Boys Football Playoff Scores

* Last updated at 10:16 am on Monday, April 24, 2017

Print this page

2000-01 (1A)

First Round

@Girard 10, Monmouth (Warren) 6

@Lexington 41, Bement 8

@Forreston 30, Oneida (ROWVA) 20

@Sciota (Northwestern) 39, Monmouth (Yorkwood) 8

El Paso 13, @Virden 9

@East Dubuque 34, Dakota 12

Freeport (Aquin) 20, @Durand 13

@Cuba 20, Nokomis 8

@Abingdon 50, Virginia 22

@Cambridge 53, Cerro Gordo 12

@Carthage 56, Hardin (Calhoun) 6

Lewistown 7, @Oakland 0

@Galena (H.S.) 24, Stronghurst (Southern) 12

@Toulon (Stark County) 14, Colfax (Ridgeview) 6

@Carrollton 43, Chenoa 0

@Greenfield 35, Mackinaw (Deer Creek-M.) 13

Second Round

@Lexington 20, Girard 14

@Sciota (Northwestern) 32, Forreston 14

East Dubuque 41, @El Paso 14

@Freeport (Aquin) 41, Cuba 14

@Cambridge 29, Abingdon 16

Carthage 62, @Lewistown 8

Galena (H.S.) 26, @Toulon (Stark County) 10

@Greenfield 20, Carrollton 14

Quarterfinals

@Sciota (Northwestern) 35, Lexington 7

@East Dubuque 27, Freeport (Aquin) 13

@Carthage 42, Cambridge 7

@Galena (H.S.) 12, Greenfield 6

Semifinals

Sciota (Northwestern) 23, @East Dubuque 16

Carthage 28, @Galena (H.S.) 0

Championship

Carthage 14, Sciota (Northwestern) 0

2000-01 (2A)

First Round

@Port Byron (Riverdale) 14, Lena (L.-Winslow) 0

@Melrose Park (Walther Lutheran) 52, Gibson City (G.C.-Melvin-Sibley) 14

@Wilmington 27, Poplar Grove (North Boone) 0

@Fulton (H.S.) 15, Aledo 12

@Westville 14, Palos Heights (Chicago Christian) 9

@St. Joseph (S.J.-Ogden) 66, Fithian (Oakwood) 0

@Amboy 31, Lanark (Eastland) 22

@Stillman Valley 35, Taylor Ridge (Rockridge) 19

@Sesser (S.-Valier) 28, Decatur (St. Teresa) 13

@Tuscola 49, Williamsville 13

Staunton 24, @Albion (Edwards County) 14

@Tolono (Unity) 40, Sullivan 20

@Chester 55, Beardstown 39

@Carterville 42, Auburn 0

@Carlyle 20, Marshall 15

@Moweaqua (Central A & M) 28, Rushville 14

Second Round

@Melrose Park (Walther Lutheran) 32, Port Byron (Riverdale) 7

@Fulton (H.S.) 22, Wilmington 7

@St. Joseph (S.J.-Ogden) 37, Westville 0

@Stillman Valley 39, Amboy 0

@Tuscola 39, Sesser (S.-Valier) 14

Tolono (Unity) 34, @Staunton 26

@Carterville 41, Chester 13

@Moweaqua (Central A & M) 33, Carlyle 13

Quarterfinals

@Fulton (H.S.) 31, Melrose Park (Walther Lutheran) 14

@Stillman Valley 21, St. Joseph (S.J.-Ogden) 14

@Tolono (Unity) 41, Tuscola 14

@Moweaqua (Central A & M) 47, Carterville 22

Semifinals

@Stillman Valley 20, Fulton (H.S.) 19

@Tolono (Unity) 44, Moweaqua (Central A & M) 20

Championship

Stillman Valley 35, Tolono (Unity) 14

2000-01 (3A)

First Round

@Byron 34, Sherrard 0

@Oregon 41, Eureka 0

@Lombard (Montini) 33, Spring Valley (Hall) 14

@Seneca 34, Clinton 8

@Metropolis (Massac County) 55, Flora 25

@Addison (Driscoll) 48, Bloomington (Central Catholic) 26

Burlington (Central) 34, @Fairbury (Prairie Central) 0

@Momence 35, Nashville 28

@Anna (A.-Jonesboro) 42, Johnston City 0

@LeRoy 22, Carlinville 6

@Quincy (Notre Dame) 18, Breese (Mater Dei) 12 (2 OT)

@Mt. Carmel 49, Pana (H.S.) 0

@Hillsboro 14, DuQuoin (H.S.) 13

@Wheaton (St. Francis) 33, Rochester 8

Robinson 25, @Wood River (East Alton-W.R.) 21

@Harrisburg 53, Freeburg 8

Second Round

@Oregon 41, Byron 7

@Seneca 28, Lombard (Montini) 25

@Addison (Driscoll) 38, Metropolis (Massac County) 13

@Burlington (Central) 49, Momence 13

Anna (A.-Jonesboro) 24, @LeRoy 0

@Mt. Carmel 26, Quincy (Notre Dame) 6

@Wheaton (St. Francis) 21, Hillsboro 6

Harrisburg 48, @Robinson 10

Quarterfinals

Oregon 28, @Seneca 10

Addison (Driscoll) 35, @Burlington (Central) 21

Mt. Carmel 34, @Anna (A.-Jonesboro) 20

@Harrisburg 53, Wheaton (St. Francis) 21

Semifinals

@Oregon 34, Addison (Driscoll) 14

@Harrisburg 49, Mt. Carmel 17

Championship

Harrisburg 41, Oregon 13

2000-01 (4A)

First Round

@Maple Park (Kaneland) 35, Morton 27

@Springfield (Sacred Heart-Griffin) 35, Olney (East Richland) 7

Taylorville 17, @Chatham (Glenwood) 15

@Joliet (Catholic Academy) 45, Normal (Community West) 0

@River Grove (Holy Cross) 34, Norridge (Ridgewood) 7

@Jerseyville (Jersey) 41, Salem 0

@Washington 28, Highland 24

@Pontiac 54, Lemont (H.S.) 7

@Dixon (H.S.) 34, Rochelle 8

@Geneseo (Darnall) 45, Urbana (H.S.) 28

@Peoria (Richwoods) 40, Chicago (Harper) 16

@Metamora 63, Carmi (C.-White County) 14

Kankakee (McNamara) 27, @Tinley Park (H.S.) 6

Normal (Community) 34, @Chicago (Marshall) 8

Arlington Heights (St. Viator) 41, @Mt. Zion 0

@Riverside (R.-Brookfield) 21, Crete (C.-Monee) 17

Second Round

@Springfield (Sacred Heart-Griffin) 24, Maple Park (Kaneland) 16

Joliet (Catholic Academy) 49, @Taylorville 8

River Grove (Holy Cross) 35, @Jerseyville (Jersey) 21

@Pontiac 42, Washington 21

@Geneseo (Darnall) 44, Dixon (H.S.) 30

@Metamora 42, Peoria (Richwoods) 35

Kankakee (McNamara) 34, @Normal (Community) 20

Riverside (R.-Brookfield) 29, @Arlington Heights (St. Viator) 28

Quarterfinals

@Joliet (Catholic Academy) 52, Springfield (Sacred Heart-Griffin) 35

Pontiac 37, @River Grove (Holy Cross) 14

@Metamora 22, Geneseo (Darnall) 17

@Kankakee (McNamara) 36, Riverside (R.-Brookfield) 25

Semifinals

Joliet (Catholic Academy) 28, @Pontiac 20

Metamora 30, @Kankakee (McNamara) 14

Championship

Joliet (Catholic Academy) 27, Metamora 14

2000-01 (5A)

First Round

@New Lenox (Providence Catholic) 56, East Moline (United) 14

@Libertyville 28, Mundelein (Carmel) 21

@Chicago Heights (Marian) 42, Chicago (Dunbar) 10

@Oak Lawn (Richards) 41, Rockford (Guilford) 12

@Rockford (Boylan Catholic) 21, Batavia 14

@Rock Island (H.S.) 27, Antioch 25

@Darien (Hinsdale South) 28, Bradley (B.-Bourbonnais) 7

@Cahokia (H.S.) 33, Danville (H.S.) 7

@Chicago (St. Rita) 41, Chicago (Mather) 6

@Chicago (Mt. Carmel) 35, Deerfield (H.S.) 9

@Freeport (H.S.) 38, Chicago (Morgan Park) 6

Woodstock (H.S.) 34, @Rolling Meadows 21

Chicago (Hubbard) 46, @Lansing (Thornton Fractional South) 0

Oswego (H.S.) 14, @Crystal Lake (Prairie Ridge) 11

@Bolingbrook 29, Oak Forest 7

@Bloomington (H.S.) 41, Mt. Prospect (Prospect) 35 (3 OT)

Second Round

New Lenox (Providence Catholic) 14, @Libertyville 0

@Oak Lawn (Richards) 24, Chicago Heights (Marian) 20

Rockford (Boylan Catholic) 25, @Rock Island (H.S.) 13

Darien (Hinsdale South) 39, @Cahokia (H.S.) 15

@Chicago (Mt. Carmel) 28, Chicago (St. Rita) 6

@Woodstock (H.S.) 32, Freeport (H.S.) 6

@Chicago (Hubbard) 25, Oswego (H.S.) 14

Bolingbrook 17, @Bloomington (H.S.) 14 (OT)

Quarterfinals

@New Lenox (Providence Catholic) 30, Oak Lawn (Richards) 7

@Rockford (Boylan Catholic) 9, Darien (Hinsdale South) 6

Chicago (Mt. Carmel) 35, @Woodstock (H.S.) 14

Chicago (Hubbard) 33, @Bolingbrook 24

Semifinals

New Lenox (Providence Catholic) 19, @Rockford (Boylan Catholic) 8

Chicago (Mt. Carmel) 42, @Chicago (Hubbard) 8

Championship

Chicago (Mt. Carmel) 38, New Lenox (Providence Catholic) 12

2000-01 (6A)

