Boys Track & Field Medalists

* Last updated at 7:36 pm on Sunday, September 17, 2017

Print this page

Dakota

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 2001-02 A 8 4x100-meter relay
  2002-03 A 3 4x100-meter relay
Tyler Benning 2001-02 A 8 4x100-meter relay
Tanner Folk 2001-02 A 8 4x100-meter relay
  2002-03 A 3 4x100-meter relay
      7 triple jump
Derek Gibson 2001-02 A 8 4x100-meter relay
  2002-03 A 3 4x100-meter relay
Paul Goeke 1986-87 A 6 800-meter run
Brent Johnson 1987-88 A 5 100-meter dash
Nick Raab 1997-98 A 7 high jump
Ted Rupnow 2001-02 A 8 4x100-meter relay
  2002-03 A 3 4x100-meter relay
Scott Toelke 1981-82 A 6 3200-meter run
Mike Wise 2002-03 A 3 4x100-meter relay

Danvers

Name Year Class Place Event
Ron Schieber 1957-58   4 220-yard dash
      3 440-yard dash

Danville (H.S.)

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 1939-40   4 880-yard relay
  1973-74   8 1-mile relay
  1977-78 AA 5 440-yard relay
      8 1-mile relay
  1979-80 AA 6 4x200-meter relay
  1982-83 AA 1 4x200-meter relay
      2 4x100-meter relay
  1983-84 AA 1 4x200-meter relay
  1987-88 AA 8 4x200-meter relay
  1988-89 AA 6 4x200-meter relay
  1991-92 AA 6 4x400-meter relay
  1992-93 AA 5 4x200-meter relay
  1995-96 AA 6 4x100-meter relay
  2000-01 AA 7 4x200-meter relay
  2009-10 2A 4 4x100-meter relay
  2015-16 3A 7 4x800-meter relay
Rey Alvarez 2002-03 AA 9 3200-meter run
Anthony Bacoat 2009-10 2A 4 4x100-meter relay
Mike Bell 1977-78 AA 7 triple jump
      2 long jump
Curtis Blanden 1995-96 AA 6 4x100-meter relay
Bobby Brooks 1984-85 AA 2 110-meter high hurdles
Richard Burch 1951-52   4 440-yard dash
Robert Carson 1920-21 A 3 high jump
  1922-23 A 1t high jump
      5 long jump
Everett Chaney 1940-41   5t high jump
Cedric Chapman 1991-92 AA 6 shot put
Cirron Clark 2011-12 3A 4 pole vault
Mel Clauson 1940-41   3 1-mile run
Bill Collignon 1918-19 A 3 hammer throw
David Colver 1962-63   4 1-mile run
Jeremiah Cooley 2015-16 3A 7 4x800-meter relay
Shaun Cooper 1977-78 AA 6 440-yard dash
Van Cowden 1981-82 AA 3 long jump
  1982-83 AA 1 long jump
      1 4x200-meter relay
  1983-84 AA 1 4x200-meter relay
      5 long jump
Harry Cox 1942-43   3 100-yard dash
      3 220-yard dash
Solomon Crenshaw 2009-10 2A 4 4x100-meter relay
Victor Cunningham 2000-01 AA 7 4x200-meter relay
Joe Darnell 1956-57   3 100-yard dash
      4 220-yard dash
Wilbur Dickson 1954-55   1t high jump
  1955-56   1 high jump
Ted Ellis 1948-49   3t high jump
MykeTez Forman 2009-10 2A 4 4x100-meter relay
Louis Gee 2000-01 AA 7 4x200-meter relay
Derrick Gentry 1978-79 AA 5 120-yard high hurdles
  1979-80 AA 3 110-meter high hurdles
Kim Gentry 1976-77 AA 2 long jump
Dwight George 1947-48   4 long jump
Lowell Goulding 1918-19 A 2 880-yard run
Frank Hailstock 1927-28   2 440-yard dash
Kevin Hall 1983-84 AA 7 300-meter low hurdles
  1984-85 AA 1 110-meter high hurdles
Phillip Hall 2015-16 3A 7 4x800-meter relay
  2016-17 3A 8 800-meter run
Charles Handley 1923-24 A 5h 880-yard run
Dan Harrell 1995-96 AA 4 pole vault
  1996-97 AA 2 pole vault
Bob Harrold 1934-35   4 discus throw
Gene Howrey 1924-25 A 1 1-mile run
Caleb Hummer 2013-14 3A 7 3200-meter run
Robert Jackson 1951-52   3 220-yard dash
  1952-53   5t high jump
Tejuan Jackson 2009-10 2A 4 4x100-meter relay
      3 400-meter dash
      5 200-meter dash
Anthony Jones 1987-88 AA 5 200-meter dash
  1988-89 AA 2 200-meter dash
      3 100-meter dash
  1989-90 AA 3 100-meter dash
      2 200-meter dash
DeRon Jones 1995-96 AA 6 4x100-meter relay
George Juvinall 1982-83 AA 1 4x200-meter relay
Johnny Leverenz 2012-13 3A 1 800-meter run
  2013-14 3A 1 800-meter run
Theotto Lillard 1999-00 AA 9 300-meter intermediate hurdles
  2000-01 AA 7 4x200-meter relay
      1 300-meter intermediate hurdles
Carl Long 1989-90 AA 2 110-meter high hurdles
      2 300-meter intermediate hurdles
      2 long jump
Bill Mason 1924-25 A 1 220-yard low hurdles
John Mathis 1909-10   3h 440-yard dash
  1910-11   2h 440-yard dash
Leo McCusker 1904-05   3 long jump
Terry Moore 1982-83 AA 1 4x200-meter relay
Edmondo Moxey 1983-84 AA 1 4x200-meter relay
      2 long jump
      2 200-meter dash
      3 100-meter dash
Neal 1913-14 A 2 1-mile run
Alvin Perryman 1974-75 AA 1 triple jump
  1975-76 AA 6 long jump
      2 triple jump
DeRicco Reed 1995-96 AA 6 4x100-meter relay
DeRocco Reed 1995-96 AA 6 4x100-meter relay
  1996-97 AA 5 110-meter high hurdles
Edward Reed 1961-62   2 discus throw
Todd Reed 1983-84 AA 1 4x200-meter relay
Ron Rigoni 1951-52   5 shot put
Matt Rose 2000-01 AA 7 4x200-meter relay
Tom Smerdel 1938-39   5 440-yard dash
  1939-40   1 440-yard dash
Edward Smith 1978-79 AA 6 triple jump
  1979-80 AA 8 110-meter high hurdles
      4 300-meter low hurdles
      5 triple jump
Les Son 1921-22 A 2 pole vault
Cameron Stringfellow-Ford 2008-09 2A 6 discus throw
  2009-10 2A 3 discus throw
Joselin Viljevac 2008-09 2A 8 1600-meter run
Carl Way 2015-16 3A 7 4x800-meter relay
Melvin Whitlock 1922-23 A 2t pole vault
      1 javelin throw
  1923-24 A 2 javelin throw
      5t pole vault
  1924-25 A 1 javelin throw
Robert Williams 1982-83 AA 1 4x200-meter relay
  1983-84 AA 1 4x200-meter relay
Sincere Williams-Davis 2015-16 3A 7 4x800-meter relay
Ernest Wintrowd 1907-08   4 1-mile run
Carl Woolsey 1918-19 A 2 pole vault
  1919-20 A 2 pole vault

Danville (Schlarman)

