 1A 2 4x800-meter relay
Brigid Tournoux 2016-17 1A 2 4x800-meter relay

Springfield (Sacred Heart-Griffin)

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 2008-09 2A 4 4x800-meter relay
  2009-10 2A 5 4x800-meter relay
Joelle Christy 2009-10 2A 8 300-meter low hurdles
Emily Delvo 2008-09 2A 4 4x800-meter relay
  2009-10 2A 8 1600-meter run
      5 4x800-meter relay
  2010-11 2A 1 800-meter run
      6 1600-meter run
Kelsi Frank 2008-09 2A 4 4x800-meter relay
  2009-10 2A 5 4x800-meter relay
Lauren Fyalka 2009-10 2A 5 4x800-meter relay
Ann Gaffigan 1997-98 AA 1 3200-meter run
  1999-00 AA 7 1600-meter run
      1 3200-meter run
Sarah Giacomini 2008-09 2A 4 4x800-meter relay
  2009-10 2A 5 4x800-meter relay
Meredith McClain 2010-11 2A 4 3200-meter run
Madz Negro 2009-10 2A 5 3200-meter run
Jill Seelbach 2001-02 AA 7 800-meter run
Laura Vermette 2000-01 AA 9 1600-meter run
Julia Wykoff 2008-09 2A 4 4x800-meter relay

Springfield (Southeast)

