Boys Football Playoff Scores

* Last updated at 10:17 am on Monday, April 24, 2017

Print this page

2010-11 (1A)

First Round

@East Dubuque 48, Orangeville 14

Hebron (Alden-H.) 21, @Galena (H.S.) 14

@Lena (L.-Winslow) 40, Forreston 20

@Dakota 14, Freeport (Aquin) 13

@Toulon (Stark County) 44, Winnetka (North Shore Country Day) 12

@Lexington 12, Flanagan (F.-Cornell) 8

@Lewistown 41, Monmouth (United) 7

@Cuba 28, Gibson City (G.C.-Melvin-Sibley) 21

@Mt. Sterling (Brown County) 27, Downs (Tri-Valley) 0

@LeRoy 22, Concord (Triopia) 14

Hardin (Calhoun) 34, @Chester 6

@Oakland 22, Arcola 21

@Tuscola 35, Carrollton 0

Moweaqua (Central A & M) 20, @Sidell (Jamaica) 0

Bridgeport (Red Hill) 29, @Villa Grove 28

@Jacksonville (Routt) 40, Pawnee 12

Second Round

East Dubuque 48, @Hebron (Alden-H.) 21

@Lena (L.-Winslow) 28, Dakota 8

Lexington 30, @Toulon (Stark County) 20

@Lewistown 29, Cuba 0

@Mt. Sterling (Brown County) 13, LeRoy 12

@Hardin (Calhoun) 19, Oakland 13

Tuscola 54, @Moweaqua (Central A & M) 36

Jacksonville (Routt) 48, @Bridgeport (Red Hill) 20

Quarterfinals

Lena (L.-Winslow) 34, @East Dubuque 15

Lewistown 36, @Lexington 7

Mt. Sterling (Brown County) 25, @Hardin (Calhoun) 6

@Tuscola 35, Jacksonville (Routt) 14

Semifinals

Lena (L.-Winslow) 22, @Lewistown 7

Tuscola 17, @Mt. Sterling (Brown County) 10

Championship

Lena (L.-Winslow) 47, Tuscola 14

2010-11 (2A)

First Round

@Sterling (Newman Central Catholic) 14, Amboy 7

Kewanee (Wethersfield) 41, @Rockford (Christian Life) 23

@Lanark (Eastland) 21, Manlius (Bureau Valley) 7

@Morrison 49, Taylor Ridge (Rockridge) 12

@Mackinaw (Deer Creek-M.) 40, Mendon (Unity) 7

Momence 38, @El Paso (E.P.-Gridley) 32

@Clifton (Central) 49, Elmwood 6

@Aledo (Mercer County) 29, Knoxville 19

@Westville 27, Bismarck (B.-Henning) 8

Maroa (M.-Forsyth) 28, @Marshall 14

@Auburn 27, Athens 26

@Williamsville 30, Beardstown 11

@Johnston City 55, Eldorado 8

Staunton 61, @Red Bud 36

@Casey (C.-Westfield) 36, Carmi (C.-White County) 16

@Carlinville 35, Alton (Marquette) 0

Second Round

Sterling (Newman Central Catholic) 54, @Kewanee (Wethersfield) 12

Morrison 42, @Lanark (Eastland) 9

Mackinaw (Deer Creek-M.) 55, @Momence 6

@Clifton (Central) 56, Aledo (Mercer County) 27

@Maroa (M.-Forsyth) 49, Westville 8

Williamsville 31, @Auburn 15

@Staunton 42, Johnston City 7

@Casey (C.-Westfield) 44, Carlinville 8

Quarterfinals

@Sterling (Newman Central Catholic) 22, Morrison 19

@Mackinaw (Deer Creek-M.) 40, Clifton (Central) 39

Maroa (M.-Forsyth) 13, @Williamsville 6

Casey (C.-Westfield) 34, @Staunton 20

Semifinals

Sterling (Newman Central Catholic) 46, @Mackinaw (Deer Creek-M.) 12

@Maroa (M.-Forsyth) 20, Casey (C.-Westfield) 12

Championship

Sterling (Newman Central Catholic) 48, Maroa (M.-Forsyth) 7

2010-11 (3A)

First Round

@Stillman Valley 31, Peru (St. Bede) 7

Elmhurst (Immaculate Conception) 35, @Byron 27

@Wilmington 55, Winnebago 26

Aurora (A. Christian) 38, @Oregon 0

@Tolono (Unity) 34, Monticello 7

@Decatur (St. Teresa) 35, Oneida (ROWVA) 0

@St. Joseph (S.J.-Ogden) 33, Paris 22

Champaign (St. Thomas More) 28, @Fithian (Oakwood) 18

@Carthage (Illini West) 52, New Berlin 0

Camp Point (Central) 15, @Virden (North Mac) 7

@Pana (H.S.) 28, Macomb 7

@Greenville 47, Breese (Central) 12

@Mt. Carmel 56, Fairfield 12

@Nashville 30, Sesser (S.-Valier) 12

@DuQuoin (H.S.) 28, Anna (A.-Jonesboro) 21

Carterville 6, @Harrisburg 3

Second Round

Stillman Valley 43, @Elmhurst (Immaculate Conception) 21

@Aurora (A. Christian) 18, Wilmington 16

@Tolono (Unity) 24, Decatur (St. Teresa) 20

St. Joseph (S.J.-Ogden) 29, @Champaign (St. Thomas More) 3

Carthage (Illini West) 36, @Camp Point (Central) 7

@Pana (H.S.) 21, Greenville 14

@Mt. Carmel 42, Nashville 24

DuQuoin (H.S.) 35, @Carterville 0

Quarterfinals

@Stillman Valley 46, Aurora (A. Christian) 16

Tolono (Unity) 41, @St. Joseph (S.J.-Ogden) 20

@Carthage (Illini West) 54, Pana (H.S.) 16

Mt. Carmel 35, @DuQuoin (H.S.) 0

Semifinals

@Stillman Valley 29, Tolono (Unity) 19

@Carthage (Illini West) 30, Mt. Carmel 14

Championship

Carthage (Illini West) 22, Stillman Valley 20

2010-11 (4A)

First Round

Mendota 39, @Rockford (R. Christian) 15

Elgin (St. Edward) 44, @Chicago (Uplift) 8

@Sandwich 49, Chicago (Harper) 14

@Geneseo 45, Chicago (Collins) 0

@Richmond (R.-Burton) 41, Manteno 13

@Kankakee (McNamara) 21, Morris 14

@Rock Island (Alleman) 31, Genoa (G.-Kingston) 0

Chicago (CICS/Longwood) 42, @Chicago (Carver) 8

@Pontiac 46, Peoria (Manual) 14

Chillicothe (Illinois Valley Central) 42, @Herscher 0

@Metamora 54, Mahomet (M.-Seymour) 26

@Mt. Zion 28, Bloomington (Central Catholic) 6

@Rochester 49, Freeburg 7

@Effingham (H.S.) 27, Herrin (H.S.) 0

@Breese (Mater Dei) 59, Bethalto (Civic Memorial) 30

@Quincy (Notre Dame) 41, Waterloo (H.S.) 8

Second Round

Mendota 22, @Elgin (St. Edward) 20

@Sandwich 10, Geneseo 7

@Richmond (R.-Burton) 42, Kankakee (McNamara) 14

Rock Island (Alleman) 49, @Chicago (CICS/Longwood) 6

Pontiac 31, @Chillicothe (Illinois Valley Central) 15

@Metamora 48, Mt. Zion 14

@Rochester 53, Effingham (H.S.) 2

Quincy (Notre Dame) 42, @Breese (Mater Dei) 21

Quarterfinals

Sandwich 42, @Mendota 13

@Rock Island (Alleman) 21, Richmond (R.-Burton) 20

Metamora 34, @Pontiac 7

Rochester 23, @Quincy (Notre Dame) 21

Semifinals

@Rock Island (Alleman) 19, Sandwich 0

@Rochester 50, Metamora 17

Championship

Rochester 24, Rock Island (Alleman) 7

2010-11 (5A)

First Round

@Maple Park (Kaneland) 42, Chicago (King) 0

@Crystal Lake (Central) 24, Antioch 21

@Vernon Hills 51, Chicago (Harlan) 0

Tinley Park (H.S.) 31, @Chicago (Orr) 6

Grayslake (Central) 31, @Chicago (Senn) 6

Woodstock (Marian) 51, @Chicago (Julian) 14

@Sycamore (H.S.) 36, Lake Villa (Lakes) 3

@Lombard (Montini) 21, Wheaton (St. Francis) 14

@Peoria (Richwoods) 27, Ottawa (Twp.) 19

@New Lenox (Lincoln-Way West) 42, Dunlap 35

@Joliet (Catholic Academy) 49, Washington 7

@Sterling (H.S.) 28, Morton 21

Jacksonville (H.S.) 52, @Springfield (Sacred Heart-Griffin) 47

@Chatham (Glenwood) 31, Bloomington (H.S.) 24

@Marion (H.S.) 19, Troy (Triad) 10

@Springfield (H.S.) 42, Champaign (Centennial) 8

Second Round

@Maple Park (Kaneland) 34, Crystal Lake (Central) 7

Vernon Hills 37, @Tinley Park (H.S.) 22

@Woodstock (Marian) 40, Grayslake (Central) 7

Lombard (Montini) 28, @Sycamore (H.S.) 7

@Peoria (Richwoods) 49, New Lenox (Lincoln-Way West) 13

@Joliet (Catholic Academy) 49, Sterling (H.S.) 7

Chatham (Glenwood) 48, @Jacksonville (H.S.) 47

Springfield (H.S.) 47, @Marion (H.S.) 45

Quarterfinals

Maple Park (Kaneland) 27, @Vernon Hills 21

@Lombard (Montini) 24, Woodstock (Marian) 10

@Peoria (Richwoods) 17, Joliet (Catholic Academy) 14

Chatham (Glenwood) 36, @Springfield (H.S.) 26

Semifinals

Lombard (Montini) 27, @Maple Park (Kaneland) 14

@Chatham (Glenwood) 42, Peoria (Richwoods) 13

Championship

Lombard (Montini) 34, Chatham (Glenwood) 21

2010-11 (6A)

First Round

@Crystal Lake (South) 28, Fox Lake (Grant) 7

@Lake Forest (H.S.) 45, Palos Heights (Shepard) 25

@Crystal Lake (Prairie Ridge) 35, Oak Park (Fenwick) 26

@Chicago (Morgan Park) 40, Bensenville (Fenton) 0

@Rockford (Boylan Catholic) 31, Addison (A. Trail) 7

@Oak Lawn (Richards) 53, Chicago (Hyde Park) 24

@Chicago (Robeson) 52, Chicago (DuSable) 0

Cary (C.-Grove) 28, @Chicago (Hubbard) 20

@Lemont (H.S.) 23, Batavia 14

@Geneva 69, Oak Forest 28

@Lansing (Thornton Fractional South) 35, Dolton (Thornridge) 15

@Aurora (Marmion Academy) 24, Calumet City (Thornton Fractional North) 0

@Danville (H.S.) 50, Collinsville 21

Frankfort (Lincoln-Way North) 45, @Normal (Community) 23

@Rock Island (H.S.) 42, DeKalb 41

Crete (C.-Monee) 35, @Normal (Community West) 28

Second Round

@Crystal Lake (South) 28, Lake Forest (H.S.) 17

@Crystal Lake (Prairie Ridge) 20, Chicago (Morgan Park) 6

@Rockford (Boylan Catholic) 34, Oak Lawn (Richards) 12

@Cary (C.-Grove) 35, Chicago (Robeson) 0

@Lemont (H.S.) 28, Geneva 10

Aurora (Marmion Academy) 28, @Lansing (Thornton Fractional South) 27

Danville (H.S.) 40, @Frankfort (Lincoln-Way North) 21

@Crete (C.-Monee) 29, Rock Island (H.S.) 25

Quarterfinals

Crystal Lake (Prairie Ridge) 37, @Crystal Lake (South) 10

Rockford (Boylan Catholic) 20, @Cary (C.-Grove) 14

@Aurora (Marmion Academy) 31, Lemont (H.S.) 20

@Danville (H.S.) 35, Crete (C.-Monee) 14

Semifinals

@Rockford (Boylan Catholic) 14, Crystal Lake (Prairie Ridge) 7

Aurora (Marmion Academy) 31, @Danville (H.S.) 28

Championship

Rockford (Boylan Catholic) 48, Aurora (Marmion Academy) 19

2010-11 (7A)

First Round

@Chicago (Simeon) 47, Chicago (St. Ignatius College Prep) 0

Schaumburg (H.S.) 38, @Elk Grove Village (E.G.) 21

@Mt. Prospect (Prospect) 54, Rockford (Guilford) 14

@Lake Zurich 41, Algonquin (Jacobs) 7

@Chicago (St. Rita) 28, Highland Park 19

Machesney Park (Harlem) 31, @Northbrook (Glenbrook North) 21

@Mundelein (Carmel) 55, Elgin (H.S.) 7

@Rockton (Hononegah) 50, Chicago (Taft) 7

@Wheaton (W. Warrenville South) 49, Lisle (Benet Academy) 7

@Wheaton (North) 27, Chicago Heights (Marian) 12

@Glen Ellyn (Glenbard West) 51, Plainfield (North) 12

@Frankfort (Lincoln-Way East) 17, Harvey (Thornton) 7

Belleville (West) 1, @East St. Louis (Sr.) 0

Belleville (East) 29, @O'Fallon (H.S.) 13

@Plainfield (South) 34, Bradley (B.-Bourbonnais) 14

@Minooka 26, Quincy (Sr.) 7

Second Round

Chicago (Simeon) 55, @Schaumburg (H.S.) 50

Lake Zurich 14, @Mt. Prospect (Prospect) 7

Chicago (St. Rita) 38, @Machesney Park (Harlem) 21

@Mundelein (Carmel) 42, Rockton (Hononegah) 6

@Wheaton (W. Warrenville South) 44, Wheaton (North) 0

@Glen Ellyn (Glenbard West) 42, Frankfort (Lincoln-Way East) 28

@Belleville (East) 21, Belleville (West) 13

Minooka 41, @Plainfield (South) 38

Quarterfinals

Lake Zurich 17, @Chicago (Simeon) 14

@Chicago (St. Rita) 21, Mundelein (Carmel) 0

@Wheaton (W. Warrenville South) 40, Glen Ellyn (Glenbard West) 20

Belleville (East) 21, @Minooka 17

Semifinals

@Lake Zurich 21, Chicago (St. Rita) 0

Wheaton (W. Warrenville South) 41, @Belleville (East) 7

Championship

Wheaton (W. Warrenville South) 28, Lake Zurich 17

2010-11 (8A)

