Boys Track & Field Medalists

* Last updated at 7:36 pm on Sunday, September 17, 2017

Print this page

Rankin

Name Year Class Place Event
William Cornelius 1968-69   3 long jump
Phil Mikalik 1969-70   5 2-mile run
Billy Stewart 1983-84 A 5 long jump
      8 triple jump

Rantoul

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 1922-23 B 5 880-yard relay
  1975-76 AA 8 880-yard relay
      3 440-yard relay
  1997-98 AA 5 4x200-meter relay
      5 4x800-meter relay
  1998-99 AA 7 4x100-meter relay
  2016-17 2A 7 4x400-meter relay
Mark Baker 1997-98 AA 5 4x200-meter relay
Danny Brown 1978-79 AA 6 330-yard low hurdles
  1979-80 AA 2 300-meter low hurdles
Mike Brown 1979-80 AA 8 long jump
Frank Bryan 1986-87 AA 8 triple jump
Raul Castillo 2016-17 2A 7 4x400-meter relay
Lee Cole 1908-09   4h 440-yard dash
Steve Cotman 1997-98 AA 5 4x800-meter relay
Kenneth Eads 1935-36   3 880-yard run
Ray Estes 1973-74   5 220-yard dash
Randy Geary 1976-77 AA 3 triple jump
Nate Harden 1997-98 AA 5 4x200-meter relay
Jerry Harper 2016-17 2A 7 4x400-meter relay
Kevin Harris 1997-98 AA 5 4x800-meter relay
Charles Hensley 2011-12 2A 5 shot put
Everette Holmgren 1922-23 B 4h 880-yard run
Harold Ives 1898-99   1 pole vault
Garet Kinnett 2016-17 2A 7 4x400-meter relay
Andrew Kurtz 1997-98 AA 5 4x800-meter relay
Wilbur Lane 1907-08   2t high jump
Shawn Lauderdale 2010-11 1A 5 triple jump
Keith Lowell 1974-75 AA 8 120-yard high hurdles
  1975-76 AA 5 120-yard high hurdles
Rick Mace 1979-80 AA 4 discus throw
Dennis Molloy 1985-86 AA 6 300-meter low hurdles
Mark Morton 1997-98 AA 5 4x200-meter relay
  1998-99 AA 7 4x100-meter relay
Norris Mosley 1972-73   5 220-yard dash
Jared Motley 2016-17 2A 7 4x400-meter relay
Dwayne Smith 1997-98 AA 5 4x200-meter relay
  1998-99 AA 7 4x100-meter relay
      3 long jump
Lee Smith 1986-87 AA 6 110-meter high hurdles
Charlie Susdorf 1921-22 B 2h 440-yard dash
  1922-23 B 2h 440-yard dash
Morris Virgil 1998-99 AA 7 4x100-meter relay
George Washington 2013-14 2A 3 long jump
  2014-15 2A 2 long jump
Syrus White 2010-11 1A 6 400-meter dash
Tyrin White 2013-14 2A 5 discus throw
Kenneth Wiley 1936-37   3 pole vault
Mitch Wilson 1997-98 AA 5 4x800-meter relay
Randy Wright 1998-99 AA 7 4x100-meter relay
  2000-01 AA 3 110-meter high hurdles
Amos Zander 1931-32   4 shot put

Raymond

Name Year Class Place Event
Belknap 1912-13   2 shot put
Henry Bitterburg 1912-13   1 shot put
      4 discus throw
Robert House 1954-55   4t high jump
Robert Seward 1912-13   2h 440-yard dash

Raymond (Lincolnwood)

Name Year Class Place Event
Joe Mizera 1977-78 A 8t high jump

Red Bud

Name Year Class Place Event
Jake Eckart 2004-05 A 7 high jump
Chuck Haynes 1976-77 A 4 high jump
Nick Laurent 2007-08 A 8 high jump

Richmond (R.-Burton)

Name Year Class Place Event
Dave Derdeyn 1974-75 A 7 2-mile run
  1975-76 A 3 2-mile run
James Kaht 2012-13 2A 2 1600-meter run
John Kellum 2016-17 2A 7 800-meter run
Matt Marzahl 2009-10 2A 6 high jump
Ian Sanchez 2008-09 2A 5 800-meter run
  2009-10 2A 6 1600-meter run
Kyle Wismer 2008-09 2A 9 long jump
  2009-10 2A 5 400-meter dash

Richton Park (Rich South)

Name Year Class Place Event
Ryan Bennett 2003-04 AA 8 shot put
Tim Boles 1998-99 AA 8 long jump
Corey Downden 2001-02 AA 8 long jump
      3 triple jump
James Edwards 1994-95 AA 8 800-meter run
Marshawn Hughes 2011-12 2A 9 triple jump
Thayer James 1997-98 AA 6 400-meter dash
Willie McDonald 1997-98 AA 7 110-meter high hurdles
Tai Streets 1993-94 AA 1 long jump
      7 triple jump
Tyler Suddeth 2016-17 2A 9 discus throw
Ryan Westfield 2002-03 AA 8 110-meter high hurdles
Jeff Yarbrough 2002-03 AA 6 100-meter dash

Ridge Farm

Name Year Class Place Event
P. Beauchamp 1923-24 B 5 100-yard dash
  1925-26   5 100-yard dash
Busby 1923-24 B 3h 440-yard dash
Fletcher 1913-14 B 1 high jump
  1914-15 B 3 220-yard dash
Henderson 1912-13   2h 880-yard run
      1 1-mile run
Pugh 1922-23 B 4 long jump
Spurlock 1921-22 B 2 shot put

River Grove (Guerin)

Name Year Class Place Event
Corey Jones 2014-15 1A 9 triple jump

River Grove (Holy Cross)

Name Year Class Place Event
Mike Durkin 1969-70   2 1-mile run
  1970-71   2 1-mile run

Riverside (R.-Brookfield)

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 1969-70   5 1-mile relay
  2010-11 2A 3 4x800-meter relay
Alex Amaya 2010-11 2A 3 4x800-meter relay
Tom Baugh 1979-80 AA 6 shot put
  1980-81 AA 8 discus throw
      4 shot put
Craig Black 1967-68   2 discus throw
John Bradbury 1927-28   3t high jump
Keegan Buttimer 2010-11 2A 3 4x800-meter relay
Jerry Cizek 1963-64   5 180-yard low hurdles
Richard Culbertson 1949-50   4t high jump
Don Fash 1970-71   6 880-yard run
Jack Hagan 1947-48   2 880-yard run
  1948-49   2 1-mile run
Randy Huffman 1973-74   3 1-mile run
John Kingzette 2010-11 2A 3 4x800-meter relay
Mike Kovalsky 1983-84 AA 7 shot put
John Lauber 1966-67   2 shot put
Jack Lohnes 1945-46   4 440-yard dash
Mike Maenner 1969-70   6 long jump
Glen Mottl 1969-70   5 440-yard dash
Frank Pause 1931-32   4t pole vault
Jim Press 1966-67   4 2-mile run
Rich Slaughter 1990-91 AA 6 3200-meter run
Alex Smith 1994-95 AA 5 shot put
  1995-96 AA 1 shot put
Peter Stanga 1999-00 AA 5 300-meter intermediate hurdles
Joe Swon 2008-09 2A 8 long jump
Travis Trevizo 2010-11 2A 3 4x800-meter relay
  2011-12 2A 4 800-meter run
John Unger 1973-74   5 2-mile run
Nick Valentino 1969-70   5 1-mile run
Mike Vicchiollo 1982-83 AA 3 800-meter run
  1983-84 AA 2 800-meter run
Joe Ware 1903-04   1 long jump

Riverton

Name Year Class Place Event
Kurt Antonacci 1984-85 A 7 triple jump
Chad Canaday 1984-85 A 3 discus throw
  1985-86 A 1 shot put
      2 discus throw
  1986-87 A 1 shot put
      1 discus throw
Sean Canaday 1980-81 A 4 discus throw
  1981-82 A 8 shot put
  1982-83 A 2 shot put
      1 discus throw
  1983-84 A 1 discus throw
      1 shot put
Corey Franklin 1986-87 A 2 110-meter high hurdles
Brian Hartlaub 1997-98 A 3 300-meter intermediate hurdles
  1998-99 A 1 300-meter intermediate hurdles
      2 high jump
  1999-00 A 2 110-meter high hurdles
L. Johnson 1942-43   2t high jump
Dan Julian 1989-90 A 8 long jump
  1990-91 A 7 high jump
Earl Julian 1986-87 A 8 high jump
Scott Perry 1978-79 A 5 2-mile run
Justin Roberts 2008-09 1A 7 shot put
Eric Rushing 1993-94 A 6 3200-meter run
  1994-95 A 6 3200-meter run
  1995-96 A 2 1600-meter run
Steve Smith 1988-89 A 8 high jump
Garrett Tallman 1982-83 A 7 300-meter low hurdles
Eric Tisdale 1975-76 A 8 120-yard high hurdles
  1976-77 A 2 long jump
      8 triple jump
  1977-78 A 3 long jump
      3 120-yard high hurdles
      3 triple jump

Roanoke

Name Year Class Place Event
Hodel 1915-16 B 3 1-mile run
Gerald Sander 1946-47   4 1-mile run

Roanoke (R.-Benson)

Name Year Class Place Event
Mark Barra 1979-80 A 8 200-meter dash
Bill Hostetler 1975-76 A 8 2-mile run
  1976-77 A 4 2-mile run
Marty Martino 1974-75 A 4 220-yard dash
  1976-77 A 8 220-yard dash
Kevin Mueser 1977-78 A 2 triple jump
      7 long jump
Dan Oltman 1976-77 A 7 pole vault
Bob Wheelwright 1959-60   4 440-yard dash
  1960-61   4 440-yard dash
  1961-62   5 440-yard dash

