Boys Football Playoff Scores

* Last updated at 10:16 am on Monday, April 24, 2017

Print this page

2005-06 (1A)

First Round

@Concord (Triopia) 35, Lewistown 12

@Mt. Sterling (Brown County) 33, Carrollton 7

@Hardin (Calhoun) 31, Jacksonville (Routt) 6

@Mt. Olive 55, Astoria 26

@Ashton (A.-Franklin Center) 48, Rockford (R. Christian) 0

@Pecatonica 24, Galena (H.S.) 7

@Hebron (Alden-H.) 27, Stockton 14

@Freeport (Aquin) 54, Polo 21

@Tuscola 48, Villa Grove 0

@Lexington 45, Colfax (Ridgeview) 21

Fisher 19, @Arthur 13

@LeRoy 42, Heyworth 13

@Mackinaw (Deer Creek-M.) 28, Monmouth (United) 14

@Princeville 42, Winnetka (North Shore Country Day) 6

@Cambridge 41, Chicago (CICS/Longwood) 20

@Aurora (A. Christian) 28, Toulon (Stark County) 6

Second Round

@Concord (Triopia) 17, Mt. Sterling (Brown County) 7

Mt. Olive 34, @Hardin (Calhoun) 7

@Ashton (A.-Franklin Center) 44, Pecatonica 8

Freeport (Aquin) 36, @Hebron (Alden-H.) 14

@Tuscola 41, Lexington 0

@Fisher 10, LeRoy 6

@Mackinaw (Deer Creek-M.) 13, Princeville 9

@Cambridge 31, Aurora (A. Christian) 14

Quarterfinals

@Mt. Olive 28, Concord (Triopia) 7

@Freeport (Aquin) 38, Ashton (A.-Franklin Center) 9

Tuscola 33, @Fisher 0

Cambridge 41, @Mackinaw (Deer Creek-M.) 6

Semifinals

Freeport (Aquin) 44, @Mt. Olive 29

Cambridge 42, @Tuscola 21

Championship

Freeport (Aquin) 30, Cambridge 28

2005-06 (2A)

First Round

@Casey (C.-Westfield) 28, Bismarck (B.-Henning) 0

@Toledo (Cumberland) 53, Georgetown (G.-Ridge Farm) 6

@Sidell (Jamaica) 35, Palestine 8

@Westville 56, Bridgeport (Red Hill) 28

@Carthage 30, White Hall (North Greene) 6

@Bushnell (B.-Prairie City) 38, Sciota (West Prairie) 27

@Aledo 38, El Paso (E.P.-Gridley) 7

Knoxville 37, @Elmwood 14

@Auburn 48, Watseka 0

Moweaqua (Central A & M) 21, @Gibson City (G.C.-Melvin-Sibley) 14

@Maroa (M.-Forsyth) 49, Girard 8

@Decatur (St. Teresa) 48, Virden 0

@Dakota 43, Peru (St. Bede) 13

@Morrison 54, Warren 22

@Sterling (Newman Central Catholic) 30, Forreston 6

@Lena (L.-Winslow) 29, Melrose Park (Walther Lutheran) 14

Second Round

@Casey (C.-Westfield) 27, Toledo (Cumberland) 7

Westville 8, @Sidell (Jamaica) 6

@Carthage 42, Bushnell (B.-Prairie City) 0

Aledo 40, @Knoxville 6

Auburn 43, @Moweaqua (Central A & M) 10

Decatur (St. Teresa) 35, @Maroa (M.-Forsyth) 28

@Dakota 32, Morrison 15

Lena (L.-Winslow) 38, @Sterling (Newman Central Catholic) 14

Quarterfinals

@Westville 35, Casey (C.-Westfield) 0

@Aledo 31, Carthage 6

@Auburn 39, Decatur (St. Teresa) 24

Dakota 20, @Lena (L.-Winslow) 10

Semifinals

@Aledo 50, Westville 14

@Dakota 59, Auburn 20

Championship

Dakota 20, Aledo 15

2005-06 (3A)

First Round

@DuQuoin (H.S.) 42, McLeansboro (Hamilton County) 0

@Johnston City 28, Trenton (Wesclin) 18

@Carmi (C.-White County) 41, Christopher 22

@Carterville 14, Fairfield 6

@Manlius (Bureau Valley) 45, Paxton (P.-Buckley-Loda) 6

@Rushville (R.-Industry) 14, Williamsville 10

@Sherrard 43, Niantic (Sangamon Valley) 3

Oneida (ROWVA) 20, @Petersburg (PORTA) 16

@Tolono (Unity) 49, Litchfield 7

Gillespie 27, @Carlinville 24

@St. Joseph (S.J.-Ogden) 41, Shelbyville 8

@Marshall 18, Pana (H.S.) 14

Elmhurst (Immaculate Conception) 32, @Spring Valley (Hall) 27

@Palos Heights (Chicago Christian) 21, Poplar Grove (North Boone) 12

@Plano 48, Savanna (West Carroll) 31

@Wilmington 31, Amboy 7

Second Round

@DuQuoin (H.S.) 21, Johnston City 14

Carterville 21, @Carmi (C.-White County) 15

@Manlius (Bureau Valley) 28, Rushville (R.-Industry) 14

@Oneida (ROWVA) 20, Sherrard 18

Tolono (Unity) 40, @Gillespie 20

@St. Joseph (S.J.-Ogden) 40, Marshall 0

@Elmhurst (Immaculate Conception) 32, Palos Heights (Chicago Christian) 6

@Plano 21, Wilmington 7

Quarterfinals

DuQuoin (H.S.) 10, @Carterville 7

Manlius (Bureau Valley) 22, @Oneida (ROWVA) 14

@Tolono (Unity) 21, St. Joseph (S.J.-Ogden) 20

Plano 41, @Elmhurst (Immaculate Conception) 21

Semifinals

Manlius (Bureau Valley) 33, @DuQuoin (H.S.) 14

@Tolono (Unity) 31, Plano 20

Championship

Manlius (Bureau Valley) 34, Tolono (Unity) 7

2005-06 (4A)

First Round

@Harrisburg 28, Metropolis (Massac County) 6

@Anna (A.-Jonesboro) 27, Breese (Mater Dei) 24

@Newton 35, Effingham (H.S.) 12

@Breese (Central) 28, West Frankfort (Frankfort) 7

@Hillsboro 37, Canton 6

Bethalto (Civic Memorial) 31, @Greenville 17

@Mahomet (M.-Seymour) 52, Hamilton 8

@Quincy (Notre Dame) 49, Macomb 0

@Addison (Driscoll) 49, Harvard 0

@Hampshire 28, Stillman Valley 19

@Richmond (R.-Burton) 28, Lisle (Sr.) 7

Wheaton (St. Francis) 35, @Byron 14

Dunlap 36, @Momence 24

Coal City 34, @Braidwood (Reed-Custer) 7

@Bloomington (Central Catholic) 34, Chillicothe (Illinois Valley Central) 7

@Fairbury (Prairie Central) 40, Rantoul 6

Second Round

Anna (A.-Jonesboro) 50, @Harrisburg 21

@Newton 41, Breese (Central) 20

@Bethalto (Civic Memorial) 24, Hillsboro 10

@Mahomet (M.-Seymour) 14, Quincy (Notre Dame) 0

@Addison (Driscoll) 27, Hampshire 0

Richmond (R.-Burton) 35, @Wheaton (St. Francis) 7

@Coal City 28, Dunlap 9

@Bloomington (Central Catholic) 36, Fairbury (Prairie Central) 33

Quarterfinals

Newton 35, @Anna (A.-Jonesboro) 12

Mahomet (M.-Seymour) 35, @Bethalto (Civic Memorial) 0

Addison (Driscoll) 31, @Richmond (R.-Burton) 15

@Coal City 14, Bloomington (Central Catholic) 7

Semifinals

Newton 9, @Mahomet (M.-Seymour) 6

@Addison (Driscoll) 30, Coal City 7

Championship

Addison (Driscoll) 42, Newton 7

2005-06 (5A)

First Round

@Country Club Hills (Hillcrest) 30, Chicago (Corliss) 6

@North Chicago 41, Chicago (Westinghouse) 6

@Midlothian (Bremen) 35, Riverside (R.-Brookfield) 20

Chicago (Gordon Tech) 40, @Chicago (Crane) 0

@Springfield (Sacred Heart-Griffin) 28, Chatham (Glenwood) 21

Morton 21, @Pontiac 20

Jacksonville (H.S.) 16, @Metamora 12

Kankakee (McNamara) 35, @Taylorville 28

Rochelle 9, @Sterling (H.S.) 6

@Lemont (H.S.) 34, Maple Park (Kaneland) 16

Johnsburg 24, @Geneseo 22

@Rock Island (Alleman) 35, Lombard (Montini) 32

@Belleville (Althoff Catholic) 43, Marion (H.S.) 0

@Cahokia (H.S.) 38, Charleston 0

@Troy (Triad) 31, Mattoon 28

Mascoutah 35, @Highland 6

Second Round

North Chicago 20, @Country Club Hills (Hillcrest) 14

@Chicago (Gordon Tech) 21, Midlothian (Bremen) 13

Springfield (Sacred Heart-Griffin) 55, @Morton 7

@Kankakee (McNamara) 31, Jacksonville (H.S.) 14

Lemont (H.S.) 36, @Rochelle 7

Rock Island (Alleman) 35, @Johnsburg 14

Cahokia (H.S.) 14, @Belleville (Althoff Catholic) 0

Troy (Triad) 11, @Mascoutah 7

Quarterfinals

@North Chicago 36, Chicago (Gordon Tech) 18

@Springfield (Sacred Heart-Griffin) 34, Kankakee (McNamara) 28

@Rock Island (Alleman) 24, Lemont (H.S.) 21

Cahokia (H.S.) 12, @Troy (Triad) 7

Semifinals

@Springfield (Sacred Heart-Griffin) 29, North Chicago 19

Rock Island (Alleman) 24, @Cahokia (H.S.) 20

Championship

Springfield (Sacred Heart-Griffin) 28, Rock Island (Alleman) 21

2005-06 (6A)

