Girls Track & Field Medalists

* Last updated at 7:37 pm on Sunday, September 17, 2017

Print this page

Fairbury (F.-Cropsey)

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 1977-78 A 7 440-yard relay
  1978-79 A 2 440-yard relay
  1980-81 A 8 4x200-meter relay
      6 4x100-meter relay
      3 800-meter medley relay
Teresa Bachtold 1978-79 A 2 440-yard dash
  1979-80 A 4 400-meter dash
Kathy Ward 1977-78 A 4 long jump

Fairbury (Prairie Central)

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 2001-02 A 4 4x800-meter relay
  2002-03 A 6 4x800-meter relay
  2003-04 A 8 4x800-meter relay
      7 4x400-meter relay
  2004-05 A 7 4x800-meter relay
      8 4x400-meter relay
  2009-10 1A 9 4x200-meter relay
Kaleen Bittner 2003-04 A 7 4x400-meter relay
  2004-05 A 8 4x400-meter relay
Christina Bounds 2009-10 1A 9 4x200-meter relay
Erin Clark 2006-07 A 2 discus throw
Kelli Coldren 2003-04 A 7 4x400-meter relay
      8 4x800-meter relay
  2004-05 A 8 4x400-meter relay
      7 4x800-meter relay
Angie DeFries 1996-97 A 6 discus throw
Talen Gerber 2002-03 A 6 4x800-meter relay
  2003-04 A 8 4x800-meter relay
      7 4x400-meter relay
  2004-05 A 7 4x800-meter relay
      8 4x400-meter relay
Kassadee Ifft 2012-13 2A 3 pole vault
  2013-14 2A 2 pole vault
  2014-15 2A 1 pole vault
  2015-16 2A 3 pole vault
Alexis Lambert 2009-10 1A 9 4x200-meter relay
Cailin Moran 2001-02 A 4 4x800-meter relay
Maggie Odum 2001-02 A 4 4x800-meter relay
  2002-03 A 6 4x800-meter relay
  2003-04 A 7 4x400-meter relay
      8 4x800-meter relay
  2004-05 A 7 4x800-meter relay
      8 4x400-meter relay
Molly Odum 2004-05 A 7 4x800-meter relay
Sarah Oprondek 2009-10 1A 9 4x200-meter relay
      9 pole vault
  2010-11 1A 7 pole vault
Abby Popejoy 2007-08 A 5 long jump
Caitlin Schaffer 2003-04 A 8 4x800-meter relay
Ashleigh Short 2002-03 A 8 shot put
  2004-05 A 8 shot put
Amanda Slagel 2001-02 A 4 4x800-meter relay
  2002-03 A 6 4x800-meter relay
Alicia Thompson 1990-91 A 4 300-meter low hurdles
Carra Tinges 2001-02 A 4 4x800-meter relay
  2002-03 A 6 4x800-meter relay
Shelby Walter 2009-10 1A 9 4x200-meter relay
Ali Young 1996-97 A 8 long jump
  1999-00 A 4 long jump

Fairfield

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 1984-85 A 8 4x200-meter relay
  1990-91 A 8 800-meter medley relay
  1991-92 A 1 800-meter medley relay
  1992-93 A 7 800-meter medley relay
Delores Deisel 1991-92 A 1 800-meter medley relay
Tyra Holt 1990-91 A 5 long jump
      1 400-meter dash
  1991-92 A 1 400-meter dash
      2 long jump
      1 800-meter medley relay
  1992-93 A 2 400-meter dash
      6 long jump
Tammy Hucker 1983-84 A 8 3200-meter run
Cherree Miller 2015-16 1A 6 400-meter dash
Sherri Taylor 1982-83 A 7t high jump
  1983-84 A 1 high jump
  1984-85 A 2 high jump
Amy Turner 1991-92 A 1 800-meter medley relay
Erika Wilkas 1991-92 A 1 800-meter medley relay

Farmer City (Blue Ridge)

Name Year Class Place Event
Bradi Twist 1994-95 A 5 200-meter dash
  1997-98 A 6 200-meter dash

Farmer City (F.C.-Mansfield)

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 1979-80 A 5 4x400-meter relay
Cindy Emmerson 1977-78 A 4 220-yard low hurdles
      5 110-yard low hurdles
Brenda Schumacher 1982-83 A 8 shot put
  1983-84 A 5 discus throw
      1 shot put
  1984-85 A 1 discus throw
      1 shot put
Annie Waite 1982-83 A 7t high jump

Farmington

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 1981-82 A 5 4x200-meter relay
  2014-15 1A 6 4x400-meter relay
  2015-16 1A 9 4x200-meter relay
      6 4x400-meter relay
      6 4x100-meter relay
Caylee Anderson 1990-91 A 6 100-meter dash
  1991-92 A 5 long jump
      7 100-meter dash
  1992-93 A 2 100-meter dash
Allyx Camp 2014-15 1A 6 4x400-meter relay
Amber Campen 2014-15 1A 6 4x400-meter relay
Melissa Doubet 1989-90 A 4 100-meter high hurdles
Ashley Duley 2005-06 A 9 pole vault
Jill Hoops 1996-97 A 4 300-meter low hurdles
  1997-98 A 2 300-meter low hurdles
  1998-99 A 2 100-meter dash
      1 300-meter low hurdles
Haley Huls 2015-16 1A 6 4x100-meter relay
      6 4x400-meter relay
      9 4x200-meter relay
Sarah Litchfield 2015-16 1A 9 4x200-meter relay
      6 4x400-meter relay
      6 4x100-meter relay
Jordan Peckham 2014-15 1A 6 4x400-meter relay
  2015-16 1A 6 4x100-meter relay
      6 4x400-meter relay
      9 4x200-meter relay
Payton Peckham 2015-16 1A 9 4x200-meter relay
      6 4x400-meter relay
      6 4x100-meter relay
Heidi Reed 1993-94 A 7 100-meter high hurdles
Kim Riekena 1990-91 A 7 long jump
  1992-93 A 4 long jump
  1993-94 A 6 long jump
Kenzie Skaggs 2014-15 1A 6 4x400-meter relay

Farmington (East)

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 1979-80 A 8 4x100-meter relay
  1980-81 A 8 4x100-meter relay

Fisher

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 1998-99 A 6 4x200-meter relay
      5 4x100-meter relay
  2012-13 1A 7 4x200-meter relay
      9 4x100-meter relay
Laura Black 2001-02 A 6 100-meter high hurdles
Carli Clifton 2011-12 1A 3 long jump
      8 triple jump
  2012-13 1A 9 4x100-meter relay
      4 triple jump
      7 4x200-meter relay
Erica Gaesser 1997-98 A 7 200-meter dash
      2 400-meter dash
      7 100-meter dash
  1998-99 A 6 4x200-meter relay
      5 4x100-meter relay
  1999-00 A 8 400-meter dash
Olivia Heffernan 2012-13 1A 7 4x200-meter relay
      9 4x100-meter relay
Val Hieser 1996-97 A 3 high jump
Miranda Marry 2012-13 1A 9 4x100-meter relay
      7 4x200-meter relay
      7 200-meter dash
      3 300-meter low hurdles
  2013-14 1A 3 200-meter dash
      2 300-meter low hurdles
Gina Masko 2012-13 1A 7 4x200-meter relay
      9 4x100-meter relay
Kristen Paris 2010-11 1A 6 1600-meter run
  2011-12 1A 3 800-meter run
      4 1600-meter run
Alayna Stalter 2015-16 1A 3 100-meter high hurdles
  2016-17 1A 3 100-meter high hurdles
Tiffany Wallick 2007-08 A 8 discus throw
  2008-09 1A 6 discus throw
Casey Wantland 1998-99 A 5 4x100-meter relay
      6 4x200-meter relay
Chelsea Wood 2001-02 A 8 discus throw
Sarah Wood 1998-99 A 5 4x100-meter relay
      6 4x200-meter relay
Carissa Zehr 1998-99 A 6 4x200-meter relay
      5 4x100-meter relay

Fithian (Oakwood)

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 1981-82 A 8 4x100-meter relay
Hailey Bennett 2013-14 1A 7 100-meter high hurdles
Stephanie Denius 2006-07 A 8 triple jump
      7 high jump
  2007-08 A 5 300-meter low hurdles
Makayla Gayler 2014-15 1A 6 100-meter high hurdles
Amy Martin 2008-09 1A 7 triple jump
  2009-10 1A 2 triple jump
      4 long jump
Ashley Sermak 2003-04 A 7 800-meter run
Brittany Wendell 1998-99 A 3 high jump
  1999-00 A 5 high jump
      7 long jump

Flanagan

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 1972-73   4 880-yard relay
  2004-05 A 4 4x800-meter relay
Meganne Forney 2004-05 A 4 4x800-meter relay
Laura Harnish 2004-05 A 4 4x800-meter relay
Anna Jones 2004-05 A 4 4x800-meter relay
Caitlyn Jones 2004-05 A 4 4x800-meter relay
Megan Laughlin 2004-05 A 5 triple jump
  2005-06 A 3 triple jump

Flora

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 1987-88 A 8 4x400-meter relay
Amber Connell 1998-99 A 8 triple jump
Tyra Holt 1989-90 A 5 400-meter dash
      6 long jump
Justeen Krutsinger 2007-08 A 5 3200-meter run
Jessica Staley 2014-15 1A 8 400-meter dash

Flossmoor (Homewood-F.)

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 1987-88 AA 7 4x400-meter relay
  1988-89 AA 5 800-meter medley relay
  1989-90 AA 4 800-meter medley relay
  1990-91 AA 2 4x100-meter relay
      3 800-meter medley relay
  1991-92 AA 8 4x400-meter relay
      2 800-meter medley relay
  1992-93 AA 7 800-meter medley relay
  1993-94 AA 2 800-meter medley relay
  1996-97 AA 2 800-meter medley relay
  1997-98 AA 1 800-meter medley relay
  1998-99 AA 1 800-meter medley relay
  1999-00 AA 1 800-meter medley relay
  2003-04 AA 5 4x400-meter relay
      5 800-meter medley relay
  2004-05 AA 2 4x100-meter relay
      1 4x400-meter relay
  2005-06 AA 5 4x400-meter relay
      6 4x200-meter relay
      7 4x100-meter relay
  2008-09 3A 4 4x100-meter relay
  2009-10 3A 2 4x200-meter relay
      2 4x100-meter relay
  2010-11 3A 9 4x200-meter relay
      4 4x100-meter relay
  2011-12 3A 3 4x100-meter relay
      5 4x200-meter relay
  2012-13 3A 3 4x100-meter relay
      5 4x200-meter relay
  2013-14 3A 3 4x100-meter relay
      4 4x200-meter relay
  2015-16 3A 3 4x200-meter relay
      7 4x100-meter relay
  2016-17 3A 3 4x200-meter relay
Seun Adigun 2003-04 AA 5 400-meter dash
      5 4x400-meter relay
      5 800-meter medley relay
  2004-05 AA 2 100-meter high hurdles
      2 300-meter low hurdles
      2 4x100-meter relay
      1 4x400-meter relay
Diane Anderson 1999-00 AA 1 800-meter medley relay
LaSonji Barnett 1986-87 AA 7 300-meter low hurdles
      6 100-meter low hurdles
Jacqueline Bassey 2015-16 3A 7 4x100-meter relay
      3 4x200-meter relay
  2016-17 3A 3 4x200-meter relay
Lisa Brooks 2003-04 AA 5 800-meter medley relay
  2004-05 AA 2 4x100-meter relay
  2005-06 AA 7 4x100-meter relay
      6 4x200-meter relay
      5 4x400-meter relay
Antoinette Broughton 2012-13 3A 5 4x200-meter relay
      7 200-meter dash
      3 4x100-meter relay
  2013-14 3A 4 4x200-meter relay
      3 4x100-meter relay
      8 200-meter dash
Deserea Brown 2003-04 AA 5 800-meter medley relay
      5 4x400-meter relay
  2004-05 AA 2 4x100-meter relay
      1 4x400-meter relay
      2 400-meter dash
Kaiya Brown 2011-12 3A 5 4x200-meter relay
Tyler Burke 2008-09 3A 4 4x100-meter relay
      6 high jump
      6 100-meter dash
Julie Byrnes 1982-83 AA 7 200-meter low hurdles
Jasmin Clark 2004-05 AA 1 4x400-meter relay
  2005-06 AA 5 4x400-meter relay
      6 4x200-meter relay
      7 4x100-meter relay
  2006-07 AA 7 long jump
Kayla Cole 2003-04 AA 5 800-meter medley relay
  2004-05 AA 2 4x100-meter relay
  2005-06 AA 7 4x100-meter relay
      6 4x200-meter relay
Ashley Collins 2009-10 3A 2 4x100-meter relay
Erica Curry 2003-04 AA 5 4x400-meter relay
  2004-05 AA 1 4x400-meter relay
Donielle Davenport 2003-04 AA 6 triple jump
Abie Ehimwenman 2009-10 3A 2 triple jump
      2 4x200-meter relay
      2 4x100-meter relay
  2010-11 3A 1 triple jump
      1 long jump
      9 4x200-meter relay
      4 200-meter dash
Leslie Esco 2009-10 3A 2 4x200-meter relay
      2 4x100-meter relay
  2010-11 3A 9 4x200-meter relay
      4 4x100-meter relay
      8 100-meter dash
Taylor Farley 2010-11 3A 4 4x100-meter relay
      9 4x200-meter relay
  2011-12 3A 5 4x200-meter relay
      3 4x100-meter relay
Chardae Greenlee 2012-13 3A 2 triple jump
      5 4x200-meter relay
Makeda Hampton 2005-06 AA 6 4x200-meter relay
      7 4x100-meter relay
Kela Henderson 1991-92 AA 6 300-meter low hurdles
  1992-93 AA 1 300-meter low hurdles
  1993-94 AA 1 300-meter low hurdles
      6 100-meter high hurdles
Chantel Hilliard 2008-09 3A 4 4x100-meter relay
Latrice Ivy 1998-99 AA 1 800-meter medley relay
  1999-00 AA 1 800-meter medley relay
Kristina Jones 2000-01 AA 9 triple jump
  2002-03 AA 5 triple jump
Nicole Joyner 2003-04 AA 5 long jump
  2004-05 AA 6 long jump
Taylor Lynch 2009-10 3A 2 4x200-meter relay
  2010-11 3A 9 4x200-meter relay
      4 4x100-meter relay
  2011-12 3A 3 4x100-meter relay
      5 4x200-meter relay
Portia Martin 1993-94 AA 7 100-meter high hurdles
Demetria McClenton 1998-99 AA 1 800-meter medley relay
  1999-00 AA 1 800-meter medley relay
      3 triple jump
Adia McKinnon 1996-97 AA 3 400-meter dash
      5 200-meter dash
      2 800-meter medley relay
  1997-98 AA 1 800-meter medley relay
      1 400-meter dash
      2 200-meter dash
  1998-99 AA 1 400-meter dash
      2 100-meter dash
      1 200-meter dash
      1 800-meter medley relay
  1999-00 AA 1 200-meter dash
      1 100-meter dash
      1 400-meter dash
      1 800-meter medley relay
Kim McMiller 1998-99 AA 1 800-meter medley relay
Aliyah Mickens 2013-14 3A 3 4x100-meter relay
      4 4x200-meter relay
Trelyn Newkirk 2015-16 3A 3 4x200-meter relay
      7 4x100-meter relay
  2016-17 3A 3 4x200-meter relay
Shayna Nwokenkwo 2011-12 3A 3 4x100-meter relay
  2012-13 3A 3 100-meter dash
      3 4x100-meter relay
Ashley Oliphant 2005-06 AA 5 4x400-meter relay
Olivia Oliver 2015-16 3A 7 4x100-meter relay
      3 4x200-meter relay
  2016-17 3A 3 4x200-meter relay
Brittany Riley 2001-02 AA 2 shot put
  2002-03 AA 4 shot put
      2 discus throw
  2003-04 AA 4 discus throw
      6 shot put
Chrissy Riordan 2005-06 AA 5 4x400-meter relay
Jaimie Robinson 2015-16 3A 3 4x200-meter relay
      7 4x100-meter relay
      3 triple jump
      5 long jump
  2016-17 3A 1 triple jump
      1 long jump
      1 200-meter dash
      4 100-meter dash
Casey Rodgers 2008-09 3A 4 4x100-meter relay
Brittaney Ross 2003-04 AA 5 4x400-meter relay
Christin Salley 2011-12 3A 3 4x100-meter relay
      5 4x200-meter relay
  2012-13 3A 3 4x100-meter relay
      5 4x200-meter relay
  2013-14 3A 3 4x100-meter relay
Courtney Salley 2010-11 3A 4 4x100-meter relay
Karena Singleton 1996-97 AA 2 800-meter medley relay
  1997-98 AA 1 800-meter medley relay
Brittania Stewart 1996-97 AA 2 800-meter medley relay
  1997-98 AA 1 800-meter medley relay
Jayla Stewart 2013-14 3A 3 4x100-meter relay
      2 100-meter high hurdles
      4 4x200-meter relay
  2014-15 3A 2 200-meter dash
      1 100-meter high hurdles
      2 100-meter dash
Mariah Terry 2012-13 3A 5 4x200-meter relay
      3 4x100-meter relay
Annatte Thomas 1987-88 AA 1 long jump
  1989-90 AA 5 long jump
      6 100-meter dash
  1990-91 AA 3 100-meter dash
      1 long jump
Akila White 2016-17 3A 3 4x200-meter relay
Massiquoi Williams 1990-91 AA 7 200-meter dash
  1991-92 AA 8 200-meter dash
Amari Windom 2013-14 3A 4 4x200-meter relay
Jeronda Womack 2008-09 3A 4 4x100-meter relay
      2 100-meter dash
      5 long jump
  2009-10 3A 2 4x200-meter relay
      8 200-meter dash
      2 100-meter dash
      2 4x100-meter relay
Katherine Zeinz 1996-97 AA 2 800-meter medley relay
  1997-98 AA 1 800-meter medley relay

