Boys Football Playoff Scores

* Last updated at 10:16 am on Monday, April 24, 2017

Print this page

1990-91 (1A)

First Round

@Durand 7, Freeport (Aquin) 0

Winnetka (North Shore Country Day) 37, @South Beloit 12

@Stockton 32, Milledgeville 7

Sterling (Newman Central Catholic) 47, @Franklin Grove (F. Center) 7

@Annawan 21, Cambridge 10

Manlius 21, @Toulon (T.-LaFayette) 12

Alexis 28, @Avon 6

Monmouth (Warren) 30, @Hamilton 16

Lexington 46, @Milford 14

@El Paso 20, Chenoa 15

@Bloomington (Central Catholic) 37, Cerro Gordo 7

Arcola 46, @Sidell (Jamaica) 14

@Winchester 26, Concord (Triopia) 6

@Hardin (Calhoun) 35, Mendon (Unity) 6

Girard 26, @Macon 0

Mt. Olive 34, @Moweaqua 12

Second Round

Durand 14, @Winnetka (North Shore Country Day) 7

@Sterling (Newman Central Catholic) 49, Stockton 8

Annawan 7, @Manlius 0

@Monmouth (Warren) 28, Alexis 6

El Paso 31, @Lexington 28

Bloomington (Central Catholic) 13, @Arcola 12

@Hardin (Calhoun) 21, Winchester 0

@Mt. Olive 24, Girard 14

Quarterfinals

@Sterling (Newman Central Catholic) 35, Durand 6

Annawan 33, @Monmouth (Warren) 32

@Bloomington (Central Catholic) 17, El Paso 6

Hardin (Calhoun) 10, @Mt. Olive 0

Semifinals

Sterling (Newman Central Catholic) 28, @Annawan 6

Bloomington (Central Catholic) 31, @Hardin (Calhoun) 3

Championship

Sterling (Newman Central Catholic) 6, Bloomington (Central Catholic) 3 (OT)

1990-91 (2A)

First Round

Burlington (Central) 10, @Elmhurst (Immaculate Conception) 7

@Addison (Driscoll) 21, Richmond (R.-Burton) 14

Byron 28, @Poplar Grove (North Boone) 20

@Galena (H.S.) 28, Morrison 20 (OT)

Seneca 37, @LeRoy 24

Momence 31, @Paxton (P.-Buckley-Loda) 7

Knoxville 28, @Oneida (ROWVA) 15

@Bushnell (B.-Prairie City) 21, Mackinaw (Deer Creek-M.) 20

@Rushville 21, Beardstown 0

Williamsville 26, @Virginia 0

Argenta (A.-Oreana) 41, @Kincaid (South Fork) 0

Gillespie 42, @Virden 19

Villa Grove 28, @Tolono (Unity) 12

Casey (C.-Westfield) 14, @Sullivan 12

Columbia 28, @Sesser (S.-Valier) 20

@Dupo 36, Albion (Edwards County) 27

Second Round

Addison (Driscoll) 24, @Burlington (Central) 6

@Byron 14, Galena (H.S.) 11

Seneca 32, @Momence 27

@Knoxville 25, Bushnell (B.-Prairie City) 0

@Williamsville 25, Rushville 13

@Gillespie 45, Argenta (A.-Oreana) 20

Villa Grove 41, @Casey (C.-Westfield) 14

Dupo 40, @Columbia 13

Quarterfinals

Addison (Driscoll) 17, @Byron 6

@Seneca 30, Knoxville 29

@Gillespie 42, Williamsville 7

Dupo 40, @Villa Grove 13

Semifinals

@Seneca 30, Addison (Driscoll) 7

Gillespie 21, @Dupo 14

Championship

Seneca 34, Gillespie 8

1990-91 (3A)

First Round

Harvard 40, @Westmont 0

Chicago (Luther South) 20, @Lemont (H.S.) 12

Coal City 20, @Herscher 14

Yorkville (H.S.) 21, @Kankakee (McNamara) 14

@Mendota 48, Winnebago 6

@Rock Island (Alleman) 21, Spring Valley (Hall) 13

Sherrard 40, @Farmington 27

@Monmouth (H.S.) 21, Dunlap 20 (2 OT)

@Monticello 26, Watseka 3

@Newton 31, Georgetown (G.-Ridge Farm) 12

@Stanford (Olympia) 29, Eureka 14

@Greenville 21, Carlinville 7

@DuQuoin (H.S.) 14, Freeburg 7

Belleville (Althoff Catholic) 49, @Sparta 6

Christopher 17, @Fairfield 7

Harrisburg 42, @Metropolis (Massac County) 0

Second Round

Harvard 14, @Chicago (Luther South) 7

@Yorkville (H.S.) 42, Coal City 7

@Rock Island (Alleman) 55, Mendota 14

@Sherrard 34, Monmouth (H.S.) 7

Monticello 28, @Newton 22

@Greenville 27, Stanford (Olympia) 7

@Belleville (Althoff Catholic) 50, DuQuoin (H.S.) 14

@Harrisburg 27, Christopher 0

Quarterfinals

Yorkville (H.S.) 21, @Harvard 0

Rock Island (Alleman) 35, @Sherrard 0

@Monticello 14, Greenville 8

Belleville (Althoff Catholic) 41, @Harrisburg 14

Semifinals

Rock Island (Alleman) 34, @Yorkville (H.S.) 0

@Belleville (Althoff Catholic) 48, Monticello 7

Championship

Belleville (Althoff Catholic) 21, Rock Island (Alleman) 13

1990-91 (4A)

First Round

@Midlothian (Bremen) 34, Chicago (Sullivan) 6

@Oak Forest 34, Chicago (Harper) 0

@Chicago (Leo) 21, Chicago (Lindblom) 0

@Oak Lawn (Richards) 25, Chicago (King) 8

@Lake Forest (H.S.) 26, Grayslake (H.S.) 7

@Woodstock (H.S.) 14, North Chicago 12

Rockton (Hononegah) 27, @Rochelle 14

@Joliet (Catholic Academy) 36, Morris 10

Geneseo (Darnall) 34, @Metamora 7

Peoria (H.S.) 21, @Washington 14 (OT)

@Mattoon 29, Mt. Zion 15

Rantoul 40, @Urbana (H.S.) 21

@Mascoutah 55, Salem 14

Springfield (Sacred Heart-Griffin) 37, @Jerseyville (Jersey) 7

Carbondale (H.S.) 30, @Murphysboro 0

@Herrin (H.S.) 33, Mt. Carmel 0

Second Round

Midlothian (Bremen) 18, @Oak Forest 6

Chicago (Leo) 37, @Oak Lawn (Richards) 8

@Woodstock (H.S.) 21, Lake Forest (H.S.) 20

Joliet (Catholic Academy) 25, @Rockton (Hononegah) 14

Geneseo (Darnall) 24, @Peoria (H.S.) 0

@Rantoul 26, Mattoon 21

Mascoutah 28, @Springfield (Sacred Heart-Griffin) 21

@Carbondale (H.S.) 27, Herrin (H.S.) 24

Quarterfinals

@Chicago (Leo) 22, Midlothian (Bremen) 8

@Joliet (Catholic Academy) 21, Woodstock (H.S.) 6

@Geneseo (Darnall) 42, Rantoul 15

@Carbondale (H.S.) 30, Mascoutah 16

Semifinals

@Joliet (Catholic Academy) 27, Chicago (Leo) 12

@Geneseo (Darnall) 32, Carbondale (H.S.) 21

Championship

Joliet (Catholic Academy) 21, Geneseo (Darnall) 20

1990-91 (5A)

