Boys Track & Field Medalists

* Last updated at 7:36 pm on Sunday, September 17, 2017

Print this page

Barrington

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 1998-99 AA 5 4x800-meter relay
  2002-03 AA 8 4x800-meter relay
  2003-04 AA 6 4x800-meter relay
  2006-07 AA 5 4x400-meter relay
  2010-11 3A 2 4x800-meter relay
  2012-13 3A 1 4x800-meter relay
      3 4x200-meter relay
  2013-14 3A 4 4x800-meter relay
      9 4x200-meter relay
  2014-15 3A 9 4x100-meter relay
      3 4x800-meter relay
Scott Achramowicz 2003-04 AA 6 4x800-meter relay
Stuart Allen 1980-81 AA 6 1600-meter run
Tyler Anderson 2013-14 3A 4 4x800-meter relay
  2014-15 3A 3 4x800-meter relay
John Andraschko 2013-14 3A 4 4x800-meter relay
Ryan Asta 2005-06 AA 6 discus throw
  2006-07 AA 3 discus throw
Grant Aurand 1921-22 B 2 pole vault
J P Brooks 2012-13 3A 3 4x200-meter relay
JP Brooks 2013-14 3A 9 4x200-meter relay
David Cerny 2012-13 3A 1 4x800-meter relay
Griffin Claes 2014-15 3A 9 4x100-meter relay
Luis Cossio 2016-17 3A 1 400-meter dash
Kevin Crowley 2006-07 AA 5 4x400-meter relay
Parker Deloye 2012-13 3A 3 4x200-meter relay
  2013-14 3A 9 4x200-meter relay
Mike Dorazil 2002-03 AA 8 4x800-meter relay
Ryan Dorazil 1998-99 AA 5 4x800-meter relay
Karl Eiring 2010-11 3A 2 4x800-meter relay
Konrad Eiring 2012-13 3A 1 4x800-meter relay
  2013-14 3A 4 4x800-meter relay
  2014-15 3A 3 4x800-meter relay
Nick Farina 2005-06 AA 2 1600-meter run
Kyle Ferry 2002-03 AA 8 4x800-meter relay
  2003-04 AA 6 4x800-meter relay
John French 1966-67   2 440-yard dash
Andrew Gensburg 2014-15 3A 3 4x800-meter relay
Eric Kerchberger 2002-03 AA 8 4x800-meter relay
  2003-04 AA 6 4x800-meter relay
Scott Krolak 1998-99 AA 5 4x800-meter relay
Nick Laning 2016-17 3A 9 3200-meter run
Brian LeSeur 2005-06 AA 5 400-meter dash
  2006-07 AA 5 4x400-meter relay
Nick Magiera 2006-07 AA 5 4x400-meter relay
Pat Mangan 2010-11 3A 2 4x800-meter relay
Ryan Mangone 2006-07 AA 5 4x400-meter relay
  2007-08 AA 8 800-meter run
  2008-09 3A 2 800-meter run
      6 400-meter dash
Terrance McGovern 2014-15 3A 9 4x100-meter relay
Brandan Melnychuk 2014-15 3A 9 4x100-meter relay
Brandon Melnychuk 2013-14 3A 9 4x200-meter relay
Brandon Melynchuk 2012-13 3A 3 4x200-meter relay
Scotty Miller 2012-13 3A 3 4x200-meter relay
      6 200-meter dash
  2013-14 3A 9 4x200-meter relay
      3 100-meter dash
      4 200-meter dash
  2014-15 3A 8 100-meter dash
Logan Moews 2014-15 3A 9 4x100-meter relay
Ryan Perkins 2012-13 3A 1 4x800-meter relay
Erik Peterson 2010-11 3A 2 4x800-meter relay
  2011-12 3A 7 3200-meter run
Adam Phillips 2012-13 3A 1 4x800-meter relay
  2013-14 3A 4 4x800-meter relay
Dean Piper 1981-82 AA 4 1600-meter run
James Pirie 2014-15 3A 3 4x800-meter relay
Sean Quinn 1998-99 AA 5 4x800-meter relay
Aaron Reed 2002-03 AA 9 long jump
  2003-04 AA 4 triple jump
      2 long jump
Brian Robertson 2002-03 AA 8 4x800-meter relay
  2003-04 AA 6 4x800-meter relay
A J Scarbrough 2011-12 3A 1 triple jump
Eric Schneider 2010-11 3A 2 4x800-meter relay
Tim Schocke 1998-99 AA 5 4x800-meter relay
John Stefan 2015-16 3A 6 shot put
  2016-17 3A 5 shot put
Anton Steinhart 2002-03 AA 8 long jump
Mark Sturwold 1973-74   6 120-yard high hurdles
Mark Timon 1964-65   2 high jump
Brad Warman 2016-17 3A 4 shot put
Greg Wiechmann 1962-63   3 shot put

Barry

Name Year Class Place Event
Herr 1935-36   2t pole vault

Bartlett

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 2012-13 3A 2 4x800-meter relay
  2014-15 3A 8 4x100-meter relay
Kevin Bauers 2011-12 3A 8 shot put
Nolan Bernat 2014-15 3A 8 4x100-meter relay
Matt Hess 2012-13 3A 2 4x800-meter relay
Tynan Johnson 2010-11 3A 4 long jump
Dan Karys 2008-09 3A 6 long jump
Bryce Petty 2014-15 3A 8 4x100-meter relay
Connor Rachford 2012-13 3A 2 4x800-meter relay
Harris Ross 2014-15 3A 8 4x100-meter relay
AJ Santori 2014-15 3A 8 4x100-meter relay
Brandon Smith 2012-13 3A 2 4x800-meter relay
Mitch Sullivan 2012-13 3A 2 4x800-meter relay

Bartonville (Limestone)

Name Year Class Place Event
Matt Carr 2014-15 2A 9 1600-meter run
  2015-16 2A 3 1600-meter run
Keith Ganson 1978-79 AA 4 high jump
Nick Holmes 2007-08 AA 5 3200-meter run
Marlon Jones 1988-89 AA 2 800-meter run
  1989-90 AA 1 800-meter run
Tom Korth 1999-00 AA 5 shot put
      7 discus throw
Tyler Morse 2010-11 2A 6 1600-meter run
Edward Murray 2001-02 AA 4 discus throw
Larry Oertley 1956-57   1t pole vault
Brandon Pence 2006-07 AA 5 shot put

Batavia

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 1986-87 AA 3 4x800-meter relay
  1990-91 AA 4 4x400-meter relay
  1995-96 AA 8 4x200-meter relay
  2000-01 AA 9 4x200-meter relay
  2008-09 3A 2 4x400-meter relay
  2010-11 3A 8 4x400-meter relay
  2016-17 3A 1 4x200-meter relay
      8 4x400-meter relay
Will Akers 2016-17 3A 8 4x400-meter relay
Donald Anderson 1932-33   1t pole vault
Jesse Barnes 1996-97 AA 4 3200-meter run
Jacob Benner 2010-11 3A 8 4x400-meter relay
Jim Benson 1957-58   4t pole vault
Steve Bernal 1995-96 AA 8 4x200-meter relay
Jordan Birkhaug 2016-17 3A 1 4x200-meter relay
David Cairns 1987-88 AA 4 800-meter run
Sam Conger 2016-17 3A 9 110-meter high hurdles
Jim DeBeers 1986-87 AA 3 1600-meter run
Drew Dienslake 2008-09 3A 2 4x400-meter relay
Elwood 1936-37   4 pole vault
Jeremiah Evers 2016-17 3A 1 4x200-meter relay
      8 4x400-meter relay
Matt Fabian 2014-15 3A 9 pole vault
DeVaughn Gibson 2000-01 AA 9 4x200-meter relay
Kurt Hagemann 1995-96 AA 8 4x200-meter relay
Joe Hubbard 1994-95 AA 5 800-meter run
Jay Hunt 2014-15 3A 6 high jump
  2016-17 3A 1 4x200-meter relay
      3 high jump
Mark Jackson 1999-00 AA 8 shot put
Ben Johnson 1995-96 AA 8 4x200-meter relay
Lamarr Justice 1990-91 AA 5 triple jump
Bai Kabba 2008-09 3A 2 4x400-meter relay
      1 400-meter dash
      8 100-meter dash
Emund Kabba 2010-11 3A 8 4x400-meter relay
James Keim 2000-01 AA 9 4x200-meter relay
      4 100-meter dash
      3 200-meter dash
Duane Kramer 1977-78 AA 2 discus throw
Jay Kramer 1995-96 AA 8 4x200-meter relay
Liden 1933-34   4 1-mile run
Jay Markuson 1976-77 AA 2 pole vault
Bronco Meeks 2000-01 AA 6 800-meter run
  2001-02 AA 9 800-meter run
Rob Mohr 2010-11 3A 8 4x400-meter relay
      2 110-meter high hurdles
Reggie Phillips 2016-17 3A 8 4x400-meter relay
Nick Punzio 2000-01 AA 9 4x200-meter relay
Peter Rudelich 2016-17 3A 8 high jump
Michael Stanley 2016-17 3A 8 4x400-meter relay
      1 4x200-meter relay
Mitch Striedl 1996-97 AA 8 discus throw
Andrew Thomas 2008-09 3A 2 4x400-meter relay
W. Trantow 1911-12   3 discus throw
David Voland 2010-11 3A 8 4x400-meter relay
      6 300-meter intermediate hurdles
C.J. Wheeler 2000-01 AA 9 4x200-meter relay
Erich Zeddies 2008-09 3A 2 4x400-meter relay

Bath (Balyki)

