Boys Track & Field Top 10 Teams

* Last updated at 10:31 am on Monday, April 24, 2017

Print this page

TRB.1892-93

Place School Score Coach
1 Peoria (H.S.) 42  
2 Chicago (Lake View) 31  
3 Geneseo 13  
3 Springfield (H.S.) 13  
5 Urbana (H.S.) 11  
6 Chicago (Hyde Park) 7  
7 Farmer City 5  
8 Champaign (H.S.) 4  
9 Neoga 3  
9 Watseka 3  

TRB.1893-94

Place School Score Coach
1 Urbana (H.S.) 22  
2 Chicago (Hyde Park) 20  
3 Peoria (H.S.) 20  
4 Champaign (H.S.) 17  
5 Chicago (Lake View) 14  
6 Cairo 11  
6 Mattoon 11  
8 Chicago (Englewood) 10  
8 Yorkville (H.S.) 10  
10 Farmer City 5  

TRB.1894-95

Place School Score Coach
1 Chicago (Englewood) 26  
2 Rockford (H.S.) 20  
3 Chicago (South Division) 16  
4 Springfield (H.S.) 14  
5 Mattoon 12  
5 Urbana (H.S.) 12  
7 Peoria (H.S.) 11  
8 Canton 10  
9 Chicago (Hyde Park) 8  
9 Chicago (Lake View) 8  

TRB.1895-96

Place School Score Coach
1 Rockford (H.S.) 23  
2 Chicago (Englewood) 21  
3 Chicago (Hyde Park) 11  
4 DuQuoin (H.S.) 10  
5 Chicago (English) 9  
5 Peoria (H.S.) 9  
7 Aurora (West Aurora) 8  
7 Urbana (H.S.) 8  
9 Canton 7  
10 Aurora (East) 6  
10 Champaign (H.S.) 6  

TRB.1896-97

Place School Score Coach
1 Chicago (Englewood) 22  
2 DuQuoin (H.S.) 20  
3 Chicago (Hyde Park) 17  
4 Peoria (H.S.) 16  
5 Aurora (East) 14  
6 Chicago (Lake View) 13  
7 Aurora (West Aurora) 10  
8 Lewistown 8  
9 LaGrange (Lyons) 5  
9 Pontiac 5  
9 Savanna 5  

TRB.1897-98

Place School Score Coach
1 Aurora (East) 36 George Stuart
2 Peoria (H.S.) 28  
3 Chicago (Englewood) 19  
4 Chicago (Hyde Park) 13  
5 Lewistown 11  
6 Champaign (H.S.) 9  
6 Decatur (H.S.) 9  
8 LaGrange (Lyons) 5  
9 Farmer City 4  
9 Marengo 4  

TRB.1898-99

Place School Score Coach
1 Biggsville 23 J.A. Strang
2 Aurora (West Aurora) 21  
3 Chicago (Hyde Park) 19  
4 Chicago (Englewood) 15  
6 Decatur (H.S.) 7  
6 Peoria (H.S.) 7  
6 Pontiac 7  
9 Charleston 6  
10 Chicago (English) 5  
10 Chicago (Lake View) 5  
10 LaGrange (Lyons) 5  
10 Rantoul 5  

TRB.1899-00

Place School Score Coach
1 Biggsville 33 Honey Stuart
2 Chicago (Englewood) 22  
3 Decatur (H.S.) 17  
5 Aurora (West Aurora) 12  
6 Charleston 8  
7 Aurora (East) 6  
8 Chicago (West Division) 5  
8 DuQuoin (H.S.) 5  
8 Pontiac 5  

TRB.1900-01

Place School Score Coach
1 Chicago (Englewood) 20  
2 Taylorville 18  
3 Aurora (West Aurora) 15  
4 Chicago (Northwest Division) 9  
4 Decatur (H.S.) 9  
6 Centralia (H.S.) 8  
6 Chicago (Marshall) 8  
8 Charleston 6  
8 Chicago (English) 6  
8 Chicago (Hyde Park) 6  
8 Dixon (H.S.) 6  

TRB.1901-02

Place School Score Coach
1 Chicago (South Division) 31  
2 Paris 14  
3 Centralia (H.S.) 10  
3 Chicago (Englewood) 10  
3 Pontiac 10  
6 Aurora (West Aurora) 8  
6 Evanston (Twp.) 8  
6 Springfield (H.S.) 8  
9 Charleston 7  
10 Aurora (East) 6  

TRB.1902-03

Place School Score Coach
1 Chicago (Hyde Park) 24  
2 Jacksonville (H.S.) 14  
3 Pontiac 10  
4 Anna 7  
5 Chicago (Manual) 6  
5 Chicago (South Division) 6  
5 Evanston (Twp.) 6  
5 Henry 6  
5 Minonk 6  
10 Chicago (Englewood) 5  
10 Cuba 5  
10 Elmwood 5  
10 Oak Park (O.P.-River Forest) 5  

TRB.1903-04

Place School Score Coach
1 Pontiac 20  
2 Anna 15  
2 Jacksonville (H.S.) 15  
4 Oak Park (O.P.-River Forest) 13  
5 Chicago (North Division) 11  
6 Chicago (Hyde Park) 10  
7 Rushville 8  
8 Moline (H.S.) 5  
8 Riverside (R.-Brookfield) 5  
10 Chicago (Lake View) 4  
10 Petersburg 4  

TRB.1904-05

Place School Score Coach
1 Chicago (Englewood) 16  
2 Chicago (Phillips) 1112  
3 Greenfield 1012  
4 Petersburg 8  
5 Chicago (Crane) 8  
6 Carlyle 6  
6 Chicago (Lake View) 6  
6 DuQuoin (H.S.) 6  
9 Rochelle 512  
10 Chicago (Calumet) 5  
10 Dixon (North) 5  
10 Joliet (Twp.) 5  
10 Oak Park (O.P.-River Forest) 5  
10 Rushville 5  
10 Urbana (H.S.) 5  

TRB.1905-06

Place School Score Coach
1 Aurora (West Aurora) 12 Holland
1 Chicago (Phillips) 12 Oliver Reilley
3 Chicago (Crane) 11  
4 Chicago (Hyde Park) 10  
4 Joliet (Twp.) 10  
4 Wheaton (H.S.) 10  
7 Petersburg 947  
8 Chicago (North Division) 747  
9 Charleston 8  
9 Springfield (H.S.) 8  

TRB.1906-07

Place School Score Coach
1 Oak Park (O.P.-River Forest) 18 Lewis Omer
2 Chicago (University) 1415  
3 Chicago (Englewood) 10  
4 Atlanta 8  
5 Champaign (H.S.) 6  
5 Chicago (Lake View) 6  
7 Chicago (North Division) 515  
8 Chicago (McKinley) 5  
8 Chicago (Phillips) 5  
8 Greenfield 5  
8 Joliet (Twp.) 5  
8 Moline (H.S.) 5  
8 Normal (Community) 5  

TRB.1907-08

Place School Score Coach
1 Oak Park (O.P.-River Forest) 30 Lewis Omer
2 Normal (Community) 11  
3 Chicago (Phillips) 1013  
4 Aurora (West Aurora) 10  
5 St. Louis, Mo. (Central) 8  
6 Benton Harbor, Mich. 6  
6 Pittsfield 6  
7 Kewanee (H.S.) 513  
9 Alton (Sr.) 5  
9 Ashland 5  
9 Chicago (University) 5  
9 Joliet (Twp.) 5  

TRB.1908-09

Place School Score Coach
1 Chicago (University) 21 John Monilaw
2 Oak Park (O.P.-River Forest) 17  
3 Milford 15  
4 Galesburg (H.S.) 10  
5 Averyville 8  
6 Aurora (West Aurora) 7  
7 Normal (Community) 6  
7 Tuscola 6  
9 Assumption 5  
9 Biggsville 5  
9 Springfield (H.S.) 5  

TRB.1909-10

Place School Score Coach
1 Chicago (University) 26 John Monilaw
2 Milford 18  
3 Chicago (Hyde Park) 12  
4 Galesburg (H.S.) 10  
4 Oak Park (O.P.-River Forest) 10  
6 Chicago (Phillips) 9  
7 Milwaukee, Wis. (South Division) 817  
8 Highland Park (Deerfield-Shields) 8  
9 Beardstown 517  
10 Chicago (Englewood) 5  
10 Rushville 5  

TRB.1910-11

Place School Score Coach
1 Chicago (University) 23 John Monilaw
2 Chicago (Hyde Park) 1812  
3 Oak Park (O.P.-River Forest) 17  
4 Chicago (Lane) 16  
5 Decatur (H.S.) 11  
6 Chicago (Englewood) 934  
7 Champaign (H.S.) 9  
8 Chicago (Harvard) 834  
9 Rochelle 8  
10 Aurora (West Aurora) 8  

TRB.1911-12

Place School Score Coach
1 Chicago (Lane) 18 Willard
2 Oak Park (O.P.-River Forest) 17  
3 Chicago (Englewood) 1456  
4 Chicago (University) 1423  
5 Chicago (Bowen) 12  
6 Aurora (West Aurora) 11  
7 Urbana (H.S.) 9  
8 Monmouth (H.S.) 8  
9 Chicago (Phillips) 6  
10 Decatur (H.S.) 5  
10 Kewanee (H.S.) 5 R.J. Hamilton
10 Paris 5  
10 Pittsfield 5  
10 Sullivan 5  

TRB.1912-13

Place School Score Coach
1 Oak Park (O.P.-River Forest) 34 Robert Zuppke
2 Chicago (University) 29  
3 Raymond 12  
4 McLean 8  
4 Ridge Farm 8  
6 LaGrange (Lyons) 7  
7 Roodhouse 6  
7 Springfield (H.S.) 6  
9 Harvey (Thornton) 5  
9 Oregon 5  
9 Rock Island (H.S.) 5  
9 Sullivan 5  
9 Virginia 5  

TRB.1913-14.A

Place School Score Coach
1 Chicago (University) 4212 John Monilaw
2 Oak Park (O.P.-River Forest) 29  
3 Chicago (Lane) 28  
4 Springfield (H.S.) 15  
5 Urbana (H.S.) 10  
6 Chicago (Crane) 7  
7 Bloomington (H.S.) 6  
7 Freeport (H.S.) 6  
9 Champaign (H.S.) 5  
10 Winnetka (New Trier) 4  

TRB.1913-14.B

Place School Score Coach
1 LaGrange (Lyons) 2812 B.E. Gordon
2 Harrisburg 16  
3 Centralia (H.S.) 14  
4 Roodhouse 13  
5 Aurora (West Aurora) 11  
6 Kewanee (H.S.) 9 R.J. Hamilton
6 Tuscola 9  
8 Pittsfield 8  
9 Fairfield 7  
9 Jacksonville (H.S.) 7  
9 Momence 7  

TRB.1914-15.A

Place School Score Coach
1 Oak Park (O.P.-River Forest) 32 Glen Thistlewaite
2 Chicago (University) 2312  
3 Champaign (H.S.) 20  
4 Joliet (Twp.) 19  
5 Chicago (Lane) 12  
6 Aurora (East) 11  
6 Urbana (H.S.) 11  
8 Springfield (H.S.) 1012  
9 Chicago (Hyde Park) 10  
10 Galesburg (H.S.) 7  

TRB.1914-15.B

Place School Score Coach
1 LaGrange (Lyons) 30 B.E. Gordon
2 Harrisburg 16  
3 Jacksonville (H.S.) 15  
4 El Paso 10  
5 Eureka 9  
6 Momence 8  
7 Manteno 7  
8 Beardstown 6  
8 Oregon 6  
8 Pawnee 6  

TRB.1915-16.A

Place School Score Coach
1 Joliet (Twp.) 30 Charles W. Jones
2 LaGrange (Lyons) 17  
3 Urbana (H.S.) 16  
4 Springfield (H.S.) 15  
5 Aurora (East) 11  
5 Chicago (Crane) 11  
7 Decatur (H.S.) 10  
7 Freeport (H.S.) 10  
9 Chicago (Bowen) 8  
9 Chicago (Lane) 8  

