Boys Cross Country Medalists

* Last updated at 7:34 pm on Sunday, September 17, 2017

Print this page

Addison (A. Trail)

Name Year Class Place
Dave Dickow 1968-69   11
John Schafer 1966-67   10

Addison (Driscoll)

Name Year Class Place
Lance Murphy 1980-81 A 4

Aledo (Mercer County)

Name Year Class Place
Ethan Morrow 2016-17 1A 17

Algonquin (Jacobs)

Name Year Class Place
Evan Jager 2004-05 AA 6
  2005-06 AA 3
  2006-07 AA 1

Altamont

Name Year Class Place
Andrew Sharp 2013-14 1A 12

Alton (Sr.)

Name Year Class Place
Randy Adler 1976-77 AA 3
Norman Bilsbury 1985-86 AA 9
Ron Dunbar 1956-57   8
Charles Glaeser 1956-57   7
Leslie Hale 1952-53   4
Ramon Lacey 1990-91 AA 9
Waide Neal 1988-89 AA 24
Mike Sawyer 1974-75   10
Don Trowbridge 1958-59   8
John Trowbridge 1960-61   6
  1961-62   7
Dan Watrous 1959-60   7

Anna (A.-Jonesboro)

Name Year Class Place
Rodney Land 1979-80 A 8
Larry Middleton 1978-79 A 19

Antioch

Name Year Class Place
Gary Mandehr 1971-72   4
Andy Napier 2003-04 AA 4

Arlington Heights (Arlington)

Name Year Class Place
John Brunner 1963-64   4
Scott Butler 1967-68   9
  1968-69   14
  1969-70   13
Dave Dieters 1967-68   4

Arlington Heights (Forest View)

Name Year Class Place
Darryl Robinson 1976-77 AA 11
Jim Wise 1971-72   19

Arlington Heights (Hersey)

Name Year Class Place
Rich Daubert 1998-99 AA 12
Kevin Havel 2004-05 AA 5
  2005-06 AA 4
  2006-07 AA 2
  2007-08 3A 3
Steve Johnson 1978-79 AA 12
Steve Maltas 2001-02 AA 19
Andy Philipose 2013-14 3A 22
David Rodriguez 2013-14 3A 18
  2014-15 3A 10

Arlington Heights (St. Viator)

Name Year Class Place
Nick Brey 2013-14 2A 20
Tim Phillips 1981-82 AA 17
  1983-84 AA 25

Armstrong

Name Year Class Place
Ryan Andrews 1999-00 A 16

Arthur

Name Year Class Place
John Jess 1992-93 A 13

Arthur (A.-Lovington-Atwood-Hammond)

Name Year Class Place
Logan Halll 2015-16 1A 20
  2016-17 1A 3

Ashton

Name Year Class Place
Chris Hager 1980-81 A 11
  1981-82 A 10

Athens

Name Year Class Place
Kurt Bounds 1983-84 A 13
  1984-85 A 16
Matt Davis 2000-01 A 21
Joe Gurski 1985-86 A 13
Wyatt McIntyre 2016-17 1A 2
Mike Prince 2000-01 A 20
  2001-02 A 17
  2002-03 A 11
Abe Ramirez 2002-03 A 13

Auburn

Name Year Class Place
Jordan McCarty 2009-10 1A 16

Aurora (A. Christian)

Name Year Class Place
Tanner Chada 2014-15 1A 3

Aurora (Central Catholic)

Name Year Class Place
Manuel Barrazza 2000-01 A 18
Mario Bastida 1978-79 A 8
John Leal 1978-79 A 7
Alex Villa 1993-94 A 19
  1994-95 A 7

Aurora (East)

Name Year Class Place
Derrick Aquino 1990-91 AA 20
Patrick McGhee 1983-84 AA 8
Dan Ryan 1954-55   3

Aurora (Illinois Math and Science Academy)

Name Year Class Place
Tim Hachmeister 2000-01 AA 13

Aurora (Marmion Academy)

Name Year Class Place
Brady Bobbitt 2014-15 3A 20
Dave Grange 2005-06 AA 22
  2006-07 AA 5
Ben Kanute 2010-11 2A 25
Andrew Larsen 2008-09 3A 8
Bill Quirk 1981-82 A 20
Josh Stein 2007-08 3A 11
Tom Tack 1976-77 A 9
  1977-78 A 18
Zack Young 2009-10 2A 10

Aurora (Metea Valley)

Name Year Class Place
Joe Stewart 2011-12 3A 13

Aurora (Waubonsie Valley)

Name Year Class Place
Brian Brunick 2001-02 AA 17
David Groeber 2010-11 3A 23
Mark Schumacher 2007-08 3A 17
Durrell Williams 2004-05 AA 11

Aurora (West)

Name Year Class Place
Clif Donelson 1992-93 AA 22
  1993-94 AA 11
Steve Gramsch 1977-78 AA 24
  1978-79 AA 9
Rich Krusiswyk 1979-80 AA 15
Mike Matteson 1976-77 AA 9

Avon

Name Year Class Place
Dan Schisler 1989-90 A 14

Barrington

Name Year Class Place
Stuart Allen 1980-81 AA 7
Chris Burd 1980-81 AA 8
Ryan Burgoon 2011-12 3A 23
  2012-13 3A 12
Victor DelRosso 2001-02 AA 25
Michael Dorazil 2002-03 AA 12
Richard Dorazil 1996-97 AA 19
Nick Farina 2005-06 AA 21
Sam Hooker 1979-80 AA 6
Erik Peterson 2010-11 3A 6
  2011-12 3A 8

Bartlett

Name Year Class Place
Ahmed Mohamed 2004-05 AA 20
Mohamed Mohamed 2004-05 AA 7

Bartonville (Limestone)

Name Year Class Place
Nick Holmes 2007-08 2A 1
Tyler Morse 2011-12 2A 19

Batavia

Name Year Class Place
Jesse Barnes 1995-96 AA 22
  1996-97 AA 2
Tom Burridge 1973-74   12
Jim DeBeers 1986-87 AA 13
Jeff Jones 1993-94 AA 16

Beecher

Name Year Class Place
Tony Fernatt 1983-84 A 12
  1984-85 A 2
  1985-86 A 2
  1986-87 A 1
Grant Nykaza 2009-10 1A 2
  2010-11 1A 4
  2011-12 1A 2
  2012-13 1A 1
Griffin Nykaza 2008-09 1A 12
  2009-10 1A 10
  2010-11 1A 8
Kevin O'Grady 1978-79 A 18
Matt Paarlberg 2006-07 A 13
  2007-08 1A 5
  2008-09 1A 14
Ron Speletich 1982-83 A 11
  1983-84 A 1
Mike StLuka 1978-79 A 24
Tom Stluka 1977-78 A 2

Belleville (Twp.)

Name Year Class Place
Jerry McFadden 1958-59   3

Belleville (West)

Name Year Class Place
Bob Weilmeunster 1977-78 AA 8

Belvidere (H.S.)