Forreston

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 1990-91 A 7 800-meter medley relay
  1991-92 A 1 4x400-meter relay
  1992-93 A 6 4x100-meter relay
      6 4x200-meter relay
  1993-94 A 4 4x100-meter relay
  1994-95 A 1 4x400-meter relay
      3 4x100-meter relay
  1995-96 A 1 4x400-meter relay
  2003-04 A 9 4x400-meter relay
      5 4x200-meter relay
  2004-05 A 4 4x400-meter relay
      4 4x200-meter relay
  2005-06 A 8 4x200-meter relay
      8 4x400-meter relay
      6 4x100-meter relay
Tammy Adkins 1991-92 A 1 4x400-meter relay
Jamie Bahr 1998-99 A 7 discus throw
  2000-01 A 5 discus throw
Jennifer Birkholz 1995-96 A 1 4x400-meter relay
Carly Blask 2004-05 A 4 4x400-meter relay
      4 4x200-meter relay
  2005-06 A 6 4x100-meter relay
      8 4x400-meter relay
      8 4x200-meter relay
Emily Borchers 1991-92 A 1 4x400-meter relay
      6 100-meter high hurdles
  1992-93 A 8 100-meter high hurdles
  1993-94 A 3 100-meter high hurdles
Jordan Brooks 2005-06 A 8 4x400-meter relay
Angie Butler 1999-00 A 7 300-meter low hurdles
Erin Butler 2005-06 A 8 4x200-meter relay
      6 4x100-meter relay
Danelle Buttel 1994-95 A 1 4x400-meter relay
  1995-96 A 1 4x400-meter relay
Erin DeVore 1995-96 A 5 triple jump
Roxi DeVries 1991-92 A 1 4x400-meter relay
      3 300-meter low hurdles
Mandy DeWall 1992-93 A 8 shot put
Nicole Egan 2001-02 A 8 800-meter run
  2002-03 A 9 800-meter run
  2003-04 A 9 4x400-meter relay
Cindy Feller 1989-90 A 8 discus throw
Jessica Gagliardi 1991-92 A 1 4x400-meter relay
Hannah Goodrich 2004-05 A 4 4x200-meter relay
  2005-06 A 6 4x100-meter relay
      8 4x200-meter relay
      8 4x400-meter relay
Natasha Hollis 2003-04 A 9 4x400-meter relay
      5 4x200-meter relay
Morgan Johnson 2004-05 A 4 4x400-meter relay
Sherri Koeller 1980-81 A 4 100-meter low hurdles
  1982-83 A 6 100-meter low hurdles
Marissa Ludewig 1994-95 A 6 400-meter dash
      3 long jump
      1 4x400-meter relay
      3 4x100-meter relay
  1995-96 A 1 4x400-meter relay
      4 long jump
      4 400-meter dash
Jennifer Mennenga 1994-95 A 3 4x100-meter relay
      1 4x400-meter relay
Alison Ross 2003-04 A 5 4x200-meter relay
      9 4x400-meter relay
  2004-05 A 4 4x200-meter relay
      4 4x400-meter relay
Mandy Scheffner 1994-95 A 1 4x400-meter relay
      3 4x100-meter relay
  1995-96 A 1 4x400-meter relay
Chelsea Slater 2003-04 A 9 4x400-meter relay
      5 4x200-meter relay
Amber Steinhauser 1993-94 A 2 300-meter low hurdles
  1994-95 A 8 300-meter low hurdles
      3 4x100-meter relay
Heather Wilcox 2003-04 A 5 4x200-meter relay
  2004-05 A 4 4x200-meter relay
      4 4x400-meter relay
  2005-06 A 8 4x400-meter relay
      8 4x200-meter relay
      6 4x100-meter relay

Fox Lake (Grant)

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 2006-07 AA 9 4x800-meter relay
  2014-15 3A 9 4x800-meter relay
Alyssa Azzano 2006-07 AA 9 4x800-meter relay
Delaney Basala 2014-15 3A 9 400-meter dash
Rachel Bicknase 2014-15 3A 8 discus throw
  2015-16 3A 4 shot put
      9 discus throw
Cora Caulfield 2004-05 AA 3 shot put
      4 discus throw
  2005-06 AA 2 shot put
      2 discus throw
Brooke Drabek 2014-15 3A 9 4x800-meter relay
Melissa Dunham 2011-12 3A 2 discus throw
  2012-13 3A 3 discus throw
Danielle Eiler 2004-05 AA 2 discus throw
      4 shot put
Kim Heersche 2011-12 3A 7 high jump
Kendra Kennedy 2006-07 AA 9 4x800-meter relay
Katie McEnery 2015-16 3A 9 shot put
Leya Munwam 2006-07 AA 9 4x800-meter relay
Kirsten Nozime 2004-05 AA 9 300-meter low hurdles
Madison Romig 2014-15 3A 9 4x800-meter relay
  2015-16 3A 5 1600-meter run
Roxanne Temple 2014-15 3A 9 4x800-meter relay
Lauren Troemel 2014-15 3A 9 4x800-meter relay
Bailey Wagner 2005-06 AA 3 discus throw
      1 shot put
  2006-07 AA 1 shot put
      2 discus throw
  2007-08 AA 2 shot put
      1 discus throw
Ola Yussuff 2006-07 AA 9 4x800-meter relay
Tori Zigler 2006-07 AA 6 shot put
  2007-08 AA 4 discus throw
      4 shot put

Frankfort (Lincoln-Way East)

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 2009-10 3A 6 4x100-meter relay
      6 4x200-meter relay
  2010-11 3A 1 4x100-meter relay
      3 4x400-meter relay
  2011-12 3A 2 4x100-meter relay
      2 4x400-meter relay
  2012-13 3A 1 4x100-meter relay
      1 4x200-meter relay
      3 4x400-meter relay
  2013-14 3A 1 4x200-meter relay
      1 4x100-meter relay
      2 4x400-meter relay
  2014-15 3A 7 4x800-meter relay
      2 4x100-meter relay
      3 4x200-meter relay
      2 4x400-meter relay
  2015-16 3A 1 4x400-meter relay
      1 4x200-meter relay
      1 4x100-meter relay
  2016-17 3A 1 4x400-meter relay
Ololade Ayoola 2013-14 3A 2 4x400-meter relay
      1 4x100-meter relay
      5 high jump
  2014-15 3A 2 high jump
  2015-16 3A 4 high jump
      1 4x200-meter relay
      1 4x400-meter relay
  2016-17 3A 1 4x400-meter relay
Sydney Barrera 2011-12 3A 2 4x100-meter relay
  2012-13 3A 3 4x400-meter relay
  2013-14 3A 1 4x200-meter relay
      2 4x400-meter relay
Amanda Beggs 2005-06 AA 8 3200-meter run
Aaliyah Brown 2009-10 3A 6 4x200-meter relay
      6 4x100-meter relay
      1 100-meter dash
  2010-11 3A 3 4x400-meter relay
      1 200-meter dash
      1 4x100-meter relay
      1 100-meter dash
  2011-12 3A 2 4x100-meter relay
      2 100-meter dash
      2 4x400-meter relay
      1 200-meter dash
  2012-13 3A 1 200-meter dash
      1 4x200-meter relay
      1 100-meter dash
      1 4x100-meter relay
Asia Brown 2012-13 3A 1 4x100-meter relay
      1 4x200-meter relay
      3 4x400-meter relay
  2013-14 3A 2 4x400-meter relay
      1 4x200-meter relay
      1 4x100-meter relay
  2014-15 3A 6 100-meter dash
      2 4x100-meter relay
      9 200-meter dash
  2015-16 3A 1 4x400-meter relay
      7 100-meter dash
      6 400-meter dash
      1 4x100-meter relay
Colleen Ciciora 2009-10 3A 6 4x100-meter relay
      6 4x200-meter relay
Erin Couwenhoven 2014-15 3A 7 4x800-meter relay
Danielle Erikson 2009-10 3A 6 4x200-meter relay
Niclone Galas 2002-03 AA 2 pole vault
Nicolene Galas 2001-02 AA 6 pole vault
Jasmine Howell 2014-15 3A 2 4x100-meter relay
      3 4x200-meter relay
      2 4x400-meter relay
  2015-16 3A 1 4x100-meter relay
      1 4x200-meter relay
      4 200-meter dash
Nicole Humenik 2014-15 3A 2 4x400-meter relay
      3 4x200-meter relay
      2 4x100-meter relay
  2015-16 3A 1 4x400-meter relay
      1 4x200-meter relay
Kayla Hylton 2015-16 3A 1 4x200-meter relay
      2 100-meter dash
      2 200-meter dash
      1 4x100-meter relay
Alexis Hyshaw 2012-13 3A 5 200-meter dash
      1 4x200-meter relay
      2 100-meter dash
      1 4x100-meter relay
  2013-14 3A 1 4x100-meter relay
      2 100-meter dash
      4 200-meter dash
Julia Junkroski 2011-12 3A 7 high jump
  2012-13 3A 5 high jump
      3 pole vault
  2013-14 3A 8 high jump
      2 pole vault
  2014-15 3A 1 pole vault
Emily Karl 2014-15 3A 7 4x800-meter relay
      2 4x400-meter relay
Lauren LaDere 2015-16 3A 7 shot put
  2016-17 3A 6 shot put
Meghan Marias 2010-11 3A 1 4x100-meter relay
      3 4x400-meter relay
  2012-13 3A 3 4x400-meter relay
  2013-14 3A 1 4x100-meter relay
      1 100-meter dash
      1 4x200-meter relay
      5 200-meter dash
Sam Myers 2016-17 3A 1 4x400-meter relay
Nicole Nepote 2011-12 3A 2 4x400-meter relay
Keto Nkemeh 2016-17 3A 1 4x400-meter relay
Dianna Noonan 2003-04 AA 8 pole vault
  2004-05 AA 5 pole vault
Dana O'Grady 2010-11 3A 3 4x400-meter relay
      1 4x100-meter relay
  2011-12 3A 2 4x400-meter relay
      2 4x100-meter relay
  2012-13 3A 3 4x400-meter relay
  2013-14 3A 2 4x400-meter relay
Maria Perozzi 2009-10 3A 6 4x200-meter relay
      6 4x100-meter relay
  2010-11 3A 1 4x100-meter relay
      3 4x400-meter relay
  2011-12 3A 2 4x100-meter relay
      2 4x400-meter relay
Alexis Pierre-Antoine 2012-13 3A 5 100-meter high hurdles
      1 4x200-meter relay
      1 4x100-meter relay
  2013-14 3A 1 4x200-meter relay
  2014-15 3A 9 300-meter low hurdles
      2 4x100-meter relay
      3 4x200-meter relay
      9 100-meter high hurdles
  2015-16 3A 1 4x100-meter relay
      3 100-meter high hurdles
      2 300-meter low hurdles
Maggie Sutor 2005-06 AA 4 800-meter run
  2006-07 AA 9 800-meter run
Alyssa Vogt 2012-13 3A 8 800-meter run
  2014-15 3A 7 4x800-meter relay
Kyndall Wallace 2014-15 3A 7 4x800-meter relay
      3 4x200-meter relay
      2 4x400-meter relay
  2015-16 3A 1 4x400-meter relay
Megan Weller 2007-08 AA 8 pole vault
  2008-09 3A 1 pole vault
  2009-10 3A 6 4x100-meter relay
      6 pole vault
Taylor Wright 2016-17 3A 1 4x400-meter relay

Frankfort (Lincoln-Way North)

Name Year Class Place Event
Jamie Beniac 2009-10 3A 8 long jump
Mobola Rotibi 2010-11 3A 6 800-meter run

Franklin Park (East Leyden)

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 1983-84 AA 8 4x100-meter relay
Anne Danhoff 1972-73   3 80-yard low hurdles
Diane Doles 1978-79 AA 4 high jump
  1979-80 AA 3 high jump

Franklin Park-Northlake (Leyden)

Name Year Class Place Event
Jaime Johnson 2008-09 3A 5 800-meter run
Klaudia Susul 2009-10 3A 7 200-meter dash
Cara Winchell 1995-96 AA 8 shot put

Freeburg

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 1977-78 A 4 880-yard relay
      2 1-mile relay
  1978-79 A 4 1-mile relay
  1979-80 A 4 4x400-meter relay
      6 800-meter medley relay
  2001-02 A 5 4x400-meter relay
  2002-03 A 7 4x800-meter relay
      2 800-meter medley relay
      1 4x400-meter relay
  2003-04 A 4 4x100-meter relay
      1 4x400-meter relay
      1 800-meter medley relay
  2004-05 A 1 4x400-meter relay
      1 800-meter medley relay
  2008-09 1A 6 4x800-meter relay
  2009-10 1A 9 4x800-meter relay
  2014-15 2A 7 4x800-meter relay
  2015-16 2A 9 4x800-meter relay
  2016-17 2A 3 4x800-meter relay
Allison Alberts 2001-02 A 5 4x400-meter relay
      9 800-meter run
  2002-03 A 3 800-meter run
      6 high jump
      7 4x800-meter relay
      1 4x400-meter relay
  2003-04 A 1 800-meter run
      2 high jump
      1 4x400-meter relay
      1 800-meter medley relay
  2004-05 A 7 800-meter run
      1 4x400-meter relay
      1 800-meter medley relay
Megan Alberts 2002-03 A 1 shot put
Heather Bonde 2001-02 A 5 4x400-meter relay
Hannah Bouas 2015-16 2A 9 4x800-meter relay
Caitlin Busch 2008-09 1A 6 4x800-meter relay
      3 1600-meter run
  2009-10 1A 9 4x800-meter relay
      4 1600-meter run
  2010-11 1A 3 800-meter run
      2 1600-meter run
  2011-12 2A 8 1600-meter run
Kristen Busch 2008-09 1A 5 1600-meter run
      6 4x800-meter relay
      1 3200-meter run
  2009-10 1A 6 1600-meter run
      9 4x800-meter relay
      3 3200-meter run
  2010-11 1A 3 1600-meter run
      1 3200-meter run
  2011-12 2A 2 1600-meter run
      1 3200-meter run
Breanna Chandler 2016-17 2A 3 4x800-meter relay
Kristen Collier 2014-15 2A 7 4x800-meter relay
  2015-16 2A 9 4x800-meter relay
  2016-17 2A 3 4x800-meter relay
Dyane Donley 1978-79 A 6 1-mile run
Lauren Douglass 2002-03 A 2 pole vault
Ashley Gilmore 2015-16 2A 9 4x800-meter relay
  2016-17 2A 3 4x800-meter relay
Taylor Haskenhoff 2014-15 2A 7 4x800-meter relay
Lindsay Hearne 2000-01 A 6 100-meter high hurdles
  2001-02 A 3 100-meter high hurdles
      6 long jump
      9 triple jump
  2002-03 A 3 long jump
      4 100-meter high hurdles
      5 triple jump
  2003-04 A 4 4x100-meter relay
      2 long jump
      7 triple jump
      8 100-meter high hurdles
Courtney Heidorn 2008-09 1A 6 4x800-meter relay
Chelsea Hill 2011-12 2A 5 400-meter dash
Mackenzie Hudnut 2008-09 1A 8 high jump
Donna Hummert 1977-78 A 2 shot put
Melissa Hummert 1984-85 A 3 100-meter low hurdles
Christin Hunt 2002-03 A 8 high jump
  2003-04 A 6 high jump
  2004-05 A 6 high jump
Bethany Jennings 2002-03 A 7 4x800-meter relay
Brittany Kramper 2001-02 A 5 4x400-meter relay
Brittney Kramper 2002-03 A 1 4x400-meter relay
      2 800-meter medley relay
  2003-04 A 4 4x100-meter relay
Abby Lealaimatafao 2011-12 2A 9 shot put
  2012-13 2A 6 shot put
Emily Marler 2014-15 2A 7 4x800-meter relay
Malissa Martin 1973-74   7 discus throw
Kristen Mense 2002-03 A 2 800-meter medley relay
  2003-04 A 1 800-meter medley relay
  2004-05 A 1 4x400-meter relay
      1 800-meter medley relay
Cindy Mueller 1977-78 A 5 880-yard run
  1978-79 A 3 880-yard run
  1979-80 A 2 800-meter run
Allison Randle 1998-99 A 4 triple jump
      2 long jump
Sara Randle 2002-03 A 7 4x800-meter relay
  2003-04 A 1 4x400-meter relay
Alysse Rubemeyer 2008-09 1A 6 4x800-meter relay
Paige Stateler 2009-10 1A 9 4x800-meter relay
Heather Sternau 2002-03 A 7 4x800-meter relay
Kirsten Thouvenot 2009-10 1A 9 4x800-meter relay
Katie Weber 2001-02 A 5 4x400-meter relay
  2002-03 A 1 4x400-meter relay
      3 400-meter dash
      2 800-meter medley relay
  2003-04 A 4 4x100-meter relay
      1 4x400-meter relay
      1 800-meter medley relay
      5 400-meter dash
  2004-05 A 1 4x400-meter relay
      1 800-meter medley relay
Brenda Whitworth 2002-03 A 2 800-meter medley relay
      1 400-meter dash
      1 4x400-meter relay
  2003-04 A 1 400-meter dash
      1 800-meter medley relay
      1 4x400-meter relay
      4 4x100-meter relay
  2004-05 A 1 4x400-meter relay
      4 400-meter dash
      1 800-meter medley relay
Kayla Whitworth 2014-15 2A 7 4x800-meter relay
  2015-16 2A 9 4x800-meter relay
  2016-17 2A 3 4x800-meter relay