First Round

@Mt. Vernon (H.S.) 52, Champaign (Central) 21

Normal (Community West) 34, @Peoria (Richwoods) 6

@Normal (Community) 28, Rock Island (H.S.) 7

@Bloomington (H.S.) 42, Champaign (Centennial) 21

@Lansing (Thornton Fractional South) 35, Chicago (Harper) 6

Oak Forest 28, @Oak Lawn (Richards) 24

Chicago (Dunbar) 36, @Chicago (Robeson) 12

@Chicago (Hubbard) 14, Chicago (Simeon) 10

@Cary (C.-Grove) 48, Freeport (H.S.) 21

Crystal Lake (Prairie Ridge) 31, @Vernon Hills 27

@Crystal Lake (South) 48, Antioch 3

@Arlington Heights (St. Viator) 35, Fox Lake (Grant) 7

@Morris 42, Crete (C.-Monee) 8

@Geneva 46, Park Forest (Rich East) 18

@Joliet (Catholic Academy) 72, Olympia Fields (Rich Central) 22

@Batavia 15, New Lenox (Providence Catholic) 13

Second Round

Mt. Vernon (H.S.) 28, @Normal (Community West) 21

@Normal (Community) 19, Bloomington (H.S.) 7

@Oak Forest 31, Lansing (Thornton Fractional South) 14

Chicago (Hubbard) 35, @Chicago (Dunbar) 16

Cary (C.-Grove) 28, @Crystal Lake (Prairie Ridge) 0

@Crystal Lake (South) 17, Arlington Heights (St. Viator) 14

@Morris 32, Geneva 6

@Joliet (Catholic Academy) 35, Batavia 19

Quarterfinals

Normal (Community) 40, @Mt. Vernon (H.S.) 14

@Chicago (Hubbard) 33, Oak Forest 21

Crystal Lake (South) 20, @Cary (C.-Grove) 14

@Morris 28, Joliet (Catholic Academy) 21

Semifinals

@Normal (Community) 34, Chicago (Hubbard) 6

Morris 33, @Crystal Lake (South) 13

Championship

Morris 14, Normal (Community) 9

2005-06 (7A)

First Round

@Mt. Prospect (Prospect) 24, Lake Zurich 15

@Libertyville 48, Rolling Meadows 14

@Deerfield (H.S.) 35, McHenry 28

Highland Park 31, @Mundelein (Carmel) 28

@Belvidere (H.S.) 44, Rockton (Hononegah) 7

@Machesney Park (Harlem) 37, Rockford (Guilford) 28

@St. Charles (East) 35, St. Charles (North) 23

@Rockford (Boylan Catholic) 35, Woodstock (H.S.) 14

@Chicago (Mt. Carmel) 42, Oak Lawn (Community) 0

Wilmette (Loyola Academy) 22, @Northbrook (Glenbrook North) 10

Chicago (Marist) 24, @Chicago (Morgan Park) 8

@Chicago (St. Rita) 63, Chicago (Whitney Young) 0

@Edwardsville (H.S.) 37, O'Fallon (H.S.) 0

@East St. Louis (Sr.) 18, Alton (Sr.) 10

@Darien (Hinsdale South) 24, Oswego (H.S.) 14

Bradley (B.-Bourbonnais) 24, @Moline (H.S.) 10

Second Round

@Mt. Prospect (Prospect) 31, Libertyville 21

@Highland Park 23, Deerfield (H.S.) 8

@Belvidere (H.S.) 41, Machesney Park (Harlem) 24

@St. Charles (East) 14, Rockford (Boylan Catholic) 7

Chicago (Mt. Carmel) 41, @Wilmette (Loyola Academy) 3

Chicago (St. Rita) 47, @Chicago (Marist) 7

@Edwardsville (H.S.) 24, East St. Louis (Sr.) 8

Darien (Hinsdale South) 48, @Bradley (B.-Bourbonnais) 28

Quarterfinals

Mt. Prospect (Prospect) 13, @Highland Park 6

@Belvidere (H.S.) 44, St. Charles (East) 21

@Chicago (Mt. Carmel) 32, Chicago (St. Rita) 21

Edwardsville (H.S.) 28, @Darien (Hinsdale South) 7

Semifinals

@Mt. Prospect (Prospect) 37, Belvidere (H.S.) 12

@Chicago (Mt. Carmel) 27, Edwardsville (H.S.) 7

Championship

Mt. Prospect (Prospect) 20, Chicago (Mt. Carmel) 14

2005-06 (8A)

First Round

@Palatine (Fremd) 39, LaGrange (Lyons) 10

Hinsdale (Central) 34, @Bartlett 21

@Downers Grove (North) 27, Carol Stream (Glenbard North) 0

Barrington 28, @Elmhurst (York) 25

@Lincolnshire (Stevenson) 51, Oak Park (O.P.-River Forest) 0

Glenview (Glenbrook South) 26, @Winnetka (New Trier) 7

@Gurnee (Warren) 46, Chicago (Lane) 6

@Park Ridge (Maine South) 43, Chicago (St. Patrick) 0

@Frankfort (Lincoln-Way East) 38, Harvey (Thornton) 21

@New Lenox (Lincoln-Way Central) 24, Tinley Park (Andrew) 7

@Palos Hills (Stagg) 20, Flossmoor (Homewood-F.) 17

@Chicago (Brother Rice) 42, Chicago (Curie) 21

@Wheaton (W. Warrenville South) 55, Aurora (Waubonsie Valley) 14

Downers Grove (South) 28, @Naperville (North) 21

@Naperville (Neuqua Valley) 44, Belleville (East) 7

@Bolingbrook 14, Naperville (Central) 7

Second Round

@Hinsdale (Central) 27, Palatine (Fremd) 21

@Barrington 25, Downers Grove (North) 20

Lincolnshire (Stevenson) 32, @Glenview (Glenbrook South) 7

Park Ridge (Maine South) 24, @Gurnee (Warren) 23

@Frankfort (Lincoln-Way East) 39, New Lenox (Lincoln-Way Central) 9

Chicago (Brother Rice) 19, @Palos Hills (Stagg) 6

Wheaton (W. Warrenville South) 35, @Downers Grove (South) 7

Bolingbrook 21, @Naperville (Neuqua Valley) 14

Quarterfinals

@Hinsdale (Central) 20, Barrington 18

Park Ridge (Maine South) 23, @Lincolnshire (Stevenson) 10

Frankfort (Lincoln-Way East) 32, @Chicago (Brother Rice) 6

@Wheaton (W. Warrenville South) 24, Bolingbrook 21

Semifinals

@Park Ridge (Maine South) 30, Hinsdale (Central) 6

@Frankfort (Lincoln-Way East) 14, Wheaton (W. Warrenville South) 7

Championship

Frankfort (Lincoln-Way East) 30, Park Ridge (Maine South) 24 (2 OT)

2006-07 (1A)

First Round

@Galena (H.S.) 40, Tremont 14

@Lexington 48, Toulon (Stark County) 7

@Cambridge 44, Mooseheart 12

@Stockton 12, Bushnell (B.-Prairie City) 6

@Hebron (Alden-H.) 21, Polo 7

@Flanagan 12, Colfax (Ridgeview) 7

@Aledo 55, Monmouth (United) 14

Dakota 35, @Annawan 6

@Tuscola 23, Fisher 6

@Carrollton 28, Lewistown 7

Carthage 16, @Gibson City (G.C.-Melvin-Sibley) 6

@Arthur 24, LeRoy 6

@Jacksonville (Routt) 21, Concord (Triopia) 0

@Nokomis 30, Palestine 12

@Mt. Sterling (Brown County) 20, Hardin (Calhoun) 14

@Mt. Olive 27, Arcola 6

Second Round

Lexington 34, @Galena (H.S.) 20

Stockton 13, @Cambridge 12

@Hebron (Alden-H.) 27, Flanagan 0

Aledo 24, @Dakota 0

@Tuscola 34, Carrollton 8

Arthur 37, @Carthage 12

@Jacksonville (Routt) 36, Nokomis 0

Mt. Olive 43, @Mt. Sterling (Brown County) 28

Quarterfinals

Lexington 28, @Stockton 25

@Aledo 46, Hebron (Alden-H.) 15

Tuscola 24, @Arthur 3

@Mt. Olive 18, Jacksonville (Routt) 12

Semifinals

Aledo 46, @Lexington 24

@Tuscola 31, Mt. Olive 20

Championship

Tuscola 35, Aledo 20

2006-07 (2A)

First Round

@Lena (L.-Winslow) 34, Fulton (H.S.) 6

@Forreston 37, Orion 12

@Oneida (ROWVA) 25, Pearl City 23

@Morrison 14, Sterling (Newman Central Catholic) 3

@Westville 20, Clifton (Central) 14

@Sidell (Jamaica) 42, Elmwood 8

Gilman (Iroquois West) 24, @Minonk (Fieldcrest) 12

@Georgetown (G.-Ridge Farm) 33, Bismarck (B.-Henning) 6

@Maroa (M.-Forsyth) 51, Moweaqua (Central A & M) 12

@Williamsville 27, Argenta (A.-Oreana) 6

@Rushville (R.-Industry) 28, Niantic (Sangamon Valley) 27

Beardstown 26, @Auburn 12

@Bridgeport (Red Hill) 40, McLeansboro (Hamilton County) 6

Carmi (C.-White County) 40, @Marshall 11

@Johnston City 22, Chester 13

@Casey (C.-Westfield) 14, Trenton (Wesclin) 0

Second Round

@Lena (L.-Winslow) 14, Forreston 7

Morrison 49, @Oneida (ROWVA) 0

@Westville 24, Sidell (Jamaica) 0

Georgetown (G.-Ridge Farm) 42, @Gilman (Iroquois West) 34

@Maroa (M.-Forsyth) 52, Williamsville 0

Rushville (R.-Industry) 23, @Beardstown 22

@Carmi (C.-White County) 22, Bridgeport (Red Hill) 13

Casey (C.-Westfield) 26, @Johnston City 16

Quarterfinals

@Morrison 28, Lena (L.-Winslow) 7

Westville 36, @Georgetown (G.-Ridge Farm) 14

Maroa (M.-Forsyth) 49, @Rushville (R.-Industry) 21

@Casey (C.-Westfield) 23, Carmi (C.-White County) 8

Semifinals

@Westville 21, Morrison 20

@Maroa (M.-Forsyth) 35, Casey (C.-Westfield) 0

Championship

Maroa (M.-Forsyth) 43, Westville 22

2006-07 (3A)

