Girls Track & Field Medalists

* Last updated at 7:37 pm on Sunday, September 17, 2017

Print this page

Naperville (Central)

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 1987-88 AA 3 4x800-meter relay
  1988-89 AA 3 4x800-meter relay
  1989-90 AA 2 4x800-meter relay
  1990-91 AA 2 4x800-meter relay
  1993-94 AA 8 4x400-meter relay
  1994-95 AA 7 4x200-meter relay
  1996-97 AA 5 4x800-meter relay
  1997-98 AA 8 4x200-meter relay
  2001-02 AA 6 4x100-meter relay
  2002-03 AA 6 4x400-meter relay
  2010-11 3A 8 4x800-meter relay
  2012-13 3A 7 4x100-meter relay
      6 4x200-meter relay
  2013-14 3A 9 4x800-meter relay
  2015-16 3A 3 4x100-meter relay
Jenny Alberts 2010-11 3A 8 4x800-meter relay
Kristin Bice 1996-97 AA 5 4x800-meter relay
Mary Beth Blank 2012-13 3A 6 4x200-meter relay
      7 4x100-meter relay
Carolyn Carpenter 2013-14 3A 9 4x800-meter relay
Alicia Carter 2002-03 AA 6 4x400-meter relay
Jessica Carter 2007-08 AA 6 discus throw
Liz Crissy 2010-11 3A 3 high jump
Rachel Crissy 2002-03 AA 6 4x400-meter relay
Alex Cushing 2010-11 3A 8 4x800-meter relay
Kelly Dolan 1996-97 AA 5 100-meter high hurdles
Mallory Dolan 2002-03 AA 6 4x400-meter relay
Diana Dunsker 2001-02 AA 6 4x100-meter relay
Megan Dwyer 1998-99 AA 4 100-meter high hurdles
D'jenne Egharevba 2012-13 3A 7 4x100-meter relay
      6 4x200-meter relay
  2014-15 3A 5 100-meter dash
      6 200-meter dash
  2015-16 3A 3 4x100-meter relay
      6 100-meter dash
      8 200-meter dash
Lauren Erickson 2012-13 3A 6 4x200-meter relay
      7 4x100-meter relay
Danielle Falduto 1994-95 AA 7 4x200-meter relay
Caley Faulkner 2009-10 3A 5 pole vault
Susan Flock 1993-94 AA 5 3200-meter run
  1994-95 AA 5 3200-meter run
  1996-97 AA 5 4x800-meter relay
Jasmine Flye 2015-16 3A 3 4x100-meter relay
Amanda Fox 2010-11 3A 9 3200-meter run
  2011-12 3A 3 3200-meter run
Alissa Gorzak 2015-16 3A 3 4x100-meter relay
Barb Harper 1974-75   4 high jump
Nikki Hoffman 2013-14 3A 9 4x800-meter relay
Rachel Hoffman 2013-14 3A 9 4x800-meter relay
Amber Hunt 1996-97 AA 5 4x800-meter relay
  1998-99 AA 4 3200-meter run
Kim Jenkins 1991-92 AA 8 100-meter high hurdles
  1992-93 AA 6 100-meter high hurdles
Marlena Jones 1997-98 AA 8 4x200-meter relay
Sarah Leach 1994-95 AA 7 4x200-meter relay
Kristina Malin 2001-02 AA 6 4x100-meter relay
  2002-03 AA 6 4x400-meter relay
Maggie McClowry 2013-14 3A 9 4x800-meter relay
Katie McIntire 2001-02 AA 6 4x100-meter relay
Lauren McNichols 2000-01 AA 8 high jump
Wendy Meyle 1978-79 AA 8t high jump
  1979-80 AA 4 high jump
Kailey Mikulec 2010-11 3A 8 4x800-meter relay
Elise Newman 1994-95 AA 7 4x200-meter relay
Becca Niziolek 1997-98 AA 8 4x200-meter relay
Lynn Noethen 1976-77   6 high jump
Lynne Nolan 1980-81 AA 7 1600-meter run
Tina Norris 2012-13 3A 6 shot put
Courtney Peters 2002-03 AA 3 shot put
Katie Ryan 1993-94 AA 6t high jump
Sarah Sabalaskey 2001-02 AA 6 4x100-meter relay
Kelli Schoenleber 1997-98 AA 8 4x200-meter relay
  1998-99 AA 8 300-meter low hurdles
Kristi Schoenleber 1994-95 AA 7 4x200-meter relay
  1997-98 AA 8 4x200-meter relay
Casey Short 2005-06 AA 1 800-meter run
  2006-07 AA 1 800-meter run
      1 400-meter dash
Kim Sigworth 1973-74   7 880-yard run
Rachel Skinner 2012-13 3A 7 4x100-meter relay
      6 4x200-meter relay
Karen Smith 1980-81 AA 3 high jump
  1982-83 AA 6t high jump
  1983-84 AA 8 high jump
Amy Stonecipher 2000-01 AA 4 triple jump
      6 long jump
Becky Studer 1973-74   8 220-yard dash
Tracy Tellin 1988-89 AA 5 1600-meter run
  1989-90 AA 4 1600-meter run
Maddie Wagner 2015-16 3A 3 4x100-meter relay
Christina Watson 1996-97 AA 5 4x800-meter relay
Wendy Welch 1986-87 AA 6 3200-meter run
  1988-89 AA 7 3200-meter run
Hannah Wood 2010-11 3A 8 4x800-meter relay
Tina Woolwine 1987-88 AA 4 3200-meter run
Jenna Wrobel 1991-92 AA 6 100-meter high hurdles

Naperville (Neuqua Valley)

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 2003-04 AA 6 800-meter medley relay
  2004-05 AA 9 4x800-meter relay
  2005-06 AA 9 4x800-meter relay
  2011-12 3A 8 4x100-meter relay
Caitlin Blalock 2011-12 3A 8 4x100-meter relay
Savannah Carson 2010-11 3A 6 200-meter dash
  2011-12 3A 1 long jump
      8 4x100-meter relay
      7 100-meter dash
Jackie Coleman 2005-06 AA 1 long jump
      3 triple jump
Olivia Griswold 2013-14 3A 9 shot put
  2014-15 3A 2 shot put
Tashée Hargrave 2015-16 3A 4 400-meter dash
Emily Hartley 2004-05 AA 9 4x800-meter relay
Sara Hartley 2004-05 AA 9 4x800-meter relay
  2005-06 AA 9 4x800-meter relay
  2006-07 AA 7 800-meter run
Meagan Hynes 2005-06 AA 9 4x800-meter relay
Monika Jakutyte 2005-06 AA 7 high jump
  2006-07 AA 9 high jump
  2007-08 AA 1 high jump
Christen James 1999-00 AA 4 400-meter dash
Kate Kondry 2010-11 3A 8 triple jump
  2011-12 3A 9 triple jump
Andrea Kruszka 2004-05 AA 9 4x800-meter relay
Kenna Lonergan 2014-15 3A 5 high jump
Samara Miller 2014-15 3A 5 400-meter dash
Amanda Mirochna 2004-05 AA 9 4x800-meter relay
  2005-06 AA 9 4x800-meter relay
Kristin Morrison 2008-09 3A 5 triple jump
Maya Neal 2011-12 3A 3 long jump
      8 4x100-meter relay
      8 300-meter hurdles
  2012-13 3A 8 300-meter low hurdles
      5 long jump
  2013-14 3A 4 long jump
Dionne Okafor 2003-04 AA 6 800-meter medley relay
Amanda Pegues 2003-04 AA 6 800-meter medley relay
Courtney Richardson 2003-04 AA 6 800-meter medley relay
Alex Rozgony 2011-12 3A 8 4x100-meter relay
Erica Scott 2003-04 AA 6 800-meter medley relay
      8 400-meter dash
Krista Stillson 2006-07 AA 4 triple jump
  2007-08 AA 6 triple jump
Danielle Thompson 2005-06 AA 9 4x800-meter relay
Katie Vuckovich 2005-06 AA 3 shot put
  2006-07 AA 5 shot put
Jennie Whitman 2000-01 AA 5 triple jump
  2001-02 AA 1 triple jump
  2002-03 AA 2 triple jump

Naperville (North)

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 1992-93 AA 4 4x800-meter relay
  1997-98 AA 4 4x800-meter relay
  1998-99 AA 8 4x800-meter relay
  2003-04 AA 4 4x800-meter relay
  2004-05 AA 4 4x800-meter relay
  2005-06 AA 4 4x800-meter relay
  2006-07 AA 8 4x800-meter relay
  2007-08 AA 9 4x800-meter relay
      9 4x200-meter relay
  2011-12 3A 8 4x800-meter relay
  2014-15 3A 1 4x800-meter relay
  2016-17 3A 3 4x800-meter relay
      8 4x200-meter relay
Witmer Abby 2007-08 AA 9 4x200-meter relay
Saffilla Allie 2016-17 3A 8 4x200-meter relay
Annie Bieber 2016-17 3A 8 4x200-meter relay
Halle Bieber 2015-16 3A 4 300-meter low hurdles
  2016-17 3A 8 4x200-meter relay
      1 300-meter low hurdles
Lisa Bonistalli 2002-03 AA 5 3200-meter run
  2003-04 AA 3 3200-meter run
      5 1600-meter run
Amy Boothe 1988-89 AA 7 300-meter low hurdles
  1989-90 AA 4 100-meter high hurdles
      2 300-meter low hurdles
  1990-91 AA 7 100-meter high hurdles
      2 300-meter low hurdles
Gabby Champion 2016-17 3A 3 4x800-meter relay
Ashley Chan 2003-04 AA 4 4x800-meter relay
Armetta Courtney 2007-08 AA 9 4x200-meter relay
Maggie DeBerge 2005-06 AA 4 4x800-meter relay
Elly DeTurris 2012-13 3A 7 3200-meter run
  2013-14 3A 8 3200-meter run
  2014-15 3A 1 4x800-meter relay
Kristen Devaney 1992-93 AA 4 3200-meter run
  1993-94 AA 7 3200-meter run
Metz Elle 2007-08 AA 9 4x800-meter relay
Schertz Erica 2007-08 AA 9 4x800-meter relay
Michelle Fay 1997-98 AA 4 4x800-meter relay
  1998-99 AA 8 4x800-meter relay
Jill Fitz 2016-17 3A 3 4x800-meter relay
Jenny Gibson 2014-15 3A 1 4x800-meter relay
Allison Grady 2016-17 3A 8 4x200-meter relay
Emory Griffin 2014-15 3A 1 4x800-meter relay
Ellie Gschwendtner 2011-12 3A 8 4x800-meter relay
Claire Hamilton 2014-15 3A 1 4x800-meter relay
  2016-17 3A 4 1600-meter run
Claire Hill 2016-17 3A 3 4x800-meter relay
Kamaria Huggins 2008-09 3A 5 400-meter dash
Schertz Jamie 2007-08 AA 9 4x800-meter relay
Huggins Kamaria 2007-08 AA 9 4x200-meter relay
Megan Kowalski 1997-98 AA 4 4x800-meter relay
Michele Lally 1998-99 AA 8 4x800-meter relay
Karen Lloyd 1981-82 AA 7 discus throw
Colleen Longfellow 1975-76   4 440-yard dash
      5 220-yard dash
Kim Malmquist 1991-92 AA 7 3200-meter run
Jenny Marine 1990-91 AA 5 1600-meter run
  1992-93 AA 2 1600-meter run
Maria McDaniel 2011-12 3A 8 4x800-meter relay
Elle Metz 2005-06 AA 4 4x800-meter relay
  2006-07 AA 8 4x800-meter relay
Stratton Michelle 2007-08 AA 9 4x800-meter relay
Alex Morris 2016-17 3A 5 3200-meter run
Kelly Morrow 2005-06 AA 7 discus throw
Alex Moxon 2011-12 3A 8 4x800-meter relay
Kristin Muckerheide 2006-07 AA 8 4x800-meter relay
Mary O'Connor 1980-81 AA 8 800-meter run
Judy Pendergast 2014-15 3A 1 3200-meter run
Shannon Phelan 2003-04 AA 4 4x800-meter relay
  2004-05 AA 3 1600-meter run
      4 4x800-meter relay
  2005-06 AA 4 4x800-meter relay
      3 1600-meter run
Bekah Regenfuss 2003-04 AA 4 4x800-meter relay
  2004-05 AA 4 4x800-meter relay
      8 1600-meter run
Hannah Ricci 2016-17 3A 3 4x800-meter relay
      8 1600-meter run
Erica Schertz 2005-06 AA 4 4x800-meter relay
Ericka Schertz 2006-07 AA 8 4x800-meter relay
Jaime Schertz 2006-07 AA 8 4x800-meter relay
Sarah Schmitt 2014-15 3A 6 3200-meter run
  2016-17 3A 3 3200-meter run
Amy Silder 1997-98 AA 4 4x800-meter relay
  1998-99 AA 8 4x800-meter relay
Beth Stahl 1997-98 AA 4 4x800-meter relay
Laura Suchomel 2004-05 AA 4 4x800-meter relay
Hope Turner 2011-12 3A 9 pole vault
Joanna Veth 1998-99 AA 8 4x800-meter relay
Jenny Wallrab 1993-94 AA 7 1600-meter run
Sarah Wastek 2016-17 3A 9 shot put
Rachel Weathered 2011-12 3A 8 4x800-meter relay
Hill Whitney 2007-08 AA 9 4x200-meter relay
Cindy Wu 2003-04 AA 4 4x800-meter relay
  2004-05 AA 4 4x800-meter relay

Nashville

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 2001-02 A 8 4x400-meter relay
Tara Borowiak 2001-02 A 8 4x400-meter relay
Easten Hoepker 2013-14 1A 9 discus throw
Jessica Ibendahl 2005-06 A 8 triple jump
Amber Malick 2001-02 A 8 4x400-meter relay
Kayla Markham 2001-02 A 8 4x400-meter relay
Jennifer Moeller 2008-09 1A 9 shot put
  2009-10 1A 6 shot put
  2010-11 1A 4 shot put
Angela Patton 2001-02 A 8 4x400-meter relay
Melissa Pytlinski 1996-97 A 4 400-meter dash
  1998-99 A 6 400-meter dash

Neoga

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 2013-14 1A 6 4x200-meter relay
Amanda Baker 2011-12 1A 4 high jump
Andrea Baker 1986-87 A 6 discus throw
  1988-89 A 8 discus throw
Courtney Croy 2012-13 1A 2 long jump
  2013-14 1A 6 4x200-meter relay
      8 long jump
Mallori Harshman 2013-14 1A 6 4x200-meter relay
Olivia Ott 2013-14 1A 6 4x200-meter relay
      6 long jump
  2014-15 1A 6 long jump
Chris Roy 1988-89 A 6 high jump
Jaimee Roy 2006-07 A 6 long jump
      3 triple jump
  2007-08 A 5 triple jump
      6 long jump
  2008-09 1A 1 long jump
      3 triple jump
Jaycie Roy 2013-14 1A 6 4x200-meter relay
Julie Walk 1991-92 A 8 200-meter dash
      4 long jump
  1992-93 A 1 long jump
      8 400-meter dash
      8 100-meter dash
      7 200-meter dash
  1993-94 A 1 long jump
      7 200-meter dash
  1994-95 A 1 200-meter dash
      6 100-meter dash
      1 long jump

New Berlin

Name Year Class Place Event
Brittney Blackwell 2011-12 1A 7 high jump
Maggie Tarr 2008-09 1A 7 300-meter low hurdles
Alyssa Vignos 2014-15 1A 4 100-meter high hurdles
  2015-16 1A 7 100-meter high hurdles
  2016-17 1A 9 100-meter high hurdles

New Lenox (Lincoln-Way Central)

Name Year Class Place Event
Becca Brunner 2003-04 AA 4 long jump
Ashley Raehsler 2014-15 3A 8 triple jump
      5 long jump
Jenna Wexter 2005-06 AA 9 pole vault
  2006-07 AA 2 pole vault
  2007-08 AA 1 pole vault

New Lenox (Lincoln-Way West)

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 2014-15 2A 9 4x400-meter relay
Deven Bax 2014-15 2A 9 4x400-meter relay
      2 400-meter dash
Abby Hedlin 2011-12 2A 9 high jump
Jessi Karlic 2014-15 2A 9 4x400-meter relay
Natalie Krol 2013-14 2A 8 1600-meter run
Kaitlyn Neiheisel 2011-12 2A 4 high jump
      4 pole vault
Kristen O'Connor 2014-15 2A 9 4x400-meter relay
Josie Zayas 2014-15 2A 9 4x400-meter relay

New Lenox (Lincoln-Way)

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 1973-74   2 1-mile relay
  1974-75   5 1-mile relay
  1985-86 AA 4 800-meter medley relay
  1986-87 AA 5 4x400-meter relay
  1999-00 AA 7 4x400-meter relay
  2000-01 AA 8 4x800-meter relay
Tisha Alvarez 1991-92 AA 6 discus throw
Pat Carney 1972-73   2 discus throw
  1973-74   6 discus throw
Mary Clarke 1986-87 AA 8 discus throw
Susie Curtis 1983-84 AA 4 long jump
  1985-86 AA 3 long jump
Lauren Getto 1999-00 AA 7 4x400-meter relay
Tatum Heath 1999-00 AA 7 4x400-meter relay
Katy Jones 1999-00 AA 7 4x400-meter relay
  2000-01 AA 8 4x800-meter relay
Katie Krzak 2000-01 AA 8 4x800-meter relay
Kali Lafferty 2000-01 AA 8 4x800-meter relay
Andrea Pettay 2000-01 AA 8 4x800-meter relay
Victoria Phipps 1999-00 AA 7 4x400-meter relay
Robin Smith 1973-74   2 880-yard run
  1974-75   1 880-yard run
  1975-76   1 2-mile run
Ruth Smith 1973-74   4 440-yard dash
  1974-75   3 1-mile run
  1975-76   3 1-mile run
Kathy Walters 1973-74   8 1-mile run

New Lenox (Providence Catholic)

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 1977-78 A 3 1-mile relay
      1 880-yard relay
      1 440-yard relay
  1978-79 A 3 880-yard relay
  1979-80 A 2 4x100-meter relay
      1 4x200-meter relay
      4 800-meter medley relay
  1980-81 A 2 800-meter medley relay
      2 4x200-meter relay
      2 4x400-meter relay
      3 4x100-meter relay
  1981-82 A 8 4x400-meter relay
      3 800-meter medley relay
      3 4x100-meter relay
      4 4x200-meter relay
Briana Berman 2000-01 AA 6 400-meter dash
Kaye Bertagnoli 1977-78 A 1 440-yard relay
      1 880-yard relay
Alice Bertganoli 1977-78 A 1 440-yard relay
Leanne Burla 1977-78 A 1 880-yard relay
Mandy Coglianese 2010-11 3A 7 300-meter low hurdles
Jayne Glade 1977-78 A 1 880-yard relay
      1 440-yard relay
      2 220-yard low hurdles
  1978-79 A 1 110-yard low hurdles
      1 220-yard low hurdles
Cheryl Johnson 1975-76   6 100-yard dash
  1977-78 A 1 100-yard dash
      1 220-yard dash
      1 440-yard relay
      1 880-yard relay
Karen Johnson 1979-80 A 1 4x200-meter relay
  1980-81 A 5 400-meter dash
  1981-82 A 3 400-meter dash
Bernetta Jones 1988-89 AA 8 200-meter dash
      7 100-meter dash
Gianna Lullo 2015-16 2A 9 pole vault
Christina MacNab 2012-13 2A 7 high jump
  2014-15 2A 2 high jump
  2015-16 2A 3 high jump
Eileen Moran 2005-06 AA 5 400-meter dash
  2006-07 AA 5 400-meter dash
Melanie Olson 2015-16 2A 5 100-meter dash
Beth Rancic 1980-81 A 6t high jump
  1981-82 A 3 high jump
Samantha Spencer 2016-17 2A 7 pole vault
Becky Splant 1979-80 A 1 4x200-meter relay
Stephanie Thames 1979-80 A 1 4x200-meter relay
Genevieve Walker 1979-80 A 1 4x200-meter relay