Name Year Class Place
Rob Maculan 1983-84 AA 22
Don Volkey 1978-79 AA 1

Belvidere (North)

Name Year Class Place
Will Crocker 2011-12 2A 16
Anthony Gedwill 2007-08 2A 21
  2008-09 2A 10
Garrett Lee 2009-10 2A 12
  2010-11 2A 5
  2011-12 2A 22
  2012-13 2A 5
Paxson Menard 2010-11 2A 7
  2011-12 2A 9
  2012-13 2A 16
Bruyn Yunk 2009-10 2A 20
  2010-11 2A 16
Eryk Yunk 2013-14 2A 13
  2014-15 2A 7
  2015-16 2A 5
Tyler Yunk 2010-11 2A 2
  2011-12 2A 2
Paul Zeman 2009-10 2A 1
  2010-11 2A 6

Bensenville (Fenton)

Name Year Class Place
Arturo Cabral 1996-97 AA 8
  1997-98 AA 9
Don Franzen 1996-97 AA 15
Dennis Hearst 1989-90 AA 9
Dave Jones 1984-85 AA 24
Carlos Mendoza 2000-01 AA 23
Andy Sbertoli 2001-02 AA 14
Chris Siemers 1996-97 AA 12
  1997-98 AA 13
  1998-99 AA 4
Nathan Smith 2008-09 2A 12
Jim Spivey 1976-77 AA 2
  1977-78 AA 2
Stefano Tomasello 1995-96 AA 18

Benton

Name Year Class Place
Dylan Hartley 2010-11 1A 19
Brent McLain 1981-82 A 9
  1982-83 AA 1
Trevor Saunders 2001-02 A 15

Berwyn (Morton West)

Name Year Class Place
Carl Ruzicka 1966-67   7

Berwyn-Cicero (Morton)

Name Year Class Place
Augustin Coronado 1991-92 AA 5
Neyl Marquez 1988-89 AA 5
Juan Ortega 1997-98 AA 5
  1998-99 AA 10

Bethalto (Civic Memorial)

Name Year Class Place
Wally Gregory 1990-91 AA 24

Bloomington (Central Catholic)

Name Year Class Place
John Curran 2008-09 1A 7

Bloomington (H.S.)

Name Year Class Place
Aaron Culbertson 1992-93 AA 24
Sam Doud 2013-14 2A 23
Mark Hanson 1994-95 AA 9
Clint Kaeb 1993-94 AA 5
Andy Kubiak 2004-05 AA 18
Brian Stephens 1981-82 AA 9
Mike Straza 1987-88 AA 21
John Van Scoyoc 1983-84 AA 20
  1984-85 AA 5

Blue Mound

Name Year Class Place
Mike Jackson 1977-78 A 15
  1978-79 A 21

Bolingbrook

Name Year Class Place
Dave Gonzalez 1994-95 AA 5
  1995-96 AA 10
David Gonzalez 1993-94 AA 3

Bradley (B.-Bourbonnais)

Name Year Class Place
Mike Larson 1994-95 AA 17
Mike Smaidris 1992-93 AA 21

Braidwood (Reed-Custer)

Name Year Class Place
Brad Graham 2001-02 A 20

Breese (Central)

Name Year Class Place
T.J. Tebbe 2001-02 A 24

Breese (Mater Dei)

Name Year Class Place
Jeff Albers 1986-87 A 4
Eric Detmer 1987-88 A 5
  1988-89 A 1
Joe Dierkes 2000-01 A 22
Rich Eilermann 1982-83 A 16
Delbert Higgins 1985-86 A 12
  1986-87 A 3
Colby Linnemann 1990-91 A 13
Brad Maue 1977-78 A 22
  1978-79 A 4
Colten Strotheide 2010-11 2A 24
Dave Venhaus 1990-91 A 21
  1991-92 A 20
Robbie Von Alst 1996-97 A 19
Eric Weigman 1992-93 A 12

Buffalo (Tri-City)

Name Year Class Place
Eric Rushing 1994-95 A 19
  1995-96 A 3
Stacey Siders 1947-48   7
  1948-49   1

Buffalo Grove

Name Year Class Place
Jereme Atchison 2010-11 3A 21
  2011-12 3A 5
Kevin Salvano 2013-14 3A 20
  2014-15 3A 5
  2015-16 3A 1
Steven Salvano 2012-13 3A 9

Burbank (Reavis)

Name Year Class Place
Gene Krupinski 1982-83 AA 25

Burbank (St. Laurence)

Name Year Class Place
Pat Tierney 1983-84 AA 13

Burlington (Central)

Name Year Class Place
Earl Ali 2000-01 A 15
Mark Drendel 1977-78 A 8
Dave Guarino 2002-03 A 25
Clint Kliem 2009-10 2A 25
  2010-11 2A 10
  2011-12 2A 7
Matt Krup 1981-82 A 15
Clay Musial 2014-15 2A 21

Byron

Name Year Class Place
Dave Beauchem 1983-84 A 21
  1984-85 A 3

Canton

Name Year Class Place
Chad French 2011-12 1A 22
  2012-13 1A 4
Zach Wiedeman 2009-10 1A 12

Carbondale (H.S.)

Name Year Class Place
Chris Monty 1991-92 AA 9

Carbondale (University)

Name Year Class Place
Joseph McLafferty 1946-47   6

Carlinville

Name Year Class Place
Danny Delaney 2009-10 1A 7
Cory Landon 2014-15 1A 23
  2015-16 1A 6
Steve Newman 1978-79 A 11
Don Thomas 1956-57   9
Austin Viano 2009-10 1A 9

Carmi

Name Year Class Place
Mitch Russell 1987-88 A 3

Carmi (C.-White County)

Name Year Class Place
Michael Brown 2012-13 1A 22
  2013-14 1A 16
Jason Zieren 1990-91 A 10
  1991-92 A 5
  1992-93 A 3

Carol Stream (Glenbard North)

Name Year Class Place
David Zabel 1994-95 AA 16
  1995-96 AA 7
  1996-97 AA 7

Carpentersville (Dundee-Crown)

Name Year Class Place
Anthony Manfrin 2009-10 3A 6
Leon Torres 1991-92 AA 23

Carrollton

Name Year Class Place
David Steckel 2008-09 1A 23

Carthage (Hancock Central)

Name Year Class Place
John White 1981-82 A 8
  1982-83 A 14

Cary (C.-Grove)

Name Year Class Place
Phillip Fairleigh 2009-10 3A 12

Centralia

Name Year Class Place
Justin Amason 1998-99 AA 17
  1999-00 AA 16
Ray Carter 1987-88 AA 18
Mike Heitkamp 1971-72   21
Nick Schwartz 1986-87 AA 10
  1987-88 AA 7
Stan Vannier 1972-73   2
Neal West 1986-87 AA 8

Champaign (Centennial)

Name Year Class Place
Ryan Root 2009-10 2A 13

Champaign (Central)

Name Year Class Place
Ashton Hyatt 2014-15 2A 12

Champaign (St. Thomas More)

Name Year Class Place
Jacob Helfrich 2012-13 1A 21
Nick Hess 2011-12 1A 19
  2012-13 1A 3
  2013-14 1A 2
David Restad 2006-07 A 19

Charleston

Name Year Class Place
Riley McInerney 2010-11 2A 18
  2011-12 2A 3
  2012-13 2A 3
Erik Werden 2001-02 AA 7
  2002-03 AA 6

Chatham (Glenwood)

Name Year Class Place
Neal Anderson 2007-08 2A 3
David Egan 1982-83 AA 7
  1983-84 AA 11
Marc Maton 2010-11 2A 17
Landon Skelly 2015-16 2A 24

Chicago (Brother Rice)

Name Year Class Place
Brent Cunningham 2002-03 AA 4
Rich Eber 2007-08 3A 10
Gene Payne 1976-77 AA 14

Chicago (C. Hope Academy)

Name Year Class Place
Bo Muzikowski 2008-09 1A 15
Ike Muzikowski 2009-10 1A 17
  2010-11 1A 25
Luke Muzikowski 2012-13 1A 10

Chicago (C. Vocational)

Name Year Class Place
Chris Ellis 1990-91 AA 14
Aaron Rogers 1987-88 AA 2

Chicago (Calumet)

Name Year Class Place
Steve Murphy 1950-51   1

Chicago (Crane)

Name Year Class Place
Roger Reynolds 1955-56   10

Chicago (De La Salle)

Name Year Class Place
Matt Macievic 1994-95 AA 13
  1995-96 AA 1

Chicago (Dunbar)

Name Year Class Place
LeRoy Finley 1954-55   4

Chicago (Englewood)

Name Year Class Place
Jerold Richard 1948-49   10
Willie Thomas 1968-69   5
Charles Towns 1950-51   5
Leonard Williamson 1956-57   10

Chicago (F.W. Parker)

Name Year Class Place
Daniel Hymanson 2006-07 A 23
Jonny Levin 2009-10 1A 15
  2010-11 1A 7

Chicago (Fenger)