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 1984-85 A 8 4x100-meter relay
Solomon Crenshaw 2008-09 1A 4 200-meter dash
      4 long jump
Chris Dryer 1994-95 A 6 400-meter dash
Jesse Hahne 2012-13 1A 6 3200-meter run
      5 1600-meter run
Scott Krapf 2003-04 A 4 3200-meter run
  2004-05 A 7 3200-meter run
  2005-06 A 2 3200-meter run
      5 1600-meter run
Kyle O'Brien 1997-98 A 3 3200-meter run
      8 1600-meter run
Paul Richards 1982-83 A 8 long jump
John Shea 1976-77 A 6 880-yard run
  1977-78 A 2 880-yard run

Darien (Hinsdale South)

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 2000-01 AA 8 4x200-meter relay
  2003-04 AA 7 4x100-meter relay
  2015-16 3A 4 4x800-meter relay
      9 4x400-meter relay
Diamond Anderson 2015-16 3A 9 4x400-meter relay
DJ Anderson 2016-17 3A 5 triple jump
Tavaris Binion 2011-12 3A 5 200-meter dash
      1 100-meter dash
  2012-13 3A 6 100-meter dash
      9 200-meter dash
Dylan Boye 2015-16 3A 9 4x400-meter relay
Ryan Bradley 2003-04 AA 7 4x100-meter relay
Anton Daniloff 1997-98 AA 7 300-meter intermediate hurdles
Nick Delelio 2000-01 AA 8 4x200-meter relay
Brian Denk 2007-08 AA 8 3200-meter run
Roman Drabchuk 2014-15 3A 6 1600-meter run
  2015-16 3A 4 4x800-meter relay
Bob Elledge 1968-69   4 discus throw
Jovica Grbic 2001-02 AA 7 discus throw
  2002-03 AA 4 discus throw
Brandon Hatcher 2003-04 AA 7 4x100-meter relay
Mike Jados 2000-01 AA 8 4x200-meter relay
Glen Javier 1983-84 AA 6 300-meter low hurdles
Josh Jones 2000-01 AA 8 4x200-meter relay
Brian Jordan 2015-16 3A 4 4x800-meter relay
      9 4x400-meter relay
Jason Koszyk 1996-97 AA 7 discus throw
Devin Lee 2008-09 3A 9 triple jump
  2009-10 3A 9 triple jump
Jerel Massingill 1991-92 AA 6 400-meter dash
Jamail Mays 2003-04 AA 7 4x100-meter relay
Jeff McBain 1980-81 AA 4 300-meter low hurdles
Michael Noble 2015-16 3A 9 4x400-meter relay
      4 4x800-meter relay
Charlie Nodus 2014-15 3A 9 3200-meter run
  2015-16 3A 4 4x800-meter relay
Ken Norkus 1992-93 AA 8 discus throw
Jacob Pielet 2003-04 AA 7 4x100-meter relay
Ed Slowikowski 1983-84 AA 5 3200-meter run
  1984-85 AA 4 3200-meter run
Jim Sokolowski 1977-78 AA 4 high jump
Britt Taylor 2001-02 AA 6 triple jump
  2002-03 AA 5 long jump
      2 triple jump
James Walton 1999-00 AA 7 long jump
  2000-01 AA 5 high jump
Mike Willer 2000-01 AA 8 4x200-meter relay

Decatur (Eisenhower)

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 1980-81 AA 6 4x100-meter relay
  1991-92 AA 5 4x200-meter relay
Tyler Allen 2007-08 AA 6 triple jump
Marcus Carter 1995-96 AA 7 800-meter run
Joe Flanigan 1994-95 AA 8 triple jump
Mike Heger 1997-98 AA 8 pole vault
Adam Hodges 1990-91 AA 1 triple jump
  1991-92 AA 1 triple jump
  1992-93 AA 3 triple jump
James Hodges 1990-91 AA 4 triple jump
      4 long jump
Chris Jones 1989-90 AA 6 long jump
  1990-91 AA 7 long jump
Robin Liddell 1973-74   6 2-mile run
Cameron Mabry 1994-95 AA 4 triple jump
Karl Smith 2005-06 AA 4 discus throw
Jason Stanckiewitz 1993-94 AA 5 pole vault
  1994-95 AA 6 pole vault
Bryson Taylor 2000-01 AA 7 triple jump
Demetrius Terrell 2002-03 AA 6 shot put
Drew Thaxton 2016-17 2A 2 shot put
Deandre Walker 1995-96 AA 3 triple jump
Monty Wheeler 1991-92 AA 6 200-meter dash

Decatur (H.S.)

Name Year Class Place Event
Darrell Adcock 1953-54   5t pole vault
M. Allen 1910-11   4 hammer throw
Dave Bernard 1947-48   4 120-yard high hurdles
Clarence Bowers 1908-09   4 hammer throw
Robert Dansby 1939-40   3 discus throw
  1940-41   3 discus throw
Arthur Day 1950-51   4 440-yard dash
George Duhigg 1900-01   3 1-mile bicycle
Walter Fedora 1936-37   5 javelin throw
Garland 1901-02   2 standing broad jump
Garth Glasgow 1914-15 A 4 1-mile run
John Hanks 1923-24 A 2h 880-yard run
Art Harry 1911-12   4h 880-yard run
Roy Hudspeth 1941-42   4 120-yard high hurdles
Laudell Jackson 1950-51   3 100-yard dash
      2 long jump
Ed Keller 1899-00   1 880-yard bicycle
      2 440-yard bicycle
Ray Leonard 1899-00   3 pole vault
Frank Lindsay 1897-98   2 440-yard dash
      2 1-mile run
  1898-99   3 1-mile run
      2 880-yard run
  1899-00   2 1-mile run
      1 880-yard run
Floyd Miller 1911-12   4 220-yard low hurdles
      2 120-yard high hurdles
Murray 1900-01   2 880-yard run
Will Murray 1897-98   2 1-mile bicycle
  1898-99   2 1-mile bicycle
Clarence Neiman 1900-01   1 high jump
Will Noonan 1910-11   1h 880-yard run
      1 1-mile run
Paul Powers 1915-16 A 1 220-yard dash
      1 100-yard dash
Lee Sentman 1925-26   4 220-yard low hurdles
  1926-27   2 220-yard low hurdles
Bernard Simonds 1914-15 A 4 120-yard high hurdles
Stanley Smith 1913-14 A 3 120-yard high hurdles
Walter Stroyek 1936-37   1 200-yard low hurdles
      2 120-yard high hurdles
William Stuckey 1947-48   2 1-mile run

Decatur (Lakeview)

Name Year Class Place Event
Mark Larson 1971-72   5 1-mile run

Decatur (MacArthur)