Freeport (Aquin)

Name Year Class Place Event
Lauren Sopcic 2004-05 A 4 high jump

Freeport (H.S.)

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 1975-76   5 440-yard relay
      7 880-yard relay
  2006-07 AA 4 4x100-meter relay
  2011-12 2A 6 4x100-meter relay
Marisela Arana 2011-12 2A 6 4x100-meter relay
LaTayne Bruce 1974-75   4 100-yard dash
      2 50-yard dash
  1975-76   4 100-yard dash
  1976-77   7 100-yard dash
Bryn Buckwalter 2010-11 2A 1 discus throw
      4 shot put
  2011-12 2A 6 shot put
      2 discus throw
  2012-13 2A 6 discus throw
Raegan Budden 2008-09 2A 7 shot put
Lakonka Collins 2011-12 2A 6 4x100-meter relay
Angie Drew 1999-00 AA 9 100-meter high hurdles
  2000-01 AA 4 100-meter high hurdles
Rachel Gastel 2006-07 AA 4 4x100-meter relay
Aleisha Leeper 2003-04 AA 2 triple jump
  2004-05 AA 6 triple jump
  2005-06 AA 5 triple jump
  2006-07 AA 4 4x100-meter relay
      5 triple jump
Gabby Nickel 2011-12 2A 6 4x100-meter relay
Kiara Pearson 2006-07 AA 4 4x100-meter relay
Kalandra Price 2006-07 AA 4 4x100-meter relay
  2008-09 2A 5 200-meter dash
Ashley Simmons 2011-12 2A 6 4x100-meter relay
  2013-14 2A 6 200-meter dash
Brooke Thomas 1997-98 AA 4 100-meter high hurdles
Ellie Willging 2011-12 2A 4 3200-meter run
      4 1600-meter run
  2013-14 2A 9 1600-meter run
      4 3200-meter run

Fulton (H.S.)

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 1977-78 A 8 880-yard medley relay
  1979-80 A 3 4x400-meter relay
  1988-89 A 7 4x400-meter relay
  1992-93 A 1 800-meter medley relay
  1996-97 A 8 4x200-meter relay
Beth Amman 1974-75   6 shot put
Ciera Ayangbile 1999-00 A 5 discus throw
  2000-01 A 3 shot put
  2001-02 A 9 discus throw
      2 shot put
  2002-03 A 3 shot put
      7 discus throw
Amy Blumhoff 1996-97 A 8 4x200-meter relay
Jennifer Drey 1988-89 A 6 high jump
      4 100-meter high hurdles
      5 300-meter low hurdles
Nancy Kettler 1976-77   6 shot put
  1977-78 A 3 discus throw
      7 shot put
Kearra Kohrt 2016-17 1A 6 long jump
Maggie Kuebel 1999-00 A 5 shot put
Chelsea Lesniewski 2013-14 1A 9 shot put
Chloe Lindeman 2015-16 1A 2 shot put
  2016-17 1A 2 shot put
      6 discus throw
Amara Lucke 1996-97 A 8 4x200-meter relay
      6 100-meter high hurdles
  1997-98 A 4 100-meter high hurdles
Jamie Pickens 1992-93 A 1 800-meter medley relay
Sarah Schuitema 1996-97 A 8 4x200-meter relay
Serena Shepard 1992-93 A 1 800-meter medley relay
Chris Sikkema 1986-87 A 3 discus throw
Amy Snyder 1989-90 A 8 400-meter dash
  1990-91 A 7 400-meter dash
  1991-92 A 3 400-meter dash
  1992-93 A 1 400-meter dash
      1 800-meter medley relay
Angie Snyder 1992-93 A 1 800-meter medley relay
      8 300-meter low hurdles
  1993-94 A 4 300-meter low hurdles
      5 100-meter high hurdles
Tara VanZuiden 2006-07 A 7 triple jump
Mandy Vogel 1996-97 A 8 4x200-meter relay
Jill Zahnie 1981-82 A 4 discus throw

Galatia

Name Year Class Place Event
Robyn Stevens 1984-85 A 5 1600-meter run
  1985-86 A 1 1600-meter run

Galena (H.S.)

Name Year Class Place Event
Breya Christopher 2016-17 2A 9 high jump
Paige Christopher 2014-15 2A 5 100-meter high hurdles
  2016-17 2A 7 100-meter high hurdles
Abby Redmon 2000-01 A 1 300-meter low hurdles
  2001-02 A 2 300-meter low hurdles
Debra Richardson 1988-89 A 8 400-meter dash
  1989-90 A 3 400-meter dash
      4 200-meter dash
Ashley Rojemann 2006-07 A 6 discus throw
  2007-08 A 5 discus throw
  2008-09 1A 2 discus throw
Pam Wienen 1983-84 A 7 800-meter run

Galesburg (H.S.)

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 1976-77   2 880-yard relay
  1999-00 AA 4 4x100-meter relay
  2005-06 AA 7 4x400-meter relay
  2006-07 AA 7 4x400-meter relay
  2008-09 2A 3 4x400-meter relay
      3 4x200-meter relay
      2 4x800-meter relay
  2009-10 2A 3 4x200-meter relay
  2011-12 2A 8 4x400-meter relay
  2012-13 2A 6 4x400-meter relay
  2013-14 2A 6 4x200-meter relay
  2014-15 2A 4 4x200-meter relay
      6 4x400-meter relay
Lisa Allen 1976-77   2 80-yard low hurdles
      4 110-yard low hurdles
  1978-79 AA 2 110-yard low hurdles
Caricia Andrews 1998-99 AA 5 long jump
  1999-00 AA 1 long jump
      4 4x100-meter relay
Amy Blucker 2008-09 2A 5 discus throw
  2009-10 2A 4 discus throw
      9 shot put
Kailyn Boydstun 2013-14 2A 6 4x200-meter relay
  2014-15 2A 6 4x400-meter relay
      4 4x200-meter relay
Kaylin Boydstun 2012-13 2A 6 4x400-meter relay
Kourtni Brophy 2006-07 AA 7 4x400-meter relay
  2008-09 2A 5 400-meter dash
      3 4x400-meter relay
Emily Camper 2008-09 2A 3 4x200-meter relay
Myra Diggins 2009-10 2A 8 discus throw
  2011-12 2A 5 shot put
Sharron Diggins 2009-10 2A 3 4x200-meter relay
Delaney Duncan 2011-12 2A 8 4x400-meter relay
  2012-13 2A 6 4x400-meter relay
  2013-14 2A 6 4x200-meter relay
  2014-15 2A 4 4x200-meter relay
      6 4x400-meter relay
Michelle Flaar 1999-00 AA 4 4x100-meter relay
Markesha Harden 2011-12 2A 8 4x400-meter relay
  2012-13 2A 6 4x400-meter relay
Raticia Hardges 2005-06 AA 7 4x400-meter relay
Hanna Hawkins 2008-09 2A 2 4x800-meter relay
  2011-12 2A 8 4x400-meter relay
Keli Jo Hinkle 2005-06 AA 7 4x400-meter relay
  2006-07 AA 7 4x400-meter relay
Carla Huddle 1974-75   6 220-yard dash
Bailey Jackson 2006-07 AA 7 4x400-meter relay
  2008-09 2A 3 4x200-meter relay
      3 4x400-meter relay
  2009-10 2A 3 4x200-meter relay
Ardith Johnson 1999-00 AA 4 4x100-meter relay
      4 300-meter low hurdles
      5 100-meter high hurdles
  2000-01 AA 3 100-meter high hurdles
      6 300-meter low hurdles
Becca Ladner 2011-12 2A 8 4x400-meter relay
  2012-13 2A 6 4x400-meter relay
Cindy Ladner 2013-14 2A 6 4x200-meter relay
  2014-15 2A 6 4x400-meter relay
      4 4x200-meter relay
Cierra Latta 2008-09 2A 3 4x200-meter relay
  2009-10 2A 3 4x200-meter relay
Dorothy Mangieri 2008-09 2A 2 4x800-meter relay
Melissa Pacheco 1999-00 AA 4 4x100-meter relay
Kenzie Payton 2008-09 2A 3 4x200-meter relay
      3 4x400-meter relay
Lyndale Pickrel 1978-79 AA 7 long jump
Monicia Remmes 2008-09 2A 2 4x800-meter relay
Stephanie Saey 2009-10 2A 9 3200-meter run
  2011-12 2A 7 1600-meter run
      5 3200-meter run
Jorden Scott 2006-07 AA 7 4x400-meter relay
  2008-09 2A 2 4x800-meter relay
      3 4x400-meter relay
Rainee Sibley 2009-10 2A 3 4x200-meter relay
Shannon Stacey 2004-05 AA 7 800-meter run
  2005-06 AA 7 4x400-meter relay
      6 800-meter run
Tamia Taylor 2013-14 2A 6 4x200-meter relay
  2014-15 2A 4 4x200-meter relay
      6 4x400-meter relay
Chanda Wade 2005-06 AA 7 4x400-meter relay
Kris Watters 1982-83 AA 8 3200-meter run
  1983-84 AA 8 3200-meter run
  1984-85 AA 6 3200-meter run

Galva

Name Year Class Place Event
Karly Johnston 2007-08 A 6 discus throw

Gardner (G.-South Wilmington)

Name Year Class Place Event
Jennifer Bozue 1987-88 A 6 discus throw
      3 shot put
  1988-89 A 2 shot put
      1 discus throw
Darla Bryant 1987-88 A 2 shot put
  1988-89 A 1 shot put
      4 discus throw
Treasure Schultz 1989-90 A 5 1600-meter run
      2 3200-meter run
  1990-91 A 1 3200-meter run
      2 1600-meter run
  1991-92 A 1 3200-meter run
      1 1600-meter run
  1992-93 A 1 1600-meter run
      1 3200-meter run

Geneseo

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 2010-11 2A 7 4x400-meter relay
  2011-12 2A 7 4x200-meter relay
  2012-13 2A 7 4x100-meter relay
Audrey Anderson 2013-14 2A 9 discus throw
Rayne Bodeen 2011-12 2A 7 4x200-meter relay
  2012-13 2A 7 4x100-meter relay
  2013-14 2A 5 100-meter dash
Katie Eastburn 2010-11 2A 7 4x400-meter relay
Amanda Egan 2010-11 2A 6 shot put
      2 discus throw
Emily Ford 2009-10 2A 9 800-meter run
  2010-11 2A 9 800-meter run
      7 4x400-meter relay
Erika Furbeck 2014-15 2A 4 long jump
  2015-16 2A 2 long jump
      9 100-meter dash
  2016-17 2A 4 100-meter dash
      8 200-meter dash
      1 long jump
Darrian Hartman 2011-12 2A 9 pole vault
Samantha Mannon 2011-12 2A 7 4x200-meter relay
Halle Olson 2010-11 2A 7 4x400-meter relay
Kaci Storm 2010-11 2A 7 4x400-meter relay
      6 300-meter low hurdles
      5 100-meter low hurdles
  2011-12 2A 7 4x200-meter relay
      5 300-meter hurdles
      3 100-meter hurdles
Hanna Vanderheyden 2012-13 2A 7 4x100-meter relay
  2013-14 2A 7 100-meter high hurdles
  2014-15 2A 3 100-meter high hurdles
Hannah Waller 2011-12 2A 7 4x200-meter relay
  2012-13 2A 7 4x100-meter relay
      4 100-meter high hurdles
      5 300-meter low hurdles
Anna Wise 2012-13 2A 7 4x100-meter relay
  2014-15 2A 9 300-meter low hurdles

Geneseo (Darnall)

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 1977-78 AA 5 440-yard relay
  1978-79 AA 5 440-yard relay
  1979-80 AA 8 800-meter medley relay
  1985-86 AA 5 4x800-meter relay
Kendra Bos 1994-95 AA 8 shot put
  1995-96 AA 4 shot put
Marcie Claeys 1989-90 AA 7 high jump
  1990-91 AA 1 high jump
  1991-92 AA 5 high jump
Diane Fortune 1979-80 AA 6 discus throw
Sue Fortune 1974-75   1 discus throw
  1975-76   1 discus throw
Priscilla Gomez 1984-85 AA 7 3200-meter run
Jenny Lake 2000-01 AA 4 1600-meter run
Penny Stahl 1972-73   4 shot put

Geneva

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 1987-88 A 3 4x400-meter relay
  1989-90 A 8 4x800-meter relay
  1998-99 AA 7 4x800-meter relay
  2003-04 AA 3 4x800-meter relay
  2007-08 AA 6 4x800-meter relay
  2008-09 3A 4 4x400-meter relay
      6 4x800-meter relay
Kathryn Adelman 2012-13 3A 6 800-meter run
McKenzie Altmayer 2015-16 3A 4 3200-meter run
      7 1600-meter run
Alissa Dappas 2008-09 3A 4 4x400-meter relay
      8 300-meter low hurdles
      9 100-meter high hurdles
  2009-10 3A 8 100-meter high hurdles
      5 300-meter low hurdles
Rachel Dixon 1998-99 AA 7 4x800-meter relay
Rachel Hammond 2008-09 3A 6 4x800-meter relay
Holly Hepker 1998-99 AA 7 4x800-meter relay
Megan Heuer 2008-09 3A 6 4x800-meter relay
Kristin Higgins 2015-16 3A 3 high jump
  2016-17 3A 8 high jump
Sammi Hill 2008-09 3A 4 4x400-meter relay
Foster Ignoffo 2013-14 3A 6 400-meter dash
Yelle Kat 2007-08 AA 6 4x800-meter relay
Whitley Kelly 2007-08 AA 6 4x800-meter relay
Sarah Landau 2002-03 AA 1 pole vault
  2003-04 AA 1 pole vault
Laura McKee 2003-04 AA 3 4x800-meter relay
Erica Miller 2008-09 3A 4 4x400-meter relay
      6 4x800-meter relay
Rebecca Mitchell 1996-97 AA 1 1600-meter run
  1998-99 AA 7 4x800-meter relay
      3 1600-meter run
  1999-00 AA 1 1600-meter run
Yelle Myra 2007-08 AA 6 4x800-meter relay
Allie Pace 2008-09 3A 2 pole vault
  2009-10 3A 1 pole vault
Nora Page 1998-99 AA 7 4x800-meter relay
Georgia Reed 2015-16 3A 8 300-meter low hurdles
  2016-17 3A 6 300-meter low hurdles
Lyuda Shemyakina 2003-04 AA 3 4x800-meter relay
Kim Smudde 2003-04 AA 3 4x800-meter relay
  2004-05 AA 2 800-meter run
Ehrhardt Tess 2007-08 AA 6 4x800-meter relay
Kathleen Thompson 2003-04 AA 3 4x800-meter relay
  2004-05 AA 9 1600-meter run
Lexie Tomchek 2007-08 AA 7 high jump
Ndidi Ukaobasi 2015-16 3A 9 200-meter dash
      8 100-meter dash
Kelly Whitley 2008-09 3A 6 4x800-meter relay
Taylor Wickware 2008-09 3A 4 4x400-meter relay
  2009-10 3A 6 800-meter run
  2010-11 3A 4 800-meter run

