Team results
1 |
Taylorville |
198 |
4 |
Mattoon |
134.5 |
2 |
Herrin (H.S.) |
146 |
3 |
Carbondale (H.S.) |
139.5 |
5 |
Marion (H.S.) |
122.5 |
6 |
Mt. Vernon (H.S.) |
106.5 |
7 |
Charleston |
69 |
8 |
Centralia (H.S.) |
45 |
9 |
Effingham (H.S.) |
23 |
106 Pounds
1 |
Preston Lindsey (Jr.) |
Taylorville |
Dec, 6-0 |
2 |
Trevor Edwards (Fr.) |
Mattoon |
|
3 |
Elijah Hale (Fr.) |
Marion (H.S.) |
Dec, 7-2 |
4 |
Kalen Roberts (Sr.) |
Mt. Vernon (H.S.) |
|
113 Pounds
1 |
Cooper Collings (Sr.) |
Mattoon |
Dec, 5-0 |
2 |
Sturgis Redden (Sr.) |
Charleston |
|
3 |
Josiah Fitzgerrells (So.) |
Mt. Vernon (H.S.) |
Dec, 8-3 |
4 |
Will Cruikshank (Fr.) |
Taylorville |
|
120 Pounds
1 |
Quentin Favors (Sr.) |
Mt. Vernon (H.S.) |
Dec, 5-0 |
2 |
Zac Lawyer (Sr.) |
Charleston |
|
3 |
Jayvin Quinn (Fr.) |
Mattoon |
Fall, 5:15 |
4 |
Trey Westbrook (Jr.) |
Centralia (H.S.) |
|
126 Pounds
1 |
Cameron Caffey (Fr.) |
Carbondale (H.S.) |
Fall, 1:23 |
2 |
Jesse Hampton (Sr.) |
Herrin (H.S.) |
|
3 |
Jason Heuerman (Sr.) |
Mattoon |
Dec, 14-10 |
4 |
Quinten Carver (Fr.) |
Charleston |
|
132 Pounds
1 |
Eli Roberts (Sr.) |
Herrin (H.S.) |
Dec, 9-2 |
2 |
Nick Flannell (Sr.) |
Taylorville |
|
3 |
Will Meador (Fr.) |
Carbondale (H.S.) |
Dec, 4-2 |
4 |
Justin Edwards (Sr.) |
Marion (H.S.) |
|
138 Pounds
1 |
Jermaine Pryor (Sr.) |
Carbondale (H.S.) |
T-Fall, 23-7 |
2 |
David Cruikshank (Jr.) |
Taylorville |
|
3 |
Zach Belanger (So.) |
Marion (H.S.) |
Fall, 1:36 |
4 |
Braden Whitecotton (So.) |
Herrin (H.S.) |
|
145 Pounds
1 |
Luke Abbott (Sr.) |
Marion (H.S.) |
Dec, 5-3 |
2 |
Keane Rogers (Jr.) |
Taylorville |
|
3 |
Kevin Reddish (Fr.) |
Charleston |
M-Dec, 16-7 |
4 |
William Meracle (Sr.) |
Herrin (H.S.) |
|
|
152 Pounds
1 |
Chase Vosburgh (Jr.) |
Mt. Vernon (H.S.) |
M-Dec, 18-6 |
2 |
Russell Leonard (Jr.) |
Carbondale (H.S.) |
|
3 |
Chris Ward (Sr.) |
Herrin (H.S.) |
Fall, 4:42 |
4 |
Jeremy Green (Sr.) |
Marion (H.S.) |
|
160 Pounds
1 |
Pierce Martin (Sr.) |
Herrin (H.S.) |
M-Dec 16-5 |
2 |
Jake Smothers (Sr.) |
Taylorville |
|
3 |
Rashad Johnson (Sr.) |
Carbondale (H.S.) |
Fall, 4:14 |
4 |
Travis Durbin (Jr.) |
Effingham (H.S.) |
|
170 Pounds
1 |
Mitchel Godden (Sr.) |
Mattoon |
M-Dec, 8-0 |
2 |
Jonah Belanger (Sr.) |
Marion (H.S.) |
|
3 |
Alden Brown (Sr.) |
Taylorville |
Fall, 0:51 |
4 |
Ben Abney (Sr.) |
Herrin (H.S.) |
|
182 Pounds
1 |
Aaron Herkert (Sr.) |
Taylorville |
Fall, 0:40 |
2 |
Nick Polston (Sr.) |
Mattoon |
|
3 |
Tad Cravens (Jr.) |
Herrin (H.S.) |
Dec, 6-3 |
4 |
Killian White (Jr.) |
Marion (H.S.) |
|
195 Pounds
1 |
Issac Flores (Jr.) |
Carbondale (H.S.) |
M-Dec, 15-1 |
2 |
Jake Hamell (Sr.) |
Taylorville |
|
3 |
Alex Hopkins (Jr.) |
Mt. Vernon (H.S.) |
Fall, 5:45 |
4 |
Chase Rogers (Sr.) |
Mattoon |
|
220 Pounds
1 |
Tristan Penrod (Jr.) |
Mt. Vernon (H.S.) |
Dec, 8-5 |
2 |
Kyle Tex (Sr.) |
Taylorville |
|
3 |
Brent Milner (Jr.) |
Herrin (H.S.) |
|
285 Pounds
1 |
Blake Hooper (Sr.) |
Taylorville |
Dec, 3-2 |
2 |
Octavius Mccloud (So.) |
Carbondale (H.S.) |
|
3 |
Parker Weathersby (Sr.) |
Centralia (H.S.) |
Fall, 1:33 |
4 |
Shawn Abernathy (So.) |
Marion (H.S.) |
|
|