Name Year Class Place
Johnnie Gill 1980-81 AA 15

Chicago (Gordon Tech)

Name Year Class Place
John Oszewski 1976-77 AA 8
Dave Wilson 1977-78 AA 11

Chicago (Harlan)

Name Year Class Place
Dirett Alfred 1965-66   10

Chicago (Harrison)

Name Year Class Place
William Mulcahey 1947-48   6

Chicago (Jones)

Name Year Class Place
Jamison Dale 2010-11 2A 19
  2011-12 2A 6
  2012-13 2A 7
Kirby Lawson 2012-13 2A 18
Luke O'Connor 2012-13 2A 8
Peter Schaible 2013-14 2A 10

Chicago (Kennedy)

Name Year Class Place
Onecimo Guereca 1997-98 AA 10
Bryan Quinonez 2013-14 2A 15

Chicago (Lake View)

Name Year Class Place
Oscar Medina 2010-11 2A 8

Chicago (Lane)

Name Year Class Place
Steve Bukieda 1963-64   2
Bernie Cobar 1963-64   3
Larry Gnapp 1970-71   7
Mike Hormann 1974-75   12
Don Russell 1946-47   7
Robin Turba 1958-59   4
Wisla 1946-47   10

Chicago (Latin)

Name Year Class Place
Simon Ricci 2015-16 2A 22

Chicago (Leo)

Name Year Class Place
Sirlaurenc King 2015-16 1A 12

Chicago (Lindblom)

Name Year Class Place
Walmer Saavedra 2014-15 2A 15
  2015-16 2A 14

Chicago (Luther North)

Name Year Class Place
Kurt Shallenberger 1971-72   17
Tom Sheehy 1999-00 A 15

Chicago (Marist)

Name Year Class Place
Jonathan Berning 1996-97 AA 23
  1997-98 AA 6
Ralph Caron 1978-79 AA 5
  1979-80 AA 2
Dan Cole 1984-85 AA 23
Rob Doyle 1996-97 AA 6
Scott Farley 1993-94 AA 25
  1995-96 AA 23
Greg Germino 1974-75   7
Brian McCarthy 1984-85 AA 25
Mike Wood 2000-01 AA 19

Chicago (Mendel)

Name Year Class Place
Rodney Chambers 1985-86 AA 5
Tony Daniel 1985-86 AA 24
  1986-87 AA 6

Chicago (Phillips)

Name Year Class Place
Rudolph Morgan 1958-59   9

Chicago (Quigley Prep)

Name Year Class Place
Roger Pinon 2005-06 A 20
  2006-07 A 9
Nate Shober 1997-98 A 18

Chicago (Senn)

Name Year Class Place
Steve Szabo 1964-65   7

Chicago (St. Ignatius College Prep)

Name Year Class Place
Brendan Christian 2004-05 AA 25
Jack Keelan 2010-11 3A 12
  2012-13 3A 1
Mike Patton 1979-80 AA 16
  1980-81 AA 1
Dan Santino 2015-16 3A 24
William Stevens 1964-65   4

Chicago (St. Rita)

Name Year Class Place
John Herlihy 1982-83 AA 20

Chicago (Tilden)

Name Year Class Place
Ernest Billups 1953-54   5

Chicago (University)

Name Year Class Place
Peter Lorti 1977-78 A 4
Jacob Meyer 2015-16 2A 21
Peter Muller 1994-95 A 10
  1995-96 A 5
  1996-97 A 1

Chicago (Whitney Young)

Name Year Class Place
Scott Anderson 1991-92 AA 6
Clayton Mendez 2015-16 3A 12
Sam Wischnewsky 2015-16 3A 23
Keduse Worku 2016-17 3A 22

Chicago Heights (Bloom Trail)

Name Year Class Place
Chris Heldt 1985-86 AA 4
Tim Sauceda 1992-93 AA 25

Chicago Heights (Bloom Twp.)

Name Year Class Place
Terry Bauer 1975-76   11
  1976-77 AA 6
John Capriotti 1973-74   8
Dave Carrizales 1974-75   14
Joe DeLeon 1989-90 AA 18
  1990-91 AA 22
Francisco Flores 1971-72   22
Noel Garcia 1991-92 AA 19
  1992-93 AA 20
Bob Geiger 1987-88 AA 16
Lynn Griffith 1958-59   5
Clarence Jonas 1950-51   3
Charles Kennedy 1957-58   10
Leo Lenting 1974-75   9
Dennis Murphy 1951-52   10
Jesse Smith 1959-60   8
Charles Willigan 1949-50   10

Chillicothe (Illinois Valley Central)

Name Year Class Place
Bill Bandy 1974-75   16
Owen Habeger 2016-17 1A 24

Chrisman

Name Year Class Place
Chad Beals 1990-91 A 15
Jeff Beals 1978-79 A 16
Rich Bland 1983-84 A 6
Lane Holbert 1982-83 A 6
Tom Hoult 1979-80 A 24
  1980-81 A 14
  1981-82 A 17
Dusty Michaels 1989-90 A 23
Mark Reader 1978-79 A 14
Ben Rogers 1995-96 A 17
Rob Waltz 1992-93 A 23
  1993-94 A 10

Cicero (Morton East)

Name Year Class Place
Jim Lobianco 1971-72   25
Pat Mandera 1968-69   9
  1969-70   7

Clifton (Central)

Name Year Class Place
Randy Papineau 1982-83 A 3

Clinton

Name Year Class Place
Joe Alexander 1991-92 A 13

Coal City

Name Year Class Place
Ryan Meece 1991-92 A 18
  1992-93 A 15
Russell Santorelli 1992-93 A 21
  1994-95 A 14

Cobden

Name Year Class Place
Bailey Bunyan 2005-06 A 22
  2006-07 A 10

Collinsville

Name Year Class Place
Art Ashcroft 1948-49   7

Columbia

Name Year Class Place
Drew Spargo 2009-10 1A 22
  2011-12 1A 16

Cornell

Name Year Class Place
John Jacobson 1980-81 A 9
  1981-82 A 6
  1982-83 A 1

Crete (C.-Monee)

Name Year Class Place
Justin Motkowicz 1999-00 AA 17
Tim Warnecke 1978-79 AA 22

Crystal Lake (Central)

Name Year Class Place
Chris Alvarez 2011-12 2A 13
Alex Baker 2011-12 2A 5
  2012-13 2A 2
Chas Ballew 2001-02 AA 22
Cole Barkocy 2014-15 2A 13
  2016-17 2A 5
Keith Dreyer 1995-96 AA 15
Derek Erickson 2006-07 AA 18
Ben Flavin 2008-09 2A 22
Chris Hicklin 1993-94 AA 23
Matt Horeled 1995-96 AA 24
  1996-97 AA 17
Matt Legel 1999-00 AA 19
  2000-01 AA 25
Ryan Mackenzie 1995-96 AA 16
Pat McDaniel 1983-84 AA 14
Ryan Pitner 2012-13 2A 23
  2013-14 2A 5
Jon Russell 1995-96 AA 17
Carson Sterchi 2007-08 2A 17
Weston Sterchi 2016-17 2A 23

Crystal Lake (H.S.)

Name Year Class Place
Bill Santino 1972-73   5
  1973-74   11

Crystal Lake (Prairie Ridge)

Name Year Class Place
Joe Cowlin 2012-13 2A 4
Ryan Hoklas 2006-07 AA 22
Matt Neubauer 2009-10 2A 18
Filip Pajak 2014-15 2A 24
  2015-16 2A 4
  2016-17 2A 15

Crystal Lake (South)

Name Year Class Place
Jack Becker 2016-17 3A 20
Cory Smith 1992-93 AA 18

Cuba

Name Year Class Place
David Martz 1983-84 A 15

Cullom (Tri-Point)

Name Year Class Place
John Gardner 1985-86 A 16
Brandon Wilkerson 2014-15 1A 14

Danville (H.S.)