First Round

@Glen Ellyn (Glenbard West) 28, Chicago (Mather) 7

Wheaton (Central) 31, @Addison (A. Trail) 21

@Villa Park (Willowbrook) 16, Park Ridge (Maine South) 12

Highland Park 20, @Zion (Z.-Benton) 14

@Deerfield (H.S.) 38, Chicago (Collins) 14

@Rolling Meadows 29, Round Lake 22

@Belvidere (H.S.) 21, McHenry 14

@Rockford (Auburn) 33, Crystal Lake (Central) 12

Chicago (Simeon) 54, @Aurora (Waubonsie Valley) 29

@Oswego (H.S.) 13, Chicago Heights (Marian) 0

@Chicago (Mt. Carmel) 42, Chicago (Marshall) 18

@Country Club Hills (Hillcrest) 36, Chicago (Hubbard) 13

@Bolingbrook 33, Palos Heights (Shepard) 0

@Peoria (Richwoods) 42, Kankakee (Sr.) 29

O'Fallon (H.S.) 14, @Edwardsville (H.S.) 12

@Bloomington (H.S.) 28, Bartonville (Limestone) 7

Second Round

@Wheaton (Central) 7, Glen Ellyn (Glenbard West) 3

Villa Park (Willowbrook) 21, @Highland Park 15

Deerfield (H.S.) 34, @Rolling Meadows 20

@Rockford (Auburn) 27, Belvidere (H.S.) 21

@Chicago (Simeon) 32, Oswego (H.S.) 7

Chicago (Mt. Carmel) 27, @Country Club Hills (Hillcrest) 20

@Peoria (Richwoods) 16, Bolingbrook 0

Bloomington (H.S.) 15, @O'Fallon (H.S.) 0

Quarterfinals

Wheaton (Central) 27, @Villa Park (Willowbrook) 0

@Deerfield (H.S.) 20, Rockford (Auburn) 8

@Chicago (Mt. Carmel) 29, Chicago (Simeon) 26

@Bloomington (H.S.) 20, Peoria (Richwoods) 14

Semifinals

@Wheaton (Central) 7, Deerfield (H.S.) 0

Chicago (Mt. Carmel) 15, @Bloomington (H.S.) 12

Championship

Chicago (Mt. Carmel) 24, Wheaton (Central) 0

1990-91 (6A)

First Round

Lincolnshire (Stevenson) 31, @Winnetka (New Trier) 13

@Wilmette (Loyola Academy) 35, Chicago (Curie) 7

@Evanston (Twp.) 22, Chicago (Lane) 8

@Chicago (Gordon Tech) 26, Chicago (Whitney Young) 0

@Chicago (St. Rita) 44, Chicago (Dunbar) 0

@South Holland (Thornwood) 45, Chicago (C. Vocational) 12

Flossmoor (Homewood-F.) 22, @Tinley Park (Andrew) 13

Harvey (Thornton) 43, @Orland Park (Sandburg) 22

@East St. Louis (Lincoln) 13, Belleville (East) 7

East St. Louis (Sr.) 61, @Danville (H.S.) 0

Elgin (Larkin) 36, @Moline (H.S.) 6

@Elgin (H.S.) 10, Streamwood 6

Hoffman Estates (Conant) 42, @Palatine (H.S.) 21

@Carol Stream (Glenbard North) 12, Hoffman Estates (H.S.) 0

Naperville (North) 24, @Downers Grove (South) 20

@Downers Grove (North) 53, Naperville (Central) 13

Second Round

Wilmette (Loyola Academy) 10, @Lincolnshire (Stevenson) 7

Evanston (Twp.) 18, @Chicago (Gordon Tech) 17

Chicago (St. Rita) 20, @South Holland (Thornwood) 15

@Harvey (Thornton) 44, Flossmoor (Homewood-F.) 32

@East St. Louis (Sr.) 56, East St. Louis (Lincoln) 14

@Elgin (Larkin) 21, Elgin (H.S.) 20

@Hoffman Estates (Conant) 27, Carol Stream (Glenbard North) 14

Downers Grove (North) 20, @Naperville (North) 14

Quarterfinals

Wilmette (Loyola Academy) 14, @Evanston (Twp.) 6

@Harvey (Thornton) 27, Chicago (St. Rita) 14

East St. Louis (Sr.) 49, @Elgin (Larkin) 42

@Downers Grove (North) 16, Hoffman Estates (Conant) 12

Semifinals

Harvey (Thornton) 13, @Wilmette (Loyola Academy) 8

Downers Grove (North) 28, @East St. Louis (Sr.) 26

Championship

Harvey (Thornton) 31, Downers Grove (North) 21

1991-92 (1A)

First Round

Mt. Olive 14, @Cerro Gordo 0

@Girard 37, Moweaqua 6

@Villa Grove 44, Oakland 3

Arcola 41, @Martinsville 14

Hardin (Calhoun) 21, @Jacksonville (Illinois School for the Deaf) 8

Winchester 6, @Astoria 0

Hamilton 8, @Stronghurst (Southern) 0

Monmouth (Warren) 12, @Carthage (Hancock Central) 8

Mackinaw (Deer Creek-M.) 16, @Minonk (M.-Dana-Rutland) 8

@Gridley 8, Chenoa 0

Oneida (ROWVA) 20, @Peoria Heights 14

El Paso 28, @Kewanee (Wethersfield) 6

Manlius 12, @Mt. Morris 0

Annawan 22, @Polo 14

Orangeville 52, @Hebron (Alden-H.) 6

@Stockton 43, Durand 0

Second Round

Girard 33, @Mt. Olive 0

@Arcola 26, Villa Grove 7

Hardin (Calhoun) 3, @Winchester 0

Hamilton 18, @Monmouth (Warren) 0

Gridley 15, @Mackinaw (Deer Creek-M.) 0

@El Paso 28, Oneida (ROWVA) 21

@Annawan 14, Manlius 7

Stockton 14, @Orangeville 12

Quarterfinals

@Arcola 26, Girard 21

Hardin (Calhoun) 22, @Hamilton 14

@El Paso 3, Gridley 0

@Stockton 14, Annawan 0

Semifinals

Arcola 20, @Hardin (Calhoun) 7

@Stockton 20, El Paso 0

Championship

Stockton 32, Arcola 6

1991-92 (2A)

First Round

Johnston City 35, @Carterville 13

Sesser (S.-Valier) 29, @Carlyle 3

Virden 14, @Shelbyville 6

@Greenfield 26, Dupo 7

Bismarck (B.-Henning) 6, @Marshall 3

@St. Joseph (S.J.-Ogden) 34, Casey (C.-Westfield) 28

Bushnell (B.-Prairie City) 28, @Virginia 6

Rushville 20, @Williamsville 19

@Decatur (St. Teresa) 28, Macon 6

Monticello 28, @Paxton (P.-Buckley-Loda) 6

LeRoy 14, @Tremont 12

Seneca 14, @Piper City (Ford Central) 12

@Morrison 44, Mt. Carroll 0

@Fulton (H.S.) 26, Galena (H.S.) 20 (OT)

@Marengo 38, Poplar Grove (North Boone) 6

Richmond (R.-Burton) 16, @Stillman Valley 14

Second Round

@Sesser (S.-Valier) 18, Johnston City 0

Greenfield 14, @Virden 7

St. Joseph (S.J.-Ogden) 8, @Bismarck (B.-Henning) 6

@Rushville 20, Bushnell (B.-Prairie City) 14

@Monticello 28, Decatur (St. Teresa) 6

@Seneca 7, LeRoy 6

@Fulton (H.S.) 22, Morrison 6

@Richmond (R.-Burton) 16, Marengo 6

Quarterfinals

@Greenfield 14, Sesser (S.-Valier) 0

@Rushville 17, St. Joseph (S.J.-Ogden) 0

Monticello 19, @Seneca 7

Fulton (H.S.) 29, @Richmond (R.-Burton) 0

Semifinals

Greenfield 12, @Rushville 2

Fulton (H.S.) 14, @Monticello 13

Championship

Fulton (H.S.) 26, Greenfield 8

1991-92 (3A)