Robinson

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 1976-77 A 8 1-mile relay
  1977-78 A 3 2-mile relay
      3 1-mile relay
  1982-83 A 5 4x200-meter relay
  1991-92 A 8 4x200-meter relay
  1992-93 A 3 4x400-meter relay
      5 4x800-meter relay
      5 4x200-meter relay
      6 4x100-meter relay
  1993-94 A 5 4x800-meter relay
      5 4x100-meter relay
      3 4x200-meter relay
  1994-95 A 7 4x100-meter relay
  1995-96 A 6 4x800-meter relay
      5 4x100-meter relay
  1996-97 A 7 4x100-meter relay
      6 4x200-meter relay
  2000-01 A 1 4x800-meter relay
  2006-07 A 6 4x800-meter relay
  2012-13 1A 4 4x400-meter relay
  2014-15 1A 2 4x800-meter relay
  2015-16 1A 3 4x800-meter relay
Dick Andrus 1978-79 A 4 880-yard run
Lukas Baird 2015-16 1A 3 4x800-meter relay
Mike Ballard 1998-99 A 6 pole vault
Morgan Beabout 2015-16 1A 3 4x800-meter relay
Scott BonDurant 1980-81 A 6 discus throw
Nick Brooks 2001-02 A 9 shot put
  2002-03 A 7 shot put
Justin Burtch 1995-96 A 6 4x800-meter relay
  1996-97 A 5 800-meter run
Brian Cain 1995-96 A 5 4x100-meter relay
Frank Chamberlain 1942-43   4 shot put
JB Chapman 2014-15 1A 2 4x800-meter relay
Max Connett 1923-24 A 5t long jump
Patrick Cork 1995-96 A 6 4x800-meter relay
Mike Courtney 1989-90 A 1 shot put
  1990-91 A 2 shot put
Brian Culp 1994-95 A 7 4x100-meter relay
  1995-96 A 5 4x100-meter relay
Dan Gorski 1983-84 A 4 400-meter dash
Blake Hale 2011-12 1A 3 800-meter run
  2012-13 1A 3 800-meter run
      4 4x400-meter relay
Wendell Harrison 1984-85 A 7 discus throw
Josh Helton 2000-01 A 1 4x800-meter relay
Hank Hill 1978-79 A 5 discus throw
  1979-80 A 1 discus throw
Larry Holmes 1932-33   1 120-yard high hurdles
Greg Howard 1999-00 A 8 1600-meter run
Tad Hughlett 1996-97 A 7 4x100-meter relay
      6 4x200-meter relay
      4 high jump
      1 long jump
  1997-98 A 2 100-meter dash
      1 long jump
  1998-99 A 1 long jump
      3 100-meter dash
Nic Iovanac 2012-13 1A 7 shot put
Keith Jared 1993-94 A 3 1600-meter run
Kyle Johnson 1993-94 A 2 200-meter dash
      2 100-meter dash
Varun Karkhanis 2006-07 A 6 4x800-meter relay
David Keeler 1985-86 A 4 shot put
  1986-87 A 3 shot put
John Lindsay 1922-23 B 5 220-yard low hurdles
      5 120-yard high hurdles
Jeff McKeighan 2000-01 A 1 4x800-meter relay
Justin Montgomery 2006-07 A 6 4x800-meter relay
Chris Morris 2006-07 A 6 4x800-meter relay
Les Murphy 1952-53   4 pole vault
  1953-54   1t pole vault
Duane Neely 1994-95 A 7 4x100-meter relay
Harold Newlin 1922-23 B 5h 880-yard run
Wes Parker 1996-97 A 4 long jump
      6 4x200-meter relay
      7 4x100-meter relay
Chris Reis 1995-96 A 6 4x800-meter relay
Chad Rice 1992-93 A 7 800-meter run
Mike Richart 1988-89 A 8 discus throw
  1989-90 A 5 discus throw
Charlie Rinesmith 1994-95 A 7 4x100-meter relay
  1995-96 A 5 4x100-meter relay
Steven Salesman 2009-10 1A 9 pole vault
Tyson Schnitker 2000-01 A 1 4x800-meter relay
      7 800-meter run
  2002-03 A 6 long jump
Alex Schulte 2012-13 1A 4 4x400-meter relay
Kyle Shimer 2006-07 A 6 4x800-meter relay
Wade Shimer 2000-01 A 1 4x800-meter relay
Aaron Siler 2012-13 1A 4 4x400-meter relay
Joe Snyder 1976-77 A 5 330-yard low hurdles
      5 880-yard run
  1977-78 A 4 120-yard high hurdles
      1 330-yard low hurdles
Tim Sparks 1964-65   2 shot put
David Steele 1944-45   4 220-yard dash
B.J. Stephens 1994-95 A 7 4x100-meter relay
  1995-96 A 5 4x100-meter relay
Gerry Stephens 2001-02 A 8 shot put
  2002-03 A 6 shot put
Dillon Stone 2008-09 1A 5 triple jump
Jeff Tanneur 1984-85 A 5 shot put
Harry Taylor 1921-22 B 4 high jump
Noah Tennison 2014-15 1A 2 4x800-meter relay
  2015-16 1A 3 4x800-meter relay
Henry Treadway 2014-15 1A 2 4x800-meter relay
Robert Trimble 2003-04 A 8 1600-meter run
David Ulrich 2007-08 A 8 3200-meter run
Matt Van Schoyck 2000-01 A 8 discus throw
  2001-02 A 8 discus throw
Chad Veenstra 1995-96 A 6 4x800-meter relay
Adam Wachtel 1996-97 A 7 4x100-meter relay
      6 4x200-meter relay
Don Weber 1976-77 A 3 2-mile run
      4 1-mile run
  1977-78 A 2 1-mile run
Austin Weck 2012-13 1A 4 4x400-meter relay
Cory Weger 1996-97 A 6 4x200-meter relay
      7 4x100-meter relay
Joey Wright 2014-15 1A 2 4x800-meter relay
  2015-16 1A 3 4x800-meter relay

Rochelle

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 2015-16 2A 2 4x400-meter relay
      8 4x800-meter relay
  2016-17 2A 5 4x400-meter relay
Carson Brooks 1964-65   1 discus throw
J.I. Carpenter 1910-11   2 long jump
Cody Cassidy 2009-10 2A 8 long jump
Mark Cassidy 1979-80 AA 6 800-meter run
Matthew Drendel 2015-16 2A 8 4x800-meter relay
      2 4x400-meter relay
  2016-17 2A 5 4x400-meter relay
      8 800-meter run
William Eckhardt 1936-37   1 javelin throw
Donivyn Harms 2015-16 2A 2 4x400-meter relay
      8 4x800-meter relay
Healy 1905-06   3t high jump
Henning 1900-01   2 standing broad jump
Julian Hernandez 2015-16 2A 8 4x800-meter relay
Lance Huftalin 2016-17 2A 5 4x400-meter relay
Levi Johnson 2016-17 2A 5 4x400-meter relay
Kelly 1907-08   4 long jump
Bill May 1904-05   1 50-yard dash
G. McClymond 1904-05   3t high jump
Andrew Myers 2016-17 2A 4 high jump
H.J. Phelps 1910-11   1 high jump
John Place 1982-83 AA 2 pole vault
Colfay Pointer 2014-15 2A 6 400-meter dash
  2015-16 2A 8 4x800-meter relay
      2 4x400-meter relay
      2 400-meter dash
Xavier Rincon 2015-16 2A 2 4x400-meter relay
Malek Shaabneh 2011-12 2A 8 long jump
Joseph Torres 2009-10 2A 9 high jump
Colton VanKirk 2008-09 2A 9 pole vault
Austin Walsh 2016-17 2A 5 4x400-meter relay
Chris Weber 2012-13 2A 4 high jump

