Boys Track & Field Medalists

* Last updated at 7:36 pm on Sunday, September 17, 2017

Print this page

Naperville (Central)

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 1978-79 AA 3 2-mile relay
  1987-88 AA 3 4x800-meter relay
  1989-90 AA 1 4x800-meter relay
  1990-91 AA 5 4x400-meter relay
      3 4x800-meter relay
  1991-92 AA 4 4x800-meter relay
  1994-95 AA 3 4x800-meter relay
      3 4x100-meter relay
  1995-96 AA 7 4x200-meter relay
  1996-97 AA 4 4x100-meter relay
  1997-98 AA 3 4x100-meter relay
  1998-99 AA 6 4x800-meter relay
  2001-02 AA 6 4x800-meter relay
  2004-05 AA 8 4x400-meter relay
  2006-07 AA 9 4x800-meter relay
  2012-13 3A 3 4x400-meter relay
  2013-14 3A 2 4x400-meter relay
Brian Beaird 2004-05 AA 8 800-meter run
      8 4x400-meter relay
  2005-06 AA 2 800-meter run
Brian Beval 1989-90 AA 1 4x800-meter relay
Brent Bickhaus 1985-86 AA 5 pole vault
Steve Bogdalek 1981-82 AA 7 shot put
Sam Bransby 2012-13 3A 3 4x400-meter relay
      2 400-meter dash
  2013-14 3A 2 4x400-meter relay
      7 400-meter dash
Steve Couch 2006-07 AA 9 4x800-meter relay
  2007-08 AA 7 1600-meter run
Mike Cunningham 1981-82 AA 5 high jump
Mike Dudley 1973-74   6 880-yard run
Kyle Freeman 1997-98 AA 3 4x100-meter relay
Neil Freeman 1994-95 AA 3 4x100-meter relay
      4 100-meter dash
Quinn Gervel 1994-95 AA 3 4x100-meter relay
  1995-96 AA 7 4x200-meter relay
Samuel Hansen 1994-95 AA 3 4x800-meter relay
Carson Hassler 2012-13 3A 3 4x400-meter relay
Carter Hill 1983-84 AA 4 discus throw
Rick Hodapp 1975-76 AA 6 1-mile run
Eric Hunt 1996-97 AA 4 4x100-meter relay
Andy Janssen 1998-99 AA 6 1600-meter run
      6 4x800-meter relay
D.J. Johnson 1995-96 AA 7 4x200-meter relay
  1996-97 AA 4 4x100-meter relay
Darrien Johnson 1997-98 AA 3 4x100-meter relay
      7 100-meter dash
Michael Jopes 2012-13 3A 3 4x400-meter relay
      6 300-meter intermediate hurdles
  2013-14 3A 2 4x400-meter relay
Clifford Kalish 1994-95 AA 3 4x800-meter relay
Kevin Kulling 2012-13 3A 3 4x400-meter relay
Dave Lambert 1988-89 AA 8 800-meter run
  1989-90 AA 1 4x800-meter relay
Erik Lentzkow 2001-02 AA 6 4x800-meter relay
Brad McCammack 1997-98 AA 3 4x100-meter relay
Derek McDaniel 1997-98 AA 7 pole vault
Matthew Meier 2013-14 3A 2 4x400-meter relay
Brian Niermeyer 1994-95 AA 3 4x100-meter relay
Kevin Noel 1999-00 AA 8 300-meter intermediate hurdles
      9 110-meter high hurdles
  2000-01 AA 2 110-meter high hurdles
Dan Nolan 1988-89 AA 1 3200-meter run
      8 1600-meter run
  1989-90 AA 1 4x800-meter relay
Matt Nolan 1979-80 AA 1 3200-meter run
Jon O'Conner 2004-05 AA 8 4x400-meter relay
Kevin O'Neal 1994-95 AA 3 4x800-meter relay
Michael Paull 1994-95 AA 3 4x800-meter relay
Mike Pawlik 1998-99 AA 6 4x800-meter relay
Sean Persin 1989-90 AA 1 4x800-meter relay
Aaron Petty 2007-08 AA 9 high jump
  2008-09 3A 7 high jump
Brian Rebhan 1989-90 AA 4 pole vault
  1990-91 AA 2 pole vault
Dan Rickert 2001-02 AA 6 4x800-meter relay
Kenyon Robinson 1989-90 AA 5 triple jump
Bob Smith 1987-88 AA 8 long jump
Mike Smolinski 1995-96 AA 7 4x200-meter relay
Matt Somers 2004-05 AA 8 4x400-meter relay
  2006-07 AA 9 4x800-meter relay
Daniel Spaccapaniccia 2013-14 3A 2 4x400-meter relay
Jack Susin 2001-02 AA 6 4x800-meter relay
Adam Teising 2001-02 AA 6 4x800-meter relay
Ryan Teising 1997-98 AA 7 3200-meter run
  1998-99 AA 6 4x800-meter relay
  1999-00 AA 4 3200-meter run
Evan Thayer 2006-07 AA 9 4x800-meter relay
Nick Tolbert 1996-97 AA 4 4x100-meter relay
  1997-98 AA 3 4x100-meter relay
Pat Tracy 1981-82 AA 4t pole vault
Chris Vasich 2003-04 AA 8 300-meter intermediate hurdles
  2004-05 AA 8 4x400-meter relay
      2 110-meter high hurdles
      5 300-meter intermediate hurdles
Peter Villanova 2016-17 3A 6 800-meter run
Andy Voller 1994-95 AA 3 4x100-meter relay
  1995-96 AA 7 4x200-meter relay
Chris Voller 1999-00 AA 9 discus throw
Dave Warner 1973-74   6 440-yard dash
Donatus Weithman 2006-07 AA 9 4x800-meter relay
Andy Welborn 1998-99 AA 6 4x800-meter relay
Rob Workman 1996-97 AA 4 4x100-meter relay

Naperville (H.S.)

Name Year Class Place Event
Dick Albrecht 1939-40   2 120-yard high hurdles
Jim Albrecht 1948-49   3t high jump
  1949-50   4t high jump
Gary Barrett 1966-67   5 2-mile run
Jim Dudley 1949-50   4 880-yard run
Bob Ehrhardt 1948-49   4t pole vault
  1949-50   4t pole vault
Jim Enck 1961-62   5 120-yard high hurdles
George Gould 1935-36   3 120-yard high hurdles
Larry Hungerford 1964-65   3 220-yard dash
Kim Hurd 1972-73   3 220-yard dash
      3 100-yard dash
James McClanaghan 1945-46   2 pole vault
  1946-47   3 pole vault
Harold Morrison 1939-40   4t pole vault
James Nichols 1939-40   3 high jump
Jerry Pickell 1947-48   1t pole vault
Jack Preston 1938-39   5 pole vault
Ed Sieben 1963-64   3 high jump
Randy Ullom 1968-69   3 pole vault
  1969-70   2 pole vault
John Zedrow 1939-40   3 100-yard dash
      2 220-yard dash
  1940-41   1 100-yard dash
      2 220-yard dash

Naperville (Neuqua Valley)

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 2002-03 AA 4 4x800-meter relay
      7 4x400-meter relay
  2003-04 AA 7 4x800-meter relay
      3 4x400-meter relay
  2004-05 AA 5 4x400-meter relay
  2005-06 AA 4 4x100-meter relay
      7 4x200-meter relay
      4 4x400-meter relay
  2007-08 AA 6 4x800-meter relay
  2008-09 3A 3 4x800-meter relay
      1 4x400-meter relay
  2009-10 3A 7 4x800-meter relay
      6 4x100-meter relay
      1 4x400-meter relay
      3 4x200-meter relay
  2010-11 3A 5 4x400-meter relay
  2013-14 3A 3 4x400-meter relay
      1 4x800-meter relay
  2014-15 3A 4 4x800-meter relay
      2 4x400-meter relay
  2015-16 3A 1 4x200-meter relay
      2 4x400-meter relay
  2016-17 3A 3 4x400-meter relay
      1 4x800-meter relay
Matt Allen 2005-06 AA 4 4x400-meter relay
Aryan Avant 2008-09 3A 4 400-meter dash
      1 4x400-meter relay
      3 4x800-meter relay
  2009-10 3A 6 4x100-meter relay
      1 4x400-meter relay
Marcus Bailey 2005-06 AA 7 4x200-meter relay
      4 4x100-meter relay
Ben Barron 2002-03 AA 4 4x800-meter relay
Aaron Beattie 2008-09 3A 8 3200-meter run
  2009-10 3A 5 3200-meter run
Jacob Bender 2009-10 3A 3 4x200-meter relay
      1 4x400-meter relay
  2010-11 3A 2 400-meter dash
      5 4x400-meter relay
Kyle Bender 2013-14 3A 3 4x400-meter relay
Tyler Bombacino 2016-17 3A 1 4x800-meter relay
Cale Brown 2008-09 3A 1 4x400-meter relay
  2009-10 3A 7 4x800-meter relay
      1 4x400-meter relay
      3 4x200-meter relay
Charles Brown 2005-06 AA 4 4x100-meter relay
      7 4x200-meter relay
      4 4x400-meter relay
Josh Budnik 2007-08 AA 6 4x800-meter relay
Steve Carron 2009-10 3A 6 4x100-meter relay
      1 4x400-meter relay
      3 400-meter dash
Tom Cwiok 2015-16 3A 8 discus throw
Matt Dakin 2002-03 AA 7 4x400-meter relay
  2003-04 AA 3 4x400-meter relay
Chris Derrick 2006-07 AA 2 3200-meter run
Mark Derrick 2010-11 3A 6 3200-meter run
  2011-12 3A 3 3200-meter run
Nick Dunn 2002-03 AA 4 4x800-meter relay
  2003-04 AA 7 4x800-meter relay
Zac Espinosa 2013-14 3A 3 4x400-meter relay
      4 400-meter dash
  2014-15 3A 2 4x400-meter relay
      7 400-meter dash
      4 4x800-meter relay
Josh Ferguson 2009-10 3A 7 4x800-meter relay
Dan Gaynes 2015-16 3A 1 4x200-meter relay
      2 4x400-meter relay
Brian Griffith 2007-08 AA 6 4x800-meter relay
  2008-09 3A 1 4x400-meter relay
      3 4x800-meter relay
Nick Grosso 2004-05 AA 5 4x400-meter relay
Tim Heinz 2012-13 3A 5 high jump
Connor Horn 2013-14 3A 1 4x800-meter relay
  2014-15 3A 4 3200-meter run
  2015-16 3A 5 3200-meter run
Matthew Horsley 2014-15 3A 4 4x800-meter relay
Geoffrey Houtman 2003-04 AA 7 4x800-meter relay
      3 4x400-meter relay
Robert James 2007-08 AA 6 4x800-meter relay
  2008-09 3A 3 4x800-meter relay
Thaddeus Johnson 2009-10 3A 6 4x100-meter relay
      3 4x200-meter relay
Zachary Kinne 2016-17 3A 5 3200-meter run
James Krist 2008-09 3A 3 4x800-meter relay
  2009-10 3A 7 4x800-meter relay
Jordan Lagomarcino 2009-10 3A 7 4x800-meter relay
Kai Larson 2016-17 3A 3 4x400-meter relay
Rob Long 2002-03 AA 4 4x800-meter relay
      7 4x400-meter relay
Ryan Lukas 2015-16 3A 1 4x200-meter relay
Jake McEneaney 2016-17 3A 6 1600-meter run
      1 4x800-meter relay
Nicholas Mitchell 2016-17 3A 3 4x400-meter relay
Kimani Mobley 2014-15 3A 6 triple jump
Joshua Mollway 2016-17 3A 1 4x800-meter relay
Jamere Morrison 2008-09 3A 1 4x400-meter relay
  2009-10 3A 6 4x100-meter relay
      3 4x200-meter relay
Ty Moss 2013-14 3A 1 4x800-meter relay
      3 800-meter run
      3 4x400-meter relay
  2014-15 3A 4 4x800-meter relay
      1 800-meter run
      2 4x400-meter relay
Sherman Neal 2005-06 AA 4 4x400-meter relay
      7 4x200-meter relay
Michael Nutt 2003-04 AA 7 4x800-meter relay
OJ Oshinowo 1999-00 AA 4 discus throw
Sean Parker 2005-06 AA 9 high jump
Danny Pawola 2006-07 AA 8 3200-meter run
  2007-08 AA 6 3200-meter run
  2008-09 3A 3 3200-meter run
Adam Peterson 2013-14 3A 6 pole vault
Vincenzo Dal Pozzo 2010-11 3A 5 4x400-meter relay
Nick Rafacz 2013-14 3A 1 4x800-meter relay
      3 4x400-meter relay
Nick Ragusa 2005-06 AA 6 pole vault
Jim Riddle 2007-08 AA 8 1600-meter run
Alex Riley 2002-03 AA 7 4x400-meter relay
  2003-04 AA 3 4x400-meter relay
      9 400-meter dash
Prince Riley 2004-05 AA 5 4x400-meter relay
      9 200-meter dash
      1 400-meter dash
Isaiah Robinson 2014-15 3A 2 4x400-meter relay
      4 4x800-meter relay
  2015-16 3A 9 800-meter run
      2 4x400-meter relay
  2016-17 3A 1 4x800-meter relay
      3 4x400-meter relay
Kevin Sager 2015-16 3A 2 4x400-meter relay
      1 4x200-meter relay
Jacob Sampson 2014-15 3A 2 4x400-meter relay
Alan Smith 2005-06 AA 7 4x200-meter relay
      8 100-meter dash
      4 4x100-meter relay
Alvin Smith 2003-04 AA 9 300-meter intermediate hurdles
Taylor Soltys 2011-12 3A 9 3200-meter run
Zach Splan 2004-05 AA 3 400-meter dash
      5 4x400-meter relay
  2005-06 AA 4 4x100-meter relay
      4 400-meter dash
      4 4x400-meter relay
Rich Stanek 2002-03 AA 4 4x800-meter relay
Jeremy Stern 2013-14 3A 1 4x800-meter relay
Marshall Stewart 2007-08 AA 6 4x800-meter relay
Ryan Tomasi 2010-11 3A 5 4x400-meter relay
Carlos Varela-Hernandez 2011-12 3A 8 discus throw
  2012-13 3A 2 discus throw
Pat Warren 2002-03 AA 7 4x400-meter relay
  2003-04 AA 7 4x800-meter relay
      3 4x400-meter relay
Andrew Wehrli 2004-05 AA 5 4x400-meter relay
Sam Wildeman 2008-09 3A 6 pole vault
JaQuere Williams 2015-16 3A 1 4x200-meter relay
      2 4x400-meter relay
  2016-17 3A 3 4x400-meter relay
Matt Wytiaz 2010-11 3A 5 4x400-meter relay

