Girls Track & Field Top 10 Teams

* Last updated at 8:11 am on Monday, November 27, 2017

Print this page

TRG.1972-73

Place School Score Coach
1 Springfield (Southeast) 20 Sandy Spengler
2 Park Ridge (Maine South) 15  
3 Oak Lawn (Richards) 1213  
4 Arlington Heights (Forest View) 12  
5 Libertyville 10 Gretchen Hausmann
5 Mt. Prospect (Prospect) 10  
5 Park Ridge (Maine East) 10  
8 Arlington Heights (Hersey) 9  
8 Moline (H.S.) 9  
10 Lombard (Montini) 8  
10 Oak Park (O.P.-River Forest) 8  
10 Richton Park (Rich South) 8  

TRG.1973-74

Place School Score Coach
1 Illiopolis 17 Shirley Alford
2 Park Ridge (Maine South) 13  
2 Springfield (Southeast) 13  
4 Chicago (Harrison) 10  
4 Mt. Prospect (Prospect) 10  
4 New Lenox (Lincoln-Way) 10  
7 Chicago (Parker) 9  
7 Oak Park (O.P.-River Forest) 9  
7 Park Ridge (Maine East) 9  
10 Cahokia (H.S.) 8  
10 Chicago (Hirsch) 8  
10 Mendon (Unity) 8  
10 Sycamore (H.S.) 8  

TRG.1974-75

Place School Score Coach
1 Oak Park (O.P.-River Forest) 24 Maureen Asan
2 Chicago (Calumet) 18  
2 Springfield (Southeast) 18  
4 Illiopolis 14  
5 Lansing (Thornton Fractional South) 12  
6 Chicago (Dunbar) 10  
6 New Lenox (Lincoln-Way) 10  
6 Park Ridge (Maine East) 10  
9 Cahokia (H.S.) 9  
10 Carthage (Hancock Central) 7  
10 Mt. Prospect (Prospect) 7  

TRG.1975-76

Place School Score Coach
1 Chicago (Calumet) 21 Sandra Jenkins
2 Illiopolis 18  
3 Carthage (Hancock Central) 1412  
4 East Moline (United) 12  
4 Evanston (Twp.) 12  
6 LaGrange (Lyons) 10  
6 Lansing (Thornton Fractional South) 10  
8 New Lenox (Lincoln-Way) 9  
9 Moline (H.S.) 8  
10 Belleville (West) 7  
10 Park Ridge (Maine East) 7  

TRG.1976-77

Place School Score Coach
1 East Moline (United) 16 Carlo Ferreri
2 Evanston (Twp.) 15  
3 Cahokia (H.S.) 14  
4 Hillside (Proviso West) 13  
5 Illiopolis 12  
5 Watseka 12 Barb Redeker
7 Galesburg (H.S.) 10  
7 Piper City (Ford Central) 10  
9 Bartonville (Limestone) 9  
10 Chicago (Lindblom) 8  
10 Chicago (University) 8  

TRG.1977-78.A

Place School Score Coach
1 New Lenox (Providence Catholic) 31 Sr. Judith Legan
2 St. Joseph (S.J.-Ogden) 16 Becky McGee
3 Auburn 12  
3 Shabbona 12  
5 Freeburg 11 Gary Henning
5 Kankakee (McNamara) 11  
7 Normal (University) 9  
7 Piasa (Southwestern) 9 Linda Atwood
7 Teutopolis 9  
10 Edinburg 7  
10 Johnston City 7  
10 Mahomet (M.-Seymour) 7  
10 Prophetstown 7 Don Robinson

TRG.1977-78.AA

Place School Score Coach
1 East St. Louis (Lincoln) 37 Nino Fennoy
2 Chicago (Dunbar) 24  
3 East St. Louis (Sr.) 22 Pat May
4 Evanston (Twp.) 20  
5 Greenville 10 Vicki Santanello
5 Rockford (Guilford) 10  
7 Washington 9  
8 Chicago (DuSable) 7  
9 Champaign (Central) 6  
9 Chicago (Clemente) 6  
9 Orland Park (Sandburg) 6  
9 Rolling Meadows 6  

TRG.1978-79.A

Place School Score Coach
1 Mahomet (M.-Seymour) 42 Robert Handlin
2 Kankakee (McNamara) 39  
3 Chicago (University) 30  
4 Normal (University) 27  
5 New Lenox (Providence Catholic) 26  
6 Aurora (Central Catholic) 25 Deb Hammond
7 Elmhurst (Immaculate Conception) 23 Jean Field
8 Greenville 20 Vicki Santanello
8 Watseka 20 Barb Redeker
10 Edinburg 17  

TRG.1978-79.AA

Place School Score Coach
1 East St. Louis (Lincoln) 64 Nino Fennoy
2 East St. Louis (Sr.) 54 Pat May
3 Joliet (West) 2912  
4 Bensenville (Fenton) 24  
5 Chicago (Dunbar) 20  
5 Dolton (Thornridge) 20 Dee Todd
5 Rock Falls 20  
8 Chicago (Lindblom) 19  
9 Wheaton (North) 18  
10 Chicago (Calumet) 17  

TRG.1979-80.A

Place School Score Coach
1 Mahomet (M.-Seymour) 36 Robert Handlin
2 Chicago (University) 35  
3 New Lenox (Providence Catholic) 23  
4 Watseka 22 Barb Redeker
5 Buda (Western) 20  
6 Elmhurst (Immaculate Conception) 18 Jean Field
6 Greenville 18 Vicki Santanello
6 Peoria (Bergan) 18  
9 Monticello 17  
10 Freeburg 16 Gary Henning

TRG.1979-80.AA

Place School Score Coach
1 East St. Louis (Lincoln) 6112 Nino Fennoy
2 Chicago (South Shore) 45  
3 East St. Louis (Sr.) 3512 Pat May
4 Joliet (West) 29  
5 North Chicago 25  
6 Evanston (Twp.) 23  
7 Chicago Heights (Bloom Trail) 22 Joyce Feleky
8 Downers Grove (North) 18 Marilyn Muehlhauser
8 Wheaton (North) 18  
10 Oak Lawn (Community) 1512 Linda Reynolds(Moeller)

TRG.1980-81.A

Place School Score Coach
1 Peoria (Bergan) 42 Luis Rubio
2 New Lenox (Providence Catholic) 36  
3 Chicago (University) 29  
4 Chicago (Luther South) 28  
5 Elmwood 24  
6 Downs (Tri-Valley) 22 John Pearson
7 Heyworth 20  
7 Lisle (Sr.) 20 Bob Jones
9 Mt. Carroll 19  
10 Pana (H.S.) 15 Carol Schramm