Name Year Class Place Event
Kirk Sarff 1979-80 A 8 high jump

Beardstown

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 1997-98 A 4 4x200-meter relay
  1998-99 A 3 4x200-meter relay
      1 4x400-meter relay
Milt Angier 1915-16 B 4 shot put
R. Berry 1909-10   1 hammer throw
  1910-11   1 hammer throw
Brett Brewer 1976-77 A 6 2-mile run
Bucheit 1914-15 B 2 120-yard high hurdles
      2 pole vault
S.C. Bucheit 1909-10   3t pole vault
Charles 1933-34   3t pole vault
  1934-35   1 pole vault
Ebers 1913-14 B 3 hammer throw
Tim Fritz 1978-79 A 2 long jump
  1979-80 A 2 long jump
Donald Goff 1938-39   4 shot put
  1939-40   2 discus throw
      3 shot put
Jon Kelly 1985-86 A 8 pole vault
  1986-87 A 1 pole vault
  1987-88 A 2 pole vault
Knight 1913-14 B 4 220-yard dash
Jared Rohn 2009-10 1A 8 pole vault
  2010-11 1A 7 pole vault
Jerry Rohn 1975-76 A 8 pole vault
John Rohn 2002-03 A 9 pole vault
Justin Sager 1997-98 A 4 4x200-meter relay
  1998-99 A 1 4x400-meter relay
      3 4x200-meter relay
Chad Stambaugh 1996-97 A 6 200-meter dash
  1997-98 A 4 4x200-meter relay
      2 200-meter dash
  1998-99 A 1 4x400-meter relay
      3 4x200-meter relay
Seth Stambaugh 1997-98 A 4 4x200-meter relay
  1998-99 A 1 4x400-meter relay
      3 4x200-meter relay
  1999-00 A 8 200-meter dash
  2000-01 A 8 200-meter dash
      8 400-meter dash
Kyle Steffen 1998-99 A 3 4x200-meter relay
      1 4x400-meter relay
Chad Trickey 1997-98 A 4 4x200-meter relay
Joe Wedding 1998-99 A 8 1600-meter run

Beecher

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 2006-07 A 5 4x800-meter relay
  2009-10 1A 1 4x800-meter relay
  2010-11 1A 1 4x800-meter relay
Josh Barelli 2009-10 1A 1 4x800-meter relay
Aaron Borgman 2010-11 1A 1 4x800-meter relay
Billy Carey 2006-07 A 5 4x800-meter relay
Tony Fernatt 1983-84 A 6 3200-meter run
  1984-85 A 2 3200-meter run
      7 1600-meter run
  1985-86 A 7 1600-meter run
  1986-87 A 7 1600-meter run
      2 3200-meter run
Thomas Gibbons 2014-15 1A 7 800-meter run
Devin Horner 2006-07 A 5 4x800-meter relay
Jordan Joaquin 2009-10 1A 1 4x800-meter relay
  2010-11 1A 1 4x800-meter relay
Kurt Keller 1979-80 A 8 1600-meter run
Jim Kish 1980-81 A 7 1600-meter run
Garrett Nykaza 2006-07 A 5 4x800-meter relay
Grant Nykaza 2009-10 1A 1 4x800-meter relay
  2010-11 1A 1 4x800-meter relay
      2 1600-meter run
  2011-12 1A 1 1600-meter run
  2012-13 1A 1 3200-meter run
      1 1600-meter run
Griffin Nykaza 2009-10 1A 1 4x800-meter relay
      1 800-meter run
  2010-11 1A 1 4x800-meter relay
Kevin O'Grady 1978-79 A 6 1-mile run
  1979-80 A 1 1600-meter run
Matt Paarleberg 2006-07 A 5 4x800-meter relay
Ron Speletich 1983-84 A 2 1600-meter run
  1984-85 A 3 1600-meter run
Joseph Wcisel 2014-15 1A 9 discus throw

Belleville (Althoff Catholic)

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 2015-16 1A 8 4x100-meter relay
Jaylen Bester 2014-15 1A 4 long jump
  2015-16 1A 8 4x100-meter relay
      6 triple jump
Jaylon Bester 2016-17 1A 7 100-meter dash
      5 triple jump
C J Coldon 2015-16 1A 8 4x100-meter relay
Camronn Wicks 2015-16 1A 8 4x100-meter relay
Isaiah Williams 2015-16 1A 8 4x100-meter relay

Belleville (Althoff)

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 1989-90 A 7 4x100-meter relay
Colin Anthony 1995-96 A 3 triple jump
Kevin Collins 1992-93 A 8 long jump
      4t high jump
      3 triple jump
TeJaun Hartley 1996-97 A 6 shot put
John Mosley 1990-91 A 5 400-meter dash

Belleville (East)

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 1998-99 AA 7 4x400-meter relay
  2001-02 AA 9 4x100-meter relay
  2006-07 AA 4 4x200-meter relay
  2007-08 AA 6 4x200-meter relay
  2008-09 3A 5 4x200-meter relay
      4 4x100-meter relay
Len Bradley 1978-79 AA 4 330-yard low hurdles
Joey Burrow 2001-02 AA 9 4x100-meter relay
Joshua Burrow 2006-07 AA 4 4x200-meter relay
Amani Franklin 2015-16 3A 5 triple jump
Scott Gass 1984-85 AA 8 discus throw
      5 shot put
Robert Gorman 1994-95 AA 6 110-meter high hurdles
Will Henderson 2001-02 AA 9 4x100-meter relay
      4 long jump
  2002-03 AA 3 long jump
Christian Herring 2011-12 3A 7 110-meter high hurdles
      9 300-meter intermediate hurdles
Ryan Herring 2008-09 3A 4 4x100-meter relay
      5 4x200-meter relay
Jarel Hutchinson 1998-99 AA 7 4x400-meter relay
Mike Isbell 2001-02 AA 9 200-meter dash
      9 4x100-meter relay
Adoree' Jackson 2010-11 3A 2 long jump
Quincy Jackson 1997-98 AA 4 long jump
  1998-99 AA 7 4x400-meter relay
      2 high jump
Garrett Johnson 1993-94 AA 8 shot put
Jermaine Jones 1997-98 AA 6 300-meter intermediate hurdles
  1998-99 AA 7 4x400-meter relay
  1999-00 AA 1 300-meter intermediate hurdles
      4 110-meter high hurdles
Roger Jones 2006-07 AA 4 4x200-meter relay
      3 long jump
      7 200-meter dash
  2007-08 AA 5 long jump
      6 4x200-meter relay
Forrest Knight 2007-08 AA 6 4x200-meter relay
      9 300-meter intermediate hurdles
  2008-09 3A 1 300-meter intermediate hurdles
      4 110-meter high hurdles
Greg Lippert 1993-94 AA 1 pole vault
Chris Parks 2001-02 AA 9 4x100-meter relay
John Perry 2008-09 3A 4 4x100-meter relay
      5 4x200-meter relay
Eric Reeves 2007-08 AA 6 4x200-meter relay
  2008-09 3A 5 4x200-meter relay
      4 4x100-meter relay
Daryl Rice 2006-07 AA 7 high jump
  2009-10 3A 2 high jump
William Session 2014-15 3A 4 300-meter intermediate hurdles
      1 110-meter high hurdles
  2015-16 3A 2 110-meter high hurdles
      1 300-meter intermediate hurdles
Willie Silas 2006-07 AA 4 4x200-meter relay
Leotis Simmons 1998-99 AA 7 4x400-meter relay
Darnell Stevenson 2008-09 3A 4 4x100-meter relay
      5 4x200-meter relay
Justin Washington 2007-08 AA 9 110-meter high hurdles
Morris Washington 2006-07 AA 4 4x200-meter relay
  2007-08 AA 6 4x200-meter relay

Belleville (Twp.)

Name Year Class Place Event
Joseph Budde 1944-45   4 100-yard dash
John Maule 1919-20 A 3 50-yard dash
      4 100-yard dash
Jerry McFadden 1957-58   3 1-mile run
Wayne Nast 1947-48   1 440-yard dash
  1948-49   1 440-yard dash
Bob Neighbors 1945-46   3t pole vault
Patterson 1929-30   2 pole vault
Dick Rutherford 1946-47   4 discus throw
  1947-48   4 discus throw
Louis Schweizer 1926-27   3 100-yard dash
      2 220-yard dash
Bob Seib 1938-39   3 1-mile run

Belleville (West)