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 1979-80 AA 7 4x200-meter relay
  1980-81 AA 8 4x100-meter relay
  1983-84 AA 3 4x400-meter relay
  1985-86 AA 4 4x100-meter relay
  1989-90 AA 3 4x400-meter relay
  1991-92 AA 2 4x200-meter relay
      1 4x100-meter relay
  2000-01 AA 3 4x400-meter relay
      4 4x200-meter relay
  2001-02 AA 7 4x100-meter relay
  2011-12 2A 5 4x100-meter relay
Chris Allen 1979-80 AA 4 triple jump
Tony Anderson 1979-80 AA 6 100-meter dash
  1980-81 AA 6 200-meter dash
      6 100-meter dash
Terrance Bell 1993-94 AA 7 110-meter high hurdles
Johnathan Boey 2011-12 2A 5 4x100-meter relay
      8 100-meter dash
      6 200-meter dash
David Bond 1981-82 AA 4 triple jump
  1982-83 AA 1 triple jump
  1983-84 AA 1 triple jump
Terry Cantley 2000-01 AA 4 4x200-meter relay
      3 4x400-meter relay
Jason Carson 1991-92 AA 1 4x100-meter relay
Ken Carson 2000-01 AA 4 4x200-meter relay
      4 triple jump
  2001-02 AA 5 triple jump
      2 long jump
      7 4x100-meter relay
Michael Clevenger 2009-10 2A 3 3200-meter run
  2010-11 2A 3 1600-meter run
      1 3200-meter run
  2011-12 2A 1 1600-meter run
      1 3200-meter run
Brandon Cook 2000-01 AA 4 4x200-meter relay
      3 4x400-meter relay
  2001-02 AA 7 4x100-meter relay
      7 100-meter dash
Marcus Cook 1991-92 AA 1 4x100-meter relay
Eric Dabner 1991-92 AA 1 4x100-meter relay
      2 100-meter dash
Lawrence Dampeer 2001-02 AA 9 discus throw
Steve Daniel 2001-02 AA 2 triple jump
  2002-03 AA 1 triple jump
Derrick Green 1977-78 AA 7 220-yard dash
Mike Harbeck 1997-98 AA 4 pole vault
  1998-99 AA 3 pole vault
Lyle Honnold 1962-63   3t pole vault
Bob Jelks 1985-86 AA 1 200-meter dash
      3 100-meter dash
Chris Jelks 1988-89 AA 4 100-meter dash
Iyonzi Johnson 2011-12 2A 5 4x100-meter relay
Zhamond Lawson 2016-17 2A 8 high jump
Conrad Lee 1983-84 AA 2 300-meter low hurdles
Ryan Loftus 1993-94 AA 4 pole vault
William McCann 2002-03 AA 3 1600-meter run
  2003-04 AA 2 1600-meter run
Palise Neal 2011-12 2A 5 4x100-meter relay
Bart Peters 1988-89 AA 8 pole vault
  1989-90 AA 6t pole vault
  1990-91 AA 4 pole vault
Kent Phillips 1971-72   4 long jump
Marcus Phillips 1990-91 AA 8 long jump
      6 110-meter high hurdles
  1991-92 AA 1 110-meter high hurdles
      1 300-meter intermediate hurdles
      1 4x100-meter relay
Michael Phillips 1996-97 AA 1 long jump
Rudy Phillips 1961-62   6 long jump
  1962-63   2 long jump
      4 180-yard low hurdles
Nick Reed 1990-91 AA 1 110-meter high hurdles
      8 300-meter intermediate hurdles
Tommie Reynolds 1985-86 AA 6 400-meter dash
Tony Rice 1985-86 AA 2 triple jump
  1986-87 AA 5 triple jump
Clayton Rowe 1990-91 AA 2 triple jump
Zhitavion Shelby 2008-09 2A 8 200-meter dash
      7 long jump
      5 triple jump
  2009-10 2A 4 triple jump
Carlos Sidney 1985-86 AA 3 triple jump
Dion Simmons 1988-89 AA 5 triple jump
  1989-90 AA 1 triple jump
Dwight Simmons 1987-88 AA 4 long jump
Shaunn Smith 1988-89 AA 6 110-meter high hurdles
Tylian Smith 1997-98 AA 5 triple jump
  1998-99 AA 2 triple jump
  1999-00 AA 2 long jump
      1 triple jump
  2000-01 AA 3 4x400-meter relay
      4 4x200-meter relay
      1 triple jump
      3 long jump
David Stewart 1982-83 AA 5 triple jump
Akeem Topps 2001-02 AA 7 4x100-meter relay
Byron Topps 1993-94 AA 1 triple jump
      1 300-meter intermediate hurdles
Adrian Walker 2000-01 AA 5 300-meter intermediate hurdles
      3 4x400-meter relay
  2001-02 AA 7 4x100-meter relay
      1 300-meter intermediate hurdles
      4 110-meter high hurdles
Aquintis Williams 2011-12 2A 5 4x100-meter relay
      6 400-meter dash
  2012-13 2A 6 400-meter dash
Mitchell Witherspoon 1989-90 AA 5 300-meter intermediate hurdles

Decatur (St. Teresa)

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 2016-17 1A 2 4x100-meter relay
Cayden Brilley 2016-17 1A 2 4x100-meter relay
John Bryles 2016-17 1A 2 4x100-meter relay
Eric Dabner 1990-91 A 1 100-meter dash
Jason Duncan 2015-16 1A 9 100-meter dash
  2016-17 1A 3 100-meter dash
      2 4x100-meter relay
      4 triple jump
Mike Irvin 1976-77 A 7 120-yard high hurdles
Zach Jarrett 2016-17 1A 2 4x100-meter relay
Tim Lohstorfer 1977-78 A 3 100-yard dash
Brady Moore 2016-17 1A 5 shot put
Tom O'Connell 1975-76 A 6 100-yard dash
Jackson Stewart 2016-17 1A 8 3200-meter run
Jacardia Wright 2015-16 1A 9 long jump

Decatur (Stephen Decatur)

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 1970-71   4 880-yard relay
Justin Bennett 1997-98 AA 5 high jump
Dave Berg 1970-71   3 1-mile run
James Morton 1982-83 AA 2 high jump
Mark Stevens 1968-69   4 880-yard run
Jerry Thomas 1970-71   4 100-yard dash
James Wills 1999-00 AA 4 shot put

Deerfield

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 1980-81 AA 7 4x800-meter relay
Craig Bauer 1978-79 AA 8 2-mile run
  1979-80 AA 2 1600-meter run
Andy Caris 1981-82 AA 3 pole vault
John Dodge 1980-81 AA 7 1600-meter run
Chris Douglas 2014-15 3A 1 300-meter intermediate hurdles
      4 110-meter high hurdles
Cody Foerch 2010-11 3A 9 discus throw
Kyle Friedman 2010-11 3A 5 pole vault
Keith Hampton 1977-78 AA 4 2-mile run
Kevin Harvet 1967-68   4 discus throw
Erik Johnson 1978-79 AA 2 880-yard run
Danny Katz 2010-11 3A 3 triple jump
Greg Larmore 2008-09 3A 9 discus throw
Igor Liokumovich 2009-10 3A 7 shot put
  2010-11 3A 2 shot put
      3 discus throw
Mark McCallister 1977-78 AA 3 1-mile run
Todd McCallister 1975-76 AA 3 1-mile run
  1976-77 AA 5 1-mile run
  1977-78 AA 2 1-mile run
Chris McIntyre 2007-08 AA 9 shot put
Aaron Moorehead 1997-98 AA 4 110-meter high hurdles
Charles Nash 2014-15 3A 9 800-meter run
Mark Nelson 1968-69   2 pole vault
  1969-70   4 pole vault
Doug Peterson 1980-81 AA 8 high jump
Tom Stevens 1977-78 AA 4 880-yard run
  1978-79 AA 1 1-mile run
Adam Wallace 1997-98 AA 4 3200-meter run
George Whitten 1978-79 AA 6t 1-mile run
Pat Wylie 2009-10 3A 3 800-meter run
Ronald Zaeske 1965-66   3 120-yard high hurdles

Deerfield (H.S.)

