Girls Track & Field Medalists

* Last updated at 7:37 pm on Sunday, September 17, 2017

Print this page

Cahokia (H.S.)

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 1973-74   5 440-yard relay
  1974-75   1 880-yard relay
  1976-77   1 880-yard medley relay
  1996-97 AA 7 800-meter medley relay
  1998-99 AA 6 4x100-meter relay
  1999-00 AA 8 4x100-meter relay
  2000-01 AA 6 4x100-meter relay
  2003-04 AA 7 4x200-meter relay
  2006-07 AA 7 4x200-meter relay
      6 4x100-meter relay
  2007-08 AA 6 4x200-meter relay
      5 4x100-meter relay
  2008-09 2A 4 4x100-meter relay
      4 4x200-meter relay
  2009-10 2A 5 4x200-meter relay
      9 4x100-meter relay
  2013-14 2A 4 4x100-meter relay
      6 4x400-meter relay
  2015-16 2A 6 4x200-meter relay
      3 4x100-meter relay
  2016-17 2A 4 4x200-meter relay
      7 4x100-meter relay
Jailyn Allen 2016-17 2A 7 4x100-meter relay
      4 4x200-meter relay
Laquitsha Bejoile 2006-07 AA 6 4x100-meter relay
      7 4x200-meter relay
  2007-08 AA 9 100-meter high hurdles
  2008-09 2A 1 300-meter low hurdles
      4 4x100-meter relay
      1 100-meter high hurdles
Miesha Billups 1996-97 AA 7 800-meter medley relay
Bernita Bolden 1998-99 AA 6 4x100-meter relay
  1999-00 AA 8 4x100-meter relay
  2000-01 AA 6 4x100-meter relay
Lashonda Brewer 2011-12 2A 8 shot put
Makayla Brownlee 2016-17 2A 4 4x200-meter relay
Takyra Buford 2015-16 2A 8 300-meter low hurdles
      3 4x100-meter relay
Mone' Bulard 2008-09 2A 4 4x100-meter relay
      4 4x200-meter relay
  2009-10 2A 9 4x100-meter relay
      5 4x200-meter relay
Or'Vesha Butler 2015-16 2A 6 4x200-meter relay
Tina Cannon 1974-75   1 880-yard relay
Lawanda Carraway 1996-97 AA 7 800-meter medley relay
Evelyn Chambers 1974-75   7 880-yard run
      6 1-mile run
Jacobs Charisse 2007-08 AA 6 4x200-meter relay
      5 4x100-meter relay
Micayla Collins 2009-10 2A 9 4x100-meter relay
Sierra Crayton 2000-01 AA 6 4x100-meter relay
  2003-04 AA 7 100-meter high hurdles
      3 shot put
Jayla Crosby 2016-17 2A 8 100-meter high hurdles
Michelle Fink 1973-74   8 shot put
Brandi Fowler 1998-99 AA 6 4x100-meter relay
      3 long jump
      6 100-meter dash
  1999-00 AA 8 long jump
  2000-01 AA 6 4x100-meter relay
Simone Gilbert 2003-04 AA 7 4x200-meter relay
LaKena Harmon 2013-14 2A 6 4x400-meter relay
      4 4x100-meter relay
Ashlyn Harris 2008-09 2A 4 4x200-meter relay
Tyronae' Harris 2009-10 2A 9 4x100-meter relay
      5 4x200-meter relay
Alicia Haywood 1998-99 AA 6 4x100-meter relay
  1999-00 AA 8 4x100-meter relay
Kredesha Holman 1996-97 AA 7 800-meter medley relay
  1999-00 AA 8 4x100-meter relay
Mariya Hudson 2013-14 2A 7 long jump
      3 200-meter dash
      1 400-meter dash
  2014-15 2A 3 long jump
      1 100-meter dash
      1 200-meter dash
      1 400-meter dash
  2015-16 2A 3 4x100-meter relay
      4 400-meter dash
      3 100-meter dash
      1 200-meter dash
  2016-17 2A 2 100-meter dash
      1 400-meter dash
      2 200-meter dash
      3 long jump
Sherry Humphrey 1974-75   1 880-yard relay
      6 100-yard dash
      6 long jump
  1976-77   2 440-yard dash
      2 long jump
      1 880-yard medley relay
Towana Humphrey 1974-75   1 880-yard relay
Towanna Humphrey 1972-73   4 50-yard dash
  1973-74   2 100-yard dash
  1974-75   8 220-yard dash
      3 440-yard dash
Ar'Neisha Jackson 2003-04 AA 7 4x200-meter relay
Paris Jacobs 2013-14 2A 4 4x100-meter relay
      6 4x400-meter relay
  2015-16 2A 6 4x200-meter relay
      3 4x100-meter relay
Joslyne Jones 2009-10 2A 5 4x200-meter relay
      6 300-meter low hurdles
  2010-11 2A 7 300-meter low hurdles
Bejoile Laquitsha 2007-08 AA 5 4x100-meter relay
      6 4x200-meter relay
Suzanne Lee 1976-77   1 880-yard medley relay
Raynesha Lewis 2012-13 2A 2 triple jump
  2013-14 2A 6 4x400-meter relay
      9 100-meter high hurdles
      3 long jump
      3 triple jump
  2014-15 2A 2 100-meter high hurdles
      1 long jump
      4 triple jump
  2015-16 2A 3 100-meter high hurdles
      5 triple jump
Jessica Long 2010-11 2A 8 shot put
Nakeia Lovett 2006-07 AA 7 4x200-meter relay
Rosie Maskey 1976-77   1 880-yard medley relay
Teyonda Mitchell 1999-00 AA 8 4x100-meter relay
Rogers Porsha 2007-08 AA 6 4x200-meter relay
      5 4x100-meter relay
Gwen Ray 1976-77   1 880-yard medley relay
Jere' Richardson 2006-07 AA 3 100-meter high hurdles
      6 4x100-meter relay
      9 300-meter low hurdles
Tamira Robertson 1996-97 AA 7 800-meter medley relay
Kim Rogers 2000-01 AA 6 4x100-meter relay
Porsha Rogers 2006-07 AA 6 4x100-meter relay
      7 4x200-meter relay
  2008-09 2A 4 4x200-meter relay
      4 4x100-meter relay
Rontacial Rogers 2006-07 AA 7 4x200-meter relay
      6 4x100-meter relay
  2008-09 2A 4 4x100-meter relay
      4 4x200-meter relay
      9 100-meter dash
      9 200-meter dash
  2009-10 2A 5 4x200-meter relay
      9 4x100-meter relay
      9 100-meter dash
Rogers Rontacial 2007-08 AA 6 4x200-meter relay
      5 4x100-meter relay
Cynthia Ruester 1973-74   5 880-yard run
      4 1-mile run
Mar'Shae Scott 2013-14 2A 4 4x100-meter relay
Earlicia Shaw 2013-14 2A 4 4x100-meter relay
      6 4x400-meter relay
Alazia Smith 2015-16 2A 6 4x200-meter relay
Antoinette Smith 2003-04 AA 7 4x200-meter relay
Zandra Spencer 2016-17 2A 4 4x200-meter relay
      7 4x100-meter relay
LaQwasia Stepney 2015-16 2A 6 4x200-meter relay
      5 100-meter high hurdles
      3 4x100-meter relay
  2016-17 2A 7 4x100-meter relay
      5 100-meter high hurdles
      4 300-meter low hurdles
      8 long jump
Keyanna Taylor 1998-99 AA 6 4x100-meter relay
Dasha Thomas 2012-13 2A 6 triple jump
      7 long jump
Daisha Townsend 2012-13 2A 8 shot put
      8 discus throw
  2013-14 2A 2 discus throw
      2 shot put
Talisa Watson 2008-09 2A 5 300-meter low hurdles
Rose Wesson 1974-75   1 880-yard relay
Destinee' West 2016-17 2A 7 4x100-meter relay
      4 4x200-meter relay
Candra Williams 2003-04 AA 7 4x200-meter relay

Cairo

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 1984-85 A 1 4x100-meter relay
  1988-89 A 3 4x200-meter relay
  1991-92 A 1 4x100-meter relay
  1992-93 A 8 4x100-meter relay
  1994-95 A 7 4x200-meter relay
Beatrice Barber 1994-95 A 7 4x200-meter relay
Tabatha Brandon 1991-92 A 1 4x100-meter relay
Letisha Brann 1992-93 A 6 discus throw
Tia Brown 1984-85 A 1 4x100-meter relay
Patrice Cruthird 1994-95 A 7 4x200-meter relay
Chrissy Garrett 1991-92 A 1 4x100-meter relay
Lucretia Graves 1983-84 A 2 long jump
      3 100-meter dash
  1984-85 A 1 long jump
      1 100-meter dash
      1 4x100-meter relay
  1985-86 A 1 100-meter dash
      1 200-meter dash
Nicole Irish 1994-95 A 7 4x200-meter relay
Donna Lowe 1984-85 A 1 4x100-meter relay
Jandell Newell 1989-90 A 2 long jump
  1990-91 A 6 long jump
  1991-92 A 1 long jump
      6 100-meter dash
      5 200-meter dash
      1 4x100-meter relay
Michelle Oliver 1994-95 A 7 4x200-meter relay
Rena Wilson 1984-85 A 1 4x100-meter relay
Mia Wright 1991-92 A 1 4x100-meter relay
      4 100-meter high hurdles
  1992-93 A 7 100-meter high hurdles

Calumet City (Thornton Fractional North)

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 2009-10 2A 6 4x200-meter relay
      6 4x100-meter relay
Tiara Beverly 2016-17 3A 8 200-meter dash
Trinea Bobo 2009-10 2A 6 4x100-meter relay
      6 4x200-meter relay
Amy Craig 1984-85 AA 8 long jump
Chris Dutka 1982-83 AA 3 100-meter low hurdles
Ta-Tierra Essex 2009-10 2A 6 4x200-meter relay
      6 4x100-meter relay
Chardae Greenlee 2011-12 3A 2 triple jump
Dawn Hayes 1979-80 AA 4 200-meter low hurdles
  1980-81 AA 4 200-meter low hurdles
Dominque Jefferson 2009-10 2A 6 4x100-meter relay
      7 long jump
      6 4x200-meter relay
Porcha Shadd 2009-10 2A 6 4x200-meter relay
      6 4x100-meter relay
Markeya Taylor 2011-12 3A 9 discus throw
Sharon Tiljak 1978-79 AA 7 shot put
  1979-80 AA 7 discus throw

Cambridge

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 1984-85 A 6 4x100-meter relay
  2014-15 1A 8 4x400-meter relay
  2015-16 1A 7 4x400-meter relay
Jasmine Jefko 2012-13 1A 6 shot put
Jennie McClain 1987-88 A 7 200-meter dash
Allison Meyer 2014-15 1A 8 4x400-meter relay
  2015-16 1A 7 4x400-meter relay
Katie Miller 2014-15 1A 8 4x400-meter relay
Hunter Nelson 2014-15 1A 8 4x400-meter relay
  2015-16 1A 7 4x400-meter relay
Megan Reed 2012-13 1A 2 triple jump
  2013-14 1A 7 triple jump
  2014-15 1A 5 triple jump
      6 400-meter dash
      8 4x400-meter relay
  2015-16 1A 7 4x400-meter relay
      5 400-meter dash
      1 triple jump
Molly Smith 2011-12 1A 3 300-meter hurdles
  2012-13 1A 7 300-meter low hurdles
Jenna Stromquist 2015-16 1A 7 4x400-meter relay
Becky Swiger 1990-91 A 3 long jump
Amy Todd 1991-92 A 6 high jump
Josie Todd 1983-84 A 7 high jump
  1984-85 A 6 high jump
Dana Wigant 1986-87 A 4 long jump

Camp Point (Central)

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 1973-74   8 880-yard relay
  1990-91 A 5 4x100-meter relay
  2001-02 A 8 4x200-meter relay
  2003-04 A 6 4x100-meter relay
      6 4x200-meter relay
  2007-08 A 5 4x200-meter relay
  2010-11 1A 9 4x200-meter relay
Bauer Amanda 2007-08 A 5 4x200-meter relay
Karen Bostert 1982-83 A 4 long jump
  1983-84 A 5 long jump
Heimann Caitlinn 2007-08 A 5 4x200-meter relay
Erin Flesner 2010-11 1A 9 4x200-meter relay
Michaela Fray 2001-02 A 8 4x200-meter relay
Lauren Glick 2016-17 1A 9 long jump
Megan Gronewold 2003-04 A 6 4x200-meter relay
      6 4x100-meter relay
Caitlin Heimann 2010-11 1A 9 4x200-meter relay
Kendra Jennings 2005-06 A 7 triple jump
      1 high jump
  2006-07 A 2 high jump
  2007-08 A 9 high jump
  2008-09 1A 2 high jump
Moore Katelyn 2007-08 A 5 4x200-meter relay
Janice Kestner 1977-78 A 2 880-yard run
  1978-79 A 6 880-yard run
Wright MacKenzie 2007-08 A 5 4x200-meter relay
Katie Miller 2001-02 A 8 4x200-meter relay
  2003-04 A 6 4x100-meter relay
      6 4x200-meter relay
  2004-05 A 8 100-meter dash
Emily Moellring 1990-91 A 4 100-meter dash
Donna Moore 1974-75   4 long jump
Katelyn Moore 2005-06 A 9 long jump
  2006-07 A 1 long jump
  2007-08 A 2 long jump
Sarah Moore 2001-02 A 8 4x200-meter relay
  2003-04 A 6 4x200-meter relay
      6 4x100-meter relay
Malarie Myers 2010-11 1A 9 4x200-meter relay
Leah Reuschel 2003-04 A 6 4x100-meter relay
      6 4x200-meter relay
Katelyn Rhea 2010-11 1A 9 4x200-meter relay
  2012-13 1A 4 400-meter dash
  2013-14 1A 2 400-meter dash
Ali Schwagmeyer 2004-05 A 8 800-meter run
Amy Stephens 2001-02 A 8 4x200-meter relay
Kelsey Taylor 2008-09 1A 5 discus throw
Zakila Wiskirchen 2015-16 1A 9 200-meter dash
      8 100-meter dash

Canton

Name Year Class Place Event
Sue Jennings 1984-85 AA 8 100-meter dash
Isabella Kosier 2011-12 2A 8 800-meter run
Michele Robinson 1987-88 AA 3 high jump
Lydia Smith 2009-10 1A 3 1600-meter run
Hannah Swift 2011-12 2A 3 pole vault
Nora Weber 1990-91 AA 3 high jump
  1991-92 AA 2 high jump
  1992-93 AA 1 high jump
Nancy Wertman 1973-74   6 220-yard dash

Carbondale (H.S.)

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 2009-10 2A 3 4x100-meter relay
      4 4x200-meter relay
  2010-11 2A 7 4x100-meter relay
      8 4x200-meter relay
  2011-12 2A 5 4x100-meter relay
      4 4x200-meter relay
  2012-13 2A 2 4x200-meter relay
      1 4x400-meter relay
Kameilah Amaya 1994-95 AA 7 discus throw
  1995-96 AA 6 discus throw
  1996-97 AA 7 discus throw
Sydney Apgar 2016-17 2A 8 discus throw
Shaneice Bufford 2009-10 2A 4 4x200-meter relay
      3 4x100-meter relay
  2010-11 2A 8 4x200-meter relay
      7 4x100-meter relay
  2011-12 2A 4 4x200-meter relay
      5 4x100-meter relay
      8 100-meter hurdles
      9 triple jump
  2012-13 2A 2 4x200-meter relay
      3 100-meter high hurdles
Caitlin Chrisman 2002-03 AA 8 1600-meter run
      7 3200-meter run
  2003-04 AA 4 1600-meter run
      2 3200-meter run
Kaliyah Cobb 2009-10 2A 3 4x100-meter relay
      4 4x200-meter relay
  2010-11 2A 7 4x100-meter relay
  2011-12 2A 5 4x100-meter relay
      4 4x200-meter relay
  2012-13 2A 2 4x200-meter relay
      5 200-meter dash
Iesha Croft 2010-11 2A 7 4x100-meter relay
      8 4x200-meter relay
  2011-12 2A 4 4x200-meter relay
      5 4x100-meter relay
  2012-13 2A 1 4x400-meter relay
      2 4x200-meter relay
Jessi Dryden 2011-12 2A 6 pole vault
Courtney Flowers 2009-10 2A 4 4x200-meter relay
      5 100-meter dash
      3 4x100-meter relay
Lacey Gibson 2010-11 2A 9 3200-meter run
Zamorrow Glispie 2012-13 2A 2 4x200-meter relay
      1 4x400-meter relay
Sarah Goodale 2009-10 2A 4 300-meter low hurdles
  2010-11 2A 5 300-meter low hurdles
  2011-12 2A 6 100-meter hurdles
      7 300-meter hurdles
  2012-13 2A 1 4x400-meter relay
      7 300-meter low hurdles
Cathy Hamilton 1991-92 AA 4 1600-meter run
Chrissa Harris 2011-12 2A 4 4x200-meter relay
      5 4x100-meter relay
  2012-13 2A 4 400-meter dash
      1 4x400-meter relay
Sonia Heidinger 1979-80 AA 7 3200-meter run
Aaliyah Kizeart 2010-11 2A 8 4x200-meter relay
Lisa Knowlton 1989-90 AA 7 discus throw
Jenny Koster 1987-88 AA 5 3200-meter run
  1988-89 AA 2 3200-meter run
      7 1600-meter run
Malaikah Love 2005-06 AA 8 triple jump
  2006-07 AA 5 long jump
      3 triple jump
  2007-08 AA 3 triple jump
      3 long jump
Stephanie Miles 1994-95 AA 6 300-meter low hurdles
Amber Mills 2005-06 AA 8 400-meter dash
  2006-07 AA 6 400-meter dash
Sian Person 2014-15 2A 4 shot put
Hannah Weil 2009-10 2A 4 4x200-meter relay
      3 4x100-meter relay
  2010-11 2A 8 4x200-meter relay
      7 4x100-meter relay