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 1976-77 AA 8 440-yard relay
  1994-95 AA 8 4x200-meter relay
  2005-06 AA 5 4x100-meter relay
  2008-09 3A 4 4x400-meter relay
      1 4x200-meter relay
      1 4x100-meter relay
  2009-10 3A 2 4x100-meter relay
      5 4x400-meter relay
      2 4x200-meter relay
  2010-11 3A 2 4x400-meter relay
      3 4x200-meter relay
      1 4x100-meter relay
  2011-12 3A 1 4x400-meter relay
      2 4x200-meter relay
      5 4x100-meter relay
  2012-13 3A 8 4x800-meter relay
      2 4x100-meter relay
      5 4x200-meter relay
      6 4x400-meter relay
  2013-14 3A 5 4x400-meter relay
      7 4x100-meter relay
      7 4x200-meter relay
  2014-15 3A 2 4x100-meter relay
Keith Agnew 2005-06 AA 5 4x100-meter relay
Evan Alcorn 2012-13 3A 8 4x800-meter relay
  2013-14 3A 9 800-meter run
Tre Brinker 2010-11 3A 3 4x200-meter relay
      2 4x400-meter relay
Deshon Buchanan 2013-14 3A 7 4x200-meter relay
      7 4x100-meter relay
      5 4x400-meter relay
  2014-15 3A 2 4x100-meter relay
      7 200-meter dash
  2015-16 3A 7 200-meter dash
Tyree Buchanan 2010-11 3A 2 4x400-meter relay
      3 4x200-meter relay
      1 4x100-meter relay
Jon Burnett 1983-84 AA 5 1600-meter run
  1984-85 AA 8 1600-meter run
James Cole 2011-12 3A 1 4x400-meter relay
  2012-13 3A 8 4x800-meter relay
      6 4x400-meter relay
Mark Collins 1976-77 AA 3 440-yard dash
Rodney Craig 2009-10 3A 6 triple jump
Dominic Davis 2012-13 3A 6 4x400-meter relay
      2 4x100-meter relay
      5 4x200-meter relay
  2013-14 3A 5 4x400-meter relay
      7 4x100-meter relay
      7 4x200-meter relay
Steven Day 2010-11 3A 8 300-meter intermediate hurdles
Josh Freivogel 2012-13 3A 8 4x800-meter relay
      6 4x400-meter relay
  2013-14 3A 7 4x200-meter relay
      5 4x400-meter relay
Terry Grieve 1966-67   4 long jump
Mike Hall 1987-88 AA 7 long jump
  1988-89 AA 5 long jump
Joey Hannigan 2009-10 3A 5 4x400-meter relay
Jeremy Harris 2005-06 AA 5 4x100-meter relay
Romello Hatter 2011-12 3A 5 4x100-meter relay
  2012-13 3A 2 4x100-meter relay
      5 4x200-meter relay
  2013-14 3A 7 4x100-meter relay
  2014-15 3A 2 4x100-meter relay
Dwayne Hawkins 1994-95 AA 8 4x200-meter relay
Jerrod Hawkins 2008-09 3A 1 4x100-meter relay
      1 4x200-meter relay
  2009-10 3A 2 4x100-meter relay
      2 4x200-meter relay
Jerome Hodges 2005-06 AA 5 4x100-meter relay
Kyle Ishman 2008-09 3A 4 4x400-meter relay
      1 4x100-meter relay
      1 4x200-meter relay
  2009-10 3A 2 4x100-meter relay
      2 4x200-meter relay
      5 4x400-meter relay
Aaron Jackson 2012-13 3A 5 4x200-meter relay
      2 4x100-meter relay
      6 4x400-meter relay
  2013-14 3A 7 4x100-meter relay
      7 4x200-meter relay
Chris Jackson 2013-14 3A 5 4x400-meter relay
Aaron Krill 1994-95 AA 8 4x200-meter relay
Anthony Lewis 2014-15 3A 2 4x100-meter relay
Elijah Lewis 1994-95 AA 8 4x200-meter relay
Travis Manning 2007-08 AA 5 triple jump
Thomas McMath 2014-15 3A 2 4x100-meter relay
Ryan Mehrtens 1994-95 AA 8 4x200-meter relay
Jamion Nash 2011-12 3A 8 triple jump
  2012-13 3A 2 triple jump
Ricky Nelson 2014-15 3A 6 shot put
      1 discus throw
Napolean Owens 2005-06 AA 5 4x100-meter relay
  2008-09 3A 1 4x200-meter relay
      1 4x100-meter relay
Jarvis Patterson 2008-09 3A 4 4x400-meter relay
      2 300-meter intermediate hurdles
  2009-10 3A 2 4x100-meter relay
      2 4x200-meter relay
      6 110-meter high hurdles
Jeremy Randolph 2008-09 3A 4 4x400-meter relay
  2009-10 3A 2 4x200-meter relay
      5 4x400-meter relay
  2010-11 3A 9 400-meter dash
      2 4x400-meter relay
      1 4x100-meter relay
  2011-12 3A 5 4x100-meter relay
      1 4x400-meter relay
      2 4x200-meter relay
Gary Reinhardt 1968-69   6t 880-yard run
Divonte Ridley 2009-10 3A 9 300-meter intermediate hurdles
      2 4x100-meter relay
  2010-11 3A 1 4x100-meter relay
      3 4x200-meter relay
      4 110-meter high hurdles
      5 300-meter intermediate hurdles
Jeff Schwartz 1969-70   3 pole vault
Raymond Scott 2010-11 3A 2 4x400-meter relay
      3 4x200-meter relay
      1 4x100-meter relay
  2011-12 3A 2 4x200-meter relay
      1 4x400-meter relay
      5 4x100-meter relay
Nick Simmonds 2012-13 3A 8 4x800-meter relay
Nick Steding 2011-12 3A 2 4x200-meter relay
Tom Stock 1969-70   1 shot put
Tevin Suggs 2009-10 3A 5 4x400-meter relay
  2011-12 3A 2 4x200-meter relay
      1 4x400-meter relay
      5 4x100-meter relay
  2012-13 3A 2 4x100-meter relay
      5 4x200-meter relay
Ryan Swanson 2008-09 3A 4 4x400-meter relay
      1 4x100-meter relay
      1 4x200-meter relay
Bob Weilmuenster 1977-78 AA 8 1-mile run

Bellflower

Name Year Class Place Event
Foster 1911-12   1t pole vault
Troster 1913-14 B 2 discus throw
      3 pole vault
Williams 1924-25 B 5 50-yard dash
  1925-26   2 50-yard dash

Belvidere (H.S.)

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 1985-86 AA 1 4x800-meter relay
  1995-96 AA 6 4x800-meter relay
  1996-97 AA 4 4x800-meter relay
Don Bender 1944-45   4 200-yard low hurdles
Matt Benson 1986-87 AA 6t pole vault
  1987-88 AA 5 pole vault
Steve Christensen 1992-93 AA 3 shot put
Bob Crocker 1985-86 AA 1 4x800-meter relay
Jeremy Denhof 1995-96 AA 6 4x800-meter relay
Mike Elliott 1980-81 AA 2 800-meter run
  1981-82 AA 1 800-meter run
Kevin Greenlee 1979-80 AA 2 discus throw
Matt Howe 1985-86 AA 2 400-meter dash
      1 4x800-meter relay
Corey Janisch 1994-95 AA 8 long jump
Ray Jenkins 1996-97 AA 4 4x800-meter relay
Josh Jones 1995-96 AA 6 4x800-meter relay
  1996-97 AA 4 4x800-meter relay
Mike Kasper 1995-96 AA 6 4x800-meter relay
  1996-97 AA 4 4x800-meter relay
Aaron Latino 1993-94 AA 6 110-meter high hurdles
  1994-95 AA 1 300-meter intermediate hurdles
Bob McGuire 1985-86 AA 7t pole vault
Kalen Murray 2016-17 2A 7 triple jump
Kurt Pearson 1975-76 AA 7 discus throw
Jason Rhodes 2001-02 AA 8 shot put
Kirk Ritzman 1973-74   5 discus throw
Cary Schoeppach 1985-86 AA 1 4x800-meter relay
Rusty Seaver 1995-96 AA 6 4x800-meter relay
  1996-97 AA 4 4x800-meter relay
Dave Shattuck 1973-74   4 high jump
  1974-75 AA 5 triple jump
Josh Sheean 1995-96 AA 7 shot put
Sam Stephens 1987-88 AA 6 3200-meter run
Jim Thomas 1985-86 AA 1 4x800-meter relay
Steve Turner 2006-07 AA 8 triple jump
Ron Wartgow 1975-76 AA 1 1-mile run

Belvidere (North)

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 2008-09 2A 3 4x800-meter relay
  2010-11 2A 1 4x800-meter relay
Nate Berg 2008-09 2A 7 110-meter high hurdles
Todd Berkenpas 2013-14 3A 9 high jump
Will Crocker 2010-11 2A 1 4x800-meter relay
      7 800-meter run
  2011-12 3A 4 800-meter run
Josh Dummer 2010-11 2A 8 discus throw
Anthony Gedwill 2008-09 2A 3 4x800-meter relay
Sebastian Gutierrez 2015-16 3A 9 high jump
Dominique Hall 2008-09 2A 2 110-meter high hurdles
      5 300-meter intermediate hurdles
Jordan Kremer 2008-09 2A 3 4x800-meter relay
Cody Laseman 2008-09 2A 3 4x800-meter relay
Garrett Lee 2010-11 2A 1 4x800-meter relay
  2011-12 3A 5 1600-meter run
  2012-13 3A 2 1600-meter run
John Mariani 2008-09 2A 3 4x800-meter relay
Bruyn Yunk 2010-11 2A 1 4x800-meter relay
      8 800-meter run
Tyler Yunk 2009-10 2A 7 3200-meter run
  2010-11 2A 3 3200-meter run
  2011-12 3A 5 3200-meter run
  2012-13 3A 4 3200-meter run
Paul Zeman 2008-09 2A 3 3200-meter run
  2009-10 2A 8 1600-meter run
      2 3200-meter run
  2010-11 2A 1 1600-meter run
      1 4x800-meter relay

Bement

Name Year Class Place Event
Dare 1920-21 B 3 discus throw
  1921-22 B 4 discus throw
E. Lumsden 1915-16 B 4 440-yard dash
Steele 1918-19 B 4 pole vault

Benld

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 1941-42   3 880-yard relay
Mike Balen 1940-41   3 shot put
Gorino 1935-36   4 discus throw
Louis Grabner 1938-39   4 javelin throw
John Lukachik 1941-42   5 shot put
Novotny 1927-28   5 120-yard high hurdles

Bensenville

Name Year Class Place Event
Koske 1935-36   2 discus throw

Bensenville (Fenton)

Name Year Class Place Event
Arturo Cabral 1996-97 AA 3 1600-meter run
  1997-98 AA 6 1600-meter run
Dennis Hearst 1988-89 AA 8 3200-meter run
  1989-90 AA 4 3200-meter run
Carlos Mendoza 1999-00 AA 9 1600-meter run
  2000-01 AA 4 1600-meter run
  2001-02 AA 4 1600-meter run
Mario Miller 1987-88 AA 4 triple jump
Fransisco Ochoa 2008-09 2A 7 discus throw
Andy Sbertoli 2001-02 AA 7 1600-meter run
Art Siemers 1989-90 AA 6 1600-meter run
Chris Siemers 1997-98 AA 8 3200-meter run
  1998-99 AA 2 1600-meter run
Will Siemers 2000-01 AA 7 3200-meter run
Lance Skinkys 1996-97 AA 5 pole vault
Rob Sonneman 1987-88 AA 3 400-meter dash
Jim Spivey 1976-77 AA 2 2-mile run
  1977-78 AA 1 880-yard run