First Round

@Plano 31, Lisle (Sr.) 14

@Westmont 34, Aurora (A. Christian) 24

@Amboy 48, Savanna (West Carroll) 12

Hampshire 48, @Rockford (R. Christian) 7

@Hamilton 36, Taylor Ridge (Rockridge) 8

@Spring Valley (Hall) 28, Paxton (P.-Buckley-Loda) 13

@Manlius (Bureau Valley) 41, Wilmington 7

@Braidwood (Reed-Custer) 37, Dwight 7

Petersburg (PORTA) 8, @Hillsboro 6

@Decatur (St. Teresa) 27, Monticello 0

@St. Joseph (S.J.-Ogden) 49, Riverton 14

@Tolono (Unity) 42, Pittsfield 0

@Anna (A.-Jonesboro) 28, Pinckneyville 8

@Alton (Marquette) 7, DuQuoin (H.S.) 6

@Greenville 35, Columbia 6

Breese (Central) 14, @Carterville 7

Second Round

@Plano 44, Westmont 37

Amboy 50, @Hampshire 20

@Hamilton 14, Spring Valley (Hall) 7

@Manlius (Bureau Valley) 35, Braidwood (Reed-Custer) 34

Decatur (St. Teresa) 47, @Petersburg (PORTA) 6

@St. Joseph (S.J.-Ogden) 21, Tolono (Unity) 17

@Anna (A.-Jonesboro) 41, Alton (Marquette) 7

Greenville 32, @Breese (Central) 16

Quarterfinals

Plano 49, @Amboy 0

Manlius (Bureau Valley) 28, @Hamilton 0

St. Joseph (S.J.-Ogden) 27, @Decatur (St. Teresa) 21

Anna (A.-Jonesboro) 30, @Greenville 8

Semifinals

@Plano 49, Manlius (Bureau Valley) 7

@St. Joseph (S.J.-Ogden) 22, Anna (A.-Jonesboro) 21

Championship

Plano 47, St. Joseph (S.J.-Ogden) 42

2006-07 (4A)

First Round

Mendota 14, @Palos Heights (Chicago Christian) 6

@Harvard 41, Melrose Park (Walther Lutheran) 20

@Bloomington (Central Catholic) 44, Stillman Valley 13

@Addison (Driscoll) 12, Morton 7

@Fairbury (Prairie Central) 15, Pontiac 0

Oregon 36, @Macomb 22

Byron 21, @Chillicothe (Illinois Valley Central) 2

@Burlington (Central) 57, Chicago (St. Francis de Sales) 30

@Newton 39, Rochester 14

Effingham (H.S.) 21, @Wood River (East Alton-W.R.) 20

@Quincy (Notre Dame) 28, Salem 7

@Breese (Mater Dei) 28, Mahomet (M.-Seymour) 9

@Mascoutah 38, Vandalia 14

@Mt. Zion 28, Waterloo (H.S.) 14

@Mt. Carmel 55, Harrisburg 34

@Herrin (H.S.) 23, Freeburg 20

Second Round

Harvard 27, @Mendota 7

Addison (Driscoll) 28, @Bloomington (Central Catholic) 12

Fairbury (Prairie Central) 20, @Oregon 8

Burlington (Central) 49, @Byron 19

Newton 41, @Effingham (H.S.) 21

Breese (Mater Dei) 30, @Quincy (Notre Dame) 19

@Mascoutah 35, Mt. Zion 20

@Mt. Carmel 47, Herrin (H.S.) 20

Quarterfinals

@Addison (Driscoll) 28, Harvard 7

@Fairbury (Prairie Central) 29, Burlington (Central) 12

Breese (Mater Dei) 17, @Newton 14

@Mascoutah 28, Mt. Carmel 27

Semifinals

Addison (Driscoll) 17, @Fairbury (Prairie Central) 7

@Breese (Mater Dei) 7, Mascoutah 0

Championship

Addison (Driscoll) 35, Breese (Mater Dei) 0

2006-07 (5A)

First Round

Rochelle 14, @Geneseo 0

@Sterling (H.S.) 41, Chicago (King) 0

@Maple Park (Kaneland) 42, Evergreen Park 0

North Chicago 54, @Chicago (Brooks) 14

@Woodstock (Marian) 24, Lombard (Montini) 0

@Lemont (H.S.) 47, Chicago (Marshall) 0

@Chicago (Robeson) 41, Lake Villa (Lakes) 30

Dixon (H.S.) 20, @Rock Island (Alleman) 0

@Springfield (Sacred Heart-Griffin) 49, Mattoon 0

Kankakee (McNamara) 14, @Belleville (Althoff Catholic) 7

@Peoria (Richwoods) 8, Midlothian (Bremen) 7

Cahokia (H.S.) 20, @Chatham (Glenwood) 14

@Metamora 53, Richton Park (Rich South) 22

@Taylorville 36, Peoria (Woodruff) 12

@Marion (H.S.) 21, Mt. Vernon (H.S.) 17

@Troy (Triad) 56, Chicago (Carver) 14

Second Round

Sterling (H.S.) 28, @Rochelle 9

Maple Park (Kaneland) 48, @North Chicago 20

@Woodstock (Marian) 24, Lemont (H.S.) 13

@Dixon (H.S.) 18, Chicago (Robeson) 8

Springfield (Sacred Heart-Griffin) 22, @Kankakee (McNamara) 8

@Cahokia (H.S.) 26, Peoria (Richwoods) 12

@Metamora 54, Taylorville 8

@Marion (H.S.) 21, Troy (Triad) 17

Quarterfinals

@Maple Park (Kaneland) 52, Sterling (H.S.) 45

Woodstock (Marian) 28, @Dixon (H.S.) 6

@Springfield (Sacred Heart-Griffin) 42, Cahokia (H.S.) 6

@Metamora 47, Marion (H.S.) 7

Semifinals

@Woodstock (Marian) 22, Maple Park (Kaneland) 7

@Springfield (Sacred Heart-Griffin) 19, Metamora 6

Championship

Springfield (Sacred Heart-Griffin) 35, Woodstock (Marian) 14

2006-07 (6A)

First Round

@Cary (C.-Grove) 49, Oak Lawn (Community) 7

@Crystal Lake (South) 31, Bensenville (Fenton) 6

@Arlington Heights (St. Viator) 40, Chicago (Dunbar) 8

@Batavia 35, Crystal Lake (Central) 12

@Oswego (H.S.) 42, Vernon Hills 6

@Crystal Lake (Prairie Ridge) 27, Chicago (Simeon) 20

@Geneva 42, Fox Lake (Grant) 14

@Chicago (Hubbard) 28, Oak Park (Fenwick) 20

@Normal (Community) 41, Danville (H.S.) 0

@Morris 21, Joliet (Catholic Academy) 18

@Bloomington (H.S.) 40, Ottawa (Twp.) 14

@Dolton (Thornridge) 43, Blue Island (Eisenhower) 20

@Oak Lawn (Richards) 14, Rock Island (H.S.) 7

Champaign (Centennial) 16, @Crete (C.-Monee) 0

Lansing (Thornton Fractional South) 13, @Calumet City (Thornton Fractional North) 0

@Oak Forest 21, Normal (Community West) 7

Second Round

@Cary (C.-Grove) 28, Crystal Lake (South) 0

Batavia 40, @Arlington Heights (St. Viator) 37

@Oswego (H.S.) 56, Crystal Lake (Prairie Ridge) 42

@Geneva 21, Chicago (Hubbard) 13

@Normal (Community) 31, Morris 0

Dolton (Thornridge) 34, @Bloomington (H.S.) 28

@Champaign (Centennial) 35, Oak Lawn (Richards) 21

Oak Forest 21, @Lansing (Thornton Fractional South) 7

Quarterfinals

@Batavia 15, Cary (C.-Grove) 14

Geneva 17, @Oswego (H.S.) 14

Normal (Community) 35, @Dolton (Thornridge) 6

@Oak Forest 40, Champaign (Centennial) 7

Semifinals

Batavia 28, @Geneva 0

@Normal (Community) 28, Oak Forest 14

Championship

Normal (Community) 30, Batavia 20

2006-07 (7A)

First Round

@Libertyville 31, Niles (Notre Dame) 13

Rolling Meadows 19, @Rockford (Guilford) 13

@Mt. Prospect (Prospect) 40, Chicago (Mather) 0

Algonquin (Jacobs) 8, @Belvidere (H.S.) 6

@Lake Zurich 34, Lake Forest (H.S.) 7

Deerfield (H.S.) 14, @Highland Park 7

@Rockford (Boylan Catholic) 49, Elgin (Larkin) 12

@Mundelein (Carmel) 54, McHenry 13

@East St. Louis (Sr.) 38, Pekin 0

Edwardsville (H.S.) 28, @St. Charles (East) 18

Lisle (Benet Academy) 40, @Alton (Sr.) 14

New Lenox (Providence Catholic) 41, @Addison (A. Trail) 19

@Plainfield (South) 56, Chicago (C. Vocational) 0

Chicago (Morgan Park) 23, @Harvey (Thornton) 12

@Chicago (St. Rita) 45, O'Fallon (H.S.) 20

St. Charles (North) 14, @Moline (H.S.) 13

Second Round

@Rolling Meadows 16, Libertyville 15

Mt. Prospect (Prospect) 35, @Algonquin (Jacobs) 0

Lake Zurich 41, @Deerfield (H.S.) 0

@Rockford (Boylan Catholic) 41, Mundelein (Carmel) 14

East St. Louis (Sr.) 33, @Edwardsville (H.S.) 27

@New Lenox (Providence Catholic) 48, Lisle (Benet Academy) 38

@Chicago (Morgan Park) 28, Plainfield (South) 27

Chicago (St. Rita) 49, @St. Charles (North) 21

Quarterfinals

@Mt. Prospect (Prospect) 20, Rolling Meadows 0

@Lake Zurich 24, Rockford (Boylan Catholic) 20

New Lenox (Providence Catholic) 35, @East St. Louis (Sr.) 13

@Chicago (St. Rita) 20, Chicago (Morgan Park) 0

Semifinals

@Lake Zurich 17, Mt. Prospect (Prospect) 3

Chicago (St. Rita) 34, @New Lenox (Providence Catholic) 31

Championship

Chicago (St. Rita) 35, Lake Zurich 21

2006-07 (8A)