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 2016-17 3A 9 4x200-meter relay
Jacob Avenaim 2016-17 3A 9 4x200-meter relay
Mark Mahoney 2016-17 3A 9 4x200-meter relay
Wes Miller 2016-17 3A 9 4x200-meter relay
Dylan Ruskin 2016-17 3A 9 4x200-meter relay

DeKalb

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 1961-62   6 880-yard relay
Donald Anderson 1954-55   3 shot put
John Battista 2001-02 AA 6 300-meter intermediate hurdles
Bob Bolen 1950-51   4 shot put
Jim Bowers 1953-54   1 1-mile run
  1954-55   3 1-mile run
  1955-56   1 1-mile run
Dorjan Chaney 1996-97 AA 4 high jump
Everett Cone 1922-23 A 3 50-yard dash
Zurek Day 2016-17 3A 3 300-meter intermediate hurdles
Dylan Donnelly 2009-10 2A 7 200-meter dash
      7 long jump
Jerry Dunham 1962-63   6t high jump
Jim Elke 1979-80 AA 2 pole vault
Ken Harding 1974-75 AA 1 pole vault
Ari Kovacevich 1934-35   3 discus throw
Doug Krahenbuhl 1977-78 AA 6 shot put
Kevin Lorenzo 1995-96 AA 4 400-meter dash
  1996-97 AA 5 400-meter dash
Ken Miller 1954-55   5 long jump
  1955-56   2 long jump
John Remsey 1922-23 A 4 javelin throw
  1923-24 A 5 javelin throw
Bill Roche 1924-25 A 3 1-mile run
  1925-26   1 1-mile run
Robert Schmidt 1976-77 AA 8 pole vault
Shellabarger 1908-09   2h 880-yard run
Scott Spangler 1980-81 AA 3 pole vault
  1981-82 AA 1 pole vault
Matt Stewart 1977-78 AA 1 pole vault
Antonio Tate 2015-16 3A 2 long jump
Bill Terwilliger 1934-35   2 100-yard dash
  1935-36   1 100-yard dash
Izaiah Webb 2015-16 3A 3 pole vault

DeLand

Name Year Class Place Event
T. Chiles 1921-22 B 1h 880-yard run
  1922-23 B 1h 880-yard run

DeLand (D.-Weldon)

Name Year Class Place Event
Jerry Fisher 1985-86 A 7 pole vault
Larry Huisinga 1968-69   3 high jump
Josh Westray 2001-02 A 9 long jump

Delavan

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 1980-81 A 8 4x800-meter relay
  1981-82 A 1 4x800-meter relay
      8 4x400-meter relay
  1987-88 A 3 4x800-meter relay
  2004-05 A 8 4x800-meter relay
Dick Behrends 1982-83 A 8 800-meter run
Dirk Behrends 1981-82 A 1 4x800-meter relay
Mike Cooper 2004-05 A 8 4x800-meter relay
Will Cross 2008-09 1A 7 3200-meter run
  2009-10 1A 4 3200-meter run
Bill Detmers 2004-05 A 8 4x800-meter relay
Brian McConnell 2003-04 A 6 1600-meter run
  2004-05 A 8 4x800-meter relay
      6 1600-meter run
John McConnell 1981-82 A 1 4x800-meter relay
  1983-84 A 6 800-meter run
  1984-85 A 2 800-meter run
Harold Mulcahey 1918-19 B 3 high jump
Dave Ryan 1981-82 A 1 4x800-meter relay
Howard Selk 1922-23 B 3 discus throw
Perry Shaw 1918-19 B 1 880-yard run
Tony Shay 2004-05 A 8 4x800-meter relay
Chris Smith 1981-82 A 1 4x800-meter relay
James Van Dyke 2000-01 A 5 high jump
Matt Wrage 2002-03 A 7 discus throw
  2003-04 A 3 shot put
Doug Zimmer 1981-82 A 4 800-meter run
Ron Zimmer 1986-87 A 5 400-meter dash

DePue

Name Year Class Place Event
Pat Klimaszewski 1990-91 A 3 3200-meter run
  1991-92 A 5 3200-meter run
G. Meagher 1930-31   2 long jump
  1931-32   3 120-yard high hurdles
      1 long jump
J. Talbot 1929-30   2 javelin throw
  1930-31   2 javelin throw

Des Plaines (Maine North)

Name Year Class Place Event
Chris Heroux 1975-76 AA 2 880-yard run
  1976-77 AA 2 880-yard run

Des Plaines (Maine West)

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 1964-65   6 1-mile relay
  1979-80 AA 7 4x800-meter relay
  1982-83 AA 3 4x800-meter relay
  2003-04 AA 8 4x800-meter relay
  2004-05 AA 6 4x800-meter relay
Gary Brenner 1974-75 AA 6 2-mile run
Jeff Brydges 1976-77 AA 8 880-yard run
Ben Coogan 2003-04 AA 8 4x800-meter relay
  2004-05 AA 6 4x800-meter relay
John Dobbs 1981-82 AA 4 3200-meter run
Kevin Flurkey 1965-66   6 880-yard run
Bill Friday 1982-83 AA 5 800-meter run
Alex Gasca 2012-13 3A 3 800-meter run
Adrian Kibiersza 2005-06 AA 8 shot put
Bill Klippert 1973-74   2 120-yard high hurdles
Jerry Krainik 1969-70   2 440-yard dash
Tony Krainik 1975-76 AA 2 220-yard dash
      6 100-yard dash
  1976-77 AA 1 220-yard dash
      2 100-yard dash
Lee LaBadie 1966-67   2 1-mile run
  1967-68   2 1-mile run
Richard Leon 2012-13 3A 8 800-meter run
Joe Paul 1974-75 AA 2 1-mile run
Jeff Ritzema 2003-04 AA 8 4x800-meter relay
  2004-05 AA 6 4x800-meter relay
Lloyd Schlegel 1964-65   4 880-yard run
John St. John 1970-71   6 2-mile run
Dean Starkey 1984-85 AA 2 pole vault
Art Steele 1960-61   5t long jump
Ryan Stephenson 2003-04 AA 8 4x800-meter relay
  2004-05 AA 6 4x800-meter relay
Roger Straz 2003-04 AA 8 4x800-meter relay
  2004-05 AA 6 4x800-meter relay
Lee Wolf 1961-62   3 880-yard run

Des Plaines (Maine)

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 1930-31   2 880-yard relay
  1936-37   1 880-yard relay
  1940-41   3 880-yard relay
  1943-44   1 880-yard relay
  1945-46   1 880-yard relay
  1949-50   4 880-yard relay
  1950-51   1 880-yard relay
  1957-58   2 1-mile relay
Bill Beile 1940-41   4 880-yard run
  1941-42   1 880-yard run
Richard Berghs 1949-50   5 880-yard run
Howard Bock 1950-51   1 880-yard relay
Bill Butts 1958-59   3t high jump
Jack Cole 1948-49   3 shot put
  1949-50   2 shot put
John Collinge 1935-36   1 120-yard high hurdles
John Cooley 1940-41   2 high jump
Lee Ekstrom 1955-56   3t pole vault
Arnold Farnsworth 1936-37   1 440-yard dash
      1 880-yard relay
George Farnsworth 1940-41   5 440-yard dash
Don Glasenap 1950-51   1 880-yard relay
Don Glasenapp 1950-51   4 100-yard dash
Richard Haycock 1946-47   5 high jump
Al Holman 1950-51   1 880-yard relay
Lloyd Hood 1945-46   1 880-yard relay
Bob Jenkins 1943-44   1 880-yard relay
Paul Johnson 1950-51   1 880-yard relay
Bob Kennicott 1930-31   1 440-yard dash
Knabb 1926-27   5 discus throw
Bill Leonhardt 1943-44   1 440-yard dash
      1 880-yard relay
Gardner Marcy 1957-58   5 440-yard dash
Marshall Miller 1930-31   1 880-yard run
  1931-32   1 440-yard dash
Bob Neuman 1957-58   2 shot put
  1958-59   3 discus throw
Robert Nuyttens 1936-37   1 880-yard relay
Bob O'Brien 1945-46   1 880-yard relay
      1 220-yard dash
      1 100-yard dash
George O'Brien 1943-44   2 440-yard dash
      1 880-yard relay
Bob Ornberg 1955-56   2 shot put
Russell Petrick 1936-37   1 880-yard relay
Hal Porter 1936-37   1 880-yard relay
      4 220-yard dash
Jim Saunders 1945-46   1 880-yard relay
John Smith 1939-40   1 200-yard low hurdles
      1 120-yard high hurdles
  1940-41   1 200-yard low hurdles
      1 120-yard high hurdles
Don Stateler 1952-53   5 long jump
Bert Thornton 1930-31   4t high jump
Glenn Wehrman 1942-43   4 120-yard high hurdles
  1943-44   2 120-yard high hurdles
      4 200-yard low hurdles
Glenn Wehrmann 1943-44   1 880-yard relay
Ernie Weigel 1945-46   1 880-yard relay
      5 100-yard dash
  1946-47   4 220-yard dash
      5 100-yard dash
Ralph Wiederhold 1942-43   3 200-yard low hurdles

Divernon

Name Year Class Place Event
Bukant 1933-34   4 shot put

Dixon (H.S.)

