Home | Site Index | About IHSA | About IHSA.org | Feedback

  Boys Water Polo Sectional Pairings 2001-02 

OAK PARK (FENWICK) SECTIONAL
Wed., May 1
Game 1 (4) Evanston (Twp.) vs. Chicago (St. Ignatius), 5:45 pm
Game 2 (2) Oak Park (Fenwick) vs. Oak Park (O.P.-River Forest), 7 pm
Game 3 (3) Chicago (Latin) vs. Wilmette (Loyola Academy), 8:15 pm
Fri., May 3
Game 4 (1) Chicago (St. Patrick) vs. Winner Match 1, 4:30 pm
Game 5 Winner Match 2 vs. Winner Match 3, 5:45 pm
Sat., May 4
Game 6 Winner Match 4 vs. Winner Match 5, Noon

NAPERVILLE (NEUQUA VALLEY) SECTIONAL
Wed., May 1
Game 1 (4) Naperville (North) vs. Aurora (Waubonsie Valley), 4:30 pm
Game 2 (3) St. Charles (North) vs. New Lenox (Lincoln-Way Central), 7 pm
Fri., May 3
Game 3 (1) Naperville (Neuqua Valley) vs. Winner Match 1, 4:30 pm
Game 4 Naperville (Central) vs. Winner Match 3, 5:45 pm
Sat., May 4
Game 5 Winner Match 3 vs. Winner Match 4, Noon

PALATINE (H.S.) SECTIONAL
Wed., May 1
Game 1 (4) Buffalo Grove vs. Wheeling, 4:30 pm
Game 2 (2) Arlington Heights (St. Viator) vs. Hoffman Estates, 5:45 pm
Game 3 (3) Palatine (H.S.) vs. Arlington Heights (Hersey), 7 pm
Fri., May 3
Game 4 (1) Palatine (Fremd) vs. Winner Match 1, 4:30 pm
Game 5 Winner Match 2 vs. Winner Match 3, 5:45 pm
Sat., May 4
Game 6 Winner Match 4 vs. Winner Match 5, 1 pm

FLOSSMOOR (HOMEWOOD-F.) SECTIONAL
Wed., May 1
Game 1 (4) Chicago (Mt. Carmel) vs. Frankfort (Lincoln-Way East), 4:30 pm
Game 2 (3) Tinley Park (Andrew) vs. Bradley (B.-Bourbonnais), 5:45 pm
Fri., May 3
Game 3 (1) Flossmoor (Homewood-F.) vs. Winner Match 1, 4:30 pm
Game 4 (2) Orland Park (Sandburg) vs. Winner Match 2, 5:45 pm
Sat., May 4
Game 5 Winner Match 3 vs. Winner Match 4, 1 pm

CHICAGO PUBLIC LEAGUE SECTIONAL
Thu., Apr. 25
Game 1 Chicago (Roosevelt) vs. Chicago (Kennedy), 4 pm
Game 2 Chicago (Von Steuben) vs. Chicago (Schurz), 5 pm
Game 3 Chicago (Juarez) vs. Chicago (Northside Prep), 4 pm
Game 4 Chicago (Farragut) vs. Chicago (Mather), 5 pm
Game 5 Chicago (Kelly) vs. Chicago (Lincoln Park), 6 pm
Fri., Apr. 26
Game 6 Chicago (Morgan Park) vs. Winner Match 1, 6 pm
Game 7 Winner Match 2 vs. Winner Match 3, 7 pm
Game 8 Winner Match 4 vs. Chicago (Lane), 8 pm
Game 9 Winner Match 5 vs. Chicago (Young), 9 pm
Sat., Apr. 27
Game 10 Winner Match 6 vs. Winner Match 7, 9 am
Game 11 Winner Match 8 vs. Winner Match 9, 10 am
Game 12 Winner Match 10 vs. Winner Match 11, 3 pm

VERNON HILLS SECTIONAL
Wed., May 1
Game 1 (4) Libertyville vs. Vernon Hills, 4:30 pm
Game 2 (3) McHenry vs. Barrington, 5:45 pm
Fri., May 3
Game 3 (1) Mundelein (H.S.) vs. Winner Match 1, 4:30 pm
Game 4 (2) Lincolnshire (Stevenson) vs. Winner Match 2, 5:45 pm
Sat., May 4
Game 5 Winner Match 3 vs. Winner Match 4, 1:30 pm

LAKE FOREST (H.S.) SECTIONAL
Wed., May 1
Game 1 (4) Northbrook (Glenbrook North) vs. Highland Park, 5:45 pm
Game 2 (3) Glenview (Glenbrook South) vs. Deerfield, 7 pm
Fri., May 3
Game 3 (1) Winnetka (New Trier) vs. Winner Match 1, 4:30 pm
Game 4 (2) Lake Forest (H.S.) vs. Winner Match 2, 5:45 pm
Sat., May 4
Game 5 Winner Match 3 vs. Winner Match 4, 1:30 pm

ELMHURST (YORK) SECTIONAL
Wed., May 1
Game 1 (4) LaGrange (Lyons) vs. Palos Hills (Stagg), 5:45 pm
Game 2 (3) Chicago (St. Rita) vs. Berwyn-Cicero (Morton), 7 pm
Fri., May 3
Game 3 (1) Chicago (Brother Rice) vs. Winner Match 1, 4:30 pm
Game 4 (2) Elmhurst (York) vs. Winner Match 2, 5:45 pm
Sat., May 4
Game 5 Winner Match 3 vs. Winner Match 4, 1 pm



Home | Site Index | About IHSA | About IHSA.org | Feedback