Table of Titles: Boys Baseball

* Last updated at 10:31 am on Monday, April 24, 2017

Print this page

This table includes all IHSA Boys Baseball titles and trophies won, sorted by times qualified for state finals, trophies won, and championships won.

A few titles may be missing (complete list of missing titles). If you have additions for your school, please let us know.

* Indicates that the listing includes one or more predecessor schools with a different name.

Key to titles: Qual – team qualifier for state finals (does not include super-sectionals), Troph – trophies won; 1st, 2nd, 3rd, 4th – place in state finals (4th place trophy awarded in bracketed team sports only); Top10 – top 10 finishes (or top 4 in bracketed team sports); CPL – Public League champion (only when an automatic qualifier), Super – super-sectional, Sect – sectional, Reg – regional, Dist – district.

School Qual Troph 1st 2nd 3rd 4th Top10 CPL Super Sect Reg Dist
Chicago (Lane) 15 3 2 0 0 1 3 15 0 0 1 0
Oak Park (O.P.-River Forest) 14 9 3 2 4 0 9 0 0 16 31 2
Edwardsville (H.S.) 14 4 2 2 0 0 4 0 0 16 30 4
Joliet (Catholic Academy) 12 8 3 3 1 1 8 0 0 12 22 1
LaGrange (Lyons) 10 8 3 3 1 1 8 0 0 11 19 2
Teutopolis 10 7 2 1 4 0 7 0 0 15 22 0
*Belleville (West) 10 6 4 2 0 0 6 0 0 9 23 9
Addison (Driscoll) 10 6 3 1 2 0 6 0 0 11 15 0
Peoria (Manual) 10 4 3 1 0 0 4 0 0 10 8 7
*Springfield (Sacred Heart-Griffin) 10 4 2 2 0 0 4 0 0 12 16 4
*Winnetka (New Trier) 10 4 2 2 0 0 4 0 0 13 26 3
*Chicago (Clemente) 10 2 0 0 0 2 2 10 0 0 4 0
New Lenox (Providence Catholic) 9 6 5 1 0 0 6 0 0 10 21 0
Bartonville (Limestone) 9 3 0 1 1 1 3 0 0 9 14 1
Danville (H.S.) 9 0 0 0 0 0 0 0 0 10 24 6
Alton (Marquette) 8 4 2 1 1 0 4 0 0 8 17 0
Galesburg (H.S.) 8 2 1 0 1 0 2 0 0 9 27 7
*Waukegan (H.S.) 8 2 1 1 0 0 2 0 0 8 12 8
Beardstown 8 1 0 0 0 1 1 0 0 10 18 3
Bloomington (H.S.) 8 1 0 1 0 0 1 0 0 8 12 11
Belleville (East) 8 0 0 0 0 0 0 0 0 8 17 0
Harrisburg 7 7 2 4 0 1 7 0 0 9 25 2
Pleasant Plains 7 5 2 1 1 1 5 0 0 9 14 0
Barrington 7 5 1 2 2 0 5 0 0 8 17 0
Normal (University) 7 4 2 1 1 0 4 0 0 7 15 4
School Qual Troph 1st 2nd 3rd 4th Top10 CPL Super Sect Reg Dist
Stanford (Olympia) 7 3 3 0 0 0 3 0 0 8 14 0
Pekin 7 2 1 1 0 0 2 0 0 6 11 7
Peru (St. Bede) 7 2 1 0 0 1 2 0 0 7 21 4
*Quincy (Notre Dame) 7 2 0 2 0 0 2 0 0 9 21 7
Aurora (West Aurora) 7 1 0 0 0 1 1 0 0 7 18 0
DuQuoin (H.S.) 7 1 0 0 1 0 1 0 0 9 13 7
Peoria (H.S.) 7 1 0 1 0 0 1 0 0 7 6 6
*Berwyn-Cicero (Morton) 6 4 4 0 0 0 4 0 0 6 8 5
Tinley Park (Andrew) 6 4 1 1 2 0 4 0 0 8 14 0
Effingham (St. Anthony) 6 3 1 0 1 1 3 0 0 6 13 0
*Lockport (Twp.) 6 3 1 1 0 1 3 0 0 7 18 3
Granville (Putnam County) 6 3 0 1 1 1 3 0 0 6 14 0
Chicago (Schurz) 6 2 2 0 0 0 2 6 0 0 0 0
Eldorado 6 2 0 1 0 1 2 0 0 6 11 0
Rock Island (Alleman) 6 2 0 1 0 1 2 0 0 6 22 1
Chatham (Glenwood) 5 5 2 2 0 1 5 0 0 7 18 0
*Maywood (Proviso East) 5 4 4 0 0 0 4 0 0 6 6 10
Chicago (Mt. Carmel) 5 4 1 2 0 1 4 0 0 7 19 0
Freeburg 5 4 1 2 1 0 4 0 0 7 19 2
New Athens 5 4 1 2 0 1 4 0 0 5 8 3
Lewistown 5 3 1 1 1 0 3 0 0 5 8 1
Marissa 5 3 1 2 0 0 3 0 0 5 13 0
Chicago (St. Rita) 5 3 0 3 0 0 3 0 0 5 19 0
Oak Forest 5 2 1 1 0 0 2 0 0 5 17 0
Anna (A.-Jonesboro) 5 2 0 0 1 1 2 0 0 7 14 2
School Qual Troph 1st 2nd 3rd 4th Top10 CPL Super Sect Reg Dist
Chicago (Simeon) 5 2 0 0 0 2 2 5 0 1 4 0
LaSalle (L.-Peru) 5 2 0 1 0 1 2 0 0 7 13 6
O'Fallon (H.S.) 5 2 0 0 2 0 2 0 0 7 14 0
*Carmi (C.-White County) 5 1 0 0 1 0 1 0 0 6 17 1
Olney (Richland County) 5 1 0 0 1 0 1 0 0 5 18 1
Streator (Twp.) 5 1 0 1 0 0 1 0 0 4 10 6
*Decatur (Stephen Decatur) 5 0 0 0 0 0 0 0 0 5 3 8
Taylorville 5 0 0 0 0 0 0 0 0 5 7 7
Collinsville 4 3 2 1 0 0 3 0 0 5 11 4
Aurora (Central Catholic) 4 3 1 2 0 0 3 0 0 4 13 0
Chicago (Brother Rice) 4 3 1 1 0 1 3 0 0 4 11 0
*St. Charles (East) 4 3 1 0 1 1 3 0 0 4 17 1
Granite City 4 2 1 1 0 0 2 0 0 4 8 3
Herscher 4 2 1 0 1 0 2 0 0 9 18 0
Alton (Sr.) 4 2 0 2 0 0 2 0 0 4 9 1
Argenta (A.-Oreana) 4 2 0 0 1 1 2 0 0 4 14 0
Roanoke (R.-Benson) 4 1 1 0 0 0 1 0 0 4 9 0
*Champaign (Central) 4 1 0 1 0 0 1 0 0 3 9 7
Chicago (Kelly) 4 1 0 1 0 0 1 4 0 0 0 0
Litchfield 4 1 0 1 0 0 1 0 0 4 8 3
Mundelein (Carmel) 4 1 0 0 1 0 1 0 0 5 13 0
Murphysboro 4 1 0 0 0 1 1 0 0 4 10 3
Nashville 4 1 0 0 0 1 1 0 0 4 19 0
*Skokie (Niles East) 4 1 0 1 0 0 1 0 0 4 3 2
Waterloo (H.S.) 4 1 0 0 1 0 1 0 0 4 10 0
School Qual Troph 1st 2nd 3rd 4th Top10 CPL Super Sect Reg Dist
Woodstock (Marian) 4 1 0 0 1 0 1 0 0 4 12 0
Canton 4 0 0 0 0 0 0 0 0 4 12 6
Chicago (C. Vocational) 4 0 0 0 0 0 0 4 0 0 0 0
Manito (Forman) 4 0 0 0 0 0 0 0 0 4 6 0
Maroa (M.-Forsyth) 4 0 0 0 0 0 0 0 0 4 8 0
Columbia 3 3 2 0 0 1 3 0 0 3 6 0
*Park Ridge (Maine East) 3 3 2 1 0 0 3 0 0 3 4 1
Skokie (Niles West) 3 3 2 1 0 0 3 0 0 3 11 0
Wilmington 3 3 2 0 1 0 3 0 0 3 11 0
Chillicothe (Illinois Valley Central) 3 3 1 1 1 0 3 0 0 4 13 0
Goreville 3 3 1 1 1 0 3 0 0 3 15 0
Naperville (Neuqua Valley) 3 3 1 0 1 1 3 0 0 4 10 0
*Grayslake (Central) 3 3 0 0 2 1 3 0 0 5 8 0
LaGrange Park (Nazareth Academy) 3 3 0 1 1 1 3 0 0 6 13 0