First Round

@Park Ridge (Maine South) 42, Addison (A. Trail) 28

LaGrange (Lyons) 30, @Schaumburg (H.S.) 21

Orland Park (Sandburg) 21, @Chicago (Lane) 14

Zion (Z.-Benton) 18, @McHenry 13

@Downers Grove (North) 14, Lincolnshire (Stevenson) 0

@Downers Grove (South) 38, Bartlett 27

@Pekin 42, Edwardsville (H.S.) 32

@New Lenox (Lincoln-Way) 35, Harvey (Thornton) 14

@Elgin (H.S.) 38, East St. Louis (Sr.) 15

@Plainfield (H.S.) 17, Wheaton (W. Warrenville South) 14

@Northbrook (Glenbrook North) 26, Villa Park (Willowbrook) 17

Carol Stream (Glenbard North) 18, @Chicago (Curie) 10

@Naperville (North) 27, Moline (H.S.) 6

@Gurnee (Warren) 35, Romeoville (H.S.) 14

Winnetka (New Trier) 23, @Wilmette (Loyola Academy) 21

@Naperville (Central) 36, Palatine (Fremd) 6

Second Round

Park Ridge (Maine South) 45, @LaGrange (Lyons) 7

@Orland Park (Sandburg) 28, Zion (Z.-Benton) 0

@Downers Grove (South) 21, Downers Grove (North) 20

@New Lenox (Lincoln-Way) 55, Pekin 21

@Plainfield (H.S.) 41, Elgin (H.S.) 38 (2 OT)

@Carol Stream (Glenbard North) 26, Northbrook (Glenbrook North) 7

Naperville (North) 35, @Gurnee (Warren) 13

Naperville (Central) 22, @Winnetka (New Trier) 17

Quarterfinals

@Park Ridge (Maine South) 24, Orland Park (Sandburg) 21

@New Lenox (Lincoln-Way) 24, Downers Grove (South) 7

@Carol Stream (Glenbard North) 28, Plainfield (H.S.) 21

Naperville (North) 36, @Naperville (Central) 33

Semifinals

@Park Ridge (Maine South) 35, New Lenox (Lincoln-Way) 34 (2 OT)

Carol Stream (Glenbard North) 22, @Naperville (North) 12

Championship

Park Ridge (Maine South) 27, Carol Stream (Glenbard North) 8

2001-02 (1A)

First Round

South Beloit 41, @Winnetka (North Shore Country Day) 0

@Kewanee (Wethersfield) 31, Pecatonica 9

@Freeport (Aquin) 41, Stronghurst (Southern) 24

@Oakland 47, Bismarck (B.-Henning) 0

Oneida (ROWVA) 13, @Joy (Westmer) 0

@Monmouth (Yorkwood) 36, Virden 0

@Abingdon 22, Colfax (Ridgeview) 0

Monmouth (Warren) 28, @Hardin (Calhoun) 0

@Cerro Gordo 24, Jacksonville (Routt) 14

@Cambridge 32, Galena (H.S.) 7

Carrollton 17, @Nokomis 0

@Greenfield 37, Virginia 8

@Concord (Triopia) 41, Flanagan 0

@Girard 35, Danville (Schlarman) 7

@Orangeville 30, Mackinaw (Deer Creek-M.) 7

@Lexington 7, Durand 6

Second Round

Kewanee (Wethersfield) 41, @South Beloit 22

Freeport (Aquin) 34, @Oakland 14

Monmouth (Yorkwood) 31, @Oneida (ROWVA) 21

@Monmouth (Warren) 28, Abingdon 18

@Cambridge 33, Cerro Gordo 13

Greenfield 19, @Carrollton 0

@Girard 45, Concord (Triopia) 8

@Lexington 27, Orangeville 6

Quarterfinals

@Kewanee (Wethersfield) 42, Freeport (Aquin) 25

Monmouth (Warren) 35, @Monmouth (Yorkwood) 8

Cambridge 33, @Greenfield 14

@Lexington 28, Girard 27

Semifinals

Kewanee (Wethersfield) 27, @Monmouth (Warren) 12

Lexington 19, @Cambridge 15

Championship

Kewanee (Wethersfield) 21, Lexington 6

2001-02 (2A)

First Round

Manlius (Bureau Valley) 32, @Dakota 12

@Poplar Grove (North Boone) 40, Rockford (Christian Life) 18

Forreston 40, @Rushville 16

@Cuba 16, Bushnell (B.-Prairie City) 14

@Aledo 48, Carthage 36

Westville 7, @Bridgeport (Red Hill) 6

Sidell (Jamaica) 21, @Casey (C.-Westfield) 6

@Auburn 43, Sesser (S.-Valier) 0

@Tuscola 49, Farmer City (Blue Ridge) 7

@Sciota (Northwestern) 42, Gilman (Iroquois West) 0

Lena (L.-Winslow) 43, @Beardstown 21

@Moweaqua (Central A & M) 40, Georgetown (G.-Ridge Farm) 7

Argenta (A.-Oreana) 33, @El Paso 20

Sterling (Newman Central Catholic) 14, @Toulon (Stark County) 8

@Peru (St. Bede) 26, Tremont 12

@Melrose Park (Walther Lutheran) 44, Ottawa (Marquette) 0

Second Round

@Manlius (Bureau Valley) 32, Poplar Grove (North Boone) 30

@Forreston 40, Cuba 8

Aledo 44, @Westville 19

@Sidell (Jamaica) 19, Auburn 12

@Sciota (Northwestern) 28, Tuscola 15

Moweaqua (Central A & M) 44, @Lena (L.-Winslow) 29

@Argenta (A.-Oreana) 14, Sterling (Newman Central Catholic) 6

Peru (St. Bede) 21, @Melrose Park (Walther Lutheran) 20

Quarterfinals

@Forreston 43, Manlius (Bureau Valley) 20

@Aledo 40, Sidell (Jamaica) 0

@Moweaqua (Central A & M) 26, Sciota (Northwestern) 18

@Peru (St. Bede) 28, Argenta (A.-Oreana) 21

Semifinals

@Aledo 35, Forreston 26

@Moweaqua (Central A & M) 31, Peru (St. Bede) 6

Championship

Aledo 27, Moweaqua (Central A & M) 24

2001-02 (3A)

First Round

@Stillman Valley 28, Wilmington 9

@Sherrard 31, Camp Point (Central) 12

@Clifton (Central) 33, Palos Heights (Chicago Christian) 28

@Fulton (H.S.) 26, Coal City 20

@Spring Valley (Hall) 46, Rockford (Lutheran) 6

@Port Byron (Riverdale) 37, Taylor Ridge (Rockridge) 13

@Bloomington (Central Catholic) 35, Seneca 7

Hampshire 21, @Pearl City 8

@DuQuoin (H.S.) 20, Carmi (C.-White County) 14 (OT)

Carlyle 24, @Johnston City 0

@Sullivan 18, Tolono (Unity) 12

@Carlinville 42, Columbia 8

Anna (A.-Jonesboro) 26, @Alton (Marquette) 16

@St. Joseph (S.J.-Ogden) 53, Marshall 16

@Chester 20, Carterville 16

@LeRoy 47, Pana (H.S.) 6

Second Round

Stillman Valley 33, @Sherrard 22

@Fulton (H.S.) 21, Clifton (Central) 2

Spring Valley (Hall) 46, @Port Byron (Riverdale) 15

Bloomington (Central Catholic) 35, @Hampshire 21

DuQuoin (H.S.) 35, @Carlyle 20

@Carlinville 20, Sullivan 16

St. Joseph (S.J.-Ogden) 38, @Anna (A.-Jonesboro) 20

@LeRoy 61, Chester 29

Quarterfinals

@Stillman Valley 14, Fulton (H.S.) 0

@Spring Valley (Hall) 27, Bloomington (Central Catholic) 0

@DuQuoin (H.S.) 35, Carlinville 14

LeRoy 22, @St. Joseph (S.J.-Ogden) 14

Semifinals

@Spring Valley (Hall) 13, Stillman Valley 7

@LeRoy 48, DuQuoin (H.S.) 14

Championship

Spring Valley (Hall) 21, LeRoy 0

2001-02 (4A)

First Round

@Oregon 34, Evergreen Park 0

@Huntley 18, Richmond (R.-Burton) 14

@Lombard (Montini) 35, Peotone 14

@Burlington (Central) 38, Normal (University) 20

@Addison (Driscoll) 28, Dunlap 7

Lisle (Sr.) 22, @LaGrange Park (Nazareth Academy) 19

@Byron 28, Maple Park (Kaneland) 14

@Pontiac 55, Wheaton (St. Francis) 6

@Nashville 23, Wood River (East Alton-W.R.) 14

@Mt. Carmel 35, Metropolis (Massac County) 14

@Freeburg 20, Robinson 19

@Mt. Zion 41, Roxana 13

@Rochester 13, Quincy (Notre Dame) 6

Macomb 14, @Warrensburg (W.-Latham) 13

Hillsboro 34, @Newton 24

@Benton 35, Herrin (H.S.) 34

Second Round

@Huntley 41, Oregon 34 (OT)

Lombard (Montini) 21, @Burlington (Central) 20

Addison (Driscoll) 38, @Lisle (Sr.) 19

@Pontiac 40, Byron 27

@Mt. Carmel 25, Nashville 8

@Mt. Zion 12, Freeburg 0

@Macomb 20, Rochester 17 (OT)