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 1972-73   1 440-yard relay
  1973-74   3 440-yard relay
  1974-75   8 440-yard relay
  1982-83 AA 8 4x400-meter relay
  1986-87 AA 4 4x200-meter relay
      6 4x400-meter relay
  1991-92 AA 8 4x100-meter relay
      5 4x400-meter relay
  1992-93 AA 8 4x400-meter relay
  1993-94 AA 7 4x400-meter relay
  1994-95 AA 8 4x100-meter relay
      1 800-meter medley relay
  1996-97 AA 7 4x400-meter relay
      3 800-meter medley relay
  1997-98 AA 6 800-meter medley relay
      4 4x400-meter relay
  1998-99 AA 4 4x400-meter relay
  2000-01 AA 4 4x400-meter relay
  2001-02 AA 4 4x400-meter relay
  2008-09 2A 3 4x100-meter relay
      1 4x200-meter relay
  2009-10 2A 1 4x200-meter relay
      2 4x100-meter relay
  2010-11 2A 3 4x100-meter relay
      2 4x200-meter relay
      8 4x400-meter relay
  2011-12 2A 1 4x200-meter relay
      1 4x100-meter relay
  2012-13 2A 2 4x400-meter relay
      1 4x200-meter relay
      2 4x100-meter relay
  2013-14 2A 5 4x200-meter relay
      2 4x400-meter relay
      9 4x100-meter relay
  2014-15 2A 4 4x400-meter relay
      3 4x200-meter relay
  2015-16 2A 1 4x100-meter relay
      2 4x400-meter relay
  2016-17 2A 2 4x100-meter relay
      5 4x400-meter relay
Effie Acres 1972-73   1 440-yard relay
Latorie Alexander 2001-02 AA 4 4x400-meter relay
Mikia Anderson 2013-14 2A 9 4x100-meter relay
      5 4x200-meter relay
  2014-15 2A 3 4x200-meter relay
Cassandra Austin 1998-99 AA 4 4x400-meter relay
Jessica Bankhead 2008-09 2A 9 discus throw
Meg Barnosky 1972-73   1 440-yard relay
Chartese Baxter 2000-01 AA 4 4x400-meter relay
Serena Bolden 2016-17 2A 2 4x100-meter relay
      3 triple jump
      4 long jump
Latia Brooks 2008-09 2A 6 discus throw
Amber Brown 2008-09 2A 3 4x100-meter relay
      3 100-meter dash
      1 4x200-meter relay
      8 200-meter dash
  2009-10 2A 2 4x100-meter relay
      1 4x200-meter relay
      3 100-meter dash
      3 200-meter dash
Keshai Burrow 1987-88 AA 3 discus throw
Jasmine Burton 2004-05 AA 9 200-meter dash
Elizabeth Canaday 2009-10 2A 9 300-meter low hurdles
  2010-11 2A 8 4x400-meter relay
Latasha Clay 1996-97 AA 7 4x400-meter relay
Justice Collins 2010-11 2A 8 100-meter low hurdles
  2012-13 2A 9 100-meter high hurdles
      9 300-meter low hurdles
Torri Covington 2014-15 2A 3 4x200-meter relay
Charday Crawford 2010-11 2A 6 100-meter dash
      2 4x200-meter relay
      3 4x100-meter relay
      9 200-meter dash
  2011-12 2A 1 4x100-meter relay
      1 100-meter dash
      1 200-meter dash
      1 4x200-meter relay
  2012-13 2A 1 4x200-meter relay
      2 200-meter dash
      1 100-meter dash
      2 4x100-meter relay
Lisa Crawford 2014-15 2A 4 4x400-meter relay
Brandi Cruz 1997-98 AA 4 4x400-meter relay
  1998-99 AA 4 4x400-meter relay
Saraya Curry 2008-09 2A 3 4x100-meter relay
Chanel Davis 2003-04 AA 6 100-meter high hurdles
Marscia Davis 2008-09 2A 1 4x200-meter relay
  2009-10 2A 1 4x200-meter relay
Halle Devoe 2012-13 2A 3 high jump
Kedeka Dickerson 2000-01 AA 4 4x400-meter relay
      4 400-meter dash
Jamari Drake 2013-14 2A 5 4x200-meter relay
      9 high jump
  2014-15 2A 8 200-meter dash
      3 4x200-meter relay
      1 high jump
  2015-16 2A 1 4x100-meter relay
      5 high jump
      9 200-meter dash
      6 100-meter dash
Crystal Dye 2001-02 AA 4 4x400-meter relay
Dawnaya Ewing 1992-93 AA 6 shot put
Lateria Fairlee 2009-10 2A 7 shot put
Kaylynn Florence 2016-17 2A 2 4x100-meter relay
      5 4x400-meter relay
Kamaria Gage 2009-10 2A 9 discus throw
K'leesa Gilliam 2010-11 2A 5 shot put
Kaia Griffin 2009-10 2A 2 4x100-meter relay
Christina Gutierrez 2002-03 AA 4 100-meter high hurdles
      3 300-meter low hurdles
      8 triple jump
      3 high jump
Alex Harden 2007-08 AA 1 long jump
Alexandria Harden 2008-09 2A 1 4x200-meter relay
      3 4x100-meter relay
      3 triple jump
      1 long jump
  2009-10 2A 2 4x100-meter relay
      1 triple jump
      1 long jump
      1 4x200-meter relay
  2010-11 2A 1 triple jump
      1 long jump
      3 4x100-meter relay
      2 4x200-meter relay
Acasia Harris 1996-97 AA 3 800-meter medley relay
Alexis Henry 2013-14 2A 2 4x400-meter relay
  2014-15 2A 4 4x400-meter relay
  2015-16 2A 1 4x100-meter relay
      2 4x400-meter relay
Alexus Henry 2012-13 2A 2 4x400-meter relay
Lunden Henry 2012-13 2A 2 4x400-meter relay
  2013-14 2A 3 high jump
      2 4x400-meter relay
  2014-15 2A 4 4x400-meter relay
      8 300-meter low hurdles
      5 high jump
  2015-16 2A 6 high jump
      2 4x400-meter relay
Nicole Hill 1996-97 AA 3 800-meter medley relay
  1997-98 AA 6 800-meter medley relay
Linda Horton 1987-88 AA 8 shot put
  1988-89 AA 6 shot put
  1989-90 AA 8 shot put
  1990-91 AA 8 shot put
Dontavia Howard 2015-16 2A 2 4x400-meter relay
      5 300-meter low hurdles
      1 4x100-meter relay
      7 100-meter high hurdles
  2016-17 2A 5 4x400-meter relay
      9 100-meter high hurdles
      2 4x100-meter relay
Shemecca Hudson 1994-95 AA 1 800-meter medley relay
      8 4x100-meter relay
Shirley Jones 2011-12 2A 1 4x200-meter relay
      1 4x100-meter relay
  2012-13 2A 2 4x400-meter relay
      1 4x200-meter relay
      2 4x100-meter relay
  2013-14 2A 2 4x400-meter relay
      5 4x200-meter relay
      9 4x100-meter relay
Leah Kincaid 1999-00 AA 3 300-meter low hurdles
  2001-02 AA 4 4x400-meter relay
      8 long jump
      3 300-meter low hurdles
  2002-03 AA 1 long jump
      2 300-meter low hurdles
      1 100-meter high hurdles
Camecia Lawson 2001-02 AA 4 4x400-meter relay
Kawanna Levy 1994-95 AA 8 4x100-meter relay
      1 800-meter medley relay
  1996-97 AA 3 800-meter medley relay
      7 4x400-meter relay
  1997-98 AA 6 800-meter medley relay
      4 4x400-meter relay
      5 400-meter dash
Genera Martin 1972-73   1 440-yard relay
Ceaira McGrone 2010-11 2A 8 4x400-meter relay
      2 4x200-meter relay
      9 100-meter dash
      3 4x100-meter relay
  2012-13 2A 2 4x100-meter relay
      1 4x200-meter relay
Raven Moore 2016-17 2A 2 4x100-meter relay
      3 200-meter dash
      4 400-meter dash
      5 4x400-meter relay
Chasity Muldrow 1991-92 AA 7 100-meter dash
      5 400-meter dash
  1992-93 AA 5 100-meter dash
      2 400-meter dash
Carmella Murdock 1989-90 AA 5 400-meter dash
  1990-91 AA 8 400-meter dash
Tiarah Phillips 2015-16 2A 2 4x400-meter relay
  2016-17 2A 5 4x400-meter relay
Brion Portis 2010-11 2A 8 4x400-meter relay
  2011-12 2A 1 triple jump
      1 4x200-meter relay
      6 long jump
  2012-13 2A 1 4x200-meter relay
      2 4x400-meter relay
      1 triple jump
Katelynn Robinson 2013-14 2A 9 4x100-meter relay
  2015-16 2A 1 4x100-meter relay
Fallon Rowl 1996-97 AA 3 800-meter medley relay
  1997-98 AA 6 800-meter medley relay
Ayanna Rowland 1994-95 AA 1 800-meter medley relay
      8 4x100-meter relay
Niambi Rowland 1996-97 AA 7 4x400-meter relay
Kim Schofield 1972-73   1 440-yard relay
      1 50-yard dash
      1 100-yard dash
      1 long jump
  1973-74   1 100-yard dash
      1 long jump
  1974-75   1 100-yard dash
      1 50-yard dash
      1 long jump
Hannah Standard 1997-98 AA 4 4x400-meter relay
  1998-99 AA 8 800-meter run
      4 4x400-meter relay
  1999-00 AA 5 800-meter run
  2000-01 AA 4 800-meter run
      4 4x400-meter relay
Shawnise Stelivan 2008-09 2A 3 4x100-meter relay
      1 4x200-meter relay
  2009-10 2A 1 4x200-meter relay
      2 4x100-meter relay
  2010-11 2A 3 4x100-meter relay
      2 4x200-meter relay
  2011-12 2A 3 long jump
      1 4x100-meter relay
      1 4x200-meter relay
Latoya Tribbet 2000-01 AA 4 4x400-meter relay
Yakira Washington 2010-11 2A 8 4x400-meter relay
  2011-12 2A 1 4x100-meter relay
Charlicia Watson 2013-14 2A 2 4x400-meter relay
  2014-15 2A 3 4x200-meter relay
      4 4x400-meter relay
Joyel Watters 1991-92 AA 7 100-meter high hurdles
  1993-94 AA 8 300-meter low hurdles
Zaneta White 2012-13 2A 2 4x100-meter relay
  2013-14 2A 5 4x200-meter relay
      9 4x100-meter relay
Simone Williams 1996-97 AA 7 4x400-meter relay
  1997-98 AA 6 800-meter medley relay
      4 4x400-meter relay
  1998-99 AA 4 4x400-meter relay
Shaniera Wilson 2011-12 2A 8 discus throw
Shauniera WIlson 2012-13 2A 7 discus throw
  2013-14 2A 4 discus throw
Loretta Withrow 1985-86 AA 3 800-meter run
  1986-87 AA 1 800-meter run
Robin Woodberry 1994-95 AA 5 400-meter dash
      8 4x100-meter relay
      1 800-meter medley relay