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 1992-93 AA 7 4x400-meter relay
  2001-02 AA 8 4x200-meter relay
  2011-12 2A 3 4x400-meter relay
  2013-14 2A 6 4x400-meter relay
  2015-16 2A 7 4x100-meter relay
Ben Brokaw 2001-02 AA 1 pole vault
Andrew Burnell 2006-07 AA 5 discus throw
Bill Buzard 1965-66   4 180-yard low hurdles
Nick Byrnes 1999-00 AA 3 shot put
Jeff Clausen 1993-94 AA 6 discus throw
  1994-95 AA 3 shot put
      6 discus throw
Matt Coffey 2013-14 2A 6 4x400-meter relay
Eric Collier 1991-92 AA 6 300-meter intermediate hurdles
Arthur Cox 2015-16 2A 7 4x100-meter relay
Lawrence Dale 1920-21 A 4t high jump
Josh Dallas 2015-16 2A 7 4x100-meter relay
Nate Davidson 2001-02 AA 8 4x200-meter relay
  2002-03 AA 4 100-meter dash
Adam Devine 2007-08 AA 5 shot put
Phil Doeh 2001-02 AA 8 4x200-meter relay
Edwards 1900-01   1 discus throw
      3 shot put
Kasey Ferrigan 2008-09 2A 5 1600-meter run
Jeff Fritts 2001-02 AA 8 4x200-meter relay
JD Gieson 2013-14 2A 6 4x400-meter relay
David Goad 2009-10 2A 6 shot put
Scott Goad 2011-12 2A 3 4x400-meter relay
      7 high jump
Jared Harrison 2016-17 2A 8 300-meter intermediate hurdles
Zach Henkel 2011-12 2A 3 4x400-meter relay
Albert Hoeman 1939-40   1t pole vault
Kevin James 1979-80 AA 8 pole vault
John Jensen 1937-38   5t high jump
Ritchie Johnson 2004-05 AA 7 110-meter high hurdles
      9 300-meter intermediate hurdles
Harold Jones 1923-24 A 3 javelin throw
John "Red" Lahey 1922-23 B 5h 440-yard dash
  1923-24 A 1h 440-yard dash
Kylian Lally 2013-14 2A 6 4x400-meter relay
      3 800-meter run
Alex LaMendola 2011-12 2A 3 4x400-meter relay
  2013-14 2A 6 4x400-meter relay
Ricky Laskowski 2010-11 2A 3 300-meter intermediate hurdles
Kyle Leblanc 2015-16 2A 7 4x100-meter relay
Preston Lumzy 2009-10 2A 5 shot put
      2 discus throw
Howard Mantsch 1939-40   2 shot put
Ryan Matha 1999-00 AA 9 shot put
  2000-01 AA 6 discus throw
      3 shot put
Al Meinke 1978-79 AA 5 discus throw
      5 shot put
Aaron Mobarak 1985-86 AA 6 long jump
  1986-87 AA 6 triple jump
      5 long jump
Rick Reubin 1979-80 AA 2 shot put
Isaiah Roby 2014-15 2A 8 high jump
  2015-16 2A 4 high jump
Carroll Schumaker 1946-47   1 880-yard run
Don Sheridan 2000-01 AA 7 shot put
      4 discus throw
Dusty Smith 2001-02 AA 8 4x200-meter relay
Don Spotts 1953-54   3 100-yard dash
Harold Stinson 1984-85 AA 8 triple jump
Curtis Strong 1931-32   2t high jump
  1932-33   4t high jump
Nyrel Sullivan 2015-16 2A 7 4x100-meter relay
Simon Thorpe 2012-13 2A 7 3200-meter run
  2013-14 2A 2 3200-meter run
      6 1600-meter run
Darcy Wadsworth 1971-72   3 long jump
Mike Welch 1968-69   5 discus throw
John Worley 2011-12 2A 3 4x400-meter relay
Justin Young 1996-97 AA 5 high jump

Dixon (North)

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 1902-03   3 2/3-mile relay
F.E. Lord 1902-03   2 220-yard low hurdles
  1904-05   1 220-yard low hurdles
Miller 1901-02   2 440-yard dash
Price 1903-04   3h 440-yard dash

Dolton (Thornridge)

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 1976-77 AA 8 2-mile relay
  1977-78 AA 1 2-mile relay
  1979-80 AA 5 4x200-meter relay
      2 4x800-meter relay
      5 4x400-meter relay
  1982-83 AA 8 4x800-meter relay
  1992-93 AA 5 4x100-meter relay
  1993-94 AA 3 4x100-meter relay
  1994-95 AA 7 4x100-meter relay
  1995-96 AA 5 4x100-meter relay
  1999-00 AA 8 4x100-meter relay
  2004-05 AA 4 4x100-meter relay
  2012-13 2A 6 4x100-meter relay
  2015-16 2A 7 4x400-meter relay
  2016-17 2A 2 4x400-meter relay
Rashad Barber 2012-13 2A 7 triple jump
Donnell Baylock 1993-94 AA 3 long jump
John Beals 2004-05 AA 8 400-meter dash
      4 100-meter dash
      4 4x100-meter relay
Davon Bolden 2015-16 2A 7 4x400-meter relay
  2016-17 2A 2 4x400-meter relay
Julian Bond 2004-05 AA 4 4x100-meter relay
Joe Bunch 1980-81 AA 7 triple jump
Antonio Cooper 1990-91 AA 3 triple jump
  1991-92 AA 3 triple jump
Ashton Cowans 1999-00 AA 8 4x100-meter relay
John Cunningham 1974-75 AA 7 long jump
Johnny Dickson 2015-16 2A 7 4x400-meter relay
  2016-17 2A 2 4x400-meter relay
Lou Dillard 1995-96 AA 5 4x100-meter relay
David Elston 1995-96 AA 5 4x100-meter relay
Dave Everts 1977-78 AA 1 2-mile relay
Nicholas Fizer 2012-13 2A 6 4x100-meter relay
Gary Ford 2008-09 3A 4 high jump
  2009-10 3A 4 300-meter intermediate hurdles
  2010-11 3A 2 300-meter intermediate hurdles
      1 110-meter high hurdles
Jerry Ford 1983-84 AA 3 shot put
Allen Fort 1999-00 AA 5 high jump
Raymond Fouche 1993-94 AA 7 200-meter dash
      5 100-meter dash
  1994-95 AA 5 200-meter dash
      3 100-meter dash
Kevonte Fox 2012-13 2A 6 4x100-meter relay
Jim Galen 1977-78 AA 2 2-mile run
Lionel Grandison 1995-96 AA 7 200-meter dash
      5 4x100-meter relay
Adum Gross 2006-07 AA 4 110-meter high hurdles
Justin Harris 2001-02 AA 5 300-meter intermediate hurdles
Davon Haynes 2015-16 2A 7 4x400-meter relay
      5 long jump
Jeff Heath 1977-78 AA 1 2-mile relay
  1978-79 AA 6t 1-mile run
Glenn Jackson 1980-81 AA 7 400-meter dash
Dave Kamerer 1967-68   2 880-yard run
Dion Kemp 1979-80 AA 3 high jump
Mike Kirk 1979-80 AA 6 3200-meter run
Jeff Klawitter 1971-72   1 pole vault
Jim Lail 1979-80 AA 7 shot put
  1980-81 AA 2 discus throw
      2 shot put
Ken Lee 1977-78 AA 1 2-mile relay
Chris Loring 1971-72   5 880-yard run
Lonnell Mackey 1984-85 AA 4 300-meter low hurdles
Mik'ial McCall 2009-10 3A 6 long jump
Darren McDowell 1998-99 AA 4 300-meter intermediate hurdles
Keith Morgan 1982-83 AA 5 high jump
Deonta Moses 2012-13 2A 6 4x100-meter relay
Yemi Ogunbameru 2012-13 2A 6 4x100-meter relay
      4 110-meter high hurdles
      7 300-meter intermediate hurdles
Craig Philpot 2016-17 2A 2 4x400-meter relay
Raushawn Render 1999-00 AA 8 4x100-meter relay
Art Riley 1970-71   3 discus throw
Jawan Rogers 2014-15 2A 4 discus throw
Joe Roque 1987-88 AA 2 800-meter run
Lamont Ruff 1995-96 AA 5 4x100-meter relay
Josh Sanders 1999-00 AA 8 4x100-meter relay
William Stephenson 2010-11 3A 6 triple jump
Dennis Strong 1978-79 AA 7 long jump
  1979-80 AA 4 long jump
Bill Studzinski 1983-84 AA 3 discus throw
John Sullivan 1976-77 AA 3 1-mile run
  1977-78 AA 5 1-mile run
      1 2-mile relay
Corey Thomas 2015-16 2A 7 4x400-meter relay
  2016-17 2A 2 4x400-meter relay
Phillip Thompson 2012-13 2A 1 triple jump
Miles Tillman 2004-05 AA 4 4x100-meter relay
James Westbrook 1986-87 AA 2 110-meter high hurdles
Johnny Westbrook 1987-88 AA 1 110-meter high hurdles
Calvin Williams 1997-98 AA 4 high jump
  1998-99 AA 6 110-meter high hurdles
      7 long jump
      7 high jump
Justin Williams 2004-05 AA 4 4x100-meter relay
Kameron Williams 1999-00 AA 8 4x100-meter relay
Bashir Yamini 1993-94 AA 5 long jump
  1994-95 AA 1 high jump
      7 triple jump