Benton 35, @Hillsboro 7

Quarterfinals

Huntley 35, @Lombard (Montini) 25

@Addison (Driscoll) 28, Pontiac 14

Mt. Carmel 25, @Mt. Zion 19

@Benton 28, Macomb 7

Semifinals

Addison (Driscoll) 24, @Huntley 21

Mt. Carmel 35, @Benton 22

Championship

Addison (Driscoll) 42, Mt. Carmel 41 (2 OT)

2001-02 (5A)

First Round

@Park Forest (Rich East) 32, North Chicago 13

Vernon Hills 27, @Chicago (Marshall) 0

Country Club Hills (Hillcrest) 26, @Dixon (H.S.) 21

@Rochelle 35, Chicago (Robeson) 14

Arlington Heights (St. Viator) 25, @Sycamore (H.S.) 13

@Joliet (Catholic Academy) 44, Midlothian (Bremen) 0

Geneseo (Darnall) 24, @Olympia Fields (Rich Central) 22

@Riverside (R.-Brookfield) 42, River Grove (Holy Cross) 0

@Taylorville 16, Morton 13

@Springfield (Sacred Heart-Griffin) 42, Washington 0

@Highland 24, Marion (H.S.) 14

@Metamora 49, Belleville (Althoff Catholic) 7

Effingham (H.S.) 18, @Bethalto (Civic Memorial) 14

@Troy (Triad) 35, Centralia (H.S.) 28

@Kankakee (McNamara) 43, Bartonville (Limestone) 6

@Morris 49, Peoria (Notre Dame) 0

Second Round

@Vernon Hills 42, Park Forest (Rich East) 26

Rochelle 24, @Country Club Hills (Hillcrest) 18

Joliet (Catholic Academy) 64, @Arlington Heights (St. Viator) 7

Riverside (R.-Brookfield) 54, @Geneseo (Darnall) 27

@Springfield (Sacred Heart-Griffin) 18, Taylorville 7

@Metamora 35, Highland 3

Troy (Triad) 34, @Effingham (H.S.) 14

@Morris 31, Kankakee (McNamara) 20

Quarterfinals

@Rochelle 46, Vernon Hills 16

Joliet (Catholic Academy) 56, @Riverside (R.-Brookfield) 50

@Metamora 24, Springfield (Sacred Heart-Griffin) 7

Morris 27, @Troy (Triad) 16

Semifinals

@Joliet (Catholic Academy) 44, Rochelle 8

@Morris 28, Metamora 14

Championship

Joliet (Catholic Academy) 27, Morris 20

2001-02 (6A)

First Round

@Rockford (Boylan Catholic) 21, Crystal Lake (South) 0

@Mundelein (Carmel) 42, LaSalle (L.-Peru) 19

@Normal (Community) 27, Summit (Argo) 7

@Rock Island (H.S.) 34, Batavia 15

@Lansing (Thornton Fractional South) 20, Champaign (Central) 7

Chicago (Simeon) 29, @Chicago (Harper) 0

@Champaign (Centennial) 32, Fox Lake (Grant) 0

@Oak Lawn (Richards) 49, Glen Ellyn (Glenbard South) 0

Cahokia (H.S.) 14, @Springfield (Lanphier) 11

@Bloomington (H.S.) 14, Springfield (Southeast) 7

Minooka 21, @Woodstock (H.S.) 7

@Freeport (H.S.) 31, Oak Forest 6

@Crystal Lake (Prairie Ridge) 29, Round Lake 0

@Ottawa (Twp.) 32, Chatham (Glenwood) 25

@Decatur (MacArthur) 27, Oak Park (Fenwick) 14

@New Lenox (Providence Catholic) 48, Urbana (H.S.) 0

Second Round

@Mundelein (Carmel) 35, Rockford (Boylan Catholic) 7

Normal (Community) 35, @Rock Island (H.S.) 7

Lansing (Thornton Fractional South) 31, @Chicago (Simeon) 0

@Oak Lawn (Richards) 49, Champaign (Centennial) 8

Bloomington (H.S.) 21, @Cahokia (H.S.) 20

@Minooka 12, Freeport (H.S.) 7

Crystal Lake (Prairie Ridge) 38, @Ottawa (Twp.) 7

@New Lenox (Providence Catholic) 34, Decatur (MacArthur) 28

Quarterfinals

Mundelein (Carmel) 34, @Normal (Community) 21

Oak Lawn (Richards) 29, @Lansing (Thornton Fractional South) 14

@Bloomington (H.S.) 22, Minooka 16

New Lenox (Providence Catholic) 35, @Crystal Lake (Prairie Ridge) 3

Semifinals

@Oak Lawn (Richards) 10, Mundelein (Carmel) 0

@New Lenox (Providence Catholic) 33, Bloomington (H.S.) 7

Championship

New Lenox (Providence Catholic) 41, Oak Lawn (Richards) 0

2001-02 (7A)

First Round

@Buffalo Grove 33, Highland Park 19

@Northbrook (Glenbrook North) 34, Machesney Park (Harlem) 7

@Wilmette (Loyola Academy) 41, Elk Grove Village (E.G.) 24

@Mt. Prospect (Prospect) 34, Romeoville (H.S.) 12

@Chicago (Dunbar) 42, East St. Louis (Sr.) 6

@Bolingbrook 48, Arlington Heights (Hersey) 7

@Chicago (Mt. Carmel) 42, Libertyville 14

@Darien (Hinsdale South) 47, Alton (Sr.) 0

Rockford (East) 14, @East Moline (United) 7

@Pekin 41, Belleville (West) 14

Chicago (St. Rita) 34, @Chicago (Mather) 0

@McHenry 31, Glen Ellyn (Glenbard West) 14

@Chicago (Morgan Park) 26, Belvidere (H.S.) 20

@Edwardsville (H.S.) 47, Lake Forest (H.S.) 35

Chicago (St. Patrick) 38, @Palos Heights (Shepard) 21

@Chicago (Hubbard) 20, Deerfield (H.S.) 9

Second Round

Buffalo Grove 22, @Northbrook (Glenbrook North) 21

@Mt. Prospect (Prospect) 17, Wilmette (Loyola Academy) 10

@Bolingbrook 48, Chicago (Dunbar) 36

@Darien (Hinsdale South) 20, Chicago (Mt. Carmel) 13

@Rockford (East) 28, Pekin 13

@Chicago (St. Rita) 28, McHenry 8

@Edwardsville (H.S.) 16, Chicago (Morgan Park) 6

Chicago (Hubbard) 28, @Chicago (St. Patrick) 22

Quarterfinals

Mt. Prospect (Prospect) 21, @Buffalo Grove 12

Bolingbrook 19, @Darien (Hinsdale South) 14

@Chicago (St. Rita) 42, Rockford (East) 12

Edwardsville (H.S.) 7, @Chicago (Hubbard) 0

Semifinals

@Mt. Prospect (Prospect) 47, Bolingbrook 22

@Edwardsville (H.S.) 21, Chicago (St. Rita) 14

Championship

Mt. Prospect (Prospect) 19, Edwardsville (H.S.) 14

2001-02 (8A)

First Round

@Downers Grove (South) 48, Belleville (East) 14

@Palatine (Fremd) 22, Downers Grove (North) 21

Orland Park (Sandburg) 21, @Roselle (Lake Park) 7

Aurora (Waubonsie Valley) 17, @Harvey (Thornton) 14

@New Lenox (Lincoln-Way Central) 49, South Holland (Thornwood) 7

@Lincolnshire (Stevenson) 39, Elgin (H.S.) 6

@St. Charles (East) 34, Lockport (Twp.) 33

@Park Ridge (Maine South) 40, Waukegan (H.S.) 6

Gurnee (Warren) 20, @Bartlett 17

@Chicago (Lane) 34, Chicago (Curie) 7

Wheaton (North) 24, @Plainfield (H.S.) 20

@Hinsdale (Central) 55, Naperville (North) 26

@Hoffman Estates (Conant) 41, Frankfort (Lincoln-Way East) 7

@Wheaton (W. Warrenville South) 31, Skokie (Niles West) 7

@Winnetka (New Trier) 16, Carol Stream (Glenbard North) 12

@Naperville (Central) 41, Schaumburg (H.S.) 3

Second Round

Downers Grove (South) 48, @Palatine (Fremd) 27

@Orland Park (Sandburg) 30, Aurora (Waubonsie Valley) 12

@Lincolnshire (Stevenson) 27, New Lenox (Lincoln-Way Central) 26

@Park Ridge (Maine South) 49, St. Charles (East) 19

@Gurnee (Warren) 37, Chicago (Lane) 14

@Wheaton (North) 19, Hinsdale (Central) 18

Hoffman Estates (Conant) 30, @Wheaton (W. Warrenville South) 14

@Naperville (Central) 26, Winnetka (New Trier) 9

Quarterfinals

@Downers Grove (South) 31, Orland Park (Sandburg) 14

@Park Ridge (Maine South) 19, Lincolnshire (Stevenson) 15

@Wheaton (North) 61, Gurnee (Warren) 6

Naperville (Central) 26, @Hoffman Estates (Conant) 7

Semifinals

@Downers Grove (South) 35, Park Ridge (Maine South) 34 (OT)

@Naperville (Central) 48, Wheaton (North) 20

Championship

Downers Grove (South) 34, Naperville (Central) 31

2002-03 (1A)

First Round

@Freeport (Aquin) 52, Winnetka (North Shore Country Day) 6

@Stockton 40, Aurora (A. Christian) 8

@South Beloit 58, Milledgeville 25

@Galena (H.S.) 25, Pecatonica 0

@Annawan 20, Cambridge 0

@Stronghurst (Southern) 38, Abingdon 0

@Kewanee (Wethersfield) 43, Woodhull (AlWood) 22 (forfeited)