St. Anne

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 1980-81 A 7 4x400-meter relay
      5 800-meter medley relay
  1982-83 A 6 800-meter medley relay
  1989-90 A 1 800-meter medley relay
Carlesha Books 1989-90 A 1 800-meter medley relay
Kim DeMik 1980-81 A 5 long jump
Marcy Robinson 1989-90 A 1 800-meter medley relay
Evevon Simms 1989-90 A 1 800-meter medley relay
Toronda Wellmaker 1989-90 A 1 800-meter medley relay
      5 long jump
      6 300-meter low hurdles

St. Charles (East)

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 2011-12 3A 5 4x400-meter relay
  2012-13 3A 1 4x400-meter relay
      9 4x100-meter relay
      8 4x800-meter relay
  2013-14 3A 1 4x800-meter relay
      9 4x100-meter relay
      1 4x400-meter relay
  2014-15 3A 5 4x800-meter relay
      8 4x400-meter relay
  2015-16 3A 8 4x800-meter relay
Kim Abels 2013-14 3A 9 4x100-meter relay
Kimberly Abels 2012-13 3A 9 4x100-meter relay
Corrin Adams 2012-13 3A 8 4x800-meter relay
  2013-14 3A 1 4x800-meter relay
Allison Chmelik 2011-12 3A 5 4x400-meter relay
  2012-13 3A 7 triple jump
      1 4x400-meter relay
  2013-14 3A 5 triple jump
      1 4x400-meter relay
  2014-15 3A 8 4x400-meter relay
      4 triple jump
Elizabeth Chmelik 2012-13 3A 1 4x400-meter relay
  2013-14 3A 1 4x400-meter relay
      9 4x100-meter relay
  2014-15 3A 8 4x400-meter relay
Krista Fitzmaurice 2012-13 3A 8 4x800-meter relay
Keeley Flanigan 2013-14 3A 9 4x100-meter relay
Kelsey Gentry 2011-12 3A 5 4x400-meter relay
Jess Glas 2012-13 3A 9 4x100-meter relay
Anastasia Honea 2012-13 3A 8 4x800-meter relay
  2013-14 3A 1 4x800-meter relay
  2014-15 3A 5 4x800-meter relay
  2015-16 3A 8 4x800-meter relay
Lizzy Hynes 2005-06 AA 2 1600-meter run
  2006-07 AA 3 1600-meter run
  2007-08 AA 5 3200-meter run
  2008-09 3A 1 3200-meter run
      3 1600-meter run
Tamela Jadin 2001-02 AA 5 pole vault
      8 high jump
Annie Martines 2011-12 3A 7 300-meter hurdles
Kyanna McClinton 2014-15 3A 8 4x400-meter relay
Casey McNichols 2013-14 3A 9 4x100-meter relay
      1 4x400-meter relay
  2014-15 3A 8 4x400-meter relay
      5 4x800-meter relay
  2015-16 3A 8 4x800-meter relay
  2016-17 3A 7 300-meter low hurdles
Maya Rittmanic 2007-08 AA 8 long jump
  2008-09 3A 8 high jump
Alexia Scull 2014-15 3A 5 4x800-meter relay
  2015-16 3A 8 4x800-meter relay
Torree Scull 2011-12 3A 9 800-meter run
  2012-13 3A 8 4x800-meter relay
  2013-14 3A 4 1600-meter run
      1 4x800-meter relay
  2014-15 3A 5 4x800-meter relay
      2 1600-meter run
Jordan Shead 2011-12 3A 7 400-meter dash
      5 4x400-meter relay
  2012-13 3A 1 4x400-meter relay
      4 400-meter dash
  2013-14 3A 1 4x800-meter relay
      4 400-meter dash
      1 4x400-meter relay
Ashley Stinton 2001-02 AA 2 pole vault
Kathleen Stohaker 2015-16 3A 8 4x800-meter relay
Monika Stoskute 2012-13 3A 9 4x100-meter relay
Lauren Towne 2012-13 3A 9 4x100-meter relay
Britney Williams 2010-11 3A 7 400-meter dash
  2011-12 3A 5 4x400-meter relay
  2012-13 3A 7 400-meter dash
      1 4x400-meter relay

St. Charles (H.S.)

Name Year Class Place Event
Jenny Barlas 1982-83 AA 4 discus throw
  1983-84 AA 3 discus throw
Jen Gilson 1998-99 AA 8 shot put
  1999-00 AA 2 shot put
Denise Hefferin 1999-00 AA 3 3200-meter run
Jenine Jarris 1981-82 AA 8 800-meter run
Gina Lambert 1994-95 AA 1 high jump
  1995-96 AA 6 high jump
Sue Manier 1978-79 AA 1 shot put
Cori McLeod 1993-94 AA 4 high jump
  1994-95 AA 6 high jump
  1995-96 AA 1 high jump
Stephanie Metz 1983-84 AA 4 high jump
Tera Moody 1996-97 AA 4 3200-meter run
  1997-98 AA 1 1600-meter run
  1998-99 AA 1 1600-meter run
Katie Rebernak 1994-95 AA 6 3200-meter run
Jennifer Ward 1986-87 AA 4 discus throw
  1987-88 AA 2 discus throw

St. Charles (North)

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 2003-04 AA 9 4x200-meter relay
  2004-05 AA 9 800-meter medley relay
Meridith Beird 2010-11 3A 9 pole vault
Kyndra Curtin 2000-01 AA 9 100-meter dash
  2002-03 AA 6 100-meter dash
      8 200-meter dash
  2003-04 AA 6 200-meter dash
      9 100-meter dash
      9 4x200-meter relay
Audrey Ernst 2014-15 3A 4 1600-meter run
  2015-16 3A 8 3200-meter run
      8 1600-meter run
Kelsey Feiza 2003-04 AA 9 4x200-meter relay
  2004-05 AA 9 800-meter medley relay
Brittany Haas 2004-05 AA 9 800-meter medley relay
Tara Hogue 2004-05 AA 9 800-meter medley relay
Kim Justice 2003-04 AA 9 4x200-meter relay
  2004-05 AA 9 800-meter medley relay
Hannah Schilb 2014-15 3A 6 triple jump
  2015-16 3A 4 triple jump
      3 long jump
Steph Sommer 2002-03 AA 9 high jump
  2003-04 AA 5 high jump
Stephanie Strasser 2006-07 AA 3 3200-meter run
  2007-08 AA 6 3200-meter run
      5 1600-meter run
Alison Teichart 2003-04 AA 9 4x200-meter relay

