Girls Track & Field Medalists

* Last updated at 7:37 pm on Sunday, September 17, 2017

Print this page

Abingdon

Name Year Class Place Event
Karen Austin 1984-85 A 4 3200-meter run
Carla Brown 1992-93 A 2 high jump
Cathy Martin 1982-83 A 5 discus throw
      3 shot put
Janet Turner 1977-78 A 1 long jump

Addison (A. Trail)

Name Year Class Place Event
Maribeth Hulina 1997-98 AA 8 shot put
Lauren Kroll 2015-16 3A 9 100-meter dash
      7 200-meter dash
  2016-17 3A 6 100-meter dash
      5 200-meter dash
Bobi Nelms 1980-81 AA 1 discus throw
Sharon Rodenhauser 1980-81 AA 2 discus throw
      4 shot put
  1981-82 AA 3 discus throw
  1982-83 AA 2 discus throw
      3 shot put

Addison (Driscoll)

Name Year Class Place Event
Vanessa Bain 2005-06 A 5 3200-meter run
Renee Simek 1982-83 A 6 200-meter dash

Aledo

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 1979-80 A 5 800-meter medley relay
  1986-87 A 7 4x200-meter relay
  1987-88 A 4 4x200-meter relay
  1988-89 A 5 4x200-meter relay
  1989-90 A 5 4x100-meter relay
Markie Bacon 2004-05 A 4 100-meter high hurdles
Chris Ferguson 1981-82 A 5 400-meter dash
Amy Hofmann 1995-96 A 7 300-meter low hurdles
Teresa Paul 1980-81 A 5 3200-meter run
  1981-82 A 6 3200-meter run
  1982-83 A 6 3200-meter run

Aledo (Mercer County)

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 2011-12 1A 7 4x800-meter relay
  2014-15 1A 5 4x100-meter relay
      5 4x200-meter relay
  2015-16 1A 2 4x100-meter relay
      2 4x200-meter relay
      9 4x400-meter relay
  2016-17 1A 5 4x100-meter relay
Kenzie Baker 2014-15 1A 5 4x200-meter relay
      5 4x100-meter relay
  2015-16 1A 2 4x200-meter relay
      2 4x100-meter relay
  2016-17 1A 5 4x100-meter relay
Miranda Biddle 2011-12 1A 7 4x800-meter relay
Sydney Brokaw 2011-12 1A 7 4x800-meter relay
Kari Coulter 2016-17 1A 5 4x100-meter relay
Natalie Dowd 2015-16 1A 9 4x400-meter relay
Catelyn Hofmann 2014-15 1A 5 4x100-meter relay
      5 4x200-meter relay
  2015-16 1A 9 4x400-meter relay
      2 4x200-meter relay
      2 4x100-meter relay
  2016-17 1A 5 4x100-meter relay
Carlea Kiddoo 2014-15 1A 5 4x200-meter relay
      5 4x100-meter relay
  2015-16 1A 2 4x100-meter relay
      2 4x200-meter relay
      9 4x400-meter relay
Ellie Lower 2014-15 1A 5 4x100-meter relay
      5 4x200-meter relay
  2015-16 1A 9 4x400-meter relay
      2 4x200-meter relay
      2 4x100-meter relay
Christina McKnight 2011-12 1A 7 4x800-meter relay
Jenna Ortberg 2011-12 1A 7 4x800-meter relay
Brooke Ziegenhorn 2016-17 1A 5 4x100-meter relay

Alexis

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 1985-86 A 5 4x800-meter relay
  1986-87 A 6 4x800-meter relay
  1987-88 A 5 4x800-meter relay
  1997-98 A 8 800-meter medley relay
Tifani Conard 1997-98 A 8 800-meter medley relay
Jacque Flaherty 1997-98 A 8 800-meter medley relay
Diane Hillard 1977-78 A 2 440-yard dash
J'Neen Rice 1997-98 A 8 800-meter medley relay
Carrie Yerkey 1997-98 A 8 800-meter medley relay

Algonquin (Jacobs)

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 2012-13 3A 5 4x800-meter relay
Sam Baran 2012-13 3A 5 4x800-meter relay
Molly Barnes 2012-13 3A 5 4x800-meter relay
LaShawna Canty 1997-98 AA 2 high jump
  1998-99 AA 2 high jump
  1999-00 AA 7 100-meter high hurdles
      9 long jump
Suzette Rose 1998-99 AA 5 triple jump
Sarah Ross 2007-08 AA 3 pole vault
Tori Tamburrino 2012-13 3A 5 4x800-meter relay
Lauren Van Vlierbergen 2013-14 3A 1 800-meter run
      5 1600-meter run
  2014-15 3A 5 1600-meter run
      3 800-meter run
Lauren VanVlierbergen 2012-13 3A 5 4x800-meter relay
      4 1600-meter run
Allie Virgilio 2011-12 3A 3 triple jump
Allie Virgilo 2010-11 3A 3 triple jump

Altamont

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 2000-01 A 7 800-meter medley relay
  2001-02 A 4 800-meter medley relay
  2006-07 A 8 4x400-meter relay
Michelle Anderson 2000-01 A 7 800-meter medley relay
  2001-02 A 4 800-meter medley relay
Amy Baird 1998-99 A 8 200-meter dash
  1999-00 A 4 200-meter dash
  2000-01 A 7 800-meter medley relay
      9 100-meter dash
  2001-02 A 4 200-meter dash
      4 800-meter medley relay
Ashlyn Duckwitz 2005-06 A 9 800-meter run
  2006-07 A 8 4x400-meter relay
Amber Kroening 1997-98 A 6 400-meter dash
  2000-01 A 7 800-meter medley relay
Jeni Moore 2000-01 A 7 800-meter medley relay
  2001-02 A 4 800-meter medley relay
Beth Niemerg 2006-07 A 8 4x400-meter relay
Linzi Rector 2001-02 A 4 800-meter medley relay
  2002-03 A 6 400-meter dash
Justine Seidel 2006-07 A 8 4x400-meter relay
Gwen Stokes 2000-01 A 5 pole vault
Tori Stone 2005-06 A 5 100-meter high hurdles
      2 300-meter low hurdles
  2006-07 A 8 4x400-meter relay
      4 100-meter high hurdles
      3 300-meter low hurdles

Alton (Sr.)

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 2016-17 3A 8 4x100-meter relay
LaJarvia Brown 2013-14 3A 6 long jump
      1 triple jump
  2014-15 3A 6 long jump
      1 triple jump
      5 300-meter low hurdles
  2015-16 3A 3 300-meter low hurdles
      2 long jump
      1 triple jump
      1 100-meter high hurdles
Jeanea Epps 2016-17 3A 8 4x100-meter relay
Latasha Fox 1992-93 AA 5 long jump
  1994-95 AA 5 long jump
TyRiss Holloway 2016-17 3A 8 4x100-meter relay
Dedra Jackson 1985-86 AA 8 shot put
Daysha Lacey 2016-17 3A 8 4x100-meter relay
Jessica Lenoir 2007-08 AA 4 400-meter dash
  2008-09 3A 7 400-meter dash
Katie Mans 2014-15 3A 8 high jump
  2015-16 3A 7 high jump
  2016-17 3A 3 high jump
Jessica Stockard 2000-01 AA 4 long jump
  2001-02 AA 4 200-meter dash
      2 long jump
Alleyah Tuggle 2016-17 3A 8 4x100-meter relay
Jewel Wagner 2014-15 3A 6 shot put

Amboy

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 2015-16 1A 5 4x200-meter relay
  2016-17 1A 3 4x400-meter relay
      8 4x800-meter relay
Ashley Althaus 2016-17 1A 3 4x400-meter relay
Kaitlin Boers 2015-16 1A 5 4x200-meter relay
Cassidy Corcoran 2015-16 1A 5 4x200-meter relay
  2016-17 1A 3 4x400-meter relay
Janella Drew 1989-90 A 5 discus throw
Madeline Foster 2016-17 1A 3 4x400-meter relay
Megan Grady 2016-17 1A 8 4x800-meter relay
Alyssa Hopps 2008-09 1A 8 shot put
Erin Hosto 2016-17 1A 8 4x800-meter relay
Donna Miles 1980-81 A 6 shot put
Teresa Moyer 1977-78 A 8 1-mile run
Kaitlin Ortgiesen 2016-17 1A 8 4x800-meter relay
Katelynn Pankhurst 2015-16 1A 5 4x200-meter relay
  2016-17 1A 3 long jump
      3 4x400-meter relay
Michelle Schallhorn 2005-06 A 8 discus throw
Catherine Schamberger 2004-05 A 7 shot put
  2005-06 A 5 shot put
Janice Sharkey 1984-85 A 7 3200-meter run
Margaret Vaessen 2016-17 1A 8 4x800-meter relay
Chris Wolf 1983-84 A 7 discus throw
Erika Zimmerlein 2014-15 1A 5 200-meter dash
  2015-16 1A 5 4x200-meter relay
      5 200-meter dash
      6 100-meter dash

Anna (A.-Jonesboro)

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 1981-82 A 6 4x100-meter relay
  1982-83 A 6 4x200-meter relay
  1983-84 A 4 4x100-meter relay
      4 4x200-meter relay
  1990-91 A 4 4x200-meter relay
  1991-92 A 6 4x400-meter relay
  1992-93 A 4 4x200-meter relay
      5 4x100-meter relay
      4 4x400-meter relay
  1993-94 A 6 4x400-meter relay
  1994-95 A 5 4x400-meter relay
  1995-96 A 6 4x400-meter relay
Robin Chapman 1984-85 A 4 shot put
Alli Coad 1994-95 A 5 4x400-meter relay
Lori Coad 1994-95 A 5 4x400-meter relay
  1995-96 A 6 4x400-meter relay
      6 400-meter dash
Amy Fitzgerald 1994-95 A 5 4x400-meter relay
Erin Fitzgerald 1995-96 A 6 4x400-meter relay
Jamie Hammond 2014-15 1A 5 high jump
Janice Harvel 1992-93 A 8 high jump
Chandra Kapper 1995-96 A 6 4x400-meter relay
Nikki Murphy 1994-95 A 5 4x400-meter relay
Ashley Stokes 1998-99 A 7 100-meter high hurdles
Jessi Stone 2011-12 1A 5 discus throw
Kristen Stout 1995-96 A 6 4x400-meter relay

Annawan

Name Year Class Place Event
Diana Harl 2002-03 A 5 100-meter high hurdles
LuAnn Robinson 1984-85 A 5 long jump
      4 high jump
  1985-86 A 4 high jump
      3 long jump
  1986-87 A 2 long jump
Lynette Robinson 1977-78 A 3 440-yard dash
      3 long jump

Antioch

Name Year Class Place Event
Brittany Deem 2008-09 2A 4 discus throw
Erin Poss 2008-09 2A 3 3200-meter run
      5 1600-meter run
  2009-10 2A 4 3200-meter run
      5 1600-meter run
Erin Schoenfelder 2008-09 2A 8 100-meter high hurdles

Arcola

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 2012-13 1A 5 4x800-meter relay
Taylor Edwards 2011-12 1A 6 800-meter run
  2012-13 1A 5 4x800-meter relay
      4 800-meter run
Rylee Fishel 2012-13 1A 8 800-meter run
      5 4x800-meter relay
Klaire Karmazinas 2012-13 1A 5 4x800-meter relay
Erin Lindenmeyer 2012-13 1A 5 4x800-meter relay
Meg McGarvey 1998-99 A 7 3200-meter run

Argenta (A.-Oreana)

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 2001-02 A 4 4x200-meter relay
Terri Abraham 2000-01 A 7 high jump
      1 long jump
  2001-02 A 6 100-meter dash
      6 high jump
      1 long jump
      4 4x200-meter relay
  2002-03 A 1 long jump
      1 triple jump
Kandie Bloch 2009-10 1A 3 high jump
  2010-11 1A 4 high jump
  2011-12 1A 1 high jump
  2012-13 1A 2 high jump
      5 triple jump
Karen Bloch 1989-90 A 3 3200-meter run
  1990-91 A 7 3200-meter run
Haley Briggs 2008-09 1A 8 3200-meter run
Stephanie Briggs 2002-03 A 6 3200-meter run
Taylor Brunner 2009-10 1A 9 triple jump
Tisha Gaede 1992-93 A 8 discus throw
Betty Grider 1977-78 A 6 shot put
  1978-79 A 5 shot put
Kim Hartman 1995-96 A 5 100-meter dash
Angie Hawk 1999-00 A 3 triple jump
  2000-01 A 1 triple jump
  2001-02 A 4 4x200-meter relay
      2 triple jump
Becca Heiges 2010-11 1A 4 long jump
      9 triple jump
Maria Herber 1992-93 A 8 3200-meter run
  1993-94 A 8 1600-meter run
Jennifer Johnson 2005-06 A 4 triple jump
Brittney Jones 2001-02 A 4 4x200-meter relay
  2002-03 A 8 triple jump
Cassie Meyer 2014-15 1A 8 100-meter high hurdles
Maddie Meyer 2014-15 1A 8 triple jump
  2016-17 1A 6 triple jump
Tracy Olson 2005-06 A 9 shot put
  2006-07 A 5 shot put
      3 discus throw
Leslie Weyland 1981-82 A 4 200-meter low hurdles
  1983-84 A 6 200-meter low hurdles
Tasha Young 2001-02 A 4 4x200-meter relay

Arlington Heights (Arlington)