Rochester

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 1978-79 A 4 440-yard relay
  1979-80 A 4 4x400-meter relay
  1980-81 A 6 4x400-meter relay
  1981-82 A 1 4x400-meter relay
      3 4x100-meter relay
  1989-90 A 2 4x100-meter relay
  2000-01 A 8 4x800-meter relay
  2001-02 A 5 4x400-meter relay
      6 4x800-meter relay
  2002-03 A 2 4x400-meter relay
      2 4x200-meter relay
  2003-04 A 8 4x400-meter relay
  2004-05 A 5 4x400-meter relay
      9 4x800-meter relay
  2005-06 A 2 4x800-meter relay
  2006-07 A 1 4x800-meter relay
      3 4x400-meter relay
  2007-08 A 1 4x800-meter relay
  2008-09 1A 5 4x800-meter relay
  2009-10 1A 1 4x400-meter relay
      4 4x800-meter relay
  2013-14 2A 7 4x200-meter relay
Alex Alvey 2009-10 1A 1 4x400-meter relay
Nate Atkinson 2004-05 A 9 4x800-meter relay
Nic Atkinson 2004-05 A 5 4x400-meter relay
      9 4x800-meter relay
Matt Bane 2008-09 1A 2 pole vault
  2009-10 1A 1 pole vault
Zach Barnett 2010-11 1A 7 400-meter dash
Zack Barnett 2009-10 1A 1 4x400-meter relay
Zach Bell 2002-03 A 2 4x200-meter relay
      8 200-meter dash
Jeremy Bivens 2013-14 2A 7 4x200-meter relay
Nick Blough 2003-04 A 8 4x400-meter relay
  2004-05 A 5 4x400-meter relay
Brian Bolser 2000-01 A 8 4x800-meter relay
  2001-02 A 6 4x800-meter relay
Aaron Cable 2013-14 2A 7 4x200-meter relay
      7 300-meter intermediate hurdles
Josh Cable 2014-15 2A 5 800-meter run
  2015-16 2A 7 800-meter run
  2016-17 2A 3 800-meter run
Pat Capps 2004-05 A 7 1600-meter run
      6 3200-meter run
Larry Cawley 1978-79 A 5 120-yard high hurdles
Nick Centola 2008-09 1A 3 110-meter high hurdles
  2009-10 1A 7 110-meter high hurdles
Tony Colantino 2004-05 A 5 4x400-meter relay
Jacob Cullen 2005-06 A 2 4x800-meter relay
  2006-07 A 1 4x800-meter relay
  2007-08 A 1 4x800-meter relay
  2008-09 1A 5 4x800-meter relay
      7 1600-meter run
Jared Cullen 2002-03 A 2 4x400-meter relay
  2003-04 A 3 800-meter run
      8 4x400-meter relay
Jordan Cullen 2005-06 A 2 4x800-meter relay
      9 800-meter run
  2006-07 A 1 4x800-meter relay
      7 800-meter run
Michael Czapar 2001-02 A 5 4x400-meter relay
Johnathon Damery 2004-05 A 9 4x800-meter relay
Jon Damery 2005-06 A 2 4x800-meter relay
Phil Damery 2000-01 A 8 4x800-meter relay
  2001-02 A 6 4x800-meter relay
Andy Derks 1997-98 A 1 1600-meter run
James Duban 1984-85 A 7 400-meter dash
  1985-86 A 4 400-meter dash
Brett Eandi 2006-07 A 3 4x400-meter relay
  2009-10 1A 1 4x400-meter relay
      3 400-meter dash
Tucker Fields 2009-10 1A 4 4x800-meter relay
Ryan Flint 2006-07 A 3 4x400-meter relay
Joe Fox 2003-04 A 5 high jump
Jim Giganti 1981-82 A 1 4x400-meter relay
Ryan Godar 2006-07 A 3 4x400-meter relay
Mike Greer 1980-81 A 1 high jump
  1981-82 A 6t high jump
  1982-83 A 6 high jump
Tim Hall 1980-81 A 5t high jump
Jeremiah Hartwell 2013-14 2A 7 4x200-meter relay
Jason Henkelmann 2005-06 A 7 shot put
John Huffman 1999-00 A 3 triple jump
  2000-01 A 3 triple jump
Scott Hutchinson 1980-81 A 8 800-meter run
      6 long jump
Scott Hutchison 1981-82 A 1 4x400-meter relay
Dan Jeffers 1977-78 A 5 100-yard dash
      1 long jump
  1978-79 A 1 100-yard dash
      1 long jump
Jordan Jeffers 2003-04 A 8 4x400-meter relay
  2004-05 A 5 4x400-meter relay
Paul Jeffers 2001-02 A 5 4x400-meter relay
  2002-03 A 2 4x400-meter relay
      2 4x200-meter relay
Adam Kiesler 1999-00 A 7 long jump
  2000-01 A 2 long jump
Troy Kimberlin 2005-06 A 5 400-meter dash
Randy Klatt 1979-80 A 1 110-meter high hurdles
Eliot Lewis 1980-81 A 5 110-meter high hurdles
  1981-82 A 4 110-meter high hurdles
      4 300-meter low hurdles
      1 4x400-meter relay
Mike Marlow 1981-82 A 1 4x400-meter relay
Kyle Monroe 2000-01 A 8 4x800-meter relay
  2001-02 A 6 4x800-meter relay
Mark Morley 1989-90 A 7 400-meter dash
      2 pole vault
Mike Morley 1989-90 A 1 300-meter intermediate hurdles
Ryan Nowakowski 2001-02 A 5 4x400-meter relay
  2002-03 A 3 400-meter dash
      2 4x400-meter relay
Jason Petit 2002-03 A 4 pole vault
David Prigge 2000-01 A 8 4x800-meter relay
  2001-02 A 6 4x800-meter relay
Paul Rodgers 1984-85 A 6 long jump
      6 200-meter dash
  1985-86 A 4 long jump
Taylor Rodgers 2012-13 2A 9 long jump
Kyle Romadka 2002-03 A 2 4x200-meter relay
Shane Ruggless 2001-02 A 5 4x400-meter relay
  2002-03 A 2 4x400-meter relay
      2 4x200-meter relay
  2003-04 A 7 400-meter dash
      8 4x400-meter relay
Sean Ryan 2007-08 A 1 4x800-meter relay
  2009-10 1A 4 4x800-meter relay
      1 4x400-meter relay
Alec Shunk 2006-07 A 1 4x800-meter relay
  2007-08 A 1 4x800-meter relay
  2008-09 1A 5 4x800-meter relay
      9 800-meter run
Austin Shunk 2008-09 1A 5 4x800-meter relay
  2009-10 1A 4 4x800-meter relay
Taylor Tabatabai 2009-10 1A 4 4x800-meter relay
Aaron Taft 2003-04 A 9 discus throw
  2004-05 A 9 discus throw
Jay Tally 2013-14 2A 7 4x200-meter relay
Daniel Thompson 2007-08 A 1 4x800-meter relay
Chase Walker 2008-09 1A 5 4x800-meter relay
Tyler Walker 2004-05 A 9 4x800-meter relay
  2005-06 A 2 4x800-meter relay
  2006-07 A 1 4x800-meter relay
      3 4x400-meter relay

Rock Falls

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 1998-99 A 8 4x100-meter relay
  2008-09 1A 1 4x200-meter relay
Tyler Barnes 2008-09 1A 1 4x200-meter relay
Zohar Burciaga 2008-09 1A 1 4x200-meter relay
Brian Diaz 2008-09 1A 1 4x200-meter relay
Alec Dorathy 2008-09 1A 1 4x200-meter relay
Tom Gilbert 1998-99 A 3 200-meter dash
      4 100-meter dash
      7 long jump
      8 4x100-meter relay
Chad Gridley 2002-03 A 5 discus throw
  2003-04 A 2 discus throw
Brayden Hamblen 2016-17 2A 1 3200-meter run
Jason Irwin 1998-99 A 8 4x100-meter relay
Johnson 1925-26   3 120-yard high hurdles
Phil Johnson 1961-62   4 120-yard high hurdles
Lee Jomant 1979-80 AA 6 high jump
Jim King 1972-73   3 pole vault
Johnathon Martin 2002-03 A 6 800-meter run
Ted Nehrkorn 1976-77 AA 7 100-yard dash
  1979-80 AA 7 200-meter dash
Jason Nielsen 1996-97 A 8 pole vault
Jose Oquendo 2001-02 A 7 long jump
  2002-03 A 8 high jump
      3 long jump
      6 200-meter dash
      3 100-meter dash
  2003-04 A 1 200-meter dash
      1 100-meter dash
      4 triple jump
      3 long jump
Junior Spencer 1940-41   3t pole vault
Brian Vance 1998-99 A 8 4x100-meter relay
      6 triple jump
Dustin Westbrook 1997-98 A 7 pole vault
  1998-99 A 8 4x100-meter relay
Louis Wolber 1955-56   2 120-yard high hurdles

Rock Island (Alleman)

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 1990-91 A 7 4x800-meter relay
  1991-92 A 5 4x800-meter relay
      5 4x400-meter relay
  1992-93 A 7 4x400-meter relay
  1993-94 A 1 4x800-meter relay
  2001-02 A 5 4x800-meter relay
  2004-05 A 6 4x800-meter relay
  2009-10 1A 8 4x800-meter relay
  2010-11 1A 6 4x800-meter relay
  2015-16 1A 8 4x200-meter relay
Ethan Adifinger 2010-11 1A 6 4x800-meter relay
Ethan Adlfinger 2009-10 1A 8 4x800-meter relay
  2011-12 2A 9 1600-meter run
  2012-13 2A 8 1600-meter run
      9 3200-meter run
Matt Billingsley 2009-10 1A 8 4x800-meter relay
      7 1600-meter run
  2010-11 1A 6 4x800-meter relay
      9 1600-meter run
Corey Cameron 2001-02 A 5 4x800-meter relay
Troy DeBlieck 2004-05 A 6 4x800-meter relay
Al Esparza 1993-94 A 1 4x800-meter relay
      8 1600-meter run
Aaron Golding 2015-16 1A 6 3200-meter run
Matt Graf 2001-02 A 5 4x800-meter relay
Nathan Graves 2015-16 1A 3 discus throw
      7 triple jump
Garron Grigsby 1977-78 AA 7 880-yard run
Dave Haronik 1993-94 A 1 4x800-meter relay
Bill Hawley 1993-94 A 1 4x800-meter relay
J. R. Hills 1993-94 A 1 4x800-meter relay
Nathaniel Hird 2003-04 A 8 3200-meter run
  2004-05 A 6 4x800-meter relay
Nick Hird 2000-01 A 3 3200-meter run
  2001-02 A 1 3200-meter run
      9 1600-meter run
Zach Hird 2012-13 2A 8 3200-meter run
Andrew Hoogerwerf 2009-10 1A 8 4x800-meter relay
John Huntley 2015-16 1A 8 4x200-meter relay
Alex Knobloch 2004-05 A 6 4x800-meter relay
Kile Krol 2001-02 A 5 4x800-meter relay
  2002-03 A 3 1600-meter run
Adam Lingner 1978-79 AA 8 shot put
Dave Liska 1995-96 A 8 100-meter dash
Sean McGuire 2009-10 1A 8 4x800-meter relay
Mark Meyer 1988-89 A 8 long jump
Liam Otto 2010-11 1A 6 4x800-meter relay
Conner Rafferty 2015-16 1A 8 4x200-meter relay
      5 200-meter dash
Mike Rettig 2001-02 A 5 4x800-meter relay
Adrian Ritchie 1984-85 AA 6 long jump
Scott Schilb 2011-12 2A 5 discus throw
  2012-13 2A 9 discus throw
      4 shot put
Shane Shemek 2004-05 A 6 4x800-meter relay
Seth Sottos 2015-16 1A 8 4x200-meter relay
  2016-17 2A 7 200-meter dash
Dave Terronez 1985-86 AA 8 1600-meter run
Derek Watts 1987-88 A 6 triple jump
Kelan Whan 2015-16 1A 8 4x200-meter relay
Cory Yeager 2010-11 1A 6 4x800-meter relay
Kyler Yodts 2014-15 2A 3 shot put
  2015-16 1A 1 shot put

Rock Island (H.S.)