St. Elmo

Name Year Class Place Event
Molly Hill 2011-12 1A 7 discus throw

St. Joseph (S.J.-Ogden)

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 1989-90 A 1 4x800-meter relay
  1990-91 A 3 4x800-meter relay
  1991-92 A 2 4x800-meter relay
  1993-94 A 8 800-meter medley relay
  1998-99 A 2 4x100-meter relay
      5 4x800-meter relay
  1999-00 A 4 4x400-meter relay
      1 4x800-meter relay
      8 4x200-meter relay
      5 800-meter medley relay
      2 4x100-meter relay
  2000-01 A 4 4x800-meter relay
      5 4x400-meter relay
      7 4x200-meter relay
  2008-09 1A 9 4x200-meter relay
      8 4x800-meter relay
  2010-11 1A 3 4x800-meter relay
  2011-12 1A 9 4x800-meter relay
  2012-13 1A 4 4x400-meter relay
  2014-15 1A 7 4x100-meter relay
      9 4x800-meter relay
      2 4x200-meter relay
  2015-16 1A 9 4x800-meter relay
      1 4x100-meter relay
      6 4x200-meter relay
      2 4x400-meter relay
  2016-17 1A 2 4x100-meter relay
      1 4x400-meter relay
      2 4x200-meter relay
Hanna Atwood 2014-15 1A 4 pole vault
  2015-16 1A 6 4x200-meter relay
      2 pole vault
  2016-17 1A 6 pole vault
Rachel Ballard 2008-09 1A 7 long jump
  2010-11 1A 6 long jump
      5 200-meter dash
  2011-12 1A 4 100-meter dash
      6 long jump
      1 triple jump
      3 200-meter dash
Shawna Barbee 1999-00 A 5 800-meter medley relay
      7 800-meter run
      4 4x400-meter relay
  2000-01 A 4 4x800-meter relay
      5 4x400-meter relay
Chelsea Blaase 2008-09 1A 8 4x800-meter relay
  2009-10 1A 8 1600-meter run
  2010-11 1A 3 4x800-meter relay
  2011-12 1A 2 1600-meter run
      1 3200-meter run
Loren Brooks 2012-13 1A 4 4x400-meter relay
Veronia Brooks 2011-12 1A 9 4x800-meter relay
Jennifer Brown 1993-94 A 6 shot put
  1994-95 A 1 discus throw
  1995-96 A 1 shot put
      1 discus throw
  1996-97 A 1 shot put
      1 discus throw
Sandy Buhs 1983-84 A 8 shot put
Lauren Cessna 2008-09 1A 8 4x800-meter relay
Kristin Chandler 1998-99 A 5 4x800-meter relay
  1999-00 A 4 4x400-meter relay
      1 4x800-meter relay
      8 4x200-meter relay
  2000-01 A 4 4x800-meter relay
      7 4x200-meter relay
      5 4x400-meter relay
Kenzie Cheek 2008-09 1A 9 4x200-meter relay
Lindsey Cler 1999-00 A 1 4x800-meter relay
Marianne Dickerson 1974-75   5 880-yard run
  1976-77   6 880-yard run
  1977-78 A 2 1-mile run
      1 880-yard run
Abby Fisher 2011-12 1A 9 4x800-meter relay
  2014-15 1A 9 4x800-meter relay
Parker Francisco 2014-15 1A 7 4x100-meter relay
  2015-16 1A 4 100-meter high hurdles
  2016-17 1A 2 100-meter high hurdles
      8 300-meter low hurdles
Josey Fruhling 2008-09 1A 9 4x200-meter relay
Sydney Gallo 2016-17 1A 2 4x200-meter relay
Abby Gawthorp 2015-16 1A 9 4x800-meter relay
Judy Graffis 1978-79 A 7 shot put
  1979-80 A 3 shot put
Ashley Graham 2001-02 A 9 pole vault
  2002-03 A 8 pole vault
  2003-04 A 8 pole vault
Hannah Graham 2008-09 1A 9 4x200-meter relay
Morgann Graham 2012-13 1A 4 4x400-meter relay
  2014-15 1A 9 4x800-meter relay
Rachael Graham 2008-09 1A 9 4x200-meter relay
Kristen Hamer 2014-15 1A 7 4x100-meter relay
      2 4x200-meter relay
Faith Houston 2015-16 1A 9 4x800-meter relay
Sara Ingram 1998-99 A 5 4x800-meter relay
Frankie Izard 2014-15 1A 2 4x200-meter relay
      7 4x100-meter relay
  2015-16 1A 1 4x100-meter relay
      7 100-meter dash
      6 4x200-meter relay
  2016-17 1A 2 4x200-meter relay
      2 4x100-meter relay
Jill Kary 1998-99 A 5 4x800-meter relay
  1999-00 A 1 4x800-meter relay
  2000-01 A 4 pole vault
      4 4x800-meter relay
  2001-02 A 4 pole vault
Laura Legernes 1998-99 A 5 4x800-meter relay
Sidney Long 2008-09 1A 8 4x800-meter relay
  2010-11 1A 3 4x800-meter relay
Sam Mabry 2014-15 1A 9 4x800-meter relay
  2015-16 1A 2 4x400-meter relay
      9 4x800-meter relay
Zea Maroon 2015-16 1A 1 4x100-meter relay
      2 4x400-meter relay
      8 300-meter low hurdles
  2016-17 1A 2 4x100-meter relay
      9 300-meter low hurdles
      1 4x400-meter relay
Laura Martin 1998-99 A 2 4x100-meter relay
  1999-00 A 2 4x100-meter relay
      8 4x200-meter relay
      5 800-meter medley relay
  2001-02 A 7 300-meter low hurdles
Tori Master 2012-13 1A 4 4x400-meter relay
Marla McKinney 1988-89 A 5 1600-meter run
  1989-90 A 7 1600-meter run
      1 4x800-meter relay
  1991-92 A 8 1600-meter run
Abbey Mizer 2015-16 1A 6 4x200-meter relay
      2 4x400-meter relay
      1 4x100-meter relay
  2016-17 1A 1 4x400-meter relay
      2 4x200-meter relay
      2 4x100-meter relay
Abby Mizer 2014-15 1A 7 4x100-meter relay
      2 4x200-meter relay
Bria Olson 2009-10 1A 9 high jump
Jolee Paden 2008-09 1A 8 4x800-meter relay
  2010-11 1A 3 4x800-meter relay
  2011-12 1A 9 4x800-meter relay
Amanda Peters 1998-99 A 2 4x100-meter relay
  1999-00 A 5 800-meter medley relay
      8 4x200-meter relay
      2 4x100-meter relay
      9 100-meter dash
  2000-01 A 5 4x400-meter relay
      7 4x200-meter relay
Andrea Peters 1998-99 A 2 4x100-meter relay
  1999-00 A 4 4x400-meter relay
      8 4x200-meter relay
      2 4x100-meter relay
      5 800-meter medley relay
  2000-01 A 7 4x200-meter relay
Susan Peters 1980-81 A 8 long jump
Patty Plymire 1975-76   4 2-mile run
      6 1-mile run
  1976-77   5 2-mile run
  1977-78 A 3 1-mile run
      3 2-mile run
Alyssa Pridemore 2010-11 1A 3 4x800-meter relay
  2011-12 1A 9 4x800-meter relay
  2012-13 1A 4 4x400-meter relay
Ashley Reed 2000-01 A 7 4x200-meter relay
Aleesia Reeves 2014-15 1A 2 4x200-meter relay
  2015-16 1A 1 4x100-meter relay
      6 4x200-meter relay
Jamie Reid 1992-93 A 7 discus throw
  1993-94 A 7 discus throw
Jodi Ring 1993-94 A 8 400-meter dash
  1996-97 A 8 400-meter dash
Amy Roberts 1997-98 A 8 1600-meter run
      5 3200-meter run
  1998-99 A 4 3200-meter run
      5 1600-meter run
  1999-00 A 1 4x800-meter relay
      7 1600-meter run
Beth Rudnicke 1989-90 A 1 4x800-meter relay
  1992-93 A 5 800-meter run
Sarah Schmidt 1998-99 A 8 300-meter low hurdles
      3 triple jump
      2 4x100-meter relay
  1999-00 A 9 300-meter low hurdles
      2 4x100-meter relay
      4 4x400-meter relay
      1 triple jump
  2000-01 A 5 4x400-meter relay
      6 triple jump
Rylee Sjuts 2016-17 1A 1 4x400-meter relay
Keely Smith 2015-16 1A 9 4x800-meter relay
Madi Smith 2014-15 1A 9 4x800-meter relay
  2015-16 1A 2 4x400-meter relay
Maclayne Taylor 2016-17 1A 1 4x400-meter relay
      9 200-meter dash
      2 4x200-meter relay
      2 4x100-meter relay
Kate Turpin 1989-90 A 1 4x800-meter relay
  1990-91 A 5 300-meter low hurdles
Treasha Worley 2001-02 A 4 high jump
Ashley Wright 1987-88 A 5 3200-meter run
      7 1600-meter run
  1988-89 A 7 3200-meter run
  1989-90 A 1 4x800-meter relay
Geri Young 2000-01 A 4 4x800-meter relay