Newman

Name Year Class Place Event
Jodi Alexander 1983-84 A 8t high jump
Tiffany Fry 1984-85 A 5 shot put
  1985-86 A 6 shot put
  1986-87 A 4 shot put
  1987-88 A 1 shot put
Shelly Minott 1986-87 A 3t high jump
  1987-88 A 1 high jump

Newton

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 1991-92 A 1 4x200-meter relay
  1992-93 A 2 4x100-meter relay
      3 4x200-meter relay
  1993-94 A 3 4x200-meter relay
      3 4x100-meter relay
  1995-96 A 3 4x200-meter relay
  1996-97 A 2 800-meter medley relay
      7 4x100-meter relay
      3 4x400-meter relay
  1997-98 A 2 800-meter medley relay
  1998-99 A 3 4x100-meter relay
      4 800-meter medley relay
      3 4x200-meter relay
  2005-06 A 8 800-meter medley relay
  2008-09 1A 8 4x200-meter relay
      2 4x400-meter relay
      3 4x100-meter relay
  2013-14 1A 4 4x200-meter relay
  2014-15 1A 7 4x200-meter relay
      2 4x400-meter relay
Amanda Alburtus 1996-97 A 3 4x400-meter relay
McKendra Barthelme 2012-13 1A 7 100-meter high hurdles
      5 long jump
  2013-14 1A 4 4x200-meter relay
      6 100-meter high hurdles
  2014-15 1A 7 4x200-meter relay
      3 100-meter high hurdles
      9 long jump
  2015-16 1A 9 300-meter low hurdles
      2 100-meter high hurdles
      9 triple jump
      9 long jump
Jenny Blank 1991-92 A 1 4x200-meter relay
Hollie Bloemer 2008-09 1A 3 4x100-meter relay
Misty Bower 1991-92 A 1 4x200-meter relay
Kelsey Brooks 2005-06 A 8 800-meter medley relay
Amanda Carr 1997-98 A 2 800-meter medley relay
  1998-99 A 3 4x200-meter relay
      4 800-meter medley relay
Maura Cummins 2007-08 A 4 high jump
  2008-09 1A 5 high jump
      2 4x400-meter relay
      8 4x200-meter relay
  2009-10 1A 2 high jump
  2010-11 1A 5 high jump
      4 300-meter low hurdles
Susanne Cummins 1995-96 A 3 4x200-meter relay
  1996-97 A 2 800-meter medley relay
      7 4x100-meter relay
  1997-98 A 7 100-meter high hurdles
  1998-99 A 4 800-meter medley relay
      3 4x100-meter relay
      3 4x200-meter relay
Lexie Davidson 2014-15 1A 2 4x400-meter relay
      7 4x200-meter relay
Jamie Finn 1998-99 A 4 800-meter medley relay
      3 4x100-meter relay
Taylor Johnson 2013-14 1A 4 4x200-meter relay
  2014-15 1A 7 4x200-meter relay
      2 4x400-meter relay
Kelly Kepley 1997-98 A 2 800-meter medley relay
Madison Kinder 2013-14 1A 4 4x200-meter relay
Hannah Litzelman 2013-14 1A 4 4x200-meter relay
      9 200-meter dash
  2014-15 1A 7 4x200-meter relay
      2 4x400-meter relay
Andrea Marshall 1995-96 A 7 triple jump
Jamee Matson 1991-92 A 1 4x200-meter relay
Jackie Michl 2008-09 1A 8 4x200-meter relay
Jamie Michl 2008-09 1A 2 4x400-meter relay
Leeann Michl 2005-06 A 8 800-meter medley relay
      7 400-meter dash
  2006-07 A 4 400-meter dash
      2 800-meter run
  2007-08 A 3 800-meter run
      5 400-meter dash
  2008-09 1A 2 4x400-meter relay
      3 400-meter dash
      3 4x100-meter relay
Calla Niebrugge 2008-09 1A 3 4x100-meter relay
      8 4x200-meter relay
Karen Ochs 1995-96 A 3 4x200-meter relay
  1996-97 A 3 4x400-meter relay
  1997-98 A 2 800-meter medley relay
  1998-99 A 3 4x100-meter relay
      3 4x200-meter relay
Megan Ochs 2005-06 A 8 800-meter medley relay
Coryn Reich 1996-97 A 3 4x400-meter relay
      7 4x100-meter relay
      2 800-meter medley relay
  1997-98 A 2 800-meter medley relay
      4 400-meter dash
  1998-99 A 3 4x200-meter relay
      3 4x100-meter relay
      4 800-meter medley relay
Heather Reich 1995-96 A 3 4x200-meter relay
  1996-97 A 2 800-meter medley relay
      7 4x100-meter relay
Linda Schmidt 1988-89 A 3 high jump
Sierra Smith 2005-06 A 8 800-meter medley relay
  2008-09 1A 8 4x200-meter relay
      2 4x400-meter relay
      3 4x100-meter relay
Nikki Snearley 2006-07 A 9 high jump
  2007-08 A 5 high jump
Mary Beth Vahling 1985-86 A 4 long jump
Emma Weber 2014-15 1A 2 4x400-meter relay
Kelly Woods 1991-92 A 1 4x200-meter relay
Jennifer Zumbahlen 1995-96 A 3 4x200-meter relay
  1996-97 A 7 4x100-meter relay
      3 4x400-meter relay
      2 800-meter medley relay

Niantic (N.-Harristown)

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 1992-93 A 3 4x400-meter relay
Suzanne Dale 1994-95 A 6 discus throw
Sarah Eliff 1991-92 A 8 3200-meter run
      7 1600-meter run
Margaret Peveler 1990-91 A 6 400-meter dash
  1991-92 A 5 400-meter dash

Normal (Community West)

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 2000-01 AA 6 4x800-meter relay
  2010-11 3A 7 4x800-meter relay
Lindsay Ammerman 1995-96 AA 8 800-meter run
Holly Bennett 2003-04 AA 5 100-meter high hurdles
      8 300-meter low hurdles
Karen Black 2010-11 3A 7 4x800-meter relay
Meghan Braffet 2000-01 AA 6 4x800-meter relay
Emily Brelsfoard 2009-10 3A 5 3200-meter run
  2010-11 3A 6 3200-meter run
      6 1600-meter run
  2012-13 3A 8 3200-meter run
Jaci Clark 2010-11 3A 7 4x800-meter relay
Mackenzie Gallagher 2013-14 3A 3 pole vault
  2014-15 3A 3 pole vault
Samantha Hardwick 1996-97 AA 6 high jump
  1997-98 AA 8 high jump
Bailey Kerschieter 2010-11 3A 7 4x800-meter relay
Taylor Kirby 2008-09 3A 5 pole vault
  2010-11 3A 1 pole vault
Hannah Magnuson 2010-11 3A 7 4x800-meter relay
Tia Robertson 2011-12 3A 3 discus throw
  2012-13 3A 6 discus throw
Katie Shifflet 2012-13 3A 8 100-meter high hurdles
  2013-14 3A 6 high jump
Kirstin Thompson 2008-09 3A 2 discus throw
  2009-10 3A 2 discus throw
Liz Uhe 2000-01 AA 6 4x800-meter relay
Mary Witte 2000-01 AA 6 4x800-meter relay
Megan Zitting 2000-01 AA 6 4x800-meter relay

Normal (Community)

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 1977-78 AA 7 1-mile relay
  1997-98 AA 7 4x400-meter relay
  1998-99 AA 3 4x400-meter relay
      4 4x100-meter relay
Lindsay Ammerman 1994-95 AA 5 800-meter run
Katie Butler 1996-97 AA 7 800-meter run
  1997-98 AA 3 800-meter run
      7 4x400-meter relay
  1998-99 AA 3 4x400-meter relay
Brooke Catherine 2012-13 3A 7 pole vault
  2013-14 3A 1 pole vault
  2014-15 3A 2 pole vault
Channelle Childs 1998-99 AA 4 4x100-meter relay
Jami Edwards 1998-99 AA 3 4x400-meter relay
Courtney Fisher 2006-07 AA 9 pole vault
Jody Frahm 1978-79 AA 8t high jump
Cheasa Gibson 1995-96 AA 7 200-meter dash
  1997-98 AA 7 4x400-meter relay
      6 200-meter dash
  1998-99 AA 3 4x400-meter relay
      4 4x100-meter relay
      2 400-meter dash
Erika Hanson 2005-06 AA 6 400-meter dash
Andrea Hardwick 1989-90 AA 7 long jump
  1990-91 AA 5 long jump
  1991-92 AA 2 long jump
  1992-93 AA 4 long jump
Brittany Hull 2011-12 3A 2 pole vault
Kayla Koenig 2011-12 3A 8 discus throw
Laura Kohaus 1992-93 AA 6 high jump
Courtney Manning 2014-15 3A 7 300-meter low hurdles
Katie Nelson 2003-04 AA 8 800-meter run
Nikki Ogorek 2013-14 3A 5 pole vault
  2014-15 3A 8 pole vault
  2015-16 3A 4 pole vault
  2016-17 3A 6 pole vault
Marie O'Leary 2008-09 3A 5 3200-meter run
  2009-10 3A 7 1600-meter run
Karen Potter 1997-98 AA 7 4x400-meter relay
Leann Powers 1983-84 AA 1 shot put
Katie Ringelestein 2002-03 AA 8 300-meter low hurdles
Chamara Robinson 1998-99 AA 4 4x100-meter relay
Sarah Starnes 1997-98 AA 7 4x400-meter relay
  1998-99 AA 4 4x100-meter relay
      3 4x400-meter relay
Taylor Troemel 2004-05 AA 3 pole vault
  2005-06 AA 3 pole vault
Jaime Turilli 2000-01 AA 4 3200-meter run
Christin Wurth 1995-96 AA 6 1600-meter run
      6 800-meter run

Normal (University)

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 1993-94 A 3 4x800-meter relay
  1994-95 A 3 4x400-meter relay
  1995-96 A 2 4x400-meter relay
      2 4x800-meter relay
  2001-02 A 1 4x200-meter relay
  2002-03 A 1 4x100-meter relay
      2 4x200-meter relay
  2003-04 A 1 4x100-meter relay
      1 4x200-meter relay
  2004-05 A 5 800-meter medley relay
      1 4x100-meter relay
      1 4x200-meter relay
  2013-14 2A 6 4x800-meter relay
  2014-15 2A 3 4x800-meter relay
Susan Bertsche 1997-98 A 5 discus throw
  1998-99 A 5 discus throw
Sydney Billingsley 2010-11 2A 5 3200-meter run
      7 1600-meter run
  2011-12 2A 3 1600-meter run
      9 3200-meter run
  2012-13 2A 8 1600-meter run
  2013-14 2A 1 1600-meter run
      3 3200-meter run
Jordan Bond 2008-09 2A 5 high jump
      5 triple jump
Tonya Brown 2002-03 A 2 4x200-meter relay
  2003-04 A 1 4x200-meter relay
  2004-05 A 5 800-meter medley relay
      1 4x200-meter relay
Rebecca Bryant 1988-89 A 2 800-meter run
Lindsay Campos 2000-01 A 3 800-meter run
Lindsey Campos 1999-00 A 8 800-meter run
Emily Clay 2007-08 AA 4 pole vault
  2008-09 2A 1 pole vault
  2009-10 2A 2 pole vault
  2010-11 2A 2 pole vault
Elizabeth Composto 2010-11 2A 3 pole vault
Liz Composto 2009-10 2A 5 pole vault
Stef Dilbeck 2004-05 A 1 4x200-meter relay
      5 800-meter medley relay
      1 4x100-meter relay
Stephanie Dilbeck 2001-02 A 1 4x200-meter relay
  2002-03 A 1 4x100-meter relay
  2003-04 A 1 4x100-meter relay
Paige Durchholz 2004-05 A 5 800-meter medley relay
      7 300-meter low hurdles
Chandra Golden 2001-02 A 1 4x200-meter relay
  2002-03 A 2 100-meter high hurdles
      1 4x100-meter relay
      1 200-meter dash
  2003-04 A 1 100-meter high hurdles
      1 200-meter dash
      1 4x200-meter relay
      1 4x100-meter relay
  2004-05 A 2 200-meter dash
      1 100-meter high hurdles
      1 4x100-meter relay
Gabi Jacobs 2011-12 2A 3 discus throw
      2 shot put
  2012-13 2A 3 discus throw
      2 shot put
  2013-14 2A 3 shot put
      1 discus throw
Rebekah Johnson 2007-08 AA 4 100-meter dash
Daniesha Julious 2001-02 A 1 4x200-meter relay
  2002-03 A 1 4x100-meter relay
      2 4x200-meter relay
  2003-04 A 1 4x200-meter relay
      1 4x100-meter relay
  2004-05 A 1 4x100-meter relay
      3 triple jump
      1 4x200-meter relay
Chela Kapanga 1994-95 A 3 4x400-meter relay
  1995-96 A 2 4x400-meter relay
      2 4x800-meter relay
Kelsey Kraft 2004-05 A 5 800-meter medley relay
Ashley LaFayette 2012-13 2A 5 3200-meter run
  2013-14 2A 6 4x800-meter relay
  2014-15 2A 3 4x800-meter relay
Madigan Landess 2013-14 2A 6 4x800-meter relay
Erin Mapel 1994-95 A 3 4x400-meter relay
Sylvia Messman 1979-80 A 8 800-meter run
Erin Mopel 1995-96 A 2 4x400-meter relay
Amber Nanni 2013-14 2A 6 4x800-meter relay
  2014-15 2A 3 4x800-meter relay
Nicole Neal 2002-03 A 2 4x200-meter relay
      6 200-meter dash
  2003-04 A 4 100-meter dash
      1 4x200-meter relay
      1 4x100-meter relay
  2004-05 A 1 4x200-meter relay
      1 4x100-meter relay
      2 100-meter dash
Lisa Plummer 1975-76   2 high jump
  1976-77   2 high jump
  1977-78 A 4 110-yard low hurdles
      5 220-yard low hurdles
      7 long jump
      1 high jump
  1978-79 A 6 220-yard low hurdles
      3 110-yard low hurdles
      1 high jump
      2 long jump
Katie Reeves 2014-15 2A 6 pole vault
  2016-17 3A 4 pole vault
Mary Risius 2001-02 A 5 triple jump
  2002-03 A 3 high jump
Lauren Seaver 2014-15 2A 5 pole vault
  2016-17 3A 3 pole vault
Sarah Shamess 1994-95 A 6 300-meter low hurdles
Ally Shepherd 2014-15 2A 3 4x800-meter relay
Chante Stonewall 2012-13 2A 7 100-meter high hurdles
      4 300-meter low hurdles
  2013-14 2A 4 100-meter high hurdles
      1 300-meter low hurdles
  2014-15 2A 4 100-meter high hurdles
      1 300-meter low hurdles
Sarah Stuckey 1994-95 A 3 4x400-meter relay
  1995-96 A 2 4x400-meter relay
      2 4x800-meter relay
      6 800-meter run
Shannan Supan 2014-15 2A 3 4x800-meter relay
Kate Tannura 2004-05 A 8 1600-meter run
      1 800-meter run
Leah Taylor 2013-14 2A 6 4x800-meter relay
Lynn Thomas 1982-83 A 5 400-meter dash
Mandy Tucker 1994-95 A 3 4x400-meter relay
  1995-96 A 2 4x400-meter relay
Rachel Wells 1995-96 A 2 4x800-meter relay
Julie Yeagle 1995-96 A 2 4x800-meter relay
Chelsea Zeschke 2001-02 A 1 4x200-meter relay
  2002-03 A 2 4x200-meter relay
      1 4x100-meter relay
Kate Zimmerman 2002-03 A 7 3200-meter run

Norridge (Ridgewood)

Name Year Class Place Event
Beth Bundalo 1997-98 A 5 high jump
Vicky Ignacik 2015-16 2A 6 100-meter high hurdles
  2016-17 2A 8 300-meter low hurdles
      3 100-meter high hurdles
Lisa Lindgren 1983-84 A 6 long jump

North Chicago

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 1974-75   2 440-yard relay
  1979-80 AA 1 4x100-meter relay
  1980-81 AA 7 4x200-meter relay
      6 4x100-meter relay
  1981-82 AA 3 4x100-meter relay
  1984-85 AA 8 4x100-meter relay
  2000-01 AA 8 4x100-meter relay
      8 4x200-meter relay
  2001-02 AA 5 4x100-meter relay
      3 4x200-meter relay
Charmaine Carrethers 1979-80 AA 1 4x100-meter relay
      1 100-meter dash
  1981-82 AA 2 200-meter low hurdles
Casandra Coleman 2001-02 AA 5 4x100-meter relay
Jessica Crump 1998-99 AA 4 400-meter dash
Debra Greathouse 1979-80 AA 1 4x100-meter relay
Liz Greathouse 1978-79 AA 3 220-yard dash
      5 100-yard dash
  1979-80 AA 4 200-meter dash
      1 4x100-meter relay
Terri Greathouse 1979-80 AA 1 4x100-meter relay
Shantrell Jenkins 2001-02 AA 3 4x200-meter relay
      4 100-meter dash
Tesha King 1999-00 AA 5 long jump
  2000-01 AA 8 4x100-meter relay
      8 4x200-meter relay
Donna Levy 1986-87 AA 5 100-meter low hurdles
      5 300-meter low hurdles
  1987-88 AA 5 100-meter low hurdles
      5 300-meter low hurdles
  1988-89 AA 3 300-meter low hurdles
Lalonda McMath 2016-17 2A 5 triple jump
Audrey Moore 1974-75   7 50-yard dash
      5 long jump
  1975-76   1 long jump
Aisha Morton 1999-00 AA 9 triple jump
Taniqua Robinson 2000-01 AA 8 4x200-meter relay
  2001-02 AA 3 4x200-meter relay
Rebecca Scott 1984-85 AA 7 200-meter dash
Erica Smith 2000-01 AA 8 4x200-meter relay
      8 4x100-meter relay
  2001-02 AA 3 4x200-meter relay
      5 4x100-meter relay
Schavonne Taylor 1993-94 AA 4 shot put
Kendra Thomas 2001-02 AA 3 4x200-meter relay
Kewanna Vaughn 2001-02 AA 5 4x100-meter relay
Shannon Walker 2000-01 AA 8 4x100-meter relay
  2001-02 AA 5 4x100-meter relay
Jessica Wells 2000-01 AA 8 4x100-meter relay
      8 4x200-meter relay