First Round

DuQuoin (H.S.) 27, @Waterloo (H.S.) 7

@Columbia 10, Sparta 8

Alton (Marquette) 17, @Flora 8

Carlinville 38, @Pana (H.S.) 0

Robinson 41, @Mt. Carmel 29

Newton 18, @Fairfield 12

@Herscher 6, Bloomington (Central Catholic) 3

@Mahomet (M.-Seymour) 34, Watseka 6

Monmouth (H.S.) 12, @Farmington 6

Sherrard 22, @Dunlap 19

Mendota 26, @Coal City 7

Spring Valley (Hall) 40, @Ottawa (Marquette) 14

@LaGrange Park (Nazareth Academy) 21, Lemont (H.S.) 13

Aurora (Central Catholic) 13, @Peotone 6

Elmhurst (Immaculate Conception) 34, @Elmwood Park 24

Addison (Driscoll) 10, @Lisle (Sr.) 7

Second Round

@DuQuoin (H.S.) 19, Columbia 6

Alton (Marquette) 27, @Carlinville 3

Robinson 15, @Newton 0

Herscher 13, @Mahomet (M.-Seymour) 10

@Sherrard 7, Monmouth (H.S.) 6

@Spring Valley (Hall) 22, Mendota 0

@Aurora (Central Catholic) 12, LaGrange Park (Nazareth Academy) 10

@Addison (Driscoll) 10, Elmhurst (Immaculate Conception) 0

Quarterfinals

DuQuoin (H.S.) 27, @Alton (Marquette) 25

@Robinson 21, Herscher 20

@Spring Valley (Hall) 20, Sherrard 0

@Addison (Driscoll) 42, Aurora (Central Catholic) 0

Semifinals

@Robinson 13, DuQuoin (H.S.) 0

@Addison (Driscoll) 21, Spring Valley (Hall) 0

Championship

Addison (Driscoll) 42, Robinson 20

1991-92 (4A)

First Round

@Harrisburg 34, Murphysboro 6

Carbondale (H.S.) 26, @O'Fallon (H.S.) 6

@Salem 20, Highland 10

Jerseyville (Jersey) 28, @Troy (Triad) 16

Mattoon 39, @Mt. Zion 0

@Bloomington (H.S.) 3, Urbana (H.S.) 0

Washington 29, @Springfield (Sacred Heart-Griffin) 13

Bartonville (Limestone) 14, @Canton 13

@Sterling (H.S.) 28, Peoria (Richwoods) 9

@Peoria (Notre Dame) 17, Geneseo (Darnall) 13

@Morris 30, Kankakee (McNamara) 23

Oswego (H.S.) 26, @Dixon (H.S.) 12

New Lenox (Providence Catholic) 42, @Olympia Fields (Rich Central) 0

Midlothian (Bremen) 30, @Batavia 12

Woodstock (H.S.) 21, @Woodstock (Marian) 19

@Wauconda 28, Crystal Lake (Central) 27

Second Round

Harrisburg 24, @Carbondale (H.S.) 16

@Jerseyville (Jersey) 14, Salem 0

Bloomington (H.S.) 23, @Mattoon 6

@Bartonville (Limestone) 15, Washington 13

Sterling (H.S.) 33, @Peoria (Notre Dame) 7

@Oswego (H.S.) 16, Morris 14

New Lenox (Providence Catholic) 36, @Midlothian (Bremen) 12

@Woodstock (H.S.) 35, Wauconda 21

Quarterfinals

Harrisburg 18, @Jerseyville (Jersey) 7

Bloomington (H.S.) 35, @Bartonville (Limestone) 14

@Oswego (H.S.) 24, Sterling (H.S.) 22

@New Lenox (Providence Catholic) 28, Woodstock (H.S.) 8

Semifinals

@Bloomington (H.S.) 25, Harrisburg 0

@New Lenox (Providence Catholic) 32, Oswego (H.S.) 8

Championship

New Lenox (Providence Catholic) 9, Bloomington (H.S.) 3

1991-92 (5A)

First Round

@Normal (Community) 14, East St. Louis (Lincoln) 13 (2 OT)

Joliet (Catholic Academy) 39, @Galesburg (H.S.) 21

@Chicago Heights (Marian) 35, Chicago (Washington) 6

@Bradley (B.-Bourbonnais) 21, Chicago (Fenger) 6

@Oak Lawn (Community) 26, Chicago (Gage Park) 6

Wheaton (Central) 33, @Palos Hills (Stagg) 14

Oak Lawn (Richards) 30, @Chicago (Robeson) 0

@Palos Heights (Shepard) 21, Chicago (Simeon) 6

@Chicago (Mt. Carmel) 34, Chicago (Mather) 0

@Oak Park (Fenwick) 49, Chicago (Marshall) 0

@Skokie (Niles West) 33, Chicago (Sullivan) 8

Niles (Notre Dame) 23, @Arlington Heights (Hersey) 13

Deerfield (H.S.) 31, @Lake Forest (H.S.) 14

@Gurnee (Warren) 41, Belvidere (H.S.) 31

Rockford (Boylan Catholic) 14, @Antioch 6

@McHenry 29, Rockford (Jefferson) 27 (OT)

Second Round

@Joliet (Catholic Academy) 47, Normal (Community) 14

@Bradley (B.-Bourbonnais) 24, Chicago Heights (Marian) 7

@Wheaton (Central) 34, Oak Lawn (Community) 0

@Oak Lawn (Richards) 12, Palos Heights (Shepard) 0

Chicago (Mt. Carmel) 27, @Oak Park (Fenwick) 0

@Niles (Notre Dame) 23, Skokie (Niles West) 0

Gurnee (Warren) 19, @Deerfield (H.S.) 13

@Rockford (Boylan Catholic) 13, McHenry 7

Quarterfinals

@Joliet (Catholic Academy) 14, Bradley (B.-Bourbonnais) 13

Wheaton (Central) 17, @Oak Lawn (Richards) 15

Chicago (Mt. Carmel) 38, @Niles (Notre Dame) 0

@Rockford (Boylan Catholic) 35, Gurnee (Warren) 32

Semifinals

@Wheaton (Central) 28, Joliet (Catholic Academy) 6

@Chicago (Mt. Carmel) 28, Rockford (Boylan Catholic) 6

Championship

Chicago (Mt. Carmel) 21, Wheaton (Central) 14

1991-92 (6A)

First Round

East St. Louis (Sr.) 26, @Granite City 6

Moline (H.S.) 12, @Pekin 6 (OT)