TRB.1915-16.B

Place School Score Coach
1 Harrisburg 20 Herbert C. Hopkins
2 Jacksonville (H.S.) 13  
3 Mazon 10  
3 Oregon 10  
3 Pawnee 10  
6 Georgetown 9  
7 Aurora (West Aurora) 8  
7 Byron 8  
7 Manteno 8  
7 Normal (University) 8  

TRB.1915-16.C

Place School Score Coach
1 Evanston (E. Academy) 48  
2 Lake Forest (L.F. Academy) 25  
3 Brazil, Ind. 25  
4 Chicago (Morgan Park Academy) 18  
5 Chicago (Lewis Institute) 10  
6 Onarga (Grand Prairie Seminary) 6  
7 St. Joseph, Mich. 4  

TRB.1918-19.A

Place School Score Coach
1 Oak Park (O.P.-River Forest) 48 Glen Thistlewaite
2 Chicago (Hyde Park) 30  
3 Springfield (H.S.) 20  
4 Highland Park (Deerfield-Shields) 16  
5 Champaign (H.S.) 14  
5 Urbana (H.S.) 14  
7 Evanston (Twp.) 10  
8 Danville (H.S.) 8  
8 LaGrange (Lyons) 8  
10 Chicago (Senn) 5  
10 Galesburg (H.S.) 5  
10 Kankakee (Sr.) 5  

TRB.1918-19.B

Place School Score Coach
1 Chicago (University) 19 John Monilaw
2 Georgetown 16  
3 Lockport (Twp.) 15  
4 Atwood 12  
5 Altona 10  
5 Edwardsville (H.S.) 10  
7 Auburn 9  
8 Elmwood 8  
9 Delavan 7  
9 El Paso 7  
9 Olney (H.S.) 7  

TRB.1919-20.A

Place School Score Coach
1 Oak Park (O.P.-River Forest) 4112 Glen Thistlewaite
2 Highland Park (Deerfield-Shields) 25  
3 Urbana (H.S.) 24  
4 Springfield (H.S.) 16  
5 Jacksonville (H.S.) 15  
6 Elgin (H.S.) 11  
7 Chicago (Crane) 10  
8 Centralia (H.S.) 8  
8 Champaign (H.S.) 8  
8 Chicago (Lake View) 8  
10 Galesburg (H.S.) 712  

TRB.1919-20.B

Place School Score Coach
1 Marion (H.S.) 1512 E.H. Schreiber
2 Hinsdale (Twp.) 15  
3 Carrollton 13  
4 Carlinville 12  
4 El Paso 12  
6 Elmwood 1012  
7 Altona 10  
8 Girard 915  
9 Auburn 712  
10 Virginia 715  

TRB.1920-21.A

Place School Score Coach
1 Champaign (H.S.) 38  
2 Chicago (University) 2415  
3 LaSalle (L.-Peru) 1415  
4 Aurora (East) 13  
4 Evanston (Twp.) 13  
6 Oak Park (O.P.-River Forest) 915  
7 Marion (H.S.) 8  
8 Centralia (H.S.) 7  
8 Highland Park (Deerfield-Shields) 7  
8 Winnetka (New Trier) 7  

TRB.1920-21.B

Place School Score Coach
1 Forrest 19 C.C. Merrill
2 Carlinville 11  
3 Greenfield 1012  
4 Wheaton (H.S.) 10  
5 Carrollton 9 H.H. Gillis
6 Woodstock (H.S.) 8  
7 Dwight 7  
7 Havana 7  
9 Berwyn-Cicero (Morton) 6  
9 White Hall 6  
9 Wyoming 6  

TRB.1921-22.A

Place School Score Coach
1 Evanston (Twp.) 35 A.P. Bradley
2 Highland Park (Deerfield-Shields) 17  
3 Marion (H.S.) 14  
4 Springfield (H.S.) 1234  
5 Oak Park (O.P.-River Forest) 10  
6 Champaign (H.S.) 9  
6 Chicago (Englewood) 9  
6 Chicago (University) 9  
6 Urbana (H.S.) 9  
10 Canton 8  

TRB.1921-22.B

Place School Score Coach
1 Forrest 1912 C.C. Merrill
2 Elmwood 1515  
3 Greenfield 12  
4 Toluca 10  
5 Monticello 9  
5 Wheaton (H.S.) 9  
7 Carlinville 8  
8 Berwyn-Cicero (Morton) 6  
8 Illiopolis 6  
8 Onarga 6  

TRB.1922-23.A

Place School Score Coach
1 Oak Park (O.P.-River Forest) 25235 Frank Winters
2 Chicago (University) 24  
3 Rockford (H.S.) 1812  
4 Evanston (Twp.) 18  
5 Chicago (Senn) 17  
6 Rock Island (H.S.) 16  
7 Danville (H.S.) 14  
7 Highland Park (Deerfield-Shields) 14  
7 Urbana (H.S.) 14  
10 Benton 1215  

TRB.1922-23.B

Place School Score Coach
1 White Hall 2015 Clarence Whiteside
2 Bridgeport 1512  
3 Hinsdale (Twp.) 15  
4 Carlinville 12  
5 Havana 11  
6 Olney (H.S.) 10  
6 Pinckneyville 10  
6 Toluca 10  
6 Wheaton (H.S.) 10  
10 Greenfield 8  
10 Hillsboro 8  

TRB.1923-24.A

Place School Score Coach
1 Oak Park (O.P.-River Forest) 46 Frank Winters
2 Champaign (H.S.) 21  
3 Chicago (Senn) 19  
4 Chicago (Hyde Park) 1812  
5 Highland Park (Deerfield-Shields) 18  
6 LaSalle (L.-Peru) 13  
7 Jacksonville (H.S.) 9  
8 Springfield (H.S.) 812  
9 Dixon (H.S.) 8  
10 Evanston (Twp.) 613  

TRB.1923-24.B

Place School Score Coach
1 Girard 20 C.H. Cushman
2 Chesterfield 16  
2 White Hall 16  
4 Carlinville 15  
5 Gridley 13  
5 Hinsdale (Twp.) 13  
7 Bridgeport 12  
7 Wheaton (H.S.) 12  
9 Hoopeston 9  
10 Abingdon 8  
10 Chicago (Pullman Manual) 8  

TRB.1924-25.A

Place School Score Coach
1 Danville (H.S.) 17 J.W. Thomas
1 Eldorado 17 Earl Bland
3 Chicago (Senn) 15  
4 Chicago (Tilden) 13  
5 West Frankfort (Frankfort) 1212  
6 Chicago (University) 12  
6 Evanston (Twp.) 12  
8 Chicago (Harrison) 11  
9 Joliet (Twp.) 912  
10 Galesburg (H.S.) 9  

TRB.1924-25.B

Place School Score Coach
1 Hinsdale (Twp.) 28  
2 Carlinville 2212  
3 Wenona 11  
4 Fisher 1012  
5 Carrollton 10 Ira Fanning
5 Wheaton (H.S.) 10  
7 Elmwood 912  
8 Staunton 9 Byron Bozarth
9 Chandlerville 712  
9 Hoopeston 712  

TRB.1925-26

Place School Score Coach
1 Chicago (Senn) 1712 Pat Pierce
2 Chicago (Tilden) 17  
3 Eldorado 912  
4 Elmwood 812  
5 Herrin (H.S.) 8  
5 Hillsboro 8  
5 Urbana (H.S.) 8  
8 Galesburg (H.S.) 7  
9 Chicago (Waller) 6  
9 Macomb 6  

TRB.1926-27

Place School Score Coach
1 Rockford (H.S.) 1912 Charles Beyer
2 Oak Park (O.P.-River Forest) 1512  
3 LaGrange (Lyons) 15  
4 Waukegan (H.S.) 12  
5 Chicago (Hyde Park) 10  
5 Milford 10  
7 West Frankfort (Frankfort) 9  
9 Chicago (Tilden) 8  
10 Belleville (Twp.) 7  
10 Quincy (Sr.) 7  

TRB.1927-28

Place School Score Coach
1 Chicago (Tilden) 22 Frank J. Hartman
2 Urbana (H.S.) 1714  
3 Evanston (Twp.) 12  
4 West Frankfort (Frankfort) 11  
5 Carbondale (H.S.) 9  
5 Enfield 9  
7 Chicago (Hyde Park) 8  
7 Oak Park (O.P.-River Forest) 8  
9 Lostant 6  
10 Edwardsville (H.S.) 5  
10 Elgin (H.S.) 5  
10 Goreville 5  
10 Harrisburg 5  
10 Havana 5  
10 Highland Park (Deerfield-Shields) 5  
10 Hinsdale (Twp.) 5  
10 Palmyra 5  
10 Sadorus 5  

TRB.1928-29

Place School Score Coach
1 Chicago (Hyde Park) 15  
1 Chicago (Tilden) 15 Frank J. Hartman
3 Oak Park (O.P.-River Forest) 14  
4 Atwood 10  
5 Murphysboro 9  
5 Streator (Twp.) 9  
7 Chenoa 712  
7 Staunton 712 A.R. Pruitt
9 Harrisburg 7  
9 Lawrenceville 7  
9 West Frankfort (Frankfort) 7  

TRB.1929-30

Place School Score Coach
1 Oak Park (O.P.-River Forest) 29 Bob Woodruff
2 Wheaton (H.S.) 21  
3 Chicago (Tilden) 19  
4 Atwood 13  
5 Mattoon 9  
6 Hinsdale (Twp.) 7  
7 Eldorado 6  
7 Glen Ellyn (Glenbard) 6  
9 Joliet (Twp.) 5  
9 LaGrange (Lyons) 5  
9 Rockford (H.S.) 5  
9 Urbana (H.S.) 5  
9 Waukegan (H.S.) 5  

TRB.1930-31

Place School Score Coach
1 Oak Park (O.P.-River Forest) 17 Bob Woodruff
2 Des Plaines (Maine) 15  
3 Urbana (H.S.) 1412  
4 Winnetka (New Trier) 14  
5 Joliet (Twp.) 1212  
6 Chicago (Senn) 10  
7 Centralia (H.S.) 812  
8 Christopher 8  
8 DePue 8  
10 LaGrange (Lyons) 7  

TRB.1931-32

Place School Score Coach
1 Oak Park (O.P.-River Forest) 32 Bob Woodruff
2 Joliet (Twp.) 13  
3 Chicago (Senn) 10  
4 Libertyville 9 Larry Crawford
5 Winnetka (New Trier) 812  
6 DePue 8  
7 Glen Ellyn (Glenbard) 714  
8 Evanston (Twp.) 6  
9 Aurora (West Aurora) 5  
9 Deerfield (H.S.) 5  
9 Des Plaines (Maine) 5  
9 Mt. Morris 5  
9 Pontiac 5  
9 Sesser 5  

TRB.1932-33

Place School Score Coach
1 Rockford (H.S.) 18 Charles Beyer
2 Maywood (Proviso) 1612  
3 Oak Park (O.P.-River Forest) 12  
4 Glen Ellyn (Glenbard) 1012  
5 Atlanta 10  
5 Centralia (H.S.) 10  
5 Tuscola 10  
8 Chicago (Hyde Park) 9  
9 Galesburg (H.S.) 812  
9 Winnetka (New Trier) 812  

TRB.1933-34

Place School Score Coach
1 Winnetka (New Trier) 19 John Nay
2 Rockford (H.S.) 15  
2 Sterling (H.S.) 15 Ted Scheid
4 Chicago (Englewood) 1012  
5 Centralia (H.S.) 9910  
6 Atlanta 9  
6 Kankakee (Sr.) 9  
8 Carrier Mills 7  
8 Chicago (Tilden) 7  
10 Evanston (Twp.) 625  