First Round

@Lincolnshire (Stevenson) 21, Winnetka (New Trier) 0

@South Elgin 21, Gurnee (Warren) 13

@Park Ridge (Maine South) 47, Niles (Notre Dame) 0

@Bartlett 55, Chicago (Dunbar) 14

@Wilmette (Loyola Academy) 42, Chicago (Whitney Young) 0

Palatine (Fremd) 24, @Evanston (Twp.) 13

Palatine (H.S.) 28, @Carol Stream (Glenbard North) 14

Glenview (Glenbrook South) 35, @Barrington 28

@Elmhurst (York) 21, Lockport (Twp.) 14

Naperville (North) 27, @Chicago (Marist) 14

@Flossmoor (Homewood-F.) 41, Chicago (Curie) 14

@Aurora (Waubonsie Valley) 33, Chicago (Brother Rice) 7

@LaGrange (Lyons) 58, Chicago (C. Vocational) 0

@Orland Park (Sandburg) 24, Hillside (Proviso West) 20

@Chicago (Mt. Carmel) 55, Bolingbrook 27

Naperville (Neuqua Valley) 36, @Downers Grove (South) 22

Second Round

@Lincolnshire (Stevenson) 10, South Elgin 7

@Park Ridge (Maine South) 36, Bartlett 12

Wilmette (Loyola Academy) 14, @Palatine (Fremd) 7

Palatine (H.S.) 42, @Glenview (Glenbrook South) 14

@Naperville (North) 29, Elmhurst (York) 10

@Flossmoor (Homewood-F.) 34, Aurora (Waubonsie Valley) 28

@LaGrange (Lyons) 21, Orland Park (Sandburg) 20

Chicago (Mt. Carmel) 21, @Naperville (Neuqua Valley) 14

Quarterfinals

Park Ridge (Maine South) 20, @Lincolnshire (Stevenson) 9

Wilmette (Loyola Academy) 14, @Palatine (H.S.) 0

Flossmoor (Homewood-F.) 35, @Naperville (North) 28

@Chicago (Mt. Carmel) 41, LaGrange (Lyons) 10

Semifinals

Park Ridge (Maine South) 29, @Wilmette (Loyola Academy) 22

@Chicago (Mt. Carmel) 28, Flossmoor (Homewood-F.) 21

Championship

Park Ridge (Maine South) 28, Chicago (Mt. Carmel) 7

2011-12 (1A)

First Round

Moweaqua (Central A & M) 14, @Sidell (Jamaica) 13

@Tuscola 42, Cerro Gordo 0

@Pawnee 28, Fisher 12

Arcola 15, @Oakland 13

@Concord (Triopia) 47, Jacksonville (Routt) 0

@Gibson City (G.C.-Melvin-Sibley) 31, Abingdon 8

@Mt. Sterling (Brown County) 28, Lewistown 7

Toledo (Cumberland) 12, @Winchester 0

@Mooseheart 37, Princeville 14

@Peru (St. Bede) 41, Kewanee (Wethersfield) 7

@Stockton 40, East Dubuque 20

@Freeport (Aquin) 42, Chicago (C. Hope Academy) 38

@Lena (L.-Winslow) 49, Durand 6

@Dakota 42, Monmouth (United) 22

@Forreston 31, Chicago (Hales Franciscan) 28

@Winnetka (North Shore Country Day) 28, Flanagan (F.-Cornell) 24

Second Round

Tuscola 31, @Moweaqua (Central A & M) 6

@Arcola 24, Pawnee 22

@Concord (Triopia) 21, Gibson City (G.C.-Melvin-Sibley) 0

Mt. Sterling (Brown County) 20, @Toledo (Cumberland) 6

Peru (St. Bede) 34, @Mooseheart 0

Freeport (Aquin) 27, @Stockton 12

Dakota 16, @Lena (L.-Winslow) 7

@Forreston 53, Winnetka (North Shore Country Day) 15

Quarterfinals

@Tuscola 42, Arcola 7

@Mt. Sterling (Brown County) 6, Concord (Triopia) 0

@Freeport (Aquin) 21, Peru (St. Bede) 0

@Dakota 16, Forreston 9

Semifinals

Tuscola 33, @Mt. Sterling (Brown County) 14

Dakota 25, @Freeport (Aquin) 21

Championship

Dakota 41, Tuscola 27

2011-12 (2A)

First Round

Williamsville 56, @Gillespie 28

Mackinaw (Deer Creek-M.) 42, @Carthage (Illini West) 28

@Carlyle 35, Carmi (C.-White County) 28

@Casey (C.-Westfield) 27, Johnston City 13

@Camp Point (Central) 27, Athens 14

@Maroa (M.-Forsyth) 41, Carlinville 0

@Auburn 42, Westville 22

@Marshall 34, Downs (Tri-Valley) 28

@Bismarck (B.-Henning) 33, Pinckneyville 16

Sterling (Newman Central Catholic) 40, @Clifton (Central) 6

@Orion 65, Momence 60

Morrison 32, @Port Byron (Riverdale) 20

@Lanark (Eastland) 38, Chicago (Austin Polytechnic) 20

Toulon (Stark County) 24, @Knoxville 7

@Elmwood 28, Cuba 0

@Aledo (Mercer County) 42, El Paso (E.P.-Gridley) 7

Second Round

@Casey (C.-Westfield) 42, Carlyle 12

Williamsville 29, @Camp Point (Central) 26

@Maroa (M.-Forsyth) 46, Auburn 7

@Marshall 20, Bismarck (B.-Henning) 15

Sterling (Newman Central Catholic) 47, @Orion 36

Morrison 33, @Lanark (Eastland) 12

@Toulon (Stark County) 29, Mackinaw (Deer Creek-M.) 28

Aledo (Mercer County) 14, @Elmwood 7

Quarterfinals

Casey (C.-Westfield) 16, @Williamsville 0

@Maroa (M.-Forsyth) 26, Marshall 7

Morrison 15, @Sterling (Newman Central Catholic) 12

Toulon (Stark County) 7, @Aledo (Mercer County) 0

Semifinals

@Casey (C.-Westfield) 14, Maroa (M.-Forsyth) 7

@Morrison 28, Toulon (Stark County) 0

Championship

Morrison 23, Casey (C.-Westfield) 14

2011-12 (3A)

First Round

@Pana (H.S.) 14, Vandalia 7

Oregon 28, @Watseka 6

Greenville 39, @Robinson 29

@Virden (North Mac) 21, Alton (Marquette) 14

@Staunton 56, Nokomis 39

@Breese (Central) 41, Sesser (S.-Valier) 8

@Anna (A.-Jonesboro) 36, Eldorado 0

@Mt. Carmel 35, Harrisburg 7

@Benton 44, Red Bud 0

Aurora (A. Christian) 35, @Kewanee (H.S.) 8

Wilmington 34, @Taylor Ridge (Rockridge) 13

@Winnebago 30, Elmhurst (Immaculate Conception) 29

@Tolono (Unity) 41, Champaign (St. Thomas More) 6

Monticello 42, @St. Joseph (S.J.-Ogden) 14

@Beardstown 28, Georgetown (G.-Ridge Farm) 27

Macomb 40, @Decatur (St. Teresa) 14

Second Round

Aurora (A. Christian) 34, @Oregon 21

@Greenville 20, Pana (H.S.) 15

Virden (North Mac) 26, @Staunton 12

@Anna (A.-Jonesboro) 39, Breese (Central) 26

Mt. Carmel 42, @Benton 9

Winnebago 14, @Wilmington 7

Tolono (Unity) 27, @Monticello 14

@Macomb 49, Beardstown 7

Quarterfinals

@Greenville 68, Virden (North Mac) 38

Mt. Carmel 33, @Anna (A.-Jonesboro) 21

@Aurora (A. Christian) 48, Winnebago 13

@Tolono (Unity) 35, Macomb 7

Semifinals

Mt. Carmel 49, @Greenville 19

@Aurora (A. Christian) 50, Tolono (Unity) 26

Championship

Aurora (A. Christian) 34, Mt. Carmel 7

2011-12 (4A)

First Round

@Rochester 56, Quincy (Notre Dame) 35

Fairbury (Prairie Central) 46, @Mahomet (M.-Seymour) 25

Breese (Mater Dei) 22, @Belleville (Althoff Catholic) 17

Rock Island (Alleman) 49, @Chicago (Phillips) 0

@Coal City 45, Chicago (Fenger) 7

@Chicago (Harper) 48, Chicago (Payton) 0

@Sandwich 24, Harvard 23

@Manteno 48, Peoria (Notre Dame) 22

@Kankakee (McNamara) 42, Bloomington (Central Catholic) 14

@Mt. Zion 28, Effingham (H.S.) 0

Charleston 55, @Waterloo (H.S.) 35

@Herrin (H.S.) 30, Columbia 28

@Richmond (R.-Burton) 34, Chicago (Brooks) 14

Mendota 48, @Chicago (CICS/Longwood) 6

@Evergreen Park 10, Chicago (Marshall) 6

@Stillman Valley 35, Plano 10

Second Round

@Evergreen Park 19, Rock Island (Alleman) 18

@Rochester 42, Manteno 28

Kankakee (McNamara) 38, @Fairbury (Prairie Central) 6

@Mt. Zion 22, Breese (Mater Dei) 7

@Charleston 34, Herrin (H.S.) 21

@Richmond (R.-Burton) 37, Mendota 19

@Stillman Valley 28, Coal City 13

Sandwich 28, @Chicago (Harper) 6

Quarterfinals

@Rochester 55, Kankakee (McNamara) 21

Charleston 28, @Mt. Zion 27

Richmond (R.-Burton) 7, @Evergreen Park 0

Stillman Valley 35, @Sandwich 6

Semifinals

Rochester 41, @Charleston 13

Richmond (R.-Burton) 40, @Stillman Valley 28

Championship

Rochester 42, Richmond (R.-Burton) 39

2011-12 (5A)

First Round

@Morris 35, Morton 24

@Joliet (Catholic Academy) 48, New Lenox (Lincoln-Way West) 14

@Washington 34, Dunlap 14

Springfield (Sacred Heart-Griffin) 47, @Decatur (MacArthur) 7

@Maple Park (Kaneland) 51, Belvidere (H.S.) 45

@Park Forest (Rich East) 28, Metamora 15

@Troy (Triad) 38, Marion (H.S.) 13

Chatham (Glenwood) 51, @Carbondale (H.S.) 21

@Normal (University) 48, Centralia (H.S.) 20

@Wheaton (St. Francis) 27, Burlington (Central) 10

Rochelle 43, @Chicago (Urban Prep/Englewood) 41

Sycamore (H.S.) 36, @Chicago (King) 29

@Woodstock (Marian) 42, Chicago (Robeson) 20

@Tinley Park (H.S.) 35, Grayslake (Central) 22

@Sterling (H.S.) 18, Chicago (Julian) 14

@Lombard (Montini) 49, Woodstock (North) 14

Second Round

Joliet (Catholic Academy) 41, @Morris 7

Washington 15, @Park Forest (Rich East) 12

@Springfield (Sacred Heart-Griffin) 42, Troy (Triad) 7

Chatham (Glenwood) 27, @Normal (University) 20

@Maple Park (Kaneland) 31, Wheaton (St. Francis) 28

Rochelle 21, @Sycamore (H.S.) 16

@Woodstock (Marian) 55, Tinley Park (H.S.) 39

Lombard (Montini) 35, @Sterling (H.S.) 10

Quarterfinals

Joliet (Catholic Academy) 56, @Washington 7

Springfield (Sacred Heart-Griffin) 25, @Chatham (Glenwood) 10

Maple Park (Kaneland) 20, @Rochelle 14

@Lombard (Montini) 52, Woodstock (Marian) 27

Semifinals

@Joliet (Catholic Academy) 49, Springfield (Sacred Heart-Griffin) 7

Lombard (Montini) 35, @Maple Park (Kaneland) 31

Championship

Lombard (Montini) 70, Joliet (Catholic Academy) 45

2011-12 (6A)

First Round

@Lemont (H.S.) 56, Chicago (Morgan Park) 30

Oak Forest 48, @Calumet City (Thornton Fractional North) 26

Normal (Community West) 54, @Rock Island (H.S.) 28

@Batavia 35, Niles (Notre Dame) 28

@Lake Forest (H.S.) 55, Bensenville (Fenton) 20

Fox Lake (Grant) 19, @Antioch 7

@Lake Villa (Lakes) 38, Rolling Meadows 35

@Glen Ellyn (Glenbard South) 30, Chicago (Foreman) 7

@Cary (C.-Grove) 17, Crystal Lake (Central) 7

@Oak Lawn (Richards) 28, Chicago (Hyde Park) 14

Chicago (Hubbard) 17, @Midlothian (Bremen) 7

@Crete (C.-Monee) 63, Bloomington (H.S.) 14

@Peoria (Richwoods) 45, Normal (Community) 10

Danville (H.S.) 28, @Springfield (H.S.) 14

@Crystal Lake (Prairie Ridge) 49, Aurora (Marmion Academy) 0

@LaGrange Park (Nazareth Academy) 35, Deerfield (H.S.) 6

Second Round

Lemont (H.S.) 35, @Oak Forest 14

Lake Villa (Lakes) 38, @Fox Lake (Grant) 7

@Chicago (Hubbard) 29, Oak Lawn (Richards) 13

Peoria (Richwoods) 51, @Crete (C.-Monee) 36

@Danville (H.S.) 40, Normal (Community West) 27

Batavia 31, @Lake Forest (H.S.) 17

Crystal Lake (Prairie Ridge) 55, @Glen Ellyn (Glenbard South) 7

@LaGrange Park (Nazareth Academy) 24, Cary (C.-Grove) 0

Quarterfinals

@Lemont (H.S.) 29, Chicago (Hubbard) 0

Peoria (Richwoods) 20, @Danville (H.S.) 19

Batavia 42, @Lake Villa (Lakes) 0

@Crystal Lake (Prairie Ridge) 35, LaGrange Park (Nazareth Academy) 7

Semifinals

@Peoria (Richwoods) 34, Lemont (H.S.) 31

Crystal Lake (Prairie Ridge) 33, @Batavia 22

Championship

Crystal Lake (Prairie Ridge) 35, Peoria (Richwoods) 14

2011-12 (7A)