Donovan

Name Year Class Place Event
Larson 1922-23 B 5 discus throw
      3 shot put
John Wisniewski 1985-86 A 4 triple jump
  1986-87 A 6 triple jump

Downers Grove (H.S.)

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 1963-64   4 1-mile relay
Steve Brubaker 1961-62   4 440-yard dash
Greg Grosrenaud 1962-63   5 180-yard low hurdles
      5 120-yard high hurdles
Bill Howerton 1961-62   4 220-yard dash
Jack Lindstrom 1932-33   3 120-yard high hurdles
Leonard Mochel 1944-45   2 high jump
  1945-46   4t high jump
Arthur Schlauder 1936-37   3 100-yard dash
  1937-38   1 100-yard dash
      2 220-yard dash
Tom Slanec 1932-33   2 discus throw
Dave Stormer 1958-59   4 120-yard high hurdles

Downers Grove (North)

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 1987-88 AA 8 4x800-meter relay
  1996-97 AA 8 4x800-meter relay
  1997-98 AA 7 4x800-meter relay
  1998-99 AA 4 4x800-meter relay
  2000-01 AA 1 4x800-meter relay
  2005-06 AA 6 4x800-meter relay
  2008-09 3A 9 4x800-meter relay
  2009-10 3A 3 4x400-meter relay
  2010-11 3A 9 4x800-meter relay
  2013-14 3A 8 4x800-meter relay
  2016-17 3A 7 4x400-meter relay
Andy Antoniou 1972-73   5t high jump
Chuck Blazek 1983-84 AA 5 discus throw
Eduardo Borjon 2000-01 AA 1 4x800-meter relay
  2001-02 AA 8 1600-meter run
Jack Brady 2004-05 AA 7 shot put
  2005-06 AA 8 discus throw
Eric Buhot 2000-01 AA 1 4x800-meter relay
Bob Cervenka 1975-76 AA 1 high jump
  1976-77 AA 2 high jump
Zac Christensen 2013-14 3A 8 4x800-meter relay
Ryan Clevenger 2013-14 3A 8 4x800-meter relay
      3 1600-meter run
  2014-15 3A 4 1600-meter run
Alec Danner 2016-17 3A 4 1600-meter run
Jack Diamond 2013-14 3A 8 4x800-meter relay
Tom Doyle 2009-10 3A 3 4x400-meter relay
Ben Eaton 2012-13 3A 9 3200-meter run
Mark Eckerle 2000-01 AA 1 4x800-meter relay
      9 400-meter dash
Robert Falconer 2016-17 3A 7 4x400-meter relay
Matt Formato 1998-99 AA 4 4x800-meter relay
  2000-01 AA 1 4x800-meter relay
Lance Frederick 1996-97 AA 8 4x800-meter relay
Matthew Galas 1996-97 AA 8 4x800-meter relay
Matthew Geesaman 1996-97 AA 8 4x800-meter relay
Mike Gilmartin 2005-06 AA 6 4x800-meter relay
Brian Gray 1996-97 AA 8 4x800-meter relay
Mike Harris 1992-93 AA 7 shot put
      3 discus throw
Dan Hartung 1967-68   6 2-mile run
  1968-69   6 2-mile run
Rob Hohnsen 1997-98 AA 7 4x800-meter relay
  1998-99 AA 4 4x800-meter relay
TaSean Jackson 2009-10 3A 3 4x400-meter relay
Joe Keys 2016-17 3A 7 4x400-meter relay
      7 300-meter intermediate hurdles
Marc Lacy 1987-88 AA 4 shot put
Tony Laskowski 1987-88 AA 2 1600-meter run
Cody Lee 2010-11 3A 9 4x800-meter relay
Rich Lenski 1992-93 AA 8 pole vault
Brian Llamas 2008-09 3A 9 4x800-meter relay
  2010-11 3A 9 4x800-meter relay
Brendan Lockerby 2016-17 3A 7 4x400-meter relay
Rob Lott 2009-10 3A 3 4x400-meter relay
Eddie Lovejoy 2005-06 AA 6 4x800-meter relay
Colin MacArtney 2009-10 3A 3 4x400-meter relay
Joe Marconi 1980-81 AA 1 shot put
      5 discus throw
Andrew Marszewski 2016-17 3A 7 4x400-meter relay
Ethan Montague 2008-09 3A 9 4x800-meter relay
Matt Moravec 2016-17 3A 7 3200-meter run
Jordan Munar 2011-12 3A 6 200-meter dash
Bob Pawlowski-Lang 1997-98 AA 7 4x800-meter relay
  1998-99 AA 4 4x800-meter relay
Jon Pebelske 1997-98 AA 7 4x800-meter relay
Steve Peregoy 1984-85 AA 5 triple jump
      7 long jump
Mark Pfieffer 2010-11 3A 9 4x800-meter relay
Dan Phistry 2008-09 3A 9 4x800-meter relay
Robby Prescott 2015-16 3A 2 1600-meter run
Kevin Proffitt 2010-11 3A 9 4x800-meter relay
Todd Quednau 1997-98 AA 7 4x800-meter relay
  1998-99 AA 4 4x800-meter relay
Edward Riegert 1995-96 AA 2 1600-meter run
Luke Ryan 2005-06 AA 6 4x800-meter relay
  2006-07 AA 7 1600-meter run
Dan Shelhamer 2006-07 AA 8 shot put
Aaron Silver 2005-06 AA 6 4x800-meter relay
Ben Silver 2010-11 3A 8 3200-meter run
Dan Smith 2008-09 3A 9 4x800-meter relay
Zach Smith 2012-13 3A 3 1600-meter run
Zack Smith 2013-14 3A 6 3200-meter run
      9 1600-meter run
Andrew VanderWagen 1995-96 AA 2 high jump
  1996-97 AA 2 high jump
Tony Zea 2013-14 3A 8 4x800-meter relay
      4 800-meter run
Mark Zycinski 2004-05 AA 6 1600-meter run