Benton

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 1999-00 A 6 4x800-meter relay
  2003-04 A 7 4x400-meter relay
  2007-08 A 3 4x100-meter relay
      9 4x200-meter relay
  2015-16 2A 9 4x400-meter relay
Brad Aaron 1979-80 A 2 pole vault
Allen 1922-23 A 5t high jump
Gregg Bauer 1999-00 A 6 4x800-meter relay
John Bauer 1946-47   3 discus throw
  1947-48   3 discus throw
      3 shot put
  1948-49   2 discus throw
      2 shot put
  1949-50   2 discus throw
      1 shot put
Burkhart 1926-27   4 120-yard high hurdles
Jeff Corey 1981-82 A 4 400-meter dash
Eli Cox 1999-00 A 6 4x800-meter relay
Cunningham 1928-29   3h 1-mile run
Clark Dixon 1981-82 A 4 high jump
Doty 1923-24 A 1t high jump
Fletcher 1922-23 A 5 220-yard dash
Drew Frailey 2003-04 A 7 4x400-meter relay
Gammon 1921-22 B 4 javelin throw
  1922-23 A 3 javelin throw
John Harp 1981-82 A 8 pole vault
W.W. Hart 1910-11   4 220-yard dash
  1911-12   3h 440-yard dash
Gavin Hartley 2015-16 2A 9 4x400-meter relay
      3 800-meter run
Hayse 1940-41   4 120-yard high hurdles
Johnson 1929-30   3t pole vault
Adam Kays 2007-08 A 9 4x200-meter relay
      3 4x100-meter relay
Aron Kays 2007-08 A 3 4x100-meter relay
      9 4x200-meter relay
      8 100-meter dash
Keil 1921-22 B 3 220-yard dash
Kelley 1921-22 B 4t pole vault
Justin Ketteman 1994-95 A 3 400-meter dash
Kimmel 1922-23 A 3 shot put
Jim Labuwi 1979-80 A 4 shot put
      8 discus throw
Steve McCommons 1973-74   7 discus throw
Brent McLain 1981-82 A 3 800-meter run
  1982-83 AA 1 1600-meter run
Mooneyhan 1926-27   5t 1-mile run
  1927-28   3 1-mile run
Moore 1922-23 A 1 long jump
J.B. Moore 1902-03   3 standing broad jump
Daniel Nalley 1999-00 A 6 4x800-meter relay
Bradley Phillips 2015-16 2A 9 4x400-meter relay
Joe Raby 1997-98 A 7 110-meter high hurdles
Justin Raby 2002-03 A 2 110-meter high hurdles
  2003-04 A 1 110-meter high hurdles
      7 4x400-meter relay
Rea 1905-06   3t high jump
Mike Richardson 2001-02 A 6 discus throw
Jeff Shurtz 1985-86 AA 1 pole vault
Sayler Shurtz 2007-08 A 9 4x200-meter relay
      3 4x100-meter relay
Seiger Shurtz 2003-04 A 7 4x400-meter relay
Brett Smith 1999-00 A 6 4x800-meter relay
Michael Spencer 2007-08 A 3 4x100-meter relay
      9 4x200-meter relay
Greg Stewart 2003-04 A 7 discus throw
George Styles 2015-16 2A 9 4x400-meter relay
Aaron Walton 2003-04 A 7 4x400-meter relay
Bob Warren 1945-46   5 discus throw
R. Watson 1906-07   2 long jump
Matthew Williams 2015-16 2A 9 4x400-meter relay

Benton Harbor, Mich.

Name Year Class Place Event
William Baster 1907-08   2 50-yard dash
M. Hubbard 1907-08   2h 440-yard dash

Berwyn (Morton West)

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 1967-68   5 1-mile relay
  1968-69   1 1-mile relay
Larry Cascio 1966-67   5t pole vault
Rich Ellison 1962-63   1 pole vault
  1963-64   1 pole vault
Larry Erickson 1965-66   3 100-yard dash
      2 220-yard dash
Terry Erickson 1967-68   3 440-yard dash
  1968-69   2 440-yard dash
      1 1-mile relay
  1969-70   1 440-yard dash
Jeff Gennarello 1983-84 AA 5 shot put
Ed Halik 1963-64   2 pole vault
  1964-65   4 pole vault
Krev 1968-69   1 1-mile relay
Ted Nykiel 1962-63   6 440-yard dash
Don Piha 1975-76 AA 4 shot put
Steve Piha 1978-79 AA 6 shot put
Tom Piha 1976-77 AA 3 shot put
Paul Proffitt 1972-73   3 long jump
Regac 1968-69   1 1-mile relay
Gary Remius 1972-73   5 shot put
Bruce Self 1964-65   2 180-yard low hurdles
      6 100-yard dash
Vondra 1968-69   1 1-mile relay

Berwyn-Cicero (Morton)

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 1938-39   2 880-yard relay
  1939-40   2 880-yard relay
  1940-41   5 880-yard relay
  1958-59   4 1-mile relay
      2 880-yard relay
Jim Albright 1994-95 AA 7 pole vault
Ted Beastal 1954-55   2 880-yard run
  1955-56   2 880-yard run
Bob Bitchman 1954-55   4t high jump
Roy Brown 1937-38   2 880-yard run
  1938-39   1 120-yard high hurdles
Carins 1912-13   2 1-mile run
A. Carins 1920-21 B 2 1-mile run
  1921-22 B 4 1-mile run
Fernando Castillo 2007-08 AA 2 400-meter dash
Rick Cisar 1959-60   3t pole vault
Rod Collins 1962-63   6 1-mile run
Augustin Coronado 1991-92 AA 3 3200-meter run
M. Eigsti 1920-21 B 2 high jump
  1921-22 B 1 high jump
Mike Garcia 2001-02 AA 9 pole vault
Darin Gipson 2015-16 3A 9 shot put
Ralph Johnson 1945-46   3 shot put
Richard Kalish 1944-45   4 880-yard run
Justin Kozak 2001-02 AA 2 pole vault
  2002-03 AA 3 pole vault
Neyl Marquez 1988-89 AA 4 1600-meter run
Louis Mongreig 1913-14 B 3h 440-yard dash
Mahmoud Odeh 2006-07 AA 7 triple jump
Mike Pietrowski 1957-58   4 180-yard low hurdles
  1958-59   2 180-yard low hurdles
Bob Rehberg 1937-38   1 880-yard run
  1938-39   2 880-yard run
  1939-40   1 880-yard run
Robert Sawusch 1939-40   5 220-yard dash
Joe Thill 1989-90 AA 5 pole vault
Chris Tompkins 1993-94 AA 8 800-meter run
John Urban 1987-88 AA 6 high jump

Bethany

Name Year Class Place Event
Dwayne Barnes 1958-59   5 220-yard dash
Ryan Martin 1991-92 A 7 long jump

Biggsville

Name Year Class Place Event
Cliff Bell 1898-99   1 50-yard dash
      1 100-yard dash
      1 220-yard dash
  1899-00   1 100-yard dash
      1 180-yard dash
      1 50-yard dash
Ralph Cowden 1899-00   2 880-yard run
Dave Daugherty 1898-99   1 standing broad jump
      2 high jump
  1899-00   1 high jump
      1 standing broad jump
Herman Dixon 1908-09   1 pole vault
      4t high jump
Glen Dean Rankin 1938-39   4 880-yard run
James Stewart 1899-00   1 880-yard walk

Biggsville (Union)

Name Year Class Place Event
Rod Slover 1974-75 A 3 long jump

Biggsville (West Central)

Name Year Class Place Event
Zach Vancil 2014-15 1A 9 400-meter dash

Bismarck (B.-Henning)

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 2015-16 1A 6 4x100-meter relay
      6 4x200-meter relay
  2016-17 1A 4 4x100-meter relay
      5 4x200-meter relay
Dalton Edwards 2015-16 1A 3 triple jump
Eric Foster 1977-78 A 4 high jump
  1978-79 A 3 high jump
Jeff Fourez 1984-85 A 8t high jump
Dennis Hall 1988-89 A 4 triple jump
Izaack Kitchens 2015-16 1A 6 4x200-meter relay
      6 4x100-meter relay
  2016-17 1A 5 4x200-meter relay
      4 4x100-meter relay
Ron Koenemann 1989-90 A 8 triple jump
      4 high jump
Caleb Lahey 2016-17 1A 4 4x100-meter relay
Travis Lappin 2015-16 1A 6 4x100-meter relay
      6 4x200-meter relay
  2016-17 1A 5 4x200-meter relay
Braedon Lappin-Pratt 2014-15 1A 6 shot put
Kyle Lindsey 1987-88 A 7 triple jump
Nate Moreman 2015-16 1A 6 4x200-meter relay
      6 4x100-meter relay
  2016-17 1A 5 4x200-meter relay
      4 4x100-meter relay
Ian Park 2010-11 1A 5 300-meter intermediate hurdles
Blake Reifsteck 2015-16 1A 6 4x100-meter relay
      3 100-meter dash
      6 4x200-meter relay
      4 200-meter dash
  2016-17 1A 4 4x100-meter relay
      6 100-meter dash
      5 4x200-meter relay
      3 200-meter dash
Ryan Reifsteck 1990-91 A 8 triple jump
      6 long jump
  1991-92 A 5 long jump
      6 triple jump
David Tison 1986-87 A 5 discus throw
      5 shot put

Bloomington (Central Catholic)

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 2006-07 A 4 4x800-meter relay
  2007-08 A 2 4x100-meter relay
  2008-09 1A 4 4x800-meter relay
Colton Anderson 2008-09 1A 4 4x800-meter relay
Joseph Bevilaqua 2014-15 2A 2 pole vault
Michael Billington 2013-14 2A 6 300-meter intermediate hurdles
Aaron Bivins 2007-08 A 2 4x100-meter relay
Josh Brent 2004-05 A 2 shot put
  2005-06 A 1 shot put
  2006-07 A 7 shot put
Jim Conklin 1990-91 A 4 shot put
  1991-92 A 8 discus throw
Dan Curran 2006-07 A 4 4x800-meter relay
  2008-09 1A 4 4x800-meter relay
John Curran 2007-08 A 8 1600-meter run
  2008-09 1A 4 4x800-meter relay
Gary Demmelmair 1989-90 A 4 400-meter dash
Michael Fay 2006-07 A 4 4x800-meter relay
Derek Haas 2006-07 A 4 4x800-meter relay
Mark Lello 2007-08 A 2 4x100-meter relay
Brendan McCracken 2007-08 A 2 4x100-meter relay
Oliver Moews 2008-09 1A 4 4x800-meter relay
Kurt Oleson 1978-79 A 8 2-mile run
Austin Quinn 2006-07 A 4 4x800-meter relay
Brian Segobiano 2000-01 A 8 300-meter intermediate hurdles
Ryan Waldron 2007-08 A 2 4x100-meter relay
      7 100-meter dash
Patrick Zeunik 2006-07 A 6 triple jump

Bloomington (H.S.)