First Round

@Frankfort (Lincoln-Way East) 35, Plainfield (South) 7

@Wheaton (W. Warrenville South) 23, New Lenox (Providence Catholic) 16

@O'Fallon (H.S.) 48, Edwardsville (H.S.) 27

@Chicago (St. Rita) 35, Palos Heights (Shepard) 10

@Tinley Park (Andrew) 14, Blue Island (Eisenhower) 0

Wheaton (North) 28, @Algonquin (Jacobs) 0

@Crystal Lake (South) 35, Streamwood 7

Mundelein (Carmel) 28, @Addison (A. Trail) 20

@Oswego (H.S.) 35, Harvey (Thornton) 13

@East St. Louis (Sr.) 33, Granite City 7

@Pekin 41, Moline (H.S.) 30

@Glen Ellyn (Glenbard West) 34, Mt. Prospect (Prospect) 7

@Lake Zurich 35, Geneva 32

@Elk Grove Village (E.G.) 36, Hoffman Estates (Conant) 14

@Machesney Park (Harlem) 41, Rockton (Hononegah) 31

Rockford (Boylan Catholic) 40, @Libertyville 0

Second Round

Wheaton (W. Warrenville South) 7, @Frankfort (Lincoln-Way East) 0

O'Fallon (H.S.) 34, @Pekin 31

Chicago (St. Rita) 28, @Tinley Park (Andrew) 13

Crystal Lake (South) 14, @Mundelein (Carmel) 9

East St. Louis (Sr.) 41, @Oswego (H.S.) 0

@Lake Zurich 10, Glen Ellyn (Glenbard West) 3

@Elk Grove Village (E.G.) 39, Machesney Park (Harlem) 22

Rockford (Boylan Catholic) 37, @Wheaton (North) 20

Quarterfinals

Chicago (St. Rita) 19, @O'Fallon (H.S.) 14

Wheaton (W. Warrenville South) 10, @East St. Louis (Sr.) 7

@Lake Zurich 17, Elk Grove Village (E.G.) 10

Rockford (Boylan Catholic) 30, @Crystal Lake (South) 13

Semifinals

Wheaton (W. Warrenville South) 21, @Chicago (St. Rita) 14

@Rockford (Boylan Catholic) 16, Lake Zurich 10

Championship

Rockford (Boylan Catholic) 21, Wheaton (W. Warrenville South) 14

2011-12 (8A)

First Round

Belleville (East) 14, @Aurora (Waubonsie Valley) 7

Naperville (Central) 40, @Minooka 13

Lockport (Twp.) 18, @Chicago (Simeon) 15

Flossmoor (Homewood-F.) 48, @Chicago (Marist) 28

@Bolingbrook 33, Naperville (Neuqua Valley) 14

@Downers Grove (South) 37, Naperville (North) 24

@Chicago (Brother Rice) 35, Orland Park (Sandburg) 14

@Chicago (Dunbar) 66, Chicago (Taft) 26

@Glenview (Glenbrook South) 27, Winnetka (New Trier) 0

Lincolnshire (Stevenson) 31, @Elmhurst (York) 28

Chicago (Mt. Carmel) 28, @Hinsdale (Central) 14

@Wilmette (Loyola Academy) 35, Evanston (Twp.) 0

LaGrange (Lyons) 45, @Bartlett 42

@Park Ridge (Maine South) 35, Chicago (Curie) 13

@Palatine (H.S.) 28, Hillside (Proviso West) 7

Carol Stream (Glenbard North) 27, @Barrington 21

Second Round

@Naperville (Central) 43, Belleville (East) 3

@Flossmoor (Homewood-F.) 48, Lockport (Twp.) 7

@Downers Grove (South) 41, Chicago (Brother Rice) 14

@Bolingbrook 21, Chicago (Mt. Carmel) 7

Wilmette (Loyola Academy) 29, @Chicago (Dunbar) 0

@LaGrange (Lyons) 34, Glenview (Glenbrook South) 31

@Lincolnshire (Stevenson) 24, Park Ridge (Maine South) 22

@Carol Stream (Glenbard North) 35, Palatine (H.S.) 21

Quarterfinals

@Naperville (Central) 42, Flossmoor (Homewood-F.) 14

@Bolingbrook 47, Downers Grove (South) 19

@Wilmette (Loyola Academy) 33, LaGrange (Lyons) 10

@Carol Stream (Glenbard North) 28, Lincolnshire (Stevenson) 0

Semifinals

Bolingbrook 22, @Naperville (Central) 19

@Wilmette (Loyola Academy) 28, Carol Stream (Glenbard North) 13

Championship

Bolingbrook 21, Wilmette (Loyola Academy) 17

2012-13 (1A)

First Round

@Ottawa (Marquette) 44, Chicago (Luther North) 8

Toulon (Stark County) 28, @Monmouth (United) 14

Flanagan (F.-Cornell) 22, @Colfax (Ridgeview) 14

@Stockton 60, Biggsville (West Central) 21

@Galena (H.S.) 27, East Dubuque 21

@Chicago (Hales Franciscan) 24, Freeport (Aquin) 10

@Lena (L.-Winslow) 34, Abingdon 19

@Forreston 41, Hebron (Alden-H.) 7

@Mooseheart 34, Warren 24

LeRoy 61, @Mt. Sterling (Brown County) 24

@Concord (Triopia) 49, Mt. Olive 0

@Moweaqua (Central A & M) 55, Milford 27

@Maroa (M.-Forsyth) 54, Dupo 6

@Villa Grove 48, Winchester 8

@Carrollton 25, Toledo (Cumberland) 0

@Sidell (Jamaica) 27, Oblong 6

Second Round

Stockton 44, @Galena (H.S.) 7

Lena (L.-Winslow) 27, @Chicago (Hales Franciscan) 21

Forreston 35, @Ottawa (Marquette) 34

Toulon (Stark County) 52, @Mooseheart 14

LeRoy 78, @Flanagan (F.-Cornell) 46

@Concord (Triopia) 12, Moweaqua (Central A & M) 7

@Maroa (M.-Forsyth) 41, Villa Grove 0

@Carrollton 26, Sidell (Jamaica) 20

Quarterfinals

@Stockton 48, Lena (L.-Winslow) 14

@Toulon (Stark County) 50, Forreston 20

Concord (Triopia) 22, @LeRoy 20

@Maroa (M.-Forsyth) 48, Carrollton 14

Semifinals

@Stockton 51, Toulon (Stark County) 14

Maroa (M.-Forsyth) 40, @Concord (Triopia) 12

Championship

Maroa (M.-Forsyth) 48, Stockton 24

2012-13 (2A)

First Round

Carthage (Illini West) 24, @Tremont 6

@Downs (Tri-Valley) 42, Havana 7

@Athens 20, Beardstown 13

@Orion 31, Lanark (Eastland) 24

@Amboy 36, Winnetka (North Shore Country Day) 12

Aledo (Mercer County) 25, @Morrison 14

@Rockford (Lutheran) 62, Taylor Ridge (Rockridge) 40

@Clifton (Central) 26, Momence 0

@Kewanee (Wethersfield) 28, Watseka 14

@Bismarck (B.-Henning) 55, Georgetown (G.-Ridge Farm) 13

@DuQuoin (H.S.) 47, Johnston City 12

@Camp Point (Central) 40, Argenta (A.-Oreana) 29

Cerro Gordo 42, @Lawrenceville 14

Belleville (Althoff Catholic) 42, @Chester 24

@Casey (C.-Westfield) 45, Carmi (C.-White County) 0

@Carlinville 46, Arthur (A.-Lovington) 12

Second Round

Amboy 43, @Orion 18

@Aledo (Mercer County) 42, Rockford (Lutheran) 14

Clifton (Central) 28, @Carthage (Illini West) 0

Kewanee (Wethersfield) 16, @Downs (Tri-Valley) 13

DuQuoin (H.S.) 7, @Bismarck (B.-Henning) 6

@Camp Point (Central) 33, Cerro Gordo 13

Belleville (Althoff Catholic) 32, @Athens 20

@Casey (C.-Westfield) 50, Carlinville 49

Quarterfinals

Aledo (Mercer County) 33, @Amboy 21

@Clifton (Central) 48, Kewanee (Wethersfield) 27

Camp Point (Central) 35, @DuQuoin (H.S.) 28

@Belleville (Althoff Catholic) 19, Casey (C.-Westfield) 17

Semifinals

@Aledo (Mercer County) 26, Clifton (Central) 7

@Belleville (Althoff Catholic) 28, Camp Point (Central) 7

Championship

Aledo (Mercer County) 14, Belleville (Althoff Catholic) 7

2012-13 (3A)

First Round

@Aurora (A. Christian) 49, Chicago (Raby) 12

Pleasant Plains 34, @Auburn 21

@Elmwood 34, Champaign (St. Thomas More) 14

Winnebago 56, @Farmington 13

@Elmhurst (Immaculate Conception) 59, Poplar Grove (North Boone) 34

@Sterling (Newman Central Catholic) 21, Erie 6

@Monmouth (M.-Roseville) 40, Peru (St. Bede) 27

St. Joseph (S.J.-Ogden) 42, @Aurora (Central Catholic) 23

@Wilmington 31, Byron 14

Williamsville 56, @Virden (North Mac) 8

@Monticello 45, Nokomis 26

@Tolono (Unity) 46, Pana (H.S.) 8

@Greenville 55, Anna (A.-Jonesboro) 27

@Vienna 14, Sesser (S.-Valier) 6

@Benton 28, Robinson 24

Carterville 35, @Vandalia 34

Second Round

@Winnebago 56, Elmwood 20

Aurora (A. Christian) 28, @Elmhurst (Immaculate Conception) 21

@Sterling (Newman Central Catholic) 26, Monmouth (M.-Roseville) 14

@Wilmington 48, St. Joseph (S.J.-Ogden) 8

Williamsville 14, @Monticello 0

@Tolono (Unity) 22, Pleasant Plains 7

@Greenville 42, Vienna 2

@Carterville 30, Benton 14

Quarterfinals

@Aurora (A. Christian) 49, Winnebago 14

Sterling (Newman Central Catholic) 28, @Wilmington 26

Tolono (Unity) 10, @Williamsville 7

Greenville 49, @Carterville 38

Semifinals

Aurora (A. Christian) 41, @Sterling (Newman Central Catholic) 7

@Tolono (Unity) 56, Greenville 21

Championship

Aurora (A. Christian) 42, Tolono (Unity) 12

2012-13 (4A)

First Round

@Chicago (Brooks) 49, Chicago (Payton) 14

Coal City 27, @Peotone 20

Macomb 21, @Quincy (Notre Dame) 19

Alton (Marquette) 28, @Waterloo (H.S.) 21

@Olney (East Richland) 29, Breese (Mater Dei) 23

@Chicago (VOISE Academy) 30, Chicago (Marshall) 16

@Evergreen Park 23, North Chicago 7

Richmond (R.-Burton) 41, @Chicago (Harper) 32

@Rock Island (Alleman) 49, Manteno 26

Stillman Valley 49, @Plano 28

@Geneseo 17, Sandwich 0

@Peoria (Notre Dame) 38, Fairbury (Prairie Central) 27

@Rochester 43, Mahomet (M.-Seymour) 0

@Charleston 55, Bloomington (Central Catholic) 10

@Harrisburg 44, Herrin (H.S.) 6

@Columbia 57, Mt. Carmel 22

Second Round

@Chicago (Brooks) 49, Chicago (VOISE Academy) 12

Evergreen Park 34, @Richmond (R.-Burton) 27

@Rock Island (Alleman) 42, Stillman Valley 7

Coal City 12, @Geneseo 10

@Peoria (Notre Dame) 41, Macomb 21

@Rochester 42, Charleston 14

@Harrisburg 14, Columbia 7

@Alton (Marquette) 56, Olney (East Richland) 28

Quarterfinals

@Evergreen Park 37, Chicago (Brooks) 14

Rock Island (Alleman) 28, @Coal City 13

Rochester 46, @Peoria (Notre Dame) 21

@Harrisburg 41, Alton (Marquette) 7

Semifinals

Rock Island (Alleman) 23, @Evergreen Park 7

@Rochester 49, Harrisburg 22

Championship

Rochester 43, Rock Island (Alleman) 18

2012-13 (5A)

First Round

@New Lenox (Lincoln-Way West) 35, Rochelle 0

Woodstock (Marian) 42, @Wauconda 10

Normal (University) 27, @Galesburg (H.S.) 6

Washington 19, @Metamora 14

@Springfield (Sacred Heart-Griffin) 55, Highland 16

@Maple Park (Kaneland) 48, Belvidere (H.S.) 0

@Tinley Park (H.S.) 27, Chicago (Westinghouse) 23

@Joliet (Catholic Academy) 58, Elmwood Park 0

@Woodstock (North) 68, Sterling (H.S.) 20

Lombard (Montini) 54, @Midlothian (Bremen) 13

@Sycamore (H.S.) 35, Chicago (King) 13

@Morris 44, Park Forest (Rich East) 0

@Urbana (H.S.) 36, East Peoria 22

@Jerseyville (Jersey) 39, Mattoon 7

Chatham (Glenwood) 59, @Marion (H.S.) 24

@Jacksonville (H.S.) 46, Centralia (H.S.) 13

Second Round

@Washington 30, Normal (University) 6

@New Lenox (Lincoln-Way West) 31, Maple Park (Kaneland) 15

@Joliet (Catholic Academy) 42, Tinley Park (H.S.) 21

@Woodstock (Marian) 41, Woodstock (North) 20

@Lombard (Montini) 24, Sycamore (H.S.) 22

@Morris 65, Urbana (H.S.) 20

Chatham (Glenwood) 42, @Jerseyville (Jersey) 21

Springfield (Sacred Heart-Griffin) 37, @Jacksonville (H.S.) 36

Quarterfinals

Joliet (Catholic Academy) 21, @New Lenox (Lincoln-Way West) 20

Lombard (Montini) 42, @Woodstock (Marian) 27

Morris 28, @Washington 27

@Springfield (Sacred Heart-Griffin) 33, Chatham (Glenwood) 21

Semifinals

Lombard (Montini) 40, @Joliet (Catholic Academy) 37

@Morris 30, Springfield (Sacred Heart-Griffin) 20

Championship

Lombard (Montini) 19, Morris 6

2012-13 (6A)