Genoa (G.-Kingston)

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 1987-88 A 1 4x800-meter relay
  1988-89 A 1 4x800-meter relay
      3 800-meter medley relay
Kelly Dixson 1985-86 A 6 discus throw
  1986-87 A 5 shot put
Carly Fischer 2015-16 2A 2 discus throw
Julie Freise 1987-88 A 1 4x800-meter relay
  1988-89 A 1 4x800-meter relay
Kathryn Habedank 1987-88 A 1 4x800-meter relay
Katie Habedank 1988-89 A 1 4x800-meter relay
Angie Harms 1988-89 A 1 4x800-meter relay
Barb Harms 1987-88 A 1 4x800-meter relay
Crystal Knight 1988-89 A 6 400-meter dash
  1989-90 A 2 200-meter dash
      5 100-meter dash
Lauren Kubasiak 2002-03 A 9 300-meter low hurdles
      9 100-meter high hurdles
  2003-04 A 5 100-meter high hurdles
      6 300-meter low hurdles
Danielle Neisendorf 2011-12 2A 7 high jump
  2012-13 2A 9 high jump
Christine Salsberry 1986-87 A 4 800-meter run
  1987-88 A 2 800-meter run
      1 4x800-meter relay
  1988-89 A 1 4x800-meter relay
      1 1600-meter run
      1 800-meter run

Georgetown (G.-Ridge Farm)

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 1986-87 A 4 4x100-meter relay
      8 800-meter medley relay
  1987-88 A 3 4x100-meter relay
      4 800-meter medley relay
  1988-89 A 2 4x100-meter relay
  2007-08 A 8 4x200-meter relay
Felicia Austin 1991-92 A 4 shot put
Nicole Brucker 1995-96 A 2 1600-meter run
Daniele Hoult 2009-10 1A 4 200-meter dash
      5 100-meter dash
Beals Jade 2007-08 A 8 4x200-meter relay
Lierman Kaci 2007-08 A 8 4x200-meter relay
Swick Lindsey 2007-08 A 8 4x200-meter relay
Jessica Mills 1989-90 A 6 800-meter run
Crystal Moore 1987-88 A 8 200-meter dash
Nacolia Moore 1985-86 A 2 long jump
  1986-87 A 7 long jump
  1987-88 A 4 long jump
      2 100-meter dash
  1988-89 A 2 100-meter dash
      3 200-meter dash
      7 long jump
Lindsay Newlin 1996-97 A 8 3200-meter run
  1997-98 A 2 3200-meter run
Amy Riggle 1994-95 A 6 shot put
  1995-96 A 7 discus throw
Cami Robertson 2014-15 1A 7 shot put
Porter Shelby 2007-08 A 8 4x200-meter relay

Gibson City

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 1977-78 A 6 440-yard relay
Rhonda Bayles 1981-82 A 7 800-meter run
Barb Green 1977-78 A 3 220-yard dash
      3 100-yard dash
Cindy Knight 1979-80 A 6 discus throw
  1981-82 A 2 discus throw
  1982-83 A 2 discus throw

Gibson City (G.C.-Melvin-Sibley)

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 2009-10 1A 3 4x400-meter relay
  2011-12 1A 1 4x400-meter relay
      9 4x100-meter relay
LaToya Baillie 2011-12 1A 1 4x400-meter relay
Alison Cowell 2009-10 1A 3 4x400-meter relay
Delanie Dykes 2016-17 1A 6 800-meter run
Frannie Epps 2003-04 A 3 100-meter high hurdles
      2 300-meter low hurdles
Angel Gaesser 2009-10 1A 3 4x400-meter relay
      9 800-meter run
  2010-11 1A 2 800-meter run
  2011-12 1A 1 4x400-meter relay
      9 4x100-meter relay
      2 800-meter run
      7 triple jump
Sydni Meunier 2008-09 1A 8 800-meter run
  2009-10 1A 4 800-meter run
      3 4x400-meter relay
      2 1600-meter run
  2010-11 1A 1 800-meter run
      1 1600-meter run
  2011-12 1A 1 800-meter run
      1 4x400-meter relay
      1 1600-meter run
Jess Meyer 2011-12 1A 9 4x100-meter relay
Lauren Nagle 2011-12 1A 9 4x100-meter relay
Jordyn Nettleton 2009-10 1A 3 4x400-meter relay
  2011-12 1A 9 4x100-meter relay
      8 100-meter hurdles
      6 300-meter hurdles
      1 4x400-meter relay
Heidi Reiners 1997-98 A 7 shot put
Erin Schaffer 1994-95 A 2 300-meter low hurdles
      7 100-meter high hurdles
  1995-96 A 2 100-meter high hurdles
Ashley Tjardes 2003-04 A 7 pole vault

Gillespie

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 1994-95 A 6 4x200-meter relay
  1995-96 A 4 4x200-meter relay
      8 800-meter medley relay
  1996-97 A 7 4x200-meter relay
      5 800-meter medley relay
Sarah Bussmann 2009-10 1A 3 triple jump
Margo Girardi 1994-95 A 6 4x200-meter relay
  1995-96 A 4 4x200-meter relay
      8 800-meter medley relay
      2 300-meter low hurdles
  1996-97 A 7 4x200-meter relay
      5 800-meter medley relay
Molly Karnes 1995-96 A 8 800-meter medley relay
Devon Largio 1996-97 A 5 800-meter medley relay
Amber Lewis 1994-95 A 6 4x200-meter relay
  1995-96 A 4 4x200-meter relay
      8 800-meter medley relay
      6 triple jump
  1996-97 A 1 triple jump
      7 4x200-meter relay
      5 800-meter medley relay
Marissa Link 1998-99 A 7 long jump
  2000-01 A 8 long jump
Kayli Morris 2013-14 1A 3 high jump
Christina Niehaus 2002-03 A 2 discus throw
      4 shot put
  2003-04 A 6 shot put
      9 discus throw
Jodi Ottersburg 1994-95 A 3 shot put
  1995-96 A 2 shot put
  1996-97 A 2 shot put
  1997-98 A 1 shot put
Kristine Polo 1994-95 A 6 4x200-meter relay
      7 long jump
      4 100-meter dash
      7 200-meter dash
  1995-96 A 4 4x200-meter relay
  1996-97 A 7 4x200-meter relay
      5 800-meter medley relay
  1997-98 A 3 long jump
Tateum Rosentreter 2010-11 1A 8 300-meter low hurdles
  2011-12 1A 8 300-meter hurdles
  2012-13 1A 8 300-meter low hurdles
  2013-14 1A 6 300-meter low hurdles
Amanda Schmidt 2014-15 1A 5 100-meter high hurdles
  2015-16 1A 9 100-meter high hurdles
Jill Wright 1994-95 A 6 4x200-meter relay
  1995-96 A 4 4x200-meter relay
      8 800-meter medley relay
  1996-97 A 7 4x200-meter relay

Gilman (Iroquois West)

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 1995-96 A 2 800-meter medley relay
      2 4x100-meter relay
Tiffany Harnen 1995-96 A 2 800-meter medley relay
      2 4x100-meter relay
Amy Monk 1995-96 A 2 800-meter medley relay
      2 4x100-meter relay
Carey Monk 1991-92 A 4 high jump
Megan Poe 1995-96 A 2 4x100-meter relay
Heather Price 1994-95 A 8 200-meter dash
  1995-96 A 2 4x100-meter relay
      2 800-meter medley relay
      5 200-meter dash
Trisha Russell 1995-96 A 2 800-meter medley relay

Girard

Name Year Class Place Event
Beth Louderman 1996-97 A 4 discus throw
Stephanie Mullen 1997-98 A 3 3200-meter run

Glasford (Illini Bluffs)

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 1979-80 A 7 800-meter medley relay
Sarah Deig 1982-83 A 7 100-meter low hurdles
  1983-84 A 4 200-meter low hurdles
      6 100-meter low hurdles
  1984-85 A 1 200-meter low hurdles
      2 100-meter low hurdles
Theresa Duffield 1986-87 A 5 long jump
Billi Fox 2014-15 1A 4 high jump
  2015-16 1A 9 high jump
Kristen Garst 2005-06 A 9 discus throw
Sherrie Hash 1980-81 A 7 shot put
  1981-82 A 6 shot put
  1982-83 A 7 shot put
  1983-84 A 7 shot put
Whitney Walker 2009-10 1A 3 discus throw
      9 shot put
  2010-11 1A 5 discus throw
      3 shot put
  2011-12 1A 2 discus throw
      2 shot put

Glen Ellyn (Glenbard South)

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 1996-97 AA 4 800-meter medley relay
  1997-98 AA 2 800-meter medley relay
      6 4x100-meter relay
  2005-06 AA 5 800-meter medley relay
  2008-09 2A 1 4x400-meter relay
      2 4x100-meter relay
  2009-10 2A 4 4x400-meter relay
  2011-12 2A 7 4x400-meter relay
  2012-13 2A 9 4x400-meter relay
  2013-14 2A 5 4x400-meter relay
      7 4x100-meter relay
Brianne Begani 1996-97 AA 4 800-meter medley relay
  1997-98 AA 2 800-meter medley relay
      6 4x100-meter relay
Talia Benware 2009-10 2A 4 4x400-meter relay
Taylor Bivins 2011-12 2A 7 4x400-meter relay
Taylor Blohm Bivins 2012-13 2A 9 4x400-meter relay
  2013-14 2A 7 4x100-meter relay
      5 4x400-meter relay
Grayson Breen 2016-17 2A 7 discus throw
Krissy Brown 2005-06 AA 5 800-meter medley relay
Randi Carter 1996-97 AA 4 800-meter medley relay
      8 long jump
  1997-98 AA 6 4x100-meter relay
      2 800-meter medley relay
Jasmine Curry 2012-13 2A 9 4x400-meter relay
Erin Downes 2001-02 AA 6 high jump
Ashley Ellis 2008-09 2A 2 4x100-meter relay
Sarah Engelhardt 2009-10 2A 4 4x400-meter relay
Becca Everhart 2013-14 2A 5 4x400-meter relay
Debbie Gipson 1977-78 AA 5 long jump
Kasia Gnaitczyk 2011-12 2A 7 4x400-meter relay
Emily Gniatczyk 2008-09 2A 1 4x400-meter relay
Kasia Gniatczyk 2012-13 2A 9 4x400-meter relay
Katelyn Hill 2011-12 2A 7 4x400-meter relay
  2012-13 2A 9 4x400-meter relay
      3 300-meter low hurdles
  2013-14 2A 5 4x400-meter relay
      7 4x100-meter relay
      1 100-meter high hurdles
      2 300-meter low hurdles
Samantha Howard 2010-11 2A 4 discus throw
  2011-12 2A 6 discus throw
  2012-13 2A 5 discus throw
Kim Iacobazzi 2008-09 2A 1 4x400-meter relay
      2 4x100-meter relay
  2009-10 2A 4 4x400-meter relay
Sarah Johnson 2011-12 2A 7 4x400-meter relay
Tiffany Jones 1996-97 AA 4 800-meter medley relay
  1997-98 AA 2 800-meter medley relay
      6 4x100-meter relay
      2 400-meter dash
Peggy Keplinger 2006-07 AA 7 pole vault
Diane Lipa 2012-13 2A 4 3200-meter run
Cindy Marasigan 1996-97 AA 4 800-meter medley relay
  1997-98 AA 6 4x100-meter relay
      2 800-meter medley relay
Ivana Markovic 2013-14 2A 7 4x100-meter relay
      5 4x400-meter relay
Madlyn Morreale 1978-79 AA 2 2-mile run
  1979-80 AA 3 3200-meter run
  1980-81 AA 3 3200-meter run
  1981-82 AA 3 1600-meter run
      1 3200-meter run
Kelly O'Brien 1984-85 AA 7 long jump
  1986-87 AA 2t long jump
Libby O'Brien 2005-06 AA 5 800-meter medley relay
      7 400-meter dash
  2006-07 AA 9 400-meter dash
  2007-08 AA 6 400-meter dash
  2008-09 2A 2 4x100-meter relay
      1 4x400-meter relay
      4 400-meter dash
Katie Puleo 2005-06 AA 5 800-meter medley relay
Taylor Ray 2013-14 2A 7 4x100-meter relay
Ashley Raymond 2004-05 AA 1 3200-meter run
      6 1600-meter run
Erica Reijula 2005-06 AA 5 800-meter medley relay
Kate Rumel 2014-15 2A 7 pole vault
Lisa Simon 1994-95 AA 4 3200-meter run
Kim Simpson 1986-87 AA 1 shot put
Val Wass 2008-09 2A 1 4x400-meter relay
      2 4x100-meter relay
  2009-10 2A 4 4x400-meter relay
Kim Wiedman 1999-00 AA 5 3200-meter run
Tierra Wilson 2012-13 2A 9 discus throw
Liz Wojcik 1980-81 AA 8 1600-meter run

Glen Ellyn (Glenbard West)

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 1978-79 AA 5 880-yard medley relay
  1979-80 AA 6 800-meter medley relay
      6 4x100-meter relay
      6 4x400-meter relay
  1980-81 AA 4 4x400-meter relay
  1985-86 AA 3 4x800-meter relay
  1986-87 AA 1 4x800-meter relay
  1988-89 AA 2 4x800-meter relay
  1989-90 AA 8 4x800-meter relay
  1990-91 AA 4 4x800-meter relay
  1991-92 AA 3 4x800-meter relay
  2009-10 3A 9 4x200-meter relay
  2010-11 3A 9 4x400-meter relay
      7 4x200-meter relay
      6 4x800-meter relay
      8 4x100-meter relay
  2011-12 3A 2 4x800-meter relay
  2012-13 3A 8 4x400-meter relay
  2015-16 3A 4 4x800-meter relay
  2016-17 3A 4 4x800-meter relay
      7 4x400-meter relay
Chloe Arduino 2016-17 3A 7 4x400-meter relay
Kinn Badger 2010-11 3A 8 4x100-meter relay
      9 4x400-meter relay
      7 4x200-meter relay
Kinnari Badger 2009-10 3A 9 4x200-meter relay
Julie Bajadek 1977-78 AA 2 880-yard run
Katie Born 2010-11 3A 6 4x800-meter relay
Paula Bresnan 1980-81 AA 2 1600-meter run
Becca Bubinas 2001-02 AA 5 100-meter high hurdles
Lori Carlson 1986-87 AA 1 4x800-meter relay
  1988-89 AA 8 1600-meter run
JaSharra Clark 2012-13 3A 8 4x400-meter relay
Aaliyah Collier 2016-17 3A 7 4x400-meter relay
Karen Condon 1982-83 AA 5 200-meter low hurdles
Bridget Flanagan 2009-10 3A 9 4x200-meter relay
  2010-11 3A 8 4x100-meter relay
      7 4x200-meter relay
      9 4x400-meter relay
Hannah Flood 2009-10 3A 9 4x200-meter relay
Karen Galasso 1993-94 AA 6 discus throw
Emma Gambol 2012-13 3A 8 4x400-meter relay
      8 triple jump
Chris Gogola 1986-87 AA 1 4x800-meter relay
Michele Golden 1986-87 AA 1 4x800-meter relay
Lindsay Graham 2013-14 3A 2 3200-meter run
Mara Guillemette 1992-93 AA 7 800-meter run
Nancy Harris 1979-80 AA 5 100-meter low hurdles
Tiffany Harris 2003-04 AA 3 100-meter high hurdles
  2005-06 AA 5 100-meter high hurdles
Katelynne Hart 2016-17 3A 4 4x800-meter relay
      1 1600-meter run
      1 3200-meter run
Katie Hohe 2015-16 3A 4 4x800-meter relay
  2016-17 3A 4 4x800-meter relay
Farah Jadran 2002-03 AA 6 1600-meter run
Claire Kenwood 2016-17 3A 4 4x800-meter relay
Kathryn Kenwood 2015-16 3A 4 4x800-meter relay
Jenny Korrison 1998-99 AA 7 1600-meter run
  1999-00 AA 3 800-meter run
Caroline Maloney 2009-10 3A 9 4x200-meter relay
  2010-11 3A 9 4x400-meter relay
      7 4x200-meter relay
      8 4x100-meter relay
Kristi Moore 1980-81 AA 6 high jump
Janie Nabholz 2015-16 3A 4 4x800-meter relay
  2016-17 3A 4 4x800-meter relay
      4 800-meter run
      7 4x400-meter relay
Maddie Nagle 2010-11 3A 6 4x800-meter relay
  2011-12 3A 2 4x800-meter relay
Mary Nevins 2012-13 3A 8 4x400-meter relay
Lisa Olenski 1991-92 AA 3 3200-meter run
Lindsey Payne 2015-16 3A 1 3200-meter run
      9 1600-meter run
  2016-17 3A 2 3200-meter run
      7 1600-meter run
Madeline Perez 2010-11 3A 6 4x800-meter relay
  2011-12 3A 2 4x800-meter relay
      8 1600-meter run
  2012-13 3A 1 3200-meter run
      1 1600-meter run
  2013-14 3A 1 3200-meter run
      8 1600-meter run
Kathryn Pickett 2008-09 3A 4 long jump
  2009-10 3A 8 300-meter low hurdles
      6 100-meter high hurdles
  2010-11 3A 8 4x100-meter relay
      4 100-meter low hurdles
      2 long jump
      3 300-meter low hurdles
Janet Plonka 2007-08 AA 6 high jump
Emma Reifel 2010-11 3A 9 4x400-meter relay
      7 4x200-meter relay
      6 4x800-meter relay
  2011-12 3A 2 4x800-meter relay
  2012-13 3A 8 4x400-meter relay
      3 800-meter run
Grace Rogers 2015-16 3A 4 4x800-meter relay
Julia Sakach 2011-12 3A 2 4x800-meter relay
Ashley Samuta 2016-17 3A 9 triple jump
Maddie Schrauth 2016-17 3A 7 4x400-meter relay
Nell Shields 1994-95 AA 7 800-meter run
  1995-96 AA 1 1600-meter run
      1 3200-meter run
Celestine Smyth 1986-87 AA 1 4x800-meter relay
Sarah Udelhofen 2008-09 3A 5 high jump
  2009-10 3A 2 high jump
Mimi Williams 1972-73   4 80-yard low hurdles
Yvonne Williamson 2003-04 AA 2 shot put