Northbrook (Glenbrook North)

Name Year Class Place Event
Kate McNamara 2000-01 AA 4 pole vault
Hannah Wilson 2015-16 3A 6 200-meter dash
      5 100-meter dash

Northfield (New Trier West)

Name Year Class Place Event
Ann Fisher 1980-81 AA 5 400-meter dash

Oak Forest

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 1979-80 AA 7 4x400-meter relay
Jeannine DeNike 1981-82 AA 1 800-meter run
Lauren Novak 2000-01 AA 2 discus throw
Kate Tysse 2006-07 AA 7 1600-meter run

Oak Lawn (Community)

Name Year Class Place Event
Kim Bodey 1984-85 AA 5 shot put
Kim Bodley 1985-86 AA 1 shot put
Wileen Gausman 1987-88 AA 8 3200-meter run
  1988-89 AA 6 3200-meter run
Merry Beth Gentile 2005-06 AA 6 shot put
Holly Johnson 1977-78 AA 4 high jump
      8 110-yard low hurdles
  1978-79 AA 8 110-yard low hurdles
      1 high jump
  1979-80 AA 5t 200-meter low hurdles
      3 100-meter low hurdles
Pam Justus 1976-77   4 high jump
Lisa Pollard 1988-89 AA 4 1600-meter run
Robin Popelika 1990-91 AA 5 shot put
  1991-92 AA 5 shot put

Oak Lawn (Richards)

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 1972-73   5t 880-yard relay
      3 1-mile relay
  1973-74   5 880-yard relay
Cynthia Blades 1979-80 AA 5 100-meter dash
Corliss Cade 1995-96 AA 6 100-meter high hurdles
Melanie Dresden 1972-73   2 100-yard dash
      4 long jump
  1973-74   8 long jump
Marissa Golliday 2006-07 AA 8 400-meter dash
  2008-09 2A 2 200-meter dash
      1 400-meter dash
Joan Hedberg 1972-73   4 440-yard dash
  1973-74   7 440-yard dash
Denise Hubbard 1990-91 AA 3 shot put
      5 discus throw
Janae Hunsiker 1974-75   7 2-mile run
Latasha Jenkins 1993-94 AA 7 200-meter dash
  1994-95 AA 3 200-meter dash
Kyla Jimmar 2013-14 3A 8 100-meter high hurdles
      6 300-meter low hurdles
  2015-16 3A 4 100-meter high hurdles
Debbie Rutkowski 1983-84 AA 3 shot put
      1 discus throw
  1984-85 AA 1 shot put
      2 discus throw
Sue Shannon 1972-73   5 220-yard dash
  1973-74   3 long jump

Oak Park (Fenwick)

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 2012-13 2A 4 4x800-meter relay
Arriana Arroyo 2012-13 2A 4 4x800-meter relay
Megan Cahill 2012-13 2A 4 4x800-meter relay
Grace Cronin 2013-14 2A 6 high jump
      3 300-meter low hurdles
      2 100-meter high hurdles
  2014-15 3A 2 300-meter low hurdles
      2 100-meter high hurdles
  2015-16 2A 2 100-meter high hurdles
      1 300-meter low hurdles
Briana Daley 2011-12 2A 7 3200-meter run
Brianna Daley 2012-13 2A 4 4x800-meter relay
Erin McCoy 2010-11 3A 5 300-meter low hurdles
  2011-12 2A 4 100-meter hurdles
      3 300-meter hurdles
Olivia Ryan 2011-12 2A 6 3200-meter run
  2012-13 2A 4 4x800-meter relay
      6 1600-meter run
  2013-14 2A 9 3200-meter run
      6 1600-meter run

Oak Park (O.P.-River Forest)

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 1973-74   4 1-mile relay
  1974-75   1 1-mile relay
      3 880-yard relay
  1978-79 AA 8 1-mile relay
  1980-81 AA 3 4x400-meter relay
  1988-89 AA 8 800-meter medley relay
  1991-92 AA 8 800-meter medley relay
  1992-93 AA 8 4x100-meter relay
  1993-94 AA 8 4x200-meter relay
  1995-96 AA 5 4x200-meter relay
  1996-97 AA 1 4x200-meter relay
      3 4x100-meter relay
  1997-98 AA 7 4x800-meter relay
      4 800-meter medley relay
      7 4x100-meter relay
  1999-00 AA 6 4x400-meter relay
  2001-02 AA 4 800-meter medley relay
  2002-03 AA 5 4x200-meter relay
      9 4x100-meter relay
  2003-04 AA 6 4x100-meter relay
      6 4x200-meter relay
  2010-11 3A 4 4x200-meter relay
  2013-14 3A 7 4x100-meter relay
  2014-15 3A 3 4x400-meter relay
      1 4x200-meter relay
      4 4x100-meter relay
  2015-16 3A 5 4x200-meter relay
      8 4x400-meter relay
Norma Abdur-Rafia 2013-14 3A 7 4x100-meter relay
      6 200-meter dash
  2014-15 3A 4 4x100-meter relay
      1 4x200-meter relay
      3 4x400-meter relay
      4 200-meter dash
  2015-16 3A 8 4x400-meter relay
      3 200-meter dash
      5 4x200-meter relay
Kristen Barnes 1995-96 AA 7 1600-meter run
  1996-97 AA 4 1600-meter run
Lauren Blanchard 1974-75   3 220-yard dash
Mary Blankemeier 2013-14 3A 4 3200-meter run
  2015-16 3A 8 4x400-meter relay
Colleen Bolin 1997-98 AA 7 4x800-meter relay
Christine Brunswick 1992-93 AA 1 long jump
      6 100-meter dash
Latasha Chatman 2001-02 AA 4 800-meter medley relay
  2002-03 AA 5 4x200-meter relay
      9 4x100-meter relay
Lori Dinello 1974-75   2 80-yard low hurdles
      8 long jump
Elizabeth Duffy 1997-98 AA 7 4x800-meter relay
Tasha Dunn 1996-97 AA 3 4x100-meter relay
      1 4x200-meter relay
  1997-98 AA 7 4x100-meter relay
      4 800-meter medley relay
Vernicia Elie 2001-02 AA 4 800-meter medley relay
Kathryn Gevitz 2003-04 AA 6 long jump
      9 high jump
      7 triple jump
  2004-05 AA 2 triple jump
  2005-06 AA 4 long jump
      2 triple jump
Vanessa Griffin 2014-15 3A 3 4x400-meter relay
Chelsea Gunder 2002-03 AA 9 4x100-meter relay
      5 4x200-meter relay
  2003-04 AA 6 4x100-meter relay
      6 4x200-meter relay
Diane Hamity 1974-75   1 1-mile relay
Lisa Hamity 1972-73   2 1-mile run
      2 880-yard run
  1973-74   1 1-mile run
April Jackson 1995-96 AA 5 4x200-meter relay
  1996-97 AA 1 4x200-meter relay
      3 4x100-meter relay
Michelle Johnson 1996-97 AA 5 triple jump
Chaundia Jones 2010-11 3A 4 4x200-meter relay
Myia Jones 2014-15 3A 3 4x400-meter relay
      1 4x200-meter relay
      4 4x100-meter relay
Allison Kirk 1997-98 AA 7 4x800-meter relay
  1999-00 AA 6 4x400-meter relay
LaDetra Kitt 1995-96 AA 5 4x200-meter relay
  1997-98 AA 4 800-meter medley relay
      7 4x100-meter relay
Gigi Kody 1974-75   1 1-mile relay
Jeannaine Kody 1976-77   3 880-yard run
McKenzee Kroeschell 2011-12 3A 3 pole vault
  2012-13 3A 2 pole vault
Laura Kutska 1974-75   1 1-mile relay
Katy Lingen 2015-16 3A 8 4x400-meter relay
Andrea Lipps 1997-98 AA 7 4x800-meter relay
Margaret Manion 1979-80 AA 5 800-meter run
  1980-81 AA 3 800-meter run
Monica Manion 1974-75   2 880-yard run
      1 1-mile relay
Lucia Marker-Moore 1999-00 AA 6 4x400-meter relay
Komiyah Martin 2013-14 3A 7 4x100-meter relay
  2014-15 3A 4 4x100-meter relay
      1 4x200-meter relay
Michelle McCully 1999-00 AA 6 4x400-meter relay
  2001-02 AA 4 800-meter medley relay
      9 400-meter dash
Lisa Mitchell 1973-74   4 high jump
  1974-75   2 high jump
Scyla Murray 1984-85 AA 4 100-meter low hurdles
      8 200-meter low hurdles
Nancy Ntim 1995-96 AA 5 4x200-meter relay
  1996-97 AA 3 4x100-meter relay
      1 4x200-meter relay
Chisomije Nwoko 2013-14 3A 7 4x100-meter relay
  2014-15 3A 1 4x200-meter relay
      4 4x100-meter relay
      3 4x400-meter relay
  2015-16 3A 8 pole vault
Tikara Owens 2010-11 3A 4 4x200-meter relay
Ashley Parrish 2010-11 3A 4 4x200-meter relay
Kaniece Pitts 2008-09 3A 3 long jump
Katherine Rack 2006-07 AA 9 1600-meter run
      9 3200-meter run
  2007-08 AA 8 3200-meter run
      8 1600-meter run
Ella Rosa 2016-17 3A 5 100-meter high hurdles
Rachel Rowe 2016-17 3A 4 triple jump
Diana Runnels 1997-98 AA 7 4x100-meter relay
      4 800-meter medley relay
  1999-00 AA 6 4x400-meter relay
Melissa Sanders 2015-16 3A 5 4x200-meter relay
Julie Sievers 1978-79 AA 7 high jump
Brittany Smith 2006-07 AA 7 shot put
      6 discus throw
  2007-08 AA 5 discus throw
      8 shot put
  2008-09 3A 1 discus throw
      2 shot put
Nikeia Stapleton 2002-03 AA 5 4x200-meter relay
      9 4x100-meter relay
  2003-04 AA 6 4x200-meter relay
      6 4x100-meter relay
Stacie Taylor 2003-04 AA 6 4x100-meter relay
      6 4x200-meter relay
Tracy Taylor 1979-80 AA 4 discus throw
Rachel Teitelbaum 2006-07 AA 4 pole vault
Chena Underhill 2015-16 3A 5 4x200-meter relay
      6 pole vault
Elizabeth Wechter 2001-02 AA 4 800-meter medley relay
Liz Wechter 2002-03 AA 9 4x100-meter relay
      5 4x200-meter relay
      8 100-meter dash
  2003-04 AA 6 4x200-meter relay
      6 4x100-meter relay
Destiny White 2015-16 3A 5 4x200-meter relay
      8 4x400-meter relay
  2016-17 3A 6 400-meter dash
Amari Wilkerson 2013-14 3A 7 4x100-meter relay
Angela Williams 1995-96 AA 5 4x200-meter relay
  1996-97 AA 1 4x200-meter relay
      3 4x100-meter relay
  1997-98 AA 4 800-meter medley relay
      7 4x100-meter relay
Paris Williams 1994-95 AA 3 high jump
Tijuanna Williams 2010-11 3A 4 4x200-meter relay
      7 200-meter dash
Lila Wine 2016-17 3A 8 pole vault

Oakland

Name Year Class Place Event
Andrea Taylor 1979-80 A 6 200-meter low hurdles

Oblong

Name Year Class Place Event
Amanda Jenkins 2001-02 A 8 400-meter dash
Taylor Krick 2009-10 1A 7 long jump
Alisha Tracy 2000-01 A 7 200-meter dash

O'Fallon (H.S.)

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 2000-01 AA 5 4x400-meter relay
  2001-02 AA 6 800-meter medley relay
      8 4x400-meter relay
  2008-09 3A 9 4x800-meter relay
      4 4x200-meter relay
  2009-10 3A 1 4x400-meter relay
      7 4x100-meter relay
  2012-13 3A 5 4x100-meter relay
      9 4x800-meter relay
      5 4x400-meter relay
      4 4x200-meter relay
  2013-14 3A 7 4x800-meter relay
      4 4x400-meter relay
  2014-15 3A 3 4x100-meter relay
      2 4x200-meter relay
  2015-16 3A 7 4x400-meter relay
      2 4x200-meter relay
  2016-17 3A 1 4x100-meter relay
      1 4x200-meter relay
      8 4x400-meter relay
Kristi Baum 1983-84 AA 6 discus throw
  1984-85 AA 1 discus throw
Franiece Bennett 2008-09 3A 4 4x200-meter relay
Andrea Bonner 2000-01 AA 5 4x400-meter relay
  2001-02 AA 6 800-meter medley relay
      8 4x400-meter relay
Tami Cardenas 2012-13 3A 7 800-meter run
      5 4x400-meter relay
      9 4x800-meter relay
  2013-14 3A 4 4x400-meter relay
      7 4x800-meter relay
Caitlyn Clinton 2013-14 3A 7 4x800-meter relay
  2015-16 3A 7 4x400-meter relay
Hilary Conrad 2008-09 3A 4 4x200-meter relay
  2009-10 3A 7 4x100-meter relay
      1 4x400-meter relay
Cindy Davidson 1978-79 AA 7 discus throw
Kersten Douglas 2014-15 3A 2 4x200-meter relay
      3 4x100-meter relay
  2015-16 3A 2 4x200-meter relay
  2016-17 3A 1 4x100-meter relay
      1 4x200-meter relay
April Duncan 2001-02 AA 6 800-meter medley relay
Athena Eccher 2012-13 3A 9 4x800-meter relay
      5 4x400-meter relay
  2013-14 3A 7 4x800-meter relay
      4 4x400-meter relay
Jenny Fisher 1990-91 AA 6 long jump
Ally Foote 2016-17 3A 8 4x400-meter relay
Perri Gitcho 2000-01 AA 5 4x400-meter relay
  2001-02 AA 6 800-meter medley relay
      8 4x400-meter relay
Ronda Gully 2000-01 AA 5 4x400-meter relay
Brooke Hall 2008-09 3A 9 4x800-meter relay
  2009-10 3A 1 4x400-meter relay
Keirstin Head 2000-01 AA 5 4x400-meter relay
  2001-02 AA 8 4x400-meter relay
      6 800-meter medley relay
Chelsea Hendrix 2008-09 3A 9 4x800-meter relay
Jayda Hill 2012-13 3A 4 4x200-meter relay
Dartrenetta Holmon 2016-17 3A 1 4x200-meter relay
Haley Holton 2010-11 3A 3 pole vault
Tamya Houston 2014-15 3A 3 4x100-meter relay
      2 4x200-meter relay
  2015-16 3A 2 4x200-meter relay
  2016-17 3A 1 4x100-meter relay
      1 4x200-meter relay
      3 100-meter dash
Jennifer Illig 1997-98 AA 6 1600-meter run
  1998-99 AA 8 1600-meter run
  1999-00 AA 4 1600-meter run
Cierra Johnson 2008-09 3A 4 4x200-meter relay
Aleasha Jones 2012-13 3A 4 4x200-meter relay
      5 4x400-meter relay
      5 4x100-meter relay
  2013-14 3A 4 4x400-meter relay
Ciara Jones 2013-14 3A 5 100-meter high hurdles
Lisa Judiscak 1981-82 AA 8 1600-meter run
Taylor Klingelhoefer 2008-09 3A 9 4x800-meter relay
  2009-10 3A 1 4x400-meter relay
Katelyn Kombrink 2001-02 AA 8 4x400-meter relay
Chloe Lambert 2016-17 3A 1 4x100-meter relay
      8 4x400-meter relay
Samantha Lapp 2012-13 3A 9 4x800-meter relay
  2013-14 3A 7 4x800-meter relay
Michelle Lay 2008-09 3A 4 4x200-meter relay
  2009-10 3A 7 4x100-meter relay
Nautica Lockett 2012-13 3A 5 4x100-meter relay
  2014-15 3A 2 4x200-meter relay
      3 4x100-meter relay
Brea Masching 2009-10 3A 7 4x100-meter relay
Tashia McClenton 2012-13 3A 5 4x100-meter relay
      4 4x200-meter relay
Chyah McIntosh 2012-13 3A 4 4x200-meter relay
      5 4x400-meter relay
Ashley Morrow 2000-01 AA 9 discus throw
Sydney Neal 2012-13 3A 9 4x800-meter relay
Elaine Patten 2006-07 AA 8 high jump
  2008-09 3A 2 high jump
Sarah Rautio 2009-10 3A 9 triple jump
Taliah Reese 2013-14 3A 4 4x400-meter relay
  2015-16 3A 2 4x200-meter relay
      7 4x400-meter relay
  2016-17 3A 8 4x400-meter relay
Mackenzie Ryan 2015-16 3A 7 4x400-meter relay
Bianca Santos 2009-10 3A 7 4x100-meter relay
Kaylee Schmitz 2008-09 3A 9 4x800-meter relay
  2009-10 3A 1 4x400-meter relay
  2011-12 3A 8 800-meter run
Lindsay Speer 1993-94 AA 7 800-meter run
  1994-95 AA 8 800-meter run
  1995-96 AA 2 1600-meter run
Deneasha Swift 2012-13 3A 5 4x100-meter relay
Jamie Tyler 1995-96 AA 2 high jump
  1996-97 AA 1 high jump
  1997-98 AA 3 high jump
Mya Watson-Blake 2014-15 3A 3 4x100-meter relay
      2 4x200-meter relay
  2015-16 3A 7 4x400-meter relay
      2 4x200-meter relay
  2016-17 3A 1 4x100-meter relay
      8 4x400-meter relay
      1 4x200-meter relay

Okawville

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 2016-17 1A 6 4x800-meter relay
Madison Hackstadt 2016-17 1A 6 4x800-meter relay
Rachel Nelson 2003-04 A 8 shot put
Abbigail Riechmann 2016-17 1A 6 4x800-meter relay
Tess Shubert 2006-07 A 3 400-meter dash
  2007-08 A 3 400-meter dash
  2008-09 1A 8 200-meter dash
      6 400-meter dash
Madelyn Tepe 2016-17 1A 6 4x800-meter relay
Mallory Unverferht 2016-17 1A 6 4x800-meter relay

Olney (East Richland)

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 1998-99 A 7 4x800-meter relay
Kim Brokhof 1998-99 A 8 3200-meter run
Jennifer Einhorn 1998-99 A 7 4x800-meter relay
Krista Fleming 1998-99 A 7 4x800-meter relay
Natalie Kocher 1998-99 A 7 4x800-meter relay
Tiffany Kocher 2005-06 A 4 high jump
Lindsey Leaf 1998-99 A 7 4x800-meter relay
Lyndsey Stevenson 1996-97 A 7 200-meter dash
  1998-99 A 3 400-meter dash
      5 100-meter dash
Sarah Weber 1993-94 A 5 200-meter dash
  1995-96 A 6 100-meter dash

