Boys Golf Medalists

* Last updated at 7:35 pm on Sunday, September 17, 2017

Print this page

Abingdon

Name Year Class Place
Todd Werder 1986-87 A 7

Addison (Driscoll)

Name Year Class Place
Randy Cochran 1975-76 A 6
Doug Lieder 1977-78 A 6

Aledo

Name Year Class Place
Matt Ewing 1983-84 A 10
  1984-85 A 1
Brian Hall 1985-86 A 2
Eric Ricketts 1985-86 A 7

Alexis

Name Year Class Place
Kraig Hunt 1994-95 A 12
  1995-96 A 12
  1997-98 A 11

Algonquin (Jacobs)

Name Year Class Place
Chris Boyle 2013-14 3A 11
Mitch Clements 1999-00 AA 11
Jack Ramsett 2013-14 3A 15

Alton (Marquette)

Name Year Class Place
Sam Becker 2012-13 1A 12
Jordan Hansen 2002-03 A 5
Scott Johnson 1991-92 A 9
Shane Smith 2006-07 A 5
  2007-08 1A 11

Alton (Sr.)

Name Year Class Place
Tom Beall 1943-44   7
Bob Goulding 1960-61   10
Brian Kuddes 2002-03 AA 3
Chad Randall 1988-89 AA 14

Alton (Western Military)

Name Year Class Place
Brad Godfrey 1951-52   8

Anna (A.-Jonesboro)

Name Year Class Place
Brent Kerns 1996-97 A 11
Aaron Wright 1991-92 A 1
  1992-93 A 1

Antioch

Name Year Class Place
Fred Hawkins 1938-39   4
Joe Kinney 2004-05 AA 4

Arcola

Name Year Class Place
Andy Gilbert 1996-97 A 14
Bruce McNary 1991-92 A 7
Clayton Miller 2016-17 1A 9

Arlington Heights (Arlington)

Name Year Class Place
Alan Kruse 1958-59   8
  1959-60   2
Robert McDonald 1955-56   5
Ed Moehling 1957-58   2
Mike Spinello 1955-56   6

Arlington Heights (Hersey)

Name Year Class Place
Brad Hall 1978-79 AA 15
Dave Passaglia 1978-79 AA 15
Steve Ratay 1997-98 AA 7

Arlington Heights (St. Viator)

Name Year Class Place
Scott Beaugureau 1983-84 AA 5
Joe Carlson 2007-08 3A 12
  2008-09 3A 1
  2009-10 3A 6
John Carlson 2015-16 3A 13
Timmy Crawford 2016-17 2A 7
Brad Klune 2006-07 AA 5
Taylor Krug 2006-07 AA 11
Robert Renner 2013-14 3A 5
Dan Stringfellow 2006-07 AA 5
  2007-08 3A 8
  2008-09 3A 5
  2009-10 3A 1
Matt Vitale 2007-08 3A 12

Auburn

Name Year Class Place
Derek Dolenc 1976-77 A 8
Kent Dolenc 1977-78 A 14
Tom Macchio 1976-77 A 6
  1977-78 A 15

Aurora (A. Christian)

Name Year Class Place
Devin Johnson 2015-16 1A 15
  2016-17 1A 5
Brett Seward 2016-17 1A 15

Aurora (Central Catholic)

Name Year Class Place
Mike Cowen 1984-85 A 12
  1985-86 A 4
Sean Harreld 2013-14 2A 12

Aurora (East)

Name Year Class Place
E. Fricke 1931-32   3
H. Haberman 1931-32   6

Aurora (Marmion Academy)

Name Year Class Place
Matthew Fazio 2011-12 2A 7
Nicholas Huggins 2016-17 2A 8
Tim Johnson 2009-10 2A 14
Mike Kanute 1981-82 A 7
Brandon Lawson 2002-03 AA 1
Jimmy Morton 2016-17 2A 11
Tim Wood 1984-85 AA 12

Aurora (Waubonsie Valley)

Name Year Class Place
Mike Bailey 1999-00 AA 11
Jason LeMaistre 1995-96 AA 11
Jason Marrs 2013-14 3A 5
Alec Meyer 2011-12 3A 9
Thomas O'Bryan 2010-11 3A 1

Aurora (West)

Name Year Class Place
Ransom Bricker 1949-50   1
Tom Brown 1952-53   9
William Gifford 1957-58   1
Charles Parr 1966-67   9
Parker Pike 1963-64   7
John Whittle 1963-64   7

Avon

Name Year Class Place
Rhett Clampitt 1975-76 A 4

Barrington

Name Year Class Place
Owen Berger 1932-33   6
Nate Brown 1992-93 AA 2
Alex Buecking 1988-89 AA 10
  1990-91 AA 10
Rick Buff 1992-93 AA 2
Tom Calbi 2014-15 3A 12
  2016-17 3A 9
Erik Ciotti 1992-93 AA 8
  1993-94 AA 2
  1994-95 AA 1
Ross Frankenberg 2007-08 3A 2
  2008-09 3A 3
Larry Grelle 1960-61   8
Jake Hagelow 1993-94 AA 8
Gary Hallberg 1974-75   1
Daniel Jarva 2006-07 AA 8
Timothy Lim 2014-15 3A 6
  2015-16 3A 7
  2016-17 3A 9
John Ross 2004-05 AA 14
Chuck Thyfault 1981-82 AA 4

Bartlett

Name Year Class Place
Tim Kay 2005-06 AA 3

Batavia

Name Year Class Place
Nick Schenk 2001-02 AA 12

Beecher

Name Year Class Place
Michael Barber 2013-14 1A 11
  2014-15 1A 5

Belleville (Althoff Catholic)

Name Year Class Place
Dylan Davidson 2016-17 2A 14
Matthew McCarthy 2014-15 2A 7

Belleville (Althoff)

Name Year Class Place
Michael Johnson 2012-13 2A 5
Sam Lidisky 2010-11 2A 14
  2011-12 2A 7
Scott Moore 1994-95 A 3
  1995-96 A 4
Jimmy Murphy 2011-12 2A 15
Tim Riley 1995-96 A 4
  1996-97 A 1
Austin VonAlst 2011-12 2A 3

Belleville (Cathedral)

Name Year Class Place
Robert Kosar 1946-47   7

Belleville (East)

Name Year Class Place
Brent Jackson 1995-96 AA 3
  1996-97 AA 5
Justin Kuehn 1991-92 AA 11
Gary Phillips 1974-75   9

Belleville (West)

Name Year Class Place
Dennis Alberts 1970-71   6
Mark Boyajian 1966-67   9
Brooks Brestal 1972-73   5
Phil Caravia 1994-95 AA 6
  1995-96 AA 1
Bob Davis 1967-68   9
  1968-69   4
Kevin Goalby 1986-87 AA 11
Kye Goalby 1981-82 AA 5
Jay Haas 1969-70   5
  1970-71   6
  1971-72   1
Jerry Haas 1979-80 AA 4
  1980-81 AA 1
Max Harres 2002-03 AA 5
Kevin Jones 1975-76 AA 2
Greg Louvier 1989-90 AA 7
  1990-91 AA 5
Randy Phillips 1970-71   11
  1972-73   8

Belvidere (H.S.)