TRB.1934-35

Place School Score Coach
1 Rockford (H.S.) 21 Charles Beyer
2 Winnetka (New Trier) 16  
3 Elmhurst (York) 1335  
4 Glen Ellyn (Glenbard) 12  
4 Oak Park (O.P.-River Forest) 12  
6 Granite City 9  
7 Chicago (Tilden) 8  
8 DeKalb 7  
9 Chicago (Englewood) 612  
10 Palatine (H.S.) 6  
10 Peoria (H.S.) 6  

TRB.1935-36

Place School Score Coach
1 Elmhurst (York) 20 Clarence East
2 Winnetka (New Trier) 1412  
3 Kankakee (Sr.) 12  
4 Oak Park (O.P.-River Forest) 11  
5 Evanston (Twp.) 9  
5 Rockford (H.S.) 9  
7 Urbana (H.S.) 8  
8 Shelbyville 712 Samuel Gillespie
9 Alton (Sr.) 7  
9 Chicago (Englewood) 7  

TRB.1936-37

Place School Score Coach
1 Oak Park (O.P.-River Forest) 1812 Bob Woodruff
2 Des Plaines (Maine) 12  
3 Centralia (H.S.) 11  
3 Elmhurst (York) 11  
3 Galesburg (H.S.) 11  
6 Decatur (H.S.) 10  
6 LaGrange (Lyons) 10  
6 Moline (H.S.) 10  
9 Urbana (H.S.) 8  
10 Anna (A.-Jonesboro) 7  
10 Chicago (Englewood) 7  

TRB.1937-38

Place School Score Coach
1 Oak Park (O.P.-River Forest) 29 Bob Woodruff
2 Chicago (Austin) 12  
2 Winnetka (New Trier) 12  
4 Rockford (H.S.) 1012  
5 Moline (H.S.) 10  
6 Berwyn-Cicero (Morton) 9  
6 Downers Grove (H.S.) 9  
8 Maywood (Proviso) 8  
9 Elmhurst (York) 7  
9 Highland Park (Deerfield-Shields) 7  

TRB.1938-39

Place School Score Coach
1 Elmhurst (York) 22 Clarence East
2 Winnetka (New Trier) 17  
3 Berwyn-Cicero (Morton) 13  
4 Rockford (H.S.) 1212  
5 Maywood (Proviso) 10  
6 East St. Louis (Sr.) 9  
6 Sterling (H.S.) 9 Ted Scheid
8 Evanston (Twp.) 6  
8 Wheaton (H.S.) 6  
10 Highland Park (Deerfield-Shields) 5  
10 Mendota 5  
10 Paris 5 Ernie Eveland
10 Springfield (H.S.) 5  
10 Tower Hill 5  

TRB.1939-40

Place School Score Coach
1 Maywood (Proviso) 1612 Otto H. Matte
2 Naperville (H.S.) 15  
3 LaGrange (Lyons) 12  
3 Oak Park (O.P.-River Forest) 12  
5 Berwyn-Cicero (Morton) 10  
5 Des Plaines (Maine) 10  
7 Dixon (H.S.) 8  
8 Beardstown 7  
8 Danville (H.S.) 7  
8 Highland Park (Deerfield-Shields) 7  

TRB.1940-41

Place School Score Coach
1 Des Plaines (Maine) 20 Sam Marzulo
2 Quincy (Sr.) 19  
3 LaGrange (Lyons) 1512  
4 Evanston (Twp.) 14  
5 Naperville (H.S.) 9  
6 Urbana (H.S.) 8  
7 East St. Louis (Sr.) 715  
7 Elmhurst (York) 715  
9 Maywood (Proviso) 7  
10 Wheaton (H.S.) 515  

TRB.1941-42

Place School Score Coach
1 Oak Park (O.P.-River Forest) 2623 Don Harshbarger
2 Urbana (H.S.) 1813  
3 Chicago (DuSable) 18  
4 Harrisburg 9  
5 Maywood (Proviso) 812  
6 Wheaton (H.S.) 8  
7 Moline (H.S.) 7  
8 Rock Island (H.S.) 512  
9 Centralia (H.S.) 5  
9 Crystal Lake (H.S.) 5 Owen Metcalf
9 Des Plaines (Maine) 5  
9 Mooseheart 5  
9 Winnetka (New Trier) 5  

TRB.1942-43

Place School Score Coach
1 Chicago (Phillips) 18 Lawrence Bingley
2 East St. Louis (Sr.) 16  
3 Evanston (Twp.) 15  
3 Hinsdale (Twp.) 15  
5 West Frankfort (Frankfort) 12  
6 Rock Island (H.S.) 11  
7 Oak Park (O.P.-River Forest) 10  
8 Chicago (Schurz) 9  
9 Elmhurst (York) 8  
10 Danville (H.S.) 6  
10 Harvey (Thornton) 6  

TRB.1943-44

Place School Score Coach
1 Winnetka (New Trier) 4112 John Nay
2 Des Plaines (Maine) 20  
3 Evanston (Twp.) 14  
4 Sterling (H.S.) 11 Bernard Mitchell
5 Waukegan (H.S.) 1012  
6 Kewanee (H.S.) 10 H.F. Brockman
6 Oak Park (O.P.-River Forest) 10  
8 Aurora (East) 8  
8 Champaign (H.S.) 8  
10 LaGrange (Lyons) 6  

TRB.1944-45

Place School Score Coach
1 Oak Park (O.P.-River Forest) 2734 Don Harshbarger
2 Winnetka (New Trier) 27  
3 Blue Island 14  
4 Chicago (Hyde Park) 11  
5 Highland Park (Deerfield-Shields) 8  
6 East St. Louis (Sr.) 7  
6 Sterling (H.S.) 7 Chester Sherman
8 LaGrange (Lyons) 6  
8 Paris 6 Ernie Eveland
8 Rockford (West) 6  

TRB.1945-46

Place School Score Coach
1 Des Plaines (Maine) 16 Sam Marzulo
2 Springfield (H.S.) 1215  
3 Champaign (H.S.) 1012  
4 Evanston (Twp.) 1015  
5 Elmhurst (York) 9  
6 Calumet City (Thornton Fractional) 8  
6 Chicago (Schurz) 8  
8 Aurora (West Aurora) 7  
9 LaGrange (Lyons) 612  
10 Oak Park (O.P.-River Forest) 615  

TRB.1946-47

Place School Score Coach
1 Oak Park (O.P.-River Forest) 33 Robert C. Wright
2 Springfield (H.S.) 14  
3 Evanston (Twp.) 1212  
4 Winnetka (New Trier) 11  
5 Champaign (H.S.) 10  
5 Waukegan (H.S.) 10  
7 Canton 8  
8 Franklin Park-Northlake (Leyden) 7  
9 Chicago (Schurz) 612  
10 Dixon (H.S.) 5  
10 Elmhurst (York) 5  
10 LaGrange (Lyons) 5  

TRB.1947-48

Place School Score Coach
1 LaGrange (Lyons) 15 Russell Deason
2 Sterling (H.S.) 1312 Chester Sherman
3 Chicago (Phillips) 10  
4 Hinsdale (Twp.) 712  
5 Belleville (Twp.) 7  
5 Glen Ellyn (Glenbard) 7  
5 Joliet (Twp.) 7  
5 Oak Park (O.P.-River Forest) 7  
5 Peoria (Manual) 7  
5 Winnetka (New Trier) 7  

TRB.1948-49

Place School Score Coach
1 LaGrange (Lyons) 26710 Russell Deason
2 Oak Park (O.P.-River Forest) 21  
3 Hinsdale (Twp.) 14  
4 Chicago (Phillips) 10  
5 Chicago (Hyde Park) 9  
5 Collinsville 9  
7 Benton 8  
8 Peoria (Manual) 7  
9 Evanston (Twp.) 6  
10 Belleville (Twp.) 5  
10 Buffalo (Tri-City) 5  
10 Chicago (DuSable) 5  
10 Tolono 5  

TRB.1949-50

Place School Score Coach
1 Chicago (Phillips) 19 Henry Springs
2 Evanston (Twp.) 17  
3 Oak Park (O.P.-River Forest) 1212  
4 Centralia (H.S.) 1012  
4 LaGrange (Lyons) 1012  
6 Benton 9  
6 Hinsdale (Twp.) 9  
8 Chicago (University) 7  
8 Des Plaines (Maine) 7  
10 Chicago (Calumet) 6  
10 Urbana (H.S.) 6  

TRB.1950-51

Place School Score Coach
1 Chicago (Phillips) 24 Henry Springs
2 LaGrange (Lyons) 1712  
3 Chicago (Austin) 11  
4 Oak Park (O.P.-River Forest) 912  
5 Decatur (H.S.) 9  
5 Elmhurst (York) 9  
7 Maywood (Proviso) 8  
8 Des Plaines (Maine) 7  
8 Evanston (Twp.) 7  
8 Galva 7  

TRB.1951-52

Place School Score Coach
1 LaGrange (Lyons) 20 Russell Deason
2 Oak Park (O.P.-River Forest) 18  
3 Chicago (Phillips) 17  
4 Winnetka (New Trier) 1212  
5 Evanston (Twp.) 12  
6 Chicago (Austin) 8  
6 Chicago Heights (Bloom Twp.) 8 Ralph Steben
8 Waukegan (H.S.) 7  
9 Danville (H.S.) 6  
9 Hinsdale (Twp.) 6  

TRB.1952-53

Place School Score Coach
1 LaGrange (Lyons) 30710 Russell Deason
2 Chicago (Phillips) 22  
3 Oak Park (O.P.-River Forest) 18  
4 Evanston (Twp.) 11  
5 Winnetka (New Trier) 10  
6 Arlington Heights (Arlington) 9  
7 LaSalle (L.-Peru) 8  
8 Chicago Heights (Bloom Twp.) 7 Ralph Steben
9 Galesburg (H.S.) 612  
10 East St. Louis (Lincoln) 6  

TRB.1953-54

Place School Score Coach
1 LaGrange (Lyons) 16 Russell Deason
2 Waukegan (H.S.) 15  
3 Oak Park (O.P.-River Forest) 12  
4 East St. Louis (Lincoln) 11  
4 Highland Park 11  
6 Chicago (Phillips) 9  
7 Arlington Heights (Arlington) 8  
8 Centralia (H.S.) 7  
8 Winnetka (New Trier) 7  
10 Chicago (Marshall) 6  
10 Evanston (Twp.) 6  
10 Rockford (East) 6  

TRB.1954-55

Place School Score Coach
1 Blue Island 18 Ohlen Driver
2 Winnetka (New Trier) 1413  
3 North Chicago 13  
4 Elmhurst (York) 1012  
5 Chicago Heights (Bloom Twp.) 912 Ralph Steben
6 Chicago (Phillips) 9  
7 Aurora (East) 7  
7 DeKalb 7  
7 Skokie (Niles) 7  
10 Chicago (Tilden) 613  

TRB.1955-56

Place School Score Coach
1 Chicago Heights (Bloom Twp.) 22 Ralph Steben
2 Chicago (Phillips) 18  
3 Winnetka (New Trier) 14  
4 Blue Island 11  
5 Aurora (East) 1015  
6 DeKalb 9  
7 Rockford (East) 8  
8 Evanston (Twp.) 7  
8 Glen Ellyn (Glenbard) 7  
10 Des Plaines (Maine) 515  

TRB.1956-57

Place School Score Coach
1 Chicago Heights (Bloom Twp.) 3915 Ralph Steben
2 Winnetka (New Trier) 19815  
3 Glen Ellyn (Glenbard) 14  
4 Chicago (Phillips) 10  
4 Elmhurst (York) 10  
6 Arlington Heights (Arlington) 9  
6 Rockford (West) 9  
8 Chicago (Dunbar) 8  
8 Rockford (East) 8  
10 Girard 6  