Stanford (Olympia)

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 1985-86 A 7 4x200-meter relay
      2 4x400-meter relay
  1987-88 A 3 4x800-meter relay
      8 4x100-meter relay
      7 4x200-meter relay
  1988-89 A 4 4x800-meter relay
  1998-99 A 2 4x800-meter relay
      4 4x400-meter relay
  1999-00 A 1 800-meter medley relay
  2001-02 A 8 800-meter medley relay
  2002-03 A 6 800-meter medley relay
  2008-09 1A 7 4x100-meter relay
  2013-14 2A 9 4x800-meter relay
Bailey Bauer 2013-14 2A 9 4x800-meter relay
Jaclyn Bennett 2001-02 A 8 800-meter medley relay
  2002-03 A 6 800-meter medley relay
Janelle Birky 1996-97 A 3 1600-meter run
  1998-99 A 2 1600-meter run
      2 3200-meter run
Jordan Brown 2008-09 1A 7 4x100-meter relay
Brianne Crawford 2001-02 A 8 800-meter medley relay
  2002-03 A 6 800-meter medley relay
Marcy Eigenbrod 1998-99 A 4 4x400-meter relay
Jennifer Elliott 1999-00 A 1 800-meter medley relay
Candi Evans 1985-86 A 3 discus throw
  1986-87 A 2 discus throw
Kate Freshour 2004-05 A 4 800-meter run
Kassey Hish 2001-02 A 8 800-meter medley relay
  2002-03 A 6 800-meter medley relay
  2004-05 A 8 100-meter high hurdles
Jennie Horner 1987-88 A 5 800-meter run
Niki Leingang 1998-99 A 2 4x800-meter relay
Joy Litwiller 1998-99 A 2 4x800-meter relay
      4 4x400-meter relay
Mikelle McClain 1998-99 A 4 4x400-meter relay
      2 4x800-meter relay
DeAnna McDannald 1999-00 A 1 800-meter medley relay
Michelle Miller 1980-81 AA 6 shot put
Lindsay Morr 2008-09 1A 7 4x100-meter relay
Shannon Morr 2013-14 2A 9 4x800-meter relay
Tana Morris 1985-86 A 8 3200-meter run
Tara Morris 1985-86 A 6 1600-meter run
  1986-87 A 8 1600-meter run
      6 3200-meter run
  1987-88 A 4 1600-meter run
Stasia Prater 2001-02 A 8 800-meter medley relay
  2002-03 A 5 100-meter dash
      6 800-meter medley relay
Marissa Rader 2008-09 1A 7 4x100-meter relay
Gena Rawlins 1998-99 A 4 4x400-meter relay
      1 400-meter dash
  1999-00 A 1 800-meter medley relay
      1 400-meter dash
      6 200-meter dash
  2000-01 A 3 200-meter dash
      1 400-meter dash
Shelby Siltman 2013-14 2A 9 4x800-meter relay
  2014-15 2A 8 1600-meter run
Penny Simons 1998-99 A 2 4x800-meter relay
Naomi Springer 2013-14 2A 9 4x800-meter relay
Elizabeth Wigginton 2008-09 1A 7 4x100-meter relay
Tara Yoder 1999-00 A 1 800-meter medley relay
Dee Dee Zeigler 1986-87 A 8 shot put
DeeDee Zeigler 1985-86 A 3 shot put
      1 discus throw
  1986-87 A 4 discus throw
  1987-88 A 3 discus throw
      5 shot put