Name Year Class Place
Chad Dinsmore 1999-00 AA 15
Robert Dofflemyer 2010-11 2A 8

Bensenville (Fenton)

Name Year Class Place
Gary Ostrega 1970-71   1
Kevin Zimmer 1986-87 AA 11

Benton

Name Year Class Place
Clark Dixon 1981-82 A 5
Bryce Doughty 2008-09 1A 8
Andrew Mitchell 2010-11 1A 2
Jeff Shurtz 1985-86 AA 10
Scott Simpson 1979-80 AA 8
Thomas Simpson 2010-11 1A 2

Berwyn-Cicero (Morton)

Name Year Class Place
Will Kokes 1931-32   5
Ernie Kolak 1957-58   6

Biggsville (Union)

Name Year Class Place
Todd Hamilton 1979-80 A 10
  1981-82 A 1
  1982-83 A 1
Jay Law 1987-88 A 12

Bismarck (B.-Henning)

Name Year Class Place
Andy Bott 2011-12 1A 2
  2012-13 1A 8
  2013-14 1A 6
Michael Davan 2006-07 A 5
Andrew Jones 2006-07 A 10
Austin Toler 2011-12 1A 9

Bloomington (Central Catholic)

Name Year Class Place
Austin Egbers 2010-11 1A 8
Tim Gaertner 2008-09 1A 12
Eric Gilpin 2014-15 2A 4
Mike McDonald 1975-76 A 8
Jason Sweeney 1992-93 A 13
Parker Watts 2015-16 1A 11
Bill Wetzel 1982-83 A 13
Parker Wisdom 2016-17 2A 4

Bloomington (H.S.)

Name Year Class Place
Phil Aldridge 1963-64   3
  1964-65   3
Durwood Boone 1930-31   6
Matt Bova 2002-03 AA 14
Nick Bova 2001-02 AA 2
  2002-03 AA 14
Alex Burge 2008-09 2A 2
  2009-10 2A 3
Burwitz 1926-27   4
Tony Caruso 1927-28   2
Andy Dustman 1997-98 AA 5
  1998-99 AA 2
Adrian Ingram 1994-95 AA 14
Zach Jecklin 2003-04 AA 12
Keith Johnson 1930-31   5
  1931-32   8
  1932-33   1
Woody Johnson 1929-30   2
Hal Stone 1936-37   9
Tyler Whitmer 1950-51   9
  1952-53   9
Robert Willman 1924-25   10

Bloomington (Trinity)

Name Year Class Place
James Clothier 1965-66   8
William Cvengros 1965-66   2

Blue Island

Name Year Class Place
Harold Witt 1932-33   9

Blue Island (Eisenhower)

Name Year Class Place
Jerry Vidovic 1971-72   4
  1972-73   1

Bluffs

Name Year Class Place
Matt Davis 2003-04 A 10
  2004-05 A 1

Bolingbrook

Name Year Class Place
David Cooke 2010-11 3A 6

Bradley (B.-Bourbonnais)

Name Year Class Place
Mike Sebastiani 1995-96 AA 4
  1996-97 AA 11
Mike Toliuszis 1957-58   3

Braidwood (Reed-Custer)

Name Year Class Place
Mark Hrpcha 2010-11 1A 8

Breese (Mater Dei)

Name Year Class Place
Steven Becker 2011-12 1A 6
Tyler Goebel 2015-16 1A 11
Gene Halloran 1990-91 A 14
Pat Hawthorne 1993-94 A 14
Parker Lawrence 2010-11 2A 7
Phil Moss 1994-95 A 7

Bridgeport

Name Year Class Place
Lyle Gilliatt 1942-43   5

Brimfield

Name Year Class Place
Travis Kreiter 2007-08 1A 14
  2008-09 1A 1

Buffalo Grove

Name Year Class Place
Ryan Cassidy 1998-99 AA 7
Doug Ghim 2010-11 3A 3
Mike Jonas 1982-83 AA 11
Jon Schram 2001-02 AA 1

Burbank (St. Laurence)

Name Year Class Place
Steve Milewski 1993-94 AA 8
Jordan Velez 2014-15 2A 14

Burlington (Central)

Name Year Class Place
Austin Niesel 2014-15 2A 14
Sam Schmalz 2008-09 2A 10
Joe Sherman 2016-17 2A 14
Matt Weber 2010-11 2A 8
  2011-12 2A 13
  2013-14 2A 2

Byron

Name Year Class Place
Carter Bukoski 2015-16 1A 11
Chris French 2003-04 A 10
Connor Hurd 2015-16 1A 4
Ryan Jahn 1997-98 A 5
Dennis Reedy 2014-15 1A 5
Jake Schertz 2007-08 1A 2
Trent Snodgrass 2015-16 1A 5
  2016-17 1A 1

Calumet City (Thornton Fractional)

Name Year Class Place
W. Bublis 1930-31   12
  1931-32   12

Cambridge

Name Year Class Place
Ethan Francis 2011-12 1A 12
Rob Knox 1989-90 A 14
  1990-91 A 14

Camp Point (Central)

Name Year Class Place
Brent Hill 1983-84 A 9
Lance Markert 2005-06 A 3

Campbell Hill (Trico)

Name Year Class Place
Zach Barlow 2003-04 A 1
  2004-05 A 6
Jamie Stocks 2007-08 1A 10

Canton

Name Year Class Place
Steve Taylor 2003-04 AA 8

Carbondale (H.S.)