Glenview (Glenbrook South)

Name Year Class Place Event
Emily Anderson 2003-04 AA 3 800-meter run
  2004-05 AA 6 800-meter run
Francie Andrews 1981-82 AA 4 shot put
  1982-83 AA 4 shot put
  1983-84 AA 2 discus throw
      2 shot put
Sarah Appert 1985-86 AA 5 discus throw
  1986-87 AA 3 discus throw
Annelies Bulow 1989-90 AA 2t high jump
Ellen Chapman 2007-08 AA 2 high jump
  2008-09 3A 1 high jump
  2009-10 3A 4 high jump
Andrea Crump 2006-07 AA 7 triple jump
  2007-08 AA 2 triple jump
Emily Noone 2014-15 3A 9 800-meter run
Debbie Revolta 1974-75   8 2-mile run
  1977-78 AA 5 2-mile run
Sarah Zigman 2004-05 AA 7 pole vault

Granite City

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 2015-16 3A 4 4x200-meter relay
  2016-17 3A 6 4x100-meter relay
Debbie Brandt 1983-84 AA 4 discus throw
  1984-85 AA 4 discus throw
Stephanie Brandt 1993-94 AA 7 discus throw
  1994-95 AA 3 discus throw
  1995-96 AA 8 discus throw
  1996-97 AA 6 discus throw
Andrea Hyde 2015-16 3A 4 4x200-meter relay
Catherine Jakich 2014-15 3A 3 shot put
TyKiaza Jones 2015-16 3A 4 4x200-meter relay
  2016-17 3A 6 4x100-meter relay
Natalie O'Keffe 2012-13 3A 8 high jump
Robyn Pointer 2016-17 3A 6 4x100-meter relay
Toni Rush 2015-16 3A 4 4x200-meter relay
  2016-17 3A 6 4x100-meter relay
Niya Wilson 2015-16 3A 4 4x200-meter relay
  2016-17 3A 6 4x100-meter relay

Granville (Putnam County)

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 1997-98 A 4 4x800-meter relay
      5 800-meter medley relay
Caitlin Egan 1997-98 A 5 800-meter medley relay
Kari Haines 2005-06 A 7 shot put
Michelle Harrison 1997-98 A 4 4x800-meter relay
Jillian Loebach 1997-98 A 4 4x800-meter relay
Debbie Novotney 1997-98 A 4 4x800-meter relay
Kari Parker 1984-85 A 6 800-meter run
Lisa Serafini 1997-98 A 4 300-meter low hurdles
      5 800-meter medley relay
Amy Thompson 1994-95 A 8 800-meter run
Dani Zellmer 1997-98 A 5 800-meter medley relay
Courtney Zemanek 1997-98 A 5 800-meter medley relay
Roxann Ziano 1997-98 A 4 4x800-meter relay

Grayslake (Central)

Name Year Class Place Event
Cara Engel 2012-13 2A 8 pole vault
Meghan Fletcher 2016-17 3A 9 high jump
Claire Haggerty 2010-11 2A 8 1600-meter run
  2012-13 2A 4 1600-meter run
Alexa Schmitt 2013-14 2A 8 high jump
  2014-15 3A 9 long jump
  2015-16 3A 5 high jump
Katie Schroeder 2013-14 2A 4 pole vault
  2015-16 3A 1 pole vault

Grayslake (North)

Name Year Class Place Event
Kennedy Krieg 2015-16 3A 8 discus throw

Greenfield

Name Year Class Place Event
Sharon Parks 1978-79 A 6 long jump
Jeanne Plogger 1984-85 A 7 200-meter low hurdles
Monica Reid 1988-89 A 8 1600-meter run

Greenview

Name Year Class Place Event
Leslie Simmering 1980-81 A 1 1600-meter run
      3 3200-meter run
  1981-82 A 5 1600-meter run
      3 3200-meter run
  1982-83 A 4 1600-meter run
      3 3200-meter run
  1983-84 A 8 1600-meter run
      6 3200-meter run

Greenville

Name Year Class Place Event
Mattie Carter 2013-14 2A 5 pole vault
Madelyn Daiber 2016-17 2A 9 shot put
Lisa Ferry 1976-77   2 discus throw
  1977-78 AA 1 shot put
      2 discus throw
  1978-79 A 1 shot put
      1 discus throw
  1979-80 A 2 discus throw
      1 shot put
Emily Helmkamp 1994-95 A 8 high jump
Ashley Holden 2009-10 1A 2 long jump
      5 300-meter low hurdles
      7 100-meter high hurdles
  2010-11 1A 3 long jump
      3 300-meter low hurdles
      6 100-meter low hurdles
Lindsey Holden 2005-06 A 7 100-meter dash
      5 200-meter dash
  2006-07 A 7 200-meter dash
  2007-08 A 4 200-meter dash
      9 400-meter dash
  2008-09 1A 2 200-meter dash
      1 400-meter dash
      1 100-meter dash
Taylor Kalous 2015-16 2A 9 discus throw
Kami Randolph 1992-93 A 8 200-meter dash
  1993-94 A 7 100-meter dash
Audrea Wall 1997-98 A 6 shot put
  1998-99 A 2 discus throw

Gurnee (Warren)

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 1993-94 AA 7 4x100-meter relay
  2008-09 3A 1 4x800-meter relay
  2011-12 3A 9 4x100-meter relay
  2013-14 3A 8 4x100-meter relay
Abena Atuobi 2016-17 3A 5 shot put
JonTaye Bonds 2008-09 3A 7 200-meter dash
Katrina Daniels 1990-91 AA 6 400-meter dash
Marquesa Daniels 2011-12 3A 9 4x100-meter relay
Kristina Dousmanis 1999-00 AA 7 300-meter low hurdles
Brittny Ellis 2011-12 3A 9 4x100-meter relay
      1 400-meter dash
      6 200-meter dash
  2012-13 3A 1 400-meter dash
      3 200-meter dash
  2013-14 3A 8 4x100-meter relay
      3 400-meter dash
  2014-15 3A 1 200-meter dash
      1 400-meter dash
      1 100-meter dash
Rebecca Haight 2013-14 3A 8 4x100-meter relay
Janii Jenkins 2016-17 3A 3 400-meter dash
Sarahbeth Jones 2008-09 3A 1 4x800-meter relay
Shakedia Jones 1993-94 AA 1 100-meter dash
      1 200-meter dash
Natalia Jovanovic 2008-09 3A 1 4x800-meter relay
Keely Knobbe 2014-15 3A 5 discus throw
Aly Lowe 2011-12 3A 9 4x100-meter relay
Gabby Nystrom 2008-09 3A 1 4x800-meter relay
Heather Olson 2005-06 AA 4 1600-meter run
  2006-07 AA 6 1600-meter run
  2007-08 AA 4 1600-meter run
  2008-09 3A 1 4x800-meter relay
      4 1600-meter run
Kristin Pace 1995-96 AA 8 high jump
  1996-97 AA 3 high jump
  1997-98 AA 1 high jump
  1998-99 AA 1 high jump
Caryn Poliquin 1996-97 AA 3 shot put
      5 discus throw
Autumn Santos 2011-12 3A 9 4x100-meter relay
  2013-14 3A 8 4x100-meter relay
Brynn Santos 2013-14 3A 8 4x100-meter relay
Tristan Theissing 2004-05 AA 9 discus throw
Janet Wodek 1979-80 AA 7 800-meter run
  1980-81 AA 6 800-meter run

Hamilton

Name Year Class Place Event
Sumer Allensworth 2000-01 A 5 100-meter dash
Kim Buckert 1981-82 A 5 long jump
Dee Cameron 1980-81 A 4 100-meter dash
  1981-82 A 5 100-meter dash

Hampshire

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 2008-09 2A 7 4x800-meter relay
  2009-10 2A 1 4x800-meter relay
  2010-11 2A 3 4x800-meter relay
  2012-13 2A 3 4x400-meter relay
Autumn Chomenko 2008-09 2A 7 4x800-meter relay
  2010-11 2A 3 4x800-meter relay
Jenny Dumoulin 2012-13 2A 9 shot put
Nikki Dumoulin 2012-13 2A 3 4x400-meter relay
Elizabeth Evans 2012-13 2A 3 4x400-meter relay
Ashley Fouch 2011-12 2A 4 200-meter dash
  2012-13 2A 3 4x400-meter relay
      2 400-meter dash
Dallas Krueger 2014-15 2A 7 high jump
Cassie Kruse 2008-09 2A 7 4x800-meter relay
  2009-10 2A 1 4x800-meter relay
      3 800-meter run
  2010-11 2A 3 4x800-meter relay
      3 800-meter run
Paige Membrano 2009-10 2A 1 4x800-meter relay
  2010-11 2A 3 4x800-meter relay
Elizabeth Pagan 2012-13 2A 3 4x400-meter relay
  2013-14 2A 9 long jump
Tiffany Phu 2008-09 2A 7 4x800-meter relay
  2009-10 2A 1 4x800-meter relay
Holly Plichta 2009-10 2A 1 4x800-meter relay
      6 3200-meter run
Jacqueline Pytel 2014-15 2A 9 high jump
Erin Salinas 2000-01 A 9 discus throw
  2001-02 A 1 discus throw
Natalie Salinas 1998-99 A 4 discus throw
  1999-00 A 9 shot put
      2 discus throw
  2000-01 A 1 discus throw
Liz Sicheri 2008-09 2A 7 4x800-meter relay
  2010-11 2A 3 4x800-meter relay
Linda Stoxen 1974-75   7 discus throw

Harrisburg

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 1993-94 A 5t 4x100-meter relay
  1994-95 A 4 4x100-meter relay
  1999-00 A 6 800-meter medley relay
Amanda Alvey 2005-06 A 3 shot put
  2006-07 A 9 shot put
Brandy Beal 1994-95 A 4 4x100-meter relay
Bryleigh Buchanan 2016-17 2A 3 high jump
Kelly Cartwright 1994-95 A 4 4x100-meter relay
Chelsea DeVillez 1999-00 A 6 800-meter medley relay
Angie Kovack 1999-00 A 6 800-meter medley relay
Stephanie Ledbetter 2001-02 A 6 high jump
Amy Molinarolo 1994-95 A 4 4x100-meter relay
Lindsey Murray 2012-13 2A 4 pole vault
  2013-14 2A 1 pole vault
Kaci Pilcher 1998-99 A 2 800-meter run
  1999-00 A 6 800-meter medley relay
      2 800-meter run
Lori Poole 1976-77   8 110-yard low hurdles
Erin Rockford 1999-00 A 6 800-meter medley relay
Carla Shelton 1981-82 AA 7 100-meter low hurdles
      3 200-meter low hurdles
  1982-83 AA 8 200-meter low hurdles
  1983-84 AA 8 200-meter low hurdles
Tonya Tuttle 2007-08 A 9 pole vault
Keisha Williams 1994-95 A 4 4x100-meter relay

Hartsburg (H.-Emden)

Name Year Class Place Event
Gina Gemberling 1985-86 A 6 300-meter low hurdles
  1987-88 A 6 100-meter low hurdles
Gwen Hackett 1982-83 A 5 shot put
  1983-84 A 2 shot put

Harvard

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 1994-95 A 4 800-meter medley relay
  2004-05 A 6 4x800-meter relay
  2005-06 A 8 4x800-meter relay
Natalie Bannwolf 1990-91 A 3 400-meter dash
Samantha Gotsch 1994-95 A 4 800-meter medley relay
Andrea Kirk 1994-95 A 4 800-meter medley relay
      5 800-meter run
Sara Lovell 2004-05 A 6 4x800-meter relay
Kelsey Martin 2005-06 A 8 4x800-meter relay
Brianna Mueller 2004-05 A 6 4x800-meter relay
  2005-06 A 8 4x800-meter relay
Jamie O'Howell 1994-95 A 4 800-meter medley relay
Gena Pace 1994-95 A 4 800-meter medley relay
Courtney Seyller 2004-05 A 6 4x800-meter relay
  2005-06 A 8 4x800-meter relay
Shannon Seyller 2004-05 A 6 4x800-meter relay
  2005-06 A 8 4x800-meter relay
Sophie Stricker 2014-15 2A 6 400-meter dash
  2015-16 2A 8 400-meter dash

Harvey (Thornton)