Mt. Carmel 3 3 0 3 0 0 3 0 0 3 11 0
Williamsville 3 3 0 2 0 1 3 0 0 5 16 1
Braidwood (Reed-Custer) 3 2 2 0 0 0 2 0 0 3 12 0
Highland 3 2 2 0 0 0 2 0 0 4 12 1
*Naperville (Central) 3 2 2 0 0 0 2 0 0 5 19 0
Bradley (B.-Bourbonnais) 3 2 1 1 0 0 2 0 0 5 13 0
Chicago (Fenger) 3 2 1 1 0 0 2 3 0 0 0 0
Chicago (Marist) 3 2 1 0 1 0 2 0 0 5 12 0
Cobden 3 2 1 1 0 0 2 0 0 3 8 0
Morris 3 2 1 1 0 0 2 0 0 3 9 0
Schaumburg (H.S.) 3 2 1 1 0 0 2 0 0 5 13 0
School Qual Troph 1st 2nd 3rd 4th Top10 CPL Super Sect Reg Dist
Byron 3 2 0 2 0 0 2 0 0 3 10 0
Kankakee (McNamara) 3 2 0 1 1 0 2 0 0 3 22 0
Mendota 3 2 0 1 1 0 2 0 0 4 7 0
Minooka 3 2 0 0 1 1 2 0 0 4 11 0
Mundelein (H.S.) 3 2 0 1 0 1 2 0 0 4 13 0
Okawville 3 2 0 1 1 0 2 0 0 3 7 1
Rock Island (H.S.) 3 2 0 0 2 0 2 0 0 3 12 1
Springfield (H.S.) 3 2 0 2 0 0 2 0 0 3 13 3
Trenton (Wesclin) 3 2 0 1 0 1 2 0 0 5 14 0
Newton 3 1 1 0 0 0 1 0 0 3 16 1
Orland Park (Sandburg) 3 1 1 0 0 0 1 0 0 7 16 0
Raymond (Lincolnwood) 3 1 1 0 0 0 1 0 0 3 8 0
Danville (Schlarman) 3 1 0 0 0 1 1 0 0 4 18 0
Mt. Vernon (H.S.) 3 1 0 0 0 1 1 0 0 3 16 3
Palatine (Fremd) 3 1 0 0 0 1 1 0 0 3 9 0
Rockford (Boylan Catholic) 3 1 0 1 0 0 1 0 0 3 15 0
Chicago (Austin) 3 0 0 0 0 0 0 3 0 0 0 0
Decatur (MacArthur) 3 0 0 0 0 0 0 0 0 3 8 0
Dunlap 3 0 0 0 0 0 0 0 0 3 9 0
East Moline (United) 3 0 0 0 0 0 0 0 0 3 5 0
Joliet (West) 3 0 0 0 0 0 0 0 0 3 8 0
Rochester 3 0 0 0 0 0 0 0 0 5 8 0
Springfield (Lanphier) 3 0 0 0 0 0 0 0 0 3 7 3
Staunton 3 0 0 0 0 0 0 0 0 3 6 5
Elmhurst (York) 2 2 2 0 0 0 2 0 0 2 9 2
School Qual Troph 1st 2nd 3rd 4th Top10 CPL Super Sect Reg Dist
Lemont (H.S.) 2 2 2 0 0 0 2 0 0 2 10 0
*Northbrook (Glenbrook North) 2 2 2 0 0 0 2 0 0 3 9 1
Crystal Lake (Prairie Ridge) 2 2 1 0 0 1 2 0 0 2 12 0
Dupo 2 2 1 1 0 0 2 0 0 2 5 4
Morton 2 2 1 1 0 0 2 0 0 3 8 0
South Holland (Thornwood) 2 2 1 0 1 0 2 0 0 2 7 0
Arlington Heights (St. Viator) 2 2 0 1 0 1 2 0 0 2 10 0
*East St. Louis (Central Catholic) 2 2 0 2 0 0 2 0 0 2 1 3
Lanark (Eastland) 2 2 0 1 0 1 2 0 0 3 8 0
Libertyville 2 2 0 2 0 0 2 0 0 2 14 0
Lombard (Montini) 2 2 0 1 1 0 2 0 0 3 17 0
*Melrose Park (Walther Christian) 2 2 0 1 1 0 2 0 0 2 9 0
Moline (H.S.) 2 2 0 0 1 1 2 0 0 6 17 0
Pinckneyville 2 2 0 1 1 0 2 0 0 2 6 0
Tuscola 2 2 0 1 0 1 2 0 0 4 11 0
Wheaton (St. Francis) 2 2 0 1 1 0 2 0 0 3 9 0
Decatur (Eisenhower) 2 1 1 0 0 0 1 0 0 2 4 0
Elgin (Westminster Christian) 2 1 1 0 0 0 1 0 0 2 4 0
Waterloo (Gibault Catholic) 2 1 1 0 0 0 1 0 0 2 3 0
Armstrong 2 1 0 0 1 0 1 0 0 3 7 0
Aurora (Waubonsie Valley) 2 1 0 1 0 0 1 0 0 2 5 0
Burbank (St. Laurence) 2 1 0 0 1 0 1 0 0 3 13 0
Coal City 2 1 0 0 0 1 1 0 0 3 13 0
*Crystal Lake (Central) 2 1 0 0 0 1 1 0 0 2 4 1
DeKalb 2 1 0 1 0 0 1 0 0 2 11 0
School Qual Troph 1st 2nd 3rd 4th Top10 CPL Super Sect Reg Dist
East St. Louis (Sr.) 2 1 0 1 0 0 1 0 0 2 3 5
Eureka 2 1 0 0 0 1 1 0 0 2 9 2
*Joliet (Twp.) 2 1 0 1 0 0 1 0 0 2 4 2
Mattoon 2 1 0 0 0 1 1 0 0 3 24 1
Metropolis (Massac County) 2 1 0 0 1 0 1 0 0 2 11 0
Monmouth (H.S.) 2 1 0 1 0 0 1 0 0 2 9 0
Peoria (Richwoods) 2 1 0 1 0 0 1 0 0 2 6 0
Piasa (Southwestern) 2 1 0 0 0 1 1 0 0 2 12 0
Riverton 2 1 0 0 0 1 1 0 0 2 7 0
Rock Falls 2 1 0 1 0 0 1 0 0 5 12 0
Westmont 2 1 0 0 1 0 1 0 0 3 5 0
Wolf Lake (Shawnee) 2 1 0 0 1 0 1 0 0 3 16 0
Wood River (East Alton-W.R.) 2 1 0 1 0 0 1 0 0 2 4 2
Albion (Edwards County) 2 0 0 0 0 0 0 0 0 2 13 0
Belvidere (H.S.) 2 0 0 0 0 0 0 0 0 2 4 2
Berwyn (Morton West) 2 0 0 0 0 0 0 0 0 2 4 0
Camp Point (Central) 2 0 0 0 0 0 0 0 0 2 7 0
*Carpentersville (Dundee-Crown) 2 0 0 0 0 0 0 0 0 2 8 0
Centralia (H.S.) 2 0 0 0 0 0 0 0 0 2 6 0
Champaign (Centennial) 2 0 0 0 0 0 0 0 0 3 11 0
Charleston 2 0 0 0 0 0 0 0 0 2 9 5
Decatur (St. Teresa) 2 0 0 0 0 0 0 0 0 2 12 0
Elgin (H.S.) 2 0 0 0 0 0 0 0 0 2 7 5
Elk Grove Village (E.G.) 2 0 0 0 0 0 0 0 0 2 5 0
Genoa (G.-Kingston) 2 0 0 0 0 0 0 0 0 2 6 0
School Qual Troph 1st 2nd 3rd 4th Top10 CPL Super Sect Reg Dist
Glenview (Glenbrook South) 2 0 0 0 0 0 0 0 0 2 13 0
Gorham 2 0 0 0 0 0 0 0 0 2 1 5
Henry (H.-Senachwine) 2 0 0 0 0 0 0 0 0 2 3 0
Kankakee (Eastridge) 2 0 0 0 0 0 0 0 0 2 4 0
Lansing (Illiana Christian) 2 0 0 0 0 0 0 0 0 3 12 0
Lincoln 2 0 0 0 0 0 0 0 0 2 13 0
Machesney Park (Harlem) 2 0 0 0 0 0 0 0 0 3 7 0
Mahomet (M.-Seymour) 2 0 0 0 0 0 0 0 0 2 5 0
Marion (H.S.) 2 0 0 0 0 0 0 0 0 2 18 3
Normal (Community) 2 0 0 0 0 0 0 0 0 2 14 2
*Peoria (Notre Dame) 2 0 0 0 0 0 0 0 0 3 15 0
Peoria (Spalding) 2 0 0 0 0 0 0 0 0 2 3 4
Peotone 2 0 0 0 0 0 0 0 0 2 6 0
Quincy (Sr.) 2 0 0 0 0 0 0 0 0 2 7 5
River Grove (Holy Cross) 2 0 0 0 0 0 0 0 0 2 6 0
Robinson 2 0 0 0 0 0 0 0 0 2 15 0
Seneca 2 0 0 0 0 0 0 0 0 2 3 0
Summit (Argo) 2 0 0 0 0 0 0 0 0 2 3 2
Belleville (Althoff Catholic) 1 1 1 0 0 0 1 0 0 1 11 0
Carlyle 1 1 1 0 0 0 1 0 0 3 9 0
Carrollton 1 1 1 0 0 0 1 0 0 1 11 0
Chicago (Hubbard) 1 1 1 0 0 0 1 1 0 0 0 0
Chicago Heights (Marian) 1 1 1 0 0 0 1 0 0 1 5 0
Crete (Illinois Lutheran) 1 1 1 0 0 0 1 0 0 2 6 0
Darien (Hinsdale South) 1 1 1 0 0 0 1 0 0 2 11 0
School Qual Troph 1st 2nd 3rd 4th Top10 CPL Super Sect Reg Dist
