Boys Track & Field Medalists

* Last updated at 7:36 pm on Sunday, September 17, 2017

Print this page

Sadorus

Name Year Class Place Event
Virgil Rawlings 1926-27   1 50-yard dash
  1927-28   5 220-yard low hurdles
      2 50-yard dash

Salem

Name Year Class Place Event
Noah Cosby 1998-99 AA 7 pole vault
  1999-00 AA 3 pole vault
Quentin Garrison 2008-09 2A 9 high jump
  2009-10 2A 3 high jump
Nick Helm 2014-15 2A 7 discus throw
Justin Helpingstine 2006-07 AA 3 800-meter run
Corey Hopkins 2004-05 AA 3 long jump
  2005-06 AA 6 triple jump
Tyler Jourdan 2010-11 2A 9 pole vault
  2012-13 2A 2 pole vault
  2013-14 2A 1 pole vault
Louis Middleton 1924-25 B 5 1-mile run
  1926-27   4 1-mile run
Mike Minton 1996-97 AA 5 shot put
      3 discus throw
  1997-98 AA 1 discus throw
      1 shot put
  1998-99 AA 1 shot put
      1 discus throw
Nathan Purcell 1998-99 AA 5 1600-meter run
Grant Reed 2005-06 AA 8 300-meter intermediate hurdles
      8 110-meter high hurdles
Ross Smith 1904-05   2 hammer throw
Brenner Webster 2014-15 2A 6 1600-meter run

San Jose

Name Year Class Place Event
Meyers 1924-25 B 1 440-yard dash
Jim Yontz 1932-33   2 1-mile run

Sandoval

Name Year Class Place Event
Jack Hagedorn 1936-37   5 long jump

Sandwich

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 2014-15 2A 9 4x400-meter relay
Victor Beltran 2002-03 A 6 pole vault
Dan Christensen 2001-02 A 1 pole vault
Aaron Cook 1992-93 A 8 3200-meter run
Marty Gebhardt 1986-87 A 8 discus throw
Josh Hartman 2002-03 A 5 pole vault
  2003-04 A 4 pole vault
Sam Hill 2010-11 2A 8 pole vault
Marc Lidinsky 2014-15 2A 9 4x400-meter relay
Eric Littlejohn 2014-15 2A 9 4x400-meter relay
Jim Martin 1989-90 A 5t high jump
Scott McAllister 1975-76 A 5 2-mile run
L. Morey 1928-29   2t pole vault
Ryan Njegovan 2011-12 2A 6 discus throw
  2012-13 2A 1 discus throw
Adam Pennington 2002-03 A 7 400-meter dash
  2003-04 A 4 200-meter dash
      7 100-meter dash
      2 400-meter dash
Bruce Phillips 1994-95 A 7 800-meter run
Evan Piron 2014-15 2A 9 4x400-meter relay
Kody Randa 2014-15 2A 9 4x400-meter relay
Joel Ross 1999-00 A 2 pole vault
Joe Shook 1994-95 A 8 triple jump
  1995-96 A 7 triple jump
Mike Terry 1981-82 A 6 110-meter high hurdles
Damien Walsh 1994-95 A 4 3200-meter run
Jay Weiseman 1991-92 A 2 800-meter run
Joe Worley 2010-11 2A 3 high jump

Saunemin

Name Year Class Place Event
Mike Billington 1975-76 A 3 long jump
  1977-78 A 5 120-yard high hurdles
      4 long jump
      7 330-yard low hurdles
      5 triple jump
Byrnes 1923-24 B 3 1-mile run
Carson 1928-29   4 long jump
Coss 1921-22 B 4 long jump
  1922-23 B 4 120-yard high hurdles
Mitchell 1920-21 B 3h 440-yard dash
Jeff Schade 1983-84 A 5 300-meter low hurdles
      8 long jump
  1984-85 A 2 300-meter low hurdles

Savanna

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 1983-84 A 8 4x200-meter relay
Ron Arb 1983-84 A 6t high jump
  1984-85 A 3 high jump
Dave Bullock 1981-82 A 8 400-meter dash
Lyle Hutton 1929-30   4 1-mile run
Craig Newcomb 1983-84 A 6 110-meter high hurdles
George Pulford 1896-97   1 880-yard walk
LeRoy Young 1984-85 A 5 long jump
      3 400-meter dash
      4 200-meter dash
      5 100-meter dash
Kevin Zeeryp 1982-83 A 7 discus throw

Saybrook (S.-Arrowsmith)

Name Year Class Place Event
J.C. Zimmerman 1978-79 A 8 100-yard dash

Schaumburg (H.S.)

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 1987-88 AA 1 4x800-meter relay
  1997-98 AA 1 4x800-meter relay
  2012-13 3A 9 4x200-meter relay
  2013-14 3A 1 4x200-meter relay
  2014-15 3A 6 4x100-meter relay
Devin Anderson 2002-03 AA 9 1600-meter run
Andy Bredfield 1986-87 AA 8 3200-meter run
Bob Bryant 1979-80 AA 5 300-meter low hurdles
      1 110-meter high hurdles
John Cerasani 1993-94 AA 4 shot put
  1994-95 AA 4 shot put
Tom Ciupka 2013-14 3A 1 4x200-meter relay
Matt Czarny 2003-04 AA 8 800-meter run
Jan Dimaano 2012-13 3A 9 4x200-meter relay
Bob Dunphey 1980-81 AA 3 3200-meter run
Danny Galovich 2014-15 3A 6 4x100-meter relay
Marcus Green 1985-86 AA 7 triple jump
Dionte Hackler 2009-10 3A 7 400-meter dash
Kevin Hedenberg 1987-88 AA 1 4x800-meter relay
  1988-89 AA 1 1600-meter run
Rick Hornstrom 1987-88 AA 1 4x800-meter relay
Jeff Kaldahl 1994-95 AA 2 3200-meter run
Eddie Kelly 2013-14 3A 8 triple jump
Graig Kocher 1997-98 AA 1 4x800-meter relay
John Kopecky 1997-98 AA 1 4x800-meter relay
      3 1600-meter run
Will Lazicki 1997-98 AA 1 4x800-meter relay
Brian Lesiewicz 2003-04 AA 8 3200-meter run
Scott Lilley 1988-89 AA 5 3200-meter run
  1989-90 AA 1 3200-meter run
Jake Lindley 1995-96 AA 7 400-meter dash
Bruce Mahlig 1973-74   4 pole vault
  1974-75 AA 2 pole vault
Jarman Mcmillon 2012-13 3A 9 4x200-meter relay
  2013-14 3A 1 4x200-meter relay
  2014-15 3A 6 4x100-meter relay
Rick Miller 1989-90 AA 1 1600-meter run
Ron Miller 1989-90 AA 3 1600-meter run
Gus Mokakos 1997-98 AA 1 4x800-meter relay
Kevin Peterson 1987-88 AA 1 4x800-meter relay
Juwaan Richard 2012-13 3A 9 4x200-meter relay
Pat Rizzo 2000-01 AA 6 3200-meter run
Dave Rzeszutko 1987-88 AA 1 4x800-meter relay
Stacey Smith 2012-13 3A 9 4x200-meter relay
  2013-14 3A 1 4x200-meter relay
      9 long jump
Mike Spain 2006-07 AA 9 3200-meter run
Jeff Suhy 1981-82 AA 7 1600-meter run
  1982-83 AA 8 3200-meter run
Shandall Thomas 2013-14 3A 1 4x200-meter relay
      4 100-meter dash
      7 200-meter dash
  2014-15 3A 6 4x100-meter relay
      3 100-meter dash
      8 200-meter dash
Jack Wagner 2014-15 3A 6 4x100-meter relay
Robert Wohlhart 1980-81 AA 7 shot put
Solomon Woods 1991-92 AA 8 1600-meter run
Jeff Zoellick 2003-04 AA 5 pole vault

Sciota (Northwestern)

Name Year Class Place Event
Wade McKeown 1977-78 A 6 pole vault
Trent Morrell 1987-88 A 4 800-meter run
Brian Sundberg 1988-89 A 7 400-meter dash
Clint Wisslead 1999-00 A 5 high jump

Sciota (West Prairie)

Name Year Class Place Event
Cody Wisslead 2005-06 A 3 long jump
      1 300-meter intermediate hurdles
      3 200-meter dash
  2006-07 A 3 long jump
      1 300-meter intermediate hurdles
Cody Wissled 2004-05 A 5 long jump
      2 300-meter intermediate hurdles

Seaton

Name Year Class Place Event
F. Carlson 1927-28   3h 880-yard run
  1928-29   5h 880-yard run

Seneca

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 1988-89 A 5 4x800-meter relay
  1989-90 A 1 4x800-meter relay
      8 4x400-meter relay
  2016-17 1A 7 4x800-meter relay
Mark Aubry 1989-90 A 1 4x800-meter relay
  1990-91 A 8 high jump
Gerry Baker 1984-85 A 7 shot put
Sean Baker 2016-17 1A 7 4x800-meter relay
Shane Cameron 2016-17 1A 7 4x800-meter relay
Mike Coleman 1993-94 A 8 400-meter dash
Tyler Draine 2016-17 1A 6 pole vault
Jason Eltrevoog 1989-90 A 1 4x800-meter relay
Mikel Ferri 1990-91 A 8 3200-meter run
Terry Higgins 1984-85 A 5 200-meter dash
Joe Juricic 2005-06 A 8 pole vault
  2006-07 A 3 pole vault
Jeff Justice 1997-98 A 3 pole vault
Ben Krause 2016-17 1A 7 4x800-meter relay
Tommy Lovett 2013-14 1A 1 110-meter high hurdles
Jason Majistro 1991-92 A 6t pole vault
Ross McCormick 2014-15 1A 2 1600-meter run
      8 3200-meter run
  2015-16 1A 5 800-meter run
      7 1600-meter run
Donny Mengarelli 2000-01 A 4 discus throw
Brad Mitchell 1987-88 A 6 3200-meter run
      8 1600-meter run
Ben Paulsen 2006-07 A 8 triple jump
Brad Peterson 1989-90 A 1 4x800-meter relay
Greg Punke 1989-90 A 7 1600-meter run
Chuck Shockey 1975-76 A 4 high jump
Drake Stuedemann 2008-09 1A 8 300-meter intermediate hurdles
Jason Vertin 1989-90 A 5 400-meter dash
      1 4x800-meter relay
  1990-91 A 7 800-meter run
F. Wehling 1931-32   2 long jump
Jacob Weinreich 2015-16 1A 9 pole vault
Cole Westmoreland 2016-17 1A 7 4x800-meter relay

Sesser

Name Year Class Place Event
Lochiner 1930-31   4 javelin throw
  1931-32   1 javelin throw

Sesser (S.-Valier)

Name Year Class Place Event
Tyler Baxter 2013-14 1A 9 long jump
Dane Eubanks 2009-10 1A 7 300-meter intermediate hurdles
      3 110-meter high hurdles
Nic Hays 1996-97 A 8 high jump
Dustin Kemp 2015-16 1A 6 110-meter high hurdles
Jason Langhauser 2004-05 A 3 200-meter dash
      4 100-meter dash
Myles Tinsley 2009-10 1A 3 triple jump
      9 high jump
      7 long jump
Ty Vandekerhove 2005-06 A 4 high jump
Wesley Wilt 1986-87 A 7 high jump
  1987-88 A 7 high jump
      3 triple jump
  1988-89 A 5 high jump
      1 long jump

Shabbona

Name Year Class Place Event
Joel Espe 1966-67   6 2-mile run
Derek Jeske 1985-86 A 8 long jump
  1986-87 A 5 long jump
Scott Krahenbuhl 1967-68   6 long jump

Shabbona (Indian Creek)

Name Year Class Place Event
Alex Bremner 2010-11 1A 8 1600-meter run
Jake Gullstrand 2011-12 1A 7 400-meter dash
Randall MaKarrall 2007-08 A 2 high jump
Brandon Merchant 1993-94 A 5 long jump
  1994-95 A 2 long jump
      7 400-meter dash

Shannon

Name Year Class Place Event
Lloyd Hinders 1925-26   3t pole vault

Shelbyville

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 1983-84 A 5 4x800-meter relay
  1985-86 A 3 4x800-meter relay
  1989-90 A 2 4x400-meter relay
  1990-91 A 2 4x400-meter relay
  2001-02 A 3 4x800-meter relay
  2009-10 1A 2 4x400-meter relay
  2011-12 1A 8 4x800-meter relay
  2012-13 1A 3 4x800-meter relay
  2013-14 1A 4 4x800-meter relay
  2014-15 1A 7 4x100-meter relay
      3 4x800-meter relay
  2015-16 1A 2 4x800-meter relay
      5 4x400-meter relay
Beem 1923-24 B 5h 880-yard run
Josh Bernson 2015-16 1A 2 4x800-meter relay
Cody Boarman 2009-10 1A 2 4x400-meter relay
      2 400-meter dash
Eric Bowyer 1989-90 A 5t high jump
Boyd 1915-16 B 4 discus throw
Bo Buhrmester 2009-10 1A 2 4x400-meter relay
Matt Cloe 1987-88 A 5 shot put
Downs 1935-36   3t 440-yard dash
Myles Foor 2011-12 1A 8 4x800-meter relay
  2012-13 1A 3 4x800-meter relay
Brice Griesemer 2011-12 1A 9 shot put
Zac Hankins 2001-02 A 3 4x800-meter relay
Luke Hatfield 2011-12 1A 9 pole vault
Tyler Hendryx 2014-15 1A 7 4x100-meter relay
Preston Henze 2013-14 1A 4 4x800-meter relay
  2014-15 1A 3 4x800-meter relay
  2015-16 1A 2 4x800-meter relay
      5 4x400-meter relay
Jason Hubbartt 2001-02 A 3 4x800-meter relay
Kris Koehler 1990-91 A 1 pole vault
Lucas Kramer 2001-02 A 3 4x800-meter relay
Cody Langan 2010-11 1A 5 110-meter high hurdles
Drennian Martin 2011-12 1A 8 4x800-meter relay
  2012-13 1A 3 4x800-meter relay
  2013-14 1A 4 4x800-meter relay
Alex Matlock 2011-12 1A 8 4x800-meter relay
Jim Maton 1983-84 A 1 800-meter run
Phil Maton 1982-83 A 3 800-meter run
Eli Miller 2012-13 1A 9 100-meter dash
Tyler Pasley 2013-14 1A 4 4x800-meter relay
  2015-16 1A 2 4x800-meter relay
  2016-17 1A 4 3200-meter run
      8 1600-meter run
Pate 1915-16 B 2 pole vault
Brett Peifer 2014-15 1A 7 4x100-meter relay
Devin Peterson 2014-15 1A 7 4x100-meter relay
Cory Powers 2011-12 1A 8 4x800-meter relay
  2012-13 1A 3 4x800-meter relay
Levi Pruemer 2009-10 1A 2 4x400-meter relay
Turner Pullen 2015-16 1A 5 4x400-meter relay
Mike Shaffer 1984-85 A 5 1600-meter run
  1985-86 A 2 1600-meter run
Adam Shoaff 2001-02 A 3 4x800-meter relay
Grant Sims 2014-15 1A 7 4x100-meter relay
Jeremy Skinner 1987-88 A 6 1600-meter run
  1988-89 A 2 800-meter run
      6 1600-meter run
  1989-90 A 1 800-meter run
Marcus Skinner 2014-15 1A 7 3200-meter run
  2015-16 1A 2 4x800-meter relay
Brandon Skowronski 2009-10 1A 2 4x400-meter relay
      7 400-meter dash
  2010-11 1A 5 400-meter dash
Ryan Skowronski 2014-15 1A 8 800-meter run
      3 4x800-meter relay
  2015-16 1A 5 4x400-meter relay
Austin Smith 2008-09 1A 6 high jump
Jordan Smith 2014-15 1A 8 long jump
  2015-16 1A 5 4x400-meter relay
      6 long jump
Irvin Tubb 1934-35   2 1-mile run
  1935-36   1 1-mile run
  1936-37   4 1-mile run
J. Tubb 1930-31   4 1-mile run
  1931-32   3 1-mile run
Trey Wade 2014-15 1A 3 4x800-meter relay
Kenton Wilson 2012-13 1A 3 4x800-meter relay
  2013-14 1A 4 4x800-meter relay
  2014-15 1A 3 4x800-meter relay
Wortman 1920-21 B 4 1-mile run
  1921-22 B 1 1-mile run
  1922-23 B 5 1-mile run
Ryan Zumbahlen 1990-91 A 6 300-meter intermediate hurdles