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 1990-91 AA 7 4x400-meter relay
  1991-92 AA 7 4x400-meter relay
  1996-97 AA 2 4x800-meter relay
  2006-07 AA 7 4x200-meter relay
      7 4x400-meter relay
  2008-09 2A 7 4x800-meter relay
      2 4x100-meter relay
  2012-13 2A 7 4x400-meter relay
      8 4x100-meter relay
  2013-14 3A 4 4x100-meter relay
  2014-15 3A 6 4x400-meter relay
  2016-17 3A 6 4x200-meter relay
      5 4x400-meter relay
      7 4x100-meter relay
Yemi Alliu 2002-03 AA 9 triple jump
  2003-04 AA 8 triple jump
Don Anderson 1978-79 AA 6 discus throw
Earl Anderson 1923-24 A 5 1-mile run
  1924-25 A 3 880-yard run
Ed Armstrong 1986-87 AA 8 high jump
Teddy Barkulis 1996-97 AA 2 4x800-meter relay
Raymond Baxter 1923-24 A 4 1-mile run
  1924-25 A 5 1-mile run
Justin Bocot 2006-07 AA 7 4x200-meter relay
Steven Bradford 2012-13 2A 7 pole vault
  2013-14 3A 2 pole vault
Zachery Bradford 2015-16 3A 1 pole vault
  2016-17 3A 1 pole vault
Justin Brooks 2008-09 2A 2 4x100-meter relay
Jim Brubaker 1963-64   3 discus throw
  1964-65   2 discus throw
Bob Burt 1975-76 AA 4 pole vault
Clint Caeb 1993-94 AA 8 1600-meter run
Jeshiah Campbell 2008-09 2A 2 4x100-meter relay
      3 long jump
      9 400-meter dash
Jared Collier 2012-13 2A 7 4x400-meter relay
  2014-15 3A 6 4x400-meter relay
Terry Covey 1996-97 AA 2 4x800-meter relay
Domenik Criddell 2016-17 3A 7 4x100-meter relay
      5 4x400-meter relay
      6 4x200-meter relay
Drew Crooks 2016-17 3A 5 4x400-meter relay
Aaron Culbertson 1992-93 AA 7 3200-meter run
      7 1600-meter run
Nathan Culbertson 1996-97 AA 2 4x800-meter relay
  1997-98 AA 5 800-meter run
Darian Davis 2006-07 AA 7 4x200-meter relay
      7 4x400-meter relay
Marquis Deaver 1913-14 A 3 100-yard dash
      4 220-yard dash
      2 50-yard dash
Devaughn Dix 2011-12 3A 3 300-meter intermediate hurdles
  2012-13 2A 8 4x100-meter relay
      8 300-meter intermediate hurdles
Sam Doud 2012-13 2A 4 3200-meter run
Edwin Drane 1991-92 AA 4 triple jump
James Ellis 2016-17 3A 5 4x400-meter relay
      6 4x200-meter relay
      7 4x100-meter relay
Eddie Englebrecht 1932-33   1 javelin throw
Carey Ferguson 2014-15 3A 6 4x400-meter relay
Steve Fitzgerald 1974-75 AA 6 discus throw
Jessy Glaub 2012-13 2A 7 4x400-meter relay
Torre Harrell 2008-09 2A 2 4x100-meter relay
  2009-10 2A 5 long jump
  2010-11 2A 1 long jump
Marqus Harvey 2016-17 3A 7 4x100-meter relay
      6 4x200-meter relay
Kenny Herman 1989-90 AA 5 800-meter run
Higgins 1908-09   4h 880-yard run
Brandon Hughes 2003-04 AA 4 400-meter dash
Chris Humbles 1987-88 AA 8 shot put
Keith Jackson 2012-13 2A 7 4x400-meter relay
Jones 1906-07   2h 440-yard dash
Clint Kaeb 1993-94 AA 2 3200-meter run
Kyonn Keith 2013-14 3A 4 4x100-meter relay
Brandon Kimmich 2006-07 AA 7 4x200-meter relay
John Kissel 2012-13 2A 8 4x100-meter relay
Andy Kubiak 2004-05 AA 7 3200-meter run
David Lane 1983-84 AA 8 discus throw
Cary Lockhart 2013-14 3A 4 4x100-meter relay
      3 200-meter dash
  2014-15 3A 2 200-meter dash
      2 100-meter dash
  2015-16 3A 9 100-meter dash
  2016-17 3A 6 4x200-meter relay
      6 100-meter dash
Garret Lyle 2014-15 3A 7 triple jump
Garrett Lyle 2012-13 2A 7 long jump
      4 triple jump
Avery Lyons 2015-16 3A 9 400-meter dash
  2016-17 3A 7 4x100-meter relay
      4 400-meter dash
      5 4x400-meter relay
James Martin 1992-93 AA 6 shot put
Joseph Matthews 2014-15 3A 6 4x400-meter relay
Ralph McCord 1905-06   3 shot put
Marcus McGee 2006-07 AA 7 4x200-meter relay
      7 4x400-meter relay
Brian Meyer 2008-09 2A 7 4x800-meter relay
Keith Meyer 2012-13 2A 6 3200-meter run
      9 1600-meter run
Oheni Morris 2003-04 AA 5 long jump
Will Morrisey 1893-94   2 baseball throw
Donald Moselly 1990-91 AA 6 triple jump
Fred Muhl 1898-99   3 pole vault
Ben Nathan 2006-07 AA 7 4x400-meter relay
Bob Neal 1944-45   5t high jump
Christian Neal 2012-13 2A 3 200-meter dash
      8 4x100-meter relay
  2013-14 3A 6 300-meter intermediate hurdles
      4 4x100-meter relay
Kyle O'Daniel 2008-09 2A 7 4x800-meter relay
John Offutt 1957-58   4t high jump
Greg Patton 2006-07 AA 7 4x400-meter relay
  2008-09 2A 7 4x800-meter relay
      2 4x100-meter relay
      4 400-meter dash
Joe Roberts 2007-08 AA 8 pole vault
Edward Rogers 1966-67   1 discus throw
Charles Schartzer 1941-42   5t long jump
Tyler Sipes 2006-07 AA 2 300-meter intermediate hurdles
      1 110-meter high hurdles
  2007-08 AA 1 110-meter high hurdles
      2 300-meter intermediate hurdles
Mike Straza 1987-88 AA 5 3200-meter run
Walter Sutherland 1908-09   2t pole vault
  1909-10   3t pole vault
Andy Szabo 2008-09 2A 7 4x800-meter relay
Mike Trefzger 1996-97 AA 2 4x800-meter relay
James Walker 1911-12   3 220-yard dash
Johnathon Warren 2012-13 2A 8 4x100-meter relay
      7 4x400-meter relay
  2013-14 3A 4 4x100-meter relay
  2014-15 3A 6 4x400-meter relay

Blue Island

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 1953-54   5 1-mile relay
      4 880-yard relay
  1954-55   1 880-yard relay
  1955-56   1 880-yard relay
  1958-59   3 880-yard relay
Paul Fuller 1954-55   1 880-yard relay
Ron Helberg 1954-55   1 880-yard relay
Bill Klein 1955-56   1 880-yard relay
Ray Kraft 1950-51   3 220-yard dash
Clarence Leonard 1955-56   1 880-yard relay
Willie May 1953-54   4 120-yard high hurdles
  1954-55   1 180-yard low hurdles
      1 120-yard high hurdles
      1 880-yard relay
Jim Parham 1955-56   1 880-yard relay
Charles Peters 1944-45   1 220-yard dash
      2 100-yard dash
Bob Rechord 1955-56   1 880-yard relay
Robert Rechord 1954-55   1 880-yard relay
      3 220-yard dash
  1955-56   2 220-yard dash
      4 100-yard dash
Frank Strand 1944-45   1 high jump
George Walker 1943-44   5 200-yard low hurdles

Blue Island (Eisenhower)