Name Year Class Place
Rey Alvarez 2001-02 AA 20
  2002-03 AA 17
Rickey Alvarez 2001-02 AA 18
Mark Chase 1977-78 AA 22
Jerry George 1972-73   9
Caleb Hummer 2014-15 2A 6
Johnny Leverenz 2011-12 3A 25
  2012-13 2A 9
  2013-14 2A 2
David Moore 1952-53   9
Todd Orvis 1987-88 AA 15
Rick Schroer 1979-80 AA 21
Jeff Thompson 1981-82 AA 25

Danville (Schlarman)

Name Year Class Place
Aaron Golden 2004-05 A 15
Jesse Hahne 2011-12 1A 5
  2012-13 1A 6
Scott Krapf 2003-04 A 15
  2004-05 A 14
  2005-06 A 8
Jeff Miller 2003-04 A 23
Kyle O'Brien 1997-98 A 21

Darien (Hinsdale South)

Name Year Class Place
Bob Cisler 1985-86 AA 14
  1986-87 AA 11
Roman Drabchuk 2014-15 2A 22
  2015-16 2A 3
Ryan Krietsch 1990-91 AA 7
Charlie Nodus 2014-15 2A 8
  2015-16 2A 2
Max Rodrigues 2008-09 3A 25
Ed Slowikowski 1982-83 AA 22
  1984-85 AA 2

Decatur (Eisenhower)

Name Year Class Place
Robin Liddell 1973-74   10
Eric Teitz 2002-03 AA 16

Decatur (MacArthur)

Name Year Class Place
Michael Clevenger 2010-11 2A 1
  2011-12 2A 1
William McCann 2003-04 AA 2
Eric McClelland 2003-04 AA 24

Decatur (St. Teresa)

Name Year Class Place
Jackson Stewart 2016-17 1A 15
Madison Velchek 2012-13 1A 23

Decatur (Stephen Decatur)

Name Year Class Place
Mark Stevens 1968-69   10

Deerfield

Name Year Class Place
Craig Bauer 1978-79 AA 19
  1979-80 AA 3
Dean Erhard 1972-73   4
Scott Friedlander 2007-08 3A 21
Alex Gold 2012-13 2A 17
Keith Hampton 1976-77 AA 15
  1977-78 AA 7
Mark McCallister 1976-77 AA 22
Todd McCallister 1976-77 AA 21
  1977-78 AA 3
Matt Mitchell 1982-83 AA 19
Charles Nash 2014-15 2A 25
Noble Schermerhorn 2006-07 AA 11
Tom Stevens 1977-78 AA 13
  1978-79 AA 2
Adam Wallace 1996-97 AA 22
  1997-98 AA 3
Walter Weinert 1963-64   6
  1964-65   5
George Whitten 1978-79 AA 15

DeKalb

Name Year Class Place
Jim Bowers 1955-56   1
Bob Graham 1974-75   22
Steve Perkovich 1969-70   11
Tom Wuchte 1975-76   8
  1976-77 AA 5
  1977-78 AA 4

Delavan

Name Year Class Place
Will Cross 2008-09 1A 21
  2009-10 1A 18
Adam Hendrick 1998-99 A 8
Brian McConnell 2003-04 A 13
John McConnell 1982-83 A 17
  1983-84 A 19
Kody Nelson 2006-07 A 5
Dave Ryan 1981-82 A 12
Ron Zimmer 1986-87 A 15
  1987-88 A 21

DePue

Name Year Class Place
Pat Klimaszewski 1990-91 A 23
  1991-92 A 19

Des Plaines (Maine West)

Name Year Class Place
Charles Barbour 1972-73   21
Jeff Bridges 1976-77 AA 25
John Greco 1964-65   2
Lee LaBadie 1966-67   4
  1967-68   1
Joe Paul 1974-75   18
Jack St. John 1970-71   5

Des Plaines (Maine)

Name Year Class Place
Barber 1947-48   5
Jack Kragie 1959-60   3

Dixon (H.S.)

Name Year Class Place
Sid Aurand 1984-85 AA 10
Kyle Boone 2008-09 2A 8
Kasey Ferrigan 2007-08 2A 16
  2008-09 2A 2
Matt Logan 2008-09 2A 11
Cody Sondgeroth 2013-14 2A 17
Simon Thorpe 2010-11 2A 23
  2011-12 2A 14
  2012-13 2A 21
  2013-14 2A 12

Dolton (Thornridge)

Name Year Class Place
Jim Galen 1976-77 AA 20
  1977-78 AA 18
Mike Kirk 1978-79 AA 11
  1979-80 AA 4
John Sullivan 1977-78 AA 17

Downers Grove (H.S.)

Name Year Class Place
Dave Larson 1956-57   3
  1957-58   6
Gregg Wright 1964-65   9

Downers Grove (North)

Name Year Class Place
Edward Barron 2004-05 AA 14
Eduardo Borjon 2000-01 AA 6
  2001-02 AA 9
Pat Bradley 1999-00 AA 18
Ryan Clevenger 2013-14 3A 7
  2014-15 3A 4
Alec Danner 2015-16 3A 19
  2016-17 3A 12
Chris Dremann 1976-77 AA 23
Dan Hartung 1968-69   7
Gerald Hlinsky 2000-01 AA 15
John Lake 1987-88 AA 19
Tony Laskowski 1986-87 AA 19
  1987-88 AA 6
John MacDonald 1977-78 AA 10
Todd Quednau 1999-00 AA 11
Jacob Ridderhoff 2016-17 3A 15
Luke Ryan 2005-06 AA 12
  2006-07 AA 10
Ben Silver 2008-09 3A 17
  2010-11 3A 10
Benjamin Silver 2009-10 3A 18
Zack Smith 2012-13 3A 8
  2013-14 3A 3
Jeff Vilimek 1987-88 AA 25

Downers Grove (South)

Name Year Class Place
Nicholas Kirk 2011-12 3A 14
Jack LaLonde 2015-16 3A 17
David Mitchell 2000-01 AA 18

Downs (Tri-Valley)

Name Year Class Place
Kacey Carr 2002-03 A 1
Colby Geiser 2000-01 A 13

Dunlap

Name Year Class Place
Matt Baum 1997-98 A 8
  1998-99 A 16
Johnny Crain 2009-10 2A 9
Ben Davidson 1992-93 A 17
David Garner 2001-02 A 18
James Grimmer 1997-98 A 23
J.D. Shea 1997-98 A 25

DuQuoin (H.S.)

Name Year Class Place
Brad Conte 1984-85 A 20
Glynn Geary 1987-88 A 22
Ed Ginn 1982-83 A 18
Kent Leek 1982-83 A 21
Steve Sawyer 1983-84 A 22

East Moline (United)

Name Year Class Place
Kyle Cameron 2004-05 AA 12
John Hernandez 1955-56   4
Tyler Rasso 2011-12 2A 15
  2012-13 2A 24
Fred Sandoval 1954-55   1
  1955-56   2
Terry Shamsie 1980-81 AA 25
Brian Taghon 2001-02 AA 8
Austin Webster 2012-13 2A 19
Cody Webster 2009-10 3A 25
  2010-11 3A 3

East Peoria

Name Year Class Place
Tim Broe 1992-93 AA 5
  1993-94 AA 1
  1994-95 AA 1
Fred Brown 1978-79 AA 18
Matthew Church 2013-14 2A 22
Jim Eiken 1972-73   14

East St. Louis (Lincoln)

Name Year Class Place
Marcus Farrell 1990-91 AA 19
  1991-92 AA 24
Dedrick Flowers 1982-83 AA 12
Aurthur H??? 1978-79 AA 25
John Jackson 1989-90 AA 20

East St. Louis (Sr.)

Name Year Class Place
Don Hecke 1950-51   6
Emmanuel Wilbourn 2000-01 AA 12

Edwardsville (H.S.)