Name Year Class Place Event
Tamara Donnellan 1980-81 AA 7 3200-meter run
Peggy Klein 1972-73   5 880-yard run

Arlington Heights (Christian Liberty Academy)

Name Year Class Place Event
Isabella Wolke 2014-15 1A 4 3200-meter run
  2015-16 1A 5 3200-meter run
      6 1600-meter run

Arlington Heights (Forest View)

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 1972-73   4 440-yard relay
Deb Brinkman 1975-76   7 shot put
Sherri Brinkman 1979-80 AA 2 discus throw
  1981-82 AA 1 discus throw
Vanessa Calabrese 1972-73   1 discus throw
      4 high jump
Renee Gromke 1973-74   8 80-yard low hurdles
Debbie Pankow 1982-83 AA 6 800-meter run
  1983-84 AA 8 800-meter run
Jan Smith 1972-73   3 440-yard dash

Arlington Heights (Hersey)

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 1976-77   5 880-yard medley relay
  1986-87 AA 5 4x800-meter relay
  1989-90 AA 5 4x800-meter relay
      6 800-meter medley relay
  2004-05 AA 8 4x200-meter relay
Amanda Adams 2004-05 AA 8 4x200-meter relay
Erin Anderson 1991-92 AA 5 1600-meter run
  1992-93 AA 4 800-meter run
Meghan Carney 2004-05 AA 8 4x200-meter relay
Vicki Dzura 2004-05 AA 8 4x200-meter relay
Kerry Fink 1996-97 AA 2 300-meter low hurdles
  1997-98 AA 5 300-meter low hurdles
Cathy Frerkiewicz 1975-76   7 110-yard low hurdles
Sarah Harden 2016-17 3A 5 1600-meter run
Cheryl Lange 1976-77   4 440-yard dash
Kathy LaPorte 1972-73   2 long jump
      1 80-yard low hurdles
  1975-76   5 110-yard low hurdles
      7 80-yard low hurdles
Katie Levanti 1998-99 AA 3 discus throw
  1999-00 AA 2 discus throw
Christy Lukas 2004-05 AA 8 4x200-meter relay
Alessia Olhava 2016-17 3A 6 high jump
Carolyn Pasterski 1979-80 AA 6 shot put
Thomasina Rodgers 1988-89 AA 7 200-meter dash
  1989-90 AA 4 200-meter dash
  1990-91 AA 3 200-meter dash
  1991-92 AA 3 200-meter dash
      8 100-meter dash
Sarah Spalding 1996-97 AA 6 800-meter run
  1997-98 AA 2 1600-meter run
Krista Thyreen 1984-85 AA 5 100-meter low hurdles
      2 200-meter low hurdles
Carolyn Vasquez 2003-04 AA 7 300-meter low hurdles
Jodi Walkowiak 1988-89 AA 2 discus throw
Linda Walkowiak 1977-78 AA 6 shot put
  1979-80 AA 2 shot put
Lisa Winters 1989-90 AA 6 3200-meter run
Jenny Zehr 1993-94 AA 1 3200-meter run
  1994-95 AA 2 3200-meter run
  1995-96 AA 4 1600-meter run

Arlington Heights (St. Viator)

Name Year Class Place Event
Meghan Carroll 2013-14 2A 6 3200-meter run
      9 800-meter run
      3 1600-meter run
Elizabeth Drab 2015-16 2A 3 200-meter dash
      4 100-meter dash
      1 400-meter dash
  2016-17 2A 3 400-meter dash
      7 200-meter dash

Arthur

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 1986-87 A 2 4x200-meter relay
  1997-98 A 1 800-meter medley relay
Tiffany Beachy 2007-08 A 6 high jump
  2008-09 1A 6 high jump
Rebekah Boddy 1997-98 A 1 800-meter medley relay
Megan Gingerich 2005-06 A 2 high jump
      6 800-meter run
  2006-07 A 5 800-meter run
Karly Goodman 2011-12 1A 8 shot put
Laura Hafer 1997-98 A 1 800-meter medley relay
Melissa McMillan 1996-97 A 7 100-meter dash
      4 200-meter dash
      5 400-meter dash
  1997-98 A 1 800-meter medley relay
      3 400-meter dash
      3 200-meter dash
Susie Stuart 1985-86 A 4 100-meter low hurdles
  1986-87 A 1 100-meter low hurdles
  1987-88 A 2 100-meter low hurdles
      8 300-meter low hurdles
Bethany Yoder 1997-98 A 1 800-meter medley relay

Arthur (A.-Lovington)

Name Year Class Place Event
Karly Goodman 2012-13 1A 8 shot put
  2013-14 1A 5 shot put

Arthur (A.-Lovington-Atwood-Hammond)

Name Year Class Place Event
Kenli Nettles 2016-17 1A 6 100-meter high hurdles
      3 high jump

Ashton (A.-Franklin Center)

Name Year Class Place Event
Kayla Murphy 2005-06 A 7 200-meter dash

Astoria

Name Year Class Place Event
Tori Keeler 2015-16 1A 8 200-meter dash

Athens

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 2009-10 1A 7 4x100-meter relay
  2011-12 1A 6 4x100-meter relay
      8 4x200-meter relay
Holly Crocher 2009-10 1A 7 4x100-meter relay
  2011-12 1A 8 4x200-meter relay
      6 4x100-meter relay
Lauren Grieve 2009-10 1A 7 4x100-meter relay
  2011-12 1A 6 4x100-meter relay
      8 4x200-meter relay
Maddie Jefferies 2009-10 1A 7 4x100-meter relay
Kristen Johnson 2009-10 1A 7 4x100-meter relay
Kelsey Penrod 2011-12 1A 8 4x200-meter relay
      6 4x100-meter relay
Traci Serven 1995-96 A 7 800-meter run
Morgan Wells 2011-12 1A 6 4x100-meter relay
      8 4x200-meter relay

Atkinson

Name Year Class Place Event
Val Wanckett 1983-84 A 6 200-meter dash
  1984-85 A 5 400-meter dash
  1986-87 A 3 300-meter low hurdles

Atwood (A.-Hammond)

Name Year Class Place Event
Melissa McMillan 1994-95 A 3 400-meter dash
Lacy Mitsdarffer 2004-05 A 8 400-meter dash
Tosha Stevens 1997-98 A 6 1600-meter run

Auburn

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 1979-80 A 6 4x100-meter relay
  2010-11 1A 9 4x100-meter relay
      6 4x200-meter relay
Rachel Close 2010-11 1A 6 4x200-meter relay
      9 4x100-meter relay
Anna Dambacher 2010-11 1A 9 4x100-meter relay
      6 4x200-meter relay
  2011-12 1A 7 200-meter dash
Karen Gavit 1978-79 A 8 1-mile run
Katelyn Gonterman 2015-16 1A 5 shot put
Katie Gonterman 2013-14 1A 8 shot put
  2014-15 1A 2 shot put
Susan Grider 1977-78 A 1 220-yard low hurdles
      1 110-yard low hurdles
Shelby Stanger 2010-11 1A 6 4x200-meter relay
      9 4x100-meter relay
Bryanna Stevens 2010-11 1A 9 4x100-meter relay
      6 4x200-meter relay
April Todd 1989-90 A 4 3200-meter run
  1990-91 A 4 3200-meter run
      7 1600-meter run
  1991-92 A 7 3200-meter run

Aurora (A. Christian)

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 2004-05 A 3 4x100-meter relay
      3 4x200-meter relay
  2005-06 A 2 4x200-meter relay
      1 4x100-meter relay
      9 800-meter medley relay
  2006-07 A 3 4x100-meter relay
  2010-11 1A 1 4x200-meter relay
  2011-12 2A 8 4x100-meter relay
      6 4x200-meter relay
  2012-13 1A 2 4x100-meter relay
      1 4x200-meter relay
  2013-14 1A 2 4x100-meter relay
      2 4x200-meter relay
  2014-15 1A 4 4x100-meter relay
      4 4x200-meter relay
Alyssa Andersen 2010-11 1A 1 4x200-meter relay
  2011-12 2A 6 4x200-meter relay
      8 4x100-meter relay
  2012-13 1A 1 4x200-meter relay
      2 4x100-meter relay
  2013-14 1A 2 4x200-meter relay
      2 4x100-meter relay
Mackenzie Bollinger 2009-10 1A 7 triple jump
      7 400-meter dash
      5 200-meter dash
  2010-11 1A 1 4x200-meter relay
      3 400-meter dash
      6 100-meter dash
      1 200-meter dash
  2011-12 2A 2 triple jump
Natasha Brown 2011-12 2A 8 4x100-meter relay
      6 4x200-meter relay
  2012-13 1A 2 4x100-meter relay
      1 4x200-meter relay
      6 100-meter dash
  2013-14 1A 2 4x100-meter relay
      2 4x200-meter relay
      1 200-meter dash
  2014-15 1A 2 100-meter dash
      4 4x200-meter relay
      4 4x100-meter relay
      2 200-meter dash
Chelsea Cooper 2005-06 A 1 4x100-meter relay
      2 4x200-meter relay
  2006-07 A 3 4x100-meter relay
Janeen Corbin 2004-05 A 3 4x100-meter relay
      3 4x200-meter relay
  2005-06 A 2 4x200-meter relay
      1 4x100-meter relay
      9 800-meter medley relay
      3 long jump
Meghan Hagerty 2012-13 1A 1 4x200-meter relay
      2 4x100-meter relay
  2013-14 1A 2 4x200-meter relay
      2 4x100-meter relay
  2014-15 1A 4 4x100-meter relay
      4 4x200-meter relay
Alyssa Henzel 2010-11 1A 1 4x200-meter relay
  2011-12 2A 6 4x200-meter relay
      8 4x100-meter relay
Ashura Jenkins 2004-05 A 3 4x200-meter relay
      3 4x100-meter relay
      7 100-meter dash
  2005-06 A 9 800-meter medley relay
      1 4x100-meter relay
      2 4x200-meter relay
      3 100-meter dash
  2006-07 A 3 4x100-meter relay
      3 100-meter dash
      6 200-meter dash
Taylor Knauf 2012-13 1A 1 pole vault
Rachael Mertens 2006-07 A 3 4x100-meter relay
Hope Montalbano 2013-14 1A 2 4x100-meter relay
      2 4x200-meter relay
  2014-15 1A 4 4x200-meter relay
      4 4x100-meter relay
Anna Morgan 2005-06 A 9 800-meter medley relay
  2006-07 A 6 800-meter run
      8 1600-meter run
Teresa Murray 2012-13 1A 2 4x100-meter relay
Lisa Rodriquez 2010-11 1A 1 4x200-meter relay
Maddie Saloga 2011-12 2A 8 4x100-meter relay
Ann Schuette 2007-08 A 7 3200-meter run
Nora Theeke 2014-15 1A 4 4x100-meter relay
      4 4x200-meter relay
Tara Thomalla 2004-05 A 3 4x100-meter relay
      3 4x200-meter relay
Peyton Wade 2011-12 2A 6 4x200-meter relay
  2012-13 1A 1 4x200-meter relay
      1 100-meter high hurdles
      1 high jump
  2013-14 1A 3 100-meter high hurdles
      2 long jump
      2 high jump
Rebecca Wert 2014-15 1A 9 800-meter run
Elyssa Zielke 2004-05 A 3 4x200-meter relay
      3 4x100-meter relay
      4 300-meter low hurdles
  2005-06 A 9 800-meter medley relay
      1 4x100-meter relay
      2 4x200-meter relay
      6 300-meter low hurdles
  2006-07 A 3 4x100-meter relay

Aurora (Central Catholic)

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 1974-75   7 1-mile relay
  1977-78 A 2 880-yard medley relay
  1980-81 A 7 800-meter medley relay
  1997-98 A 7 4x800-meter relay
  1998-99 A 4 4x800-meter relay
  1999-00 A 9 4x800-meter relay
  2000-01 A 8 4x800-meter relay
  2015-16 2A 6 4x400-meter relay
Lisa Blatner 1999-00 A 9 4x800-meter relay
  2000-01 A 8 4x800-meter relay
Tominque Boatright 2000-01 A 1 100-meter dash
      2 200-meter dash
      2 400-meter dash
Donna Cintron 1997-98 A 7 4x800-meter relay
  1998-99 A 4 4x800-meter relay
  1999-00 A 9 4x800-meter relay
Valerie Cintron 2006-07 A 6 3200-meter run
Alexandra Contreras 2000-01 A 8 4x800-meter relay
Abby Fioresi 2014-15 2A 9 1600-meter run
  2015-16 2A 6 4x400-meter relay
      3 1600-meter run
  2016-17 2A 1 800-meter run
Deborah Ford 1978-79 A 4 100-yard dash
      1 220-yard dash
      1 440-yard dash
  1979-80 A 2 400-meter dash
  1980-81 A 6 400-meter dash
Therese Hein 2015-16 2A 6 4x400-meter relay
Alex Johnston 2015-16 2A 6 4x400-meter relay
Melissa Juneau 1999-00 A 9 4x800-meter relay
Ashley Kasnick 2006-07 A 1 100-meter high hurdles
      4 300-meter low hurdles
Ashley Kasnik 2005-06 A 1 100-meter high hurdles
Karina Liz 2012-13 2A 2 800-meter run
  2013-14 2A 1 800-meter run
  2014-15 2A 4 400-meter dash
      1 800-meter run
  2015-16 2A 6 4x400-meter relay
      8 800-meter run
Anissa Mercado 1997-98 A 7 4x800-meter relay
  1998-99 A 4 4x800-meter relay
Margie Padilla 1988-89 A 6 discus throw
      6 shot put
Elizabeth Rhodes 2000-01 A 8 4x800-meter relay
Stephanie Rieckert 2001-02 A 4 800-meter run
Lisa Rodriguez 2012-13 2A 9 100-meter dash
      7 200-meter dash
Leah Rygh 1997-98 A 7 4x800-meter relay
  1998-99 A 4 4x800-meter relay
  1999-00 A 3 800-meter run
Andrea Taylor 2000-01 A 8 4x800-meter relay
Stephanie Thielk 1997-98 A 7 4x800-meter relay
  1998-99 A 4 4x800-meter relay
  1999-00 A 9 4x800-meter relay