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 1922-23 A 3 880-yard relay
  1926-27   2h 880-yard relay
  1943-44   5 880-yard relay
  1960-61   4 1-mile relay
  1961-62   5 880-yard relay
  1968-69   5 880-yard relay
  1975-76 AA 7 880-yard relay
  1981-82 AA 8 4x800-meter relay
  1983-84 AA 1 4x100-meter relay
      2 4x200-meter relay
  1987-88 AA 3 4x200-meter relay
  1988-89 AA 4 4x800-meter relay
      4 4x100-meter relay
      1 4x200-meter relay
  1992-93 AA 8 4x100-meter relay
  1993-94 AA 1 4x100-meter relay
      1 4x200-meter relay
  1996-97 AA 8 4x100-meter relay
  1997-98 AA 8 4x100-meter relay
  1998-99 AA 5 4x100-meter relay
  1999-00 AA 9 4x200-meter relay
  2000-01 AA 6 4x200-meter relay
  2001-02 AA 7 4x200-meter relay
      4 4x400-meter relay
  2002-03 AA 4 4x400-meter relay
  2003-04 AA 4 4x100-meter relay
  2008-09 2A 3 4x100-meter relay
  2009-10 2A 6 4x100-meter relay
  2010-11 2A 1 4x100-meter relay
      4 4x200-meter relay
      2 4x400-meter relay
  2013-14 3A 4 4x200-meter relay
  2014-15 3A 8 4x200-meter relay
  2015-16 3A 4 4x200-meter relay
      4 4x100-meter relay
Thomas Adams 1983-84 AA 1 4x100-meter relay
      1 100-meter dash
      1 200-meter dash
Michael Adamson 2001-02 AA 4 4x400-meter relay
Mike Adamson 2002-03 AA 4 4x400-meter relay
Travon Aldridge 2013-14 3A 4 4x200-meter relay
John Austin 1997-98 AA 8 4x100-meter relay
  1998-99 AA 5 4x100-meter relay
Frank Awtater 1986-87 AA 7 400-meter dash
Bill Banks 1960-61   3 100-yard dash
Ernest Bea 1996-97 AA 8 4x100-meter relay
Clarence Branch 1983-84 AA 1 4x100-meter relay
      7 110-meter high hurdles
Alan Bream 1964-65   3 180-yard low hurdles
Thurgood Brooks 2010-11 2A 4 4x200-meter relay
      1 4x100-meter relay
Walter Bunning 1921-22 A 4h 880-yard run
  1922-23 A 2h 880-yard run
Steve Burnett 1999-00 AA 9 4x200-meter relay
Greg Carlsen 1970-71   5 pole vault
Gary Carlson 1962-63   1 discus throw
Kenneth Case 1940-41   5 long jump
Earl Chalk 1912-13   1h 880-yard run
Kyle Collins 1983-84 AA 7 high jump
  1984-85 AA 4 high jump
Mark Creger 2000-01 AA 3 800-meter run
Antwon Davis 1998-99 AA 5 4x100-meter relay
Darin Davis 1983-84 AA 1 4x100-meter relay
Lawrence Davis 2001-02 AA 4 4x400-meter relay
      7 4x200-meter relay
  2002-03 AA 4 4x400-meter relay
  2003-04 AA 4 4x100-meter relay
Howard Doman 1920-21 A 3h 880-yard run
Robert Downing 1941-42   4t high jump
  1942-43   2t high jump
Adrian Dunbar 1991-92 AA 5 110-meter high hurdles
  1992-93 AA 5 110-meter high hurdles
  1993-94 AA 4 110-meter high hurdles
      1 4x100-meter relay
Joseph Duncan 1920-21 A 4 220-yard dash
Booker Edgerson 1955-56   4 long jump
  1957-58   2 long jump
King Edwards 1928-29   2 120-yard high hurdles
Chris Ehimwenman 2013-14 3A 4 4x200-meter relay
      3 triple jump
Derrick Ellis 2008-09 2A 3 4x100-meter relay
  2009-10 2A 6 4x100-meter relay
  2010-11 2A 1 4x100-meter relay
      4 4x200-meter relay
  2011-12 3A 3 long jump
Isaiah Ellis 2013-14 3A 4 4x200-meter relay
Harold Fink 1933-34   3 120-yard high hurdles
Brent Fisher 1991-92 AA 3 discus throw
  1992-93 AA 6 discus throw
Keith Fisher 1982-83 AA 5 shot put
Al Foster 1970-71   5 shot put
Tyler Foulks 2014-15 3A 8 4x200-meter relay
  2015-16 3A 4 4x100-meter relay
      5 100-meter dash
      4 4x200-meter relay
      8 200-meter dash
Chris Glover 2009-10 2A 6 4x100-meter relay
  2010-11 2A 4 4x200-meter relay
      1 4x100-meter relay
      2 4x400-meter relay
George Guy 1988-89 AA 6 200-meter dash
      1 4x200-meter relay
Rich Hansen 1966-67   3 880-yard run
Jamar Harris 1996-97 AA 8 4x100-meter relay
Jerry Harris 1993-94 AA 2 100-meter dash
      1 4x200-meter relay
      1 4x100-meter relay
Breshawn Hawthorne 2010-11 2A 2 4x400-meter relay
Bannon Hayes 1983-84 AA 6 triple jump
  1984-85 AA 3 long jump
      1 triple jump
Adam Hill 1996-97 AA 8 4x100-meter relay
  1997-98 AA 8 4x100-meter relay
Jeff Hindman 1973-74   4 220-yard dash
James Holland 1941-42   1 long jump
  1942-43   1 long jump
      2 shot put
John Hollingsworth 1922-23 A 2h 440-yard dash
Matt Hudson 1994-95 AA 7 300-meter intermediate hurdles
Jerraco Johnson 2008-09 2A 3 4x100-meter relay
  2009-10 2A 6 4x100-meter relay
      3 110-meter high hurdles
      6 300-meter intermediate hurdles
Zach Johnson 2004-05 AA 6 discus throw
      3 shot put
Dayquon Jones 2010-11 2A 2 4x400-meter relay
Maurice Jones 1999-00 AA 9 4x200-meter relay
      2 200-meter dash
      6 100-meter dash
  2000-01 AA 2 200-meter dash
      6 4x200-meter relay
Victor Jones 2008-09 2A 3 4x100-meter relay
Willie Jones 1974-75 AA 4 triple jump
Mike Kelly 1981-82 AA 2 long jump
Marcus King 2001-02 AA 6 shot put
  2002-03 AA 8 shot put
      6 discus throw
Ken Lee 1974-75 AA 6 100-yard dash
Richard Lewis 2006-07 AA 5 100-meter dash
Courtney Lindsey 2015-16 3A 4 4x200-meter relay
      4 4x100-meter relay
  2016-17 3A 6 200-meter dash
Steve Lomas 1974-75 AA 3 long jump
Kenneth Martin 2001-02 AA 7 4x200-meter relay
  2003-04 AA 4 4x100-meter relay
Julian Mayfield 2008-09 2A 1 triple jump
Andre McKinney 2014-15 3A 8 4x200-meter relay
  2015-16 3A 4 4x100-meter relay
      4 4x200-meter relay
Arius Montjoy 2010-11 2A 2 4x400-meter relay
Ronel Muskeyvalley 1997-98 AA 8 4x100-meter relay
  1998-99 AA 5 4x100-meter relay
      1 100-meter dash
Tim Newsome 1987-88 AA 1 200-meter dash
      2 100-meter dash
  1988-89 AA 1 200-meter dash
      1 100-meter dash
Tim Newsone 1988-89 AA 1 4x200-meter relay
Richard Oglebay 1944-45   2 long jump
Donavan Oglevee 1922-23 A 5h 440-yard dash
Andy Parer 2001-02 AA 9 300-meter intermediate hurdles
  2002-03 AA 4 110-meter high hurdles
Derrick Partman 2003-04 AA 4 4x100-meter relay
Anthony Pulliam 1988-89 AA 1 4x200-meter relay
Jason Reda 2001-02 AA 4 4x400-meter relay
Brandon Richardson 2010-11 2A 4 4x200-meter relay
      1 4x100-meter relay
  2013-14 3A 4 4x200-meter relay
Jon Rummels 1983-84 AA 1 4x100-meter relay
Waylond Ryan 2000-01 AA 6 4x200-meter relay
  2001-02 AA 7 4x200-meter relay
      3 200-meter dash
      3 100-meter dash
  2002-03 AA 2 100-meter dash
      4 200-meter dash
  2003-04 AA 4 4x100-meter relay
Jim Ryerson 1994-95 AA 3 high jump
      3 pole vault
  1995-96 AA 2 pole vault
      8 high jump
Robert Sager 1966-67   5 shot put
Jose Salazar 1984-85 AA 6 800-meter run
Charles Schweiss 1943-44   5 1-mile run
William Scott 1967-68   5 shot put
Floyd Shetter 1922-23 A 4 120-yard high hurdles
      4 long jump
Mike Simmons 1974-75 AA 4 shot put
Brandin Smith 2002-03 AA 4 4x400-meter relay
Dillon Smith 1999-00 AA 9 4x200-meter relay
  2000-01 AA 6 4x200-meter relay
  2001-02 AA 7 4x200-meter relay
      4 4x400-meter relay
  2002-03 AA 4 4x400-meter relay
      9 400-meter dash
Tim Smith 1988-89 AA 1 4x200-meter relay
Ben Sparkman 2008-09 2A 6 long jump
      3 4x100-meter relay
      2 100-meter dash
      2 200-meter dash
Tim Sparkman 1977-78 AA 6 330-yard low hurdles
Gordon Staley 1986-87 AA 7 shot put
Mark Stevenson 1972-73   6 discus throw
  1973-74   4 discus throw
      2 shot put
Carlon Steward 2015-16 3A 4 4x200-meter relay
Ellery Stewart 1998-99 AA 5 4x100-meter relay
  1999-00 AA 6 110-meter high hurdles
Dennis Strickland 1976-77 AA 6 high jump
Gerald Sutton 1964-65   4 discus throw
Aaron Taylor 1992-93 AA 5 200-meter dash
  1993-94 AA 4 100-meter dash
      1 200-meter dash
      1 4x200-meter relay
      1 4x100-meter relay
Bob Taylor 1971-72   5 440-yard dash
Royal Terry 2014-15 3A 8 4x200-meter relay
Tom Thomas 1959-60   1 440-yard dash
  1960-61   2 440-yard dash
Danny Tutskey 1997-98 AA 8 4x100-meter relay
Jeff Tyler 1960-61   1 high jump
Bryan Tyson 1999-00 AA 9 4x200-meter relay
  2000-01 AA 6 4x200-meter relay
Tito Veasy 1993-94 AA 1 4x100-meter relay
      1 4x200-meter relay
Mario Vesey 1987-88 AA 4 1600-meter run
  1988-89 AA 6 1600-meter run
Austin Wheatley 1994-95 AA 4 300-meter intermediate hurdles
Eddie Williams 2003-04 AA 9 shot put
      7 discus throw
Robert Williams 1968-69   4 long jump
Derrick Willies 2011-12 3A 2 300-meter intermediate hurdles
      1 110-meter high hurdles
Brad Wilson 1993-94 AA 3 1600-meter run
Doug Wilson 2014-15 3A 8 4x200-meter relay
  2015-16 3A 4 4x100-meter relay
Steve Wilson 1964-65   2 120-yard high hurdles
Alonzo Wise 1996-97 AA 8 4x100-meter relay
John Woods 1993-94 AA 1 4x200-meter relay
Devontea Young 2009-10 2A 6 4x100-meter relay