Name Year Class Place
Mike Brazier 1957-58   8
George Burnham 1961-62   6
Dustin Davis 2005-06 AA 16
Brydon Groves-Scott 2013-14 3A 23
  2014-15 3A 21
Stephen Pifer 2000-01 AA 22
  2001-02 AA 3
  2002-03 AA 1
Garrett Sweatt 2009-10 3A 10
  2010-11 3A 11
  2011-12 3A 4
Ed Wentz 1958-59   7

Edwardsville (Metro-East Lutheran)

Name Year Class Place
Jon Grotefendt 2005-06 A 15
Kent Wories 2003-04 A 22

Effingham (St. Anthony)

Name Year Class Place
Matt Feldhake 2006-07 A 1
  2007-08 1A 11
Matthew Feldhake 2005-06 A 6

El Paso (E.P.-Gridley)

Name Year Class Place
Hunter Cobbley 2014-15 1A 16
  2015-16 1A 9
Jacob Ludy 2013-14 1A 25

Elgin (Fox Valley Lutheran Academy)

Name Year Class Place
Samuel DuBose 2005-06 A 12

Elgin (H.S.)

Name Year Class Place
Kenneth Brown 1955-56   3
Ken Englert 1974-75   25
Weert Goldstein 1993-94 AA 21
Rodney Hopkins 1971-72   20
Donny Nieto 1997-98 AA 21

Elgin (Harvest Christian Academy)

Name Year Class Place
Andrew Dobrescu 2016-17 1A 20
Michael Sisko 2016-17 1A 22

Elgin (St. Edward)

Name Year Class Place
Shawn Lucas 1999-00 A 8
  2000-01 A 3
  2001-02 A 3

Elk Grove Village (E.G.)

Name Year Class Place
Steve Miller 1984-85 AA 8

Elmhurst (Immaculate Conception)

Name Year Class Place
John King 1981-82 A 1
  1982-83 A 2
Jim O'Brien 1983-84 A 7
Jim Pascale 1979-80 A 19
  1980-81 A 10
Mike Pesola 1987-88 A 11
  1988-89 A 15

Elmhurst (Timothy Christian)

Name Year Class Place
Steve Brouwer 1982-83 A 5
Ken Greenfield 1985-86 A 19
  1987-88 A 13
Pat McNamara 1984-85 A 18
Erik VanKampen 2004-05 A 16
Jon Vargo 1983-84 A 23
  1984-85 A 13

Elmhurst (York)

Name Year Class Place
Tom Achtein 2005-06 AA 17
Tom Achtien 2006-07 AA 8
  2007-08 3A 2
Rex Armstrong 1981-82 AA 6
Marius Bakken 1995-96 AA 4
Peter Cioni 1998-99 AA 22
  1999-00 AA 6
Joe Coseglia 1948-49   9
John Coseglia 1949-50   9
Ron Craker 1974-75   2
  1975-76   1
Don Dement 1965-66   5
Eric Dettman 2003-04 AA 21
  2004-05 AA 3
  2005-06 AA 5
Matt Dettman 2003-04 AA 20
  2004-05 AA 2
  2005-06 AA 7
Jack Driggs 2009-10 3A 3
  2010-11 3A 2
Deanne Foote 1968-69   8
Mike Fry 2005-06 AA 15
  2006-07 AA 9
Brian Gary 1993-94 AA 24
  1994-95 AA 4
Chris Gorski 1989-90 AA 17
  1990-91 AA 13
Craig Gundlach 1992-93 AA 13
  1993-94 AA 4
David Haller 1979-80 AA 7
Srinu Hanumadass 1993-94 AA 12
  1994-95 AA 7
Jordan Hebert 2008-09 3A 3
Curt Hoffman 1977-78 AA 6
Doug Horn 1979-80 AA 17
John Janulis 1999-00 AA 24
Mark Jerger 1981-82 AA 19
Dave Jones 1982-83 AA 11
Dennis Julison 1971-72   9
  1972-73   25
Al Kabat 1988-89 AA 3
  1989-90 AA 16
Derek Keller 1990-91 AA 21
  1991-92 AA 25
Charlie Kern 2014-15 3A 8
  2015-16 3A 2
  2016-17 3A 4
David Kikuchi 2001-02 AA 15
Jeff Klemann 1971-72   23
  1972-73   18
Fred Logan 1961-62   10
Sean MacGregor 2016-17 3A 10
Dale Madsen 1981-82 AA 22
Adam Manta 2002-03 AA 23
Kyle Mattes 2012-13 3A 23
Chuck Mattis 1988-89 AA 4
Bob McCarty 1974-75   5
George McGregor 1964-65   8
Sean McNamara 2002-03 AA 13
  2003-04 AA 3
  2004-05 AA 1
Scott Milling 2011-12 3A 15
  2012-13 3A 6
Kevin Millon 1976-77 AA 24
Alex Mimlitz 2012-13 3A 24
David Montgomery 2005-06 AA 25
Nathan Mroz 2011-12 3A 21
  2013-14 3A 5
Michael Newman 1979-80 AA 22
Chris Novack 1984-85 AA 17
Adam Palumbo 1999-00 AA 5
John Pesek 1972-73   24
Glenn Podzimek 1990-91 AA 18
  1991-92 AA 12
Bob Rasmusin 1978-79 AA 23
Bob Reed 1989-90 AA 23
  1990-91 AA 10
Peter Reiff 1968-69   3
Adam Roche 1999-00 AA 8
  2000-01 AA 5
Dan Ruecking 1992-93 AA 8
Donald Sage 1996-97 AA 24
  1997-98 AA 2
  1998-99 AA 2
  1999-00 AA 1
Mark Schmelzel 1969-70   10
Doug Schroer 1981-82 AA 13
  1982-83 AA 23
Rick Schroer 1980-81 AA 12
Rich Seyferlich 1979-80 AA 18
  1980-81 AA 6
Andrew Smith 2009-10 3A 2
Peter Stasiulis 1999-00 AA 12
  2000-01 AA 10
Al Strunk 1977-78 AA 25
Steve Sulkin 2006-07 AA 15
  2007-08 3A 5
Steven Sulkin 2008-09 3A 2
Brian Vercruysse 1988-89 AA 12
  1989-90 AA 15
Ed Wagner 1968-69   13
Dave Walters 1995-96 AA 12
  1996-97 AA 11
Jim White 1982-83 AA 6
  1983-84 AA 2
  1984-85 AA 1
Phil Williams 1978-79 AA 14
John Woods 1962-63   8
  1964-65   6

Elmwood

Name Year Class Place
Rod Andrews 1977-78 A 25
  1979-80 A 16
Ryan Bybee 2008-09 1A 11
  2010-11 1A 14
Daryl Dorich 1977-78 A 14
Dustin Emerick 2005-06 A 14
  2006-07 A 4
  2007-08 1A 3
Tom Gorham 1985-86 A 23
  1986-87 A 13
Joe Harkness 1983-84 A 14
  1984-85 A 19
Mike Heffron 1984-85 A 11
Nate Herridge 2013-14 1A 22
  2014-15 1A 17
Mitch Inskeep 1982-83 A 23
  1983-84 A 5
Noah Isbell 2012-13 1A 11
Stan Johnson 1983-84 A 20
  1985-86 A 3
Jeff Kalteux 1984-85 A 24
Derek McCoy 2015-16 1A 21
Tony McCoy 1985-86 A 17
  1986-87 A 12
Alejandro Montoya 2008-09 1A 3
Andrew Northrup 2002-03 A 23
  2003-04 A 3
Matt Osmulski 2014-15 1A 12
  2015-16 1A 18
Ralph Phillips 1987-88 A 19
Scott Poston 1993-94 A 6
Roy Scherler 1989-90 A 18
  1990-91 A 3
Ty Scherler 1993-94 A 3
Brent Simpson 1986-87 A 17
Curt Smith 1983-84 A 24
Steve Wilson 1998-99 A 14
  1999-00 A 7
  2000-01 A 2
Tony Young 2008-09 1A 16

Elmwood Park

Name Year Class Place
Kevin Anderson 1991-92 A 24
Jason Anhalt 1991-92 A 14
George Clarke 1960-61   3
Keith Leoni 1959-60   9

Erie

Name Year Class Place
Darrell Smith 1948-49   8

Eureka

Name Year Class Place
Ryan Chapman 1998-99 A 25
  1999-00 A 6
Jeff Erickson 1992-93 A 24
  1993-94 A 2
John Erickson 1988-89 A 2
Dustin Franckey 1999-00 A 1
Alex Gerber 2003-04 A 9
  2004-05 A 10
Jon Houseworth 1999-00 A 19
  2000-01 A 6
  2001-02 A 8
Sean Houseworth 2002-03 A 12
  2003-04 A 10
  2004-05 A 3
Matt Kaufman 1994-95 A 22
  1995-96 A 8
  1996-97 A 4
Trent Leman 1999-00 A 5
Daniel Martin 1999-00 A 9
  2000-01 A 23
  2001-02 A 11
Johnny Reel 2002-03 A 14
  2003-04 A 16
  2004-05 A 9

Evanston (Twp.)