Sheldon

Name Year Class Place Event
Charles Darrough 1953-54   5 100-yard dash

Sherrard

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 1979-80 A 6 4x800-meter relay
  1980-81 A 5 4x400-meter relay
      3 4x800-meter relay
  1986-87 A 2 4x400-meter relay
  1989-90 A 3 4x200-meter relay
      5 4x100-meter relay
      1 4x400-meter relay
  2003-04 A 7 4x800-meter relay
  2010-11 1A 9 4x400-meter relay
Chad Bell 2003-04 A 7 4x800-meter relay
Rob Bowers 1984-85 A 5 110-meter high hurdles
Andy Crippen 1986-87 A 4 pole vault
  1987-88 A 1 pole vault
Doug Duty 1977-78 A 2 discus throw
  1978-79 A 3 discus throw
      8 shot put
  1979-80 A 3 discus throw
      5 shot put
Josh Fisher 2010-11 1A 9 4x400-meter relay
Nick Fisher 2003-04 A 7 4x800-meter relay
Steve Gilland 1985-86 A 6 shot put
Mike Harris 1989-90 A 1 4x400-meter relay
Mitch Heiar 2009-10 1A 6 800-meter run
Dan Hohl 1975-76 A 6 discus throw
Alex Johnson 2003-04 A 7 4x800-meter relay
Dan Kelleher 1983-84 A 1 pole vault
Jake Kissner 2010-11 1A 9 4x400-meter relay
Eric Lawson 1989-90 A 1 4x400-meter relay
Kody Lieving 2010-11 1A 9 4x400-meter relay
Rob Schultz 1987-88 A 1 discus throw
Will Sindelar 2010-11 1A 9 4x400-meter relay
Mike St. Clair 1980-81 A 8 400-meter dash
Dan Steele 1986-87 A 3 110-meter high hurdles
      2 300-meter low hurdles
Darrin Steele 1986-87 A 5 300-meter low hurdles
Adam Tisue 2003-04 A 7 4x800-meter relay
Matt Viernow 1989-90 A 1 4x400-meter relay
David Williams 1989-90 A 1 4x400-meter relay
  1990-91 A 4 110-meter high hurdles
Josh Wilson 2006-07 A 6 800-meter run

Sibley

Name Year Class Place Event
C. Rohrer 1928-29   1 discus throw

Sidell (Jamaica)

Name Year Class Place Event
Carlos Johnson 1978-79 A 5 triple jump
  1979-80 A 3 triple jump
  1980-81 A 2 400-meter dash
      4 triple jump
      2 200-meter dash
      6 100-meter dash
Chris Talbott 1989-90 A 4 200-meter dash
Mike Woodard 1974-75 A 6 high jump

Skokie (Niles East)

Name Year Class Place Event
Neil Chertack 1963-64   6 pole vault
Rich Gershenson 1965-66   6 pole vault

Skokie (Niles North)

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 1968-69   3 880-yard relay
  1969-70   4 1-mile relay
  2007-08 AA 7 4x100-meter relay
  2008-09 3A 7 4x100-meter relay
  2011-12 3A 2 4x800-meter relay
  2015-16 3A 8 4x200-meter relay
Dino Anagbogu 2007-08 AA 7 4x100-meter relay
Richard Azunna 2015-16 3A 8 4x200-meter relay
      9 110-meter high hurdles
Gregory Baluk 1996-97 AA 3 800-meter run
Martin Barr 2015-16 3A 4 3200-meter run
Micah Beller 2011-12 3A 2 4x800-meter relay
  2012-13 3A 8 1600-meter run
Robert Breit 1997-98 AA 2 1600-meter run
Devonier Casey 2009-10 3A 2 400-meter dash
  2010-11 3A 4 400-meter dash
Dan Chalus 2009-10 3A 6 pole vault
Israel Cornelio 2008-09 3A 7 1600-meter run
Craig Dawkins 2015-16 3A 8 4x200-meter relay
Ron Eichaker 1973-74   3 discus throw
Zheng Fang 2010-11 3A 8 110-meter high hurdles
Eric Fliszar 1986-87 AA 3t pole vault
Chris Flores 2007-08 AA 7 4x100-meter relay
Will Kennedy 2008-09 3A 7 4x100-meter relay
William Kuhnle 1965-66   4 1-mile run
  1966-67   5 1-mile run
Nelson Mafany 2015-16 3A 8 4x200-meter relay
Ponda Mafany 2006-07 AA 4 300-meter intermediate hurdles
Kevin Mayfield 2001-02 AA 6 1600-meter run
Adam Mormolstein 2001-02 AA 4 800-meter run
Vadim Nemad 1989-90 AA 5 3200-meter run
  1990-91 AA 5 1600-meter run
      3 3200-meter run
Leandro Oaing 2015-16 3A 6 110-meter high hurdles
Orville Poyser 2007-08 AA 7 4x100-meter relay
Carlitos Rangel 2011-12 3A 2 4x800-meter relay
Steve Rose 1969-70   4 120-yard high hurdles
      4 180-yard low hurdles
Luis Ruiz 2008-09 3A 7 4x100-meter relay
Aron Sebhat 2011-12 3A 2 4x800-meter relay
Dwight Smith 1988-89 AA 8 triple jump
Rendell Smith 2007-08 AA 7 long jump
      3 triple jump
  2008-09 3A 7 4x100-meter relay
      4 triple jump
      5 long jump
Terry Turner 2007-08 AA 7 4x100-meter relay
  2008-09 3A 7 4x100-meter relay
Tim Vazquez 2011-12 3A 2 4x800-meter relay
Barrington Wade 2015-16 3A 8 4x200-meter relay
Kelly Williams 2008-09 3A 8 110-meter high hurdles
Steve Willis 1968-69   4 pole vault
Martell Wilson 2006-07 AA 9 high jump

Skokie (Niles West)

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 2001-02 AA 9 4x400-meter relay
  2009-10 3A 1 4x100-meter relay
      1 4x200-meter relay
  2010-11 3A 8 4x200-meter relay
      2 4x100-meter relay
  2011-12 3A 7 4x800-meter relay
Terrance Bramlett 2011-12 3A 6 shot put
Yandiel Cardenas 2011-12 3A 7 4x800-meter relay
Nathan Diaz 2003-04 AA 9 high jump
Alex Filin 2001-02 AA 9 4x400-meter relay
Paul Gans 1967-68   2 220-yard dash
Dennis Gargovic 2012-13 3A 6 shot put
Blake Helton 2011-12 3A 7 4x800-meter relay
Matt Henry 2012-13 3A 8 300-meter intermediate hurdles
Jeremiah Jordan 2010-11 3A 8 4x200-meter relay
Lavelle Jordan 2010-11 3A 8 4x200-meter relay
      6 100-meter dash
      2 4x100-meter relay
Levelle Jordan 2009-10 3A 1 4x200-meter relay
      1 4x100-meter relay
Marc Julien 2011-12 3A 7 4x800-meter relay
Craig Kaneshiro 2001-02 AA 9 4x400-meter relay
  2002-03 AA 6 300-meter intermediate hurdles
Nick Kapsalis 2001-02 AA 9 4x400-meter relay
Seve Loubriel 2009-10 3A 1 4x100-meter relay
  2010-11 3A 2 4x100-meter relay
      8 4x200-meter relay
Brandon Matlow 2009-10 3A 1 4x200-meter relay
Rashard Mendenhall 2002-03 AA 7 100-meter dash
Robert Metellus 2004-05 AA 8 triple jump
Gabe Nash 2009-10 3A 1 4x200-meter relay
      1 4x100-meter relay
Santiago Ochoa 2009-10 3A 1 4x100-meter relay
      1 4x200-meter relay
      5 100-meter dash
  2010-11 3A 8 4x200-meter relay
      2 4x100-meter relay
Neal Omar 2011-12 3A 7 4x800-meter relay
      7 800-meter run
Jorge Perez 2002-03 AA 5 110-meter high hurdles
  2003-04 AA 8 100-meter dash
      2 110-meter high hurdles
      2 300-meter intermediate hurdles
Steve Rosenblum 1980-81 AA 6 3200-meter run
Charles Williams 2001-02 AA 9 4x400-meter relay
Chris Wright 2008-09 3A 2 100-meter dash
      5 200-meter dash
Mike Wright 2010-11 3A 2 4x100-meter relay

Skokie (Niles)

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 1945-46   5 880-yard relay
  1946-47   4 880-yard relay
  1960-61   3 880-yard relay
Bruce Debes 1954-55   3 880-yard run
Robert Farr 1946-47   5 440-yard dash
H. Johnston 1942-43   5 1-mile run
John Ravencroft 1954-55   2 440-yard dash

South Beloit

Name Year Class Place Event
Glenn Buggs 1978-79 A 3 100-yard dash
Dave King 1984-85 A 4 long jump
Willie Long 1976-77 A 5 long jump
Dan Smith 1953-54   5 long jump
  1954-55   1 long jump

South Elgin

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 2015-16 3A 3 4x100-meter relay
Jeff Broger 2011-12 3A 9 400-meter dash
Larnell Brown 2015-16 3A 7 triple jump
Desmond Lockett 2015-16 3A 3 4x100-meter relay
Kyle Mastrangeli 2015-16 3A 3 4x100-meter relay
Jaurice Thomas 2015-16 3A 3 4x100-meter relay
      3 200-meter dash
Dominique Woods 2015-16 3A 3 4x100-meter relay

South Holland (Seton Academy)

Name Year Class Place Event
Sean Martin 2008-09 1A 3 long jump

South Holland (Thornwood)