TRG.1980-81.AA

Place School Score Coach
1 Chicago (South Shore) 52 Glenn Johnson
2 East St. Louis (Lincoln) 48  
3 East St. Louis (Sr.) 44 Pat May
4 Chicago Heights (Bloom Trail) 35 Sue Carr
5 Blue Island (Eisenhower) 29  
6 Country Club Hills (Hillcrest) 24  
7 Addison (A. Trail) 23  
8 Park Ridge (Maine East) 18  
9 Harvey (Thornton) 17  
10 Glen Ellyn (Glenbard West) 16  
10 Joliet (West) 16  
10 Moline (H.S.) 16  

TRG.1981-82.A

Place School Score Coach
1 Peoria (Bergan) 49 Sr. Diane Francque
2 Teutopolis 37  
3 Downs (Tri-Valley) 31 John Pearson
4 New Lenox (Providence Catholic) 30  
5 Mt. Olive 28  
6 Buffalo (Tri-City) 18 Don Hartlaub
6 Prophetstown 18 Don Robinson
8 Mahomet (M.-Seymour) 17  
9 Elmwood 16  
9 Monticello 16  

TRG.1981-82.AA

Place School Score Coach
1 East St. Louis (Lincoln) 67 Nino Fennoy
2 Chicago Heights (Bloom Trail) 57 Sue Carr
3 Chicago (South Shore) 41  
4 East St. Louis (Sr.) 35 Pat May
5 Harvey (Thornton) 23  
6 Joliet (West) 20  
7 Crete (C.-Monee) 19  
8 Rock Island (H.S.) 18  
9 Chicago (Hyde Park) 16  
9 Evergreen Park 16 Bill Bradna

TRG.1982-83.A

Place School Score Coach
1 Peoria (Bergan) 51 Tim Dougherty
2 Chicago (Luther South) 48  
3 Teutopolis 42  
4 Aurora (Rosary) 20 Sandy Hipp
4 Monticello 20  
6 Monmouth (H.S.) 19  
7 Sterling (Newman Central Catholic) 18  
8 Mt. Pulaski 1612  
9 Mahomet (M.-Seymour) 16  
9 Princeton 16 Bruce Anderson

TRG.1982-83.AA

Place School Score Coach
1 East St. Louis (Lincoln) 71 Nino Fennoy
2 East St. Louis (Sr.) 53 Pat May
3 Chicago (South Shore) 51  
4 Chicago Heights (Bloom Trail) 22 Sue Carr
5 Harvey (Thornton) 20  
5 Olympia Fields (Rich Central) 20  
5 Romeoville (H.S.) 20 Gary Elder
5 Urbana (H.S.) 20  
9 Schaumburg (H.S.) 19  
10 South Holland (Thornwood) 18  

TRG.1983-84.A

Place School Score Coach
1 Teutopolis 46 Steve Craig
2 Tiskilwa 34  
3 Monmouth (H.S.) 30  
4 Urbana (University) 29  
5 Mahomet (M.-Seymour) 2812  
6 Lexington 28  
7 Peoria (Bergan) 26  
8 Cerro Gordo 24 Sue Moore
9 Kankakee (McNamara) 17  
9 Prophetstown 17 Don Robinson

TRG.1983-84.AA

Place School Score Coach
1 East St. Louis (Lincoln) 73 Nino Fennoy
2 East St. Louis (Sr.) 63 Pat May
3 Chicago (South Shore) 54  
4 Romeoville (H.S.) 35 Gary Elder
5 Wheeling 23  
6 Blue Island (Eisenhower) 21  
7 Bloomington (H.S.) 20 Don Anderson
8 Elmhurst (York) 19  
9 Downers Grove (North) 17 Marilyn Muehlhauser
9 Joliet (St. Francis) 17  

TRG.1984-85.A

Place School Score Coach
1 Teutopolis 51 Steve Craig
2 Aurora (Rosary) 35 Sandy Hipp
3 Urbana (University) 34  
4 Cairo 30  
5 Peoria (Bergan) 28  
6 Lexington 26  
7 Princeton 24 Kim Courtwright
8 Momence 22  
9 Dunlap 21  
9 Mahomet (M.-Seymour) 21  

TRG.1984-85.AA

Place School Score Coach
1 East St. Louis (Lincoln) 107 Nino Fennoy
2 Wheeling 44  
3 Harvey (Thornton) 35  
4 Chicago (South Shore) 33  
5 Crete (C.-Monee) 28  
5 East St. Louis (Sr.) 28 Joe Simmons
7 Romeoville (H.S.) 23 Gary Elder
8 Evanston (Twp.) 19  
9 Oak Lawn (Richards) 18  
10 Downers Grove (North) 17 Marilyn Muehlhauser

TRG.1985-86.A

Place School Score Coach
1 Chicago (Luther South) 57 Jon Zimmerman
2 Stanford (Olympia) 36 Jim Sunday
3 Peoria (Bergan) 35  
4 Madison 34  
4 Maple Park (Kaneland) 34  
6 Lexington 24  
7 Cairo 20  
8 Sparta 19  
9 Chicago (Luther North) 18 David Grim
9 Dunlap 18  
9 Lisle (Sr.) 18 Bob Jones
9 Litchfield 18  

TRG.1985-86.AA

Place School Score Coach
1 East St. Louis (Lincoln) 140 Nino Fennoy
2 Wheeling 48  
3 Chicago (South Shore) 37  
4 Crete (C.-Monee) 30  
5 Chicago (Dunbar) 18  
5 Downers Grove (North) 18 Marilyn Muehlhauser
5 Elmhurst (York) 18  
8 Rock Island (H.S.) 17  
9 Evanston (Twp.) 15  
9 Harvey (Thornton) 15  

TRG.1986-87.A

Place School Score Coach
1 Maple Park (Kaneland) 48 Pat Sheetz
2 Chicago (Luther South) 46  
3 Mahomet (M.-Seymour) 41  
4 Hoopeston (H.-East Lynn) 39  
5 Lexington 34  
6 Madison 20  
6 Riverton 20 Don Hartlaub
8 Arthur 18  
8 Stanford (Olympia) 18 Jim Sunday
8 Toulon 18  

TRG.1986-87.AA

Place School Score Coach
1 East St. Louis (Lincoln) 70 Nino Fennoy
2 Wheeling 51  
3 Evanston (Twp.) 40  
4 Crete (C.-Monee) 38  
5 Chicago (South Shore) 26  
6 Elmhurst (York) 23  
6 Harvey (Thornton) 23  
8 Springfield (Southeast) 18 Thomas McBride
9 Glen Ellyn (Glenbard South) 16  
9 Riverside (R.-Brookfield) 16  