Des Plaines (Maine West) 1 1 1 0 0 0 1 0 0 2 5 0
Hillside (Proviso West) 1 1 1 0 0 0 1 0 0 1 4 0
Jacksonville (Routt) 1 1 1 0 0 0 1 0 0 4 12 0
Lexington 1 1 1 0 0 0 1 0 0 1 10 0
Lisle (Sr.) 1 1 1 0 0 0 1 0 0 1 5 0
Maple Park (Kaneland) 1 1 1 0 0 0 1 0 0 1 3 0
Niles (Notre Dame) 1 1 1 0 0 0 1 0 0 2 8 0
Rockford (R. Christian) 1 1 1 0 0 0 1 0 0 1 2 0
Waukegan (West) 1 1 1 0 0 0 1 0 0 1 3 0
Algonquin (Jacobs) 1 1 0 0 1 0 1 0 0 2 4 0
Beecher City 1 1 0 1 0 0 1 0 0 1 1 0
Benton 1 1 0 0 0 1 1 0 0 1 6 0
Bethany (Okaw Valley) 1 1 0 0 0 1 1 0 0 1 3 0
Bluford (Webber) 1 1 0 1 0 0 1 0 0 1 2 0
Burbank (Reavis) 1 1 0 1 0 0 1 0 0 1 4 0
Cary (C.-Grove) 1 1 0 0 0 1 1 0 0 2 5 0
Catlin (Salt Fork) 1 1 0 0 0 1 1 0 0 1 1 0
Chicago (Bowen) 1 1 0 1 0 0 1 1 0 0 0 0
Chicago (Harrison) 1 1 0 1 0 0 1 1 0 0 0 0
Chicago (Morgan Park) 1 1 0 0 0 1 1 0 0 1 3 0
Chicago (St. Patrick) 1 1 0 1 0 0 1 0 0 1 2 0
Crystal Lake (South) 1 1 0 0 0 1 1 0 0 1 3 0
Downs (Tri-Valley) 1 1 0 0 0 1 1 0 0 1 5 0
East Peoria 1 1 0 1 0 0 1 0 0 1 10 2
Edwardsville (Metro-East Lutheran) 1 1 0 1 0 0 1 0 0 1 5 0
School Qual Troph 1st 2nd 3rd 4th Top10 CPL Super Sect Reg Dist
*Elmhurst (IC Catholic) 1 1 0 0 0 1 1 0 0 2 7 0
Fairbury (Prairie Central) 1 1 0 0 0 1 1 0 0 1 10 0
Fox Lake (Grant) 1 1 0 0 1 0 1 0 0 1 3 0
Fulton (H.S.) 1 1 0 0 1 0 1 0 0 1 4 0
Greenville 1 1 0 0 1 0 1 0 0 3 15 0
Hillsboro 1 1 0 1 0 0 1 0 0 1 8 0
Huntley 1 1 0 0 0 1 1 0 0 2 5 0
Lake Forest (H.S.) 1 1 0 0 1 0 1 0 0 2 7 0
Lebanon 1 1 0 0 1 0 1 0 0 1 5 0
Lena (L.-Winslow) 1 1 0 0 0 1 1 0 0 3 7 0
Lincolnshire (Stevenson) 1 1 0 0 1 0 1 0 0 3 13 0
Lombard (Glenbard East) 1 1 0 1 0 0 1 0 0 2 5 0
London Mills (Spoon River Valley) 1 1 0 0 1 0 1 0 0 1 2 0
Macon 1 1 0 1 0 0 1 0 0 1 3 0
Metamora 1 1 0 0 1 0 1 0 0 3 7 0
Morrison 1 1 0 0 1 0 1 0 0 2 7 0
Mt. Prospect (Prospect) 1 1 0 0 1 0 1 0 0 1 5 0
North Chicago 1 1 0 1 0 0 1 0 0 1 3 1
Ottawa (Marquette) 1 1 0 0 0 1 1 0 0 4 8 0
Park Ridge (Maine South) 1 1 0 1 0 0 1 0 0 3 9 0
Peoria (Woodruff) 1 1 0 1 0 0 1 0 0 1 3 4
Plainfield (North) 1 1 0 0 0 1 1 0 0 2 7 0
Prophetstown 1 1 0 0 1 0 1 0 0 1 3 0
Rockford (Guilford) 1 1 0 1 0 0 1 0 0 1 6 0
Rockford (Lutheran) 1 1 0 0 1 0 1 0 0 2 4 0
School Qual Troph 1st 2nd 3rd 4th Top10 CPL Super Sect Reg Dist
Sidell (Jamaica) 1 1 0 0 0 1 1 0 0 3 8 0
Somonauk 1 1 0 1 0 0 1 0 0 1 5 0
South Elgin 1 1 0 0 1 0 1 0 0 1 4 0
St. Charles (North) 1 1 0 0 1 0 1 0 0 1 6 0
St. Joseph (S.J.-Ogden) 1 1 0 1 0 0 1 0 0 3 10 0
Steeleville 1 1 0 1 0 0 1 0 0 1 4 0
Strasburg (Stewardson-S.) 1 1 0 0 1 0 1 0 0 1 8 0
Sullivan 1 1 0 1 0 0 1 0 0 1 5 0
Tremont 1 1 0 0 0 1 1 0 0 2 9 1
Troy (Triad) 1 1 0 0 0 1 1 0 0 4 11 0
Washington 1 1 0 0 1 0 1 0 0 1 10 1
Watseka 1 1 0 0 0 1 1 0 0 1 2 0
Wheaton (North) 1 1 0 0 0 1 1 0 0 2 8 0
Woodstock (H.S.) 1 1 0 0 1 0 1 0 0 1 4 2
Auburn 1 0 0 0 0 0 0 0 0 1 3 0
Batavia 1 0 0 0 0 0 0 0 0 2 9 0
*Bloomington (Central Catholic) 1 0 0 0 0 0 0 0 0 1 10 1
*Blue Island (Eisenhower) 1 0 0 0 0 0 0 0 0 1 1 3
Bluffs 1 0 0 0 0 0 0 0 0 0 2 2
*Bridgeport (Red Hill) 1 0 0 0 0 0 0 0 0 1 3 0
Buffalo Grove 1 0 0 0 0 0 0 0 0 1 6 0
Cairo 1 0 0 0 0 0 0 0 0 1 1 0
*Calumet City (Thornton Fractional North) 1 0 0 0 0 0 0 0 0 1 2 2
Chicago (De La Salle) 1 0 0 0 0 0 0 0 0 3 12 0
Chicago (Gage Park) 1 0 0 0 0 0 0 1 0 0 0 0
School Qual Troph 1st 2nd 3rd 4th Top10 CPL Super Sect Reg Dist
Chicago (Harlan) 1 0 0 0 0 0 0 1 0 1 12 0
Chicago (Kennedy) 1 0 0 0 0 0 0 1 0 0 0 0
Chicago (Lake View) 1 0 0 0 0 0 0 1 0 0 3 0
Chicago (Marshall) 1 0 0 0 0 0 0 1 0 0 0 0
Chicago (Mather) 1 0 0 0 0 0 0 1 0 0 0 0
Chicago (St. Benedict) 1 0 0 0 0 0 0 0 0 2 2 0
Chicago (Steinmetz) 1 0 0 0 0 0 0 1 0 0 0 0
Chicago (Taft) 1 0 0 0 0 0 0 1 0 0 1 0
Chicago Heights (Bloom Twp.) 1 0 0 0 0 0 0 0 0 1 8 5
Cullom (Tri-Point) 1 0 0 0 0 0 0 0 0 1 2 0
Dolton (Thornridge) 1 0 0 0 0 0 0 0 0 1 5 0
*Downers Grove (North) 1 0 0 0 0 0 0 0 0 2 8 3
Effingham (H.S.) 1 0 0 0 0 0 0 0 0 1 9 2
Elgin (Larkin) 1 0 0 0 0 0 0 0 0 1 7 0
Evanston (Twp.) 1 0 0 0 0 0 0 0 0 3 9 1
Fairbury 1 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 3
Fithian (Oakwood) 1 0 0 0 0 0 0 0 0 2 6 0
Flora 1 0 0 0 0 0 0 0 0 1 5 2
Gardner (G.-South Wilmington) 1 0 0 0 0 0 0 0 0 1 2 0
Gillespie 1 0 0 0 0 0 0 0 0 1 13 1
Glen Ellyn (Glenbard West) 1 0 0 0 0 0 0 0 0 1 13 0
Granite City (North) 1 0 0 0 0 0 0 0 0 1 2 0
Harvey (Thornton) 1 0 0 0 0 0 0 0 0 1 2 1
Highland Park 1 0 0 0 0 0 0 0 0 2 6 0
Hoffman Estates (H.S.) 1 0 0 0 0 0 0 0 0 1 2 0
School Qual Troph 1st 2nd 3rd 4th Top10 CPL Super Sect Reg Dist
Jacksonville (H.S.) 1 0 0 0 0 0 0 0 0 1 5 4
Kewanee (H.S.) 1 0 0 0 0 0 0 0 0 1 1 4
Knoxville 1 0 0 0 0 0 0 0 0 1 3 0
Lansing (Thornton Fractional South) 1 0 0 0 0 0 0 0 0 1 8 0
Lisle (Benet Academy) 1 0 0 0 0 0 0 0 0 1 7 0
Madison 1 0 0 0 0 0 0 0 0 1 0 3
*McLeansboro (Hamilton County) 1 0 0 0 0 0 0 0 0 1 2 0
Mound City 1 0 0 0 0 0 0 0 0 1 1 0
Mounds (Meridian) 1 0 0 0 0 0 0 0 0 1 3 0
Mt. Zion 1 0 0 0 0 0 0 0 0 2 14 0
Naperville (North) 1 0 0 0 0 0 0 0 0 1 5 0