Rockford (Auburn)

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 1965-66   2 1-mile relay
      4 880-yard relay
Mike Anderson 1968-69   6 220-yard dash
Jerry Aures 1963-64   4 220-yard dash
Gerald Bell 1971-72   6 100-yard dash
  1972-73   6 100-yard dash
Dennis Campoli 1965-66   5 discus throw
Viktorr Imani 2006-07 AA 6 300-meter intermediate hurdles
Corey Jefferson 2011-12 3A 9 long jump
  2012-13 3A 3 long jump
      4 triple jump
McArthur Joiner 1984-85 AA 3 400-meter dash
Tommy Meeks 1972-73   6 long jump
Cory Tucker 2013-14 3A 7 pole vault

Rockford (Boylan)

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 2005-06 AA 7 4x400-meter relay
Dan Arnold 2011-12 2A 9 110-meter high hurdles
Davon Bradley 2000-01 AA 3 discus throw
  2001-02 AA 8 discus throw
Jacob Dohm 2005-06 AA 7 4x400-meter relay
Joey Ganske 2005-06 AA 7 4x400-meter relay
Ben Hilby 1998-99 AA 8 800-meter run
Brett Painter 2005-06 AA 7 4x400-meter relay
Adam Schroeder 2002-03 AA 1 discus throw
Brandon Stoffregen 2005-06 AA 7 4x400-meter relay

Rockford (Christian Life)

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 1992-93 A 2 4x200-meter relay
      3 4x100-meter relay
  1993-94 A 8 4x200-meter relay
      1 4x100-meter relay
  1995-96 A 8 4x100-meter relay
      7 4x800-meter relay
  1996-97 A 3 4x800-meter relay
  2002-03 A 5 4x800-meter relay
Phillip Anderson 1996-97 A 3 4x800-meter relay
Caleb Beary 1995-96 A 7 4x800-meter relay
  1996-97 A 3 4x800-meter relay
Bruce Binger 1996-97 A 3 4x800-meter relay
J.D. Binger 2002-03 A 5 4x800-meter relay
Tim Brown 1995-96 A 7 4x800-meter relay
Justin Christiansen 2011-12 1A 4 high jump
Chris Diller 1988-89 A 6 pole vault
  1989-90 A 4 pole vault
Mike Douglas 1995-96 A 8 4x100-meter relay
Jonte Edwards 1993-94 A 1 100-meter dash
      2 triple jump
      1 4x100-meter relay
  1995-96 A 8 4x100-meter relay
Michael Ford 2015-16 1A 5 shot put
      6 discus throw
Joe Hargrove 1993-94 A 1 4x100-meter relay
Matt Hayton 1995-96 A 7 4x800-meter relay
Patrick Hettler 2002-03 A 5 4x800-meter relay
      5 400-meter dash
Jeremy Koehler 2002-03 A 5 4x800-meter relay
Jon Koehler 2002-03 A 5 4x800-meter relay
Mario Marshall 1995-96 A 7 4x800-meter relay
  1996-97 A 3 4x800-meter relay
Jake Morley 1993-94 A 1 4x100-meter relay
Chris Nied 2007-08 A 7 1600-meter run
  2008-09 1A 3 3200-meter run
Jordan Peyton 2007-08 A 4 high jump
  2009-10 1A 2 high jump
Marcos Rivera 1995-96 A 8 4x100-meter relay
  1996-97 A 6 long jump
Marlon Russey 1992-93 A 2 200-meter dash
      4 100-meter dash
  1993-94 A 3 100-meter dash
      1 200-meter dash
      1 4x100-meter relay
Josh Schupbach 2004-05 A 3 pole vault
Brian Seger 1986-87 A 2 triple jump
  1987-88 A 4 triple jump
      8 long jump
Kris Williams 1995-96 A 8 4x100-meter relay

Rockford (East)

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 1953-54   5 880-yard relay
  1954-55   4 880-yard relay
  1974-75 AA 4 1-mile relay
      4 880-yard relay
      2 440-yard relay
  1975-76 AA 3 2-mile relay
      4 1-mile relay
  1979-80 AA 4 4x800-meter relay
  1980-81 AA 6 4x800-meter relay
  1982-83 AA 5 4x200-meter relay
      5 4x800-meter relay
      3 4x100-meter relay
  1983-84 AA 6 4x200-meter relay
      1 4x800-meter relay
  1984-85 AA 5 4x800-meter relay
      7 4x200-meter relay
  1985-86 AA 8 4x400-meter relay
  1987-88 AA 7 4x100-meter relay
      2 4x800-meter relay
  1988-89 AA 2 4x200-meter relay
      1 4x100-meter relay
  1989-90 AA 4 4x200-meter relay
      6 4x100-meter relay
A. Aden 1941-42   4t high jump
Jamar Basnight 1990-91 AA 8 110-meter high hurdles
Terry Bell 1988-89 AA 1 4x100-meter relay
Eugene Benton 1941-42   4 880-yard run
Andy Bergstrom 1974-75 AA 6 880-yard run
Neil Brogren 1966-67   2 discus throw
Terry Brown 1964-65   5 220-yard dash
  1966-67   2 220-yard dash
Brian Butler 1983-84 AA 1 4x800-meter relay
Loren Common 1988-89 AA 5 110-meter high hurdles
Bob Culbertson 1961-62   3 1-mile run
Dick Foerester 1950-51   3 880-yard run
Gregg Gilbaugh 1975-76 AA 5 shot put
Don Gilchrist 1974-75 AA 2 2-mile run
  1975-76 AA 2 2-mile run
Marcus Glenn 1988-89 AA 1 4x100-meter relay
Reggie Harris 1983-84 AA 1 shot put
Bill Hills 1948-49   5 880-yard run
  1949-50   2 880-yard run
Jerry Holloway 1974-75 AA 2 440-yard dash
Ike Johnson 1983-84 AA 1 4x800-meter relay
Tom Lewis 1956-57   2 high jump
Chris Linhart 1983-84 AA 1 4x800-meter relay
Kerry Lopin 1975-76 AA 6 pole vault
Chester Mackiewicz 1943-44   5 discus throw
Ken Mannery 1983-84 AA 1 4x800-meter relay
Steve Nelson 1996-97 AA 7 pole vault
Reggie Patterson 1988-89 AA 1 4x100-meter relay
  1989-90 AA 4 100-meter dash
      3 200-meter dash
Bob Pellant 1953-54   1 discus throw
Nigel Perrymond 1991-92 AA 7 100-meter dash
  1993-94 AA 6 100-meter dash
Joel Peterson 1955-56   1 discus throw
Nathan Plager 1990-91 AA 7 pole vault
  1991-92 AA 3 pole vault
  1992-93 AA 1 pole vault
Russ Pope 1974-75 AA 3 330-yard low hurdles
Nate Pulliam 1985-86 AA 7 200-meter dash
Travis Smith 1985-86 AA 8 110-meter high hurdles
Al Walker 1954-55   4 180-yard low hurdles
Brian White 1955-56   3 1-mile run
  1956-57   2 1-mile run
Carl Williams 1988-89 AA 1 4x100-meter relay