Naperville (North)

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 1979-80 AA 1 4x800-meter relay
  1984-85 AA 8 4x800-meter relay
  1985-86 AA 5 4x800-meter relay
      7 4x400-meter relay
  1990-91 AA 2 4x800-meter relay
  2004-05 AA 4 4x200-meter relay
      5 4x100-meter relay
Eric Anerino 2005-06 AA 3 1600-meter run
Seve Behling 1989-90 AA 2 discus throw
Mike Connor 1979-80 AA 1 4x800-meter relay
Dan Curran 2003-04 AA 5 3200-meter run
Joe Curran 2003-04 AA 9 3200-meter run
Shawn Dean 1993-94 AA 7 300-meter intermediate hurdles
Kyle Gibson 2007-08 AA 4 3200-meter run
  2008-09 3A 9 3200-meter run
Tony Guercio 1978-79 AA 1 880-yard run
  1979-80 AA 1 800-meter run
      1 4x800-meter relay
Ted Higgins 1995-96 AA 5 3200-meter run
  1996-97 AA 3 3200-meter run
Brandon Huggins 2004-05 AA 5 4x100-meter relay
      4 4x200-meter relay
Tyler Jermann 2008-09 3A 6 3200-meter run
  2009-10 3A 7 3200-meter run
Ali Kamal 1994-95 AA 7 1600-meter run
John Kandl 1991-92 AA 7 1600-meter run
Ben Kennedy 1998-99 AA 2 discus throw
Jakub Kolacz 2005-06 AA 9 3200-meter run
Ndjeka Luhahi 1995-96 AA 4 triple jump
  1996-97 AA 3 triple jump
Paul Marshall 1990-91 AA 5 shot put
  1991-92 AA 8 shot put
Tim Mohns 1984-85 AA 8 pole vault
Bill O'Connor 1979-80 AA 1 4x800-meter relay
Antonio Owens 2010-11 3A 8 400-meter dash
Scott Pavel 2003-04 AA 8 long jump
  2004-05 AA 4 4x200-meter relay
      5 4x100-meter relay
Mark Pilja 1995-96 AA 4 3200-meter run
  1996-97 AA 1 3200-meter run
      1 1600-meter run
  1997-98 AA 1 3200-meter run
John Porterton 1988-89 AA 6 pole vault
Dave Prescher 1980-81 AA 4 discus throw
Steve Pribramsky 1977-78 AA 7 discus throw
  1978-79 AA 1 discus throw
David Rae 2000-01 AA 5 1600-meter run
Bruce Reynolds 1984-85 AA 5 high jump
  1985-86 AA 1 high jump
  1986-87 AA 2 high jump
Joe Royer 1989-90 AA 7 800-meter run
Chris Slee 1998-99 AA 5 pole vault
Bart Smith 1985-86 AA 2 300-meter low hurdles
  1986-87 AA 1 300-meter low hurdles
      3 110-meter high hurdles
  1987-88 AA 1 300-meter low hurdles
      3 110-meter high hurdles
Mike Stajdohar 1979-80 AA 1 4x800-meter relay
Matt Struckmeyer 2004-05 AA 5 4x100-meter relay
      4 4x200-meter relay
Tyler Tassio 2004-05 AA 4 4x200-meter relay
      5 4x100-meter relay
Nick Thiel 1988-89 AA 3 1600-meter run
  1989-90 AA 2 1600-meter run
  1990-91 AA 1 1600-meter run
Ty Thiel 1985-86 AA 7 1600-meter run
  1986-87 AA 4 1600-meter run
Travis Williams 1989-90 AA 5 high jump
Colin Young 1994-95 AA 7 3200-meter run
Steve Zimmerman 1995-96 AA 8 pole vault

Nashville

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 1994-95 A 8 4x800-meter relay
  1995-96 A 8 4x200-meter relay
  1996-97 A 2 4x400-meter relay
      1 4x100-meter relay
      4 4x200-meter relay
  1997-98 A 1 4x400-meter relay
      2 4x100-meter relay
  1998-99 A 7 4x400-meter relay
  2007-08 A 4 4x400-meter relay
      7 4x100-meter relay
  2008-09 1A 6 4x400-meter relay
  2009-10 1A 9 4x100-meter relay
      3 4x400-meter relay
  2010-11 1A 1 4x400-meter relay
  2015-16 1A 6 4x800-meter relay
  2016-17 1A 7 4x400-meter relay
Dan Aaron 1979-80 A 5 800-meter run
Ryan Blumhurst 1993-94 A 7 discus throw
David Conner 2008-09 1A 6 4x400-meter relay
      9 110-meter high hurdles
Gary Crone 1985-86 A 1 triple jump
  1986-87 A 3 triple jump
Brian Curtis 1994-95 A 8 4x800-meter relay
  1996-97 A 7 1600-meter run
Michael DeMoss 2008-09 1A 6 4x400-meter relay
  2009-10 1A 3 4x400-meter relay
      9 4x100-meter relay
Darren Dinkelmann 1998-99 A 7 4x400-meter relay
Chris Dreas 1994-95 A 8 4x800-meter relay
Wesley Dumond 2004-05 A 7 400-meter dash
Rob Farmer 1994-95 A 8 4x800-meter relay
Jeremy Fieber 2007-08 A 7 4x100-meter relay
      4 4x400-meter relay
      9 110-meter high hurdles
Zach Fieber 2008-09 1A 6 4x400-meter relay
  2009-10 1A 9 4x100-meter relay
      3 4x400-meter relay
  2010-11 1A 1 4x400-meter relay
Brad Fischer 1996-97 A 2 4x400-meter relay
  1998-99 A 7 4x400-meter relay
Fitzgerald 1904-05   2h 440-yard dash
Gary Followell 1996-97 A 4 4x200-meter relay
Jon Habbe 2003-04 A 1 shot put
Chase Hagene 2012-13 1A 5 discus throw
Nate Hart 2007-08 A 7 4x100-meter relay
Nathan Hart 2009-10 1A 3 4x400-meter relay
      9 4x100-meter relay
Charlie Hatch 2002-03 A 9 3200-meter run
  2003-04 A 2 3200-meter run
  2004-05 A 4 1600-meter run
      1 800-meter run
  2005-06 A 2 1600-meter run
Devin Holle 2012-13 1A 4 discus throw
Derryn Holmes 2016-17 1A 7 4x400-meter relay
Daniel Huge 2010-11 1A 1 4x400-meter relay
Gvonie Jeffries 1997-98 A 3 shot put
Ryan Kell 2015-16 1A 6 4x800-meter relay
Heath Kinder 1994-95 A 8 4x800-meter relay
Alex Lietz 2010-11 1A 1 4x400-meter relay
Gannon Mamell 2007-08 A 4 4x400-meter relay
  2008-09 1A 6 4x400-meter relay
  2009-10 1A 9 4x100-meter relay
      6 long jump
      3 4x400-meter relay
  2010-11 1A 1 4x400-meter relay
      8 400-meter dash
Garrett Middleton 1997-98 A 4 discus throw
  1998-99 A 1 discus throw
Garrett Morris 1995-96 A 8 4x200-meter relay
      4 100-meter dash
Jared Morris 1995-96 A 8 4x200-meter relay
  1996-97 A 4 4x200-meter relay
      2 4x400-meter relay
      1 4x100-meter relay
  1997-98 A 2 4x100-meter relay
      1 4x400-meter relay
Justin Morris 1996-97 A 4 4x200-meter relay
      1 4x100-meter relay
      2 4x400-meter relay
  1997-98 A 1 4x400-meter relay
      4 400-meter dash
      2 4x100-meter relay
  1998-99 A 7 4x400-meter relay
  1999-00 A 4 400-meter dash
      7 200-meter dash
Travis Newman 2010-11 1A 9 shot put
Lance Paszkiewicz 1990-91 A 8 shot put
Trevor Pedtke 2007-08 A 4 4x400-meter relay
Brian Piasecki 1997-98 A 1 4x400-meter relay
  1998-99 A 7 4x400-meter relay
      2 300-meter intermediate hurdles
Jackson Pierce 2015-16 1A 6 4x800-meter relay
Josh Povolish 1995-96 A 8 4x200-meter relay
  1996-97 A 1 4x100-meter relay
      4 4x200-meter relay
      8 200-meter dash
  1997-98 A 2 4x100-meter relay
Ben Reeder 2002-03 A 7 300-meter intermediate hurdles
Reether 1904-05   2t 50-yard dash
Ethan Reid 2016-17 1A 7 4x400-meter relay
Raymond Reidelberger 2007-08 A 4 4x400-meter relay
      7 4x100-meter relay
Jarod Rybacki 1995-96 A 8 4x200-meter relay
  1996-97 A 1 4x100-meter relay
      2 4x400-meter relay
      1 400-meter dash
  1997-98 A 2 4x100-meter relay
      1 4x400-meter relay
      2 400-meter dash
John Schmale 2000-01 A 3 pole vault
Brandon Schnitker 2015-16 1A 6 4x800-meter relay
  2016-17 1A 7 4x400-meter relay
      2 800-meter run
Vernon Sprehe 1951-52   1 100-yard dash
Todd Twinhafel 1981-82 A 4 long jump
Daniel VanNatta 2004-05 A 9 shot put
Jerry Warren 1980-81 A 8t pole vault
Mark Weihe 2007-08 A 7 4x100-meter relay
Tony Wetzel 1995-96 A 7 shot put
Patrick Wiese 1987-88 A 1 shot put
Andrew Wilson 2003-04 A 9 triple jump
  2004-05 A 8 110-meter high hurdles
      7 long jump
      5 triple jump
Zach Wreath 2008-09 1A 4 high jump
Caleb Zgonina 2015-16 1A 6 4x800-meter relay
  2016-17 1A 7 4x400-meter relay

Neoga

Name Year Class Place Event
Shane Bradford 1990-91 A 7 pole vault
Charles Comstock 1892-93   2 50-yard dash
      3 100-yard dash
Tim Dow 1988-89 A 7 pole vault
Curtis Flake 2002-03 A 7 1600-meter run
Clint Hymes 1986-87 A 4t high jump
  1987-88 A 5t high jump
Corey Kersey 2012-13 1A 1 triple jump
  2013-14 1A 1 triple jump
      1 long jump
  2014-15 1A 7 long jump
      2 triple jump
Neil Luallen 1985-86 A 7 discus throw
Damian Poe 1994-95 A 8 pole vault
Fred Swengel 1974-75 A 5 high jump
Scott Swengel 1975-76 A 8 high jump
  1976-77 A 6t high jump
  1977-78 A 2 high jump
Derek Williamson 2012-13 1A 3 400-meter dash
      8 200-meter dash

Neponset

Name Year Class Place Event
Ducky McMillen 1925-26   5 50-yard dash
  1926-27   3 50-yard dash

New Berlin

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 2015-16 1A 1 4x100-meter relay
      1 4x200-meter relay
  2016-17 1A 6 4x100-meter relay
Lance Brooks 2001-02 A 1 discus throw
Connor Burger 2015-16 1A 1 4x200-meter relay
      1 4x100-meter relay
Evan Gustafson 2016-17 1A 6 4x100-meter relay
Dylan Lehman 2016-17 1A 6 4x100-meter relay
Jacob Pearson 2015-16 1A 1 4x200-meter relay
  2016-17 1A 6 4x100-meter relay
Kyle Sandhaas 2015-16 1A 1 4x200-meter relay
      1 4x100-meter relay
Ivan Stapleton 1937-38   4 long jump
Dylan Treece 2015-16 1A 1 4x100-meter relay
      1 4x200-meter relay
Kahlil Wassel 2014-15 1A 4 200-meter dash
      8 100-meter dash
Kahlil Wassell 2015-16 1A 2 100-meter dash
      1 4x100-meter relay
      1 400-meter dash
      2 200-meter dash
  2016-17 1A 6 4x100-meter relay
      2 100-meter dash
      2 400-meter dash
      2 200-meter dash

New Lenox (Lincoln-Way Central)

Name Year Class Place Event
Ryan Newtoff 2008-09 3A 7 300-meter intermediate hurdles
  2009-10 3A 2 300-meter intermediate hurdles
Mike White 2003-04 AA 7 3200-meter run

New Lenox (Lincoln-Way West)

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 2011-12 2A 6 4x400-meter relay
Patrick Allen 2011-12 2A 6 4x400-meter relay
Jake Bax 2011-12 2A 6 4x400-meter relay
B.J. Bello 2011-12 2A 6 4x400-meter relay
Evan Mitchell 2015-16 2A 4 3200-meter run
Mark Pedziwiatr 2011-12 2A 6 4x400-meter relay
      3 800-meter run
Jake Vanderwell 2014-15 2A 6 800-meter run

New Lenox (Lincoln-Way)

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 1995-96 AA 7 4x400-meter relay
  1996-97 AA 2 4x400-meter relay
      7 4x100-meter relay
      2 4x200-meter relay
Mark Fabian 1979-80 AA 5 800-meter run
Rob Glielmi 1980-81 AA 5 shot put
  1981-82 AA 6 shot put
Bob Hoffman 1980-81 AA 7 high jump
Tim Keane 1986-87 AA 4 300-meter low hurdles
Matt Klemp 1987-88 AA 5 400-meter dash
Kyle Leonard 1995-96 AA 1 800-meter run
      7 4x400-meter relay
Joseph Lohmann 1991-92 AA 4 pole vault
Rick Loucks 1968-69   3 880-yard run
Jim Loudermilk 1996-97 AA 2 4x400-meter relay
      2 4x200-meter relay
      7 4x100-meter relay
Dave Merrick 1968-69   5 2-mile run
  1969-70   1 2-mile run
  1970-71   1 2-mile run
      1 1-mile run
George Patrylak 1992-93 AA 4 3200-meter run
Nick Piazza 1995-96 AA 7 4x400-meter relay
  1996-97 AA 7 4x100-meter relay
      2 4x200-meter relay
      2 4x400-meter relay
Terry Ryan 1971-72   4 120-yard high hurdles
Richie Schutt 1995-96 AA 7 4x400-meter relay
  1996-97 AA 2 4x200-meter relay
      7 4x100-meter relay
      4 100-meter dash
Dan Siwinski 1981-82 AA 3 1600-meter run
Aaron Slota 1995-96 AA 7 4x400-meter relay
  1996-97 AA 2 4x200-meter relay
      7 4x100-meter relay
      2 4x400-meter relay
Ron Stahl 1981-82 AA 3 3200-meter run
Jason Van Swol 1996-97 AA 2 4x400-meter relay
      1 800-meter run
  1997-98 AA 1 800-meter run
Dave Walters 1973-74   1 2-mile run