Carlinville

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 1986-87 A 5 4x200-meter relay
      5 4x100-meter relay
  1987-88 A 1 800-meter medley relay
      2 4x200-meter relay
      4 4x400-meter relay
      6 4x100-meter relay
      7 4x800-meter relay
  1989-90 A 4 4x200-meter relay
  1990-91 A 4 4x100-meter relay
      3 4x200-meter relay
  1995-96 A 7 4x400-meter relay
      7 4x800-meter relay
  1996-97 A 8 4x800-meter relay
  2001-02 A 5 800-meter medley relay
  2002-03 A 3 800-meter medley relay
      1 4x200-meter relay
  2003-04 A 6 800-meter medley relay
      2 4x100-meter relay
      4 4x200-meter relay
  2004-05 A 2 4x100-meter relay
      2 4x200-meter relay
Audrie Adkins 2004-05 A 2 4x100-meter relay
Theresa Baker 1987-88 A 1 800-meter medley relay
Jodie Bates 2004-05 A 2 4x200-meter relay
Laura Boehm 2001-02 A 5 800-meter medley relay
      7 long jump
  2002-03 A 1 4x200-meter relay
      3 800-meter medley relay
  2003-04 A 6 800-meter medley relay
      4 4x200-meter relay
      2 4x100-meter relay
Rebecca Bryan 1996-97 A 6 3200-meter run
Brittany Card 2002-03 A 1 4x200-meter relay
      9 high jump
  2003-04 A 4 4x200-meter relay
      7 high jump
Kelsey Card 2007-08 A 1 shot put
      1 discus throw
  2008-09 1A 1 shot put
      1 discus throw
  2009-10 1A 1 shot put
      1 discus throw
  2010-11 1A 1 shot put
      1 discus throw
Katie Denby 2015-16 1A 4 pole vault
Jamie Donaldson 2001-02 A 5 800-meter medley relay
Marsha Donaldson 1986-87 A 8 100-meter low hurdles
Heather Dworzynski 1995-96 A 7 4x800-meter relay
Jeena Greenwalt 1982-83 A 8 discus throw
Ashlee Heinz 1995-96 A 7 4x400-meter relay
  1996-97 A 8 4x800-meter relay
Katie Johnson 1995-96 A 7 4x400-meter relay
Michel Johnson 1987-88 A 1 800-meter medley relay
Vanessa Johnson 1987-88 A 1 800-meter medley relay
Cassie LaMar 2002-03 A 5 high jump
      1 4x200-meter relay
      3 800-meter medley relay
  2003-04 A 1 high jump
      4 4x200-meter relay
      2 4x100-meter relay
      6 800-meter medley relay
  2004-05 A 2 4x200-meter relay
      2 4x100-meter relay
      3 high jump
      5 long jump
  2005-06 A 5 long jump
      6 high jump
Kim Lambeth 1995-96 A 7 4x800-meter relay
  1996-97 A 8 4x800-meter relay
Colleen Madden 2012-13 1A 7 3200-meter run
  2015-16 1A 2 3200-meter run
Susie Reid 1975-76   7 1-mile run
Kate Rhoads 1995-96 A 7 4x400-meter relay
Wendy Rhoads 1987-88 A 1 800-meter medley relay
Nikita Robinson 2001-02 A 5 800-meter medley relay
  2002-03 A 3 800-meter medley relay
      1 4x200-meter relay
      4 200-meter dash
  2003-04 A 2 4x100-meter relay
      4 4x200-meter relay
      6 800-meter medley relay
      2 200-meter dash
  2004-05 A 2 4x100-meter relay
      2 4x200-meter relay
      7 200-meter dash
Jacey Roper 2015-16 1A 5 800-meter run
Karen Rosentreter 2001-02 A 5 800-meter medley relay
  2002-03 A 3 800-meter medley relay
  2003-04 A 6 800-meter medley relay
Molly Schwab 2001-02 A 7 pole vault
  2003-04 A 2 pole vault
Emma Smith 2015-16 1A 8 pole vault
  2016-17 1A 3 pole vault
Genice Starwalt 1995-96 A 7 4x400-meter relay
Megan Stayton 2013-14 1A 6 discus throw
  2014-15 1A 9 discus throw
Amy Stearns 1992-93 A 3 shot put
  1993-94 A 2 shot put
Nan Steinmeyer 1972-73   2 shot put
  1973-74   3 shot put
Natalie Strope 2003-04 A 2 4x100-meter relay
  2004-05 A 9 200-meter dash
      3 100-meter dash
      2 4x200-meter relay
      2 4x100-meter relay
  2005-06 A 2 100-meter dash
      2 200-meter dash
Amy Stults 1995-96 A 7 4x800-meter relay
  1996-97 A 8 4x800-meter relay
Jennifer Stults 1995-96 A 7 4x800-meter relay
  1996-97 A 8 4x800-meter relay
Janna Tinder 1994-95 A 5 long jump
Kelsee Viano 2003-04 A 8 3200-meter run
  2004-05 A 2 3200-meter run
Lea Viano 2012-13 1A 3 3200-meter run
Jenna Wernsing 2010-11 1A 8 pole vault
Kim Zirkelbach 1978-79 A 6t high jump

Carmi (C.-White County)

Name Year Class Place Event
Angie Ward 1981-82 A 3 200-meter low hurdles
Crystal Wells 2008-09 1A 7 3200-meter run
Lauren Winkleman 2006-07 A 3 long jump
  2007-08 A 7 triple jump
      3 long jump
  2008-09 1A 9 long jump
      4 triple jump

Carol Stream (Glenbard North)

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 1980-81 AA 7 4x400-meter relay
  1989-90 AA 2 800-meter medley relay
  1990-91 AA 8 4x400-meter relay
      8 4x200-meter relay
  1991-92 AA 5 4x100-meter relay
  1992-93 AA 6 4x400-meter relay
      8 800-meter medley relay
      5 4x800-meter relay
  1993-94 AA 1 4x800-meter relay
  1994-95 AA 3 4x800-meter relay
  1995-96 AA 5 4x800-meter relay
  1996-97 AA 2 4x800-meter relay
  1997-98 AA 6 4x200-meter relay
      6 4x800-meter relay
  1998-99 AA 5 4x200-meter relay
      5 4x100-meter relay
  1999-00 AA 9 4x200-meter relay
      6 4x800-meter relay
  2002-03 AA 7 4x800-meter relay
Jennifer Berdis 1995-96 AA 5 4x800-meter relay
  1996-97 AA 2 4x800-meter relay
Kristin Berdis 1999-00 AA 9 4x200-meter relay
Sarah Beutler 2004-05 AA 7 100-meter high hurdles
  2005-06 AA 4 100-meter high hurdles
  2006-07 AA 9 100-meter high hurdles
Andrea Boye 1994-95 AA 3 4x800-meter relay
  1995-96 AA 5 4x800-meter relay
  1996-97 AA 2 4x800-meter relay
  1997-98 AA 6 4x800-meter relay
Rachel Cagnina 2009-10 3A 7 high jump
Simone Carr 2012-13 3A 6 400-meter dash
  2013-14 3A 5 400-meter dash
Carrie Cesario 1994-95 AA 3 4x800-meter relay
  1995-96 AA 5 4x800-meter relay
Joanna Chojnacki 1997-98 AA 6 4x200-meter relay
  1998-99 AA 5 4x100-meter relay
      5 4x200-meter relay
Tina Cicero 1994-95 AA 7t high jump
Meghan Court 2007-08 AA 5 pole vault
Kari Diem 1998-99 AA 8 triple jump
Lara Esko 1991-92 AA 5 800-meter run
  1992-93 AA 1 800-meter run
  1993-94 AA 3 800-meter run
      1 4x800-meter relay
Kelly Faber 1997-98 AA 4 300-meter low hurdles
      6 4x200-meter relay
  1998-99 AA 3 100-meter high hurdles
      3 300-meter low hurdles
      5 4x100-meter relay
      5 4x200-meter relay
Joy Falson 2002-03 AA 7 4x800-meter relay
Shante' Fitzgerald 1999-00 AA 9 4x200-meter relay
Emily George 1999-00 AA 9 4x200-meter relay
Jennifer Giannini 1999-00 AA 9 4x200-meter relay
Tracy Hejl 1996-97 AA 2 4x800-meter relay
Amanda Hilliard 2010-11 3A 8 shot put
Bry Houdek 1993-94 AA 1 4x800-meter relay
  1995-96 AA 7 3200-meter run
Maggie Isaac 1993-94 AA 3 discus throw
  1994-95 AA 1 discus throw
  1995-96 AA 1 discus throw
      3 shot put
Nikki Jarrette 1989-90 AA 4 400-meter dash
Cathy Johnson 1973-74   5 shot put
  1974-75   5 shot put
Evita Johnson 1997-98 AA 6 4x200-meter relay
  1998-99 AA 5 4x200-meter relay
      5 4x100-meter relay
Jennifer Kasper 1997-98 AA 6 4x800-meter relay
  1999-00 AA 6 4x800-meter relay
Sarah Miles 1993-94 AA 1 4x800-meter relay
Kathyrn Milschewski 2016-17 3A 9 discus throw
Ashley Mulvihill 2002-03 AA 7 4x800-meter relay
Nicole Nemecek 1993-94 AA 1 4x800-meter relay
  1994-95 AA 3 4x800-meter relay
  1995-96 AA 5 4x800-meter relay
Melissa Oliver 1997-98 AA 6 4x200-meter relay
  1998-99 AA 5 4x100-meter relay
      5 4x200-meter relay
Natalie Pawlowicz 2002-03 AA 7 4x800-meter relay
Stacy Petmezas 1997-98 AA 6 4x800-meter relay
  1999-00 AA 6 4x800-meter relay
Melissa Plummer 1994-95 AA 3 4x800-meter relay
Stephanie Saracco 1990-91 AA 4 discus throw
  1991-92 AA 1 discus throw
      3 shot put
Lindsey Scheppmann 1999-00 AA 6 4x800-meter relay
Allison Wahrman 2014-15 3A 3 triple jump
  2015-16 3A 2 triple jump
      7 long jump
Canethia Walls 2008-09 3A 6 200-meter dash
  2009-10 3A 6 400-meter dash
Kristen Walsh 1996-97 AA 2 4x800-meter relay
  1997-98 AA 6 4x800-meter relay
Kristin Whitezell 1999-00 AA 6 4x800-meter relay
  2001-02 AA 3 1600-meter run
  2002-03 AA 1 1600-meter run
      7 4x800-meter relay

Carpentersville (Dundee-Crown)

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 2003-04 AA 8 800-meter medley relay
Juliet Alrich 2003-04 AA 8 800-meter medley relay
  2004-05 AA 7 400-meter dash
  2005-06 AA 2 400-meter dash
Caprice Burton 2003-04 AA 8 800-meter medley relay
Amanda Domich 2002-03 AA 6 3200-meter run
Gaby Garcia 2003-04 AA 8 800-meter medley relay
Lynsey Ruck 2003-04 AA 8 800-meter medley relay
Billee Russell 1995-96 AA 7 high jump
  1997-98 AA 4 high jump

Carrollton

Name Year Class Place Event
Tracy Camden 1980-81 A 3 shot put
  1981-82 A 3 shot put
Madi Pranger 2006-07 A 8 long jump
Anne Thatcher 1999-00 A 6 discus throw

Carterville

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 2001-02 A 6 4x200-meter relay
  2002-03 A 8 4x200-meter relay
      9 800-meter medley relay
  2004-05 A 7 4x200-meter relay
Aurora Breeden 2013-14 1A 3 800-meter run
Gretchen Daniels 1989-90 A 4 high jump
  1990-91 A 1 high jump
Dani Davis 2001-02 A 6 4x200-meter relay
  2002-03 A 8 4x200-meter relay
      9 800-meter medley relay
  2004-05 A 7 4x200-meter relay
Barbie Drew 1980-81 A 4 discus throw
Katherine Hendricks 2003-04 A 4 pole vault
  2004-05 A 1 pole vault
  2005-06 A 1 pole vault
  2006-07 A 1 pole vault
Kelly Johnston 2004-05 A 7 4x200-meter relay
Frances Jones 2000-01 A 2 100-meter dash
      6 200-meter dash
  2001-02 A 2 200-meter dash
      5 100-meter dash
      6 4x200-meter relay
Patrice King 2002-03 A 9 800-meter medley relay
      8 4x200-meter relay
Madison Meyer 2013-14 1A 4 100-meter dash
      3 400-meter dash
      5 200-meter dash
      4 long jump
  2014-15 2A 2 long jump
      7 100-meter dash
  2015-16 2A 6 long jump
Miranda Meyer 2010-11 1A 7 100-meter low hurdles
  2011-12 1A 2 100-meter hurdles
Rachael Simmons 2004-05 A 7 4x200-meter relay
Rachel Simmons 2001-02 A 6 4x200-meter relay
  2002-03 A 8 4x200-meter relay
      9 800-meter medley relay
Emily Stocks 2001-02 A 6 4x200-meter relay
  2002-03 A 9 800-meter medley relay
      8 4x200-meter relay
  2004-05 A 7 4x200-meter relay

Carthage

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 2006-07 A 8 4x200-meter relay
Katelyn Bastert 2003-04 A 1 3200-meter run
      1 1600-meter run
  2004-05 A 1 3200-meter run
      1 1600-meter run
  2005-06 A 2 1600-meter run
      1 3200-meter run
  2006-07 A 1 1600-meter run
      1 3200-meter run
Kayla Bisby 2003-04 A 7 300-meter low hurdles
  2004-05 A 5 300-meter low hurdles
Lea Brodie 2006-07 A 8 4x200-meter relay
Amy Byers 2005-06 A 3 300-meter low hurdles
      2 800-meter run
  2006-07 A 6 triple jump
      2 300-meter low hurdles
      3 800-meter run
Heather Carl 1999-00 A 3 100-meter high hurdles
Mackenzie Carroll 2006-07 A 8 4x200-meter relay
Lacey Fecht 1997-98 A 6 3200-meter run
Brooke Fox 2006-07 A 8 4x200-meter relay
Danielle Gronewold 2006-07 A 8 4x200-meter relay

Carthage (Hancock Central)

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 1979-80 A 8 800-meter medley relay
  1989-90 A 6 4x200-meter relay
      1 4x100-meter relay
Julie Brown 1989-90 A 1 4x100-meter relay
Tiffany Carl 1989-90 A 1 4x100-meter relay
Julie Dietz 1989-90 A 1 4x100-meter relay
Julie Seaton 1973-74   3 220-yard dash
  1974-75   3 100-yard dash
      2 220-yard dash
  1975-76   2 100-yard dash
      2 220-yard dash
      1 440-yard dash
      5 long jump
  1976-77   5 long jump
      1 440-yard dash
Margaret Tucker 1989-90 A 1 4x100-meter relay

Carthage (Illini West)

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 2007-08 A 2 4x100-meter relay
      3 4x200-meter relay
      2 4x400-meter relay
  2008-09 1A 4 4x100-meter relay
      4 4x200-meter relay
  2009-10 1A 4 4x100-meter relay
      5 4x200-meter relay
      8 4x400-meter relay
  2010-11 1A 7 4x100-meter relay
      5 4x400-meter relay
  2011-12 1A 3 4x100-meter relay
      5 4x200-meter relay
  2012-13 1A 3 4x100-meter relay
      6 4x800-meter relay
      5 4x200-meter relay
      5 4x400-meter relay
  2013-14 1A 1 4x100-meter relay
      2 4x400-meter relay
      3 4x200-meter relay
  2014-15 1A 3 4x200-meter relay
      2 4x100-meter relay
      1 4x400-meter relay
  2015-16 1A 3 4x400-meter relay
Byers Amy 2007-08 A 2 4x400-meter relay
      3 4x200-meter relay
Kailee Artman 2015-16 1A 3 4x400-meter relay
Campbell Bali 2007-08 A 2 4x400-meter relay
Graci Bastert 2010-11 1A 5 4x400-meter relay
  2012-13 1A 5 4x400-meter relay
      5 4x200-meter relay
      3 4x100-meter relay
      8 long jump
  2013-14 1A 3 4x200-meter relay
      2 4x400-meter relay
Paige Bray 2010-11 1A 7 4x100-meter relay
  2011-12 1A 5 4x200-meter relay
      3 4x100-meter relay
  2012-13 1A 3 4x100-meter relay
      5 4x200-meter relay
  2013-14 1A 3 4x200-meter relay
      7 100-meter dash
      1 4x100-meter relay
Lea Brodie 2008-09 1A 4 4x200-meter relay
      4 4x100-meter relay
  2009-10 1A 5 4x200-meter relay
      4 4x100-meter relay
      8 4x400-meter relay
Mariah Brodie 2012-13 1A 5 4x400-meter relay
      6 4x800-meter relay
  2013-14 1A 1 4x100-meter relay
      4 800-meter run
      2 4x400-meter relay
  2014-15 1A 2 4x100-meter relay
      3 4x200-meter relay
      3 800-meter run
      1 4x400-meter relay
  2015-16 1A 3 4x400-meter relay
      4 400-meter dash
      3 800-meter run
Jenna Bryan 2012-13 1A 6 4x800-meter relay
      5 4x400-meter relay
Amy Byers 2007-08 A 2 300-meter low hurdles
Bali Campbell 2010-11 1A 5 4x400-meter relay
Aubrie Carlisle 2011-12 1A 5 4x200-meter relay
  2012-13 1A 5 4x200-meter relay
      3 4x100-meter relay
  2013-14 1A 2 4x400-meter relay
      3 4x200-meter relay
      1 4x100-meter relay
  2014-15 1A 3 4x200-meter relay
      2 4x100-meter relay
      1 4x400-meter relay
      5 300-meter low hurdles
Mackenzie Carroll 2008-09 1A 4 4x100-meter relay
Gronewold Danielle 2007-08 A 2 4x100-meter relay
      2 4x400-meter relay
      3 4x200-meter relay
Carly Garnett 2012-13 1A 6 4x800-meter relay
  2014-15 1A 5 3200-meter run
      8 1600-meter run
  2015-16 1A 8 3200-meter run
      9 1600-meter run
Halie Goetz 2008-09 1A 4 4x200-meter relay
  2009-10 1A 4 4x100-meter relay
      5 4x200-meter relay
  2010-11 1A 7 4x100-meter relay
  2011-12 1A 5 4x200-meter relay
      3 4x100-meter relay
Danielle Gronewold 2008-09 1A 4 4x200-meter relay
      4 4x100-meter relay
Lauren Gronewold 2009-10 1A 5 4x200-meter relay
      4 4x100-meter relay
      8 4x400-meter relay
  2010-11 1A 7 4x100-meter relay
      5 4x400-meter relay
  2011-12 1A 3 4x100-meter relay
      5 4x200-meter relay
Michaela Gronewold 2011-12 1A 3 4x100-meter relay
  2012-13 1A 3 4x100-meter relay
      5 4x200-meter relay
      5 4x400-meter relay
  2013-14 1A 1 4x100-meter relay
      3 4x200-meter relay
      2 4x400-meter relay
  2014-15 1A 2 4x100-meter relay
      3 4x200-meter relay
      8 100-meter dash
      1 4x400-meter relay
Brianna Grotts 2014-15 1A 1 4x400-meter relay
      3 4x200-meter relay
      2 4x100-meter relay
  2015-16 1A 3 4x400-meter relay
Katelyn Jacoby 2009-10 1A 8 4x400-meter relay
Brodie Lea 2007-08 A 2 4x100-meter relay
Carroll Mackenzie 2007-08 A 2 4x100-meter relay
      3 4x200-meter relay
Megan McElroy 2014-15 1A 4 discus throw
Tiffany Mohr 2008-09 1A 4 4x100-meter relay
      4 4x200-meter relay
  2009-10 1A 4 4x100-meter relay
      5 4x200-meter relay
      8 4x400-meter relay
  2010-11 1A 5 4x400-meter relay
      7 4x100-meter relay
Katie Rhodes 2015-16 1A 3 4x400-meter relay
Mohr Tiffany 2007-08 A 3 4x200-meter relay
      2 4x400-meter relay
      2 4x100-meter relay
Lauren White 2012-13 1A 6 4x800-meter relay

Cary (C.-Grove)

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 2011-12 3A 9 4x200-meter relay
Eva Burk 2014-15 3A 6 100-meter high hurdles
Nikki Freeman 2012-13 3A 7 discus throw
  2014-15 3A 4 discus throw
  2015-16 3A 5 shot put
      1 discus throw
Tabor Gleason 2016-17 3A 3 high jump
Amy Kaplan 2001-02 AA 6 discus throw
Carly Loeffel 2009-10 3A 5 high jump
  2010-11 3A 1 high jump
Jenni Maki 2011-12 3A 9 4x200-meter relay
Kelly McCoy 2008-09 3A 8 100-meter high hurdles
      9 high jump
Annie McGarrigle 2011-12 3A 9 4x200-meter relay
Joslyn Nicholson 2012-13 3A 4 triple jump
Sarah Ryan 2011-12 3A 9 4x200-meter relay
Morgan Schulz 2013-14 3A 2 300-meter low hurdles
      7 800-meter run
Lauren Scott 2002-03 AA 3 400-meter dash
Peg Versgrove 1977-78 AA 8 discus throw
Kathie Wollney 2011-12 3A 9 4x200-meter relay
      4 300-meter hurdles

Casey (C.-Westfield)

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 1987-88 A 4 4x100-meter relay
  1988-89 A 7 4x100-meter relay
Brooke Higginbotham 2003-04 A 9 100-meter dash
  2005-06 A 6 100-meter dash
Sheley Howlett 1988-89 A 8 100-meter high hurdles
  1989-90 A 5 100-meter high hurdles
Melissa Maulding 1992-93 A 7 shot put
  1993-94 A 4 shot put
  1994-95 A 1 shot put
Kandy Montgomery 1987-88 A 8 discus throw
Erica Williams 1997-98 A 5 200-meter dash
Terasita Williams 2006-07 A 7 3200-meter run
Laci Yates 1999-00 A 8 shot put

Catlin

Name Year Class Place Event
Kelly Lashmet 1977-78 A 6 440-yard dash

Catlin (Salt Fork)

Name Year Class Place Event
Rachyl Anderson 2016-17 1A 7 shot put
      3 discus throw
Jenny Kimbro 2015-16 1A 3 200-meter dash
      1 300-meter low hurdles
      1 100-meter high hurdles
      1 long jump
Abby Nicholson 2015-16 1A 6 discus throw
      4 shot put
Katie Witte 2015-16 1A 5 discus throw
  2016-17 1A 2 discus throw

Centralia

Name Year Class Place Event
Beth Johnson 1986-87 AA 2t high jump
Jeanne Knight 1972-73   1 shot put
Georgette Maines 1973-74   2 110-yard low hurdles
      3 80-yard low hurdles
Latavia Maines 2014-15 2A 2 shot put
  2015-16 2A 1 shot put
Nikita Maines 2015-16 2A 8 shot put
Jasmine Matthews 2004-05 AA 7 discus throw

Centralia (H.S.)