Name Year Class Place
Jay Wilkenson 1968-69   15

Carlinville

Name Year Class Place
Edwin Schaefer 1942-43   14
  1943-44   4
John Schaefer 1978-79 A 3
  1979-80 A 2

Carmi

Name Year Class Place
Andy Aylsworth 1976-77 A 9
  1977-78 A 5
Keith Bratton 1978-79 A 8
  1979-80 A 1
Mike Coale 1961-62   9
David Given 1977-78 A 9
  1978-79 A 6
  1979-80 A 9
John Given 1976-77 A 1
  1977-78 A 4
  1978-79 A 1
Butch Poshard 1976-77 A 5
Scott Stone 1975-76 A 6
Steve Stone 1977-78 A 12

Carmi (C.-White County)

Name Year Class Place
Keaton Bradshaw 2003-04 A 6
  2004-05 A 6
Kyle Hosick 1999-00 A 13
  2001-02 A 1
  2002-03 A 3
Andy Vaughan 2013-14 1A 11

Carterville

Name Year Class Place
Jacob Eklund 2012-13 1A 4
  2013-14 1A 3
  2015-16 2A 7
Larry Emery 1975-76 A 3
Jerry Glenn 1965-66   4
  1966-67   9
  1967-68   4
Kyle Gray 2004-05 A 11
Joey Kienath 1989-90 A 7
Phil Noakes 1965-66   4
  1967-68   1

Carthage

Name Year Class Place
Mike O'Connell 1960-61   4
Ken West 1950-51   5

Carthage (Illini West)

Name Year Class Place
Evan McGaughy 2011-12 1A 9

Cary (C.-Grove)

Name Year Class Place
Zach Beaugureau 2016-17 3A 3
Kevin Emmerich 2004-05 AA 9
Tom Hartley 1975-76 AA 8
Kyle Irlbacker 2015-16 3A 9

Catlin

Name Year Class Place
David Keenan 2009-10 1A 11
  2010-11 1A 6
Russ Leverenz 2004-05 A 15

Centralia

Name Year Class Place
Michael Fowler 2008-09 2A 5
Jeffrey Miller 2007-08 2A 5
  2008-09 2A 5
Wil Miller 2009-10 2A 14
Carol Stanford 1947-48   7
  1948-49   5

Centralia (Christ Our Rock Lutheran)

Name Year Class Place
Austin Grote 2012-13 1A 8
  2013-14 1A 15

Centralia (H.S.)

Name Year Class Place
Caleb Urshan 2016-17 2A 11

Champaign (Centennial)

Name Year Class Place
Peter Black 2010-11 2A 6
  2011-12 2A 7
Mike Braverman 2014-15 2A 14
Scott Clark 1988-89 AA 7
Jamie Fairbanks 1987-88 AA 8
  1988-89 AA 1
  1989-90 AA 1
Christian Khachaturian 2014-15 2A 14
Joe Smith 2004-05 AA 7
  2005-06 AA 3
  2006-07 AA 5
  2007-08 2A 3
Rob Summers 1987-88 AA 13

Champaign (Central)

Name Year Class Place
Ben Carnahan 2016-17 2A 8
Chip Costello 1970-71   11
Jake Goldstein 1992-93 AA 10
Scott Grumish 1988-89 AA 10
Bill Hobbs 1979-80 AA 6
Nate Leach 1996-97 AA 3
Clayton Parkhill 2005-06 AA 15
Gary VanDenBerg 1969-70   6
  1970-71   6

Champaign (H.S.)

Name Year Class Place
George Bennett 1918-19   3
Bill Brown 1925-26   1
  1926-27   2
John Easterbrook 1956-57   9
Ron Essenpreis 1963-64   6
Rod "Pete" Fletcher 1944-45   4
  1945-46   5
  1946-47   8
  1947-48   3
Tom Hayes 1949-50   5
Jeff Hindman 1961-62   9
Howard Litwiller 1942-43   2
Bill McIlvain 1949-50   4
John Mulliken 1961-62   3
Stipes 1922-23   6
R. Stipes 1920-21   3
Dave White 1949-50   9

Champaign (Judah Christian)

Name Year Class Place
Nick Berger 2011-12 1A 15
  2012-13 1A 12
Will Boyd 2001-02 A 15
  2002-03 A 3

Champaign (St. Thomas More)

Name Year Class Place
Nathaniel Khachaturian 2010-11 1A 4
Ryan Murphy 2007-08 1A 7
  2008-09 1A 3
Clark Schmidt 2008-09 1A 8
Christopher Tate 2012-13 1A 12
  2013-14 1A 6
  2014-15 1A 8

Charleston

Name Year Class Place
Chris Brooks 2001-02 AA 12
Justin Jackson 1997-98 AA 15
Greg Petersen 1978-79 AA 1
Dustin Sloat 2000-01 AA 10

Chatham (Glenwood)

Name Year Class Place
Dan LaBonte 1975-76 A 8
Tyler Link 2004-05 AA 14

Chester

Name Year Class Place
Baylee Modglin 2016-17 1A 14

Chicago (Austin)

Name Year Class Place
Sam Alpert 1926-27   7
Bob Crowe 1925-26   5
  1926-27   5
Harvey Sheppard 1930-31   2

Chicago (Bowen)

Name Year Class Place
Raymond Duggan 1919-20   1
Charles Kinnucan 1915-16   10

Chicago (C. Vocational)

Name Year Class Place
Andy Polise 1954-55   9

Chicago (Englewood)

Name Year Class Place
Eldridge Robinson 1921-22   4

Chicago (F.W. Parker)

Name Year Class Place
Max Scodro 2005-06 A 7
  2006-07 A 14

Chicago (Fenger)

Name Year Class Place
Mike Cooper 1972-73   4

Chicago (Hyde Park)

Name Year Class Place
Robert Ascher 1931-32   2
Walter Barndt 1915-16   1
Addie Baum 1919-20   6
John Beahan 1922-23   12
Best 1922-23   14
Bill Bone 1915-16   4
Russell Eddy 1931-32   12
Sol Miller 1919-20   2
Ralph Ong 1926-27   8
Arthur Patterson 1922-23   6
Donald Ritchie 1922-23   9
Wheeler 1925-26   8
Chuck Windett 1918-19   2

Chicago (Lake View)

Name Year Class Place
Francis Clary 1924-25   4
Gates 1915-16   12
Sam Gilbert 1924-25   5
Stanley Grauman 1935-36   5
Robert Stewart 1924-25   6

Chicago (Lane)

Name Year Class Place
Charles Baywid 1931-32   8
George Hackl 1920-21   4
Marshall 1915-16   7
Lowell Needler 1915-16   13
James Urban 1964-65   8

Chicago (Latin)

Name Year Class Place
Knox Montgomery 2011-12 2A 14
  2012-13 2A 12
  2014-15 2A 11

Chicago (Lindblom)

Name Year Class Place
Courtney 1922-23   6
Edwin Kleblusik 1938-39   7
Marshall Springer 1938-39   5
Willie Tenbroech 1928-29   4
Bob White 1922-23   5

Chicago (Luther South)

Name Year Class Place
Dave Rundle 1967-68   12

Chicago (Morgan Park Academy)

Name Year Class Place
JaMichael Jones 2008-09 1A 7

Chicago (Morgan Park)