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 1980-81 AA 3 4x100-meter relay
      6 4x200-meter relay
  1981-82 AA 6 800-meter medley relay
  1982-83 AA 7 4x200-meter relay
  1983-84 AA 5 4x400-meter relay
      6 4x100-meter relay
      8 4x200-meter relay
  1984-85 AA 3 800-meter medley relay
      4 4x100-meter relay
      2 4x400-meter relay
  1985-86 AA 2 4x400-meter relay
  1986-87 AA 4 4x800-meter relay
      4 4x400-meter relay
  1987-88 AA 4 4x200-meter relay
      3 4x100-meter relay
      1 4x800-meter relay
      4 4x400-meter relay
  1988-89 AA 5 4x100-meter relay
      3 4x200-meter relay
  1990-91 AA 6 4x400-meter relay
  1995-96 AA 7 800-meter medley relay
  1997-98 AA 8 4x100-meter relay
      3 4x400-meter relay
  1999-00 AA 4 4x400-meter relay
      5 4x200-meter relay
      9 4x100-meter relay
      8 800-meter medley relay
  2000-01 AA 3 4x200-meter relay
  2001-02 AA 4 4x200-meter relay
      7 4x100-meter relay
  2002-03 AA 6 4x200-meter relay
  2005-06 AA 3 4x200-meter relay
      2 4x100-meter relay
  2006-07 AA 2 4x200-meter relay
  2007-08 AA 9 4x100-meter relay
  2009-10 3A 8 4x200-meter relay
Khadija Abdulah 2006-07 AA 3 shot put
Khadija Abdullah 2007-08 AA 3 shot put
Ramona Agee 2000-01 AA 3 4x200-meter relay
  2001-02 AA 7 4x100-meter relay
      4 4x200-meter relay
  2002-03 AA 6 4x200-meter relay
Smith Alexandria 2007-08 AA 9 4x100-meter relay
Stacey Ashley 2007-08 AA 9 4x100-meter relay
Tiara Barr 2005-06 AA 2 4x100-meter relay
      7 100-meter high hurdles
      3 4x200-meter relay
  2006-07 AA 2 4x200-meter relay
      5 100-meter high hurdles
Delcina Bell 2009-10 3A 8 4x200-meter relay
Cynthia Broughton 1986-87 AA 7 100-meter dash
      6 200-meter dash
  1987-88 AA 3 100-meter dash
      4 200-meter dash
  1988-89 AA 6 100-meter dash
Danae' Brown 1999-00 AA 4 4x400-meter relay
  2000-01 AA 3 4x200-meter relay
  2002-03 AA 6 4x200-meter relay
Tashina Butler 1995-96 AA 7 800-meter medley relay
Tameeka Caesar 1997-98 AA 8 4x100-meter relay
  1999-00 AA 4 4x400-meter relay
      8 800-meter medley relay
      9 4x100-meter relay
      5 4x200-meter relay
Ladonna Caston 2009-10 3A 8 4x200-meter relay
  2010-11 3A 7 100-meter low hurdles
  2011-12 3A 1 100-meter hurdles
      9 300-meter hurdles
Boswell Cera-Siera 2007-08 AA 9 4x100-meter relay
Debra Davis 1977-78 AA 4 440-yard dash
  1979-80 AA 5 400-meter dash
Lindsey Diane 2007-08 AA 9 4x100-meter relay
Carolyn Estes 1996-97 AA 6 100-meter high hurdles
  1997-98 AA 8 100-meter high hurdles
      7 300-meter low hurdles
Jakelia Flowers 2009-10 3A 8 4x200-meter relay
Naomi Fuller 2010-11 3A 9 triple jump
Leandra Grant 1995-96 AA 7 800-meter medley relay
  1997-98 AA 8 4x100-meter relay
Melissa Harris 1995-96 AA 7 800-meter medley relay
Toya Hunter 1987-88 AA 1 4x800-meter relay
      5 400-meter dash
Alexis Hutchins 2016-17 3A 4 shot put
Elisha Jackson 1997-98 AA 8 4x100-meter relay
Gloria Jackson 1999-00 AA 9 4x100-meter relay
      8 800-meter medley relay
      5 4x200-meter relay
Teresa Jones 1984-85 AA 1 400-meter dash
  1985-86 AA 4 400-meter dash
      7 100-meter dash
  1986-87 AA 2 400-meter dash
Lori Krueger 1979-80 AA 7 high jump
Diane Lindsey 2005-06 AA 3 4x200-meter relay
      2 4x100-meter relay
      5 long jump
  2006-07 AA 2 4x200-meter relay
      2 long jump
  2007-08 AA 4 long jump
Christine Luke 2001-02 AA 4 4x200-meter relay
      7 4x100-meter relay
  2002-03 AA 6 4x200-meter relay
Krisy Mahome 1999-00 AA 8 800-meter medley relay
      9 4x100-meter relay
      4 4x400-meter relay
Charmaine McClelland 1994-95 AA 7 300-meter low hurdles
Leondra McClelland 1997-98 AA 8 4x100-meter relay
Camey McNeil 1999-00 AA 4 4x400-meter relay
Moriah Myles 2008-09 3A 7 100-meter high hurdles
Kwanda Neal 2001-02 AA 7 4x100-meter relay
      4 4x200-meter relay
  2002-03 AA 6 4x200-meter relay
Cassandra Nelson 1987-88 AA 1 4x800-meter relay
Iesha Newell 2009-10 3A 8 4x200-meter relay
Linda Paige 1983-84 AA 8 shot put
Lorraine Plutz 1984-85 AA 3 400-meter dash
Victoria Pold 1991-92 AA 3 discus throw
Latoya Ramsey 1995-96 AA 7 800-meter medley relay
Clarissa Rice 2005-06 AA 2 4x100-meter relay
      3 100-meter high hurdles
      3 4x200-meter relay
Clarrissa Rice 2004-05 AA 5 100-meter high hurdles
Mya Robinson 2015-16 3A 7 100-meter high hurdles
  2016-17 3A 2 300-meter low hurdles
      1 100-meter high hurdles
Clinelle Rosebourgh 1987-88 AA 1 4x800-meter relay
LaShunta Sanders 2001-02 AA 7 4x100-meter relay
      4 4x200-meter relay
Jackie Smart 1999-00 AA 8 800-meter medley relay
      5 4x200-meter relay
  2000-01 AA 3 4x200-meter relay
      5 100-meter high hurdles
  2001-02 AA 4 300-meter low hurdles
Alexandria Smith 2005-06 AA 3 4x200-meter relay
      2 4x100-meter relay
  2006-07 AA 2 triple jump
      2 4x200-meter relay
  2007-08 AA 1 triple jump
      6 300-meter low hurdles
Ashley Stacey 2006-07 AA 2 4x200-meter relay
  2008-09 3A 1 long jump
  2009-10 3A 1 200-meter dash
      6 100-meter dash
      1 long jump
      3 triple jump
Davera Taylor 1980-81 AA 2 100-meter dash
  1981-82 AA 1 100-meter dash
      1 200-meter dash
  1982-83 AA 1 100-meter dash
      2 200-meter dash
Jazjuan Wallace-Sipp 2008-09 3A 3 discus throw
  2009-10 3A 1 discus throw
  2010-11 3A 2 discus throw
Charlita Williamson 1991-92 AA 4 long jump
Shaurae Winfield 1987-88 AA 1 4x800-meter relay
Nicole Wright 1999-00 AA 5 4x200-meter relay
      9 4x100-meter relay
  2000-01 AA 3 4x200-meter relay
Melanie Zimmerman 1998-99 AA 3 triple jump

Havana

Name Year Class Place Event
Katie Boyce 2013-14 1A 3 triple jump
Amanda Esarey 1996-97 A 7 3200-meter run
Jennifer Jessie 1993-94 A 2 100-meter dash
      2 200-meter dash
Abby Kachanuck 2010-11 1A 7 shot put
Abby Kachanuk 2011-12 1A 4 shot put
Krista McClure 2009-10 1A 5 800-meter run
      5 triple jump
Marianne Wickman 1980-81 A 8 shot put

Henry (H.-Senachwine)

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 2012-13 1A 8 4x400-meter relay
      4 4x800-meter relay
  2013-14 1A 4 4x400-meter relay
      7 4x100-meter relay
  2014-15 1A 3 4x100-meter relay
Emma Cluskey 2013-14 1A 8 triple jump
      7 4x100-meter relay
  2014-15 1A 3 4x100-meter relay
Kayla Heal 2005-06 A 5 100-meter dash
  2007-08 A 5 200-meter dash
      3 100-meter dash
  2008-09 1A 4 100-meter dash
      4 200-meter dash
Amanda Kereta 2012-13 1A 8 4x400-meter relay
  2013-14 1A 7 4x100-meter relay
      4 4x400-meter relay
      8 400-meter dash
  2014-15 1A 3 4x100-meter relay
      3 400-meter dash
      7 100-meter dash
Amber Kereta 2012-13 1A 8 4x400-meter relay
      4 4x800-meter relay
  2013-14 1A 4 4x400-meter relay
  2014-15 1A 3 4x100-meter relay
Alyssa Martynowski 2012-13 1A 4 4x800-meter relay
Erin McKee 2012-13 1A 4 4x800-meter relay
Jillian Monier 2014-15 1A 8 3200-meter run
Lauren Sendelbach 2013-14 1A 4 4x400-meter relay
      7 4x100-meter relay
Nicole Woodall 2012-13 1A 4 4x800-meter relay
      8 4x400-meter relay
Melanie Yanke 2012-13 1A 8 4x400-meter relay
  2013-14 1A 7 4x100-meter relay
      4 4x400-meter relay
  2014-15 1A 3 4x100-meter relay

Herrin (H.S.)

Name Year Class Place Event
Arnetta Acree 1987-88 AA 6 shot put
Heather Elders 1999-00 A 6 3200-meter run
  2000-01 A 9 3200-meter run
Abby Horn 2012-13 2A 4 shot put
Bralon Mack 2013-14 2A 7 shot put
  2014-15 2A 6 shot put
  2015-16 2A 9 shot put
Kara Martin 2014-15 2A 5 1600-meter run
  2015-16 2A 2 1600-meter run
Amanda Wieland 2007-08 A 9 discus throw

Herscher

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 1988-89 A 4 4x100-meter relay
  1990-91 A 7 4x400-meter relay
      4 4x800-meter relay
  1994-95 A 6 800-meter medley relay
      8 4x400-meter relay
  1995-96 A 3 4x800-meter relay
      3 800-meter medley relay
  1996-97 A 5 4x800-meter relay
      1 4x100-meter relay
      3 800-meter medley relay
      4 4x200-meter relay
  1997-98 A 6 4x200-meter relay
      7 4x400-meter relay
  2001-02 A 5 4x800-meter relay
  2004-05 A 9 4x100-meter relay
  2006-07 A 7 4x200-meter relay
Erin Anderson 1992-93 A 7 high jump
  1993-94 A 1 high jump
  1994-95 A 1 high jump
  1995-96 A 1 high jump
Stephanie Bone 1996-97 A 5 4x800-meter relay
  1997-98 A 4 3200-meter run
      7 4x400-meter relay
  1998-99 A 5 3200-meter run
      8 1600-meter run
  1999-00 A 3 3200-meter run
      8 1600-meter run
Brandi Castongia 1997-98 A 6 4x200-meter relay
Katie Cotter 1996-97 A 5 4x800-meter relay
  1997-98 A 7 4x400-meter relay
Beth Davis 1997-98 A 7 4x400-meter relay
      6 4x200-meter relay
Synthia Dorsey 2004-05 A 9 4x100-meter relay
Shellan Dunsworth 2006-07 A 7 4x200-meter relay
Jill Essington 1994-95 A 6 800-meter medley relay
Veronica Gadbois 1990-91 A 3 300-meter low hurdles
  1991-92 A 5 300-meter low hurdles
Misty Grant 1995-96 A 3 800-meter medley relay
      7 400-meter dash
  1996-97 A 1 4x100-meter relay
      3 800-meter medley relay
      4 4x200-meter relay
  1997-98 A 6 4x200-meter relay
      7 4x400-meter relay
Elisabeth Huizenga 1994-95 A 8 4x400-meter relay
  1995-96 A 3 4x800-meter relay
  1996-97 A 5 4x800-meter relay
Leah Huizenga 1994-95 A 6 800-meter medley relay
      8 4x400-meter relay
Kelly Janssen 1994-95 A 6 800-meter medley relay
  1995-96 A 3 800-meter medley relay
Andrea Kane 1996-97 A 1 4x100-meter relay
      3 800-meter medley relay
Lauren Kates 2001-02 A 5 4x800-meter relay
Jenny Kohl 1990-91 A 6 1600-meter run
Angie Kulpers 1982-83 A 3 high jump
Beth Lamie 1994-95 A 8 4x400-meter relay
Jaye Lamie 1995-96 A 3 4x800-meter relay
Jennifer Legg 2006-07 A 7 4x200-meter relay
Jenny Legg 2004-05 A 9 4x100-meter relay
Nicole Livesy 1995-96 A 3 4x800-meter relay
Katie Long 2003-04 A 4 300-meter low hurdles
  2004-05 A 2 300-meter low hurdles
Maureen Long 1985-86 A 8 1600-meter run
Jessie Lowe 1996-97 A 4 4x200-meter relay
Melinda Lowe 2001-02 A 5 4x800-meter relay
Katie Marks 1995-96 A 3 800-meter medley relay
  1996-97 A 4 4x200-meter relay
      3 800-meter medley relay
      1 4x100-meter relay
Jill Miller 1995-96 A 3 4x800-meter relay
  1996-97 A 5 4x800-meter relay
BriAnne Nichols 2001-02 A 5 4x800-meter relay
Jordan Orr 2006-07 A 7 4x200-meter relay
Dana Panfil 2004-05 A 9 4x100-meter relay
Heather Panfil 2001-02 A 5 4x800-meter relay
Paula Riordan 1993-94 A 7 3200-meter run
Ashley Rouse 2004-05 A 9 4x100-meter relay
Rachel Schultz 2005-06 A 9 1600-meter run
  2007-08 A 4 3200-meter run
Stephanie Thomas 1994-95 A 6 800-meter medley relay
      8 4x400-meter relay
  1995-96 A 3 800-meter medley relay
  1996-97 A 1 4x100-meter relay
      3 800-meter medley relay
      4 4x200-meter relay
Sue Voigt 1978-79 A 6t high jump
Kaley Wakey 2008-09 1A 8 pole vault
Sue Webber 1995-96 A 7 high jump
  1997-98 A 3 high jump
  1998-99 A 6 triple jump
Kayla Wetzel 2006-07 A 7 4x200-meter relay

Heyworth

Name Year Class Place Event
Gail Smith 1978-79 A 4 shot put
      6 discus throw
  1979-80 A 3 discus throw
      2 shot put
  1980-81 A 1 shot put
      1 discus throw

Highland

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 2013-14 2A 7 4x800-meter relay
  2015-16 2A 4 4x800-meter relay
Dawn Frey 1992-93 AA 7 shot put
Tina Frey 1985-86 AA 7 shot put
  1986-87 AA 6 shot put
Lena Giger 2010-11 2A 3 shot put
  2011-12 2A 5 discus throw
      1 shot put
  2012-13 2A 1 shot put
      4 discus throw
  2013-14 2A 1 shot put
Emily Holtzclaw 2013-14 2A 7 4x800-meter relay
Jené Klostermann 1997-98 AA 3 100-meter high hurdles
      6 300-meter low hurdles
  1998-99 AA 6 300-meter low hurdles
Bailey Leitschuh 2013-14 2A 9 triple jump
Kate Marti 2015-16 2A 4 4x800-meter relay
Angie Michaelis 1991-92 AA 6 400-meter dash
Rece Portell 2015-16 2A 4 4x800-meter relay
Jayden Shelton 2013-14 2A 7 4x800-meter relay
Jenna Uhe 2002-03 AA 9 long jump
      9 triple jump
  2003-04 AA 3 triple jump
      3 long jump
  2004-05 AA 5 long jump
      9 triple jump
Sarah Beth Wiegman 2013-14 2A 7 4x800-meter relay
  2015-16 2A 4 4x800-meter relay
Allison Zobrist 2012-13 2A 8 3200-meter run
  2013-14 2A 7 4x800-meter relay
  2015-16 2A 4 4x800-meter relay

Highland (St. Paul)

Name Year Class Place Event
Theresa Daiber 1977-78 A 8 discus throw

Highland Park

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 2012-13 3A 8 4x100-meter relay
Courtney Bartelstein 2012-13 3A 8 4x100-meter relay
Megan Guenther 2001-02 AA 9 discus throw
Jocelyn Hayes 1982-83 AA 4 100-meter low hurdles
  1983-84 AA 2 100-meter low hurdles
Kenzie Horberg 2012-13 3A 8 4x100-meter relay
Stephanie Kriss 2016-17 3A 8 800-meter run
Nyjah Lane 2012-13 3A 8 4x100-meter relay
      4 100-meter dash
  2013-14 3A 8 100-meter dash
Carrie Langford 2001-02 AA 9 triple jump
Charlotte Nawor 2014-15 3A 7 1600-meter run
Adria Peters 1981-82 AA 7 long jump
Kiera Thorpe 2012-13 3A 8 4x100-meter relay

Hillsboro

Name Year Class Place Event
Cindy Hughes 1980-81 A 6 800-meter run
  1981-82 A 4 3200-meter run
Erin Landers 1992-93 A 5 1600-meter run
Lori Lazenby 1986-87 A 7 shot put
Kayliegh McBrain 2006-07 A 4 triple jump
Haley McCaslin 2015-16 1A 5 high jump
Maria Pretnar 2005-06 A 2 shot put
  2006-07 A 9 discus throw
      1 shot put
Kristy Whitley 1996-97 A 2 high jump

Hillside (Proviso West)