Downers Grove (South)

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 1982-83 AA 1 4x800-meter relay
      5 4x400-meter relay
  1989-90 AA 5 4x100-meter relay
  1991-92 AA 8 4x400-meter relay
  1997-98 AA 7 4x100-meter relay
Dom Brown 1997-98 AA 7 4x100-meter relay
Bob Busby 1966-67   6 1-mile run
Bobby Castillo 2009-10 3A 8 3200-meter run
Chuck Croft 1980-81 AA 2 400-meter dash
  1982-83 AA 8 400-meter dash
      1 4x800-meter relay
Lanny Dillavou 1984-85 AA 1 high jump
Ken Enke 1982-83 AA 1 4x800-meter relay
Randy Hopkins 2004-05 AA 9 discus throw
Nick Kersting 2014-15 3A 6 110-meter high hurdles
Jalen Lewis 2012-13 3A 5 300-meter intermediate hurdles
Pat Lumpkin 1997-98 AA 7 4x100-meter relay
Pat Marek 1997-98 AA 7 4x100-meter relay
Odell McFarland 2012-13 3A 2 200-meter dash
      4 100-meter dash
Shane Molidor 2009-10 3A 7 100-meter dash
      1 long jump
Marcus Moore 1997-98 AA 7 4x100-meter relay
Jim Moyar 1978-79 AA 5 880-yard run
Tim Moyar 1982-83 AA 1 4x800-meter relay
Greg Novak 1988-89 AA 5 800-meter run
Tyler Rocco 2008-09 3A 8 shot put
  2009-10 3A 8 shot put
      9 discus throw
Larry Simmert 1974-75 AA 6 triple jump
Brad Smith 1982-83 AA 1 4x800-meter relay
John Thingvold 1972-73   5 440-yard dash
Jeremy Ulrich 2011-12 3A 4 discus throw
DuWayne Wright 1989-90 AA 2 100-meter dash
      1 200-meter dash

Downs

Name Year Class Place Event
Fred Grafft 1927-28   5 javelin throw
  1928-29   4 javelin throw

Downs (Tri-Valley)

Name Year Class Place Event
Allen Bradd 1992-93 A 5 discus throw
      3 shot put
  1993-94 A 1 shot put
      2 discus throw
Adam Coulon 2012-13 1A 1 pole vault
  2014-15 1A 2 pole vault
  2015-16 1A 3 pole vault
Brandon Lowell 2000-01 A 8 110-meter high hurdles
      5 high jump
Derek Wegman 2013-14 1A 1 high jump
  2014-15 1A 3 high jump
Jeff Werner 1996-97 A 8 long jump

Dundee

Name Year Class Place Event
Eatinger 1930-31   5 440-yard dash
Craig Everett 1979-80 AA 7 high jump
Greg Kries 1971-72   4 180-yard low hurdles

Dunlap

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 1979-80 A 8 4x100-meter relay
  1987-88 A 6 4x800-meter relay
  1996-97 A 4 4x800-meter relay
  2000-01 A 9 4x800-meter relay
  2002-03 A 9 4x800-meter relay
  2011-12 2A 5 4x800-meter relay
  2012-13 2A 9 4x400-meter relay
      4 4x800-meter relay
  2013-14 2A 9 4x200-meter relay
      8 4x100-meter relay
  2014-15 2A 8 4x800-meter relay
  2016-17 2A 6 4x400-meter relay
Mark Anderson 2014-15 2A 8 4x800-meter relay
Matt Baum 1996-97 A 4 4x800-meter relay
  1997-98 A 6 1600-meter run
Brad Boyd 1987-88 A 5 300-meter low hurdles
Blake Brooks 2007-08 AA 5 1600-meter run
Trey Chamberlain 2016-17 2A 6 4x400-meter relay
Jeff Coffin 2000-01 A 9 4x800-meter relay
John Crain 2008-09 2A 3 1600-meter run
  2009-10 2A 1 1600-meter run
Evan Crespo 2011-12 2A 5 4x800-meter relay
  2012-13 2A 4 4x800-meter relay
      9 4x400-meter relay
Ben Davidson 1992-93 A 7 1600-meter run
Cody Durand 2009-10 2A 8 pole vault
  2010-11 2A 4 pole vault
Aaron Fordyce 2014-15 2A 8 4x800-meter relay
Treston Fowler 2012-13 2A 9 100-meter dash
  2013-14 2A 8 4x100-meter relay
      9 4x200-meter relay
Trevor Fox 2013-14 2A 6 discus throw
      3 shot put
David Garner 2001-02 A 5 3200-meter run
Gabby Gavino-DaCosta 2016-17 2A 6 4x400-meter relay
James Grimmer 1996-97 A 4 4x800-meter relay
Rohman Hampton 2013-14 2A 9 4x200-meter relay
      8 4x100-meter relay
Tracker Harris 2013-14 2A 9 4x200-meter relay
  2016-17 2A 6 4x400-meter relay
      7 300-meter intermediate hurdles
      4 110-meter high hurdles
Bernie Heine 2000-01 A 9 4x800-meter relay
  2001-02 A 8 1600-meter run
  2002-03 A 9 4x800-meter relay
Adam Hitchell 2000-01 A 9 4x800-meter relay
Anthony Holshouser 2013-14 2A 8 3200-meter run
Austin Klokkenga 2016-17 2A 6 shot put
Bailey Kokos 2012-13 2A 9 4x400-meter relay
John Lawler 1996-97 A 4 4x800-meter relay
Everett Lepp 2011-12 2A 5 4x800-meter relay
  2012-13 2A 4 4x800-meter relay
Marcus Louis 2013-14 2A 8 4x100-meter relay
Chris McKeen 2000-01 A 9 4x800-meter relay
Davion McManis 2012-13 2A 9 4x400-meter relay
  2013-14 2A 4 long jump
      8 4x100-meter relay
      9 4x200-meter relay
Joe Meginnes 2002-03 A 9 4x800-meter relay
Matt Moehn 2002-03 A 9 4x800-meter relay
Zach Plank 2012-13 2A 4 4x800-meter relay
Jack Pompe 2016-17 2A 6 pole vault
Mike Riebel 1982-83 A 7t high jump
  1983-84 A 3 high jump
Camren Rohman 2011-12 2A 5 4x800-meter relay
  2012-13 2A 4 4x800-meter relay
      9 4x400-meter relay
Mike Shadley 1975-76 A 6 long jump
Joshua Shea 1996-97 A 4 4x800-meter relay
Tim Sills 2010-11 2A 7 pole vault
Drake Simpson 2016-17 2A 6 4x400-meter relay
Thomas Skeels 2014-15 2A 8 4x800-meter relay
Kyle Smith 2002-03 A 9 4x800-meter relay
Kevin Sullivan 1991-92 A 2 high jump
  1992-93 A 4t high jump
  1993-94 A 2 high jump
Justin Vozzo 2014-15 2A 8 4x800-meter relay
Mike Weatherly 2001-02 A 9 pole vault
Matt Weber 2011-12 2A 5 4x800-meter relay

Dupo

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 1985-86 A 6 4x400-meter relay
Jim Farmer 1974-75 A 8 pole vault
Matt McDonald 2011-12 1A 5 high jump
Eric Purnell 1997-98 A 4 110-meter high hurdles

DuQuoin (H.S.)