Name Year Class Place
Bob Kletcke 1954-55   3
  1955-56   3
  1956-57   2

Chicago (Mt. Carmel)

Name Year Class Place
Tony Russo 1985-86 AA 10

Chicago (Phillips)

Name Year Class Place
Ingwersen 1915-16   13

Chicago (Roosevelt)

Name Year Class Place
Joe Blanton 1930-31   10

Chicago (Schurz)

Name Year Class Place
Ralph Morgan 1927-28   4
Frank Penning 1933-34   4
Robert Swittalia 1938-39   11

Chicago (Senn)

Name Year Class Place
Foster 1915-16   3
Hensel 1919-20   5
Gordon Lietzow 1926-27   10
Shaun MacElhattan 1919-20   3
Rial Rolfe 1915-16   6
  1918-19   1
Harry Smock 1928-29   11
Warren Stromberg 1926-27   13
George Weager 1929-30   5

Chicago (St. Ignatius College Prep)

Name Year Class Place
Mike Radek 1998-99 AA 7
  1999-00 AA 5

Chicago (St. Patrick)

Name Year Class Place
Joe Cermak 2000-01 AA 2
  2002-03 AA 5
Joseph Cermak 2003-04 AA 2
Scott Yopchick 1998-99 AA 10

Chicago (Taft)

Name Year Class Place
Ron Cwiklinski 1954-55   4

Chicago (Tilden)

Name Year Class Place
Joe Deksnis 1934-35   2

Chicago (University)

Name Year Class Place
James Douglas 1915-16   2
Herbert Field 1929-30   1
H. Moore 1915-16   7
George Poole 1924-25   9
Herbert Skinner 1920-21   1

Chicago (Whitney Young)

Name Year Class Place
Conor Dore 2012-13 3A 9
  2013-14 3A 4

Chicago Heights (Bloom Twp.)

Name Year Class Place
Baldwin 1923-24   6
Casner 1923-24   5
Kasper 1936-37   9
Ed Menke 1956-57   7
Marty Schiene 1975-76 AA 4
Seeley 1928-29   11
Tom Sheehan 1933-34   1

Chicago Heights (Marian)

Name Year Class Place
John Fagan 1977-78 AA 11
Steve Kwasigroch 1982-83 AA 11
Glenn Willett 1984-85 AA 12

Chillicothe (Illinois Valley Central)

Name Year Class Place
Jared Johnson 2009-10 1A 11
Dan Krause 1993-94 AA 4

Cissna Park

Name Year Class Place
Kyle Bauer 1992-93 A 6

Clinton

Name Year Class Place
Matt Michel 1986-87 A 12
Andrew Newberg 1996-97 A 14

Coal City

Name Year Class Place
Dave Halloway 1993-94 A 7

Collinsville

Name Year Class Place
Tyson Brill 1995-96 AA 8
  1996-97 AA 15
Mike Mason 1990-91 AA 12

Columbia

Name Year Class Place
Aaron Frazer 2000-01 A 11
Justin Johnson 1999-00 A 2

Crete

Name Year Class Place
Jerry Hirsch 1960-61   3

Crete (C.-Monee)

Name Year Class Place
Ken Bensen 1959-60   6
Steve Benson 1963-64   4
Josh Ferrell 1997-98 AA 11
Jim McCullough 1970-71   13

Crystal Lake (Central)

Name Year Class Place
Joe Affrunti 1996-97 AA 5
  1997-98 AA 13
  1998-99 AA 2
Matt Calder 2008-09 2A 4
Doug Murphy 1981-82 AA 8

Crystal Lake (H.S.)

Name Year Class Place
Richard Naughton 1964-65   4

Crystal Lake (Prairie Ridge)

Name Year Class Place
Ethan Farnam 2015-16 3A 2
  2016-17 3A 2

Crystal Lake (South)

Name Year Class Place
Brian Carroll 1998-99 AA 13
  2000-01 AA 6
Pat Corey 1981-82 AA 8
Sam Komar 1998-99 AA 7
Pete Leveille 1980-81 AA 3
  1981-82 AA 1
Nick Robles 2010-11 3A 2
  2011-12 3A 3
T.R. Turner 1980-81 AA 5

Dakota

Name Year Class Place
Tayler Burns 2012-13 1A 4

Danville (H.S.)

Name Year Class Place
Randy Campbell 1967-68   12
Fred Cook 1960-61   10
Mark Gronier 1938-39   1
Terry Kegley 1968-69   1
Jeff Landskroner 1981-82 AA 8

Danville (Schlarman)

Name Year Class Place
John Bova 1992-93 A 13
  1993-94 A 14
Jim Budziszewski 1975-76 A 8
Frank Fonte 1988-89 A 3
  1989-90 A 3
Ryan Moore 1998-99 A 2
  1999-00 A 6
John Petrulis 1978-79 A 11
Doug Showers 2002-03 A 8
Zac Zedrick 2000-01 A 4
  2001-02 A 1

Darien (Hinsdale South)

Name Year Class Place
Doug Rabold 1985-86 AA 5
Jim Troy 1996-97 AA 11
  1997-98 AA 15

Decatur (D. Lutheran)

Name Year Class Place
Hunter York 2011-12 1A 15
  2013-14 1A 3
  2014-15 1A 1

Decatur (Eisenhower)

Name Year Class Place
Brian Burns 2000-01 AA 13
Rick Locke 1978-79 AA 3

Decatur (Lakeview)

Name Year Class Place
Ray Goodman 1974-75   2

Decatur (MacArthur)

Name Year Class Place
Mark Burlington 1990-91 AA 8
Charles Kohr 1960-61   10
Scott Shelton 1974-75   6

Decatur (St. Teresa)

Name Year Class Place
Sam Beck 1980-81 A 4
  1981-82 A 2
Tommy Bliefnick 2004-05 A 11
  2005-06 A 10

Decatur (Stephen Decatur)

Name Year Class Place
Zachary Hayes 1998-99 AA 10
Andy Laegeler 1994-95 AA 6

Deerfield

Name Year Class Place
Ian Kelsey 2012-13 3A 1
  2013-14 3A 7
Mark Lanscione 1986-87 AA 11
Bennett Lavin 2008-09 3A 10
  2009-10 3A 2
  2010-11 3A 3
Brett Packee 1983-84 AA 10
  1984-85 AA 12
  1985-86 AA 12
Kevin Shimer 2000-01 AA 13

DeKalb

Name Year Class Place
Robert Brigham 1971-72   4
Doug Clemens 1977-78 AA 3
Dave Emanuelson 1994-95 AA 14
  1995-96 AA 4
Austin Freeman 2015-16 3A 13
  2016-17 3A 11
Garner 1915-16   11
Steve Kittelson 1981-82 AA 8
Stuart Schelkopf 2004-05 AA 5

Des Plaines (Maine)

Name Year Class Place
Bob Glader 1949-50   9
Lind 1923-24   14
McCracken 1923-24   4
Rogers 1923-24   11

Dixon (H.S.)