Downers Grove (North) 24, @Darien (Hinsdale South) 6

@Downers Grove (South) 54, Orland Park (Sandburg) 14

Tinley Park (Andrew) 23, @Chicago (Bogan) 12

@Chicago (Brother Rice) 30, Flossmoor (Homewood-F.) 24

Harvey (Thornton) 14, @Chicago (Curie) 8

South Holland (Thornwood) 15, @Chicago (Dunbar) 14

@Naperville (North) 31, Aurora (Waubonsie Valley) 20

Glen Ellyn (Glenbard West) 41, @Villa Park (Willowbrook) 19

@St. Charles (H.S.) 13, Hoffman Estates (Conant) 12

Carol Stream (Glenbard North) 24, @Hoffman Estates (H.S.) 14

Palatine (H.S.) 9, @Glenview (Glenbrook South) 8

@Buffalo Grove 14, Lincolnshire (Stevenson) 12

@Chicago (Lane) 7, Evanston (Twp.) 0

Wilmette (Loyola Academy) 26, @Chicago (Schurz) 0

Second Round

East St. Louis (Sr.) 27, @Moline (H.S.) 7

@Downers Grove (North) 23, Downers Grove (South) 20

Tinley Park (Andrew) 25, @Chicago (Brother Rice) 6

@South Holland (Thornwood) 13, Harvey (Thornton) 9

Naperville (North) 19, @Glen Ellyn (Glenbard West) 16

@Carol Stream (Glenbard North) 23, St. Charles (H.S.) 13

Buffalo Grove 18, @Palatine (H.S.) 17

@Wilmette (Loyola Academy) 27, Chicago (Lane) 6

Quarterfinals

@East St. Louis (Sr.) 26, Downers Grove (North) 0

Tinley Park (Andrew) 21, @South Holland (Thornwood) 7

@Carol Stream (Glenbard North) 31, Naperville (North) 0

@Wilmette (Loyola Academy) 28, Buffalo Grove 0

Semifinals

East St. Louis (Sr.) 20, @Tinley Park (Andrew) 4

Carol Stream (Glenbard North) 20, @Wilmette (Loyola Academy) 13

Championship

East St. Louis (Sr.) 48, Carol Stream (Glenbard North) 6

1992-93 (1A)

First Round

@Orangeville 19, Durand 6

@Poplar Grove (North Boone) 33, Stockton 8

@Manlius 47, Mt. Morris 0

@Annawan 7, Polo 0

Kewanee (Wethersfield) 14, @Buda (Western) 8

Avon 14, @Oneida (ROWVA) 7

Carthage 36, @Joy (Westmer) 26

@Monmouth (Warren) 38, Hamilton 20

Mackinaw (Deer Creek-M.) 14, @New Berlin 12

@Gridley 10, Cerro Gordo 6

Villa Grove 45, @Farmer City (Blue Ridge) 7

@Lexington 23, Sidell (Jamaica) 6

Arcola 30, @Pawnee 0

@Virden 18, Martinsville 12

@Greenfield 14, Girard 8 (OT)

Hardin (Calhoun) 43, @Mt. Sterling (Brown County) 14

Second Round

@Poplar Grove (North Boone) 15, Orangeville 0

Manlius 21, @Annawan 8

Kewanee (Wethersfield) 26, @Avon 20 (OT)

@Carthage 42, Monmouth (Warren) 13

@Mackinaw (Deer Creek-M.) 34, Gridley 28

Lexington 21, @Villa Grove 13

@Arcola 26, Virden 0

@Hardin (Calhoun) 8, Greenfield 0

Quarterfinals

Poplar Grove (North Boone) 15, @Manlius 12

@Kewanee (Wethersfield) 24, Carthage 20

Mackinaw (Deer Creek-M.) 30, @Lexington 13

@Hardin (Calhoun) 10, Arcola 6

Semifinals

Poplar Grove (North Boone) 28, @Kewanee (Wethersfield) 8

Hardin (Calhoun) 14, @Mackinaw (Deer Creek-M.) 0

Championship

Hardin (Calhoun) 28, Poplar Grove (North Boone) 11

1992-93 (2A)

First Round

@Richmond (R.-Burton) 8, Stillman Valley 6

@Genoa (G.-Kingston) 26, Melrose Park (Walther Lutheran) 6

Morrison 40, @Warren 16

@Galena (H.S.) 34, Fulton (H.S.) 22

@Gilman (Iroquois West) 13, Paxton (P.-Buckley-Loda) 12

LeRoy 31, @Seneca 20

Aledo 28, @Toulon (Stark County) 0

Tremont 6, @Bushnell (B.-Prairie City) 0

@Moweaqua (Central A & M) 7, Decatur (St. Teresa) 6

@Macon 14, St. Joseph (S.J.-Ogden) 13

Rushville 42, @Havana 18

@Petersburg (PORTA) 27, Virginia 26

Pittsfield 21, @White Hall (North Greene) 0

Columbia 41, @Sesser (S.-Valier) 7

Casey (C.-Westfield) 20, @McLeansboro 3

Marshall 15, @Shelbyville 14

Second Round

Richmond (R.-Burton) 12, @Genoa (G.-Kingston) 6

@Morrison 37, Galena (H.S.) 18

@LeRoy 28, Gilman (Iroquois West) 17

Aledo 28, @Tremont 12

Moweaqua (Central A & M) 20, @Macon 7

@Rushville 44, Petersburg (PORTA) 27

@Columbia 30, Pittsfield 14

Casey (C.-Westfield) 24, @Marshall 14

Quarterfinals

Richmond (R.-Burton) 35, @Morrison 6

@Aledo 21, LeRoy 14

Moweaqua (Central A & M) 20, @Rushville 12

Columbia 7, @Casey (C.-Westfield) 0

Semifinals

Richmond (R.-Burton) 16, @Aledo 6

Moweaqua (Central A & M) 13, @Columbia 7

Championship

Richmond (R.-Burton) 20, Moweaqua (Central A & M) 6

1992-93 (3A)

First Round

@Addison (Driscoll) 25, Lisle (Sr.) 0

Elmhurst (Immaculate Conception) 12, @Norridge (Ridgewood) 9

@Marengo 7, Woodstock (Marian) 6

LaGrange Park (Nazareth Academy) 19, @Aurora (Marmion Academy) 15

@Evergreen Park 19, Wilmington 6

Coal City 21, @Hoopeston (H. Area) 0

Sherrard 13, @Mendota 0

@Monmouth (H.S.) 28, Dunlap 7

Normal (University) 30, @Litchfield 21

@Gillespie 28, Bloomington (Central Catholic) 21

Mahomet (M.-Seymour) 14, @Vandalia 6

Robinson 41, @Georgetown (G.-Ridge Farm) 14

Breese (Mater Dei) 43, @Nashville 16

Sparta 27, @Freeburg 10

@DuQuoin (H.S.) 22, Mt. Carmel 0

@Johnston City 14, Murphysboro 9

Second Round

Addison (Driscoll) 20, @Elmhurst (Immaculate Conception) 19

Marengo 35, @LaGrange Park (Nazareth Academy) 12

@Coal City 22, Evergreen Park 21 (OT)

Monmouth (H.S.) 23, @Sherrard 22

@Normal (University) 42, Gillespie 21

@Robinson 20, Mahomet (M.-Seymour) 3

Breese (Mater Dei) 22, @Sparta 6

DuQuoin (H.S.) 28, @Johnston City 6

Quarterfinals

@Marengo 15, Addison (Driscoll) 13

Coal City 24, @Monmouth (H.S.) 21

@Robinson 42, Normal (University) 0

DuQuoin (H.S.) 49, @Breese (Mater Dei) 21

Semifinals

Marengo 25, @Coal City 21

@DuQuoin (H.S.) 15, Robinson 14

Championship

DuQuoin (H.S.) 14, Marengo 10

1992-93 (4A)

First Round

@Cary (C.-Grove) 21, Round Lake 3

Wauconda 26, @Lake Zurich 7

@Geneva 36, Chicago (Harper) 14

Oswego (H.S.) 21, @Tinley Park (H.S.) 20 (OT)

Morris 44, @Olympia Fields (Rich Central) 0

Chicago Heights (Marian) 28, @New Lenox (Providence Catholic) 27

Washington 26, @Kankakee (Sr.) 8

Kankakee (McNamara) 14, @Rantoul 13

Geneseo (Darnall) 13, @Peoria (Manual) 10

@Rock Falls 26, Peoria (Richwoods) 20 (OT)