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 1973-74   6 440-yard relay
  1975-76 AA 6 2-mile relay
  1978-79 AA 4 1-mile relay
  1979-80 AA 3 4x400-meter relay
  1980-81 AA 2 4x400-meter relay
  1982-83 AA 4 4x200-meter relay
      6 4x400-meter relay
  1984-85 AA 5 4x400-meter relay
  1986-87 AA 2 4x100-meter relay
      2 4x200-meter relay
  1987-88 AA 4 4x200-meter relay
  1988-89 AA 6 4x400-meter relay
  1991-92 AA 3 4x400-meter relay
  1992-93 AA 1 4x400-meter relay
      4 4x100-meter relay
      7 4x200-meter relay
  1993-94 AA 1 4x400-meter relay
  1994-95 AA 1 4x200-meter relay
      1 4x400-meter relay
  1997-98 AA 8 4x200-meter relay
  1998-99 AA 1 4x200-meter relay
      3 4x100-meter relay
  1999-00 AA 3 4x400-meter relay
      2 4x100-meter relay
  2000-01 AA 1 4x200-meter relay
      1 4x100-meter relay
      2 4x400-meter relay
  2001-02 AA 1 4x400-meter relay
      1 4x200-meter relay
      1 4x100-meter relay
  2002-03 AA 1 4x100-meter relay
      5 4x200-meter relay
  2003-04 AA 5 4x100-meter relay
      2 4x200-meter relay
  2005-06 AA 6 4x200-meter relay
      7 4x100-meter relay
  2006-07 AA 4 4x100-meter relay
      8 4x200-meter relay
      6 4x400-meter relay
  2007-08 AA 6 4x100-meter relay
      3 4x200-meter relay
  2008-09 3A 7 4x400-meter relay
  2010-11 3A 3 4x400-meter relay
  2011-12 3A 5 4x200-meter relay
Kenneth Allen 2010-11 3A 3 4x400-meter relay
  2011-12 3A 2 400-meter dash
      5 4x200-meter relay
Derral Anderson 1994-95 AA 1 4x400-meter relay
      1 4x200-meter relay
Dion Ballentine 1999-00 AA 3 4x400-meter relay
      2 4x100-meter relay
  2000-01 AA 1 4x100-meter relay
      2 400-meter dash
      2 4x400-meter relay
  2001-02 AA 2 200-meter dash
      1 400-meter dash
      4 100-meter dash
      1 4x100-meter relay
Evan Baskerville 1997-98 AA 8 4x200-meter relay
  1998-99 AA 3 100-meter dash
      3 4x100-meter relay
      1 4x200-meter relay
  1999-00 AA 2 4x100-meter relay
      3 100-meter dash
Ryan Blackmon 2007-08 AA 3 4x200-meter relay
  2008-09 3A 7 4x400-meter relay
Donte Briggs 2012-13 3A 8 long jump
Eric Briggs 2009-10 3A 7 pole vault
Leo Brown 2005-06 AA 6 4x200-meter relay
Andre' Butler 2002-03 AA 5 4x200-meter relay
Darrell Campbell 1998-99 AA 4 discus throw
Duane Chappell 1997-98 AA 8 4x200-meter relay
Joshua Chatman 2001-02 AA 1 4x200-meter relay
      1 4x400-meter relay
Stephon Coburn 2007-08 AA 6 4x100-meter relay
Antoine Cooney 1996-97 AA 6 high jump
  1997-98 AA 3 high jump
  1998-99 AA 3 high jump
Kunle Daramola 2006-07 AA 6 4x400-meter relay
Floyd Davis 2002-03 AA 5 4x200-meter relay
      1 4x100-meter relay
  2003-04 AA 5 4x100-meter relay
      2 4x200-meter relay
Roger Driver 1999-00 AA 3 4x400-meter relay
      2 4x100-meter relay
  2000-01 AA 2 4x400-meter relay
      1 4x200-meter relay
Steve Ferguson 1980-81 AA 3 400-meter dash
Daniel Fleming 2006-07 AA 8 4x200-meter relay
      4 4x100-meter relay
      6 4x400-meter relay
Josh Gist 2005-06 AA 6 4x200-meter relay
      7 4x100-meter relay
      4 110-meter high hurdles
  2006-07 AA 4 4x100-meter relay
      3 110-meter high hurdles
      8 4x200-meter relay
      6 4x400-meter relay
Devin Grubbs 2000-01 AA 1 4x200-meter relay
      2 4x400-meter relay
Steaphon Harris 2008-09 3A 7 4x400-meter relay
London Hawk 2009-10 3A 5 800-meter run
  2010-11 3A 3 4x400-meter relay
      1 400-meter dash
      8 800-meter run
Donald Hawkins 1994-95 AA 1 4x400-meter relay
Ronell Hawkins 1990-91 AA 8 400-meter dash
Donald Holmes 1993-94 AA 6 shot put
Carlton Hondras 1999-00 AA 3 4x400-meter relay
Keith Hopkins 2002-03 AA 2 300-meter intermediate hurdles
      1 110-meter high hurdles
  2003-04 AA 7 300-meter intermediate hurdles
      3 110-meter high hurdles
Kris Horton 1998-99 AA 3 4x100-meter relay
      1 4x200-meter relay
  2000-01 AA 1 4x200-meter relay
      1 4x100-meter relay
Graig Howard 1975-76 AA 8 440-yard dash
Ja'Lance Hunt 1994-95 AA 1 4x200-meter relay
Nnamdi Ibekwe 1998-99 AA 1 4x200-meter relay
      3 4x100-meter relay
  1999-00 AA 2 4x100-meter relay
Willie Jackson 1978-79 AA 5 440-yard dash
  1979-80 AA 3 400-meter dash
Dwight Johnson 2011-12 3A 5 4x200-meter relay
James Johnson 1997-98 AA 8 4x200-meter relay
Jeremy Johnson 2001-02 AA 1 4x400-meter relay
      1 4x200-meter relay
      1 4x100-meter relay
  2002-03 AA 1 200-meter dash
      1 400-meter dash
      1 4x100-meter relay
  2003-04 AA 3 100-meter dash
      5 200-meter dash
      2 400-meter dash
      5 4x100-meter relay
Clayton Jones 2003-04 AA 5 4x100-meter relay
      2 4x200-meter relay
Eric Jones 2007-08 AA 6 4x100-meter relay
      3 4x200-meter relay
  2008-09 3A 7 4x400-meter relay
Jason Jones 2003-04 AA 2 4x200-meter relay
Phillip Jones 2005-06 AA 7 4x100-meter relay
  2006-07 AA 8 4x200-meter relay
      4 4x100-meter relay
Warren Jones 1992-93 AA 1 4x400-meter relay
Karlos Kemp 2003-04 AA 2 4x200-meter relay
      4 110-meter high hurdles
Marcus Lesley 2000-01 AA 1 4x100-meter relay
  2001-02 AA 1 4x100-meter relay
      3 110-meter high hurdles
      4 300-meter intermediate hurdles
Matthew Lewis 1997-98 AA 8 long jump
Warren Lowe 2005-06 AA 7 4x100-meter relay
      6 4x200-meter relay
Jonathan Majors 2005-06 AA 6 4x200-meter relay
      7 4x100-meter relay
      5 long jump
  2007-08 AA 3 4x200-meter relay
      6 4x100-meter relay
      4 100-meter dash
Leslie Majors 2001-02 AA 3 long jump
  2002-03 AA 1 4x100-meter relay
      5 4x200-meter relay
      1 long jump
Cory McNeal 2006-07 AA 6 4x400-meter relay
Ron Mitchell 2000-01 AA 1 4x100-meter relay
      1 100-meter dash
      1 200-meter dash
Djari Nelson 2006-07 AA 4 4x100-meter relay
      8 4x200-meter relay
Andre Noel 1992-93 AA 1 4x400-meter relay
      3 400-meter dash
  1993-94 AA 4 400-meter dash
      1 4x400-meter relay
Aaron Norris 1993-94 AA 1 4x400-meter relay
Mustapha Olaoye 2010-11 3A 3 4x400-meter relay
Darien Orr 2007-08 AA 6 4x100-meter relay
      3 4x200-meter relay
Thomas Orr 2004-05 AA 8 long jump
Abraham Oshipitan 2010-11 3A 3 4x400-meter relay
  2011-12 3A 5 4x200-meter relay
Wilson Pierce 1987-88 AA 4 100-meter dash
      2 200-meter dash
Sean Riggs 1994-95 AA 1 4x200-meter relay
      1 4x400-meter relay
Byron Ruff 1997-98 AA 8 4x200-meter relay
  1998-99 AA 3 4x100-meter relay
      2 100-meter dash
      4 200-meter dash
      1 4x200-meter relay
Levar Sanders 1994-95 AA 1 4x200-meter relay
Toris Shakoor 1993-94 AA 1 4x400-meter relay
Brandon Simmons 1999-00 AA 3 4x400-meter relay
Stephen Taylor 2000-01 AA 1 4x200-meter relay
      2 4x400-meter relay
  2001-02 AA 1 4x200-meter relay
      1 4x400-meter relay
  2002-03 AA 3 400-meter dash
      2 200-meter dash
      1 4x100-meter relay
Charles Thomas 2007-08 AA 8 long jump
DeAndre Tillman 2002-03 AA 5 4x200-meter relay
  2003-04 AA 5 4x100-meter relay
Reginald Torian 1991-92 AA 1 long jump
  1992-93 AA 1 300-meter intermediate hurdles
      1 110-meter high hurdles
      2 long jump
      1 triple jump
Gary Voss 1982-83 AA 6 discus throw
  1983-84 AA 2 discus throw
Rodney Washington 2008-09 3A 7 4x400-meter relay
Ahkeem Waterford 2001-02 AA 1 4x400-meter relay
      1 4x200-meter relay
      1 4x100-meter relay
Paul Wiechern 1983-84 AA 1 high jump
  1984-85 AA 3 high jump
Darryl Williams 1992-93 AA 1 4x400-meter relay
Ronnie Williams 1992-93 AA 1 4x400-meter relay
  1993-94 AA 1 4x400-meter relay
      5 400-meter dash
  1994-95 AA 3 400-meter dash
      1 4x400-meter relay
Tommy Wilson 2011-12 3A 5 4x200-meter relay

Sparland

Name Year Class Place Event
Anderson 1927-28   5t pole vault

Sparta

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 1976-77 A 2 440-yard relay
  1995-96 A 8 4x400-meter relay
  2000-01 A 8 4x200-meter relay
  2002-03 A 4 4x200-meter relay
      6 4x100-meter relay
      6 4x400-meter relay
      7 4x800-meter relay
  2003-04 A 2 4x800-meter relay
      3 4x100-meter relay
      6 4x400-meter relay
      1 4x200-meter relay
  2004-05 A 7 4x800-meter relay
  2005-06 A 1 4x200-meter relay
      3 4x800-meter relay
  2008-09 1A 8 4x400-meter relay
  2009-10 1A 7 4x100-meter relay
      7 4x200-meter relay
  2010-11 1A 8 4x800-meter relay
      8 4x200-meter relay
  2011-12 1A 4 4x800-meter relay
      7 4x100-meter relay
      5 4x200-meter relay
      8 4x400-meter relay
  2014-15 1A 6 4x800-meter relay
Patrick Adams 2003-04 A 2 4x800-meter relay
  2004-05 A 7 4x800-meter relay
  2005-06 A 3 4x800-meter relay
Melvin Anderson 2002-03 A 6 triple jump
      4 4x200-meter relay
      6 4x400-meter relay
Maurice Austin 2008-09 1A 8 4x400-meter relay
  2009-10 1A 7 4x200-meter relay
      7 4x100-meter relay
Sharvell Austin 2010-11 1A 8 4x200-meter relay
  2011-12 1A 5 4x200-meter relay
      7 4x100-meter relay
Jeff Baird 2004-05 A 7 4x800-meter relay
  2005-06 A 3 4x800-meter relay
Derrick Barnett 2011-12 1A 4 4x800-meter relay
Neil Birchler 1993-94 A 2 400-meter dash
  1994-95 A 5 100-meter dash
      3 200-meter dash
  1995-96 A 5 200-meter dash
      5 100-meter dash
      8 4x400-meter relay
Matt Blair 2002-03 A 7 4x800-meter relay
Serlene Boston 1937-38   4 220-yard dash
Vin Boston 1968-69   5 long jump
Micah Bradshaw 2014-15 1A 6 4x800-meter relay
Wesley Bradshaw 2010-11 1A 8 4x800-meter relay
  2011-12 1A 4 4x800-meter relay
Seth Buch 2009-10 1A 7 4x100-meter relay
      7 4x200-meter relay
  2010-11 1A 8 4x200-meter relay
Errick Cade 2003-04 A 5 400-meter dash
      2 4x800-meter relay
      6 4x400-meter relay
Jared Cernansky 2005-06 A 4 100-meter dash
      1 4x200-meter relay
Cox 1919-20 B 3 javelin throw
Jeff Dancy 2000-01 A 1 triple jump
      8 4x200-meter relay
Tim Dickerson 1976-77 A 5 220-yard dash
      5 100-yard dash
Ronnie Dunn 1995-96 A 8 4x400-meter relay
Jason Fajardo 1995-96 A 8 4x400-meter relay
Brett Garrett 1983-84 A 2 800-meter run
Dale Gleghorn 1956-57   2 180-yard low hurdles
Kyle Hagene 2014-15 1A 6 4x800-meter relay
Darren Hess 2000-01 A 8 4x200-meter relay
Jon Hill 2010-11 1A 4 1600-meter run
      8 4x800-meter relay
  2011-12 1A 4 4x800-meter relay
      7 1600-meter run
Dylan Huether 2014-15 1A 6 4x800-meter relay
John Junge 1995-96 A 8 4x400-meter relay
Mike Kershaw 1985-86 A 4 3200-meter run
Jon King 2000-01 A 8 4x200-meter relay
Cody Klein 2007-08 A 6 pole vault
  2008-09 1A 4 pole vault
  2009-10 1A 2 pole vault
Greg McBride 2002-03 A 7 4x800-meter relay
  2003-04 A 6 4x400-meter relay
      2 4x800-meter relay
  2004-05 A 7 4x800-meter relay
      9 800-meter run
  2005-06 A 3 800-meter run
      3 4x800-meter relay
Isaiah Michl 2011-12 1A 8 4x400-meter relay
      7 4x100-meter relay
      5 4x200-meter relay
Miller 1914-15 B 2 high jump
      3 shot put
  1915-16 B 3 shot put
      2t high jump
Trevor Morgan 2010-11 1A 8 4x800-meter relay
  2011-12 1A 4 4x800-meter relay
      8 4x400-meter relay
Preston Nance 2009-10 1A 8 high jump
      7 4x100-meter relay
Alyze Nesbitt 2014-15 1A 6 4x800-meter relay
Eric North 2002-03 A 7 4x800-meter relay
  2003-04 A 2 4x800-meter relay
Luke Nurnberger 2008-09 1A 8 4x400-meter relay
  2009-10 1A 7 4x200-meter relay
London Oliver 2008-09 1A 8 4x400-meter relay
  2009-10 1A 7 4x200-meter relay
      7 4x100-meter relay
  2010-11 1A 8 4x200-meter relay
Orlando Oliver 2011-12 1A 8 4x400-meter relay
      7 4x100-meter relay
      5 4x200-meter relay
David Peck 1974-75 A 5t pole vault
Lee Peck 2004-05 A 7 4x800-meter relay
  2005-06 A 3 4x800-meter relay
Alvin Penny 1976-77 A 8 pole vault
Wade Reeves 2009-10 1A 6 3200-meter run
  2010-11 1A 5 3200-meter run
Delance Rowell 2002-03 A 6 4x400-meter relay
      4 4x200-meter relay
      6 4x100-meter relay
Fredel Salarda 2005-06 A 9 110-meter high hurdles
      1 4x200-meter relay
      9 300-meter intermediate hurdles
Jarvis Smith 2002-03 A 4 4x200-meter relay
      6 4x100-meter relay
  2003-04 A 6 4x400-meter relay
      3 4x100-meter relay
      1 4x200-meter relay
      2 triple jump
  2004-05 A 2 long jump
      2 triple jump
Travis Stephens 2002-03 A 6 4x400-meter relay
      7 4x800-meter relay
Shane Stryker 1988-89 A 4 1600-meter run
Daniel Thomas 2000-01 A 8 4x200-meter relay
      7 100-meter dash
      9 200-meter dash
Derrick Tillman 2003-04 A 1 4x200-meter relay
      3 4x100-meter relay
DeAndre Truss 2002-03 A 6 4x100-meter relay
      4 4x200-meter relay
      7 200-meter dash
      2 100-meter dash
  2003-04 A 7 200-meter dash
      1 4x200-meter relay
      3 4x100-meter relay
Chris Ward 2002-03 A 6 4x100-meter relay
  2003-04 A 1 4x200-meter relay
      3 4x100-meter relay
  2005-06 A 1 4x200-meter relay
Michael Weber 2010-11 1A 8 4x800-meter relay
Mikey Weber 2011-12 1A 5 4x200-meter relay
      7 4x100-meter relay
      8 4x400-meter relay
Dartanus White 2008-09 1A 8 4x400-meter relay
Tim Wilkes 2003-04 A 6 4x400-meter relay
  2005-06 A 6 triple jump
      1 4x200-meter relay
Larry Williams 1999-00 A 3 high jump
  2000-01 A 6 triple jump
  2001-02 A 4 high jump
  2002-03 A 4 triple jump
James Wilson 2002-03 A 6 4x400-meter relay
C.J. Windes 2010-11 1A 8 4x200-meter relay
Andrew Zollner 2003-04 A 6 110-meter high hurdles
      1 pole vault