Aurora (East)

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 1982-83 AA 7 4x400-meter relay
      8 800-meter medley relay
  1988-89 AA 5 4x200-meter relay
      3 4x100-meter relay
  1992-93 AA 3 800-meter medley relay
Katrina Boatright 1988-89 AA 5 100-meter dash
Lakeya Boatright 1992-93 AA 4 200-meter dash
  1993-94 AA 3 200-meter dash
  1995-96 AA 3 100-meter dash
      2 200-meter dash
Lizet Diaz 1999-00 AA 9 3200-meter run
Jerri Hicks 1973-74   3 50-yard dash
Cookie Lathen 1982-83 AA 5 400-meter dash
Kim Thurmond 1987-88 AA 7 100-meter low hurdles
Kelli William 1993-94 AA 5 shot put
  1995-96 AA 3 discus throw
      2 shot put

Aurora (Illinois Math and Science Academy)

Name Year Class Place Event
Dominque Anderson 2015-16 2A 6 triple jump
  2016-17 2A 4 triple jump
Amber Farrell 2008-09 2A 4 100-meter high hurdles
      6 400-meter dash
  2009-10 2A 1 300-meter low hurdles
      6 200-meter dash
      1 100-meter high hurdles
  2010-11 2A 2 300-meter low hurdles
Monica McCullough 1989-90 A 3 long jump
  1990-91 A 2 long jump
  1991-92 AA 5 long jump
Natasha Rodgers 1996-97 AA 4 shot put

Aurora (Metea Valley)

Name Year Class Place Event
Nicki Cast 2014-15 3A 6 800-meter run
Jasmine Davis 2011-12 3A 6 shot put
Holly Julifs 2012-13 3A 5 discus throw
  2013-14 3A 3 discus throw
  2014-15 3A 8 shot put
      1 discus throw
Courtney Morgan 2013-14 3A 2 discus throw
      1 shot put
  2014-15 3A 3 discus throw
      4 shot put
  2015-16 3A 1 shot put
      3 discus throw
  2016-17 3A 1 shot put
      2 discus throw

Aurora (Rosary)

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 1982-83 A 3 4x200-meter relay
      1 4x100-meter relay
  1983-84 A 3 4x200-meter relay
      5 4x100-meter relay
  1984-85 A 3 4x100-meter relay
      4 4x400-meter relay
      4 800-meter medley relay
      5 4x200-meter relay
  2002-03 AA 5 800-meter medley relay
  2013-14 2A 8 4x400-meter relay
  2014-15 2A 2 4x800-meter relay
  2015-16 2A 3 4x800-meter relay
  2016-17 2A 4 4x400-meter relay
      9 4x800-meter relay
Laura Arnold 2002-03 AA 5 800-meter medley relay
Emily Bakala 2013-14 2A 8 4x400-meter relay
Mary Kate Bakala 2016-17 2A 4 4x400-meter relay
Julie Bottarini 2016-17 2A 9 4x800-meter relay
Nora Bowe 2008-09 2A 2 high jump
Bridget Buckley 2016-17 2A 9 4x800-meter relay
Doré DeBartolo 1995-96 AA 6 shot put
      2 discus throw
  1996-97 AA 5 shot put
      1 discus throw
  1997-98 AA 1 discus throw
Janae DeBartolo 2000-01 AA 7 pole vault
Brooke Delahanty 2015-16 2A 3 4x800-meter relay
  2016-17 2A 4 4x400-meter relay
      5 800-meter run
Anna Deufel 2009-10 2A 4 100-meter dash
      9 200-meter dash
Michelle Dumas 1984-85 A 4 100-meter dash
      1 400-meter dash
Monica English 2008-09 2A 3 discus throw
Diana Farraday 1981-82 A 6 high jump
  1982-83 A 4t high jump
      1 4x100-meter relay
Danielle Goering 2016-17 2A 4 4x400-meter relay
Maria Goheen 2015-16 2A 3 4x800-meter relay
Abby Hammer 2013-14 2A 8 4x400-meter relay
Claire Hengesbaugh 2016-17 2A 4 1600-meter run
      9 4x800-meter relay
Mary Johnson 1982-83 A 1 4x100-meter relay
Amy Kus 2007-08 AA 3 high jump
Emily Martin 2014-15 2A 2 4x800-meter relay
      1 1600-meter run
Melanie Meyer 2016-17 2A 4 4x400-meter relay
Julie Mills 1982-83 A 1 4x100-meter relay
Cara Neill 2002-03 AA 5 800-meter medley relay
Sarah Nyaeme 2013-14 2A 5 triple jump
Kelly O'Brien 1982-83 A 1 4x100-meter relay
Mallory Rettenmeier 2014-15 2A 2 4x800-meter relay
Claudine Rigaud 1994-95 AA 7 200-meter dash
      5 100-meter dash
Madison Ronzone 2013-14 2A 7 1600-meter run
  2014-15 2A 2 4x800-meter relay
      2 1600-meter run
  2015-16 2A 3 4x800-meter relay
      4 1600-meter run
Megan Ronzone 2016-17 2A 9 4x800-meter relay
Erica Scott 2002-03 AA 5 800-meter medley relay
Molly Stefanski 2013-14 2A 8 4x400-meter relay
Kristen Streit 1983-84 A 7 200-meter dash
Shea Vero 2013-14 2A 8 4x400-meter relay
  2014-15 2A 2 4x800-meter relay
  2015-16 2A 3 4x800-meter relay
Nichole Wood 2002-03 AA 5 800-meter medley relay

Aurora (Waubonsie Valley)

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 1981-82 A 6 800-meter medley relay
  1982-83 A 4t 800-meter medley relay
  2004-05 AA 8 4x400-meter relay
  2008-09 3A 2 4x200-meter relay
      9 4x400-meter relay
      7 4x100-meter relay
  2009-10 3A 5 4x100-meter relay
      7 4x200-meter relay
  2013-14 3A 7 4x200-meter relay
Ayo Adewole 2008-09 3A 7 4x100-meter relay
      9 4x400-meter relay
Morikaye Akinosun 2008-09 3A 2 4x200-meter relay
      7 4x100-meter relay
Morlake Akinosun 2008-09 3A 7 4x100-meter relay
      2 4x200-meter relay
      9 4x400-meter relay
Morolake Akinosun 2009-10 3A 7 4x200-meter relay
      5 4x100-meter relay
      4 100-meter dash
      5 200-meter dash
  2010-11 3A 2 100-meter dash
  2011-12 3A 3 200-meter dash
      1 100-meter dash
Moryike Akinosun 2009-10 3A 5 4x100-meter relay
      7 4x200-meter relay
Cathy Brzeczek 1979-80 A 7 3200-meter run
  1980-81 A 2 3200-meter run
      5 1600-meter run
  1981-82 A 3 1600-meter run
Shannon Burke 1996-97 AA 6 1600-meter run
Crystal Butler 2009-10 3A 7 4x200-meter relay
      5 4x100-meter relay
Tiffany Clendening 1988-89 AA 3t high jump
  1990-91 AA 5 high jump
Dana Dwyer 2013-14 3A 7 4x200-meter relay
Michelle Higgins 2008-09 3A 2 long jump
Brion Hughes 2013-14 3A 7 4x200-meter relay
Emily Killacky 2008-09 3A 9 4x400-meter relay
Tatiana Moore 2013-14 3A 7 4x200-meter relay
Toni Ogandare 2005-06 AA 9 800-meter run
Toni Ogundare 2004-05 AA 8 4x400-meter relay
  2007-08 AA 4 800-meter run
Ade Oshinowo 1997-98 AA 7 discus throw
      4 shot put
Dasha Patton 2008-09 3A 2 4x200-meter relay
      7 4x100-meter relay
      9 long jump
Da'sha Patton 2009-10 3A 5 4x100-meter relay
      7 4x200-meter relay
      5 long jump
Shakeia Pinnick 2005-06 AA 7 800-meter run
      2 300-meter low hurdles
      6 long jump
  2006-07 AA 2 300-meter low hurdles
      7 200-meter dash
      3 800-meter run
  2007-08 AA 2 300-meter low hurdles
      4 100-meter high hurdles
  2008-09 3A 1 100-meter high hurdles
      2 4x200-meter relay
      1 300-meter low hurdles
      9 4x400-meter relay
Alyssa Post 2013-14 3A 7 4x200-meter relay
Renata Sams 2004-05 AA 8 4x400-meter relay
Lauren Shimmon 2000-01 AA 9 300-meter low hurdles
Nicole Smith 1987-88 AA 8 200-meter dash
Iris Stinson 2004-05 AA 8 4x400-meter relay
Shae-ane Wiggan 2004-05 AA 8 4x400-meter relay
Katie Williams 2001-02 AA 8 pole vault
Allison Wilson 2013-14 3A 5 800-meter run

Aurora (West Aurora)

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 2013-14 3A 3 4x400-meter relay
  2014-15 3A 6 4x200-meter relay
  2016-17 3A 7 4x100-meter relay
Rajiah Andrews 2016-17 3A 7 4x100-meter relay
      3 100-meter high hurdles
      8 long jump
Maya Marion 2013-14 3A 7 shot put
JeMya McClendon 2014-15 3A 6 4x200-meter relay
Dajour Miles 2016-17 3A 1 400-meter dash
Joslyn Noel 2014-15 3A 6 4x200-meter relay
Tamia Rayford 2013-14 3A 8 400-meter dash
      3 4x400-meter relay
  2014-15 3A 6 4x200-meter relay
  2016-17 3A 7 4x100-meter relay
Anita Saffa 2012-13 3A 6 100-meter dash
Tatyana Skokan 2016-17 3A 7 4x100-meter relay
Emma Spagnola 2012-13 3A 2 300-meter low hurdles
      2 100-meter high hurdles
      1 long jump
  2013-14 3A 3 4x400-meter relay
      1 300-meter low hurdles
      1 100-meter high hurdles
      3 long jump
Kyla Walton 2013-14 3A 3 4x400-meter relay
Lauren Williams-Harris 2014-15 3A 6 4x200-meter relay
Nia Wood 2016-17 3A 7 4x100-meter relay
Elisa Zinn 2013-14 3A 3 4x400-meter relay

Aurora (West)

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 2008-09 3A 6 4x200-meter relay
Shanice Andrews 2007-08 AA 5 long jump
  2008-09 3A 4 100-meter high hurdles
      8 triple jump
  2009-10 3A 7 long jump
      5 triple jump
      3 300-meter low hurdles
      1 100-meter high hurdles
Markesha Davis 2008-09 3A 6 4x200-meter relay
Kehlay Dunah 2008-09 3A 6 4x200-meter relay
Kristin Holmes 2008-09 3A 6 4x200-meter relay
Kim Lorenz 1993-94 AA 8 3200-meter run
Janie Melvin 1983-84 AA 8 discus throw
  1984-85 AA 6 shot put
Dawn Payne 1997-98 AA 4 discus throw
  1998-99 AA 7 discus throw
Jasmine Ranson 2008-09 3A 6 4x200-meter relay
  2009-10 3A 7 triple jump
  2010-11 3A 4 triple jump
Anita Saffa 2011-12 3A 9 100-meter dash
Mariah Smith 2009-10 3A 5 discus throw
Emma Spagnola 2010-11 3A 3 long jump
  2011-12 3A 7 long jump
      2 100-meter hurdles
      5 300-meter hurdles