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 1979-80 A 5 4x400-meter relay
  1981-82 A 4 4x800-meter relay
  1985-86 A 3 4x100-meter relay
  1988-89 A 6 4x400-meter relay
  1989-90 A 6 4x200-meter relay
      6 4x100-meter relay
  1990-91 A 8 4x100-meter relay
      4 4x200-meter relay
  2006-07 A 5 4x100-meter relay
      2 4x200-meter relay
  2007-08 A 7 4x200-meter relay
  2010-11 1A 5 4x400-meter relay
Shamar Adams 2016-17 1A 8 110-meter high hurdles
Jubal Alvis 1991-92 A 5 100-meter dash
      2 200-meter dash
      2 400-meter dash
Wade Atkins 1977-78 A 5 220-yard dash
Zack Atkins 2005-06 A 5 100-meter dash
  2006-07 A 1 100-meter dash
      5 4x100-meter relay
      3 200-meter dash
      2 4x200-meter relay
Carry Bailey 1998-99 A 7 triple jump
Jordan Bishop 2006-07 A 2 4x200-meter relay
      5 4x100-meter relay
H. Blakeslee 1896-97   3 1-mile bicycle
Chaz Bland 2010-11 1A 5 4x400-meter relay
Tony Bradley 2006-07 A 5 4x100-meter relay
      2 4x200-meter relay
      8 long jump
  2007-08 A 7 4x200-meter relay
      5 long jump
Brad Conte 1984-85 A 4 3200-meter run
O. Davis 1896-97   3 long jump
  1898-99   3 long jump
  1899-00   1 long jump
  1900-01   2 long jump
Cody Doerflein 2005-06 A 3 pole vault
  2006-07 A 1 pole vault
      3 triple jump
  2007-08 A 1 pole vault
      4 triple jump
Sonny Drake 1945-46   5 880-yard run
Cody Ellermyer 2002-03 A 4 800-meter run
Ed Ginn 1982-83 A 5 3200-meter run
Grills 1930-31   3 880-yard run
Chad Harris 1996-97 A 5 pole vault
  1997-98 A 2 pole vault
Karson Hoffman 2009-10 1A 4 400-meter dash
      2 triple jump
  2010-11 1A 5 4x400-meter relay
      3 400-meter dash
Trevor Hoffman 2007-08 A 7 4x200-meter relay
  2008-09 1A 3 300-meter intermediate hurdles
Devin Jones 2014-15 1A 5 discus throw
  2015-16 1A 1 discus throw
  2016-17 1A 2 discus throw
T. Kelley 1904-05   1 shot put
      3 discus throw
Layman 1933-34   5 120-yard high hurdles
Kent Leek 1982-83 A 3 3200-meter run
Terrence Lewis 1982-83 A 7 100-meter dash
      8 200-meter dash
Will Maclin 1895-96   1 100-yard dash
      1 50-yard dash
  1896-97   1 220-yard dash
      1 100-yard dash
      2 standing broad jump
      1 50-yard dash
Austin Mapps 2012-13 1A 3 300-meter intermediate hurdles
      3 110-meter high hurdles
Shawn Margrum 1991-92 A 4 200-meter dash
      7 100-meter dash
Kenneth McIntyre 1939-40   2 100-yard dash
Trent McKinney 2003-04 A 5 long jump
  2004-05 A 4 long jump
Marty Nutter 1985-86 A 8 100-meter dash
Uriah Porter 2006-07 A 2 4x200-meter relay
      5 4x100-meter relay
Jeff Robinson 1979-80 A 5 pole vault
David Rodely 1983-84 A 6 discus throw
  1984-85 A 2 discus throw
  1985-86 A 1 discus throw
      5 shot put
Jack Rodely 1980-81 A 1 discus throw
David Rose 2007-08 A 7 4x200-meter relay
Rodney Sanders 1979-80 A 6 400-meter dash
Steve Sawyer 1983-84 A 3 3200-meter run
      8 1600-meter run
Mike Schneider 2001-02 A 7 discus throw
Aaron Smith 2010-11 1A 5 4x400-meter relay
Bilal Spiller 1999-00 A 5 triple jump
Haeden Sweetin 2012-13 1A 6 pole vault
Ridge Thompson 2004-05 A 4 triple jump
  2005-06 A 1 triple jump
  2006-07 A 7 triple jump
Trey Thompson 2007-08 A 7 4x200-meter relay
Craig Tuthill 1985-86 A 7 110-meter high hurdles
Caleb Vogel 2015-16 1A 6 high jump
  2016-17 1A 2 high jump
Mike Ward 1976-77 A 8 440-yard dash
Jaret Willi 1995-96 A 6 pole vault
  1996-97 A 2 pole vault
Jordan Willi 1999-00 A 8 pole vault
  2000-01 A 7 pole vault
  2001-02 A 8 pole vault
Brandon Williams 2011-12 1A 3 shot put
James Williams 2010-11 1A 5 4x400-meter relay

Durand

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 1985-86 A 5 4x100-meter relay
Troy Piper 1980-81 A 5 100-meter dash
  1981-82 A 7 100-meter dash
      1 400-meter dash

Dwight

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 1988-89 A 5 4x200-meter relay
      2 4x100-meter relay
  2005-06 A 1 4x400-meter relay
  2013-14 1A 6 4x400-meter relay
      6 4x800-meter relay
  2014-15 1A 7 4x800-meter relay
  2015-16 1A 4 4x400-meter relay
      4 4x800-meter relay
Michael Bennett 2013-14 1A 6 4x800-meter relay
      6 4x400-meter relay
  2014-15 1A 7 4x800-meter relay
  2015-16 1A 4 4x800-meter relay
      1 800-meter run
      4 4x400-meter relay
John Carter 2014-15 1A 7 4x800-meter relay
Cody Doran 2005-06 A 1 4x400-meter relay
Dennis Drinan 1975-76 A 4 discus throw
Mitch Fransen 2013-14 1A 6 4x400-meter relay
      6 4x800-meter relay
Brandon Hii 2002-03 A 3 3200-meter run
      9 1600-meter run
  2003-04 A 9 1600-meter run
Kern 1920-21 B 3 100-yard dash
      1 50-yard dash
Blaine Livingston 2013-14 1A 6 4x800-meter relay
      6 4x400-meter relay
  2014-15 1A 7 4x800-meter relay
  2015-16 1A 4 4x400-meter relay
      4 4x800-meter relay
Conor Livingston 2013-14 1A 6 4x400-meter relay
  2014-15 1A 7 4x800-meter relay
  2015-16 1A 4 4x800-meter relay
      4 4x400-meter relay
Huey Lovelace 1988-89 A 7 200-meter dash
      7 100-meter dash
Michael Mankowski 2015-16 1A 4 4x400-meter relay
      4 4x800-meter relay
John Morphey 1987-88 A 8 discus throw
  1988-89 A 3 discus throw
Pat Pfeifer 2004-05 A 6 400-meter dash
  2005-06 A 1 4x400-meter relay
Nathan Ruffatti 2013-14 1A 6 4x800-meter relay
Jacob Scheuer 2005-06 A 1 4x400-meter relay
      7 300-meter intermediate hurdles
  2006-07 A 4 300-meter intermediate hurdles
Paul Scheuer 1998-99 A 6 300-meter intermediate hurdles
  2000-01 A 4 110-meter high hurdles
      9 300-meter intermediate hurdles
Brian Scoggin 2009-10 1A 5 1600-meter run
Brad Verdun 1979-80 A 1 shot put
Kyle Wade 2005-06 A 1 4x400-meter relay
Tom Wells 1986-87 A 1 200-meter dash
  1987-88 A 8 200-meter dash