Name Year Class Place Event
Latavia Maines 2016-17 2A 1 shot put
Nikita Maines 2016-17 2A 7 shot put

Cerro Gordo

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 1983-84 A 7 4x400-meter relay
      3 4x100-meter relay
      3 800-meter medley relay
  1985-86 A 4 4x100-meter relay
      6 800-meter medley relay
Lisa Albro 1984-85 A 2 400-meter dash
Lori Albro 1984-85 A 2 200-meter low hurdles
Julie Heckman 1984-85 A 7 high jump
Leslie Morr 1986-87 A 3 long jump
      3 100-meter dash
Anita Snoke 1983-84 A 3 200-meter low hurdles
      5 100-meter low hurdles

Champaign (Centennial)

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 1972-73   3 880-yard relay
  1994-95 AA 5 4x400-meter relay
      8 4x200-meter relay
      5 800-meter medley relay
  1995-96 AA 6 4x200-meter relay
  1996-97 AA 6 4x100-meter relay
      6 4x200-meter relay
  1998-99 AA 4 4x800-meter relay
  1999-00 AA 9 4x800-meter relay
  2003-04 AA 9 4x100-meter relay
  2008-09 2A 5 4x400-meter relay
  2009-10 2A 9 4x400-meter relay
  2010-11 2A 9 4x200-meter relay
  2011-12 2A 3 4x100-meter relay
      2 4x200-meter relay
      4 4x400-meter relay
  2012-13 2A 4 4x200-meter relay
Bisi Adesida 2003-04 AA 9 4x100-meter relay
Alexis Atkins 2008-09 2A 5 4x400-meter relay
Angie Avery 1994-95 AA 5 800-meter medley relay
      8 4x200-meter relay
  1995-96 AA 6 4x200-meter relay
  1996-97 AA 6 4x100-meter relay
      6 4x200-meter relay
Jamillah Bowman 1995-96 AA 6 4x200-meter relay
  1996-97 AA 6 4x200-meter relay
      6 4x100-meter relay
Ally Broeren 1998-99 AA 4 4x800-meter relay
Allyson Broeren 1999-00 AA 9 4x800-meter relay
Imy Bullock 2008-09 2A 5 4x400-meter relay
  2009-10 2A 9 4x400-meter relay
Brandy Buss 2002-03 AA 4 1600-meter run
Neli Crawford 2009-10 2A 9 4x400-meter relay
Jenny Dorsey 1994-95 AA 8 4x200-meter relay
      5 4x400-meter relay
Stephanie Dueringer 1991-92 AA 8 3200-meter run
  1992-93 AA 8 1600-meter run
      8 3200-meter run
Kaitlyn Eisner-Poor 2003-04 AA 9 4x100-meter relay
Abby Ferguson 1998-99 AA 4 4x800-meter relay
  1999-00 AA 9 4x800-meter relay
Bertha Frazier 2011-12 2A 4 4x400-meter relay
      2 4x200-meter relay
      3 4x100-meter relay
Jewel Goodly 2012-13 2A 4 4x200-meter relay
Avona Greene 2010-11 2A 9 4x200-meter relay
  2011-12 2A 3 4x100-meter relay
      2 4x200-meter relay
  2012-13 2A 4 4x200-meter relay
Sara Gustafson 1996-97 AA 6 4x200-meter relay
Jordan Harris 2006-07 AA 3 discus throw
  2007-08 AA 2 discus throw
Diana Hassell 1994-95 AA 5 4x400-meter relay
      8 4x200-meter relay
      5 800-meter medley relay
Sherraun Hodges 1993-94 AA 6 300-meter low hurdles
Audra Hoerr 2006-07 AA 7 pole vault
Takeisha Hunt 2003-04 AA 9 4x100-meter relay
Danielle Jordan 1995-96 AA 5 shot put
Leigh Anne Kenyon 1998-99 AA 4 4x800-meter relay
  1999-00 AA 9 4x800-meter relay
Deb Kneija 1988-89 AA 7 800-meter run
Olivia Knox 2011-12 2A 2 4x200-meter relay
      4 4x400-meter relay
Kelli Kuhl 1994-95 AA 7t high jump
Cindy Lawrence 1983-84 AA 6t high jump
  1985-86 AA 1 high jump
Kristie Levanti 2000-01 AA 5 400-meter dash
Dominique Lewis 2011-12 2A 4 4x400-meter relay
      3 4x100-meter relay
  2012-13 2A 4 4x200-meter relay
  2013-14 2A 7 200-meter dash
      7 400-meter dash
  2014-15 2A 2 100-meter dash
      2 200-meter dash
Gia Lewis 1994-95 AA 5 800-meter medley relay
      8 4x200-meter relay
  1996-97 AA 6 4x100-meter relay
Amy Lorenc 1995-96 AA 6 4x200-meter relay
  1996-97 AA 6 4x100-meter relay
      6 4x200-meter relay
LaToyah Mason 2010-11 2A 9 4x200-meter relay
  2011-12 2A 3 4x100-meter relay
      4 4x400-meter relay
      2 4x200-meter relay
  2012-13 2A 4 4x200-meter relay
Sharlene McDonald 1995-96 AA 6 4x200-meter relay
Mariah Morrow 2008-09 2A 5 4x400-meter relay
  2009-10 2A 9 4x400-meter relay
Ann Petry 1972-73   4 220-yard dash
      4 100-yard dash
Candy Phillips 1994-95 AA 5 4x400-meter relay
      7t high jump
  1995-96 AA 2 100-meter high hurdles
      4 300-meter low hurdles
      3 high jump
Hannah Ritchey 2010-11 2A 9 4x200-meter relay
Anna Rudolphi 1998-99 AA 4 4x800-meter relay
  1999-00 AA 9 4x800-meter relay
Rebecca Stephen 2008-09 2A 5 4x400-meter relay
Carmen Suchomski 1994-95 AA 5 4x400-meter relay
Paige Tieman 2009-10 2A 9 4x400-meter relay
Leslie Washington 2003-04 AA 9 4x100-meter relay
  2006-07 AA 7 100-meter dash
Tawana Wilder 1994-95 AA 5 800-meter medley relay
Andrea Wise 2010-11 2A 9 4x200-meter relay

Champaign (Central)

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 1977-78 AA 7 880-yard relay
  1978-79 AA 3 880-yard relay
Jani Ensrud 1976-77   3 1-mile run
  1977-78 AA 1 1-mile run
Kristin Hammel 2011-12 2A 8 pole vault
  2012-13 2A 8 pole vault
Kristy Harris 1990-91 AA 4 long jump
Janelle Johnson 1996-97 AA 7 long jump
      7 triple jump
  1997-98 AA 3 triple jump
      8 long jump
Sharon Mainor 2013-14 2A 5 200-meter dash
  2014-15 2A 8 100-meter dash
  2015-16 2A 3 400-meter dash
      2 200-meter dash
Yvonne Oldham 1981-82 AA 6 400-meter dash
Lashonna Taylor 1998-99 AA 5 shot put
Samone' Thompson 2010-11 2A 4 300-meter low hurdles
  2011-12 2A 2 100-meter hurdles
      2 300-meter hurdles
Katie Townsend 1995-96 AA 5 discus throw

Champaign (St. Thomas More)

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 2009-10 1A 8 4x800-meter relay
  2010-11 1A 3 4x400-meter relay
      4 4x800-meter relay
  2011-12 2A 5 4x800-meter relay
  2012-13 1A 2 4x800-meter relay
  2013-14 1A 2 4x800-meter relay
  2014-15 1A 7 4x400-meter relay
  2016-17 1A 4 4x800-meter relay
Kathryn Boyer 2009-10 1A 8 4x800-meter relay
  2010-11 1A 4 4x800-meter relay
      8 pole vault
      3 4x400-meter relay
Jade Brinkoetter 2009-10 1A 8 4x800-meter relay
  2010-11 1A 3 4x400-meter relay
      4 4x800-meter relay
Elizabeth Bristow 2011-12 2A 5 4x800-meter relay
  2012-13 1A 2 4x800-meter relay
      7 triple jump
  2013-14 1A 2 4x800-meter relay
  2014-15 1A 7 4x400-meter relay
Morgan Cinnamon 2016-17 1A 4 4x800-meter relay
Cara Feeney 2004-05 A 5 1600-meter run
  2007-08 A 7 1600-meter run
Gen Harrington 2010-11 1A 3 4x400-meter relay
  2011-12 2A 5 4x800-meter relay
Randa Harshbarger 2010-11 1A 4 4x800-meter relay
  2011-12 2A 5 4x800-meter relay
  2012-13 1A 2 4x800-meter relay
  2013-14 1A 2 4x800-meter relay
Fran Hendrickson 2016-17 1A 4 4x800-meter relay
Marguerite Hendrickson 2014-15 1A 7 4x400-meter relay
      4 800-meter run
  2015-16 1A 8 800-meter run
  2016-17 1A 4 4x800-meter relay
      4 800-meter run
Regan Kelley 2010-11 1A 4 4x800-meter relay
  2011-12 2A 5 4x800-meter relay
  2012-13 1A 2 4x800-meter relay
  2013-14 1A 2 4x800-meter relay
Kaitlin Knowles 2010-11 1A 3 4x400-meter relay
Lucy Rulon 2015-16 1A 2 high jump
Morgan Saunders 2016-17 1A 4 4x800-meter relay
Cathie Seebauer 2014-15 1A 7 4x400-meter relay
Airiana Smith 2014-15 1A 7 4x400-meter relay
Erin Wachtel 2009-10 1A 8 4x800-meter relay
Julia Welle 2012-13 1A 2 4x800-meter relay
  2013-14 1A 2 4x800-meter relay
Theresa Welle 2009-10 1A 8 4x800-meter relay

Charleston

Name Year Class Place Event
Kelsie Abolt 2012-13 2A 6 pole vault
Tawnjai Ames 1995-96 AA 4 discus throw
  1996-97 AA 6 shot put
Carol Chapman 1983-84 AA 7 800-meter run
Jonica Craft 1994-95 AA 8 long jump
Kim Double 1988-89 AA 5t high jump
  1990-91 AA 4 high jump
Sarah Flight 2016-17 2A 2 high jump
Molly Jackson 1985-86 AA 3 3200-meter run
Becky Kaiser 1974-75   3 50-yard dash
  1975-76   3 long jump
      2 100-yard dash
  1977-78 AA 4 100-yard dash
      3 long jump
Sheila Lenihan 1984-85 AA 3 100-meter low hurdles
  1985-86 AA 6 300-meter low hurdles
Paige Minor 2016-17 2A 8 high jump
Grace Oetting 2014-15 2A 9 3200-meter run
Holly Percy 1989-90 AA 7 shot put
Morgan Sherwood 2015-16 2A 6 discus throw
      9 triple jump
Janet Steele 1976-77   4 2-mile run
  1978-79 AA 7 2-mile run
Makenna Wilson 2016-17 2A 8 shot put
      3 discus throw

Chatham (Glenwood)

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 2008-09 2A 8 4x400-meter relay
      2 4x200-meter relay
  2009-10 2A 4 4x100-meter relay
  2010-11 2A 9 4x100-meter relay
  2012-13 2A 5 4x100-meter relay
      7 4x800-meter relay
  2014-15 2A 8 4x200-meter relay
      8 4x100-meter relay
Elle Alexander 2013-14 2A 7 discus throw
  2014-15 2A 1 discus throw
Kirsten Aydt 2012-13 2A 7 4x800-meter relay
Marchay Bell 2008-09 2A 2 4x200-meter relay
      8 4x400-meter relay
Amber Chrans 1993-94 AA 2 high jump
Rachel Crowley 2012-13 2A 7 4x800-meter relay
Diana Defoe 2008-09 2A 2 4x200-meter relay
      6 100-meter high hurdles
Jazmin Jackson 2009-10 2A 4 4x100-meter relay
      8 200-meter dash
  2010-11 2A 9 4x100-meter relay
      7 100-meter dash
  2011-12 2A 8 100-meter dash
  2012-13 2A 5 4x100-meter relay
      5 100-meter dash
      6 400-meter dash
Haley Johnson 2012-13 2A 7 4x800-meter relay
Crystal Lee 2009-10 2A 4 4x100-meter relay
  2010-11 2A 9 4x100-meter relay
Mackenzie McClintock 2011-12 2A 5 long jump
  2012-13 2A 5 4x100-meter relay
  2014-15 2A 8 4x100-meter relay
      8 4x200-meter relay
Kelly McMahon 2008-09 2A 8 4x400-meter relay
Lynn McMillan 1983-84 AA 2 high jump
  1984-85 AA 8 high jump
      8 100-meter low hurdles
Kayla Miller 2008-09 2A 8 4x400-meter relay
Malina Murphy 2009-10 2A 4 4x100-meter relay
      8 100-meter dash
  2010-11 2A 9 4x100-meter relay
  2012-13 2A 5 4x100-meter relay
Staci Nelson 2003-04 AA 7 1600-meter run
Astrid Osborne 2008-09 2A 2 4x200-meter relay
Joanne Perry 1979-80 AA 3 1600-meter run
Erica Rideout 2012-13 2A 7 4x800-meter relay
  2014-15 2A 7 800-meter run
Erin Roesch 2014-15 2A 8 4x200-meter relay
      8 4x100-meter relay
Lindsay Rogers 2012-13 2A 9 3200-meter run
Marissa Stafford 2008-09 2A 2 4x200-meter relay
      8 4x400-meter relay
  2009-10 2A 4 4x100-meter relay
  2010-11 2A 9 4x100-meter relay
Sarah Swain 2000-01 AA 2 800-meter run
Lexie Weakly 2014-15 2A 8 4x200-meter relay
Hillary Werth 2001-02 AA 7 high jump
      4 400-meter dash
      7 200-meter dash
  2002-03 AA 7 high jump
  2003-04 AA 1 100-meter high hurdles
      3 300-meter low hurdles
      2 long jump
Alicia Windisch 2012-13 2A 5 4x100-meter relay
  2014-15 2A 8 4x100-meter relay
Alison Woerner 2014-15 2A 8 4x100-meter relay
      8 4x200-meter relay
      7 long jump
  2015-16 3A 4 long jump
  2016-17 3A 3 long jump
Jenny Wood 1991-92 AA 8 300-meter low hurdles

Chatsworth

Name Year Class Place Event
Rebecca Weber 1980-81 A 1 long jump
  1982-83 A 1 long jump

Chester

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 1986-87 A 8 4x100-meter relay
  1988-89 A 8 800-meter medley relay
  1991-92 A 4 4x400-meter relay
  1996-97 A 7 800-meter medley relay
  2013-14 1A 5 4x100-meter relay
  2014-15 1A 8 4x200-meter relay
      9 4x100-meter relay
Mikayla Atchison 2014-15 1A 8 4x200-meter relay
Morgan Atchison 2014-15 1A 9 4x100-meter relay
  2015-16 1A 6 300-meter low hurdles
  2016-17 1A 4 100-meter high hurdles
      2 300-meter low hurdles
Sarah Bindel 2012-13 1A 2 300-meter low hurdles
  2013-14 1A 5 4x100-meter relay
      4 300-meter low hurdles
      4 100-meter high hurdles
Rachel Clendenin 2013-14 1A 5 4x100-meter relay
  2014-15 1A 9 4x100-meter relay
      8 4x200-meter relay
Vena Clendenin 1992-93 A 5 300-meter low hurdles
Brittany Heins 1999-00 A 6 high jump
Dani Helmers 2007-08 A 2 shot put
  2008-09 1A 6 shot put
Crystal Juenger 1996-97 A 7 800-meter medley relay
Lauren Kerkhover 1996-97 A 7 800-meter medley relay
Jennifer Knowles 1996-97 A 7 800-meter medley relay
Maribeth Lawrence 2013-14 1A 5 4x100-meter relay
Cherree Miller 2014-15 1A 8 4x200-meter relay
      9 4x100-meter relay
Sarah Platt 1995-96 A 8 300-meter low hurdles
  1996-97 A 7 800-meter medley relay
Jessica Roth 1999-00 A 7 triple jump
  2000-01 A 3 long jump
McKenzi Rucker 2013-14 1A 5 4x100-meter relay
  2014-15 1A 9 4x100-meter relay
      8 4x200-meter relay

Chicago (Aquinas)

Name Year Class Place Event
Brigette Jones 1977-78 AA 7 100-yard dash
      4 220-yard dash
  1979-80 AA 2 100-meter dash
  1980-81 AA 3 100-meter dash
      2 200-meter dash

Chicago (Brooks)