Rockford (Guilford)

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 1986-87 AA 8 4x800-meter relay
Scott Boettner 1970-71   4 shot put
  1971-72   3 shot put
Dave Calvert 1966-67   1 1-mile run
David Deitz 1991-92 AA 6 1600-meter run
Doug Dodd 1989-90 AA 3 800-meter run
Greg Dykstra 1965-66   2 1-mile run
Larry Dykstra 1967-68   3 high jump
Dave Frakes 1993-94 AA 7 pole vault
Casey Friske 1999-00 AA 7 pole vault
Dave Halle 1982-83 AA 3 3200-meter run
  1983-84 AA 1 3200-meter run
Mumin Muhammad 1995-96 AA 5 long jump
Garrett Nelson 1998-99 AA 1 pole vault
Todd Netherton 1981-82 AA 6 discus throw
Matt Parson 1993-94 AA 6 pole vault
Maurice Paschal 1973-74   5 120-yard high hurdles
Brian Perry 1987-88 AA 4 3200-meter run
Kevion Polk 2016-17 3A 6 triple jump
Paul Sewell 1972-73   3 1-mile run
Dragutin Topic 1987-88 AA 8 high jump
Glen Town 1966-67   2 2-mile run
Nick Wright 1992-93 AA 2 300-meter intermediate hurdles
      4 110-meter high hurdles

Rockford (H.S.)

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 1932-33   3 880-yard relay
  1933-34   1 880-yard relay
  1934-35   3 880-yard relay
  1937-38   2 880-yard relay
  1938-39   5 880-yard relay
Anderson 1922-23 A 2 1-mile run
D. Andrus 1903-04   3 long jump
Benny Behr 1931-32   5 shot put
  1932-33   3 discus throw
      2 shot put
Sam Behr 1926-27   2 discus throw
      1 shot put
Bloomquist 1933-34   1 880-yard relay
Lemoine Boyle 1925-26   5t high jump
  1926-27   2t high jump
      2 long jump
Campisi 1928-29   2h 1-mile run
  1929-30   1 1-mile run
Carlson 1931-32   4t pole vault
Cassidy 1921-22 A 3 1-mile run
George Champion 1938-39   2 shot put
      2 discus throw
Henry Cossey 1939-40   3 120-yard high hurdles
Dale 1933-34   1 880-yard relay
David Denny 1934-35   3 220-yard low hurdles
      1 120-yard high hurdles
  1935-36   2 200-yard low hurdles
      2 120-yard high hurdles
Eddie Fissinger 1936-37   3 440-yard dash
  1937-38   3 440-yard dash
Frye 1931-32   4t pole vault
Gage 1922-23 A 4 220-yard low hurdles
Gleichman 1920-21 A 2 discus throw
  1921-22 A 4 discus throw
  1922-23 A 4 discus throw
Glenney 1900-01   2 1-mile bicycle
Greenlee 1922-23 A 3t high jump
Joseph Hunter 1894-95   3 high jump
      2 pole vault
      2 baseball throw
  1895-96   3 long jump
Frank Levings 1894-95   2 high kick
      3 hammer throw
  1895-96   2 high kick
      1 hammer throw
Lopin 1937-38   2t pole vault
  1938-39   1 pole vault
Lyman 1933-34   1 880-yard relay
Ray Martin 1894-95   2 100-yard dash
      1 220-yard dash
  1895-96   3 50-yard dash
      1 220-yard dash
  1896-97   2 220-yard dash
Milman 1922-23 A 4 220-yard dash
      5 100-yard dash
Don Nelson 1932-33   5 javelin throw
Ochner 1927-28   5 shot put
Robert Packard 1932-33   4 100-yard dash
      1 220-yard dash
  1933-34   1 100-yard dash
      1 220-yard dash
      1 880-yard relay
  1934-35   1 100-yard dash
      1 220-yard dash
John Parker 1925-26   3 1-mile run
  1926-27   2 1-mile run
F. Phelps 1896-97   3 pole vault
S. Putman 1913-14 A 3 hammer throw
Rahm 1935-36   5 880-yard run
O. Reitsch 1907-08   3h 440-yard dash
Webb Stevens 1894-95   3 1-mile bicycle
  1895-96   1 1-mile bicycle
      2 440-yard bicycle
Stocking 1922-23 A 1h 880-yard run
Swensen 1920-21 A 3h 880-yard run

Rockford (Jefferson)

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 2005-06 AA 9 4x200-meter relay
Kendrick Branch 2006-07 AA 4 high jump
  2007-08 AA 8 high jump
Ty Cook 2005-06 AA 9 4x200-meter relay
Corentine Custine 2005-06 AA 9 4x200-meter relay
Luis Davilla 2014-15 3A 6 800-meter run
Keith Dismuke 2007-08 AA 2 110-meter high hurdles
Louis Dotson 2012-13 3A 9 triple jump
Damian Drew 2005-06 AA 9 4x200-meter relay
Ricky Ellis 2003-04 AA 2 high jump
      4 long jump
      5 triple jump
Charles Gordon 1992-93 AA 7 long jump
Jvonti Hanserd 1998-99 AA 2 400-meter dash
  1999-00 AA 7 100-meter dash
      5 200-meter dash
Quinton Jordan 2001-02 AA 6 long jump
Jeramie Leonard 1992-93 AA 8 1600-meter run
Anthony Mazzola 2013-14 3A 4 pole vault
Thaddeus Perry 2008-09 3A 8 long jump
Corey Terrell 2005-06 AA 9 4x200-meter relay

Rockford (Lutheran)

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 2005-06 A 6 4x200-meter relay
  2011-12 1A 4 4x100-meter relay
  2012-13 1A 5 4x100-meter relay
Haddan Anderson 2005-06 A 6 4x200-meter relay
Brandon Esparza 2011-12 1A 4 4x100-meter relay
  2012-13 1A 5 4x100-meter relay
Trent Henry 2005-06 A 6 4x200-meter relay
D J Johnson 2011-12 1A 4 4x100-meter relay
Jett Miller 2012-13 1A 5 4x100-meter relay
Randy Moore 1994-95 A 3 800-meter run
Dom Myers 2005-06 A 6 4x200-meter relay
Alex Oates 2011-12 1A 4 4x100-meter relay
Josh Peterson 2005-06 A 6 4x200-meter relay
Tarence Roby 2012-13 1A 5 4x100-meter relay
      4 200-meter dash
      1 100-meter dash
Austin Sikora 2012-13 1A 5 4x100-meter relay
  2014-15 1A 9 100-meter dash
Kyle Vangsness 2011-12 1A 4 4x100-meter relay
Aaron Winter 2006-07 A 6 1600-meter run

Rockford (R. Christian)

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 2010-11 1A 2 4x400-meter relay
      7 4x100-meter relay
      3 4x800-meter relay
  2015-16 1A 1 4x800-meter relay
      7 4x400-meter relay
      5 4x200-meter relay
  2016-17 1A 1 4x400-meter relay
      2 4x200-meter relay
Skyler Blanton 2016-17 1A 2 4x200-meter relay
Chris Donovan 2010-11 1A 3 4x800-meter relay
Kyle Ekberg 2004-05 A 4 400-meter dash
Arthur Ford 2010-11 1A 7 4x100-meter relay
Ethan Gailey 2010-11 1A 7 4x100-meter relay
Sam Geddes 2010-11 1A 3 4x800-meter relay
Ryan Griffin 2005-06 A 6 800-meter run
  2006-07 A 3 800-meter run
Quinn Halversen 2013-14 2A 9 high jump
  2015-16 1A 5 4x200-meter relay
  2016-17 1A 2 4x200-meter relay
      1 4x400-meter relay
Brady Irwin 2015-16 1A 7 high jump
Jacob Kennay 2015-16 1A 5 4x200-meter relay
      7 4x400-meter relay
  2016-17 1A 1 4x400-meter relay
      2 4x200-meter relay
Cory Magnuson 2010-11 1A 2 4x400-meter relay
Nick McMahon 2015-16 1A 5 4x200-meter relay
Cody Mech 2010-11 1A 3 4x800-meter relay
Nick Monkemeyer 2015-16 1A 1 4x800-meter relay
Brandon Mull 2002-03 A 7 3200-meter run
  2003-04 A 1 3200-meter run
Coleman Nelson 2011-12 2A 7 discus throw
  2012-13 2A 6 discus throw
Justin Rehfeldt 2007-08 A 5 1600-meter run
  2008-09 1A 3 1600-meter run
  2009-10 1A 1 3200-meter run
      1 1600-meter run
  2010-11 1A 3 4x800-meter relay
      2 4x400-meter relay
      1 1600-meter run
Chase Roche 2015-16 1A 5 4x200-meter relay
Brian Smith 2015-16 1A 7 4x400-meter relay
      1 4x800-meter relay
Jack Smith 2015-16 1A 7 4x400-meter relay
Josiah Vogel 2015-16 1A 7 4x400-meter relay
      1 4x800-meter relay
  2016-17 1A 2 4x200-meter relay
      1 4x400-meter relay
Dan Wade 2010-11 1A 2 4x400-meter relay
      7 4x100-meter relay
Riley Wells 2015-16 1A 1 4x800-meter relay
      6 1600-meter run
  2016-17 1A 1 4x400-meter relay
      1 800-meter run
Treshaun Williams 2010-11 1A 7 4x100-meter relay
      2 4x400-meter relay

Rockford (West)