Staunton

Name Year Class Place Event
Becky Coyne 1984-85 A 1 100-meter low hurdles
  1987-88 A 1 100-meter low hurdles
      3 300-meter low hurdles
Sophie Fairman 2009-10 1A 6 triple jump
      8 400-meter dash
  2010-11 1A 3 triple jump
      4 400-meter dash
  2011-12 1A 3 triple jump
      4 400-meter dash
  2012-13 1A 3 400-meter dash
      3 triple jump
Jennie Satterlee 2005-06 A 4 discus throw

Sterling (H.S.)

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 1976-77   7 440-yard relay
  1977-78 AA 6 440-yard relay
  1990-91 AA 1 4x400-meter relay
      2 800-meter medley relay
      4 4x200-meter relay
  1992-93 AA 5 4x400-meter relay
      4 800-meter medley relay
  1993-94 AA 7 4x800-meter relay
  2002-03 AA 9 4x800-meter relay
  2003-04 AA 9 800-meter medley relay
  2014-15 2A 6 4x800-meter relay
  2015-16 2A 7 4x100-meter relay
Angie Arellano 2002-03 AA 9 4x800-meter relay
Megan Barnhart 2014-15 2A 6 4x800-meter relay
Shanon Beelendorf 2001-02 AA 3 400-meter dash
  2002-03 AA 9 400-meter dash
      6 high jump
  2003-04 AA 2 400-meter dash
      9 800-meter medley relay
      3 high jump
Ceara Campos 2008-09 2A 6 long jump
Taylor Carbaugh 1999-00 AA 8 shot put
  2000-01 AA 2 shot put
  2001-02 AA 4 shot put
Sabrina Chamberlain 2015-16 2A 7 4x100-meter relay
Michell DeJarnatt 1975-76   4 80-yard low hurdles
Amber Druien 2002-03 AA 9 4x800-meter relay
Santana Estrada 2014-15 2A 6 4x800-meter relay
Ida Finklea 1978-79 AA 2t high jump
Megan Fliss 2002-03 AA 9 4x800-meter relay
Tori Gaumer 2000-01 AA 7 triple jump
      2 pole vault
Marche Harris 1975-76   5 high jump
Stephanie Hess 1989-90 AA 5 shot put
Samantha Hibbard 2015-16 2A 7 4x100-meter relay
  2016-17 2A 4 100-meter high hurdles
Angie Kent 1989-90 AA 5 high jump
      8 100-meter dash
  1990-91 AA 7t high jump
      1 4x400-meter relay
Caroline Kent 1990-91 AA 1 4x400-meter relay
  1991-92 AA 6 high jump
  1992-93 AA 7 high jump
Christine Kent 1990-91 AA 7t high jump
      1 4x400-meter relay
  1991-92 AA 3 high jump
  1992-93 AA 2 high jump
Jennifer Lawrence 1991-92 AA 6 1600-meter run
Erin Long 2015-16 2A 7 4x100-meter relay
  2016-17 2A 7 100-meter dash
Kaitlyn Loos 2008-09 2A 9 high jump
Lorraine Lyon 1981-82 AA 8 long jump
  1982-83 AA 5 long jump
Teri McCormick 1989-90 AA 8 discus throw
  1990-91 AA 8 discus throw
  1991-92 AA 5 discus throw
Margaret McPherson 2014-15 2A 6 4x800-meter relay
      6 1600-meter run
  2015-16 2A 9 1600-meter run
  2016-17 2A 8 3200-meter run
      9 1600-meter run
Katie Pickford 2000-01 AA 3 pole vault
  2001-02 AA 7 pole vault
  2002-03 AA 8 pole vault
Lori Prew 1978-79 AA 6 discus throw
Mercedes Sanchez 2014-15 2A 6 4x800-meter relay
Sara Sandoval 1975-76   5 440-yard dash
Jenny Schwab 1989-90 AA 7 800-meter run
      6 300-meter low hurdles
  1990-91 AA 4 800-meter run
      1 4x400-meter relay
Dawn Smith 1976-77   6 discus throw
Siina Swanson 2003-04 AA 9 800-meter medley relay
Ashleigh Tira 2015-16 2A 7 4x100-meter relay
Jennifer Tomczak 2003-04 AA 9 800-meter medley relay
Amy Wade 2003-04 AA 9 800-meter medley relay
Nicole Williams 2001-02 AA 1 high jump
  2002-03 AA 1 high jump
  2003-04 AA 1 high jump
  2004-05 AA 1 high jump
Ann Wolber 2008-09 2A 9 pole vault
Christina Yemm 2002-03 AA 9 4x800-meter relay
Lauren Zuidema 2012-13 2A 7 pole vault

Sterling (Newman Central Catholic)

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 1985-86 A 3 4x400-meter relay
  1989-90 A 5 4x200-meter relay
  1995-96 A 6 800-meter medley relay
  1996-97 A 6 4x400-meter relay
Kylee Bogott 1996-97 A 6 4x400-meter relay
Sarah Kapp 2009-10 1A 3 long jump
Laura Knolhoff 1995-96 A 6 800-meter medley relay
      3 400-meter dash
  1996-97 A 2 400-meter dash
      6 4x400-meter relay
Trisha Mangan 1980-81 A 2 800-meter run
      7 1600-meter run
  1981-82 A 6 1600-meter run
      1 800-meter run
  1982-83 A 2 1600-meter run
      4 800-meter run
Michaele McGinn 1995-96 A 6 800-meter medley relay
Kim Morrissey 1995-96 A 6 800-meter medley relay
  1996-97 A 6 4x400-meter relay
Ann Marie Rosenberg 1979-80 A 5 3200-meter run
  1982-83 A 4 3200-meter run
Chris Stern 1985-86 A 5 3200-meter run
  1988-89 A 6 1600-meter run
Cara Swanson 1995-96 A 6 800-meter medley relay
  1996-97 A 6 4x400-meter relay
Amanda Trancoso 2007-08 A 5 800-meter run
  2008-09 1A 3 800-meter run