New Lenox (Providence Catholic)

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 1974-75 A 1 440-yard relay
  1975-76 AA 6 440-yard relay
  1976-77 A 3 440-yard relay
  2003-04 AA 6 4x100-meter relay
  2005-06 AA 9 4x100-meter relay
  2011-12 2A 8 4x100-meter relay
Mike Carruther 1970-71   5 high jump
Greg D'Amico 1974-75 A 1 440-yard relay
Jordan Farrell 2005-06 AA 9 4x100-meter relay
Andrew Helmin 2011-12 2A 4 110-meter high hurdles
      4 300-meter intermediate hurdles
  2012-13 3A 2 300-meter intermediate hurdles
      1 110-meter high hurdles
Jake Hopkins 2011-12 2A 8 4x100-meter relay
Gavin Jamie 2016-17 3A 6 400-meter dash
Andy Jatis 2013-14 3A 3 pole vault
  2014-15 3A 2 pole vault
Kevin Johnson 1974-75 A 1 440-yard relay
  1976-77 A 7 220-yard dash
      4 100-yard dash
Sean Lindbloom 2005-06 AA 9 4x100-meter relay
Jessie Lopez 1978-79 A 3 pole vault
Marc Mitchell 1980-81 A 2 triple jump
      7 long jump
Michael Monroe 2012-13 3A 2 high jump
Mike Monroe 2011-12 2A 3 high jump
Will Moore 2005-06 AA 9 4x100-meter relay
Mike Mores 1974-75 A 1 440-yard relay
Gannon Novak 2003-04 AA 6 4x100-meter relay
Gordon Patterson 1974-75 A 1 440-yard relay
Nick Pfiefer 2011-12 2A 8 4x100-meter relay
Brandon Phillips 2003-04 AA 6 4x100-meter relay
  2005-06 AA 9 4x100-meter relay
Brian Piszczor 2003-04 AA 6 4x100-meter relay
Troy Sheppard 2011-12 2A 8 4x100-meter relay
Dustin Summers 2003-04 AA 6 4x100-meter relay
Ray Valek 1974-75 A 7 880-yard run
Kevin Ward 2011-12 2A 8 4x100-meter relay
      5 400-meter dash
Chad Weaver 2011-12 2A 3 pole vault
  2012-13 3A 3 pole vault
Lucas Weaver 2015-16 3A 8 pole vault
  2016-17 3A 3 pole vault

Newman

Name Year Class Place Event
J. Hance 1906-07   3 1-mile run
      3h 880-yard run
  1907-08   3 1-mile run
Hollowell 1930-31   5t pole vault
Long 1931-32   4t pole vault
Mike Underwood 1985-86 A 4 100-meter dash

Newton

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 1989-90 A 6 4x800-meter relay
  1991-92 A 6 4x400-meter relay
  2001-02 A 6 4x400-meter relay
  2002-03 A 5 4x100-meter relay
      8 4x200-meter relay
  2003-04 A 2 4x200-meter relay
      2 4x100-meter relay
  2004-05 A 2 4x100-meter relay
      1 4x400-meter relay
  2005-06 A 3 4x400-meter relay
      3 4x200-meter relay
      9 4x800-meter relay
      1 4x100-meter relay
  2006-07 A 1 4x200-meter relay
      2 4x800-meter relay
      2 4x100-meter relay
  2008-09 1A 6 4x100-meter relay
  2010-11 1A 6 4x100-meter relay
  2011-12 1A 6 4x400-meter relay
      2 4x200-meter relay
      2 4x100-meter relay
  2016-17 1A 8 4x100-meter relay
Austin Angel 2011-12 1A 6 4x400-meter relay
Jeremiah Bear 2001-02 A 6 4x400-meter relay
Brian Bierman 2004-05 A 2 4x100-meter relay
  2005-06 A 1 4x100-meter relay
  2006-07 A 2 4x100-meter relay
      1 4x200-meter relay
Mitch Bierman 2016-17 1A 8 4x100-meter relay
Mitchell Birch 2005-06 A 3 4x200-meter relay
  2006-07 A 1 4x200-meter relay
      2 4x100-meter relay
James Blievernicht 2010-11 1A 6 4x100-meter relay
Clay Britton 2004-05 A 1 4x400-meter relay
  2005-06 A 3 4x200-meter relay
      9 4x800-meter relay
      3 4x400-meter relay
  2006-07 A 2 4x800-meter relay
Ryan Britton 2004-05 A 1 4x400-meter relay
      2 4x100-meter relay
Doug Brooks 2005-06 A 9 4x800-meter relay
  2006-07 A 2 4x800-meter relay
Chlorus Cox 1992-93 A 4 triple jump
  1993-94 A 3 triple jump
Trenton Duncan 2016-17 1A 8 4x100-meter relay
Craig Emmerich 2008-09 1A 6 4x100-meter relay
Lucas Emmerich 2002-03 A 8 4x200-meter relay
  2003-04 A 9 long jump
      2 4x200-meter relay
Garrett Finn 2003-04 A 9 110-meter high hurdles
Ridge Finn 2010-11 1A 6 4x100-meter relay
  2011-12 1A 6 4x400-meter relay
      2 4x100-meter relay
      2 4x200-meter relay
Mark Goebel 1997-98 A 7 long jump
  1998-99 A 3 long jump
  1999-00 A 6 400-meter dash
      1 long jump
Corey Hahn 2006-07 A 2 4x800-meter relay
  2007-08 A 8 800-meter run
Rob Horst 2001-02 A 6 4x400-meter relay
      6 400-meter dash
Anthony Hyatt 2001-02 A 6 4x400-meter relay
  2002-03 A 8 4x200-meter relay
      5 4x100-meter relay
  2003-04 A 9 200-meter dash
      4 100-meter dash
      2 4x200-meter relay
      2 4x100-meter relay
Cary Jackson 1985-86 A 3 110-meter high hurdles
      3 300-meter low hurdles
Dylan Johnson 2011-12 1A 2 4x200-meter relay
      2 4x100-meter relay
      6 4x400-meter relay
Ross Johnson 2006-07 A 2 4x100-meter relay
      1 4x200-meter relay
  2008-09 1A 6 4x100-meter relay
      3 200-meter dash
Ryan Klier 2002-03 A 8 4x200-meter relay
      5 4x100-meter relay
Rhett Kocher 2016-17 1A 8 4x100-meter relay
Alexander Koebele 2005-06 A 1 4x100-meter relay
      3 4x200-meter relay
Brock Mammoser 2013-14 1A 8 pole vault
Eric Mammoser 2003-04 A 7 pole vault
  2004-05 A 4 pole vault
  2005-06 A 2 pole vault
Mitch Mammoser 2010-11 1A 1 pole vault
  2011-12 1A 1 pole vault
Scott Mammoser 2006-07 A 6 pole vault
  2007-08 A 4 pole vault
  2008-09 1A 1 pole vault
Steve Mammoser 1985-86 A 1 high jump
Ty May 2008-09 1A 6 4x100-meter relay
Patrick Mendenhall 2004-05 A 2 4x100-meter relay
      6 110-meter high hurdles
      9 300-meter intermediate hurdles
  2005-06 A 3 4x200-meter relay
      2 110-meter high hurdles
      1 4x100-meter relay
      6 200-meter dash
Dalton Pickens 2008-09 1A 6 4x100-meter relay
  2010-11 1A 6 4x100-meter relay
Brice Rauch 2002-03 A 5 4x100-meter relay
  2003-04 A 2 4x100-meter relay
      2 4x200-meter relay
Chris Rauch 1991-92 A 6 discus throw
  1992-93 A 8 discus throw
Taylor Reich 1998-99 A 3 pole vault
Levi Richards 2003-04 A 2 4x100-meter relay
  2004-05 A 8 400-meter dash
      6 100-meter dash
      2 4x100-meter relay
      1 4x400-meter relay
  2005-06 A 3 4x400-meter relay
      7 400-meter dash
      1 4x100-meter relay
      2 100-meter dash
  2006-07 A 1 4x200-meter relay
      5 100-meter dash
      2 4x100-meter relay
      2 200-meter dash
Adam Schafer 2005-06 A 9 4x800-meter relay
      3 4x400-meter relay
  2006-07 A 8 pole vault
      2 4x800-meter relay
Kent Schafer 1991-92 A 2 300-meter intermediate hurdles
      3 110-meter high hurdles
Adam Schoonover 1995-96 A 2 high jump
  1996-97 A 2 high jump
Micah Shanks 1995-96 A 4 discus throw
      3 shot put
  1996-97 A 3 discus throw
      2 shot put
Jake Stone 2010-11 1A 6 4x100-meter relay
  2011-12 1A 2 4x100-meter relay
      2 4x200-meter relay
Joseph Stone 2014-15 1A 6 800-meter run
  2015-16 1A 2 800-meter run
  2016-17 1A 8 4x100-meter relay
      9 800-meter run
Luke Stone 2011-12 1A 6 4x400-meter relay
Dylan Tarr 1999-00 A 9 discus throw
Reed Tarr 2003-04 A 2 4x100-meter relay
      2 4x200-meter relay
Tim Tedford 1989-90 A 6 1600-meter run
Brandon Tolliver-Goode 2010-11 1A 8 pole vault
  2011-12 1A 5 pole vault
  2012-13 1A 4 pole vault
Mike Weiler 2001-02 A 6 4x400-meter relay
  2002-03 A 5 4x100-meter relay
      8 4x200-meter relay
Andy Williams 1994-95 A 7 200-meter dash
Blake Wolf 2005-06 A 3 4x400-meter relay
      9 4x800-meter relay
Peyton Wyatt 2011-12 1A 2 4x200-meter relay
      2 4x100-meter relay
Cody Yager 2003-04 A 5 800-meter run
  2004-05 A 1 4x400-meter relay
Chris Zwilling 1995-96 A 2 800-meter run
  1996-97 A 2 800-meter run
      6 1600-meter run

Niantic

Name Year Class Place Event
Park 1924-25 B 3 discus throw
George Porter 1948-49   3 long jump

Niantic (N.-Harristown)

Name Year Class Place Event
Tim Jump 1976-77 A 7 discus throw
Joel McKinney 1977-78 A 6 2-mile run
Brandon Pickel 1992-93 A 7 200-meter dash
Todd Rotz 1981-82 A 5 100-meter dash
      2 200-meter dash
Scott Weldy 1994-95 A 5 400-meter dash
  1995-96 A 4 400-meter dash
Brian Wickline 1990-91 A 8 200-meter dash
  1991-92 A 7 200-meter dash

Niantic (Sangamon Valley)

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 2010-11 1A 9 4x800-meter relay
  2011-12 1A 3 4x800-meter relay
      7 4x400-meter relay
Casey Acree 2010-11 1A 9 4x800-meter relay
Blake Burton 2010-11 1A 9 4x800-meter relay
Andrew Dunn 2010-11 1A 9 4x800-meter relay
Eric Leonard 2009-10 1A 3 800-meter run
  2010-11 1A 9 4x800-meter relay
      2 800-meter run
  2011-12 1A 7 4x400-meter relay
      3 4x800-meter relay
      1 800-meter run
Glyd Martin 2011-12 1A 7 4x400-meter relay
Jordan McCall 2011-12 1A 7 4x400-meter relay
Tyler Ramsey 2011-12 1A 3 4x800-meter relay
Cole Shartzer 2011-12 1A 3 4x800-meter relay
Kyle Shartzer 2011-12 1A 3 4x800-meter relay
      7 4x400-meter relay

Niles (Northridge Prep)

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 2016-17 1A 9 4x800-meter relay
Joe Barisas 2016-17 1A 9 4x800-meter relay
Peter Conroy 2016-17 1A 9 4x800-meter relay
Aidan Dunaway 2016-17 1A 9 4x800-meter relay
Jim Kestler 2001-02 A 9 3200-meter run
Patrick Moore 2016-17 1A 9 4x800-meter relay
Forest Moses 2014-15 1A 7 high jump

Niles (Notre Dame)

Name Year Class Place Event
Zach Bukal 1995-96 AA 8 300-meter intermediate hurdles
Obe Eruteya 2002-03 AA 2 high jump
Tom Griffin 1973-74   8 long jump
      7 440-yard dash
Gary Les 1971-72   6 2-mile run
Len Sitko 1985-86 AA 2 1600-meter run
      2 3200-meter run
  1986-87 AA 2 3200-meter run
      1 1600-meter run
Keith West 1992-93 AA 1 800-meter run

Nokomis

Name Year Class Place Event
Shackel 1908-09   3 hammer throw

Normal (Community West)

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 1997-98 AA 6 4x400-meter relay
Micah Amerson 2016-17 3A 8 200-meter dash
Ryan Ashenbremer 2014-15 3A 4 pole vault
  2015-16 3A 5 pole vault
  2016-17 3A 6 pole vault
Bryce Basting 2009-10 3A 7 800-meter run
  2010-11 3A 9 800-meter run
Keith Brigham 2014-15 3A 8 discus throw
Brian Erwin 1997-98 AA 6 4x400-meter relay
Matt Feasley 1997-98 AA 6 4x400-meter relay
Eric Gordon 2010-11 3A 3 pole vault
  2011-12 3A 2 pole vault
Demadra Humphrey 2008-09 3A 3 long jump
Jerry Lewis 2008-09 3A 9 400-meter dash
Cory Nanni 2006-07 AA 3 1600-meter run
Brent Pegues 2003-04 AA 5 400-meter dash
Steve Shandley 1997-98 AA 6 4x400-meter relay
Jared Smith 1997-98 AA 6 4x400-meter relay
Kyrin Tucker 2013-14 3A 7 discus throw
      2 shot put
Troy Walls 2008-09 3A 3 high jump
Hunter Whitwood 2016-17 3A 4 pole vault

Normal (Community)