Nokomis 1 0 0 0 0 0 0 0 0 1 14 1
Norridge (Ridgewood) 1 0 0 0 0 0 0 0 0 1 4 0
Ottawa (Twp.) 1 0 0 0 0 0 0 0 0 1 8 0
Princeville 1 0 0 0 0 0 0 0 0 2 5 2
Rantoul 1 0 0 0 0 0 0 0 0 1 1 0
Richmond (R.-Burton) 1 0 0 0 0 0 0 0 0 2 7 0
Rockford (East) 1 0 0 0 0 0 0 0 0 1 6 1
Rockford (West) 1 0 0 0 0 0 0 0 0 1 7 6
Rolling Meadows 1 0 0 0 0 0 0 0 0 1 5 0
Roxana 1 0 0 0 0 0 0 0 0 1 7 0
Rutland 1 0 0 0 0 0 0 0 0 1 0 1
Sherrard 1 0 0 0 0 0 0 0 0 2 9 0
Sparta 1 0 0 0 0 0 0 0 0 1 3 0
*Springfield (Southeast) 1 0 0 0 0 0 0 0 0 1 6 0
School Qual Troph 1st 2nd 3rd 4th Top10 CPL Super Sect Reg Dist
Stronghurst (Southern) 1 0 0 0 0 0 0 0 0 2 4 0
Taylor Ridge (Rockridge) 1 0 0 0 0 0 0 0 0 2 3 0
Vienna 1 0 0 0 0 0 0 0 0 1 9 0
Villa Park (Willowbrook) 1 0 0 0 0 0 0 0 0 1 3 0
Virden 1 0 0 0 0 0 0 0 0 1 1 0
Waltonville 1 0 0 0 0 0 0 0 0 1 7 0
Warren 1 0 0 0 0 0 0 0 0 1 7 0
Wauconda 1 0 0 0 0 0 0 0 0 2 8 0
Abingdon 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 1 0
Abingdon (A.-Avon) 0 0 0 0 0 0 0 0 0 1 2 0
Aledo 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 1 0
Aledo (Mercer County) 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 2 0
Altamont 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 3 0
Amboy 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 2 0
Antioch 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 2 0
Arcola 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 1 0
Arlington Heights (Arlington) 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 1 0
Arlington Heights (Christian Liberty Academy) 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 2 0
Arlington Heights (Forest View) 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 1 0
Arlington Heights (Hersey) 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 5 0
Armington 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 1 0
Arthur (A.-Lovington) 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 2 0
Ashland (A-C Central) 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 3 0
Assumption 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 1 0
Astoria 0 0 0 0 0 0 0 0 0 1 3 0
School Qual Troph 1st 2nd 3rd 4th Top10 CPL Super Sect Reg Dist
Atlanta 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 2 0
Augusta (Southeastern) 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 8 0
Aurora (A. Christian) 0 0 0 0 0 0 0 0 0 1 5 0
Aurora (East) 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 1 0
Aurora (Marmion Academy) 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 7 1
Aurora (Metea Valley) 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 1 0
Aviston 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 3
Bardolph 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 1 0
Bartlett 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 3 0
Beason 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 1
Beecher 0 0 0 0 0 0 0 0 0 2 8 0
Belvidere (North) 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 2 0
Bement 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 1 0
Benld 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 3
Bethalto (Civic Memorial) 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 2 0
Bethany 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 1 0
Bismarck 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 2
Bismarck (B.-Henning) 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 2 0
Bowen 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 1
Breese (Central) 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 5 0
Breese (Mater Dei) 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 8 0
Brimfield 0 0 0 0 0 0 0 0 0 2 6 0
Brownstown 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 1 0
Buckley 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 5
Buckley (B.-Loda) 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 3 1
School Qual Troph 1st 2nd 3rd 4th Top10 CPL Super Sect Reg Dist
Buffalo (Tri-City) 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 3 0
Burlington (Central) 0 0 0 0 0 0 0 0 0 1 7 0
Bushnell (B.-Prairie City) 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 3 0
Cahokia (H.S.) 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 1 0
Campbell Hill (Trico) 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 4 0
Carbondale (H.S.) 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 8 1
Carlinville 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 5 0
Carol Stream (Glenbard North) 0 0 0 0 0 0 0 0 0 2 6 0
Carrier Mills 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 1
Carrier Mills (C.M.-Stonefort) 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 3 0
Carterville 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 5 0
Carthage 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 1 0
Carthage (Illini West) 0 0 0 0 0 0 0 0 0 1 4 0
*Casey (C.-Westfield) 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 5 0
Chadwick 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 4 0