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 1966-67   6 880-yard relay
  1986-87 AA 8 4x100-meter relay
Clemon Bowens 1977-78 AA 8 100-yard dash
James Davis 1956-57   3 180-yard low hurdles
      1 120-yard high hurdles
Anthony Ford 1986-87 AA 7 110-meter high hurdles
Nolden Gentry 1953-54   5t high jump
Jasper Gulotta 1944-45   5 120-yard high hurdles
Curtiss Holliman 1962-63   3 220-yard dash
      4 100-yard dash
Darnell Jenkins 1971-72   5 180-yard low hurdles
Billy Lewis 1966-67   3 100-yard dash
Greg Manali 1957-58   5 100-yard dash
Charles Marston 1944-45   3t high jump
Walt Myrick 1972-73   5 long jump
Dave Northrup 1953-54   1 120-yard high hurdles
Wayne Otto 1940-41   4 100-yard dash
      4 220-yard dash
Marshall Starks 1956-57   5 long jump
Louis Watkins 1960-61   5 880-yard run
Dale Wilt 1944-45   3t high jump

Rockton

Name Year Class Place Event
Clifford Chamberlain 1940-41   3t pole vault

Rockton (Hononegah)

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 2002-03 AA 7 4x100-meter relay
Bryce Davis 2002-03 AA 7 4x100-meter relay
Drew Demond 1996-97 AA 4 400-meter dash
Gary Gentry 2002-03 AA 7 4x100-meter relay
Nick Hade 1991-92 AA 4 800-meter run
Ryan Jacobs 2004-05 AA 8 3200-meter run
  2005-06 AA 4 3200-meter run
  2006-07 AA 7 3200-meter run
Mark Judson 2000-01 AA 7 pole vault
Charley Kurlinkus 2001-02 AA 1 high jump
Lucas Limberg 2010-11 3A 7 high jump
Brett Palmer 2003-04 AA 7 pole vault
Jarad Plummer 2002-03 AA 7 4x100-meter relay
Pedro Santana 2002-03 AA 7 4x100-meter relay

Rolling Meadows

Name Year Class Place Event
Kody Cagwin 2011-12 3A 8 pole vault
John Cole 1986-87 AA 7 high jump
Dan Dahlin 1997-98 AA 2 pole vault
Jared Diaz 2009-10 3A 4 discus throw
Rob Gustafson 1982-83 AA 7 high jump
Carl Hannenburg 1979-80 AA 7 discus throw
Scott Jennings 1977-78 AA 2 shot put
Abe Jones 1999-00 AA 2 300-meter intermediate hurdles
      1 110-meter high hurdles
Angelos Karkalis 2009-10 3A 9 1600-meter run
Ty Kirk 2006-07 AA 2 triple jump
  2007-08 AA 2 triple jump
Charlie Larson 2004-05 AA 7 triple jump
Jason Lee 1990-91 AA 3 high jump
Erick Louis-Charles 2008-09 3A 4 shot put
Mike Michaels 1984-85 AA 6 pole vault
Andy Ryan 2004-05 AA 9 pole vault
  2006-07 AA 3 pole vault
John Sayre 1978-79 AA 2 pole vault
Dave Sloan 1978-79 AA 7 discus throw
John Sloan 1973-74   1 shot put
Travis Spencer-Coye 1995-96 AA 3 pole vault
Dave Viken 2001-02 AA 4 pole vault
  2002-03 AA 2 pole vault
Don Viken 1999-00 AA 4 pole vault
Mick Viken 2005-06 AA 9 pole vault
  2007-08 AA 5 pole vault
  2008-09 3A 1 pole vault

Romeoville (H.S.)

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 1998-99 AA 6 4x100-meter relay
  1999-00 AA 1 4x200-meter relay
      1 4x100-meter relay
Dave Dopek 1990-91 AA 5 400-meter dash
Ted Durden 1992-93 AA 6 100-meter dash
Perez Ford 2010-11 3A 9 100-meter dash
  2011-12 3A 9 200-meter dash
Reggie Gray 1999-00 AA 1 4x100-meter relay
      1 4x200-meter relay
Mike Jackson 1998-99 AA 6 4x100-meter relay
Bryon McClain 1998-99 AA 7 triple jump
Raymon Parker 2004-05 AA 8 200-meter dash
  2006-07 AA 2 100-meter dash
Curshaun Pruitt 2013-14 3A 7 triple jump
Richmond Richter 2008-09 3A 7 triple jump
Don Scott 1998-99 AA 6 4x100-meter relay
Phil Wells 1998-99 AA 6 4x100-meter relay
  1999-00 AA 1 4x100-meter relay
      1 4x200-meter relay
Andre Westmoreland 1998-99 AA 6 4x100-meter relay
  1999-00 AA 1 4x200-meter relay
      1 4x100-meter relay
Cedric Williams 1999-00 AA 1 4x100-meter relay
      1 4x200-meter relay
      4 200-meter dash
      5 100-meter dash

Roodhouse

Name Year Class Place Event
Husted 1910-11   1 long jump
M. Husted 1912-13   1 discus throw
      4 shot put
  1913-14 B 2 hammer throw
      1 discus throw
      1 shot put
Wimberly 1938-39   5t 100-yard dash

Roselle (Lake Park)

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 1988-89 AA 8 4x800-meter relay
  1995-96 AA 3 4x200-meter relay
  1996-97 AA 1 4x100-meter relay
      1 4x200-meter relay
  1997-98 AA 3 4x200-meter relay
      1 4x100-meter relay
      5 4x400-meter relay
  2011-12 3A 6 4x100-meter relay
      8 4x800-meter relay
  2012-13 3A 7 4x100-meter relay
  2013-14 3A 6 4x800-meter relay
      8 4x100-meter relay
Dimitri Alimissis 2011-12 3A 6 4x100-meter relay
Mike Amerlan 2011-12 3A 6 4x100-meter relay
  2012-13 3A 7 4x100-meter relay
Jason Assmann 1988-89 AA 5 high jump
Steve Bach 2003-04 AA 3 800-meter run
Chago Basso 2014-15 3A 6 discus throw
  2015-16 3A 6 discus throw
  2016-17 3A 3 shot put
      3 discus throw
Gio Basso 2013-14 3A 8 4x100-meter relay
  2014-15 3A 6 long jump
Dan Block 2006-07 AA 4 shot put
      1 discus throw
  2007-08 AA 2 discus throw
      1 shot put
  2008-09 3A 1 discus throw
      1 shot put
Scott Block 2002-03 AA 1 shot put
Lucas Bracher 2013-14 3A 6 4x800-meter relay
Pat Condon 1997-98 AA 5 4x400-meter relay
      1 4x100-meter relay
      3 4x200-meter relay
Josh Cuttone 1997-98 AA 1 pole vault
  1998-99 AA 2 pole vault
Eric Dade 2011-12 3A 8 4x800-meter relay
  2013-14 3A 6 4x800-meter relay
Chris Ditomo 1992-93 AA 6 800-meter run
Anthony Donzelli 1995-96 AA 3 4x200-meter relay
Tim Ehrhardt 2011-12 3A 5 pole vault
  2012-13 3A 7 4x100-meter relay
      4 pole vault
Curtwan Evans 2013-14 3A 6 shot put
      9 discus throw
Scott Filip 2010-11 3A 5 long jump
  2011-12 3A 5 long jump
      7 high jump
      7 triple jump
      6 4x100-meter relay
  2012-13 3A 3 high jump
      5 long jump
      7 4x100-meter relay
Stephan Gray 2004-05 AA 6 shot put
Greg Haugh 2007-08 AA 3 pole vault
Burt Holloway 1995-96 AA 8 pole vault
  1996-97 AA 1 pole vault
John Howell 1997-98 AA 5 4x400-meter relay
Marcus Jegede 2011-12 3A 6 4x100-meter relay
      4 long jump
  2012-13 3A 7 4x100-meter relay
      7 long jump
      3 triple jump
  2013-14 3A 1 triple jump
      8 4x100-meter relay
Per Johnson 2011-12 3A 7 discus throw
  2012-13 3A 9 discus throw
Kevin Jorgensen 2011-12 3A 8 4x800-meter relay
Scott Kellar 1981-82 AA 2 discus throw
Jeremy Kline 2009-10 3A 3 discus throw
      3 shot put
  2010-11 3A 3 shot put
      2 discus throw
Jermaine Kline 2008-09 3A 3 shot put
  2009-10 3A 1 shot put
      2 discus throw
  2010-11 3A 1 discus throw
      1 shot put
Shawn Koch 2011-12 3A 2 triple jump
  2012-13 3A 1 triple jump
Ethan Koval 2016-17 3A 5 pole vault
Jeremy Lozano 2011-12 3A 8 4x800-meter relay
  2013-14 3A 6 4x800-meter relay
Austin Lynch 2015-16 3A 5 discus throw
Ryan Lynn 2001-02 AA 4 pole vault
Chris Manzara 2005-06 AA 7 pole vault
Matt Miarka 2013-14 3A 6 4x800-meter relay
Demetrius Moore 1996-97 AA 1 4x100-meter relay
      1 4x200-meter relay
Anthony Moorman 1995-96 AA 3 4x200-meter relay
      1 200-meter dash
      1 100-meter dash
  1996-97 AA 1 4x200-meter relay
      1 4x100-meter relay
      1 200-meter dash
      1 100-meter dash
  1997-98 AA 3 4x200-meter relay
      1 4x100-meter relay
Dakota Morales 2011-12 3A 8 4x800-meter relay
Mike Mueller 1996-97 AA 8 1600-meter run
Tim Mukulecky 1989-90 AA 6t pole vault
Chris Muth 1992-93 AA 7 discus throw
Jason Pankau 1986-87 AA 8 discus throw
  1987-88 AA 1 discus throw
Kevin Parker 1995-96 AA 3 4x200-meter relay
  1996-97 AA 1 4x100-meter relay
      1 4x200-meter relay
Kyle Petranoff 1997-98 AA 5 4x400-meter relay
Joe Pierce 2013-14 3A 8 4x100-meter relay
Mike Prestigiacomo 2013-14 3A 5 discus throw
  2014-15 3A 3 discus throw
Nathan Probst 2000-01 AA 3 300-meter intermediate hurdles
  2001-02 AA 8 300-meter intermediate hurdles
Marc Pytlewicz 1992-93 AA 4 discus throw
John Reeves 1995-96 AA 3 4x200-meter relay
  1996-97 AA 1 4x200-meter relay
      1 4x100-meter relay
  1997-98 AA 5 4x400-meter relay
      8 400-meter dash
      1 4x100-meter relay
      3 4x200-meter relay
Nathan Ryndak 1997-98 AA 3 4x200-meter relay
      1 4x100-meter relay
Dylan Scheirich 2014-15 3A 3 shot put
  2015-16 3A 5 shot put
Alex Schrautemyer 2006-07 AA 6 pole vault
Antonio Shenault 2012-13 3A 3 110-meter high hurdles
      4 300-meter intermediate hurdles
  2013-14 3A 8 4x100-meter relay
      1 110-meter high hurdles
Derrick Smith 2011-12 3A 7 pole vault
  2012-13 3A 2 pole vault
Sean Sontheimer 1984-85 AA 3 discus throw
Kevin Spejcher 2010-11 3A 6 high jump
  2011-12 3A 4 high jump
Dave Spencer 1988-89 AA 6 300-meter intermediate hurdles
Joe Stovall 1992-93 AA 6 long jump
Dan Taulbee 1996-97 AA 4 1600-meter run
Kevin Thorsen 1986-87 AA 8 shot put
Nicholas Vitellaro 1993-94 AA 8 triple jump
Keith Voney 1994-95 AA 8 shot put
John Yunker 1999-00 AA 9 high jump
Zach Ziemek 2009-10 3A 2 triple jump
      1 pole vault
  2010-11 3A 1 pole vault
      1 triple jump
      1 long jump
Mark Zilch 1998-99 AA 7 pole vault
  1999-00 AA 1 pole vault
  2000-01 AA 1 pole vault