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 1971-72   6 1-mile relay
  1989-90 AA 4 4x800-meter relay
  1994-95 AA 2 4x800-meter relay
  2009-10 3A 3 4x100-meter relay
      5 4x200-meter relay
Don Bailey 1910-11   4 long jump
Maxim Bakana 2006-07 AA 5 triple jump
Keith Bruch 1981-82 AA 6 3200-meter run
  1982-83 AA 6 1600-meter run
Jody Brue 1992-93 AA 4 pole vault
Walker Duff 1906-07   1 220-yard low hurdles
  1907-08   2 220-yard dash
      1 220-yard low hurdles
  1908-09   1 220-yard dash
Bryan Erwin 1994-95 AA 2 4x800-meter relay
Bruce Ewen 1978-79 AA 2 discus throw
  1979-80 AA 1 discus throw
Benjamin Follett 1897-98   3 100-yard dash
Eugene Foster 1936-37   5t 1-mile run
Sean Funk 1986-87 AA 6t pole vault
  1987-88 AA 3 pole vault
Dan Hale 1963-64   6 100-yard dash
William Hamilton 1914-15 B 3h 440-yard dash
Leslie Hargitt 1907-08   2 discus throw
Marcus Harris 2009-10 3A 4 100-meter dash
      5 4x200-meter relay
      5 200-meter dash
      3 4x100-meter relay
Thomas Harrison 1912-13   4 hammer throw
J.B. Hedges 1994-95 AA 2 4x800-meter relay
Sean Henson 1994-95 AA 2 4x800-meter relay
Harold Holmes 1914-15 B 2 100-yard dash
  1915-16 B 1 50-yard dash
J.J. Lehan 1994-95 AA 2 4x800-meter relay
Travis Mullen 2009-10 3A 3 4x100-meter relay
      5 4x200-meter relay
Jared Mungo 2009-10 3A 5 4x200-meter relay
      3 4x100-meter relay
Conner Necessary 2009-10 3A 3 4x100-meter relay
      5 4x200-meter relay
Elliott Nott 1992-93 AA 1 1600-meter run
Blain Peckman 2006-07 AA 9 pole vault
Floyd Ritter 1914-15 B 2 1-mile run
Cody Roberts 2000-01 AA 8 discus throw
  2001-02 AA 5 discus throw
  2002-03 AA 5 discus throw
Gene Shackel 1907-08   3 hammer throw
Brett Verplank 2002-03 AA 8 800-meter run

Normal (University)

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 1977-78 A 8 2-mile relay
  1978-79 A 2 2-mile relay
  1986-87 A 7 4x100-meter relay
      1 4x200-meter relay
      2 4x800-meter relay
  1987-88 A 4 4x200-meter relay
      6 4x100-meter relay
  1992-93 A 2 4x800-meter relay
  1993-94 A 7 4x800-meter relay
  1994-95 A 1 4x800-meter relay
  1995-96 A 5 4x800-meter relay
  1996-97 A 7 4x400-meter relay
  1998-99 A 4 4x400-meter relay
  2001-02 A 8 4x800-meter relay
  2003-04 A 6 4x800-meter relay
  2004-05 A 4 4x100-meter relay
      2 4x200-meter relay
      9 4x400-meter relay
  2008-09 2A 8 4x800-meter relay
  2010-11 2A 4 4x800-meter relay
  2012-13 2A 2 4x800-meter relay
  2014-15 2A 6 4x800-meter relay
  2016-17 2A 1 4x800-meter relay
Rinsola Adelekan 1995-96 A 5 4x800-meter relay
  1996-97 A 7 4x400-meter relay
Myles Aldridge 2015-16 2A 7 triple jump
      7 long jump
  2016-17 2A 1 triple jump
      1 long jump
Jay Allen 1975-76 A 1 high jump
Kent Anderson 1994-95 A 1 4x800-meter relay
Mike Ashworth 1984-85 A 8 3200-meter run
  1986-87 A 3 1600-meter run
Nick Barrows 1994-95 A 1 4x800-meter relay
  1995-96 A 5 4x800-meter relay
Basting 1923-24 B 1h 880-yard run
Benjamin 1911-12   4 shot put
A. Britt 1925-26   1 discus throw
Will Brucker 2008-09 2A 6 100-meter dash
      5 200-meter dash
Adam Bruno 2012-13 2A 2 4x800-meter relay
Alexander Bruno 2012-13 2A 2 4x800-meter relay
  2014-15 2A 6 4x800-meter relay
      1 1600-meter run
Tom Burke 1976-77 A 8 high jump
  1977-78 A 5 high jump
Kenneth Burnett 1950-51   3 180-yard low hurdles
Jordan Busse 2003-04 A 6 4x800-meter relay
  2004-05 A 9 4x400-meter relay
Jarrell Chavers 2003-04 A 6 4x800-meter relay
Jamie Chevalier 1986-87 A 1 4x200-meter relay
Corey Christenson 1990-91 A 2 pole vault
James Clay 2008-09 2A 8 4x800-meter relay
Sean Comerford 2008-09 2A 8 4x800-meter relay
Jim Donovan 1994-95 A 1 4x800-meter relay
      1 800-meter run
John Donovan 1996-97 A 7 4x400-meter relay
Brent Emmerson 2010-11 2A 4 4x800-meter relay
Josh Favus 1987-88 A 5 3200-meter run
Brandon Fifer 1995-96 A 5 4x800-meter relay
Jack Franklin 2015-16 2A 3 3200-meter run
Chris George 2001-02 A 8 4x800-meter relay
  2002-03 A 5 800-meter run
  2003-04 A 1 1600-meter run
      6 4x800-meter relay
Shane Guzman 2004-05 A 9 4x400-meter relay
      4 4x100-meter relay
      2 4x200-meter relay
C. J. Hamilton 2010-11 2A 4 4x800-meter relay
      5 800-meter run
Sean Hastings 2004-05 A 4 4x100-meter relay
Jim Hedges 1961-62   5 discus throw
Carter Henson 1980-81 A 3 triple jump
  1981-82 A 1 triple jump
Ricky Hildreth 1996-97 A 7 4x400-meter relay
  1998-99 A 4 4x400-meter relay
Eli Hill 2013-14 2A 9 3200-meter run
  2014-15 2A 7 3200-meter run
Matt Hitchings 1991-92 A 5 800-meter run
Brendan Hoskins 2012-13 2A 2 4x800-meter relay
Josiah Husk 2008-09 2A 8 4x800-meter relay
      8 800-meter run
Tom Jump 1974-75 A 7 330-yard low hurdles
      1 120-yard high hurdles
      6 long jump
Phil Karnats 1986-87 A 1 4x200-meter relay
Keltner 1935-36   2 1-mile run
Jordan Kilhoffer 2008-09 2A 8 4x800-meter relay
Mike Kotarba 1986-87 A 1 4x200-meter relay
  1987-88 A 8 high jump
Alex Kowerko 1998-99 A 4 4x400-meter relay
J. D. LaFayette 2012-13 2A 2 4x800-meter relay
  2013-14 2A 1 800-meter run
      2 1600-meter run
Kyle Leduc 2004-05 A 2 4x200-meter relay
      7 200-meter dash
Mike Lockhart 1996-97 A 6 110-meter high hurdles
      5 long jump
      2 triple jump
John Lutkehaus 1995-96 A 4 3200-meter run
Jack Martin 2016-17 2A 1 4x800-meter relay
Matt Martin 2001-02 A 8 4x800-meter relay
Warren McCauley 2004-05 A 2 4x200-meter relay
      4 4x100-meter relay
      9 4x400-meter relay
Mark Moon 1996-97 A 7 4x400-meter relay
Barrett Moore 1990-91 A 7 3200-meter run
Jace Mortimer 2010-11 2A 4 4x800-meter relay
Ikechi Nnamani 2008-09 2A 1 high jump
Nnaemeka Nnamani 2004-05 A 3 triple jump
Alex Parlette 2010-11 2A 4 4x800-meter relay
Harris Porter 2016-17 2A 1 4x800-meter relay
Scott Powell 1998-99 A 4 4x400-meter relay
Ryan Rutherford 2010-11 2A 2 3200-meter run
      9 1600-meter run
Kirk Saunders 2008-09 2A 6 3200-meter run
Geoff Schoonover 1985-86 A 3 100-meter dash
  1986-87 A 2 200-meter dash
      5 100-meter dash
      1 4x200-meter relay
Jared Schuckman 2014-15 2A 6 4x800-meter relay
  2016-17 2A 1 4x800-meter relay
      3 1600-meter run
Jacob Shaver 2001-02 A 8 4x800-meter relay
Nick Shaver 2003-04 A 6 4x800-meter relay
Iaasac Simpson 1998-99 A 4 4x400-meter relay
J.J. Simpson 1995-96 A 5 4x800-meter relay
Jeremiah Simpson 1994-95 A 1 4x800-meter relay
Preston Smith 2004-05 A 4 4x100-meter relay
      2 4x200-meter relay
      9 4x400-meter relay
  2006-07 AA 8 300-meter intermediate hurdles
Duncan Terry 2014-15 2A 6 4x800-meter relay
Jake Todino 2008-09 2A 7 300-meter intermediate hurdles
Andrew Walch 2014-15 2A 6 4x800-meter relay
Zachary Wolford 2016-17 2A 1 4x800-meter relay
Kyle Yontz 2001-02 A 8 4x800-meter relay

Norridge (Ridgewood)

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 1984-85 A 6 4x100-meter relay
  1986-87 A 6 4x800-meter relay
  1987-88 A 8 4x800-meter relay
  1999-00 A 2 4x400-meter relay
Andy Anderson 1992-93 A 7 high jump
Mike Buhmann 1974-75 AA 5 2-mile run
David Frendreiss 1990-91 A 6 discus throw
Tony Guagenti 1999-00 A 2 4x400-meter relay
Tom Kacprzynski 1999-00 A 2 4x400-meter relay
      7 400-meter dash
Terry Landy 1976-77 AA 3 high jump
Cary Lehman 1985-86 A 7 300-meter low hurdles
Mark Parages 1991-92 A 4 pole vault
Don Sica 1999-00 A 2 4x400-meter relay
Dennis Stefanowicz 1984-85 A 2t pole vault
Kim Trieu 1999-00 A 2 4x400-meter relay
Mike Wnek 1987-88 A 2 300-meter low hurdles
Pete Wozniczka 1991-92 A 8 pole vault

Norris City

Name Year Class Place Event
Cole 1930-31   4t high jump
  1931-32   5t high jump
Thomas Edwards 1937-38   1t high jump

Norris City (N.C.-Omaha-Enfield)

Name Year Class Place Event
Bruce Edwards 1985-86 A 7 400-meter dash
Mike Hillyard 1986-87 A 5 3200-meter run
Chris Pollard 1993-94 A 5 800-meter run

North Chicago

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 1958-59   4 880-yard relay
  1978-79 AA 3 440-yard relay
  1979-80 AA 2 4x200-meter relay
      2 4x100-meter relay
  1980-81 AA 7 4x100-meter relay
      3 4x200-meter relay
      4 4x400-meter relay
  1981-82 AA 1 4x100-meter relay
      1 4x200-meter relay
  1982-83 AA 5 4x100-meter relay
      6 4x200-meter relay
  1985-86 AA 1 4x100-meter relay
      3 4x200-meter relay
      6 4x400-meter relay
  1986-87 AA 3 4x400-meter relay
Cheavar Blair 2002-03 AA 5 high jump
Todd Bland 2009-10 2A 8 shot put
Fred Cosby 1959-60   5 180-yard low hurdles
  1960-61   5 120-yard high hurdles
      2 180-yard low hurdles
Doug Ear 1981-82 AA 1 4x200-meter relay
Rich Ellis 1980-81 AA 7 110-meter high hurdles
Vernon Estes 1954-55   1 100-yard dash
      1 220-yard dash
Raleigh Floyd 1954-55   3 440-yard dash
Jerry Foster 1966-67   6 880-yard run
  1968-69   1 440-yard dash
Demetric Fowler 2004-05 AA 3 discus throw
Sam Graham 1981-82 AA 1 4x200-meter relay
      1 4x100-meter relay
Elliot Hanna 1980-81 AA 7 100-meter dash
  1981-82 AA 4 100-meter dash
      7 200-meter dash
      1 4x100-meter relay
      1 4x200-meter relay
Tyrone Jenkins 1977-78 AA 5 120-yard high hurdles
      4 330-yard low hurdles
Jackie Jordan 1998-99 AA 4 100-meter dash
Billie King 1985-86 AA 1 4x100-meter relay
      7 300-meter low hurdles
Nate Lundy 1974-75 AA 5 330-yard low hurdles
  1975-76 AA 3 120-yard high hurdles
  1976-77 AA 8 220-yard dash
      2 330-yard low hurdles
      1 120-yard high hurdles
John McBride 1985-86 AA 1 4x100-meter relay
Eddie Mitchell 1981-82 AA 1 4x100-meter relay
Mark Phelps 1977-78 AA 5 triple jump
  1978-79 AA 1 triple jump
Tony Ross 1981-82 AA 1 4x100-meter relay
      1 4x200-meter relay
Aaron Swopes 1981-82 AA 6 400-meter dash
  1982-83 AA 8 200-meter dash
Walter Tate 1976-77 AA 5 100-yard dash
Alan Turner 1985-86 AA 1 4x100-meter relay
      4 400-meter dash
      1 long jump
  1986-87 AA 2 400-meter dash
      1 long jump
Robert Vaughn 1987-88 AA 7 100-meter dash
Michael Wade 1979-80 AA 1 400-meter dash
Carlos Whitaker 2001-02 AA 8 triple jump
  2003-04 AA 3 triple jump
Michael Wright 1982-83 AA 5 200-meter dash
  1983-84 AA 5 200-meter dash
  1984-85 AA 4 100-meter dash
      5 200-meter dash
  1985-86 AA 6 100-meter dash
      1 4x100-meter relay
Ozzie Young 1990-91 AA 6 long jump

Northbrook (Glenbrook North)

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 2016-17 3A 4 4x800-meter relay
Luke Amen 2016-17 3A 4 4x800-meter relay
Constantine Beniaris 2015-16 3A 7 high jump
Bill Brown 1969-70   4 shot put
Ryan Cahill 1985-86 AA 8 3200-meter run
  1986-87 AA 3 3200-meter run
      8 1600-meter run
Ross Chamberlin 1976-77 AA 3t pole vault
Ira Dolin 1978-79 AA 3 shot put
Robert Filpi 1962-63   3 180-yard low hurdles
Kyle Foley 2016-17 3A 4 4x800-meter relay
Matt Kendall 1986-87 AA 2 1600-meter run
Scott Krinninger 1983-84 AA 2 shot put
Erik Leeper 1981-82 AA 8 400-meter dash
Tom Longo 2000-01 AA 9 3200-meter run
  2001-02 AA 5 3200-meter run
Michael Ocasek 2016-17 3A 4 4x800-meter relay
Michael Papper 2014-15 3A 8 long jump
  2015-16 3A 8 long jump
Ray Riha 1973-74   3 220-yard dash
Dana Sullivan 2016-17 3A 4 4x800-meter relay
Dave Valentine 1978-79 AA 4 2-mile run
  1979-80 AA 4 3200-meter run