First Round

@Fox Lake (Grant) 59, Chicago (Lake View) 0

@Lake Villa (Lakes) 35, Arlington Heights (St. Viator) 21

@Lake Forest (H.S.) 42, Rolling Meadows 24

@Niles (Notre Dame) 46, Grayslake (North) 27

@Chicago (Steinmetz) 26, Chicago (Foreman) 12

Oak Forest 29, @Darien (Hinsdale South) 0

Palos Heights (Shepard) 23, @Chicago (Perspectives/Leadership) 7

Oak Lawn (Richards) 36, @Frankfort (Lincoln-Way North) 14

@Cary (C.-Grove) 41, Rockford (Auburn) 7

Chicago (St. Patrick) 41, @Glen Ellyn (Glenbard South) 15

@Crystal Lake (Central) 49, Chicago (Hyde Park) 7

@Lemont (H.S.) 45, Chicago (Morgan Park) 0

@Crete (C.-Monee) 41, Springfield (H.S.) 7

@Peoria (Richwoods) 35, Bloomington (H.S.) 22

@Ottawa (Twp.) 38, Normal (Community) 17

@Rock Island (H.S.) 47, Normal (Community West) 10

Second Round

@Crystal Lake (Central) 30, Fox Lake (Grant) 13

@Lake Forest (H.S.) 23, Lake Villa (Lakes) 21

@Niles (Notre Dame) 35, Chicago (Steinmetz) 8

Oak Forest 69, @Palos Heights (Shepard) 29

Cary (C.-Grove) 49, @Chicago (St. Patrick) 21

Lemont (H.S.) 23, @Oak Lawn (Richards) 19

@Crete (C.-Monee) 35, Peoria (Richwoods) 32

@Ottawa (Twp.) 21, Rock Island (H.S.) 20

Quarterfinals

@Lake Forest (H.S.) 31, Niles (Notre Dame) 19

Cary (C.-Grove) 7, @Crystal Lake (Central) 0

Lemont (H.S.) 21, @Oak Forest 14

@Crete (C.-Monee) 42, Ottawa (Twp.) 6

Semifinals

Cary (C.-Grove) 42, @Lake Forest (H.S.) 21

Crete (C.-Monee) 28, @Lemont (H.S.) 27

Championship

Crete (C.-Monee) 33, Cary (C.-Grove) 26

2012-13 (7A)

First Round

@Libertyville 48, Machesney Park (Harlem) 28

Mt. Prospect (Prospect) 35, @Northbrook (Glenbrook North) 14

Wheaton (North) 41, @St. Charles (East) 13

@Downers Grove (North) 38, Batavia 26

@Harvey (Thornton) 23, Lansing (Thornton Fractional South) 21

@Lisle (Benet Academy) 24, Tinley Park (Andrew) 10

@Oswego (H.S.) 28, Plainfield (North) 21

@Frankfort (Lincoln-Way East) 47, Plainfield (Central) 22

New Lenox (Providence Catholic) 44, @Bradley (B.-Bourbonnais) 7

Glen Ellyn (Glenbard West) 49, @Elk Grove Village (E.G.) 21

@Rockford (Boylan Catholic) 28, Algonquin (Jacobs) 10

@Oak Park (Fenwick) 10, Huntley 9

@Rockton (Hononegah) 39, Villa Park (Willowbrook) 16

@Lake Zurich 49, Crystal Lake (South) 0

@Edwardsville (H.S.) 49, Pekin 7

@East St. Louis (Sr.) 27, Belleville (West) 13

Second Round

Wheaton (North) 14, @Mt. Prospect (Prospect) 7

Downers Grove (North) 29, @Harvey (Thornton) 13

@Lisle (Benet Academy) 28, Oswego (H.S.) 13

Edwardsville (H.S.) 21, @East St. Louis (Sr.) 18

Glen Ellyn (Glenbard West) 38, @Libertyville 10

@Rockford (Boylan Catholic) 22, Oak Park (Fenwick) 21

@Lake Zurich 17, Rockton (Hononegah) 6

@Frankfort (Lincoln-Way East) 24, New Lenox (Providence Catholic) 14

Quarterfinals

@Glen Ellyn (Glenbard West) 3, Wheaton (North) 0

@Lake Zurich 21, Rockford (Boylan Catholic) 6

Lisle (Benet Academy) 26, @Downers Grove (North) 24

@Frankfort (Lincoln-Way East) 40, Edwardsville (H.S.) 10

Semifinals

@Glen Ellyn (Glenbard West) 19, Lake Zurich 13

Frankfort (Lincoln-Way East) 37, @Lisle (Benet Academy) 13

Championship

Glen Ellyn (Glenbard West) 10, Frankfort (Lincoln-Way East) 8

2012-13 (8A)

First Round

@Lincolnshire (Stevenson) 26, Gurnee (Warren) 13

@Bartlett 14, Franklin Park-Northlake (Leyden) 0

Schaumburg (H.S.) 42, @Glenview (Glenbrook South) 7

@Naperville (Neuqua Valley) 56, Naperville (North) 20

@Bolingbrook 39, Orland Park (Sandburg) 7

Aurora (Waubonsie Valley) 38, @Hillside (Proviso West) 6

@Oak Park (O.P.-River Forest) 28, Hinsdale (Central) 24

@LaGrange (Lyons) 34, Chicago (Marist) 28

@O'Fallon (H.S.) 37, Flossmoor (Homewood-F.) 35

Chicago (Simeon) 13, @Chicago Heights (Bloom Twp.) 10

@Park Ridge (Maine South) 42, Chicago (Lane) 7

Hoffman Estates (Conant) 14, @Winnetka (New Trier) 0

Carol Stream (Glenbard North) 31, @Palatine (Fremd) 24

Wilmette (Loyola Academy) 41, @Evanston (Twp.) 0

@Palatine (H.S.) 69, Skokie (Niles West) 42

@Chicago (Mt. Carmel) 30, Chicago (Brother Rice) 9

Second Round

@Naperville (Neuqua Valley) 44, Bolingbrook 33

@Chicago (Mt. Carmel) 41, Chicago (Simeon) 6

Park Ridge (Maine South) 27, @Hoffman Estates (Conant) 13

@Carol Stream (Glenbard North) 23, Lincolnshire (Stevenson) 14

Wilmette (Loyola Academy) 31, @Bartlett 7

Palatine (H.S.) 42, @Schaumburg (H.S.) 14

Aurora (Waubonsie Valley) 28, @Oak Park (O.P.-River Forest) 7

@LaGrange (Lyons) 42, O'Fallon (H.S.) 27

Quarterfinals

Carol Stream (Glenbard North) 29, @Park Ridge (Maine South) 23

@Wilmette (Loyola Academy) 19, Palatine (H.S.) 7

@Naperville (Neuqua Valley) 23, Aurora (Waubonsie Valley) 20

Chicago (Mt. Carmel) 45, @LaGrange (Lyons) 10

Semifinals

Carol Stream (Glenbard North) 27, @Wilmette (Loyola Academy) 24

Chicago (Mt. Carmel) 26, @Naperville (Neuqua Valley) 21

Championship

Chicago (Mt. Carmel) 28, Carol Stream (Glenbard North) 14

2013-14 (1A)

First Round

@Ottawa (Marquette) 33, Milford 12

@Toulon (Stark County) 50, Flanagan (F.-Cornell) 6

Chicago (Leo) 36, @Gibson City (G.C.-Melvin-Sibley) 0

@Stockton 40, Hebron (Alden-H.) 20

Galena (H.S.) 20, @East Dubuque 0

Freeport (Aquin) 44, @Rockford (Christian Life) 26

Lena (L.-Winslow) 24, @Forreston 10

@Abingdon (A.-Avon) 48, Chicago (C. Hope Academy) 32

@Downs (Tri-Valley) 56, White Hall (North Greene) 14

Argenta (A.-Oreana) 37, @Greenfield 20

@Casey (C.-Westfield) 47, Villa Grove 18

@Carrollton 32, Fisher 0

@Maroa (M.-Forsyth) 38, Tuscola 2

Arthur (A.-Lovington) 23, @Sidell (Jamaica) 19

@Camp Point (Central) 13, Heyworth 10

@Mt. Sterling (Brown County) 48, Mt. Olive 19

Second Round

Stockton 34, @Galena (H.S.) 28

@Lena (L.-Winslow) 48, Freeport (Aquin) 20

@Ottawa (Marquette) 27, Abingdon (A.-Avon) 12

@Chicago (Leo) 31, Toulon (Stark County) 20

Downs (Tri-Valley) 23, @Argenta (A.-Oreana) 7

@Casey (C.-Westfield) 6, Carrollton 0

Maroa (M.-Forsyth) 24, @Arthur (A.-Lovington) 19

@Camp Point (Central) 41, Mt. Sterling (Brown County) 0

Quarterfinals

Lena (L.-Winslow) 24, @Stockton 14

@Chicago (Leo) 32, Ottawa (Marquette) 27

@Downs (Tri-Valley) 48, Casey (C.-Westfield) 27

@Maroa (M.-Forsyth) 22, Camp Point (Central) 7

Semifinals

@Lena (L.-Winslow) 45, Chicago (Leo) 22

@Downs (Tri-Valley) 14, Maroa (M.-Forsyth) 6

Championship

Lena (L.-Winslow) 28, Downs (Tri-Valley) 21

2013-14 (2A)

First Round

@Taylor Ridge (Rockridge) 46, Carthage (Illini West) 6

Athens 27, @Nokomis 21

@Pearl City 54, Chicago (Luther North) 8

Sterling (Newman Central Catholic) 41, @Minonk (Fieldcrest) 0

Momence 13, @Clifton (Central) 6

Spring Valley (Hall) 20, @Bismarck (B.-Henning) 7

Aledo (Mercer County) 33, @Kewanee (Wethersfield) 6

@Farmington 45, Beardstown 6

@Elmwood 27, Knoxville 18

@Cerro Gordo 49, New Berlin 19

@Auburn 35, Virden (North Mac) 8

@Carlinville 47, Georgetown (G.-Ridge Farm) 6

Staunton 8, @Fairfield 0

@Carlyle 29, Eldorado 14

Carmi (C.-White County) 30, @Chester 25

@Gillespie 28, Lawrenceville 14

Second Round

@Sterling (Newman Central Catholic) 35, Pearl City 12

Momence 21, @Spring Valley (Hall) 13

@Aledo (Mercer County) 26, Taylor Ridge (Rockridge) 20

@Farmington 22, Elmwood 12

Cerro Gordo 37, @Athens 13

@Auburn 49, Carlinville 19

@Staunton 19, Carlyle 14

Gillespie 28, @Carmi (C.-White County) 12

Quarterfinals

Sterling (Newman Central Catholic) 34, @Momence 33

@Aledo (Mercer County) 41, Farmington 0

Auburn 21, @Cerro Gordo 12

Staunton 30, @Gillespie 14

Semifinals

@Sterling (Newman Central Catholic) 14, Aledo (Mercer County) 0

@Staunton 32, Auburn 28

Championship

Sterling (Newman Central Catholic) 40, Staunton 13

2013-14 (3A)

First Round

@Winnebago 34, Peru (St. Bede) 25

@Erie 50, Varna (Midland) 28

Chicago (Robeson) 26, @Chicago (Raby) 16

@Williamsville 45, Pana (H.S.) 0

@Kankakee (McNamara) 39, Chicago (Harper) 12

@Stillman Valley 29, Bloomington (Central Catholic) 8

Oregon 22, @Wilmington 21

Aurora (A. Christian) 24, @Elmhurst (IC Catholic) 3

@Seneca 21, Kewanee (H.S.) 14

@Tolono (Unity) 27, Decatur (St. Teresa) 13

@Monticello 22, Champaign (St. Thomas More) 10

@St. Joseph (S.J.-Ogden) 43, Petersburg (PORTA) 25

@Greenville 49, Freeburg 22

@Robinson 21, Anna (A.-Jonesboro) 20

@Carterville 48, Vienna 13

@Mt. Carmel 29, Breese (Central) 21

Second Round

@Winnebago 27, Kankakee (McNamara) 12

Stillman Valley 24, @Erie 14

@Aurora (A. Christian) 49, Oregon 20

Seneca 46, @Chicago (Robeson) 6

@Williamsville 45, Tolono (Unity) 7

St. Joseph (S.J.-Ogden) 35, @Monticello 0

@Greenville 49, Robinson 21

Mt. Carmel 50, @Carterville 49

Quarterfinals

@Stillman Valley 34, Winnebago 20

Aurora (A. Christian) 36, @Seneca 27

@St. Joseph (S.J.-Ogden) 38, Williamsville 26

Greenville 71, @Mt. Carmel 70

Semifinals

Stillman Valley 28, @Aurora (A. Christian) 26

St. Joseph (S.J.-Ogden) 44, @Greenville 21

Championship

Stillman Valley 43, St. Joseph (S.J.-Ogden) 41 (OT)

2013-14 (4A)

First Round

@Plano 36, Sandwich 7

@Harvard 40, Elgin (St. Edward) 22

@Rockford (Lutheran) 58, Chicago (North Lawndale Charter) 12

@Peotone 49, Pontiac 0

@Evergreen Park 33, Richmond (R.-Burton) 17

Chicago (Phillips) 45, @Chicago (Urban Prep/West) 12

@Geneseo 24, Genoa (G.-Kingston) 0

@Chicago (King) 36, Aurora (Central Catholic) 6

Rochelle 60, @Chicago (Payton) 16

Belleville (Althoff Catholic) 35, @Columbia 14

@Herrin (H.S.) 20, Alton (Marquette) 14

@Rochester 42, Taylorville 7

Breese (Mater Dei) 49, @Olney (East Richland) 21

@Quincy (Notre Dame) 33, Coal City 14

@Mahomet (M.-Seymour) 35, Manteno 13

@Rock Island (Alleman) 41, Chillicothe (Illinois Valley Central) 0

Second Round

@Harvard 56, Chicago (King) 16

@Chicago (Phillips) 31, Evergreen Park 21

@Geneseo 21, Plano 0

Rockford (Lutheran) 27, @Rochelle 22

@Belleville (Althoff Catholic) 21, Herrin (H.S.) 14

Rochester 56, @Breese (Mater Dei) 28

@Quincy (Notre Dame) 23, Peotone 14

Rock Island (Alleman) 35, @Mahomet (M.-Seymour) 20

Quarterfinals

Geneseo 41, @Chicago (Phillips) 8

@Rockford (Lutheran) 28, Harvard 24

@Rochester 50, Belleville (Althoff Catholic) 21

@Rock Island (Alleman) 31, Quincy (Notre Dame) 13

Semifinals

@Geneseo 35, Rockford (Lutheran) 7

@Rochester 46, Rock Island (Alleman) 21

Championship

Rochester 16, Geneseo 8

2013-14 (5A)