TRG.1987-88.A

Place School Score Coach
1 Maple Park (Kaneland) 41 Pat Sheetz
2 Chicago (Luther South) 36  
3 Carlinville 28 Andy Easton
3 Stanford (Olympia) 28 Jim Sunday
5 Georgetown (G.-Ridge Farm) 25  
6 Toulon 24  
7 Madison 24  
8 Newman 22  
9 Genoa (G.-Kingston) 20  
10 Gardner (G.-South Wilmington) 18  

TRG.1987-88.AA

Place School Score Coach
1 East St. Louis (Lincoln) 121 Nino Fennoy
2 Harvey (Thornton) 41  
3 Evanston (Twp.) 37  
4 Blue Island (Eisenhower) 32  
5 Wheeling 21  
6 Rock Island (H.S.) 19  
7 Chicago (South Shore) 18  
7 Wheaton (North) 18  
9 Riverside (R.-Brookfield) 16  
9 Romeoville (H.S.) 16  

TRG.1988-89.A

Place School Score Coach
1 Genoa (G.-Kingston) 39 David Anderson
2 Chicago (Luther South) 3712  
3 Manteno 36 Ron Dodge
4 Gardner (G.-South Wilmington) 33  
5 Riverton 30 Don Hartlaub
6 Georgetown (G.-Ridge Farm) 24  
7 Coal City 23  
7 Toulon 23  
9 Madison 23  
10 Urbana (University) 19  

TRG.1988-89.AA

Place School Score Coach
1 East St. Louis (Lincoln) 98 Nino Fennoy
2 Evanston (Twp.) 6612  
3 Wheaton (North) 33  
4 Wheeling 30  
5 Joliet (Central) 20  
6 Blue Island (Eisenhower) 19  
6 Hinsdale (Central) 19  
8 Belvidere (H.S.) 18  
8 Edwardsville (H.S.) 18  
8 Olympia Fields (Rich Central) 18  

TRG.1989-90.A

Place School Score Coach
1 Palos Heights (Chicago Christian) 43 Jim Kwasteniet
2 Monmouth (H.S.) 31  
3 Urbana (University) 28  
4 Princeton 20 Gary Coates
5 Maple Park (Kaneland) 19  
6 Robinson 18 Wayne Johnson
6 Rock Island (Alleman) 18 Phil Sailer
8 Madison 17  
8 St. Anne 17  
10 Braidwood (Reed-Custer) 15  

TRG.1989-90.AA

Place School Score Coach
1 East St. Louis (Lincoln) 114 Nino Fennoy
2 Evanston (Twp.) 79  
3 Downers Grove (South) 27  
4 Peoria (H.S.) 24  
5 Hillside (Proviso West) 21  
6 Belvidere (H.S.) 20  
7 Rock Island (H.S.) 19  
8 Chicago (Morgan Park) 18  
8 Wheaton (North) 18  
10 Edwardsville (H.S.) 16  

TRG.1990-91.A

Place School Score Coach
1 Palos Heights (Chicago Christian) 47 Jim Kwastaniet
2 Urbana (University) 36  
3 Rock Island (Alleman) 27 Phil Sailer
4 Monmouth (H.S.) 23  
5 Mason City (Illini Central) 23 Pam Walsh
6 Lexington 22  
7 Stillman Valley 18  
8 Kewanee (Wethersfield) 18  
9 Gardner (G.-South Wilmington) 18  
10 Dwight 16  
10 Herscher 16  
10 Madison 16  

TRG.1990-91.AA

Place School Score Coach
1 Evanston (Twp.) 69 Fenton Gunter
2 East St. Louis (Lincoln) 37  
3 Palatine (H.S.) 36  
4 Belvidere (H.S.) 32  
4 Flossmoor (Homewood-F.) 32  
4 Sterling (H.S.) 32 Paul Hess
4 Wheaton (North) 32  
8 Rockford (East) 30  
9 Kankakee (Sr.) 27 Theresa Burgard
10 Chicago (Morgan Park) 22  

TRG.1991-92.A

Place School Score Coach
1 Palos Heights (Chicago Christian) 42 Jim Kwasteniet
2 Cairo 32  
3 Rochester 30 Robin Taft
4 Elmhurst (Timothy Christian) 29  
5 Fairfield 28  
5 Kewanee (Wethersfield) 28  
7 Yorkville (H.S.) 22  
8 Gardner (G.-South Wilmington) 20  
8 Monmouth (H.S.) 20  
8 Sherrard 20  
8 Taylor Ridge (Rockridge) 20  

TRG.1991-92.AA

Place School Score Coach
1 East St. Louis (Lincoln) 71 Nina Fennoy
2 Chicago (Morgan Park) 41  
3 Palatine (H.S.) 38  
3 Rockford (East) 38  
5 Kankakee (Sr.) 33 Theresa Burgard
6 Evanston (Twp.) 26 Fenton Gunter
7 Carol Stream (Glenbard North) 24  
8 Decatur (MacArthur) 22  
9 Waukegan (H.S.) 17  
10 Downers Grove (North) 1612 Bruce Ritter

TRG.1992-93.A

Place School Score Coach
1 Elmhurst (Timothy Christian) 52 Dan VanProoyen
2 Tuscola 28 Duncan McHugh
3 Mendota 23  
4 Fulton (H.S.) 21  
5 Gardner (G.-South Wilmington) 20  
5 Monmouth (H.S.) 20  
5 Rochester 20 Robin Taft
8 Sherrard 18  
9 Byron 16  
9 Ottawa (Marquette) 16  
9 Urbana (University) 16  

TRG.1992-93.AA

Place School Score Coach
1 East St. Louis (Lincoln) 53 Nino Fennoy
2 Evanston (Twp.) 43 Fenton Gunter
2 Palatine (H.S.) 43  
4 Chicago (Morgan Park) 38  
4 Decatur (MacArthur) 38  
6 Kankakee (Sr.) 25 Theresa Burgard
7 Chicago Heights (Bloom Twp.) 24 Donna Popovich
7 Schaumburg (H.S.) 24  
9 Sterling (H.S.) 19 Paul Hess
10 Carol Stream (Glenbard North) 18  
10 Naperville (North) 18 Marty Bee

TRG.1993-94.A

Place School Score Coach
1 Rochester 47 Robin Taft
2 Elmhurst (Timothy Christian) 38  
3 Westmont 35  
4 Monmouth (H.S.) 26  
4 Tuscola 26 Duncan McHugh
6 Byron 22  
7 Colfax (Ridgeview) 19  
7 Forreston 19  
7 Princeton 19 Gary Coates
10 Havana 16  
10 Mendota 16  