Northbrook (Glenbrook)

Name Year Class Place Event
Tom Koenig 1960-61   3t pole vault

Northfield (New Trier West)

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 1970-71   5 880-yard relay
Phil Darrow 1976-77 AA 8 1-mile run
Jeff Lande 1980-81 AA 3 300-meter low hurdles
Tom Langston 1967-68   4 440-yard dash
Jeff Morrison 1966-67   4 pole vault
Jim Prine 1975-76 AA 8 long jump
  1976-77 AA 4 long jump
Rob Savage 1976-77 AA 7 2-mile run
Chris Standeger 1970-71   6 220-yard dash

Northlake (West Leyden)

Name Year Class Place Event
Rick Johnson 1969-70   4 1-mile run

Oak Forest

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 1983-84 AA 3 4x800-meter relay
  2008-09 2A 6 4x800-meter relay
  2009-10 2A 2 4x800-meter relay
      7 4x400-meter relay
Tevin Coleman 2008-09 2A 5 long jump
  2009-10 2A 2 long jump
  2010-11 2A 4 100-meter dash
      2 long jump
Adam Crothers 1995-96 AA 8 long jump
Richard Crothers 1991-92 AA 2 high jump
Josh Driver 2008-09 2A 6 4x800-meter relay
  2009-10 2A 2 4x800-meter relay
      7 4x400-meter relay
      6 800-meter run
D J Edwards 2009-10 2A 7 4x400-meter relay
Pathik Gandhi 2008-09 2A 6 4x800-meter relay
  2009-10 2A 2 4x800-meter relay
Marcel Hamilton 2009-10 2A 8 triple jump
      9 110-meter high hurdles
Angelo Jackson 2009-10 2A 7 4x400-meter relay
Rich Kolasa 1984-85 AA 3 800-meter run
  1985-86 AA 1 800-meter run
Ed McDaniel 2008-09 2A 6 4x800-meter relay
  2009-10 2A 7 1600-meter run
      2 4x800-meter relay
Chris Powell 2008-09 2A 5 discus throw
Jacob Solus 2006-07 AA 4 triple jump
Luke Taccola 2013-14 3A 9 shot put
Ryan Wasielewski 2009-10 2A 2 4x800-meter relay
Wana Wauna 2008-09 2A 2 300-meter intermediate hurdles
      6 110-meter high hurdles
  2009-10 2A 1 300-meter intermediate hurdles
      7 4x400-meter relay
Robby Wells 1997-98 AA 8 discus throw
Ralph Woolard 2008-09 2A 6 4x800-meter relay

Oak Lawn (Community)

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 1973-74   6 1-mile relay
Art Aldridge 1953-54   5 880-yard run
Mike Bila 1981-82 AA 5 shot put
Scott Cappos 1985-86 AA 5 shot put
  1986-87 AA 5 discus throw
      1 shot put
Paul Fencl 1974-75 AA 3 shot put
Jim Jones 1990-91 AA 2 shot put
Don Kozek 1976-77 AA 7 shot put
Jeff Lehmann 1979-80 AA 6 discus throw
      1 shot put
Mike Lehmann 1976-77 AA 4 shot put
  1977-78 AA 1 shot put
Ed Luzon 1971-72   2 440-yard dash
Bruce Magnuson 1967-68   6 discus throw
John Marks 1973-74   3 shot put
  1974-75 AA 1 shot put
Ron Marks 1978-79 AA 4 shot put
Kevin Moore 1974-75 AA 7 330-yard low hurdles
      4 880-yard run
Ed Nosal 1965-66   3 discus throw
  1966-67   3 discus throw
      6 shot put
David Stanko 1987-88 AA 5 800-meter run

Oak Lawn (Richards)

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 1974-75 AA 8 440-yard relay
  1975-76 AA 4 440-yard relay
  1978-79 AA 6 880-yard relay
      4 440-yard relay
Dave Bensema 1975-76 AA 3 2-mile run
  1976-77 AA 4 2-mile run
Ray Giff 1972-73   3 880-yard run
Rufus Hicks 1978-79 AA 6 100-yard dash
Eric Irvin 2009-10 2A 7 shot put
Marcus Ivy 1991-92 AA 6 110-meter high hurdles
Kevin Jackson 1988-89 AA 8 200-meter dash
Anthony Jones 1991-92 AA 5 shot put
Bill Jones 1993-94 AA 7 shot put
Jeff Keene 1982-83 AA 3t high jump
Mike Keene 1979-80 AA 8t high jump
Paul Lindsey 2002-03 AA 2 discus throw
      3 shot put
J.C. Love-Jordan 1978-79 AA 5 long jump
  1979-80 AA 8 300-meter low hurdles
      6 110-meter high hurdles
Tom Ryan 1974-75 AA 7 shot put
      5 discus throw
Jeffrey Shepard 1983-84 AA 4 shot put

Oak Park (Fenwick)

Name Year Class Place Event
Ian Barnett 2010-11 3A 5 1600-meter run
Steve Blazer 2010-11 3A 6 800-meter run
Joseph Bleyer 2014-15 2A 8 110-meter high hurdles
Pat Bremer 1996-97 AA 8 pole vault
Salvatore Flight 2013-14 2A 4 1600-meter run
  2014-15 2A 2 1600-meter run
Martin Grady 2009-10 3A 4 3200-meter run
Anthony Pasquesi 2015-16 2A 8 long jump
  2016-17 2A 7 long jump
John Powers 1975-76 AA 1 shot put
Dave Rill 1985-86 AA 7 3200-meter run
  1986-87 AA 7 3200-meter run
Ryan Shannon 2007-08 AA 7 800-meter run

Oak Park (O.P.-River Forest)