Avon

Name Year Class Place Event
Kelli Crouse 1997-98 A 6 long jump

Barrington

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 1975-76   5 880-yard relay
  1987-88 AA 6 4x800-meter relay
  1991-92 AA 5 4x800-meter relay
  1992-93 AA 6 4x800-meter relay
  1993-94 AA 8 4x800-meter relay
  1994-95 AA 4 4x400-meter relay
      4 4x800-meter relay
  1995-96 AA 5 4x400-meter relay
      7 4x800-meter relay
  1996-97 AA 4 4x400-meter relay
  1998-99 AA 2 800-meter medley relay
  2001-02 AA 1 4x800-meter relay
  2002-03 AA 6 4x800-meter relay
  2003-04 AA 9 4x400-meter relay
      1 4x800-meter relay
  2004-05 AA 6 4x800-meter relay
      3 4x400-meter relay
      6 800-meter medley relay
  2005-06 AA 2 4x200-meter relay
  2006-07 AA 5 4x200-meter relay
      2 4x100-meter relay
      1 4x400-meter relay
      1 4x800-meter relay
  2007-08 AA 3 4x400-meter relay
      1 4x800-meter relay
  2014-15 3A 1 4x400-meter relay
      5 4x200-meter relay
  2015-16 3A 6 4x200-meter relay
Sarah Arnberger 2002-03 AA 6 4x800-meter relay
Christine Bandy 2003-04 AA 9 4x400-meter relay
Kathy Bell 1975-76   8 440-yard dash
McCall Braun 2013-14 3A 8 long jump
Laura Bunge 2001-02 AA 1 4x800-meter relay
Donna Bushelle 1973-74   5 100-yard dash
Sara Kate Capel 2014-15 3A 5 4x200-meter relay
      1 4x400-meter relay
  2015-16 3A 6 4x200-meter relay
Lisa Collins 2000-01 AA 3 discus throw
  2001-02 AA 5 shot put
      2 discus throw
Anna Cossio 2014-15 3A 1 4x400-meter relay
Addison Coy 2014-15 3A 1 4x400-meter relay
      3 300-meter low hurdles
Kallie Daly 1996-97 AA 4 4x400-meter relay
Anna Etherington 2007-08 AA 5 pole vault
  2008-09 3A 7 pole vault
  2009-10 3A 2 pole vault
Christina Fiduccia 2001-02 AA 1 4x800-meter relay
  2002-03 AA 2 3200-meter run
      3 1600-meter run
  2003-04 AA 1 4x800-meter relay
      1 1600-meter run
Eleni Filley 2015-16 3A 6 4x200-meter relay
Jorie Frey 2008-09 3A 4 400-meter dash
Erin Frommeyer 2001-02 AA 1 4x800-meter relay
  2002-03 AA 6 4x800-meter relay
  2003-04 AA 1 4x800-meter relay
      9 4x400-meter relay
Molly Glantz 2004-05 AA 3 4x400-meter relay
      6 800-meter medley relay
  2006-07 AA 1 4x800-meter relay
      1 4x400-meter relay
      5 300-meter low hurdles
  2007-08 AA 4 300-meter low hurdles
Nina Hodges 2014-15 3A 3 200-meter dash
      5 4x200-meter relay
Carly Horak 2015-16 3A 6 4x200-meter relay
Jayne Jaderholm 2005-06 AA 2 4x200-meter relay
  2006-07 AA 1 4x400-meter relay
      5 4x200-meter relay
Jaderholm Jayne 2007-08 AA 3 4x400-meter relay
Emeline Johnston 1997-98 AA 7 3200-meter run
Frey Jorie 2007-08 AA 3 4x400-meter relay
Bingham Kala 2007-08 AA 1 4x800-meter relay
Dipti Karmarkar 2004-05 AA 6 800-meter medley relay
  2006-07 AA 5 4x200-meter relay
      2 4x100-meter relay
      8 triple jump
Wendy Kilton 1992-93 AA 2 3200-meter run
Ann Ko 1998-99 AA 2 800-meter medley relay
Whitney Laurence 2002-03 AA 6 4x800-meter relay
Samantha Learch 2004-05 AA 3 4x400-meter relay
      6 4x800-meter relay
  2005-06 AA 8 800-meter run
  2006-07 AA 1 4x800-meter relay
  2007-08 AA 7 400-meter dash
Danielle Locascio 2004-05 AA 6 4x800-meter relay
  2006-07 AA 1 4x800-meter relay
Jocelyn Long 2014-15 3A 4 3200-meter run
  2015-16 3A 7 3200-meter run
Amy Marts 1991-92 AA 1 1600-meter run
Kelsey McLaurin 2014-15 3A 5 4x200-meter relay
      1 4x400-meter relay
  2015-16 3A 6 4x200-meter relay
  2016-17 3A 7 triple jump
Jennifer Mercer 1995-96 AA 7 4x800-meter relay
Martha Millin 1980-81 AA 5 high jump
Glantz Molly 2007-08 AA 1 4x800-meter relay
      3 4x400-meter relay
Liz Nykaza 2014-15 3A 5 4x200-meter relay
Paige Penrod 2004-05 AA 6 4x800-meter relay
Natalie Piper 2003-04 AA 9 4x400-meter relay
      1 4x800-meter relay
Jessica Radulski 1998-99 AA 2 800-meter medley relay
Tracy Rebecca 2007-08 AA 1 4x800-meter relay
Sara Rebmann 2005-06 AA 2 4x200-meter relay
  2006-07 AA 5 4x200-meter relay
Erin Robertson 2002-03 AA 6 4x800-meter relay
  2003-04 AA 1 4x800-meter relay
  2004-05 AA 6 4x800-meter relay
Anna Russell 1994-95 AA 4 4x800-meter relay
  1995-96 AA 7 4x800-meter relay
      5 4x400-meter relay
Learch Samantha 2007-08 AA 1 4x800-meter relay
      3 4x400-meter relay
Amanda Schnack 2004-05 AA 3 4x400-meter relay
      6 800-meter medley relay
      8 100-meter dash
  2005-06 AA 2 4x200-meter relay
      5 100-meter dash
  2006-07 AA 5 4x200-meter relay
      2 4x100-meter relay
      6 200-meter dash
Jennifer Schnack 2005-06 AA 2 4x200-meter relay
  2006-07 AA 1 4x400-meter relay
      4 400-meter dash
      2 4x100-meter relay
Jennifer Schultz 1994-95 AA 4 4x400-meter relay
  1995-96 AA 5 4x400-meter relay
Darah Smith 1994-95 AA 4 4x400-meter relay
      4 4x800-meter relay
  1996-97 AA 4 4x400-meter relay
Betsy Spicer 1994-95 AA 4 4x800-meter relay
      4 4x400-meter relay
  1995-96 AA 5 4x400-meter relay
      7 4x800-meter relay
  1996-97 AA 4 4x400-meter relay
      4 800-meter run
Megan Spicer 1994-95 AA 4 4x800-meter relay
      4 4x400-meter relay
Cecelia Tanaka 1995-96 AA 7 4x800-meter relay
Valery Taylor 2003-04 AA 9 4x400-meter relay
  2004-05 AA 3 4x400-meter relay
      6 800-meter medley relay
  2006-07 AA 2 4x100-meter relay
      1 4x400-meter relay
Rachel Tomczak 1995-96 AA 5 4x400-meter relay
  1996-97 AA 4 4x400-meter relay
  1998-99 AA 2 800-meter medley relay
      6 400-meter dash
Rebecca Tracy 2006-07 AA 5 1600-meter run
      1 4x800-meter relay
  2007-08 AA 2 1600-meter run
  2008-09 3A 1 1600-meter run
Lindsey Wallner 1998-99 AA 2 800-meter medley relay
Ryan Wolff 2001-02 AA 1 4x800-meter relay

Bartlett

Name Year Class Place Event
Becca Cronin 2008-09 3A 6 triple jump
Callie Glover 2002-03 AA 5 shot put
Alyssa Schneider 2008-09 3A 5 1600-meter run
  2009-10 3A 6 1600-meter run
  2010-11 3A 4 1600-meter run
April Szatkowski 2001-02 AA 5 200-meter dash

Bartonville (Limestone)

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 1987-88 AA 6 800-meter medley relay
Nicole Benson 2005-06 AA 9 1600-meter run
      5 3200-meter run
  2006-07 AA 2 1600-meter run
  2007-08 AA 6 1600-meter run
      4 3200-meter run
Briana Gardner 2011-12 2A 8 200-meter dash
Kim Hurley 1976-77   3 long jump
      3 80-yard low hurdles
      3 110-yard low hurdles
Yolanda Wright 2000-01 AA 3 long jump
  2001-02 AA 5 triple jump

Batavia

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 2003-04 AA 7 4x400-meter relay
  2007-08 AA 4 4x400-meter relay
  2015-16 3A 8 4x200-meter relay
Sampson Alexis 2007-08 AA 4 4x400-meter relay
Brittney Bernardoni 2003-04 AA 7 4x400-meter relay
  2004-05 AA 4 pole vault
  2005-06 AA 1 pole vault
Bernardoni Brooke 2007-08 AA 4 4x400-meter relay
Sam DelMundo 2015-16 3A 8 4x200-meter relay
Darby Edmondson 2015-16 3A 8 4x200-meter relay
Megan Garrity 2001-02 AA 4 100-meter high hurdles
Deb Jass 1993-94 AA 6 400-meter dash
Warner Kathryn 2007-08 AA 4 4x400-meter relay
Tarter Natalie 2007-08 AA 4 4x400-meter relay
Karen Nilles 2003-04 AA 7 4x400-meter relay
Candace Norville 2003-04 AA 7 4x400-meter relay
Melissa Norville 2008-09 3A 6 300-meter low hurdles
      3 triple jump
Tori Ortiz 2015-16 3A 8 4x200-meter relay
Lisa Phillips 2002-03 AA 3 3200-meter run
Tricia Porch 1987-88 AA 7 shot put
Carolyn Regan 2003-04 AA 7 4x400-meter relay
Alexis Sampson 2007-08 AA 5 800-meter run
Hannah Schlaman 2015-16 3A 8 4x200-meter relay
Kelli Schumaker 2000-01 AA 7 high jump
Emma Stephens 2014-15 3A 8 3200-meter run
Natalie Tarter 2005-06 AA 8 100-meter high hurdles
  2006-07 AA 3 300-meter low hurdles
      2 100-meter high hurdles
      4 100-meter dash
  2007-08 AA 1 300-meter low hurdles
      6 100-meter dash
      2 100-meter high hurdles
Haleigh Theuerkauf 2011-12 3A 9 shot put
Kathryn Warner 2007-08 AA 9 pole vault
  2009-10 3A 1 300-meter low hurdles

Beardstown

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 1994-95 A 8 4x800-meter relay
  1995-96 A 5 4x800-meter relay
  1997-98 A 6 4x100-meter relay
Anne Bredehoft 1997-98 A 6 4x100-meter relay
Raelene Carter 1986-87 A 1 discus throw
  1987-88 A 1 discus throw
Abby Cooper 1994-95 A 8 4x800-meter relay
  1995-96 A 5 4x800-meter relay
  1997-98 A 6 4x100-meter relay
Alana Crisman 1994-95 A 8 4x800-meter relay
      1 1600-meter run
  1995-96 A 5 4x800-meter relay
      1 800-meter run
Kim Frick 1978-79 A 6t high jump
  1979-80 A 6 high jump
  1980-81 A 2 high jump
Penny Grant 2006-07 A 4 long jump
  2007-08 A 5 100-meter dash
      1 long jump
Tarra Grant 2002-03 A 7 200-meter dash
      2 long jump
      8 100-meter dash
  2003-04 A 6 100-meter dash
      6 200-meter dash
  2004-05 A 1 200-meter dash
      4 100-meter dash
      1 400-meter dash
Mandy Jackson 1991-92 A 7 high jump
Shana Kays 1994-95 A 8 4x800-meter relay
Trisha Kays 1995-96 A 5 4x800-meter relay
Kate Rice 1995-96 A 5 high jump
  1997-98 A 6 4x100-meter relay
Brianne Soer 1997-98 A 6 4x100-meter relay
Tracy Thoroman 1994-95 A 8 4x800-meter relay
  1995-96 A 5 4x800-meter relay

Beecher

Name Year Class Place Event
Debbie Gust 1974-75   5 high jump
Tammy Stolgenbach 1980-81 A 8 3200-meter run

Belleville (Althoff Catholic)

Name Year Class Place Event
Savannah Ames 2012-13 1A 6 1600-meter run
Cara Brooks 2012-13 1A 7 shot put
  2013-14 1A 4 shot put
Grace Rowans 2014-15 1A 7 800-meter run

Belleville (Althoff)

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 1973-74   6t 440-yard relay
  1974-75   6 1-mile relay
  1996-97 A 6 4x100-meter relay
Savannah Ames 2011-12 1A 5 1600-meter run
Elizabeth Crotty 1973-74   5 high jump
Samaria Gentry 1996-97 A 6 4x100-meter relay
Crystal Haas 1996-97 A 6 4x100-meter relay
Malia Harris 1996-97 A 6 4x100-meter relay
Stacy Sieben 1996-97 A 6 4x100-meter relay
Stephanie Smith 2002-03 AA 7 discus throw
Sara Thomas 2001-02 AA 2 high jump
Beth Voellinger 1990-91 A 4 high jump
  1991-92 A 2 high jump
  1992-93 A 1 high jump
  1993-94 A 2 high jump
Samantha Wilkins 2004-05 A 5 100-meter dash

Belleville (East)

