Bensenville (Fenton) Boys Wrestling Regional Results
Posted Saturday, February 4, 2006 at 7:08 pm
These results were submitted by the tournament (or meet) manager. If you notice an error or omission, please call the IHSA Office immediately
at 309-663-6377 or e-mail sjohnson@ihsa.org.
These results are posted as a convenience to fans and media, and still need to be checked by the IHSA Office for
accuracy and completeness. All names and results appearing on this report are subject to verification by the IHSA Office before advancement is official.
Team Scores
Pl School Score Head Coach
1 LAKE PARK 181 TODD RAYMOND
2 MAINE SOUTH 163.5 CRAIG FALLICO
3 LEYDEN 155.5 JASON POTTER
4 MAINE WEST 128 COACH HARRIER
5 ELK GROVE 126 PETER WANG
6 FENTON 64 MIKE CHAPPELL
7 ADDISON TRAIL 55 ROB SERIO
8 ELMWOOD PARK 23 LANE STONE
9 GUERIN PREP 4 MIKE NOWACKI
103 Pounds
Pl Wrestler Yr School W-L Result
1 ANTONIO DESSARIO Sr. LAKE PARK 33-4 FALL:4:47
2 BHAVIK PATEL So. LEYDEN 15-12
3 JAMES SOKOLNIK Fr. ADDISON TRAIL 19-19 PD- 4-2
4 EMILIO REYES Fr. GUERIN PREP 26-7
112 Pounds
Pl Wrestler Yr School W-L Result
1 KEVIN CONTORNO Jr. MAINE SOUTH 24-15 T-FALL 5:51
2 ISIAH RECINOS So. LEYDEN 8-20
3 KAMIL BRODA So. ELK GROVE 10-16 PD 13-5
4 JOSH CASTELLANO Fr. FENTON 25-16
119 Pounds
Pl Wrestler Yr School W-L Result
1 TREVOR FLANAGAN Jr. ADDISON TRAIL 31-8 8-7
2 CHRIS REED Jr. LEYDEN 21-11
3 ROBERT PECHACEK So. ELK GROVE 18-12 7-0
4 MIKE KUHN Sr. MAINE WEST 28-9
125 Pounds
Pl Wrestler Yr School W-L Result
1 EMMAUEL RAMIREZ Sr. ELK GROVE 18-17 9-6
2 MATT HART Jr. FENTON 31-7
3 ANDREW SMITH Jr. MAINE WEST 25-12 2-0
4 KEITH CONTORNO Jr. MAINE SOUTH 5-5
130 Pounds
Pl Wrestler Yr School W-L Result
1 MIKE VIRGILIO Sr. LAKE PARK 22-7 5-4
2 STEVE JAWORSKI Jr. MAINE SOUTH 24-10
3 ADAM SCHAMMERT Fr. LEYDEN 18-18 FALL 3:23
4 JON SOKOLNIK Jr. ADDISON TRAIL 16-20
135 Pounds
Pl Wrestler Yr School W-L Result
1 MATT SOCH So. LEYDEN 23-9 FALL 5:48
2 CONNOR STEED Jr. FENTON 12-5
3 MARK FOSCO Sr. MAINE SOUTH 16-16 11-10
4 PAUL PISANO Jr. LAKE PARK 21-18
140 Pounds
Pl Wrestler Yr School W-L Result
1 ANTHONY MISERENDINO Sr. LAKE PARK 34-4 9-0
2 RUDY BAHENA Sr. ELMWOOD PARK 25-11
3 MATT HELLER Sr. MAINE SOUTH 22-8 17-4
4 MIKE COCOZZA So. LEYDEN 11-20
145 Pounds
Pl Wrestler Yr School W-L Result
1 CRAIG JOHNSON Sr. ELK GROVE 31-4 13-6
2 MATT RICE Sr. MAINE SOUTH 35-7
3 DAN KOWALSKI So. LAKE PARK 22-12 10-6
4 ROGER DORADO Sr. MAINE WEST 16-19
152 Pounds
Pl Wrestler Yr School W-L Result
1 ALEX FRIEL Jr. MAINE SOUTH 24-13 16-5
2 ANTHONY RAIMONDI Sr. LEYDEN 11-17
3 NICK ULBERT Sr. MAINE WEST 20-14 7-6
4 DARREN SHAW Sr. LAKE PARK 18-8
160 Pounds
Pl Wrestler Yr School W-L Result
1 GAGE SZABLEWSKI Jr. LAKE PARK 30-8 4-2
2 D.J. RODRIGUEZ Sr. LEYDEN 27-12
3 DAN HETZNER Jr. MAINE WEST 22-13 FALL 4:24
4 KEVIN POLIFKA Sr. FENTON 18-19
171 Pounds
Pl Wrestler Yr School W-L Result
1 LOU MADON Sr. LAKE PARK 33-6 15-7
2 ANDY DUNN Sr. MAINE WEST 27-11
3 PETE VLAHANDREAS Sr. FENTON 25-11 5-2
4 JUAN GIRDON Jr. LEYDEN 12-16
189 Pounds
Pl Wrestler Yr School W-L Result
1 MARCO PORCELLI Sr. MAINE WEST 27-6 8-2
2 ANDY HEGER Sr. ELK GROVE 26-11
3 MARCOS RIOS Jr. MAINE SOUTH 12-13 FALL 3:28
4 MASON STAERKEL Jr. LAKE PARK 17-17
215 Pounds
Pl Wrestler Yr School W-L Result
1 MITCH IBARRA Sr. LAKE PARK 26-4 13-9
2 MARK CORSELLO Jr. MAINE SOUTH 27-11
3 DAVID TURNER Jr. LEYDEN 12-13 6-5
4 DAN CUKIERSKI Sr. ELK GROVE 12-14
275 Pounds
Pl Wrestler Yr School W-L Result
1 OSCAR HERERRA So. MAINE WEST 20-18 FALL 3:48
2 BLAKE ERBAN Sr. GUERIN PREP 25-6 DQ- FROM SECTIONAL
3 CHRIS BRASSELL Fr. MAINE SOUTH 15-12 3-0
4 ERIC HOFFMAN Sr. ELK GROVE 12-21
|