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 1903-04   2 2/3-mile relay
  1906-07   1 2/3-mile relay
  1913-14 A 4 880-yard relay
  1914-15 A 1 880-yard relay
  1918-19 A 1 880-yard relay
  1919-20 A 2 880-yard relay
  1922-23 A 5 880-yard relay
  1923-24 A 1t 880-yard relay
  1926-27   3h 880-yard relay
  1927-28   2 880-yard relay
  1928-29   2 880-yard relay
  1929-30   1 880-yard relay
  1930-31   1 880-yard relay
  1931-32   1 880-yard relay
  1932-33   1t 880-yard relay
  1934-35   4 880-yard relay
  1935-36   5 880-yard relay
  1936-37   5t 880-yard relay
  1937-38   1 880-yard relay
  1939-40   3 880-yard relay
  1941-42   1 880-yard relay
  1942-43   1 880-yard relay
  1944-45   1 880-yard relay
  1946-47   1 880-yard relay
  1948-49   2 880-yard relay
  1949-50   3 880-yard relay
  1951-52   5 1-mile relay
  1952-53   3 1-mile relay
  1953-54   1 880-yard relay
  1956-57   5 1-mile relay
  1957-58   3 880-yard relay
  1963-64   4 880-yard relay
  1968-69   5 1-mile relay
  1977-78 AA 3 2-mile relay
  1989-90 AA 5 4x200-meter relay
  1993-94 AA 5 4x400-meter relay
  2000-01 AA 4 4x800-meter relay
  2006-07 AA 8 4x100-meter relay
  2007-08 AA 7 4x200-meter relay
  2008-09 3A 7 4x800-meter relay
      8 4x200-meter relay
  2009-10 3A 9 4x100-meter relay
  2010-11 3A 6 4x800-meter relay
  2011-12 3A 2 4x100-meter relay
  2012-13 3A 2 4x200-meter relay
  2013-14 3A 9 4x100-meter relay
  2014-15 3A 8 4x400-meter relay
  2015-16 3A 2 4x800-meter relay
Adams 1922-23 A 5t pole vault
John Ames 1948-49   4 120-yard high hurdles
Waldo Ames 1911-12   3 120-yard high hurdles
  1912-13   2 120-yard high hurdles
George Angelocos 1953-54   1 880-yard relay
Joe Angner 1944-45   2 880-yard run
Amir Arif 2009-10 3A 9 4x100-meter relay
      3 triple jump
      2 long jump
Lester Ayres 1911-12   2h 440-yard dash
Jamal Baggett 2011-12 3A 2 4x100-meter relay
  2012-13 3A 2 4x200-meter relay
  2013-14 3A 9 4x100-meter relay
Devin Banks 2008-09 3A 8 4x200-meter relay
      5 100-meter dash
  2009-10 3A 9 4x100-meter relay
(Robert) Ray Barnes 1906-07   1 1-mile run
  1907-08   1h 880-yard run
      1 1-mile run
James Barron 1907-08   1h 880-yard run
John Barron 1910-11   4h 880-yard run
      2h 440-yard dash
Charles Bechel 1932-33   2 high jump
Gordon Bell 1952-53   1 pole vault
Kevin Binns 2008-09 3A 7 4x800-meter relay
Desmond Bird-Murphy 2012-13 3A 2 4x200-meter relay
  2013-14 3A 9 4x100-meter relay
Zach Booth 2011-12 3A 2 4x100-meter relay
Mack Bowman 1946-47   1 880-yard relay
Marc Bowman 1946-47   2 200-yard low hurdles
Calvin Boyd 1950-51   3t high jump
  1951-52   1 high jump
Don Brandeau 1944-45   2 120-yard high hurdles
Robert Brandt 1933-34   2 120-yard high hurdles
      4 220-yard low hurdles
  1934-35   4 220-yard low hurdles
      2 120-yard high hurdles
Ken Breedlove 1928-29   1h 880-yard run
Josh Brooks 2008-09 3A 8 4x200-meter relay
Kenny Brown 2014-15 3A 1 high jump
Burling 1929-30   1 880-yard relay
  1930-31   1 880-yard relay
Edward Bushing 1937-38   1 880-yard relay
      2 440-yard dash
Kent Buttars 1959-60   2 120-yard high hurdles
      5t high jump
Alvin Campbell 1983-84 AA 3 triple jump
  1984-85 AA 4 triple jump
  1985-86 AA 3 long jump
      1 triple jump
  1986-87 AA 2 long jump
      1 triple jump
Ron Campbell 1955-56   4 880-yard run
Donald Canham 1935-36   1 high jump
Robert Cantwell 1912-13   1h 440-yard dash
Russell Carpenter 1918-19 A 1 hammer throw
      4 javelin throw
Felice Caruso 1919-20 A 1 javelin throw
Robert Charles 1953-54   1 880-yard relay
Bob Christensen 1952-53   5 120-yard high hurdles
Tom Chuval 1967-68   6 pole vault
Mike Clancy 1980-81 AA 2 1600-meter run
Tim Clancy 1984-85 AA 7 1600-meter run
  1985-86 AA 4 3200-meter run
Ralph Clapp 1937-38   4 shot put
Art Clark 1951-52   3 120-yard high hurdles
  1952-53   5 180-yard low hurdles
Byron Clark 1926-27   1 440-yard dash
John Clark 1950-51   4 long jump
Frank Coffin 1918-19 A 1 100-yard dash
      1 220-yard dash
      1 880-yard relay
  1919-20 A 1 220-yard dash
      2 100-yard dash
Jack Coffin 1922-23 A 3 long jump
  1923-24 A 1 220-yard dash
      2 100-yard dash
Rob Collins 2000-01 AA 4 4x800-meter relay
John Coon 1941-42   1 880-yard relay
  1942-43   1 880-yard relay
Noah Coplan 2016-17 3A 9 shot put
Levell Coppage 2007-08 AA 7 4x200-meter relay
Steve Cotsirilos 1969-70   2 880-yard run
  1970-71   1 880-yard run
Edwill Crawford 1920-21 A 4h 440-yard dash
Paul Date 1913-14 A 1 50-yard dash
      2 long jump
      2 100-yard dash
Howard Decker 1919-20 A 3t high jump
  1920-21 A 4t high jump
Robert Deming 1907-08   3 220-yard low hurdles
Adam DeWeese 1986-87 AA 3 300-meter low hurdles
Vance Ditella 1949-50   5 long jump
Joseph Doherty 1932-33   2t 880-yard run
Brendan Donley 2008-09 3A 7 4x800-meter relay
  2010-11 3A 5 800-meter run
Howard Doulder 1966-67   1 pole vault
Ray Drury 1942-43   1 880-yard relay
Fred Duncan 1931-32   5 220-yard low hurdles
      4 120-yard high hurdles
John Durgin 1951-52   5 long jump
Thomas Ebert 1950-51   2 discus throw
Bob Eilert 1944-45   1 880-yard relay
William Ellsworth 1922-23 A 5t high jump
      3 220-yard low hurdles
Moffat Elton 1914-15 A 2 hammer throw
Elmer Engstrom 1938-39   5 200-yard low hurdles
Charles Erickson 1922-23 A 5t pole vault
Ronald Fairfield 1908-09   3h 880-yard run
  1909-10   3h 880-yard run
  1910-11   4 1-mile run
      1h 880-yard run
Ronald Falbe 1953-54   1 880-yard relay
Charles Feutz 1939-40   4 200-yard low hurdles
Evan Fisher 2010-11 3A 6 4x800-meter relay
  2011-12 3A 9 800-meter run
Jim Fitzpatrick 1944-45   1 880-yard relay
Alex Fleming 2006-07 AA 8 4x100-meter relay
Richard Flodin 1951-52   3 440-yard dash
  1952-53   2 440-yard dash
Howard Flohr 1941-42   5t pole vault
Sam Fourman 2010-11 3A 6 4x800-meter relay
Brandon Gage 2014-15 3A 8 4x400-meter relay
Morton Garman 1907-08   3h 440-yard dash
Patrick Geoghegan 2007-08 AA 7 3200-meter run
Peter Geraghty 2007-08 AA 4 pole vault
  2008-09 3A 4 pole vault
John Gerut 1979-80 AA 4 800-meter run
George Geyer 1941-42   1 220-yard dash
      1 100-yard dash
      1 880-yard relay
Joseph Godfrey 1918-19 A 1 880-yard relay
      4h 440-yard dash
Francis Godolphin 1919-20 A 3h 440-yard dash
Harry Goelitz 1910-11   1h 440-yard dash
  1912-13   2 220-yard low hurdles
      1 120-yard high hurdles
Walter Graham 1931-32   2 120-yard high hurdles
      2 220-yard low hurdles
George Gress 1925-26   5h 880-yard run
  1926-27   3h 880-yard run
Grunow 1930-31   1 880-yard relay
Clarence Hales 1907-08   2 hammer throw
  1908-09   4 long jump
Bill Hansen 1972-73   2 high jump
Richard Harbin 1942-43   1 880-yard relay
Leroy Hardy 1913-14 A 1 120-yard high hurdles
      3 220-yard low hurdles
  1914-15 A 1 220-yard low hurdles
      2 120-yard high hurdles
  1915-16 A 3 120-yard high hurdles
      3 220-yard low hurdles
Monroe Hardy 1920-21 A 4 javelin throw
James Harney 1918-19 A 1h 440-yard dash
Harvey 1918-19 A 1 880-yard relay
Larry Head 1980-81 AA 7 3200-meter run
Philip Heckendorn 1923-24 A 1t high jump
Hecox 1915-16 A 4 50-yard dash
Carl Heinz 2009-10 3A 5 high jump
  2010-11 3A 1 high jump
  2011-12 3A 5 triple jump
      1 high jump
Victor Hendricks 1926-27   3h 880-yard run
Randall Herman 1929-30   2 220-yard dash
      2 100-yard dash
      1 880-yard relay
  1930-31   1 880-yard relay
      3 100-yard dash
      4 220-yard dash
  1931-32   1 220-yard dash
      1 100-yard dash
Robert Hernon 1929-30   5t long jump
Dick Hill 1918-19 A 2 1-mile run
  1919-20 A 2 1-mile run
Fred Hirsch 1940-41   5 220-yard dash
Lawrence Hirsch 1935-36   5 220-yard dash
      2 100-yard dash
Charles Hoag 1948-49   1 discus throw
Peter Hogenson 2008-09 3A 7 4x800-meter relay
Ken Holliday 1959-60   4 180-yard low hurdles
Chester Holsinger 1943-44   3 200-yard low hurdles
  1944-45   2 200-yard low hurdles
      1 880-yard relay
Don Hoover 1944-45   4 120-yard high hurdles
  1945-46   1 120-yard high hurdles
Zach Howard 2006-07 AA 8 4x100-meter relay
Roy Hulburt 1903-04   3 220-yard low hurdles
George Ireland 1940-41   3t pole vault
Joseph Irish 1912-13   2 long jump
      2 220-yard dash
      1 50-yard dash
      1 100-yard dash
Stanley Jaicks 1913-14 A 4 880-yard run
  1914-15 A 3 880-yard run
Richard Jelinek 1940-41   5 discus throw
Kimathi Johnson 2014-15 3A 8 4x400-meter relay
  2015-16 3A 2 4x800-meter relay
Sebastien Johnson 2014-15 3A 8 4x400-meter relay
Antonio Jones 2004-05 AA 6 400-meter dash
Harold Junkunc 1936-37   2 discus throw
Bob Keil 1936-37   1 120-yard high hurdles
Donald Kelso 1923-24 A 2h 880-yard run
Simon Kent 1964-65   6 120-yard high hurdles
      6 180-yard low hurdles
Richard Kerwin 1964-65   5 shot put
Robert Keyes 1936-37   3 120-yard high hurdles
Spencer Kirk 2000-01 AA 4 4x800-meter relay
Matt Klima 1993-94 AA 3 300-meter intermediate hurdles
      5 110-meter high hurdles
Craig Kody 1964-65   2 pole vault
William Konrad 1946-47   1 220-yard dash
      1 100-yard dash
      1 880-yard relay
  1947-48   3 440-yard dash
Leonard Kopta 1940-41   5 880-yard run
Reynold Kraft 1913-14 A 3 1-mile run
Victor Kraft 1918-19 A 4 880-yard run
Walter Kraft 1909-10   1 1-mile run
Chester Kriedler 1913-14 A 1 long jump
George Kuehn 1926-27   2t high jump
Oliver Lacy 1986-87 AA 4 100-meter dash
Raymond LaJeunne 1927-28   4 shot put
Paul Lamb 1923-24 A 1 1-mile run
Brandon Laroque 1994-95 AA 7 discus throw
  1995-96 AA 6 discus throw
Head Larry 1979-80 AA 7 3200-meter run
William Lavicka 1928-29   5 120-yard high hurdles
  1929-30   4 220-yard low hurdles
Bill Little 1944-45   1 880-yard relay
Sean Lonergan 2015-16 3A 2 4x800-meter relay
Rick Lotter 1973-74   7 1-mile run
Irwin Loud 2014-15 3A 2 3200-meter run
  2015-16 3A 3 3200-meter run
      4 1600-meter run
  2016-17 3A 6 3200-meter run
      5 1600-meter run
Ed Lyon 1941-42   4 220-yard dash
      1 880-yard relay
Warrington Lyons 1919-20 A 3h 440-yard dash
      2 shot put
Jay MacDowell 1936-37   3 shot put
Dunc MacGregor 1951-52   1 880-yard run
Grant MacMillan 2010-11 3A 6 4x800-meter relay
Edgar Madsen 1922-23 A 3 discus throw
Robert Magee 1929-30   3 880-yard run
Robert Magee 1948-49   1 200-yard low hurdles
Arjun Majumdar 2000-01 AA 4 4x800-meter relay
Scott Mampre 1976-77 AA 6 discus throw
John Martin 1907-08   1h 440-yard dash
      1 220-yard dash
  1908-09   1 50-yard dash
      2 220-yard dash
      1 100-yard dash
Kahrion Martin 2013-14 3A 9 4x100-meter relay
Dan Matas 1981-82 AA 8 shot put
Marion Matas 1980-81 AA 8 shot put
Robert McCarthy 1934-35   4 220-yard dash
John McDonald 1946-47   2 discus throw
Robert McSweeney 1937-38   1t high jump
  1939-40   2 high jump
      4 long jump
Kenneth Meenan 1928-29   5 discus throw
Irwin Meyer 1922-23 A 4 1-mile run
Tom Michael 1986-87 AA 5 800-meter run
Elliott Millar 1911-12   2h 440-yard dash
Jack Monaghan 2015-16 3A 2 4x800-meter relay
W. Moore 1915-16 A 3 880-yard run
Horace Moses 1919-20 A 3h 880-yard run
Luke Nelson 2014-15 3A 7 pole vault
  2015-16 3A 6 pole vault
David Nichols 1941-42   2 high jump
H. Nichols 1931-32   2 220-yard dash
      4 100-yard dash
Everett Nienhouse 1953-54   3 120-yard high hurdles
      2 180-yard low hurdles
Ed Nilsen 1960-61   1t pole vault
J J Norris 2009-10 3A 9 4x100-meter relay
Sidney Norwood 1928-29   5 100-yard dash
  1929-30   5 220-yard dash
      4 100-yard dash
      1 880-yard relay
Charles Novak 1948-49   4 220-yard dash
      3 100-yard dash
  1949-50   3 200-yard low hurdles
      5 100-yard dash
Robert Nussbaumer 1941-42   1 880-yard relay
Paul O'Donnell 1934-35   4 880-yard run
Gene Ogle 1946-47   1 880-yard relay
Ralph Overstreet 1907-08   4 hammer throw
Eugene Ovson 1929-30   5 shot put
  1930-31   2 shot put
Jim Pappas 1957-58   3 discus throw
Charles Parker 1984-85 AA 6 triple jump
      2 long jump
Gary Pateau 1967-68   5 440-yard dash
Don Patten 1957-58   3 100-yard dash
      5 180-yard low hurdles
Pierre Peloquin 1944-45   4t pole vault
  1945-46   3t pole vault
Bob Perrin 1947-48   4 shot put
James Perry 1921-22 A 2 120-yard high hurdles
Gordon Peterson 1937-38   3 100-yard dash
      1 880-yard relay
Joe Peterson 1946-47   1 discus throw
      1 shot put
Bruce Pettigrew 1925-26   3t pole vault
John Phelps 1908-09   2 100-yard dash
  1909-10   2 220-yard dash
      3 100-yard dash
William Pitt 1939-40   5 long jump
Danny Polk 2006-07 AA 8 4x100-meter relay
James Preble 1936-37   4 440-yard dash
Parker Preble 1941-42   1 200-yard low hurdles
Purkis 1932-33   1t 880-yard relay
James Pyott 1918-19 A 1 880-yard relay
      2 long jump
      1 220-yard low hurdles
Grant Randolph 1906-07   1 100-yard dash
      1 220-yard dash
      2 50-yard dash
  1907-08   4t 100-yard dash
John Register 1981-82 AA 3 300-meter low hurdles
  1982-83 AA 4 long jump
      1 300-meter low hurdles
      5 110-meter high hurdles
Arthur Rehm 1919-20 A 4 long jump
      2t javelin throw
  1920-21 A 4 long jump
Jim Reynolds 1966-67   3 shot put
Edgar Riedel 1910-11   3 120-yard high hurdles
  1911-12   1 120-yard high hurdles
      3 220-yard low hurdles
Leon Roberts 1914-15 A 1 440-yard dash
John Rockwell 1928-29   4 shot put
Rogers 1932-33   1t 880-yard relay
Arthur Rose 1903-04   1 1-mile run
  1904-05   1 880-yard run
Raymond Roy 1937-38   1 440-yard dash
      1 880-yard relay
Everitte Royal 1914-15 A 3 shot put
      4 long jump
Jim Royer 1922-23 A 1 120-yard high hurdles
      2 220-yard low hurdles
  1923-24 A 1 120-yard high hurdles
      1 220-yard low hurdles
Jim Rozich 1976-77 AA 3t pole vault
Josh Runnels 2007-08 AA 7 4x200-meter relay
  2008-09 3A 8 4x200-meter relay
Paul Russell 1911-12   3 long jump
      3t high jump
Malachy Schrobilgen 2009-10 3A 9 3200-meter run
  2010-11 3A 2 3200-meter run
  2011-12 3A 1 3200-meter run
      3 1600-meter run
Evan Scott 2007-08 AA 4 triple jump
Don Shebat 1949-50   4t pole vault
Leo Sheldon 1918-19 A 2 javelin throw
  1919-20 A 3t pole vault
  1920-21 A 3t pole vault
George Shipley 1902-03   1 880-yard run
  1903-04   2 880-yard run
Al Sittnick 1950-51   5 120-yard high hurdles
Hubert Skelly 1927-28   4 pole vault
  1929-30   1 pole vault
      5t high jump
Brandon Smith 2007-08 AA 7 4x200-meter relay
Kip Smith 1974-75 AA 1 1-mile run
Anton Smits 1977-78 AA 5 880-yard run
Fred Spaulding 1937-38   4t pole vault
  1938-39   2 pole vault
Stalley 1932-33   1t 880-yard relay
Harold Stanger 1937-38   1 880-yard relay
Alex Staples 2015-16 3A 2 4x800-meter relay
Eric Starks 2007-08 AA 7 4x200-meter relay
  2008-09 3A 8 4x200-meter relay
  2009-10 3A 9 4x100-meter relay
John Steele 1979-80 AA 1 high jump
Richard Steele 1914-15 A 3 50-yard dash
Herbert Steger 1919-20 A 2 50-yard dash
  1920-21 A 1 shot put
Don Stenger 1993-94 AA 2 pole vault
  1994-95 AA 3 pole vault
Robert Stuker 1949-50   2 1-mile run
Robert Sullivan 1924-25 A 4 shot put
  1925-26   5 shot put
John Sutherland 1958-59   2t pole vault
Norton Sutton 1918-19 A 3 long jump
      4 high jump
Tariq Taylor 2011-12 3A 2 4x100-meter relay
  2012-13 3A 2 4x200-meter relay
Frank Templeton 1903-04   2 50-yard dash
      3 100-yard dash
Raynor Timme 1918-19 A 4 shot put
Vernon Toussaint 1930-31   3 220-yard low hurdles
Mike Towler 1968-69   6 high jump
Lionel Towns 2011-12 3A 2 4x100-meter relay
  2012-13 3A 2 4x200-meter relay
  2013-14 3A 9 4x100-meter relay
Paul Trier 1912-13   3 hammer throw
Ed Ulvestad 1943-44   2t pole vault
  1944-45   1 pole vault
Tony Vestuto 1946-47   1 880-yard relay
John Vroman 1942-43   1 880-yard relay
Robert Wahl 1944-45   3 shot put
Waindell 1932-33   1t 880-yard relay
Morris Wallace 1913-14 A 4 120-yard high hurdles
Sam Wallace 1913-14 A 4 220-yard low hurdles
  1914-15 A 3 220-yard dash
      3 120-yard high hurdles
Albert Walworth 1921-22 A 1t high jump
  1923-24 A 1 long jump
James Washburn 1924-25 A 4 javelin throw
Sam Watson 2002-03 AA 8 3200-meter run
Edwin Wells 1918-19 A 4 1-mile run
Everett Wells 1922-23 A 4h 440-yard dash
  1923-24 A 5h 440-yard dash
  1924-25 A 4 50-yard dash
Roy Westgate 1941-42   5t pole vault
  1942-43   1 pole vault
Jim Westphal 1986-87 AA 1 3200-meter run
Corbin Whalum 2006-07 AA 8 4x100-meter relay
Dave White 1947-48   3t pole vault
Julius White 2000-01 AA 4 4x800-meter relay
Phillip White 1952-53   2 880-yard run
Robert Wilcoxen 1919-20 A 3 discus throw
      4 hammer throw
Dayton Willard 1919-20 A 4 1-mile run
Bill Williams 1936-37   5 pole vault
  1937-38   1 pole vault
Charles Willing 1943-44   2t pole vault
Henry Wolf 1953-54   1 880-yard relay
Chris Wright-Madison 2012-13 3A 8 high jump
  2014-15 3A 5 high jump
      8 4x400-meter relay
Robert Yates 1921-22 A 2h 440-yard dash
Eunhwan Yoo 2010-11 3A 6 4x800-meter relay
Eunwan Yoo 2008-09 3A 7 4x800-meter relay
Roy Zinkil 1929-30   5 440-yard dash
      1 880-yard relay
  1930-31   1 880-yard relay

Oakland

Name Year Class Place Event
Roy Clapp 1994-95 A 6 300-meter intermediate hurdles
  1995-96 A 2 300-meter intermediate hurdles
  1996-97 A 6 100-meter dash
      4 200-meter dash
Mike Eastin 1962-63   3t pole vault
  1963-64   5 pole vault
Bill Hudson 1962-63   5 pole vault
Gary Hudson 1978-79 A 2 880-yard run
  1979-80 A 1 800-meter run
      3 1600-meter run
  1980-81 A 2 1600-meter run
Tim Huffman 1981-82 A 7 discus throw
Jacob Hunt 1995-96 A 7 300-meter intermediate hurdles
  1996-97 A 3 300-meter intermediate hurdles
Jones 1905-06   2t pole vault
Temples 1922-23 B 3 220-yard low hurdles
  1924-25 B 3 220-yard low hurdles
  1926-27   4 220-yard low hurdles
Allen Willison 1988-89 A 1 shot put
Winkler 1923-24 B 1 220-yard low hurdles

Oblong

Name Year Class Place Event
Elliot Smith 2008-09 1A 8 long jump
Cory Utterback 1991-92 A 4 high jump

O'Fallon (H.S.)