Sterling (H.S.) 20, @Peoria (H.S.) 6

Peoria (Notre Dame) 35, @Dixon (H.S.) 28

@Decatur (Stephen Decatur) 35, Jerseyville (Jersey) 24

@Decatur (Eisenhower) 24, Roxana 16

@Effingham (H.S.) 33, Mattoon 18

@Carbondale (H.S.) 34, Salem 13

Second Round

@Wauconda 28, Cary (C.-Grove) 16

@Oswego (H.S.) 36, Geneva 0

@Chicago Heights (Marian) 29, Morris 22

@Kankakee (McNamara) 28, Washington 20

@Geneseo (Darnall) 13, Rock Falls 3

@Peoria (Notre Dame) 17, Sterling (H.S.) 16

@Decatur (Eisenhower) 35, Decatur (Stephen Decatur) 12

@Carbondale (H.S.) 47, Effingham (H.S.) 14

Quarterfinals

@Oswego (H.S.) 48, Wauconda 0

@Kankakee (McNamara) 22, Chicago Heights (Marian) 18

Geneseo (Darnall) 27, @Peoria (Notre Dame) 10

Decatur (Eisenhower) 17, @Carbondale (H.S.) 6

Semifinals

Oswego (H.S.) 21, @Kankakee (McNamara) 13

@Geneseo (Darnall) 7, Decatur (Eisenhower) 6

Championship

Oswego (H.S.) 14, Geneseo (Darnall) 6

1992-93 (5A)

First Round

Palatine (H.S.) 37, @Rockford (Jefferson) 14

Rockford (Boylan Catholic) 14, @Barrington 6

@Freeport (H.S.) 32, McHenry 27

@Belvidere (H.S.) 36, Gurnee (Warren) 20

@Rockford (Guilford) 42, Mundelein (Carmel) 0

@Lake Forest (H.S.) 27, Deerfield (H.S.) 7

Niles (Notre Dame) 10, @Chicago (Mather) 8

Wheaton (W. Warrenville South) 17, @Elmhurst (York) 14

@Chicago (Mt. Carmel) 51, Chicago (Collins) 6

@Oak Lawn (Richards) 28, Chicago (Hubbard) 8

@Chicago (Leo) 20, Chicago (Robeson) 18 (OT)

@Chicago (Simeon) 16, Dolton (Thornridge) 12

Joliet (Catholic Academy) 14, @Palos Heights (Shepard) 0

Tinley Park (Andrew) 34, @Bradley (B.-Bourbonnais) 21

East St. Louis (Sr.) 55, @Cahokia (H.S.) 0

Bloomington (H.S.) 54, @Mt. Vernon (H.S.) 12

Second Round

@Rockford (Boylan Catholic) 21, Palatine (H.S.) 20

@Belvidere (H.S.) 38, Freeport (H.S.) 14

@Lake Forest (H.S.) 49, Rockford (Guilford) 33

@Wheaton (W. Warrenville South) 52, Niles (Notre Dame) 0

Chicago (Mt. Carmel) 33, @Oak Lawn (Richards) 8

@Chicago (Simeon) 22, Chicago (Leo) 14

Joliet (Catholic Academy) 21, @Tinley Park (Andrew) 0

@Bloomington (H.S.) 15, East St. Louis (Sr.) 7

Quarterfinals

@Rockford (Boylan Catholic) 34, Belvidere (H.S.) 14

@Wheaton (W. Warrenville South) 24, Lake Forest (H.S.) 20

@Chicago (Mt. Carmel) 48, Chicago (Simeon) 14

@Joliet (Catholic Academy) 31, Bloomington (H.S.) 24

Semifinals

@Wheaton (W. Warrenville South) 16, Rockford (Boylan Catholic) 0

@Joliet (Catholic Academy) 13, Chicago (Mt. Carmel) 11

Championship

Wheaton (W. Warrenville South) 40, Joliet (Catholic Academy) 34 (2 OT)

1992-93 (6A)

First Round

@Palatine (Fremd) 21, Hoffman Estates (H.S.) 6

Hoffman Estates (Conant) 35, @Lincolnshire (Stevenson) 14

@Orland Park (Sandburg) 20, Chicago (Bogan) 0

Flossmoor (Homewood-F.) 44, @Chicago (C. Vocational) 8

Wilmette (Loyola Academy) 14, @Glenview (Glenbrook South) 0

Skokie (Niles North) 29, @Chicago (Senn) 8

@Park Ridge (Maine South) 23, Chicago (Lane) 13

@Chicago (Gordon Tech) 34, Chicago (Schurz) 0

@Naperville (North) 31, Downers Grove (South) 25

Chicago (St. Rita) 31, @Chicago (Whitney Young) 8

@Naperville (Central) 35, Elgin (H.S.) 7

St. Charles (H.S.) 32, @Bolingbrook 27

@Alton (Sr.) 28, Pekin 21 (OT)

@Aurora (Waubonsie Valley) 43, Moline (H.S.) 14

Downers Grove (North) 36, @Chicago (Curie) 8

@Oak Park (O.P.-River Forest) 33, Chicago (Dunbar) 6

Second Round

@Hoffman Estates (Conant) 10, Palatine (Fremd) 6

@Flossmoor (Homewood-F.) 34, Orland Park (Sandburg) 6

Wilmette (Loyola Academy) 45, @Skokie (Niles North) 0

Park Ridge (Maine South) 14, @Chicago (Gordon Tech) 6

Naperville (North) 23, @Chicago (St. Rita) 20

Naperville (Central) 23, @St. Charles (H.S.) 21

@Aurora (Waubonsie Valley) 18, Alton (Sr.) 15

@Downers Grove (North) 24, Oak Park (O.P.-River Forest) 14

Quarterfinals

@Flossmoor (Homewood-F.) 28, Hoffman Estates (Conant) 9

@Wilmette (Loyola Academy) 21, Park Ridge (Maine South) 13

Naperville (North) 31, @Naperville (Central) 28

Aurora (Waubonsie Valley) 33, @Downers Grove (North) 0

Semifinals

@Wilmette (Loyola Academy) 17, Flossmoor (Homewood-F.) 8

@Naperville (North) 15, Aurora (Waubonsie Valley) 13

Championship

Naperville (North) 21, Wilmette (Loyola Academy) 11

1993-94 (1A)

First Round

Carthage 32, @Astoria 0

@Hardin (Calhoun) 20, Girard 14

@Carrollton 9, Virden 7

@Auburn 6, Greenfield 0

Cerro Gordo 41, @El Paso 14

@Heyworth 29, Gridley 6

@Milford 30, Lexington 7

@Arcola 47, Martinsville 6

Avon 35, @Abingdon 16

Monmouth (Warren) 32, @Joy (Westmer) 16

Annawan 16, @Galva 0

Cambridge 20, @Walnut 14 (OT)

@Sterling (Newman Central Catholic) 41, Orangeville 14

@Lena (L.-Winslow) 13, Durand 12

@Dakota 34, Pearl City 7

Stockton 22, @Polo 6

Second Round

Hardin (Calhoun) 37, @Carthage 0

@Auburn 14, Carrollton 13

@Cerro Gordo 19, Heyworth 16

@Arcola 32, Milford 0

@Monmouth (Warren) 31, Avon 0

Annawan 40, @Cambridge 0

Sterling (Newman Central Catholic) 36, @Lena (L.-Winslow) 14

@Stockton 20, Dakota 8

Quarterfinals

@Hardin (Calhoun) 51, Auburn 0

Arcola 24, @Cerro Gordo 0

Monmouth (Warren) 21, @Annawan 20 (2 OT)

Sterling (Newman Central Catholic) 34, @Stockton 14

Semifinals

Hardin (Calhoun) 7, @Arcola 6

@Sterling (Newman Central Catholic) 26, Monmouth (Warren) 14

Championship

Hardin (Calhoun) 49, Sterling (Newman Central Catholic) 9

1993-94 (2A)