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 2011-12 2A 7 4x100-meter relay
  2013-14 2A 3 4x200-meter relay
      5 4x100-meter relay
  2014-15 2A 7 4x200-meter relay
  2016-17 2A 3 4x200-meter relay
Jaleya Bell 2013-14 2A 3 4x200-meter relay
      5 4x100-meter relay
  2014-15 2A 7 4x200-meter relay
Imani Carothers 2014-15 2A 7 4x200-meter relay
      1 100-meter high hurdles
  2015-16 2A 1 long jump
      1 triple jump
      1 100-meter high hurdles
  2016-17 2A 3 4x200-meter relay
      1 100-meter high hurdles
      1 triple jump
      2 long jump
Sabria Croom 2016-17 2A 3 4x200-meter relay
Jasmine Elliott 2013-14 2A 5 4x100-meter relay
      3 4x200-meter relay
Tamara Jones 2011-12 2A 7 4x100-meter relay
Ebony McClendon 2010-11 2A 4 100-meter dash
  2011-12 2A 7 4x100-meter relay
      5 100-meter dash
  2012-13 2A 4 100-meter dash
      4 200-meter dash
  2013-14 2A 3 4x200-meter relay
      2 100-meter dash
      5 4x100-meter relay
      2 200-meter dash
Anisa Muhammad 2011-12 2A 7 4x100-meter relay
Sariaya Phillips 2011-12 2A 7 4x100-meter relay
  2013-14 2A 5 4x100-meter relay
      3 4x200-meter relay
      5 300-meter low hurdles
Tesa Roberts 2016-17 2A 3 4x200-meter relay
Ke'niya Smith 2014-15 2A 7 4x200-meter relay
  2016-17 2A 3 4x200-meter relay
Whitney Ward 2014-15 2A 7 4x200-meter relay
      2 300-meter low hurdles
  2015-16 2A 7 200-meter dash
      9 100-meter high hurdles

Chicago (C. Hope Academy)

Name Year Class Place Event
Bri Branch 2012-13 1A 5 100-meter dash

Chicago (C. Vocational)

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 1974-75   7 440-yard relay
      8 880-yard relay
  1975-76   8 880-yard relay
Angie Menson 1979-80 AA 6 100-meter dash
      5 200-meter dash
Zelda Turner 1973-74   6 80-yard low hurdles
      6 110-yard low hurdles

Chicago (Calumet)

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 1973-74   8 440-yard relay
  1974-75   2 880-yard relay
      1 440-yard relay
  1975-76   1 880-yard relay
      1 440-yard relay
  1976-77   1 1-mile relay
  1977-78 AA 6 1-mile relay
  1978-79 AA 8 880-yard relay
      7 880-yard medley relay
      3 1-mile relay
Ellanor Agee 1974-75   5 80-yard low hurdles
      5 100-yard dash
Marla Austin 1976-77   1 1-mile relay
Annette Baxter 1975-76   1 440-yard relay
      1 880-yard relay
Gwendolyn Bush 1973-74   2 220-yard dash
      8 100-yard dash
  1974-75   2 100-yard dash
      4 220-yard dash
      1 440-yard relay
Phyllis Evans 1976-77   1 1-mile relay
Kathy Fortenberry 1976-77   1 1-mile relay
Gretchen Grier 1978-79 AA 6 880-yard run
Angela Griffin 1974-75   1 440-yard relay
  1975-76   1 440-yard relay
      1 880-yard relay
      5 100-yard dash
Brenda Gulledge 1974-75   7 220-yard dash
  1975-76   1 220-yard dash
      1 880-yard relay
      1 440-yard relay
Linda Gulledge 1974-75   1 440-yard relay
  1975-76   1 440-yard relay
      1 880-yard relay
      4 220-yard dash
Rowelonda Hooks 1974-75   1 440-yard relay
Lorraine Wellington 1976-77   1 1-mile relay
  1978-79 AA 4 880-yard run

Chicago (Carver)

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 1986-87 AA 1 4x200-meter relay
      7 4x100-meter relay
Antonita Brown 1986-87 AA 1 4x200-meter relay
Edna Dobbs 1973-74   7 110-yard low hurdles
Lamonica Holden 1986-87 AA 1 4x200-meter relay
Latrena Holden 1985-86 AA 8 100-meter dash
  1986-87 AA 1 4x200-meter relay
Rose Jackson 1986-87 AA 1 4x200-meter relay
Sandra Milliner 1975-76   1 100-yard dash

Chicago (CICS/Longwood)

Name Year Class Place Event
Briyanna Desrosiers 2011-12 1A 4 200-meter dash
      7 100-meter dash

Chicago (Clemente)

Name Year Class Place Event
Phyllis McAllister 1975-76   3 110-yard low hurdles
  1976-77   2 110-yard low hurdles
      5 80-yard low hurdles
  1977-78 AA 4 220-yard low hurdles
      2 110-yard low hurdles
  1978-79 AA 5 110-yard low hurdles

Chicago (Collins)

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 1983-84 AA 6 4x200-meter relay
      6 800-meter medley relay
Vera Larry 1983-84 AA 4 200-meter dash
  1984-85 AA 4 100-meter dash
      2 200-meter dash
Nickole Penner 1983-84 AA 5 400-meter dash

Chicago (Corliss)

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 1976-77   8 880-yard relay
  1981-82 AA 8 4x200-meter relay
Joyce Horton 1982-83 AA 7 100-meter dash
      7 200-meter dash
  1983-84 AA 7 200-meter dash
      5 100-meter dash
Toyia Thompson 1981-82 AA 2 100-meter low hurdles

Chicago (De La Salle)

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 2014-15 2A 9 4x200-meter relay
Kaitlyn Bright 2014-15 2A 9 4x200-meter relay
Jada Price 2014-15 2A 9 4x200-meter relay
Jaimie Robinson 2013-14 2A 2 triple jump
  2014-15 2A 9 4x200-meter relay
      1 triple jump
Kaitlyn Thrash 2016-17 2A 8 400-meter dash
Kinnidi Warfield 2014-15 2A 9 4x200-meter relay

Chicago (Dunbar)

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 1977-78 AA 4 880-yard relay
      3 880-yard medley relay
      1 440-yard relay
  1984-85 AA 5 4x400-meter relay
Sonya Brown 1979-80 AA 3 100-meter dash
Karen Caldwell 1977-78 AA 1 440-yard relay
Reba Conda 1973-74   7 220-yard dash
  1974-75   2 440-yard dash
      1 220-yard dash
  1975-76   7 440-yard dash
Arlene McClain 1979-80 AA 7 100-meter low hurdles
      6 long jump
Anice Noble 1984-85 AA 5 100-meter dash
  1985-86 AA 1 200-meter dash
      2 100-meter dash
Desiree Pritchett 1977-78 AA 1 100-yard dash
      3 220-yard dash
      1 440-yard relay
Jenean Sorrells 1983-84 AA 5 800-meter run
  1984-85 AA 7 800-meter run
Delhia Williams 1977-78 AA 1 440-yard relay
Diane Williams 1975-76   8 100-yard dash
  1977-78 AA 8 220-yard dash
      2 100-yard dash
      1 440-yard relay
  1978-79 AA 1 100-yard dash
      1 220-yard dash
Rashidah Williams 2011-12 3A 8 long jump

Chicago (DuSable)

Name Year Class Place Event
Patricia Johnson 1976-77   1 long jump
  1977-78 AA 5 high jump
      1 long jump

Chicago (Fenger)

Name Year Class Place Event
Khadijah Conda 1994-95 AA 1 400-meter dash
  1995-96 AA 3 400-meter dash
Peach Payne 1976-77   5 440-yard dash
  1977-78 AA 7 440-yard dash
Cheryl Turner 1973-74   8 high jump
  1974-75   7 high jump

Chicago (Good Counsel)

Name Year Class Place Event
Jessica Fouché 1998-99 AA 5 400-meter dash
  1999-00 AA 8 200-meter dash
      2 400-meter dash
  2000-01 AA 1 200-meter dash
      1 400-meter dash
      1 100-meter dash

Chicago (Gordon Tech)

Name Year Class Place Event
Regina George 2006-07 AA 4 800-meter run

Chicago (Harlan)

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 1976-77   5 440-yard relay
  1979-80 AA 8 4x100-meter relay
Rhonda Strong 1988-89 AA 8 400-meter dash
Janice Thomas 1977-78 AA 6 100-yard dash

Chicago (Harper)

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 2005-06 AA 7 4x200-meter relay
Danielle Brookins 2005-06 AA 7 4x200-meter relay
Ida Knight 2005-06 AA 7 4x200-meter relay
Tasha Pointer 2005-06 AA 7 4x200-meter relay
      8 100-meter dash
Brandy Wright 2005-06 AA 7 4x200-meter relay

Chicago (Harrison)

Name Year Class Place Event
Deborah Moses 1973-74   1 50-yard dash
      1 80-yard low hurdles

Chicago (Hirsch)

Name Year Class Place Event
Linda Wilson 1973-74   2 50-yard dash
      3 100-yard dash

Chicago (Holy Trinity)

Name Year Class Place Event
Caretha Carroll 2000-01 A 8 200-meter dash
Natasha Robinson 1994-95 A 2 100-meter high hurdles

Chicago (Hubbard)

Name Year Class Place Event
Lisa Nanesta 1976-77   6 440-yard dash
      4 880-yard run

Chicago (Hyde Park)

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 1979-80 AA 3 800-meter medley relay
      5 4x400-meter relay
  1981-82 AA 2 800-meter medley relay
Faye Barrett 1981-82 AA 4 100-meter low hurdles
Alma Black 1981-82 AA 7 100-meter dash
      8 200-meter dash
Dominique Evans 2001-02 AA 8 100-meter dash
Laura Ford 1982-83 AA 3 400-meter dash
Sha 'Rone Greenlaw 2010-11 3A 6 300-meter low hurdles

Chicago (Julian)

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 1985-86 AA 8 800-meter medley relay
Diana Brown 1985-86 AA 3 400-meter dash

Chicago (Kenwood)

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 1973-74   7 880-yard relay
  1974-75   4 880-yard relay
  1981-82 AA 8 4x400-meter relay
  1999-00 AA 2 4x200-meter relay
      3 4x100-meter relay
  2000-01 AA 3 4x100-meter relay
  2016-17 3A 3 4x100-meter relay
Stephanie Baez 1999-00 AA 2 4x200-meter relay
      3 4x100-meter relay
Brea Bradford 2016-17 3A 3 4x100-meter relay
Jennifer Britton 2000-01 AA 3 4x100-meter relay
Kawanna Brooks 2008-09 2A 2 long jump
      3 100-meter high hurdles
      2 triple jump
Aja Clark 1998-99 AA 8 100-meter dash
  1999-00 AA 7 100-meter dash
      3 4x100-meter relay
      2 4x200-meter relay
  2000-01 AA 3 4x100-meter relay
      3 100-meter dash
      5 200-meter dash
  2001-02 AA 9 100-meter dash
Dhiaa Dean 2010-11 2A 4 800-meter run
  2011-12 3A 3 800-meter run
Ali-Charese Johnson 1999-00 AA 2 4x200-meter relay
      3 4x100-meter relay
Zakiya Johnson 2016-17 3A 3 4x100-meter relay
Sydney Jones 2015-16 3A 8 long jump
Sara Logan 2000-01 AA 3 4x100-meter relay
Jacqueline Malone 1979-80 AA 8 400-meter dash
  1980-81 AA 4 400-meter dash
  1981-82 AA 2 400-meter dash
Imari Mason 2007-08 AA 9 long jump
Tiffany Miller 1999-00 AA 2 4x200-meter relay
      3 4x100-meter relay
Brandi Patterson 2016-17 3A 3 4x100-meter relay
Tanisha Ramey 2000-01 AA 3 4x100-meter relay
Yahzuri Zebulun 2016-17 3A 3 4x100-meter relay

Chicago (King)

Name Year Class Place Event
Antoinette Brodanex 1980-81 AA 7 200-meter dash
      7 100-meter dash
Farrah Phelps 2016-17 2A 9 100-meter dash

Chicago (Lane)

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 1976-77   4 880-yard relay
      6 440-yard relay
  1977-78 AA 7 880-yard medley relay
  1986-87 AA 3 800-meter medley relay
  1991-92 AA 7 4x400-meter relay
  2004-05 AA 4 4x200-meter relay
      3 4x100-meter relay
  2012-13 3A 4 4x400-meter relay
  2013-14 3A 6 4x400-meter relay
  2014-15 3A 7 4x400-meter relay
Anna Baltudis 2014-15 3A 7 4x400-meter relay
  2015-16 3A 6 300-meter low hurdles
  2016-17 3A 5 300-meter low hurdles
Sherlanda Brooks 1985-86 AA 5 400-meter dash
  1986-87 AA 4 400-meter dash
Jackie Bynes 2012-13 3A 4 4x400-meter relay
Anita Coleman 1980-81 AA 7 long jump
Cailin Considine 2014-15 3A 7 4x400-meter relay
Carina Coss 2012-13 3A 4 4x400-meter relay
Imani Davis 2012-13 3A 4 4x400-meter relay
  2013-14 3A 6 4x400-meter relay
  2014-15 3A 7 4x400-meter relay
      4 800-meter run
  2015-16 3A 3 800-meter run
Rosalyn Dunlap 1977-78 AA 8 440-yard dash
  1978-79 AA 3 440-yard dash
Jazmyne Durrah 2009-10 3A 9 discus throw
  2010-11 3A 9 discus throw
Michelle Giampapa 1983-84 AA 6 3200-meter run
      6 1600-meter run
  1984-85 AA 2 1600-meter run
Janice Johnson 1981-82 AA 8 shot put
Alex Martel 2012-13 3A 4 4x400-meter relay
Alexandra Martel 2013-14 3A 6 4x400-meter relay
      3 800-meter run
Sabrina Matias 2013-14 3A 7 300-meter low hurdles
  2014-15 3A 7 4x400-meter relay
      8 300-meter low hurdles
Morgan Monroe 2006-07 AA 4 300-meter low hurdles
  2007-08 AA 3 300-meter low hurdles
Roisin Mulkerrins 2013-14 3A 6 4x400-meter relay
Idia Omogiate 2008-09 3A 9 100-meter dash
Angela Payne 1992-93 AA 4 1600-meter run
      6 3200-meter run
Jaleesa Pierre 2004-05 AA 3 4x100-meter relay
      4 4x200-meter relay
Joanna Podosek 2013-14 3A 6 4x400-meter relay
Jessica Rodriguez 2004-05 AA 4 4x200-meter relay
      3 4x100-meter relay
Aleah Severin 2004-05 AA 3 4x100-meter relay
      4 4x200-meter relay
Cyntria Street 1992-93 AA 5 400-meter dash
Stephanie Williams 2004-05 AA 4 4x200-meter relay
      3 4x100-meter relay
      8 200-meter dash
Margie Zimoch 2006-07 AA 9 long jump

Chicago (Latin)

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 2011-12 1A 4 4x100-meter relay
Alice Baumgartner 2004-05 A 6 800-meter run
Julia Buford 2009-10 1A 2 3200-meter run
      9 1600-meter run
Camille Coklow 2011-12 1A 4 4x100-meter relay
      3 100-meter dash
Alessandra Foresti 2011-12 1A 4 4x100-meter relay
Kristina Harris 2011-12 1A 4 4x100-meter relay
Olivia Huzenis 2011-12 1A 4 4x100-meter relay
Leslie Johnson 1985-86 A 8 200-meter dash
      8 100-meter dash
Abigail Nadler 2014-15 2A 7 1600-meter run
Chris Trevino 1987-88 A 8 1600-meter run
      2 3200-meter run
  1988-89 A 3 1600-meter run
      3 3200-meter run

Chicago (Lincoln Park)

Name Year Class Place Event
Ashli Creal 1999-00 AA 9 100-meter dash

Chicago (Lindblom)

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 1977-78 AA 3 880-yard relay
  1978-79 AA 4 440-yard relay
      2 880-yard relay
  2016-17 2A 9 4x200-meter relay
Sharon Carroll 1975-76   3 high jump
  1976-77   1 high jump
Shaheeda Dade 2016-17 2A 6 800-meter run
Shadiya Ewing 2016-17 2A 9 4x200-meter relay
Hannah Glass 2016-17 2A 9 4x200-meter relay
Juanita Hardin 1978-79 AA 3 100-yard dash
Stacia Humphrey 2016-17 2A 9 4x200-meter relay
Loretta Ivery 1976-77   4 100-yard dash
  1977-78 AA 6 220-yard dash
Treasure Keyes 2016-17 2A 9 4x200-meter relay
      6 100-meter dash
Shamier Little 2009-10 2A 8 100-meter high hurdles
      4 200-meter dash
      4 400-meter dash
  2010-11 2A 1 400-meter dash
      1 100-meter low hurdles
      3 200-meter dash
  2011-12 2A 2 200-meter dash
      1 300-meter hurdles
      1 400-meter dash
      1 100-meter hurdles
  2012-13 2A 1 200-meter dash
      2 300-meter low hurdles
      1 400-meter dash
      1 100-meter high hurdles

Chicago (Luther North)

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 1973-74   6t 440-yard relay
  1986-87 A 7 4x800-meter relay
  1988-89 A 6 4x800-meter relay
  1989-90 A 7 4x800-meter relay
  1990-91 A 8 4x800-meter relay
  2014-15 1A 1 4x200-meter relay
      1 4x100-meter relay
  2015-16 1A 3 4x100-meter relay
      1 4x200-meter relay
  2016-17 1A 1 4x100-meter relay
Ariel Allen 2014-15 1A 1 4x100-meter relay
  2015-16 1A 1 4x200-meter relay
      3 4x100-meter relay
Kayla Armstrong 2014-15 1A 1 4x100-meter relay
      1 4x200-meter relay
  2015-16 1A 3 4x100-meter relay
      1 4x200-meter relay
  2016-17 1A 1 4x100-meter relay
      1 400-meter dash
      4 200-meter dash
      2 100-meter dash
Natasha Bernett 2015-16 1A 7 300-meter low hurdles
      5 100-meter high hurdles
  2016-17 1A 5 100-meter high hurdles
      1 300-meter low hurdles
      1 4x100-meter relay
      5 triple jump
Cameron Boone 2016-17 1A 1 4x100-meter relay
Heather Campbell 1994-95 A 4 long jump
  1995-96 A 4 triple jump
Tracy Fleischhacker 1998-99 A 7 1600-meter run
  2000-01 A 2 3200-meter run
      3 1600-meter run
Latrice Goodman 1989-90 A 6 200-meter dash
Marisa Gora 1994-95 A 5 1600-meter run
Britta Helwig 2005-06 A 9 3200-meter run
Kayla Horne 2014-15 1A 1 4x200-meter relay
      1 4x100-meter relay
  2015-16 1A 1 4x200-meter relay
      3 4x100-meter relay
Jodi Kuehm 1973-74   4 long jump
Ilse Messner 1989-90 A 7 800-meter run
Ariel Shumaker 2014-15 1A 9 shot put
Stephanie Simpson 2008-09 1A 4 1600-meter run
  2009-10 1A 4 3200-meter run
  2010-11 1A 4 1600-meter run
Julie Stahlecker 1984-85 A 2 3200-meter run
      6 1600-meter run
  1985-86 A 2 1600-meter run
      1 3200-meter run
Healy Thompson 1998-99 A 7 shot put
Kaja Vaughns 2014-15 1A 1 4x200-meter relay
Jada Williams 2014-15 1A 1 4x200-meter relay
      5 100-meter dash
      1 4x100-meter relay
  2015-16 1A 1 4x200-meter relay
      3 4x100-meter relay
      6 200-meter dash
  2016-17 1A 1 4x100-meter relay
      7 200-meter dash
      8 100-meter dash