TRB.1957-58

Place School Score Coach
1 Chicago Heights (Bloom Twp.) 3412 Ralph Steben
2 Winnetka (New Trier) 1334  
3 Arlington Heights (Arlington) 13  
4 Evanston (Twp.) 11  
5 Oak Park (O.P.-River Forest) 10  
6 Des Plaines (Maine) 9  
7 Chicago (Phillips) 7  
7 Galesburg (H.S.) 7  
9 Hinsdale (Twp.) 534  
10 Aurora (Marmion Academy) 5  
10 Danvers 5  
10 Heyworth 5  
10 Jacksonville (H.S.) 5  
10 LaGrange (Lyons) 5  
10 Mooseheart 5  

TRB.1958-59

Place School Score Coach
1 Chicago Heights (Bloom Twp.) 29 Ralph Steben
2 Chicago (Phillips) 13  
2 LaGrange (Lyons) 13  
2 Palatine (H.S.) 13 Richard Welty
5 Winnetka (New Trier) 1212  
6 East St. Louis (Sr.) 12  
7 Kankakee (Sr.) 11  
8 Berwyn-Cicero (Morton) 10  
9 Maywood (Proviso East) 9  
9 St. Elmo 9  

TRB.1959-60

Place School Score Coach
1 Moline (H.S.) 2117 Gene Shipley
2 Alton (Sr.) 18  
3 Chicago (Phillips) 1112  
4 Arlington Heights (Arlington) 9  
5 Chicago Heights (Bloom Twp.) 817 Ralph Steben
6 Maywood (Proviso East) 8  
6 Sycamore (H.S.) 8  
8 LaGrange (Lyons) 7  
9 Oak Park (O.P.-River Forest) 617  
10 Winnetka (New Trier) 5  

TRB.1960-61

Place School Score Coach
1 LaGrange (Lyons) 14 Max Armer
1 Rock Island (H.S.) 14 Hod Lundeen
3 Chicago (Marshall) 12  
3 Chicago (Taft) 12  
5 Glen Ellyn (Glenbard West) 11  
6 Highland Park 9  
7 Urbana (H.S.) 8  
7 Winnetka (New Trier) 8  
7 Zion (Z.-Benton) 8  
10 East St. Louis (Sr.) 7  
10 Hillside (Proviso West) 7  
10 Waukegan (H.S.) 7  

TRB.1961-62

Place School Score Coach
1 Chicago (Phillips) 29 Carl Bonner
2 Moline (H.S.) 16  
3 Alton (Sr.) 15  
3 Highland Park 15  
5 LaGrange (Lyons) 13  
6 Winnetka (New Trier) 1212  
7 Chicago (Lane) 11  
8 Chicago (Marshall) 6  
8 Lombard (Glenbard East) 6  
10 East St. Louis (Sr.) 5  
10 Evanston (Twp.) 5  
10 Hillside (Proviso West) 5  
10 Palatine (H.S.) 5  
10 Zion (Z.-Benton) 5  

TRB.1962-63

Place School Score Coach
1 Alton (Sr.) 23 James Wigger
2 Evanston (Twp.) 16  
3 Maywood (Proviso East) 12  
4 Marion (H.S.) 10  
4 Winnetka (New Trier) 10  
6 Decatur (MacArthur) 812  
7 Chicago (Phillips) 8  
7 Harvey (Thornton) 8  
9 Elgin (H.S.) 7  
10 Hillside (Proviso West) 6  
10 Hinsdale (Twp.) 6  
10 LaGrange (Lyons) 6  

TRB.1963-64

Place School Score Coach
1 Alton (Sr.) 19 James Wigger
2 Winnetka (New Trier) 18  
3 Evanston (Twp.) 16  
4 Palatine (H.S.) 11  
5 Berwyn (Morton West) 9  
5 Chicago Heights (Bloom Twp.) 9 Bob Rehberg
7 Aurora (East) 8  
7 Elmhurst (York) 8  
7 Hillside (Proviso West) 8  
7 Hinsdale (Twp.) 8  
7 Park Ridge (Maine East) 8  

TRB.1964-65

Place School Score Coach
1 Evanston (Twp.) 25 Bob Trevarthen
2 Champaign (H.S.) 15  
2 Hillside (Proviso West) 15  
4 Alton (Sr.) 12  
5 Chicago (Dunbar) 11  
7 East St. Louis (Lincoln) 9  
7 Rock Island (H.S.) 9  
9 Palatine (H.S.) 7  
10 Berwyn (Morton West) 6  
10 Chicago Heights (Bloom Twp.) 6 Bob Rehberg

TRB.1965-66

Place School Score Coach
1 Evanston (Twp.) 30 Bob Tervarthen
2 Chicago Heights (Bloom Twp.) 21 Bob Rehberg
3 East St. Louis (Sr.) 1512  
4 Elmhurst (York) 14  
5 Campbell Hill (Trico) 12  
6 Maywood (Proviso East) 10  
7 Palatine (H.S.) 9  
8 Chicago (Phillips) 8  
8 Winnetka (New Trier East) 8  
10 Berwyn (Morton West) 7  
10 Rockford (Auburn) 7  

TRB.1966-67

Place School Score Coach
1 Chicago (Harlan) 23 Gerald Richard
2 Evanston (Twp.) 19  
3 East St. Louis (Sr.) 18  
4 Chicago Heights (Bloom Twp.) 12 Bob Rehberg
5 Champaign (H.S.) 10  
5 Moline (H.S.) 10  
5 Rockford (Guilford) 10  
8 Oak Park (O.P.-River Forest) 9  
9 Palatine (H.S.) 8  
9 Rockford (East) 8  

TRB.1967-68

Place School Score Coach
1 Hillside (Proviso West) 2012 Don Kohlmann
2 East St. Louis (Lincoln) 16  
3 Alton (Sr.) 14  
4 Chicago (Dunbar) 12  
4 Chicago (Phillips) 12  
4 Chicago Heights (Bloom Twp.) 12 Jim Santo
7 Moline (H.S.) 11  
8 Chicago (Englewood) 10  
8 Chicago (Harlan) 10  
8 Maywood (Proviso East) 10  

TRB.1968-69

Place School Score Coach
1 Alton (Sr.) 25 James Wigger
2 East Moline (United) 16  
3 Chicago (Englewood) 15  
4 Chicago Heights (Bloom Twp.) 13 Steve Miller
5 Berwyn (Morton West) 10  
6 Hillside (Proviso West) 9  
7 Maywood (Proviso East) 8  
7 Palatine (H.S.) 8  
9 Colfax (Octavia) 6  
9 Elmhurst (York) 6  
9 Glen Ellyn (Glenbard West) 6  
9 Harvey (Thornton) 6  
9 Moline (H.S.) 6  
9 North Chicago 6  
9 St. Charles (H.S.) 6  
9 Wheaton (North) 6  

TRB.1969-70

Place School Score Coach
1 Evanston (Twp.) 21 Ron Helberg
2 Alton (Sr.) 17  
3 Glen Ellyn (Glenbard West) 14  
4 Chicago (Englewood) 10  
5 Belleville (West) 9  
6 Villa Park (Willowbrook) 8 Jim Tyree
7 East St. Louis (Sr.) 7  
8 Berwyn (Morton West) 6  
8 Chicago Heights (Bloom Twp.) 6 Steve Miller
8 East St. Louis (Lincoln) 6  
8 Elmhurst (Timothy Christian) 6  
8 Galesburg (H.S.) 6  
8 Hillside (Proviso West) 6  
8 New Lenox (Lincoln-Way) 6  
8 Ottawa (Twp.) 6  
8 Skokie (Niles North) 6  
8 Urbana (H.S.) 6  

TRB.1970-71

Place School Score Coach
1 Evanston (Twp.) 24 Ron Helberg
2 East Moline (United) 21  
3 Alton (Sr.) 15  
3 Chicago Heights (Bloom Twp.) 15 Steve Miller
3 LaGrange (Lyons) 15  
6 Chicago (Englewood) 13  
7 New Lenox (Lincoln-Way) 12  
8 East St. Louis (Lincoln) 9  
9 Zion (Z.-Benton) 8 Gene Borop
10 Chicago (St. Ignatius College Prep) 7  
10 Decatur (Stephen Decatur) 7  

TRB.1971-72

Place School Score Coach
1 Evanston (Twp.) 28 Ron Helberg
2 Chicago Heights (Bloom Twp.) 20 Steve Miller
3 Alton (Sr.) 13  
4 Harvey (Thornton) 12  
4 Lebanon 12  
6 Hillside (Proviso West) 11  
7 East St. Louis (Sr.) 10  
8 Joliet (West) 9  
9 Chicago (Lane) 8  
9 East St. Louis (Lincoln) 8  

TRB.1972-73

Place School Score Coach
1 East St. Louis (Lincoln) 16 George Holliday
1 LaGrange (Lyons) 16 Max Armer
3 Harvey (Thornton) 15  
4 Glen Ellyn (Glenbard West) 13  
5 Chicago (Parker) 12  
6 Chicago (Englewood) 10  
6 Chicago Heights (Bloom Twp.) 10 Steve Miller
6 Granite City 10  
6 Lebanon 10  
10 Chicago (Lane) 8  
10 Maywood (Proviso East) 8  

TRB.1973-74

Place School Score Coach
1 Chicago (Lane) 27 William Lewis
1 Evanston (Twp.) 27 Ron Helberg
3 LaGrange (Lyons) 1914  
4 Chicago Heights (Bloom Twp.) 19 Steve Miller
5 East St. Louis (Sr.) 1414  
6 Chicago (Phillips) 14  
7 Alton (Sr.) 1012  
8 Rock Island (H.S.) 8  
9 Chicago (St. Ignatius College Prep) 6  
9 Elmhurst (York) 6  
9 Glen Ellyn (Glenbard West) 6  
9 New Lenox (Lincoln-Way) 6  
9 Rolling Meadows 6 Joe Vitton
9 Rushville 6 Rod Schoonover

TRB.1974-75.A

Place School Score Coach
1 Maple Park (Kaneland) 34 Bruce Peterson
2 Granville (Putnam County) 18  
2 Hoopeston (H.-East Lynn) 18  
4 Gilman 10  
4 Prophetstown 10 Irv Sanderson
6 Carthage (Hancock Central) 9  
6 Mahomet (M.-Seymour) 9  
8 Clifton (Central) 8  
8 Flanagan 8  
8 Mt. Sterling (Brown County) 8  
8 Stillman Valley 8  
8 Watseka 8  

TRB.1974-75.AA

Place School Score Coach
1 East St. Louis (Sr.) 29 Jimmy Lewis
2 Chicago (Phillips) 19  
2 Rockford (East) 19  
4 Maywood (Proviso East) 14  
5 Alton (Sr.) 12  
6 Joliet (East) 11  
6 Oak Lawn (Community) 11 John Lewis
8 Evanston (Twp.) 10  
9 Elmhurst (York) 9  
10 Hillside (Proviso West) 8  

TRB.1975-76.A

Place School Score Coach
1 Granville (Putnam County) 23 Jim Davis
2 Maple Park (Kaneland) 22 Bruce Peterson
3 Farmington (East) 17 David Giagnoni
4 Lebanon 14  
4 Momence 14  
4 Peru (St. Bede) 14  
7 Gilman 12  
8 Paxton 11  
9 Melrose Park (Walther Lutheran) 10  
9 Polo 10  

TRB.1975-76.AA

Place School Score Coach
1 East St. Louis (Sr.) 30 Jimmy Lewis
2 Chicago Heights (Bloom Twp.) 26 Steve Miller
3 Maywood (Proviso East) 14  
4 Harvey (Thornton) 12  
5 Chicago (King) 10 John Caldow
5 LaGrange (Lyons) 10  
5 Orland Park (Sandburg) 10  
5 Rockford (East) 10 Dan Salvi
9 Joliet (East) 9 Fritz Reinhold
10 Chicago (Harlan) 7  