First Round

Johnston City 26, @Dupo 13

@Pana (H.S.) 33, Sesser (S.-Valier) 14

@Pittsfield 14, Rushville 0

@Carlinville 34, New Berlin 6

Moweaqua (Central A & M) 34, @Casey (C.-Westfield) 13

Georgetown (G.-Ridge Farm) 27, @Marshall 21

Paxton (P.-Buckley-Loda) 21, @Fithian (Oakwood) 7

@LeRoy 24, St. Joseph (S.J.-Ogden) 19

Stillman Valley 33, @Rockford (Lutheran) 13

Genoa (G.-Kingston) 20, @Melrose Park (Walther Lutheran) 16

@Byron 57, Warren 14

@Aledo 14, Morrison 0

Coal City 35, @Watseka 8

Seneca 26, @Minonk (Fieldcrest) 13

@Lewistown 13, Tremont 12

@Decatur (St. Teresa) 29, Havana 7

Second Round

@Johnston City 42, Pana (H.S.) 12

@Carlinville 21, Pittsfield 6

Moweaqua (Central A & M) 30, @Georgetown (G.-Ridge Farm) 12

@Paxton (P.-Buckley-Loda) 20, LeRoy 18

Stillman Valley 14, @Genoa (G.-Kingston) 13

@Aledo 27, Byron 24

Coal City 38, @Seneca 6

@Decatur (St. Teresa) 19, Lewistown 2

Quarterfinals

Carlinville 21, @Johnston City 7

Paxton (P.-Buckley-Loda) 29, @Moweaqua (Central A & M) 8

Aledo 42, @Stillman Valley 20

@Coal City 28, Decatur (St. Teresa) 8

Semifinals

Carlinville 20, @Paxton (P.-Buckley-Loda) 18

@Coal City 20, Aledo 19

Championship

Coal City 20, Carlinville 6

1993-94 (3A)

First Round

Mt. Carmel 41, @Herrin (H.S.) 12

Harrisburg 60, @Christopher 7

DuQuoin (H.S.) 30, @Freeburg 12

@Waterloo (H.S.) 26, Nashville 0

@Breese (Central) 33, Greenville 12

@Breese (Mater Dei) 22, Flora 18

@Sullivan 15, Newton 8

Robinson 34, @Clinton 29

Addison (Driscoll) 12, @Harvard 7

@Lombard (Montini) 35, Evergreen Park 21

@Princeton 23, Aurora (Marmion Academy) 6

Spring Valley (Hall) 28, @Aurora (Central Catholic) 21

Kewanee (H.S.) 41, @Dwight 8

@Pontiac 34, Dunlap 14

Clifton (Central) 14, @Mahomet (M.-Seymour) 8

@Normal (University) 29, Hoopeston (H. Area) 14

Second Round

@Harrisburg 16, Mt. Carmel 13

Waterloo (H.S.) 7, @DuQuoin (H.S.) 6

@Breese (Mater Dei) 26, Breese (Central) 20

@Robinson 12, Sullivan 7

Lombard (Montini) 21, @Addison (Driscoll) 0

@Spring Valley (Hall) 21, Princeton 13

Pontiac 21, @Kewanee (H.S.) 14

Normal (University) 15, @Clifton (Central) 6

Quarterfinals

@Waterloo (H.S.) 28, Harrisburg 14

Breese (Mater Dei) 22, @Robinson 19

Lombard (Montini) 48, @Spring Valley (Hall) 34

Pontiac 21, @Normal (University) 20 (OT)

Semifinals

Waterloo (H.S.) 7, @Breese (Mater Dei) 6

@Pontiac 34, Lombard (Montini) 28

Championship

Pontiac 48, Waterloo (H.S.) 18

1993-94 (4A)

First Round

Cahokia (H.S.) 36, @Highland 6

Carbondale (H.S.) 62, @Roxana 28

@Bethalto (Civic Memorial) 28, Salem 10

@Jerseyville (Jersey) 27, Effingham (H.S.) 21

@Springfield (Lanphier) 26, Decatur (MacArthur) 8

Springfield (Sacred Heart-Griffin) 14, @Washington 7

Peoria (Manual) 28, @Sterling (H.S.) 14

@Geneseo (Darnall) 30, Peoria (Richwoods) 6

@Crystal Lake (South) 18, Fox Lake (Grant) 12

Cary (C.-Grove) 28, @Mundelein (Carmel) 14

@Chicago (Harper) 42, Chicago (Crane) 12

@Riverside (R.-Brookfield) 23, Batavia 20

Tinley Park (H.S.) 28, @Chicago (King) 18

Chicago Heights (Marian) 39, @Country Club Hills (Hillcrest) 22

Kankakee (McNamara) 21, @Oswego (H.S.) 7

Morris 33, @Urbana (H.S.) 14

Second Round

Cahokia (H.S.) 34, @Carbondale (H.S.) 33

@Jerseyville (Jersey) 25, Bethalto (Civic Memorial) 7

@Springfield (Sacred Heart-Griffin) 27, Springfield (Lanphier) 7

Geneseo (Darnall) 35, @Peoria (Manual) 13

Crystal Lake (South) 33, @Cary (C.-Grove) 14

@Riverside (R.-Brookfield) 14, Chicago (Harper) 6

@Chicago Heights (Marian) 29, Tinley Park (H.S.) 0

@Morris 31, Kankakee (McNamara) 28

Quarterfinals

Jerseyville (Jersey) 35, @Cahokia (H.S.) 20

@Geneseo (Darnall) 20, Springfield (Sacred Heart-Griffin) 3

Riverside (R.-Brookfield) 28, @Crystal Lake (South) 22

Chicago Heights (Marian) 32, @Morris 15

Semifinals

@Geneseo (Darnall) 60, Jerseyville (Jersey) 13

@Chicago Heights (Marian) 34, Riverside (R.-Brookfield) 14

Championship

Chicago Heights (Marian) 13, Geneseo (Darnall) 6

1993-94 (5A)

First Round

Bloomington (H.S.) 33, @Belleville (West) 14

@East St. Louis (Sr.) 31, Edwardsville (H.S.) 13

@Rock Island (H.S.) 34, Normal (Community) 12

Belvidere (H.S.) 30, @East Moline (United) 23

@Rockford (Boylan Catholic) 31, McHenry 28 (OT)

@Rockford (Jefferson) 30, Freeport (H.S.) 20

@Palatine (H.S.) 28, Rockford (Guilford) 0

Wheaton (W. Warrenville South) 42, @Bensenville (Fenton) 19

Lake Forest (H.S.) 21, @Highland Park 7

Chicago (Mather) 14, @Des Plaines (Maine West) 7

@Chicago (De La Salle) 20, Park Ridge (Maine South) 12

Chicago (Mt. Carmel) 34, @Chicago (Gage Park) 0

Oak Lawn (Richards) 42, @Chicago (Simeon) 28

@Dolton (Thornridge) 18, Palos Heights (Shepard) 17

@New Lenox (Providence Catholic) 24, Kankakee (Sr.) 0

Bolingbrook 27, @Joliet (Catholic Academy) 25

Second Round

East St. Louis (Sr.) 12, @Bloomington (H.S.) 9

@Belvidere (H.S.) 27, Rock Island (H.S.) 0

Rockford (Boylan Catholic) 27, @Rockford (Jefferson) 13

@Wheaton (W. Warrenville South) 15, Palatine (H.S.) 7

Lake Forest (H.S.) 21, @Chicago (Mather) 18

Chicago (De La Salle) 9, @Chicago (Mt. Carmel) 6

@Oak Lawn (Richards) 36, Dolton (Thornridge) 0

@Bolingbrook 27, New Lenox (Providence Catholic) 7

Quarterfinals

@Belvidere (H.S.) 27, East St. Louis (Sr.) 13

Rockford (Boylan Catholic) 14, @Wheaton (W. Warrenville South) 13

Chicago (De La Salle) 17, @Lake Forest (H.S.) 13

@Bolingbrook 27, Oak Lawn (Richards) 0

Semifinals

Belvidere (H.S.) 9, @Rockford (Boylan Catholic) 0

Bolingbrook 12, @Chicago (De La Salle) 6

Championship

Belvidere (H.S.) 7, Bolingbrook 0

1993-94 (6A)