Chicago (Luther South)

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 1982-83 A 3 4x100-meter relay
      1 4x200-meter relay
  1985-86 A 1 4x100-meter relay
      2 800-meter medley relay
      2 4x200-meter relay
  1986-87 A 3 4x200-meter relay
      3 800-meter medley relay
      6 4x400-meter relay
  1988-89 A 3 4x100-meter relay
  1989-90 A 8 800-meter medley relay
      8 4x100-meter relay
  1993-94 A 2 4x100-meter relay
Menyett Baker 1991-92 A 6 long jump
Latonya Bates 1985-86 A 3 100-meter low hurdles
      1 4x100-meter relay
  1986-87 A 4t 100-meter low hurdles
Keva Bryant 1988-89 A 5 100-meter high hurdles
Rhonda Calhoun 1985-86 A 1 4x100-meter relay
Bridgette Cartwright 1980-81 A 2 200-meter low hurdles
      1 100-meter low hurdles
  1981-82 A 4 100-meter low hurdles
  1982-83 A 3 200-meter low hurdles
      3 100-meter low hurdles
      1 4x200-meter relay
Iris Dalton 1985-86 A 1 4x100-meter relay
Remel Duncan 1985-86 A 5 discus throw
      1 shot put
Latoyia Haynes 1985-86 A 6 100-meter dash
      1 4x100-meter relay
  1986-87 A 2 100-meter dash
      3 200-meter dash
Marcy Hoffman 1985-86 A 2 400-meter dash
  1986-87 A 1 400-meter dash
  1987-88 A 1 long jump
      2 400-meter dash
      2 200-meter dash
      1 100-meter dash
  1988-89 A 1 100-meter dash
      1 200-meter dash
      2 long jump
April Jordan 1990-91 A 7 100-meter dash
Lynn Lockett 1982-83 A 1 4x200-meter relay
Audrey Marrocco 1973-74   6 50-yard dash
      6 100-yard dash
  1974-75   6 50-yard dash
      3 long jump
Monique Odom 1983-84 A 4 100-meter low hurdles
  1984-85 A 7 100-meter low hurdles
Charsa Palamore 1986-87 A 6 shot put
Germelina Rambo 1982-83 A 1 4x200-meter relay
Melvina Witherspoon 1979-80 A 2 100-meter dash
  1980-81 A 3 100-meter dash
      5 200-meter dash
  1981-82 A 4 100-meter dash
      7 200-meter dash
  1982-83 A 2 200-meter dash
      1 100-meter dash
      1 4x200-meter relay

Chicago (Maria)

Name Year Class Place Event
Yvonne Cossentino 1980-81 AA 4t long jump
Maureen Murphy 1989-90 AA 8 high jump

Chicago (Marist)

Name Year Class Place Event
Lauren Haberkorn 2005-06 AA 2 3200-meter run
Brittany Holst 2010-11 3A 8 pole vault

Chicago (Mather)

Name Year Class Place Event
Shani Brown 1997-98 AA 3 shot put
  1998-99 AA 4 shot put
Kellion Gordon 2008-09 3A 4 100-meter dash
      2 200-meter dash
Rebecca Odusola 2016-17 3A 9 800-meter run

Chicago (Morgan Park)

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 1976-77   5 880-yard relay
      4 880-yard medley relay
  1977-78 AA 5 880-yard relay
      4 880-yard medley relay
      4 440-yard relay
  1984-85 AA 6 800-meter medley relay
  1989-90 AA 4 4x100-meter relay
  1990-91 AA 8 800-meter medley relay
      1 4x100-meter relay
  1991-92 AA 3 4x400-meter relay
      3 800-meter medley relay
      4 4x100-meter relay
      2 4x200-meter relay
  1992-93 AA 1 4x400-meter relay
      2 4x100-meter relay
  1993-94 AA 1 4x400-meter relay
      6 4x100-meter relay
      1 800-meter medley relay
      2 4x200-meter relay
  1994-95 AA 1 4x400-meter relay
      2 800-meter medley relay
      1 4x100-meter relay
      4 4x200-meter relay
  1995-96 AA 1 4x100-meter relay
      1 800-meter medley relay
      1 4x400-meter relay
      1 4x200-meter relay
  1996-97 AA 2 4x400-meter relay
      1 800-meter medley relay
      1 4x100-meter relay
  1997-98 AA 4 4x200-meter relay
      4 4x100-meter relay
      7 800-meter medley relay
      5 4x400-meter relay
  1998-99 AA 1 4x400-meter relay
      2 4x100-meter relay
      3 800-meter medley relay
      1 4x200-meter relay
  1999-00 AA 2 4x400-meter relay
      1 4x100-meter relay
      2 800-meter medley relay
      1 4x200-meter relay
  2000-01 AA 1 4x100-meter relay
      2 4x200-meter relay
      1 4x400-meter relay
  2001-02 AA 1 4x400-meter relay
      1 4x100-meter relay
      1 4x200-meter relay
      1 800-meter medley relay
  2002-03 AA 7 800-meter medley relay
      3 4x100-meter relay
      2 4x200-meter relay
      3 4x400-meter relay
  2003-04 AA 3 4x100-meter relay
      5 4x200-meter relay
      7 800-meter medley relay
      8 4x400-meter relay
  2004-05 AA 4 4x100-meter relay
      1 4x200-meter relay
      9 4x400-meter relay
      5 800-meter medley relay
  2006-07 AA 8 4x100-meter relay
  2008-09 3A 2 4x400-meter relay
      6 4x100-meter relay
  2009-10 3A 4 4x400-meter relay
      3 4x100-meter relay
  2010-11 2A 1 4x100-meter relay
      1 4x200-meter relay
      2 4x400-meter relay
  2012-13 2A 9 4x200-meter relay
  2013-14 2A 7 4x200-meter relay
  2014-15 2A 1 4x400-meter relay
      1 4x200-meter relay
      1 4x100-meter relay
  2015-16 2A 6 4x100-meter relay
      3 4x200-meter relay
  2016-17 2A 4 4x100-meter relay
      5 4x200-meter relay
Keyatta Alexander 1994-95 AA 2 800-meter medley relay
      1 4x100-meter relay
Morgan Alexander 2002-03 AA 7 800-meter medley relay
      3 4x400-meter relay
      2 4x200-meter relay
Alexandria Anderson 2001-02 AA 1 long jump
      1 4x100-meter relay
      1 200-meter dash
      1 100-meter dash
  2002-03 AA 2 4x200-meter relay
      2 long jump
      1 200-meter dash
      1 100-meter dash
  2003-04 AA 1 400-meter dash
      1 200-meter dash
      1 100-meter dash
      1 long jump
  2004-05 AA 1 400-meter dash
      1 200-meter dash
      1 100-meter dash
      1 long jump
Rukeah Bailey 1996-97 AA 1 800-meter medley relay
      2 4x400-meter relay
  1997-98 AA 4 4x200-meter relay
      4 4x100-meter relay
      7 800-meter medley relay
  1998-99 AA 1 4x200-meter relay
Nyasia Bolden 2010-11 2A 2 4x400-meter relay
      5 400-meter dash
      1 4x100-meter relay
Bethany Brent 1994-95 AA 1 4x100-meter relay
      8 100-meter dash
      6 200-meter dash
  1995-96 AA 1 4x200-meter relay
      1 4x100-meter relay
      4 200-meter dash
      2 100-meter dash
Kirsten Bryant 2008-09 3A 6 4x100-meter relay
      2 4x400-meter relay
  2009-10 3A 4 4x400-meter relay
      3 4x100-meter relay
Ayana Butler 1990-91 AA 1 4x100-meter relay
Tonika Calahan 2002-03 AA 3 4x400-meter relay
      7 800-meter medley relay
  2003-04 AA 5 4x200-meter relay
      8 4x400-meter relay
      7 800-meter medley relay
Etienne Chaplin 2000-01 AA 2 4x200-meter relay
  2001-02 AA 7 100-meter high hurdles
      7 300-meter low hurdles
      8 triple jump
  2002-03 AA 6 100-meter high hurdles
      5 300-meter low hurdles
      3 4x400-meter relay
  2003-04 AA 4 100-meter high hurdles
      4 300-meter low hurdles
      8 4x400-meter relay
Tytiana Coats 2012-13 2A 9 4x200-meter relay
Jamille Curry 1997-98 AA 5 4x400-meter relay
Saran Dunmore 1992-93 AA 4 300-meter low hurdles
Nyala Eddings 2008-09 3A 2 4x400-meter relay
  2009-10 3A 4 4x400-meter relay
Tiffany Edwards 2006-07 AA 8 4x100-meter relay
Aja Evans 2002-03 AA 7 800-meter medley relay
      3 4x100-meter relay
  2003-04 AA 7 100-meter dash
      5 4x200-meter relay
      3 4x100-meter relay
  2004-05 AA 7 shot put
      4 4x100-meter relay
      1 4x200-meter relay
      4 100-meter dash
  2005-06 AA 5 shot put
Elexis Fairley 2009-10 3A 3 4x100-meter relay
      8 100-meter dash
  2010-11 2A 1 4x100-meter relay
      1 4x200-meter relay
      3 100-meter dash
      8 200-meter dash
  2012-13 2A 9 4x200-meter relay
      6 200-meter dash
      2 100-meter dash
Kelsey Ferguson 2013-14 2A 5 400-meter dash
Allisa Gilliean 1992-93 AA 7 400-meter dash
  1993-94 AA 1 400-meter dash
      1 4x400-meter relay
Markeitha Gray 1994-95 AA 1 4x100-meter relay
      3 100-meter dash
      2 200-meter dash
  1995-96 AA 1 4x100-meter relay
      1 800-meter medley relay
      1 4x400-meter relay
      4 400-meter dash
Breonna Green 2008-09 3A 2 4x400-meter relay
  2009-10 3A 4 4x400-meter relay
  2010-11 2A 1 4x200-meter relay
      2 4x400-meter relay
Melissa Green 1993-94 AA 1 800-meter medley relay
  1994-95 AA 2 800-meter medley relay
      4 4x200-meter relay
  1995-96 AA 1 4x400-meter relay
      1 800-meter medley relay
      1 4x200-meter relay
      1 4x100-meter relay
Lee-Po Hall 1993-94 AA 1 800-meter medley relay
      1 4x400-meter relay
      4 300-meter low hurdles
  1994-95 AA 3 100-meter high hurdles
      3 300-meter low hurdles
      1 4x400-meter relay
Chiffon Harris 1994-95 AA 1 4x100-meter relay
      4 4x200-meter relay
      2 800-meter medley relay
  1995-96 AA 1 4x100-meter relay
      1 4x200-meter relay
      8 100-meter dash
  1996-97 AA 1 4x100-meter relay
      1 800-meter medley relay
Rainasia Harris 2014-15 2A 1 4x100-meter relay
      1 4x200-meter relay
      1 4x400-meter relay
  2015-16 2A 6 4x100-meter relay
      3 4x200-meter relay
Ebonie Hawthorne 1996-97 AA 1 4x100-meter relay
      2 4x400-meter relay
  1997-98 AA 5 4x400-meter relay
      7 800-meter medley relay
  1998-99 AA 1 4x400-meter relay
      3 800-meter medley relay
Jordan Heath 2002-03 AA 3 4x400-meter relay
      2 4x200-meter relay
  2003-04 AA 3 4x100-meter relay
      5 4x200-meter relay
      8 4x400-meter relay
      7 800-meter medley relay
  2004-05 AA 4 4x100-meter relay
      9 4x400-meter relay
Regine Hoover 2012-13 2A 9 4x200-meter relay
Teneka Horton 1994-95 AA 1 4x400-meter relay
  1995-96 AA 1 4x400-meter relay
      5 400-meter dash
  1996-97 AA 4 400-meter dash
      2 4x400-meter relay
      1 800-meter medley relay
Ariel Hughes 1998-99 AA 1 4x400-meter relay
  1999-00 AA 2 4x400-meter relay
      1 4x200-meter relay
      2 800-meter medley relay
      1 4x100-meter relay
  2000-01 AA 1 4x400-meter relay
  2001-02 AA 1 4x400-meter relay
Tausha Hunter 1992-93 AA 1 4x400-meter relay
Nalon Hurdle 2015-16 2A 6 4x100-meter relay
  2016-17 2A 5 4x200-meter relay
      4 4x100-meter relay
Stacy James 1990-91 AA 2 800-meter run
Ashley Johnson 2010-11 2A 2 4x400-meter relay
      3 100-meter low hurdles
      1 4x100-meter relay
  2011-12 3A 9 100-meter hurdles
Eunice Jordan 1991-92 AA 2 800-meter run
  1993-94 AA 1 800-meter medley relay
Mekah Jordan 2014-15 2A 1 4x400-meter relay
      1 4x100-meter relay
Eunice Jordon 1992-93 AA 1 4x400-meter relay
  1994-95 AA 1 4x400-meter relay
      2 800-meter medley relay
Tiffany Kennedy 1997-98 AA 7 100-meter dash
      7 800-meter medley relay
      4 4x200-meter relay
      4 4x100-meter relay
  1998-99 AA 4 100-meter dash
      3 200-meter dash
      2 4x100-meter relay
      1 4x200-meter relay
  1999-00 AA 2 200-meter dash
      2 100-meter dash
      1 4x200-meter relay
      1 4x100-meter relay
  2000-01 AA 2 4x200-meter relay
      1 4x100-meter relay
      3 200-meter dash
      2 100-meter dash
Likkaya Keyes 2014-15 2A 1 4x400-meter relay
      8 400-meter dash
Nicole Keys 1991-92 AA 6 long jump
      4 100-meter high hurdles
  1992-93 AA 6 200-meter dash
      2 100-meter high hurdles
      7 long jump
  1993-94 AA 4 200-meter dash
      1 100-meter high hurdles
      1 long jump
Jada Laye 2014-15 2A 5 200-meter dash
      1 4x100-meter relay
      1 4x200-meter relay
      5 100-meter dash
Karen Leavy 1998-99 AA 4 300-meter low hurdles
Lakecia Leavy 1999-00 AA 7 long jump
  2000-01 AA 7 long jump
  2001-02 AA 1 4x200-meter relay
      4 long jump
Sara Logan 2001-02 AA 1 4x200-meter relay
      1 4x100-meter relay
      1 800-meter medley relay
  2002-03 AA 3 4x100-meter relay
April Lowery 1999-00 AA 2 4x400-meter relay
  2000-01 AA 1 4x400-meter relay
  2001-02 AA 1 800-meter medley relay
      1 4x400-meter relay
      5 400-meter dash
Kereshca Martin 1998-99 AA 3 800-meter medley relay
Ivy McDavis 2016-17 2A 4 4x100-meter relay
      5 4x200-meter relay
Tekeara Napier 2013-14 2A 7 4x200-meter relay
Candice Neal 1999-00 AA 2 4x400-meter relay
  2000-01 AA 2 4x200-meter relay
  2001-02 AA 3 100-meter dash
      1 4x200-meter relay
      1 4x100-meter relay
  2002-03 AA 3 4x100-meter relay
      2 4x200-meter relay
      4 100-meter dash
Samantha Newman 2003-04 AA 5 4x200-meter relay
  2004-05 AA 5 800-meter medley relay
      9 4x400-meter relay
      1 4x200-meter relay
Aforo Okraku 2008-09 3A 6 4x100-meter relay
Robyn Owens 1999-00 AA 2 800-meter medley relay
Damaris Parchment 1999-00 AA 1 4x200-meter relay
      1 4x100-meter relay
      8 100-meter dash
      3 200-meter dash
  2000-01 AA 1 4x400-meter relay
      1 4x100-meter relay
      3 400-meter dash
  2001-02 AA 1 4x100-meter relay
      1 4x400-meter relay
      1 800-meter medley relay
      2 400-meter dash
Carinne Parker 2013-14 2A 7 4x200-meter relay
  2014-15 2A 1 4x200-meter relay
      1 4x400-meter relay
  2015-16 2A 6 4x100-meter relay
      3 4x200-meter relay
  2016-17 2A 5 4x200-meter relay
      4 200-meter dash
      4 4x100-meter relay
Jeanette Patterson 1997-98 AA 4 4x100-meter relay
      4 4x200-meter relay
  1998-99 AA 3 800-meter medley relay
      2 4x100-meter relay
      1 4x400-meter relay
Shanna Pickett 1997-98 AA 4 4x200-meter relay
  1998-99 AA 6 100-meter high hurdles
      2 4x100-meter relay
      1 4x200-meter relay
  1999-00 AA 4 100-meter high hurdles
      1 4x100-meter relay
  2000-01 AA 1 4x100-meter relay
      2 long jump
      2 100-meter high hurdles
      2 200-meter dash
Kelsie Prear 2013-14 2A 7 4x200-meter relay
  2014-15 2A 7 200-meter dash
      1 4x200-meter relay
      4 100-meter dash
      1 4x100-meter relay
Olivia Price 2010-11 2A 1 4x200-meter relay
  2013-14 2A 7 4x200-meter relay
Ernesta Randle 1990-91 AA 1 4x100-meter relay
Crystal Riley 1996-97 AA 1 4x100-meter relay
      4 300-meter low hurdles
      4 100-meter high hurdles
  1997-98 AA 1 100-meter high hurdles
      7 long jump
      2 triple jump
  1998-99 AA 2 triple jump
      2 100-meter high hurdles
      2 300-meter low hurdles
      2 long jump
Brandi Robinson 2004-05 AA 9 4x400-meter relay
  2006-07 AA 8 4x100-meter relay
Tamika Robinson 2003-04 AA 3 4x100-meter relay
      7 800-meter medley relay
  2004-05 AA 1 4x200-meter relay
      4 4x100-meter relay
      5 800-meter medley relay
  2006-07 AA 8 4x100-meter relay
      6 triple jump
Tierra Russell 2004-05 AA 5 800-meter medley relay
      9 4x400-meter relay
      1 4x200-meter relay
  2006-07 AA 8 4x100-meter relay
Aishia Smith 1993-94 AA 1 4x400-meter relay
  1994-95 AA 4 4x200-meter relay
Heather Smith 1994-95 AA 1 4x400-meter relay
      4 400-meter dash
  1995-96 AA 1 4x400-meter relay
      1 4x200-meter relay
      1 800-meter medley relay
  1996-97 AA 1 4x100-meter relay
      2 4x400-meter relay
      1 800-meter medley relay
      2 400-meter dash
Mia Smith 2003-04 AA 8 4x400-meter relay
Tia B. Smith 2010-11 2A 1 4x200-meter relay
      1 4x100-meter relay
      2 4x400-meter relay
Khaleelah Sneed 1998-99 AA 4 800-meter run
      1 4x400-meter relay
      3 800-meter medley relay
  1999-00 AA 2 800-meter medley relay
      2 4x400-meter relay
      8 800-meter run
Octavia Strong 1990-91 AA 1 4x100-meter relay
  1992-93 AA 1 4x400-meter relay
Olivia Strong 2015-16 2A 6 4x100-meter relay
      3 4x200-meter relay
  2016-17 2A 4 4x100-meter relay
      5 4x200-meter relay
Ciana Tabb 2008-09 3A 6 4x100-meter relay
      2 4x400-meter relay
      3 300-meter low hurdles
  2009-10 3A 4 4x400-meter relay
      3 100-meter high hurdles
      3 4x100-meter relay
      9 300-meter low hurdles
Takoya Thomas 1995-96 AA 1 800-meter medley relay
  1997-98 AA 7 200-meter dash
      5 100-meter dash
      7 800-meter medley relay
      4 4x100-meter relay
  1998-99 AA 2 200-meter dash
      1 100-meter dash
      2 4x100-meter relay
      1 4x200-meter relay
Tiera Townsend 2012-13 2A 9 4x200-meter relay
Shuron Traylor 1993-94 AA 1 800-meter medley relay
  1994-95 AA 4 4x200-meter relay
Delia Vallejo 1992-93 AA 1 4x400-meter relay
Jenee Walker 1997-98 AA 5 4x400-meter relay
Khepera Walker 2003-04 AA 3 4x100-meter relay
      7 800-meter medley relay
  2004-05 AA 4 4x100-meter relay
      5 800-meter medley relay
Tamia Watkins 2015-16 2A 3 4x200-meter relay
British White 1997-98 AA 5 4x400-meter relay
Chanelle Williams 2008-09 3A 6 4x100-meter relay
  2009-10 3A 3 4x100-meter relay
Jasmine Williams 1999-00 AA 2 800-meter medley relay
      1 4x200-meter relay
  2000-01 AA 1 4x100-meter relay
      1 4x400-meter relay
      2 4x200-meter relay
  2001-02 AA 1 800-meter medley relay
      1 4x400-meter relay
      1 4x200-meter relay
  2002-03 AA 3 4x100-meter relay
      7 800-meter medley relay
Kathy Williams 1988-89 AA 2 long jump
  1989-90 AA 3 400-meter dash
      8 200-meter dash
      3 long jump
Marion Williams 1993-94 AA 1 4x400-meter relay
Contina Young 1990-91 AA 1 4x100-meter relay
      7 100-meter dash
      8 200-meter dash