TRB.1976-77.A

Place School Score Coach
1 Maple Park (Kaneland) 57 Bruce Peterson
2 Lebanon 30 Hank Feldt
3 Minooka 26 Mr. Reische
4 Peru (St. Bede) 24  
5 Chicago (Luther South) 22  
5 Melrose Park (Walther Lutheran) 22  
7 Robinson 20 Tony Cork
7 Tolono (Unity) 20  
9 Chester 17 Jack Herschbach
10 Sparta 1612 Buzz Bradley

TRB.1976-77.AA

Place School Score Coach
1 Chicago Heights (Bloom Twp.) 46 Lonnell Poole
1 East St. Louis (Sr.) 46 Jimmy Lewis
3 Orland Park (Sandburg) 28  
4 Chicago (King) 24 John Caldow
5 North Chicago 23  
6 Des Plaines (Maine West) 19 Ron Brown
7 Chicago (Mendel) 15  
7 Springfield (Southeast) 15  
9 Lockport (Twp.) 14  
10 Champaign (Central) 12  
10 East St. Louis (Lincoln) 12  
10 Libertyville 12 Gary Hodgson
10 Peoria (H.S.) 12  

TRB.1977-78.A

Place School Score Coach
1 Robinson 35 Tony Cork
2 Madison 32  
3 St. Anne 31  
4 Gibson City 28  
5 Casey 25  
6 Rushville 24  
7 Peru (St. Bede) 18  
7 Riverton 18  
7 Spring Valley (Hall) 18 Rollie Morris
10 Highland (St. Paul) 16  

TRB.1977-78.AA

Place School Score Coach
1 East St. Louis (Sr.) 37 Jimmy Lewis
2 Chicago (Brother Rice) 24  
2 Deerfield (H.S.) 24  
4 Evanston (Twp.) 23  
5 Dolton (Thornridge) 22 Skip Stolley
5 Orland Park (Sandburg) 22  
7 Chicago (Calumet) 21  
8 Harvey (Thornton) 20  
9 Chicago (Farragut) 19  
10 Danville (H.S.) 18 John R. Eakle
10 Maywood (Proviso East) 18  

TRB.1978-79.A

Place School Score Coach
1 Chicago (Luther South) 42 Norm Meier
2 Gibson City 34  
3 Rochester 29  
4 Madison 27  
5 Aurora (Central Catholic) 2512 Ken Jakalski
6 Elmhurst (Timothy Christian) 21  
7 Melrose Park (Walther Lutheran) 19  
8 Arcola 1812  
9 Fulton (H.S.) 18  
10 Erie 16  
10 Prophetstown 16 Irv Sanderson
10 Washburn (Lowpoint-W.) 16 John Goddard

TRB.1978-79.AA

Place School Score Coach
1 Evanston (Twp.) 51 Willie May
2 East St. Louis (Sr.) 4412  
3 Chicago (Phillips) 37  
4 Palatine (Fremd) 29 Patrick Brogan
5 Moline (H.S.) 27  
6 Aurora (West Aurora) 23  
7 Deerfield (H.S.) 21  
8 Kankakee (Westview) 20  
8 Naperville (North) 20  
10 Chicago (Tilden) 17 Jim Moriarty

TRB.1979-80.A

Place School Score Coach
1 Chicago (Luther South) 32 Norm Meier
2 Metropolis 28  
3 Mahomet (M.-Seymour) 25  
4 Freeburg 22 Gary Henning
5 Gibson City 21  
6 Melrose Park (Walther Lutheran) 20  
6 Paxton 20  
8 Hoopeston (H.-East Lynn) 19  
9 Elmwood 18  
10 Forreston 17  
10 Prophetstown 17 Irv Sanderson

TRB.1979-80.AA

Place School Score Coach
1 Maywood (Proviso East) 40 Chuck Farinella
1 Waukegan (East) 40 Marvin Arrington
3 Dolton (Thornridge) 32 Skip Stolley
4 Chicago (Phillips) 28  
5 North Chicago 26  
6 Chicago (St. Ignatius College Prep) 22  
6 Chicago Heights (Bloom Twp.) 22 Lonnell Poole
8 Chicago (Lindblom) 21  
9 Naperville (North) 20  
10 Danville (H.S.) 19 John R. Eakle

TRB.1980-81.A

Place School Score Coach
1 Chicago (Leo) 46 John O'Keefe
2 Chicago (Luther South) 40  
3 Princeton 38 Gary Coates
4 Sidell (Jamaica) 24  
4 St. Anne 24  
6 Rochester 21  
7 Buffalo (Tri-City) 20 Don Hartlaub
7 Freeburg 20 Gary Henning
7 Melrose Park (Walther Lutheran) 20  
10 Mahomet (M.-Seymour) 17  

TRB.1980-81.AA

Place School Score Coach
1 East St. Louis (Lincoln) 67 Arthur Marshall
2 Blue Island (Eisenhower) 38  
3 Chicago (Phillips) 24  
4 Chicago Heights (Bloom Twp.) 20 Lonnell Poole
4 Dolton (Thornridge) 20 Jim Yamka
4 Hillside (Proviso West) 20  
7 Mattoon 19  
8 Maywood (Proviso East) 18  
9 North Chicago 17  
9 Tinley Park (H.S.) 17  

TRB.1981-82.A

Place School Score Coach
1 St. Anne 52 Mike Rebello
2 Rochester 28  
3 Lisle (Sr.) 25  
3 West Frankfort (Frankfort) 25 Don Rocky Rice
5 Buffalo (Tri-City) 20 Don Hartlaub
5 Chicago (Providence-St. Mel) 20  
5 Cornell 20  
8 Glasford (Illini Bluffs) 18  
8 Tiskilwa 18  
10 Paxton 17  

TRB.1981-82.AA

Place School Score Coach
1 East St. Louis (Lincoln) 77 Arthur Marshall
2 Chicago (Dunbar) 36 Eli Thomas
3 North Chicago 30  
4 Chicago (Mendel) 27  
5 Elmhurst (York) 23  
6 Chicago (Hales Franciscan) 20  
6 Chicago (Marist) 20  
8 Waukegan (East) 19  
9 Lockport (Twp.) 18  
9 Maywood (Proviso East) 18  

TRB.1982-83.A

Place School Score Coach
1 Cairo 45 Jim West
2 St. Anne 40  
3 Chicago (Leo) 34 Bro. John O' Keefe
4 Melrose Park (Walther Lutheran) 29  
5 Christopher 23  
6 Cornell 20  
6 McLeansboro 20  
6 Riverton 20  
9 Tuscola 19  
10 Fulton (H.S.) 18  

TRB.1982-83.AA

Place School Score Coach
1 East St. Louis (Lincoln) 49 Arthur Marshall
2 Chicago Heights (Bloom Trail) 46 John Collet
3 Waukegan (East) 30  
4 Chicago (Kenwood) 29  
5 Danville (H.S.) 28 John R. Eakle
6 Chicago (Tilden) 21 Jim Moriarty
6 Wheaton (North) 21  
8 Oak Park (O.P.-River Forest) 19  
9 Arlington Heights (St. Viator) 16  
10 Downers Grove (South) 15  

TRB.1983-84.A

Place School Score Coach
1 Melrose Park (Walther Lutheran) 52 Stan Reddel
2 Cairo 42  
3 Farmington (East) 28  
4 Peoria (Bergan) 25  
5 Elgin (St. Edward) 24  
5 Sullivan 24  
7 St. Anne 22  
8 Amboy 21  
9 Chicago (Latin) 20 James Burnett
9 Chicago (Providence-St. Mel) 20  
9 Riverton 20  

TRB.1983-84.AA

Place School Score Coach
1 East St. Louis (Lincoln) 49 Arthur Marshall
2 Rock Island (H.S.) 45  
3 Danville (H.S.) 38 John R. Eakle
4 Maywood (Proviso East) 36  
5 East St. Louis (Sr.) 28  
6 Decatur (MacArthur) 24  
7 Rockford (East) 23  
8 Pekin 18 Don Merrick
8 South Holland (Thornwood) 18 Gary Haupert
10 Aurora (East) 16  

TRB.1984-85.A

Place School Score Coach
1 Cairo 54 Jim West
2 Savanna 25  
3 Byron 19  
3 St. Anne 19  
5 Farmer City 18  
5 Pontiac 18  
5 Princeton 18 Kim Courtwright
8 Melrose Park (Walther Lutheran) 17  
9 Beecher 16  
9 Carlinville 16 David Jokisch
9 Yorkville (H.S.) 16  

TRB.1984-85.AA

Place School Score Coach
1 East St. Louis (Sr.) 40 Gordon Schoby
2 Elmhurst (York) 39  
3 Chicago Heights (Bloom Trail) 36 John Collet
4 Harvey (Thornton) 29  
5 Chicago (Mt. Carmel) 26  
6 Zion (Z.-Benton) 25 Gene Borop
7 Rock Island (H.S.) 24  
8 Peoria (H.S.) 20  
9 Danville (H.S.) 18 John R. Eakle
10 Oak Park (O.P.-River Forest) 18  

TRB.1985-86.A

Place School Score Coach
1 Chicago (Luther South) 48 Oscar Kieschnick
2 Geneva 27  
2 Sullivan 27  
2 Yorkville (H.S.) 27  
5 St. Joseph (S.J.-Ogden) 26  
6 DuQuoin (H.S.) 23  
7 Newton 22  
7 St. Anne 22  
9 Rushville 19  
10 Riverton 18  

TRB.1985-86.AA

Place School Score Coach
1 North Chicago 39 Amos Jones
2 Decatur (MacArthur) 38  
3 Chicago Heights (Bloom Twp.) 36 Lonnell Poole
4 Blue Island (Eisenhower) 32  
4 East St. Louis (Sr.) 32  
6 Chicago (Kenwood) 31 Ed. Keys
7 Chicago (Mendel) 27  
8 Naperville (North) 26  
9 Glen Ellyn (Glenbard West) 21  
9 Morton 21  
9 Oak Park (O.P.-River Forest) 21  
9 Tinley Park (H.S.) 21  

TRB.1986-87.A

Place School Score Coach
1 Pontiac 58 Chuck Lucas
2 Mahomet (M.-Seymour) 40  
3 Normal (University) 38 Jack Eddy
4 Sherrard 31  
5 Riverton 29  
5 Watseka 29 Joe Sutfin
7 Casey (C.-Westfield) 28  
8 Anna (A.-Jonesboro) 20  
9 St. Anne 19  
10 Madison 17  

TRB.1986-87.AA

Place School Score Coach
1 Oak Park (O.P.-River Forest) 43 Glen Cothern
2 East St. Louis (Sr.) 40  
3 Naperville (North) 29 Mark Guthrie
4 Kankakee (Sr.) 28  
5 Harvey (Thornton) 25  
6 North Chicago 24  
7 Evanston (Twp.) 23  
8 Chicago (Mendel) 22  
9 Glen Ellyn (Glenbard West) 1812  
10 Hillside (Proviso West) 18  
10 Niles (Notre Dame) 18  

TRB.1987-88.A

Place School Score Coach
1 Cairo 58 Jim West
2 St. Anne 52  
3 Madison 37  
4 Melrose Park (Walther Lutheran) 32  
5 Yorkville (H.S.) 28  
6 Greenville 24  
7 Watseka 22 Joe Sutfin
8 Sherrard 20  
9 Breese (Mater Dei) 16  
9 Carmi 16  

TRB.1987-88.AA

Place School Score Coach
1 Chicago Heights (Bloom Twp.) 38 Lonnell Poole
2 East St. Louis (Sr.) 37  
3 Joliet (West) 33  
4 Rock Island (H.S.) 29  
5 Aurora (West Aurora) 22  
6 East Moline (United) 20  
7 Dolton (Thornridge) 18 T.J. Shirley
7 South Holland (Thornwood) 18 Gary Haupert
9 Chicago (St. Ignatius College Prep) 17 Jim Connelly
10 Centralia (H.S.) 16  
10 Elgin (Larkin) 16  