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 1995-96 AA 5 800-meter medley relay
  2007-08 AA 8 4x100-meter relay
  2009-10 3A 5 4x200-meter relay
      8 4x100-meter relay
  2010-11 3A 7 4x400-meter relay
      3 4x200-meter relay
  2011-12 3A 9 4x400-meter relay
      1 4x200-meter relay
      6 4x100-meter relay
Katie Brauer 1985-86 AA 3 shot put
Aniecia Brewster 2009-10 3A 8 4x100-meter relay
      5 4x200-meter relay
  2010-11 3A 3 4x200-meter relay
      7 4x400-meter relay
  2011-12 3A 6 4x100-meter relay
      1 4x200-meter relay
      9 4x400-meter relay
Asia Cochran 2009-10 3A 5 4x200-meter relay
      8 4x100-meter relay
  2010-11 3A 3 4x200-meter relay
Gunn Debra 2007-08 AA 8 4x100-meter relay
Miya Dorsey 2014-15 3A 7 100-meter high hurdles
      1 300-meter low hurdles
Destiny Dulin 2004-05 AA 3 300-meter low hurdles
Roneisha Frye 2006-07 AA 8 100-meter high hurdles
  2007-08 AA 8 100-meter high hurdles
Erica Garcia 1995-96 AA 5 800-meter medley relay
Jasmine Gilmore 2011-12 3A 9 4x400-meter relay
Hadiya Harris 2010-11 3A 7 4x400-meter relay
      5 400-meter dash
Carol Humphries 1976-77   5 110-yard low hurdles
Latia Jefferson 2008-09 3A 1 triple jump
Johnson Jessica 2007-08 AA 8 4x100-meter relay
Fowler Kayla 2007-08 AA 8 4x100-meter relay
Kathy Koch 1980-81 AA 6 200-meter low hurdles
Jessica McCaskill 2009-10 3A 8 4x100-meter relay
      7 100-meter high hurdles
      5 4x200-meter relay
  2010-11 3A 3 4x200-meter relay
      3 100-meter low hurdles
  2011-12 3A 1 4x200-meter relay
      3 100-meter hurdles
      6 4x100-meter relay
Keanna McIntyre 2010-11 3A 7 4x400-meter relay
  2011-12 3A 9 4x400-meter relay
Chante Mosby 2009-10 3A 5 4x200-meter relay
      8 4x100-meter relay
  2010-11 3A 3 4x200-meter relay
  2011-12 3A 6 4x100-meter relay
      1 4x200-meter relay
Tamar Mosby 2014-15 3A 7 high jump
Lisa Neverstitch 1975-76   5 discus throw
Mikeya Nicholson 2005-06 AA 1 triple jump
Jennifer Palovcsik 2006-07 AA 1 high jump
      4 long jump
Frye Roneisha 2007-08 AA 8 4x100-meter relay
Charay Savage 2006-07 AA 4 100-meter high hurdles
Taylor Sunkett 2010-11 3A 7 4x400-meter relay
  2011-12 3A 9 4x400-meter relay
Andrea Sy 1995-96 AA 5 800-meter medley relay
Lisa Walker 1984-85 AA 5 discus throw
Tiffany Webb 1995-96 AA 5 800-meter medley relay
Jenica Wegmann 1995-96 AA 5 800-meter medley relay
      7 400-meter dash
Reflaye Williams 1986-87 AA 1 high jump
  1987-88 AA 5 high jump
      7 300-meter low hurdles
  1988-89 AA 1 high jump
Sidne' Williamson 2011-12 3A 1 4x200-meter relay
      6 4x100-meter relay

Belleville (West)

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 1975-76   5 1-mile relay
  1976-77   8 880-yard medley relay
  2007-08 AA 5 4x200-meter relay
  2008-09 3A 1 4x100-meter relay
      7 4x400-meter relay
      5 4x200-meter relay
  2010-11 3A 4 4x400-meter relay
      6 4x200-meter relay
  2011-12 3A 5 4x100-meter relay
      4 4x200-meter relay
      1 4x400-meter relay
  2012-13 3A 2 4x400-meter relay
  2013-14 3A 5 4x100-meter relay
  2014-15 3A 8 4x100-meter relay
  2015-16 3A 6 4x100-meter relay
  2016-17 3A 4 4x100-meter relay
Rani Akins 2008-09 3A 7 4x400-meter relay
  2010-11 3A 4 4x400-meter relay
Stewart Alaya 2007-08 AA 5 4x200-meter relay
Christina Archibald 1997-98 AA 7 high jump
  1998-99 AA 4 high jump
  1999-00 AA 1 high jump
  2000-01 AA 1 high jump
Wilson Ashley 2007-08 AA 5 4x200-meter relay
Jasmine Berry 2011-12 3A 1 4x400-meter relay
      5 100-meter hurdles
  2012-13 3A 2 4x400-meter relay
      7 300-meter low hurdles
      3 100-meter high hurdles
  2013-14 3A 5 4x100-meter relay
      3 100-meter high hurdles
      3 300-meter low hurdles
Candice Brooks-Hill 2008-09 3A 7 4x400-meter relay
  2010-11 3A 4 4x400-meter relay
      6 4x200-meter relay
Kayla Brown 2008-09 3A 7 4x400-meter relay
      5 4x200-meter relay
      1 4x100-meter relay
Ewing Chalsea 2007-08 AA 5 4x200-meter relay
Mary Jo Clements 1973-74   4 shot put
Asia Cochran 2011-12 3A 5 4x100-meter relay
Jessica Coughlin 2016-17 3A 4 4x100-meter relay
Teonna Davis 2014-15 3A 8 4x100-meter relay
  2015-16 3A 6 4x100-meter relay
  2016-17 3A 4 4x100-meter relay
Claudette Day 2010-11 3A 5 100-meter low hurdles
      5 long jump
      4 4x400-meter relay
  2011-12 3A 6 long jump
      7 100-meter hurdles
  2012-13 3A 6 100-meter high hurdles
Chalsea Ewing 2008-09 3A 1 4x100-meter relay
      5 4x200-meter relay
      5 100-meter dash
Mary Ford 1976-77   7 discus throw
Kameron Frazier 2015-16 3A 6 4x100-meter relay
Abrea Hopson 2011-12 3A 4 4x200-meter relay
      5 4x100-meter relay
  2013-14 3A 5 4x100-meter relay
  2014-15 3A 8 4x100-meter relay
Karen Kaiser 1975-76   6 shot put
Brown Kayla 2007-08 AA 5 4x200-meter relay
Patti Kniepkamp 1974-75   4 shot put
  1975-76   1 shot put
Jill Kuenne 1976-77   2 shot put
  1977-78 AA 3 shot put
Danielle Lawary 1998-99 AA 2 shot put
Tatyana Lewis 2011-12 3A 5 4x100-meter relay
      4 4x200-meter relay
      1 4x400-meter relay
  2012-13 3A 2 4x400-meter relay
Ni'Jia McNamee 2012-13 3A 2 4x400-meter relay
  2013-14 3A 5 4x100-meter relay
  2014-15 3A 8 4x100-meter relay
Camelia Nicholson 2011-12 3A 1 4x400-meter relay
      4 4x200-meter relay
  2012-13 3A 2 4x400-meter relay
Jessica Oranika 2008-09 3A 7 4x400-meter relay
  2010-11 3A 4 4x400-meter relay
      6 4x200-meter relay
  2011-12 3A 1 4x400-meter relay
      4 400-meter dash
Staci Saeger 1986-87 AA 7 high jump
      5t high jump
Kelvi Searcy 2015-16 3A 6 4x100-meter relay
  2016-17 3A 4 4x100-meter relay
Angie See 1975-76   6 2-mile run
Kelsey Shannon 2010-11 3A 7 high jump
  2011-12 3A 5 high jump
  2012-13 3A 3 high jump
  2013-14 3A 4 high jump
Monique Shine 2013-14 3A 5 4x100-meter relay
  2014-15 3A 8 4x100-meter relay
  2015-16 3A 6 4x100-meter relay
Sandy Singhose 1978-79 AA 8t high jump
Stephanie Smith 2003-04 AA 6 discus throw
  2004-05 AA 5 discus throw
  2005-06 AA 4 discus throw
Alaya Stewart 2008-09 3A 5 4x200-meter relay
Yolanda Suggs 2005-06 AA 8 200-meter dash
      6 100-meter dash
  2006-07 AA 3 100-meter dash
      3 400-meter dash
      4 200-meter dash
  2007-08 AA 3 100-meter dash
      3 400-meter dash
      5 200-meter dash
  2008-09 3A 1 400-meter dash
      1 100-meter dash
      1 200-meter dash
      1 4x100-meter relay
Stacey Thompson 2001-02 AA 9 shot put
Kristyon Tolliver 2010-11 3A 6 4x200-meter relay
  2011-12 3A 4 4x200-meter relay
      5 4x100-meter relay
Sam Voegtle 2011-12 3A 5 shot put
Brittany Walker 2016-17 3A 4 4x100-meter relay
Liz Wanless 1999-00 AA 7 shot put
Ashley Wilson 2008-09 3A 1 4x100-meter relay
      5 4x200-meter relay
  2010-11 3A 6 4x200-meter relay

Belvidere (H.S.)

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 1990-91 AA 8 4x800-meter relay
Amy Anderson 1984-85 AA 1 high jump
Sarah Byers 1992-93 AA 8 high jump
Annette Hodges 2010-11 2A 7 triple jump
Annie Hodges 2008-09 2A 8 triple jump
  2009-10 2A 7 triple jump
  2011-12 2A 4 triple jump
Alicia Nava 1984-85 AA 8 1600-meter run
Heather Nelson 1987-88 AA 1 shot put
  1988-89 AA 1 shot put
  1989-90 AA 1 discus throw
      1 shot put
  1990-91 AA 1 discus throw
      1 shot put
Leslie Pottinger 1987-88 AA 8 800-meter run
  1988-89 AA 7 shot put
      3 800-meter run
  1990-91 AA 2 shot put
      6 discus throw
Tami Pottinger 1991-92 AA 7 800-meter run
Karen Wartgow 1998-99 AA 3 3200-meter run
  1999-00 AA 9 1600-meter run
Melissa Yerk 1993-94 AA 8 shot put
  1994-95 AA 2 shot put

Belvidere (North)

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 2016-17 3A 1 4x800-meter relay
Madison Diercks 2016-17 3A 1 4x800-meter relay
Katie Dovenmuehle 2010-11 2A 9 shot put
Sabrina Elder 2016-17 3A 1 4x800-meter relay
Kristen Levi 2010-11 2A 3 3200-meter run
Jenna Lutzow 2013-14 3A 4 800-meter run
  2015-16 3A 2 800-meter run
  2016-17 3A 1 4x800-meter relay
Kayla McGuire 2016-17 3A 1 4x800-meter relay
Baily Murphy 2008-09 2A 2 pole vault
  2009-10 2A 3 pole vault
      7 300-meter low hurdles
Kim Seger 2010-11 2A 7 800-meter run
Cetrena Simmons 2008-09 2A 8 400-meter dash
  2010-11 2A 5 high jump

Bement

Name Year Class Place Event
Tyna Deffenbaugh 1986-87 A 3t high jump
  1987-88 A 5 high jump
Theresa Flavin 1982-83 A 8 800-meter run
  1983-84 A 8 800-meter run
Nancy Guffey 1973-74   4 discus throw
Diane Lecrone 1974-75   5 110-yard low hurdles
      6 80-yard low hurdles

Bensenville (Fenton)

Name Year Class Place Event
Emelia Burris 2014-15 3A 7 100-meter dash
      4 long jump
Latrice Gray 1998-99 AA 5 high jump
Wendy Winters 1977-78 AA 3 220-yard low hurdles
  1978-79 AA 2 long jump
      4 110-yard low hurdles
      6 220-yard dash
      2 220-yard low hurdles

Benton

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 2001-02 A 6 800-meter medley relay
  2004-05 A 3 800-meter medley relay
  2005-06 A 1 800-meter medley relay
  2009-10 1A 8 4x100-meter relay
  2010-11 1A 5 4x100-meter relay
Mallory Clark 2005-06 A 1 800-meter medley relay
Christy Hayden 2013-14 2A 3 discus throw
Morgan Johnson 2001-02 A 6 800-meter medley relay
April Kirkendoll 1996-97 A 5 triple jump
Erin Kutcosky 2001-02 A 6 800-meter medley relay
      6 triple jump
Taylor Lampley 2001-02 A 6 800-meter medley relay
  2003-04 A 6 100-meter high hurdles
Lana Malkovich 2004-05 A 3 800-meter medley relay
Leah Orley 2004-05 A 3 800-meter medley relay
  2005-06 A 1 800-meter medley relay
      9 high jump
      1 300-meter low hurdles
      7 100-meter high hurdles
  2006-07 A 5 high jump
      1 triple jump
      1 300-meter low hurdles
      2 100-meter high hurdles
  2007-08 A 1 100-meter high hurdles
      1 triple jump
      1 300-meter low hurdles
      3 200-meter dash
Samantha Ozbourn 2004-05 A 3 800-meter medley relay
  2005-06 A 1 800-meter medley relay
Madaline Parrish 2009-10 1A 8 4x100-meter relay
Sydney Potts 2009-10 1A 8 4x100-meter relay
      8 100-meter high hurdles
  2010-11 1A 5 4x100-meter relay
      3 100-meter low hurdles
Valarie Repp 2010-11 1A 5 4x100-meter relay
Christy Rusher 1973-74   7 long jump
  1975-76   8 long jump
Kaitlyn Schutt 2009-10 1A 9 400-meter dash
      8 4x100-meter relay
  2010-11 1A 5 4x100-meter relay
      9 400-meter dash
Macy Shurtz 2009-10 1A 8 4x100-meter relay
  2010-11 1A 5 4x100-meter relay
Courtney Smith 2004-05 A 3 800-meter medley relay
      2 400-meter dash
      4 200-meter dash
  2005-06 A 1 800-meter medley relay
      4 100-meter dash
      6 400-meter dash
      1 200-meter dash
  2007-08 A 2 200-meter dash
      8 400-meter dash
      2 100-meter dash
      2 triple jump
Laura Stewart 1973-74   3 discus throw
Sharon Summers 1979-80 A 6 shot put
  1980-81 A 4 shot put
Julie Sweetin 2001-02 A 6 800-meter medley relay
Ashley Webb 2007-08 A 2 discus throw
  2008-09 1A 3 discus throw
  2009-10 1A 6 discus throw
      7 shot put

Berwyn-Cicero (Morton)