@Monmouth (Warren) 49, Hamilton 20

@LeRoy 14, Danville (Schlarman) 0

@Colfax (Ridgeview) 53, Fisher 6

@El Paso 64, Lewistown 0

@Bismarck (B.-Henning) 33, Flanagan 32 (2 OT)

@Hardin (Calhoun) 14, Arcola 12

Greenfield 14, @Girard 0

@Cerro Gordo 14, Arthur 7

@Concord (Triopia) 28, Jacksonville (Routt) 7

Second Round

@Freeport (Aquin) 46, Stockton 20

@South Beloit 35, Galena (H.S.) 24

Stronghurst (Southern) 26, @Annawan 24

@Kewanee (Wethersfield) 18, Monmouth (Warren) 14 (forfeited)

@LeRoy 22, Colfax (Ridgeview) 6

@El Paso 28, Bismarck (B.-Henning) 3

Hardin (Calhoun) 32, @Greenfield 6

@Cerro Gordo 33, Concord (Triopia) 8

Quarterfinals

South Beloit 34, @Freeport (Aquin) 16

Kewanee (Wethersfield) 34, @Stronghurst (Southern) 12 (forfeited)

El Paso 40, @LeRoy 6

Cerro Gordo 36, @Hardin (Calhoun) 19

Semifinals

@South Beloit 45, Kewanee (Wethersfield) 22

@El Paso 12, Cerro Gordo 10

Championship

South Beloit 50, El Paso 22

2002-03 (2A)

First Round

@Monmouth (Yorkwood) 42, Dakota 24

@Poplar Grove (North Boone) 24, Sterling (Newman Central Catholic) 7

@Aledo 34, Forreston 8

Amboy 29, @Toulon (Stark County) 7

@Tremont 49, Bement 6

@Sidell (Jamaica) 50, Downs (Tri-Valley) 14

@Mackinaw (Deer Creek-M.) 46, Watseka 25

@Argenta (A.-Oreana) 40, Gilman (Iroquois West) 14

@Carthage 54, Cuba 14

@Winchester 7, Bushnell (B.-Prairie City) 0

@Sciota (Northwestern) 50, Virginia 6

@Beardstown 27, Rushville 8

@Tuscola 48, Bridgeport (Red Hill) 7

@Moweaqua (Central A & M) 27, Lawrenceville 18

@Nokomis 30, New Berlin 0

@Auburn 35, Casey (C.-Westfield) 12

Second Round

Poplar Grove (North Boone) 34, @Roseville 20

Aledo 40, @Amboy 0

@Tremont 21, Sidell (Jamaica) 14

Argenta (A.-Oreana) 23, @Mackinaw (Deer Creek-M.) 0

@Carthage 46, Winchester 8

@Sciota (Northwestern) 38, Beardstown 13

Moweaqua (Central A & M) 14, @Tuscola 12

Auburn 17, @Nokomis 13

Quarterfinals

@Aledo 32, Poplar Grove (North Boone) 6

@Argenta (A.-Oreana) 26, Tremont 20

@Carthage 30, Sciota (Northwestern) 8

@Auburn 39, Moweaqua (Central A & M) 0

Semifinals

@Aledo 28, Argenta (A.-Oreana) 7

Carthage 54, @Auburn 14

Championship

Aledo 41, Carthage 40 (OT)

2002-03 (3A)

First Round

@Elmhurst (Immaculate Conception) 42, Melrose Park (Walther Lutheran) 14

@Stillman Valley 18, Erie 14

Pearl City 36, @Fulton (H.S.) 28

@Lena (L.-Winslow) 46, Rockford (Lutheran) 0

@Wilmington 29, Sherrard 7

Spring Valley (Hall) 31, @Orion 6

@Clifton (Central) 24, Eureka 19

@Manlius (Bureau Valley) 27, Paxton (P.-Buckley-Loda) 26

@Decatur (St. Teresa) 35, Georgetown (G.-Ridge Farm) 22

@Tolono (Unity) 59, Illiopolis 18

Monticello 28, @Petersburg (PORTA) 7

St. Joseph (S.J.-Ogden) 53, @Riverton 14

@Alton (Marquette) 22, Carlyle 14

@Anna (A.-Jonesboro) 35, Carterville 12

@Marshall 49, Christopher 15

@DuQuoin (H.S.) 21, Chester 0

Second Round

@Elmhurst (Immaculate Conception) 35, Stillman Valley 14

Lena (L.-Winslow) 44, @Pearl City 38

Wilmington 24, @Spring Valley (Hall) 14

@Clifton (Central) 35, Manlius (Bureau Valley) 12

@Decatur (St. Teresa) 10, Tolono (Unity) 9

Monticello 31, @St. Joseph (S.J.-Ogden) 28

Anna (A.-Jonesboro) 63, @Alton (Marquette) 0

DuQuoin (H.S.) 47, @Marshall 12

Quarterfinals

Elmhurst (Immaculate Conception) 27, @Lena (L.-Winslow) 8

@Wilmington 27, Clifton (Central) 20

@Monticello 14, Decatur (St. Teresa) 7

@DuQuoin (H.S.) 33, Anna (A.-Jonesboro) 0

Semifinals

Elmhurst (Immaculate Conception) 26, @Wilmington 15

DuQuoin (H.S.) 41, @Monticello 7

Championship

Elmhurst (Immaculate Conception) 21, DuQuoin (H.S.) 14

2002-03 (4A)

First Round

Lisle (Sr.) 28, @Palos Heights (Chicago Christian) 17

@Byron 34, Richmond (R.-Burton) 21

@Addison (Driscoll) 17, Burlington (Central) 13

Lombard (Montini) 16, @Oregon 12

@Princeton 49, Macomb 7

Fairbury (Prairie Central) 22, @Warrensburg (W.-Latham) 15

Peotone 14, @Coal City 7

@Rochester 36, Sandwich 25

@Breese (Mater Dei) 41, Freeburg 3

@Carlinville 16, Greenville 13

@Hillsboro 42, Piasa (Southwestern) 0

@Roxana 14, Columbia 0

Benton 23, @West Frankfort (Frankfort) 20

@Newton 18, Robinson 6

@Mt. Carmel 40, Johnston City 6

@Herrin (H.S.) 33, Metropolis (Massac County) 13

Second Round

Byron 42, @Lisle (Sr.) 21

Addison (Driscoll) 21, @Lombard (Montini) 8

Princeton 21, @Fairbury (Prairie Central) 14

Rochester 14, @Peotone 13

@Breese (Mater Dei) 40, Carlinville 17

@Hillsboro 14, Roxana 7

@Benton 13, Newton 6

@Mt. Carmel 30, Herrin (H.S.) 27

Quarterfinals

@Addison (Driscoll) 39, Byron 18

@Princeton 48, Rochester 21

Hillsboro 20, @Breese (Mater Dei) 16

Mt. Carmel 45, @Benton 6

Semifinals

@Addison (Driscoll) 23, Princeton 3

@Mt. Carmel 27, Hillsboro 24

Championship

Addison (Driscoll) 42, Mt. Carmel 0

2002-03 (5A)

First Round

@New Lenox (Providence Catholic) 68, Chicago (Fenger) 0

@Olympia Fields (Rich Central) 35, Midlothian (Bremen) 28

@Joliet (Catholic Academy) 56, Norridge (Ridgewood) 0

@Riverside (R.-Brookfield) 38, Chicago (Robeson) 12

@Rochelle 46, Sycamore (H.S.) 27

@Geneseo (Darnall) 41, Yorkville (H.S.) 32

@Morris 40, Kankakee (McNamara) 0

@Johnsburg 42, Maple Park (Kaneland) 14

@Pontiac 28, Stanford (Olympia) 21 (OT)

Dunlap 37, @Mahomet (M.-Seymour) 14

@Metamora 56, Mt. Zion 28

Canton 21, @Morton 14

@Springfield (Sacred Heart-Griffin) 31, Highland 0

Charleston 35, @Waterloo (H.S.) 28

@Belleville (Althoff Catholic) 28, Mattoon 14

@Taylorville 20, Jerseyville (Jersey) 14

Second Round

@New Lenox (Providence Catholic) 49, Olympia Fields (Rich Central) 8

@Joliet (Catholic Academy) 10, Riverside (R.-Brookfield) 7

@Rochelle 41, Geneseo (Darnall) 25

@Morris 35, Johnsburg 0

Pontiac 20, @Dunlap 7

Metamora 55, @Canton 35

Springfield (Sacred Heart-Griffin) 53, @Charleston 20

@Belleville (Althoff Catholic) 42, Taylorville 13

Quarterfinals

@New Lenox (Providence Catholic) 41, Joliet (Catholic Academy) 0

@Rochelle 21, Morris 6

@Pontiac 18, Metamora 17

Belleville (Althoff Catholic) 35, @Springfield (Sacred Heart-Griffin) 31

Semifinals

New Lenox (Providence Catholic) 34, @Rochelle 14

Pontiac 27, @Belleville (Althoff Catholic) 21

Championship

New Lenox (Providence Catholic) 42, Pontiac 0

2002-03 (6A)