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 1976-77   3 880-yard relay
      2 440-yard relay
  1979-80 AA 5 4x100-meter relay
  1980-81 AA 4 4x100-meter relay
  1981-82 AA 8 4x100-meter relay
  1988-89 AA 4 4x100-meter relay
  1989-90 AA 6 4x200-meter relay
      7 4x100-meter relay
  1990-91 AA 6 4x100-meter relay
  1996-97 AA 4 4x200-meter relay
      5 4x100-meter relay
  1997-98 AA 1 4x100-meter relay
      3 4x200-meter relay
  1998-99 AA 1 4x100-meter relay
      2 4x200-meter relay
  1999-00 AA 4 800-meter medley relay
      5 4x100-meter relay
      6 4x200-meter relay
  2000-01 AA 4 4x200-meter relay
      6 4x400-meter relay
      2 800-meter medley relay
  2015-16 3A 8 4x100-meter relay
  2016-17 3A 6 4x200-meter relay
Judeka Adams 2004-05 AA 7 triple jump
Lola Anibaba 1998-99 AA 2 4x200-meter relay
  1999-00 AA 3 100-meter dash
      5 4x100-meter relay
      4 800-meter medley relay
      6 4x200-meter relay
Shawana Badie 1988-89 AA 5 shot put
Patricia Brown 1997-98 AA 3 4x200-meter relay
Regina Buford 1987-88 AA 5 discus throw
  1988-89 AA 6 discus throw
  1989-90 AA 3 discus throw
      2 shot put
Michelle Collins 1981-82 AA 6 100-meter dash
      7 200-meter dash
Dionne Danns 1989-90 AA 7 100-meter dash
Enjoli Edwards 2004-05 AA 9 100-meter high hurdles
Joyce Finley 1987-88 AA 3 100-meter low hurdles
      8 long jump
  1988-89 AA 5 300-meter low hurdles
Sandra Fisher 1980-81 AA 8 100-meter dash
Zacaria Fisher 2016-17 3A 6 4x200-meter relay
Zacara Fisher-Porties 2015-16 3A 8 4x100-meter relay
Shauntella Garrett 2000-01 AA 4 4x200-meter relay
Lee Goree 1997-98 AA 3 4x200-meter relay
      1 4x100-meter relay
  1998-99 AA 2 4x200-meter relay
      1 4x100-meter relay
Alia Hoyle 1996-97 AA 4 4x200-meter relay
      5 4x100-meter relay
  1997-98 AA 3 4x200-meter relay
      1 4x100-meter relay
  1998-99 AA 5 100-meter dash
      1 4x100-meter relay
      7 long jump
      2 4x200-meter relay
Jasmine Jackson 1996-97 AA 5 4x100-meter relay
      4 4x200-meter relay
      1 long jump
      2 100-meter dash
  1997-98 AA 1 4x100-meter relay
      1 long jump
      5 200-meter dash
      3 100-meter dash
  1998-99 AA 3 100-meter dash
      5 200-meter dash
      1 long jump
      1 4x100-meter relay
Stephanie Jenkins 1996-97 AA 4 4x200-meter relay
      5 4x100-meter relay
Tamika Johnson 1997-98 AA 3 4x200-meter relay
  1999-00 AA 6 4x200-meter relay
      4 800-meter medley relay
      5 4x100-meter relay
  2000-01 AA 6 4x400-meter relay
      2 800-meter medley relay
Tanayea Kimbrough 2015-16 3A 8 4x100-meter relay
  2016-17 3A 6 4x200-meter relay
Tarshana Kimbrough 2016-17 3A 6 4x200-meter relay
Desiree Pritchett 1976-77   1 100-yard dash
Kim Richmond 1999-00 AA 6 4x200-meter relay
  2000-01 AA 6 4x400-meter relay
Talia Robinson 2015-16 3A 8 4x100-meter relay
April Singletary 2000-01 AA 6 4x400-meter relay
      4 4x200-meter relay
      2 800-meter medley relay
Kamaricia Sutherland 1998-99 AA 2 4x200-meter relay
  1999-00 AA 9 200-meter dash
      4 800-meter medley relay
  2000-01 AA 2 800-meter medley relay
      4 4x200-meter relay
Kym Swain 1999-00 AA 6 4x200-meter relay
      5 4x100-meter relay
  2000-01 AA 4 4x200-meter relay
      6 4x400-meter relay
      7 300-meter low hurdles
Charisse Taylor-Penn 1996-97 AA 5 4x100-meter relay
      4 4x200-meter relay
Cathy Toler 1979-80 AA 7 100-meter dash
Krystal White 1992-93 AA 4 shot put
  1993-94 AA 3 shot put
Kiyana Williams 1997-98 AA 1 4x100-meter relay
  1998-99 AA 1 4x100-meter relay
  1999-00 AA 4 800-meter medley relay
      5 4x100-meter relay
Nefeteri Williams 2004-05 AA 4 100-meter high hurdles
      6 300-meter low hurdles
  2005-06 AA 6 100-meter high hurdles
      3 300-meter low hurdles
TeArra Winters 2015-16 3A 8 4x100-meter relay
  2016-17 3A 6 4x200-meter relay
Jocelyne Young 2000-01 AA 2 800-meter medley relay

Hinckley (H.-Big Rock)

Name Year Class Place Event
Tess Godhardt 2007-08 A 8 high jump
Audrey Harrod 2013-14 1A 6 800-meter run
  2014-15 1A 2 800-meter run
      7 400-meter dash
  2015-16 1A 2 400-meter dash
      2 800-meter run
  2016-17 1A 2 800-meter run
      3 400-meter dash
Amanda Nehring 1995-96 A 3 shot put
      2 discus throw
  1996-97 A 7 shot put
      2 discus throw
Diane Raymond 1981-82 A 7 shot put
Jenna Thorp 2007-08 A 6 shot put
Christal Toomey 1982-83 A 3 long jump
      7t high jump
  1983-84 A 6 high jump

Hinsdale (Central)

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 1988-89 AA 1 4x800-meter relay
      8 4x400-meter relay
  1995-96 AA 8 800-meter medley relay
      8 4x100-meter relay
      7 4x400-meter relay
  1996-97 AA 8 4x400-meter relay
      8 4x200-meter relay
  1999-00 AA 8 4x800-meter relay
  2000-01 AA 7 4x400-meter relay
  2001-02 AA 7 4x400-meter relay
  2002-03 AA 7 4x400-meter relay
  2003-04 AA 8 4x200-meter relay
  2004-05 AA 8 4x800-meter relay
  2006-07 AA 5 4x400-meter relay
      6 4x200-meter relay
      9 4x100-meter relay
      2 4x800-meter relay
  2007-08 AA 6 4x400-meter relay
      8 4x200-meter relay
      3 4x800-meter relay
  2008-09 3A 3 4x800-meter relay
      2 4x100-meter relay
      7 4x200-meter relay
  2009-10 3A 7 4x400-meter relay
      1 4x100-meter relay
      1 4x200-meter relay
  2010-11 3A 5 4x200-meter relay
  2014-15 3A 8 4x200-meter relay
      4 4x400-meter relay
  2015-16 3A 1 4x800-meter relay
      5 4x400-meter relay
  2016-17 3A 2 4x800-meter relay
Freyn Amanda 2007-08 AA 8 4x200-meter relay
Maddie Becker 2014-15 3A 8 4x200-meter relay
Michelle Belsley 1991-92 AA 6 800-meter run
Breanne Bethke 1996-97 AA 5 3200-meter run
Monica Bhagavan 2014-15 3A 4 4x400-meter relay
  2015-16 3A 5 4x400-meter relay
Mennae Boyd 2006-07 AA 9 4x100-meter relay
      6 4x200-meter relay
Marisa Bronowicki 2010-11 3A 5 4x200-meter relay
Monique Bronowicki 2008-09 3A 2 4x100-meter relay
  2009-10 3A 1 4x200-meter relay
      1 4x100-meter relay
      7 4x400-meter relay
Kayla Byrne 2015-16 3A 1 4x800-meter relay
Rachel Cazeau 2000-01 AA 7 4x400-meter relay
Chelsea Celistan 2006-07 AA 9 4x100-meter relay
  2008-09 3A 2 4x100-meter relay
      7 4x200-meter relay
      8 100-meter dash
  2009-10 3A 1 4x100-meter relay
      9 100-meter dash
      1 4x200-meter relay
Emily Cleary 2006-07 AA 2 4x800-meter relay
Elizabeth Connolly 1996-97 AA 8 4x400-meter relay
Laura Culler 2010-11 3A 5 4x200-meter relay
Denise Durek 1995-96 AA 8 4x100-meter relay
Geraldine Dy 1995-96 AA 8 4x100-meter relay
      8 800-meter medley relay
  1996-97 AA 8 4x200-meter relay
Emily Eigel 1997-98 AA 7 shot put
Adabelle Ekechukwu 2008-09 3A 3 shot put
  2009-10 3A 4 shot put
Kuckertz Elaine 2007-08 AA 3 4x800-meter relay
Lusk Elizabeth 2007-08 AA 8 4x200-meter relay
      6 4x400-meter relay
Cleary Emily 2007-08 AA 3 4x800-meter relay
Reavis Emily 2007-08 AA 6 4x400-meter relay
Ashley Eng 2000-01 AA 7 4x400-meter relay
  2001-02 AA 7 4x400-meter relay
Amanda Freyn 2008-09 3A 2 4x100-meter relay
      7 4x200-meter relay
Ellie Geier 2015-16 3A 5 4x400-meter relay
Karla Giddens 2000-01 AA 7 4x400-meter relay
  2001-02 AA 7 4x400-meter relay
  2002-03 AA 7 4x400-meter relay
Rae Lynn Giddens 1995-96 AA 7 4x400-meter relay
Harrison Graylin 2007-08 AA 3 4x800-meter relay
Stephanie Green 2006-07 AA 5 4x400-meter relay
  2008-09 3A 7 4x200-meter relay
  2009-10 3A 7 400-meter dash
      7 4x400-meter relay
Irandi Gunawardene 1999-00 AA 8 4x800-meter relay
Rebecca Haarlow 1995-96 AA 8 800-meter medley relay
      8 4x100-meter relay
      6 triple jump
  1996-97 AA 2 100-meter high hurdles
      5 300-meter low hurdles
      6 triple jump
Alexa Haff 2013-14 3A 6 3200-meter run
Jill Hardies 2009-10 3A 3 3200-meter run
  2011-12 3A 5 1600-meter run
Graylin Harrison 2008-09 3A 3 4x800-meter relay
Colleen Haviland 1992-93 AA 6 300-meter low hurdles
Diana Hill 1986-87 AA 5 3200-meter run
      8 1600-meter run
  1988-89 AA 1 4x800-meter relay
  1989-90 AA 1 3200-meter run
      8 1600-meter run
Roey Hines 2008-09 3A 3 4x800-meter relay
Rosemary Hines 2006-07 AA 2 4x800-meter relay
Stephanie Iantorno 2008-09 3A 3 4x800-meter relay
Ugochi Ihemeson 2014-15 3A 9 discus throw
Colleen Johnson 1999-00 AA 8 4x800-meter relay
Emily Johnson 1988-89 AA 1 4x800-meter relay
Gina Kapusta 2004-05 AA 8 4x800-meter relay
  2006-07 AA 2 4x800-meter relay
Lisa Kapusta 2006-07 AA 5 4x400-meter relay
Elaine Kuckertz 2006-07 AA 2 4x800-meter relay
  2008-09 3A 3 4x800-meter relay
Jordan Laney 1999-00 AA 8 4x800-meter relay
  2000-01 AA 7 4x400-meter relay
      6 800-meter run
  2001-02 AA 2 800-meter run
  2002-03 AA 3 800-meter run
      7 4x400-meter relay
Roush Lauren 2007-08 AA 6 4x400-meter relay
      8 4x200-meter relay
Kathy Laux 1999-00 AA 8 4x800-meter relay
Flora Lee 1995-96 AA 7 4x400-meter relay
  1996-97 AA 8 4x400-meter relay
Catherine Lindberg 2001-02 AA 7 4x400-meter relay
  2003-04 AA 8 4x200-meter relay
Cassie Ludwig 2005-06 AA 4 pole vault
Elizabeth Lusk 2006-07 AA 5 4x400-meter relay
      6 4x200-meter relay
Lizzy Lusk 2008-09 3A 7 4x200-meter relay
Morse Mallory 2007-08 AA 8 4x200-meter relay
Grace McCabe 2015-16 3A 1 4x800-meter relay
  2016-17 3A 2 4x800-meter relay
Beck Metz 1988-89 AA 1 4x800-meter relay
Mallory Morse 2006-07 AA 6 4x200-meter relay
Lauren Oleszkiewicz 2003-04 AA 8 4x200-meter relay
Ellen O'Malley 1977-78 AA 7 1-mile run
  1978-79 AA 6 2-mile run
Sara Mae Omara 2000-01 AA 8 shot put
Lily Orig 1995-96 AA 8 4x100-meter relay
      8 800-meter medley relay
Lauren Paul 2010-11 3A 5 4x200-meter relay
Lauren Piasecki 1995-96 AA 7 4x400-meter relay
  1996-97 AA 8 4x400-meter relay
      8 4x200-meter relay
Bella Pisani 2016-17 3A 2 4x800-meter relay
Mckenna Revord 2016-17 3A 2 4x800-meter relay
Reilly Revord 2015-16 3A 1 4x800-meter relay
      3 1600-meter run
  2016-17 3A 2 4x800-meter relay
Hines Roey 2007-08 AA 3 4x800-meter relay
Lauren Roush 2008-09 3A 9 400-meter dash
      2 4x100-meter relay
  2009-10 3A 9 200-meter dash
      1 4x200-meter relay
      1 4x100-meter relay
      7 4x400-meter relay
Christy Scardina 2002-03 AA 7 4x400-meter relay
Kayla Schwarz 2009-10 3A 7 4x400-meter relay
      1 4x100-meter relay
      1 4x200-meter relay
  2010-11 3A 5 4x200-meter relay
Caroline Schwarzkopf 2004-05 AA 8 4x800-meter relay
Antje Siems 1988-89 AA 1 4x800-meter relay
      2 1600-meter run
Katie Sluman 2014-15 3A 4 4x400-meter relay
      8 4x200-meter relay
  2015-16 3A 5 4x400-meter relay
Danyelle Somerfield 2004-05 AA 8 4x800-meter relay
Chrissy Soucek 1995-96 AA 7 4x400-meter relay
  1996-97 AA 8 4x400-meter relay
      8 4x200-meter relay
Jessica Sprong 2014-15 3A 8 4x200-meter relay
      4 4x400-meter relay
Green Stephanie 2007-08 AA 6 4x400-meter relay
Madeline Sullivan 2014-15 3A 4 4x400-meter relay
      8 4x200-meter relay
  2015-16 3A 5 4x400-meter relay
Sandra Sutor 1992-93 AA 3 1600-meter run
  1993-94 AA 8 1600-meter run
Susie Sutor 1985-86 AA 7 1600-meter run
Kelsey Truedson 2010-11 3A 9 pole vault
Jenna Urbanski 2005-06 AA 4 300-meter low hurdles
  2006-07 AA 9 4x100-meter relay
      5 4x400-meter relay
Sarah Vachlon 2004-05 AA 8 4x800-meter relay
Jesse Vardas 2008-09 3A 8 pole vault
Jessie Vardas 2009-10 3A 3 pole vault
Tenika Waldroup 2003-04 AA 8 4x200-meter relay
  2006-07 AA 9 4x100-meter relay
      6 4x200-meter relay
Meredith Whalen 1994-95 AA 6 long jump
  1995-96 AA 8 800-meter medley relay
  1996-97 AA 4 long jump
      8 4x200-meter relay
Alex Whitelaw 2003-04 AA 8 4x200-meter relay
Leslie Wright 2001-02 AA 7 4x400-meter relay
  2002-03 AA 7 4x400-meter relay
Anne Zaher 2013-14 3A 1 1600-meter run
  2015-16 3A 2 1600-meter run
      1 4x800-meter relay
Julie Zastresek 1985-86 AA 5 high jump
  1986-87 AA 5t high jump
  1987-88 AA 7 high jump
Lauren Zumbach 2006-07 AA 8 3200-meter run

Hoffman Estates (Conant)