Olympia Fields (Rich Central)

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 1992-93 AA 5 800-meter medley relay
      4 4x400-meter relay
  1993-94 AA 4 4x400-meter relay
      3 800-meter medley relay
  1994-95 AA 8 800-meter medley relay
  1999-00 AA 6 4x100-meter relay
  2000-01 AA 9 4x100-meter relay
  2001-02 AA 3 4x100-meter relay
  2002-03 AA 2 4x100-meter relay
  2016-17 2A 8 4x100-meter relay
Raliat Adeboyejo 2007-08 AA 9 triple jump
Cheryl Brooks 1978-79 AA 2t high jump
Porsche Buckner 2000-01 AA 9 4x100-meter relay
  2001-02 AA 3 4x100-meter relay
  2002-03 AA 5 400-meter dash
      5 200-meter dash
      2 4x100-meter relay
Christine Butler 2001-02 AA 3 4x100-meter relay
  2002-03 AA 2 4x100-meter relay
      3 long jump
Jayla Campbell 2016-17 2A 8 4x100-meter relay
      5 400-meter dash
      2 triple jump
Tracy Campbell 1986-87 AA 6 800-meter run
  1988-89 AA 2 800-meter run
Crystal Clark 1977-78 AA 6 discus throw
Zaria Criswell 2016-17 2A 8 4x100-meter relay
Austrial Dunbar 1994-95 AA 8 800-meter medley relay
Chaz Duson 2011-12 3A 1 triple jump
Wendy Ellis 1993-94 AA 4 400-meter dash
  1994-95 AA 8 400-meter dash
Kim Foster 1981-82 AA 6 long jump
Ellan Hall 1974-75   7 100-yard dash
Aliyah Harmon 2009-10 2A 4 long jump
  2010-11 2A 4 long jump
      9 triple jump
  2011-12 3A 2 long jump
  2012-13 3A 4 long jump
Alexis Johnson 1999-00 AA 6 4x100-meter relay
      4 100-meter dash
  2000-01 AA 9 4x100-meter relay
      9 200-meter dash
      5 100-meter dash
  2001-02 AA 3 4x100-meter relay
      6 100-meter dash
Shamelah Jones 1999-00 AA 6 4x100-meter relay
  2001-02 AA 3 4x100-meter relay
  2002-03 AA 2 4x100-meter relay
      7 100-meter dash
Kim Keller 1985-86 AA 8 100-meter low hurdles
  1986-87 AA 4 100-meter low hurdles
Jayla Morgan 2016-17 2A 8 4x100-meter relay
Karah Polk 2016-17 2A 8 4x100-meter relay
      7 300-meter low hurdles
Airica Powell 1994-95 AA 8 800-meter medley relay
Catherine Ross 1996-97 AA 4 triple jump
Mia Sissac 1994-95 AA 7 long jump
      8 800-meter medley relay
Lola Snoddy 1994-95 AA 8 800-meter medley relay
Angie Taylor 1981-82 AA 6 200-meter low hurdles
  1982-83 AA 1 100-meter low hurdles
      1 200-meter low hurdles
      1 long jump
Christina Taylor 1999-00 AA 6 4x100-meter relay
  2000-01 AA 9 4x100-meter relay
      8 long jump
Kiya Thomas 1988-89 AA 1 3200-meter run
Marquita Vines 1999-00 AA 6 4x100-meter relay
  2000-01 AA 9 4x100-meter relay
  2002-03 AA 2 4x100-meter relay

Oneida (ROVA)

Name Year Class Place Event
Heidi Nelson 1985-86 A 5 shot put

Oneida (ROWVA)

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 1988-89 A 5 4x400-meter relay
  1989-90 A 6 4x400-meter relay
Jan Farrell 1983-84 A 5 shot put
Sara Freberg 1995-96 A 6 shot put
Cara Harpman 1986-87 A 8 100-meter dash
  1988-89 A 5 100-meter dash
  1989-90 A 8 100-meter dash
Lynn Howard 1981-82 A 8 high jump
Heidi Nelson 1986-87 A 1 shot put

Oregon

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 1989-90 A 6 800-meter medley relay
  1998-99 A 8 4x100-meter relay
  2010-11 1A 8 4x200-meter relay
  2011-12 1A 5 4x400-meter relay
Brianne Appel 1996-97 A 2 long jump
      8 triple jump
  1997-98 A 5 long jump
      4 triple jump
  1998-99 A 3 long jump
      8 4x100-meter relay
  1999-00 A 4 triple jump
Lynea Axelson 2008-09 1A 7 800-meter run
  2009-10 1A 8 800-meter run
Kathy Barnett 1982-83 A 4t high jump
Jennifer Bogie 1998-99 A 8 4x100-meter relay
ReNae Bowers 1981-82 A 8 long jump
Krista Brandon 1989-90 A 6 400-meter dash
Kim Brown 2004-05 A 9 3200-meter run
Shannon Cullen 2012-13 1A 3 shot put
  2013-14 1A 7 discus throw
      6 shot put
Allison Dietrich 1998-99 A 5 800-meter run
Krista Greene 2010-11 1A 8 4x200-meter relay
      8 pole vault
Amy Griffin 1992-93 A 6 high jump
Kate Groenhagen 2011-12 1A 5 4x400-meter relay
Ashley Harvey 2002-03 A 5 pole vault
  2003-04 A 1 pole vault
  2004-05 A 8 pole vault
Sam Judge 2011-12 1A 5 4x400-meter relay
Abby Kendall 1998-99 A 8 4x100-meter relay
Allison Kereven 2004-05 A 9 shot put
  2005-06 A 6 shot put
  2006-07 A 3 shot put
  2007-08 A 3 shot put
Sam Lambrigtsen 2010-11 1A 8 4x200-meter relay
Cydney Long 2010-11 1A 8 4x200-meter relay
  2012-13 1A 3 100-meter high hurdles
  2013-14 1A 7 300-meter low hurdles
      2 100-meter high hurdles
Delaney Mahoney 2011-12 1A 5 4x400-meter relay
Maisie Mahoney 2010-11 1A 8 4x200-meter relay
  2011-12 1A 5 4x400-meter relay
Stacey Scheffler 1998-99 A 8 4x100-meter relay
Tabitha Smith 2005-06 A 4 shot put
  2006-07 A 5 discus throw
      2 shot put
Beth Untz 2001-02 A 3 pole vault

Orion

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 1983-84 A 5 4x200-meter relay
  1985-86 A 5 4x400-meter relay
      5 4x200-meter relay
  1986-87 A 7 4x400-meter relay
  1991-92 A 7 4x800-meter relay
  1998-99 A 7 4x100-meter relay
  2000-01 A 5 4x100-meter relay
  2001-02 A 9 4x100-meter relay
  2002-03 A 3 4x100-meter relay
Kim Biddle 1989-90 A 8 shot put
  1990-91 A 4 shot put
Katie Foster 1996-97 A 6 1600-meter run
Heather Gannon 1998-99 A 7 4x100-meter relay
Jenna Johnson 2001-02 A 9 4x100-meter relay
  2002-03 A 3 4x100-meter relay
Bekki Juenger 1998-99 A 7 4x100-meter relay
Sarah Juenger 1999-00 A 9 long jump
  2000-01 A 5 4x100-meter relay
      6 long jump
  2001-02 A 1 200-meter dash
      7 100-meter dash
      9 4x100-meter relay
  2002-03 A 3 4x100-meter relay
Beth Lage 1985-86 A 2 100-meter low hurdles
  1986-87 A 3 100-meter low hurdles
Mary Lage 1991-92 A 7 100-meter high hurdles
Laura Maeltzer 2000-01 A 5 4x100-meter relay
Nikki Maeltzer 1991-92 A 2 800-meter run
Jessica Maher 2000-01 A 5 4x100-meter relay
  2001-02 A 9 4x100-meter relay
  2002-03 A 3 4x100-meter relay
Laura Morris 1998-99 A 7 4x100-meter relay
Erin Nelson 2000-01 A 5 4x100-meter relay
  2001-02 A 9 4x100-meter relay
  2002-03 A 3 4x100-meter relay
Nicole Pearson 1998-99 A 7 4x100-meter relay
Madi Schulenberg 2012-13 1A 9 high jump
Danielle Taets 2016-17 1A 7 100-meter high hurdles
      2 triple jump
Stacey Wehe 2000-01 A 9 pole vault
Veronica Wilson 1987-88 A 5 discus throw

Orland Park (Sandburg)

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 1976-77   8 1-mile relay
  1994-95 AA 8 4x800-meter relay
  1998-99 AA 3 4x800-meter relay
  2000-01 AA 8 800-meter medley relay
  2001-02 AA 7 4x800-meter relay
  2002-03 AA 6 4x100-meter relay
      5 4x800-meter relay
  2008-09 3A 8 4x800-meter relay
Kim Archer 2001-02 AA 7 4x800-meter relay
  2002-03 AA 5 4x800-meter relay
Ann Avolio 1972-73   5 440-yard dash
Jayme Brabec 2000-01 AA 8 800-meter medley relay
Kerry Brennan 2001-02 AA 7 4x800-meter relay
  2002-03 AA 5 4x800-meter relay
Carrie Byrnes 1998-99 AA 3 4x800-meter relay
Kristen Byrnes 1994-95 AA 8 4x800-meter relay
Kim Christensen 2008-09 3A 8 4x800-meter relay
Erin Czuprynski 2008-09 3A 8 4x800-meter relay
Sarah Czuprynski 2008-09 3A 8 4x800-meter relay
Christy Dotseth 1974-75   5 2-mile run
Marcia Faustin 1999-00 AA 7 200-meter dash
  2000-01 AA 8 800-meter medley relay
      2 high jump
      8 200-meter dash
  2001-02 AA 3 high jump
  2002-03 AA 6 4x100-meter relay
      2 high jump
Cindy Fisler 1978-79 AA 3 discus throw
  1979-80 AA 5 discus throw
  1980-81 AA 5 discus throw
Lauren Gerdes 2001-02 AA 7 4x800-meter relay
Theresa Gulden 1975-76   7 880-yard run
Sarah Harris 2002-03 AA 6 4x100-meter relay
April Hurt 2002-03 AA 6 4x100-meter relay
Sarah Klaczynski 2002-03 AA 5 4x800-meter relay
Carly Krull 2012-13 3A 9 3200-meter run
Kris Kuldanek 1994-95 AA 3 1600-meter run
      8 4x800-meter relay
Renee Letz 2013-14 3A 8 800-meter run
Maureen Nelligan 2001-02 AA 7 4x800-meter relay
  2002-03 AA 5 4x800-meter relay
Carole O'Connor 1977-78 AA 1 high jump
Bridgette O'Rourke 1998-99 AA 3 4x800-meter relay
  2000-01 AA 5 800-meter run
      8 800-meter medley relay
Debbie Sabotka 1976-77   6 2-mile run
Kristin Sutherland 2007-08 AA 1 3200-meter run
Katie Toscano 1998-99 AA 3 4x800-meter relay
Breanna Wabick 1997-98 AA 8 1600-meter run
  1998-99 AA 3 4x800-meter relay
      6 1600-meter run
Bree Wichmann 2002-03 AA 6 4x100-meter relay
Jennie Wilkes 1994-95 AA 8 4x800-meter relay
Monika Wisz 2000-01 AA 8 800-meter medley relay
Carrie Wojcik 1994-95 AA 8 4x800-meter relay
Amanda Zamora 2008-09 3A 8 4x800-meter relay

Oswego (East)

Name Year Class Place Event
Sade Akinfe 2014-15 3A 2 long jump
  2015-16 3A 6 triple jump
      6 long jump
Alex Dudley 2012-13 3A 8 100-meter dash
Morgan Harris 2014-15 3A 4 400-meter dash
  2015-16 3A 3 400-meter dash
      5 200-meter dash
Ariel Michalek 2010-11 3A 1 3200-meter run
  2011-12 3A 1 1600-meter run
      2 3200-meter run
Kyla Price 2011-12 3A 9 long jump
Tara Schumacher 2015-16 3A 5 300-meter low hurdles
      5 100-meter high hurdles

Oswego (H.S.)

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 2002-03 AA 2 800-meter medley relay
      5 4x100-meter relay
      9 4x200-meter relay
  2003-04 AA 4 4x100-meter relay
  2015-16 3A 3 4x800-meter relay
Erin Ballun 2003-04 AA 8 high jump
  2004-05 AA 2 high jump
Jocelyn Bergeron 1983-84 AA 4 shot put
Tominque Boatright 2002-03 AA 2 800-meter medley relay
      2 400-meter dash
      6 200-meter dash
      5 4x100-meter relay
  2003-04 AA 9 200-meter dash
      4 4x100-meter relay
Isabelle Christiansen 2015-16 3A 3 4x800-meter relay
  2016-17 3A 6 1600-meter run
Mary Ann Clark 2002-03 AA 2 800-meter medley relay
      5 4x100-meter relay
  2003-04 AA 4 4x100-meter relay
Ann Daniczyk 1989-90 AA 1 high jump
Teah Gant 2002-03 AA 9 4x200-meter relay
Amy Harris 1987-88 AA 8 100-meter low hurdles
Chanel Haynes 2002-03 AA 9 4x200-meter relay
      5 4x100-meter relay
      2 800-meter medley relay
Kelsey Hjorth 2010-11 3A 7 3200-meter run
  2011-12 3A 7 3200-meter run
      9 1600-meter run
  2012-13 3A 7 1600-meter run
      6 3200-meter run
Maddy Kammerer 2015-16 3A 3 4x800-meter relay
Kris Koertge 1981-82 AA 3 high jump
  1982-83 AA 4 high jump
Julia Manzano 2015-16 3A 3 4x800-meter relay
Patrice McClenton 2003-04 AA 4 4x100-meter relay
Sharise McClenton 2002-03 AA 9 4x200-meter relay
Sarah Mosk 1993-94 AA 8 high jump
Coral Ottesen 2015-16 3A 7 pole vault
Tricia Scanlon 1989-90 AA 6 discus throw
  1990-91 AA 2 discus throw
Natajah Simmons 2014-15 3A 8 200-meter dash
Christina Sliepka 2008-09 2A 4 1600-meter run
      2 3200-meter run
Kristin Stoniecki 2002-03 AA 6 pole vault
Riley Vann 2010-11 3A 2 100-meter low hurdles
      7 pole vault
Devon Williams 2002-03 AA 9 4x200-meter relay
      5 4x100-meter relay
      2 800-meter medley relay
  2003-04 AA 6 100-meter dash
      4 4x100-meter relay
Kayla Wooten 2015-16 3A 3 4x800-meter relay
      5 800-meter run

Ottawa (Marquette)

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 2002-03 A 9 4x100-meter relay
      5 800-meter medley relay
  2003-04 A 9 800-meter medley relay
Dani Aurit 2011-12 1A 8 3200-meter run
      8 1600-meter run
Danielle Aurit 2012-13 1A 9 1600-meter run
  2013-14 1A 8 3200-meter run
Paige Aurit 2013-14 1A 9 800-meter run
Peggy Condon 1991-92 A 1 100-meter high hurdles
  1992-93 A 7 300-meter low hurdles
      2 long jump
      3 100-meter high hurdles
Katie Crowley 2002-03 A 9 4x100-meter relay
      5 800-meter medley relay
Dana Fennewald 1995-96 A 6 100-meter high hurdles
Kim Fowler 2001-02 A 8 3200-meter run
Brooke Halcott 2002-03 A 5 800-meter medley relay
      9 4x100-meter relay
  2003-04 A 9 800-meter medley relay
Lindsey Homfeldt 2002-03 A 5 800-meter medley relay
      6 100-meter high hurdles
  2003-04 A 9 800-meter medley relay
      4 100-meter high hurdles
  2004-05 A 1 300-meter low hurdles
      2 100-meter high hurdles
Rebecca Jensen 1987-88 A 5 100-meter low hurdles
Karen Maier 1988-89 A 7 300-meter low hurdles
      6 100-meter high hurdles
Cordy Murphy 2011-12 1A 6 shot put
Anissa Razo 2011-12 1A 3 shot put
Nadia Saleh 2002-03 A 9 4x100-meter relay
  2003-04 A 9 800-meter medley relay
Kaylee Schultz 2002-03 A 9 4x100-meter relay
      5 800-meter medley relay
  2003-04 A 9 800-meter medley relay
Mary Ellen Spika 2010-11 1A 9 3200-meter run

Ottawa (Twp.)

Name Year Class Place Event
Susan Hynd 1980-81 AA 8 high jump
Sandy Johnson 1983-84 AA 7 shot put
  1984-85 AA 7 shot put
Michelle Less 1985-86 AA 6 shot put
  1986-87 AA 2 shot put
  1987-88 AA 2 shot put
Alyssa Mussatto 2010-11 2A 3 discus throw
Alex Ortiz 2010-11 2A 4 400-meter dash
Tracy Raikes 1989-90 AA 6 shot put
Tricia Weygand 1990-91 AA 7 shot put
  1991-92 AA 1 shot put
  1992-93 AA 1 shot put

Palatine (Fremd)

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 2000-01 AA 5 4x800-meter relay
      9 4x400-meter relay
  2013-14 3A 8 4x800-meter relay
  2014-15 3A 3 4x800-meter relay
  2015-16 3A 6 4x400-meter relay
Megan Benka 2015-16 3A 6 4x400-meter relay
Beth Bergman 1983-84 AA 7 200-meter low hurdles
  1984-85 AA 7 100-meter low hurdles
      7 200-meter low hurdles
  1985-86 AA 7 100-meter low hurdles
      3 300-meter low hurdles
Chelsea Bolton 2004-05 AA 2 1600-meter run
  2006-07 AA 6 3200-meter run
Lauren Ciardiello 2013-14 3A 8 4x800-meter relay
  2014-15 3A 3 4x800-meter relay
Dena Dittrich 2002-03 AA 9 shot put
Katie Escobar 2013-14 3A 8 4x800-meter relay
  2014-15 3A 3 4x800-meter relay
Nora Finegan 2013-14 3A 8 4x800-meter relay
  2014-15 3A 3 4x800-meter relay
  2015-16 3A 6 4x400-meter relay
      9 800-meter run
Corina Gonzalez 2000-01 AA 5 4x800-meter relay
      9 4x400-meter relay
Lauren Gorecki 2000-01 AA 9 4x400-meter relay
      5 4x800-meter relay
Brandy Hain 1994-95 AA 6 shot put
Audrey Harwood 2004-05 AA 9 pole vault
Meriel Harwood 2006-07 AA 4 pole vault
Jodi Hayden 1990-91 AA 8 1600-meter run
Ayako Higuchi 2013-14 3A 8 4x800-meter relay
      3 1600-meter run
  2014-15 3A 3 4x800-meter relay
      9 1600-meter run
Nicole Kalogeropoulos 1999-00 AA 7 3200-meter run
Cathy Mangan 2000-01 AA 9 4x400-meter relay
Margie McDonald 1981-82 AA 5 high jump
Bizzy Mellado 2008-09 3A 3 pole vault
Vanessa Mensie 2006-07 AA 7 discus throw
Jamie Notaro 2008-09 3A 6 long jump
Cara Ogilvy 2015-16 3A 6 4x400-meter relay
Cathy Pezdirtz 1985-86 AA 7 high jump
  1986-87 AA 5t high jump
  1987-88 AA 8 high jump
  1988-89 AA 8 discus throw
      3t high jump
Emma Schultz 2015-16 3A 6 4x400-meter relay
Kristi Scott 1981-82 AA 4 3200-meter run
Stephanie Uhrich 2010-11 3A 9 high jump
Lisa Van Houton 2000-01 AA 5 4x800-meter relay
Kristen Warner 2000-01 AA 5 4x800-meter relay
      9 4x400-meter relay
Mary Yelovich 1973-74   6 shot put

Palatine (H.S.)