First Round

@Freeport (H.S.) 12, Fox Lake (Grant) 6

Crystal Lake (South) 34, @Sterling (H.S.) 0

@Rock Island (H.S.) 13, Woodstock (H.S.) 12

@Rockford (Boylan Catholic) 26, Crystal Lake (Prairie Ridge) 19

@Mundelein (Carmel) 49, Chicago (Prosser) 8

@North Chicago 44, Glen Ellyn (Glenbard South) 14

Vernon Hills 43, @Chicago (Harper) 16

@Chicago (Mt. Carmel) 49, Chicago (Julian) 6

@Oak Lawn (Richards) 44, Galesburg (H.S.) 0

Ottawa (Twp.) 28, @Minooka 27

@Lansing (Thornton Fractional South) 39, Country Club Hills (Hillcrest) 14

@Calumet City (Thornton Fractional North) 34, Oak Forest 31

@Bloomington (H.S.) 47, Champaign (Central) 19

@Springfield (Southeast) 26, Mt. Vernon (H.S.) 21

@Normal (Community) 49, Urbana (H.S.) 28

@Champaign (Centennial) 20, Troy (Triad) 7

Second Round

@Crystal Lake (South) 28, Freeport (H.S.) 13

@Rock Island (H.S.) 31, Rockford (Boylan Catholic) 26

@Mundelein (Carmel) 35, North Chicago 20

Chicago (Mt. Carmel) 34, @Vernon Hills 8

Oak Lawn (Richards) 46, @Ottawa (Twp.) 27

@Lansing (Thornton Fractional South) 53, Calumet City (Thornton Fractional North) 19

@Bloomington (H.S.) 21, Springfield (Southeast) 0

Champaign (Centennial) 18, @Normal (Community) 14

Quarterfinals

Rock Island (H.S.) 14, @Crystal Lake (South) 8

@Chicago (Mt. Carmel) 28, Mundelein (Carmel) 21

Lansing (Thornton Fractional South) 32, @Oak Lawn (Richards) 14

Bloomington (H.S.) 13, @Champaign (Centennial) 7

Semifinals

@Chicago (Mt. Carmel) 48, Rock Island (H.S.) 20

@Bloomington (H.S.) 21, Lansing (Thornton Fractional South) 14

Championship

Chicago (Mt. Carmel) 31, Bloomington (H.S.) 0

2002-03 (7A)

First Round

@Libertyville 34, Belvidere (H.S.) 17

@Zion (Z.-Benton) 35, Rockton (Hononegah) 28

@Lake Zurich 38, Mundelein (H.S.) 21

@McHenry 42, Deerfield (H.S.) 17

@Buffalo Grove 35, Des Plaines (Maine West) 12

Northbrook (Glenbrook North) 35, @St. Charles (North) 6

@Mt. Prospect (Prospect) 35, Glen Ellyn (Glenbard West) 14

@Arlington Heights (Hersey) 34, Chicago (St. Patrick) 0

@Chicago (Hubbard) 78, Chicago (Whitney Young) 6

@Chicago (St. Rita) 39, Chicago (Dunbar) 22

@Palos Hills (Stagg) 44, Chicago (Simeon) 18

@Chicago (Morgan Park) 13, Chicago Heights (Marian) 10

@Oswego (H.S.) 26, Belleville (West) 7

@East St. Louis (Sr.) 27, Bolingbrook 12

@Pekin 31, Romeoville (H.S.) 28

@Edwardsville (H.S.) 31, O'Fallon (H.S.) 0

Second Round

@Libertyville 42, Zion (Z.-Benton) 29

@Lake Zurich 21, McHenry 3

Buffalo Grove 35, @Northbrook (Glenbrook North) 3

@Mt. Prospect (Prospect) 13, Arlington Heights (Hersey) 7

Chicago (St. Rita) 29, @Chicago (Hubbard) 28 (OT)

@Palos Hills (Stagg) 51, Chicago (Morgan Park) 21

@Oswego (H.S.) 15, East St. Louis (Sr.) 12

Edwardsville (H.S.) 49, @Pekin 42

Quarterfinals

Lake Zurich 24, @Libertyville 21

Mt. Prospect (Prospect) 17, @Buffalo Grove 16

Palos Hills (Stagg) 21, @Chicago (St. Rita) 10

@Edwardsville (H.S.) 35, Oswego (H.S.) 14

Semifinals

Mt. Prospect (Prospect) 41, @Lake Zurich 18

@Edwardsville (H.S.) 14, Palos Hills (Stagg) 7

Championship

Mt. Prospect (Prospect) 24, Edwardsville (H.S.) 7

2002-03 (8A)

First Round

@Chicago (Lane) 13, Palatine (Fremd) 7

@Lincolnshire (Stevenson) 35, Skokie (Niles West) 28

Barrington 30, @Gurnee (Warren) 6

Hoffman Estates (Conant) 30, @Park Ridge (Maine South) 28

@Wheaton (North) 42, Streamwood 20

@Elmhurst (York) 23, Elgin (Larkin) 12

@Roselle (Lake Park) 28, West Chicago (H.S.) 0

@Bartlett 31, Villa Park (Willowbrook) 0

@Hinsdale (Central) 38, Flossmoor (Homewood-F.) 7

New Lenox (Lincoln-Way Central) 28, @Tinley Park (Andrew) 14

@Frankfort (Lincoln-Way East) 40, Chicago (Brother Rice) 7

Harvey (Thornton) 35, @LaGrange (Lyons) 34

@Downers Grove (South) 23, Moline (H.S.) 6

Downers Grove (North) 36, @Plainfield (H.S.) 0

@Lockport (Twp.) 13, Naperville (Neuqua Valley) 10

@Naperville (North) 42, Alton (Sr.) 7

Second Round

Lincolnshire (Stevenson) 16, @Chicago (Lane) 6

@Hoffman Estates (Conant) 35, Barrington 14

@Wheaton (North) 21, Elmhurst (York) 13

@Roselle (Lake Park) 21, Bartlett 14

Hinsdale (Central) 49, @New Lenox (Lincoln-Way Central) 20

Frankfort (Lincoln-Way East) 30, @Harvey (Thornton) 10

Downers Grove (South) 30, @Downers Grove (North) 20

@Lockport (Twp.) 24, Naperville (North) 21

Quarterfinals

@Lincolnshire (Stevenson) 9, Hoffman Estates (Conant) 7

@Wheaton (North) 29, Roselle (Lake Park) 23

@Hinsdale (Central) 21, Frankfort (Lincoln-Way East) 17

Lockport (Twp.) 40, @Downers Grove (South) 20

Semifinals

@Lincolnshire (Stevenson) 23, Wheaton (North) 22

Lockport (Twp.) 41, @Hinsdale (Central) 38

Championship

Lockport (Twp.) 35, Lincolnshire (Stevenson) 14

2003-04 (1A)

First Round

@Monmouth (Warren) 38, Cambridge 13

@Princeville 20, Peoria Heights 14

Flanagan 25, @Monmouth (Yorkwood) 21

@Annawan 13, Woodhull (AlWood) 12

@Stockton 38, Hebron (Alden-H.) 6

Galena (H.S.) 15, @Freeport (Aquin) 14

@Franklin Grove (F. Center) 20, Pecatonica 14

@Aurora (A. Christian) 45, Rockford (R. Christian) 20

@Arthur 26, Hardin (Calhoun) 8

Cerro Gordo 35, @Palmyra (Northwestern) 21

@Concord (Triopia) 50, Edwardsville (Metro-East Lutheran) 14

Martinsville 13, @Greenfield 6

@LeRoy 41, Lexington 6

@Bement 35, Fisher 13

@Colfax (Ridgeview) 42, Danville (Schlarman) 6

Champaign (St. Thomas More) 16, @Bismarck (B.-Henning) 7

Second Round

@Monmouth (Warren) 21, Princeville 11

Annawan 21, @Flanagan 14

@Galena (H.S.) 13, Stockton 10

@Franklin Grove (F. Center) 22, Aurora (A. Christian) 0

Arthur 31, @Cerro Gordo 0

Concord (Triopia) 3, @Martinsville 0

@LeRoy 33, Bement 0

Colfax (Ridgeview) 49, @Champaign (St. Thomas More) 7

Quarterfinals

Monmouth (Warren) 37, @Annawan 14

@Galena (H.S.) 17, Franklin Grove (F. Center) 0

Concord (Triopia) 21, @Arthur 13

LeRoy 21, @Colfax (Ridgeview) 7

Semifinals

Galena (H.S.) 16, @Monmouth (Warren) 6

LeRoy 16, @Concord (Triopia) 7

Championship

Galena (H.S.) 21, LeRoy 20 (2 OT)

2003-04 (2A)

First Round

Watseka 36, @Toulon (Stark County) 29

@Gilman (Iroquois West) 25, Forreston 13

El Paso 35, @Poplar Grove (North Boone) 34

@Sterling (Newman Central Catholic) 50, Dakota 12

@Auburn 34, Nokomis 6

Bridgeport (Red Hill) 20, @Palestine 14

@Casey (C.-Westfield) 14, Moweaqua (Central A & M) 6

@Virden 24, Mt. Olive 14

@Carthage 66, Virginia 6

Beardstown 24, @New Berlin 14

@White Hall (North Greene) 42, Rushville 6

Lewistown 43, @Aledo 32

@Mackinaw (Deer Creek-M.) 26, Sidell (Jamaica) 25

Argenta (A.-Oreana) 35, @Tuscola 19

@Decatur (St. Teresa) 47, Fithian (Oakwood) 6

@Tremont 48, Hume (Shiloh) 27

Second Round

Gilman (Iroquois West) 13, @Watseka 7

Sterling (Newman Central Catholic) 35, @El Paso 0

Auburn 20, @Bridgeport (Red Hill) 7

@Casey (C.-Westfield) 34, Virden 7

Carthage 60, @Beardstown 23

White Hall (North Greene) 28, @Lewistown 21

@Argenta (A.-Oreana) 28, Mackinaw (Deer Creek-M.) 6

@Decatur (St. Teresa) 30, Tremont 12

Quarterfinals

Gilman (Iroquois West) 22, @Sterling (Newman Central Catholic) 18

@Auburn 21, Casey (C.-Westfield) 7

@Carthage 34, White Hall (North Greene) 6

@Argenta (A.-Oreana) 40, Decatur (St. Teresa) 13

Semifinals

@Gilman (Iroquois West) 42, Auburn 28

@Carthage 42, Argenta (A.-Oreana) 15

Championship

Gilman (Iroquois West) 32, Carthage 14

2003-04 (3A)