TRB.1988-89.A

Place School Score Coach
1 St. Anne 53 Joe Urbelis
2 Cairo 52  
3 Geneva 32  
4 Greenville 29  
5 Kankakee (McNamara) 25  
6 Maple Park (Kaneland) 23 Ralph Drendel
7 Dwight 22  
7 Princeton 22 Max Gaumer
9 Mendota 20  
10 Annawan 16  

TRB.1988-89.AA

Place School Score Coach
1 Rock Island (H.S.) 46 John Coolidge
2 East St. Louis (Sr.) 35  
3 Evanston (Twp.) 30  
4 Maywood (Proviso East) 27  
5 Alton (Sr.) 25  
6 East St. Louis (Lincoln) 23  
7 Chicago (Marist) 22  
7 Rockford (East) 22  
9 Hillside (Proviso West) 20  
10 Elmhurst (York) 1812  

TRB.1989-90.A

Place School Score Coach
1 Cairo 61 Jim West
2 Chicago (Luther South) 32  
3 Maple Park (Kaneland) 29 Ralph Drendel
3 Rochester 29 William Derks
5 Monticello 28 " "
6 Chicago (Providence-St. Mel) 24  
7 Freeburg 23 Wayne Wiseman
8 Greenville 21  
8 Shelbyville 21 Kevin Kramer
10 Leland 20  

TRB.1989-90.AA

Place School Score Coach
1 Joliet (West) 56 John Harr
2 East St. Louis (Sr.) 51  
3 Danville (H.S.) 38 John R. Eakle
3 Waukegan (West) 38  
5 Elmhurst (York) 27  
6 Schaumburg (H.S.) 26  
7 Decatur (MacArthur) 2212  
8 Downers Grove (South) 22  
8 Naperville (North) 22 Jim Moody
10 Naperville (Central) 19 George Cyr
10 Rockford (East) 19  

TRB.1990-91.A

Place School Score Coach
1 Chicago (Luther South) 53 Tony Rainey
2 Cairo 46  
3 Harrisburg 31 Tony Holler
4 Chicago (University) 29 Bud James
5 Princeton 22 Mike Telfer
5 West Frankfort (Frankfort) 22 Bob Sloan
7 Mahomet (M.-Seymour) 21  
7 Shelbyville 21 Kevin Kramer
9 Aledo 20  
9 Clinton 20  

TRB.1990-91.AA

Place School Score Coach
1 East St. Louis (Sr.) 52 John Davis
2 Evanston (Twp.) 43  
3 East St. Louis (Lincoln) 37  
4 Hillside (Proviso West) 32  
5 Decatur (MacArthur) 28  
6 Chicago (C. Vocational) 24  
6 Harvey (Thornton) 24  
8 Decatur (Eisenhower) 22 Greg Collingwood
8 Naperville (North) 22 Jim Moody
10 Glenview (Glenbrook South) 20  

TRB.1991-92.A

Place School Score Coach
1 Cairo 47 Jim West
2 Chicago (University) 36 Bud James
3 Mahomet (M.-Seymour) 31  
4 Herscher 30  
5 Chicago (Providence-St. Mel) 29  
5 Maple Park (Kaneland) 29 Ralph Drendel
7 DuQuoin (H.S.) 27  
8 Wheaton (St. Francis) 26 Scott Nelson
9 Newton 20  
10 Arcola 18  

TRB.1991-92.AA

Place School Score Coach
1 Decatur (MacArthur) 46 Bill Harbeck
2 East St. Louis (Lincoln) 43  
3 East St. Louis (Sr.) 38  
4 Olympia Fields (Rich Central) 29  
5 Chicago Heights (Bloom Twp.) 24 Lonnell Poole
6 Hillside (Proviso West) 22  
7 Waukegan (H.S.) 18  
8 Decatur (Eisenhower) 17 Greg Collingwood
9 Evanston (Twp.) 16  
9 South Holland (Thornwood) 16 Gary Haupert
9 St. Charles (H.S.) 16  

TRB.1992-93.A

Place School Score Coach
1 St. Joseph (S.J.-Ogden) 34 Gary Garrison
2 Lena (L.-Winslow) 28 Pete Brown
3 Coal City 27  
3 Rockford (Christian Life) 27  
5 Herscher 26  
5 Lisle (Sr.) 26  
7 Cairo 25  
8 Carterville 21 Mike Chornak
8 Kewanee (Wethersfield) 21  
10 Palos Heights (Chicago Christian) 19  
10 Robinson 19 Tony Cork

TRB.1992-93.AA

Place School Score Coach
1 East St. Louis (Sr.) 62 John Davis
2 South Holland (Thornwood) 61 Gary Haupert
3 Evanston (Twp.) 38  
4 Chicago (St. Rita) 31  
5 Waukegan (H.S.) 24  
6 Palatine (Fremd) 20 Jim Akins
7 Lincolnshire (Stevenson) 18 Hank Andrew
7 Mt. Vernon (H.S.) 18  
9 Normal (Community) 15  
10 Bolingbrook 13 Art Pahl
10 Rockford (Guilford) 13  
10 Roselle (Lake Park) 13  

TRB.1993-94.A

Place School Score Coach
1 Rockford (Christian Life) 45 Greg Hayton
2 Herscher 36  
2 Robinson 36 Tony Cork
4 Georgetown (G.-Ridge Farm) 30  
5 Kewanee (H.S.) 28 Jim VanHootegem
6 Harrisburg 27 Tony Holler
7 Farmington 26  
8 Wheaton (St. Francis) 23 Scott Nelson
9 Lisle (Sr.) 20  
10 Cairo 18  
10 Downs (Tri-Valley) 18  

TRB.1993-94.AA

Place School Score Coach
1 Rock Island (H.S.) 54 Ed Lillis
2 Evanston (Twp.) 49  
3 East St. Louis (Sr.) 44  
4 Bolingbrook 33 Art Pahl
5 Decatur (MacArthur) 27  
6 Springfield (Southeast) 25  
7 Dolton (Thornridge) 22 T.J. Shirley
7 Oak Park (O.P.-River Forest) 22  
7 South Holland (Thornwood) 22 Gary Haupert
10 Elmhurst (York) 17  
10 Wheaton (North) 17  

TRB.1994-95.A

Place School Score Coach
1 Harrisburg 50 Tony Holler
2 Carlinville 44 David Jokisch
3 Burlington (Central) 36 Jim Woodward
4 Lansing (Illiana Christian) 32  
5 Fulton (H.S.) 29  
6 Oregon 28  
7 Kankakee (McNamara) 27  
8 Eldorado 25  
9 Maple Park (Kaneland) 2212 Ralph Drendel
10 Mahomet (M.-Seymour) 20  
10 Normal (University) 20  
10 Westville 20  

TRB.1994-95.AA

Place School Score Coach
1 Chicago (Leo) 47 Ed Adams
2 Wheaton (W. Warrenville South) 40 Ken Helberg
3 South Holland (Thornwood) 26 Gary Haupert
4 Dolton (Thornridge) 24 T.J. Shirley
5 Waukegan (H.S.) 22  
6 Hoffman Estates (Conant) 20  
7 East St. Louis (Lincoln) 19  
8 Rock Island (H.S.) 1812 Ed Lillis
9 Chicago Heights (Bloom Twp.) 17 Lonnell Poole
9 Naperville (Central) 17 George Cyr
9 St. Charles (H.S.) 17  

TRB.1995-96.A

Place School Score Coach
1 Carlinville 46 David Jokisch
2 Rushville 31 Dick Tucker
3 Chicago (Luther South) 2712 Tony Rainey
4 Newton 27  
5 Knoxville 25 Jeff Brock
5 Lisle (Sr.) 25  
5 Maple Park (Kaneland) 25 Ralph Drendel
8 Harrisburg 23 Tony Holler
9 Fulton (H.S.) 22  
10 Monmouth (H.S.) 2112  

TRB.1995-96.AA

Place School Score Coach
1 Wheaton (W. Warrenville South) 56 Ken Helberg
2 East St. Louis (Sr.) 52 John Davis
3 Elmhurst (York) 43 Joe Newton
4 Harvey (Thornton) 2812 Rich Stein
5 Springfield (Southeast) 28  
6 Roselle (Lake Park) 2612  
7 Springfield (Lanphier) 21 Mike Garcia
8 Hoffman Estates (H.S.) 19 Pete Reiff
9 Downers Grove (North) 16  
9 Joliet (Twp.) 16  

TRB.1996-97.A

Place School Score Coach
1 Chicago (Luther South) 44 Tony Rainey
2 Nashville 36 Bruce Reeder
3 Newton 33  
4 Knoxville 32 Jeff Brock
5 Elmhurst (Timothy Christian) 30  
6 Robinson 2812 Tony Cork
7 Carlinville 24 Ken Garrison
7 Macomb 24 Randy Ames
9 Girard 20 James Hunt
10 Oregon 18  
10 Sullivan 18  

TRB.1996-97.AA

Place School Score Coach
1 Roselle (Lake Park) 56 Robert Nihells
2 Hoffman Estates (H.S.) 37  
3 New Lenox (Lincoln-Way) 33  
4 Naperville (North) 32  
5 Bolingbrook 25 Art Pahl
6 Zion (Z.-Benton) 24 Leon Muff
7 Chicago (St. Rita) 20  
7 Peoria (Manual) 20 Dennis Winkler
9 Springfield (Southeast) 19  
10 Harvey (Thornton) 18  
10 Joliet (Twp.) 18  

TRB.1997-98.A

Place School Score Coach
1 Chicago (Leo) 42 Ed Adams
1 Nashville 42 Bruce Reeder
3 Harrisburg 30 Tony Holler
4 Metropolis (Massac County) 2912 Keith Shelton
5 St. Joseph (S.J.-Ogden) 27  
6 Sullivan 24  
7 Spring Valley (Hall) 2212 Bruce Becker
8 Maple Park (Kaneland) 21 Ralph Drendel
9 Carlyle 20  
9 Mendota 20 Frank Swingel

TRB.1997-98.AA

Place School Score Coach
1 East St. Louis (Sr.) 49 John Davis
2 Elmhurst (York) 37  
3 Peoria (Manual) 33 Dennis Winkler
4 Roselle (Lake Park) 31  
4 Wheaton (W. Warrenville South) 31 Ken Helberg
6 Zion (Z.-Benton) 30 Leon Muff
7 Lockport (Twp.) 27  
8 Evanston (Twp.) 23  
9 Aurora (West Aurora) 21  
10 Salem 20  

TRB.1998-99.A

Place School Score Coach
1 Harrisburg 59 Tony Holler
2 Spring Valley (Hall) 45 Bruce Becker
3 Eureka 29 Ron Eeten
3 Maple Park (Kaneland) 29 Ralph Drendel
5 Cairo 23  
6 Farmington 21  
6 Macomb 21 Randy Ames
8 Elmhurst (Timothy Christian) 20  
8 Fairbury (Prairie Central) 20  
8 Nashville 20 Bruce Reeder

TRB.1998-99.AA

Place School Score Coach
1 Wheaton (W. Warrenville South) 51 Ken Helberg
2 South Holland (Thornwood) 4512 Gary Haupert
3 Elmhurst (York) 38 Joe Newton
4 Salem 2512  
5 Evanston (Twp.) 23  
6 Galesburg (H.S.) 19  
7 Libertyville 18 Ron Long
8 Bolingbrook 16 Art Pahl
8 Park Forest (Rich East) 16 Matt Guritz
10 Wheeling 15 Kip North