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 1990-91 AA 1 4x800-meter relay
  1991-92 AA 6 4x400-meter relay
      1 4x800-meter relay
  1992-93 AA 1 4x800-meter relay
  1993-94 AA 5 4x400-meter relay
      2 4x800-meter relay
  1994-95 AA 1 4x800-meter relay
  1995-96 AA 4 4x800-meter relay
  1996-97 AA 8 4x800-meter relay
  1999-00 AA 4 4x800-meter relay
  2000-01 AA 8 4x400-meter relay
      3 4x800-meter relay
  2001-02 AA 3 4x800-meter relay
      5 4x400-meter relay
  2002-03 AA 6 800-meter medley relay
      4 4x400-meter relay
      2 4x800-meter relay
  2004-05 AA 1 4x800-meter relay
      2 4x400-meter relay
      6 4x100-meter relay
  2005-06 AA 4 4x400-meter relay
      8 800-meter medley relay
      2 4x800-meter relay
  2006-07 AA 2 4x800-meter relay
      8 4x400-meter relay
  2007-08 AA 4 4x800-meter relay
  2008-09 3A 2 4x800-meter relay
  2009-10 3A 4 4x800-meter relay
  2010-11 3A 3 4x800-meter relay
      8 4x400-meter relay
  2011-12 3A 4 4x800-meter relay
  2012-13 3A 2 4x800-meter relay
  2013-14 3A 3 4x800-meter relay
  2014-15 3A 2 4x800-meter relay
  2015-16 3A 7 4x800-meter relay
Stephanie Abram 2001-02 AA 3 4x800-meter relay
  2002-03 AA 2 4x800-meter relay
Diana Ainsley 1999-00 AA 4 4x800-meter relay
  2000-01 AA 2 1600-meter run
      8 4x400-meter relay
      3 4x800-meter relay
Ruth Allen 2006-07 AA 2 4x800-meter relay
  2008-09 3A 2 4x800-meter relay
      4 800-meter run
  2009-10 3A 2 800-meter run
Andrea Angell 1984-85 AA 4 800-meter run
  1985-86 AA 4 800-meter run
Alexis Barath 1999-00 AA 3 long jump
Carly Bates 2002-03 AA 2 4x800-meter relay
  2004-05 AA 1 4x800-meter relay
  2005-06 AA 2 4x800-meter relay
Megan Beach 2014-15 3A 2 4x800-meter relay
Sund Becca 2007-08 AA 4 4x800-meter relay
Claudia Becque 1991-92 AA 1 4x800-meter relay
  1993-94 AA 3 3200-meter run
Lauren Brosio 1999-00 AA 4 4x800-meter relay
  2001-02 AA 3 4x800-meter relay
Michelle Brunk 2004-05 AA 1 4x800-meter relay
      2 4x400-meter relay
  2005-06 AA 2 4x800-meter relay
      4 4x400-meter relay
      5 800-meter run
  2006-07 AA 2 4x800-meter relay
      8 4x400-meter relay
Anna Buckstaff 2015-16 3A 7 4x800-meter relay
Shevon Burgin 2004-05 AA 2 4x400-meter relay
      6 4x100-meter relay
  2005-06 AA 8 800-meter medley relay
Kara Burton 2011-12 3A 4 4x800-meter relay
  2012-13 3A 2 4x800-meter relay
  2013-14 3A 3 4x800-meter relay
  2014-15 3A 2 4x800-meter relay
Standridge Colleen 2007-08 AA 4 4x800-meter relay
Jenny Cowan 1998-99 AA 8 long jump
      7 triple jump
Liz Cox 2012-13 3A 2 4x800-meter relay
  2013-14 3A 3 4x800-meter relay
Carolyn Currins 1992-93 AA 1 4x800-meter relay
      6 1600-meter run
  1993-94 AA 4 1600-meter run
  1994-95 AA 8 1600-meter run
      1 4x800-meter relay
  1995-96 AA 4 4x800-meter relay
Elisa Currins 1990-91 AA 3 1600-meter run
  1991-92 AA 2 1600-meter run
      1 4x800-meter relay
Elissa Currins 1990-91 AA 1 4x800-meter relay
Nadine Dahm 1981-82 AA 6 high jump
Kristin Davis 1990-91 AA 8 300-meter low hurdles
      6 800-meter run
      1 4x800-meter relay
  1991-92 AA 3 300-meter low hurdles
      3 800-meter run
Tara Deminie 1995-96 AA 4 4x800-meter relay
  1996-97 AA 8 4x800-meter relay
Cheryl Demmerle 2002-03 AA 6 800-meter medley relay
Heather Denihan 1992-93 AA 6 long jump
Johanna Dibuz 2009-10 3A 4 4x800-meter relay
Tina Duston 1990-91 AA 1 4x800-meter relay
Kellie Earl 1985-86 AA 5 300-meter low hurdles
  1986-87 AA 2 300-meter low hurdles
  1987-88 AA 4 300-meter low hurdles
Kristi Eigenbrode 1993-94 AA 6 800-meter run
  1994-95 AA 1 4x800-meter relay
Renee Ericksen 1993-94 AA 7 shot put
Shane Evans 1999-00 AA 4 4x800-meter relay
  2000-01 AA 3 4x800-meter relay
      8 4x400-meter relay
  2001-02 AA 3 4x800-meter relay
      5 4x400-meter relay
  2002-03 AA 2 4x800-meter relay
      4 4x400-meter relay
Holly Fearing 1995-96 AA 4 3200-meter run
  1996-97 AA 7 1600-meter run
      7 3200-meter run
Nancy Figueroa 2000-01 AA 8 4x400-meter relay
      3 300-meter low hurdles
      8 100-meter high hurdles
  2001-02 AA 5 4x400-meter relay
      2 300-meter low hurdles
      2 100-meter high hurdles
Meghan Flanagan 2009-10 3A 8 pole vault
Keri Gavin 2002-03 AA 7 shot put
Tricia Huber 1989-90 AA 7 3200-meter run
Christine Jackson 1996-97 AA 8 4x800-meter relay
Meg Jump 2010-11 3A 8 4x400-meter relay
  2012-13 3A 6 triple jump
Julie Justmann 1991-92 AA 1 4x800-meter relay
  1992-93 AA 1 4x800-meter relay
      1 1600-meter run
Joan Kelly 1976-77   7 2-mile run
  1978-79 AA 8 2-mile run
Jocelyn Kuksa 2005-06 AA 4 4x400-meter relay
  2006-07 AA 8 4x400-meter relay
      3 pole vault
  2007-08 AA 2 pole vault
      9 300-meter low hurdles
Cherisse Lancaster 1994-95 AA 1 4x800-meter relay
  1995-96 AA 4 4x800-meter relay
  1996-97 AA 8 4x800-meter relay
Amanda LaRocca 2004-05 AA 6 4x100-meter relay
  2005-06 AA 4 4x400-meter relay
      8 800-meter medley relay
Amy Laskowske 2002-03 AA 1 3200-meter run
      5 1600-meter run
  2003-04 AA 1 3200-meter run
      3 1600-meter run
  2004-05 AA 7 1600-meter run
      2 3200-meter run
  2005-06 AA 7 1600-meter run
      1 3200-meter run
Sam Lechowicz 2014-15 3A 2 4x800-meter relay
  2015-16 3A 7 4x800-meter relay
Nadya Lloyd 2015-16 3A 7 4x800-meter relay
Ginny MacFabe 2005-06 AA 6 discus throw
Katie MacFabe 2008-09 3A 4 discus throw
Alex Maldonado 1992-93 AA 1 4x800-meter relay
Sarah McIntosh 2007-08 AA 9 3200-meter run
  2008-09 3A 2 4x800-meter relay
  2009-10 3A 4 4x800-meter relay
  2010-11 3A 1 1600-meter run
      3 4x800-meter relay
Cassidy McPherson 2010-11 3A 3 4x800-meter relay
  2011-12 3A 4 4x800-meter relay
  2012-13 3A 2 4x800-meter relay
  2013-14 3A 3 4x800-meter relay
Katlin Millin 2002-03 AA 4 4x400-meter relay
      6 800-meter medley relay
  2004-05 AA 2 4x400-meter relay
      1 4x800-meter relay
  2005-06 AA 2 4x800-meter relay
      4 400-meter dash
      4 4x400-meter relay
Jenny Monaco 1994-95 AA 1 4x800-meter relay
  1995-96 AA 4 4x800-meter relay
      5 1600-meter run
Jill Morrill 1995-96 AA 8 3200-meter run
Kelly O'Brien 2013-14 3A 3 4x800-meter relay
      2 1600-meter run
  2014-15 3A 2 4x800-meter relay
      3 1600-meter run
  2015-16 3A 7 4x800-meter relay
      1 1600-meter run
Brianna Officer 2001-02 AA 5 4x400-meter relay
  2002-03 AA 6 800-meter medley relay
      4 4x400-meter relay
  2003-04 AA 6 400-meter dash
  2004-05 AA 2 4x400-meter relay
      6 4x100-meter relay
      3 400-meter dash
Lauren Orris 2006-07 AA 4 discus throw
  2007-08 AA 7 discus throw
  2008-09 3A 5 discus throw
      4 shot put
Emily Pankow 2000-01 AA 8 4x400-meter relay
  2001-02 AA 5 4x400-meter relay
  2002-03 AA 4 4x400-meter relay
Kristal Pitts 2008-09 3A 2 4x800-meter relay
Morgan Quinnett 2010-11 3A 8 4x400-meter relay
Erin Redig 1990-91 AA 1 4x800-meter relay
      3 800-meter run
      1 1600-meter run
  1991-92 AA 4 3200-meter run
      1 4x800-meter relay
  1992-93 AA 1 4x800-meter relay
      3 3200-meter run
Brittany Rhett 2002-03 AA 6 800-meter medley relay
  2005-06 AA 8 800-meter medley relay
Krista Roland 1996-97 AA 8 4x800-meter relay
Allen Ruth 2007-08 AA 4 4x800-meter relay
Nicole Salata 1999-00 AA 4 discus throw
  2000-01 AA 1 discus throw
      3 shot put
Brittany Scales 2005-06 AA 8 800-meter medley relay
  2006-07 AA 8 4x400-meter relay
Laura Schweikert 2009-10 3A 4 400-meter dash
  2010-11 3A 8 4x400-meter relay
      6 400-meter dash
Martha Shepard 2007-08 AA 5 shot put
  2008-09 3A 1 shot put
Colleen Standridge 2004-05 AA 1 4x800-meter relay
  2005-06 AA 2 4x800-meter relay
  2006-07 AA 8 4x400-meter relay
      2 4x800-meter relay
Erin Stein 2001-02 AA 7 discus throw
      6 shot put
  2002-03 AA 2 shot put
Jenise Sterling 2005-06 AA 8 shot put
Becca Sund 2008-09 3A 2 4x800-meter relay
  2009-10 3A 4 4x800-meter relay
  2010-11 3A 3 4x800-meter relay
Taylor Tenca 2010-11 3A 8 4x400-meter relay
  2011-12 3A 4 4x800-meter relay
Wright Tory 2007-08 AA 4 4x800-meter relay
Suzy Turner 2000-01 AA 3 4x800-meter relay
  2001-02 AA 3 4x800-meter relay
  2002-03 AA 2 4x800-meter relay
  2003-04 AA 2 1600-meter run
Barb Ware 2004-05 AA 6 4x100-meter relay
Tess Wasowicz 2009-10 3A 4 4x800-meter relay
  2010-11 3A 3 4x800-meter relay
  2011-12 3A 4 4x800-meter relay
  2012-13 3A 2 4x800-meter relay
Donna Wechet 1992-93 AA 1 100-meter high hurdles
Liz Wojtysiak 1999-00 AA 4 4x800-meter relay
  2000-01 AA 3 4x800-meter relay
Tory Wright 2006-07 AA 2 4x800-meter relay

Palestine

Name Year Class Place Event
Brandy Halterman 1993-94 A 5 400-meter dash

Palos Heights (Chicago Christian)

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 1988-89 A 7 4x800-meter relay
  1989-90 A 2 4x800-meter relay
      7 4x400-meter relay
  1990-91 A 2 4x200-meter relay
      2 800-meter medley relay
  1991-92 A 3 4x200-meter relay
      6 4x100-meter relay
  1993-94 A 7 4x800-meter relay
  1994-95 A 4 4x800-meter relay
  2003-04 A 7 800-meter medley relay
  2004-05 A 8 4x100-meter relay
  2006-07 A 7 4x800-meter relay
  2007-08 A 3 4x800-meter relay
  2008-09 1A 2 4x800-meter relay
  2009-10 1A 1 4x800-meter relay
  2010-11 1A 5 4x800-meter relay
  2015-16 1A 4 4x800-meter relay
  2016-17 1A 7 4x800-meter relay
Wise Abbey 2007-08 A 3 4x800-meter relay
Stoub Alli 2007-08 A 3 4x800-meter relay
Stacy Basich 1993-94 A 6 100-meter high hurdles
  1994-95 A 4 100-meter high hurdles
Andrea Bolhuis 1994-95 A 4 4x800-meter relay
Allie Boss 2015-16 1A 4 4x800-meter relay
  2016-17 1A 7 4x800-meter relay
Ladonna Curry 2004-05 A 8 4x100-meter relay
Gwen Erffmeyer 1991-92 A 1 high jump
Laura Erffmeyer 1989-90 A 2 1600-meter run
      1 800-meter run
  1990-91 A 8 1600-meter run
      5 800-meter run
Rebecca Falb 2016-17 1A 7 4x800-meter relay
Kirsten Harms 2008-09 1A 2 4x800-meter relay
  2009-10 1A 1 4x800-meter relay
Ryann Hendricks 2002-03 A 6 long jump
  2003-04 A 1 triple jump
      1 long jump
      4 200-meter dash
      7 800-meter medley relay
  2004-05 A 1 triple jump
      1 long jump
      5 200-meter dash
Jodi Hoekstra 2006-07 A 7 4x800-meter relay
      6 1600-meter run
      8 800-meter run
  2007-08 A 6 800-meter run
      4 1600-meter run
Sandi Hoekstra 2000-01 A 9 800-meter run
  2001-02 A 7 800-meter run
Niaya Howard 1989-90 A 1 100-meter dash
  1990-91 A 2 200-meter dash
      3 100-meter dash
  1991-92 A 3 100-meter dash
      3 200-meter dash
Christine Iwema 2003-04 A 7 800-meter medley relay
  2004-05 A 8 4x100-meter relay
Rylei Jackson 2015-16 1A 9 100-meter dash
Hoekstra Jodi 2007-08 A 3 4x800-meter relay
Julie Kamp 2008-09 1A 2 4x800-meter relay
  2009-10 1A 1 4x800-meter relay
  2010-11 1A 5 4x800-meter relay
Stacey Kamp 2008-09 1A 2 4x800-meter relay
  2009-10 1A 1 4x800-meter relay
  2010-11 1A 5 4x800-meter relay
Harms Kirsten 2007-08 A 3 4x800-meter relay
Amy Kuipers 1989-90 A 4 800-meter run
  1990-91 A 3 1600-meter run
      3 3200-meter run
  1991-92 A 6 1600-meter run
      5 800-meter run
      5 3200-meter run
Brittany Price 2003-04 A 7 800-meter medley relay
  2004-05 A 8 4x100-meter relay
Alli Stoub 2006-07 A 7 4x800-meter relay
Marcy Van Gameron 1994-95 A 4 4x800-meter relay
Marla Van Gameron 1994-95 A 4 4x800-meter relay
Lisa Vanderkooi 1985-86 A 8 100-meter low hurdles
      1 300-meter low hurdles
  1986-87 A 4t 100-meter low hurdles
      1 300-meter low hurdles
  1987-88 A 4 100-meter low hurdles
      2 300-meter low hurdles
Sarah VanderLaan 1994-95 A 4 4x800-meter relay
Becky VanderWeit 1996-97 A 6 long jump
      6 200-meter dash
      6 100-meter dash
Jill VanDyk 2015-16 1A 4 4x800-meter relay
  2016-17 1A 7 4x800-meter relay
Justine VanDyk 2009-10 1A 1 4x800-meter relay
Alexis VanRyn 2015-16 1A 4 4x800-meter relay
April VanRyn 2015-16 1A 4 4x800-meter relay
      7 3200-meter run
  2016-17 1A 7 4x800-meter relay
      5 3200-meter run
Jordan VonBorstol 2010-11 1A 5 4x800-meter relay
Melissa Voss 2003-04 A 7 800-meter medley relay
  2004-05 A 8 4x100-meter relay
  2006-07 A 7 4x800-meter relay
Abbey Wise 2006-07 A 7 4x800-meter relay
  2008-09 1A 2 4x800-meter relay
Jaclyn Workman 2010-11 1A 5 4x800-meter relay

Palos Heights (Shepard)

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 1993-94 AA 6 800-meter medley relay
  1996-97 AA 5 800-meter medley relay
  2014-15 3A 9 4x100-meter relay
Kerry Crowe 1996-97 AA 5 800-meter medley relay
Courtney Dalton 2013-14 3A 8 300-meter low hurdles
Samantha Gill 1996-97 AA 5 800-meter medley relay
April Griffin 1993-94 AA 3 400-meter dash
  1994-95 AA 2 400-meter dash
  1995-96 AA 2 400-meter dash
  1996-97 AA 7 200-meter dash
      1 400-meter dash
      5 800-meter medley relay
Jada Jackson 2015-16 3A 2 discus throw
Jenny Kasper 1996-97 AA 5 800-meter medley relay
Khalia McIntyre 2014-15 3A 9 4x100-meter relay
      7 long jump
Lori Randle 1992-93 AA 8 discus throw
Mariah Terry 2014-15 3A 9 4x100-meter relay
Day-Sha Tillman 2014-15 3A 9 4x100-meter relay
Chasz Wells 2014-15 3A 9 4x100-meter relay

Palos Hills (Stagg)

Name Year Class Place Event
Jamie Deutscher 1991-92 AA 8 800-meter run
  1992-93 AA 5 800-meter run
Nicole Friel 1999-00 AA 6 high jump
Cathie Gulick 1976-77   7 shot put
Anne Kuiken 1985-86 AA 2 3200-meter run
Gloria Kuiken 1985-86 AA 6 3200-meter run
Barb Laux 1974-75   8 880-yard run
  1975-76   8 880-yard run
Traci Marsik 1996-97 AA 5 high jump
Krista Moylan 2008-09 3A 7 3200-meter run

Pana (H.S.)