Champaign (St. Thomas More) 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 4 0
Chebanse 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 1
Chenoa 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 2 0
Chester 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 3 1
Chicago (Brooks) 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 4 0
Chicago (C. Hope Academy) 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 1 0
Chicago (DePaul College Prep) 0 0 0 0 0 0 0 0 0 1 1 0
Chicago (F.W. Parker) 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 2 0
Chicago (Gordon Tech) 0 0 0 0 0 0 0 0 0 1 4 0
Chicago (Hales Franciscan) 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 3 0
School Qual Troph 1st 2nd 3rd 4th Top10 CPL Super Sect Reg Dist
Chicago (Hancock) 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 1 0
Chicago (Holy Trinity) 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 4 0
Chicago (Jones) 0 0 0 0 0 0 0 0 0 3 7 0
Chicago (Kenwood) 0 0 0 0 0 0 0 0 0 1 3 0
Chicago (Latin) 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 5 0
Chicago (Luther North) 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 2 0
Chicago (Morgan Park Academy) 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 2 1
Chicago (Noble/Rauner) 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 1 0
Chicago (Noble/UIC) 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 1 0
Chicago (Payton) 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 5 0
Chicago (Quigley South) 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 3 0
Chicago (St. Francis de Sales) 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 1 0
Chicago (St. Ignatius College Prep) 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 7 0
Chicago (St. Martin de Porres) 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 1 0
Chicago (University) 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 4 0
Chicago (Weber) 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 1 0
Chicago (Whitney Young) 0 0 0 0 0 0 0 0 0 1 2 0
Christopher 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 1
Cissna Park 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 2 1
Clay City 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 1 0
Clifton (Central) 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 2 0
Clinton 0 0 0 0 0 0 0 0 0 1 9 0
Colchester 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 1 2
Colfax (Octavia) 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 1 0
Colfax (Ridgeview) 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 2 0
School Qual Troph 1st 2nd 3rd 4th Top10 CPL Super Sect Reg Dist
Concord (Triopia) 0 0 0 0 0 0 0 0 0 1 5 0
Country Club Hills (Hillcrest) 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 1 0
Cowden 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 1
Crescent City 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 3
Crescent City (Crescent-Iroquois) 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 2 0
Crete (C.-Monee) 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 5 0
Cuba 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 2 0
Dakota 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 4 2
Decatur (D. Lutheran) 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 1 0
Deerfield (H.S.) 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 1 0
DeLand 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 2
Delavan 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 1 2
Dieterich 0 0 0 0 0 0 0 0 0 1 6 0
Donovan 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 2 1
Downers Grove (South) 0 0 0 0 0 0 0 0 0 2 10 0
Dundee 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 2 1
Dwight 0 0 0 0 0 0 0 0 0 1 3 0
Earlville 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 2
East Dubuque 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 5 1
El Paso (E.P.-Gridley) 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 1 0
Elgin (E. Academy) 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 1 0
Elgin (Harvest Christian Academy) 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 1 0
Elgin (St. Edward) 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 5 0
Elmhurst (Timothy Christian) 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 3 0
Elmwood Park 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 2 0
School Qual Troph 1st 2nd 3rd 4th Top10 CPL Super Sect Reg Dist
Evergreen Park 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 4 0
Fairfield 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 4 0
Farina (South Central) 0 0 0 0 0 0 0 0 0 2 13 0
Farmer City (Blue Ridge) 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 2 0
*Farmington 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 5 1
Findlay 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 1 0
Flossmoor (Homewood-F.) 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 9 0
Forreston 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 1 0
Frankfort (Lincoln-Way East) 0 0 0 0 0 0 0 0 0 1 7 0