Stillman Valley

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 2000-01 A 6 4x400-meter relay
  2002-03 A 3 4x400-meter relay
Danell Aden 1985-86 A 8 high jump
Kristen Beck 1989-90 A 2 400-meter dash
  1990-91 A 2 400-meter dash
      1 800-meter run
Danielle Claussen 2000-01 A 6 4x400-meter relay
  2002-03 A 3 4x400-meter relay
Eileen Dixon 2002-03 A 3 4x400-meter relay
Lindsay Freeberg 2000-01 A 6 4x400-meter relay
Margaret Hall 2000-01 A 6 4x400-meter relay
  2002-03 A 3 4x400-meter relay
      9 triple jump
  2003-04 A 9 triple jump
Kristi Hildebrand 1980-81 A 2 100-meter low hurdles
  1981-82 A 1 100-meter low hurdles
  1982-83 A 1 100-meter low hurdles
Elyce Kluz 1996-97 A 5 100-meter high hurdles
  1997-98 A 8 100-meter high hurdles
  1998-99 A 3 100-meter high hurdles
      5 long jump
Erin Reeverts 2000-01 A 6 4x400-meter relay
  2002-03 A 3 4x400-meter relay

Stockton

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 1991-92 A 7 4x100-meter relay
      7 4x200-meter relay
  1994-95 A 3 800-meter medley relay
  1997-98 A 7 800-meter medley relay
  1998-99 A 5 800-meter medley relay
      7 4x400-meter relay
  1999-00 A 9 800-meter medley relay
  2001-02 A 8 4x800-meter relay
  2003-04 A 9 4x800-meter relay
  2004-05 A 8 800-meter medley relay
      7 4x400-meter relay
  2005-06 A 5 800-meter medley relay
  2006-07 A 8 4x800-meter relay
Bobbi Arand 2004-05 A 7 4x400-meter relay
      8 800-meter medley relay
Brooke Brenner 1999-00 A 5 3200-meter run
  2000-01 A 6 3200-meter run
  2001-02 A 6 3200-meter run
      9 1600-meter run
Millicent Broshous 1997-98 A 7 800-meter medley relay
Jessica Brunner 2006-07 A 8 4x800-meter relay
Jackie Cahill 2005-06 A 4 400-meter dash
      5 800-meter medley relay
  2006-07 A 9 long jump
      8 400-meter dash
  2008-09 1A 5 triple jump
Allison Entmeier 2004-05 A 7 4x400-meter relay
  2006-07 A 8 4x800-meter relay
Rhianon Groom 1997-98 A 7 800-meter medley relay
  1998-99 A 7 4x400-meter relay
      5 800-meter medley relay
Jolene Harwick 1994-95 A 3 800-meter medley relay
Melissa Heim 1998-99 A 5 800-meter medley relay
      7 4x400-meter relay
Codi Herring 2003-04 A 9 4x800-meter relay
Julie James 1992-93 A 3 discus throw
Quinn Janecke 1997-98 A 7 800-meter medley relay
  1998-99 A 7 4x400-meter relay
      5 800-meter medley relay
  1999-00 A 9 800-meter medley relay
Darcie Kunz 1999-00 A 9 800-meter medley relay
Jaci Lawfer 2011-12 1A 6 discus throw
Meghan Levan 1994-95 A 3 800-meter medley relay
Toni Logemann 1993-94 A 4 800-meter run
  1994-95 A 1 800-meter run
      3 800-meter medley relay
Haley Magee 2006-07 A 8 4x800-meter relay
Emily Offenheiser 2014-15 1A 5 shot put
      8 discus throw
  2015-16 1A 8 discus throw
      6 shot put
  2016-17 1A 4 shot put
      4 discus throw
Emily Pearson 2001-02 A 8 4x800-meter relay
Andrea Pierce 2001-02 A 8 4x800-meter relay
Janessa Pierce 1998-99 A 7 4x400-meter relay
Monica Pierce 2004-05 A 8 800-meter medley relay
  2005-06 A 5 800-meter medley relay
Jody Rendon 1996-97 A 8 shot put
  1997-98 A 2 shot put
  1998-99 A 1 shot put
  1999-00 A 1 shot put
Samantha Rogers 2004-05 A 8 800-meter medley relay
      7 4x400-meter relay
  2005-06 A 5 800-meter medley relay
Megan Schwitz 2005-06 A 5 800-meter medley relay
Lindsay Severson 2001-02 A 8 4x800-meter relay
  2003-04 A 9 4x800-meter relay
Netty Skutt 2001-02 A 8 4x800-meter relay
Ashley VenHuizen 1999-00 A 9 800-meter medley relay
Trisha VenHuizen 1994-95 A 3 800-meter medley relay
Joelle White 2003-04 A 9 4x800-meter relay
Hope Wilson 2003-04 A 9 4x800-meter relay
  2006-07 A 8 4x800-meter relay
Jody Wulff 1997-98 A 7 800-meter medley relay
  1998-99 A 5 800-meter medley relay
  1999-00 A 9 800-meter medley relay
Marcie Wulff 2004-05 A 7 4x400-meter relay
      8 800-meter medley relay

Strasburg (Stewardson-S.)

Name Year Class Place Event
Kristen Schutte 2007-08 A 3 discus throw

Streamwood

Name Year Class Place Event
Sue Anderson 1981-82 AA 2 high jump
Mary Anne Barry 1978-79 AA 8 shot put
Paulina Garcia 2002-03 AA 4 3200-meter run
  2003-04 AA 5 3200-meter run
  2004-05 AA 9 3200-meter run
Gabby Juarez 2013-14 3A 9 1600-meter run
      7 3200-meter run
  2014-15 3A 1 1600-meter run
Jennifer Kunavich 2004-05 AA 6 shot put
Nancy Nieto 2003-04 AA 7 3200-meter run
  2004-05 AA 6 3200-meter run
  2005-06 AA 7 3200-meter run

Streator (Twp.)