TRG.1993-94.AA

Place School Score Coach
1 Chicago (Morgan Park) 71 Derrick Calhoun
2 East St. Louis (Lincoln) 64  
3 Decatur (MacArthur) 31  
4 Joliet (Twp.) 28 Doug Cherry
4 Palatine (H.S.) 28  
6 Flossmoor (Homewood-F.) 23  
7 Carol Stream (Glenbard North) 22  
7 Gurnee (Warren) 22 Julie Cadieux
9 South Holland (Thornwood) 20  
10 Schaumburg (H.S.) 18  

TRG.1994-95.A

Place School Score Coach
1 Elmhurst (Timothy Christian) 33 Dan Van Progyen
2 Forreston 26  
2 Rochester 26 Robin Taft
4 Neoga 23  
5 Mahomet (M.-Seymour) 19  
6 Warrensburg (W.-Latham) 19 Candi Jones
7 Gillespie 18  
7 Pittsfield 18  
9 Stockton 16  
10 Elmwood 14  
10 Herscher 14  
10 Petersburg (PORTA) 14 Beth French
10 Princeville 14  

TRG.1994-95.AA

Place School Score Coach
1 Chicago (Morgan Park) 68 Derrick Calhoun
2 South Holland (Thornwood) 46  
3 Waukegan (H.S.) 36  
4 East St. Louis (Lincoln) 2812  
5 Evanston (Twp.) 28 Fenton Gunter
6 Decatur (MacArthur) 26  
7 Elmhurst (York) 21  
8 Lincolnshire (Stevenson) 18 Hank Andrew
9 Carol Stream (Glenbard North) 17  
9 Chicago Heights (Bloom Twp.) 17 Donna Popovich

TRG.1995-96.A

Place School Score Coach
1 Herscher 26 Brian Noffke
2 Gillespie 25  
3 Forreston 24 Karen Benson
4 Wilmington 22  
5 Eureka 21 Don Samford
6 Burlington (Central) 20  
6 Gilman (Iroquois West) 20  
6 St. Joseph (S.J.-Ogden) 20 Jerry Hewerdine
9 Normal (University) 19 Jerry Parsons
10 Beardstown 18  
10 Marengo 18 Dave Anderson

TRG.1995-96.AA

Place School Score Coach
1 Chicago (Morgan Park) 63 Derrick Calhoun
2 Waukegan (H.S.) 56 Leslie Garcia
3 Evanston (Twp.) 41 Fenton Gunter
4 Decatur (MacArthur) 36  
5 South Holland (Thornwood) 32 Gary Haupert
6 East St. Louis (Lincoln) 30 Nino Fennoy
7 Aurora (East) 28  
8 Champaign (Centennial) 26 Greg Walters
8 Chicago Heights (Bloom Twp.) 26 Jim Hayden
10 Carol Stream (Glenbard North) 22  

TRG.1996-97.A

Place School Score Coach
1 Mahomet (M.-Seymour) 37 Jim Risley
2 Byron 36  
3 Burlington (Central) 31  
4 Chicago (Providence-St. Mel) 29  
5 Downs (Tri-Valley) 28 John Pearson
6 Herscher 25  
7 Gillespie 24  
8 Eureka 22 Don Samford
9 St. Joseph (S.J.-Ogden) 21 Jerry Hewerdine
10 Warrensburg (W.-Latham) 20 Candi Jones

TRG.1996-97.AA

Place School Score Coach
1 Evanston (Twp.) 57 Fenton Gunter
2 Chicago (Morgan Park) 51  
3 Hillside (Proviso West) 27  
4 Hinsdale (Central) 26  
4 Kankakee (Sr.) 26 Theresa Burgard
6 Oak Park (O.P.-River Forest) 25  
7 Crete (C.-Monee) 22  
8 Waukegan (H.S.) 20  
9 Flossmoor (Homewood-F.) 18  
10 Bloomington (H.S.) 16 Karen Whalen
10 Darien (Hinsdale South) 16  
10 Palos Heights (Shepard) 16  

TRG.1997-98.A

Place School Score Coach
1 Downs (Tri-Valley) 40 John Pearson
2 Villa Grove 28  
3 Arthur 22  
4 Byron 21  
5 Wilmington 19  
6 Chicago (Providence-St. Mel) 18  
6 Teutopolis 18  
8 Eureka 16 Don Samford
8 Gillespie 16  
8 Herscher 16  
8 Macomb 16 Randy Ames

TRG.1997-98.AA

Place School Score Coach
1 Evanston (Twp.) 60 Fenton Gunter
2 Chicago (Morgan Park) 44  
3 Hillside (Proviso West) 36  
4 Crete (C.-Monee) 34  
5 Flossmoor (Homewood-F.) 28  
6 East St. Louis (Lincoln) 22  
6 Elmhurst (York) 22  
8 Mt. Prospect (Prospect) 21 David Wurster
9 Glen Ellyn (Glenbard South) 19  
10 Kankakee (Sr.) 18 Theresa Burgard
10 Morris 18  

TRG.1998-99.A

Place School Score Coach
1 Elmhurst (Timothy Christian) 53 Kevin Hackert
2 Stanford (Olympia) 39 Sharon Goff
3 Lewistown 38 Keith Kittell
4 St. Joseph (S.J.-Ogden) 28 Jerry Hewerdine
5 Momence 22 Joe Blume
6 Erie 21 Matt Newton
7 Taylor Ridge (Rockridge) 20  
7 Teutopolis 20  
7 Woodstock (Marian) 20  
10 Farmington 18  

TRG.1998-99.AA

Place School Score Coach
1 Chicago (Morgan Park) 108 Derrick Calhoun
2 East St. Louis (Sr.) 44 Nino A. Fennoy
2 Hillside (Proviso West) 44 Mike Brazier
4 Flossmoor (Homewood-F.) 38  
5 South Holland (Thornwood) 2912  
6 Bloomington (H.S.) 27 Karen Whalen
7 Elmhurst (York) 26  
8 Carol Stream (Glenbard North) 21  
9 Morris 20  
10 Normal (Community) 19  

TRG.1999-00.A

Place School Score Coach
1 St. Joseph (S.J.-Ogden) 49 Jerry Hewerdine
2 Erie 4812 Matt Newton
3 Taylor Ridge (Rockridge) 40 John Redlinger
6 Eureka 27 Don Samford
8 Broadlands (Heritage) 26  
9 Kewanee (Wethersfield) 24  
9 Stanford (Olympia) 24 Sharon Goff