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 1980-81 AA 2 4x100-meter relay
      1 4x200-meter relay
  1985-86 AA 3 4x100-meter relay
      1 4x200-meter relay
Eric Benson 1987-88 AA 5 100-meter dash
  1988-89 AA 5 100-meter dash
Matthew Blouin 1989-90 AA 6 300-meter intermediate hurdles
  1990-91 AA 3 300-meter intermediate hurdles
Munir Bridges 2005-06 AA 5 110-meter high hurdles
Jarrett Cooper 1985-86 AA 2 100-meter dash
      2 200-meter dash
      1 4x200-meter relay
Lester Flemons 1980-81 AA 1 4x200-meter relay
Gregory Hughes 1980-81 AA 1 4x200-meter relay
Chris Johnson 1984-85 AA 1 300-meter low hurdles
Timothy Johnson 1988-89 AA 4 110-meter high hurdles
Joe Laster 1983-84 AA 7 100-meter dash
Leo Okeke 2010-11 3A 7 100-meter dash
      7 200-meter dash
Howard Osborne 1985-86 AA 1 4x200-meter relay
Daryl Porch 1985-86 AA 1 4x200-meter relay
Pierre Sharp 1985-86 AA 1 4x200-meter relay
Wallace Spearmon 1978-79 AA 7 220-yard dash
      7 100-yard dash
  1979-80 AA 3 100-meter dash
      3 200-meter dash
  1980-81 AA 1 100-meter dash
      1 200-meter dash
      1 4x200-meter relay
Kevin Starks 1980-81 AA 1 4x200-meter relay
Del Wilson 1986-87 AA 7 300-meter low hurdles

Blue Mound

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 1976-77 A 3 2-mile relay
Mark Houser 1976-77 A 6 triple jump
Mike Jackson 1977-78 A 1 880-yard run
  1978-79 A 4 330-yard low hurdles
      1 880-yard run
David Scales 1977-78 A 5 880-yard run
Dean Trainer 1931-32   3 javelin throw
Steve Williams 1980-81 A 5 triple jump

Bolingbrook

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 1992-93 AA 6 4x400-meter relay
  1993-94 AA 7 4x100-meter relay
  1996-97 AA 3 4x100-meter relay
      5 4x200-meter relay
  1997-98 AA 5 4x100-meter relay
  1998-99 AA 1 4x100-meter relay
      3 4x200-meter relay
  1999-00 AA 6 4x200-meter relay
  2000-01 AA 7 4x100-meter relay
  2006-07 AA 6 4x100-meter relay
  2007-08 AA 5 4x200-meter relay
  2014-15 3A 6 4x200-meter relay
Kayode Adegoke 2006-07 AA 6 4x100-meter relay
      8 100-meter dash
      8 200-meter dash
  2007-08 AA 6 100-meter dash
      4 200-meter dash
      5 4x200-meter relay
Fred Anderson 1996-97 AA 3 4x100-meter relay
      5 4x200-meter relay
Lewis Brown 2006-07 AA 7 800-meter run
Lucas Calcagno 1997-98 AA 5 4x100-meter relay
Ken Campbell 2007-08 AA 5 4x200-meter relay
Darnell Carter 1991-92 AA 1 discus throw
Brian Colar 1996-97 AA 5 4x200-meter relay
      3 4x100-meter relay
Joshua Collins 2014-15 3A 6 4x200-meter relay
Jermaine Cooper 1998-99 AA 1 4x100-meter relay
Sedrick Davenport 1999-00 AA 6 4x200-meter relay
Corey Day 1992-93 AA 5 400-meter dash
  1993-94 AA 1 400-meter dash
      1 100-meter dash
Dionte Doris 1998-99 AA 1 4x100-meter relay
      3 4x200-meter relay
  1999-00 AA 6 4x200-meter relay
  2000-01 AA 7 4x100-meter relay
Ryan Doris 2003-04 AA 3 long jump
  2004-05 AA 2 triple jump
Troy Doris 2004-05 AA 4 triple jump
  2005-06 AA 1 triple jump
  2006-07 AA 6 4x100-meter relay
      1 triple jump
      1 long jump
Tyler Elmore 2014-15 3A 6 4x200-meter relay
Robert Gilmore 2007-08 AA 5 4x200-meter relay
Dave Gonzalez 1994-95 AA 3 1600-meter run
  1995-96 AA 3 1600-meter run
Mike Gray 1992-93 AA 3 800-meter run
  1993-94 AA 4 300-meter intermediate hurdles
      3 800-meter run
Mark Guiterrez 1982-83 AA 4 400-meter dash
Kevin Hatch 1996-97 AA 3 4x100-meter relay
      5 4x200-meter relay
  1997-98 AA 5 4x100-meter relay
Anthony Herron 1996-97 AA 4 discus throw
Chad House 1999-00 AA 6 4x200-meter relay
Todd Howard 1996-97 AA 2 400-meter dash
      7 100-meter dash
      3 4x100-meter relay
  1997-98 AA 5 4x100-meter relay
Elante Ingram 2014-15 3A 6 4x200-meter relay
Rich Kastl 2000-01 AA 7 4x100-meter relay
Eric McCants 2000-01 AA 7 4x100-meter relay
Jaylan McConico 2014-15 3A 7 110-meter high hurdles
  2015-16 3A 4 300-meter intermediate hurdles
      4 110-meter high hurdles
Tony McCullough 1982-83 AA 7 300-meter low hurdles
Steve Monson 1996-97 AA 5 4x200-meter relay
  1998-99 AA 3 4x200-meter relay
      1 4x100-meter relay
John Nicholson 1999-00 AA 6 4x200-meter relay
  2000-01 AA 7 4x100-meter relay
Damare Portis 2014-15 3A 6 4x200-meter relay
Gabriel Rivera 1998-99 AA 3 4x200-meter relay
Justin Rivers 2015-16 3A 9 high jump
Martel Rudd 2007-08 AA 8 400-meter dash
David Salopek 1997-98 AA 5 4x100-meter relay
  1998-99 AA 3 4x200-meter relay
      1 4x100-meter relay
Jovante Slater 2008-09 3A 4 long jump
      8 triple jump
Corve Smith 2006-07 AA 6 4x100-meter relay
  2007-08 AA 5 4x200-meter relay
Reggie Williams 2006-07 AA 6 4x100-meter relay

Bradford

Name Year Class Place Event
Blake 1923-24 B 3t high jump
Hopkins 1935-36   4 javelin throw
Troy Waldinger 1990-91 A 5 high jump

Bradley (B.-Bourbonnais)

Name Year Class Place Event
Bryce Baker 1993-94 AA 6 3200-meter run
Burnell Gordon 2008-09 3A 9 long jump
  2009-10 3A 3 long jump
  2010-11 3A 8 long jump
Camron Harrell 2014-15 3A 5 long jump
  2015-16 3A 4 100-meter dash
  2016-17 3A 9 200-meter dash
      5 100-meter dash
      4 long jump
Dan Hubert 1985-86 AA 3 pole vault
Mike Larson 1994-95 AA 8 3200-meter run
Ron Winkel 1975-76 AA 4 high jump
Mike Zimmerman-Smaidris 1991-92 AA 5 1600-meter run

Braidwood (Reed-Custer)

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 2005-06 A 5 4x200-meter relay
  2006-07 A 5 4x200-meter relay
BJ Bailey 2014-15 1A 8 200-meter dash
Jason Baker 2007-08 A 7 shot put
  2009-10 1A 2 shot put
Nathan Costello 2012-13 1A 6 800-meter run
Steven Davis 2006-07 A 5 4x200-meter relay
  2008-09 1A 6 200-meter dash
  2009-10 1A 4 200-meter dash
Mike Eller 2005-06 A 5 4x200-meter relay
  2006-07 A 5 4x200-meter relay
  2007-08 A 4 long jump
      2 pole vault
      3 200-meter dash
Brad Graham 2001-02 A 6 3200-meter run
  2002-03 A 5 3200-meter run
Bobby Hedenschoug 2003-04 A 8 triple jump
Bill Herbert 1991-92 A 3 pole vault
  1992-93 A 1 pole vault
  1993-94 A 5 pole vault
Larry LeGrand 1999-00 A 9 pole vault
  2000-01 A 6 pole vault
Rick Luna 1985-86 A 5 300-meter low hurdles
  1986-87 A 4 300-meter low hurdles
Kyle Nacey 2002-03 A 7 pole vault
Matt Pivonka 2005-06 A 5 4x200-meter relay
  2006-07 A 5 4x200-meter relay
Dylan Roff 2005-06 A 5 4x200-meter relay
  2006-07 A 5 4x200-meter relay
      7 300-meter intermediate hurdles
Dru Walsh 2005-06 A 5 4x200-meter relay
Zach Weaver 2015-16 2A 7 400-meter dash
Judah Wessman 2007-08 A 4 800-meter run
Dave Wigent 1985-86 A 1 long jump

Brazil, Ind.

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 1915-16 C 2 880-yard relay
Adams 1915-16 C 2 1-mile run
Clark 1915-16 C 3 220-yard dash
      2 long jump
Payne 1915-16 C 3 880-yard run
Ringo 1915-16 C 2 50-yard dash
      2 100-yard dash
Shannon 1915-16 C 3 100-yard dash
      3 50-yard dash

Breese (Central)

Name Year Class Place Event
Kurt Heimann 2003-04 A 8 800-meter run
Jacob Keck 2007-08 A 7 long jump
Shane Kuhl 2007-08 A 9 300-meter intermediate hurdles

Breese (Mater Dei)

Name Year Class Place Event
Jeff Albers 1986-87 A 5 1600-meter run
Phil Boeckman 1984-85 A 2 triple jump
Jacob Deiters 2006-07 AA 4 discus throw
Eric Detmer 1987-88 A 3 1600-meter run
      1 3200-meter run
  1988-89 A 6 3200-meter run
Colby Linnemann 1990-91 A 6 1600-meter run
  1991-92 A 4 1600-meter run
Brad Maue 1977-78 A 1 1-mile run
Mark McNamara 2001-02 A 3 800-meter run
  2002-03 A 3 800-meter run
Don Schmidt 1964-65   5 1-mile run
Edwin Smith 2008-09 2A 9 high jump
Jacob Theising 2011-12 1A 6 300-meter intermediate hurdles

Bridgeport

Name Year Class Place Event
L. Diver 1922-23 B 2h 440-yard dash
  1923-24 B 2h 440-yard dash
Fiscus 1920-21 B 2h 880-yard run
A. Hart 1922-23 B 4 shot put
  1923-24 B 5 discus throw
      2 shot put
Kemper 1924-25 B 5t high jump
Lake 1927-28   2t javelin throw
L. Malosh 1922-23 B 1 high jump
Pugh 1923-24 B 4 120-yard high hurdles
M. Seed 1922-23 B 1t pole vault
Seither 1923-24 B 4 pole vault
Smith 1938-39   2 120-yard high hurdles