First Round

@South Holland (Thornwood) 48, Chicago (C. Vocational) 26

Chicago (St. Rita) 36, @Chicago (Dunbar) 14

@Burbank (St. Laurence) 20, Tinley Park (Andrew) 17

Orland Park (Sandburg) 23, @Flossmoor (Homewood-F.) 16

Downers Grove (South) 29, @Naperville (North) 28

St. Charles (H.S.) 17, @Glen Ellyn (Glenbard West) 6

@Naperville (Central) 45, Aurora (Waubonsie Valley) 12

@Joliet (Twp.) 41, Belleville (East) 12

@Chicago (Marist) 26, Chicago (Bogan) 0

@LaGrange (Lyons) 34, Chicago (Whitney Young) 20

Wilmette (Loyola Academy) 14, @Evanston (Twp.) 7

Glenview (Glenbrook South) 22, @Chicago (Lane) 21

@Hoffman Estates (Conant) 27, Elmhurst (York) 0

Hoffman Estates (H.S.) 22, @Roselle (Lake Park) 6

Lincolnshire (Stevenson) 20, @Buffalo Grove 14

Libertyville 22, @Waukegan (H.S.) 0

Second Round

@Chicago (St. Rita) 13, South Holland (Thornwood) 12

@Orland Park (Sandburg) 22, Burbank (St. Laurence) 14

Downers Grove (South) 20, @St. Charles (H.S.) 15

Naperville (Central) 37, @Joliet (Twp.) 22

Chicago (Marist) 23, @LaGrange (Lyons) 14

Wilmette (Loyola Academy) 28, @Glenview (Glenbrook South) 0

Hoffman Estates (Conant) 14, @Hoffman Estates (H.S.) 0

@Libertyville 34, Lincolnshire (Stevenson) 20

Quarterfinals

@Orland Park (Sandburg) 15, Chicago (St. Rita) 14

@Downers Grove (South) 44, Naperville (Central) 17

@Wilmette (Loyola Academy) 14, Chicago (Marist) 0

@Libertyville 19, Hoffman Estates (Conant) 10

Semifinals

@Downers Grove (South) 17, Orland Park (Sandburg) 0

@Wilmette (Loyola Academy) 27, Libertyville 14

Championship

Wilmette (Loyola Academy) 7, Downers Grove (South) 0

1994-95 (1A)

First Round

@Manlius 34, Mooseheart 0

@Durand 22, Dakota 14

Galena (H.S.) 8, @Annawan 0

@Stockton 12, Lena (L.-Winslow) 7

@Mackinaw (Deer Creek-M.) 6, Stronghurst (Southern) 0 (OT)

@Sterling (Newman Central Catholic) 41, Polo 20

Galva 46, @Kewanee (Wethersfield) 8

@Franklin Grove (F. Center) 20, El Paso 0

Cerro Gordo 44, @Kincaid (South Fork) 6

@Milford 50, Martinsville 0

Broadlands (Heritage) 25, @Tuscola 24

Lexington 20, @Monmouth (Warren) 19

@Auburn 34, Virginia 16

@Greenfield 28, Nokomis 0

Hardin (Calhoun) 18, @Carrollton 15

@Carthage 44, Jacksonville (Illinois School for the Deaf) 8

Second Round

@Durand 20, Manlius 8

Stockton 16, @Galena (H.S.) 0

@Sterling (Newman Central Catholic) 27, Mackinaw (Deer Creek-M.) 0

@Galva 6, Franklin Grove (F. Center) 0

@Cerro Gordo 30, Milford 0

@Lexington 27, Broadlands (Heritage) 0

@Greenfield 30, Auburn 0

@Hardin (Calhoun) 14, Carthage 6

Quarterfinals

@Stockton 20, Durand 14

Sterling (Newman Central Catholic) 33, @Galva 15

@Lexington 10, Cerro Gordo 9 (OT)

Greenfield 16, @Hardin (Calhoun) 8

Semifinals

@Sterling (Newman Central Catholic) 14, Stockton 8

Lexington 16, @Greenfield 14

Championship

Sterling (Newman Central Catholic) 27, Lexington 0

1994-95 (2A)

First Round

Lisle (Sr.) 14, @Morrison 9

@Melrose Park (Walther Lutheran) 14, Hampshire 7

@Amboy 7, Warren 0

@Byron 31, Stillman Valley 0

Taylor Ridge (Rockridge) 58, @Havana 35

@St. Joseph (S.J.-Ogden) 27, LeRoy 21 (OT)

@Ottawa (Marquette) 33, Paxton (P.-Buckley-Loda) 19

@Seneca 28, Coal City 12

@Decatur (St. Teresa) 36, New Berlin 19

Georgetown (G.-Ridge Farm) 28, @Maroa (M.-Forsyth) 15

@Rushville 22, Tolono (Unity) 14

@Lewistown 19, Oneida (ROWVA) 13

Dupo 20, @Columbia 6

Carlyle 26, @Johnston City 21

Moweaqua (Central A & M) 22, @Marshall 14

@Quincy (Notre Dame) 17, Pittsfield 9

Second Round

Melrose Park (Walther Lutheran) 20, @Lisle (Sr.) 12

@Byron 28, Amboy 0

@Taylor Ridge (Rockridge) 38, St. Joseph (S.J.-Ogden) 14

Ottawa (Marquette) 24, @Seneca 21

@Georgetown (G.-Ridge Farm) 20, Decatur (St. Teresa) 19

Rushville 6, @Lewistown 0

Dupo 14, @Carlyle 0

@Moweaqua (Central A & M) 14, Quincy (Notre Dame) 3

Quarterfinals

Byron 14, @Melrose Park (Walther Lutheran) 6

Taylor Ridge (Rockridge) 42, @Ottawa (Marquette) 20

Georgetown (G.-Ridge Farm) 15, @Rushville 14

@Dupo 13, Moweaqua (Central A & M) 0

Semifinals

@Taylor Ridge (Rockridge) 27, Byron 26

Georgetown (G.-Ridge Farm) 30, @Dupo 6

Championship

Taylor Ridge (Rockridge) 36, Georgetown (G.-Ridge Farm) 12

1994-95 (3A)

First Round

Lombard (Montini) 34, @Watseka 21

@Woodstock (Marian) 47, Burlington (Central) 0

@Aurora (Central Catholic) 21, LaGrange Park (Nazareth Academy) 14

@Evergreen Park 28, Harvard 0

@Bloomington (Central Catholic) 17, Canton 3

@Pontiac 42, Mendota 14

@Macomb 25, Dunlap 7

@Spring Valley (Hall) 48, Farmington 6

Bethalto (Civic Memorial) 21, @Freeburg 7

@Mahomet (M.-Seymour) 32, Clinton 0

@Mt. Carmel 22, Robinson 17

@Carlinville 44, Hillsboro 8

@Nashville 40, Eldorado 0

@Fairfield 56, West Frankfort (Frankfort) 27

@DuQuoin (H.S.) 38, Breese (Mater Dei) 12

Waterloo (H.S.) 34, @Harrisburg 19

Second Round

Woodstock (Marian) 22, @Lombard (Montini) 21

Aurora (Central Catholic) 12, @Evergreen Park 7

Bloomington (Central Catholic) 7, @Pontiac 6

@Spring Valley (Hall) 19, Macomb 14

Mahomet (M.-Seymour) 13, @Bethalto (Civic Memorial) 7

@Carlinville 12, Mt. Carmel 6

Nashville 34, @Fairfield 12

DuQuoin (H.S.) 14, @Waterloo (H.S.) 6

Quarterfinals

@Aurora (Central Catholic) 25, Woodstock (Marian) 6

@Bloomington (Central Catholic) 28, Spring Valley (Hall) 20

Carlinville 30, @Mahomet (M.-Seymour) 14

@DuQuoin (H.S.) 39, Nashville 26

Semifinals

@Bloomington (Central Catholic) 27, Aurora (Central Catholic) 21 (OT)