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 1980-81 A 3 4x200-meter relay
      4 4x400-meter relay
  1997-98 A 4 800-meter medley relay
  1998-99 A 7 800-meter medley relay
  2015-16 1A 8 4x100-meter relay
  2016-17 1A 4 4x400-meter relay
Allison Allen 2008-09 1A 8 discus throw
  2009-10 1A 8 discus throw
Lindsay Baldock 1997-98 A 4 800-meter medley relay
Aubrey Beyers 2015-16 1A 8 4x100-meter relay
Amy Bishop 1987-88 A 8 100-meter low hurdles
      6 300-meter low hurdles
  1988-89 A 8 300-meter low hurdles
Robin Cloe 1977-78 A 8 100-yard dash
Daylee Denton 2015-16 1A 5 long jump
      8 4x100-meter relay
  2016-17 1A 4 long jump
Michelle Dionne 1998-99 A 7 800-meter medley relay
Cara Downs 2004-05 A 8 discus throw
Jane Gruber 1980-81 A 5 200-meter low hurdles
Rachelle Harbert 2005-06 A 5 pole vault
  2006-07 A 8 pole vault
  2007-08 A 1 pole vault
Claire Holthaus 2016-17 1A 4 4x400-meter relay
Hollie Johnson 2016-17 1A 4 4x400-meter relay
      9 400-meter dash
Denise Jones 1999-00 A 3 high jump
Claudia Magnussen 2014-15 1A 9 3200-meter run
  2015-16 1A 3 3200-meter run
      3 1600-meter run
  2016-17 1A 4 1600-meter run
      3 3200-meter run
Sydney Maton 2015-16 1A 8 4x100-meter relay
Dana Miller 1993-94 A 5 long jump
Stacey Miller 1997-98 A 4 800-meter medley relay
Gina Pollman 1979-80 A 4 1600-meter run
Bree Rochkes 2016-17 1A 4 4x400-meter relay
Denise Sarver 1990-91 A 3 100-meter high hurdles
Rebekah Scherzer 1997-98 A 4 800-meter medley relay
  1998-99 A 7 800-meter medley relay
Jenny Schloz 1997-98 A 2 discus throw
  1998-99 A 3 discus throw
Allie Schoonover 2010-11 1A 8 high jump
Tiffany Sims 1997-98 A 4 800-meter medley relay
  1998-99 A 7 800-meter medley relay
Julie Smart 1978-79 A 5 220-yard dash
  1979-80 A 7 100-meter dash
Stefani Voudrie 1998-99 A 7 800-meter medley relay
  1999-00 A 9 100-meter high hurdles
Colleen Weddle 2016-17 1A 4 4x400-meter relay
Katelin Weideman 2015-16 1A 8 4x100-meter relay

Paris

Name Year Class Place Event
Maggie Baber 2006-07 A 7 400-meter dash
      5 200-meter dash
Jessica Holloway 2003-04 A 9 long jump
Sasha Leeth 2001-02 A 7 shot put
  2003-04 A 3 discus throw
Allie Piper 2008-09 1A 3 pole vault
Audra Tyler 1999-00 A 7 high jump

Park Forest (Rich East)

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 1986-87 AA 7 800-meter medley relay
  1987-88 AA 4 800-meter medley relay
  1990-91 AA 6 4x200-meter relay
      7 4x100-meter relay
  1991-92 AA 6 4x100-meter relay
  2014-15 2A 9 4x100-meter relay
  2016-17 2A 3 4x100-meter relay
      6 4x200-meter relay
Brenda Ellison 1978-79 AA 8t high jump
Angela Hayes 1987-88 AA 7 200-meter dash
  1988-89 AA 5 400-meter dash
Trenice Jackson 2014-15 2A 9 4x100-meter relay
Jayla Johnson 2014-15 2A 9 4x100-meter relay
Aja Nauden 2014-15 2A 9 4x100-meter relay
  2016-17 2A 6 4x200-meter relay
      3 4x100-meter relay
Karen O'Sullivan 1973-74   6 long jump
Makiah Sherman 2016-17 2A 3 4x100-meter relay
Myah Sherman 2016-17 2A 6 4x200-meter relay
Amari Simmons 2014-15 2A 9 4x100-meter relay
  2016-17 2A 6 4x200-meter relay
      3 4x100-meter relay
Dareale Sykes 2016-17 2A 3 4x100-meter relay
      6 4x200-meter relay

Park Ridge (Maine East)

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 1976-77   5 1-mile relay
  2002-03 AA 8 800-meter medley relay
  2003-04 AA 3 800-meter medley relay
Jessica Levy 2002-03 AA 8 800-meter medley relay
  2003-04 AA 9 400-meter dash
      3 800-meter medley relay
Denise Lores 1977-78 AA 8 880-yard run
  1980-81 AA 4 800-meter run
Melody Miller 1972-73   1 1-mile run
      1 880-yard run
  1973-74   2 1-mile run
      1 880-yard run
  1974-75   2 1-mile run
      1 2-mile run
  1975-76   1 880-yard run
      5 1-mile run
Patty Murray 1982-83 AA 6 1600-meter run
Stephanie Otuwa 2002-03 AA 8 800-meter medley relay
  2003-04 AA 3 800-meter medley relay
Daniela Pilolla 2003-04 AA 3 800-meter medley relay
Kapricia Poulos 2002-03 AA 8 800-meter medley relay
  2003-04 AA 3 800-meter medley relay
  2004-05 AA 4 high jump
Aishalee Roche 2002-03 AA 8 800-meter medley relay
Elanta Slowek 2013-14 3A 6 discus throw
Teresa Rose Wadman 1980-81 AA 4t long jump
      2 high jump
  1981-82 AA 1 high jump
  1982-83 AA 2 high jump

Park Ridge (Maine South)

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 1972-73   2 880-yard relay
      2 440-yard relay
  1973-74   1 1-mile relay
      4 440-yard relay
  2007-08 AA 6 4x100-meter relay
  2011-12 3A 9 4x800-meter relay
  2015-16 3A 9 4x800-meter relay
Austen Beaugureau 2011-12 3A 9 4x800-meter relay
Elizabeth Boesen 1973-74   2 440-yard dash
Liz Boesen 1973-74   1 1-mile relay
Casey Bomrad 2015-16 3A 9 4x800-meter relay
Eskew Caitlin 2007-08 AA 6 4x100-meter relay
Kalina Gardiner 2015-16 3A 9 4x800-meter relay
Diane Havir 1973-74   1 1-mile relay
Diane Havlir 1972-73   2 220-yard dash
      3 880-yard run
  1973-74   4 880-yard run
  1975-76   4 880-yard run
Linda Karecki 1978-79 AA 3 shot put
      5 discus throw
Rachel Kelleher 1989-90 AA 2 1600-meter run
Alpert Lauren 2007-08 AA 6 4x100-meter relay
Megan Lemersal 2011-12 3A 9 4x800-meter relay
Emily Leonard 2011-12 3A 9 4x800-meter relay
Janeczek Monica 2007-08 AA 6 4x100-meter relay
Olivia Niziolek 2015-16 3A 9 4x800-meter relay
  2016-17 3A 3 1600-meter run
Tazioli Noelle 2007-08 AA 6 4x100-meter relay
Marilyn Pluta 1973-74   1 1-mile relay
Emma Ropski 2011-12 3A 9 4x800-meter relay
Julia Sirvinskas 2015-16 3A 9 4x800-meter relay
Nancy Swider 1973-74   1 1-mile relay
Kristen Zillmer 2008-09 3A 8 800-meter run

Patoka

Name Year Class Place Event
Taylor Isaak 2013-14 1A 9 300-meter low hurdles

Pawnee

Name Year Class Place Event
Heather Randolph 1990-91 A 4 100-meter high hurdles
      7 300-meter low hurdles
  1991-92 A 7 300-meter low hurdles
  1992-93 A 5 100-meter high hurdles
Melissa Wagner 2005-06 A 8 long jump
  2006-07 A 6 400-meter dash

Paxton

Name Year Class Place Event
Julie Abel 1986-87 A 8 discus throw
Angie Lee 1979-80 A 4 discus throw

Paxton (P.-Buckley-Loda)

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 1990-91 A 6 4x200-meter relay
Aleeka Gentzler 2014-15 1A 9 high jump

Payson (Seymour)

Name Year Class Place Event
Nicole Gates 1998-99 A 2 100-meter high hurdles
  1999-00 A 7 100-meter high hurdles
Karen Hugenberg 1974-75   3 discus throw
  1975-76   4 discus throw

Pearl City

Name Year Class Place Event
Jody Hooper 1978-79 A 2 100-yard dash
Dawn Pittsley 1977-78 A 7 220-yard low hurdles

Pecatonica

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 1993-94 A 4 4x800-meter relay
  2007-08 A 8 4x100-meter relay
Michaelis Beth 2007-08 A 8 4x100-meter relay
Rachel Brubaker 2002-03 A 5 1600-meter run
  2003-04 A 2 1600-meter run
  2004-05 A 3 1600-meter run
  2005-06 A 7 1600-meter run
Danielle Buttel 2007-08 A 7 long jump
Buttel Danielle 2007-08 A 8 4x100-meter relay
Jenny Juhlin 1997-98 A 5 400-meter dash
Rachel Knapp 1988-89 A 6 800-meter run
  1989-90 A 1 1600-meter run
  1990-91 A 5 1600-meter run
Janet Mangus 1994-95 A 8 3200-meter run
Kleckler Megan 2007-08 A 8 4x100-meter relay
Warner Rebecca 2007-08 A 8 4x100-meter relay

Pekin

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 1991-92 AA 7 4x800-meter relay
  1992-93 AA 8 4x200-meter relay
Brittni Bastean 2005-06 AA 4 high jump
Whitney Calvert 2000-01 AA 5 pole vault
Susan Crager 1983-84 AA 5 3200-meter run
Melanie Meyer 1984-85 AA 6 discus throw
  1985-86 AA 4 discus throw
Angel Mucciante 1989-90 AA 4 high jump
Marni Schrick 1987-88 AA 3 800-meter run
  1988-89 AA 4 800-meter run
Jenny Skaggs 1992-93 AA 7 3200-meter run
Penny Skaggs 1993-94 AA 6 1600-meter run
Sandy Snyder 1982-83 AA 5 200-meter dash
Candice Tennell 1986-87 AA 6 1600-meter run
  1987-88 AA 4 1600-meter run
  1988-89 AA 1 1600-meter run
Kara Toel 2009-10 3A 5 400-meter dash
Lexie Yeley 2012-13 3A 8 discus throw
  2013-14 3A 5 discus throw

Peoria (Academy of Our Lady)

Name Year Class Place Event
Betsy Oberle 1974-75   1 1-mile run
  1975-76   1 1-mile run
  1976-77   4 1-mile run

Peoria (Bergan)

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 1979-80 A 3 4x100-meter relay
  1980-81 A 1 4x100-meter relay
      1 4x400-meter relay
  1981-82 A 3 4x400-meter relay
      6 4x200-meter relay
      4 4x100-meter relay
  1982-83 A 1 800-meter medley relay
      2 4x100-meter relay
      6 4x400-meter relay
  1984-85 A 2 4x100-meter relay
      4 4x200-meter relay
  1985-86 A 8 4x800-meter relay
  1986-87 A 3 4x800-meter relay
Bary Beyers 1980-81 A 1 4x400-meter relay
Carrie Eggerichs 1980-81 A 1 4x400-meter relay
      3 400-meter dash
  1981-82 A 4 400-meter dash
  1982-83 A 1 400-meter dash
      1 800-meter medley relay
Cheryl Geier 1980-81 A 1 4x100-meter relay
  1982-83 A 1 800-meter medley relay
Sandra Geier 1978-79 AA 6 long jump
  1979-80 A 8 100-meter low hurdles
      3 200-meter low hurdles
      4 long jump
  1980-81 A 3 200-meter low hurdles
      4 200-meter dash
      4 long jump
  1981-82 A 2 200-meter low hurdles
      6 200-meter dash
Sandy Geier 1980-81 A 1 4x100-meter relay
Karol Heid 1980-81 A 1 4x400-meter relay
Diane Joseph 1980-81 A 1 4x100-meter relay
Jill Mattern 1982-83 A 1 800-meter medley relay
  1983-84 A 5 100-meter dash
  1984-85 A 5 100-meter dash
      6 200-meter dash
  1985-86 A 4 100-meter dash
      5 200-meter dash
Joan Murphy 1981-82 A 7 3200-meter run
Maria Pasquel 1980-81 A 1 4x400-meter relay
Stephanie Stump 1984-85 A 4 1600-meter run
      8 800-meter run
  1985-86 A 4 800-meter run
      3 1600-meter run
  1986-87 A 2 1600-meter run
  1987-88 A 3 1600-meter run
Julie Szidon 1980-81 A 1 4x100-meter relay
  1982-83 A 1 800-meter medley relay
Chaille Torrey 1983-84 A 7 long jump
  1984-85 A 7 long jump
  1985-86 A 5 100-meter low hurdles
      1 long jump
Suzy Tuffey 1981-82 A 2 800-meter run
      2 1600-meter run
  1982-83 A 1 1600-meter run
      1 800-meter run
  1983-84 A 1 1600-meter run
      1 3200-meter run

Peoria (H.S.)

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 1981-82 AA 6 4x400-meter relay
  1986-87 AA 6 4x100-meter relay
  1987-88 AA 5 4x100-meter relay
      5 4x200-meter relay
  1989-90 AA 3 4x200-meter relay
      2 4x100-meter relay
BeBe Brewer 1982-83 AA 3 long jump
Katrina Brooks 1986-87 AA 4 100-meter dash
  1987-88 AA 8 100-meter dash
  1988-89 AA 8 100-meter dash
      5 200-meter dash
  1989-90 AA 5 100-meter dash
      3 200-meter dash
Candace Brown 1998-99 AA 8 200-meter dash
Lacretia Carroll 1998-99 AA 4 triple jump
Shalanda Rutherford 1990-91 AA 1 800-meter run
Ladaisha Steen Yates 2011-12 2A 5 200-meter dash
      6 100-meter dash
  2010-11 2A 5 100-meter dash

Peoria (Manual)

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 1978-79 AA 6 440-yard relay
  1979-80 AA 4 4x200-meter relay
  1980-81 AA 8 4x200-meter relay
  1993-94 AA 8 4x100-meter relay
  2011-12 2A 9 4x100-meter relay
Miko Alsup 1986-87 AA 4 high jump
  1987-88 AA 6 high jump
  1988-89 AA 2 high jump
Raven Bailey 2011-12 2A 9 4x100-meter relay
Jenisha Brittine 2008-09 1A 8 300-meter low hurdles
Deambrea Brown 2014-15 2A 8 shot put
  2015-16 2A 3 shot put
  2016-17 2A 6 shot put
Dene Crowder 1981-82 AA 8 200-meter low hurdles
Sherecee Faucett 1976-77   3 100-yard dash
      8 220-yard dash
  1978-79 AA 4 100-yard dash
Patience Grayer 1991-92 AA 4 shot put
  1992-93 AA 2 shot put
Tatiana Hicks 2011-12 2A 9 4x100-meter relay
Lisa Hulbert 1976-77   8 440-yard dash
  1977-78 AA 6 long jump
Kayla Kitt 2011-12 2A 9 4x100-meter relay
      6 triple jump
  2012-13 2A 4 triple jump
      5 100-meter high hurdles
Kiera Stuckey 2011-12 2A 9 4x100-meter relay
Deondra Williams 1986-87 AA 8 long jump
Clorissa Yates 1992-93 AA 4 100-meter dash

Peoria (Notre Dame)

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 2009-10 2A 4 4x800-meter relay
  2010-11 2A 2 4x800-meter relay
  2011-12 2A 4 4x800-meter relay
Lauren Christianson 2011-12 2A 4 4x800-meter relay
Maggie Clark 2009-10 2A 4 4x800-meter relay
  2010-11 2A 2 4x800-meter relay
Caitlin Comfort 2005-06 AA 4 3200-meter run
  2006-07 AA 7 3200-meter run
  2007-08 AA 3 3200-meter run
Molly Dahlquist 2009-10 2A 4 4x800-meter relay
  2010-11 2A 2 4x800-meter relay
      3 1600-meter run
Lestel Escorcia 2001-02 AA 8 400-meter dash
Caitlin Evers 2011-12 2A 4 4x800-meter relay
Maryjeanne Gilbert 2012-13 2A 2 3200-meter run
      9 1600-meter run
  2013-14 2A 4 1600-meter run
      1 3200-meter run
  2014-15 2A 1 3200-meter run
      3 1600-meter run
  2015-16 2A 1 3200-meter run
      1 1600-meter run
Vicky Gruszka 2012-13 2A 3 triple jump
  2013-14 2A 1 triple jump
      6 long jump
  2014-15 2A 2 triple jump
      5 long jump
  2015-16 2A 3 triple jump
      9 long jump
Maureen Lawless 2009-10 2A 4 4x800-meter relay
  2010-11 2A 2 4x800-meter relay
  2011-12 2A 4 4x800-meter relay
Cece Ricca 2015-16 2A 9 400-meter dash
Grace Shadid 2008-09 2A 7 pole vault
  2010-11 2A 5 pole vault
  2011-12 2A 6 pole vault
Jessie Wynn 2009-10 2A 4 4x800-meter relay
  2010-11 2A 2 4x800-meter relay
  2011-12 2A 4 4x800-meter relay

Peoria (P. Christian)

Name Year Class Place Event
Madison Leysaht 2014-15 1A 6 triple jump

Peoria (Richwoods)

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 1974-75   6 440-yard relay
  1978-79 AA 5 880-yard relay
  1986-87 AA 4 800-meter medley relay
  1989-90 AA 5 4x400-meter relay
      5 800-meter medley relay
  1991-92 AA 7 800-meter medley relay
  2001-02 AA 5 4x200-meter relay
Tiffany Abner 2001-02 AA 5 4x200-meter relay
Jennifer Crisp 2001-02 AA 5 4x200-meter relay
Brena Detra 2010-11 2A 1 300-meter low hurdles
      7 200-meter dash
      5 long jump
      2 100-meter low hurdles
Brenna Detra 2009-10 2A 2 300-meter low hurdles
      5 200-meter dash
      4 100-meter high hurdles
  2011-12 3A 5 400-meter dash
  2012-13 3A 4 100-meter high hurdles
      1 300-meter low hurdles
      4 200-meter dash
Amy Guard 1999-00 AA 6 3200-meter run
Barbara Hale 2001-02 AA 5 4x200-meter relay
Ann Henry 1978-79 AA 7 880-yard run
  1979-80 AA 6 800-meter run
      8 1600-meter run
  1980-81 AA 5 800-meter run
Shannon Huffman 1989-90 AA 5 300-meter low hurdles
  1990-91 AA 6 300-meter low hurdles
  1991-92 AA 4 300-meter low hurdles
Laura Hutt 1977-78 AA 6 110-yard low hurdles
      5 220-yard low hurdles
Halllema Ivory 1990-91 AA 5 800-meter run
Sheri Moore 1974-75   7 440-yard dash
Raven Robinson 2009-10 2A 5 shot put
      6 discus throw
Beverly Roland 1974-75   3 2-mile run
Donielle Ross 2007-08 AA 4 triple jump
      8 400-meter dash
Jewel Sanders 2003-04 AA 8 discus throw
  2004-05 AA 3 discus throw
      9 shot put
  2005-06 AA 1 discus throw
Alisha Smith 2001-02 AA 5 4x200-meter relay
Tiarra Smith 2014-15 2A 9 100-meter high hurdles
  2015-16 2A 4 100-meter high hurdles
Tracy Smith 1992-93 AA 5 200-meter dash
      3 400-meter dash
Alex Starks 2006-07 AA 2 high jump
LaDaisha Steen-Yates 2012-13 3A 5 100-meter dash
  2013-14 2A 9 100-meter dash
Melodie Turner 1986-87 AA 7 200-meter dash