TRG.1999-00.AA

Place School Score Coach
1 Chicago (Morgan Park) 72  
2 South Holland (Thornwood) 4812  
3 Flossmoor (Homewood-F.) 47 Deborah Hinchcliffe
4 Evanston (Twp.) 37 Fenton Gunter
4 Macomb 36 Randy Ames
5 Galesburg (H.S.) 27  
5 Momence 28 Joe Blume
6 Moline (H.S.) 26  
6 Vienna 27  
7 Elmhurst (York) 24 Annette Schulte
8 Hillside (Proviso West) 23  
9 Lake Forest (H.S.) 22 Steve Clegg
9 Romeoville (H.S.) 22 Derrick Crenshaw

TRG.2000-01.A

Place School Score Coach
1 Elmhurst (Timothy Christian) 63 Kevin Hackert
2 South Holland (Seton Academy) 37  
3 Braidwood (Reed-Custer) 3412 Scott Ward
4 Kewanee (Wethersfield) 31  
5 Aurora (Central Catholic) 28 Troy Kerber
6 Wheaton (St. Francis) 27 Don Carroll
7 Biggsville (Union) 26  
7 Milledgeville 26  
9 Eureka 24 Don Samford
9 St. Joseph (S.J.-Ogden) 24 Jerry Hewerdine

TRG.2000-01.AA

Place School Score Coach
1 Chicago (Morgan Park) 77 Derrick Calhoun
2 Evanston (Twp.) 48 Fenton Gunter
3 Palatine (H.S.) 43 Steve Currins
4 Chicago (Good Counsel) 30  
4 East St. Louis (Sr.) 30 Nino A . Fennoy
4 Elmhurst (York) 30 Annette Schulte
7 Sterling (H.S.) 26 Paul Hess
8 Chicago (Whitney Young) 22  
9 Hillside (Proviso West) 21  
9 Lake Forest (H.S.) 21 Steve Clegg

TRG.2001-02.A

Place School Score Coach
1 Eureka 4812 Don Samford
2 Braidwood (Reed-Custer) 31 Scott Ward
3 Argenta (A.-Oreana) 30 Cynthia Fitzgerald
4 Wheaton (St. Francis) 28 Scott Nelson
5 South Holland (Seton Academy) 27  
6 Huntley 24 Shawn Nordeen
7 Milledgeville 23  
8 Elmwood 22  
8 Lombard (Montini) 22  
10 Kewanee (H.S.) 21 Tim Atwell

TRG.2001-02.AA

Place School Score Coach
1 Chicago (Morgan Park) 104  
2 Evanston (Twp.) 50 Fenton Gunter
3 Palatine (H.S.) 35  
4 Sterling (H.S.) 26 Phil Hofreiter
5 Barrington 23  
5 Mahomet (M.-Seymour) 23  
7 East St. Louis (Sr.) 22 Nino A . Fennoy
8 Moline (H.S.) 19  
9 North Chicago 18  
9 Wheaton (North) 18  

TRG.2002-03.A

Place School Score Coach
1 Freeburg 8612 Wayne Wiseman
2 Eureka 52  
3 Normal (University) 50  
4 Roseville 37  
5 Princeton 32 Patrick Hodge
6 Carlinville 29  
7 Argenta (A.-Oreana) 26 Cynthia Fitzgerald
8 Dwight 20  
8 Plano 20 Jan Unruh
10 Coal City 19  

TRG.2002-03.AA

Place School Score Coach
1 Evanston (Twp.) 87 Fenton Gunter
2 Chicago (Morgan Park) 68  
3 Springfield (Southeast) 50 Thomas McBride
4 Palatine (H.S.) 44  
5 South Holland (Thornwood) 36  
6 Oswego (H.S.) 30 Jack Milinovich
7 Olympia Fields (Rich Central) 28  
8 Moline (H.S.) 20  
9 Barrington 19  
9 Flossmoor (Homewood-F.) 19  

TRG.2003-04.A

Place School Score Coach
1 Freeburg 76 Wayne Wiseman
2 Carlinville 49 Mary Lauwerens
3 Normal (University) 46 Jermaine Ware
4 Lisle (Sr.) 29 Shani Bauldrick
4 Palos Heights (Chicago Christian) 29 Jim Kwasteniet
6 Lombard (Montini) 25  
7 Carthage 23 Jerry Butcher
8 Bloomington (Central Catholic) 19 Roland Brent
9 Gibson City (G.C.-Melvin-Sibley) 18 Gary Kietzman
9 Litchfield 18  

TRG.2003-04.AA

Place School Score Coach
1 Evanston (Twp.) 76 Fenton Gunter
2 Chicago (Morgan Park) 72  
3 South Holland (Thornwood) 54 Gary Haupert
4 East St. Louis (Sr.) 50 Nino A. Fennoy
5 Flossmoor (Homewood-F.) 34 Beth McCabe
6 Palatine (H.S.) 29 Steve Currins
7 Chatham (Glenwood) 28 T.J. Jumper
8 Chicago (Whitney Young) 27  
9 Sterling (H.S.) 26 Phil Hofreiter
10 Barrington 21 Jody Gitelis

TRG.2004-05.A

Place School Score Coach
1 Normal (University) 73 Jermaine Ware
2 Carlinville 47 Mary Lauwerens
3 Freeburg 33 Wayne Wiseman
4 Palos Heights (Chicago Christian) 27 Jim Kwasteniet
5 Beardstown 26  
6 Carthage 25 Jerry Butcher
7 Burlington (Central) 24 David Semmen
8 Aurora (A. Christian) 23  
9 Litchfield 22  
10 Benton 21 Andy Sloan

TRG.2004-05.AA

Place School Score Coach
1 Evanston (Twp.) 87 Fenton Gunter
2 Chicago (Morgan Park) 71 Derrick Calhoun
3 Flossmoor (Homewood-F.) 46 Elizabeth McCabe
4 Palatine (H.S.) 40 Steve Currins
5 East St. Louis (Sr.) 35 Nino A. Fennoy
6 South Holland (Thornwood) 29  
7 Fox Lake (Grant) 28  
8 Mahomet (M.-Seymour) 23 Bonnie Moxley
9 Mt. Prospect (Prospect) 18 David Wurster
10 Barrington 17  

TRG.2005-06.A

Place School Score Coach
1 Benton 4312 Andy Sloan
2 Aurora (A. Christian) 37 Jeff Schutt
3 Carthage 33 Jerry Butcher
3 Kewanee (H.S.) 33 Tim Atwell
5 Eureka 32 Don Samford
6 Sherrard 29 Todd Volkert
7 Litchfield 28 Brian Lee
8 Carlinville 2412 Mary Lauwerens
9 Manlius (Bureau Valley) 24 Dale Donner
10 Byron 21 Kevin O'Neil