First Round

@Sciota (West Prairie) 42, Petersburg (PORTA) 20

@Tolono (Unity) 40, Litchfield 7

Pittsfield 13, @Shelbyville 12

St. Joseph (S.J.-Ogden) 19, @Carlinville 14

@Lanark (Eastland) 41, Elgin (St. Edward) 19

Amboy 21, @Manlius (Bureau Valley) 7

@Orion 15, Lena (L.-Winslow) 14

@Stillman Valley 37, Fulton (H.S.) 20

@Wilmington 42, Eureka 0

@Palos Heights (Chicago Christian) 31, Melrose Park (Walther Lutheran) 14

Peru (St. Bede) 47, @Elmwood 27

Clifton (Central) 14, @Spring Valley (Hall) 13

@Carmi (C.-White County) 22, Pinckneyville 7

@Carterville 38, Dupo 21

@DuQuoin (H.S.) 35, Eldorado 8

@Marshall 18, Flora 7

Second Round

Tolono (Unity) 21, @Elgin (H.S.) 14

@St. Joseph (S.J.-Ogden) 38, Pittsfield 8

@Amboy 28, Lanark (Eastland) 20

Stillman Valley 35, @Orion 7

@Wilmington 28, Palos Heights (Chicago Christian) 7

@Clifton (Central) 14, Peru (St. Bede) 13

@Carmi (C.-White County) 19, Carterville 14

@DuQuoin (H.S.) 20, Marshall 6

Quarterfinals

@Tolono (Unity) 26, St. Joseph (S.J.-Ogden) 0

@Stillman Valley 21, Amboy 0

Wilmington 25, @Clifton (Central) 14

DuQuoin (H.S.) 19, @Carmi (C.-White County) 14

Semifinals

@Stillman Valley 21, Tolono (Unity) 6

@Wilmington 28, DuQuoin (H.S.) 7

Championship

Stillman Valley 21, Wilmington 7

2003-04 (4A)

First Round

@Columbia 20, Harrisburg 14

@Herrin (H.S.) 24, Nashville 6

@Anna (A.-Jonesboro) 24, Greenville 7

Mt. Carmel 42, @Johnston City 38

@Fairbury (Prairie Central) 43, Chicago (Leo) 6

@Peotone 20, Princeton 14

@Lisle (Sr.) 24, Dunlap 21

@Coal City 35, Normal (University) 7

@Roxana 12, Wood River (East Alton-W.R.) 6

@Mt. Zion 35, Quincy (Notre Dame) 20

@Hillsboro 27, Clinton 13

Rochester 34, @Macomb 19

@Burlington (Central) 27, Lombard (Montini) 6

@Byron 25, Johnsburg 7

@Addison (Driscoll) 45, Richmond (R.-Burton) 14

Winnebago 49, @Woodstock (Marian) 14

Second Round

Herrin (H.S.) 21, @Columbia 14

Anna (A.-Jonesboro) 15, @Mt. Carmel 9

@Fairbury (Prairie Central) 21, Peotone 14

Coal City 26, @Lisle (Sr.) 21

Mt. Zion 35, @Roxana 14

Hillsboro 41, @Rochester 6

@Burlington (Central) 35, Byron 14

Addison (Driscoll) 37, @Winnebago 21

Quarterfinals

@Anna (A.-Jonesboro) 12, Herrin (H.S.) 7

Fairbury (Prairie Central) 55, @Coal City 35

@Hillsboro 28, Mt. Zion 19

@Addison (Driscoll) 45, Burlington (Central) 28

Semifinals

@Fairbury (Prairie Central) 28, Anna (A.-Jonesboro) 14

@Addison (Driscoll) 42, Hillsboro 6

Championship

Addison (Driscoll) 37, Fairbury (Prairie Central) 21

2003-04 (5A)

First Round

@Rochelle 42, Maple Park (Kaneland) 7

LaSalle (L.-Peru) 21, @Sterling (H.S.) 7

Riverside (R.-Brookfield) 31, @Geneseo (Darnall) 30

@Rock Island (Alleman) 21, River Grove (Holy Cross) 13

@Joliet (Catholic Academy) 58, Chicago (Corliss) 8

@Richton Park (Rich South) 6, Chicago (Robeson) 0

@Morris 42, Streator (Twp.) 14

@Country Club Hills (Hillcrest) 27, Pontiac 21

@Springfield (Sacred Heart-Griffin) 42, Metamora 21

Jacksonville (H.S.) 31, @Mahomet (M.-Seymour) 14

@Canton 37, Bartonville (Limestone) 20

Chatham (Glenwood) 23, @Morton 7

@Belleville (Althoff Catholic) 24, Taylorville 0

Mattoon 39, @Jerseyville (Jersey) 30

@Charleston 34, Waterloo (H.S.) 14

@Highland 19, Effingham (H.S.) 6

Second Round

@LaSalle (L.-Peru) 15, Rochelle 8

Rock Island (Alleman) 36, @Riverside (R.-Brookfield) 12

@Joliet (Catholic Academy) 51, Richton Park (Rich South) 6

@Morris 34, Country Club Hills (Hillcrest) 0

Springfield (Sacred Heart-Griffin) 21, @Jacksonville (H.S.) 14

@Chatham (Glenwood) 23, Canton 21

@Mattoon 56, Belleville (Althoff Catholic) 14

Highland 17, @Charleston 14

Quarterfinals

LaSalle (L.-Peru) 19, @Rock Island (Alleman) 7

@Joliet (Catholic Academy) 14, Morris 10

@Springfield (Sacred Heart-Griffin) 34, Chatham (Glenwood) 30

Mattoon 35, @Highland 7

Semifinals

Joliet (Catholic Academy) 56, @LaSalle (L.-Peru) 7

Springfield (Sacred Heart-Griffin) 49, @Mattoon 14

Championship

Joliet (Catholic Academy) 24, Springfield (Sacred Heart-Griffin) 21

2003-04 (6A)

First Round

@Mundelein (Carmel) 42, Niles (Notre Dame) 18

@Crystal Lake (South) 21, Vernon Hills 14

@Freeport (H.S.) 14, North Chicago 0

@Rockford (Boylan Catholic) 41, Bensenville (Fenton) 7

@Oak Forest 40, Oak Lawn (Community) 8

@New Lenox (Providence Catholic) 31, Chicago Heights (Marian) 7

@Minooka 35, Calumet City (Thornton Fractional North) 6

Oak Lawn (Richards) 8, @Lansing (Thornton Fractional South) 0

Lisle (Benet Academy) 28, @Chicago (Harper) 26

Burbank (Reavis) 33, @Chicago (Westinghouse) 20

@Chicago (St. Rita) 24, Chicago (Simeon) 8

@Glen Ellyn (Glenbard South) 33, Chicago (Mt. Carmel) 0

@Bloomington (H.S.) 56, Kankakee (Sr.) 6

@Rock Island (H.S.) 41, Mt. Vernon (H.S.) 0

@Normal (Community) 48, Champaign (Centennial) 29

@Peoria (Richwoods) 21, Cahokia (H.S.) 8

Second Round

@Mundelein (Carmel) 55, Crystal Lake (South) 7

Rockford (Boylan Catholic) 35, @Freeport (H.S.) 19

New Lenox (Providence Catholic) 49, @Oak Forest 7

Minooka 41, @Oak Lawn (Richards) 8

Lisle (Benet Academy) 44, @Burbank (Reavis) 8

@Chicago (St. Rita) 41, Glen Ellyn (Glenbard South) 17

@Bloomington (H.S.) 19, Rock Island (H.S.) 14

@Normal (Community) 21, Peoria (Richwoods) 14

Quarterfinals

Mundelein (Carmel) 42, @Rockford (Boylan Catholic) 14

@Minooka 14, New Lenox (Providence Catholic) 7

Chicago (St. Rita) 28, @Lisle (Benet Academy) 20

@Bloomington (H.S.) 18, Normal (Community) 6

Semifinals

@Mundelein (Carmel) 40, Minooka 20

Bloomington (H.S.) 20, @Chicago (St. Rita) 7

Championship

Mundelein (Carmel) 54, Bloomington (H.S.) 26

2003-04 (7A)

First Round

@Libertyville 28, Antioch 21

Woodstock (H.S.) 41, @Machesney Park (Harlem) 20

@McHenry 48, Belvidere (H.S.) 7

@Grayslake (H.S.) 30, Zion (Z.-Benton) 7

@Deerfield (H.S.) 56, Rolling Meadows 41

Highland Park 42, @Lake Zurich 33

@Mt. Prospect (Prospect) 21, Buffalo Grove 3

@Wilmette (Loyola Academy) 26, Elk Grove Village (E.G.) 19

@East St. Louis (Sr.) 34, Quincy (Sr.) 3

O'Fallon (H.S.) 21, @Edwardsville (H.S.) 14

@Oswego (H.S.) 35, Alton (Sr.) 0

@Bolingbrook 37, Bradley (B.-Bourbonnais) 11

@Downers Grove (North) 29, St. Charles (North) 0

@Glen Ellyn (Glenbard West) 43, Palos Hills (Stagg) 21

@Chicago (Morgan Park) 42, Batavia 28

Darien (Hinsdale South) 14, @Chicago (Hubbard) 6

Second Round

Libertyville 21, @Woodstock (H.S.) 7

@McHenry 22, Grayslake (H.S.) 21

Deerfield (H.S.) 49, @Highland Park 14

@Mt. Prospect (Prospect) 28, Wilmette (Loyola Academy) 14

East St. Louis (Sr.) 45, @O'Fallon (H.S.) 3

@Oswego (H.S.) 41, Bolingbrook 6

@Downers Grove (North) 35, Glen Ellyn (Glenbard West) 7

Chicago (Morgan Park) 18, @Darien (Hinsdale South) 16

Quarterfinals

@Libertyville 41, McHenry 27

Mt. Prospect (Prospect) 35, @Deerfield (H.S.) 27

Oswego (H.S.) 33, @East St. Louis (Sr.) 20

Downers Grove (North) 26, @Chicago (Morgan Park) 7

Semifinals

@Libertyville 27, Mt. Prospect (Prospect) 0

Oswego (H.S.) 28, @Downers Grove (North) 7

Championship

Oswego (H.S.) 28, Libertyville 21 (2 OT)