First Round

@Wheaton (W. Warrenville South) 39, Bartlett 0

@Winnetka (New Trier) 13, Wilmette (Loyola Academy) 8

@Barrington 41, Oak Park (O.P.-River Forest) 21

@Park Ridge (Maine South) 21, Hoffman Estates (Conant) 14

@Elmhurst (York) 41, Roselle (Lake Park) 7

@Glenview (Glenbrook South) 31, Carol Stream (Glenbard North) 14

@Palatine (Fremd) 28, Schaumburg (H.S.) 20

@Lincolnshire (Stevenson) 42, Chicago (Lane) 21

@Frankfort (Lincoln-Way East) 27, LaGrange (Lyons) 12

@Chicago Heights (Marian) 20, Flossmoor (Homewood-F.) 14

@Bolingbrook 40, Orland Park (Sandburg) 0

Chicago (Brother Rice) 28, @New Lenox (Lincoln-Way Central) 3

Hinsdale (Central) 11, @Naperville (Neuqua Valley) 7

@Naperville (Central) 26, Downers Grove (South) 23

@Chicago (Mt. Carmel) 24, Downers Grove (North) 7

@Naperville (North) 33, Lockport (Twp.) 3

Second Round

@Wheaton (W. Warrenville South) 35, Winnetka (New Trier) 7

@Barrington 42, Park Ridge (Maine South) 34

@Elmhurst (York) 34, Glenview (Glenbrook South) 7

@Palatine (Fremd) 20, Lincolnshire (Stevenson) 14

@Frankfort (Lincoln-Way East) 46, Chicago Heights (Marian) 6

Bolingbrook 13, @Chicago (Brother Rice) 9

Naperville (Central) 22, @Hinsdale (Central) 19

@Chicago (Mt. Carmel) 35, Naperville (North) 7

Quarterfinals

@Wheaton (W. Warrenville South) 44, Barrington 15

@Elmhurst (York) 21, Palatine (Fremd) 7

Frankfort (Lincoln-Way East) 19, @Bolingbrook 13

Chicago (Mt. Carmel) 28, @Naperville (Central) 7

Semifinals

@Wheaton (W. Warrenville South) 23, Elmhurst (York) 0

Chicago (Mt. Carmel) 14, @Frankfort (Lincoln-Way East) 12

Championship

Wheaton (W. Warrenville South) 44, Chicago (Mt. Carmel) 21

2007-08 (1A)

First Round

@Galena (H.S.) 32, Stockton 0

@Milledgeville 36, Mooseheart 6

@Hebron (Alden-H.) 21, Winnetka (North Shore Country Day) 7

Cambridge 14, @Polo 11

@Lewistown 41, Colfax (Ridgeview) 21

Cuba 34, @Lexington 13

@Princeville 39, Kewanee (Wethersfield) 7

@Toulon (Stark County) 43, Sciota (West Prairie) 6

@Mt. Olive 12, Villa Grove 7

@Cerro Gordo 6, Bunker Hill 0

@Tuscola 60, Carrollton 0

@Concord (Triopia) 29, Mt. Sterling (Brown County) 7

@Jacksonville (Routt) 16, Nokomis 12

@Arcola 19, Astoria 15

@Greenfield 29, Virden 20

@Sidell (Jamaica) 19, Heyworth 7

Second Round

@Galena (H.S.) 27, Milledgeville 0

@Cambridge 44, Hebron (Alden-H.) 14

@Cuba 23, Lewistown 16

Toulon (Stark County) 13, @Princeville 6

@Mt. Olive 41, Cerro Gordo 3

@Tuscola 62, Concord (Triopia) 8

Arcola 26, @Jacksonville (Routt) 24

@Greenfield 12, Sidell (Jamaica) 7

Quarterfinals

Galena (H.S.) 39, @Cambridge 14

Cuba 20, @Toulon (Stark County) 13

Tuscola 49, @Mt. Olive 27

@Arcola 35, Greenfield 14

Semifinals

Galena (H.S.) 28, @Cuba 0

@Tuscola 48, Arcola 6

Championship

Galena (H.S.) 35, Tuscola 7

2007-08 (2A)

First Round

@Flanagan 28, Watseka 21

@Clifton (Central) 20, Lanark (Eastland) 12

@Orion 29, Lena (L.-Winslow) 22

Farmington 33, @Minonk (Fieldcrest) 28

@Dakota 56, Elmwood 14

@Sterling (Newman Central Catholic) 51, Fulton (H.S.) 6

@Morrison 39, Peru (St. Bede) 14

@Forreston 75, El Paso (E.P.-Gridley) 24

@Maroa (M.-Forsyth) 35, Rushville (R.-Industry) 7

Niantic (Sangamon Valley) 14, @Bushnell (B.-Prairie City) 6

@Westville 35, Gibson City (G.C.-Melvin-Sibley) 8

Tremont 28, @Williamsville 0

@Casey (C.-Westfield) 45, Toledo (Cumberland) 6

Auburn 29, @Alton (Marquette) 19

@Red Bud 13, Macon (Meridian) 0

@Bridgeport (Red Hill) 13, Trenton (Wesclin) 9

Second Round

@Flanagan 42, Clifton (Central) 6

Orion 41, @Farmington 20

@Dakota 18, Sterling (Newman Central Catholic) 13

@Morrison 45, Forreston 14

Maroa (M.-Forsyth) 48, @Niantic (Sangamon Valley) 24

Westville 28, @Tremont 15

Casey (C.-Westfield) 21, @Auburn 7

@Red Bud 35, Bridgeport (Red Hill) 0

Quarterfinals

@Orion 35, Flanagan 7

@Dakota 17, Morrison 7

Westville 32, @Maroa (M.-Forsyth) 20

@Casey (C.-Westfield) 17, Red Bud 0

Semifinals

Dakota 34, @Orion 7

@Westville 27, Casey (C.-Westfield) 19

Championship

Dakota 50, Westville 12

2007-08 (3A)

First Round

@St. Joseph (S.J.-Ogden) 45, Rockford (Christian Life) 7

Wilmington 34, @Champaign (St. Thomas More) 6

@Aledo 44, Monmouth (M.-Roseville) 16

@Plano 19, Spring Valley (Hall) 0

@Petersburg (PORTA) 32, Fithian (Oakwood) 14

@Amboy 31, Hamilton 0

@Aurora (A. Christian) 24, Rockford (R. Christian) 0

Savanna (West Carroll) 28, @Carthage (Illini West) 0

@Greenville 49, Flora 22

DuQuoin (H.S.) 34, @Newton 14

Carlinville 31, @Carmi (C.-White County) 30

@Marshall 41, Pittsfield 22

@Carterville 26, Staunton 20

Tolono (Unity) 43, @Riverton 6

@Columbia 50, Fairfield 22

West Frankfort (Frankfort) 45, @Vandalia 26

Second Round

St. Joseph (S.J.-Ogden) 26, @Wilmington 7

Plano 41, @Aledo 20

Amboy 24, @Petersburg (PORTA) 13

Aurora (A. Christian) 59, @Savanna (West Carroll) 18

Greenville 17, @DuQuoin (H.S.) 7

Marshall 21, @Carlinville 3

Carterville 7, @Tolono (Unity) 6

Columbia 48, @West Frankfort (Frankfort) 13

Quarterfinals

Plano 26, @St. Joseph (S.J.-Ogden) 22

@Aurora (A. Christian) 32, Amboy 26

@Greenville 35, Marshall 21

Columbia 23, @Carterville 14

Semifinals

@Plano 14, Aurora (A. Christian) 8

@Columbia 40, Greenville 39

Championship

Plano 32, Columbia 7

2007-08 (4A)

First Round

@Addison (Driscoll) 47, Kankakee (McNamara) 19

@Chillicothe (Illinois Valley Central) 18, Rock Island (Alleman) 14

@Palos Heights (Chicago Christian) 40, Chicago (Leo) 6

@Mendota 28, Melrose Park (Walther Lutheran) 0

@Coal City 31, Richmond (R.-Burton) 0

@Genoa (G.-Kingston) 39, Herscher 34

@Harvard 38, Winnebago 15

@Oregon 26, Peotone 20

@Bloomington (Central Catholic) 45, Eureka 0

@Quincy (Notre Dame) 46, Mahomet (M.-Seymour) 7

@Dunlap 45, Mt. Zion 16

@Decatur (St. Teresa) 51, Macomb 14

@Anna (A.-Jonesboro) 49, Rochester 14

@Mascoutah 35, Metropolis (Massac County) 19

@Mt. Carmel 62, Herrin (H.S.) 20

@Breese (Mater Dei) 40, Hillsboro 15

Second Round

@Addison (Driscoll) 42, Chillicothe (Illinois Valley Central) 7

@Palos Heights (Chicago Christian) 28, Mendota 0

@Coal City 42, Genoa (G.-Kingston) 14

@Harvard 23, Oregon 14

@Bloomington (Central Catholic) 21, Quincy (Notre Dame) 14

Decatur (St. Teresa) 21, @Dunlap 14

Mascoutah 42, @Anna (A.-Jonesboro) 28

@Mt. Carmel 41, Breese (Mater Dei) 20

Quarterfinals

@Addison (Driscoll) 48, Palos Heights (Chicago Christian) 7

@Coal City 35, Harvard 0

Bloomington (Central Catholic) 38, @Decatur (St. Teresa) 7

Mt. Carmel 28, @Mascoutah 7

Semifinals

@Addison (Driscoll) 41, Coal City 14

@Bloomington (Central Catholic) 35, Mt. Carmel 34

Championship

Addison (Driscoll) 48, Bloomington (Central Catholic) 24

2007-08 (5A)