TRG.2005-06.AA

Place School Score Coach
1 Evanston (Twp.) 91 Fenton Gunter
2 Palatine (H.S.) 46 Steve Currins
3 East St. Louis (Sr.) 41 Nino A. Fennoy
4 Fox Lake (Grant) 33 Jim Cramer
5 Harvey (Thornton) 30 McAuliffe
6 Naperville (Neuqua Valley) 2612 Bob Borczak
7 Hoffman Estates (Conant) 19 Bob Borczak
8 Lockport (Twp.) 18 Chris Marszalek
8 Rock Island (H.S.) 18 Michelle Lillis
8 Rockton (Hononegah) 18 Mark MacClarty

TRG.2006-07.A

Place School Score Coach
1 Sherrard 47 Todd Volkert
2 Carthage 41 Jerry Butcher
3 Dwight 40 Larry Lane
4 Benton 33 Andy Sloan
4 South Holland (Seton Academy) 33  
6 Eureka 31 Dom Samford
7 Aurora (A. Christian) 24  
7 Moweaqua (Central A & M) 24 Brianna Morrow
7 Pinckneyville 24  
10 Aurora (Central Catholic) 20 Troy Kerber
10 Oregon 20  

TRG.2006-07.AA

Place School Score Coach
1 Barrington 55 Jody Gitelis
2 East St. Louis (Sr.) 46 Nino A. Fennoy
3 Harvey (Thornton) 36 Vince McAuliffe
4 Hoffman Estates (Conant) 35  
5 Downers Grove (South) 27  
6 Mahomet (M.-Seymour) 2512 Bonnie Moxley
7 Belleville (East) 24  
8 Fox Lake (Grant) 23 Jim Cramer
9 Palatine (H.S.) 2212 Steve Currins
10 Bloomington (H.S.) 22 Roland Brent

TRG.2007-08.A

Place School Score Coach
1 Benton 71 Andy Sloan
2 Eureka 45 Don Samford
3 Bloomington (Central Catholic) 37 DeWayne Griffin
4 Carthage (Illini West) 31 Jerry Butcher
5 Byron 25 Scott McMullen
6 Newton 23 Jackie Schackmann
6 Rockford (R. Christian) 23 Joel Sprecher
6 Rushville (R.-Industry) 23 Steve Eyler
9 Sherrard 21 Todd Volkert
10 Carlinville 20 Shelly Wills
10 Manlius (Bureau Valley) 20 Dale Donner
10 Pinckneyville 20  

TRG.2007-08.AA

Place School Score Coach
1 East St. Louis (Sr.) 65 Nino A. Fennoy
2 Barrington 38 Jody Gitelis
3 Batavia 34  
3 Hoffman Estates (Conant) 34  
5 Fox Lake (Grant) 30  
6 Harvey (Thornton) 28 Vince McAuliffe
7 Evanston (Twp.) 27 Fenton Gunter
8 Maywood (Proviso East) 25  
9 Belleville (West) 24  
9 Palatine (H.S.) 24 Steve Currins

TRG.2008-09.1A

Place School Score Coach
1 Bloomington (Central Catholic) 42 DeWayne Griffin
2 Breese (Central) 33 Greg Kruse
3 Downs (Tri-Valley) 31 Jon Nelson
4 Newton 29 Jackie Schackmann
5 Greenville 28  
6 Freeburg 2712 Doug Zerjal
7 Sherrard 27 Todd Volkert
8 Chicago (St. Gregory) 2412  
9 Rockford (R. Christian) 23 Joel Sprecher
10 Lexington 2212 Mike Castleman

TRG.2008-09.2A

Place School Score Coach
1 Rock Island (H.S.) 4912 Michelle Lillis
2 Springfield (Southeast) 48 Tom McBride
3 Cahokia (H.S.) 39 Roscoe Dowell
4 Bloomington (H.S.) 34 Roland Brent
5 Galesburg (H.S.) 32  
6 Mahomet (M.-Seymour) 3012 Bonnie Moxley
7 Rochelle 27  
7 Sycamore (H.S.) 27 Joe McCormick
9 Maple Park (Kaneland) 2612  
10 Yorkville (H.S.) 25  

TRG.2008-09.3A

Place School Score Coach
1 Belleville (West) 53 Paul James
2 Aurora (Waubonsie Valley) 41 Jim Braun
2 Palatine (H.S.) 41 Steven Currins
4 Evanston (Twp.) 38 Fenton Gunter
5 Hinsdale (Central) 30 Patrick Richards
6 Flossmoor (Homewood-F.) 2612  
7 Oak Park (O.P.-River Forest) 25 Sarah McCabe
8 East St. Louis (Sr.) 24 Nino A. Fennoy
9 Lisle (Benet Academy) 22  
10 Chicago (Whitney Young) 21  
10 Geneva 21  

TRG.2009-10.1A

Place School Score Coach
1 Byron 4612 Scott McMullen
2 Bloomington (Central Catholic) 45 DeWayne Griffin
3 Eureka 4413 Don Samford
4 Sherrard 44 Todd Volkert
5 Breese (Central) 40  
6 Kankakee (McNamara) 25 Sandra Zullo
7 Bushnell (B.-Prairie City) 23  
8 Gibson City (G.C.-Melvin-Sibley) 22 Erica Kostoff
9 Kewanee (Wethersfield) 21  
9 Moweaqua (Central A & M) 21 Brianna Morrow

TRG.2009-10.2A

Place School Score Coach
1 Springfield (Southeast) 57 Tom McBride
2 Bloomington (H.S.) 48 Roland Brent
3 Danville (H.S.) 46 Wesley Brown
4 Kankakee (Sr.) 38 Benny Phillips
5 Woodstock (H.S.) 32  
6 Peoria (Richwoods) 28 Shad Hickman
7 Aurora (Illinois Math and Science Academy) 24  
7 Carbondale (H.S.) 24 Gary Holda
7 Mt. Vernon (H.S.) 24  
7 Rock Island (H.S.) 24  

TRG.2009-10.3A

Place School Score Coach
1 Hinsdale (Central) 4712 Pat Richards
2 East St. Louis (Sr.) 44 Nino A. Fennoy
3 Harvey (Thornton) 43  
4 Edwardsville (H.S.) 40  
5 Chicago (Whitney Young) 35 Bob Geiger
6 Flossmoor (Homewood-F.) 34  
7 Aurora (West Aurora) 33 Teresa Towles
8 Aurora (Waubonsie Valley) 2312 Dave Gowing
9 Chicago (Morgan Park) 23  
10 Frankfort (Lincoln-Way East) 22 Caroline Cunningham
10 Lisle (Benet Academy) 22 Scott Brooks
10 Palatine (H.S.) 22 Steve Currins
10 Schaumburg (H.S.) 22  