First Round

Woodstock (Marian) 42, @Midlothian (Bremen) 8

@Maple Park (Kaneland) 35, Hampshire 0

@Springfield (Sacred Heart-Griffin) 45, Peoria (Richwoods) 7

@Normal (University) 27, Decatur (MacArthur) 6

@Lombard (Montini) 43, Chicago (Morgan Park) 6

@Joliet (Catholic Academy) 69, Chicago (Urban Prep/Englewood) 12

@Sycamore (H.S.) 48, Antioch 24

LaGrange Park (Nazareth Academy) 37, @Chicago (Brooks) 13

@Glen Ellyn (Glenbard South) 47, Wheaton (St. Francis) 28

@New Lenox (Lincoln-Way West) 48, Chicago (Urban Prep/Bronzeville) 8

Chatham (Glenwood) 31, @Peoria (Notre Dame) 28

@Highland 34, Carbondale (H.S.) 20

@Bartonville (Limestone) 47, Jerseyville (Jersey) 27

@Washington 31, Peoria (H.S.) 21

Mt. Vernon (H.S.) 43, @Mattoon 42

Jacksonville (H.S.) 37, @Marion (H.S.) 6

Second Round

Lombard (Montini) 40, @Woodstock (Marian) 7

@Joliet (Catholic Academy) 45, Maple Park (Kaneland) 8

Sycamore (H.S.) 33, @LaGrange Park (Nazareth Academy) 28

New Lenox (Lincoln-Way West) 46, @Glen Ellyn (Glenbard South) 0

Springfield (Sacred Heart-Griffin) 55, @Chatham (Glenwood) 7

@Highland 36, Bartonville (Limestone) 14

Washington 53, @Mt. Vernon (H.S.) 12

Normal (University) 35, @Jacksonville (H.S.) 27

Quarterfinals

@Lombard (Montini) 22, Joliet (Catholic Academy) 21

@Sycamore (H.S.) 21, New Lenox (Lincoln-Way West) 14

@Springfield (Sacred Heart-Griffin) 42, Highland 8

@Washington 41, Normal (University) 7

Semifinals

@Lombard (Montini) 42, Sycamore (H.S.) 20

@Springfield (Sacred Heart-Griffin) 44, Washington 14

Championship

Springfield (Sacred Heart-Griffin) 38, Lombard (Montini) 28

2013-14 (6A)

First Round

Crystal Lake (Prairie Ridge) 21, @Lake Villa (Lakes) 14

@Aurora (Marmion Academy) 39, Bensenville (Fenton) 0

@Batavia 48, DeKalb 6

Rolling Meadows 49, @Grayslake (North) 20

@Summit (Argo) 14, Oak Forest 12

@Frankfort (Lincoln-Way North) 41, Lansing (Thornton Fractional South) 6

@Olympia Fields (Rich Central) 18, Romeoville (H.S.) 14

@Rockford (Boylan Catholic) 35, Belvidere (North) 17

Cary (C.-Grove) 28, @Rockford (Guilford) 17

Chicago (De La Salle) 38, @Crystal Lake (Central) 35

@Lake Forest (H.S.) 41, Chicago (Hubbard) 6

@Oak Lawn (Richards) 44, Yorkville (H.S.) 0

New Lenox (Providence Catholic) 25, @Crete (C.-Monee) 14

Quincy (Sr.) 40, @Rock Island (H.S.) 20

@Normal (Community) 30, Bloomington (H.S.) 0

East St. Louis (Sr.) 33, @Normal (Community West) 6

Second Round

Lake Forest (H.S.) 27, @Chicago (De La Salle) 7

@Frankfort (Lincoln-Way North) 38, Olympia Fields (Rich Central) 6

Rockford (Boylan Catholic) 17, @Cary (C.-Grove) 10

@Crystal Lake (Prairie Ridge) 21, Aurora (Marmion Academy) 20

Batavia 48, @Rolling Meadows 13

@Oak Lawn (Richards) 31, Summit (Argo) 0

New Lenox (Providence Catholic) 55, @Quincy (Sr.) 27

@East St. Louis (Sr.) 38, Normal (Community) 16

Quarterfinals

@Rockford (Boylan Catholic) 21, Crystal Lake (Prairie Ridge) 17

@Batavia 19, Lake Forest (H.S.) 14

@Oak Lawn (Richards) 12, Frankfort (Lincoln-Way North) 6

East St. Louis (Sr.) 27, @New Lenox (Providence Catholic) 26

Semifinals

Batavia 38, @Rockford (Boylan Catholic) 6

Oak Lawn (Richards) 7, @East St. Louis (Sr.) 6

Championship

Batavia 34, Oak Lawn (Richards) 14

2013-14 (7A)

First Round

@Oak Park (Fenwick) 28, Arlington Heights (Hersey) 6

@Wheaton (North) 53, Northbrook (Glenbrook North) 7

@Schaumburg (H.S.) 49, Chicago (Schurz) 3

Chicago (St. Patrick) 31, @Geneva 23

Hoffman Estates (Conant) 42, @Algonquin (Jacobs) 35

Downers Grove (North) 28, @Chicago (Whitney Young) 0

Wheaton (W. Warrenville South) 48, @Chicago (Dunbar) 16

@Chicago (Mt. Carmel) 49, Lisle (Benet Academy) 6

@Chicago (St. Rita) 34, Villa Park (Willowbrook) 6

@Edwardsville (H.S.) 59, Tinley Park (Andrew) 28

Bradley (B.-Bourbonnais) 24, @Pekin 20

@Frankfort (Lincoln-Way East) 31, Plainfield (East) 0

@Lake Zurich 35, Elk Grove Village (E.G.) 6

@Rockton (Hononegah) 35, Highland Park 14

@Glen Ellyn (Glenbard West) 49, Machesney Park (Harlem) 14

Oswego (East) 21, @Belleville (West) 14

Second Round

Downers Grove (North) 10, @Wheaton (W. Warrenville South) 7

@Chicago (Mt. Carmel) 20, Chicago (St. Rita) 15

@Lake Zurich 20, Rockton (Hononegah) 0

Wheaton (North) 32, @Oak Park (Fenwick) 31

Schaumburg (H.S.) 42, @Chicago (St. Patrick) 24

Glen Ellyn (Glenbard West) 34, @Hoffman Estates (Conant) 7

Edwardsville (H.S.) 42, @Bradley (B.-Bourbonnais) 0

Frankfort (Lincoln-Way East) 57, @Oswego (East) 40

Quarterfinals

Lake Zurich 16, @Wheaton (North) 6

Glen Ellyn (Glenbard West) 42, @Schaumburg (H.S.) 21

Chicago (Mt. Carmel) 7, @Downers Grove (North) 0

@Edwardsville (H.S.) 21, Frankfort (Lincoln-Way East) 14

Semifinals

Lake Zurich 16, @Glen Ellyn (Glenbard West) 7

Chicago (Mt. Carmel) 34, @Edwardsville (H.S.) 7

Championship

Chicago (Mt. Carmel) 30, Lake Zurich 0

2013-14 (8A)

First Round

Niles (Notre Dame) 28, @Palatine (Fremd) 14

@Oak Park (O.P.-River Forest) 35, Carpentersville (Dundee-Crown) 13

@Carol Stream (Glenbard North) 35, Winnetka (New Trier) 10

@Chicago (Marist) 64, Plainfield (South) 28

@Flossmoor (Homewood-F.) 49, Orland Park (Sandburg) 14

@Naperville (Central) 36, Downers Grove (South) 0

@Naperville (Neuqua Valley) 38, O'Fallon (H.S.) 7

@Wilmette (Loyola Academy) 48, Chicago (Lane) 7

@Park Ridge (Maine South) 56, Skokie (Niles West) 20

@Barrington 23, Evanston (Twp.) 8

Gurnee (Warren) 33, @Glenview (Glenbrook South) 17

@Lincolnshire (Stevenson) 35, St. Charles (East) 7

@Bolingbrook 48, Chicago Heights (Bloom Twp.) 12

@Oswego (H.S.) 42, Hinsdale (Central) 14

@Aurora (Waubonsie Valley) 31, Naperville (North) 20

@Chicago (Simeon) 20, LaGrange (Lyons) 16

Second Round

Chicago (Marist) 21, @Bolingbrook 7

Naperville (Central) 24, @Flossmoor (Homewood-F.) 21

Wilmette (Loyola Academy) 24, @Niles (Notre Dame) 0

Park Ridge (Maine South) 34, @Oak Park (O.P.-River Forest) 21

Barrington 21, @Gurnee (Warren) 13

Lincolnshire (Stevenson) 20, @Carol Stream (Glenbard North) 16

@Oswego (H.S.) 33, Aurora (Waubonsie Valley) 13

@Naperville (Neuqua Valley) 27, Chicago (Simeon) 20

Quarterfinals

@Wilmette (Loyola Academy) 35, Park Ridge (Maine South) 0

Lincolnshire (Stevenson) 14, @Barrington 0

@Chicago (Marist) 21, Oswego (H.S.) 7

@Naperville (Central) 47, Naperville (Neuqua Valley) 18

Semifinals

Wilmette (Loyola Academy) 15, @Lincolnshire (Stevenson) 14

@Naperville (Central) 27, Chicago (Marist) 21

Championship

Naperville (Central) 13, Wilmette (Loyola Academy) 10

2014-15 (1A)

First Round

White Hall (North Greene) 27, @Pawnee 16

@Rockford (Christian Life) 40, Hebron (Alden-H.) 26

Lena (L.-Winslow) 50, @Stockton 26

@Galena (H.S.) 35, Warren 6

Dakota 24, @Freeport (Aquin) 7

@Toulon (Stark County) 56, Monmouth (United) 27

@Polo 42, Ottawa (Marquette) 20

@Forreston 53, Fulton (H.S.) 20

@Chicago (C. Hope Academy) 30, Princeville 16

@Carrollton 43, Concord (Triopia) 6

@LeRoy 54, Arthur (A.-Lovington-Atwood-Hammond) 34

@Bismarck (B.-Henning) 42, Oakland 0

@Casey (C.-Westfield) 34, Milford 29

@Abingdon (A.-Avon) 48, Flanagan (F.-Cornell) 12

@Arcola 40, Astoria 7

@Camp Point (Central) 21, Greenfield 8

Second Round

@Lena (L.-Winslow) 40, Rockford (Christian Life) 24

Galena (H.S.) 13, @Dakota 0

@Toulon (Stark County) 49, Polo 12

@Forreston 49, Chicago (C. Hope Academy) 6

@Carrollton 69, LeRoy 16

@Bismarck (B.-Henning) 42, Casey (C.-Westfield) 21

@White Hall (North Greene) 58, Abingdon (A.-Avon) 44

Camp Point (Central) 41, @Arcola 34

Quarterfinals

@Galena (H.S.) 25, Lena (L.-Winslow) 22

Forreston 33, @Toulon (Stark County) 19

@Carrollton 26, Bismarck (B.-Henning) 21

@Camp Point (Central) 34, White Hall (North Greene) 13

Semifinals

@Forreston 28, Galena (H.S.) 20

Carrollton 22, @Camp Point (Central) 7

Championship

Forreston 20, Carrollton 15

2014-15 (2A)

First Round

@Minonk (Fieldcrest) 53, Mackinaw (Deer Creek-M.) 6

@Pearl City 54, Amboy 6

@Spring Valley (Hall) 33, Knoxville 14

@Taylor Ridge (Rockridge) 41, Kewanee (Wethersfield) 0

Orion 37, @Aledo (Mercer County) 34

@Momence 19, El Paso (E.P.-Gridley) 6

Chicago (Hales Franciscan) 40, @Chicago (Uplift) 6

@Clifton (Central) 41, Gibson City (G.C.-Melvin-Sibley) 14

Carthage (Illini West) 22, @Georgetown (G.-Ridge Farm) 0

Athens 48, @Rushville (R.-Industry) 7

Niantic (Sangamon Valley) 13, @Villa Grove 6

Maroa (M.-Forsyth) 48, @Downs (Tri-Valley) 21

@Lawrenceville 32, Nokomis 0

Tuscola 28, @Shelbyville 19

@Johnston City 28, Eldorado 20

@Chester 21, Carmi (C.-White County) 8

Second Round

@Pearl City 27, Spring Valley (Hall) 20

Taylor Ridge (Rockridge) 28, @Orion 7

@Minonk (Fieldcrest) 22, Momence 21

Clifton (Central) 19, @Chicago (Hales Franciscan) 18

@Athens 28, Carthage (Illini West) 20

@Maroa (M.-Forsyth) 38, Niantic (Sangamon Valley) 19

@Tuscola 28, Lawrenceville 21

Chester 35, @Johnston City 7

Quarterfinals

Pearl City 44, @Taylor Ridge (Rockridge) 21

Minonk (Fieldcrest) 45, @Clifton (Central) 22

Maroa (M.-Forsyth) 44, @Athens 6

Tuscola 17, @Chester 14

Semifinals

@Pearl City 46, Minonk (Fieldcrest) 33

Maroa (M.-Forsyth) 22, @Tuscola 20

Championship

Pearl City 41, Maroa (M.-Forsyth) 12

2014-15 (3A)

First Round

@Oregon 30, Chicago (Raby) 22

@Wilmington 49, Paxton (P.-Buckley-Loda) 7

@Williamsville 45, Hillsboro 14

@Carlinville 41, Pleasant Plains 21

@Robinson 31, Newton 7

@Sterling (Newman Central Catholic) 44, Aurora (A. Christian) 21

Byron 54, @Chicago (Bowen) 12

@Chicago (Harper) 28, Poplar Grove (North Boone) 10

Monticello 45, @Elmwood 43

@Tolono (Unity) 34, Peru (St. Bede) 18

@St. Joseph (S.J.-Ogden) 48, Erie 34

New Berlin 42, @Decatur (St. Teresa) 28

Auburn 36, @Sullivan 14

@Marshall 42, Fairfield 38

@Nashville 48, Vandalia 39

@Mt. Carmel 48, Anna (A.-Jonesboro) 7

Second Round

@Sterling (Newman Central Catholic) 50, Oregon 12

@Byron 51, Chicago (Harper) 16

Wilmington 40, @Monticello 0

St. Joseph (S.J.-Ogden) 41, @Tolono (Unity) 14

Williamsville 14, @New Berlin 10

@Auburn 36, Carlinville 7

@Robinson 27, Marshall 7

Mt. Carmel 44, @Nashville 30

Quarterfinals

@Byron 16, Sterling (Newman Central Catholic) 14

@Wilmington 20, St. Joseph (S.J.-Ogden) 19

@Williamsville 38, Auburn 6

@Mt. Carmel 36, Robinson 29

Semifinals

@Wilmington 46, Byron 13

@Williamsville 42, Mt. Carmel 8

Championship

Wilmington 20, Williamsville 17

2014-15 (4A)