TRB.1999-00.A

Place School Score Coach
1 St. Joseph (S.J.-Ogden) 54 Gary Garrison
2 Chicago (Leo) 53 Ed Adams
3 Chicago (Luther South) 50  
4 Eureka 48 Ron Eeten
5 Harrisburg 37 Tony Holler
6 Wheaton (St. Francis) 35 Scott Nelson
7 Chillicothe (Illinois Valley Central) 26 Mike Themas
8 Maple Park (Kaneland) 25 Ralph Drendel
9 Farmington 22 David Giagnoni
9 Macomb 22 Randy Ames

TRB.1999-00.AA

Place School Score Coach
1 Elmhurst (York) 70 Joe Newton
2 Lemont (H.S.) 38  
3 Romeoville (H.S.) 31  
4 Cahokia (H.S.) 27  
5 Palatine (Fremd) 26 Jim Akins
6 Chicago Heights (Bloom Twp.) 24 Brett Hepner
6 Wheaton (W. Warrenville South) 24 Ken Helberg
8 Rolling Meadows 2312 Dan Jones
9 South Holland (Thornwood) 22 Gary Haupert
10 Springfield (Lanphier) 2012 Mike Garcia

TRB.2000-01.A

Place School Score Coach
1 Harrisburg 52 Tony Holler
2 Burlington (Central) 51 Mike Schmidt
3 Chicago (Leo) 48 Ed Adams
4 Herscher 38 Rick Livesey
5 St. Joseph (S.J.-Ogden) 37 Gary Garrison
6 Bridgeport (Red Hill) 28  
7 Manlius (Bureau Valley) 21 Dave Moore
8 Chillicothe (Illinois Valley Central) 20  
8 Sparta 20 Mark North
10 Byron 18 Scott McMullen

TRB.2000-01.AA

Place School Score Coach
1 South Holland (Thornwood) 56 Gary Haupert
2 Elmhurst (York) 51 Stan Reddel
3 Decatur (MacArthur) 41 Bill Harbeck
4 Harvey (Thornton) 32  
5 Springfield (Southeast) 27 Welson Aquiar
6 Dixon (H.S.) 20 Rich Lawton
7 Rock Island (H.S.) 19 Ed Lillis
8 Batavia 18  
9 Quincy (Sr.) 17 Kerry Anders
9 Roselle (Lake Park) 17  

TRB.2001-02.A

Place School Score Coach
1 Chicago (Leo) 85 Edward Adams
2 Harrisburg 46 Tony Holler
3 Bridgeport (Red Hill) 28  
4 Byron 24  
5 Burlington (Central) 23 Mike Schmidt
5 Eureka 23 Brett Charlton
7 St. Joseph (S.J.-Ogden) 22  
8 Auburn 20  
8 Fairfield 20 Rick Book
10 Lombard (Montini) 19 Joe Hyland

TRB.2001-02.AA

Place School Score Coach
1 South Holland (Thornwood) 74  
2 Decatur (MacArthur) 44  
3 Wheaton (North) 39  
4 Edwardsville (H.S.) 29 Brad Bevis
5 Rock Island (H.S.) 28 Ed Lillis
6 Country Club Hills (Hillcrest) 24  
7 East St. Louis (Sr.) 22  
7 Wheaton (W. Warrenville South) 22 Ken Helberg
9 Chicago (Mt. Carmel) 18  
9 Chicago Heights (Bloom Twp.) 18 Andrew Schmitt

TRB.2002-03.A

Place School Score Coach
1 Chicago (Leo) 75 Edward Adams
2 Harrisburg 51 Tony Holler
3 Sparta 38 Mark North
4 Oregon 31  
4 Rochester 31  
6 Rock Falls 29 Shelley Roberts
7 Auburn 25  
8 Melrose Park (Walther Lutheran) 23 Bill Koehne
9 Winnebago 22  
10 Chicago (Phillips) 20  

TRB.2002-03.AA

Place School Score Coach
1 South Holland (Thornwood) 78  
2 Rock Island (H.S.) 33 Ed Lillis
3 East St. Louis (Sr.) 29  
3 Edwardsville (H.S.) 29 Brad Bevis
3 Wheaton (W. Warrenville South) 29 Ken Helberg
6 Charleston 22 Steve Craig
7 Tinley Park (Andrew) 21  
8 Plainfield (H.S.) 20  
9 Darien (Hinsdale South) 19  
10 Hinsdale (Central) 18  

TRB.2003-04.A

Place School Score Coach
1 Sparta 59 Mark North
2 Chicago (Leo) 53 Edward Adams
3 Harrisburg 50 Tony Holler
4 Rock Falls 41  
5 Newton 33 Charlie Schackmann
6 Melrose Park (Walther Lutheran) 24 Bill Koehne
7 Sandwich 23  
8 Eureka 19 Brett Charlton
8 Nashville 19 Bruce Reeder
9 Rochester 18 Kaili Gustafson
9 Springfield (Lutheran) 18 Trey Fisk

TRB.2003-04.AA

Place School Score Coach
1 South Holland (Thornwood) 49 Gary Haupert
2 East St. Louis (Sr.) 45 John Davis
3 Wheaton (North) 44 Don Helberg
4 Wheaton (W. Warrenville South) 41 Ken Helberg
5 Elmhurst (York) 26 Stan Reddel
6 Aurora (Waubonsie Valley) 25 Steve Luke
7 Palatine (Fremd) 24 Jim Aikens
7 Peoria (Richwoods) 24  
7 Tinley Park (Andrew) 24  
10 Glen Ellyn (Glenbard South) 23 Andy Preuss

TRB.2004-05.A

Place School Score Coach
1 Eureka 49 Brett Charlton
2 Lombard (Montini) 48 Chris Andriano
3 Chicago (Leo) 38 Edward Adams
4 Newton 35 Bob Horst
5 Herrin (H.S.) 3012 Chad Lakatos
6 Nashville 30 Bruce Reeder
7 Erie 28 Irvin Sanderson
7 Oregon 28 Jim Spratt
9 Princeton 26 Don Carlson
10 Normal (University) 25 Lester Hampton

TRB.2004-05.AA

Place School Score Coach
1 East St. Louis (Sr.) 67 Roscoe Whitfield
2 Elmhurst (York) 46 Stan Reddel
3 Cahokia (H.S.) 42 Leroy Millsap
4 Aurora (Waubonsie Valley) 33 Steve Luke
5 Wheaton (North) 30 Don Helberg
6 Mt. Prospect (Prospect) 29 Mike Kamedula
7 Machesney Park (Harlem) 24 Richard Johnson
8 Naperville (Neuqua Valley) 23 Mike Kennedy
9 Frankfort (Lincoln-Way East) 20 Wendy Hegarty
9 St. Charles (East) 20 Ben Provencher

TRB.2005-06.A

Place School Score Coach
1 Newton 56 Bob Horst
2 Sparta 36 Mark North
3 Herrin (H.S.) 30 Chad Lakatos
3 Morrison 30 Tim Duncan
5 Glasford (Illini Bluffs) 29 Vic Durchholz
6 Monticello 28 Jeff Butler
7 Melrose Park (Walther Lutheran) 27 William Koehne
8 Harrisburg 24 Clint Simpson
8 Sciota (West Prairie) 24 Don Luper
10 St. Joseph (S.J.-Ogden) 23 Andy Derks

TRB.2005-06.AA

Place School Score Coach
1 Cahokia (H.S.) 9413 Leroy Millsap
2 East St. Louis (Sr.) 48 Rosco Whitfield
3 Elmhurst (York) 35 Stan Reddel
4 Springfield (Lanphier) 33 Mike Garcia
5 Naperville (Neuqua Valley) 2713 Mike Kennedy
6 Tinley Park (H.S.) 26 Scott Frigo
7 Algonquin (Jacobs) 22 Jason Borhart
8 Gurnee (Warren) 18 Bill Dawson
8 Marion (H.S.) 18 Gene Watson
8 South Holland (Thornwood) 18 Gary Haupert

TRB.2006-07.A

Place School Score Coach
1 Herrin (H.S.) 7712 Chad Lakatos
2 DuQuoin (H.S.) 52  
3 Newton 4412 Bob Horst
4 Tremont 3012  
5 Jacksonville (Illinois School for the Deaf) 30  
6 Glasford (Illini Bluffs) 28  
7 Rochester 20  
8 Effingham (St. Anthony) 19  
9 Orion 18  
10 Knoxville 1712 Tom Hillier

TRB.2006-07.AA

Place School Score Coach
1 Cahokia (H.S.) 63 Leroy Millsap
2 East St. Louis (Sr.) 61 Rosco Whitfield
3 Springfield (Lanphier) 46 Mike Garcia
4 Elmhurst (York) 32 Stan Ridell
5 Bolingbrook 31 Art Pahl
6 Bloomington (H.S.) 24 John Szabo
7 Roselle (Lake Park) 1912  
8 Belleville (East) 19  
8 South Holland (Thornwood) 19 Brian Evans
10 Algonquin (Jacobs) 18 Jason Borhart
10 Glen Ellyn (Glenbard South) 18 Andy Preuss
10 Springfield (Southeast) 18  

TRB.2007-08.A

Place School Score Coach
1 Herrin (H.S.) 54 Chad Lakotas
2 Carlinville 4212 Larry Huffman
3 Tuscola 34 Steve Spears
3 Winnebago 34 Joe Erb
5 Braidwood (Reed-Custer) 30 Scott Ward
6 Murphysboro 29  
7 West Frankfort (Frankfort) 2512 Richard Glodich
8 Momence 25  
9 DuQuoin (H.S.) 24  
10 Tremont 23  

TRB.2007-08.AA

Place School Score Coach
1 East St. Louis (Sr.) 57  
2 Elmhurst (York) 46 Stan Reddy
3 Springfield (Lanphier) 41 Mike Garcia
4 Cahokia (H.S.) 4012 Leroy Milsap
5 Springfield (Southeast) 30  
6 Frankfort (Lincoln-Way East) 29 Charlie Breedlove
7 Roselle (Lake Park) 25  
8 Aurora (Waubonsie Valley) 24 Brian Beyers
9 Wheaton (North) 23 Don Helberg
10 Bloomington (H.S.) 20 John Szabo

TRB.2008-09.1A

Place School Score Coach
1 Oregon 55 Jim Spratt
2 Winnebago 37  
3 Stanford (Olympia) 3312 David Stine
4 Heyworth 32  
5 Herrin (H.S.) 29 Rob Long
6 Aledo 26  
7 Tremont 25  
8 Rochester 2312 Steve Colantino
9 Winnetka (North Shore Country Day) 23  
10 Newton 21  

TRB.2008-09.2A

Place School Score Coach
1 Country Club Hills (Hillcrest) 93 Ron Towner
2 Cahokia (H.S.) 47 Leroy Milsap
3 Springfield (Lanphier) 44 Mike Garcia
4 Galesburg (H.S.) 42  
5 Rock Island (H.S.) 37 Ed Lillis
6 Belvidere (North) 30 Troy Yunk
6 Normal (University) 30 Les Hampton
8 Oak Forest 28 Gary Andruch
9 Bloomington (H.S.) 25 John Szabo
10 Carbondale (H.S.) 24  

TRB.2008-09.3A

Place School Score Coach
1 Elmhurst (York) 56 Stan Reddel
2 Naperville (Neuqua Valley) 36 Mike Kennedy
3 Belleville (West) 34  
4 Aurora (West Aurora) 2812  
5 Chicago Heights (Bloom Twp.) 28 Andrew Schmitt
6 Belleville (East) 27 Jim Loyet
6 Flossmoor (Homewood-F.) 27  
6 Roselle (Lake Park) 27  
9 Mt. Prospect (Prospect) 24  
9 Park Ridge (Maine South) 24  

TRB.2009-10.1A

Place School Score Coach
1 Herrin (H.S.) 6112 Rob Long
2 Winnebago 43 Joe Erb
3 Rochester 36 Steve Colantino
4 Champaign (St. Thomas More) 27 Heath Wilson
5 Chicago (Leo) 26 Edward Adams
6 Canton 22  
6 Carthage (Illini West) 22 John Artman
8 Sesser (S.-Valier) 21  
9 Beecher 20 Henry Nykaza
9 Kewanee (Wethersfield) 20  
9 Rockford (R. Christian) 20 Randy Moore
9 Sparta 20 Mark North