First Round

@Chicago (Robeson) 32, Johnsburg 27

@Belvidere (H.S.) 53, Wauconda 25

Rochelle 45, @Chicago (Harper) 0

@Morris 41, Burlington (Central) 12

@Lombard (Montini) 14, Sycamore (H.S.) 3

@Woodstock (Marian) 46, Sterling (H.S.) 27

LaGrange Park (Nazareth Academy) 49, @Chicago (Manley) 12

@Geneseo 28, LaSalle (L.-Peru) 21

@Metamora 45, Champaign (Central) 7

@Washington 34, Morton 21

@Pontiac 37, Jacksonville (H.S.) 22

Normal (University) 24, @Peoria (Woodruff) 6

Charleston 22, @Effingham (H.S.) 20

@Mt. Vernon (H.S.) 20, Cahokia (H.S.) 16

@Mattoon 21, Highland 19

@Marion (H.S.) 47, Waterloo (H.S.) 31

Second Round

Belvidere (H.S.) 42, @Chicago (Robeson) 40

Morris 21, @Rochelle 7

Woodstock (Marian) 29, @Lombard (Montini) 15

@LaGrange Park (Nazareth Academy) 35, Geneseo 27

@Metamora 49, Washington 13

Pontiac 27, @Normal (University) 6

@Charleston 28, Mt. Vernon (H.S.) 12

Marion (H.S.) 28, @Mattoon 27

Quarterfinals

@Morris 32, Belvidere (H.S.) 27

@Woodstock (Marian) 34, LaGrange Park (Nazareth Academy) 27

Metamora 35, @Pontiac 14

@Marion (H.S.) 43, Charleston 22

Semifinals

@Morris 10, Woodstock (Marian) 9

@Metamora 62, Marion (H.S.) 34

Championship

Metamora 17, Morris 14

2007-08 (6A)

First Round

@Oak Lawn (Richards) 35, Vernon Hills 13

@Glen Ellyn (Glenbard South) 41, Chicago (King) 0

@Oak Forest 34, Blue Island (Eisenhower) 0

@Chicago (Hubbard) 35, Riverside (R.-Brookfield) 0

@Crystal Lake (Prairie Ridge) 41, Aurora (Marmion Academy) 16

@Oswego (H.S.) 31, Lake Forest (H.S.) 21

@Fox Lake (Grant) 24, Chicago (Simeon) 13

@Lemont (H.S.) 48, Highland Park 35

@Normal (Community) 32, Danville (H.S.) 6

@Ottawa (Twp.) 13, Park Forest (Rich East) 7

New Lenox (Providence Catholic) 28, @Springfield (Sacred Heart-Griffin) 20

Bloomington (H.S.) 30, @Chatham (Glenwood) 27

@Joliet (Catholic Academy) 49, Normal (Community West) 7

@Crete (C.-Monee) 29, Lansing (Thornton Fractional South) 7

@Rock Island (H.S.) 49, Troy (Triad) 17

@Peoria (Richwoods) 21, Country Club Hills (Hillcrest) 7

Second Round

@Oak Lawn (Richards) 36, Glen Ellyn (Glenbard South) 19

@Oak Forest 21, Chicago (Hubbard) 20

@Crystal Lake (Prairie Ridge) 56, Oswego (H.S.) 36

Lemont (H.S.) 21, @Fox Lake (Grant) 7

@Normal (Community) 35, Ottawa (Twp.) 12

New Lenox (Providence Catholic) 24, @Bloomington (H.S.) 13

@Joliet (Catholic Academy) 51, Crete (C.-Monee) 26

@Rock Island (H.S.) 28, Peoria (Richwoods) 12

Quarterfinals

Oak Forest 15, @Oak Lawn (Richards) 6

@Lemont (H.S.) 48, Crystal Lake (Prairie Ridge) 34

Normal (Community) 29, @New Lenox (Providence Catholic) 0

@Joliet (Catholic Academy) 33, Rock Island (H.S.) 7

Semifinals

Lemont (H.S.) 27, @Oak Forest 20

Joliet (Catholic Academy) 45, @Normal (Community) 13

Championship

Joliet (Catholic Academy) 49, Lemont (H.S.) 7

2007-08 (7A)

First Round

@Rockford (Boylan Catholic) 14, Mt. Prospect (Prospect) 7

Rockford (Guilford) 14, @Rockton (Hononegah) 10

@Lake Zurich 30, Wheeling 15

@Rolling Meadows 37, Niles (Notre Dame) 0

@Northbrook (Glenbrook North) 17, Oak Park (Fenwick) 0

@Mundelein (Carmel) 35, Crystal Lake (South) 7

@Cary (C.-Grove) 30, Woodstock (H.S.) 0

@Chicago (De La Salle) 36, McHenry 0

@Wheaton (W. Warrenville South) 41, Burbank (St. Laurence) 0

@Chicago (St. Rita) 43, Villa Park (Willowbrook) 7

@Chicago (Morgan Park) 41, Wheaton (North) 0

Glen Ellyn (Glenbard West) 41, @Burbank (Reavis) 8

@Geneva 35, Bradley (B.-Bourbonnais) 6

@St. Charles (East) 31, Granite City 6

@Moline (H.S.) 14, St. Charles (North) 7

@East St. Louis (Sr.) 27, Batavia 21

Second Round

Rockford (Boylan Catholic) 23, @Rockford (Guilford) 6

@Lake Zurich 10, Rolling Meadows 7

Mundelein (Carmel) 28, @Northbrook (Glenbrook North) 22

Chicago (De La Salle) 27, @Cary (C.-Grove) 26

@Wheaton (W. Warrenville South) 26, Chicago (St. Rita) 22

Chicago (Morgan Park) 34, @Glen Ellyn (Glenbard West) 27

@Geneva 35, St. Charles (East) 14

East St. Louis (Sr.) 26, @Moline (H.S.) 7

Quarterfinals

Lake Zurich 28, @Rockford (Boylan Catholic) 17

Mundelein (Carmel) 16, @Chicago (De La Salle) 0

Wheaton (W. Warrenville South) 24, @Chicago (Morgan Park) 0

@East St. Louis (Sr.) 34, Geneva 26

Semifinals

Lake Zurich 17, @Mundelein (Carmel) 7

@Wheaton (W. Warrenville South) 26, East St. Louis (Sr.) 0

Championship

Lake Zurich 7, Wheaton (W. Warrenville South) 3

2007-08 (8A)

First Round

@Chicago (Mt. Carmel) 48, Franklin Park-Northlake (Leyden) 7

Palatine (H.S.) 44, @Chicago (Lane) 0

@Glenview (Glenbrook South) 14, Bartlett 7

@Park Ridge (Maine South) 38, Winnetka (New Trier) 22

@Palatine (Fremd) 21, Lincolnshire (Stevenson) 19

@Wilmette (Loyola Academy) 23, Gurnee (Warren) 3

Carol Stream (Glenbard North) 23, @Chicago (Whitney Young) 0

@Elmhurst (York) 35, Chicago (Curie) 12

Flossmoor (Homewood-F.) 16, @Downers Grove (South) 0

Tinley Park (Andrew) 31, @Belleville (East) 21

@Chicago (Brother Rice) 41, Plainfield (Central) 3

Hinsdale (Central) 12, @Aurora (Waubonsie Valley) 10

@Naperville (North) 21, Chicago Heights (Marian) 0

@Bolingbrook 31, New Lenox (Lincoln-Way Central) 3

Naperville (Neuqua Valley) 31, @LaGrange (Lyons) 14

@Frankfort (Lincoln-Way East) 24, Naperville (Central) 10

Second Round

Chicago (Mt. Carmel) 34, @Palatine (H.S.) 0

Park Ridge (Maine South) 29, @Glenview (Glenbrook South) 12

@Palatine (Fremd) 17, Wilmette (Loyola Academy) 14

@Carol Stream (Glenbard North) 35, Elmhurst (York) 13

Flossmoor (Homewood-F.) 20, @Tinley Park (Andrew) 11

Chicago (Brother Rice) 21, @Hinsdale (Central) 20

@Naperville (North) 37, Bolingbrook 14

Frankfort (Lincoln-Way East) 43, @Naperville (Neuqua Valley) 14

Quarterfinals

@Chicago (Mt. Carmel) 21, Park Ridge (Maine South) 14

@Carol Stream (Glenbard North) 32, Palatine (Fremd) 28

@Flossmoor (Homewood-F.) 17, Chicago (Brother Rice) 14

Naperville (North) 21, @Frankfort (Lincoln-Way East) 7

Semifinals

Carol Stream (Glenbard North) 28, @Chicago (Mt. Carmel) 21

Naperville (North) 20, @Flossmoor (Homewood-F.) 8

Championship

Naperville (North) 46, Carol Stream (Glenbard North) 19

2008-09 (1A)

First Round

@Milledgeville 59, Mackinaw (Deer Creek-M.) 12

Kewanee (Wethersfield) 39, @Fisher 20

@Princeville 41, Monmouth (United) 6

@Galena (H.S.) 49, Freeport (Aquin) 13

Orangeville 20, @Dakota 7

Toulon (Stark County) 34, @Chicago (C. Hope Academy) 14

Cuba 26, @Hebron (Alden-H.) 0

Polo 26, @Heyworth 16

@Concord (Triopia) 20, Hardin (Calhoun) 6

@Arcola 21, Carrollton 16

@Mt. Olive 36, Astoria 14

Tuscola 31, @Jacksonville (Routt) 12

@Villa Grove 41, Arthur 21

Pawnee 20, @Mt. Sterling (Brown County) 0

@Sidell (Jamaica) 50, Cerro Gordo 31

@Greenfield 15, Virden 14

Second Round

Milledgeville 54, @Kewanee (Wethersfield) 20

Galena (H.S.) 14, @Princeville 12

@Toulon (Stark County) 22, Orangeville 16

@Polo 32, Cuba 30

@Concord (Triopia) 46, Arcola 0

@Tuscola 21, Mt. Olive 7

@Pawnee 20, Villa Grove 8

@Sidell (Jamaica) 14, Greenfield 0

Quarterfinals

@Milledgeville 30, Galena (H.S.) 15

@Toulon (Stark County) 25, Polo 13

Concord (Triopia) 22, @Tuscola 21

Sidell (Jamaica) 32, @Pawnee 22

Semifinals

Toulon (Stark County) 27, @Milledgeville 24

@Concord (Triopia) 30, Sidell (Jamaica) 16

Championship

Concord (Triopia) 42, Toulon (Stark County) 7

2008-09 (2A)