First Round

@Rockford (Lutheran) 63, Chicago (Payton) 0

@Herscher 21, Kankakee (McNamara) 18

@Chicago (Phillips) 24, Plano 6

@Coal City 40, Mendota 14

@Manteno 48, Evergreen Park 19

@Johnsburg 42, Aurora (Central Catholic) 39

@Elgin (St. Edward) 31, Rock Island (Alleman) 12

@Dixon (H.S.) 28, Richmond (R.-Burton) 19

Bloomington (Central Catholic) 68, @Greenville 43

@Canton 45, Effingham (H.S.) 38

@Quincy (Notre Dame) 41, Stanford (Olympia) 0

@Rochester 65, Mt. Zion 35

@Carterville 28, Breese (Mater Dei) 20

Roxana 47, @Freeburg 21

Belleville (Althoff Catholic) 41, @Columbia 35

@Herrin (H.S.) 56, Murphysboro 21

Second Round

Chicago (Phillips) 41, @Johnsburg 0

@Rockford (Lutheran) 56, Herscher 7

Coal City 25, @Elgin (St. Edward) 20

@Manteno 35, Dixon (H.S.) 21

@Bloomington (Central Catholic) 35, Canton 15

Rochester 35, @Quincy (Notre Dame) 14

Carterville 49, @Roxana 22

Herrin (H.S.) 21, @Belleville (Althoff Catholic) 14

Quarterfinals

@Chicago (Phillips) 14, Rockford (Lutheran) 13

@Coal City 29, Manteno 28

@Rochester 56, Bloomington (Central Catholic) 21

Herrin (H.S.) 28, @Carterville 7

Semifinals

@Chicago (Phillips) 26, Coal City 6

Rochester 28, @Herrin (H.S.) 9

Championship

Rochester 49, Chicago (Phillips) 28

2014-15 (5A)

First Round

Woodstock (Marian) 42, @Chicago (Solorio Academy) 0

@Springfield (Sacred Heart-Griffin) 49, Jerseyville (Jersey) 7

@Geneseo 30, Belvidere (H.S.) 20

@Park Forest (Rich East) 20, Chicago (North Lawndale Charter) 14

Arlington Heights (St. Viator) 41, @Chicago (Urban Prep/Englewood) 0

Sycamore (H.S.) 55, @Chicago (Westinghouse) 0

Sterling (H.S.) 31, @Burlington (Central) 20

@Joliet (Catholic Academy) 48, Burbank (St. Laurence) 13

@Lombard (Montini) 56, Chicago (DuSable) 8

Morris 21, @Normal (University) 14

@Mahomet (M.-Seymour) 27, Washington 7

@Metamora 35, Champaign (Central) 18

@Peoria (H.S.) 40, Decatur (MacArthur) 24

@Marion (H.S.) 41, Waterloo (H.S.) 7

@Highland 57, Mattoon 26

@Taylorville 21, Troy (Triad) 14

Second Round

Taylorville 36, @Highland 15

@Geneseo 41, Park Forest (Rich East) 16

@Sycamore (H.S.) 15, Arlington Heights (St. Viator) 14

Woodstock (Marian) 38, @Sterling (H.S.) 17

Lombard (Montini) 27, @Joliet (Catholic Academy) 13

@Morris 35, Mahomet (M.-Seymour) 23

Peoria (H.S.) 24, @Metamora 20

@Springfield (Sacred Heart-Griffin) 42, Marion (H.S.) 0

Quarterfinals

Geneseo 23, @Sycamore (H.S.) 13

Lombard (Montini) 23, @Woodstock (Marian) 13

@Peoria (H.S.) 40, Morris 28

Springfield (Sacred Heart-Griffin) 63, @Taylorville 14

Semifinals

@Lombard (Montini) 52, Geneseo 15

@Springfield (Sacred Heart-Griffin) 49, Peoria (H.S.) 21

Championship

Springfield (Sacred Heart-Griffin) 29, Lombard (Montini) 14

2014-15 (6A)

First Round

Lake Forest (H.S.) 42, @Belvidere (North) 21

@DeKalb 21, Aurora (Marmion Academy) 20

Darien (Hinsdale South) 38, @Crystal Lake (Central) 15

@Lake Villa (Lakes) 38, Crystal Lake (Prairie Ridge) 14

@New Lenox (Lincoln-Way West) 28, Chicago (Morgan Park) 0

Chatham (Glenwood) 31, @Champaign (Centennial) 14

@Normal (Community West) 40, Springfield (Southeast) 14

@LaGrange Park (Nazareth Academy) 56, Rockford (Boylan Catholic) 28

Chicago (King) 24, @Antioch 17

@Glen Ellyn (Glenbard South) 31, Riverside (R.-Brookfield) 7

@Wheaton (St. Francis) 26, Grayslake (North) 24

@Lemont (H.S.) 28, Harvey (Thornton) 0

@Yorkville (H.S.) 21, Crete (C.-Monee) 19

@Oak Lawn (Richards) 38, Oak Forest 0

@Peoria (Notre Dame) 42, Galesburg (H.S.) 7

East St. Louis (Sr.) 40, @Peoria (Richwoods) 19

Second Round

@Darien (Hinsdale South) 17, DeKalb 14

LaGrange Park (Nazareth Academy) 45, @Chicago (King) 8

@Lake Forest (H.S.) 42, Glen Ellyn (Glenbard South) 28

Wheaton (St. Francis) 39, @Lake Villa (Lakes) 36

@Lemont (H.S.) 35, Yorkville (H.S.) 14

Oak Lawn (Richards) 34, @New Lenox (Lincoln-Way West) 27

Peoria (Notre Dame) 41, @Chatham (Glenwood) 0

@East St. Louis (Sr.) 67, Normal (Community West) 28

Quarterfinals

@LaGrange Park (Nazareth Academy) 54, Lake Forest (H.S.) 24

@Wheaton (St. Francis) 41, Darien (Hinsdale South) 14

Lemont (H.S.) 19, @Oak Lawn (Richards) 13

@Peoria (Notre Dame) 49, East St. Louis (Sr.) 27

Semifinals

@LaGrange Park (Nazareth Academy) 56, Wheaton (St. Francis) 28

Lemont (H.S.) 32, @Peoria (Notre Dame) 25

Championship

LaGrange Park (Nazareth Academy) 26, Lemont (H.S.) 7

2014-15 (7A)

First Round

Chicago (St. Rita) 35, @Plainfield (East) 21

Wheaton (W. Warrenville South) 17, @Frankfort (Lincoln-Way North) 10

@Frankfort (Lincoln-Way East) 42, New Lenox (Lincoln-Way Central) 7

@Burbank (Reavis) 17, Lansing (Thornton Fractional South) 7

@Cary (C.-Grove) 52, Skokie (Niles North) 14

St. Charles (North) 34, @Rolling Meadows 22

@Geneva 41, Arlington Heights (Hersey) 27

@Rockton (Hononegah) 35, Rockford (Auburn) 14

Oak Park (Fenwick) 17, @Highland Park 10

Mundelein (Carmel) 42, @Machesney Park (Harlem) 28

@Addison (A. Trail) 7, Lake Zurich 3

Libertyville 47, @Chicago (Lincoln Park) 0

@New Lenox (Providence Catholic) 45, Quincy (Sr.) 8

@Normal (Community) 42, Plainfield (North) 34

Chicago (Mt. Carmel) 21, @Batavia 16

Belleville (West) 24, @Bradley (B.-Bourbonnais) 7

Second Round

New Lenox (Providence Catholic) 34, @Chicago (St. Rita) 3

@Frankfort (Lincoln-Way East) 47, Burbank (Reavis) 14

Cary (C.-Grove) 35, @St. Charles (North) 14

@Geneva 26, Rockton (Hononegah) 20

Oak Park (Fenwick) 31, @Mundelein (Carmel) 14

@Libertyville 17, Addison (A. Trail) 7

@Wheaton (W. Warrenville South) 31, Normal (Community) 9

Chicago (Mt. Carmel) 24, @Belleville (West) 6

Quarterfinals

@Cary (C.-Grove) 44, Geneva 26

Libertyville 26, @Oak Park (Fenwick) 10

@New Lenox (Providence Catholic) 23, Wheaton (W. Warrenville South) 6

@Chicago (Mt. Carmel) 20, Frankfort (Lincoln-Way East) 7

Semifinals

Cary (C.-Grove) 41, @Libertyville 7

New Lenox (Providence Catholic) 42, @Chicago (Mt. Carmel) 21

Championship

New Lenox (Providence Catholic) 31, Cary (C.-Grove) 28

2014-15 (8A)

First Round

@Lincolnshire (Stevenson) 21, LaGrange (Lyons) 17

@Chicago (Curie) 46, Chicago (Taft) 6

@Barrington 39, Oak Park (O.P.-River Forest) 15

@Naperville (Central) 34, Chicago (Brother Rice) 21

@Edwardsville (H.S.) 28, Belleville (East) 14

@Flossmoor (Homewood-F.) 41, Naperville (Neuqua Valley) 20

@Wilmette (Loyola Academy) 37, Gurnee (Warren) 20

@Winnetka (New Trier) 24, Glenview (Glenbrook South) 14

@Glen Ellyn (Glenbard West) 34, Palatine (Fremd) 14

Palatine (H.S.) 39, @Huntley 17

@Park Ridge (Maine South) 54, Skokie (Niles West) 21

@Aurora (Waubonsie Valley) 21, Aurora (Metea Valley) 14

@Chicago (Simeon) 28, Downers Grove (South) 7

@Hinsdale (Central) 28, Lisle (Benet Academy) 11

@Oswego (H.S.) 31, Joliet (West) 7

Bolingbrook 35, @Chicago Heights (Bloom Twp.) 0

Second Round

@Lincolnshire (Stevenson) 24, Wilmette (Loyola Academy) 21

@Winnetka (New Trier) 28, Chicago (Curie) 27

Glen Ellyn (Glenbard West) 41, @Palatine (H.S.) 7

Barrington 21, @Park Ridge (Maine South) 7

Naperville (Central) 24, @Aurora (Waubonsie Valley) 14

@Chicago (Simeon) 55, Hinsdale (Central) 17

@Bolingbrook 31, Oswego (H.S.) 28

Flossmoor (Homewood-F.) 42, @Edwardsville (H.S.) 35

Quarterfinals

@Lincolnshire (Stevenson) 38, Winnetka (New Trier) 10

@Glen Ellyn (Glenbard West) 28, Barrington 21

Chicago (Simeon) 34, @Naperville (Central) 20

@Flossmoor (Homewood-F.) 25, Bolingbrook 13

Semifinals

Lincolnshire (Stevenson) 7, @Glen Ellyn (Glenbard West) 3

Flossmoor (Homewood-F.) 35, @Chicago (Simeon) 28

Championship

Lincolnshire (Stevenson) 31, Flossmoor (Homewood-F.) 25

2015-16 (1A)

First Round

@Polo 49, Elgin (Westminster Christian) 6

@Toulon (Stark County) 28, Tremont 7

Forreston 8, @Dakota 0

Warren 26, @Chicago (C. Hope Academy) 20

@Ottawa (Marquette) 14, Hebron (Alden-H.) 7

Stockton 34, @Galena (H.S.) 2

@Lena (L.-Winslow) 55, Princeville 14

@Orion 62, Chicago (Douglass) 6

@Tuscola 49, Camp Point (Central) 7

LeRoy 30, @Greenfield 0

@Carrollton 40, Bridgeport (Red Hill) 20

@Pawnee 42, Decatur (D. Lutheran) 8

@Gibson City (G.C.-Melvin-Sibley) 49, Mt. Olive 13

Winchester 20, @Decatur (St. Teresa) 12

@Arcola 57, Hardin (Calhoun) 16

Catlin (Salt Fork) 28, @Mt. Sterling (Brown County) 20

Second Round

Toulon (Stark County) 42, @Forreston 16

Polo 40, @Warren 0

Ottawa (Marquette) 21, @Stockton 14

Orion 14, @Lena (L.-Winslow) 7

@LeRoy 20, Tuscola 13

@Carrollton 28, Pawnee 22

Gibson City (G.C.-Melvin-Sibley) 20, @Winchester 8

Arcola 47, @Catlin (Salt Fork) 14

Quarterfinals

@Toulon (Stark County) 35, Polo 17

@Ottawa (Marquette) 17, Orion 14

@LeRoy 30, Carrollton 6

Arcola 14, @Gibson City (G.C.-Melvin-Sibley) 13

Semifinals

@Arcola 42, LeRoy 0

@Toulon (Stark County) 10, Ottawa (Marquette) 7

Championship

Arcola 35, Toulon (Stark County) 17

2015-16 (2A)

First Round

Taylor Ridge (Rockridge) 42, @Rushville (R.-Industry) 21

@Mackinaw (Deer Creek-M.) 54, Hamilton 22

@Niantic (Sangamon Valley) 28, Cerro Gordo 8

@Downs (Tri-Valley) 22, Savanna (West Carroll) 0

@Mendon (Unity) 27, El Paso (E.P.-Gridley) 13

@Kewanee (Wethersfield) 49, Rockford (Christian Life) 6

@Minonk (Fieldcrest) 27, Knoxville 6

@Bismarck (B.-Henning) 62, Momence 12

@Spring Valley (Hall) 34, Monmouth (United) 0

@Pana (H.S.) 41, Georgetown (G.-Ridge Farm) 7

Lawrenceville 34, @Chester 7

@Villa Grove 46, Johnston City 22

Auburn 43, @Shelbyville 21

Athens 21, @Eldorado 14

@Maroa (M.-Forsyth) 33, Westville 12

Nashville 31, @New Berlin 28

Second Round

Downs (Tri-Valley) 41, @Taylor Ridge (Rockridge) 7

@Mackinaw (Deer Creek-M.) 32, Mendon (Unity) 26

@Kewanee (Wethersfield) 30, Minonk (Fieldcrest) 20

Spring Valley (Hall) 43, @Bismarck (B.-Henning) 25

Pana (H.S.) 35, @Lawrenceville 28

@Auburn 44, Villa Grove 14

@Athens 34, Maroa (M.-Forsyth) 27

@Nashville 45, Niantic (Sangamon Valley) 18

Quarterfinals

@Downs (Tri-Valley) 57, Mackinaw (Deer Creek-M.) 20

Kewanee (Wethersfield) 30, @Spring Valley (Hall) 21

Auburn 20, @Pana (H.S.) 7

@Nashville 35, Athens 14

Semifinals

@Downs (Tri-Valley) 20, Kewanee (Wethersfield) 12

@Auburn 22, Nashville 6

Championship

Downs (Tri-Valley) 41, Auburn 8

2015-16 (3A)