TRG.2010-11.1A

Place School Score Coach
1 Byron 54 Scott McMullen
2 Melrose Park (Walther Lutheran) 48 Marcia Eberhard
3 Eureka 44 Don Samford
4 Breese (Central) 40  
5 Tremont 34  
6 Freeburg 32 Doug Zerjal
7 Aurora (A. Christian) 31 Jeff Schutt
8 Bloomington (Central Catholic) 29 DeWayne Griffin
8 Moweaqua (Central A & M) 29 Todd Rork
10 Gibson City (G.C.-Melvin-Sibley) 28 Erica Kostoff

TRG.2010-11.2A

Place School Score Coach
1 Springfield (Southeast) 50 Tom McBride
2 Chicago (Morgan Park) 49 Derrick Calhoun
3 Springfield (H.S.) 45  
4 Kankakee (Sr.) 32 Benny Phillips
5 Rochelle 29 Bruce Anderson
6 Chicago (Lindblom) 27  
6 Marengo 27 Brian Tveter
8 Peoria (Richwoods) 26  
9 Geneseo 25  
10 Normal (University) 23 Stu Shaver
10 Sycamore (H.S.) 23  

TRG.2010-11.3A

Place School Score Coach
1 East St. Louis (Sr.) 46 Nino A. Fennoy
2 Frankfort (Lincoln-Way East) 37 Caroline Gerritsen
3 Hoffman Estates (H.S.) 36 Dan Andersen
4 Flossmoor (Homewood-F.) 35 Rob Assise
5 Downers Grove (South) 32 Katerina Claiborne
6 Glen Ellyn (Glenbard West) 31  
7 Edwardsville (H.S.) 30  
8 Evanston (Twp.) 28 Fenton Gunter
9 Palatine (H.S.) 23 Joe Parks
10 Belleville (West) 2212  

TRG.2011-12.1A

Place School Score Coach
1 Moweaqua (Central A & M) 59 Todd Rork
2 Gibson City (G.C.-Melvin-Sibley) 48 Erica Kostoff
3 St. Joseph (S.J.-Ogden) 46 Jerry Hewerdine
4 South Holland (Seton Academy) 30  
4 Sullivan 30 Kali Taylor
6 Kewanee (Wethersfield) 29 Justin Landwehr
7 Tremont 26  
8 Eureka 24 Don Samford
9 Sherrard 23 Todd Volkert
10 Breese (Mater Dei) 22 Dave Kohnen
10 Edwardsville (Metro-East Lutheran) 22  
10 Fisher 22 Sara Derges

TRG.2011-12.2A

Place School Score Coach
1 Springfield (Southeast) 63 Thomas McBride
2 Melrose Park (Walther Lutheran) 46 Marcia Eberhard
3 Chicago (Lindblom) 38 Latasha McCray
4 Freeport (H.S.) 28 Dave Roloff
5 Marengo 27 Brian Tveter
6 Freeburg 26  
7 Carbondale (H.S.) 24.5 Greg Storm
8 Mundelein (Carmel) 23.5 Jim Halford
9 Normal (University) 23  
10 Richton Park (Rich South) 22 Sharon Green

TRG.2011-12.3A

Place School Score Coach
1 Edwardsville (H.S.) 51 MiKala Thompkins
2 Belleville (West) 48.5 Paul James
3 Evanston (Twp.) 47 Fenton Gunter
4 Frankfort (Lincoln-Way East) 35.5 Caroline Gerritsen
5 Roselle (Lake Park) 27.5  
6 East St. Louis (Sr.) 27 Nino A. Fennoy
7 Naperville (Neuqua Valley) 25 Gretchen Parejko
8 Belleville (East) 22  
8 Bolingbrook 22 Howard Birmingham
8 Plainfield (North) 22 Tammy Gummerson

TRG.2012-13.1A

Place School Score Coach
1 Moweaqua (Central A & M) 60 Todd Rork
2 Erie 56 Don Robinson
3 Aurora (A. Christian) 52 Anna Morgan
4 Decatur (St. Teresa) 40  
5 Tremont 39  
6 Sullivan 31 Kali Taylor
7 Carthage (Illini West) 23 Jerry Butcher
8 Sesser (S.-Valier) 21 Rachel Schwartzkopf
8 Sherrard 21 Todd Volkert
10 Fisher 20 Brian Vincent

TRG.2012-13.2A

Place School Score Coach
1 Springfield (Southeast) 66  
2 Carbondale (H.S.) 39 Greg Storm
2 Melrose Park (Walther Lutheran) 39 Marcia Eberhard
4 Chicago (Lindblom) 38  
5 Marengo 31 Brian Tveter
5 Normal (University) 31  
7 East St. Louis (Sr.) 30 Nino A. Fennoy
8 Kankakee (Sr.) 27 Benny Phillips
9 Burlington (Central) 20 Vince Neil
9 Glen Ellyn (Glenbard South) 20 Mark Tacchi

TRG.2012-13.3A

Place School Score Coach
1 Frankfort (Lincoln-Way East) 79 Caroline Gerritsen
2 Edwardsville (H.S.) 68.50 Mikala Thompkins
3 Glen Ellyn (Glenbard West) 31  
4 Aurora (West Aurora) 30  
4 Flossmoor (Homewood-F.) 30  
6 Belleville (West) 29  
7 Peoria (Richwoods) 27  
8 St. Charles (East) 25 Tim Wolf
9 Winnetka (New Trier) 24 Robert Spagnoli
10 Evanston (Twp.) 23 Fenton Gunter

TRG.2013-14.1A

Place School Score Coach
1 Aurora (A. Christian) 49 Anna McQuade
2 Tremont 45 Matt Gossmeyer
3 Sullivan 44 Kali Taylor
4 Carthage (Illini West) 34 Jerry Butcher
5 Carterville 31 Lori Brown
6 Effingham (St. Anthony) 26  
6 Sidell (Jamaica) 26  
8 Seneca 24.5 Kim Sedlock
9 Moweaqua (Central A & M) 24 Todd Rork
10 Minonk (Fieldcrest) 21  