Spring Valley (Hall)

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 1976-77 A 3 1-mile relay
      7 440-yard relay
  1984-85 A 5 4x400-meter relay
  2010-11 1A 8 4x100-meter relay
Albert Baldonado 2014-15 1A 4 3200-meter run
Ron Brittain 1983-84 A 5 shot put
  1984-85 A 2 shot put
Carl Elwell 1982-83 A 6 discus throw
Jon Flaherty 2002-03 A 9 800-meter run
Joe Fox 2003-04 A 5 discus throw
Mike Fusinato 2003-04 A 6 high jump
D.J. Glynn 1997-98 A 3 high jump
      3 100-meter dash
      6 200-meter dash
  1998-99 A 1 100-meter dash
      1 200-meter dash
      1 400-meter dash
      1 high jump
Matt Hassler 2007-08 A 1 high jump
Rollie Himes 1973-74   3 high jump
  1974-75 A 2 high jump
Scott Janusick 2009-10 1A 3 3200-meter run
      8 1600-meter run
  2010-11 1A 4 3200-meter run
      7 1600-meter run
John Matthews 1976-77 A 6 440-yard dash
  1977-78 A 3 440-yard dash
      8 100-yard dash
      2 220-yard dash
Pete McAdams 1987-88 A 8 triple jump
Ken Meek 1951-52   1 discus throw
Wayne Merkel 2010-11 1A 8 4x100-meter relay
Mike Morris 1983-84 A 7 shot put
Bob Parnisari 1977-78 A 6 120-yard high hurdles
Landon Piccatto 2010-11 1A 8 4x100-meter relay
Bryce Quinn 2010-11 1A 8 4x100-meter relay
Kyle Roach 1994-95 A 6 discus throw
Brian Schwarting 1982-83 A 3 1600-meter run
  1983-84 A 7 3200-meter run
      5 1600-meter run
Scott Schwarting 1981-82 A 5 1600-meter run
      4 3200-meter run
Matt Stank 1997-98 A 2 discus throw
  1998-99 A 4 discus throw
Adam Suarez 1983-84 A 7 1600-meter run
      7 800-meter run
Chaise Thomas 2002-03 A 6 400-meter dash
Anthony Urbanski 2009-10 1A 4 800-meter run
  2010-11 1A 8 4x100-meter relay
      5 800-meter run
Kenneth Weeks 1947-48   2 shot put

Springfield (Calvary)

Name Year Class Place Event
Jordan Powell 2001-02 A 4 400-meter dash
  2002-03 A 2 400-meter dash

Springfield (Cathedral)

Name Year Class Place Event
Al Urbanckas 1952-53   3 high jump
  1953-54   1 high jump

Springfield (Feitshans)

Name Year Class Place Event
Lewis Barger 1959-60   3 180-yard low hurdles
E. Herrmann 1932-33   3 javelin throw
  1933-34   3 javelin throw
Lindsey Hickman 1965-66   5 440-yard dash
John Oliver 1940-41   4 long jump
  1941-42   5t long jump
Walker 1938-39   5 220-yard dash

Springfield (Griffin)

Name Year Class Place Event
Brad Gair 1977-78 AA 6 2-mile run

Springfield (H.S.)

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 1905-06   2 2/3-mile relay
  1906-07   3 2/3-mile relay
  1908-09   1 2/3-mile relay
  1909-10   2 1-mile relay
  1910-11   1 880-yard relay
  1911-12   3 880-yard relay
  1912-13   1 880-yard relay
  1914-15 A 4 880-yard relay
  1919-20 A 3 880-yard relay
  1920-21 A 4 880-yard relay
  1923-24 A 4t 880-yard relay
  1946-47   3 880-yard relay
  1954-55   2 1-mile relay
  1981-82 AA 5 4x800-meter relay
  1997-98 AA 8 4x800-meter relay
  2008-09 2A 5 4x100-meter relay
      2 4x800-meter relay
  2009-10 2A 1 4x800-meter relay
  2010-11 2A 3 4x400-meter relay
  2011-12 3A 4 4x400-meter relay
      4 4x100-meter relay
  2013-14 2A 8 4x400-meter relay
      4 4x800-meter relay
Arthur Acker 1910-11   4h 440-yard dash
Brent Anderson 1997-98 AA 8 4x800-meter relay
Rolla Arnold 1915-16 A 2 880-yard run
Fletcher Barbee 1924-25 A 4t pole vault
John Barger 1997-98 AA 8 4x800-meter relay
Lyle Barnes 1905-06   2 220-yard dash
Adam Bellfellah 2010-11 2A 3 4x400-meter relay
John Bergstresser 1919-20 A 2h 880-yard run
Robert Berning 1946-47   3 220-yard dash
      2 100-yard dash
George Blauvelt 1915-16 A 2 1-mile run
Frank Bogardus 1892-93   3 shot put
      1 football kick
Wilbur Bohnhorst 1908-09   1h 440-yard dash
Peter Bremhorst 2010-11 2A 3 4x400-meter relay
  2011-12 3A 4 4x100-meter relay
      4 4x400-meter relay
Jeff Brooks 1978-79 AA 3 discus throw
Edward Bullard 1908-09   4h 880-yard run
Witt Butler 1915-16 A 4 440-yard dash
John Caldwell 1893-94   3 1-mile bicycle
George Campbell 1919-20 A 4h 880-yard run
Leslie Chaney 1918-19 A 2h 440-yard dash
LeRoy Coffenbarger 1924-25 A 4 880-yard run
  1925-26   2h 880-yard run
Tanner Coleclasure 2013-14 2A 8 4x400-meter relay
Jordan Collins 2008-09 2A 5 4x100-meter relay
Harry Converse 1892-93   2 standing broad jump
Edward Conway 1923-24 A 4h 880-yard run
Wesley Corson 1918-19 A 3h 440-yard dash
Jesse Crafton 1907-08   3h 880-yard run
Fred Crow 1902-03   3 hammer throw
John Curren 1913-14 A 4 1-mile run
  1914-15 A 3 1-mile run
Oscar Davis 1921-22 A 2 1-mile run
Donahue 1913-14 A 2 880-yard run
(Robert) Jerome Dunne 1914-15 A 3 discus throw
  1915-16 A 2 220-yard dash
Harry Eielson 1914-15 A 3t pole vault
  1915-16 A 1 pole vault
Bruce Esmond 1945-46   4 200-yard low hurdles
Nick Farley 2013-14 2A 8 4x400-meter relay
Stephen Ferns 1919-20 A 1t high jump
Patrick Fitzgibbon 2013-14 2A 4 4x800-meter relay
Shain Ford 2010-11 2A 3 4x400-meter relay
      4 triple jump
Julian Frisbe 1911-12   4 120-yard high hurdles
  1912-13   3 120-yard high hurdles
      4 220-yard low hurdles
Duane Fultz 1936-37   4 shot put
Michael Gambach 2008-09 2A 2 4x800-meter relay
Dick Gibbs 1945-46   3t pole vault
Charlie Greenup 1921-22 A 3h 440-yard dash
Lee Hagler 1894-95   1 high jump
      3 pole vault
      1 long jump
Alton Hall 1920-21 A 4 discus throw
Vernon Halloway 2013-14 2A 8 4x400-meter relay
Malik Harrison 2010-11 2A 3 4x400-meter relay
  2011-12 3A 4 4x400-meter relay
      4 400-meter dash
      4 4x100-meter relay
  2012-13 3A 4 400-meter dash
Matt Havey 2009-10 2A 1 4x800-meter relay
Herman Helmle 1913-14 A 2 440-yard dash
Clark Hiller 1950-51   1 long jump
Harry Hodde 1918-19 A 1 50-yard dash
      2 220-yard dash
Neil Houlihan 2008-09 2A 6 300-meter intermediate hurdles
      5 4x100-meter relay
Nick Howell 2011-12 3A 4 4x100-meter relay
      4 4x400-meter relay
Ed Hughes 1913-14 A 3 440-yard dash
Titus Hughes 2008-09 2A 9 high jump
  2009-10 2A 8 high jump
Robert Ide 1892-93   2 220-yard dash
David Jones 1983-84 AA 6 3200-meter run
Robert Kelley 1937-38   4 880-yard run
  1938-39   1 880-yard run
Fletcher Kennedy 1913-14 A 3 long jump
Cliff Kurrus 1945-46   2 long jump
  1946-47   2 long jump
Armond LeCrone 1956-57   5 120-yard high hurdles
      3t high jump
Charles LeCrone 1955-56   4 440-yard dash
Justin Lee 2008-09 2A 2 4x800-meter relay
  2009-10 2A 1 4x800-meter relay
      3 800-meter run
Theopilus Mann 1919-20 A 1h 440-yard dash
  1920-21 A 3h 440-yard dash
Ralph McAnulty 1921-22 A 3 discus throw
Carl Melin 1901-02   1 1-mile run
      2 880-yard run
Don Metcalf 1914-15 A 2 long jump
Nick Moore 2009-10 2A 1 4x800-meter relay
  2010-11 2A 4 3200-meter run
Edward Murphy 1923-24 A 4h 440-yard dash
Hiram Murrell 1921-22 A 1 discus throw
  1922-23 A 2 shot put
      1 discus throw
Fred O'Hara 1894-95   2 shot put
  1895-96   1 shot put
Tyler Owens 2013-14 2A 4 4x800-meter relay
Tyler Pence 2010-11 2A 6 3200-meter run
Horace Porter 1892-93   3 high kick
Max Poskover 1918-19 A 2 shot put
Thaddius Powell 1990-91 AA 6 shot put
Richard Quisenberry 1951-52   2 220-yard dash
Matt Read 1997-98 AA 8 4x800-meter relay
George Rhodes 1984-85 AA 3 300-meter low hurdles
Marquis Robinson 2008-09 2A 5 4x100-meter relay
Dave Ross 1919-20 A 4 50-yard dash
Earl Ryder 1913-14 A 1t high jump
Clyde Schnepp 1921-22 A 3t pole vault
Erwin Seago 1919-20 A 4 220-yard low hurdles
John Seamon 1984-85 AA 5 long jump
David Sias 2013-14 2A 4 4x800-meter relay
      9 1600-meter run
Michael Simon 2008-09 2A 4 1600-meter run
  2009-10 2A 1 4x800-meter relay
  2010-11 2A 1 800-meter run
Edward Sternaman 1913-14 A 2 220-yard low hurdles
  1914-15 A 4 220-yard low hurdles
Brandon Stewart 2008-09 2A 2 4x800-meter relay
Zach Stratton 2013-14 2A 8 4x400-meter relay
Don Sturgeon 1933-34   1 220-yard low hurdles
Rolly Thomas 1922-23 A 5t pole vault
Dalton Timm 2011-12 3A 4 4x400-meter relay
      4 4x100-meter relay
      4 100-meter dash
James Torgerson 2012-13 3A 8 shot put
Bob Trumpy 1961-62   5t high jump
  1962-63   1 long jump
Joe Vance 1905-06   1 hammer throw
Brad Walwer 2008-09 2A 2 4x800-meter relay
Heath Warren 2013-14 2A 4 4x800-meter relay
  2014-15 3A 8 800-meter run
  2015-16 3A 4 800-meter run
Harry Washbond 1922-23 A 5t pole vault
Blake Webb 1997-98 AA 8 4x800-meter relay
Xavier Weems 1979-80 AA 6 triple jump
Oliver White 1945-46   1 200-yard low hurdles
Derek Wilkerson 2008-09 2A 5 4x100-meter relay
Ulexis Williams 1998-99 AA 3 high jump
  1999-00 AA 2 high jump
  2000-01 AA 6 high jump
Hansel Wilson 1912-13   2h 440-yard dash
Andy Youngblood 1923-24 A 3 50-yard dash

Springfield (Lanphier)