Peoria (Woodruff)

Name Year Class Place Event
Sarah McDade 1982-83 AA 6 long jump
  1983-84 AA 3 long jump
  1985-86 AA 5 long jump

Peoria Heights

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 1989-90 A 5 800-meter medley relay
  2016-17 1A 8 4x100-meter relay
Megan Bartholomew 2016-17 1A 8 4x100-meter relay
Erianne Brock 2016-17 1A 8 4x100-meter relay
Renee Foster 1989-90 A 7 400-meter dash
Rhonda Foster 1979-80 A 6 100-meter dash
  1980-81 A 5 100-meter dash
  1981-82 A 3 200-meter dash
Seven Hicks 2016-17 1A 8 4x100-meter relay
      5 200-meter dash
      4 100-meter dash
Taylor Peterson 2016-17 1A 8 4x100-meter relay

Peotone

Name Year Class Place Event
Kayce Nagel 2009-10 1A 7 discus throw
  2010-11 1A 8 discus throw
  2011-12 2A 4 discus throw

Perry

Name Year Class Place Event
Cari Kunzeman 1992-93 A 6 100-meter dash
      6 200-meter dash

Peru (St. Bede)

Name Year Class Place Event
Eve Cullivan 1997-98 A 4 high jump
Karisa Dinges 1999-00 A 5 100-meter dash
      8 200-meter dash
Michelle Greene 1983-84 A 4 400-meter dash
Kayla MacDavitt 2010-11 1A 7 high jump

Petersburg (PORTA)

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 2003-04 A 1 4x800-meter relay
  2004-05 A 3 4x800-meter relay
  2005-06 A 5 4x800-meter relay
      9 4x100-meter relay
  2006-07 A 6 4x800-meter relay
  2007-08 A 8 4x800-meter relay
  2008-09 1A 5 4x800-meter relay
  2009-10 1A 2 4x800-meter relay
  2010-11 1A 2 4x800-meter relay
  2011-12 2A 3 4x800-meter relay
  2013-14 1A 4 4x800-meter relay
  2014-15 1A 3 4x800-meter relay
Adrienne Brauer 2012-13 2A 5 1600-meter run
  2013-14 1A 4 4x800-meter relay
      9 3200-meter run
  2014-15 1A 3 4x800-meter relay
      3 1600-meter run
Maria Brauer 2013-14 1A 3 1600-meter run
      4 4x800-meter relay
  2014-15 1A 3 4x800-meter relay
      2 1600-meter run
  2015-16 1A 2 1600-meter run
Sara Brauer 2002-03 A 6 1600-meter run
  2003-04 A 1 4x800-meter relay
  2004-05 A 3 4x800-meter relay
Whitney Brauer 2003-04 A 1 4x800-meter relay
  2004-05 A 3 4x800-meter relay
  2005-06 A 5 4x800-meter relay
  2006-07 A 6 4x800-meter relay
Claire Brown 2006-07 A 6 4x800-meter relay
  2008-09 1A 5 4x800-meter relay
  2009-10 1A 2 4x800-meter relay
Kayla Brown 2003-04 A 1 4x800-meter relay
  2004-05 A 3 4x800-meter relay
  2005-06 A 6 1600-meter run
      5 4x800-meter relay
Elyse Christofanelli 2008-09 1A 5 4x800-meter relay
  2009-10 1A 2 4x800-meter relay
  2010-11 1A 2 4x800-meter relay
Brown Claire 2007-08 A 8 4x800-meter relay
Katie Drendel 2005-06 A 5 4x800-meter relay
  2006-07 A 6 4x800-meter relay
Christofanelli Elyse 2007-08 A 8 4x800-meter relay
Mackenzie Griffin 2010-11 1A 2 4x800-meter relay
  2011-12 2A 3 4x800-meter relay
Tam Hart 1996-97 A 4 800-meter run
Heather Hollis 1989-90 A 5 3200-meter run
      8 1600-meter run
  1990-91 A 4 1600-meter run
      2 3200-meter run
  1991-92 A 2 1600-meter run
      2 3200-meter run
Drendel Katie 2007-08 A 8 4x800-meter relay
Sara King 2005-06 A 8 300-meter low hurdles
      9 4x100-meter relay
      2 100-meter high hurdles
  2006-07 A 8 300-meter low hurdles
      9 100-meter high hurdles
  2007-08 A 2 100-meter high hurdles
Ashly Masten 2005-06 A 9 4x100-meter relay
Kylie McKinney 2011-12 2A 3 4x800-meter relay
Keely Miller 2013-14 1A 4 4x800-meter relay
  2014-15 1A 3 4x800-meter relay
Morgan Park 2001-02 A 6 high jump
Katherine Pickerill 2014-15 1A 3 4x800-meter relay
Shelby Plunkett 2005-06 A 9 4x100-meter relay
Thomas Rachael 2007-08 A 8 4x800-meter relay
Kristen Rohrer 2008-09 1A 5 4x800-meter relay
  2009-10 1A 2 4x800-meter relay
  2010-11 1A 2 4x800-meter relay
  2011-12 2A 3 4x800-meter relay
Allison Scaggs 2005-06 A 9 4x100-meter relay
Stacey Sinclair 2009-10 1A 6 high jump
  2010-11 1A 6 high jump
  2011-12 2A 2 high jump
Stacy Sullivan 1994-95 A 3 3200-meter run
      2 1600-meter run
  1995-96 A 4 1600-meter run
  1996-97 A 6 800-meter run
  1997-98 A 4 1600-meter run
Anna Tamborski 2013-14 1A 4 4x800-meter relay
Ashley Thomasma 2003-04 A 1 4x800-meter relay
      6 800-meter run
  2004-05 A 3 4x800-meter relay
  2005-06 A 5 4x800-meter relay
  2006-07 A 6 4x800-meter relay
Leigh Vickroy 1997-98 A 7 3200-meter run
Amy Yeoman 2008-09 1A 5 4x800-meter relay
  2009-10 1A 2 4x800-meter relay
  2010-11 1A 2 4x800-meter relay
      5 800-meter run
  2011-12 2A 3 4x800-meter relay
      9 800-meter run

Piasa (Southwestern)

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 1977-78 A 2 440-yard relay
  1989-90 A 4 4x100-meter relay
  1990-91 A 8 4x100-meter relay
  1996-97 A 4 4x800-meter relay
  2000-01 A 6 4x100-meter relay
Jessica Beilsmith 2000-01 A 6 4x100-meter relay
Tiffany Caver 2000-01 A 6 4x100-meter relay
Shellie Cottingham 1986-87 A 8 400-meter dash
Betsy Crouch 1977-78 A 6 220-yard dash
      2 100-yard dash
  1978-79 A 1 100-yard dash
      3 220-yard dash
Mary Jane Crouch 1977-78 A 5 100-yard dash
Kelly Gable 1995-96 A 8 1600-meter run
  1996-97 A 4 4x800-meter relay
Mary Goforth 1985-86 A 8 long jump
Jolene Golike 1996-97 A 4 4x800-meter relay
Becky Haynes 2000-01 A 6 4x100-meter relay
Brandy Jones 1996-97 A 4 4x800-meter relay
Jamie Nurnberger 1997-98 A 6 discus throw
  1998-99 A 6 discus throw
  1999-00 A 1 discus throw
  2000-01 A 4 discus throw
Becky Powers 2001-02 A 4 shot put
Jenny Shelton 2000-01 A 6 4x100-meter relay
Kelly Thoroman 1987-88 A 4 3200-meter run
      4 800-meter run
  1988-89 A 7 800-meter run
      7 1600-meter run
  1989-90 A 3 1600-meter run
      8 800-meter run
Jennie Tuetken 1995-96 A 8 100-meter high hurdles
Gabriella Williams 2010-11 1A 6 shot put
Catherine Wolff 1996-97 A 4 4x800-meter relay
  1997-98 A 7 300-meter low hurdles

Pinckneyville

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 2005-06 A 4 4x100-meter relay
  2006-07 A 6 4x100-meter relay
Jennifer Bauersachs 2005-06 A 4 4x100-meter relay
  2006-07 A 6 4x100-meter relay
Olivia Campbell 2005-06 A 4 4x100-meter relay
  2006-07 A 6 4x100-meter relay
Kim Gendron 1988-89 A 5 shot put
  1989-90 A 2 shot put
  1990-91 A 1 shot put
      8 discus throw
  1991-92 A 3 discus throw
      2 shot put
Sophie Keith 2012-13 1A 7 400-meter dash
  2013-14 1A 5 400-meter dash
  2014-15 1A 4 400-meter dash
  2015-16 1A 7 200-meter dash
      1 400-meter dash
Emily McIntyre 2005-06 A 4 4x100-meter relay
Samanatha Schneider 2006-07 A 6 4x100-meter relay
Kimberly Spencer 2004-05 A 1 100-meter dash
  2005-06 A 4 4x100-meter relay
      6 200-meter dash
      1 100-meter dash
  2006-07 A 6 4x100-meter relay
      1 100-meter dash
      1 200-meter dash
  2007-08 A 1 200-meter dash
      1 100-meter dash

Piper City (Ford Central)

Name Year Class Place Event
Lisa Delap 1976-77   2 880-yard run
Lori Delap 1975-76   2 1-mile run
  1976-77   1 1-mile run

Pittsfield

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 1979-80 A 8 4x200-meter relay
  1994-95 A 1 4x100-meter relay
  1995-96 A 1 4x100-meter relay
  1997-98 A 3 4x800-meter relay
  2006-07 A 5 4x400-meter relay
  2007-08 A 4 4x400-meter relay
  2008-09 1A 8 4x100-meter relay
      3 4x400-meter relay
Erin Allen 2006-07 A 5 4x400-meter relay
  2008-09 1A 3 4x400-meter relay
      8 4x100-meter relay
Brittany Bergstrand 1996-97 A 5 3200-meter run
Catie Borrowman 1997-98 A 6 800-meter run
      3 4x800-meter relay
  1998-99 A 6 800-meter run
Ann Groom 1994-95 A 1 4x100-meter relay
  1995-96 A 1 4x100-meter relay
Chandler Hayden 2016-17 1A 3 shot put
Losch Karly 2007-08 A 4 4x400-meter relay
Brooke Kattelman 1997-98 A 3 4x800-meter relay
Megan Kattelman 1997-98 A 3 4x800-meter relay
Yelliott Kayci 2007-08 A 4 4x400-meter relay
Christy Kunzeman 1995-96 A 1 4x100-meter relay
Erin Lagemann 1994-95 A 6 1600-meter run
      4 3200-meter run
Kate Lagemann 1997-98 A 3 4x800-meter relay
Karly Losch 2008-09 1A 8 4x100-meter relay
      3 4x400-meter relay
Willard Marla 2007-08 A 4 4x400-meter relay
Faith Rahe 1994-95 A 1 4x100-meter relay
Kathy Richards 1978-79 A 4 discus throw
Ashlyn Ruebush 2006-07 A 5 4x400-meter relay
Taylor Sarah 2007-08 A 4 4x400-meter relay
Amy Smith 1994-95 A 1 4x100-meter relay
  1995-96 A 1 4x100-meter relay
      5 100-meter high hurdles
Shanna Tharp 2008-09 1A 3 4x400-meter relay
      7 100-meter dash
      8 4x100-meter relay
Sarah Webel 1994-95 A 1 4x100-meter relay
  1995-96 A 1 4x100-meter relay
Marla Willard 2006-07 A 5 4x400-meter relay
  2008-09 1A 8 4x100-meter relay
      3 4x400-meter relay
  2009-10 1A 5 high jump
Kayci Yelliott 2006-07 A 5 4x400-meter relay
  2007-08 A 9 100-meter dash

Plainfield (Central)

Name Year Class Place Event
Jenna Moody 2011-12 3A 6 400-meter dash
  2012-13 3A 8 400-meter dash

Plainfield (East)

Name Year Class Place Event
Lota Onua 2016-17 3A 2 triple jump

Plainfield (H.S.)

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 1999-00 AA 8 4x200-meter relay
  2001-02 AA 9 4x100-meter relay
Jasmine Baez 2001-02 AA 9 4x100-meter relay
Tyler Bank 1999-00 AA 8 4x200-meter relay
Shelley Christensen 1998-99 AA 8 discus throw
Kristin Johnson 2001-02 AA 9 4x100-meter relay
Korrine Krych 2001-02 AA 9 4x100-meter relay
Jenny Lisy 1990-91 AA 7 3200-meter run
Megan Patchin 2001-02 AA 9 4x100-meter relay
Stephanie Shelley 1999-00 AA 8 4x200-meter relay
Rachel Sillar 1999-00 AA 8 4x200-meter relay
Judy Villanueva 1999-00 AA 8 4x200-meter relay

Plainfield (North)

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 2007-08 AA 4 4x200-meter relay
  2011-12 3A 8 4x200-meter relay
  2012-13 3A 3 4x200-meter relay
Valencia Anderson 2006-07 AA 6 100-meter high hurdles
  2007-08 AA 3 100-meter high hurdles
Jaclyn Aremka 2010-11 3A 2 high jump
  2011-12 3A 3 high jump
      8 4x200-meter relay
Jazmine Frank 2011-12 3A 8 4x200-meter relay
  2012-13 3A 3 4x200-meter relay
Megan Gregory 2007-08 AA 7 100-meter high hurdles
Hawks Jesi 2007-08 AA 4 4x200-meter relay
Cessily Jones 2008-09 3A 7 100-meter dash
      4 200-meter dash
  2009-10 3A 4 200-meter dash
      4 100-meter dash
  2010-11 3A 4 100-meter dash
      3 200-meter dash
  2011-12 3A 4 200-meter dash
      3 100-meter dash
Khristian Jones 2011-12 3A 8 4x200-meter relay
  2012-13 3A 3 4x200-meter relay
Rachael Lau 2014-15 3A 3 3200-meter run
Anna Laudizio 2012-13 3A 3 4x200-meter relay
      8 long jump
  2013-14 3A 9 triple jump
  2015-16 3A 9 long jump
Gregory Megan 2007-08 AA 4 4x200-meter relay
Jackson Megan 2007-08 AA 4 4x200-meter relay
Kelly Moser 2006-07 AA 5 high jump
Ashlee Ojediran 2011-12 3A 8 4x200-meter relay
Jazmyne Tabb 2012-13 3A 3 4x200-meter relay
Anderson Valencia 2007-08 AA 4 4x200-meter relay

Plainfield (South)

Name Year Class Place Event
Erin Fitzgerald 2010-11 3A 8 800-meter run
Lisa Sharp 2008-09 3A 4 pole vault

Plano

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 2004-05 A 9 800-meter medley relay
  2005-06 A 6 4x400-meter relay
  2009-10 1A 2 4x200-meter relay
  2011-12 2A 5 4x400-meter relay
Ijeoma Agomo 2011-12 2A 5 4x400-meter relay
Tanya Carrasco 2004-05 A 9 800-meter medley relay
Cara Cooper 2002-03 A 6 800-meter run
Katie Cooper 2004-05 A 5 800-meter run
  2005-06 A 6 4x400-meter relay
      8 800-meter run
  2006-07 A 9 800-meter run
Laura DeBolt 2004-05 A 9 800-meter medley relay
  2005-06 A 6 4x400-meter relay
Melina Garibay 2005-06 A 6 4x400-meter relay
Natasha Green 2011-12 2A 5 4x400-meter relay
Lori Hyatt 1977-78 A 2 discus throw
Zhate Jackson 2011-12 2A 5 4x400-meter relay
  2012-13 2A 9 200-meter dash
      5 400-meter dash
Kristy Karpus 2004-05 A 9 800-meter medley relay
Hannah McGee 2009-10 1A 2 4x200-meter relay
Tachae Miles 2009-10 1A 2 4x200-meter relay
Olivia Moody 2008-09 1A 7 high jump
  2009-10 1A 2 4x200-meter relay
Cassie Mosca 2005-06 A 6 4x400-meter relay
Jenin Robinson 1999-00 A 5 100-meter high hurdles
  2000-01 A 2 100-meter high hurdles
  2001-02 A 1 100-meter high hurdles
      1 300-meter low hurdles
  2002-03 A 4 300-meter low hurdles
      1 100-meter high hurdles
Lizy Urbina 2009-10 1A 2 4x200-meter relay
  2011-12 2A 5 4x400-meter relay
Cyndi Wells 1983-84 A 6 800-meter run
  1985-86 A 2 800-meter run
Sara Zaleski 2004-05 A 9 800-meter medley relay

Pleasant Hill

Name Year Class Place Event
Macey Black 2005-06 A 4 200-meter dash
      8 100-meter dash
  2006-07 A 9 200-meter dash
  2007-08 A 8 100-meter dash
  2008-09 1A 5 200-meter dash
Rachel Clowers 2012-13 1A 6 discus throw
  2013-14 1A 3 discus throw
      2 shot put
  2014-15 1A 5 discus throw
      4 shot put
  2015-16 1A 2 discus throw
      3 shot put
Mary Jane Johnson 1989-90 A 7 shot put
  1990-91 A 6 shot put
  1991-92 A 3 shot put