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 1999-00 AA 2 4x200-meter relay
  2008-09 3A 6 4x200-meter relay
Nick Barrett 2011-12 3A 9 discus throw
Tom Barrett 1994-95 AA 3 discus throw
  1995-96 AA 1 discus throw
Josh Bennett 2008-09 3A 6 4x200-meter relay
Marcus Biles 1999-00 AA 2 4x200-meter relay
Kallen Campbell 2007-08 AA 5 400-meter dash
Chris Conrad 2015-16 3A 3 800-meter run
  2016-17 3A 1 800-meter run
Scott Cooper 2005-06 AA 4 800-meter run
Bob Cryder 1973-74   4 shot put
      8 discus throw
Jarryd Dean 2005-06 AA 8 high jump
      6 long jump
Dave Emigh 1993-94 AA 8 300-meter intermediate hurdles
Matt Harden 2002-03 AA 2 110-meter high hurdles
      4 300-meter intermediate hurdles
  2003-04 AA 7 110-meter high hurdles
      1 300-meter intermediate hurdles
Deveon Hicks 2008-09 3A 6 4x200-meter relay
Peter Hollenbeck 2004-05 AA 5 pole vault
Ralph Holmes 1996-97 AA 7 110-meter high hurdles
  1997-98 AA 1 300-meter intermediate hurdles
Nathan Hustedde 1998-99 AA 7 discus throw
  1999-00 AA 3 discus throw
Jay Ivory 1992-93 AA 3 100-meter dash
Jack Klopfenstein 2012-13 3A 8 pole vault
Jarrett Leatherwood 1999-00 AA 2 4x200-meter relay
Demontez McCray 2014-15 3A 5 400-meter dash
Victor McIntosh 2008-09 3A 6 4x200-meter relay
Lamont Oakley 2008-09 3A 6 4x200-meter relay
      9 100-meter dash
Patrick Perrier 2011-12 3A 8 1600-meter run
  2012-13 3A 3 3200-meter run
      6 1600-meter run
  2013-14 3A 2 3200-meter run
      1 1600-meter run
Jerry Reiman 1968-69   6 discus throw
Alex Riba 2012-13 3A 2 3200-meter run
Patrick Riley 2012-13 3A 9 pole vault
Tim Ryan 1983-84 AA 8 3200-meter run
Michael Scolarici 2010-11 3A 4 3200-meter run
Aaron Smith 2015-16 3A 2 high jump
Ronnie Spencer 2009-10 3A 8 110-meter high hurdles
      7 triple jump
Ernest Tillman 1999-00 AA 2 4x200-meter relay
Chris Wiggins 2012-13 3A 5 100-meter dash
Jamie Young 1999-00 AA 2 4x200-meter relay

Ogden

Name Year Class Place Event
Ralph Cast 1930-31   2t high jump
Howard Jacobs 1924-25 B 3 1-mile run

Olney (East Richland)

Name Year Class Place Event
Charlie Butler 2005-06 A 4 800-meter run
  2006-07 A 4 800-meter run
Neal Gassman 1984-85 AA 6 3200-meter run
Gus Lathrop 2014-15 2A 7 200-meter dash
Brad Richardson 1965-66   2 high jump
  1966-67   2 high jump
Mike Rodgers 1991-92 A 5 triple jump
  1992-93 A 2 triple jump
      7 long jump
Blake Stokich 2009-10 1A 9 discus throw
Mitch Washburn 2007-08 A 9 200-meter dash

Olney (H.S.)

Name Year Class Place Event
Day 1928-29   2t pole vault
Gray 1922-23 B 5 50-yard dash
Harnback 1918-19 B 1h 440-yard dash
Jones 1921-22 B 4t pole vault
H. Moore 1922-23 B 1h 880-yard run
W. Poland 1921-22 B 1 javelin throw
  1922-23 B 2 javelin throw
  1923-24 B 5 javelin throw
Roberts 1918-19 B 3 long jump
W. Zimmerle 1925-26   2h 880-yard run
  1926-27   2h 880-yard run

Olympia Fields (Rich Central)

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 1978-79 AA 2 880-yard relay
  1981-82 AA 3 4x800-meter relay
      6 4x100-meter relay
  1985-86 AA 3 4x400-meter relay
  1987-88 AA 6 4x200-meter relay
  1991-92 AA 5 4x100-meter relay
      4 4x200-meter relay
  2013-14 2A 4 4x200-meter relay
  2014-15 2A 3 4x400-meter relay
  2015-16 2A 7 4x200-meter relay
  2016-17 2A 1 4x100-meter relay
      1 4x200-meter relay
Eric Camplin 1981-82 AA 6 1600-meter run
Carlton Clark 1990-91 AA 1 300-meter intermediate hurdles
  1991-92 AA 3 200-meter dash
      3 300-meter intermediate hurdles
Frank Coleman 1994-95 AA 6 300-meter intermediate hurdles
Cantrell Davis 2013-14 2A 4 4x200-meter relay
DeQuan Dudley 2014-15 2A 5 200-meter dash
      9 100-meter dash
Alvin Elmore 1999-00 AA 6 high jump
Josiah Gholar 2016-17 2A 1 4x200-meter relay
Khaliq Hammond 2015-16 2A 7 4x200-meter relay
Gamar Hayles 2013-14 2A 4 4x200-meter relay
  2014-15 2A 3 110-meter high hurdles
  2015-16 2A 7 4x200-meter relay
      9 110-meter high hurdles
Kiandre Henderson 2013-14 2A 4 4x200-meter relay
  2014-15 2A 3 4x400-meter relay
Franklin Hunt 2013-14 2A 4 4x200-meter relay
      6 100-meter dash
      6 200-meter dash
  2015-16 2A 7 4x200-meter relay
Ron Jamison 1986-87 AA 5 400-meter dash
Roderick Jenkins 2004-05 AA 4 200-meter dash
      8 100-meter dash
Ray Keys 2009-10 2A 7 400-meter dash
Brody Love 2014-15 2A 3 4x400-meter relay
Jyran Mitchell 2015-16 2A 7 4x200-meter relay
  2016-17 2A 1 4x200-meter relay
      1 4x100-meter relay
Don Passmore 1979-80 AA 5 200-meter dash
Darren Randall 1998-99 AA 4 long jump
Zachary Roebuck 2016-17 2A 1 4x100-meter relay
      1 4x200-meter relay
Lee Schwaba 1970-71   2 discus throw
  1971-72   4 discus throw
Isaac Smith 1993-94 AA 5 triple jump
Robert Stegall 1986-87 AA 1 high jump
Deandre Taylor 1994-95 AA 7 shot put
Sean Tyler 2016-17 2A 1 4x200-meter relay
      1 4x100-meter relay
VanHarvey Vance 2014-15 2A 3 4x400-meter relay
  2015-16 2A 9 400-meter dash
  2016-17 2A 1 4x100-meter relay
      1 400-meter dash
Michael White 1991-92 AA 2 110-meter high hurdles
Christian Williams 2014-15 2A 3 4x400-meter relay
Aaron Wilson 2003-04 AA 7 800-meter run
Chris Wright 2003-04 AA 7 long jump
Anthony Young 2000-01 AA 2 300-meter intermediate hurdles
  2001-02 AA 7 300-meter intermediate hurdles

Onarga

Name Year Class Place Event
Charters 1931-32   2 javelin throw
Kanosky 1931-32   5t high jump
E. Morgan 1921-22 B 2 100-yard dash
      2 50-yard dash

Onarga (Grand Prairie Seminary)

Name Year Class Place Event
Wand 1915-16 C 2 shot put
      2 discus throw

Onarga (Military)

Name Year Class Place Event
Lawton Lamb 1947-48   1 1-mile run

Oneida (ROVA)

Name Year Class Place Event
Larry Harpman 1978-79 A 4t high jump
  1979-80 A 1 high jump

Oneida (ROWVA)

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 1997-98 A 3 4x200-meter relay
  2010-11 1A 8 4x400-meter relay
  2012-13 1A 7 4x400-meter relay
  2014-15 1A 4 4x400-meter relay
Jamie Dillbeck 1989-90 A 6 long jump
Kyle England 2012-13 1A 7 4x400-meter relay
Nate Esquivel 2010-11 1A 8 4x400-meter relay
Jared Higgerson 1997-98 A 3 4x200-meter relay
Chuck Hilman 1997-98 A 3 4x200-meter relay
Jason Landers 1987-88 A 7 shot put
John Lawrence 2010-11 1A 8 4x400-meter relay
  2011-12 1A 8 400-meter dash
  2012-13 1A 4 400-meter dash
      7 4x400-meter relay
Dean Nyman 2010-11 1A 8 4x400-meter relay
John O'Connor 2010-11 1A 8 4x400-meter relay
      7 300-meter intermediate hurdles
Justin Powers 1997-98 A 3 4x200-meter relay
Aaron Rednour 1997-98 A 3 4x200-meter relay
Brad Tomlin 2012-13 1A 7 4x400-meter relay
  2014-15 1A 4 4x400-meter relay
Bryent VanDeWostine 2014-15 1A 4 4x400-meter relay
Dave Voorhees 1994-95 A 7 long jump
  1995-96 A 6 long jump
Jayson Wheeler 2012-13 1A 7 4x400-meter relay
  2014-15 1A 4 4x400-meter relay
Bret Woodside 2014-15 1A 4 4x400-meter relay
Kyle Woodside 2012-13 1A 7 high jump