Name Year Class Place
William Artope 1999-00 AA 13
James Henry 1949-50   1
  1950-51   4
John Hitt 1953-54   2
Louis Kujawinski 1953-54   1
William McHugh 1949-50   6
Charles Schulz 1961-62   4
  1962-63   1
  1963-64   1
Jim Shavers 1981-82 AA 7
Mike Tucker 1968-69   15
Steve Van Swearingen 1968-69   6
Ted Wheeler 1949-50   3
Tom Whitmore 1957-58   7

Fairbury (Prairie Central)

Name Year Class Place
Ryan Young 1995-96 A 18
  1996-97 A 10
  1997-98 A 1
  1998-99 A 1

Fairfield

Name Year Class Place
Nate Atkins 1998-99 A 10
Darrell Fickas 2000-01 A 25
David Lewis 1988-89 A 6
  1989-90 A 2
Bryant Simpson 2009-10 1A 11

Farmington

Name Year Class Place
Chase Coffey 2008-09 1A 20
  2009-10 1A 8
  2010-11 1A 1
Josh Ralston 2003-04 A 11
Brad Wrage 2005-06 A 19
  2006-07 A 16

Farmington (East)

Name Year Class Place
Brian Elam 1976-77 A 12
  1977-78 A 13
Terry Isbell 1981-82 A 13

Findlay

Name Year Class Place
Dale Chapman 1981-82 A 5

Fithian (Oakwood)

Name Year Class Place
Jon Davis 2013-14 1A 1
  2014-15 1A 1
  2015-16 1A 1
Jeff Trask 1988-89 A 23
  1989-90 A 11
Ryan Wells 1997-98 A 16

Flossmoor (Homewood-F.)

Name Year Class Place
Gary Baxter 1980-81 AA 19
  1981-82 AA 8
Don Bonfiglio 1986-87 AA 16
Mike Rakov 1985-86 AA 15
Brian Tupper 1984-85 AA 22

Forreston

Name Year Class Place
Mark Gassman 1984-85 A 10
  1985-86 A 20
Mark Korf 1979-80 A 14
Paul Korf 1986-87 A 16

Frankfort (Lincoln-Way East)

Name Year Class Place
Noah Healy 2016-17 3A 24
Kyle Kirchner 2006-07 AA 24
Ron Revord 2007-08 3A 19
Myles Scott-Stirn 2007-08 3A 14
Nathan Troester 2007-08 3A 7

Franklin

Name Year Class Place
Jason Courier 1995-96 A 10
  1996-97 A 6

Franklin Grove

Name Year Class Place
Crowell 1946-47   9

Franklin Park-Northlake (Leyden)

Name Year Class Place
Dan Mazur 1990-91 AA 6
Mitch McCormick 1984-85 AA 19
  1985-86 AA 2
Ron Vonesh 1956-57   4

Freeburg

Name Year Class Place
Greg Hill 1979-80 A 11
  1980-81 A 6
Kevin Hubbard 1978-79 A 12
Alex Mack 2016-17 1A 16
Charlie Parrish 2016-17 1A 13

Freeport (H.S.)

Name Year Class Place
Randolph 1946-47   3
Dan Trainor 1999-00 AA 3

Galatia

Name Year Class Place
Jeremy Parks 1992-93 A 14
  1993-94 A 12
  1994-95 A 11
Joseph Parks 1993-94 A 4
  1994-95 A 4

Galesburg (H.S.)

Name Year Class Place
Matt Bell 1984-85 AA 21
Luke Junk 2009-10 2A 24
Gabe Moreno 2008-09 2A 17
Thomas Tate 2004-05 AA 24
Greg Whittle 2008-09 2A 14

Gardner (G.-South Wilmington)

Name Year Class Place
Brandon Hii 2003-04 A 18
Chad Hillman 1992-93 A 16
  1993-94 A 11
Ryan Meece 1990-91 A 12
David Simms 1998-99 A 6
  1999-00 A 12
Josh Zilm 1994-95 A 16

Geneseo

Name Year Class Place
Dan Chenoweth 2006-07 AA 4

Geneseo (Darnall)

Name Year Class Place
Tim Arnett 1984-85 AA 12
Bryan Glass 1990-91 AA 17
Andy Snook 1992-93 AA 11
Richard Werkheiser 1981-82 AA 14

Geneva

Name Year Class Place
Greg Adelman 2008-09 3A 24
Chris Higgins 2008-09 3A 19
Dan Huling 2001-02 AA 11
Kevin McDowell 2008-09 3A 14
Andrew McQuillan 2001-02 AA 10
Justin Mitchell 1997-98 AA 23
Andrew Nelson 2008-09 3A 11
Kevin Sparks 2009-10 3A 23

Genoa (G.-Kingston)

Name Year Class Place
Erik Tomlinson 1993-94 A 14
Aaron Woodyatt 1990-91 A 17

Georgetown

Name Year Class Place
David Behm 1980-81 A 18
  1981-82 A 7

Georgetown (G.-Ridge Farm)

Name Year Class Place
Matt Avenatti 2011-12 1A 20
Joey Fender 1986-87 A 25
Jason McKinney 1992-93 A 6
  1993-94 A 5
Barry Pearman 1990-91 A 18
  1991-92 A 3
  1992-93 A 2
Seth Pearson 2003-04 A 17
Curtis Vice 1992-93 A 11
Nathan Warstler 2006-07 A 12
Nathan Wartsler 2005-06 A 11

Gillespie

Name Year Class Place
Andrew Easton 2000-01 A 14
Jesse Landre 2000-01 A 7

Gilman

Name Year Class Place
Reo Rorem 1974-75   23
  1975-76   14

Glasford (Illini Bluffs)

Name Year Class Place
Doug Brining 1980-81 A 24
  1982-83 A 25

Glen Ellyn (Glenbard South)

Name Year Class Place
Kevin Kuhlman 2001-02 AA 23
Bruce MacTaggart 2003-04 AA 22
  2004-05 AA 17
  2005-06 AA 9
Eric MacTaggart 2001-02 AA 24
  2002-03 AA 5
  2003-04 AA 13
John Mulrow 2002-03 AA 19
Jerry Parkinson 1989-90 AA 8
Tim Schaefer 1994-95 AA 15
  1995-96 AA 14
Joe Singleton 2011-12 2A 11
  2012-13 2A 6
Micah VanDenend 1999-00 AA 7
  2001-02 AA 1
John Wold 2011-12 2A 4
  2012-13 2A 1
  2013-14 2A 1

Glen Ellyn (Glenbard West)

Name Year Class Place
Chris Buechner 2014-15 3A 19
Rick Cunningham 1960-61   10
Don Ellis 1969-70   12
  1970-71   4
Bill Fritz 1973-74   2
Paul Hansen 1973-74   9
Jim Isaacson 1962-63   4
Ed Kalsbeek 1963-64   10
Ken Popejoy 1968-69   1
Steve Pugsley 1978-79 AA 13
Jay Rutherford 1977-78 AA 19
Dave Stinebeck 1959-60   6
  1960-61   5
Ken Swanson 1962-63   6
Jim Verchota 1969-70   15