Bridgeport (Red Hill)

Name Year Class Place Event
Kevin Barker 1977-78 A 2 pole vault
Jay Murphy 1977-78 A 3 220-yard dash
  1978-79 A 1 220-yard dash
Matt Scherer 1998-99 A 6 400-meter dash
  1999-00 A 2 400-meter dash
  2000-01 A 4 long jump
      2 400-meter dash
      3 200-meter dash
      3 100-meter dash
  2001-02 A 2 400-meter dash
      5 triple jump
      2 200-meter dash
      3 100-meter dash
Doug Shank 1979-80 A 7 100-meter dash
  1980-81 A 8 100-meter dash
Tony Weston 1990-91 A 5 110-meter high hurdles
      8 300-meter intermediate hurdles

Brimfield

Name Year Class Place Event
R. Griggs 1919-20 B 1 pole vault
  1920-21 B 1 pole vault
Ed Mathews 1978-79 A 5 long jump
Roberts 1919-20 B 4t pole vault

Broadlands (ABL)

Name Year Class Place Event
Roger Mohr 1975-76 A 7 1-mile run
Stan Wienke 1972-73   3 discus throw

Broadlands (Heritage)

Name Year Class Place Event
Luke Heppe 1992-93 A 8 high jump
  1993-94 A 5t high jump
  1994-95 A 3 high jump
  1995-96 A 3 high jump

Brownstown

Name Year Class Place Event
Ron O'Dell 1978-79 A 6 discus throw

Buckley (B.-Loda)

Name Year Class Place Event
Dana Bentz 1980-81 A 8 200-meter dash

Buda (Western)

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 1975-76 A 6 880-yard relay
  1981-82 A 6 4x200-meter relay
      6 4x100-meter relay
Kevin Gingrich 1977-78 A 7 880-yard run
Dave Hartz 1974-75 A 7 long jump
  1975-76 A 5 long jump
Lonnie Hewitt 1975-76 A 6 high jump
  1976-77 A 1 high jump
  1977-78 A 1 high jump
  1978-79 A 1 high jump
      8 440-yard dash
Dennis Vander Meersch 1979-80 A 3 100-meter dash
      2 300-meter low hurdles

Buffalo (Tri-City)

Name Year Class Place Event
John McCarthy 1979-80 A 1 300-meter low hurdles
  1980-81 A 1 300-meter low hurdles
      1 110-meter high hurdles
  1981-82 A 1 300-meter low hurdles
      1 110-meter high hurdles
Jared Ross 1990-91 A 5 discus throw
Stacey Siders 1947-48   1 880-yard run
  1948-49   1 1-mile run

Buffalo Grove

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 1999-00 AA 7 4x800-meter relay
  2000-01 AA 5 4x800-meter relay
  2001-02 AA 1 4x800-meter relay
Alan Baxter 2008-09 3A 7 shot put
Dave Deschamps 1999-00 AA 7 4x800-meter relay
  2000-01 AA 5 4x800-meter relay
  2001-02 AA 1 4x800-meter relay
Mike Diederich 1999-00 AA 7 4x800-meter relay
  2000-01 AA 5 4x800-meter relay
  2001-02 AA 1 4x800-meter relay
Larry Gokhman 2000-01 AA 5 4x800-meter relay
  2001-02 AA 1 4x800-meter relay
Chris Hilvert 1977-78 AA 5 330-yard low hurdles
Chris Mah 1999-00 AA 7 4x800-meter relay
  2000-01 AA 5 4x800-meter relay
  2001-02 AA 1 4x800-meter relay
Matt Newman 2006-07 AA 3 high jump
  2007-08 AA 3 high jump
  2008-09 3A 2 high jump
Leo Perez 1991-92 AA 6 discus throw
      1 shot put
  1992-93 AA 2 shot put
Fernando Rebellon 1998-99 AA 8 300-meter intermediate hurdles
Ryan Ripley 1999-00 AA 7 4x800-meter relay
Kevin Salvano 2014-15 3A 8 3200-meter run
Tyler Waters 2001-02 AA 9 110-meter high hurdles
Tom Zbikowski 2001-02 AA 6 100-meter dash

Bunker Hill

Name Year Class Place Event
Bullman 1914-15 B 4t high jump
David Scott 1983-84 A 6 long jump

Burbank (Reavis)

Name Year Class Place Event
Matthew Moran 1997-98 AA 8 100-meter dash

Burbank (St. Laurence)

Name Year Class Place Event
Matt Dwyer 2012-13 2A 8 pole vault
Josh Hodur 2008-09 3A 7 pole vault
Mike Hyc 2012-13 2A 3 discus throw
      2 shot put
Mike Judd 2010-11 3A 9 110-meter high hurdles
Daniel Nyblom 1996-97 AA 3 shot put
Pasquale Perez 1989-90 AA 6 800-meter run
Wally Shields 1979-80 AA 4 shot put
Mike Zilonis 1995-96 AA 8 shot put

Burlington (Central)

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 1993-94 A 1 4x400-meter relay
  1994-95 A 1 4x100-meter relay
      3 4x200-meter relay
  1997-98 A 6 4x400-meter relay
  1999-00 A 7 4x100-meter relay
      4 4x800-meter relay
      4 4x400-meter relay
  2000-01 A 3 4x100-meter relay
      1 4x400-meter relay
  2001-02 A 2 4x100-meter relay
      3 4x200-meter relay
      9 4x800-meter relay
  2002-03 A 1 4x800-meter relay
  2004-05 A 6 4x100-meter relay
  2011-12 2A 2 4x400-meter relay
      1 4x800-meter relay
  2013-14 2A 3 4x400-meter relay
      4 4x100-meter relay
  2014-15 2A 2 4x400-meter relay
      9 4x800-meter relay
  2015-16 2A 6 4x400-meter relay
  2016-17 2A 3 4x400-meter relay
Earl Ali 1997-98 A 2 1600-meter run
      6 4x400-meter relay
  1999-00 A 4 4x400-meter relay
      4 4x800-meter relay
  2000-01 A 1 4x400-meter relay
      3 800-meter run
Jason Berango 2013-14 2A 4 4x100-meter relay
Jamie Brettschneider 1994-95 A 1 4x100-meter relay
Dan Carroll 1999-00 A 7 4x100-meter relay
  2001-02 A 2 4x100-meter relay
      3 4x200-meter relay
P.J. Carroll 1999-00 A 4 4x800-meter relay
      4 4x400-meter relay
  2000-01 A 3 4x100-meter relay
      1 4x400-meter relay
  2001-02 A 3 4x200-meter relay
      9 4x800-meter relay
Ben Damisch 2011-12 2A 2 4x400-meter relay
Mike Davidson 1993-94 A 1 4x400-meter relay
  1994-95 A 1 4x100-meter relay
      3 4x200-meter relay
Mark Drendel 1977-78 A 5 2-mile run
Chris Dyrstad 1994-95 A 3 4x200-meter relay
Lucas Ege 2012-13 2A 4 300-meter intermediate hurdles
  2013-14 2A 4 4x100-meter relay
      3 110-meter high hurdles
      1 300-meter intermediate hurdles
      3 4x400-meter relay
  2014-15 2A 1 110-meter high hurdles
      2 4x400-meter relay
      1 300-meter intermediate hurdles
George Elliott 1993-94 A 1 4x400-meter relay
Mike Feilen 1994-95 A 3 4x200-meter relay
      1 4x100-meter relay
Zach Frazier 2000-01 A 1 4x400-meter relay
Steve Gahlbeck 1975-76 A 4 220-yard dash
Joe Gannon 2011-12 2A 1 4x800-meter relay
Bob Gillman 1996-97 A 8 pole vault
Brad Gillman 1997-98 A 6 4x400-meter relay
Dustin Gregory 1999-00 A 7 4x100-meter relay
  2000-01 A 3 4x100-meter relay
      1 4x400-meter relay
  2001-02 A 3 4x200-meter relay
      2 4x100-meter relay
Dave Grex 1996-97 A 4 3200-meter run
Mike Gulik 2011-12 2A 1 4x800-meter relay
      2 4x400-meter relay
Dan Hagberg 2007-08 AA 8 110-meter high hurdles
      6 300-meter intermediate hurdles
Ken Hagberg 2004-05 A 6 4x100-meter relay
Shawn Harling 2000-01 A 3 4x100-meter relay
  2001-02 A 7 triple jump
      6 high jump
      2 4x100-meter relay
Nick Harvey 2014-15 2A 2 4x400-meter relay
      9 4x800-meter relay
  2015-16 2A 6 4x400-meter relay
      2 800-meter run
Joe Hosey 1992-93 A 5 400-meter dash
  1993-94 A 7 100-meter dash
      1 4x400-meter relay
  1994-95 A 1 200-meter dash
      1 100-meter dash
      1 4x100-meter relay
      3 4x200-meter relay
Matt Hosey 1999-00 A 4 4x400-meter relay
      7 4x100-meter relay
Doug Johnsen 1999-00 A 4 4x800-meter relay
Michael Kalusa 2015-16 2A 6 4x400-meter relay
  2016-17 2A 3 4x400-meter relay
Clay Kliem 2004-05 A 6 4x100-meter relay
Clint Kliem 2010-11 2A 4 800-meter run
  2011-12 2A 2 4x400-meter relay
      1 4x800-meter relay
      6 800-meter run
Dan Knewitz 2002-03 A 1 4x800-meter relay
Brian Krantz 2000-01 A 4 shot put
      5 discus throw
Jason Krantz 1997-98 A 6 4x400-meter relay
Adam Kries 2015-16 2A 6 4x400-meter relay
  2016-17 2A 3 4x400-meter relay
Drew Kries 2014-15 2A 2 4x400-meter relay
  2015-16 2A 6 4x400-meter relay
Justin Lee 2004-05 A 6 4x100-meter relay
Tre Llanes 2009-10 2A 3 triple jump
  2010-11 2A 6 110-meter high hurdles
      9 long jump
Mark Ludemann 1993-94 A 1 4x400-meter relay
      3 800-meter run
Mark Luker 1999-00 A 4 4x800-meter relay
  2001-02 A 9 4x800-meter relay
Brenton Martinak 2001-02 A 2 4x100-meter relay
      3 4x200-meter relay
Casey Matthews 2013-14 2A 3 4x400-meter relay
      4 4x100-meter relay
Clay Musial 2014-15 2A 9 4x800-meter relay
Kyle Neubauer 2013-14 2A 3 4x400-meter relay
  2014-15 2A 9 4x800-meter relay
      2 4x400-meter relay
Matt O'Connor 2011-12 2A 1 4x800-meter relay
  2013-14 2A 3 4x400-meter relay
      2 800-meter run
Ryan Olsen 2011-12 2A 2 4x400-meter relay
  2012-13 2A 2 400-meter dash
Cameron Ostrowski 2009-10 2A 2 high jump
Travis Panariello 2013-14 2A 4 4x100-meter relay
Ryan Phebus 2007-08 AA 5 800-meter run
Jon Pollock 1997-98 A 6 4x400-meter relay
      4 800-meter run
Josh Raney 2001-02 A 9 4x800-meter relay
  2002-03 A 1 4x800-meter relay
Andrew Rex 2002-03 A 1 4x800-meter relay
Nick Rex 1999-00 A 4 4x400-meter relay
Jon Richards 2004-05 A 6 4x100-meter relay
Dan Roby 1999-00 A 9 300-meter intermediate hurdles
      7 4x100-meter relay
  2000-01 A 3 4x100-meter relay
      2 300-meter intermediate hurdles
      2 110-meter high hurdles
Aakansh Sharma 2016-17 2A 3 4x400-meter relay
Dionte Smith 2014-15 2A 9 triple jump
  2015-16 2A 8 triple jump
Josh Teets 2014-15 2A 9 4x800-meter relay
  2016-17 2A 3 4x400-meter relay
Jared Trupp 2014-15 2A 3 pole vault
  2015-16 2A 3 pole vault
Jay Wendt 1999-00 A 8 shot put
Chris Wesson 2001-02 A 9 4x800-meter relay
  2002-03 A 8 800-meter run
      1 4x800-meter relay
  2003-04 A 1 800-meter run
Keegan Whitmer 2015-16 2A 5 pole vault
Paco Wleklinski 2008-09 2A 4 pole vault