Frankfort (Lincoln-Way North) 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 7 0
Franklin Park-Northlake (Leyden) 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 4 0
Freeport (Aquin) 0 0 0 0 0 0 0 0 0 1 5 0
Freeport (H.S.) 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 16 1
Galena (H.S.) 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 1 0
Galva 0 0 0 0 0 0 0 0 0 1 2 0
Gardner 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 1
*Geneseo 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 3 0
Geneva 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 2 0
Georgetown (G.-Ridge Farm) 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 3 0
Gibson City 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 1 0
Gibson City (G.C.-Melvin-Sibley) 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 1 0
Gilman (Iroquois West) 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 3 0
Girard 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 1 0
Glasford (Illini Bluffs) 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 8 0
Glen Ellyn (Glenbard South) 0 0 0 0 0 0 0 0 0 1 6 0
School Qual Troph 1st 2nd 3rd 4th Top10 CPL Super Sect Reg Dist
Golconda (Pope County) 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 1 0
Gorham (Mississippi Valley) 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 1 0
Grant Park 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 3 0
Grayville 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 2 0
Green Valley 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 1
Griggsville (G.-Perry) 0 0 0 0 0 0 0 0 0 1 5 0
Gurnee (Warren) 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 8 0
Hamilton 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 3 0
Hammond 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 1
Hampshire 0 0 0 0 0 0 0 0 0 1 2 0
Hanover (River Ridge) 0 0 0 0 0 0 0 0 0 1 2 0
Hartsburg (H.-Emden) 0 0 0 0 0 0 0 0 0 1 2 0
Harvard 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 4 0
Havana 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 6 0
Hebron (Alden-H.) 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 1 0
Herrin (H.S.) 0 0 0 0 0 0 0 0 0 2 8 1
Hinckley (H.-Big Rock) 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 2 0
*Hinsdale (Central) 0 0 0 0 0 0 0 0 0 1 3 0
Hoffman Estates (Conant) 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 2 0
Hoopeston (H. Area) 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 1 0
Hume (Shiloh) 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 2 0
Hutsonville 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 1 0
Jerseyville (Jersey) 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 6 0
Johnsburg 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 2 0
Johnston City 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 2 0
School Qual Troph 1st 2nd 3rd 4th Top10 CPL Super Sect Reg Dist
Joliet (East) 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 2 0
Joppa (J.-Maple Grove) 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 1 0
Junction (Gallatin County) 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 3 0
Kankakee (Sr.) 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 3 6
Kewanee (Wethersfield) 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 6 0
Kincaid (South Fork) 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 1 0
Kirkland (Hiawatha) 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 1 0
LaHarpe 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 2 0
Lake Villa (Lakes) 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 3 0
Lake Zurich 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 3 0
Lawrenceville 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 3 0
LeRoy 0 0 0 0 0 0 0 0 0 1 3 0
Liberty 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 2 0
Livingston 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 2
Loda 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 1
Louisville (North Clay) 0 0 0 0 0 0 0 0 0 1 5 0
Lovington 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 3
Mackinaw (Deer Creek-M.) 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 3 0
Macomb 0 0 0 0 0 0 0 0 0 1 14 1
Macomb (Western) 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 1 1
Macon (Meridian) 0 0 0 0 0 0 0 0 0 1 2 0
Manito (Midwest Central) 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 3 0
Manlius (Bureau Valley) 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 1 0
Manteno 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 3 0
Marengo 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 4 0
School Qual Troph 1st 2nd 3rd 4th Top10 CPL Super Sect Reg Dist
Marseilles 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 2
Marshall 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 2 0
Mascoutah 0 0 0 0 0 0 0 0 0 1 5 0
Mason City (Illini Central) 0 0 0 0 0 0 0 0 0 1 2 0
McHenry 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 6 1