Name Year Class Place
Tim Countryman 1993-94 AA 8
Stan Curtis 1969-70   12
Don Detweiller 1969-70   8
Duke Franklin 1985-86 AA 3
Mitchell Homb 2008-09 2A 11
  2009-10 2A 4
  2010-11 2A 1
Jeffrey Huffman 1971-72   7
Tek Osborn 1982-83 AA 11
  1983-84 AA 3
Jeffrey Short 1971-72   15

Downers Grove (H.S.)

Name Year Class Place
Ray Barnhart 1958-59   10
  1959-60   1
Edwin Grabici 1938-39   7
L. Hoffman 1929-30   5

Downers Grove (North)

Name Year Class Place
Russell Katz 2007-08 3A 3
Steve Mikolas 1978-79 AA 6

Downs (Tri-Valley)

Name Year Class Place
Michael Hasselbring 2003-04 A 15
Austin Sproles 2011-12 1A 1

Dunlap

Name Year Class Place
Mitch Foss 1997-98 A 4
Jeff Hassett 1983-84 A 8
Matt Lavery 2012-13 2A 2
  2013-14 2A 7
Eric Marx 1986-87 A 3
  1987-88 A 9
Tim Murphy 1982-83 A 10
David Nicoll 1988-89 A 11
Wade Pugsley 1977-78 A 7
Tony Sullivan 1976-77 A 4
Chris Talbert 1988-89 A 11
  1990-91 A 9
Tony Turner 1993-94 A 1
Ethan Uken 2013-14 2A 10
  2014-15 2A 14
  2015-16 2A 12

DuQuoin (H.S.)

Name Year Class Place
Jason Furlow 1998-99 A 3
  1999-00 A 11

Dwight

Name Year Class Place
Andy Bock 1992-93 A 9
Brian Bossert 1980-81 A 2
Ricky Haegele 1958-59   10
John Keegan 1982-83 A 6
  1983-84 A 10
Ed Slattery 1978-79 A 5
  1979-80 A 7
Chris Zabel 1991-92 A 5

East Moline (United)

Name Year Class Place
Tom Bracke 1971-72   11
Joe England 1955-56   9
Mike Ferguson 1982-83 AA 6
Frank Rice 1943-44   7
B. Roman 1931-32   12
Duane Stang 1953-54   3
Louis Woodworth 1950-51   9

East Peoria

Name Year Class Place
David Perkins 2013-14 2A 4
  2015-16 2A 12
Jake Plummer 2014-15 2A 14
Brian Stemas 1984-85 AA 8

Edwardsville (H.S.)

Name Year Class Place
Carson Baugher 2008-09 3A 10
Chris Brant 2005-06 AA 3
Jim Donner 1973-74   3
Andy Gwinup 2000-01 AA 11
Justin Hemings 2015-16 3A 1
Jay Hepler 1988-89 AA 5
Brent Holmes 1999-00 AA 15
Steve Hyten 1992-93 AA 10
Andrew Jakel 2003-04 AA 11
Devlin Keenoy 2007-08 3A 8
  2009-10 3A 11
Joe Malench 1977-78 AA 2
Chris Odom 2002-03 AA 5
Tommy Ponce 2008-09 3A 10
Mike Scheibal 1982-83 AA 11
Sam Schiebal 1989-90 AA 12
Mike Suhre 1994-95 AA 3
Ben Tyrrell 2015-16 3A 13
  2016-17 3A 7
Alex VanDiver 1983-84 AA 8
  1985-86 AA 8
Tanner White 2016-17 3A 11

Edwardsville (Metro-East Lutheran)

Name Year Class Place
Josh Brown 1985-86 A 9

Effingham (St. Anthony)

Name Year Class Place
David Griffin 2006-07 A 12
Bob Harris 1977-78 A 2
Garrett Hixenbaugh 2014-15 1A 14
Anthony Imburgia 2000-01 A 13
  2001-02 A 9
Mike Imburgia 2001-02 A 1
  2002-03 A 1
  2003-04 A 4
James Jansen 2010-11 1A 8
Kit Koerner 2009-10 1A 4
Michael Koester 2008-09 1A 12
  2009-10 1A 15
  2010-11 1A 15
Lewis Martin 2009-10 1A 15
Jake Niebrugge 2002-03 A 11
Doug Schultz 1989-90 A 4

El Paso (E.P.-Gridley)

Name Year Class Place
Branden Mounce 2014-15 1A 3
Michael Mounce 2013-14 1A 15
  2014-15 1A 3
Drew North 2005-06 A 10

Eldorado

Name Year Class Place
Ryan Browning 1993-94 A 4
Justin Fetcho 2002-03 A 2
Heath Rigsby 1990-91 A 14
Kobe Watson 2009-10 1A 13

Elgin (E. Academy)

Name Year Class Place
Jon Ariano 1988-89 A 15

Elgin (H.S.)

Name Year Class Place
Mike Gorniak 1989-90 AA 12
Dave Huske 1958-59   1
  1959-60   4
Gene Nelson 1926-27   12
  1927-28   1
Chad Schmitt 1989-90 AA 10
J. Thissel 1931-32   8

Elgin (Larkin)

Name Year Class Place
Jon Duppler 1999-00 AA 11
Bill Hoffer 1966-67   4
Carlos Sainz 2003-04 AA 5

Elgin (St. Edward)

Name Year Class Place
Jeff Burnett 1990-91 A 11
  1991-92 A 12
Chris Carlson 1984-85 A 4
Joey Childers 2001-02 A 10
Mike Crisanti 1987-88 A 3
Matt Feda 2000-01 A 13
Ralph Gierens 1965-66   1
John Harwood 1982-83 A 8
Michael Holevas 2010-11 1A 8
Michael Mattas 2015-16 1A 1
Howard Meyers 1978-79 A 11
Matt Schweik 1983-84 A 4
Joe Snellgrove 1977-78 A 7
  1979-80 A 4
John Snellgrove 1978-79 A 15
Mark Thorne 1979-80 A 8
Jack Wetzel 1978-79 A 7
Eric Winters 2009-10 1A 6
  2010-11 1A 15
Greg Winters 1977-78 A 15

Elgin (Westminster Christian)

Name Year Class Place
Connor Rejman 2013-14 1A 10

Elmhurst (IC Catholic)