Roseville

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 1980-81 A 6 4x100-meter relay
Chris Adkinsson 1987-88 A 6 shot put
Zach Barr 2000-01 A 9 3200-meter run
  2001-02 A 3 3200-meter run
Tim Gibbs 1980-81 A 8 300-meter low hurdles
R. Hoyt 1941-42   5 120-yard high hurdles
Bryan Pratt 2000-01 A 6 110-meter high hurdles
  2001-02 A 2 110-meter high hurdles
Mike Stevenson 1982-83 A 4 200-meter dash
      8 100-meter dash
Alex Stuart 2002-03 A 9 long jump
      9 triple jump
Mike Turley 1980-81 A 4 100-meter dash

Rossville

Name Year Class Place Event
Schmate 1918-19 B 4 high jump
Strickler 1913-14 B 2 high jump
Thomas 1918-19 B 3 discus throw
      3 shot put

Rossville (R.-Alvin)

Name Year Class Place Event
Ryan Andrews 1998-99 A 6 1600-meter run
  1999-00 A 3 1600-meter run
Tom Gregory 1989-90 A 6 300-meter intermediate hurdles
  1990-91 A 7 110-meter high hurdles
David Loschen 1996-97 A 8 high jump
  1997-98 A 5 high jump

Round Lake

Name Year Class Place Event
Jeremiah Edwards 2002-03 AA 7 high jump
Antonio Farley 2011-12 3A 1 400-meter dash

Roxana

Name Year Class Place Event
Josh Coons 1993-94 A 4 400-meter dash
Scott Finke 1981-82 AA 2 pole vault
Matt Hartnett 2013-14 2A 5 triple jump
Jordan Hawkins 2015-16 2A 4 discus throw
  2016-17 2A 4 discus throw
Aron Scott 1995-96 A 7 200-meter dash
Erik Scott 1992-93 A 2 110-meter high hurdles
      1 300-meter intermediate hurdles
Dave Stanton 1969-70   6 shot put
Charles Wiley 1958-59   4t pole vault

Rushville

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 1985-86 A 5 4x400-meter relay
  1991-92 A 6 4x800-meter relay
  1992-93 A 6 4x800-meter relay
  1994-95 A 4 4x100-meter relay
  1995-96 A 4 4x800-meter relay
      4 4x200-meter relay
      1 4x100-meter relay
  1999-00 A 7 4x400-meter relay
Jeff Ackman 1993-94 A 5 shot put
  1994-95 A 6 shot put
Greg Bartlett 1995-96 A 4 4x800-meter relay
Ryan Billingsley 1998-99 A 8 discus throw
  1999-00 A 7 4x400-meter relay
  2000-01 A 9 discus throw
Jeff Branch 1995-96 A 1 4x100-meter relay
      4 4x200-meter relay
Marc Briney 1976-77 A 1 pole vault
  1977-78 A 1 pole vault
Chris Burke 1999-00 A 7 4x400-meter relay
      7 300-meter intermediate hurdles
J. Churchill 1941-42   4t high jump
Lucas Cooley 1999-00 A 7 4x400-meter relay
Dan Cox 1982-83 A 2 discus throw
Crandall 1924-25 B 2 440-yard dash
V. Dunn 1908-09   2h 440-yard dash
  1909-10   1h 440-yard dash
Jason Eckman 1994-95 A 4 4x100-meter relay
Justin Eckman 1995-96 A 4 4x800-meter relay
Eric Eyler 2004-05 A 5 pole vault
Mark Fowler 1985-86 A 4 800-meter run
Andy Grate 1994-95 A 4 4x100-meter relay
  1995-96 A 1 4x100-meter relay
      4 4x200-meter relay
Mike Grate 1985-86 A 5 discus throw
Clint Hillyer 1994-95 A 4 4x100-meter relay
  1995-96 A 4 4x200-meter relay
      1 4x100-meter relay
Paul Houston 1940-41   1 1-mile run
Eric Icenogle 1999-00 A 7 4x400-meter relay
Larry Kissinger 1982-83 A 7 800-meter run
Lonnie McAnally 1994-95 A 4 4x100-meter relay
Matt McClelland 1993-94 A 4 1600-meter run
  1994-95 A 1 1600-meter run
  1995-96 A 1 1600-meter run
      4 4x800-meter relay
Montooth 1903-04   2 standing broad jump
Christian Nautsch 1992-93 A 2 3200-meter run
Dody Nielsen 1995-96 A 8 800-meter run
      4 4x800-meter relay
Owen 1904-05   1 standing broad jump
Dick Patterson 1946-47   1t high jump
  1948-49   3t high jump
Mike Phillips 1976-77 A 4 shot put
  1977-78 A 2 shot put
Raymond Quigley 1903-04   1h 440-yard dash
Mitch Redman 1977-78 A 6 discus throw
  1978-79 A 4 discus throw
David Reed 1996-97 A 8 discus throw
Craig Robbins 1973-74   1 discus throw
Zac Royer 1995-96 A 1 4x100-meter relay
      4 4x200-meter relay
Richard Stephens 1944-45   3 440-yard dash
Tony Stolp 1974-75 A 2 pole vault
Bill Toland 1984-85 A 6 pole vault
  1985-86 A 3 pole vault
Dick Tucker 1977-78 A 8 1-mile run
      7 2-mile run
  1978-79 A 4 1-mile run
Andy Ward 2004-05 A 5 shot put

Rushville (R.-Industry)

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 2006-07 A 7 4x400-meter relay
  2013-14 1A 8 4x100-meter relay
  2015-16 1A 3 4x100-meter relay
      3 4x200-meter relay
  2016-17 1A 1 4x100-meter relay
      4 4x200-meter relay
Kyle Briney 2009-10 1A 5 110-meter high hurdles
Basile Buckner 2015-16 1A 3 4x200-meter relay
      3 4x100-meter relay
  2016-17 1A 4 4x200-meter relay
      6 200-meter dash
      1 4x100-meter relay
David Buckner 2015-16 1A 3 4x100-meter relay
      3 4x200-meter relay
  2016-17 1A 1 4x100-meter relay
      4 4x200-meter relay
Cameron Caudle 2016-17 1A 4 4x200-meter relay
Brady Crane 2013-14 1A 8 4x100-meter relay
      4 110-meter high hurdles
Jason Crisman 2006-07 A 2 shot put
  2007-08 A 3 discus throw
      2 shot put
Cody Crum 2006-07 A 7 4x400-meter relay
Tyler Crum 2006-07 A 7 4x400-meter relay
Eric Eyler 2005-06 A 9 pole vault
Austin Gardner 2013-14 1A 8 4x100-meter relay
Rylan Hynek 2015-16 1A 3 4x200-meter relay
      3 4x100-meter relay
Gedeon Makolo 2015-16 1A 3 4x100-meter relay
      3 4x200-meter relay
  2016-17 1A 1 4x100-meter relay
Manning Plater 2013-14 1A 9 discus throw
  2014-15 1A 3 discus throw
      4 shot put
  2015-16 1A 4 discus throw
      6 shot put
Mason Plater 2013-14 1A 8 4x100-meter relay
Dalton Plumer 2011-12 1A 3 pole vault
Alek President 2013-14 1A 8 4x100-meter relay
A J Shaw 2006-07 A 7 4x400-meter relay
Drew Shaw 2006-07 A 7 4x400-meter relay
Charly Tshibuabua 2016-17 1A 1 4x100-meter relay
      4 4x200-meter relay
Andy Ward 2005-06 A 2 shot put
      1 discus throw