@DuQuoin (H.S.) 14, Carlinville 8

Championship

Bloomington (Central Catholic) 22, DuQuoin (H.S.) 12

1994-95 (4A)

First Round

@Lansing (Thornton Fractional South) 35, Country Club Hills (Hillcrest) 14

@Midlothian (Bremen) 26, Chicago (Robeson) 6

Park Forest (Rich East) 35, @Chicago (Collins) 14

@Oswego (H.S.) 30, Tinley Park (H.S.) 14

@Joliet (Catholic Academy) 41, Lake Zurich 7

@Kankakee (McNamara) 33, Plainfield (H.S.) 14

Kankakee (Sr.) 14, @Ottawa (Twp.) 7

@Morris 59, Chicago (Westinghouse) 0

Belvidere (H.S.) 27, @Peoria (Richwoods) 7

Metamora 16, @Washington 14

Geneseo (Darnall) 28, @Freeport (H.S.) 6

@Sterling (H.S.) 21, Minooka 0

Bloomington (H.S.) 28, @Jerseyville (Jersey) 24

Peoria (H.S.) 27, @Decatur (MacArthur) 25

@Springfield (Lanphier) 37, Taylorville 21

@Springfield (Sacred Heart-Griffin) 17, Champaign (Centennial) 7

Second Round

Lansing (Thornton Fractional South) 12, @Midlothian (Bremen) 0

@Park Forest (Rich East) 28, Oswego (H.S.) 20

@Kankakee (McNamara) 15, Joliet (Catholic Academy) 6

Morris 21, @Kankakee (Sr.) 20

Belvidere (H.S.) 13, @Metamora 8

Sterling (H.S.) 13, @Geneseo (Darnall) 12

Bloomington (H.S.) 14, @Peoria (H.S.) 0

@Springfield (Sacred Heart-Griffin) 16, Springfield (Lanphier) 0

Quarterfinals

Lansing (Thornton Fractional South) 29, @Park Forest (Rich East) 28

@Morris 28, Kankakee (McNamara) 22

@Belvidere (H.S.) 29, Sterling (H.S.) 14

Springfield (Sacred Heart-Griffin) 21, @Bloomington (H.S.) 7

Semifinals

Morris 25, @Lansing (Thornton Fractional South) 14

@Belvidere (H.S.) 14, Springfield (Sacred Heart-Griffin) 6

Championship

Belvidere (H.S.) 28, Morris 0

1994-95 (5A)

First Round

@Park Ridge (Maine South) 23, Chicago (Sullivan) 0

@Wheeling 36, Arlington Heights (Hersey) 20

@Palatine (H.S.) 42, Gurnee (Warren) 6

@McHenry 21, Wilmette (Loyola Academy) 0

@Chicago (Whitney Young) 14, Chicago (De La Salle) 7

Chicago (St. Rita) 37, @Chicago (Mather) 0

@Buffalo Grove 59, Chicago (Prosser) 0

@Chicago (Mt. Carmel) 38, Chicago (South Shore) 6

@Oak Lawn (Richards) 32, Bolingbrook 2

@Chicago (Simeon) 29, Palos Heights (Shepard) 14

@Chicago Heights (Marian) 41, Chicago (Harper) 0

@New Lenox (Providence Catholic) 29, Wheaton (North) 27

Rockton (Hononegah) 36, @O'Fallon (H.S.) 0

@Rock Island (H.S.) 35, Carpentersville (Dundee-Crown) 0

@East St. Louis (Sr.) 46, Normal (Community) 11

@Rockford (Boylan Catholic) 10, Rock Island (Alleman) 7

Second Round

Park Ridge (Maine South) 17, @Wheeling 10

Palatine (H.S.) 35, @McHenry 14

@Chicago (St. Rita) 20, Chicago (Whitney Young) 8

@Chicago (Mt. Carmel) 41, Buffalo Grove 11

Oak Lawn (Richards) 40, @Chicago (Simeon) 14

@New Lenox (Providence Catholic) 32, Chicago Heights (Marian) 14

@Rockton (Hononegah) 27, Rock Island (H.S.) 14

@Rockford (Boylan Catholic) 27, East St. Louis (Sr.) 0

Quarterfinals

@Palatine (H.S.) 7, Park Ridge (Maine South) 3

@Chicago (St. Rita) 28, Chicago (Mt. Carmel) 17

New Lenox (Providence Catholic) 28, @Oak Lawn (Richards) 14

Rockford (Boylan Catholic) 7, @Rockton (Hononegah) 3

Semifinals

Palatine (H.S.) 21, @Chicago (St. Rita) 14 (OT)

New Lenox (Providence Catholic) 27, @Rockford (Boylan Catholic) 20

Championship

New Lenox (Providence Catholic) 16, Palatine (H.S.) 6

1994-95 (6A)

First Round

St. Charles (H.S.) 36, @Villa Park (Willowbrook) 27

@Wheaton (W. Warrenville South) 44, Libertyville 7

Roselle (Lake Park) 25, @Waukegan (H.S.) 14

@Naperville (North) 27, Glenview (Glenbrook South) 7

Aurora (West Aurora) 21, @Chicago (Bogan) 8

@Naperville (Central) 31, Glen Ellyn (Glenbard West) 20

@Lincolnshire (Stevenson) 26, Romeoville (H.S.) 25

@Downers Grove (South) 31, Hoffman Estates (H.S.) 13

@Evanston (Twp.) 34, Chicago (Hyde Park) 7

Chicago (Marist) 7, @Chicago (Brother Rice) 6

@Aurora (Waubonsie Valley) 41, Chicago (Dunbar) 8

@Chicago (C. Vocational) 26, Hinsdale (Central) 8

@Joliet (Twp.) 32, Orland Park (Sandburg) 27

@Flossmoor (Homewood-F.) 47, Alton (Sr.) 6

Pekin 28, @Belleville (East) 21 (OT)

South Holland (Thornwood) 22, @Harvey (Thornton) 14

Second Round

@St. Charles (H.S.) 21, Wheaton (W. Warrenville South) 4

Naperville (North) 36, @Roselle (Lake Park) 3

Naperville (Central) 31, @Aurora (West Aurora) 27

@Downers Grove (South) 19, Lincolnshire (Stevenson) 14

Evanston (Twp.) 27, @Chicago (Marist) 18

Aurora (Waubonsie Valley) 21, @Chicago (C. Vocational) 20

@Flossmoor (Homewood-F.) 29, Joliet (Twp.) 3

@South Holland (Thornwood) 52, Pekin 28

Quarterfinals

@Naperville (North) 43, St. Charles (H.S.) 21

@Naperville (Central) 31, Downers Grove (South) 26

Evanston (Twp.) 21, @Aurora (Waubonsie Valley) 20 (OT)

Flossmoor (Homewood-F.) 26, @South Holland (Thornwood) 16

Semifinals

Naperville (North) 21, @Naperville (Central) 11

Flossmoor (Homewood-F.) 42, @Evanston (Twp.) 15

Championship

Flossmoor (Homewood-F.) 13, Naperville (North) 12