Name Year Class Place
Trey Morris 2015-16 1A 15

Elmhurst (Immaculate Conception)

Name Year Class Place
Patrick Haggerty 2010-11 1A 8
Guy Sciortino 1994-95 A 15
  1995-96 A 3
Brian Smith 1982-83 A 10

Elmhurst (Timothy Christian)

Name Year Class Place
Brian Kaczmarek 1993-94 A 10

Elmhurst (York)

Name Year Class Place
Rick Carlson 1964-65   5
John Michael Ekblad 2001-02 AA 4
Jordan Less 2015-16 3A 9
Jeff Pozen 1989-90 AA 15

Elmwood

Name Year Class Place
Dan Streitmatter 1990-91 A 14

Erie

Name Year Class Place
Josh Hart 2000-01 A 13
  2001-02 A 1
  2002-03 A 11
Callen Smith 2004-05 A 10
Curt Wolever 1976-77 A 10

Eureka

Name Year Class Place
Joe Chally 1997-98 A 5
Trevor Gold 2011-12 1A 9
  2012-13 1A 4
  2013-14 1A 2
  2014-15 1A 2

Evanston (Twp.)

Name Year Class Place
Sherman Finger 1959-60   9
  1960-61   2
Charles Irons 1971-72   15
Jackson Mihevc 2013-14 3A 11
Wilmore Miller 1923-24   9
Richard Walker 1957-58   8
Williams 1924-25   12

Fairbury (Prairie Central)

Name Year Class Place
Denny Bull 1999-00 A 4
Chuck Vaughn 1987-88 A 9

Fairfield

Name Year Class Place
Blaith Belangee 2001-02 A 10
Blake Davis 2011-12 1A 15
Jeremy New 1988-89 A 6

Fithian (Oakwood)

Name Year Class Place
Brandon Rowe 2015-16 1A 5

Flora

Name Year Class Place
John Casolari 2013-14 1A 6
Shannon Hosick 1985-86 A 10

Flossmoor (Homewood-F.)

Name Year Class Place
Ben Carlstead 2000-01 AA 11
Tom Carlstead 1969-70   7
Brian Essig 2003-04 AA 8
Preston Genett 2015-16 3A 13
Scott Ittersagen 1968-69   9
  1969-70   1
  1970-71   4
Dan Klein 1976-77 AA 7
Jon Klein 1992-93 AA 5
Paul Levin 1991-92 AA 7
Chris Petrarca 1982-83 AA 9
Dave Reed 1971-72   7
Andy Shuman 1978-79 AA 13
Greg Wolf 1965-66   10

Frankfort (Lincoln-Way East)

Name Year Class Place
Brian Bullington 2008-09 3A 5

Franklin Park (East Leyden)

Name Year Class Place
Roy Biancalana 1976-77 AA 10
  1977-78 AA 12
Mark Esposito 1975-76 AA 6

Franklin Park-Northlake (Leyden)

Name Year Class Place
Bruce Bullis 1954-55   9
Emil Esposito 1954-55   2
  1955-56   2
  1956-57   1
Kevin Tassistro 1998-99 AA 10
  1999-00 AA 10

Freeburg

Name Year Class Place
Arttu Linden 2012-13 2A 7
Torrey Welsch 1997-98 A 13

Freeport (Aquin)

Name Year Class Place
Mike Carr 1992-93 A 13
  1993-94 A 10
Andy Murray 1991-92 A 15
Steve Murray 1985-86 A 10
  1987-88 A 2
  1988-89 A 9

Freeport (H.S.)

Name Year Class Place
Robert Abbott 1961-62   2
Mike Carr 1994-95 AA 11
John Hoganson 1967-68   6
Pat Keefe 1952-53   2
Clyde Kennedy 1918-19   4
Roger Rubendall 1951-52   2
Derek Schoonhoven 1989-90 AA 3
  1990-91 AA 5
Matt Spielmann 2000-01 AA 13
Mike Spielmann 1999-00 AA 4
Chris Stoops 1984-85 AA 1
Collin Stoops 1986-87 AA 3
Bruce Thompson 1960-61   8
Tim Thoren 1999-00 AA 6
Jerry Vickers 1977-78 AA 10

Fulton (H.S.)

Name Year Class Place
Tim Holl 1981-82 A 6
  1982-83 A 3
Aaron Krueger 1997-98 A 2
Mike Tharp 1984-85 A 4
Kyle Workman 2011-12 1A 6

Galena (H.S.)

Name Year Class Place
Kane Hyde 2016-17 1A 15

Galesburg (H.S.)

Name Year Class Place
Clayton Apt 1965-66   8
Noah Benbow 2015-16 2A 7
  2016-17 2A 14
Bob Coe 1980-81 AA 7
Colomb 1919-20   8
Craig 1919-20   7
Joe Deets 1970-71   13
Rob Dunn 1995-96 AA 6
Eugene Erickson 1940-41   3
Joff Eyre 1962-63   1
Jared Hallam 2004-05 AA 7
Bill Kirkendall 1970-71   5
Dave Lundstrom 1964-65   8
Hunter Nesselroad 2014-15 2A 7
Dale Sarver 1938-39   3
Bob Sparks 1951-52   4
Sam Swanson 1971-72   2
Steve Swanson 1968-69   4
  1969-70   8
Adam Turner 1994-95 AA 3
Dusti Watson 1987-88 AA 3
  1988-89 AA 5
Jackson Wetherbee 2013-14 2A 15
  2014-15 2A 2

Geneva

Name Year Class Place
Scott Berry 1989-90 A 8
Tyler Isenhart 2016-17 3A 3
Kevin Kros 1985-86 A 2
  1986-87 A 4
Mike O'Neal 1999-00 AA 11
Mike Vegeler 1989-90 A 2

Girard

Name Year Class Place
Phil Whitler 1969-70   15

Glen Ellyn (Glenbard South)

Name Year Class Place
Christopher Dufort 2013-14 2A 15
  2015-16 2A 3
Russell Matos 2012-13 2A 12
  2014-15 2A 5
Adam Turner 2010-11 2A 8
Michael Wittenberg 2014-15 2A 6

Glen Ellyn (Glenbard West)

Name Year Class Place
Dave Brackemann 1995-96 AA 14
Jon Brackemann 1993-94 AA 4
Bill Dutch 1965-66   2
  1966-67   6
  1967-68   9
Kyle Kochevar 2010-11 3A 9
Dave Lind 1966-67   6
Andy Pope 2001-02 AA 8

Glen Ellyn (Glenbard)

Name Year Class Place
Al Geirsbach 1955-56   6
Bruce Houdek 1955-56   4
Sox Howell 1942-43   6
Howard Whiteway 1944-45   1
Harvey Wyns 1942-43   15