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 1983-84 AA 8 4x800-meter relay
  1985-86 AA 5 4x400-meter relay
  1992-93 AA 2 4x400-meter relay
  1993-94 AA 4 4x100-meter relay
      4 4x400-meter relay
  1994-95 AA 4 4x100-meter relay
  1999-00 AA 4 4x200-meter relay
  2005-06 AA 2 4x100-meter relay
      3 4x200-meter relay
  2006-07 AA 3 4x200-meter relay
      1 4x100-meter relay
  2007-08 AA 2 4x200-meter relay
      1 4x100-meter relay
  2008-09 2A 6 4x100-meter relay
      6 4x400-meter relay
  2015-16 2A 8 4x100-meter relay
Ademola Adeniji 1999-00 AA 4 4x200-meter relay
Jeremy Anderson 2008-09 2A 6 4x400-meter relay
James Ballard 1991-92 AA 7t high jump
Warnether Banks 2005-06 AA 3 4x200-meter relay
      6 200-meter dash
      2 4x100-meter relay
  2006-07 AA 1 4x100-meter relay
      3 4x200-meter relay
      4 200-meter dash
Darren Barber 1983-84 AA 8 long jump
      4 110-meter high hurdles
Tim Barbian 1977-78 AA 8 shot put
Ray Bishop 1993-94 AA 4 4x400-meter relay
Cheldon Brown 2007-08 AA 5 high jump
  2008-09 2A 6 4x100-meter relay
      2 high jump
Steve Byrd 2008-09 2A 6 4x100-meter relay
      6 4x400-meter relay
Charles Chappell 2005-06 AA 2 4x100-meter relay
      6 110-meter high hurdles
      3 4x200-meter relay
Victor Chuckwudebe 1995-96 AA 3 discus throw
Jeff Clay 1981-82 AA 3 triple jump
      7 110-meter high hurdles
Major Clay 2004-05 AA 5 high jump
  2005-06 AA 1 high jump
  2006-07 AA 1 high jump
Maurice Cooper 1994-95 AA 4 4x100-meter relay
Chris Crawford 2013-14 2A 9 discus throw
Jimmie Crawford 1990-91 AA 6 300-meter intermediate hurdles
  1992-93 AA 2 4x400-meter relay
John Day 1993-94 AA 4 4x100-meter relay
Rudy Ester 2015-16 2A 5 triple jump
Deontay Ettress 1994-95 AA 4 4x100-meter relay
Kevin Farley 2009-10 2A 5 discus throw
      1 shot put
  2010-11 2A 2 discus throw
      1 shot put
Monty Flynn 1986-87 AA 2 800-meter run
      5 1600-meter run
Brandy Granderson 1999-00 AA 4 4x200-meter relay
Rell Granderson 1993-94 AA 4 4x100-meter relay
Willie Grier 1985-86 AA 2 800-meter run
Lester Hampton 1978-79 AA 7 880-yard run
  1994-95 AA 4 4x100-meter relay
Montell Haynes 2014-15 2A 4 shot put
  2015-16 2A 9 shot put
Dearis Herron 2015-16 2A 9 long jump
      8 4x100-meter relay
      3 400-meter dash
  2016-17 2A 9 long jump
      6 triple jump
      5 400-meter dash
Matt Higgerson 2015-16 2A 8 4x100-meter relay
Andre Iguodala 1999-00 AA 2 high jump
  2000-01 AA 3 high jump
Daryl Jackson 2013-14 2A 7 long jump
Jairus Jackson 2016-17 2A 4 200-meter dash
Harold Johnson 1969-70   4 100-yard dash
Kevin Jones 1977-78 AA 8 120-yard high hurdles
Paul Judd 1992-93 AA 2 4x400-meter relay
T.J. Jumper 1993-94 AA 8 high jump
  1994-95 AA 5 high jump
  1995-96 AA 1 high jump
A'Jonte Lee 2015-16 2A 9 high jump
Austin Linne 2015-16 2A 8 4x100-meter relay
Eddie Massey 2006-07 AA 1 4x100-meter relay
Ikeem Mattison 2008-09 2A 6 4x400-meter relay
Roosevelt McNeil 2012-13 2A 8 triple jump
      8 110-meter high hurdles
Jacob Mitchell 2005-06 AA 3 4x200-meter relay
      2 4x100-meter relay
  2006-07 AA 1 4x100-meter relay
      3 100-meter dash
      3 4x200-meter relay
  2007-08 AA 2 4x200-meter relay
      7 100-meter dash
      1 4x100-meter relay
James Moffitt 1947-48   3 1-mile run
Tommy Moore 2008-09 2A 6 4x100-meter relay
      6 4x400-meter relay
Kelvin Morton 1981-82 AA 7 triple jump
Jody Patterson 1995-96 AA 4 110-meter high hurdles
  1996-97 AA 4 110-meter high hurdles
      7 300-meter intermediate hurdles
Jordan Perry 2005-06 AA 2 4x100-meter relay
      3 4x200-meter relay
Gary Robinson 2007-08 AA 2 4x200-meter relay
      1 4x100-meter relay
Kevyn Samuels 1985-86 AA 8 300-meter low hurdles
      7 110-meter high hurdles
      6 triple jump
Niccos Scott 1999-00 AA 4 4x200-meter relay
Cameron Smith 2015-16 2A 8 4x100-meter relay
Justin Smith 2006-07 AA 3 4x200-meter relay
      7 long jump
  2007-08 AA 1 4x100-meter relay
      2 4x200-meter relay
  2008-09 2A 6 4x100-meter relay
      1 100-meter dash
      2 long jump
      1 200-meter dash
Lamar Stapleton 1993-94 AA 4 4x400-meter relay
Eric Steffen 2001-02 AA 6 110-meter high hurdles
Willie Thomas 2006-07 AA 3 4x200-meter relay
      1 4x100-meter relay
  2007-08 AA 2 4x200-meter relay
      1 4x100-meter relay
John Toigo 1974-75 AA 7 440-yard dash
  1975-76 AA 5 440-yard dash
Kevin Watson 1977-78 AA 8 440-yard dash
George Weed 2006-07 AA 7 discus throw
  2007-08 AA 2 shot put
      3 discus throw
Aundra Williams 1992-93 AA 2 4x400-meter relay
  1993-94 AA 4 4x100-meter relay
      4 4x400-meter relay
  1994-95 AA 4 4x100-meter relay
Merrill Williams 1998-99 AA 6 200-meter dash
      5 300-meter intermediate hurdles
  1999-00 AA 4 4x200-meter relay
      3 300-meter intermediate hurdles
George Wilson 1992-93 AA 6 400-meter dash
      2 4x400-meter relay
  1993-94 AA 8 400-meter dash
      4 4x100-meter relay
      4 4x400-meter relay

Springfield (Lutheran)

Name Year Class Place Event
Nate Browning 2003-04 A 1 400-meter dash
Nathan Browning 2001-02 A 3 400-meter dash
  2002-03 A 1 400-meter dash
Ryan Snyder 2003-04 A 2 high jump

Springfield (Sacred Heart-Griffin)

Name Year Class Place Event
Tristan Blair 2016-17 2A 4 400-meter dash
Sean Fairclough 1995-96 AA 5 110-meter high hurdles
  1996-97 AA 2 110-meter high hurdles
      2 300-meter intermediate hurdles
Eric Henson 1989-90 AA 5 1600-meter run

Springfield (Southeast)

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 1973-74   7 880-yard relay
  1976-77 AA 2 440-yard relay
  1978-79 AA 8 1-mile relay
  1979-80 AA 6 4x800-meter relay
  1983-84 AA 5 4x400-meter relay
      5 4x800-meter relay
  1984-85 AA 6 4x400-meter relay
  1988-89 AA 5 4x100-meter relay
  1992-93 AA 3 4x800-meter relay
  1993-94 AA 4 4x200-meter relay
      8 4x400-meter relay
  1995-96 AA 4 4x200-meter relay
      4 4x100-meter relay
  1996-97 AA 8 4x400-meter relay
  1998-99 AA 4 4x400-meter relay
  1999-00 AA 7 4x400-meter relay
  2000-01 AA 4 4x400-meter relay
      4 4x100-meter relay
  2001-02 AA 7 4x400-meter relay
  2013-14 2A 7 4x400-meter relay
James Ballard 1992-93 AA 8 triple jump
      7t high jump
  1993-94 AA 2 200-meter dash
      4 high jump
      3 triple jump
Tyler Banks 1999-00 AA 7 4x400-meter relay
  2000-01 AA 4 4x400-meter relay
Jason Barnes 1999-00 AA 7 4x400-meter relay
Telly Beck 1995-96 AA 4 4x200-meter relay
      4 4x100-meter relay
Bernard Brooks 1983-84 AA 8 300-meter low hurdles
Demarcus Brooks 2005-06 AA 1 100-meter dash
  2006-07 AA 1 100-meter dash
      2 200-meter dash
  2007-08 AA 1 100-meter dash
      1 200-meter dash
Troy Bunch 2013-14 2A 7 4x400-meter relay
Ariel Burnes 2008-09 2A 9 800-meter run
Tony Carey 1995-96 AA 4 4x100-meter relay
      4 4x200-meter relay
Aaron Day 1999-00 AA 7 4x400-meter relay
  2000-01 AA 4 4x400-meter relay
Hugh Day 1998-99 AA 4 4x400-meter relay
Sean Dickerson 1999-00 AA 5 400-meter dash
  2000-01 AA 4 4x400-meter relay
      4 4x100-meter relay
      1 400-meter dash
      5 200-meter dash
Curtis Dorsey 1996-97 AA 8 4x400-meter relay
  1998-99 AA 4 4x400-meter relay
Julius Dye 1999-00 AA 7 4x400-meter relay
  2001-02 AA 7 4x400-meter relay
Jullius Dye 2000-01 AA 4 4x100-meter relay
Edwin Gailes 2013-14 2A 7 4x400-meter relay
Willis Gragg 2007-08 AA 1 triple jump
Thayer Harrison 2008-09 2A 8 triple jump
Kenny Humble 1998-99 AA 4 4x400-meter relay
Phillip Humble 1996-97 AA 8 4x400-meter relay
Ponce Johnson 1983-84 AA 6 800-meter run
Chris Jones 1998-99 AA 4 4x400-meter relay
      4 110-meter high hurdles
Ardel Leak 1990-91 AA 2 long jump
  1991-92 AA 4 long jump
Tra Mond Lewis 2011-12 2A 8 triple jump
Willie Logan 2000-01 AA 4 4x100-meter relay
  2002-03 AA 9 100-meter dash
Aerisun Macon 2000-01 AA 4 4x100-meter relay
      4 4x400-meter relay
  2001-02 AA 7 4x400-meter relay
      5 400-meter dash
Phelandis Minter 1995-96 AA 2 200-meter dash
      2 100-meter dash
      4 4x200-meter relay
      4 4x100-meter relay
  1996-97 AA 2 200-meter dash
      1 400-meter dash
Lorenzo Patterson 1981-82 AA 7 100-meter dash
      4 200-meter dash
Devante Perkins 2013-14 2A 7 4x400-meter relay
Karlous Petty 1996-97 AA 8 4x400-meter relay
Jim Potter 1970-71   4 long jump
Kerry Rice 1973-74   7 long jump
      3 triple jump
  1974-75 AA 2 long jump
  1975-76 AA 4 long jump
      3 triple jump
Paris Rice 1996-97 AA 8 4x400-meter relay
Andy Roberts 1972-73   2 120-yard high hurdles
  1973-74   4 120-yard high hurdles
Lance Rogers 2001-02 AA 7 4x400-meter relay
Craig Rolfe 1994-95 AA 5 300-meter intermediate hurdles
  1995-96 AA 7 110-meter high hurdles
      4 4x100-meter relay
      4 4x200-meter relay
Jonathan Rouse 2008-09 2A 8 400-meter dash
Gary Sharpe 2001-02 AA 7 4x400-meter relay
Tremaine Taylor 2002-03 AA 8 200-meter dash
Bobby Timms 1975-76 AA 6 330-yard low hurdles
      6 120-yard high hurdles
  1976-77 AA 7 330-yard low hurdles
      4 120-yard high hurdles
Wlatee Weah 2014-15 2A 7 shot put
Robert Webb 1988-89 AA 3 200-meter dash
  1989-90 AA 5 200-meter dash
      7 100-meter dash
Monterious Wheatley 2012-13 2A 6 200-meter dash
Monterius Wheatley 2013-14 2A 7 4x400-meter relay
Mark Wilson 1977-78 AA 4 120-yard high hurdles

St. Anne

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 1974-75 A 6 1-mile relay
  1975-76 A 3 1-mile relay
      6 440-yard relay
  1976-77 A 2 1-mile relay
      5 440-yard relay
  1977-78 A 1 440-yard relay
  1980-81 A 7 4x400-meter relay
  1981-82 A 2 4x400-meter relay
      1 4x100-meter relay
      1 4x200-meter relay
  1982-83 A 1 4x400-meter relay
      2 4x800-meter relay
      1 4x200-meter relay
      6 4x100-meter relay
  1983-84 A 1 4x800-meter relay
  1984-85 A 1 4x400-meter relay
      7 4x100-meter relay
  1985-86 A 2 4x400-meter relay
  1986-87 A 3 4x400-meter relay
      2 4x100-meter relay
  1987-88 A 1 4x400-meter relay
      3 4x200-meter relay
      4 4x100-meter relay
  1988-89 A 1 4x400-meter relay
      1 4x200-meter relay
  1989-90 A 4 4x200-meter relay
  1990-91 A 4 4x100-meter relay
      8 4x200-meter relay
  2005-06 A 6 4x100-meter relay
Charles Ahrens 1946-47   4 pole vault
Mark Anthony 1983-84 A 1 4x800-meter relay
Dewayne Bolton 1981-82 A 1 4x100-meter relay
      1 4x200-meter relay
  1982-83 A 1 4x200-meter relay
Dwayne Bolton 1983-84 A 7 100-meter dash
Sean Boyd 2005-06 A 6 4x100-meter relay
Steve Brewer 1992-93 A 3 long jump
  1993-94 A 6 triple jump
      4 long jump
Clay Butler 1980-81 A 3 high jump
Carl Childs 1980-81 A 3 200-meter dash
  1981-82 A 2 100-meter dash
      4 200-meter dash
      1 4x200-meter relay
      1 4x100-meter relay
Earl Corbett 1984-85 A 1 4x400-meter relay
Matt Cote 2005-06 A 6 4x100-meter relay
Milford Dabney 1977-78 A 1 440-yard relay
Johnny Dunlap 1982-83 A 1 4x400-meter relay
      1 4x200-meter relay
Cliff Flemming 2005-06 A 6 4x100-meter relay
Mickey Glenn 1984-85 A 1 4x400-meter relay
Ron Greer 1988-89 A 1 4x400-meter relay
Enos Hubert 1988-89 A 1 4x400-meter relay
Willie Hunt 1987-88 A 1 4x400-meter relay
  1988-89 A 1 4x400-meter relay
      1 4x200-meter relay
Jerome Kimpel 1977-78 A 1 440-yard relay
      4 220-yard dash
Anthony Mason 1983-84 A 1 4x800-meter relay
Jermal Miller 1987-88 A 1 4x400-meter relay
Richard Miller 1981-82 A 1 4x200-meter relay
      1 4x100-meter relay
  1982-83 A 1 4x200-meter relay
      1 4x400-meter relay
      4 100-meter dash
Jerome Misters 1983-84 A 1 4x800-meter relay
Mike Mitchell 1983-84 A 1 110-meter high hurdles
Richard Nevils 1984-85 A 7 high jump
Dee Pickens 1981-82 A 6 300-meter low hurdles
  1982-83 A 5 300-meter low hurdles
      1 4x400-meter relay
Harold Pickens 1977-78 A 1 440-yard relay
Randy Polk 1974-75 A 2 triple jump
  1975-76 A 1 triple jump
Duwarn Porter 1987-88 A 2 long jump
      1 triple jump
  1988-89 A 4 long jump
      1 triple jump
      1 4x200-meter relay
Myron Porter 1990-91 A 7 long jump
Scott Rattin 1980-81 A 1 pole vault
  1981-82 A 2 pole vault
Paul Schaafsma 1976-77 A 5 pole vault
  1977-78 A 4 pole vault
      8 triple jump
Kenny Smith 1982-83 A 1 4x200-meter relay
      1 4x400-meter relay
Mark Smith 1981-82 A 1 4x200-meter relay
      1 4x100-meter relay
Willie Smith 1988-89 A 1 4x200-meter relay
Mike Sneed 1988-89 A 2 discus throw
Steve Stroud 2005-06 A 6 4x100-meter relay
Charles Sykes 1975-76 A 7 100-yard dash
Juan Teaque 1978-79 A 6 120-yard high hurdles
      4 triple jump
Marcus Thomas 1984-85 A 1 4x400-meter relay
Victor Thomas 1987-88 A 1 4x400-meter relay
Arelius Washington 1975-76 A 8 triple jump
  1977-78 A 1 triple jump
      1 440-yard relay
Aaron Williams 1992-93 A 4 long jump
Chauncey Williams 1988-89 A 1 4x200-meter relay
Chauncy Williams 1987-88 A 1 4x400-meter relay
      6 300-meter low hurdles
      1 110-meter high hurdles
  1988-89 A 1 300-meter intermediate hurdles
      1 4x400-meter relay
Don Williams 1983-84 A 1 4x800-meter relay
  1984-85 A 1 4x400-meter relay
      4 800-meter run
  1985-86 A 2 800-meter run
      3 triple jump
Patrick Williams 1986-87 A 4 triple jump