Name Year Class Place Event
Katie Knebel 1996-97 AA 3 high jump

Bethany

Name Year Class Place Event
Jodi Foster 1979-80 A 6 long jump
Sheila Standerfer 1972-73   5 high jump
  1973-74   2 high jump

Bethany (Okaw Valley)

Name Year Class Place Event
Jessie Buker 2003-04 A 8 discus throw
  2004-05 A 4 discus throw

Biggsville (Union)

Name Year Class Place Event
Steph Higgins 2000-01 A 3 triple jump
      4 high jump
Stephanie Higgins 2001-02 A 2 high jump
      3 triple jump
Tara Rice 1993-94 A 8 shot put
Megan Shutwell 1998-99 A 5 400-meter dash
      8 100-meter dash
  1999-00 A 7 200-meter dash
      4 400-meter dash
      7 100-meter dash
  2000-01 A 7 long jump
      9 200-meter dash
      7 100-meter dash
      4 400-meter dash

Biggsville (West Central)

Name Year Class Place Event
Theresa Brokaw 2005-06 A 1 1600-meter run
      2 3200-meter run
Miriam Rutzen 2007-08 A 3 high jump
      7 400-meter dash

Bismarck (B.-Henning)

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 2016-17 1A 8 4x200-meter relay
Mary Bass 2013-14 1A 8 200-meter dash
Jessica Brito 2008-09 1A 3 300-meter low hurdles
Tracy Brown 1992-93 A 7 100-meter dash
  1993-94 A 4 400-meter dash
      5 100-meter dash
Sierra Bryant 2016-17 1A 8 4x200-meter relay
Jennifer Butler 1997-98 A 4 long jump
  1998-99 A 4 long jump
Morgan Drennan 2016-17 1A 8 4x200-meter relay
Nancy Herr 1978-79 A 7 2-mile run
  1980-81 A 4 3200-meter run
      8 1600-meter run
Briana Kennett 2002-03 A 9 discus throw
Sabrina Martinez 2016-17 1A 7 discus throw
Jennifer McCrea 1989-90 A 7 300-meter low hurdles
Emily Meidel 2016-17 1A 8 4x200-meter relay
Daisy Smith 2016-17 1A 8 4x200-meter relay
Ronna Spezia 1981-82 A 5 200-meter low hurdles

Bloomington (Central Catholic)

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 2001-02 A 4 4x100-meter relay
  2008-09 1A 5 4x400-meter relay
  2009-10 1A 8 4x200-meter relay
      7 4x400-meter relay
  2010-11 1A 6 4x100-meter relay
      7 4x200-meter relay
Alexis Atkins 2006-07 A 8 100-meter high hurdles
      8 high jump
  2007-08 A 9 300-meter low hurdles
      7 100-meter high hurdles
  2008-09 1A 9 100-meter high hurdles
Sarah Bell 2009-10 1A 8 4x200-meter relay
      1 pole vault
      7 4x400-meter relay
  2010-11 1A 7 4x200-meter relay
      6 4x100-meter relay
      2 pole vault
  2011-12 2A 1 pole vault
  2012-13 2A 1 pole vault
Emily Beoletto 2008-09 1A 5 4x400-meter relay
  2009-10 1A 8 4x200-meter relay
      7 4x400-meter relay
  2010-11 1A 6 4x100-meter relay
      7 4x200-meter relay
Kelly Curran 2006-07 A 4 3200-meter run
      4 1600-meter run
  2007-08 A 1 3200-meter run
      4 800-meter run
      3 1600-meter run
  2008-09 1A 5 4x400-meter relay
      2 1600-meter run
      4 3200-meter run
  2009-10 1A 1 800-meter run
      1 1600-meter run
      1 3200-meter run
      7 4x400-meter relay
Rachel Galligan 2003-04 A 4 shot put
  2004-05 A 2 shot put
Mackenzie Jenkins 2010-11 1A 7 4x200-meter relay
      6 4x100-meter relay
Maddie Kelly 2016-17 1A 5 pole vault
Erin Kohn 2001-02 A 4 4x100-meter relay
Molly McGraw 2010-11 1A 3 high jump
  2011-12 2A 5 high jump
  2012-13 2A 6 high jump
  2013-14 2A 2 high jump
Jennifer Monk 2008-09 1A 2 100-meter high hurdles
      2 300-meter low hurdles
      5 4x400-meter relay
      5 long jump
Erin Moran 2007-08 A 8 triple jump
Megan Naborowski 2000-01 A 4 long jump
      8 triple jump
  2001-02 A 4 long jump
      4 4x100-meter relay
      4 triple jump
  2002-03 A 4 long jump
      3 triple jump
  2003-04 A 3 triple jump
      4 long jump
Cristin Neill 2008-09 1A 5 4x400-meter relay
  2009-10 1A 8 4x200-meter relay
      7 4x400-meter relay
Katie O'Rourke 1998-99 A 7 400-meter dash
  2000-01 A 6 400-meter dash
Kerry Pelton 2007-08 A 3 3200-meter run
      9 1600-meter run
Kayla Shanks 2009-10 1A 8 4x200-meter relay
  2010-11 1A 6 4x100-meter relay
      7 4x200-meter relay
Jenni Tribble 2001-02 A 4 4x100-meter relay
Elizabeth Vales 2001-02 A 4 4x100-meter relay
Liz Vales 2002-03 A 9 400-meter dash
Alex VanHoof 2010-11 1A 4 3200-meter run
      9 1600-meter run

Bloomington (H.S.)

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 1998-99 AA 3 4x200-meter relay
      7 4x100-meter relay
      4 800-meter medley relay
      7 4x400-meter relay
  2005-06 AA 5 4x800-meter relay
  2006-07 AA 9 4x400-meter relay
  2008-09 2A 5 4x200-meter relay
      7 4x100-meter relay
  2009-10 2A 6 4x800-meter relay
  2012-13 2A 4 4x100-meter relay
  2013-14 3A 5 4x200-meter relay
  2014-15 3A 7 4x100-meter relay
      7 4x200-meter relay
Amanda Adams 2009-10 2A 6 4x800-meter relay
Lindsey Arnold 1998-99 AA 3 4x200-meter relay
      7 4x100-meter relay
      4 800-meter medley relay
Tiffany Arnold 1998-99 AA 4 800-meter medley relay
      7 4x400-meter relay
Juli Augsburger 1978-79 AA 4 shot put
Ashley Brown 2006-07 AA 9 4x400-meter relay
  2008-09 2A 7 4x100-meter relay
      5 4x200-meter relay
Shalini Brown 2005-06 AA 5 4x800-meter relay
Mackenzie Clemens 2003-04 AA 6 800-meter run
  2005-06 AA 5 4x800-meter relay
Tara Clemens 2005-06 AA 5 4x800-meter relay
Kelly Cole 1998-99 AA 7 4x100-meter relay
      3 4x200-meter relay
Michelle Crawford 1998-99 AA 3 4x200-meter relay
      4 800-meter medley relay
      7 4x100-meter relay
Meg Fitzgerald 2009-10 2A 6 4x800-meter relay
Shannon Hall 2008-09 2A 5 4x200-meter relay
Teasha Harris 2008-09 2A 5 4x200-meter relay
      7 4x100-meter relay
Nichelle Harrison 2006-07 AA 9 4x400-meter relay
Iesha Henry 2008-09 2A 7 4x100-meter relay
      5 4x200-meter relay
Jessica Jetton 1998-99 AA 7 4x400-meter relay
Michelle Johnston 1977-78 AA 7 high jump
DeJaih Jolly 2013-14 3A 5 4x200-meter relay
Maureeca Lambert 2002-03 AA 7 1600-meter run
Jezel Martin 2012-13 2A 4 4x100-meter relay
  2013-14 3A 5 4x200-meter relay
  2014-15 3A 7 4x100-meter relay
Bailey McGill 2014-15 3A 7 4x100-meter relay
      7 4x200-meter relay
Brooke Misukonis 2015-16 3A 8 pole vault
  2016-17 3A 2 pole vault
Leah Mullenix 2009-10 2A 6 4x800-meter relay
Lexie Nuckolls 1998-99 AA 7 4x100-meter relay
      4 800-meter medley relay
      3 4x200-meter relay
Aarion Owens 2012-13 2A 4 4x100-meter relay
Erin Owens 2012-13 2A 4 4x100-meter relay
  2013-14 3A 5 4x200-meter relay
  2014-15 3A 7 4x200-meter relay
      7 4x100-meter relay
Lindsey Reu 1998-99 AA 7 4x400-meter relay
      7 300-meter low hurdles
  1999-00 AA 5 300-meter low hurdles
  2000-01 AA 2 300-meter low hurdles
Karen Roth 1977-78 AA 7 long jump
      6 220-yard low hurdles
      7 110-yard low hurdles
Emma Schmelzer 2002-03 AA 3 discus throw
  2003-04 AA 9 discus throw
  2004-05 AA 1 discus throw
Sarah Schneider 2009-10 2A 6 4x800-meter relay
Ashley Short 2008-09 2A 7 4x100-meter relay
Condia Smith 2008-09 2A 7 discus throw
      3 shot put
  2009-10 2A 5 discus throw
      2 shot put
Kelly Steffen 2008-09 2A 4 triple jump
      9 100-meter high hurdles
      8 300-meter low hurdles
      3 high jump
  2009-10 2A 2 high jump
      2 triple jump
      3 long jump
      2 100-meter high hurdles
Paige Steffen 2006-07 AA 9 4x400-meter relay
      7 300-meter low hurdles
Melissa Straza 1983-84 AA 1 3200-meter run
      1 1600-meter run
  1984-85 AA 5 1600-meter run
      5 3200-meter run
  1985-86 AA 1 1600-meter run
Katie Trowitch 2006-07 AA 9 4x400-meter relay
Ashley Verplank 2004-05 AA 4 800-meter run
  2005-06 AA 5 4x800-meter relay
      2 800-meter run
  2006-07 AA 1 1600-meter run
      2 800-meter run
  2007-08 AA 1 800-meter run
      1 1600-meter run
Alexia Ware 2012-13 2A 4 4x100-meter relay
Lexi Ware 2014-15 3A 7 4x100-meter relay
      7 4x200-meter relay
Kylie Welch 2013-14 3A 5 4x200-meter relay
  2014-15 3A 7 4x200-meter relay
  2015-16 3A 1 400-meter dash
  2016-17 3A 2 400-meter dash
      7 200-meter dash
Ellie Weltha 2015-16 3A 8 shot put
      6 discus throw
  2016-17 3A 3 shot put
      8 discus throw
Christin Wurth 1996-97 AA 1 800-meter run
      3 1600-meter run
  1997-98 AA 1 800-meter run
  1998-99 AA 1 800-meter run
      7 4x400-meter relay

Blue Island (Eisenhower)

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 1980-81 AA 6 4x400-meter relay
      3 4x200-meter relay
  1981-82 AA 4 4x400-meter relay
      4 4x200-meter relay
  1982-83 AA 4 4x200-meter relay
      7 4x100-meter relay
      3 4x400-meter relay
  1983-84 AA 2 4x400-meter relay
      5 4x100-meter relay
      4 800-meter medley relay
      5 4x200-meter relay
  1985-86 AA 8 4x400-meter relay
  1986-87 AA 7 4x400-meter relay
  1987-88 AA 3 800-meter medley relay
      3 4x400-meter relay
  1988-89 AA 3 4x400-meter relay
      8 4x200-meter relay
  1989-90 AA 8 800-meter medley relay
Lori Brown 1986-87 AA 4 300-meter low hurdles
  1987-88 AA 1 300-meter low hurdles
Cheryl Evers 1986-87 AA 8 shot put
  1987-88 AA 4 shot put
      4 discus throw
  1988-89 AA 3 discus throw
      3 shot put
Ophelia Johnson 1985-86 AA 2 100-meter low hurdles
Tanya Martin 1990-91 AA 7 400-meter dash
Bunny Smith 1982-83 AA 6 200-meter low hurdles
Dora Spearmon 1978-79 AA 5 220-yard dash
      8 100-yard dash
  1979-80 AA 4 100-meter dash
      1 200-meter dash
  1980-81 AA 1 100-meter dash
      1 200-meter dash
Toya Spearmon 1985-86 AA 7 400-meter dash