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 2003-04 AA 4 4x200-meter relay
      6 4x400-meter relay
  2004-05 AA 7 4x100-meter relay
      2 800-meter medley relay
  2005-06 AA 4 4x100-meter relay
      3 800-meter medley relay
      8 4x800-meter relay
  2006-07 AA 3 4x100-meter relay
      4 4x200-meter relay
  2007-08 AA 1 4x200-meter relay
      2 4x100-meter relay
  2010-11 3A 6 4x100-meter relay
Destiny Arps 2004-05 AA 7 4x100-meter relay
      2 800-meter medley relay
  2005-06 AA 3 800-meter medley relay
      4 4x100-meter relay
  2006-07 AA 4 4x200-meter relay
      3 4x100-meter relay
Elana Baker 2003-04 AA 6 4x400-meter relay
Stephanie Benight 2000-01 AA 5 discus throw
  2001-02 AA 1 discus throw
Danielle Booker 2003-04 AA 4 4x200-meter relay
  2004-05 AA 2 800-meter medley relay
      7 4x100-meter relay
  2005-06 AA 4 4x100-meter relay
      3 800-meter medley relay
Millar Briana 2007-08 AA 2 4x100-meter relay
      1 4x200-meter relay
Allie Dale 2005-06 AA 8 4x800-meter relay
Kalli Dalton 2005-06 AA 8 4x800-meter relay
      6 1600-meter run
  2006-07 AA 4 1600-meter run
Arps Destiny 2007-08 AA 1 4x200-meter relay
      2 4x100-meter relay
A'Seret Dokubo 2003-04 AA 6 4x400-meter relay
  2005-06 AA 4 4x100-meter relay
      8 4x800-meter relay
Jennifer Donnell 2012-13 3A 9 shot put
  2013-14 3A 4 shot put
      4 discus throw
Quinones Emily 2007-08 AA 2 4x100-meter relay
      1 4x200-meter relay
Sarah Gorden 2008-09 3A 5 300-meter low hurdles
  2009-10 3A 9 100-meter high hurdles
  2010-11 3A 6 4x100-meter relay
      1 100-meter low hurdles
      2 300-meter low hurdles
Taylor Graham 2010-11 3A 6 4x100-meter relay
Toni Graham 2004-05 AA 7 4x100-meter relay
      2 800-meter medley relay
  2006-07 AA 2 200-meter dash
      3 4x100-meter relay
      4 4x200-meter relay
      2 100-meter dash
  2007-08 AA 2 100-meter dash
      2 200-meter dash
Toni Grahm 2005-06 AA 3 800-meter medley relay
Angela Herrmann 2010-11 3A 6 4x100-meter relay
Mary Ann Johnson 1973-74   1 shot put
  1974-75   1 shot put
  1975-76   2 shot put
Sara Lee 1987-88 AA 4 800-meter run
Stephanie Lindeman 2003-04 AA 6 4x400-meter relay
  2005-06 AA 8 4x800-meter relay
Samantha Manto 2003-04 AA 4 4x200-meter relay
  2004-05 AA 7 4x100-meter relay
Lauren Martin 2003-04 AA 6 4x400-meter relay
      4 4x200-meter relay
      4 triple jump
  2004-05 AA 8 triple jump
      2 800-meter medley relay
  2005-06 AA 3 800-meter medley relay
Briana Millar 2006-07 AA 4 4x200-meter relay
      3 4x100-meter relay
Laura Motyka 1998-99 AA 6 high jump
  1999-00 AA 2 high jump
Pam O'Lesky 1988-89 AA 5 800-meter run
Emily Quinones 2005-06 AA 4 4x100-meter relay
  2006-07 AA 3 4x100-meter relay
      4 4x200-meter relay
Erica Rawls 2003-04 AA 4 4x200-meter relay
Graham Toni 2007-08 AA 1 4x200-meter relay
      2 4x100-meter relay
Tina Tortorici 2010-11 3A 6 4x100-meter relay
Melody Zahakaylo 1977-78 AA 5 110-yard low hurdles
  1979-80 AA 6 100-meter low hurdles
  1980-81 AA 7 100-meter low hurdles
      7 200-meter low hurdles

Hoffman Estates (H.S.)

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 1979-80 AA 4 4x400-meter relay
  2008-09 3A 9 4x100-meter relay
  2016-17 3A 5 4x800-meter relay
      6 4x400-meter relay
Misbah Baig 2016-17 3A 5 4x800-meter relay
Dawn Barefoot 1987-88 AA 8 1600-meter run
  1988-89 AA 6 1600-meter run
Meagan Biddle 2014-15 3A 8 1600-meter run
  2015-16 3A 4 1600-meter run
Katie Bonney 2016-17 3A 5 4x800-meter relay
      6 4x400-meter relay
Laura Buddenbaum 1973-74   4 110-yard low hurdles
      7 80-yard low hurdles
Ashley Chervinko 2007-08 AA 9 shot put
Emily D'Amico 2008-09 3A 9 4x100-meter relay
  2009-10 3A 7 100-meter dash
  2010-11 3A 3 100-meter dash
      5 200-meter dash
Katie D'Amico 2008-09 3A 9 4x100-meter relay
Janae Dean 2016-17 3A 6 4x400-meter relay
Haley Goers 2009-10 3A 5 1600-meter run
  2010-11 3A 5 1600-meter run
      4 3200-meter run
  2011-12 3A 7 1600-meter run
Altrese Hawkins 2007-08 AA 7 long jump
Sharron Jones 2008-09 3A 9 4x100-meter relay
Victoria Mikszta 2005-06 AA 5 high jump
  2007-08 AA 4 high jump
Anna Miller 2016-17 3A 5 4x800-meter relay
      6 4x400-meter relay
Banke Oginni 2011-12 3A 2 shot put
  2012-13 3A 4 shot put
      9 discus throw
  2013-14 3A 9 discus throw
      3 shot put
Precious Ogunleye 2008-09 3A 7 shot put
  2009-10 3A 2 shot put
  2010-11 3A 3 discus throw
      4 shot put
Allison Schrader 2016-17 3A 5 4x800-meter relay
Sam Serrano 1996-97 AA 7 shot put
  1997-98 AA 5 shot put
      8 discus throw
Renata Slonecker 1979-80 AA 7 shot put
Latoya Stiffend 1998-99 AA 8 100-meter high hurdles
  1999-00 AA 3 100-meter high hurdles
      8 300-meter low hurdles
  2000-01 AA 6 100-meter high hurdles
Jada Stotts 2008-09 3A 9 4x100-meter relay
Siabhon Sturdivant 2000-01 AA 6 discus throw
Carrie Ward 1985-86 AA 8 discus throw
Charlene Warring 1976-77   5 high jump
Karen Watson 1982-83 AA 6t high jump
  1983-84 AA 6t high jump
Monraia Wilson 2016-17 3A 6 4x400-meter relay

Hoopeston (H. Area)

Name Year Class Place Event
Marissa Bushue 1995-96 A 2 triple jump
  1996-97 A 3 triple jump
      4 long jump
Lauren Houmes 2011-12 1A 4 3200-meter run
      7 1600-meter run
Erika Ramos 2007-08 A 7 800-meter run
  2008-09 1A 5 800-meter run

Hoopeston (H.-East Lynn)

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 1982-83 A 7 800-meter medley relay
  1986-87 A 2 4x100-meter relay
      4 4x200-meter relay
  1987-88 A 3 4x200-meter relay
Kathy Bugera 1982-83 A 4 400-meter dash
Jill Doty 1986-87 A 2 200-meter dash
      1 100-meter dash
Aly Jo Haggerty 1986-87 A 4 1600-meter run
Madonna Johnson 1986-87 A 6 300-meter low hurdles
  1988-89 A 3 300-meter low hurdles
Tessy Manion 1985-86 A 6 800-meter run

Huntley

Name Year Class Place Event
Meaghan Byrd 1998-99 A 8 shot put
  1999-00 A 2 shot put
  2000-01 A 1 shot put
  2001-02 A 6 shot put
Daryn Davis 2016-17 3A 6 triple jump
Paula Isenhart 1977-78 A 4 100-yard dash
Haley Loprieno 2010-11 3A 7 1600-meter run
Delaney Lyman 2013-14 3A 9 pole vault
  2014-15 3A 8 pole vault
Coryn Marzejon 2004-05 AA 8 400-meter dash
  2005-06 AA 3 400-meter dash
      7 200-meter dash
  2006-07 AA 2 400-meter dash
      8 200-meter dash
Jessica Miron 2001-02 A 1 triple jump
      5 long jump
      5 400-meter dash
Anthonia Moore 2011-12 3A 9 400-meter dash
  2012-13 3A 9 400-meter dash
Macy Tramblay 2014-15 3A 4 100-meter high hurdles
Omo Tseumah 2011-12 3A 2 high jump
  2012-13 3A 1 high jump

Illiopolis

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 1973-74   1 880-yard relay
      1 440-yard relay
  1974-75   3 1-mile relay
      5 440-yard relay
  1975-76   5 880-yard medley relay
Barb Ballinger 1973-74   1 440-yard relay
Jani Blakeman 1972-73   1 high jump
  1973-74   4 80-yard low hurdles
      1 440-yard relay
      1 880-yard relay
Susie Blakeman 1973-74   1 880-yard relay
Connie Huyear 1973-74   8 880-yard run
Debi Kilhoffer 1973-74   1 110-yard low hurdles
      1 880-yard relay
      1 440-yard relay
  1974-75   2 110-yard low hurdles
      4 80-yard low hurdles
  1975-76   2 80-yard low hurdles
      2 long jump
      1 110-yard low hurdles
  1976-77   1 110-yard low hurdles
      1 80-yard low hurdles
Jeanne Kilhoffer 1974-75   2 long jump
Jeannie Kilhoffer 1973-74   1 440-yard relay
      1 880-yard relay
Rita Lamb 1975-76   3 880-yard run
  1976-77   8 880-yard run
  1977-78 A 7 880-yard run
Kathy Whitehead 1987-88 A 6 400-meter dash

Jacksonville (H.S.)

Name Year Class Place Event
Jeni Bringman 1974-75   8 50-yard dash
Acasia Harris 1994-95 AA 5 200-meter dash
Latisha Johnson 1998-99 AA 6 shot put
  1999-00 AA 3 shot put
Tara Mayner 1985-86 AA 2 high jump
  1986-87 AA 5t high jump
      8 high jump
  1987-88 AA 2 high jump
      4 100-meter low hurdles
Ashley Minner 2000-01 AA 4 shot put
  2001-02 AA 1 shot put
Shalvan Williams 1989-90 AA 5 discus throw
  1991-92 AA 2 discus throw
      7 shot put
Pat Woods 1979-80 AA 1 shot put

Jerseyville (Jersey)

Name Year Class Place Event
Julie Carroll 1994-95 AA 4 shot put
Becky Cox 1996-97 AA 5 800-meter run
Mary Davis 2013-14 2A 5 high jump
Kourtnee Hall 2010-11 2A 2 shot put
  2011-12 2A 4 shot put
Sydney Jones 2013-14 2A 4 triple jump
  2014-15 2A 8 triple jump
      6 long jump
Erin Maul 2009-10 2A 7 discus throw
  2010-11 2A 5 discus throw
Jamie Waters 1998-99 AA 6 discus throw

Johnsburg

Name Year Class Place Event
Missy Christie 1982-83 A 6 1600-meter run
Jenye Guy 1997-98 A 8 shot put
Jessica Karlin 1997-98 A 7 1600-meter run
Cheri Kofler 1981-82 A 6 long jump
Kelly McNeely 2008-09 2A 7 3200-meter run
Michelle Olandese 2001-02 AA 3 discus throw

Johnston City

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 1977-78 A 5 880-yard medley relay
Malyna Clark 1987-88 A 8 100-meter dash
Elizabeth Shoaff 1977-78 A 1 440-yard dash
Nichole Snider 1985-86 A 7 high jump
Toni Whitfield 2004-05 A 7 400-meter dash

Joliet (Catholic Academy)

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 2009-10 2A 9 4x800-meter relay
Stephanie Demos 2009-10 2A 9 4x800-meter relay
Erin Kennedy 2009-10 2A 9 4x800-meter relay
Rachelle Sartori 2009-10 2A 9 4x800-meter relay
      7 800-meter run
Francesca Sikorski 2009-10 2A 9 4x800-meter relay

Joliet (Central)

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 1974-75   6 880-yard relay
  1975-76   4 880-yard medley relay
  1980-81 AA 8 4x400-meter relay
      5 800-meter medley relay
  1981-82 AA 7 800-meter medley relay
  1982-83 AA 6 4x200-meter relay
  1984-85 AA 6 4x100-meter relay
      7 800-meter medley relay
      5 4x200-meter relay
  1985-86 AA 5 4x200-meter relay
      4 4x100-meter relay
  1987-88 AA 6 4x200-meter relay
  1990-91 AA 8 4x100-meter relay
Lusonji Childs 1986-87 AA 6 100-meter dash
  1987-88 AA 6 200-meter dash
      5 100-meter dash
Dela Cooper 1990-91 AA 7 long jump
Sue Dixon 1991-92 AA 4 high jump
  1992-93 AA 3 high jump
Sharron Evans 1988-89 AA 2 300-meter low hurdles
      1 100-meter high hurdles
      7 long jump
Theresa Kula 1980-81 AA 6 discus throw
Cynthia Mitchell 1981-82 AA 3 100-meter low hurdles
      3 long jump
Marilyn Mitchell 1979-80 AA 5 high jump
Beverly Neal 1980-81 AA 4 100-meter low hurdles
Rhonda Price 1984-85 AA 6 long jump
Jody Sims 1982-83 AA 2 100-meter dash
Yoland Summitt 1975-76   7 long jump
Marsha Tate 1974-75   4 440-yard dash
  1975-76   2 440-yard dash
  1976-77   3 440-yard dash
Beverly Thomas 1984-85 AA 6 200-meter low hurdles
Sheila Thomas 1981-82 AA 8 400-meter dash
Helen Walker 1973-74   2 discus throw
Rhonda Winfrey 1977-78 AA 8 100-yard dash

Joliet (East)

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 1972-73   3 440-yard relay
Connie Abott 1972-73   5 shot put
Vanessa Sims 1973-74   4 50-yard dash
  1974-75   5 50-yard dash

Joliet (St. Francis)

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 1984-85 AA 4 800-meter medley relay
Tonya Scott 1983-84 AA 1 100-meter dash
      3 200-meter dash
      8 long jump
  1984-85 AA 1 100-meter dash

Joliet (Twp.)

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 1993-94 AA 2 4x100-meter relay
      7 4x200-meter relay
Josie Hobbs 1993-94 AA 4 long jump
      2 100-meter dash
Aisha Jamison 1996-97 AA 7 100-meter dash
Cynthia McGee 1997-98 AA 6 high jump
Ashley Perkins 2004-05 AA 6 high jump
Dawn Scheuber 1994-95 AA 4 discus throw
Kyla Shoemake 1993-94 AA 4 100-meter high hurdles
  1994-95 AA 6 100-meter high hurdles
Megan Thompson 2002-03 AA 2 100-meter high hurdles
  2003-04 AA 2 100-meter high hurdles
  2004-05 AA 4 300-meter low hurdles
      3 100-meter high hurdles
Kia White 2002-03 AA 6 long jump

Joliet (West)

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 1978-79 AA 1 880-yard medley relay
      2 440-yard relay
  1979-80 AA 4 4x100-meter relay
  1980-81 AA 7 4x100-meter relay
  1990-91 AA 3 4x200-meter relay
Mickey Barnes 1974-75   7 shot put
  1976-77   3 discus throw
      3 shot put
  1977-78 AA 4 shot put
Chris Crowther 1978-79 AA 5t 440-yard dash
      7 220-yard dash
      1 880-yard medley relay
  1979-80 AA 2 400-meter dash
      8 200-meter dash
      2 200-meter low hurdles
  1980-81 AA 3 400-meter dash
      3 200-meter low hurdles
  1981-82 AA 1 200-meter low hurdles
      1 400-meter dash
Carolyn Davis 1973-74   6 high jump
Lakesha Draine 1990-91 AA 8 100-meter dash
  1991-92 AA 6 200-meter dash
      6 100-meter dash
Sylvia Freudenthaller 1978-79 AA 1 880-yard medley relay
Laurie Goolsby 1989-90 AA 5 800-meter run
Shirley Hayes 1978-79 AA 1 880-yard medley relay
Melzina Johnson 2016-17 3A 4 long jump
Lisa McCollum 1979-80 AA 3 shot put
  1980-81 AA 7 discus throw
Sheila Stobart 1978-79 AA 1 880-yard medley relay
  1979-80 AA 8 long jump
Darlene Swank 1978-79 AA 3 1-mile run
Lataydra Thompson 2016-17 3A 7 100-meter high hurdles
Kim Whitener 1986-87 AA 5 long jump
  1987-88 AA 7 long jump

Joy (Westmer)

Name Year Class Place Event
Lisa Carey 1985-86 A 4 400-meter dash
Teresa Dehon 1984-85 A 3 discus throw
Jill Dennison 1989-90 A 2 discus throw
  1990-91 A 7 shot put
      2 discus throw