First Round

@Momence 41, Farmington 0

Bushnell (B.-Prairie City) 38, @Minonk (Fieldcrest) 32

Flanagan (F.-Cornell) 28, @Gibson City (G.C.-Melvin-Sibley) 26

@Clifton (Central) 34, Watseka 27

Elmhurst (Immaculate Conception) 42, @Orion 6

@Lena (L.-Winslow) 35, Lanark (Eastland) 6

@Manlius (Bureau Valley) 46, Elmwood 6

@Morrison 35, Downs (Tri-Valley) 7

@Auburn 45, Havana 14

@Marshall 35, Trenton (Wesclin) 13

Athens 22, @Pleasant Plains 10

@Macon (Meridian) 48, Chester 40

@Casey (C.-Westfield) 41, Toledo (Cumberland) 0

@Westville 42, Bridgeport (Red Hill) 13

@Maroa (M.-Forsyth) 39, Warrensburg (W.-Latham) 13

@Johnston City 26, Alton (Marquette) 13

Second Round

@Bushnell (B.-Prairie City) 22, Momence 20

Clifton (Central) 20, @Flanagan (F.-Cornell) 0

@Elmhurst (Immaculate Conception) 43, Lena (L.-Winslow) 22

@Manlius (Bureau Valley) 12, Morrison 6

@Auburn 25, Marshall 7

Macon (Meridian) 44, @Athens 20

@Casey (C.-Westfield) 41, Westville 0

@Maroa (M.-Forsyth) 43, Johnston City 7

Quarterfinals

@Clifton (Central) 20, Bushnell (B.-Prairie City) 7

@Elmhurst (Immaculate Conception) 41, Manlius (Bureau Valley) 8

Auburn 21, @Macon (Meridian) 12

@Casey (C.-Westfield) 18, Maroa (M.-Forsyth) 7

Semifinals

Elmhurst (Immaculate Conception) 52, @Clifton (Central) 14

Casey (C.-Westfield) 27, @Auburn 13

Championship

Elmhurst (Immaculate Conception) 36, Casey (C.-Westfield) 17

2008-09 (3A)

First Round

@Carthage (Illini West) 55, Camp Point (Central) 7

@Macomb 28, Tolono (Unity) 21

@Aledo 28, Lisle (Sr.) 21

@Stillman Valley 58, Rockford (R. Christian) 14

@Oregon 34, Peru (St. Bede) 7

@Amboy 28, Spring Valley (Hall) 25

@Wilmington 41, St. Joseph (S.J.-Ogden) 6

@Sterling (Newman Central Catholic) 40, Monmouth (M.-Roseville) 0

@Greenville 35, Carlinville 3

@Vandalia 34, Flora 12

@Columbia 47, New Berlin 14

@Pittsfield 40, Fairfield 32

@Decatur (St. Teresa) 44, Christopher 7

@Anna (A.-Jonesboro) 52, Staunton 0

@Carterville 54, Piasa (Southwestern) 12

@DuQuoin (H.S.) 40, Pana (H.S.) 6

Second Round

@Carthage (Illini West) 66, Macomb 14

@Aledo 30, Stillman Valley 22

@Oregon 40, Amboy 0

@Wilmington 6, Sterling (Newman Central Catholic) 0

@Greenville 28, Vandalia 10

@Columbia 28, Pittsfield 0

@Decatur (St. Teresa) 49, Anna (A.-Jonesboro) 14

DuQuoin (H.S.) 51, @Carterville 19

Quarterfinals

@Carthage (Illini West) 22, Aledo 6

@Oregon 21, Wilmington 14

Columbia 40, @Greenville 14

@DuQuoin (H.S.) 14, Decatur (St. Teresa) 10

Semifinals

@Carthage (Illini West) 27, Oregon 23

DuQuoin (H.S.) 28, @Columbia 12

Championship

Carthage (Illini West) 21, DuQuoin (H.S.) 14

2008-09 (4A)

First Round

@Aurora (A. Christian) 41, Plano 0

@Coal City 17, Sandwich 10

@Addison (Driscoll) 42, Herscher 14

@Mendota 17, Chicago (Leo) 6

Kankakee (McNamara) 35, @Palos Heights (Chicago Christian) 21

@Geneseo 45, Melrose Park (Walther Lutheran) 33

Richmond (R.-Burton) 35, @Braidwood (Reed-Custer) 24

@Genoa (G.-Kingston) 38, Hampshire 34

@Quincy (Notre Dame) 48, Paris 7

@Mahomet (M.-Seymour) 27, Chillicothe (Illinois Valley Central) 10

@Bloomington (Central Catholic) 49, Champaign (St. Thomas More) 8

@Mt. Zion 41, Rochester 33

@Breese (Mater Dei) 48, Mt. Carmel 14

@Metropolis (Massac County) 42, Freeburg 34

@Herrin (H.S.) 20, Harrisburg 19

Mascoutah 35, @Waterloo (H.S.) 21

Second Round

@Aurora (A. Christian) 28, Coal City 20

@Addison (Driscoll) 14, Mendota 7

Geneseo 16, @Kankakee (McNamara) 14

@Richmond (R.-Burton) 48, Genoa (G.-Kingston) 14

@Quincy (Notre Dame) 30, Mahomet (M.-Seymour) 14

@Bloomington (Central Catholic) 19, Mt. Zion 7

@Breese (Mater Dei) 40, Metropolis (Massac County) 26

@Mascoutah 31, Herrin (H.S.) 6

Quarterfinals

@Aurora (A. Christian) 24, Addison (Driscoll) 17

Richmond (R.-Burton) 21, @Geneseo 0

Bloomington (Central Catholic) 21, @Quincy (Notre Dame) 17

Breese (Mater Dei) 42, @Mascoutah 14

Semifinals

Aurora (A. Christian) 29, @Richmond (R.-Burton) 20

@Bloomington (Central Catholic) 51, Breese (Mater Dei) 28

Championship

Bloomington (Central Catholic) 37, Aurora (A. Christian) 28

2008-09 (5A)

First Round

@Lombard (Montini) 47, Chicago (Clark) 0

Country Club Hills (Hillcrest) 36, @Chicago (Marshall) 8

@Wheaton (St. Francis) 49, Belvidere (North) 14

@LaGrange Park (Nazareth Academy) 63, Freeport (H.S.) 29

Rochelle 40, @Chicago (Robeson) 13

@Kankakee (Sr.) 46, Chicago (Harper) 6

@Sterling (H.S.) 23, Maple Park (Kaneland) 21

Morris 37, @Chicago (Manley) 12

@Metamora 52, Champaign (Central) 6

@Streator (Twp.) 14, Normal (University) 13

@Washington 35, East Peoria 7

Dunlap 35, @Peoria (Woodruff) 34

@Cahokia (H.S.) 40, Effingham (H.S.) 8

Marion (H.S.) 39, @Taylorville 7

@Decatur (MacArthur) 35, Jacksonville (H.S.) 28

Highland 26, @Troy (Triad) 21

Second Round

Lombard (Montini) 33, @Country Club Hills (Hillcrest) 20

@Wheaton (St. Francis) 42, LaGrange Park (Nazareth Academy) 20

Kankakee (Sr.) 22, @Rochelle 21

@Morris 27, Sterling (H.S.) 7

@Metamora 35, Streator (Twp.) 20

Washington 28, @Dunlap 14

Cahokia (H.S.) 36, @Marion (H.S.) 9

Decatur (MacArthur) 15, @Highland 14

Quarterfinals

Wheaton (St. Francis) 28, @Lombard (Montini) 14

@Kankakee (Sr.) 36, Morris 21

Metamora 38, @Washington 7

@Cahokia (H.S.) 31, Decatur (MacArthur) 6

Semifinals

@Wheaton (St. Francis) 21, Kankakee (Sr.) 20

@Metamora 42, Cahokia (H.S.) 13

Championship

Wheaton (St. Francis) 49, Metamora 35

2008-09 (6A)

First Round

@Lemont (H.S.) 39, Lake Forest (H.S.) 14

Chicago (Morgan Park) 18, @Crystal Lake (Central) 15

Fox Lake (Grant) 32, @Vernon Hills 31

@Huntley 70, Batavia 63

@Antioch 68, Chicago (Harlan) 6

@Highland Park 35, Crystal Lake (Prairie Ridge) 28

@Chicago (Hubbard) 27, Oak Lawn (Community) 9

@Glen Ellyn (Glenbard South) 48, Riverside (R.-Brookfield) 31

@Rock Island (H.S.) 28, Blue Island (Eisenhower) 14

@Oswego (H.S.) 34, Park Forest (Rich East) 0

New Lenox (Providence Catholic) 30, @Oak Forest 0

@Joliet (Catholic Academy) 30, Crete (C.-Monee) 6

@Springfield (Sacred Heart-Griffin) 35, Chatham (Glenwood) 21

@Peoria (Richwoods) 48, Springfield (H.S.) 7

@Bloomington (H.S.) 27, Mt. Vernon (H.S.) 16

@Normal (Community) 7, Danville (H.S.) 0

Second Round

Lemont (H.S.) 21, @Chicago (Morgan Park) 7

@Fox Lake (Grant) 28, Huntley 24

@Antioch 35, Highland Park 34

Glen Ellyn (Glenbard South) 14, @Chicago (Hubbard) 7

@Rock Island (H.S.) 41, Oswego (H.S.) 36

@New Lenox (Providence Catholic) 24, Joliet (Catholic Academy) 21

@Springfield (Sacred Heart-Griffin) 48, Peoria (Richwoods) 21

@Bloomington (H.S.) 27, Normal (Community) 10

Quarterfinals

@Lemont (H.S.) 35, Fox Lake (Grant) 14

Antioch 28, @Glen Ellyn (Glenbard South) 27

@New Lenox (Providence Catholic) 38, Rock Island (H.S.) 0

@Springfield (Sacred Heart-Griffin) 32, Bloomington (H.S.) 12

Semifinals

@Lemont (H.S.) 38, Antioch 14

Springfield (Sacred Heart-Griffin) 24, @New Lenox (Providence Catholic) 17

Championship

Springfield (Sacred Heart-Griffin) 37, Lemont (H.S.) 15

2008-09 (7A)