First Round

@Wilmington 55, Peoria Heights 13

@Byron 42, Lisle (Sr.) 7

@Princeton 41, Oneida (ROWVA) 7

@Chicago (Raby) 30, Chicago (Clark) 0

@Elmhurst (IC Catholic) 45, Winnebago 7

@Carlinville 52, Roxana 12

@Sterling (Newman Central Catholic) 51, Farmington 6

@Kankakee (McNamara) 48, Aledo (Mercer County) 0

@Elmwood 40, Chicago (DePaul College Prep) 0

@St. Joseph (S.J.-Ogden) 42, Fairfield 16

@Paxton (P.-Buckley-Loda) 28, Williamsville 23

@Bloomington (Central Catholic) 27, DuQuoin (H.S.) 0

@Virden (North Mac) 27, Pleasant Plains 20

Tolono (Unity) 42, @Marshall 24

@Newton 46, Sullivan 21

@Monticello 42, Trenton (Wesclin) 21

Second Round

@Princeton 43, Chicago (Raby) 8

Byron 42, @Wilmington 35

Kankakee (McNamara) 34, @Sterling (Newman Central Catholic) 14

@Elmhurst (IC Catholic) 48, Elmwood 7

@St. Joseph (S.J.-Ogden) 42, Carlinville 7

Bloomington (Central Catholic) 35, @Paxton (P.-Buckley-Loda) 28

@Tolono (Unity) 55, Virden (North Mac) 20

Monticello 49, @Newton 36

Quarterfinals

@Kankakee (McNamara) 53, Byron 32

Elmhurst (IC Catholic) 37, @Princeton 12

St. Joseph (S.J.-Ogden) 26, @Bloomington (Central Catholic) 21

Tolono (Unity) 41, @Monticello 34

Semifinals

Kankakee (McNamara) 42, @Elmhurst (IC Catholic) 14

@Tolono (Unity) 30, St. Joseph (S.J.-Ogden) 8

Championship

Kankakee (McNamara) 50, Tolono (Unity) 7

2015-16 (4A)

First Round

@Chicago (Phillips) 41, Genoa (G.-Kingston) 7

Johnsburg 44, @Pontiac 19

@Manteno 35, Herscher 14

@Marengo 28, Coal City 10

@Rockford (Lutheran) 49, Dixon (H.S.) 7

@Richmond (R.-Burton) 55, Elgin (St. Edward) 26

@Taylorville 36, Mt. Zion 14

@Geneseo 42, West Chicago (Wheaton Academy) 7

@Plano 27, Norridge (Ridgewood) 7

@Belleville (Althoff Catholic) 62, Clinton 27

Quincy (Notre Dame) 47, @Harrisburg 28

@Rochester 52, Alton (Marquette) 7

@Murphysboro 42, Carterville 13

@Columbia 21, Breese (Central) 20

Breese (Mater Dei) 34, @Bethalto (Civic Memorial) 14

@Herrin (H.S.) 52, Olney (Richland County) 8

Second Round

Chicago (Phillips) 28, @Johnsburg 6

@Geneseo 35, Manteno 7

@Marengo 44, Plano 0

@Rockford (Lutheran) 31, Richmond (R.-Burton) 7

Belleville (Althoff Catholic) 58, @Quincy (Notre Dame) 21

@Rochester 47, Murphysboro 20

@Breese (Mater Dei) 45, Columbia 22

@Taylorville 28, Herrin (H.S.) 6

Quarterfinals

@Chicago (Phillips) 24, Geneseo 7

@Marengo 38, Rockford (Lutheran) 28

@Belleville (Althoff Catholic) 46, Rochester 42

@Breese (Mater Dei) 42, Taylorville 20

Semifinals

@Chicago (Phillips) 47, Marengo 13

@Belleville (Althoff Catholic) 48, Breese (Mater Dei) 20

Championship

Chicago (Phillips) 51, Belleville (Althoff Catholic) 7

2015-16 (5A)

First Round

@Tinley Park (H.S.) 41, Chicago (Payton) 20

@Chicago (King) 42, Chicago (DuSable) 6

@Burbank (St. Laurence) 41, Olympia Fields (Rich Central) 34

@Joliet (Catholic Academy) 48, Vernon Hills 29

@Washington 36, Bartonville (Limestone) 7

@Troy (Triad) 38, Mattoon 13

@Peoria (H.S.) 54, Normal (University) 32

Chicago (Solorio Academy) 20, @Chicago (Lindblom) 18

@LaGrange Park (Nazareth Academy) 38, Sycamore (H.S.) 6

@Woodstock (Marian) 41, Belvidere (H.S.) 7

Sterling (H.S.) 44, @Metamora 12

@Champaign (Central) 80, Jacksonville (H.S.) 40

Decatur (Eisenhower) 39, @Highland 29

@New Lenox (Lincoln-Way West) 35, Dunlap 12

Second Round

Tinley Park (H.S.) 42, @Glen Ellyn (Glenbard South) 32

Burbank (St. Laurence) 41, @Chicago (King) 0

LaGrange Park (Nazareth Academy) 43, @Chicago (Solorio Academy) 3

@Joliet (Catholic Academy) 47, Woodstock (Marian) 15

Washington 12, @Sterling (H.S.) 7

Champaign (Central) 49, @Decatur (Eisenhower) 40

New Lenox (Lincoln-Way West) 31, @Troy (Triad) 7

Quarterfinals

@Burbank (St. Laurence) 36, Tinley Park (H.S.) 9

@LaGrange Park (Nazareth Academy) 35, Joliet (Catholic Academy) 21

Champaign (Central) 28, @Washington 0

@New Lenox (Lincoln-Way West) 40, Peoria (H.S.) 13

Semifinals

LaGrange Park (Nazareth Academy) 34, @Burbank (St. Laurence) 0

New Lenox (Lincoln-Way West) 42, @Champaign (Central) 14

Championship

LaGrange Park (Nazareth Academy) 42, New Lenox (Lincoln-Way West) 21

2015-16 (6A)

First Round

@Maple Park (Kaneland) 33, Belvidere (North) 31

@DeKalb 57, Hampshire 44

@Crystal Lake (Prairie Ridge) 56, Crystal Lake (South) 12

@Lake Forest (H.S.) 34, Lake Villa (Lakes) 27

@Riverside (R.-Brookfield) 28, Chicago (St. Ignatius College Prep) 13

@Frankfort (Lincoln-Way North) 41, Champaign (Centennial) 0

Darien (Hinsdale South) 34, @Harvey (Thornton) 23

@Springfield (Sacred Heart-Griffin) 53, Palos Heights (Shepard) 6

@Crete (C.-Monee) 40, Rock Island (H.S.) 0

@Lombard (Montini) 35, Wauconda 7

@Grayslake (North) 47, Chicago (Hubbard) 8

Oak Lawn (Richards) 31, @Chicago (Morgan Park) 8

@Oak Forest 51, Quincy (Sr.) 14

@Peoria (Notre Dame) 43, Normal (Community West) 21

@Lemont (H.S.) 27, Chatham (Glenwood) 0

Second Round

@Crystal Lake (Prairie Ridge) 40, Lake Forest (H.S.) 13

@Lombard (Montini) 42, Maple Park (Kaneland) 7

@Riverside (R.-Brookfield) 21, Grayslake (North) 14

Frankfort (Lincoln-Way North) 17, @Oak Lawn (Richards) 10

@Darien (Hinsdale South) 47, Oak Forest 14

@Springfield (Sacred Heart-Griffin) 61, Peoria (Notre Dame) 38

Crete (C.-Monee) 23, @Lemont (H.S.) 7

Quarterfinals

Lombard (Montini) 49, @DeKalb 14

@Crystal Lake (Prairie Ridge) 42, Riverside (R.-Brookfield) 13

Darien (Hinsdale South) 42, @Frankfort (Lincoln-Way North) 35

@Crete (C.-Monee) 38, Springfield (Sacred Heart-Griffin) 35

Semifinals

@Lombard (Montini) 35, Crystal Lake (Prairie Ridge) 27

Crete (C.-Monee) 40, @Darien (Hinsdale South) 37

Championship

Lombard (Montini) 38, Crete (C.-Monee) 15

2015-16 (7A)

First Round

@Batavia 56, Pekin 7

@Cary (C.-Grove) 48, Belleville (West) 7

Skokie (Niles North) 39, @Chicago (Whitney Young) 14

@Blue Island (Eisenhower) 32, Machesney Park (Harlem) 13

@Geneva 36, Oswego (East) 19

Bradley (B.-Bourbonnais) 60, @Northbrook (Glenbrook North) 59

@Libertyville 56, Downers Grove (North) 24

@Frankfort (Lincoln-Way East) 40, Algonquin (Jacobs) 6

@Normal (Community) 34, Schaumburg (H.S.) 28

@Park Ridge (Maine South) 35, Plainfield (North) 20

@Glen Ellyn (Glenbard West) 49, Moline (H.S.) 10

@Chicago (Mt. Carmel) 42, Carol Stream (Glenbard North) 15

@Burbank (Reavis) 57, Rolling Meadows 49

@Rockford (Auburn) 10, Rockton (Hononegah) 6

Chicago (Simeon) 51, @Chicago (Lincoln Park) 6

@Lisle (Benet Academy) 21, St. Charles (North) 14

Second Round

Batavia 35, @Chicago (Simeon) 14

@Bradley (B.-Bourbonnais) 41, Geneva 22

@Glen Ellyn (Glenbard West) 7, Chicago (Mt. Carmel) 0

Rockford (Auburn) 35, @Burbank (Reavis) 20

@Cary (C.-Grove) 35, Lisle (Benet Academy) 17

@Skokie (Niles North) 35, Blue Island (Eisenhower) 20

@Libertyville 27, Frankfort (Lincoln-Way East) 17

@Normal (Community) 42, Park Ridge (Maine South) 21

Quarterfinals

Glen Ellyn (Glenbard West) 45, @Rockford (Auburn) 14

Cary (C.-Grove) 42, @Batavia 21

@Bradley (B.-Bourbonnais) 28, Skokie (Niles North) 17

@Libertyville 41, Normal (Community) 27

Semifinals

@Glen Ellyn (Glenbard West) 21, Cary (C.-Grove) 6

Libertyville 22, @Bradley (B.-Bourbonnais) 17

Championship

Glen Ellyn (Glenbard West) 34, Libertyville 28

2015-16 (8A)

First Round

@Lincolnshire (Stevenson) 43, Hoffman Estates (Conant) 35

@Flossmoor (Homewood-F.) 55, O'Fallon (H.S.) 17

@Winnetka (New Trier) 30, LaGrange (Lyons) 3

@Oak Park (O.P.-River Forest) 26, Palatine (Fremd) 17

@Chicago (Brother Rice) 49, Bartlett 21

@South Elgin 62, Evanston (Twp.) 10

@Oswego (H.S.) 28, Belleville (East) 20

Chicago (Marist) 17, @Niles (Notre Dame) 14

@Naperville (Central) 14, Bolingbrook 7

@Wilmette (Loyola Academy) 31, Aurora (West Aurora) 0

@Palatine (H.S.) 20, Orland Park (Sandburg) 19

@Huntley 49, Minooka 7

@Barrington 41, Plainfield (South) 12

Aurora (Waubonsie Valley) 20, @Edwardsville (H.S.) 17

Naperville (Neuqua Valley) 29, @Hinsdale (Central) 26

Gurnee (Warren) 42, @Chicago (Curie) 41

Second Round

Naperville (Central) 49, @Gurnee (Warren) 28

@Wilmette (Loyola Academy) 49, Lincolnshire (Stevenson) 0

@Flossmoor (Homewood-F.) 55, Winnetka (New Trier) 7

Palatine (H.S.) 41, @Oak Park (O.P.-River Forest) 26

@Chicago (Brother Rice) 34, South Elgin 28

Oswego (H.S.) 17, @Huntley 14

@Chicago (Marist) 59, Barrington 56

Aurora (Waubonsie Valley) 21, @Naperville (Neuqua Valley) 14

Quarterfinals

@Wilmette (Loyola Academy) 34, Flossmoor (Homewood-F.) 28

@Palatine (H.S.) 28, Chicago (Brother Rice) 24

Chicago (Marist) 38, @Oswego (H.S.) 35

@Aurora (Waubonsie Valley) 17, Naperville (Central) 0

Semifinals

Wilmette (Loyola Academy) 24, @Palatine (H.S.) 22

@Chicago (Marist) 31, Aurora (Waubonsie Valley) 16

Championship

Wilmette (Loyola Academy) 41, Chicago (Marist) 0

2016-17 (1A)

First Round

@Forreston 67, Chicago (Luther North) 0

@Toulon (Stark County) 35, Elgin (Westminster Christian) 14

Athens 60, @Pawnee 22

@Ottawa (Marquette) 9, Milledgeville 6

@Dakota 42, Polo 21

@Freeport (Aquin) 52, Fithian (Oakwood) 13

LeRoy 40, @Kirkland (Hiawatha) 12

Catlin (Salt Fork) 43, @Stockton 42

@Lena (L.-Winslow) 54, Manlius (Bureau Valley) 14

@Tuscola 52, Oblong 7

Carrollton 46, @Camp Point (Central) 0

Bridgeport (Red Hill) 20, @Decatur (D. Lutheran) 7

Hardin (Calhoun) 8, @Arcola 0

@Decatur (St. Teresa) 54, Toledo (Cumberland) 20

Warrensburg (W.-Latham) 32, @Argenta (A.-Oreana) 30

@Mt. Sterling (Brown County) 27, Greenfield 6

Second Round

@Ottawa (Marquette) 26, Dakota 20

Freeport (Aquin) 28, @LeRoy 14

@Forreston 43, Toulon (Stark County) 14

Lena (L.-Winslow) 35, @Catlin (Salt Fork) 21

Tuscola 55, @Carrollton 28

@Hardin (Calhoun) 22, Bridgeport (Red Hill) 0

Decatur (St. Teresa) 27, @Athens 26

@Warrensburg (W.-Latham) 43, Mt. Sterling (Brown County) 28

Quarterfinals

Ottawa (Marquette) 24, @Freeport (Aquin) 21

Forreston 44, @Lena (L.-Winslow) 7

Hardin (Calhoun) 28, @Tuscola 27

@Decatur (St. Teresa) 34, Warrensburg (W.-Latham) 13

Semifinals

Forreston 35, @Ottawa (Marquette) 7

Decatur (St. Teresa) 34, @Hardin (Calhoun) 20

Championship

Forreston 35, Decatur (St. Teresa) 7

2016-17 (2A)