Name Year Class Place Event
Kaylynne Terry 2016-17 2A 5 shot put
Ashley Yancy 2002-03 AA 4 triple jump

Streator (Woodland)

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 1979-80 A 7 4x100-meter relay
Shelly Groom 1973-74   3 high jump
Lolita Harms 1979-80 A 5 100-meter low hurdles
  1980-81 A 7 100-meter low hurdles
      6 200-meter low hurdles

Stronghurst (Southern)

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 1986-87 A 5 4x800-meter relay
Theresa Brokaw 2002-03 A 2 3200-meter run
      3 1600-meter run
  2003-04 A 4 800-meter run
      3 1600-meter run
  2004-05 A 2 800-meter run
      2 1600-meter run
Jenny Gibb 1991-92 A 6 400-meter dash
      6 200-meter dash
  1992-93 A 7 400-meter dash
Paula Hageman 1988-89 A 6 long jump
Mary Huffman 1978-79 A 7 discus throw
Cheryl Lefler 1985-86 A 7 discus throw
Theresa Nelson 1978-79 A 8 discus throw

Sullivan

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 2011-12 1A 1 4x200-meter relay
  2012-13 1A 2 4x200-meter relay
  2013-14 1A 1 4x200-meter relay
  2014-15 1A 6 4x200-meter relay
Keena Baumgartner 1988-89 A 5 high jump
  1989-90 A 2 high jump
  1990-91 A 2 high jump
Michelle Bolin 1984-85 A 7 shot put
  1985-86 A 4 shot put
Mollie Bowman 2012-13 1A 2 4x200-meter relay
  2013-14 1A 1 4x200-meter relay
      9 triple jump
Heidi Crawford 2000-01 A 6 800-meter run
Mollee Decesaro 2011-12 1A 1 4x200-meter relay
Nikki Fowler 2000-01 A 7 300-meter low hurdles
  2001-02 A 4 100-meter high hurdles
Olivia Herzog 2008-09 1A 4 shot put
  2009-10 1A 3 shot put
  2010-11 1A 2 shot put
      3 discus throw
  2011-12 1A 4 discus throw
Amanda McClain 2011-12 1A 1 4x200-meter relay
      4 long jump
      2 400-meter dash
  2012-13 1A 2 4x200-meter relay
      2 400-meter dash
      5 200-meter dash
      4 long jump
  2013-14 1A 3 long jump
      1 4x200-meter relay
      1 400-meter dash
      7 200-meter dash
  2014-15 1A 6 4x200-meter relay
      1 400-meter dash
      1 long jump
      1 200-meter dash
Emily Neuhauser 2011-12 1A 1 4x200-meter relay
  2012-13 1A 6 200-meter dash
      2 4x200-meter relay
  2013-14 1A 2 200-meter dash
      1 4x200-meter relay
      5 100-meter dash
  2014-15 1A 6 4x200-meter relay
      4 200-meter dash
Paige Neuhauser 2011-12 1A 1 4x200-meter relay
Lauren Osterhoff 2002-03 A 4 high jump
Ashlynd Risley 2013-14 1A 1 4x200-meter relay
  2014-15 1A 6 4x200-meter relay
Erika Tomczewski 2012-13 1A 2 4x200-meter relay
Bailey Turnbaugh 2014-15 1A 6 4x200-meter relay

Summit (Argo)

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 1993-94 AA 5 4x200-meter relay
Jackie Brown 1987-88 AA 6 long jump
Lorrine Kaemerer 1975-76   6 440-yard dash
Kim Leja 1999-00 AA 7 400-meter dash
Kimberly Leja 2000-01 AA 7 400-meter dash
Linda Leudeking 1980-81 AA 8 400-meter dash
Gail Lyttek 1980-81 AA 6 3200-meter run
Lizette Ruvalcaba 2001-02 AA 6 3200-meter run
Charlene Toomer 1977-78 AA 8 long jump
Lorena Villagrana 1990-91 AA 8 3200-meter run
Cheryl Ward 1980-81 AA 1 1600-meter run

Sycamore (H.S.)

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 1997-98 AA 5 4x200-meter relay
  1999-00 AA 7 4x200-meter relay
  2008-09 2A 3 4x800-meter relay
      5 4x100-meter relay
      7 4x200-meter relay
  2010-11 2A 6 4x100-meter relay
Betsy Brantner 1999-00 AA 7 4x200-meter relay
Lilia Edwards 2013-14 2A 4 long jump
Christine Feldman 2002-03 AA 6 triple jump
Alyssa Feuerbach 2015-16 2A 8 discus throw
Sarah Grant 2013-14 2A 5 discus throw
Chrissy Harris 1997-98 AA 5 4x200-meter relay
Saige Hooker 2008-09 2A 7 4x200-meter relay
      5 4x100-meter relay
  2010-11 2A 6 4x100-meter relay
Amanda Hurst 2008-09 2A 3 4x800-meter relay
Brie Iwans 2010-11 2A 6 4x100-meter relay
Olivia Kevin 2008-09 2A 3 4x800-meter relay
Lake Kwaza 2008-09 2A 5 4x100-meter relay
      2 100-meter dash
      7 4x200-meter relay
      6 200-meter dash
  2010-11 2A 6 4x100-meter relay
      2 100-meter dash
      2 200-meter dash
      7 400-meter dash
  2011-12 2A 2 100-meter dash
Jessie Louis 2008-09 2A 7 4x200-meter relay
Liz Nice 2008-09 2A 5 4x100-meter relay
Andra Olson 1973-74   1 high jump
      3 880-yard run
Christy Renner 1997-98 AA 5 4x200-meter relay
Jenni Roberts 1997-98 AA 5 4x200-meter relay
  1999-00 AA 7 4x200-meter relay
  2000-01 AA 6 100-meter dash
      6 200-meter dash
      2 400-meter dash
Krysten Scheffler 2008-09 2A 5 4x100-meter relay
      7 4x200-meter relay
Lauren Sliga 1999-00 AA 7 4x200-meter relay
Lauryn Sperling 2010-11 2A 6 4x100-meter relay
Tessa Strack 2008-09 2A 3 4x800-meter relay
Veronica Thompson 1997-98 AA 5 4x200-meter relay
  1999-00 AA 7 4x200-meter relay
Marisa Tolzin 2008-09 2A 3 4x800-meter relay