Blue Mound

Name Year Class Place Event
Rachel Tucker 1977-78 A 6 discus throw

Bolingbrook

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 2003-04 AA 8 4x100-meter relay
  2005-06 AA 4 4x200-meter relay
  2007-08 AA 3 4x200-meter relay
      7 4x100-meter relay
  2008-09 3A 1 4x200-meter relay
      8 4x100-meter relay
  2009-10 3A 9 4x100-meter relay
  2010-11 3A 5 4x100-meter relay
  2011-12 3A 1 4x100-meter relay
  2013-14 3A 6 4x100-meter relay
  2014-15 3A 1 4x100-meter relay
Govan Aleesha 2007-08 AA 7 4x100-meter relay
      3 4x200-meter relay
Deizuna Alston 2010-11 3A 5 4x100-meter relay
Kim Azie 2011-12 3A 1 4x100-meter relay
      4 100-meter dash
      9 200-meter dash
Kimberly Azie 2008-09 3A 8 4x100-meter relay
      1 4x200-meter relay
  2009-10 3A 9 4x100-meter relay
  2010-11 3A 7 100-meter dash
Kayla Bell 2011-12 3A 5 triple jump
Alexis Brooks 2014-15 3A 1 4x100-meter relay
Ashley Collins 2005-06 AA 4 4x200-meter relay
Christa Davenport 2010-11 3A 5 4x100-meter relay
Ashley Dowd 2003-04 AA 8 4x100-meter relay
Aleesha Govan 2009-10 3A 9 4x100-meter relay
Mercedes Griffin 2008-09 3A 1 4x200-meter relay
      8 4x100-meter relay
  2009-10 3A 9 4x100-meter relay
Jahnell Horton 2008-09 3A 6 800-meter run
Samantha Horton 2008-09 3A 1 4x200-meter relay
      8 4x100-meter relay
Deanna Hunt 2003-04 AA 8 4x100-meter relay
Brown Jasmine 2007-08 AA 3 4x200-meter relay
      7 4x100-meter relay
Shana Jones 2005-06 AA 4 4x200-meter relay
Rebecca Koehler 1996-97 AA 2 discus throw
  1997-98 AA 5 discus throw
Wendy Koehler 1987-88 AA 6 discus throw
Ayanna Martin 2005-06 AA 4 4x200-meter relay
Boyd Mennae 2007-08 AA 7 4x100-meter relay
      3 4x200-meter relay
Rosemary Onyeguble 2008-09 3A 8 4x100-meter relay
  2011-12 3A 1 4x100-meter relay
Brittany Ramsey 2003-04 AA 8 4x100-meter relay
Horton Samantha 2007-08 AA 7 4x100-meter relay
      3 4x200-meter relay
Chantel Stennis 2008-09 3A 1 4x200-meter relay
  2010-11 3A 5 4x100-meter relay
Charlyncia Stennis 2013-14 3A 6 4x100-meter relay
      7 400-meter dash
  2014-15 3A 1 4x100-meter relay
      7 400-meter dash
Kym Taylor 2011-12 3A 1 4x100-meter relay
Kymbriona Taylor 2009-10 3A 9 4x100-meter relay
  2010-11 3A 5 4x100-meter relay
      9 100-meter dash
Brittany Thomas 2003-04 AA 8 4x100-meter relay
Brittney Thomas 2005-06 AA 4 4x200-meter relay
Asha Wallace 2013-14 3A 6 4x100-meter relay
  2014-15 3A 1 4x100-meter relay
Kayla Walters 2016-17 3A 2 100-meter high hurdles
Jessica Watkins 2011-12 3A 1 4x100-meter relay
  2012-13 3A 9 200-meter dash
      9 100-meter dash
  2013-14 3A 6 4x100-meter relay
      6 100-meter dash
  2014-15 3A 1 4x100-meter relay
      4 100-meter dash
      7 200-meter dash
Claire Young 2013-14 3A 6 4x100-meter relay

Bradford

Name Year Class Place Event
Janice Rees 1982-83 A 7 800-meter run
  1983-84 A 2 800-meter run

Bradley (B.-Bourbonnais)

Name Year Class Place Event
Sarah Batkiewicz 2001-02 AA 5 800-meter run
Debbi Caddell 1989-90 AA 5 100-meter high hurdles
Janae Cox 2012-13 3A 7 long jump
  2013-14 3A 5 long jump
Amy Harvoth 2007-08 AA 9 high jump
  2009-10 3A 1 high jump
Ursula Hudson 1996-97 AA 8 triple jump
Waymer Moore 1976-77   6 220-yard dash
Marcia Rivard 1982-83 AA 2 800-meter run
  1983-84 AA 3 800-meter run
Sue Schierenbeck 1979-80 AA 8 discus throw
Keanu Taylor 2012-13 3A 9 triple jump
Chris Wells 1987-88 AA 7 discus throw
Kim Wells 1982-83 AA 5 discus throw

Braidwood (Reed-Custer)

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 1989-90 A 7 4x100-meter relay
      4 800-meter medley relay
      2 4x200-meter relay
  1990-91 A 1 4x100-meter relay
  2007-08 A 9 4x200-meter relay
Lori Addis 1993-94 A 3 long jump
  1994-95 A 8 long jump
  1995-96 A 3 long jump
Diana Barnhart 1990-91 A 1 4x100-meter relay
Kay Cannon 1990-91 A 1 4x100-meter relay
  1991-92 A 8 long jump
Emily Christian 2011-12 1A 7 pole vault
      7 high jump
Jaden Christian 2016-17 2A 6 triple jump
      5 long jump
Ryan Eichelberger 2003-04 A 4 3200-meter run
  2004-05 A 9 1600-meter run
      3 3200-meter run
  2005-06 A 4 1600-meter run
      3 3200-meter run
  2006-07 A 2 3200-meter run
      7 1600-meter run
Vanderhyden Ellyn 2007-08 A 9 4x200-meter relay
Tricia Hall 1990-91 A 1 4x100-meter relay
Lauren Hedenschoug 2000-01 A 2 triple jump
Strouse Jacklyn 2007-08 A 9 4x200-meter relay
Tiffany Jankus 2000-01 A 3 pole vault
Mandac Jerilyn 2007-08 A 9 4x200-meter relay
Jenny Mandac 2000-01 A 7 high jump
      5 300-meter low hurdles
JeriLyn Mandac 2006-07 A 7 100-meter high hurdles
  2007-08 A 4 300-meter low hurdles
Jackie Marquardt 2000-01 A 1 pole vault
  2001-02 A 2 pole vault
  2002-03 A 1 pole vault
Leslie McCue 1999-00 A 9 1600-meter run
      4 3200-meter run
  2001-02 A 4 3200-meter run
      6 1600-meter run
Dina Nacey 2000-01 A 7 800-meter run
  2001-02 A 5 1600-meter run
      2 800-meter run
  2003-04 A 5 800-meter run
      6 1600-meter run
Lisa Scheer 1994-95 A 3 discus throw
Cathy Shorkey 1990-91 A 1 4x100-meter relay
James Stefanie 2007-08 A 9 4x200-meter relay
Morgan Zacharias 2011-12 1A 2 pole vault
  2012-13 1A 2 pole vault
  2013-14 1A 1 pole vault
  2014-15 1A 1 pole vault
      9 300-meter low hurdles

Breese (Central)

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 1999-00 A 9 4x400-meter relay
Amanda Backes 2004-05 A 6 triple jump
  2005-06 A 5 triple jump
Andra Essenpreis 1999-00 A 9 4x400-meter relay
Beth Heimann 1996-97 A 1 800-meter run
  1997-98 A 1 800-meter run
  1998-99 A 1 800-meter run
  1999-00 A 4 800-meter run
      9 4x400-meter relay
Jena Hemann 2007-08 A 7 200-meter dash
      6 400-meter dash
      1 high jump
  2008-09 1A 2 long jump
      1 high jump
      3 100-meter dash
      2 triple jump
  2009-10 1A 1 long jump
      1 100-meter dash
      1 high jump
      1 triple jump
  2010-11 1A 1 100-meter dash
      1 high jump
      1 long jump
      1 triple jump
Jessica Hemann 2006-07 A 1 high jump
  2007-08 A 9 triple jump
Lynn Klostermann 1999-00 A 9 4x400-meter relay
Ciara Lohman 2013-14 2A 8 triple jump
Lana Taylor 1990-91 A 5 discus throw
Diane Varel 1999-00 A 9 4x400-meter relay

Breese (Mater Dei)

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 1977-78 A 8 440-yard relay
  2003-04 A 4 4x800-meter relay
  2011-12 1A 1 4x800-meter relay
      3 4x400-meter relay
Jessica Hemann 2005-06 AA 7 high jump
Kourtney Huelskamp 2011-12 1A 1 4x800-meter relay
Shannon Kalmer 2003-04 A 4 4x800-meter relay
Meredith Kloeckner 2009-10 2A 9 long jump
Jamie Kuhl 2001-02 A 5 800-meter run
  2002-03 A 8 3200-meter run
  2003-04 A 4 4x800-meter relay
  2004-05 A 6 1600-meter run
Mindy Kuhl 1998-99 A 4 800-meter run
  1999-00 A 6 800-meter run
Madeline Lager 2011-12 1A 1 4x800-meter relay
      3 4x400-meter relay
Joyce Pingsterhaus 1993-94 A 8 3200-meter run
Abbey Quitmeyer 2003-04 A 4 4x800-meter relay
Paige Richards 2011-12 1A 3 4x400-meter relay
Laura Schlueter 2011-12 1A 3 4x400-meter relay
      1 4x800-meter relay
Lee Stockmann 1986-87 A 6 800-meter run
Ellen Toennies 2010-11 2A 5 800-meter run
  2011-12 1A 1 4x800-meter relay
      5 800-meter run
      3 4x400-meter relay
Emily Toennies 2003-04 A 4 4x800-meter relay

Bridgeport (Red Hill)

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 2000-01 A 8 4x200-meter relay
Calantha Bandy 2000-01 A 8 4x200-meter relay
Traci Coultas 1989-90 A 6 100-meter dash
      3 200-meter dash
  1990-91 A 4 200-meter dash
  1991-92 A 2 100-meter dash
      2 200-meter dash
Jane Finley 1977-78 A 5 shot put
Courtney Legg 2000-01 A 8 4x200-meter relay
Julia Scherer 2000-01 A 8 4x200-meter relay
  2002-03 A 2 300-meter low hurdles
Tabetha Thomas 2000-01 A 8 4x200-meter relay
Jamesha Western 2013-14 1A 8 discus throw
  2014-15 1A 3 shot put
      7 discus throw
  2015-16 1A 7 shot put
      4 discus throw

Broadlands (ABL)

Name Year Class Place Event
Tracy Frick 1984-85 A 6 discus throw
Karen Schumacker 1977-78 A 7 discus throw
Debbie Ward 1972-73   5 80-yard low hurdles

Broadlands (Heritage)

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 1998-99 A 3 800-meter medley relay
  1999-00 A 2 4x400-meter relay
      2 800-meter medley relay
  2000-01 A 6 800-meter medley relay
Whitney McComas 1998-99 A 3 800-meter medley relay
  1999-00 A 1 300-meter low hurdles
      2 4x400-meter relay
      2 800-meter medley relay
  2000-01 A 9 300-meter low hurdles
      6 800-meter medley relay
Candi McGee 2000-01 A 6 800-meter medley relay
Carmen McGee 2000-01 A 6 800-meter medley relay
Marydith McGee 1998-99 A 3 800-meter medley relay
  1999-00 A 2 800-meter medley relay
      2 4x400-meter relay
Rebecca McIntyre 2001-02 A 6 discus throw
Laura Miller 1989-90 A 6 discus throw
Brandy Mohr 1998-99 A 3 800-meter medley relay
  1999-00 A 2 4x400-meter relay
      2 800-meter medley relay
  2000-01 A 6 800-meter medley relay
      3 100-meter dash
  2001-02 A 4 400-meter dash
Jenna Thode 1998-99 A 3 800-meter medley relay
Angela Thomason 1999-00 A 2 800-meter medley relay
      2 4x400-meter relay

Brownstown

Name Year Class Place Event
Claire Wilhour 2016-17 1A 7 300-meter low hurdles

Buckley (B.-Loda)

Name Year Class Place Event
Mona Martin 1982-83 A 2 shot put
  1983-84 A 3 shot put
  1984-85 A 3 shot put

Buda (Western)

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 1992-93 A 6 4x800-meter relay
  1994-95 A 7 800-meter medley relay
Sheila Foster 1978-79 A 4 220-yard low hurdles
  1979-80 A 2 100-meter low hurdles
      2 200-meter low hurdles
      8 long jump
Rhonda Gingrich 1979-80 A 6 3200-meter run
Kris Kaufman 1981-82 A 7 100-meter dash
      3 long jump
      8 200-meter dash
Trisha Lange 1994-95 A 7 800-meter medley relay
Veronica Miller 1992-93 A 6 400-meter dash
  1994-95 A 7 400-meter dash
      7 800-meter medley relay
Sarah Thomas 1994-95 A 7 800-meter medley relay
Teresa Waldinger 1994-95 A 7 800-meter medley relay

Buffalo (Tri-City)

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 1977-78 A 7 1-mile relay
Melinda Morris 1977-78 A 2 high jump
  1978-79 A 2 high jump
  1979-80 A 1 high jump
Gretchen Wallhaus 1979-80 A 7 high jump
  1980-81 A 5 high jump
  1981-82 A 1 high jump
      2 100-meter low hurdles

Buffalo Grove

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 1976-77   6 1-mile relay
Nya Carr 2016-17 3A 7 100-meter dash
Olivia Jones 2008-09 3A 9 3200-meter run
Jean Marinangeli 2001-02 AA 3 3200-meter run
Jill Templer 1985-86 AA 4 3200-meter run

Bunker Hill

Name Year Class Place Event
Diane Cope 1978-79 A 7 440-yard dash
  1979-80 A 5 800-meter run
Debbie Wallace 1981-82 A 4 200-meter dash
  1982-83 A 4 200-meter dash
      4 100-meter dash

Burbank (Queen of Peace)

Name Year Class Place Event
Delilah DiCrescenzo 1999-00 AA 6 1600-meter run
  2000-01 AA 7 1600-meter run

Burbank (Reavis)

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 1977-78 AA 4 1-mile relay
      8 880-yard relay
Andrea Collins 1978-79 AA 4 2-mile run
Patricia Collins 1978-79 AA 3 880-yard run
  1979-80 AA 2 800-meter run
Paulina Gal 2013-14 3A 6 shot put
Auset Kheru 2016-17 3A 7 discus throw
Mary Piotrowshi 1989-90 AA 2 800-meter run
Sheila Yurkshat 1973-74   2 shot put