2003-04 (8A)

First Round

@Park Ridge (Maine South) 55, Gurnee (Warren) 13

Lincolnshire (Stevenson) 28, @Chicago (Lane) 25

Evanston (Twp.) 35, @Chicago (Steinmetz) 8

@Winnetka (New Trier) 23, Skokie (Niles West) 21

@Carol Stream (Glenbard North) 28, Elgin (Larkin) 6

Roselle (Lake Park) 46, @Palatine (Fremd) 42

@Barrington 42, Wheaton (North) 17

@Hoffman Estates (Conant) 21, Bartlett 14

@Naperville (North) 45, Belleville (East) 14

Wheaton (W. Warrenville South) 28, @Frankfort (Lincoln-Way East) 7

Naperville (Central) 17, @Naperville (Neuqua Valley) 14

@Lockport (Twp.) 45, New Lenox (Lincoln-Way Central) 20

@Hinsdale (Central) 19, Villa Park (Willowbrook) 12

Flossmoor (Homewood-F.) 28, @Tinley Park (Andrew) 21

@Chicago (Brother Rice) 24, Harvey (Thornton) 12

@Downers Grove (South) 43, LaGrange (Lyons) 22

Second Round

Park Ridge (Maine South) 38, @Lincolnshire (Stevenson) 20

Winnetka (New Trier) 35, @Evanston (Twp.) 24

@Roselle (Lake Park) 38, Carol Stream (Glenbard North) 26

@Barrington 14, Hoffman Estates (Conant) 6

@Wheaton (W. Warrenville South) 34, Naperville (North) 7

Lockport (Twp.) 29, @Naperville (Central) 7

Hinsdale (Central) 31, @Flossmoor (Homewood-F.) 21

@Chicago (Brother Rice) 17, Downers Grove (South) 0

Quarterfinals

@Park Ridge (Maine South) 49, Winnetka (New Trier) 7

@Roselle (Lake Park) 32, Barrington 28

@Lockport (Twp.) 27, Wheaton (W. Warrenville South) 14

Chicago (Brother Rice) 24, @Hinsdale (Central) 21

Semifinals

@Park Ridge (Maine South) 56, Roselle (Lake Park) 30

Lockport (Twp.) 37, @Chicago (Brother Rice) 16

Championship

Lockport (Twp.) 48, Park Ridge (Maine South) 27

2004-05 (1A)

First Round

@Aurora (A. Christian) 42, Annawan 8

Ashton (A.-Franklin Center) 14, @Durand 6

@Stockton 37, Hebron (Alden-H.) 0

@Dakota 21, Freeport (Aquin) 0

@Arthur 48, Danville (Schlarman) 7

Cerro Gordo 30, @Colfax (Ridgeview) 16

@Tuscola 33, Fisher 7

@Flanagan 20, LeRoy 14

@Auburn 17, Mt. Sterling (Brown County) 6

Hardin (Calhoun) 24, @Lewistown 20

@Concord (Triopia) 20, Mt. Olive 0

@Greenfield 24, Jacksonville (Routt) 18

@Mackinaw (Deer Creek-M.) 27, Woodhull (AlWood) 14

@Cambridge 22, Bushnell (B.-Prairie City) 13

@Princeville 41, Monmouth (Yorkwood) 24

@Monmouth (United) 34, Toulon (Stark County) 13

Second Round

Aurora (A. Christian) 34, @Ashton (A.-Franklin Center) 0

@Stockton 34, Dakota 15

Arthur 24, @Cerro Gordo 0

@Tuscola 44, Flanagan 38

Auburn 59, @Hardin (Calhoun) 30

@Concord (Triopia) 30, Greenfield 0

@Mackinaw (Deer Creek-M.) 42, Cambridge 7

Monmouth (United) 17, @Princeville 14

Quarterfinals

Stockton 36, @Aurora (A. Christian) 20

@Arthur 36, Tuscola 7

Concord (Triopia) 24, @Auburn 7

@Monmouth (United) 36, Mackinaw (Deer Creek-M.) 12

Semifinals

Stockton 18, @Arthur 13

Monmouth (United) 40, @Concord (Triopia) 20

Championship

Monmouth (United) 21, Stockton 14

2004-05 (2A)

First Round

@New Berlin 40, Winchester 0

@Argenta (A.-Oreana) 28, Williamsville 0

Maroa (M.-Forsyth) 30, @Decatur (St. Teresa) 14

Trenton (Wesclin) 44, @White Hall (North Greene) 8

@Poplar Grove (North Boone) 14, Morrison 13

@Sterling (Newman Central Catholic) 19, Forreston 0

@Lanark (Eastland) 20, Lena (L.-Winslow) 14

@Melrose Park (Walther Lutheran) 29, Peru (St. Bede) 26

@Carthage 56, Tremont 0

Orion 27, @Rushville 7

@Gibson City (G.C.-Melvin-Sibley) 39, Clifton (Central) 6

@Knoxville 32, Aledo 14

@Casey (C.-Westfield) 27, Georgetown (G.-Ridge Farm) 0

@Sidell (Jamaica) 39, Albion (Edwards County) 7

@Westville 20, Toledo (Cumberland) 6

@Shelbyville 46, Lawrenceville 8

Second Round

@New Berlin 27, Argenta (A.-Oreana) 18

Maroa (M.-Forsyth) 40, @Trenton (Wesclin) 14

Sterling (Newman Central Catholic) 44, @Poplar Grove (North Boone) 8

@Lanark (Eastland) 36, Melrose Park (Walther Lutheran) 19

Carthage 22, @Orion 20

Knoxville 38, @Gibson City (G.C.-Melvin-Sibley) 33

@Casey (C.-Westfield) 27, Sidell (Jamaica) 14

Shelbyville 40, @Westville 7

Quarterfinals

@Maroa (M.-Forsyth) 60, New Berlin 20

@Sterling (Newman Central Catholic) 31, Lanark (Eastland) 8

@Carthage 30, Knoxville 0

@Shelbyville 14, Casey (C.-Westfield) 0

Semifinals

Sterling (Newman Central Catholic) 14, @Maroa (M.-Forsyth) 7

@Carthage 41, Shelbyville 0

Championship

Sterling (Newman Central Catholic) 21, Carthage 7

2004-05 (3A)

First Round

@Manlius (Bureau Valley) 23, Bloomington (Central Catholic) 6

@Spring Valley (Hall) 34, Minonk (Fieldcrest) 7

@Petersburg (PORTA) 30, Pittsfield 8

@Elmwood 39, Niantic (Sangamon Valley) 6

@Carterville 43, Eldorado 8

@Johnston City 22, Dupo 21

@DuQuoin (H.S.) 44, Anna (A.-Jonesboro) 20

@Nashville 28, Columbia 14

@St. Joseph (S.J.-Ogden) 35, Fairfield 6

Marshall 34, @Litchfield 8

@Carmi (C.-White County) 41, Fithian (Oakwood) 14

Tolono (Unity) 14, @Carlinville 7

@Wilmington 63, Paxton (P.-Buckley-Loda) 0

Hampshire 35, @Palos Heights (Chicago Christian) 28

@Stillman Valley 35, Amboy 0

@Addison (Driscoll) 41, Dwight 6

Second Round

@Manlius (Bureau Valley) 35, Spring Valley (Hall) 14

Elmwood 40, @Petersburg (PORTA) 14

@Carterville 34, Johnston City 14

Nashville 35, @DuQuoin (H.S.) 7

St. Joseph (S.J.-Ogden) 7, @Marshall 3

@Tolono (Unity) 48, Carmi (C.-White County) 13

Wilmington 21, @Hampshire 7

Addison (Driscoll) 32, @Stillman Valley 14

Quarterfinals

Manlius (Bureau Valley) 55, @Elmwood 19

@Nashville 38, Carterville 7

Tolono (Unity) 18, @St. Joseph (S.J.-Ogden) 14

Addison (Driscoll) 14, @Wilmington 11

Semifinals

@Manlius (Bureau Valley) 21, Nashville 0

@Addison (Driscoll) 28, Tolono (Unity) 7

Championship

Addison (Driscoll) 37, Manlius (Bureau Valley) 14

2004-05 (4A)

First Round

Mt. Carmel 21, @West Frankfort (Frankfort) 7

Herrin (H.S.) 23, @Newton 7

Breese (Mater Dei) 28, @Wood River (East Alton-W.R.) 20

Breese (Central) 27, @Greenville 20

@Lombard (Montini) 33, Wheaton (St. Francis) 0

@Burlington (Central) 30, Lisle (Sr.) 7

@Byron 28, Marengo 8

@Woodstock (Marian) 53, Harvard 28

@Mahomet (M.-Seymour) 44, Clinton 6

@Mt. Zion 28, Hillsboro 7

Rochester 28, @Hamilton 20

@Quincy (Notre Dame) 35, Piasa (Southwestern) 0

@Fairbury (Prairie Central) 17, Kankakee (McNamara) 14

@Macomb 28, Sherrard 6

@Coal City 21, Dunlap 0

Mendota 29, @Momence 13

Second Round

@Herrin (H.S.) 42, Mt. Carmel 13

@Breese (Central) 20, Breese (Mater Dei) 14

@Lombard (Montini) 25, Burlington (Central) 13

Woodstock (Marian) 41, @Byron 28

@Mahomet (M.-Seymour) 38, Mt. Zion 0

Quincy (Notre Dame) 47, @Rochester 0

@Fairbury (Prairie Central) 23, Macomb 14

Coal City 38, @Mendota 7

Quarterfinals

@Herrin (H.S.) 42, Breese (Central) 7

Lombard (Montini) 34, @Woodstock (Marian) 14

@Quincy (Notre Dame) 14, Mahomet (M.-Seymour) 10

@Coal City 39, Fairbury (Prairie Central) 13

Semifinals

@Lombard (Montini) 28, Herrin (H.S.) 11

@Coal City 22, Quincy (Notre Dame) 0

Championship

Lombard (Montini) 44, Coal City 7

2004-05 (5A)