St. Charles (East)

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 2000-01 AA 5 4x400-meter relay
  2003-04 AA 5 4x400-meter relay
      9 4x200-meter relay
  2007-08 AA 8 4x800-meter relay
  2011-12 3A 6 4x400-meter relay
  2015-16 3A 8 4x800-meter relay
Dave Arends 2007-08 AA 8 4x800-meter relay
Ben Berg 2003-04 AA 9 4x200-meter relay
      5 4x400-meter relay
Brian Burgess 2000-01 AA 5 4x400-meter relay
Clint Cherco 2000-01 AA 5 4x400-meter relay
Mike Ciffone 2003-04 AA 9 4x200-meter relay
      5 4x400-meter relay
  2004-05 AA 5 400-meter dash
Kyle Decker 2014-15 3A 5 300-meter intermediate hurdles
Tyler Dettro 2007-08 AA 8 4x800-meter relay
Nick Devor 2011-12 3A 6 4x400-meter relay
Dan Gates 2003-04 AA 5 4x400-meter relay
      9 4x200-meter relay
Jeremy Goodwin 2002-03 AA 7 long jump
Bret Izzo 2015-16 3A 8 4x800-meter relay
Alex Jackson 2005-06 AA 6 400-meter dash
  2006-07 AA 3 400-meter dash
J.J. Lewis 2000-01 AA 5 4x400-meter relay
Greg Lyons 2000-01 AA 5 4x400-meter relay
Pat Matthews 2007-08 AA 8 4x800-meter relay
Jake Mazanke 2011-12 3A 6 4x400-meter relay
      3 800-meter run
Joe Mushrush 2007-08 AA 8 4x800-meter relay
Danny Newman 2011-12 3A 6 4x400-meter relay
Evan Patel 2015-16 3A 8 4x800-meter relay
Pete Ploszek 2003-04 AA 9 4x200-meter relay
      5 4x400-meter relay
  2004-05 AA 6 200-meter dash
      6 100-meter dash
Carter Reading 2011-12 3A 6 4x400-meter relay
Jack Rzepecki 2015-16 3A 8 4x800-meter relay
JB Sandlund 2015-16 3A 8 4x800-meter relay
Garrett Weaver 2003-04 AA 9 1600-meter run
  2004-05 AA 3 1600-meter run

St. Charles (H.S.)

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 1990-91 AA 7 4x800-meter relay
  1992-93 AA 6 4x800-meter relay
  1997-98 AA 3 4x800-meter relay
  1999-00 AA 2 4x400-meter relay
Garrett Beatty 1995-96 AA 7 high jump
Nick Blaesing 1998-99 AA 1 high jump
Ron Carlson 1953-54   5t pole vault
Clint Cherco 1999-00 AA 2 4x400-meter relay
Rod Cregier 1980-81 AA 1 pole vault
Josh Daley 1991-92 AA 7 800-meter run
Jack Erickson 1947-48   5 shot put
Tony Findlay 1991-92 AA 5 3200-meter run
  1992-93 AA 8 3200-meter run
Jon Goldie 1994-95 AA 2 200-meter dash
Bob Griffith 1968-69   1 discus throw
Lee Harrelson 1997-98 AA 3 4x800-meter relay
Gavin Harshbarger 1980-81 AA 8 long jump
      8 triple jump
Gus Harshbarger 1999-00 AA 8 triple jump
Brian Hynes 1999-00 AA 2 4x400-meter relay
Ryan Jacobs 1996-97 AA 7 800-meter run
Erik Joss 1999-00 AA 2 4x400-meter relay
J.J. Lewis 1999-00 AA 2 4x400-meter relay
Clarke Marquis 1963-64   6 discus throw
Chris Martin 1991-92 AA 1 high jump
Mike Modica 1997-98 AA 3 4x800-meter relay
Brian Philiben 1997-98 AA 3 4x800-meter relay
Chris Rosenthal 1999-00 AA 9 triple jump
Blake Stepien 1986-87 AA 4 800-meter run
Mark Uchanski 1997-98 AA 3 4x800-meter relay
Charlie Wittleder 1996-97 AA 6 300-meter intermediate hurdles
Rick Wohlhuter 1964-65   3 880-yard run
  1965-66   1 880-yard run
  1966-67   1 880-yard run
Jamie Wu 1993-94 AA 5 discus throw
  1994-95 AA 8 discus throw
      2 shot put

St. Charles (North)

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 2004-05 AA 8 4x800-meter relay
  2005-06 AA 9 4x800-meter relay
  2007-08 AA 1 4x800-meter relay
Andy Barbeau 2004-05 AA 8 4x800-meter relay
  2005-06 AA 9 4x800-meter relay
Bryan Barker 2005-06 AA 9 4x800-meter relay
John Brackmann 2002-03 AA 6 1600-meter run
Jordan Brewner 2004-05 AA 8 4x800-meter relay
Max Clink 2006-07 AA 8 800-meter run
  2007-08 AA 1 4x800-meter relay
  2008-09 3A 4 800-meter run
Chris DeSilva 2006-07 AA 9 1600-meter run
  2007-08 AA 1 4x800-meter relay
Matt DeSilva 2005-06 AA 5 3200-meter run
Oshay Hodges 2010-11 3A 2 high jump
  2011-12 3A 6 high jump
Matt Loula 2003-04 AA 8 discus throw
Michael McDonnell 2005-06 AA 3 3200-meter run
Erik Miller 2012-13 3A 4 high jump
  2013-14 3A 2 high jump
Steve Miller 2007-08 AA 1 4x800-meter relay
Josh Pelock 2014-15 3A 3 pole vault
Logan Ponce 2004-05 AA 7 400-meter dash
Chris Rosso 2004-05 AA 8 4x800-meter relay
  2005-06 AA 9 4x800-meter relay
Scott Speare 2007-08 AA 1 4x800-meter relay
Steve Wiitanen 2004-05 AA 8 4x800-meter relay
  2005-06 AA 9 4x800-meter relay
Peter Willis 2016-17 3A 2 high jump

St. Elmo

Name Year Class Place Event
Joe Corley 1949-50   2 200-yard low hurdles
      5 120-yard high hurdles
Bob Doty 1958-59   2 220-yard dash
      1 100-yard dash
Dillon Holloway 2007-08 A 6 shot put
Michael Kramer 2009-10 1A 4 high jump

St. Joseph

Name Year Class Place Event
Gerald Hedge 1923-24 B 4h 440-yard dash
Dan Laymon 1945-46   4 discus throw
Foster McCarty 1924-25 B 4 220-yard dash
Mark Rush 1926-27   5h 880-yard run
M. Thomas 1906-07   2 100-yard dash

St. Joseph (S.J.-Ogden)

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 1985-86 A 4 4x400-meter relay
  1991-92 A 4 4x200-meter relay
      3 4x800-meter relay
  1992-93 A 5 4x400-meter relay
      6 4x200-meter relay
  1996-97 A 7 4x200-meter relay
      4 4x400-meter relay
  1997-98 A 6 4x100-meter relay
      7 4x200-meter relay
      3 4x400-meter relay
  1998-99 A 3 4x800-meter relay
  1999-00 A 1 4x400-meter relay
      4 4x100-meter relay
      1 4x200-meter relay
  2000-01 A 2 4x400-meter relay
  2001-02 A 3 4x100-meter relay
      2 4x200-meter relay
  2003-04 A 9 4x200-meter relay
  2004-05 A 7 4x400-meter relay
      8 4x100-meter relay
      9 4x200-meter relay
  2005-06 A 7 4x100-meter relay
      4 4x200-meter relay
  2007-08 A 7 4x400-meter relay
      4 4x800-meter relay
      5 4x200-meter relay
  2008-09 1A 4 4x400-meter relay
      3 4x800-meter relay
  2009-10 1A 3 4x800-meter relay
  2010-11 1A 9 4x200-meter relay
      2 4x800-meter relay
  2011-12 1A 3 4x400-meter relay
  2012-13 1A 5 4x800-meter relay
  2014-15 1A 3 4x400-meter relay
      6 4x100-meter relay
      4 4x800-meter relay
  2015-16 1A 2 4x400-meter relay
Cameron Ackerson 2010-11 1A 9 4x200-meter relay
Austin Allen 2010-11 1A 9 4x200-meter relay
Brian Allen 1991-92 A 7 1600-meter run
  1992-93 A 1 800-meter run
      1 1600-meter run
Ryan Allen 2014-15 1A 6 4x100-meter relay
      3 4x400-meter relay
Greg Anderson 1997-98 A 6 4x100-meter relay
Alex Arteaga 2010-11 1A 9 300-meter intermediate hurdles
  2011-12 1A 3 4x400-meter relay
      5 300-meter intermediate hurdles
Riley Baker 2015-16 1A 2 4x400-meter relay
  2016-17 1A 5 300-meter intermediate hurdles
Aaron Ball 2004-05 A 8 4x100-meter relay
      9 4x200-meter relay
  2005-06 A 4 4x200-meter relay
      7 4x100-meter relay
Sean Barber 2014-15 1A 3 4x400-meter relay
      6 4x100-meter relay
  2015-16 1A 2 4x400-meter relay
Bruce Bennett 1988-89 A 8 110-meter high hurdles
Bryan Benso 1985-86 A 2 110-meter high hurdles
      2 300-meter low hurdles
Mike Benso 1997-98 A 3 4x400-meter relay
Kevin Bewley 1997-98 A 8 discus throw
  1998-99 A 2 discus throw
  1999-00 A 3 discus throw
      3 shot put
Mitch Blair 2004-05 A 7 4x400-meter relay
      5 110-meter high hurdles
  2005-06 A 4 110-meter high hurdles
      7 4x100-meter relay
      5 300-meter intermediate hurdles
Nick Blakey 2007-08 A 5 4x200-meter relay
      7 4x400-meter relay
  2008-09 1A 3 4x800-meter relay
      7 400-meter dash
      4 4x400-meter relay
Daryl Brower 1992-93 A 6 110-meter high hurdles
Gabe Brown 2003-04 A 9 4x200-meter relay
Adam Chastain 1996-97 A 7 pole vault
  1997-98 A 4 pole vault
Chas Cox 2009-10 1A 3 4x800-meter relay
  2010-11 1A 2 4x800-meter relay
  2011-12 1A 3 4x400-meter relay
Chris Cox 2005-06 A 4 4x200-meter relay
Josh Dees 2007-08 A 7 4x400-meter relay
      5 4x200-meter relay
      4 4x800-meter relay
  2008-09 1A 4 4x400-meter relay
      3 4x800-meter relay
      7 800-meter run
Dirk Doehring 1996-97 A 4 4x400-meter relay
  1997-98 A 3 4x400-meter relay
      6 4x100-meter relay
      7 4x200-meter relay
Austin Earp 2014-15 1A 4 4x800-meter relay
Zach Elkins 2008-09 1A 4 4x400-meter relay
Zeke Elkins 2009-10 1A 3 4x800-meter relay
  2010-11 1A 2 4x800-meter relay
      4 800-meter run
  2011-12 1A 3 4x400-meter relay
      3 400-meter dash
      4 800-meter run
Zach Flessner 2004-05 A 7 4x400-meter relay
  2005-06 A 4 4x200-meter relay
      7 4x100-meter relay
  2007-08 A 4 4x800-meter relay
      5 4x200-meter relay
      7 4x400-meter relay
Aaron Fletcher 1996-97 A 4 4x400-meter relay
      7 4x200-meter relay
Ethan Ford 2007-08 A 4 4x800-meter relay
  2008-09 1A 4 4x400-meter relay
      3 4x800-meter relay
Matt Foreman 2003-04 A 9 4x200-meter relay
  2004-05 A 7 4x400-meter relay
      9 4x200-meter relay
      8 4x100-meter relay
Rob Forshier 1998-99 A 3 4x800-meter relay
  1999-00 A 1 4x400-meter relay
Josh Franklin 2000-01 A 3 shot put
  2001-02 A 4 shot put
Neal Garrison 1989-90 A 3 300-meter intermediate hurdles
  1990-91 A 4 300-meter intermediate hurdles
      5 200-meter dash
Sam Gilly 2011-12 1A 5 discus throw
Brennan Guido 2014-15 1A 3 4x400-meter relay
      4 4x800-meter relay
  2015-16 1A 2 4x400-meter relay
Matt Hale 1997-98 A 6 3200-meter run
  1998-99 A 3 4x800-meter relay
Brad Hart 1998-99 A 3 4x800-meter relay
Kevin Hill 1999-00 A 6 200-meter dash
      6 100-meter dash
      1 4x200-meter relay
      4 4x100-meter relay
  2000-01 A 4 200-meter dash
Jon Jamison 1994-95 A 8 3200-meter run
  1995-96 A 6 3200-meter run
Thomas Jean 2009-10 1A 4 pole vault
  2010-11 1A 9 4x200-meter relay
      6 pole vault
Travis Jelly 1996-97 A 7 4x200-meter relay
Cole Johnson 2010-11 1A 2 4x800-meter relay
  2011-12 1A 3 4x400-meter relay
  2012-13 1A 5 4x800-meter relay
Doron Jones 2001-02 A 9 800-meter run
Ryan Jones 1996-97 A 7 4x200-meter relay
      4 4x400-meter relay
  1997-98 A 3 4x400-meter relay
      5 110-meter high hurdles
      8 300-meter intermediate hurdles
Josh Joy 2001-02 A 2 4x200-meter relay
      3 4x100-meter relay
Drew Knipfer 2012-13 1A 5 4x800-meter relay
Matt Knipfer 2012-13 1A 9 pole vault
Matthew Knipfer 2015-16 1A 8 pole vault
Will Lindsey 2004-05 A 8 4x100-meter relay
      9 4x200-meter relay
  2005-06 A 7 4x100-meter relay
      4 4x200-meter relay
      7 100-meter dash
  2006-07 A 7 200-meter dash
      7 100-meter dash
  2007-08 A 5 4x200-meter relay
      7 4x400-meter relay
      5 100-meter dash
Gabe Lyons 2014-15 1A 4 4x800-meter relay
  2015-16 1A 9 800-meter run
Dylan Maddox 1992-93 A 6 300-meter intermediate hurdles
Adam Marriott 1996-97 A 5 3200-meter run
John Marriott 1998-99 A 3 4x800-meter relay
Joel Marrs 1996-97 A 4 4x400-meter relay
  1997-98 A 7 4x200-meter relay
      6 4x100-meter relay
      7 300-meter intermediate hurdles
      3 4x400-meter relay
Lucas Marrs 1994-95 A 7 300-meter intermediate hurdles
Doug McDannald 1997-98 A 7 4x200-meter relay
  1999-00 A 8 300-meter intermediate hurdles
      1 4x400-meter relay
      6 long jump
  2000-01 A 2 4x400-meter relay
      6 400-meter dash
Ethan Mizer 2014-15 1A 6 pole vault
      6 4x100-meter relay
  2015-16 1A 3 pole vault
Cole Nachowicz 2015-16 1A 9 110-meter high hurdles
Clayton Nigg 2012-13 1A 5 4x800-meter relay
Mike Nix 2007-08 A 4 4x800-meter relay
Justin Phillips 2016-17 1A 7 1600-meter run
Nick Poff 2012-13 1A 5 4x800-meter relay
  2014-15 1A 3 4x400-meter relay
      4 4x800-meter relay
Erik Prather 2003-04 A 9 4x200-meter relay
  2004-05 A 7 4x400-meter relay
      8 4x100-meter relay
      9 4x200-meter relay
David Ray 1999-00 A 1 4x400-meter relay
Riccardo Reato 2015-16 1A 2 4x400-meter relay
Ryan Ring 1992-93 A 8 100-meter dash
Eric Rydell 2012-13 1A 3 high jump
Tyler Shaw 2010-11 1A 9 4x200-meter relay
Ryan Sjuts 1999-00 A 4 4x100-meter relay
      1 4x200-meter relay
  2001-02 A 3 4x100-meter relay
      2 4x200-meter relay
Ryan Thompsen 2008-09 1A 3 4x800-meter relay
  2009-10 1A 3 4x800-meter relay
Jesse Tice 2014-15 1A 6 4x100-meter relay
Matt Umbarger 2000-01 A 7 300-meter intermediate hurdles
  2001-02 A 2 4x200-meter relay
      3 4x100-meter relay
Aaron Vaughn 2000-01 A 9 800-meter run
      2 4x400-meter relay
Landon Vowels 2009-10 1A 3 4x800-meter relay
  2010-11 1A 2 4x800-meter relay
Rick Walden 1991-92 A 7 3200-meter run
Ken Waltsgott 1985-86 A 8 triple jump
      5 long jump
Mark Wertz 1999-00 A 4 4x100-meter relay
      1 4x200-meter relay
      1 4x400-meter relay
  2000-01 A 2 4x400-meter relay
Daniel Widick 2000-01 A 2 4x400-meter relay
  2001-02 A 3 4x100-meter relay
      2 4x200-meter relay
  2003-04 A 9 4x200-meter relay
Jarrod Widick 1996-97 A 7 4x200-meter relay
  1997-98 A 7 4x200-meter relay
      6 4x100-meter relay
  1999-00 A 1 4x200-meter relay
      4 4x100-meter relay
C.J. Wilson 2000-01 A 2 discus throw