Burlington (Central)

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 1995-96 A 1 800-meter medley relay
  1996-97 A 1 800-meter medley relay
  2002-03 A 5 4x400-meter relay
  2003-04 A 2 4x400-meter relay
      2 800-meter medley relay
  2004-05 A 4 800-meter medley relay
      2 4x400-meter relay
  2008-09 2A 5 4x800-meter relay
  2010-11 2A 7 4x800-meter relay
Jes Beach 2002-03 A 5 4x400-meter relay
  2003-04 A 2 4x400-meter relay
      2 800-meter medley relay
  2004-05 A 4 800-meter medley relay
      2 4x400-meter relay
Amanda Bergman 1999-00 A 5 300-meter low hurdles
  2000-01 A 3 300-meter low hurdles
Lauren Colby 2004-05 A 6 pole vault
Autumn Conn 2010-11 2A 8 pole vault
  2011-12 2A 2 pole vault
Jane Crocetti 2010-11 2A 7 4x800-meter relay
Erin Damisch 2002-03 A 5 4x400-meter relay
  2003-04 A 2 800-meter medley relay
      2 4x400-meter relay
  2004-05 A 2 4x400-meter relay
      4 800-meter medley relay
Bethany Doty 2003-04 A 2 4x400-meter relay
  2004-05 A 2 4x400-meter relay
Maggie Gannon 2008-09 2A 5 4x800-meter relay
      2 1600-meter run
  2009-10 2A 6 1600-meter run
Maureen Gannon 1990-91 A 5 100-meter dash
      7 200-meter dash
Steph Gieraltowski 2003-04 A 2 800-meter medley relay
Mekenna Guarino 2002-03 A 5 4x400-meter relay
  2004-05 A 2 4x400-meter relay
Randi Higel 2002-03 A 5 4x400-meter relay
  2003-04 A 2 4x400-meter relay
Krissy Hosey 1995-96 A 1 800-meter medley relay
  1996-97 A 1 800-meter medley relay
Ashley Kasnick 2004-05 A 5 100-meter high hurdles
Trish Martens 2004-05 A 4 800-meter medley relay
Vanessa Perez 2008-09 2A 6 300-meter low hurdles
Whitney Pilcher 2004-05 A 9 300-meter low hurdles
Katie Puccio 2008-09 2A 5 4x800-meter relay
  2010-11 2A 7 4x800-meter relay
Erin Real 1995-96 A 1 800-meter medley relay
  1996-97 A 1 800-meter medley relay
      3 100-meter dash
  1997-98 A 4 100-meter dash
Megan Safranski 2015-16 2A 9 3200-meter run
Twila Schambach 1995-96 A 1 800-meter medley relay
  1996-97 A 1 800-meter medley relay
Laurie Soderlund 2003-04 A 2 800-meter medley relay
  2004-05 A 4 800-meter medley relay
Caille Thommes 2009-10 2A 4 high jump
  2010-11 2A 2 high jump
Katie Trupp 2009-10 2A 5 high jump
  2010-11 2A 6 pole vault
      7 high jump
  2012-13 2A 2 high jump
      2 pole vault
Markelle Turk 2008-09 2A 5 4x800-meter relay
  2010-11 2A 7 4x800-meter relay
Carissa Wallace 1993-94 A 7 300-meter low hurdles
  1995-96 A 1 800-meter medley relay
      1 300-meter low hurdles
  1996-97 A 1 300-meter low hurdles
      4 100-meter high hurdles
      1 800-meter medley relay
Hannah Williams 2008-09 2A 5 4x800-meter relay
Kayla Wolf 2010-11 2A 7 4x800-meter relay
  2011-12 2A 7 800-meter run
  2012-13 2A 6 800-meter run

Bushnell (B.-Prairie City)

Name Year Class Place Event
Madison Benson 2011-12 1A 9 shot put
  2012-13 1A 4 shot put
Naydeen Blout 1982-83 A 8 long jump
Courtnee Brown 2005-06 A 5 300-meter low hurdles
Courtney Brown 2006-07 A 6 300-meter low hurdles
Haley Calvert 2011-12 1A 2 triple jump
Stacey Chipman 1992-93 A 5 high jump
  1993-94 A 4 high jump
  1994-95 A 4t high jump
Taylor Larson 2016-17 1A 4 400-meter dash
Dedria Lorton 2016-17 1A 8 high jump
Phyllis McLouth 1983-84 A 8 long jump
Kendra Pierce 2009-10 1A 2 100-meter dash
      2 400-meter dash
      3 200-meter dash
  2010-11 1A 8 100-meter dash
      8 400-meter dash
Laurie Van Ooteghem 1986-87 A 5 800-meter run

Byron

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 1989-90 A 5 4x800-meter relay
  1991-92 A 7 4x400-meter relay
      8 4x200-meter relay
  1996-97 A 1 4x400-meter relay
      1 4x800-meter relay
  1997-98 A 3 4x400-meter relay
      2 4x800-meter relay
  2000-01 A 6 4x800-meter relay
  2001-02 A 2 4x800-meter relay
  2002-03 A 1 4x800-meter relay
  2004-05 A 6 4x100-meter relay
  2005-06 A 1 4x200-meter relay
      2 4x100-meter relay
  2006-07 A 7 4x400-meter relay
  2007-08 A 9 4x800-meter relay
      5 4x100-meter relay
  2009-10 1A 2 4x400-meter relay
      6 4x200-meter relay
      6 4x100-meter relay
  2010-11 1A 2 4x200-meter relay
      8 4x800-meter relay
      4 4x100-meter relay
      7 4x400-meter relay
  2011-12 1A 8 4x800-meter relay
      6 4x200-meter relay
  2012-13 1A 3 4x400-meter relay
      8 4x100-meter relay
  2013-14 1A 9 4x100-meter relay
Elyse Adkins 2009-10 1A 6 4x100-meter relay
  2010-11 1A 4 4x100-meter relay
      2 4x200-meter relay
  2011-12 1A 6 4x200-meter relay
  2012-13 1A 8 4x100-meter relay
Amanda Arnold 2001-02 A 8 pole vault
  2002-03 A 8 pole vault
Krissy Arnold 2002-03 A 7 pole vault
Alex Auker 1993-94 A 8 300-meter low hurdles
  1994-95 A 5 100-meter high hurdles
      3 300-meter low hurdles
  1995-96 A 4 300-meter low hurdles
      1 100-meter high hurdles
  1996-97 A 3 300-meter low hurdles
      1 100-meter high hurdles
      1 4x400-meter relay
Shannon Baumer 2002-03 A 1 4x800-meter relay
Betty Boehm 1977-78 A 4 440-yard dash
  1978-79 A 6 440-yard dash
Knodle Brittany 2007-08 A 5 4x100-meter relay
Joleen Carter 1992-93 A 7 800-meter run
Jael Christensen 2011-12 1A 6 4x200-meter relay
Megan Considine 2005-06 A 2 4x100-meter relay
      1 4x200-meter relay
  2006-07 A 7 4x400-meter relay
Celeste Converse 1993-94 A 6 1600-meter run
  1996-97 A 1 4x800-meter relay
Cara Cortese 2009-10 1A 6 4x100-meter relay
      6 4x200-meter relay
      8 100-meter dash
  2010-11 1A 2 4x200-meter relay
      4 4x100-meter relay
      3 200-meter dash
  2011-12 1A 6 4x200-meter relay
      6 200-meter dash
Sarah Cotter 1996-97 A 1 4x800-meter relay
  1997-98 A 2 4x800-meter relay
Megan Cravatta 2002-03 A 1 4x800-meter relay
Amber Dach 2000-01 A 6 4x800-meter relay
  2001-02 A 2 4x800-meter relay
Brittany Dahms 2000-01 A 6 4x800-meter relay
      4 800-meter run
  2001-02 A 2 4x800-meter relay
  2002-03 A 1 4x800-meter relay
Tara Diehl 1996-97 A 1 4x400-meter relay
  1997-98 A 3 4x400-meter relay
      6 100-meter high hurdles
Ashley Dinges 2010-11 1A 7 4x400-meter relay
      8 4x800-meter relay
  2011-12 1A 8 4x800-meter relay
  2012-13 1A 8 4x100-meter relay
      3 4x400-meter relay
Erin Earlywine 2002-03 A 9 shot put
Lehne Emily 2007-08 A 9 4x800-meter relay
Ashlee Engelson 1997-98 A 2 4x800-meter relay
Chantile Falconer 2008-09 1A 9 3200-meter run
Jennifer Folz 1991-92 A 6 shot put
  1992-93 A 5 discus throw
      1 shot put
  1993-94 A 2 discus throw
      1 shot put
Jackie Freidel 2006-07 A 7 4x400-meter relay
Lindsey Glass 2001-02 A 2 4x800-meter relay
Jenny Gramer 1996-97 A 1 4x400-meter relay
      1 4x800-meter relay
  1997-98 A 2 4x800-meter relay
      3 4x400-meter relay
      5 300-meter low hurdles
Megan Headley 2011-12 1A 6 4x200-meter relay
  2013-14 1A 9 4x100-meter relay
Scheffler Heidi 2007-08 A 5 4x100-meter relay
Kelsey Hildreth 2013-14 1A 1 3200-meter run
      2 1600-meter run
Brooke Holloway 2010-11 1A 8 4x800-meter relay
  2011-12 1A 8 4x800-meter relay
      4 high jump
  2012-13 1A 3 4x400-meter relay
      5 high jump
Paige Holloway 2013-14 1A 8 high jump
Angie Huber 2004-05 A 6 4x100-meter relay
  2005-06 A 1 4x200-meter relay
      2 4x100-meter relay
Freidel Jackie 2007-08 A 9 4x800-meter relay
Challen Jackson 2012-13 1A 3 4x400-meter relay
      8 4x100-meter relay
  2013-14 1A 9 4x100-meter relay
Crystal Josetti 2004-05 A 6 4x100-meter relay
Brittany Knodle 2005-06 A 7 pole vault
  2006-07 A 6 pole vault
  2007-08 A 2 pole vault
Paige Knodle 2007-08 A 6 pole vault
      3 300-meter low hurdles
  2008-09 1A 5 pole vault
      6 100-meter high hurdles
      1 300-meter low hurdles
  2009-10 1A 2 100-meter high hurdles
      2 4x400-meter relay
      1 300-meter low hurdles
      3 pole vault
  2010-11 1A 1 100-meter low hurdles
      1 300-meter low hurdles
      7 4x400-meter relay
      2 200-meter dash
Nicolina Kozak 2010-11 1A 2 4x200-meter relay
Taylor Kuhnen 2009-10 1A 2 4x400-meter relay
  2010-11 1A 8 4x800-meter relay
      7 4x400-meter relay
  2011-12 1A 8 4x800-meter relay
Amy Luken 2000-01 A 6 4x800-meter relay
Ann Luken 1996-97 A 1 4x400-meter relay
  1997-98 A 3 4x400-meter relay
Andrea Maines 2003-04 A 7 3200-meter run
  2004-05 A 5 3200-meter run
McMullen Mariah 2007-08 A 9 4x800-meter relay
Erin McCarey 2010-11 1A 8 4x800-meter relay
  2011-12 1A 8 4x800-meter relay
Sarah McKay 1998-99 A 2 shot put
  1999-00 A 3 shot put
  2000-01 A 9 shot put
Mariah McMullen 2009-10 1A 2 4x400-meter relay
Considine Megan 2007-08 A 5 4x100-meter relay
Melissa Merrill 1996-97 A 1 4x800-meter relay
  1997-98 A 2 4x800-meter relay
      3 4x400-meter relay
Julie Noffsinger 1977-78 A 8 220-yard low hurdles
      6 110-yard low hurdles
Joslynn Northrop 2009-10 1A 9 300-meter low hurdles
      6 4x200-meter relay
Joslynn Northrup 2006-07 A 7 4x400-meter relay
      9 300-meter low hurdles
Knodle Paige 2007-08 A 5 4x100-meter relay
Angie Renfro 2009-10 1A 6 4x200-meter relay
      6 4x100-meter relay
  2010-11 1A 4 4x100-meter relay
Thompson Sarah 2007-08 A 9 4x800-meter relay
Heidi Scheffler 2009-10 1A 6 4x100-meter relay
      6 4x200-meter relay
      2 4x400-meter relay
  2010-11 1A 4 4x100-meter relay
      2 4x200-meter relay
      7 4x400-meter relay
Jen Schooley 2005-06 A 1 4x200-meter relay
      2 4x100-meter relay
Jenny Schooley 2004-05 A 6 4x100-meter relay
Julie Schooley 2004-05 A 6 4x100-meter relay
  2005-06 A 2 4x100-meter relay
      1 4x200-meter relay
Sarah Thompson 2006-07 A 7 4x400-meter relay
Michelle Ware 1999-00 A 9 3200-meter run
Mason Whipple 2013-14 1A 9 4x100-meter relay
Ashley Whitmore 2012-13 1A 8 4x100-meter relay
      3 4x400-meter relay
  2013-14 1A 9 4x100-meter relay
Chloe Wild 2009-10 1A 7 high jump
Christine Wilson 2000-01 A 6 4x800-meter relay
  2001-02 A 2 4x800-meter relay
  2002-03 A 1 4x800-meter relay
Tyra Woodruff 2006-07 A 3 pole vault