Glenview (Glenbrook South)

Name Year Class Place
Mark Holton 1992-93 AA 1
Jack Iverson 1967-68   9
Milt Kuehn 1967-68   12
Charlie Nikitas 2015-16 3A 6
Jarrett Prchal 2016-17 3A 11
Quinn Prchal 2010-11 3A 11
  2011-12 3A 4
Rich Tilghman 1997-98 AA 7

Grant Park

Name Year Class Place
Denny Sullivan 1970-71   6

Greenview

Name Year Class Place
Bryan Wach 1984-85 A 4

Greenville

Name Year Class Place
Kyle Vasel 1999-00 A 14
  2000-01 A 9

Hamilton

Name Year Class Place
Zach Rodeffer 2007-08 1A 13

Hampshire

Name Year Class Place
Tony Perez 1998-99 A 5

Hartsburg (H.-Emden)

Name Year Class Place
Kris Wildenradt 2001-02 A 1

Harvard

Name Year Class Place
Samuel DeFalco 1993-94 A 7

Harvey (Thornton)

Name Year Class Place
Len Fiocca 1959-60   6
Lasdo 1928-29   11

Havana

Name Year Class Place
Dustin Edwards 1996-97 A 14
  1998-99 A 5
  1999-00 A 9
J.D. Morgan 1998-99 A 13

Henry (H.-Senachwine)

Name Year Class Place
Jake Kennedy 2016-17 1A 2
Matt Rupiper 2000-01 A 4

Herrin (H.S.)

Name Year Class Place
Jeff Gwaltney 2001-02 A 10

Heyworth

Name Year Class Place
Ron Grotjan 1984-85 A 9
  1985-86 A 4

Highland

Name Year Class Place
Brendan Bargetzi 2009-10 2A 10

Highland Park

Name Year Class Place
Herbert Chambers 1939-40   3
  1940-41   2
  1941-42   3
Dan Coleman 1947-48   2
  1948-49   9
Paul Day 1951-52   5
  1952-53   9
Manuel de la Torre 1938-39   2
  1939-40   1
Andrew Denenberg 2003-04 AA 6
Patrick Flavin 2013-14 3A 8
Bill Flinn 1954-55   6
Michael Grayson 2010-11 3A 11
Joel Hirsch 1956-57   3
  1957-58   5
Tony Lammanna 1958-59   10
John Levinson 1958-59   5
W. Mansfield 1947-48   11
Steve Oggel 1958-59   7
Dominic Ori 1946-47   5
  1947-48   5
Chris Phelps 1952-53   4
Lawrence Reich 1952-53   9
Adam Rosuck 1988-89 AA 12
Ray Zanarini 1951-52   5

Highland Park (Deerfield-Shields)

Name Year Class Place
William Chambers 1928-29   2
Conrad 1924-25   14
Warren Geary 1930-31   3
Fred Glader 1921-22   2
Harold Martin 1920-21   2
  1921-22   1
Richard Martin 1923-24   1
  1924-25   1
Oswaldo Saielli 1930-31   4
Robert Saielli 1929-30   2
Turido Saielli 1928-29   6
William Saielli 1934-35   4
Alex Stupple 1925-26   10
Robert Stupple 1922-23   3
  1923-24   1

Hillsboro

Name Year Class Place
Nic Baker 1996-97 A 7
  1997-98 A 8
Adam Beeler 2001-02 A 15
Jeff Eichkoff 1994-95 A 4
Alex Eickhoff 2016-17 1A 7
John Major 2001-02 A 10
  2002-03 A 9
Nathan McDice 2002-03 A 11
Ryan Schwartz 1991-92 A 9

Hillside (Proviso West)

Name Year Class Place
David Erickson 1976-77 AA 4
Chuck Kempf 1967-68   2

Hinsdale (Central)

Name Year Class Place
Pravin Asokan 2001-02 AA 4
Billy Bizub 2014-15 3A 12
Harry Boling 2011-12 3A 6
Roger Carlson 1978-79 AA 11
Brian Dolehide 2012-13 3A 5
Rick Gunst 1973-74   4
Trevor Jay 2011-12 3A 9
Theo Lederhausen 2007-08 3A 12
  2009-10 3A 4
Kenneth Li 2012-13 3A 14
  2013-14 3A 2
  2014-15 3A 1
Josh Lundmark 2016-17 3A 11
John Malin 1972-73   8
Joe Nehls 1975-76 AA 8
Brendan O'Reilly 2013-14 3A 11
  2014-15 3A 3
  2015-16 3A 7
  2016-17 3A 1
Brett Tomfohrde 2006-07 AA 15
  2007-08 3A 6
  2008-09 3A 10
David Whinery 2012-13 3A 9
Matt Wingren 2015-16 3A 13
  2016-17 3A 7

Hinsdale (Twp.)

Name Year Class Place
Geoffrey Ames 1953-54   1
Leith Anderson 1961-62   3
Dick Bither 1952-53   6
Richard Bither 1953-54   3
Jim Cheney 1962-63   8
  1963-64   1
Connie Creed 1945-46   3
Martin Gazdic 1947-48   9
  1948-49   5
Henry Heinly 1943-44   5
  1945-46   1
Jay McGurren 1960-61   10
Joe Pfeiffer 1957-58   4
Jerry Rataski 1942-43   4
James Wayne 1961-62   9
Michael Wise 1962-63   4

Huntley

Name Year Class Place
Ryan Craig 2012-13 3A 14
Jeff Ferguson 1986-87 A 10
Bucky Weiss 1992-93 A 9
  1993-94 A 1

Jacksonville (H.S.)

Name Year Class Place
Jerome Barber 1933-34   2
Spencer Brooks 1996-97 AA 8
Jim Cisne 1966-67   3
Donald Fairfield 1946-47   6
Bobby Sims 1989-90 AA 9
  1990-91 AA 4
Keith Ward 1994-95 AA 6

Jacksonville (Routt)

Name Year Class Place
Jay Davis 1987-88 A 6

Johnsburg

Name Year Class Place
Grant Fisher 2015-16 2A 12

Johnston City

Name Year Class Place
Oscar McClellan 1976-77 A 10
  1977-78 A 13
Derek Smith 2012-13 1A 4

Joliet (Catholic Academy)

Name Year Class Place
Alex Fried 2009-10 2A 12
Mike Komar 1975-76 AA 5
Joe Korst 1950-51   7
Frank Mores 1958-59   4
Jake Pluth 2016-17 2A 8
Jay Swardenski 1956-57   9
Jack Thorington 1956-57   9

Joliet (Twp.)