First Round

@Joliet (Catholic Academy) 76, Chicago (Crane) 0

@Riverside (R.-Brookfield) 22, Park Forest (Rich East) 12

@Oak Park (Fenwick) 8, Midlothian (Bremen) 7

@Country Club Hills (Hillcrest) 49, Chicago (Gordon Tech) 33

@Springfield (Sacred Heart-Griffin) 40, Jerseyville (Jersey) 6

Jacksonville (H.S.) 40, @Charleston 0

@Belleville (Althoff Catholic) 48, Effingham (H.S.) 13

@Cahokia (H.S.) 20, Carbondale (H.S.) 13

@Johnsburg 24, LaSalle (L.-Peru) 0

@Rock Island (Alleman) 35, Sterling (H.S.) 20

@Geneseo (Darnall) 36, Arlington Heights (St. Viator) 28

@Rochelle 27, Maple Park (Kaneland) 7

@Metamora 28, Bartonville (Limestone) 6

Washington 20, @Morton 14

@Morris 53, Springfield (Lanphier) 6

@Pontiac 46, Kankakee (Sr.) 8

Second Round

@Joliet (Catholic Academy) 69, Riverside (R.-Brookfield) 6

@Oak Park (Fenwick) 35, Country Club Hills (Hillcrest) 6

@Jacksonville (H.S.) 21, Springfield (Sacred Heart-Griffin) 14

@Belleville (Althoff Catholic) 38, Cahokia (H.S.) 12

Rock Island (Alleman) 36, @Johnsburg 33

@Geneseo (Darnall) 27, Rochelle 0

Metamora 17, @Washington 7

@Morris 32, Pontiac 7

Quarterfinals

@Joliet (Catholic Academy) 35, Oak Park (Fenwick) 0

@Jacksonville (H.S.) 35, Belleville (Althoff Catholic) 20

Geneseo (Darnall) 14, @Rock Island (Alleman) 0

Morris 21, @Metamora 7

Semifinals

Joliet (Catholic Academy) 42, @Jacksonville (H.S.) 13

@Morris 35, Geneseo (Darnall) 0

Championship

Joliet (Catholic Academy) 17, Morris 0

2004-05 (6A)

First Round

@Peoria (Richwoods) 41, Chicago (Julian) 6

@New Lenox (Providence Catholic) 52, Lansing (Thornton Fractional South) 7

@Oak Lawn (Richards) 48, Oak Forest 23

@Lemont (H.S.) 35, Calumet City (Thornton Fractional North) 8

@Chicago (Harper) 46, Chicago (Prosser) 0

Chicago (Hubbard) 7, @Oak Lawn (Community) 0

Chicago (Dunbar) 50, @Chicago (Austin) 8

Chicago (Mt. Carmel) 20, @Chicago (St. Rita) 14

@Freeport (H.S.) 34, Bensenville (Fenton) 6

Batavia 26, @Lisle (Benet Academy) 14

@Geneva 35, Glen Ellyn (Glenbard South) 19

@Mundelein (Carmel) 31, North Chicago 28

@Normal (Community West) 17, Champaign (Centennial) 0

@Chatham (Glenwood) 19, Normal (Community) 7

@Bloomington (H.S.) 41, Urbana (H.S.) 0

@Troy (Triad) 42, Decatur (Eisenhower) 6

Second Round

New Lenox (Providence Catholic) 27, @Peoria (Richwoods) 0

@Oak Lawn (Richards) 47, Lemont (H.S.) 0

Chicago (Harper) 30, @Chicago (Hubbard) 8

@Chicago (Mt. Carmel) 62, Chicago (Dunbar) 8

Freeport (H.S.) 27, @Batavia 24

@Geneva 35, Mundelein (Carmel) 21

Chatham (Glenwood) 20, @Normal (Community West) 0

@Bloomington (H.S.) 13, Troy (Triad) 10

Quarterfinals

@New Lenox (Providence Catholic) 31, Oak Lawn (Richards) 0

Chicago (Mt. Carmel) 34, @Chicago (Harper) 8

Geneva 30, @Freeport (H.S.) 21

Bloomington (H.S.) 21, @Chatham (Glenwood) 12

Semifinals

New Lenox (Providence Catholic) 16, @Chicago (Mt. Carmel) 15

Bloomington (H.S.) 20, @Geneva 7

Championship

New Lenox (Providence Catholic) 40, Bloomington (H.S.) 0

2004-05 (7A)

First Round

@Chicago (Morgan Park) 40, Moline (H.S.) 7

East St. Louis (Sr.) 33, @Bradley (B.-Bourbonnais) 14

@O'Fallon (H.S.) 21, Alton (Sr.) 19

Darien (Hinsdale South) 24, @Oswego (H.S.) 21

@Cary (C.-Grove) 27, Woodstock (H.S.) 20

@Belvidere (H.S.) 24, Rockton (Hononegah) 12

@Crystal Lake (South) 20, McHenry 7

Machesney Park (Harlem) 17, @Rockford (Guilford) 8

@Libertyville 16, Mundelein (H.S.) 9

Antioch 27, @Lake Zurich 6

@Northbrook (Glenbrook North) 10, Highland Park 7

Wilmette (Loyola Academy) 6, @Arlington Heights (Hersey) 0

@Elk Grove Village (E.G.) 40, Algonquin (Jacobs) 7

@Addison (A. Trail) 40, Chicago (Simeon) 6

@Chicago (St. Patrick) 44, Chicago (C. Vocational) 8

Rolling Meadows 34, @St. Charles (North) 30

Second Round

Chicago (Morgan Park) 28, @East St. Louis (Sr.) 27

O'Fallon (H.S.) 38, @Darien (Hinsdale South) 13

@Cary (C.-Grove) 21, Belvidere (H.S.) 14

Crystal Lake (South) 28, @Machesney Park (Harlem) 0

Libertyville 49, @Antioch 20

Northbrook (Glenbrook North) 12, @Wilmette (Loyola Academy) 7

@Elk Grove Village (E.G.) 15, Addison (A. Trail) 12

@Rolling Meadows 33, Chicago (St. Patrick) 14

Quarterfinals

@Chicago (Morgan Park) 40, O'Fallon (H.S.) 14

Cary (C.-Grove) 34, @Crystal Lake (South) 0

@Libertyville 28, Northbrook (Glenbrook North) 14

@Rolling Meadows 28, Elk Grove Village (E.G.) 21

Semifinals

Cary (C.-Grove) 21, @Chicago (Morgan Park) 14

@Libertyville 41, Rolling Meadows 25

Championship

Libertyville 13, Cary (C.-Grove) 3

2004-05 (8A)

First Round

@Park Ridge (Maine South) 42, Skokie (Niles West) 7

Winnetka (New Trier) 28, @Hoffman Estates (Conant) 7

@Gurnee (Warren) 35, Barrington 7

@Lincolnshire (Stevenson) 25, Palatine (Fremd) 21

@Naperville (North) 28, Aurora (Waubonsie Valley) 25

@Wheaton (W. Warrenville South) 24, Carol Stream (Glenbard North) 14

@Naperville (Central) 41, Bolingbrook 25

Bartlett 28, @Naperville (Neuqua Valley) 14

@Hinsdale (Central) 33, Villa Park (Willowbrook) 13

@LaGrange (Lyons) 28, Downers Grove (South) 0

@Chicago (Lane) 39, Elmhurst (York) 20

@Downers Grove (North) 41, Chicago (Steinmetz) 0

Orland Park (Sandburg) 21, @Tinley Park (Andrew) 6

Harvey (Thornton) 38, @Belleville (East) 10

Frankfort (Lincoln-Way East) 14, @Lockport (Twp.) 6

@Chicago (Brother Rice) 28, New Lenox (Lincoln-Way Central) 14

Second Round

Park Ridge (Maine South) 38, @Winnetka (New Trier) 35

Lincolnshire (Stevenson) 31, @Gurnee (Warren) 28

Wheaton (W. Warrenville South) 26, @Naperville (North) 10

Naperville (Central) 28, @Bartlett 7

@Hinsdale (Central) 22, LaGrange (Lyons) 7

Downers Grove (North) 40, @Chicago (Lane) 14

Orland Park (Sandburg) 31, @Harvey (Thornton) 10

@Frankfort (Lincoln-Way East) 26, Chicago (Brother Rice) 20

Quarterfinals

@Park Ridge (Maine South) 46, Lincolnshire (Stevenson) 15

Wheaton (W. Warrenville South) 21, @Naperville (Central) 7

@Downers Grove (North) 14, Hinsdale (Central) 0

Frankfort (Lincoln-Way East) 14, @Orland Park (Sandburg) 0

Semifinals

Park Ridge (Maine South) 29, @Wheaton (W. Warrenville South) 13

Downers Grove (North) 35, @Frankfort (Lincoln-Way East) 19

Championship

Downers Grove (North) 33, Park Ridge (Maine South) 13