Chicago (Mother McAuley)

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 1987-88 AA 5 4x800-meter relay
  1988-89 AA 7 4x800-meter relay
  1994-95 AA 7 800-meter medley relay
  1997-98 AA 5 4x800-meter relay
  2004-05 AA 7 4x800-meter relay
  2013-14 3A 8 4x200-meter relay
  2014-15 3A 6 4x400-meter relay
      4 4x200-meter relay
  2015-16 3A 7 4x200-meter relay
Amalia Arvanetes 1994-95 AA 7 800-meter medley relay
Tara Bey 1994-95 AA 7 800-meter medley relay
Jasmine Branch 2010-11 3A 7 triple jump
Rachal Brooks 2013-14 3A 8 4x200-meter relay
Alexandria Bryant 2013-14 3A 8 4x200-meter relay
  2014-15 3A 4 4x200-meter relay
      6 4x400-meter relay
  2015-16 3A 7 4x200-meter relay
Ashley Bryja 2014-15 3A 6 4x400-meter relay
Molly Cullen 1987-88 AA 7 1600-meter run
Briana Driver 2013-14 3A 8 4x200-meter relay
      7 long jump
  2014-15 3A 6 4x400-meter relay
      4 4x200-meter relay
      8 100-meter dash
      1 long jump
Marcy Farrell 2003-04 AA 4 800-meter run
  2004-05 AA 7 4x800-meter relay
Kelly Fitzpatrick 1994-95 AA 7 800-meter medley relay
Raquel Funches 2014-15 3A 4 4x200-meter relay
  2015-16 3A 7 4x200-meter relay
Evelyn Gorman 2014-15 3A 4 4x200-meter relay
  2015-16 3A 7 4x200-meter relay
Kim M. Jirik 1997-98 AA 5 4x800-meter relay
Kim S. Jirik 1997-98 AA 5 4x800-meter relay
Jasmine Jones 2013-14 3A 8 4x200-meter relay
Tracy Kellam 1997-98 AA 5 4x800-meter relay
Julie Keller 1989-90 AA 3 1600-meter run
Katelyn Krahn 2004-05 AA 7 4x800-meter relay
Kelly Malone 2004-05 AA 7 4x800-meter relay
Stacey Manahan 2014-15 3A 6 4x400-meter relay
Meg McGreal 2008-09 3A 9 800-meter run
Osayi Osaremwinda 2015-16 3A 7 4x200-meter relay
Laurie Schumacher 1992-93 AA 8 400-meter dash
  1994-95 AA 7 400-meter dash
      7 800-meter medley relay
Katie Springer 1997-98 AA 5 4x800-meter relay
Lauren Stanski 2004-05 AA 7 4x800-meter relay
Hillary Sterk 2004-05 AA 8 high jump
Kelly Ward 1989-90 AA 6 800-meter run
  1990-91 AA 8 800-meter run

Chicago (Noble Street Charter/Johnson)

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 2012-13 2A 5 4x200-meter relay
  2013-14 2A 2 4x200-meter relay
      1 4x100-meter relay
Mercedes Binns 2012-13 2A 5 4x200-meter relay
  2013-14 2A 1 4x100-meter relay
      2 4x200-meter relay
Alexus McDonald 2012-13 2A 5 4x200-meter relay
  2013-14 2A 2 4x200-meter relay
      1 4x100-meter relay
Brittany McLaurin 2012-13 2A 5 4x200-meter relay
  2013-14 2A 1 4x100-meter relay
      2 4x200-meter relay
Ryan Preacely 2011-12 2A 3 100-meter dash
  2012-13 2A 5 4x200-meter relay
      3 200-meter dash
      3 100-meter dash
  2013-14 2A 2 4x200-meter relay
      1 100-meter dash
      1 200-meter dash
      1 4x100-meter relay

Chicago (North Lawndale Charter)

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 2003-04 A 8 4x100-meter relay
Tianna Borner 2008-09 2A 7 400-meter dash
  2010-11 2A 6 200-meter dash
      3 400-meter dash
Briyahna DesRosiers 2013-14 3A 2 400-meter dash
      2 200-meter dash
Gabrielle DesRosiers 2015-16 2A 1 100-meter dash
      5 400-meter dash
      5 200-meter dash
Symia Johnson 2003-04 A 8 4x100-meter relay
Nadia Miller 2014-15 2A 7 high jump
Tashannia Profit 2003-04 A 8 4x100-meter relay
Shawana Smith 2003-04 A 8 4x100-meter relay
      5 200-meter dash
Shawanna Smith 2002-03 A 7 100-meter dash
Andrea Thompson 2003-04 A 8 4x100-meter relay

Chicago (Ogden International)

Name Year Class Place Event
Nichyria Byrd 2013-14 1A 1 triple jump
      9 long jump
  2014-15 1A 3 long jump
      1 triple jump
      9 100-meter dash

Chicago (Parker)

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 1973-74   2 880-yard relay
      2 440-yard relay
  1975-76   3 880-yard medley relay
Theresa Frank 1974-75   6 discus throw
Cynthia Terry 1973-74   5 220-yard dash

Chicago (Payton)

Name Year Class Place Event
Kathleen Malloy 2007-08 AA 9 800-meter run
Kathleen Molloy 2008-09 2A 4 800-meter run
Cameron Pettigrew 2010-11 2A 4 high jump
  2011-12 3A 2 400-meter dash
  2012-13 3A 6 200-meter dash
      2 400-meter dash

Chicago (Perspectives Charter/Calumet)

Name Year Class Place Event
Jovannie Spears 2009-10 2A 9 400-meter dash

Chicago (Perspectives/IIT Math & Science)

Name Year Class Place Event
Carah Cole 2015-16 2A 6 shot put

Chicago (Providence-St. Mel)

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 1990-91 A 6 800-meter medley relay
  1995-96 A 7 4x100-meter relay
  1996-97 A 2 4x200-meter relay
      4 4x100-meter relay
  1997-98 A 2 4x100-meter relay
      1 4x200-meter relay
Crystal Blanton 1995-96 A 7 4x100-meter relay
  1996-97 A 2 4x200-meter relay
      4 4x100-meter relay
  1997-98 A 1 4x200-meter relay
      2 4x100-meter relay
Robin Burnett 1996-97 A 2 4x200-meter relay
Letitia Dillard 1995-96 A 7 4x100-meter relay
Carmita Harris 1996-97 A 4 4x100-meter relay
Nina Phillips 1995-96 A 7 4x100-meter relay
  1996-97 A 4 4x100-meter relay
      2 4x200-meter relay
  1997-98 A 2 4x100-meter relay
      1 4x200-meter relay
Nyasha Scott 1995-96 A 7 4x100-meter relay
      8 100-meter dash
      8 200-meter dash
  1996-97 A 2 100-meter dash
      2 200-meter dash
      2 4x200-meter relay
      4 4x100-meter relay
  1997-98 A 1 4x200-meter relay
      2 4x100-meter relay
Candice Smith 1997-98 A 2 4x100-meter relay
      1 4x200-meter relay
Ester William 1979-80 A 5 100-meter dash

Chicago (Raby)

Name Year Class Place Event
Suseja Stevenson 2008-09 2A 5 100-meter dash

Chicago (Resurrection)

Name Year Class Place Event
Angie Jablonski 1986-87 AA 8 3200-meter run
  1987-88 AA 3 3200-meter run
      5 1600-meter run
  1988-89 AA 5 3200-meter run
Aimee Tode 1989-90 AA 7 400-meter dash

Chicago (Richards)

Name Year Class Place Event
Pamela Tramble 1992-93 AA 8 100-meter dash
      7 200-meter dash

Chicago (Simeon)

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 1997-98 AA 7 4x200-meter relay
Kennise Eaton 1997-98 AA 7 4x200-meter relay
Marilyn O'Banner 1997-98 AA 7 4x200-meter relay
DeAnna Riley 1996-97 AA 7 100-meter high hurdles
  1997-98 AA 7 4x200-meter relay
      2 long jump
      7 triple jump
Yinka Smith 1997-98 AA 7 4x200-meter relay

Chicago (South Shore)

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 1977-78 AA 3 1-mile relay
  1978-79 AA 3 880-yard medley relay
      4 1-mile relay
  1979-80 AA 1 800-meter medley relay
      1 4x200-meter relay
      3 4x400-meter relay
  1980-81 AA 1 4x400-meter relay
      2 4x100-meter relay
      1 800-meter medley relay
  1981-82 AA 5 4x100-meter relay
      4 800-meter medley relay
      1 4x200-meter relay
  1982-83 AA 3 4x100-meter relay
      1 800-meter medley relay
      1 4x200-meter relay
      2 4x400-meter relay
  1983-84 AA 1 4x100-meter relay
      1 800-meter medley relay
      1 4x200-meter relay
  1984-85 AA 1 4x200-meter relay
      4 4x400-meter relay
  1985-86 AA 2 4x100-meter relay
      1 4x200-meter relay
  1986-87 AA 1 4x100-meter relay
  1987-88 AA 5 800-meter medley relay
Natasha Carter 1994-95 AA 7 shot put
Erica Chess 1986-87 AA 1 4x100-meter relay
Lisa Chess 1983-84 AA 1 4x100-meter relay
      1 4x200-meter relay
      6 200-meter dash
      2 100-meter dash
  1984-85 AA 2 100-meter dash
      1 4x200-meter relay
      1 200-meter dash
  1985-86 AA 1 4x200-meter relay
      3 100-meter dash
      2 200-meter dash
  1986-87 AA 2 100-meter dash
      2 200-meter dash
Roland Conda 1979-80 AA 1 4x200-meter relay
Rolanda Conda 1979-80 AA 1 800-meter medley relay
      2 200-meter dash
  1980-81 AA 2 400-meter dash
      4 200-meter dash
      1 800-meter medley relay
Gretchen Grier 1979-80 AA 4 800-meter run
  1980-81 AA 6 400-meter dash
      2 800-meter run
      1 4x400-meter relay
Stephanie Hafford 1983-84 AA 1 4x100-meter relay
      1 800-meter medley relay
      6 100-meter dash
Consuella Hamb 1996-97 AA 4 200-meter dash
      5 100-meter dash
Michelle Henderson 1982-83 AA 1 4x200-meter relay
Patricia Holmes 1979-80 AA 1 4x200-meter relay
      1 800-meter medley relay
Jackie Hudson 1979-80 AA 1 800-meter medley relay
  1980-81 AA 1 4x400-meter relay
      1 800-meter medley relay
Jacqueline Hudson 1981-82 AA 1 4x200-meter relay
Maudree Hudson 1986-87 AA 1 4x100-meter relay
Sherri Hudson 1982-83 AA 1 4x200-meter relay
      1 800-meter medley relay
Sherrie Hudson 1979-80 AA 1 4x200-meter relay
Cheri Jackson 1979-80 AA 1 4x200-meter relay
Cherie Jackson 1980-81 AA 1 800-meter medley relay
Yues Jerome 1991-92 AA 2 100-meter dash
Renee Johnson 1977-78 AA 5 440-yard dash
  1978-79 AA 5t 440-yard dash
  1979-80 AA 3 400-meter dash
      1 800-meter medley relay
Karen Lewis 1980-81 AA 1 4x400-meter relay
      1 800-meter medley relay
  1981-82 AA 1 4x200-meter relay
      2 200-meter dash
      4 100-meter dash
  1982-83 AA 1 200-meter dash
      1 4x200-meter relay
      1 800-meter medley relay
  1983-84 AA 1 800-meter medley relay
      1 4x200-meter relay
      1 4x100-meter relay
      1 200-meter dash
Juanita Macon 1984-85 AA 1 4x200-meter relay
Consuella Moore 1997-98 AA 3 200-meter dash
      2 100-meter dash
  1998-99 AA 4 200-meter dash
Rhaltarria Price 1982-83 AA 8 800-meter run
Lena Roberts 1984-85 AA 1 4x200-meter relay
  1985-86 AA 1 4x200-meter relay
      4 200-meter dash
  1986-87 AA 1 4x100-meter relay
  1987-88 AA 3 200-meter dash
      2 100-meter dash
Tracey Sanders 1983-84 AA 1 4x200-meter relay
      1 800-meter medley relay
Tracy Sanders 1983-84 AA 1 4x100-meter relay
Yvonne Springfield 1980-81 AA 1 4x400-meter relay
  1981-82 AA 1 4x200-meter relay
  1982-83 AA 1 800-meter medley relay
      6 400-meter dash
Valetta Strickland 1981-82 AA 3 shot put
  1982-83 AA 8 shot put
Darice Washington 1981-82 AA 6 200-meter dash
      1 4x200-meter relay
  1982-83 AA 1 4x200-meter relay
      1 800-meter medley relay
Erica Washington 1985-86 AA 1 4x200-meter relay
  1986-87 AA 1 4x100-meter relay
Linda Wilson 1982-83 AA 7 400-meter dash
  1983-84 AA 1 4x200-meter relay
      1 800-meter medley relay
  1984-85 AA 1 4x200-meter relay
  1985-86 AA 1 4x200-meter relay

Chicago (St. Gregory)

Name Year Class Place Event
Regina George 2007-08 A 6 200-meter dash
      4 400-meter dash
      2 800-meter run
  2008-09 1A 3 high jump
      1 200-meter dash
      2 400-meter dash

Chicago (St. Ignatius College Prep)

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 2012-13 3A 9 4x200-meter relay
Cydney Anderson 2012-13 3A 9 4x200-meter relay
Hannah Cohn 2012-13 3A 9 4x200-meter relay
      8 200-meter dash
  2014-15 3A 8 400-meter dash
Meghan Gilhooly 1993-94 AA 5 high jump
  1995-96 AA 4 high jump
Madlen Karnatz 2011-12 3A 8 100-meter hurdles
  2012-13 3A 9 4x200-meter relay
Aryn Lyke 2015-16 3A 9 triple jump
Colleen McNulty 2010-11 3A 9 800-meter run
Rakina Payne 1990-91 AA 4 400-meter dash
Jaizelle Rome 2000-01 AA 7 shot put
Karina Rubio 2012-13 3A 9 4x200-meter relay

Chicago (St. Martin de Porres)

Name Year Class Place Event
LaShawn Cook 1990-91 AA 5 100-meter dash

Chicago (St. Scholastica)

Name Year Class Place Event
Shannon McGowan 1993-94 AA 5 1600-meter run
  1994-95 AA 7 1600-meter run
      6 800-meter run
  1995-96 A 5 1600-meter run
      3 800-meter run
  1996-97 A 5 1600-meter run
      7 800-meter run

Chicago (St. Thomas the Apostle)

Name Year Class Place Event
Cheryl Chrismon 1979-80 A 2 long jump

Chicago (Tilden)

Name Year Class Place Event
Della Davis 1984-85 AA 6 200-meter dash

Chicago (University)

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 1978-79 A 1 440-yard relay
      1 1-mile relay
  1979-80 A 1 4x400-meter relay
      1 800-meter medley relay
      1 4x100-meter relay
  1980-81 A 2 4x100-meter relay
      5 4x400-meter relay
  1982-83 A 8 4x400-meter relay
  1983-84 A 6 4x400-meter relay
      5 800-meter medley relay
      7 4x200-meter relay
  1988-89 A 5 4x100-meter relay
      5 800-meter medley relay
      7 4x200-meter relay
  1989-90 A 7 4x200-meter relay
  1994-95 A 5 4x100-meter relay
Elena Aronson 1994-95 A 5 4x100-meter relay
Amber Arthur 1994-95 A 5 4x100-meter relay
  1995-96 A 1 triple jump
      4 200-meter dash
Martha Billingsley 1975-76   5 2-mile run
  1976-77   2 1-mile run
      2 2-mile run
Beata Boodell 1978-79 A 1 1-mile relay
  1979-80 A 1 4x400-meter relay
      1 800-meter medley relay
      1 4x100-meter relay
Alex Brady 1996-97 A 6 high jump
Sarah Curci 2011-12 2A 8 3200-meter run
  2012-13 2A 6 3200-meter run
      7 1600-meter run
Leah Drew 1998-99 A 6 3200-meter run
Marie Geffrard 1994-95 A 5 4x100-meter relay
Heidi Hackel 1978-79 A 1 440-yard relay
      1 1-mile relay
      3 440-yard dash
  1979-80 A 1 4x400-meter relay
      1 4x100-meter relay
  1980-81 A 4 400-meter dash
      3 200-meter dash
Heidi Hackell 1979-80 A 1 800-meter medley relay
Anita Hollins 1978-79 A 1 440-yard relay
Liz Homans 1979-80 A 1 4x100-meter relay
      1 800-meter medley relay
      1 4x400-meter relay
  1980-81 A 3 800-meter run
  1982-83 A 2 800-meter run
Candi Hudson 1986-87 A 7 400-meter dash
Becky Levine 2000-01 A 4 1600-meter run
      8 3200-meter run
  2001-02 A 7 3200-meter run
Natalie Padro 1978-79 A 1 440-yard relay
Natalie Pardo 1978-79 A 1 1-mile relay
  1979-80 A 1 800-meter medley relay
      1 4x100-meter relay
      4 200-meter dash
Nicky Persky 1994-95 A 5 4x100-meter relay
Michelle Shaw 1978-79 A 1 440-yard relay
      1 1-mile relay
Dyan Simon 1985-86 A 7 1600-meter run
      2 3200-meter run
  1986-87 A 3 3200-meter run
  1987-88 A 1 1600-meter run
Helen Straus 1977-78 A 7 high jump
  1978-79 A 5 high jump
DeDe Thomas 1979-80 A 1 4x400-meter relay
Alex Thompson 2014-15 2A 4 high jump
Adrienne Umeh 1997-98 A 2 triple jump