Pleasant Plains

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 2003-04 A 7 4x200-meter relay
  2007-08 A 7 4x200-meter relay
  2011-12 1A 6 4x400-meter relay
  2012-13 1A 7 4x400-meter relay
      3 4x800-meter relay
  2013-14 1A 7 4x800-meter relay
  2015-16 1A 7 4x100-meter relay
      4 4x400-meter relay
Kelsey Allen 2003-04 A 7 4x200-meter relay
Millicent Beasley 1996-97 A 8 discus throw
Emily Becker 2007-08 A 3 100-meter high hurdles
      6 high jump
Amber Clouser 2015-16 1A 7 4x100-meter relay
Megan Craven 2011-12 1A 6 4x400-meter relay
      7 300-meter hurdles
  2012-13 1A 7 4x400-meter relay
Morgan Demczak 2011-12 1A 6 4x400-meter relay
  2012-13 1A 7 4x400-meter relay
      3 4x800-meter relay
Becker Emily 2007-08 A 7 4x200-meter relay
Lauren Feagans 2015-16 1A 7 4x100-meter relay
      4 4x400-meter relay
Carley Hamilton 2013-14 1A 7 4x800-meter relay
Heike Hanert 1987-88 A 4 shot put
Jaymie Hauversburk 1994-95 A 4 300-meter low hurdles
Hannah Hergenrother 2011-12 1A 6 4x400-meter relay
  2012-13 1A 7 4x400-meter relay
Alexa Johnson 2003-04 A 7 4x200-meter relay
Kyleigh Kirbach 2003-04 A 7 4x200-meter relay
Lauryn Leonard 2015-16 1A 7 4x100-meter relay
Kirbach Lexi 2007-08 A 7 4x200-meter relay
Alli Morley 2015-16 1A 7 4x100-meter relay
Carolyn Nika 2015-16 1A 4 4x400-meter relay
Ali Pankey 2012-13 1A 3 4x800-meter relay
  2013-14 1A 7 4x800-meter relay
  2015-16 1A 4 4x400-meter relay
Ashley Race 2011-12 1A 6 4x400-meter relay
  2012-13 1A 3 4x800-meter relay
      7 4x400-meter relay
Stephanie Race 2015-16 1A 4 4x400-meter relay
Oschwald Renna 2007-08 A 7 4x200-meter relay
Olivia Rohr 2012-13 1A 3 4x800-meter relay
  2013-14 1A 7 4x800-meter relay
Sabrina Salvacion 2013-14 1A 7 4x800-meter relay
Hope Tewes 2014-15 1A 3 high jump
  2015-16 1A 4 high jump
Johnson Tiffani 2007-08 A 7 4x200-meter relay
Jennifer Wilson 2003-04 A 7 4x200-meter relay
Karin Wirth 2006-07 A 9 1600-meter run
  2007-08 A 5 1600-meter run
  2008-09 1A 7 1600-meter run

Polo

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 1977-78 A 6 880-yard relay
  1978-79 A 4 880-yard medley relay
  1994-95 A 6 4x800-meter relay
  1999-00 A 6 4x400-meter relay
  2000-01 A 5 800-meter medley relay
      7 4x400-meter relay
  2002-03 A 9 4x400-meter relay
  2003-04 A 3 4x400-meter relay
  2004-05 A 5 4x400-meter relay
Amy Baker 1999-00 A 6 4x400-meter relay
  2000-01 A 7 4x400-meter relay
      5 800-meter medley relay
  2002-03 A 9 4x400-meter relay
Mykil Baker 2012-13 1A 7 discus throw
Jennifer Bartelt 1994-95 A 6 4x800-meter relay
Chris Brown 1994-95 A 6 4x800-meter relay
Terah Cheatham 2004-05 A 8 3200-meter run
  2005-06 A 6 3200-meter run
Rhiannon Coffey 2000-01 A 5 800-meter medley relay
      7 4x400-meter relay
  2001-02 A 6 300-meter low hurdles
  2002-03 A 9 4x400-meter relay
      6 300-meter low hurdles
  2003-04 A 1 300-meter low hurdles
      3 4x400-meter relay
Erin Collins 1994-95 A 6 4x800-meter relay
      8 1600-meter run
  1995-96 A 6 3200-meter run
Margret Ebert 2002-03 A 9 4x400-meter relay
  2003-04 A 3 4x400-meter relay
  2004-05 A 5 4x400-meter relay
Olivia Geary 2002-03 A 9 4x400-meter relay
  2003-04 A 3 4x400-meter relay
  2004-05 A 5 4x400-meter relay
Christine Hammer 1999-00 A 6 4x400-meter relay
      2 400-meter dash
  2000-01 A 5 800-meter medley relay
      7 4x400-meter relay
      3 400-meter dash
Karen Hartle 1981-82 A 6 discus throw
Ashley Naylon 2005-06 A 6 discus throw
Kristi Naylon 2009-10 1A 9 discus throw
Brooke Nettz 1994-95 A 6 4x800-meter relay
Lauri Reap 1979-80 A 2 3200-meter run
  1981-82 A 5 3200-meter run
  1982-83 A 7 3200-meter run
Julie Savage 1999-00 A 6 4x400-meter relay
Dawn Scholl 1981-82 A 5 discus throw
Darcy Schulte 2000-01 A 5 800-meter medley relay
Emily Sorenson 2003-04 A 3 4x400-meter relay
  2004-05 A 5 4x400-meter relay
Amy Winekauf 1999-00 A 4 discus throw
      6 4x400-meter relay
  2000-01 A 8 discus throw
      7 4x400-meter relay
Camri Wolf 2004-05 A 5 4x400-meter relay

Pontiac

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 2001-02 AA 8 800-meter medley relay
      6 4x200-meter relay
  2009-10 2A 7 4x400-meter relay
      7 4x200-meter relay
  2012-13 2A 7 4x200-meter relay
Skylar Alford 2009-10 2A 7 4x200-meter relay
      7 4x400-meter relay
  2012-13 2A 7 4x200-meter relay
Sarah Bertsche 2001-02 AA 6 4x200-meter relay
      8 800-meter medley relay
Erica Brown 2009-10 2A 7 4x200-meter relay
  2012-13 2A 7 4x200-meter relay
Shelly Erschen 1983-84 A 6 discus throw
Nicki Frank 1992-93 AA 5 high jump
  1993-94 AA 3 high jump
Carla Gales 1993-94 AA 7 400-meter dash
Emily Grove 2008-09 2A 4 pole vault
  2009-10 2A 7 4x200-meter relay
      1 pole vault
      7 4x400-meter relay
  2010-11 2A 1 pole vault
Jennifer Hamann 2001-02 AA 8 800-meter medley relay
      6 4x200-meter relay
Ashley Harfst 2014-15 2A 8 discus throw
  2015-16 2A 7 discus throw
Niki Harvey 1982-83 A 7 100-meter dash
Meghan Heller 2012-13 2A 7 4x200-meter relay
Amy Hinegardner 1985-86 A 5 800-meter run
  1986-87 A 7 800-meter run
Ashley Johnson 2009-10 2A 7 4x400-meter relay
Clarissa King 2001-02 AA 6 4x200-meter relay
      8 800-meter medley relay
Loni Mackinson 2009-10 2A 7 4x400-meter relay
      7 4x200-meter relay
Kelly Pagel 2012-13 2A 7 4x200-meter relay
Sarah Rinker 2001-02 AA 8 800-meter medley relay
      6 800-meter run
  2002-03 AA 4 800-meter run
Jacinda Rodino 2001-02 AA 6 4x200-meter relay
Amy Schweizer 1986-87 A 7 300-meter low hurdles

Poplar Grove (North Boone)

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 1982-83 A 6 4x100-meter relay
Megan Johnson 2010-11 1A 6 400-meter dash
  2012-13 1A 6 400-meter dash
Peggy Vogel 1980-81 A 7 200-meter dash
  1981-82 A 2 100-meter dash
  1982-83 A 3 100-meter dash

Port Byron (Riverdale)

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 1989-90 A 7 800-meter medley relay
  1994-95 A 5 4x200-meter relay
  1997-98 A 8 4x200-meter relay
  2000-01 A 5 4x800-meter relay
  2005-06 A 3 4x800-meter relay
      9 4x400-meter relay
  2008-09 1A 8 4x400-meter relay
      3 4x200-meter relay
      5 4x100-meter relay
  2009-10 1A 9 4x100-meter relay
      4 4x200-meter relay
  2011-12 1A 8 4x400-meter relay
      4 4x200-meter relay
  2012-13 1A 6 4x200-meter relay
Alexa Allen 2006-07 A 5 100-meter high hurdles
  2007-08 A 5 100-meter high hurdles
  2008-09 1A 5 4x100-meter relay
      3 100-meter high hurdles
      3 4x200-meter relay
      8 4x400-meter relay
  2009-10 1A 4 4x200-meter relay
      1 100-meter high hurdles
      8 200-meter dash
      9 4x100-meter relay
Hannah Arnold 2011-12 1A 4 4x200-meter relay
      8 4x400-meter relay
  2012-13 1A 6 4x200-meter relay
Amanda Black 1994-95 A 5 4x200-meter relay
Kathy Bogguess 1997-98 A 8 4x200-meter relay
Theresa Bogguess 1997-98 A 8 4x200-meter relay
Stephanie Brown 1994-95 A 5 4x200-meter relay
Amanda Brummet 2011-12 1A 8 4x400-meter relay
      4 4x200-meter relay
  2012-13 1A 6 4x200-meter relay
Caitlin Bull 2005-06 A 9 4x400-meter relay
      3 4x800-meter relay
Madison Creen 2008-09 1A 3 4x200-meter relay
      5 4x100-meter relay
  2009-10 1A 9 4x100-meter relay
      4 4x200-meter relay
Angie Dierikx 2005-06 A 3 4x800-meter relay
Sarah Dowsett 1997-98 A 8 4x200-meter relay
Carrie Ferguson 2016-17 1A 5 shot put
Rebecca Franklin 1999-00 A 9 triple jump
  2000-01 A 7 triple jump
      7 high jump
  2002-03 A 4 triple jump
Mallory Gibson 2010-11 1A 5 triple jump
Kara Howell 2005-06 A 3 4x800-meter relay
      9 4x400-meter relay
  2006-07 A 7 800-meter run
  2007-08 A 8 800-meter run
  2008-09 1A 5 4x100-meter relay
      3 4x200-meter relay
      8 4x400-meter relay
Hope Jackson 2016-17 1A 5 discus throw
Lorrie Jurevitz 1978-79 A 8 880-yard run
  1979-80 A 6 800-meter run
  1981-82 A 5 800-meter run
Yasmeen Khan 2000-01 A 5 4x800-meter relay
Abby Killinger 2000-01 A 5 4x800-meter relay
Shelly LeMaster 1988-89 A 5 400-meter dash
Elle May 2009-10 1A 4 4x200-meter relay
      9 4x100-meter relay
  2011-12 1A 4 4x200-meter relay
      8 4x400-meter relay
  2012-13 1A 6 4x200-meter relay
Victoria May 2008-09 1A 8 4x400-meter relay
      3 4x200-meter relay
      5 4x100-meter relay
  2009-10 1A 9 4x100-meter relay
      4 4x200-meter relay
Liz Oltman 2011-12 1A 8 4x400-meter relay
      4 4x200-meter relay
  2012-13 1A 6 4x200-meter relay
Joni Pay 1994-95 A 3 800-meter run
  1995-96 A 4 800-meter run
Darcie Pilon 2016-17 1A 5 400-meter dash
Stephanie Ray 1994-95 A 5 4x200-meter relay
Julie Riewerts 2000-01 A 5 4x800-meter relay
Allison Smith 2008-09 1A 8 4x400-meter relay
Maikenzie Stawicki 2005-06 A 9 4x400-meter relay
      3 4x800-meter relay
Tayler Stawicki 2005-06 A 9 4x400-meter relay
Jaime Stogdell 1994-95 A 5 4x200-meter relay
Amanda Ulrey 2000-01 A 5 4x800-meter relay
Becky Wildermuth 1993-94 A 3 discus throw
Julie Wildermuth 1978-79 A 3 discus throw
  1979-80 A 1 discus throw

Princeton

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 1981-82 A 7 4x200-meter relay
  1982-83 A 2 4x400-meter relay
      4 4x200-meter relay
  1984-85 A 2 800-meter medley relay
      6 4x400-meter relay
  1985-86 A 2 4x800-meter relay
  1986-87 A 4 4x400-meter relay
  1987-88 A 8 4x800-meter relay
  1989-90 A 5 4x400-meter relay
  1990-91 A 7 4x800-meter relay
  1991-92 A 4 4x200-meter relay
      4 4x100-meter relay
  1992-93 A 2 4x200-meter relay
  1993-94 A 3 800-meter medley relay
      5 4x400-meter relay
  1994-95 A 2 4x800-meter relay
  2002-03 A 3 4x800-meter relay
  2003-04 A 8 800-meter medley relay
  2004-05 A 8 4x200-meter relay
      7 800-meter medley relay
  2006-07 A 8 4x100-meter relay
  2009-10 1A 5 4x800-meter relay
  2010-11 1A 7 4x800-meter relay
Jackie Arndt 2004-05 A 8 4x200-meter relay
Angela Baumgartner 2003-04 A 8 800-meter medley relay
  2004-05 A 8 4x200-meter relay
      7 800-meter medley relay
Kara Birch 2009-10 1A 5 4x800-meter relay
  2010-11 1A 7 4x800-meter relay
Megan Birkey 2002-03 A 3 4x800-meter relay
Shelley Carver 1980-81 A 8 200-meter low hurdles
      5 100-meter low hurdles
  1981-82 A 6 200-meter low hurdles
      6 100-meter low hurdles
  1982-83 A 8 200-meter low hurdles
Lindsay Clark 2003-04 A 8 800-meter medley relay
  2004-05 A 8 4x200-meter relay
Nicole Coates 1987-88 A 6 200-meter dash
  1989-90 A 4 400-meter dash
      7 long jump
Alyssa Donner 2007-08 A 4 pole vault
  2008-09 1A 1 pole vault
Margo Elliott 1982-83 A 7 1600-meter run
Jenny Faber 1989-90 A 6 1600-meter run
Rebekah Faber 2001-02 A 2 1600-meter run
  2002-03 A 3 4x800-meter relay
      1 1600-meter run
Janda Forristall 1994-95 A 2 4x800-meter relay
Heidi Fossum 1994-95 A 6 3200-meter run
Laura Fredenhagen 2009-10 1A 3 pole vault
  2010-11 1A 4 pole vault
Jessica Gretter 1994-95 A 2 4x800-meter relay
Lauren Holschbach 2003-04 A 8 800-meter medley relay
  2006-07 A 8 4x100-meter relay
Sara Hornbaker 1994-95 A 2 4x800-meter relay
Justine Kinsman 2002-03 A 3 4x800-meter relay
Dawn Larson 1984-85 A 5 100-meter low hurdles
Natalie Lind 2006-07 A 8 4x100-meter relay
Ashly Lowdermilk 2002-03 A 3 200-meter dash
      2 100-meter dash
  2003-04 A 3 100-meter dash
  2004-05 A 8 4x200-meter relay
      7 800-meter medley relay
      8 200-meter dash
      6 100-meter dash
Brittany Lowdermilk 2006-07 A 8 4x100-meter relay
      7 100-meter dash
      8 200-meter dash
  2007-08 A 6 100-meter dash
      9 200-meter dash
Laura Luloff 2002-03 A 3 4x800-meter relay
Sarah Maynard 2006-07 A 8 4x100-meter relay
  2008-09 1A 8 long jump
  2009-10 1A 8 long jump
      4 triple jump
Zoe Mead 2010-11 1A 7 4x800-meter relay
  2012-13 2A 7 800-meter run
  2013-14 2A 2 800-meter run
Jennifer Moss 1989-90 A 3 800-meter run
Meghan Moyhihan 1992-93 A 8 long jump
Angie Noble 1984-85 A 4 400-meter dash
  1985-86 A 5 400-meter dash
  1986-87 A 2 800-meter run
Hannah Pinter 1993-94 A 3 400-meter dash
  1994-95 A 2 4x800-meter relay
C.J. Rhodes 2009-10 1A 5 4x800-meter relay
  2010-11 1A 7 4x800-meter relay
Colbi Schertz 2013-14 2A 8 shot put
  2014-15 2A 7 shot put
Becky Scott 1984-85 A 5 800-meter run
Missy Scott 1978-79 A 2 1-mile run
Kayla Shaw 2004-05 A 7 800-meter medley relay
Lisa Sondergoth 1990-91 A 4 discus throw
Linnea Stephens 2009-10 1A 5 4x800-meter relay
Anne Stone 2003-04 A 8 800-meter medley relay
  2004-05 A 7 800-meter medley relay
Tonya Taylor 1993-94 A 6 300-meter low hurdles
Allie Youngren 2009-10 1A 5 4x800-meter relay
  2010-11 1A 7 4x800-meter relay

Princeville

Name Year Class Place Event
Mary Ellen Hill 1992-93 A 2 3200-meter run
  1993-94 A 2 1600-meter run
      3 3200-meter run
  1994-95 A 2 3200-meter run
      3 1600-meter run
  1995-96 A 2 3200-meter run
      3 1600-meter run
Tricia Steiner 1988-89 A 4 800-meter run

Prophetstown

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 1977-78 A 3 440-yard relay
      2 880-yard relay
      8 1-mile relay
  1978-79 A 7 880-yard relay
  1979-80 A 4 4x200-meter relay
  1981-82 A 6 4x400-meter relay
      8 4x200-meter relay
      5 800-meter medley relay
  1982-83 A 7 4x400-meter relay
  1983-84 A 2 4x400-meter relay
  1984-85 A 7 4x200-meter relay
      6 800-meter medley relay
  1985-86 A 7 4x400-meter relay
      3 4x800-meter relay
  1986-87 A 8 4x800-meter relay
  1997-98 A 6 4x800-meter relay
Alicen Adamson 1997-98 A 6 4x800-meter relay
Mary Barton 1983-84 A 5 3200-meter run
Sabrina Chamberlain 1985-86 A 5 300-meter low hurdles
      6 high jump
Heather Hand 1991-92 A 7 discus throw
Amy Heaton 1987-88 A 6 800-meter run
Shari Henkelman 1997-98 A 7 discus throw
Candy Hummel 1981-82 A 7 discus throw
  1982-83 A 3 discus throw
  1983-84 A 4 discus throw
Megan Jones 1991-92 A 8 shot put
Brenda McClellan 1984-85 A 4 800-meter run
Natalie McLain 1997-98 A 6 4x800-meter relay
Sue Perkins 1979-80 A 2 high jump
  1980-81 A 1 high jump
  1981-82 A 2 high jump
Jennifer Rangel 1995-96 A 8 discus throw
Diane Reichard 1986-87 A 6 100-meter low hurdles
Julie Robinson 1997-98 A 6 4x800-meter relay
Amber Sutton 1997-98 A 6 4x800-meter relay
Kili Williams 1997-98 A 8 triple jump

Quincy (Notre Dame)

Name Year Class Place Event
Andrea Edgar 2002-03 A 9 1600-meter run
      4 3200-meter run

Quincy (Sr.)

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 1972-73   1 880-yard relay
  2003-04 AA 9 4x800-meter relay
Braydon Griffin 2003-04 AA 9 4x800-meter relay
Dana Griffin 2002-03 AA 6 400-meter dash
  2003-04 AA 9 4x800-meter relay
Mariah Hoke 2010-11 3A 7 discus throw
Desi Holder 1972-73   1 880-yard relay
Ruth Kipping 1994-95 AA 1 800-meter run
      4 1600-meter run
  1996-97 AA 3 800-meter run
  1997-98 AA 4 800-meter run
Lisa Krebs 1972-73   1 880-yard relay
Lori Leigh 1973-74   6 440-yard dash
Vivian Parker 1972-73   1 880-yard relay
Diane Rich 1972-73   1 880-yard relay
Heather Roman 2003-04 AA 9 4x800-meter relay
Maggie Schutte 2016-17 3A 9 pole vault
      3 300-meter low hurdles
Kristin Williams 2003-04 AA 9 4x800-meter relay
  2004-05 AA 8 3200-meter run