Bushnell (B.-Prairie City)

Name Year Class Place Event
Jon Barkley 1978-79 A 3 long jump
Lance Curtis 2010-11 1A 9 800-meter run
Phillip Hall 2003-04 A 8 110-meter high hurdles
      2 300-meter intermediate hurdles
Blake King 2008-09 1A 8 pole vault
Nathaniel Marshall 2008-09 1A 6 discus throw
  2009-10 1A 6 discus throw
Nathaniel Marshell 2007-08 A 6 discus throw
Devin Yocum 2016-17 1A 7 high jump

Byron

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 1984-85 A 8 4x400-meter relay
  1992-93 A 8 4x800-meter relay
  1993-94 A 7 4x400-meter relay
  1995-96 A 2 4x400-meter relay
  2000-01 A 7 4x200-meter relay
  2001-02 A 4 4x200-meter relay
      6 4x100-meter relay
  2002-03 A 4 4x100-meter relay
      7 4x200-meter relay
  2004-05 A 7 4x200-meter relay
  2005-06 A 9 4x400-meter relay
  2006-07 A 4 4x400-meter relay
  2007-08 A 3 4x800-meter relay
      1 4x400-meter relay
  2008-09 1A 9 4x400-meter relay
  2010-11 1A 7 4x800-meter relay
  2011-12 1A 9 4x800-meter relay
  2012-13 1A 2 4x800-meter relay
  2013-14 1A 3 4x800-meter relay
  2015-16 1A 5 4x800-meter relay
  2016-17 2A 6 4x800-meter relay
Harry Adams 2001-02 A 6 4x100-meter relay
Chris Baatz 2000-01 A 7 4x200-meter relay
  2001-02 A 6 4x100-meter relay
      4 4x200-meter relay
David Beauchem 1982-83 A 8 3200-meter run
  1983-84 A 5 3200-meter run
  1984-85 A 2 1600-meter run
      3 3200-meter run
Charles Bingham 1977-78 A 8 discus throw
Eddie Bishop 2005-06 A 5 pole vault
Cameron Bond 2010-11 1A 7 4x800-meter relay
Nate Buser 1995-96 A 2 4x400-meter relay
Brad Carlson 1990-91 A 8 1600-meter run
Josh Cheever 2001-02 A 4 4x200-meter relay
      6 4x100-meter relay
Luke Chernick 2015-16 1A 5 4x800-meter relay
  2016-17 2A 6 4x800-meter relay
Bill Clift 2007-08 A 3 4x800-meter relay
Torey Colburn 2004-05 A 7 4x200-meter relay
Jeff Coltman 2006-07 A 4 4x400-meter relay
  2007-08 A 3 4x800-meter relay
      1 4x400-meter relay
  2008-09 1A 9 4x400-meter relay
Rob DeLaRosa 2008-09 1A 9 4x400-meter relay
Cole Dixson 2005-06 A 9 4x400-meter relay
Bryan Esposito 1993-94 A 7 110-meter high hurdles
Etnyre 1927-28   4 120-yard high hurdles
Danny Falconer 2014-15 1A 8 110-meter high hurdles
Nate Fore 2011-12 1A 9 4x800-meter relay
  2012-13 1A 2 4x800-meter relay
Zack Fortener 2015-16 1A 5 4x800-meter relay
  2016-17 2A 6 4x800-meter relay
Kyle Franklin 1998-99 A 3 110-meter high hurdles
  1999-00 A 4 300-meter intermediate hurdles
      5 110-meter high hurdles
  2000-01 A 3 110-meter high hurdles
      5 300-meter intermediate hurdles
Adam Fuller 1994-95 A 4 300-meter intermediate hurdles
  1995-96 A 2 4x400-meter relay
Jim Getzelman 1984-85 A 5 400-meter dash
Jackson Halsmer 2010-11 1A 7 4x800-meter relay
  2011-12 1A 9 4x800-meter relay
  2012-13 1A 2 4x800-meter relay
      9 800-meter run
Jake Heitter 2015-16 1A 5 4x800-meter relay
      3 long jump
Paul Hodapp 2002-03 A 7 4x200-meter relay
      4 4x100-meter relay
Trevor Hogan 2000-01 A 7 4x200-meter relay
Colton Johnson 2016-17 2A 6 4x800-meter relay
Bryan Jones 1997-98 A 3 200-meter dash
Keith Ketcham 2011-12 1A 9 4x800-meter relay
Michael Kittelson 2005-06 A 9 4x400-meter relay
  2007-08 A 1 4x400-meter relay
      3 4x800-meter relay
Mike Kittelson 2006-07 A 4 4x400-meter relay
John Lapinski 2004-05 A 7 4x200-meter relay
Jonathon Laxner 2008-09 1A 9 4x400-meter relay
Ryan Lynch 2005-06 A 9 4x400-meter relay
  2006-07 A 4 4x400-meter relay
  2007-08 A 1 4x400-meter relay
Andrew McCarey 2010-11 1A 7 4x800-meter relay
Austin McCarey 2012-13 1A 2 4x800-meter relay
  2013-14 1A 3 4x800-meter relay
  2014-15 1A 3 800-meter run
Matt McMullen 2011-12 1A 8 pole vault
Dane Mossholder 2001-02 A 4 4x200-meter relay
James Oleson 2002-03 A 4 4x100-meter relay
      7 4x200-meter relay
  2003-04 A 5 200-meter dash
      6 400-meter dash
Devon Pace 2008-09 1A 9 4x400-meter relay
George Piper 1915-16 B 2 hammer throw
      1 discus throw
T.J. Pitcock 2011-12 1A 9 4x800-meter relay
  2012-13 1A 2 4x800-meter relay
  2013-14 1A 3 4x800-meter relay
      9 800-meter run
Jason Reynolds 1995-96 A 2 4x400-meter relay
      8 200-meter dash
      2 400-meter dash
  1996-97 A 3 400-meter dash
Chase Sarver 2013-14 1A 3 4x800-meter relay
  2015-16 1A 5 4x800-meter relay
      7 800-meter run
  2016-17 2A 6 4x800-meter relay
Ross Sealby 2013-14 1A 5 shot put
  2014-15 1A 9 shot put
Brad Shamblin 2004-05 A 7 4x200-meter relay
Dan Stanley 2000-01 A 7 4x200-meter relay
      7 200-meter dash
  2001-02 A 6 4x100-meter relay
      2 100-meter dash
      4 200-meter dash
      4 4x200-meter relay
  2002-03 A 7 100-meter dash
      4 200-meter dash
      7 4x200-meter relay
      4 4x100-meter relay
Tony Thomas 2004-05 A 7 4x200-meter relay
Ben Vavra 2005-06 A 9 4x400-meter relay
  2006-07 A 4 4x400-meter relay
  2007-08 A 1 4x400-meter relay
      3 4x800-meter relay
      9 400-meter dash
Nick Wagner 2013-14 1A 3 4x800-meter relay
Joel Walden 2010-11 1A 7 4x800-meter relay
Christian Wilmarth 2002-03 A 4 4x100-meter relay
      7 4x200-meter relay
Dallas Wrasse 2000-01 A 7 4x200-meter relay
Mike Zumdahl 1995-96 A 2 4x400-meter relay