First Round

@Gibson City (G.C.-Melvin-Sibley) 35, El Paso (E.P.-Gridley) 7

@Sterling (Newman Central Catholic) 50, Clifton (Central) 6

Peru (St. Bede) 40, @Westchester (St. Joseph) 13

@Mackinaw (Deer Creek-M.) 58, Orion 10

@Chicago (C. Hope Academy) 43, Knoxville 8

@Kewanee (Wethersfield) 42, Sciota (West Prairie) 22

Taylor Ridge (Rockridge) 42, @Pearl City 13

@Fulton (H.S.) 42, Momence 7

@Downs (Tri-Valley) 49, Rushville (R.-Industry) 0

@DuQuoin (H.S.) 65, Red Bud 14

@Eldorado 36, Flora 14

@Maroa (M.-Forsyth) 42, Johnston City 6

@Mendon (Unity) 48, Carthage (Illini West) 22

Shelbyville 46, @Carmi (C.-White County) 6

Champaign (St. Thomas More) 44, @Hamilton 38

@Bismarck (B.-Henning) 48, Niantic (Sangamon Valley) 19

Second Round

Sterling (Newman Central Catholic) 49, @Peru (St. Bede) 20

@Mackinaw (Deer Creek-M.) 91, Chicago (C. Hope Academy) 70

@Kewanee (Wethersfield) 21, Gibson City (G.C.-Melvin-Sibley) 14

Fulton (H.S.) 28, @Taylor Ridge (Rockridge) 20

DuQuoin (H.S.) 42, @Downs (Tri-Valley) 28

Maroa (M.-Forsyth) 41, @Eldorado 34

@Shelbyville 36, Mendon (Unity) 34

@Champaign (St. Thomas More) 43, Bismarck (B.-Henning) 35

Quarterfinals

Mackinaw (Deer Creek-M.) 14, @Sterling (Newman Central Catholic) 12

Kewanee (Wethersfield) 40, @Fulton (H.S.) 21

@Maroa (M.-Forsyth) 35, DuQuoin (H.S.) 21

@Shelbyville 24, Champaign (St. Thomas More) 0

Semifinals

Mackinaw (Deer Creek-M.) 34, @Kewanee (Wethersfield) 7

@Maroa (M.-Forsyth) 48, Shelbyville 8

Championship

Mackinaw (Deer Creek-M.) 35, Maroa (M.-Forsyth) 7

2016-17 (3A)

First Round

@Wilmington 51, Chicago (Corliss) 8

@Farmington 40, Winnebago 36

@Carlinville 76, Wood River (East Alton-W.R.) 19

@Elmhurst (IC Catholic) 49, St. Joseph (S.J.-Ogden) 8

@Paxton (P.-Buckley-Loda) 50, Aledo (Mercer County) 2

@Byron 44, Eureka 14

@Elmwood 36, Bloomington (Central Catholic) 14

@Monticello 49, Chicago (Clark) 8

@Newton 61, Auburn 29

@Pana (H.S.) 36, Marshall 35

@Williamsville 56, Hillsboro 12

@Mt. Carmel 53, Sesser (S.-Valier) 16

Tolono (Unity) 46, @Vandalia 20

@Virden (North Mac) 35, Beardstown 7

Anna (A.-Jonesboro) 9, @Fairfield 6

Second Round

@Newton 35, Pana (H.S.) 13

@Elmhurst (IC Catholic) 65, Paxton (P.-Buckley-Loda) 0

@Wilmington 38, Byron 18

@Farmington 28, Elmwood 18

Monticello 41, @Westville 14

@Carlinville 42, Williamsville 35

@Tolono (Unity) 48, Mt. Carmel 22

Virden (North Mac) 10, @Anna (A.-Jonesboro) 7

Quarterfinals

@Elmhurst (IC Catholic) 48, Wilmington 14

@Monticello 48, Farmington 17

Carlinville 32, @Newton 21

@Virden (North Mac) 49, Tolono (Unity) 42

Semifinals

Elmhurst (IC Catholic) 48, @Monticello 6

Carlinville 27, @Virden (North Mac) 21

Championship

Elmhurst (IC Catholic) 43, Carlinville 0

2016-17 (4A)

First Round

@Herscher 42, Chillicothe (Illinois Valley Central) 0

@Aurora (Central Catholic) 20, West Chicago (Wheaton Academy) 13

Manteno 28, @Plano 10

@Genoa (G.-Kingston) 35, Coal City 10

@Rockford (Lutheran) 34, Richmond (R.-Burton) 13

@Belleville (Althoff Catholic) 53, Carterville 14

Taylorville 32, @Alton (Marquette) 24

@Mt. Zion 41, Olney (Richland County) 0

@Rochester 52, Bethalto (Civic Memorial) 7

Dixon (H.S.) 52, @Chicago (South Shore) 38

@Chicago (Phillips) 46, Kewanee (H.S.) 7

@Johnsburg 56, Marengo 14

@Columbia 57, Greenville 30

@Canton 29, West Frankfort (Frankfort) 15

@Herrin (H.S.) 41, Watseka 7

Breese (Mater Dei) 14, @Breese (Central) 7

Second Round

Johnsburg 49, @Manteno 35

@Genoa (G.-Kingston) 34, Rockford (Lutheran) 25

Rochester 63, @Mt. Zion 21

Herscher 38, @Dixon (H.S.) 26

@Chicago (Phillips) 50, Aurora (Central Catholic) 16

Belleville (Althoff Catholic) 61, @Taylorville 25

Canton 27, @Columbia 21

@Breese (Mater Dei) 47, Herrin (H.S.) 14

Quarterfinals

@Johnsburg 42, Genoa (G.-Kingston) 13

@Canton 43, Breese (Mater Dei) 42

Chicago (Phillips) 44, @Herscher 25

Rochester 48, @Belleville (Althoff Catholic) 47

Semifinals

@Johnsburg 23, Chicago (Phillips) 20

@Rochester 49, Canton 21

Championship

Rochester 38, Johnsburg 14

2016-17 (5A)

First Round

Olympia Fields (Rich Central) 28, @Woodstock (North) 0

Woodstock (Marian) 49, @Chicago (Payton) 14

@Country Club Hills (Hillcrest) 28, Glen Ellyn (Glenbard South) 27

@Peoria (H.S.) 21, Dunlap 9

@Sterling (H.S.) 45, Chicago (Westinghouse) 6

Sycamore (H.S.) 42, @Chicago (Solorio Academy) 21

Rochelle 56, @Norridge (Ridgewood) 14

@Decatur (Eisenhower) 51, Jacksonville (H.S.) 22

@Washington 35, Peoria (Notre Dame) 14

@Highland 10, Waterloo (H.S.) 6

Metamora 14, @Kankakee (Sr.) 6

@Morris 48, Marion (H.S.) 28

Troy (Triad) 35, @Geneseo 7

Second Round

@Woodstock (Marian) 30, Country Club Hills (Hillcrest) 14

@Peoria (H.S.) 96, Decatur (Eisenhower) 40

Sterling (H.S.) 41, @Olympia Fields (Rich Central) 13

Sycamore (H.S.) 26, @Rochelle 14

Vernon Hills 10, @LaGrange Park (Nazareth Academy) 2

@Metamora 28, Highland 7

Morris 14, @Troy (Triad) 7

Quarterfinals

@Sycamore (H.S.) 29, Sterling (H.S.) 22

@Vernon Hills 17, Woodstock (Marian) 0

@Peoria (H.S.) 68, Washington 46

@Morris 12, Metamora 7

Semifinals

Vernon Hills 21, @Sycamore (H.S.) 16

Peoria (H.S.) 43, @Morris 35

Championship

Peoria (H.S.) 62, Vernon Hills 48

2016-17 (6A)

First Round

Lake Forest (H.S.) 40, @Riverside (R.-Brookfield) 7

@Antioch 29, Wauconda 28

@DeKalb 35, Aurora (Marmion Academy) 20

@Cary (C.-Grove) 34, Wheeling 8

@Grayslake (North) 42, Lake Villa (Lakes) 28

@Lemont (H.S.) 35, Oak Forest 13

@Springfield (Sacred Heart-Griffin) 57, Normal (Community West) 20

Palos Heights (Shepard) 41, @Chicago (Morgan Park) 7

Rock Island (H.S.) 17, @Lansing (Thornton Fractional South) 14

Arlington Heights (St. Viator) 24, @Rockford (Boylan Catholic) 13

@Crete (C.-Monee) 37, Chatham (Glenwood) 6

Burbank (St. Laurence) 31, @Oak Lawn (Richards) 28

@Galesburg (H.S.) 35, Chicago (Hubbard) 21

Second Round

@Lake Forest (H.S.) 24, Arlington Heights (St. Viator) 21

@Rock Island (H.S.) 62, Palos Heights (Shepard) 27

Crystal Lake (Prairie Ridge) 51, @Lombard (Montini) 24

DeKalb 36, @Antioch 3

@Cary (C.-Grove) 56, Grayslake (North) 7

@Lemont (H.S.) 42, Danville (H.S.) 10

@Burbank (St. Laurence) 41, Crete (C.-Monee) 40

@Springfield (Sacred Heart-Griffin) 45, Galesburg (H.S.) 7

Quarterfinals

@Crystal Lake (Prairie Ridge) 71, Lake Forest (H.S.) 7

@DeKalb 35, Cary (C.-Grove) 21

@Burbank (St. Laurence) 27, Lemont (H.S.) 20

Springfield (Sacred Heart-Griffin) 56, @Rock Island (H.S.) 13

Semifinals

@Crystal Lake (Prairie Ridge) 54, DeKalb 35

@Springfield (Sacred Heart-Griffin) 28, Burbank (St. Laurence) 16

Championship

Crystal Lake (Prairie Ridge) 48, Springfield (Sacred Heart-Griffin) 17

2016-17 (7A)

First Round

@Bradley (B.-Bourbonnais) 42, Libertyville 17

@Rockford (Auburn) 22, Chicago (St. Rita) 21

@Lake Zurich 40, Machesney Park (Harlem) 0

@Carol Stream (Glenbard North) 49, Pekin 0

@Northbrook (Glenbrook North) 17, Chicago (Simeon) 7

@Rolling Meadows 44, South Holland (Thornwood) 12

New Lenox (Lincoln-Way Central) 50, @Burbank (Reavis) 20

@Lisle (Benet Academy) 29, Hoffman Estates (H.S.) 23

@Plainfield (North) 42, Highland Park 0

@St. Charles (North) 31, Mundelein (Carmel) 24

@Oak Park (Fenwick) 31, Rockton (Hononegah) 10

Algonquin (Jacobs) 51, @Chicago (Lincoln Park) 8

@Batavia 42, McHenry 12

@East St. Louis (Sr.) 44, New Lenox (Lincoln-Way West) 7

Villa Park (Willowbrook) 34, @Quincy (Sr.) 13

@Normal (Community) 20, Belleville (West) 18

Second Round

Rolling Meadows 23, @New Lenox (Lincoln-Way Central) 13

Plainfield (North) 49, @Bradley (B.-Bourbonnais) 20

@Rockford (Auburn) 27, St. Charles (North) 21

@Oak Park (Fenwick) 20, Lake Zurich 14

@Algonquin (Jacobs) 28, Batavia 14

@East St. Louis (Sr.) 32, Carol Stream (Glenbard North) 28

@Villa Park (Willowbrook) 49, Northbrook (Glenbrook North) 21

Lisle (Benet Academy) 38, @Normal (Community) 14

Quarterfinals

@Plainfield (North) 30, Rockford (Auburn) 7

Oak Park (Fenwick) 28, @Algonquin (Jacobs) 21

East St. Louis (Sr.) 60, @Villa Park (Willowbrook) 27

Lisle (Benet Academy) 15, @Rolling Meadows 8

Semifinals

Plainfield (North) 18, @Oak Park (Fenwick) 17

East St. Louis (Sr.) 20, @Lisle (Benet Academy) 0

Championship

East St. Louis (Sr.) 26, Plainfield (North) 13

2016-17 (8A)

First Round

Huntley 21, @Lincolnshire (Stevenson) 20

@Oswego (H.S.) 10, Joliet (West) 9

@Edwardsville (H.S.) 23, Oak Park (O.P.-River Forest) 20

Park Ridge (Maine South) 42, @Aurora (West Aurora) 40

@Barrington 28, Franklin Park-Northlake (Leyden) 7

LaGrange (Lyons) 25, @Naperville (North) 23

@St. Charles (East) 45, Lockport (Twp.) 0

Winnetka (New Trier) 31, @Chicago (Marist) 24

@Wilmette (Loyola Academy) 42, O'Fallon (H.S.) 14

@Oswego (East) 56, Chicago (Curie) 14

Palatine (Fremd) 45, @Chicago (Brother Rice) 42

@Flossmoor (Homewood-F.) 49, Evanston (Twp.) 21

Glen Ellyn (Glenbard West) 31, @Naperville (Neuqua Valley) 28

Aurora (Waubonsie Valley) 33, @Hinsdale (Central) 23

Frankfort (Lincoln-Way East) 63, @Chicago (Taft) 15

@Palatine (H.S.) 34, Niles (Notre Dame) 0

Second Round

St. Charles (East) 17, @Winnetka (New Trier) 10

@Wilmette (Loyola Academy) 22, Oswego (East) 3

@Huntley 38, Palatine (Fremd) 30

@Glen Ellyn (Glenbard West) 28, Flossmoor (Homewood-F.) 21

Edwardsville (H.S.) 31, @Oswego (H.S.) 14

@Frankfort (Lincoln-Way East) 35, Aurora (Waubonsie Valley) 13

@Park Ridge (Maine South) 42, Barrington 27

Palatine (H.S.) 20, @LaGrange (Lyons) 17

Quarterfinals

Wilmette (Loyola Academy) 24, @Huntley 0

Glen Ellyn (Glenbard West) 38, @Edwardsville (H.S.) 21

Park Ridge (Maine South) 34, @Frankfort (Lincoln-Way East) 31

@Palatine (H.S.) 10, St. Charles (East) 6

Semifinals

Wilmette (Loyola Academy) 42, @Glen Ellyn (Glenbard West) 13

@Park Ridge (Maine South) 28, Palatine (H.S.) 14

Championship

Park Ridge (Maine South) 27, Wilmette (Loyola Academy) 17