Chicago (Waller)

Name Year Class Place Event
Dorthea Patterson 1975-76   4 long jump

Chicago (Westinghouse)

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 2014-15 3A 5 4x100-meter relay
      9 4x400-meter relay
  2015-16 2A 9 4x100-meter relay
      9 4x400-meter relay
      7 4x200-meter relay
  2016-17 2A 2 4x400-meter relay
      9 4x100-meter relay
Laya Adams 2016-17 2A 9 4x100-meter relay
Savannah Anfield 2014-15 3A 9 4x400-meter relay
  2015-16 2A 9 4x400-meter relay
Jamika Brown 2016-17 2A 2 4x400-meter relay
Shamarra Crudup 2014-15 3A 9 4x400-meter relay
  2015-16 2A 9 4x100-meter relay
      9 4x400-meter relay
      6 400-meter dash
Zaria Evans 2014-15 3A 5 4x100-meter relay
Jerrie Hinds 2014-15 3A 9 4x400-meter relay
Jamika Leverston 2016-17 2A 2 4x400-meter relay
      6 300-meter low hurdles
Yakira Love 2014-15 3A 5 4x100-meter relay
Jade' Mayes 2014-15 3A 5 4x100-meter relay
  2015-16 2A 9 4x100-meter relay
      2 300-meter low hurdles
      9 4x400-meter relay
  2016-17 2A 3 300-meter low hurdles
      9 4x100-meter relay
Tamia McNutt 2015-16 2A 7 4x200-meter relay
      9 4x100-meter relay
  2016-17 2A 9 4x100-meter relay
      2 4x400-meter relay
Makayla Pierce 2014-15 3A 5 4x100-meter relay
  2015-16 2A 9 4x100-meter relay
Aliyah Riley 2014-15 3A 9 4x400-meter relay
  2015-16 2A 7 4x200-meter relay
      9 4x400-meter relay
  2016-17 2A 9 4x100-meter relay
      2 4x400-meter relay
Aaliyah Strickland 2015-16 2A 7 4x200-meter relay
Taylor Young 2015-16 2A 7 4x200-meter relay

Chicago (Whitney Young)

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 1999-00 AA 7 800-meter medley relay
  2000-01 AA 7 4x100-meter relay
      3 4x400-meter relay
      1 800-meter medley relay
  2001-02 AA 5 800-meter medley relay
      6 4x400-meter relay
  2002-03 AA 4 800-meter medley relay
      3 4x200-meter relay
      8 4x100-meter relay
      9 4x400-meter relay
  2003-04 AA 5 4x100-meter relay
      3 4x400-meter relay
      1 800-meter medley relay
  2004-05 AA 9 4x100-meter relay
      5 4x200-meter relay
  2008-09 3A 5 4x400-meter relay
  2009-10 3A 9 4x800-meter relay
      9 4x400-meter relay
  2010-11 3A 9 4x100-meter relay
Mawusi Arnett 2000-01 AA 3 4x400-meter relay
  2001-02 AA 6 4x400-meter relay
  2002-03 AA 9 4x400-meter relay
  2003-04 AA 3 4x400-meter relay
Shianne Baggett 2012-13 3A 4 800-meter run
Hannah Blackwood 2009-10 3A 9 4x800-meter relay
Myla Bradford 2002-03 AA 9 4x400-meter relay
  2003-04 AA 3 4x400-meter relay
Eboni Bridge 2004-05 AA 9 4x100-meter relay
      5 4x200-meter relay
Olivia Brooks 1999-00 AA 7 800-meter medley relay
Courtney Brown 1999-00 AA 7 800-meter medley relay
  2000-01 AA 3 4x400-meter relay
  2001-02 AA 6 4x400-meter relay
      5 800-meter medley relay
Alitra Cartman 2002-03 AA 8 4x100-meter relay
      3 4x200-meter relay
      9 4x400-meter relay
      4 800-meter medley relay
  2003-04 AA 3 4x400-meter relay
      1 800-meter medley relay
      5 4x100-meter relay
Kyra Coffey 2002-03 AA 4 800-meter medley relay
      9 4x400-meter relay
      3 4x200-meter relay
      8 4x100-meter relay
  2003-04 AA 5 4x100-meter relay
      1 800-meter medley relay
      3 4x400-meter relay
  2004-05 AA 9 4x100-meter relay
Khadijah Conda 1993-94 AA 2 400-meter dash
Malikah Conda 1997-98 AA 8 100-meter dash
  1998-99 AA 7 100-meter dash
  1999-00 AA 7 800-meter medley relay
  2000-01 AA 1 800-meter medley relay
      7 4x100-meter relay
Leslie Dishman 2004-05 AA 5 4x200-meter relay
Elisabeth Forte 2010-11 3A 9 4x100-meter relay
      7 long jump
Nicole Guyton 1991-92 AA 7 400-meter dash
  1992-93 AA 4 400-meter dash
Ajahnae Hinley 2000-01 AA 7 4x100-meter relay
      1 800-meter medley relay
      3 4x400-meter relay
  2001-02 AA 5 800-meter medley relay
      6 4x400-meter relay
Porsha Irvin 2008-09 3A 5 4x400-meter relay
      8 400-meter dash
  2009-10 3A 8 400-meter dash
      9 4x400-meter relay
Quiana Jones 2000-01 AA 1 800-meter medley relay
      7 4x100-meter relay
  2002-03 AA 8 4x100-meter relay
      3 4x200-meter relay
      4 800-meter medley relay
Lavinia Jurkiewicz 2008-09 3A 9 1600-meter run
      4 3200-meter run
  2009-10 3A 3 1600-meter run
      1 3200-meter run
Claire Kieger 2010-11 3A 9 4x100-meter relay
  2011-12 3A 8 200-meter dash
Kyra Lobbins 2002-03 AA 4 800-meter medley relay
      3 4x200-meter relay
      8 4x100-meter relay
  2003-04 AA 8 100-meter dash
      7 200-meter dash
      1 800-meter medley relay
      5 4x100-meter relay
Jasmine Luster 2003-04 AA 5 4x100-meter relay
      1 800-meter medley relay
  2004-05 AA 9 4x100-meter relay
Indya McGuffin 2014-15 3A 9 triple jump
Sierra Morgan 2004-05 AA 9 4x100-meter relay
      5 4x200-meter relay
Roriann Nalls 2009-10 3A 9 4x800-meter relay
      9 4x400-meter relay
Stephanie Omueti 2004-05 AA 5 4x200-meter relay
  2006-07 AA 9 100-meter dash
      9 200-meter dash
Raena Rhone 2008-09 3A 5 4x400-meter relay
      3 400-meter dash
  2009-10 3A 6 200-meter dash
      1 400-meter dash
  2010-11 3A 9 4x100-meter relay
      1 400-meter dash
      9 200-meter dash
Angela Thomas 1999-00 AA 7 800-meter medley relay
      8 400-meter dash
  2000-01 AA 8 400-meter dash
      1 800-meter medley relay
      3 4x400-meter relay
  2001-02 AA 6 4x400-meter relay
      5 800-meter medley relay
Devyn Thompson 2008-09 3A 5 4x400-meter relay
  2009-10 3A 9 4x800-meter relay
      9 4x400-meter relay
Maisie Vachuska 2008-09 3A 5 4x400-meter relay
  2009-10 3A 9 4x400-meter relay
      9 4x800-meter relay
Melissa Ward 1981-82 AA 8 high jump
Heidi White 2000-01 AA 7 4x100-meter relay
  2001-02 AA 5 800-meter medley relay
Alexus Williams 2010-11 3A 9 4x100-meter relay
Joy Williamson 1991-92 AA 7 long jump
Amira Young 2014-15 3A 3 100-meter dash
  2015-16 3A 1 100-meter dash
      1 200-meter dash
  2016-17 3A 3 200-meter dash
      1 100-meter dash

Chicago Heights (Bloom Trail)

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 1975-76   6 880-yard relay
      4 1-mile relay
  1976-77   6 880-yard medley relay
  1978-79 AA 7 880-yard relay
  1979-80 AA 2 4x100-meter relay
      3 4x200-meter relay
  1980-81 AA 1 4x200-meter relay
  1981-82 AA 5 4x400-meter relay
      6 4x200-meter relay
      1 4x100-meter relay
  1982-83 AA 2 4x200-meter relay
      7 800-meter medley relay
  1983-84 AA 4 4x400-meter relay
  1986-87 AA 5 800-meter medley relay
Dorthea Brown 1978-79 AA 4 long jump
  1979-80 AA 2 long jump
  1980-81 AA 4 100-meter dash
      1 long jump
      1 4x200-meter relay
  1981-82 AA 1 4x100-meter relay
      3 100-meter dash
      1 long jump
Diane Emmons 1975-76   7 220-yard dash
  1976-77   1 220-yard dash
Sherry Giarusso 1978-79 AA 6 220-yard low hurdles
Tameka Gordon 1990-91 AA 4 shot put
Kim Green 1981-82 AA 1 4x100-meter relay
Sharon Green 1980-81 AA 1 4x200-meter relay
      3 200-meter dash
      5 100-meter dash
  1981-82 AA 2 100-meter dash
      3 200-meter dash
      2 long jump
      1 4x100-meter relay
  1982-83 AA 8 200-meter dash
      6 100-meter dash
      2 long jump
Pam Hall 1979-80 AA 4 100-meter low hurdles
  1980-81 AA 6 100-meter low hurdles
Sabrina Harper 1980-81 AA 1 4x200-meter relay
  1981-82 AA 1 4x100-meter relay
      7 200-meter low hurdles
  1983-84 AA 8 100-meter low hurdles
Gail Malone 1986-87 AA 3 200-meter dash
      3 100-meter dash
Annette Masselli 1981-82 AA 6 800-meter run
  1983-84 AA 7 1600-meter run
Kim Petty 1986-87 AA 4 long jump
Hatti Rogers 1980-81 AA 1 4x200-meter relay
Roslyn Turner 1994-95 AA 4 long jump
Kathy Vicari 1977-78 AA 3 880-yard run
  1980-81 AA 1 800-meter run

Chicago Heights (Bloom Twp.)

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 1985-86 AA 7 4x200-meter relay
      6 4x400-meter relay
  1988-89 AA 7 4x200-meter relay
      8 4x100-meter relay
      4 800-meter medley relay
  1991-92 AA 7 4x100-meter relay
  1992-93 AA 5 4x100-meter relay
  1993-94 AA 5 4x100-meter relay
  1994-95 AA 1 4x200-meter relay
  1995-96 AA 4 4x100-meter relay
  1996-97 AA 8 4x100-meter relay
  2001-02 AA 2 4x200-meter relay
  2002-03 AA 8 4x200-meter relay
  2013-14 3A 7 4x400-meter relay
      3 4x200-meter relay
Alex Bridges 1994-95 AA 1 4x200-meter relay
  1995-96 AA 4 4x100-meter relay
  1996-97 AA 8 4x100-meter relay
Nakia Cole 1994-95 AA 1 4x200-meter relay
  1996-97 AA 8 4x100-meter relay
Tara Gonzalez 2009-10 3A 7 800-meter run
Kierra Griggs 2013-14 3A 3 4x200-meter relay
      7 4x400-meter relay
  2014-15 3A 3 400-meter dash
  2015-16 3A 2 400-meter dash
Angelique Hamilton 2013-14 3A 7 4x400-meter relay
      3 4x200-meter relay
Pam Hooks 1974-75   3 80-yard low hurdles
      3 110-yard low hurdles
Laura Jefferson 2001-02 AA 2 4x200-meter relay
  2002-03 AA 8 4x200-meter relay
Nikisha Jernigan 1993-94 AA 8 100-meter high hurdles
  1994-95 AA 5 100-meter high hurdles
  1995-96 AA 4 4x100-meter relay
      2 long jump
Myesha Johnson 1996-97 AA 8 4x100-meter relay
Debbie Jones 1993-94 AA 4 100-meter dash
  1994-95 AA 1 4x200-meter relay
Michelle McNeil 2001-02 AA 2 4x200-meter relay
  2002-03 AA 8 4x200-meter relay
Hannah Morris 2014-15 3A 8 long jump
  2015-16 3A 1 long jump
  2016-17 3A 2 long jump
Angela Negrete 2008-09 3A 5 100-meter high hurdles
Sullibet Ramirez 2013-14 3A 7 4x400-meter relay
Jelena Rowe 2014-15 3A 8 high jump
  2015-16 3A 2 high jump
  2016-17 3A 1 high jump
Jazzmin Ruiz 2013-14 3A 7 4x400-meter relay
Quinn Scott 1994-95 AA 1 4x200-meter relay
  1995-96 AA 4 4x100-meter relay
      6 200-meter dash
      4 100-meter dash
  1996-97 AA 8 4x100-meter relay
Tikisha Shinn 1994-95 AA 6 400-meter dash
Taylor Solomon-Phillip 2013-14 3A 3 4x200-meter relay
Brandi Starkley 2001-02 AA 2 4x200-meter relay
Brittany Thomas 2013-14 3A 3 4x200-meter relay
      5 100-meter dash
      3 200-meter dash
Tiffany Tucker 2001-02 AA 2 4x200-meter relay
  2002-03 AA 8 4x200-meter relay
Roslyn Turner 1995-96 AA 4 long jump
      4 4x100-meter relay
Shronda Ward 2000-01 AA 8 800-meter run
Kimberly Watson 1991-92 AA 5 100-meter dash
      4 200-meter dash
  1992-93 AA 1 200-meter dash
      1 100-meter dash
Nieasha Wilson 2002-03 AA 8 4x200-meter relay

Chicago Heights (Marian)

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 2014-15 2A 7 4x100-meter relay
Melissa Gergal 2005-06 AA 2 pole vault
Melissa Gergel 2004-05 AA 9 pole vault
  2006-07 AA 1 pole vault
Alaya Griffin 2014-15 2A 7 4x100-meter relay
Imani Haynes 2010-11 3A 8 100-meter low hurdles
  2012-13 3A 9 300-meter low hurdles
Jada Hoffman 2014-15 2A 7 4x100-meter relay
  2016-17 2A 8 100-meter dash
Kelly Mindak 2016-17 2A 4 800-meter run
Camille Osborne 2014-15 2A 7 4x100-meter relay
Mee'shaunda Roddy 2014-15 2A 7 4x100-meter relay
Casey Taylor 2002-03 AA 1 triple jump
      4 long jump
  2003-04 AA 1 triple jump
      7 long jump
  2004-05 AA 7 long jump
      1 triple jump

Chillicothe (Illinois Valley Central)

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 1997-98 A 5 4x100-meter relay
      4 4x200-meter relay
      6 4x400-meter relay
  1998-99 A 3 4x400-meter relay
      6 4x100-meter relay
      4 4x200-meter relay
  1999-00 A 8 4x400-meter relay
      7 800-meter medley relay
  2000-01 A 2 800-meter medley relay
  2005-06 A 6 800-meter medley relay
  2009-10 1A 5 4x400-meter relay
Juli Allen 2005-06 A 6 800-meter medley relay
Aubrey Allison 2011-12 2A 9 400-meter dash
Emily Bartlett 2009-10 1A 5 4x400-meter relay
Kalee Bedel 2005-06 A 6 800-meter medley relay
Kelly Brenenstall 1997-98 A 6 4x400-meter relay
Erica Buster 2003-04 A 2 800-meter run
  2005-06 A 6 800-meter medley relay
Emily Cantwell 2005-06 A 6 800-meter medley relay
Dawn Carlson 1992-93 AA 5 100-meter high hurdles
Stefanie Cheney 1997-98 A 4 4x200-meter relay
      5 4x100-meter relay
  1998-99 A 4 4x200-meter relay
      6 4x100-meter relay
      3 4x400-meter relay
  1999-00 A 7 800-meter medley relay
Christina Frank 2008-09 1A 7 discus throw
Laura Gerke 1997-98 A 5 4x100-meter relay
      4 4x200-meter relay
      6 4x400-meter relay
  1998-99 A 3 4x400-meter relay
      6 4x100-meter relay
      4 4x200-meter relay
  1999-00 A 7 800-meter medley relay
      8 4x400-meter relay
  2000-01 A 5 400-meter dash
      2 800-meter medley relay
Emma Hoerr 2010-11 1A 8 shot put
  2011-12 2A 9 discus throw
Cassandra Judy 2000-01 A 2 pole vault
Rachel Lutrell 1997-98 A 6 4x400-meter relay
      4 4x200-meter relay
      5 4x100-meter relay
Jenna Magee 2009-10 1A 5 4x400-meter relay
Becky McCready 1987-88 AA 6 300-meter low hurdles
Tawnie McGann 2009-10 1A 5 4x400-meter relay
      6 300-meter low hurdles
      5 100-meter high hurdles
Julie McGhee 1982-83 AA 8 high jump
Sarah McKillip 1997-98 A 5 4x100-meter relay
      4 4x200-meter relay
      6 4x400-meter relay
  1998-99 A 4 4x200-meter relay
      6 4x100-meter relay
      3 4x400-meter relay
Molly McMorrow 1999-00 A 8 4x400-meter relay
      7 800-meter medley relay
  2000-01 A 2 800-meter medley relay
Elizabeth Schmidt 1974-75   8 shot put
  1975-76   4 shot put
Stacy Shilson 1999-00 A 8 4x400-meter relay
  2000-01 A 2 800-meter medley relay
Alice Short 1980-81 AA 5 shot put
Andrea Smith 2000-01 A 2 800-meter medley relay
Julie Stevenson 1998-99 A 3 4x400-meter relay
      6 4x100-meter relay
      4 4x200-meter relay
  1999-00 A 8 4x400-meter relay
      7 800-meter medley relay
Lindsey Whalen 2009-10 1A 5 4x400-meter relay

Chrisman

Name Year Class Place Event
Karen Morris 1988-89 A 6 3200-meter run
  1989-90 A 8 3200-meter run
Kathy Morris 1988-89 A 5 3200-meter run
Karren Tingley 1987-88 A 4 discus throw
  1988-89 A 2 discus throw

Christopher

Name Year Class Place Event
Emily Burkitt 2015-16 1A 6 triple jump

Cicero (Morton East)

Name Year Class Place Event
Janet Bertkowics 1981-82 AA 2 shot put
  1982-83 AA 5 shot put

Cisne

Name Year Class Place Event
Tammy Talbert 1979-80 A 3 100-meter dash

Clifton (Central)