TRG.2013-14.2A

Place School Score Coach
1 Cahokia (H.S.) 61 Roscoe Dowell
2 Normal (University) 54 Stu Shaver
3 Chicago (Noble/Johnson) 38  
4 Springfield (H.S.) 36 Eric Warren
6 Peoria (Notre Dame) 30  
7 Kankakee (Sr.) 29 Benny Phillips
8 Springfield (Southeast) 27.5  
9 Glen Ellyn (Glenbard South) 26 Mark Tacchi
10 Oak Park (Fenwick) 24  

TRG.2013-14.3A

Place School Score Coach
1 Frankfort (Lincoln-Way East) 72 Wendy Hegarty
2 Aurora (West Aurora) 39 Teresa Towles
3 St. Charles (East) 38  
4 Evanston (Twp.) 30 Fenton Gunter
5 Aurora (Metea Valley) 25  
5 Belleville (West) 25  
5 Edwardsville (H.S.) 25  
5 Minooka 25 Kevin Gummerson
9 Mt. Prospect (Prospect) 24  
10 Flossmoor (Homewood-F.) 23  

TRG.2014-15.1A

Place School Score Coach
1 Carthage (Illini West) 52 Jerry Butcher
2 Sidell (Jamaica) 47 Gail Biggerstaff
3 Sullivan 40 Kali Taylor
4 Aurora (A. Christian) 29 Anna McQuade
5 Effingham (St. Anthony) 28 Randy Blake
6 Chicago (Luther North) 26 David Grim
6 Westmont 26 Mike Farthing
8 Moweaqua (Central A & M) 23 Todd Rork
9 Eureka 22 Abby Rader
9 Petersburg (PORTA) 22 Beth French

TRG.2014-15.2A

Place School Score Coach
1 Cahokia (H.S.) 61 Roscoe Dowell
2 Chicago (Morgan Park) 51 Derrick Calhoun
3 Normal (University) 32 Stu Shaver
3 Springfield (Southeast) 32 Barbara Montgomery
5 Maple Park (Kaneland) 31 Doug Ecker
6 Peoria (Notre Dame) 30 John Cummings
7 River Forest (Trinity) 29 Renee Koziol
8 Aurora (Rosary) 26 Vic Mead
9 Vernon Hills 25 Jason Rush
10 Richton Park (Rich South) 24 Sharon Green

TRG.2014-15.3A

Place School Score Coach
1 Frankfort (Lincoln-Way East) 51 Brian Evans
2 Barrington 35 Jody Gitelis
2 Gurnee (Warren) 35 Ryan Dunn
4 Aurora (Metea Valley) 29 Jim Braun
4 Oak Park (O.P.-River Forest) 29 Tom Tarrant
6 Downers Grove (North) 26 Matthew Maletich
6 Flossmoor (Homewood-F.) 26 Rob Assise
8 Alton (Sr.) 24.5 Terry Mitchell
9 Naperville (North) 24 Joanna Wilson
10 Bolingbrook 22 Howard Birmingham
10 Chicago (Mother McAuley) 22 Laurie Jakubczak

TRG.2015-16.1A

Place School Score Coach
1 Catlin (Salt Fork) 52 Gail Biggerstaff
2 St. Joseph (S.J.-Ogden) 42 Kelly Steffen
3 Warrensburg (W.-Latham) 40 Tammy Davis
4 Clifton (Central) 33 Rebecca Swigert
5 Decatur (St. Teresa) 31 Todd Vohland
6 Effingham (St. Anthony) 30 Randy Blake
7 Chicago (Luther North) 29 Davi Grim
8 Moweaqua (Central A & M) 26 Todd Rork
9 Carthage (Illini West) 23 Jerry Butcher
9 Rockford (Lutheran) 23 Dave Schnurstein
9 Westmont 23 Steve Wolf

TRG.2015-16.2A

Place School Score Coach
1 Cahokia (H.S.) 53 Roscoe Dowell
1 Maple Park (Kaneland) 53 Doug Ecker
3 Springfield (Southeast) 40 Barbara Montgomery
4 Chicago (Brooks) 34 Delin Hill
4 Dunlap 34 Pat Garst
4 Richton Park (Rich South) 34 Sharon Green
7 Vernon Hills 32 Jason Rush
8 Mt. Vernon (H.S.) 29 Connie Harre-Blair
8 Peoria (Notre Dame) 29 John Cummings
10 Rockford (Boylan Catholic) 27 Linda Schmitt

TRG.2015-16.3A

Place School Score Coach
1 Frankfort (Lincoln-Way East) 83 Brian Evans
2 Alton (Sr.) 37 Terry Mitchell
3 Hinsdale (Central) 30 Pat Richards
3 Oswego (East) 30 Lisa Cook
5 Downers Grove (South) 29 Nicole Sanders
6 Chicago Heights (Bloom Twp.) 26 Andrew Schmitt
7 Flossmoor (Homewood-F.) 22 Kevin Coy
8 Downers Grove (North) 21 Matthew Maletich
8 East St. Louis (Sr.) 21 Nino Fennoy
8 Geneva 21 Peter Raak

TRG.2016-17.1A

Place School Score Coach
1 Chicago (Luther North) 59 David Grim
2 Warrensburg (W.-Latham) 52  
3 St. Joseph (S.J.-Ogden) 42 Kelly Steffen
4 Effingham (St. Anthony) 35  
5 Milledgeville 27  
6 Pana (H.S.) 26  
7 DuQuoin (H.S.) 23 Shane Boyett
7 Urbana (University) 23  
9 Rockford (Lutheran) 20  
10 Catlin (Salt Fork) 18  
10 Litchfield 18 Shane Cress

TRG.2016-17.2A

Place School Score Coach
1 Dunlap 78 Pat Garst
2 Cahokia (H.S.) 57 Roscoe Dowell
3 Springfield (Southeast) 40  
4 Chicago (Brooks) 35  
5 Rockford (Boylan Catholic) 34  
6 Urbana (H.S.) 33  
7 Decatur (Eisenhower) 28  
8 Tolono (Unity) 24  
9 Mt. Vernon (H.S.) 23 Connie Harre-Blair
10 Dixon (H.S.) 21  
10 Monticello 21 Cullen Welter
10 Vernon Hills 21 Ryan Berba

TRG.2016-17.3A

Place School Score Coach
1 Glen Ellyn (Glenbard West) 47  
2 Flossmoor (Homewood-F.) 43 Zontavius Johnson
3 Naperville (North) 40 Dan Iverson
4 O'Fallon (H.S.) 29  
5 Bloomington (H.S.) 28 Kenny Herman
5 South Holland (Thornwood) 28  
7 East St. Louis (Sr.) 25 Nino Fennoy
8 Harvey (Thornton) 24  
9 Aurora (West Aurora) 22 Teresa Towles
9 Romeoville (H.S.) 22