Glenview (Glenbrook South)

Name Year Class Place
Steve Chaplin 1974-75   15
  1975-76   5
Greg Harpper 1984-85 AA 16
Scott Lidskin 1990-91 AA 11
  1991-92 AA 2
Rick Newman 1985-86 AA 22

Granite City

Name Year Class Place
Howard Bryant 1971-72   24
Jim Robertson 1983-84 AA 24
Lynn Romann 1950-51   9

Granite City (North)

Name Year Class Place
Mike Baker 1977-78 AA 14

Granville (Putnam County)

Name Year Class Place
Tony Bleill 1979-80 A 25
Scott Parker 1982-83 A 4

Grayslake (Central)

Name Year Class Place
Jack Aho 2014-15 2A 11
  2015-16 2A 1
  2016-17 2A 1
Matt Aho 2015-16 2A 7
  2016-17 2A 2
Will Brewster 2011-12 2A 8
John Girmscheid 2015-16 2A 23
Eli Minsky 2015-16 2A 25
  2016-17 2A 12

Grayslake (North)

Name Year Class Place
Nick Lane 2007-08 2A 5

Greenfield

Name Year Class Place
Rick Tucker 1976-77 A 13

Gurnee (Warren)

Name Year Class Place
Dustin Macuiba 2014-15 3A 17
  2015-16 3A 8
Martin Martinez 2011-12 3A 24
  2012-13 3A 13

Hampshire

Name Year Class Place
Jacob Oury 2016-17 2A 9

Harrisburg

Name Year Class Place
Chris Herren 2000-01 A 16
  2001-02 A 9

Harvey (Thornton)

Name Year Class Place
Mike Sokolewicz 1978-79 AA 3
  1979-80 AA 10

Havana

Name Year Class Place
Austin Ackman 2011-12 1A 11
  2012-13 1A 7
Kirk Atwater 2004-05 A 11
Nate Montgomery 1994-95 A 8
  1995-96 A 7
Jamie Skaggs 1993-94 A 7

Henry (H.-Senachwine)

Name Year Class Place
Alex Pettis 2012-13 1A 14
  2013-14 1A 8

Herrin (H.S.)

Name Year Class Place
Steve Watson 1991-92 AA 15

Herscher

Name Year Class Place
John Eggenberger 1987-88 A 14
  1988-89 A 3
  1989-90 A 1
Brent Long 1987-88 A 12
Tom Stauffenberg 1985-86 A 7

Heyworth

Name Year Class Place
Zach Bowling 2006-07 A 20
Cade Martens 2013-14 1A 21

Highland

Name Year Class Place
Darryl Frerker 1981-82 AA 10
Darren Hooks 2007-08 2A 20

Highland (St. Paul)

Name Year Class Place
Mark Capelle 1976-77 A 4
  1977-78 A 1

Highland Park

Name Year Class Place
Brett Davidson 2015-16 3A 14
Angel Estrada 2013-14 3A 10
Scot Frazin 2001-02 AA 5
Dave Giles 1977-78 AA 16
Jonah Hanig 2012-13 3A 21
Tom Newell 1978-79 AA 7
Ari Rothschild 2010-11 3A 22
Jim Weinert 1960-61   4
  1961-62   1

Hillsboro

Name Year Class Place
Jason Billington 1995-96 A 21
Blake Delong 2008-09 1A 2
David Knisley 1986-87 A 19
Tyler Yount 1998-99 A 15

Hillside (Proviso West)

Name Year Class Place
Bruce Bowman 1964-65   1
John Creevy 1975-76   12
Rich Elliott 1967-68   2
Craig Grant 1963-64   8
  1964-65   3
James Hurt 1970-71   8
  1971-72   5
Andy Isla-Rubert 1969-70   2
Curt Krumwiede 1983-84 AA 16
Tom Marino 1974-75   1
Jim McHugh 1975-76   7
Jerry Mentz 1964-65   10
Barney Peterson 1961-62   3

Hinckley (H.-Big Rock)

Name Year Class Place
Tanner Chada 2016-17 1A 4

Hinsdale (Central)

Name Year Class Place
Chris Brenk 2014-15 3A 25
TJ Caveney 2013-14 3A 25
Blake Evertsen 2014-15 3A 12
  2015-16 3A 4
  2016-17 3A 19
Billy Fayette 2010-11 3A 16
Josh Feldman 2014-15 3A 22
John Herbert 1974-75   17
  1975-76   9
Kevin Huang 2013-14 3A 24
Paul Kivela 1981-82 AA 12
Billy Magnesen 2013-14 3A 9
Mike Seman 1997-98 AA 14
Jon Thanos 1982-83 AA 9

Hinsdale (Twp.)

Name Year Class Place
Dave Hahl 1954-55   6
Ben Pippenger 1949-50   7

Hoffman Estates (Conant)

Name Year Class Place
Chris Cook 1985-86 AA 12
  1986-87 AA 17
Sean Corrigan 1983-84 AA 12
  1984-85 AA 4
Mike Cropper 1998-99 AA 7
Zach Dale 2013-14 3A 4
  2014-15 3A 2
John Powers 1983-84 AA 21
Eric Suender 1985-86 AA 7
Jeff Thode 2008-09 3A 1
Jeffery Thode 2007-08 3A 15
Scott Ventura 1983-84 AA 10

Hoffman Estates (H.S.)

Name Year Class Place
Chad Alexander 1991-92 AA 14
Brad Bennett 1997-98 AA 20
  1998-99 AA 8
Pete Brousil 1980-81 AA 13
  1981-82 AA 15
Rob Engles 1984-85 AA 20
Maha Martinez 1990-91 AA 16
  1991-92 AA 8
Jim Murphy 1980-81 AA 16
Craig Steele 1985-86 AA 3
Billy Thomas 2013-14 3A 21

Hoopeston (H. Area)

Name Year Class Place
Trey Houmes 2016-17 1A 21
John Shaffer 1997-98 A 12
  1998-99 A 9

Hoopeston (H.-East Lynn)

Name Year Class Place
Kirt Davis 1981-82 A 2
  1982-83 A 9
Harry Gudeman 1977-78 A 10
Mark Haggerty 1984-85 A 23
Jeff Stipp 1978-79 A 15
  1979-80 A 2

Huntley

Name Year Class Place
Keagan Smith 2013-14 3A 16
  2014-15 3A 9
  2015-16 3A 20

Jacksonville (H.S.)

Name Year Class Place
David Racey 1983-84 AA 17
Gary Russell 1971-72   16

Jerseyville (Jersey)

Name Year Class Place
Ben Flowers 2015-16 2A 13
  2016-17 2A 8
Ryan Todd 2008-09 2A 3
Samuel Welbourne 2012-13 2A 22

Johnsburg

Name Year Class Place
Tim Bertulis 2016-17 1A 23
Daniel Fox 2011-12 2A 18
Noah Miller 2014-15 1A 21
Matt Stelmasek 2014-15 1A 19
  2015-16 1A 5

Joliet (Catholic Academy)

Name Year Class Place
Tony Nooner 1993-94 AA 19

Joliet (Twp.)

Name Year Class Place
Richard Campbell 1952-53   6
Steve Imig 1994-95 AA 23
Don Imrie 1954-55   2

Joy (Westmer)

Name Year Class Place
Steve Leathers 1992-93 A 19
Cory Shook 1998-99 A 19

Kankakee (McNamara)

Name Year Class Place
Tim Kennedy 1988-89 A 13
Marty Klipp 1993-94 A 13
Shawn Sullivan 1996-97 A 7
Jim Sulzberger 2002-03 A 10

Kankakee (Sr.)

Name Year Class Place
Marvin Silliman 1958-59   1

Kewanee (H.S.)