First Round

@Geneva 27, Rolling Meadows 7

Rockton (Hononegah) 42, @Mt. Prospect (Prospect) 31

@Mundelein (Carmel) 45, Wheeling 33

Woodstock (H.S.) 29, @Machesney Park (Harlem) 22

@Cary (C.-Grove) 47, Rockford (Guilford) 0

@St. Charles (East) 17, Lake Zurich 13

@Rockford (Boylan Catholic) 24, Libertyville 14

@Crystal Lake (South) 24, St. Charles (North) 21

@Glen Ellyn (Glenbard West) 14, Wheaton (North) 0

@Oak Park (Fenwick) 49, Chicago (Lincoln Park) 15

Downers Grove (North) 8, @Wheaton (W. Warrenville South) 7

@Maywood (Proviso East) 20, Chicago (Steinmetz) 14

@Chicago (St. Rita) 44, Bradley (B.-Bourbonnais) 0

@Harvey (Thornton) 32, Lansing (Thornton Fractional South) 24

@East St. Louis (Sr.) 50, Burbank (St. Laurence) 15

Chicago (De La Salle) 7, @Belleville (West) 0

Second Round

Geneva 46, @Rockton (Hononegah) 28

Mundelein (Carmel) 10, @Woodstock (H.S.) 7

@Cary (C.-Grove) 10, St. Charles (East) 7

Crystal Lake (South) 28, @Rockford (Boylan Catholic) 0

@Glen Ellyn (Glenbard West) 56, Oak Park (Fenwick) 14

@Downers Grove (North) 16, Maywood (Proviso East) 0

@Chicago (St. Rita) 21, Harvey (Thornton) 13

East St. Louis (Sr.) 46, @Chicago (De La Salle) 3

Quarterfinals

@Geneva 35, Mundelein (Carmel) 21

@Crystal Lake (South) 14, Cary (C.-Grove) 7

Glen Ellyn (Glenbard West) 35, @Downers Grove (North) 7

@East St. Louis (Sr.) 35, Chicago (St. Rita) 28

Semifinals

@Geneva 25, Crystal Lake (South) 21

East St. Louis (Sr.) 27, @Glen Ellyn (Glenbard West) 20

Championship

East St. Louis (Sr.) 33, Geneva 14

2008-09 (8A)

First Round

@Bartlett 10, Niles (Notre Dame) 7

@Palatine (Fremd) 24, Palatine (H.S.) 7

Schaumburg (H.S.) 20, @Glenview (Glenbrook South) 16

@Gurnee (Warren) 21, Elmhurst (York) 9

@Park Ridge (Maine South) 63, Lincolnshire (Stevenson) 29

@Wilmette (Loyola Academy) 26, Carol Stream (Glenbard North) 14

Winnetka (New Trier) 31, @Chicago (Lane) 10

@Barrington 21, Chicago (St. Patrick) 14

@Bolingbrook 62, Chicago (Curie) 13

Hinsdale (Central) 46, @Downers Grove (South) 12

Belleville (East) 17, @Plainfield (Central) 15

@Chicago (Brother Rice) 44, Orland Park (Sandburg) 6

@Naperville (North) 42, Chicago (Simeon) 16

@Chicago (Marist) 42, New Lenox (Lincoln-Way Central) 21

@Frankfort (Lincoln-Way East) 35, Aurora (Waubonsie Valley) 17

@Chicago (Mt. Carmel) 42, Naperville (Central) 21

Second Round

@Bartlett 21, Palatine (Fremd) 7

@Schaumburg (H.S.) 55, Gurnee (Warren) 21

@Park Ridge (Maine South) 26, Wilmette (Loyola Academy) 7

Barrington 7, @Winnetka (New Trier) 2

@Hinsdale (Central) 35, Bolingbrook 14

Chicago (Brother Rice) 9, @Belleville (East) 7

Chicago (Marist) 28, @Naperville (North) 25

Chicago (Mt. Carmel) 34, @Frankfort (Lincoln-Way East) 31

Quarterfinals

Bartlett 38, @Schaumburg (H.S.) 35

Park Ridge (Maine South) 42, @Barrington 0

Hinsdale (Central) 17, @Chicago (Brother Rice) 14

@Chicago (Mt. Carmel) 42, Chicago (Marist) 7

Semifinals

Park Ridge (Maine South) 23, @Bartlett 6

@Hinsdale (Central) 24, Chicago (Mt. Carmel) 21

Championship

Park Ridge (Maine South) 41, Hinsdale (Central) 21

2009-10 (1A)

First Round

@Mt. Sterling (Brown County) 34, Bement 0

@Tuscola 16, Toledo (Cumberland) 0

Greenfield 9, @Pleasant Hill 7

Astoria 24, @Pawnee 14

Hardin (Calhoun) 10, @Sidell (Jamaica) 0

Jacksonville (Routt) 27, @Lewistown 14

@Concord (Triopia) 20, Mt. Olive 14

@Villa Grove 12, Oakland 7

@Lexington 23, Fisher 14

@LeRoy 20, Bushnell (B.-Prairie City) 6

@Monmouth (United) 21, Flanagan (F.-Cornell) 20

Heyworth 20, @Princeville 13

@Dakota 42, Mooseheart 6

@Lena (L.-Winslow) 24, Hebron (Alden-H.) 14

Galena (H.S.) 14, @Freeport (Aquin) 13

@East Dubuque 14, Polo 10

Second Round

Tuscola 21, @Mt. Sterling (Brown County) 18

@Astoria 16, Greenfield 6

@Jacksonville (Routt) 24, Hardin (Calhoun) 6

@Concord (Triopia) 27, Villa Grove 13

@Lexington 20, LeRoy 12

Monmouth (United) 28, @Heyworth 27

Lena (L.-Winslow) 20, @Dakota 7

East Dubuque 20, @Galena (H.S.) 9

Quarterfinals

@Tuscola 38, Astoria 0

@Jacksonville (Routt) 10, Concord (Triopia) 7

Lexington 24, @Monmouth (United) 13

Lena (L.-Winslow) 32, @East Dubuque 6

Semifinals

@Tuscola 21, Jacksonville (Routt) 7

Lexington 27, @Lena (L.-Winslow) 20

Championship

Tuscola 14, Lexington 7

2009-10 (2A)

First Round

@Casey (C.-Westfield) 42, Alton (Marquette) 7

Red Bud 40, @Chester 16

@Marshall 27, Westville 6

@Williamsville 26, Gillespie 0

@Petersburg (PORTA) 47, Johnston City 12

Moweaqua (Central A & M) 19, @Flora 7

Bismarck (B.-Henning) 21, @Staunton 20

@Maroa (M.-Forsyth) 31, Carlinville 7

@Morrison 55, Mackinaw (Deer Creek-M.) 20

Lanark (Eastland) 41, @Downs (Tri-Valley) 6

Knoxville 30, @Milford 6

@Orion 24, Toulon (Stark County) 21

@Gibson City (G.C.-Melvin-Sibley) 25, Port Byron (Riverdale) 6

@Aledo (Mercer County) 22, Manlius (Bureau Valley) 19

@Amboy 41, Oneida (ROWVA) 0

@Kewanee (Wethersfield) 23, Clifton (Central) 21

Second Round

Casey (C.-Westfield) 43, @Red Bud 7

@Marshall 16, Williamsville 0

@Moweaqua (Central A & M) 23, Petersburg (PORTA) 0

Maroa (M.-Forsyth) 49, @Bismarck (B.-Henning) 7

Morrison 42, @Lanark (Eastland) 0

Orion 21, @Knoxville 18

@Gibson City (G.C.-Melvin-Sibley) 60, Aledo (Mercer County) 19

Kewanee (Wethersfield) 33, @Amboy 21

Quarterfinals

Marshall 14, @Casey (C.-Westfield) 13

@Maroa (M.-Forsyth) 21, Moweaqua (Central A & M) 6

@Morrison 14, Orion 7

Gibson City (G.C.-Melvin-Sibley) 32, @Kewanee (Wethersfield) 20

Semifinals

Maroa (M.-Forsyth) 31, @Marshall 14

@Morrison 42, Gibson City (G.C.-Melvin-Sibley) 18

Championship

Morrison 36, Maroa (M.-Forsyth) 14

2009-10 (3A)

First Round

@Greenville 22, Piasa (Southwestern) 0

Fairfield 30, @Breese (Central) 0

Anna (A.-Jonesboro) 41, @Carterville 35

Pana (H.S.) 12, @Pittsfield 8

Nashville 21, @Sesser (S.-Valier) 19

@Auburn 34, Decatur (St. Teresa) 27

@Tolono (Unity) 42, Robinson 23

@DuQuoin (H.S.) 21, Hillsboro 6

@Carthage (Illini West) 56, Riverton 0

@Monticello 57, Camp Point (Central) 40

@Wilmington 33, Braidwood (Reed-Custer) 7

@St. Joseph (S.J.-Ogden) 48, Fithian (Oakwood) 8

@Stillman Valley 42, Rockford (Christian Life) 20

@Winnebago 28, Aurora (A. Christian) 14

Oregon 44, @Rockford (R. Christian) 14

Sterling (Newman Central Catholic) 9, @Sherrard 6

Second Round

Greenville 29, @Fairfield 21

@Pana (H.S.) 36, Anna (A.-Jonesboro) 29

@Nashville 47, Auburn 41

@Tolono (Unity) 47, DuQuoin (H.S.) 7

@Carthage (Illini West) 62, Monticello 26

@Wilmington 57, St. Joseph (S.J.-Ogden) 26

@Stillman Valley 35, Winnebago 0

@Sterling (Newman Central Catholic) 9, Oregon 0

Quarterfinals

@Greenville 35, Pana (H.S.) 21

Tolono (Unity) 34, @Nashville 21

@Carthage (Illini West) 43, Wilmington 41

Stillman Valley 21, @Sterling (Newman Central Catholic) 20

Semifinals

Tolono (Unity) 58, @Greenville 53

@Stillman Valley 21, Carthage (Illini West) 14

Championship

Stillman Valley 52, Tolono (Unity) 22

2009-10 (4A)