Melvin 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 1
Mendon (Unity) 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 3 0
Metropolis 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 1 0
Midlothian (Bremen) 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 3 0
Milford 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 1 0
Milledgeville 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 5 0
Minonk (Fieldcrest) 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 3 0
Momence 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 2 0
Monmouth (M.-Roseville) 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 1 0
Monticello 0 0 0 0 0 0 0 0 0 1 3 0
Mooseheart 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 1
Morrisonville 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 3 0
Moweaqua (Central A & M) 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 2 0
Mt. Carroll 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 2 0
Mt. Olive 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 2 1
Mt. Pulaski 0 0 0 0 0 0 0 0 0 1 6 4
Mt. Sterling (Brown County) 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 5 0
Mulberry Grove 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 2 1
Nauvoo (N.-Colusa) 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 2 0
Neoga 0 0 0 0 0 0 0 0 0 1 3 0
School Qual Troph 1st 2nd 3rd 4th Top10 CPL Super Sect Reg Dist
New Holland (N.H.-Middletown) 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 1 0
*New Lenox (Lincoln-Way Central) 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 4 0
New Lenox (Lincoln-Way West) 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 1 0
Newark 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 1 1
Newman 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 2 0
Niantic 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 1
Niantic (N.-Harristown) 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 4 0
Normal (Community West) 0 0 0 0 0 0 0 0 0 1 9 0
Norris City (N.C.-Omaha-Enfield) 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 1 0
Oak Lawn (Community) 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 1 0
Oak Lawn (Richards) 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 3 0
Oak Park (Fenwick) 0 0 0 0 0 0 0 0 0 2 13 0
Oblong 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 2 0
Odin 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 1 0
Olympia Fields (Rich Central) 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 3 0
*Oneida (ROWVA) 0 0 0 0 0 0 0 0 0 1 5 0
Orangeville 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 2 0
Oregon 0 0 0 0 0 0 0 0 0 1 7 0
Orion 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 3 0
Oswego (H.S.) 0 0 0 0 0 0 0 0 0 1 6 0
Palatine (H.S.) 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 4 0
Palos Heights (Chicago Christian) 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 14 0
Palos Heights (Shepard) 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 5 0
Palos Hills (Stagg) 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 8 0
Pana (H.S.) 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 2 1
School Qual Troph 1st 2nd 3rd 4th Top10 CPL Super Sect Reg Dist
Paris 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 8 0
Park Forest (Rich East) 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 2 0
Patoka 0 0 0 0 0 0 0 0 0 1 1 1
Pawnee 0 0 0 0 0 0 0 0 0 1 8 0
Paxton (P.-Buckley-Loda) 0 0 0 0 0 0 0 0 0 1 3 0
Payson (Seymour) 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 1 0
Pearl City 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 1 0
Pecatonica 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 1 0
Peoria Heights 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 2 0
Petersburg 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 1
Petersburg (PORTA) 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 7 0
Pittsfield 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 10 5
Plainfield (Central) 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 1 0
Plainfield (East) 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 1 0
Plainfield (South) 0 0 0 0 0 0 0 0 0 1 5 0
Plano 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 2 0
Plymouth 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 2 0
Pontiac 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 3 0
Poplar Grove (North Boone) 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 1 0
Port Byron (Riverdale) 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 1 0
Potomac 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 1 0
Princeton 0 0 0 0 0 0 0 0 0 1 1 0
Richton Park (Rich South) 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 1 0
Ridgway 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 1 0
River Grove (Guerin) 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 4 0
School Qual Troph 1st 2nd 3rd 4th Top10 CPL Super Sect Reg Dist
Riverside (R.-Brookfield) 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 7 0