Name Year Class Place
Mike Long 1961-62   9
Bob Pell 1951-52   8
  1952-53   8
Bob Pellegrini 1951-52   8
Charles Rachke 1953-54   8
  1954-55   12

Joliet (West)

Name Year Class Place
Dave Johnson 1969-70   8
Ted Meier 1968-69   7
John Wilson 1968-69   13

Kankakee (Eastridge)

Name Year Class Place
Dan Decker 1969-70   3

Kankakee (McNamara)

Name Year Class Place
Bob Aussprung 1977-78 A 9
Joe Bieber 1977-78 A 15
Matt Boudreau 2000-01 A 2
Chris Burgner 2007-08 2A 11
Andy Cryer 1990-91 A 8
Chad Gessner 1991-92 A 6
  1992-93 A 4
Tony Hartman 1994-95 A 10
Tim Keller 2000-01 A 4
Tom Kilbride 1996-97 A 11
Mark Kremer 1989-90 A 6
  1990-91 A 6
Pat Martin 1977-78 A 15
Mike Mortell 1975-76 A 5
  1977-78 A 1
David Piacenti 1988-89 A 6
  1989-90 A 14
David Regnier 1987-88 A 7
  1988-89 A 5
Dave Thompson 1999-00 A 7
Adam Trudeau 1995-96 A 7
Brad Zwetschke 1989-90 A 4
  1990-91 A 2
  1991-92 A 3

Kankakee (Sr.)

Name Year Class Place
Tom Cooley 1925-26   2
  1926-27   1
John Hasemeyer 1957-58   8
Karr 1928-29   7

Kewanee (H.S.)

Name Year Class Place
Ron Kempin 1951-52   3
Jason Kirman 1989-90 A 14
Lester Repka 1948-49   11
Don Schrabulus 1948-49   1
Josh Talbot 1994-95 A 15
Jim Tery 1948-49   12
Robert White 1941-42   5
Ed Wysowski 1935-36   5
  1936-37   2
  1937-38   1
Fred Wysowski 1932-33   3

Kewanee (Wethersfield)

Name Year Class Place
Mike Downing 1989-90 A 12
Mack Foster 2001-02 A 15
Preston Foster 2003-04 A 5
Jon Rider 1997-98 A 13
Kraig Theesfeld 2000-01 A 10

Knoxville

Name Year Class Place
Coby Thompson 2005-06 A 10
  2006-07 A 14

LaGrange (Lyons)

Name Year Class Place
Bob Abrahams 1943-44   1
John Banks 1928-29   4
  1929-30   2
Chris Bona 1981-82 AA 2
Tim Bona 1978-79 AA 8
John Christiansen 1994-95 AA 3
Allen French 1952-53   5
Dan Hudson 2013-14 3A 8
Jon Hudson 2014-15 3A 4
Dick Mullin 1926-27   5
  1927-28   3
Charlie Netzel 2011-12 3A 2
  2012-13 3A 14
Ralph Robinet 1943-44   9
Ed Storen 1949-50   3
Tewskbury 1922-23   4
F. Willett 1932-33   5

LaGrange Park (Nazareth Academy)

Name Year Class Place
Matthew Clark 2014-15 2A 9
  2015-16 2A 7
Andrew Dobis 2013-14 2A 10

Lake Forest (H.S.)

Name Year Class Place
Bensinger 1915-16   5
Casey Burke 2008-09 3A 10
Bruce Habjan 1974-75   7
Brad Hopfinger 2006-07 AA 11
Jon Jackson 2002-03 AA 8
Nick Kolb 1982-83 AA 11
Colby Lamberson 1990-91 AA 5
  1991-92 AA 3
Ryan Linton 2004-05 AA 1
Ian Mankoff 2011-12 3A 6
Charlie Marshall 2010-11 3A 14
Peter Marshall 2009-10 3A 13
Connor Polender 2015-16 3A 3
Kyle Post 2005-06 AA 15
Andrew Price 1998-99 AA 5
Henry Rowland 2001-02 AA 8
  2003-04 AA 12
Kevin Ruswick 1988-89 AA 9
Charlie Sowers 2006-07 AA 3
Nick Steffens 2011-12 3A 13
Scott Webster 1971-72   7
  1972-73   5
Doug Wegrzyn 1985-86 AA 15
Joe Willis 2010-11 3A 9
  2011-12 3A 1
Craig Wilson 1993-94 AA 12
  1994-95 AA 11

Lake Zurich

Name Year Class Place
Alex Praeger 2006-07 AA 15

Lake Zurich (Ela-Vernon)

Name Year Class Place
Dennis Pessis 1964-65   8

Lanark (Eastland)

Name Year Class Place
Devin Hartman 2012-13 1A 15

Lansing (Illiana Christian)

Name Year Class Place
Brandon Boomsma 1999-00 A 7
  2001-02 A 7

Lawrenceville

Name Year Class Place
Zach Manley 2008-09 1A 12

Lemont (H.S.)

Name Year Class Place
Dave Lucheon 1976-77 AA 7
Tom Lynn 2005-06 AA 8
Shane Purtle 2011-12 2A 3
Raymond Sullivan 2015-16 2A 12

Libertyville

Name Year Class Place
Kim McEvers 1978-79 AA 7

Lincoln

Name Year Class Place
Jordan Nelson 2009-10 2A 2
Primm 1925-26   7
Ronald Towne 1954-55   5
  1955-56   10
Tom Watson 1980-81 AA 2

Lincolnshire (Stevenson)

Name Year Class Place
Reed Aren 2012-13 3A 14
Tom Bydalek 2001-02 AA 12
Magnus Tedestedt 1990-91 AA 12

Lisle (Benet Academy)

Name Year Class Place
Matt Baldini 1996-97 AA 9
John Callahan 2007-08 3A 5
Dominic Camden 1983-84 AA 2
Matt Rogers 2013-14 3A 14

Litchfield

Name Year Class Place
Bryan Graiff 1986-87 A 5
  1987-88 A 3

Lockport (Twp.)

Name Year Class Place
Mike Allen 1986-87 AA 4
  1987-88 AA 3
Drew Anderson 2006-07 AA 14
Ryan Frederick 2008-09 3A 8
Grant Garza 2002-03 AA 8
Ryan Michals 2000-01 AA 5
Mannie Mickle 1954-55   9
Drew Pierson 2000-01 AA 1

Lombard (Glenbard East)

Name Year Class Place
Mike Frey 1976-77 AA 10
Gary Pinns 1973-74   1
  1974-75   3

Lombard (Montini)

Name Year Class Place
Alex Keefe 2013-14 2A 15
Dave Werba 1989-90 A 9