St. Joseph, Mich.

Name Year Class Place Event
Scholz 1915-16 C 3 shot put
      3 high jump

St. Louis, Mo. (Central)

Name Year Class Place Event
Davis 1907-08   1 shot put
V. Davis 1907-08   2 220-yard low hurdles

Stanford (Olympia)

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 1988-89 A 7 4x800-meter relay
  1989-90 A 6 4x400-meter relay
  1990-91 A 4 4x800-meter relay
  1998-99 A 2 4x800-meter relay
  2001-02 A 8 4x400-meter relay
  2002-03 A 7 4x100-meter relay
  2005-06 A 4 4x800-meter relay
  2008-09 1A 9 4x800-meter relay
      5 4x100-meter relay
      2 4x400-meter relay
      7 4x200-meter relay
  2009-10 1A 3 4x100-meter relay
  2012-13 2A 7 4x800-meter relay
  2013-14 2A 6 4x800-meter relay
Triston Ballinger 2013-14 2A 7 pole vault
  2014-15 2A 6 pole vault
  2015-16 2A 6 pole vault
Jason Beach 2008-09 1A 2 4x400-meter relay
      9 4x800-meter relay
Craig Bidner 1984-85 A 5 800-meter run
Josh Boudeman 2003-04 A 8 shot put
  2004-05 A 7 discus throw
      6 shot put
Austin Brand 2002-03 A 7 4x100-meter relay
Sean Brand 1998-99 A 2 4x800-meter relay
Kameron Carpenter 2008-09 1A 6 300-meter intermediate hurdles
  2009-10 1A 6 pole vault
Jacob Combs 2008-09 1A 9 4x800-meter relay
Keith Crawford 1977-78 AA 6 discus throw
Brian DeLoriea 1998-99 A 5 pole vault
  2000-01 A 2 pole vault
Cory Dillenburg 2001-02 A 8 4x400-meter relay
  2002-03 A 7 4x100-meter relay
Chris Dubree 2007-08 A 9 shot put
  2008-09 1A 5 shot put
Tom Evelsizer 2013-14 2A 6 4x800-meter relay
Aaron Frazier 2008-09 1A 5 4x100-meter relay
      7 4x200-meter relay
Alex Freshour 2005-06 A 6 pole vault
  2006-07 A 2 pole vault
  2007-08 A 3 pole vault
  2008-09 1A 2 4x400-meter relay
      5 4x100-meter relay
      2 pole vault
Eric Gillhouse 1998-99 A 2 4x800-meter relay
Tyler Ginger 2010-11 1A 2 pole vault
  2011-12 2A 2 pole vault
  2012-13 2A 1 pole vault
      3 110-meter high hurdles
Jason Good 1989-90 A 8 800-meter run
Colton Grieder 2008-09 1A 7 4x200-meter relay
Shane Harrison 2005-06 A 4 4x800-meter relay
Brennan Hish 2005-06 A 7 pole vault
Scott Joyce 2001-02 A 8 4x400-meter relay
  2002-03 A 7 4x100-meter relay
Michael LaRochelle 1999-00 A 4 high jump
Grant Litwiller 2009-10 1A 3 4x100-meter relay
Vince McClain 2001-02 A 8 4x400-meter relay
Travis McDannald 2008-09 1A 7 4x200-meter relay
      2 4x400-meter relay
      5 4x100-meter relay
Matt Melick 1998-99 A 2 4x800-meter relay
John Neisler 2004-05 A 4 800-meter run
  2005-06 A 4 4x800-meter relay
Darren Nichols 1983-84 AA 2 pole vault
Blake Otto 1998-99 A 2 4x800-meter relay
Brian Petersen 2008-09 1A 9 4x800-meter relay
Nick Raes 2002-03 A 7 high jump
Caleb Schmidgall 2002-03 A 7 4x100-meter relay
Brady Schroeder 2009-10 1A 3 4x100-meter relay
      7 100-meter dash
Jimmy Schultz 2001-02 A 3 shot put
  2002-03 A 2 shot put
      6 discus throw
Branden Sholty 2001-02 A 8 4x400-meter relay
      7 110-meter high hurdles
Alex Slinker 2009-10 1A 3 4x100-meter relay
Aaron Springer 2008-09 1A 9 4x800-meter relay
      2 4x400-meter relay
Jason Springer 2005-06 A 4 4x800-meter relay
Jesse Springer 2005-06 A 4 4x800-meter relay
Connor Stine 2012-13 2A 7 4x800-meter relay
  2013-14 2A 6 4x800-meter relay
      9 800-meter run
  2014-15 2A 1 800-meter run
Chase Thurman 2012-13 2A 7 4x800-meter relay
  2013-14 2A 6 4x800-meter relay
Ryan Van Dyke 2012-13 2A 7 4x800-meter relay
  2013-14 2A 6 4x800-meter relay
Brett Watts 2008-09 1A 7 4x200-meter relay
      5 4x100-meter relay
  2009-10 1A 3 4x100-meter relay
Troy Weaver 1992-93 AA 6 1600-meter run
  1993-94 AA 2 1600-meter run
Ryan Weseloh 2012-13 2A 7 4x800-meter relay

Staunton

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 1928-29   5t 880-yard relay
  2012-13 1A 7 4x100-meter relay
  2013-14 1A 7 4x100-meter relay
Jonathan Allison 2013-14 1A 7 4x100-meter relay
Samuel Allison 2012-13 1A 7 4x100-meter relay
Arnicar 1924-25 B 2 shot put
France 1927-28   3t high jump
Dave Gerdes 1989-90 A 7 shot put
Andrew Glynn 2016-17 1A 3 pole vault
Jones 1920-21 B 3 1-mile run
Blake Kinder 2012-13 1A 7 4x100-meter relay
  2013-14 1A 7 4x100-meter relay
Jake Mahin 2010-11 1A 7 shot put
  2011-12 1A 2 discus throw
      5 shot put
McLaughlin 1920-21 B 2 javelin throw
Meyer 1927-28   3 100-yard dash
  1928-29   4 220-yard dash
      2 100-yard dash
Ethan Mullenix 2013-14 1A 7 4x100-meter relay
Josh Ohlinger 2004-05 A 7 100-meter dash
      5 200-meter dash
Peele 1924-25 B 4 120-yard high hurdles
Pervinsek 1931-32   3 discus throw
Brad Pirok 2003-04 A 6 3200-meter run
  2004-05 A 2 3200-meter run
Ramsien 1928-29   5 440-yard dash
Bill Scherff 1985-86 A 5 pole vault
  1986-87 A 6 300-meter low hurdles
      6 110-meter high hurdles
Marcus Sitko 2012-13 1A 7 4x100-meter relay
      4 long jump
  2013-14 1A 7 4x100-meter relay
      2 long jump
  2014-15 1A 1 100-meter dash
      1 triple jump
      1 long jump
Tom Spears 1977-78 A 3 2-mile run
Tim Straub 1989-90 A 6 800-meter run
  1990-91 A 3 800-meter run
David Vaughn 2012-13 1A 7 4x100-meter relay
Wilson 1924-25 B 3 440-yard dash

Steeleville

Name Year Class Place Event
Josh Uchtman 2006-07 A 5 shot put
      6 discus throw

Sterling (H.S.)

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 1921-22 B 3 880-yard relay
  1926-27   4h 880-yard relay
  1939-40   5t 880-yard relay
  1981-82 AA 8 4x200-meter relay
  1983-84 AA 6 4x800-meter relay
  1993-94 AA 6 4x800-meter relay
  2010-11 2A 8 4x400-meter relay
      9 4x100-meter relay
  2011-12 2A 7 4x800-meter relay
  2016-17 2A 5 4x200-meter relay
Dave Alexander 1981-82 AA 4 discus throw
Jack Allen 1967-68   5 discus throw
Sherman Baldwin 1933-34   4 120-yard high hurdles
      3 220-yard low hurdles
Dan Bartel 1993-94 AA 3 pole vault
Connor Bland 2016-17 2A 5 4x200-meter relay
Aaron Brenner 2010-11 2A 8 4x400-meter relay
  2011-12 2A 7 4x800-meter relay
Robert Clark 1955-56   2t high jump
Bryan Commisso 2010-11 2A 9 4x100-meter relay
Robert Corrigan 1938-39   3 120-yard high hurdles
Pat Cross 1976-77 AA 8 2-mile run
  1977-78 AA 6 1-mile run
Doug Densmore 1995-96 AA 1 pole vault
DuWayne Dietz 1947-48   2 100-yard dash
      1 200-yard low hurdles
Drew Dillon 1980-81 AA 5 pole vault
Donnie Dittmar 1987-88 AA 8 400-meter dash
Walt Divers 1977-78 AA 7 long jump
Kenneth Duhm 1943-44   1 discus throw
Kendall Freeman 1942-43   5t pole vault
  1943-44   1 pole vault
  1944-45   2t pole vault
James Galloway 1949-50   2 long jump
Robert Galloway 1950-51   3t pole vault
Cliff Garriott 1949-50   5 200-yard low hurdles
Bob Gebhardt 1932-33   2t 880-yard run
  1933-34   1 880-yard run
Chad Gebhardt 1985-86 AA 4 pole vault
Ed Gebhardt 1938-39   5 880-yard run
Jacob Gebhardt 2016-17 2A 2 1600-meter run
Marc Gebhardt 1988-89 AA 3 pole vault
Andy Geiger 1978-79 AA 6t pole vault
  1979-80 AA 4 pole vault
Kenneth Gould 1944-45   2t pole vault
Dylan Harkness 2011-12 2A 7 4x800-meter relay
Corey Hartz 2010-11 2A 9 4x100-meter relay
      5 400-meter dash
      8 4x400-meter relay
Floyd Higby 1929-30   5t long jump
Floyd Hunsberger 1943-44   5 pole vault
Charles Hussung 1933-34   1 1-mile run
Harold Hussung 1953-54   5 120-yard high hurdles
  1954-55   3 120-yard high hurdles
Gary Imel 1959-60   2 pole vault
Ray Kenaga 1948-49   2t pole vault
Zach Kirchhoff 2016-17 2A 8 triple jump
      6 high jump
Jeff Kuchel 1982-83 AA 5 pole vault
Tyler Loos 2009-10 2A 1 discus throw
Kyle Mason 2010-11 2A 8 4x400-meter relay
      9 4x100-meter relay
Sam Megli 2006-07 AA 2 800-meter run
Mike Murray 1983-84 AA 1 pole vault
  1984-85 AA 1 pole vault
Sam Mylin 1953-54   5t high jump
Patrick Petrosky 2011-12 2A 7 4x800-meter relay
Orlando Ramos 2016-17 2A 5 4x200-meter relay
Alejando Rivera 2011-12 2A 7 4x800-meter relay
Alejandro Rivera 2010-11 2A 8 4x400-meter relay
Alex Rodriguez 2010-11 2A 9 4x100-meter relay
Ken Ronzone 1986-87 AA 6 high jump
Walt Rowland 1970-71   4 pole vault
Adam Rude 2001-02 AA 7 pole vault
Michael Schneiderbauer 2011-12 2A 5 110-meter high hurdles
Cory Shelton 1995-96 AA 6 pole vault
Marcus Shetter 2016-17 2A 5 4x200-meter relay
Burdette Steadman 1940-41   5t high jump
Nyrel Sullivan 2016-17 2A 5 4x200-meter relay
      6 100-meter dash
      8 long jump
Nathan Swope 2005-06 AA 9 discus throw
Dick Thielen 1947-48   1t pole vault
Todd Wiggington 1980-81 AA 4 pole vault
Irvin Wolfe 1938-39   1 440-yard dash
Jack Wyatt 1927-28   4 220-yard dash