Roanoke 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 1
Rochelle 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 6 0
Rockford (Auburn) 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 3 0
Rockford (Jefferson) 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 2 0
Rockton (Hononegah) 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 9 0
Roselle (Lake Park) 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 9 0
Rushville 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 1 1
Salem 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 2 3
San Jose 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 2
Sandwich 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 2 0
Saunemin 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 1 0
Savanna (West Carroll) 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 1 0
Saybrook (S.-Arrowsmith) 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 1 0
Sciota (Northwestern) 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 2 0
Sciota (West Prairie) 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 3 0
Shabbona 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 1
Shabbona (Indian Creek) 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 1 0
Shannon 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 1 0
Shelbyville 0 0 0 0 0 0 0 0 0 2 10 0
Shipman 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 1
Skokie (Niles North) 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 2 0
Spring Valley (Hall) 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 6 0
Springfield (Lutheran) 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 1 0
Springfield (Ursuline) 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 1 0
School Qual Troph 1st 2nd 3rd 4th Top10 CPL Super Sect Reg Dist
Sterling (H.S.) 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 3 0
Sterling (Newman Central Catholic) 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 3 0
Stillman Valley 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 5 0
Stonington 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 1 0
Streamwood 0 0 0 0 0 0 0 0 0 1 1 0
Streator (Woodland) 0 0 0 0 0 0 0 0 0 1 3 0
Sycamore (H.S.) 0 0 0 0 0 0 0 0 0 2 8 0
Table Grove (VIT) 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 1 0
Tamms (Egyptian) 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 1 0
Thebes 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 1
Tinley Park (H.S.) 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 1 0
Tolono (Unity) 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 1 0
Toluca 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 2 2
Toulon (Stark County) 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 1 0
Ullin (Century) 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 3 0
Urbana (H.S.) 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 2 0
Valmeyer 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 4 1
Varna (Mid-County) 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 2 0
Varna (Midland) 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 1 0
Vernon Hills 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 6 0
Villa Grove 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 6 0
Virginia 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 9 0
Warrensburg (W.-Latham) 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 2 0
Warsaw 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 2 0
Wayne City 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 1
School Qual Troph 1st 2nd 3rd 4th Top10 CPL Super Sect Reg Dist
Wenona 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 1 0
West Chicago (H.S.) 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 4 0
West Chicago (Wheaton Academy) 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 2 0
West Frankfort (Frankfort) 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 5 1
Westchester (St. Joseph) 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 5 0
Westville 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 2 0
*Wheaton (W. Warrenville South) 0 0 0 0 0 0 0 0 0 1 7 0
Wheaton (W.-Warrenville) 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 3 0
Wheeling 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 3 0
White Hall (North Greene) 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 3 0
Wilmette (Loyola Academy) 0 0 0 0 0 0 0 0 0 1 11 0
Winchester 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 3 0
Windsor 0 0 0 0 0 0 0 0 0 2 3 0
Winnebago 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 4 0
Winnetka (North Shore Country Day) 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 4 0
Wolf Lake 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 1
Woodhull (AlWood) 0 0 0 0 0 0 0 0 0 1 2 0
Woodlawn 0 0 0 0 0 0 0 0 0 1 6 1
Yorkville (H.S.) 0 0 0 0 0 0 0 0 0 1 7 0
Zeigler (Z.-Royalton) 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 1 0
Zion (Z.-Benton) 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 4 1