Oregon

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 1993-94 A 3 4x800-meter relay
  1994-95 A 2 4x800-meter relay
      4 4x400-meter relay
  1996-97 A 5 4x800-meter relay
  1997-98 A 1 4x800-meter relay
  2000-01 A 4 4x400-meter relay
  2001-02 A 4 4x400-meter relay
  2002-03 A 3 4x400-meter relay
      2 4x800-meter relay
      9 4x200-meter relay
      8 4x100-meter relay
  2003-04 A 3 4x800-meter relay
      3 4x400-meter relay
  2004-05 A 2 4x400-meter relay
  2005-06 A 7 4x800-meter relay
      8 4x400-meter relay
  2006-07 A 8 4x100-meter relay
  2007-08 A 8 4x100-meter relay
      8 4x200-meter relay
  2008-09 1A 3 4x100-meter relay
      2 4x200-meter relay
  2009-10 1A 9 4x400-meter relay
  2011-12 1A 8 4x200-meter relay
      8 4x100-meter relay
  2012-13 1A 4 4x800-meter relay
      6 4x100-meter relay
      1 4x400-meter relay
      7 4x200-meter relay
  2015-16 1A 3 4x400-meter relay
Jacob Adams 2011-12 1A 8 4x100-meter relay
      8 4x200-meter relay
  2012-13 1A 7 4x200-meter relay
      6 4x100-meter relay
Matt Afflerbaugh 2000-01 A 4 4x400-meter relay
Jason Appel 2002-03 A 8 4x100-meter relay
      9 4x200-meter relay
Mark Aurand 1978-79 A 4 shot put
  1979-80 A 2 shot put
Eric Axelson 2005-06 A 8 4x400-meter relay
      7 4x800-meter relay
Erik Axelson 2004-05 A 2 4x400-meter relay
Jon Bakener 2002-03 A 9 4x200-meter relay
      3 4x400-meter relay
  2003-04 A 3 4x800-meter relay
      3 4x400-meter relay
Jerry Baker 1981-82 A 1 discus throw
Andy Ballard 1999-00 A 2 discus throw
  2000-01 A 4 4x400-meter relay
      7 discus throw
Braden Barton 2011-12 1A 8 300-meter intermediate hurdles
Garren Beck 2004-05 A 2 4x400-meter relay
  2006-07 A 8 4x100-meter relay
David Bodmer 1982-83 A 3 pole vault
Nathan Boekholder 1994-95 A 4 4x400-meter relay
Donald Brooke 1921-22 B 2h 880-yard run
Carson Buck 2015-16 1A 3 4x400-meter relay
Dave Buhs 1977-78 A 7 pole vault
Jimmy Buonavolonto 2009-10 1A 9 4x400-meter relay
Austin Burkhart 2012-13 1A 4 4x800-meter relay
Ben Carpenter 1994-95 A 2 4x800-meter relay
Jake Carpenter 1994-95 A 2 4x800-meter relay
      5 3200-meter run
Rudy Castillo 2006-07 A 8 4x100-meter relay
  2007-08 A 8 4x200-meter relay
      8 4x100-meter relay
Ryan Creegan 2009-10 1A 9 4x400-meter relay
Carlton Crowell 1929-30   4 220-yard dash
  1930-31   2 440-yard dash
Joe Danielson 2001-02 A 4 4x400-meter relay
Eric Demmer 2007-08 A 8 4x100-meter relay
      8 4x200-meter relay
Pierce Dhaese 2012-13 1A 7 4x200-meter relay
      1 4x400-meter relay
Dan Dietrich 1996-97 A 5 4x800-meter relay
  1997-98 A 1 4x800-meter relay
Doug Donahue 2002-03 A 2 4x800-meter relay
Ethan Gale 2008-09 1A 6 pole vault
Nick Gallardo 2008-09 1A 5 110-meter high hurdles
      7 300-meter intermediate hurdles
Mike Gilbert 2005-06 A 4 shot put
Seth Grennan 1996-97 A 5 4x800-meter relay
  1997-98 A 1 4x800-meter relay
Mike Guzman 2002-03 A 9 4x200-meter relay
      8 4x100-meter relay
David Haas 1952-53   5 440-yard dash
Dick Haas 1954-55   4 120-yard high hurdles
  1955-56   1 120-yard high hurdles
Scott Hallock 2005-06 A 7 4x800-meter relay
Chad Harvey 1994-95 A 2 4x800-meter relay
      4 4x400-meter relay
      2 800-meter run
Jared Harvey 1996-97 A 5 4x800-meter relay
  1997-98 A 1 4x800-meter relay
Todd Haugh 1994-95 A 2 4x800-meter relay
J.D. Heather 1997-98 A 2 shot put
Marc Heng 1997-98 A 1 4x800-meter relay
Brett Herrmann 1989-90 A 6 pole vault
Eli Hoffman 2003-04 A 3 4x800-meter relay
  2004-05 A 2 4x400-meter relay
  2005-06 A 7 4x800-meter relay
      8 4x400-meter relay
Ian Hussung 2016-17 1A 6 800-meter run
Mike Hutchinson 2002-03 A 3 4x400-meter relay
      2 4x800-meter relay
Nick Jones 2011-12 1A 5 800-meter run
Sherman Landers 1913-14 B 4t pole vault
  1914-15 B 4 long jump
      1 pole vault
  1915-16 B 1 120-yard high hurdles
      1 pole vault
Greg Lints 1977-78 A 3 high jump
Kevin Long 1988-89 A 4 400-meter dash
Eric Manheim 2002-03 A 2 4x800-meter relay
  2003-04 A 3 4x400-meter relay
      3 4x800-meter relay
Martin McCormick 2003-04 A 3 4x400-meter relay
  2004-05 A 1 400-meter dash
      2 4x400-meter relay
  2005-06 A 8 4x400-meter relay
      6 400-meter dash
Tommy McCormick 2009-10 1A 9 4x400-meter relay
  2011-12 1A 8 4x100-meter relay
  2012-13 1A 1 4x400-meter relay
      7 4x200-meter relay
      6 4x100-meter relay
Jeff McCoy 1981-82 A 6t high jump
  1982-83 A 7t high jump
Ryan McWethy 2008-09 1A 2 4x200-meter relay
      3 4x100-meter relay
Caleb Mennen 2015-16 1A 3 4x400-meter relay
Chad Messer 2000-01 A 4 4x400-meter relay
Will Miller 1983-84 A 8 400-meter dash
Darren Moser 1994-95 A 7 discus throw
  1995-96 A 3 discus throw
      8 shot put
  1996-97 A 3 shot put
      2 discus throw
Jon Mudge 1993-94 A 5 triple jump
Adrian Myers 2001-02 A 8 800-meter run
      4 4x400-meter relay
  2002-03 A 7 800-meter run
      2 4x800-meter relay
      3 4x400-meter relay
Mark Myers 1982-83 A 4t high jump
  1983-84 A 8 high jump
  1984-85 A 6 high jump
Mitchell Nehrkorn 2015-16 1A 3 4x400-meter relay
Jeremy Nesemeier 2000-01 A 4 pole vault
Andrew Newman 2015-16 1A 3 4x400-meter relay
Garrett Newman 2012-13 1A 4 4x800-meter relay
      1 4x400-meter relay
Nick Newman 2011-12 1A 8 4x100-meter relay
      8 4x200-meter relay
  2012-13 1A 7 4x200-meter relay
      6 4x100-meter relay
Steve Oltmanns 2000-01 A 4 4x400-meter relay
  2001-02 A 4 4x400-meter relay
Jacob Osborne 2011-12 1A 8 4x100-meter relay
Trevor Otten 2012-13 1A 4 4x800-meter relay
      1 4x400-meter relay
Eric Pepper 1994-95 A 8 400-meter dash
      4 4x400-meter relay
James Persenaire 1991-92 A 7 800-meter run
  1992-93 A 2 800-meter run
Lucas Peterson 2002-03 A 8 4x100-meter relay
Tony Portugal 2005-06 A 7 4x800-meter relay
Dylan Puckett 2008-09 1A 2 4x200-meter relay
Troy Pudlas 2013-14 1A 8 discus throw
Ashton Rutherford 2012-13 1A 6 4x100-meter relay
Shayn Sanders 2006-07 A 8 4x100-meter relay
Marc Schmidt 1990-91 A 4 triple jump
Mark Schmidt 2012-13 1A 9 pole vault
Brian Schwartz 1991-92 A 3 200-meter dash
      4 100-meter dash
Ward Scott 1912-13   1 long jump
Pat Shaulis 2009-10 1A 9 4x400-meter relay
Adam Singleton 2003-04 A 3 4x800-meter relay
Jacob Smith 2011-12 1A 8 4x200-meter relay
Tim Smith 2011-12 1A 8 4x200-meter relay
Nick Snyder 2007-08 A 8 4x200-meter relay
      8 4x100-meter relay
  2008-09 1A 2 4x200-meter relay
      3 4x100-meter relay
Adam Tate 2003-04 A 8 pole vault
  2004-05 A 1 pole vault
Garrett Thomas 2007-08 A 8 4x100-meter relay
      8 4x200-meter relay
  2008-09 1A 3 4x100-meter relay
      2 4x200-meter relay
Jordan Thomas 2005-06 A 8 4x400-meter relay
  2006-07 A 8 4x100-meter relay
  2008-09 1A 1 100-meter dash
      3 4x100-meter relay
      2 400-meter dash
      1 200-meter dash
Andy Tremble 2001-02 A 7 3200-meter run
  2002-03 A 1 3200-meter run
Rex Wade 1913-14 B 3t high jump
      3 120-yard high hurdles
Jay Watson 2001-02 A 4 4x400-meter relay
  2002-03 A 8 4x100-meter relay
      9 4x200-meter relay
      3 4x400-meter relay
  2003-04 A 3 4x400-meter relay
Jeff Wehmhoefer 2009-10 1A 8 110-meter high hurdles
Adam Weller 2012-13 1A 4 4x800-meter relay
Bryan Wills 1994-95 A 4 4x400-meter relay
Konner Wilson 2014-15 1A 8 300-meter intermediate hurdles
  2015-16 1A 9 300-meter intermediate hurdles
Tyler Wright 1999-00 A 7 shot put
Chad Zellers 1996-97 A 5 4x800-meter relay

Orion

Name Year Class Place Event
Joel Bowman 1984-85 A 6 3200-meter run
Russell Frank 1979-80 A 8 100-meter dash
Logan Hohl 2006-07 A 1 110-meter high hurdles
      2 300-meter intermediate hurdles
Matt Knoll 2008-09 1A 7 long jump
Justin Norberg 1994-95 A 7 pole vault
Robert Phillips 1981-82 A 7 110-meter high hurdles
J. Riggs 1946-47   5 1-mile run
Dylan Schultz 2012-13 1A 5 300-meter intermediate hurdles
      5 110-meter high hurdles
Chad Sparkman 2003-04 A 7 300-meter intermediate hurdles
Jim Wimmerstedt 1976-77 A 8 120-yard high hurdles

Orland Park (Sandburg)

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 2006-07 AA 5 4x800-meter relay
  2011-12 3A 4 4x800-meter relay
  2012-13 3A 5 4x400-meter relay
      3 4x800-meter relay
  2013-14 3A 2 4x800-meter relay
  2014-15 3A 1 4x800-meter relay
  2015-16 3A 1 4x800-meter relay
  2016-17 3A 2 4x800-meter relay
Ayo Abiona 2015-16 3A 7 100-meter dash
      3 long jump
  2016-17 3A 8 long jump
Kevin Adamowski 2006-07 AA 5 4x800-meter relay
Chris Barry 2000-01 AA 4 shot put
Jeremy Borling 1997-98 AA 5 1600-meter run
Tom Brennan 2014-15 3A 1 4x800-meter relay
  2015-16 3A 1 4x800-meter relay
Mike Choffin 1977-78 AA 7 1-mile run
  1978-79 AA 3 1-mile run
Zach Dahleen 2006-07 AA 5 4x800-meter relay
  2008-09 3A 2 1600-meter run
Peter Demogerontas 2016-17 3A 2 4x800-meter relay
Kevin Fahey 1994-95 AA 4 800-meter run
Brian Glaza 2003-04 AA 7 1600-meter run
Tom Graves 1975-76 AA 1 2-mile run
  1976-77 AA 1 2-mile run
      2 1-mile run
  1977-78 AA 1 1-mile run
      1 2-mile run
Dan Halstead 1991-92 AA 8 300-meter intermediate hurdles
Matt Hetzler 2013-14 3A 2 4x800-meter relay
Derek Hevel 2011-12 3A 4 4x800-meter relay
Bob Hicks 1974-75 AA 6 1-mile run
  1975-76 AA 2 1-mile run
  1976-77 AA 1 1-mile run
Ian Hollendonner 2012-13 3A 5 4x400-meter relay
Dylan Jacobs 2015-16 3A 1 4x800-meter relay
  2016-17 3A 2 4x800-meter relay
      9 1600-meter run
Tim Kelly 2002-03 AA 8 1600-meter run
Marcus Klepper 1989-90 AA 8 shot put
  1990-91 AA 4 shot put
Joe Licata 2012-13 3A 5 4x400-meter relay
      3 4x800-meter relay
Tom Lindsey 1981-82 AA 6t pole vault
Brandon Lukas 2014-15 3A 1 4x800-meter relay
Nick Malliaras 2012-13 3A 5 4x400-meter relay
Mike Marbach 2006-07 AA 5 4x800-meter relay
Pat McMahon 2011-12 3A 4 4x800-meter relay
  2012-13 3A 3 4x800-meter relay
Denis O'Callaghan 2012-13 3A 3 4x800-meter relay
  2013-14 3A 2 4x800-meter relay
Kevin O'Flaherty 2011-12 3A 4 4x800-meter relay
Ryan Parthemore 2012-13 3A 5 4x400-meter relay
Bob Patchak 1998-99 AA 6 3200-meter run
Nicholas Prajka 2012-13 3A 3 4x800-meter relay
Nick Prajka 2011-12 3A 4 4x800-meter relay
Chris Revord 1979-80 AA 3 800-meter run
Tom Sideras 2006-07 AA 5 4x800-meter relay
Martin Skucas 2016-17 3A 2 4x800-meter relay
Alex Szymanski 2016-17 3A 2 4x800-meter relay
Chris Torpy 2013-14 3A 2 4x800-meter relay
  2014-15 3A 1 4x800-meter relay
      4 800-meter run
  2015-16 3A 1 4x800-meter relay
      1 800-meter run
Sean Torpy 2013-14 3A 2 4x800-meter relay
  2014-15 3A 1 4x800-meter relay
  2015-16 3A 1 4x800-meter relay
      1 1600-meter run

Oswego (East)

Name Year Class Place Event
Derek Drew 2008-09 3A 7 400-meter dash
Marcus Jones 2009-10 3A 4 400-meter dash
Justin Lawrence 2006-07 AA 8 long jump
  2007-08 AA 3 long jump

Oswego (H.S.)

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 1991-92 AA 6 4x800-meter relay
Caleb Beck 2012-13 3A 6 3200-meter run
      9 1600-meter run
Dennis Bell 1977-78 AA 5 pole vault
Tony Benitz 1986-87 AA 6 800-meter run
Alain Dixon 2011-12 3A 8 long jump
Mike Flaar 1994-95 AA 6 shot put
Jeff Henry 1985-86 AA 1 1600-meter run
Dan Jacobazzi 1987-88 AA 8 pole vault
Peter Johnsrud 2014-15 3A 7 3200-meter run
Kevin Keeran 1980-81 AA 4 high jump
Martin King 2007-08 AA 4 300-meter intermediate hurdles
John Marcus 2009-10 2A 9 400-meter dash
Jay Miller 1974-75 AA 6 high jump
  1975-76 AA 6t high jump
Chad Pugh 1990-91 AA 4 discus throw
Tony Sissom 1985-86 AA 6 800-meter run
Greg Stickney 1979-80 AA 8t high jump
Steven Strange 2014-15 3A 8 400-meter dash
Ben Wolf 1987-88 AA 7 3200-meter run

Ottawa (Marquette)

Name Year Class Place Event
RELAY TEAMS 1999-00 A 3 4x100-meter relay
Paul Craig 1999-00 A 3 4x100-meter relay
Bill Daugherty 1955-56   4 180-yard low hurdles
Don Debernardi 2004-05 A 9 long jump
Brandon Forrest 2009-10 1A 3 300-meter intermediate hurdles
Brandon Halcott 1999-00 A 3 4x100-meter relay
Dan Hertzner 1999-00 A 3 4x100-meter relay
      9 200-meter dash
      4 100-meter dash
  2000-01 A 9 100-meter dash
Doug Hertzner 1999-00 A 3 4x100-meter relay
Luke Hill 2011-12 1A 4 3200-meter run
  2012-13 1A 5 3200-meter run
John MacBean 2014-15 1A 8 discus throw
James Weissensel 2011-12 1A 6 1600-meter run

Ottawa (Twp.)

Name Year Class Place Event
Tony Agrimonti 1994-95 AA 1 shot put
Barnhart 1932-33   5 shot put
Garrett Braley 2010-11 2A 5 high jump
Denny Brue 1969-70   1 pole vault
Austin Burant 2012-13 2A 5 long jump
Catlin 1933-34   5t 440-yard dash
Barry Chalus 1983-84 AA 3 pole vault
Chris Datti 1991-92 AA 6t pole vault
Greg Fenza 1986-87 AA 2 pole vault
  1987-88 AA 1 pole vault
Eric Fox 2016-17 3A 5 discus throw
Mike Gerding 1990-91 AA 3 pole vault
Jim Halm 2009-10 2A 5 pole vault
Jay Hearn 1982-83 AA 1 pole vault
Phillip Hilton 1993-94 AA 3 110-meter high hurdles
      6 300-meter intermediate hurdles
      5 high jump
Kyle Jakubek 1996-97 AA 4 shot put
Seth Langley 1993-94 A 8 200-meter dash
  1995-96 AA 4 200-meter dash
Aaron Mangold 2002-03 AA 5 pole vault
Tracy Mix 1992-93 AA 7 pole vault
Jason Norem 2005-06 AA 3 100-meter dash
      4 200-meter dash
Jon Pena 2010-11 2A 9 shot put
Chris Pries 1988-89 AA 4 pole vault
  1989-90 AA 3 pole vault
James Renwick 1951-52   5t high jump
Jon Schaefer 1978-79 AA 7 shot put
John Seuhr 1946-47   5 long jump
Roger Severson 1951-52   2 long jump
Jim Solberg 1992-93 AA 2 pole vault
Rusty Wells 1969-70   6 pole vault
  1970-71   1 pole vault