Sterling (Newman Central Catholic)

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 1980-81 A 6 4x800-meter relay
  2004-05 A 8 4x400-meter relay
  2009-10 1A 7 4x800-meter relay
  2011-12 1A 3 4x200-meter relay
  2012-13 1A 1 4x100-meter relay
      1 4x200-meter relay
      3 4x400-meter relay
  2013-14 1A 9 4x800-meter relay
      6 4x200-meter relay
  2014-15 1A 8 4x200-meter relay
      9 4x800-meter relay
  2016-17 1A 6 4x800-meter relay
Chris Ahlers 2014-15 1A 9 4x800-meter relay
      7 1600-meter run
  2016-17 1A 6 4x800-meter relay
      6 1600-meter run
Darren Bellini 1998-99 A 8 100-meter dash
Easton Bianchi 2014-15 1A 8 4x200-meter relay
  2015-16 1A 9 200-meter dash
      7 100-meter dash
  2016-17 1A 1 200-meter dash
      1 100-meter dash
Maison Bittner 2012-13 1A 3 4x400-meter relay
      1 4x200-meter relay
      7 100-meter dash
      1 4x100-meter relay
Masion Bittner 2011-12 1A 3 4x200-meter relay
Quincy Coomes 2013-14 1A 9 4x800-meter relay
  2014-15 1A 9 4x800-meter relay
Alex Deforest 2012-13 1A 3 4x400-meter relay
Dave Dempsey 1995-96 A 2 shot put
Shay Hafner 2016-17 1A 6 4x800-meter relay
Dylan Harkness 2009-10 1A 7 4x800-meter relay
Dusty Harmon 1976-77 A 2 pole vault
Brady Henson 2009-10 1A 7 4x800-meter relay
Matt Hodge 2016-17 1A 6 4x800-meter relay
Matt Hoffmiller 1994-95 A 5 shot put
Spencer Mauch 2016-17 1A 6 4x800-meter relay
Nolan McGinn 2011-12 1A 3 4x200-meter relay
      7 triple jump
  2012-13 1A 1 4x200-meter relay
  2013-14 1A 8 triple jump
      6 4x200-meter relay
  2014-15 1A 8 4x200-meter relay
Ethan Nash 2013-14 1A 6 4x200-meter relay
  2014-15 1A 8 4x200-meter relay
Clayton Norberg 2004-05 A 8 4x400-meter relay
      9 400-meter dash
Bryson Reyes 2013-14 1A 9 4x800-meter relay
  2014-15 1A 9 4x800-meter relay
Dylan Reyes 2009-10 1A 7 4x800-meter relay
Ryan Reyes 2004-05 A 8 4x400-meter relay
Tyler Rockwood 2011-12 1A 3 4x200-meter relay
  2012-13 1A 3 4x400-meter relay
      1 4x100-meter relay
Drew Rosengren 2013-14 1A 9 4x800-meter relay
  2014-15 1A 9 4x800-meter relay
Brady Rude 2012-13 1A 1 4x100-meter relay
      3 4x400-meter relay
      1 4x200-meter relay
  2013-14 1A 3 long jump
      6 4x200-meter relay
      2 200-meter dash
      7 100-meter dash
  2014-15 1A 8 4x200-meter relay
      5 200-meter dash
  2015-16 1A 7 long jump
Nick Rude 2010-11 1A 8 100-meter dash
  2011-12 1A 3 4x200-meter relay
      4 200-meter dash
  2012-13 1A 1 4x200-meter relay
      3 100-meter dash
      6 200-meter dash
      1 4x100-meter relay
Chris Salvatori 2004-05 A 8 4x400-meter relay
Regan Todhunter 2013-14 1A 5 110-meter high hurdles
  2014-15 1A 5 300-meter intermediate hurdles
      3 110-meter high hurdles
Dan Trancoso 1981-82 A 5 200-meter dash
Jake Trancoso 2009-10 1A 7 4x800-meter relay
      4 1600-meter run
  2010-11 1A 6 3200-meter run
Jeff Trancoso 1982-83 A 5 200-meter dash
  1983-84 A 6 200-meter dash
Micah Trancoso 2013-14 1A 6 4x200-meter relay
      9 4x800-meter relay
Ben Warkins 2004-05 A 8 4x400-meter relay
Kevin Ybarra 2007-08 A 8 200-meter dash
  2008-09 1A 9 100-meter dash

Stillman Valley

Name Year Class Place Event
Pat Babcock 1998-99 A 2 shot put
  1999-00 A 4 shot put
Paul Beegle 1983-84 A 6 300-meter low hurdles
  1984-85 A 1 300-meter low hurdles
  1985-86 A 7 long jump
Nathan Block 2000-01 A 8 3200-meter run
Jim Brace 1975-76 A 7 shot put
      8 discus throw
Scott Britnell 1987-88 A 1 300-meter low hurdles
Jerry Champlain 1975-76 A 1 pole vault
Gregg Grubb 1974-75 A 5 2-mile run
Larry Joesten 1974-75 A 7 high jump
Bill Kann 1979-80 A 4 long jump
Dan Mincemoyer 2000-01 A 7 400-meter dash
Todd Myers 1988-89 A 7 110-meter high hurdles
Craig Young 1972-73   3 2-mile run
  1973-74   2 2-mile run
      8 1-mile run
  1974-75 A 5 1-mile run
      1 2-mile run

Stockton

Name Year Class Place Event
Steve Phelps 1975-76 A 4t pole vault

Stonington

Name Year Class Place Event
Kenneth Boyle 1918-19 B 2 120-yard high hurdles
Ben Carpenter 1950-51   5 long jump
Bernard Livergood 1919-20 B 1 long jump
      3 50-yard dash
Tony Roth 1981-82 A 3 200-meter dash
Harold Shrout 1919-20 B 3 discus throw

Strasburg (Stewardson-S.)

Name Year Class Place Event
Alex Baumgarten 2010-11 1A 2 long jump
  2011-12 1A 3 long jump
Jason Fry 2011-12 1A 8 discus throw
  2012-13 1A 6 shot put
  2013-14 1A 3 discus throw
      1 shot put

Streamwood

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 1989-90 AA 6 4x800-meter relay
  1991-92 AA 7 4x200-meter relay
  2004-05 AA 8 4x200-meter relay
Rafarel Boadu 1989-90 AA 3 110-meter high hurdles
Eric Bordeaux 1991-92 AA 3 long jump
Jelyn Hill 2014-15 3A 6 high jump
Bobby Hudson 2004-05 AA 8 4x200-meter relay
Jeff Milne 2004-05 AA 8 4x200-meter relay
Marcelis Posey 2004-05 AA 8 4x200-meter relay
Ian Shelton 2004-05 AA 8 4x200-meter relay
Rob Webb 1995-96 AA 8 110-meter high hurdles
      7 300-meter intermediate hurdles

Streator (Twp.)

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 1929-30   5t 880-yard relay
William Connell 1928-29   3 javelin throw
Ray Eddy 1926-27   3 1-mile run
Ray Fisher 2010-11 2A 3 triple jump
George Gragg 1930-31   5 discus throw
  1931-32   4 discus throw
Harold Greenwood 1928-29   4 100-yard dash
      2 220-yard dash
Eric Isermann 1977-78 AA 5 long jump
Walter Moton 2003-04 AA 7 100-meter dash
Logan Pflibsen 2007-08 AA 9 pole vault
  2008-09 2A 1 pole vault
  2009-10 2A 1 pole vault
Jonathan Richards 2008-09 2A 4 3200-meter run

Streator (Woodland)

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 1975-76 A 7 880-yard relay
Scott Groom 1975-76 A 5 high jump
  1976-77 A 2 high jump
Scott Maddux 1986-87 A 4 3200-meter run
  1987-88 A 3 3200-meter run
Troy Maddux 1982-83 A 6 3200-meter run
  1983-84 A 2 3200-meter run
  1984-85 A 8 1600-meter run
      1 3200-meter run
  1985-86 A 6 1600-meter run
      1 3200-meter run

Stronghurst

Name Year Class Place Event
Brokaw 1914-15 B 4h 440-yard dash

Stronghurst (Southern)

Name Year Class Place Event
Darick Clark 2004-05 A 8 100-meter dash
Tony Scott 1985-86 A 2 long jump

Sullivan

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 1979-80 A 8 4x200-meter relay
  2001-02 A 1 4x400-meter relay
Troy Anderson 1978-79 A 7t pole vault
Wes Baumgartner 1992-93 A 7 100-meter dash
Chad Bolin 1983-84 A 2 long jump
      4 triple jump
Paul Bolin 1939-40   4 1-mile run
Butler 1912-13   1h 440-yard dash
Don Butler 1913-14 B 3 880-yard run
  1914-15 B 1h 880-yard run
Steve Buxton 1979-80 A 8 shot put
Seth Dunscomb 1991-92 A 7 discus throw
  1992-93 A 2 discus throw
      5 shot put
Derik Eaton 1985-86 A 2 3200-meter run
Adam Elder 1994-95 A 8 high jump
David Elzy 1985-86 A 7 triple jump
Michael Featherling 2001-02 A 1 4x400-meter relay
Justin Florey 2001-02 A 1 4x400-meter relay
Kyle Harvey 2005-06 A 7 1600-meter run
David Hutchins 1983-84 A 3 pole vault
Kirkpatrick 1903-04   3 standing broad jump
Blake Lane 1997-98 A 3 400-meter dash
Brett Lane 2001-02 A 1 4x400-meter relay
Braidy Miller 1985-86 A 3 discus throw
  1986-87 A 2 discus throw
      2 shot put
Brent Miller 1987-88 A 3 shot put
Nick Parks 1996-97 A 2 3200-meter run
Harold Pogue 1911-12   1 long jump
Adam Robinson 2001-02 A 1 4x400-meter relay
Mark Ruscin 1985-86 A 3 long jump
      6 400-meter dash
      7 200-meter dash
Sedock 1915-16 B 4 1-mile run
Brian Stain 1983-84 A 4 high jump
Luke Standerfer 1995-96 A 7 3200-meter run
  1996-97 A 1 3200-meter run
  1997-98 A 1 3200-meter run
Andrew Warnsing 1997-98 A 2 800-meter run

Summit (Argo)

Name Year Class Place Event
Doug Anderson 1986-87 AA 3 long jump
Derrick Davis 1980-81 AA 4 long jump
Gary Fowler 1991-92 AA 7 300-meter intermediate hurdles
  1992-93 AA 4 300-meter intermediate hurdles
John Karras 1945-46   1 440-yard dash
Bill Mack 1943-44   2 1-mile run
  1944-45   1 1-mile run
Lupe Marquez 1979-80 AA 5 3200-meter run
Dennis Meeharn 1980-81 AA 4 800-meter run
Darien Pedota 1989-90 AA 7 3200-meter run
Doug Rayburn 1985-86 AA 3 discus throw

Sycamore (H.S.)

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 2000-01 AA 7 4x400-meter relay
  2008-09 2A 4 4x800-meter relay
      8 4x400-meter relay
  2009-10 2A 6 4x800-meter relay
  2011-12 2A 6 4x800-meter relay
      9 4x400-meter relay
  2014-15 2A 8 4x100-meter relay
  2016-17 2A 8 4x800-meter relay
Mitch Aase 2009-10 2A 6 4x800-meter relay
Zack Aase 2011-12 2A 9 4x400-meter relay
      6 4x800-meter relay
Steve Abel 2000-01 AA 7 4x400-meter relay
Hans Anderson 2008-09 2A 8 4x400-meter relay
      4 4x800-meter relay
      3 800-meter run
Quinton Benzschawel 2016-17 2A 8 4x800-meter relay
Alex Bourge 2008-09 2A 8 4x400-meter relay
Jake Carani 2016-17 2A 8 4x800-meter relay
David Emmert 2011-12 2A 6 4x800-meter relay
  2012-13 2A 5 800-meter run
Josh Evans 2000-01 AA 7 4x400-meter relay
Dan Fay 1996-97 AA 3 pole vault
Ryan Fraedrich 2008-09 2A 4 4x800-meter relay
  2009-10 2A 6 4x800-meter relay
Edgar Garcia 2014-15 2A 8 4x100-meter relay
Ken Gordon 1965-66   6 long jump
  1966-67   5 long jump
Alex Handel 2011-12 2A 9 4x400-meter relay
Phil Hess 1969-70   4 long jump
Joel Hillman 2001-02 AA 7 pole vault
Dion Hooker 2011-12 2A 9 4x400-meter relay
      9 100-meter dash
  2012-13 2A 6 100-meter dash
      1 200-meter dash
  2013-14 2A 2 100-meter dash
      4 200-meter dash
  2014-15 2A 3 100-meter dash
      8 4x100-meter relay
      4 200-meter dash
Evan Jacobs 2016-17 2A 8 4x800-meter relay
      2 800-meter run
Kevin Kingsbury 2008-09 2A 3 pole vault
Tyson Kinsley 2008-09 2A 4 4x800-meter relay
      8 4x400-meter relay
  2009-10 2A 6 4x800-meter relay
      2 1600-meter run
Keaton Leach 2008-09 2A 4 4x800-meter relay
Dave Liszka 1991-92 AA 6 triple jump
John Mathey 2011-12 2A 9 4x400-meter relay
Lucas McKay 2016-17 2A 8 4x800-meter relay
Adam Millburg 2014-15 2A 5 3200-meter run
Gail Olson 1975-76 AA 3 high jump
  1976-77 AA 1 high jump
  1977-78 AA 1 high jump
Mike Osborne 2000-01 AA 7 4x400-meter relay
Justin Otte 2014-15 2A 8 4x100-meter relay
Aaron Pasch 2008-09 2A 8 4x400-meter relay
  2009-10 2A 6 4x800-meter relay
Chris Pawola 2014-15 2A 8 4x100-meter relay
Stephen Poorten 2016-17 2A 6 3200-meter run
Eric Ruud 2011-12 2A 6 4x800-meter relay
Dylan Schmidt 2011-12 2A 6 4x800-meter relay
Logan Schneider 2013-14 2A 2 110-meter high hurdles
Evan Short 2013-14 2A 6 shot put
Jay Simonds 2000-01 AA 7 4x400-meter relay
Bill Smith 1959-60   2 180-yard low hurdles
      2 100-yard dash
Chris Weber 2011-12 2A 6 high jump
Connor Weckerly 2016-17 2A 1 discus throw
Ryan Williams 1996-97 AA 4 triple jump