Name Year Class Place
Rolando Aguilar 2015-16 1A 16
Josh Bird 1996-97 A 24
Joel Bourque 1996-97 A 14
  1997-98 A 13
Jacob Mahaffey 1999-00 A 24
Doug Vickrey 1989-90 A 19

Kewanee (Wethersfield)

Name Year Class Place
Cody Baele 2013-14 1A 7
Michael Cook 2013-14 1A 3

Kinderhook (West Pike)

Name Year Class Place
Jon Hanes 1980-81 A 22

Knoxville

Name Year Class Place
Logan Block 2005-06 A 24
  2006-07 A 3
  2007-08 1A 24
Craig Hillier 1987-88 A 16

LaGrange (Lyons)

Name Year Class Place
Dave Allen 1972-73   8
Mike Barry 1952-53   7
  1953-54   9
George Drake 1951-52   7
Warren Dreutzler 1946-47   1
Brendan Gaffney 1999-00 AA 4
Graber 1946-47   8
Mike Harvile 1962-63   9
Jack Hostettler 2008-09 3A 23
Danny Kilrea 2015-16 3A 10
  2016-17 3A 2
Ryan Kuphall 2003-04 AA 9
  2004-05 AA 8
Connor Madell 2014-15 3A 15
Tim Maier 2004-05 AA 9
Michael Matusiak 2012-13 3A 11
Jacob Nachel 2005-06 AA 11
Ryan Speir 2012-13 3A 17
Sam Telfer 2008-09 3A 22
  2009-10 3A 24
  2010-11 3A 8
Brad Topol 2002-03 AA 10
  2003-04 AA 6
Phil Wooledge 1956-57   6
  1957-58   5
Vince Zona 2015-16 3A 6
  2016-17 3A 7

Lake Forest (H.S.)

Name Year Class Place
Billy Bund 2012-13 3A 5
Ken Caldwell 1974-75   8
Jim Gibson 1984-85 AA 3
  1985-86 AA 1
Ricky Harris 1974-75   20
Matthew Mekaelian 2014-15 2A 16
Mark Myers 2013-14 2A 24
  2014-15 2A 17
  2015-16 3A 22
Ryan Stoll 1981-82 AA 2

Lake Villa (Lakes)

Name Year Class Place
Ryan Prais 2009-10 2A 16
Jeremy Wallace 2016-17 2A 22

Lake Zurich

Name Year Class Place
Alex Brend 2010-11 3A 18
Victor Delatorre 2010-11 3A 14
Brian Griffith 2015-16 3A 7
  2016-17 3A 5
Kyle Griffith 2015-16 3A 21
Pat Juras 2010-11 3A 17
  2011-12 3A 7
Trevor Kuehr 2012-13 3A 20
Alex Milner 2012-13 3A 16
Steve Morrison 2004-05 AA 15
Matt Pereira 2014-15 3A 3
  2015-16 3A 5
  2016-17 3A 6
Gerardo Perez 2008-09 3A 10
Sam Romanoski 2001-02 AA 2
  2002-03 AA 3
Samuel Romanoski 2000-01 AA 17
Sebastian Wschiansky 1979-80 AA 23

Lansing (Illiana Christian)

Name Year Class Place
Colin DeYoung 2013-14 2A 14
  2014-15 2A 5
  2015-16 3A 9
Nick Fiene 2013-14 2A 7
Matt Hall 2010-11 2A 22
  2011-12 2A 12
Andrew Jellema 2002-03 A 16
  2003-04 A 12
Andy Jellema 2004-05 A 17
Paul Jellema 1999-00 A 3
  2000-01 A 1
  2001-02 A 1
Nick Kramer 2007-08 2A 14
Jordan Piaskowy 2007-08 2A 18
Randy Ritsema 1988-89 A 21
Marty Wondaal 1987-88 A 6
  1988-89 A 12
Nick Wondaal 2014-15 2A 9
Tony Wondaal 2012-13 2A 13

Lansing (Thornton Fractional South)

Name Year Class Place
Steve Dittrich 1980-81 AA 21
Christian Reid 2002-03 AA 21

Lawrenceville

Name Year Class Place
Graham Morris 2006-07 A 18
  2007-08 1A 7
  2008-09 1A 5

Lebanon

Name Year Class Place
Jeff Breckel 1986-87 A 24
Victor Burn 1977-78 A 19
Victor Burns 1976-77 A 8
Terry Grunden 1978-79 A 6
Jon Guthrie 1978-79 A 20
  1980-81 A 12
Greg Hogg 1976-77 A 14
Jeremy Kunz 2001-02 A 25
  2002-03 A 9
Justin Kunz 2002-03 A 5
Craig Virgin 1970-71   6
  1971-72   1
  1972-73   1
Karl Zuber 1984-85 A 25

Leland

Name Year Class Place
Phil Swenson 1988-89 A 4
  1989-90 A 3

Lewistown

Name Year Class Place
Nathan Davis 2009-10 1A 20

Liberty

Name Year Class Place
Nolan Cramsey 1999-00 A 11
  2000-01 A 12
Darren Funk 1998-99 A 21
Bob Obert 1982-83 A 22
Don Obert 1983-84 A 9
  1984-85 A 8
Eric Obert 2002-03 A 8
  2003-04 A 2
  2004-05 A 8
Jason Obert 1999-00 A 22
  2000-01 A 9
Jeff Obert 1990-91 A 6
  1991-92 A 2
Todd Obert 1992-93 A 9

Libertyville

Name Year Class Place
Chris Brown 1990-91 AA 8
  1991-92 AA 3
  1992-93 AA 2
P.J. Leffelman 1997-98 AA 25
  1998-99 AA 23
Jim Matras 1988-89 AA 20
Paul Sagendorph 1978-79 AA 24
Nathan Westin 1992-93 AA 9
Andrew Willgress 1994-95 AA 10
  1995-96 AA 9
  1996-97 AA 13
Doug Williamson 1965-66   2

Lincoln

Name Year Class Place
Arthur Gimble 1950-51   8

Lincolnshire (Stevenson)

Name Year Class Place
Micky Cobrin 2002-03 AA 7
Mark Deady 1983-84 AA 6
  1984-85 AA 15
Tim Entwistle 2005-06 AA 20
Breck Fresen 2004-05 AA 22
Pat Joyce 1991-92 AA 1
  1992-93 AA 1
Sam Oh 2014-15 3A 6
Steve Traphagen 1998-99 AA 20
Kevin Wood 2010-11 3A 19

Lisle (Benet Academy)

Name Year Class Place
Pat Blaney 1970-71   10
  1971-72   7
Kyle Mikowski 2003-04 AA 19
Chris Peters 1991-92 AA 20
Bob Scholz 1972-73   19

Lisle (Sr.)

Name Year Class Place
Chris Jones 1992-93 A 18
  1993-94 A 8
Dave Mondek 1984-85 A 15
Justin Weiss 1989-90 A 9
  1990-91 A 2
  1991-92 A 6

Lockport (Twp.)

Name Year Class Place
Tom Bellow 1984-85 AA 6
Jason Bialka 1996-97 AA 10
Kyle Engnell 2007-08 3A 6
Dan Haut 1999-00 AA 10
  2000-01 AA 1
Jim Knudsen 1980-81 AA 9
  1981-82 AA 1
Jason Olszowka 1996-97 AA 14
Mark Reed 1994-95 AA 11
  1995-96 AA 5
Kyle Saginus 2003-04 AA 5
Zac Sartori 1999-00 AA 15
  2000-01 AA 2
Nick Setta 1996-97 AA 5
  1997-98 AA 19
  1998-99 AA 11
Michael Skinner 2003-04 AA 15
Jake Stout 2001-02 AA 13
Greg Targosz 1997-98 AA 15
  1998-99 AA 14

Lombard (Glenbard East)

Name Year Class Place
Bill Smith 1970-71   14
Nate Young 2008-09 3A 20
Joe Zeibert 1997-98 AA 17

Lombard (Montini)

Name Year Class Place
Bob Buthell 1979-80 A 10
Rob Cull 1981-82 AA 20
  1982-83 AA 2
  1983-84 AA 7
Terry Donahue 1976-77 A 2
Andrew Larsen 2007-08 2A 10