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 1987-88 A 6 800-meter medley relay
  2013-14 1A 8 4x400-meter relay
  2014-15 1A 4 4x400-meter relay
  2015-16 1A 4 4x200-meter relay
      1 4x400-meter relay
  2016-17 1A 8 4x400-meter relay
      9 4x200-meter relay
Madyson Beasley 2016-17 1A 9 4x200-meter relay
      8 4x400-meter relay
Tessa Coulter 2016-17 1A 9 4x200-meter relay
Hanna Gray 2013-14 1A 8 4x400-meter relay
  2014-15 1A 4 4x400-meter relay
  2015-16 1A 1 4x400-meter relay
      4 4x200-meter relay
Lauren Ladehoff 2016-17 1A 8 4x400-meter relay
Shelli Meils 1984-85 A 2 shot put
Andrea Pace 2013-14 1A 8 4x400-meter relay
  2014-15 1A 4 4x400-meter relay
  2015-16 1A 4 4x200-meter relay
      1 4x400-meter relay
  2016-17 1A 8 4x400-meter relay
      9 4x200-meter relay
Clare Peters 2013-14 1A 8 4x400-meter relay
  2014-15 1A 4 4x400-meter relay
      6 300-meter low hurdles
  2015-16 1A 1 4x400-meter relay
      4 4x200-meter relay
      4 300-meter low hurdles
Emery Podowicz 2013-14 1A 8 4x400-meter relay
  2014-15 1A 7 100-meter high hurdles
      4 300-meter low hurdles
      4 4x400-meter relay
  2015-16 1A 3 300-meter low hurdles
      4 4x200-meter relay
      1 4x400-meter relay
      6 100-meter high hurdles
  2016-17 1A 6 300-meter low hurdles
      8 4x400-meter relay
Teri Rahn 1992-93 A 5 shot put
Stephanie Schuricht 1991-92 A 4 300-meter low hurdles
Gabbi Smith 2016-17 1A 9 4x200-meter relay
Rayanne Wright 2009-10 1A 5 400-meter dash
  2011-12 1A 1 400-meter dash
  2012-13 1A 1 400-meter dash

Clinton

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 1980-81 A 5 4x200-meter relay
  1986-87 A 6 800-meter medley relay
  2008-09 1A 9 4x100-meter relay
  2012-13 1A 4 4x200-meter relay
      7 4x100-meter relay
  2013-14 2A 9 4x200-meter relay
  2014-15 2A 5 4x200-meter relay
Becca Anderson 2012-13 1A 7 4x100-meter relay
      4 4x200-meter relay
  2013-14 2A 9 4x200-meter relay
  2014-15 2A 5 4x200-meter relay
Rachel Anderson 2003-04 A 2 400-meter dash
      8 200-meter dash
Kristin Douglas 1997-98 A 5 triple jump
  1998-99 A 5 triple jump
Madison Filkin 2014-15 2A 5 4x200-meter relay
Kaitlin Hayden 2013-14 2A 9 4x200-meter relay
Maddie Karcz 2008-09 1A 9 4x100-meter relay
Lisa Livingston 2005-06 A 4 pole vault
  2006-07 A 2 pole vault
Betsy Lovett 2012-13 1A 8 pole vault
  2013-14 2A 8 pole vault
  2014-15 2A 5 4x200-meter relay
      3 pole vault
  2015-16 2A 4 pole vault
Sadie Lovett 2010-11 1A 6 pole vault
Alicia Mitchell 2008-09 1A 9 4x100-meter relay
Keri Punches 1985-86 A 6 400-meter dash
  1986-87 A 6 400-meter dash
      6 200-meter dash
Denise Short 1994-95 A 2 long jump
  1995-96 A 5 long jump
Jessica Smith 2008-09 1A 9 4x100-meter relay
Hannah Swift 2012-13 1A 3 pole vault
Jade Thomas 2012-13 1A 4 4x200-meter relay
      7 4x100-meter relay
Savanna Thomas 2008-09 1A 9 4x100-meter relay
Payne Turney 2016-17 2A 9 800-meter run
Paige Wagner 1979-80 A 6 200-meter dash
  1980-81 A 6 200-meter dash
Erin West 2012-13 1A 7 4x100-meter relay
      4 4x200-meter relay
  2013-14 2A 9 4x200-meter relay
  2014-15 2A 5 4x200-meter relay
Morgan Witzke 2012-13 1A 4 4x200-meter relay
      7 4x100-meter relay
  2013-14 2A 9 4x200-meter relay

Coal City

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 1988-89 A 8 4x100-meter relay
  2002-03 A 2 4x100-meter relay
Becky Gervase 1977-78 A 4 high jump
  1978-79 A 6t high jump
Nicki Marczewski 1999-00 A 2 triple jump
  2001-02 A 9 long jump
  2002-03 A 7 long jump
      2 triple jump
      2 4x100-meter relay
Tracy Murphey 1986-87 A 5 discus throw
  1987-88 A 2 discus throw
  1988-89 A 5 discus throw
Chris Olson 1980-81 A 6 1600-meter run
  1981-82 A 8 1600-meter run
  1982-83 A 8 3200-meter run
Lisa Rasmusson 1986-87 A 8 300-meter low hurdles
  1987-88 A 7 300-meter low hurdles
  1988-89 A 1 300-meter low hurdles
      2 100-meter high hurdles
Dana Trotter 2002-03 A 2 4x100-meter relay
Kim VanDerwall 2002-03 A 2 4x100-meter relay
Beth Zelinko 2002-03 A 2 4x100-meter relay

Colfax (Ridgeview)

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 1992-93 A 6 800-meter medley relay
  1993-94 A 5 800-meter medley relay
      5 4x200-meter relay
  1994-95 A 1 800-meter medley relay
  1995-96 A 6 4x100-meter relay
      2 4x200-meter relay
  2005-06 A 4 800-meter medley relay
  2016-17 1A 7 4x200-meter relay
Jacqui Bliss 1991-92 A 8 400-meter dash
  1992-93 A 1 800-meter run
  1993-94 A 1 800-meter run
      8 long jump
  1994-95 A 6 800-meter run
      1 800-meter medley relay
Emily Coile 2010-11 1A 5 long jump
      4 triple jump
Melynda Denham 2005-06 A 4 800-meter medley relay
Alison Eyer 2005-06 A 4 800-meter medley relay
Amy Gilmore 1994-95 A 1 800-meter medley relay
  1995-96 A 6 4x100-meter relay
      2 4x200-meter relay
Jules Grunloh 2016-17 1A 7 4x200-meter relay
Jennie Keeley 1994-95 A 1 800-meter medley relay
  1995-96 A 6 4x100-meter relay
      2 4x200-meter relay
Kristen Lange 1994-95 A 1 800-meter medley relay
  1995-96 A 6 4x100-meter relay
      2 4x200-meter relay
Elexys Rosales 2016-17 1A 7 4x200-meter relay
River Rosales 2016-17 1A 7 4x200-meter relay
Amanda Thompson 2005-06 A 4 800-meter medley relay
Carrissa Tinsley 2015-16 1A 9 shot put
Mya Tinsley 2016-17 1A 7 4x200-meter relay
Mandi Tolan 1995-96 A 2 4x200-meter relay
      6 4x100-meter relay
Ashley Whitecotton 2002-03 A 4 400-meter dash
  2003-04 A 4 400-meter dash
  2004-05 A 5 400-meter dash
  2005-06 A 4 800-meter medley relay
      3 400-meter dash
      8 200-meter dash

Collinsville

Name Year Class Place Event
Raven Berry 2008-09 3A 5 shot put
Kim Brombolich 1979-80 AA 5 shot put
Shelley Langley 1977-78 AA 6 high jump
Kayla Marshall 2012-13 3A 3 triple jump
  2013-14 3A 4 triple jump
Katie Meyer 1994-95 AA 4 800-meter run
  1995-96 AA 3 1600-meter run
  1996-97 AA 2 1600-meter run
Pam Quarenghi 1981-82 AA 6 3200-meter run
      2 1600-meter run
  1982-83 AA 2 1600-meter run
Peggy Welle 1977-78 AA 4 880-yard run

Columbia

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 1978-79 A 5 440-yard relay
      8 880-yard medley relay
  1979-80 A 5 4x100-meter relay
  1987-88 A 7 4x400-meter relay
  2000-01 A 4 4x400-meter relay
      9 800-meter medley relay
  2001-02 A 6 4x400-meter relay
  2002-03 A 6 4x100-meter relay
      9 4x200-meter relay
Ashley Bernal 2000-01 A 9 800-meter medley relay
      4 4x400-meter relay
  2001-02 A 6 4x400-meter relay
  2002-03 A 6 4x100-meter relay
      9 4x200-meter relay
Kim Burke 2000-01 A 4 4x400-meter relay
      9 800-meter medley relay
  2001-02 A 5 300-meter low hurdles
      6 4x400-meter relay
  2002-03 A 9 4x200-meter relay
      6 4x100-meter relay
      6 triple jump
      5 300-meter low hurdles
  2003-04 A 8 triple jump
      3 300-meter low hurdles
      2 100-meter high hurdles
Ashley Catlett 2000-01 A 9 800-meter medley relay
  2002-03 A 6 4x100-meter relay
      9 4x200-meter relay
Janice Christ 1980-81 A 8 discus throw
Sally Furkin 2000-01 A 9 800-meter medley relay
      4 4x400-meter relay
  2001-02 A 6 4x400-meter relay
  2002-03 A 9 4x200-meter relay
      6 4x100-meter relay
Cindy Harres 1978-79 A 8 100-yard dash
Rosemary Mueller 1987-88 A 8 400-meter dash
Amy Rzepczynski 2012-13 2A 4 high jump
Kristen Schmidt 2000-01 A 4 4x400-meter relay
Kristin Schmidt 2001-02 A 6 4x400-meter relay
Cindy Stechmesser 1981-82 A 1 200-meter low hurdles
  1982-83 A 4 200-meter low hurdles
      5 200-meter dash

Concord (Triopia)

Name Year Class Place Event
Mekelle Beck 1994-95 A 5 discus throw

Coulterville

Name Year Class Place Event
Betsy Gimber 1983-84 A 8 200-meter dash

Country Club Hills (Hillcrest)

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 2009-10 2A 2 4x400-meter relay
  2010-11 2A 8 4x100-meter relay
Destini Artis 2010-11 2A 8 4x100-meter relay
  2012-13 2A 2 100-meter high hurdles
Althea Burke 2008-09 2A 6 100-meter high hurdles
Dorene Hinton 2009-10 2A 2 4x400-meter relay
Mia Jones 2010-11 2A 8 4x100-meter relay
Brittany Letts 2008-09 2A 9 800-meter run
  2009-10 2A 2 4x400-meter relay
      8 400-meter dash
      5 800-meter run
  2010-11 2A 8 800-meter run
  2011-12 2A 6 800-meter run
Melissa Mason 1979-80 AA 3 discus throw
Breanna Sanner 2004-05 AA 4 triple jump
  2005-06 AA 6 triple jump
  2006-07 AA 3 long jump
      1 triple jump
Zaire Sherrill 2012-13 2A 9 triple jump
Azia Williams 2009-10 2A 2 4x400-meter relay
Florence Wilson 1980-81 AA 3 long jump
Loretta Wiltgen 1979-80 AA 3 200-meter low hurdles
  1980-81 AA 2 100-meter low hurdles
      1 200-meter low hurdles
Mercedes Young 2009-10 2A 6 400-meter dash
      2 4x400-meter relay
  2010-11 2A 2 400-meter dash
      8 4x100-meter relay
  2011-12 2A 8 400-meter dash
      7 200-meter dash
Natajia Young 2010-11 2A 8 4x100-meter relay

Cowden (C.-Herrick)

Name Year Class Place Event
Sadie Barnes 2003-04 A 6 pole vault
  2004-05 A 7 pole vault
Ava Paruleski 2011-12 1A 7 high jump
  2012-13 1A 9 triple jump

Crete (C.-Monee)

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 1984-85 AA 6 4x400-meter relay
      4 4x200-meter relay
  1985-86 AA 5 4x400-meter relay
      2 800-meter medley relay
      3 4x100-meter relay
      3 4x200-meter relay
  1986-87 AA 3 4x400-meter relay
      2 4x100-meter relay
      2 4x200-meter relay
  1987-88 AA 4 4x100-meter relay
  1990-91 AA 7 4x400-meter relay
  1994-95 AA 7 4x100-meter relay
  1996-97 AA 4 4x100-meter relay
  1997-98 AA 2 4x100-meter relay
  1998-99 AA 7 4x200-meter relay
      8 4x100-meter relay
  2001-02 AA 8 4x200-meter relay
  2011-12 3A 6 4x400-meter relay
Titilayo Ayeni 1996-97 AA 4 4x100-meter relay
Kyla Brown 2001-02 AA 8 4x200-meter relay
Ayanna Collins 1998-99 AA 7 4x200-meter relay
      8 4x100-meter relay
Elisa Currins 1989-90 AA 6 1600-meter run
Latris Daniels 2011-12 3A 6 4x400-meter relay
Michelle Dorham 2001-02 AA 8 4x200-meter relay
Beth Ficke 1980-81 AA 7 800-meter run
  1981-82 AA 6 1600-meter run
      7 800-meter run
Erin Ficke 1981-82 AA 2 800-meter run
      4 1600-meter run
Tineja Foy 2011-12 3A 6 4x400-meter relay
  2013-14 3A 5 300-meter low hurdles
  2014-15 3A 4 300-meter low hurdles
      5 100-meter high hurdles
Courtney Grand'Pre 2001-02 AA 8 4x200-meter relay
Dawn Harden 1994-95 AA 7 4x100-meter relay
  1995-96 AA 6 300-meter low hurdles
  1996-97 AA 6 300-meter low hurdles
      4 4x100-meter relay
  1997-98 AA 2 4x100-meter relay
      3 300-meter low hurdles
Sherry Hartman 1975-76   6 220-yard dash
  1977-78 AA 6 440-yard dash
Maya Hightower 1994-95 AA 7 4x100-meter relay
Rashundra Hoover 2003-04 AA 9 300-meter low hurdles
  2004-05 AA 7 300-meter low hurdles
Rhonda Johnson 1987-88 AA 4 400-meter dash
Tonya Lawson 1985-86 AA 8 300-meter low hurdles
      4 100-meter low hurdles
  1986-87 AA 3 300-meter low hurdles
      1 100-meter low hurdles
Barb Lott 1988-89 AA 6 100-meter high hurdles
Shelly McBride 1982-83 AA 4 1600-meter run
      1 800-meter run
  1983-84 AA 1 800-meter run
  1984-85 AA 1 1600-meter run
      1 800-meter run
Jessica Morris 2008-09 2A 8 long jump
Marcie Myers 1996-97 AA 4 4x100-meter relay
  1997-98 AA 2 4x100-meter relay
  1998-99 AA 8 4x100-meter relay
Kelly O'Neal 1978-79 AA 8 discus throw
Whitney Pettigrew 1998-99 AA 8 4x100-meter relay
Sheila Rogers 1981-82 AA 8 discus throw
Bridgette Simmons 1997-98 AA 2 4x100-meter relay
  1998-99 AA 7 4x200-meter relay
Loucreasha Smith 2011-12 3A 6 4x400-meter relay
Meousha Spraggins 1998-99 AA 7 4x200-meter relay
Keisha Trice 1994-95 AA 7 4x100-meter relay
      2 100-meter dash
Lyn'Nikka Vance 2016-17 3A 9 long jump
      8 100-meter dash
      6 200-meter dash
Shanikka Vance 2008-09 2A 5 long jump
      7 triple jump
  2009-10 2A 8 triple jump
Wanikka Vance 1995-96 AA 8 200-meter dash
      6 100-meter dash
  1996-97 AA 2 200-meter dash
      3 100-meter dash
      4 4x100-meter relay
  1997-98 AA 2 4x100-meter relay
      1 200-meter dash
      1 100-meter dash
Wannika Vance 1994-95 AA 7 4x100-meter relay
Apryl White 1998-99 AA 7 4x200-meter relay
      8 4x100-meter relay
Tayler Whittler 2011-12 3A 7 200-meter dash
      8 100-meter dash
Serita Williams 2001-02 AA 8 4x200-meter relay
Breanna Young 2011-12 3A 6 4x400-meter relay

Crystal Lake (Central)

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 2008-09 2A 8 4x800-meter relay
  2010-11 2A 7 4x200-meter relay
Amber Allen 1990-91 AA 6 3200-meter run
Rachel Bush 2010-11 2A 7 3200-meter run
Taylor Cordes 2008-09 2A 8 4x800-meter relay
      2 300-meter low hurdles
Claire Dalman 2012-13 3A 5 pole vault
  2013-14 3A 4 pole vault
Tami Engleman 1999-00 AA 4 shot put
Molly Flood 2008-09 2A 8 4x800-meter relay
  2009-10 2A 8 3200-meter run
Katie Idstein 2010-11 2A 7 4x200-meter relay
Celeste Madda 2010-11 2A 7 4x200-meter relay
  2013-14 3A 7 100-meter dash
      7 200-meter dash
Taylor Miller 2008-09 2A 8 4x800-meter relay
Stephanie Peisker 2008-09 2A 8 4x800-meter relay
Julia Peterson 1994-95 AA 2 1600-meter run
Grace Roth 2010-11 2A 7 4x200-meter relay
Haley Staples 2005-06 AA 1 1600-meter run
Sami Staples 2011-12 3A 9 3200-meter run
Claire Walker 2010-11 2A 7 4x200-meter relay

Crystal Lake (Prairie Ridge)

Name Year Class Place Event
Samantha Fisher 2016-17 3A 9 pole vault
Lauren Kantecki 2001-02 AA 7 triple jump
Marie Patton 1997-98 AA 8 800-meter run
  1998-99 AA 5 800-meter run
Natasha Schaffer 2015-16 3A 7 triple jump
  2016-17 3A 3 triple jump

Crystal Lake (South)

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 2005-06 AA 6 4x400-meter relay
Jacqui Aubert 2001-02 AA 5 3200-meter run
      8 1600-meter run
  2003-04 AA 8 3200-meter run
Kristina Aubert 2006-07 AA 8 1600-meter run
      1 3200-meter run
  2007-08 AA 7 3200-meter run
  2009-10 3A 9 3200-meter run
Caitlin Bruzzini 2016-17 3A 8 3200-meter run
Marianne Collard 2008-09 3A 8 1600-meter run
  2009-10 3A 4 1600-meter run
  2010-11 3A 2 1600-meter run
Lexi Dahl 2010-11 3A 9 pole vault
  2011-12 3A 6 pole vault
Aimee Schuh 2005-06 AA 6 4x400-meter relay
Kellie Schuh 2005-06 AA 6 4x400-meter relay
Diana Stec 2005-06 AA 6 4x400-meter relay
Mary Swenson 1979-80 AA 7t high jump
Leslye Swigert 1991-92 AA 8 1600-meter run
      4 800-meter run
Chelsey Tyllia 2005-06 AA 6 4x400-meter relay

Cullom (Tri-Point)

Name Year Class Place Event
Cheryl Cassidy 1979-80 A 1 100-meter low hurdles
      4 200-meter low hurdles
Abby Krause 1994-95 A 4 shot put