First Round

@Rochester 57, Mascoutah 32

@Mt. Carmel 31, Mahomet (M.-Seymour) 25

@Quincy (Notre Dame) 42, Harrisburg 0

@Effingham (H.S.) 10, Belleville (Althoff Catholic) 7

@Champaign (St. Thomas More) 16, Fairbury (Prairie Central) 3

@Metamora 42, Bloomington (Central Catholic) 14

Freeburg 30, @Mt. Zion 21

@Breese (Mater Dei) 34, Metropolis (Massac County) 13

Kankakee (McNamara) 32, @Chillicothe (Illinois Valley Central) 0

@Geneseo 33, Plano 16

Morris 19, @Chicago (Raby) 6

@Mendota 27, Elgin (St. Edward) 13

@Richmond (R.-Burton) 40, Peotone 7

@Coal City 30, Dunlap 7

Herscher 32, @Chicago (Dyett) 6

Johnsburg 6, @Harvard 0

Second Round

@Rochester 42, Mt. Carmel 14

@Quincy (Notre Dame) 35, Effingham (H.S.) 0

Metamora 50, @Champaign (St. Thomas More) 13

Breese (Mater Dei) 35, @Freeburg 14

Geneseo 26, @Kankakee (McNamara) 24

Mendota 35, @Morris 0

@Richmond (R.-Burton) 44, Coal City 6

@Johnsburg 10, Herscher 7

Quarterfinals

@Rochester 45, Quincy (Notre Dame) 26

Metamora 28, @Breese (Mater Dei) 21

Geneseo 17, @Mendota 9

Richmond (R.-Burton) 28, @Johnsburg 10

Semifinals

@Metamora 41, Rochester 40

@Geneseo 24, Richmond (R.-Burton) 20

Championship

Metamora 41, Geneseo 7

2009-10 (5A)

First Round

@Springfield (Sacred Heart-Griffin) 48, Carbondale (H.S.) 21

@Chatham (Glenwood) 14, Kankakee (Sr.) 0

@Marion (H.S.) 24, Decatur (MacArthur) 7

@Peoria (Richwoods) 35, Springfield (H.S.) 18

@Washington 42, Park Forest (Rich East) 0

@Sterling (H.S.) 23, LaSalle (L.-Peru) 6

@Cahokia (H.S.) 30, East Peoria 0

@Joliet (Catholic Academy) 48, Troy (Triad) 7

West Chicago (Wheaton Academy) 20, @Country Club Hills (Hillcrest) 19

Sycamore (H.S.) 40, @Maple Park (Kaneland) 13

@Woodstock (Marian) 42, Belvidere (H.S.) 6

Lombard (Montini) 28, @Wheaton (St. Francis) 3

Lake Villa (Lakes) 40, @Chicago (Senn) 20

@Woodstock (H.S.) 55, Chicago (Orr) 14

@Glen Ellyn (Glenbard South) 35, Rochelle 14

@Vernon Hills 48, Chicago (Brooks) 0

Second Round

@Springfield (Sacred Heart-Griffin) 42, Chatham (Glenwood) 19

Peoria (Richwoods) 23, @Marion (H.S.) 14

@Washington 28, Sterling (H.S.) 21

Joliet (Catholic Academy) 35, @Cahokia (H.S.) 12

@Sycamore (H.S.) 42, West Chicago (Wheaton Academy) 0

@Lombard (Montini) 42, Woodstock (Marian) 21

Woodstock (H.S.) 42, @Lake Villa (Lakes) 17

@Glen Ellyn (Glenbard South) 33, Vernon Hills 27

Quarterfinals

@Peoria (Richwoods) 29, Springfield (Sacred Heart-Griffin) 20

@Joliet (Catholic Academy) 47, Washington 7

Lombard (Montini) 31, @Sycamore (H.S.) 17

@Woodstock (H.S.) 44, Glen Ellyn (Glenbard South) 35

Semifinals

Joliet (Catholic Academy) 54, @Peoria (Richwoods) 7

@Lombard (Montini) 42, Woodstock (H.S.) 24

Championship

Lombard (Montini) 29, Joliet (Catholic Academy) 28

2009-10 (6A)

First Round

@Danville (H.S.) 50, Oak Lawn (Community) 0

Oak Lawn (Richards) 22, @Rock Island (H.S.) 16

@Lemont (H.S.) 37, Frankfort (Lincoln-Way North) 0

@Chicago (Morgan Park) 16, Quincy (Sr.) 7

@New Lenox (Providence Catholic) 41, Chicago (Harlan) 7

Oswego (H.S.) 28, @Bloomington (H.S.) 26

@Crete (C.-Monee) 66, Chicago (Julian) 8

Normal (Community) 41, @Oak Forest 24

@Cary (C.-Grove) 57, Arlington Heights (St. Viator) 21

Highland Park 39, @Chicago (Mather) 7

@Crystal Lake (Central) 25, Bensenville (Fenton) 14

@Chicago (De La Salle) 45, Deerfield (H.S.) 6

@Aurora (Marmion Academy) 42, Huntley 14

Crystal Lake (Prairie Ridge) 20, @Chicago (King) 12

Belvidere (North) 14, @Chicago (Robeson) 7

@Chicago (Hubbard) 30, Riverside (R.-Brookfield) 6

Second Round

Danville (H.S.) 30, @Oak Lawn (Richards) 20

@Lemont (H.S.) 49, Chicago (Morgan Park) 26

New Lenox (Providence Catholic) 16, @Oswego (H.S.) 10

Crete (C.-Monee) 35, @Normal (Community) 10

Cary (C.-Grove) 48, @Highland Park 28

Chicago (De La Salle) 35, @Crystal Lake (Central) 20

@Crystal Lake (Prairie Ridge) 31, Aurora (Marmion Academy) 7

@Belvidere (North) 29, Chicago (Hubbard) 26

Quarterfinals

@Danville (H.S.) 18, Lemont (H.S.) 14

@New Lenox (Providence Catholic) 44, Crete (C.-Monee) 14

@Cary (C.-Grove) 42, Chicago (De La Salle) 0

@Crystal Lake (Prairie Ridge) 28, Belvidere (North) 20

Semifinals

New Lenox (Providence Catholic) 30, @Danville (H.S.) 21

@Cary (C.-Grove) 40, Crystal Lake (Prairie Ridge) 7

Championship

Cary (C.-Grove) 34, New Lenox (Providence Catholic) 17

2009-10 (7A)

First Round

Chicago Heights (Marian) 49, @Chicago (Bogan) 6

@Chicago (St. Rita) 40, Plainfield (North) 14

@Wheaton (W. Warrenville South) 61, Burbank (St. Laurence) 6

@Geneva 36, Palos Heights (Shepard) 8

@Frankfort (Lincoln-Way East) 35, Belleville (West) 7

O'Fallon (H.S.) 16, @New Lenox (Lincoln-Way Central) 0

@East St. Louis (Sr.) 50, Bradley (B.-Bourbonnais) 43

@Minooka 44, Edwardsville (H.S.) 25

@Glen Ellyn (Glenbard West) 28, Rockford (Guilford) 0

Rockton (Hononegah) 26, @St. Charles (East) 7

Elk Grove Village (E.G.) 28, @Machesney Park (Harlem) 21

St. Charles (North) 28, @South Elgin 16

Wheaton (North) 17, @Rockford (Boylan Catholic) 13

Mt. Prospect (Prospect) 33, @Mundelein (Carmel) 13

@Crystal Lake (South) 35, Northbrook (Glenbrook North) 0

Lake Zurich 16, @Rolling Meadows 6

Second Round

Chicago (St. Rita) 34, @Chicago Heights (Marian) 14

@Wheaton (W. Warrenville South) 30, Geneva 16

@O'Fallon (H.S.) 17, Frankfort (Lincoln-Way East) 16

@East St. Louis (Sr.) 48, Minooka 20

Glen Ellyn (Glenbard West) 27, @Rockton (Hononegah) 14

@St. Charles (North) 20, Elk Grove Village (E.G.) 14

Wheaton (North) 38, @Mt. Prospect (Prospect) 24

@Lake Zurich 30, Crystal Lake (South) 28

Quarterfinals

Wheaton (W. Warrenville South) 23, @Chicago (St. Rita) 14

East St. Louis (Sr.) 27, @O'Fallon (H.S.) 14

@Glen Ellyn (Glenbard West) 45, St. Charles (North) 12

Lake Zurich 24, @Wheaton (North) 17

Semifinals

@Wheaton (W. Warrenville South) 34, East St. Louis (Sr.) 15

Glen Ellyn (Glenbard West) 21, @Lake Zurich 17

Championship

Wheaton (W. Warrenville South) 31, Glen Ellyn (Glenbard West) 24 (2 OT)

2009-10 (8A)

First Round

@Palatine (Fremd) 22, Naperville (North) 14

Roselle (Lake Park) 22, @Belleville (East) 21

@Chicago (Marist) 41, Schaumburg (H.S.) 14

@Naperville (Central) 28, Lockport (Twp.) 16

@Bolingbrook 17, LaGrange (Lyons) 10

@Downers Grove (South) 22, Aurora (Waubonsie Valley) 21

@Carol Stream (Glenbard North) 29, Tinley Park (Andrew) 0

Orland Park (Sandburg) 35, @Hinsdale (Central) 10

@Park Ridge (Maine South) 28, Oak Park (O.P.-River Forest) 14

Franklin Park-Northlake (Leyden) 25, @Palatine (H.S.) 7

Hillside (Proviso West) 46, @Chicago (Taft) 0

@Glenview (Glenbrook South) 28, Niles (Notre Dame) 27

@Lincolnshire (Stevenson) 28, Winnetka (New Trier) 7

Chicago (Mt. Carmel) 19, @Chicago (Simeon) 14

@Wilmette (Loyola Academy) 30, Chicago (St. Patrick) 0

@Gurnee (Warren) 49, Chicago (Curie) 7

Second Round

Palatine (Fremd) 21, @Roselle (Lake Park) 14

@Chicago (Marist) 24, Naperville (Central) 7

Downers Grove (South) 22, @Bolingbrook 20

Carol Stream (Glenbard North) 27, @Orland Park (Sandburg) 0

Park Ridge (Maine South) 34, @Franklin Park-Northlake (Leyden) 16

Glenview (Glenbrook South) 44, @Hillside (Proviso West) 6

@Chicago (Mt. Carmel) 23, Lincolnshire (Stevenson) 16

@Wilmette (Loyola Academy) 21, Gurnee (Warren) 7

Quarterfinals

Chicago (Marist) 28, @Palatine (Fremd) 16

@Carol Stream (Glenbard North) 7, Downers Grove (South) 3

@Park Ridge (Maine South) 44, Glenview (Glenbrook South) 23

Wilmette (Loyola Academy) 24, @Chicago (Mt. Carmel) 7

Semifinals

Chicago (Marist) 17, @Carol Stream (Glenbard North) 14

@Park Ridge (Maine South) 21, Wilmette (Loyola Academy) 14

Championship

Park Ridge (Maine South) 41, Chicago (Marist) 17