TRB.2009-10.2A

Place School Score Coach
1 Country Club Hills (Hillcrest) 61 Ron Towner
2 Cahokia (H.S.) 53 Leroy Millsap
2 Maple Park (Kaneland) 53 Eric Baron
4 Oak Forest 39  
5 Crete (C.-Monee) 35 Mark O'Connor
6 Calumet City (Thornton Fractional North) 34 Moses Hulbert
7 Champaign (Centennial) 25  
7 Danville (H.S.) 25 Steve Luke
9 Centralia (H.S.) 24  
10 Champaign (Central) 20  
10 Glen Ellyn (Glenbard South) 20 Andy Preuss

TRB.2009-10.3A

Place School Score Coach
1 Roselle (Lake Park) 50  
2 Elmhurst (York) 40  
3 Naperville (Neuqua Valley) 36 Mike Kennedy
4 Belleville (West) 30  
5 East Moline (United) 2812 Bob Feller
6 Plainfield (South) 27  
7 Skokie (Niles West) 25  
8 Aurora (Waubonsie Valley) 23 Kevin Rafferty
8 Normal (Community) 23 Tom Patten
8 Wilmette (Loyola Academy) 23  

TRB.2010-11.1A

Place School Score Coach
1 Chicago (Leo) 42 Edward Adams
2 Harrisburg 41 Chris Berry
3 Rockford (R. Christian) 28 Randy Moore
4 Carthage (Illini West) 27  
4 Herrin (H.S.) 27  
6 Winnebago 22 Joe Erb
7 Melrose Park (Walther Lutheran) 21  
8 Petersburg (PORTA) 20 James Bragg
8 St. Joseph (S.J.-Ogden) 20 Jon Jamison
10 Beecher 18 Henry Nykaza

TRB.2010-11.2A

Place School Score Coach
1 Cahokia (H.S.) 62 Leroy Millsap
2 Chatham (Glenwood) 44 Len Onken
3 Glen Ellyn (Glenbard South) 40 Andy Preuss
4 Belvidere (North) 34  
5 Springfield (H.S.) 33 Trae Cotner
6 Centralia (H.S.) 32  
7 Crystal Lake (Central) 27 Brian Seaver
8 Rock Island (H.S.) 24  
9 Country Club Hills (Hillcrest) 23 Ron Towner
10 Aurora (Marmion Academy) 22  
10 Morton 22  
10 Mt. Vernon (H.S.) 22  
10 Peoria (H.S.) 22 Mike Lawless

TRB.2010-11.3A

Place School Score Coach
1 Roselle (Lake Park) 74  
2 Elmhurst (York) 43  
3 Belleville (West) 39  
3 Harvey (Thornton) 39  
5 Deerfield (H.S.) 2712 Jeremy Kauffman
6 Oak Park (O.P.-River Forest) 27 Tim Hasso
7 Crete (C.-Monee) 25 Brian O'Donnell
8 East Moline (United) 2412  
9 Minooka 24 Joe Urbelis
9 Plainfield (South) 24 Jason Crowe

TRB.2011-12.1A

Place School Score Coach
1 Chicago (Leo) 35 Edward Adams
2 Newton 34 Todd Short
3 Monticello 31 Jeff Butler
4 St. Joseph (S.J.-Ogden) 30 Mitch Blair
5 Casey (C.-Westfield) 28  
5 Villa Grove 28  
7 Kewanee (H.S.) 27 Carl Anderson
8 Manlius (Bureau Valley) 26 Nick Hartz
9 Chester 24 Spears
10 Johnston City 22  
10 Mooseheart 22  

TRB.2011-12.2A

Place School Score Coach
1 Cahokia (H.S.) 67 LeRoy Millsap
2 Glen Ellyn (Glenbard South) 56 Andy Preuss
3 Jacksonville (H.S.) 44 Tim Thrasher
4 Grayslake (Central) 43 Brent Pitt
5 Decatur (MacArthur) 35  
6 Chicago (Kelvyn Park) 33  
6 New Lenox (Providence Catholic) 33 Mark Coglianese
8 Galesburg (H.S.) 25  
9 Troy (Triad) 24 Brian Weiss
10 Burlington (Central) 22 Mike Schmidt

TRB.2011-12.3A

Place School Score Coach
1 Roselle (Lake Park) 48 Jay Ivory
2 Edwardsville (H.S.) 42 Chad Lakatos
3 Oak Park (O.P.-River Forest) 41 Tim Hasso
4 Chicago (Dunbar) 41 Glenn Johnson
5 Cary (C.-Grove) 26  
6 Belleville (West) 25  
6 Rock Island (H.S.) 25  
8 Fox Lake (Grant) 24 Tom Evans
8 Springfield (H.S.) 24 Trae Cotner
10 Crete (C.-Monee) 23 Brian O'Donnell

TRB.2012-13.1A

Place School Score Coach
1 Sterling (Newman Central Catholic) 41 Andy Accardi
2 Monmouth (M.-Roseville) 31 Sam Marrow
3 Erie 26 Jason Synder
4 Oregon 23.50 Jim Spratt
5 Lena (L.-Winslow) 23 Pete Brown
6 Rockford (Lutheran) 21  
7 Beecher 20 Kevin Pavesic
7 Chester 20 Spears
7 Villa Grove 20  
10 Champaign (St. Thomas More) 19  
10 Neoga 19 Tim Mueller

TRB.2012-13.2A

Place School Score Coach
1 Cahokia (H.S.) 99.50 Leroy Millsap
2 East St. Louis (Sr.) 40  
3 Bloomington (H.S.) 37 John Szabo
4 Lake Villa (Lakes) 29 Kurt Rowells
5 Dolton (Thornridge) 26 Derek Augustynowicz
6 Maple Park (Kaneland) 24 Eric Baron
7 Charleston 23  
8 Chatham (Glenwood) 22 Len Onken
9 Harrisburg 21 Zach Cox
10 Jacksonville (H.S.) 20  
10 Pontiac 20 David Young
10 Stanford (Olympia) 20 David Stine

TRB.2012-13.3A

Place School Score Coach
1 Roselle (Lake Park) 63 Jay Ivory
2 New Lenox (Providence Catholic) 33  
3 Pekin 31 Marshall Tucker
4 Chicago (St. Ignatius College Prep) 28 Ed Ernst
4 Fox Lake (Grant) 28 Tom Evans
6 Belleville (West) 27  
6 O'Fallon (H.S.) 27 Ron Koch
8 Edwardsville (H.S.) 26  
9 LaGrange (Lyons) 24 Michael Danner
10 Barrington 21  

TRB.2013-14.1A

Place School Score Coach
1 Aurora (A. Christian) 46.50 Anna McQuade
2 Eureka 42  
3 Tuscola 37 Ryan Hornaday
4 Sterling (Newman Central Catholic) 30 Andy Accardi
5 Carthage (Illini West) 24  
6 Erie 21  
7 Fithian (Oakwood) 20 Craig Black
7 Neoga 20  
7 Pleasant Plains 20 Derek Debarr

TRB.2013-14.2A

Place School Score Coach
1 Cahokia (H.S.) 90 Leroy Millsap
2 Maple Park (Kaneland) 84 Eric Baron
3 Burlington (Central) 38 Mike Schmidt
4 Carbondale (H.S.) 34 Greg Storm
5 Chicago (Dunbar) 33 Glenn Johnson
6 Sycamore (H.S.) 26  
7 Galesburg (H.S.) 25  
8 Dixon (H.S.) 23 Bruce Luther
9 Dunlap 22 Mark Klokkenga
9 Glen Ellyn (Glenbard South) 22 Ronn Claussen

TRB.2013-14.3A

Place School Score Coach
1 Elmhurst (York) 40  
2 Edwardsville (H.S.) 36 Chad Lakatos
2 Roselle (Lake Park) 36 Jay Ivory
4 Naperville (Neuqua Valley) 34  
5 Harvey (Thornton) 32 Vince McAuliffe
6 Plainfield (Central) 30  
7 Chicago (St. Ignatius College Prep) 28  
8 Pekin 26 Marshall Tucker
9 Bloomington (H.S.) 25 John Szabo
10 Minooka 23 Nick Lundin

TRB.2014-15.1A

Place School Score Coach
1 Tolono (Unity) 53 Tim Gateley
2 Carthage (Illini West) 44 John Artman
3 Arcola 39.5  
4 Tuscola 33 Ryan Hornaday
5 Staunton 30 B.J. Ogata
6 Eureka 28 Brett Charlton
7 Sterling (Newman Central Catholic) 23 Andy Accardi
8 St. Joseph (S.J.-Ogden) 21  
9 Fithian (Oakwood) 20 Craig Black
10 Elmhurst (IC Catholic) 19  
10 Pleasant Plains 19 Derek DeBarr
10 Taylor Ridge (Rockridge) 19  

TRB.2014-15.2A

Place School Score Coach
1 Cahokia (H.S.) 119 Leroy Millsap
2 Burlington (Central) 37 Mike Schmidt
2 Champaign (Centennial) 37 Greg Walters
2 Galesburg (H.S.) 37  
5 Country Club Hills (Hillcrest) 24 Justin Edgecombe
6 Lansing (Illiana Christian) 21  
6 Maple Park (Kaneland) 21 Eric Baron
8 Olympia Fields (Rich Central) 20 David Stanko
8 Stanford (Olympia) 20 David Stine
8 Sycamore (H.S.) 20  

TRB.2014-15.3A

Place School Score Coach
1 Edwardsville (H.S.) 55 Chad Lakatos
2 Evanston (Twp.) 37 Don Michelin
2 Naperville (Neuqua Valley) 37 Mike Kennedy
4 Plainfield (Central) 36  
5 Oak Park (O.P.-River Forest) 28 Tim Hasso
6 Belleville (West) 25  
6 Lake Villa (Lakes) 25 Kurt Rowells
8 Bloomington (H.S.) 23 John Szabo
9 Roselle (Lake Park) 22  
10 Cary (C.-Grove) 20  
10 Chicago (Dunbar) 20 Glenn Johnson

TRB.2015-16.1A

Place School Score Coach
1 New Berlin 46 Dillon Binkley
2 Peru (St. Bede) 32  
3 Rock Island (Alleman) 31  
4 Gibson City (G.C.-Melvin-Sibley) 29  
5 Bismarck (B.-Henning) 28  
6 Arthur (A.-Lovington-Atwood-Hammond) 27  
6 Vandalia 27  
8 Rockford (R. Christian) 25 Randy Moore
9 Rushville (R.-Industry) 24 Zac Royer
10 Dwight 22  

TRB.2015-16.2A

Place School Score Coach
1 Cahokia (H.S.) 61 Leroy Millsap
2 Geneseo 55 Don Fredericks
3 Chicago (Morgan Park) 44 Ryan Berba
4 Tolono (Unity) 40.50 Tim Gateley
5 Lisle (Sr.) 28  
6 Country Club Hills (Hillcrest) 25.50 Justin Edgecombe
7 Burlington (Central) 26  
8 Erie 25  
9 Freeport (H.S.) 24  
10 Marion (H.S.) 22 Eli Baker

TRB.2015-16.3A

Place School Score Coach
1 East St. Louis (Sr.) 54 Barry Malloyd
2 Edwardsville (H.S.) 42  
3 Orland Park (Sandburg) 40 Joe Nemeth
4 Aurora (West Aurora) 35  
5 Lake Villa (Lakes) 34 Kurt Rowells
6 Lockport (Twp.) 30  
7 Minooka 29 Nick Lundin
8 Fox Lake (Grant) 26 Tom Evans
8 Naperville (Neuqua Valley) 26  
10 Oak Park (O.P.-River Forest) 25 Tim Hasso